Proč je prsa po menstruaci oteklé a bolavé

Proč mě bolí hrudník týden po menstruaci? Přirozené fyziologické procesy v ženském těle i některá velmi závažná onemocnění mohou vyvolat bolestivé příznaky v oblasti hrudníku..

Chcete-li zjistit příčiny, musíte vzít v úvahu doprovodné příznaky..

Možné důvody

Proč začíná hrudník bolet týden po skončení menstruace? Drobné bolestivé pocity s otokem mléčné žlázy se projevují u některého z nežného pohlaví na začátku ovulace, což je považováno za normu.

Pokud mléčné žlázy začnou bolet a růst, může to znamenat nástup početí. Bolestivý syndrom je způsoben hormonálními změnami, ale stále neexistují žádné další příznaky těhotenství. V takových případech bolesti na hrudi vymizí do 2 týdnů, kdy se dostatečně zvýší hladina hormonu progesteronu.

Možné nemoci

Bolest v oblasti mléčných žláz, která se objevuje během jakéhokoli období menstruačního cyklu, je často příznakem mastopatie. V raných fázích vývoje se patologie projevuje pouze jako syndrom periodické bolesti a výskyt těsnění lokalizovaných v mléčné žláze..

Pokud je tedy bolest na hrudi na konci kritických dnů chronická, měli byste se poradit s odborníkem.

Dalším důvodem vzniku nepříjemných příznaků, které nezmizí po menstruaci, jsou hormonální poruchy. Hormonální nerovnováhu mohou vyvolat různé faktory, například nádorové novotvary benigního původu, infekční nemoci přenášené intimním kontaktem, dlouhodobé a nekontrolované užívání perorálních kontraceptiv..

Bolest je často jedním z prvních příznaků rakoviny prsu, doprovázená celkovou slabostí, zvýšenou únavou a změnami kůže v oblasti hrudníku.

Ve vzácnějších případech se u žen vyskytuje postmenstruační syndrom bolesti na hrudi v důsledku následujících stavů:

 • traumatické poškození žlázy;
 • stresové situace a psycho-emocionální šoky;
 • parazitární nemoci;
 • infekční a zánětlivé procesy lokalizované v oblasti mléčných žláz.

Pouze kvalifikovaný odborník může po předběžné diagnostice zjistit přesné příčiny problému. Proto, pokud po menstruaci dochází k častým a silným bolestem v mléčných žlázách a máte také pocit otoku nebo zatuhnutí v prsu, je lepší podstoupit vyšetření, aby se vyloučila přítomnost nádorů, mastopatie a dalších patologických stavů, které vyžadují včasnou léčbu.

Co dělat?

Ve většině případů vznikají nepříjemné bolestivé pocity na hrudi po kritických dnech v důsledku hormonálních poruch. Následující doporučení odborníků vám pomohou zmírnit váš stav a předcházet těmto poruchám:

 • vyhnout se podchlazení;
 • dostatečně se vyspat;
 • používejte kvalitní podprsenky, které odpovídají velikosti;
 • vyhnout se stresovým situacím;
 • jíst správně, nezapomeňte do stravy zahrnout zeleninu, ovoce, ryby a libové maso;
 • pijte nejméně 2 litry tekutiny po celý den;
 • vyloučit z jídelníčku během menstruace a další týden po nich tučná jídla, koření, uzeniny, silný čaj, káva, alkoholické nápoje;
 • pijte odvar z meduňky, tymiánu a heřmánku (2 sklenice denně), abyste zmírnili bolest a otoky.

Pokud jsou příčiny bolesti na hrudi týden po menstruaci patologické povahy, pak lékař předepíše vhodný terapeutický kurz na základě diagnózy.

Proč prsa bolí po menstruaci

Výskyt periodické bolesti na hrudi je nejčastěji spojen s nástupem kritických dnů. Příčina bolesti je fyziologická, je způsobena strukturálními změnami v tkáni žlázy pod vlivem pohlavních hormonů. Existují však chvíle, kdy po skončení menstruace bolesti na hrudi přetrvávají.

V tomto článku se pokusíme zjistit, proč prsa po menstruaci bolí a bradavky bobtnají, v těchto případech to lze považovat za variantu normy a když je nutné konzultovat odborníka.

Povaha bolesti

Po menstruaci by prsa normálně neměla bolet. Pokud kritické dny uběhly a ona je nadále nemocná, je to signál, že v těle probíhají abnormální procesy. Existuje několik druhů bolesti v mléčných žlázách a každá z nich bude indikovat různé stavy:

 • cyklická bolest se objevuje v jasně označených dnech menstruačního cyklu, obvykle mléčná žláza začne bolet 5-7 dní před nástupem menstruace. Je to způsobeno zvýšením hladiny estrogenu a zvýšením tělesného tuku. Jakmile dojde k menstruaci, přestane tento příznak ženu obtěžovat. Takové bolestivé pocity se opakují v každém cyklu, což vysvětluje jejich název. To je obvykle bolestivá bolest, kterou pociťují obě žlázy;
 • necyklická bolest se může objevit v kterýkoli den menstruačního cyklu, její příčiny nejsou spojeny s měsíčními hormonálními změnami v ženském těle, zatímco bolestivost se může projevit pouze na jednom prsu;
 • akutní bolest je jednou z variant normy v případě, že mléčná žláza silně bolí před menstruací, ale může být také způsobena poraněním hrudníku nebo prasknutím cysty uvnitř žlázy. Chcete-li zjistit přesný důvod, je lepší podstoupit ultrazvukové vyšetření. Pokud je mastitida, pak se k akutní bolesti přidá horečka a celková slabost..

Existuje několik dalších typů bolesti prsou:

 • pálení - zesiluje se při dotyku s hrudníkem a lze jej promítat na záda;
 • bodnutí - vyskytuje se při útocích a je lokalizováno pouze v jedné ze žláz;
 • bolavý - cítil se neustále, ale má jinou intenzitu. S tímto příznakem může žena odložit návštěvu lékaře na dlouhou dobu, protože si rychle zvykne na nepříjemný pocit.

Příčiny bolesti

Bolest na hrudi v medicíně se nazývá mastalgie; asi 80% všech žen ji zažívá v různých situacích. Tento jev je nejbolestivější během puberty, během těhotenství a během menopauzy. Při aktivním růstu žlázových tkání může také bolet mléčná žláza. Zvažte hlavní faktory, kvůli kterým prsa bobtnají a bolí u žen v různých obdobích jejich života.

Těhotenství

Během těhotenství stoupá hladina estrogenu, v důsledku čehož se mléčné žlázy zvětšují, jejich růst a stává se důvodem, proč prošla menstruace, a bolí hrudník. Po početí začíná aktivní hormonální změna, která ovlivňuje všechny orgány a systémy, včetně mléčných žláz, takže pokud je žena sexuálně aktivní, pak abyste zjistili důvod, proč prsa bobtná bezprostředně po menstruaci, musíte nejprve provést těhotenský test. Kromě toho se mastalgie může vyskytnout také při mimomaternicovém vývoji plodu, což nevylučuje přítomnost menstruace, to je třeba mít na paměti.

Pokud hrudník po menstruaci bolí a test je negativní, znamená to s největší pravděpodobností, že žena je nemocná a bez pomoci lékaře se neobejde..

Hormonální nerovnováha

Bolestivé a oteklé prsa po menstruaci mohou být způsobeny hormonální nerovnováhou. Následující důvody mohou způsobit hormonální nerovnováhu:

 • otoky, zejména v horní části těla;
 • menopauza;
 • pohlavně přenosné nemoci;
 • orální antikoncepce;
 • dědičnost;
 • nepravidelný sex;
 • užívání hormonů, sedativ a antidepresiv.

Nemoci

Pokud po menstruaci začne hrudník bolet a těhotenský test je negativní, musíte věnovat pozornost dalším příznakům, možná vám řeknou, kvůli jaké patologii prsa otekla:

 • mastopatie se vyvíjí na pozadí hormonálních poruch, doprovázených bolestí a hrudkami na hrudi, stejně jako pocitem tíže. Příznaky se objevují před, během a po menstruaci;
 • mastitida je zánět prsní tkáně způsobený bakteriální infekcí. Matky nejčastěji trpí během laktace, ale žena, která nekojí, může také dostat mastitidu;
 • cysta - novotvar v hrudi, ke kterému dochází v důsledku porušení metabolismu lipidů;
 • rakovina. S rychlým růstem novotvaru je pociťována silná bolest, i když zjevné příznaky se objevují až v pozdějších stádiích, proto, pokud mléčné žlázy bobtnají, bez ohledu na menstruaci a koncepci, je naléhavě nutné jít na mammologa.

Důvodem, proč jsou mléčné žlázy citlivé a bolestivé, mohou být také gynekologické problémy: endometritida, adnexitida, vulvitida, zánět příměsí a endometrióza. Další symptomatologií bude v tomto případě bolest v podbřišku..

Nemoci jiných orgánů

Nejen onemocnění reprodukčního systému mohou způsobit bolest v mléčné žláze, následující patologie mohou být možným důvodem, proč je plná:

 • hormonální poruchy způsobené problémy se štítnou žlázou a endokrinním systémem;
 • osteochondróza;
 • zánět lymfatických uzlin v podpaží;
 • srdeční choroba;
 • mechanické poškození hrudníku (stlačení, hrboly a modřiny).

Jiné důvody

Pokud vaše menstruace skončila a bolí vás hrudník a nebyl zjištěn žádný z výše uvedených důvodů, měli byste zvážit další faktory, které způsobují bolest v mléčných žlázách:

 • nepohodlné nebo nesprávně vybrané spodní prádlo. Nadměrná a nepravidelná podprsenka může vyvíjet tlak na prsa a drsné švy a syntetický materiál mohou také způsobovat nepohodlí. V důsledku těsného prádla je narušen krevní oběh, což může následně vést k onemocněním prsu;
 • brát léky. Některé léky, zejména perorální antikoncepce a antidepresiva, mohou změnit hormony a způsobit bolest na hrudi. Díky použití těchto léků se mléčná žláza začíná zvětšovat, což způsobuje bolest. Pokud pravidelně užíváte pilulky, tělo se přizpůsobí novým změnám za 3 měsíce, jinak byste měli naléhavě jít k lékaři;
 • Sluneční paprsky. Dlouhodobé vystavení slunci zvyšuje produkci estrogenu a testosteronu, což vede k hormonálním poruchám a v důsledku toho k bolestem na hrudi. Sluneční paprsky mohou navíc vysušit jemnou pokožku mléčných žláz a způsobit popáleniny, které se následně mohou vyvinout v onkologický problém;
 • stres a nervové napětí je doprovázeno hormonálním nárůstem, který způsobuje bolestivé pocity v mléčných žlázách. Měli byste do života přivést více pozitivních emocí, což bude mít příznivý účinek na celé tělo, nejen na hruď;
 • nepravidelný sexuální život způsobuje hormonální poruchy a deprese. Oba tyto důsledky toho, že nemáte sex, mohou být bolestivé..

Co dělat

Pokud vás po menstruaci bolí hrudník, měli byste určitě navštívit lékaře. Provede další vyšetření a předepíše adekvátní léčbu. Pokud mléčné žlázy pravidelně bolí, je vhodné vést speciální deník, kde je uvedeno datum nástupu nepříjemného příznaku a jeho intenzita. Tyto informace pomohou lékaři pochopit povahu bolesti a rychle určit, proč bolí hrudník..

Nejprve lékař provede průzkum, aby vypracoval anamnézu, poté provede palpační vyšetření mléčných žláz. Pokud nadále onemocní týden po menstruaci, je vhodné si před návštěvou lékaře udělat těhotenský test a provést krevní test na hCG. Řadu studií může navíc přiřadit odborník:

 • mamografie;
 • Ultrazvuk;
 • RTG vyšetření cystických útvarů mléčných žláz;
 • RTG se zavedením kontrastu do mléčné žlázy;
 • punkční biopsie.

Způsob léčby zvolí odborník v závislosti na zjištěné příčině, kvůli které jsou prsa bolestivá. Pokud se jedná o nemoc, musí se léčit její hlavní příčina. V případě mastopatie mohou být předepsány hormonální léky a speciální strava, ale pokud je na vině rakovina nebo cysty, může léčba znamenat chirurgický zákrok a chemoterapii.

Existují příznaky doprovázející bolestivost prsu, pokud se zjistí, musíte naléhavě jít k lékaři:

 • bolest na hrudi trvá déle než 2 týdny s intenzivními skoky;
 • těsnění, uzliny a změněné formy jsou cítit v hrudi;
 • na mléčné žláze je zánět;
 • bolest se promítá pod podpaží;
 • s akutními záchvaty bolesti na hrudi;
 • pokud se z bradavky uvolní tekutina s krví;
 • žlázy se staly asymetrickými;
 • na hrudi jsou šupinaté a svědivé oblasti;
 • teplota stoupá.

Prevence

Neexistují stoprocentně účinné metody, jak se zbavit bolesti na hrudi, ale aby se snížilo riziko nepříjemných příznaků, je nutné dodržovat jednoduchá, ale velmi účinná doporučení, která pomohou obecně zlepšit stav zdraví žen:

 • musíte omezit užívání alkoholických nápojů a přestat kouřit;
 • je třeba se vyvarovat stresu a nervové zátěže;
 • v počátečním období menstruačního cyklu musíte omezit vzpírání a sport;
 • musíte pít vitamíny;
 • při absenci kontraindikací byste se měli pravidelně koupat s mořskou solí;
 • měli byste zvolit podprsenky ve velikosti, které nezanechávají stopy na těle;
 • nepřechlazujte ani nepřehřívejte;
 • když vás bolí hrudník, nemůžete to vydržet, jako při bolesti hlavy byste určitě měli užívat antispazmodiku;
 • správně zvolená perorální antikoncepce pomůže předcházet bolesti na hrudi;
 • musíte mít pravidelný sex s pravidelným sexuálním partnerem;
 • měli byste upravit stravu a vyloučit z ní kořeněná, mastná, slaná a kyselá jídla a bezprostředně před menstruací vyjmout z nabídky kávu a čokoládu.

Pravidelné návštěvy ošetřujícího lékaře zabrání rozvoji mnoha nemocí a pokud dojde k nepohodlí na hrudi, neměli byste čekat na preventivní prohlídku, ale okamžitě si domluvte schůzku s odborníkem.

Příčiny bolesti prsou po menstruaci

Bolestivé pocity v oblasti hrudníku před menstruací jsou téměř pravidelností a jsou spojeny s produkcí estrogenu. Příznaky, jako je otok prsou, bolestivá bolest, s nástupem menstruace nejčastěji vymizí. Ale když bolest nezmizí nebo vůbec nezmizí, stane se vzrušující a podezřelou. Lékaři tomu říkají bolestivá bolest mastalgie. Dnes se pokusíme zjistit, proč hrudník bolí po menstruaci a co dělat v takových případech.

Když jsou oteklé prsa normální

V různé dny spojené s menstruačním cyklem se mohou objevit nepříjemné pocity na hrudi. Například během ovulace může dojít k otoku mléčných žláz, což je považováno za normální. Nepanikařte také, pokud se bolestivé pocity objeví několik dní před nástupem menstruace. V dnešní době se tělo připravuje na možné těhotenství, a proto se zvyšuje produkce estrogenů, které jsou obsaženy v tukové tkáni. Orgány bohaté na tyto buňky jsou zvětšené. A protože v mléčné žláze dochází k velké akumulaci tukové tkáně, je její otok zcela přirozený.

V jiném časovém intervalu by prsa neměla být bolestivá, ledaže existují jiné důvody, které vyžadují zvláštní pozornost a další lékařské konzultace a vyšetření.

Zjevné příčiny bolesti prsou po menstruaci

Pokud vaše menstruace skončila a vaše prsa jsou stále oteklá a bolestivá, vaše hladiny estrogenu jsou vysoké. Vysoká hladina tohoto hormonu naznačuje přítomnost:

 • hormonální narušení těla;
 • těhotenství (počáteční podmínky);
 • mechanické poškození;
 • nemoci (mastopatie, osteochondróza, onkologie).

Podívejme se blíže na každou z příčin bolesti prsu, která není spojena s nástupem menstruace..

Začátek těhotenství

Estrogen a progesteron zajišťují uchycení oplodněného vajíčka v děloze, jeho růst a tvorbu placenty. Právě díky těmto hormonům dochází ke zvýšení objemu krve (nyní nejen u ženy, ale také u dítěte). Prsní žlázy se připravují na krmení, což způsobuje množení nových kanálků. Po několika měsících těhotenství se hormonální hladina vrátí k normálu a bolestivé pocity přestanou obtěžovat nastávající matku. Prsa jsou stále velká kvůli přítomnosti nových mléčných kanálků..

Důležité! Některé ženy mohou být těhotné, přestože mají menstruační tok, proto by tomuto kritériu nemělo být 100% důvěryhodné..

Hormonální nerovnováha

Pokud je těhotenský test negativní a bolestivé pocity na hrudi se i nadále obtěžují, znamená to možnou hormonální nerovnováhu. Tato porucha může být způsobena různými důvody:

 • stres, nervový šok a příliš mnoho přepracování;
 • užívání hormonálních léků a antikoncepce (bez příslušných doporučení terapeuta a gynekologa);
 • věkové rysy;
 • přítomnost nemocí a pohlavně přenosných infekcí;
 • dědičná predispozice.

Z výše uvedených důvodů může být estrogen produkován ve velkém množství, což vede k bolestivým pocitům v oblasti hrudníku..

Zranění

Modřinu nebo pád na hrudi doprovází velmi ostrá a silná bolest, která může po mechanickém poškození dlouho trpět. Také stojí za to vybrat si pohodlný a snadno se nosí model podprsenky - příliš těsný šálek, který mačká ženská prsa, může způsobit bolestivou bolest, která nezmizí.

Patologie

Onemocnění způsobené patologickým zvýšením prsní tkáně - mastopotií se vyznačuje nejen bolestí, ale také výtokem. Mastopatii může velmi často vyvolat stres, genetická predispozice nebo patologie štítné žlázy.

Onkologický proces, který začíná ve vzácných případech, je doprovázen nepohodlí a nepohodlí v oblasti hrudníku. Ohrožení jsou zástupci slabšího pohlaví s dědičností rakoviny, posunutými obdobími nástupu a ukončení menstruace, osoby zneužívající alkohol a kuřáky. V takových případech odborníci doporučují, aby po 40 letech věku pravidelně podstoupili mamografii, aby včas zjistili onkologii..

Preventivní opatření

Pokud nebyly zjištěny nemoci doprovázené bolestmi mléčných žláz, lze zabránit mnoha nepříjemným následkům normalizací denního režimu a výživy a vzdáním se špatných návyků.

Musíte dodržovat následující doporučení:

 1. Vyvarujte se pití alkoholu.
 2. Přestat kouřit.
 3. Dejte si pozor na podchlazení.
 4. Pravidelně navštěvujte svého praktického lékaře a gynekologa.
 5. Léčte nemoci, nedovolte jim přejít do chronického stadia.
 6. Vyhýbejte se stresovým situacím a emočním stresům, kdykoli je to možné.
 7. Dodržujte správnou výživu, dodávejte tělu všechny potřebné vitamíny a prvky: zahrňte do jídelníčku ovoce a čerstvou zeleninu, libové maso, ryby.
 8. Absolvujte kurzy vitamínové terapie, zejména v podzimním a jarním období.
 9. Vyberte si spodní prádlo podle velikosti, kupte si pohodlné a snadno se nosí modely z přírodních tkanin.
 10. Vyvarujte se silného čaje a kávy, sycených nápojů a čokolády před menstruací a během menstruace.

Lidové recepty na zmírnění bolesti na hrudi

Pokud neexistují žádné zvláštní lékařské indikace, pak tradiční medicína doporučuje následující recepty ke snížení nepohodlí na hrudi:

 1. Čaj ze směsi bylinek (meduňka, heřmánek, tymián, třezalka tečkovaná).
 2. Odvar ze sušených jahodových listů (1 čajová lžička nasekaných surovin ve sklenici vody).
 3. Teplé obklady přes froté ručník nebo prostěradlo (ohřívač vody, vyhřívané žehličky).

Pokud zjistíte bolest, která nesouvisí s menstruačním cyklem, neměli byste se léčit samy, ale určitě vyhledejte lékařskou pomoc. Každoroční návštěva gynekologa a mammologa může zabránit rozvoji mnoha nemocí.

Časté stížnosti žen: menstruace uběhla a bolí ji hrudník

U mnoha žen je přístup k menstruaci doprovázen bolestivostí prsou, která může během menstruace trvat. Je to způsobeno zvýšením hladiny estrogenu v těle spravedlivého sexu, což je hormon, který podporuje početí. Pak však bolest zmizí. Pokud se tak nestane a nepohodlí přetrvává, je nutné hledat příčinu porušení a případně vyhledat pomoc od lékaře..

Pokud je bolest na hrudi kombinována s bolestí dolní části břicha

Pokud se v dolní části břicha vyskytnou nepohodlí s bolestmi v mléčných žlázách po menstruaci, existuje vysoká pravděpodobnost výskytu gynekologických onemocnění, jako jsou:

 • ovariální cysta, která narušuje průtok krve a zvyšuje citlivost nervových zakončení, a proto je účinek na ně pociťován ostřeji
 • adnexitis - zánět přívěsků dělohy
 • cervicitida - zánět cervikální sliznice způsobený viry
 • vulvovaginitida (vulvitida) - zánět pochvy a děložního čípku, doprovázený tvorbou vředů na jejich povrchu
 • endometrióza

Otok a bolestivost na hrudi, spojená s bolestmi táhnoucími v podbřišku, však nejsou vždy známkou gynekologického onemocnění. Existují případy, kdy jsou způsobeny infekčním onemocněním - tuberkulóza, která má negativní vliv na vaječníky a vejcovody.

V takových situacích se objeví další příznaky:

 • silná únava
 • tahání bolesti zad
 • zvýšené pocení během spánku
 • nevolnost
 • výrazně snížila tělesnou hmotnost
 • zmatený, nepravidelný menstruační cyklus

Příčiny bolesti na hrudi po menstruaci

Po nástupu menstruace nebo v extrémních případech po jejich ukončení by měla bolest ustoupit. Pokud to přetrvává, znepokojuje ženu, způsobuje nepohodlí ve formě pálení, lisování, akutních nepříjemných pocitů, je třeba hledat příčinu porušení. Určení problému sami je téměř nemožné. Správnější je vyhledat pomoc a radu od odborníka, který po provedení vyšetření stanoví správnou diagnózu.

Pokud po menstruaci bolí mléčné žlázy, může být známkou tohoto stavu:

 • těhotenství
 • hormonální nerovnováha
 • mastopatie
 • jiné patologie

Těhotenství

Nejběžnější a nejčastější příčinou citlivosti prsou po menstruaci je těhotenství. Bolest je způsobena skutečností, že tělo ženy prochází významnými změnami, zejména v hormonálním plánu, je přestavěno na intenzivnější způsob práce.

V důsledku produkce více placentárního hormonu, jakož i estrogenu a progesteronu, má prsa tendenci bobtnat, v důsledku čehož začne bolet a citlivěji reagovat na dotek, expozici.

Není nutné chodit ke gynekologovi, aby potvrdil „zajímavou pozici“. Nejprve můžete provést těhotenský test, zvláště pokud kromě bolesti v mléčných žlázách začalo poctivé pohlaví pociťovat nevolnost.

Hormonální narušení v ženském těle

Bolest prsou po menstruaci může být způsobena hormonální nerovnováhou způsobenou řadou faktorů:

 • užívání hormonálních léků
 • dědičnost
 • nástup menopauzy
 • užívání antidepresiv, sedativ
 • Deprese
 • stres
 • infekční a zánětlivá onemocnění mléčných žláz
 • nepravidelný sex
 • dostat pohlavně přenosnou nemoc

Někdy se hormonální nerovnováha projevuje na pozadí nesprávné stravy a nesprávného životního stylu.

Mastopatie

Když menstruace prošla a hrudník bolí, pokračuje v tahu, jako by byl naplněn olovem, bolí to, je to těžké na dotek, bradavky bobtnají, stávají se citlivějšími, z nich se objevuje transparentní výtok - to je známka mastopatie. Vyžaduje včasnou návštěvu zdravotnického zařízení a ošetření. Odborníci zpravidla předepisují léky a pouze v extrémních případech se uchýlí k chirurgickému zákroku.

Jiné patologie

Onemocnění prsu uprostřed menstruačního cyklu může být také způsobeno:

 • onkologie, doprovázená také změnou kůže, zatažením bradavek, výtokem z bradavek, zvětšením lymfatických uzlin pod podpaží, deformací prsu, výskytem těsnění
 • mechanické poškození v důsledku silného stlačení, například když máte pevnou podprsenku, neustále nosíte spodní prádlo, kvůli otřesům, modřinám.

Proč se po menstruaci objevuje výtok z prsu

Bolest na hrudi může být doprovázena výtokem z mléčných žláz. Tento jev je považován za normální uprostřed cyklu pouze v případě těhotenství. Některé ženy mohou také pociťovat tekutinu z bradavek pod tlakem těsně před menstruací nebo se silným vzrušením.

Týden nebo dva po „kritických dnech“ a při negativním těhotenském testu jsou bolest v mléčných žlázách a výtok z hrudníku známkou patologie, kterou je třeba hledat a eliminovat. Může to být intraduktální papilom, mastitida nebo něco jiného..

Stojí za to vydržet bolest a kdy navštívit lékaře

Pokud hrudník bolí uprostřed cyklu a žena není v „zajímavé poloze“, měla by být návštěva lékaře okamžitá. Pouze odborník po důkladném vyšetření stanoví přesnou diagnózu a identifikuje příčinu porušení.

Takže s pocitem pálení, pocitem plnosti, mačkáním, změnou barvy prsu je nejčastěji podezřelý maligní nebo benigní novotvar. Pokud se kromě bolesti v mléčných žlázách bolest nezastaví a po ukončení menstruace zatáhnete za dolní část břicha, problém může být způsoben nějakým druhem gynekologického onemocnění.

Co dělat, když vás po menstruaci bolí hrudník

Prvním a nejsprávnějším rozhodnutím při zachování bolestivosti mléčných žláz je návštěva gynekologa. Po vyšetření, předepsání diagnostických opatření a vyšetření jejich výsledků lékař stanoví přesnou diagnózu a předepíše léčbu. Samoobslužné podávání léků proti bolesti nebude schopno odstranit příčinu bolesti, ale ještě více poškodí zdraví ženy. I když nejprve zmírní bolest a odstraní příznaky, nemohou nemoc vyléčit..

Je obzvláště důležité konzultovat odborníka, pokud je dívka v „zajímavé pozici“. Těhotné ženy by nikdy neměly užívat léky bez předepisování a schvalování lékařů..

Prevence bolesti

Snížení rizika vzniku onemocnění a poruch prsu, které způsobují bolest a další problémy, je mnohem snazší, než se na první pohled zdá. Musíte jen dodržovat jednoduchá, ale důležitá pravidla:

 • jíst správně, vzdát se mastných, kořeněných, slaných potravin, zahrnout do stravy více mléčných výrobků, masa a ryb
 • přestat kouřit
 • nezneužívejte alkohol
 • správně uspořádat každodenní rutinu, ponechat dostatek času na odpočinek
 • nešportujte, vylučujte nadměrnou fyzickou aktivitu během menstruace
 • nepřetěžujte se - ani emocionálně, ani fyzicky
 • nevystavujte tělo vysokým teplotním změnám - přehřátí, hypotermie
 • noste pohodlné, pohodlné a vhodné spodní prádlo, které při nošení nezpůsobuje nepohodlí
 • pravidelně - jednou za šest měsíců - vyšetřit gynekologa

Jakékoli odchylky od normy, ať už jde o bolest v mléčných žlázách, výtok z bradavek, tahání, nepříjemné, bolestivé pocity v dolní části břicha uprostřed menstruačního cyklu - to vše je vážným důvodem pro okamžitou návštěvu gynekologa. Pouze správně diagnostikovaná a včas zahájená léčba se vyhne nebezpečným a nepříjemným následkům..

Týden po menstruaci začíná bolet hrudník: příčiny, příznaky, jak je odstranit

Ve většině případů se bolest na hrudi objevuje bezprostředně před menstruací a po ukončení výtoku bolest sama odezní, což je zcela normální. Pokud však hrudník začne bolet ihned po menstruaci, dívky mají úzkost. S čím to může souviset a jaké nebezpečí mohou tyto příznaky mít, může odpovědět pouze odborník, proto se doporučuje podstoupit vyšetření.

Jak a kde to bolí?

Nepatologická bolest na hrudi se nazývá mastalgie. To je velmi častý problém, kterému čelí více než polovina spravedlivého pohlaví od puberty po menopauzu včetně..

Mnoho žen a mladých dívek čelí skutečnosti, že před menstruací mají silné bolesti na hrudi. Tento jev je považován za zcela přirozený a je vysvětlen růstem hormonů v krvi během tohoto období. Více nebezpečí je způsobeno bolestí po menstruaci, kdy ostatní zjevné příznaky zmizí. V tomto případě mluvíme o mastalgii. Jedná se o onemocnění mléčných žláz, kdy je pozorována bolest bez ohledu na cyklus.

Odborníci zvažují dva typy příznaků, které charakterizují mastalgii:

 • cyklický. Objevují se před menstruací a zmizí 3-4 dny aktivního výtoku. Tento jev je velmi častý; čelí mu více než 70% žen. Léčba v tomto případě není nutná..
 • necyklický. Tyto bolesti způsobují větší obavy. Vznikají kdykoli, bez ohledu na cyklus. Příčiny takového příznaku mohou být domácí a také patologické povahy. Pokud pociťujete necyklickou bolest, musíte navštívit lékaře.

Bolestivé pocity jsou v přírodě bolavé, při kontaktu se zesilují. Spolu s bolestí, zvýšenou citlivostí bradavek lze cítit kůži, někdy jsou cítit těsnění. Bolest může být dočasná, směrem k noci může zesílit nebo být neustále pozorována.

Video „Proč mě bolí hrudník?“

Běžné příčiny bolesti na hrudi, které se mohou objevit v důsledku hormonálních poruch, stejně jako v důsledku závažných patologií.

Možné příčiny bolesti

První věc, na kterou je třeba dávat pozor, je příčina bolesti na hrudi. Pokud mluvíme o teenagerovi, neměli byste se bát, časté bolesti na hrudi signalizují růst a vývoj mléčných žláz. Ve věku kolem 17-19 let se proces zastaví a stav se vrátí do normálu.

Nejběžnější příčiny bolesti jsou následující:

 • těhotenství je velmi častá příčina. Bolest a nepohodlí se objevují v důsledku růstu prsou a přípravy na kojení. Jedná se o jeden z prvních příznaků těhotenství, bolesti se objevují po 2-3 týdnech..
 • hormonální poruchy v těle. Bolest obvykle nastává, když hladina estrogenu stoupá.
 • různé formace. Uzlíky, cysty, nádory, zejména velké, způsobují bolestivé pocity. Největší obavy vyvolávají onkologické formace.
 • stres. Bolest může nastat jako reakce na stres, protože v orgánu je velké množství nervových zakončení, zejména v bradavkách.
 • mastopatie je nejčastějším onemocněním prsu. Těžká tkáň a zánět jsou klíčové příznaky..
 • vnitřní infekce, které mohou způsobit zánět v mléčných žlázách.
 • pokročilé stádium helminthických invazí.
 • některá gynekologická a pohlavní onemocnění, která mohou ovlivnit hormonální hladiny.
 • poruchy metabolického procesu, zvýšení hladiny mastných kyselin v těle, v důsledku toho zvýšení citlivosti.
 • trauma. Může to být mechanické, tepelné nebo chemické poškození a také výsledek operace..

Domácí faktory mohou také vyvolat bolesti na hrudi:

 • nesprávná výživa;
 • nedodržování hygienických pravidel;
 • alergie na kosmetiku a čisticí prostředky;
 • nepohodlné spodní prádlo;
 • přímé sluneční světlo na hrudi.

Existuje mnoho důvodů, kvůli kterým po menstruaci hrudník bolí a bobtná. Podle statistik jsou však nejčastější z nich hormonální poruchy, mastopatie a těhotenství..

Hormonální poruchy v ženském těle

Hormony hrají v životním procesu zásadní roli, a proto narušení jejich výroby zanechává otisk všech procesů. V ženském těle dochází k hormonálním změnám velmi často, na tomto pozadí se mohou objevit bolesti na hrudi.

O hormonálním faktoru výskytu takového příznaku lze hovořit v následujících případech:

 • změny související s věkem (puberta a menopauza);
 • užívání některých léků na hormonální bázi (zejména jde o antikoncepci a antidepresiva);
 • porušení režimu sexuálních vztahů (nebo jeho absence);
 • genetický faktor.

V takových případech, se silnou bolestí, může být pacientovi předepsána hormonální léčba, pomocí které se stabilizuje rychlost estrogenu..

Mastopatie

Nejčastějším onemocněním prsu u žen je mastopatie. Hlavní příčinou tohoto onemocnění jsou také hormonální poruchy. Během vývoje onemocnění je pozorován zánět a zhutnění žlázové tkáně..

V tomto případě může být onemocnění po dlouhou dobu asymptomatické. Pak se začnou objevovat příznaky: po stisknutí je cítit těsnění, dochází k akutní bolesti a je pozorována závažnost. Toto onemocnění se nejčastěji vyskytuje u žen po 40 letech. Důvodem jsou hormonální procesy spojené s inhibicí plodnosti..

V posledních letech se aktivita mastopatie významně zvýšila. Téměř každá pátá žena ve věku od 25 do 45 let čelí jeho projevům.

Po 50 letech se ukazatele změní, u 6 z 10 žen je diagnostikováno toto onemocnění. Zákernost mastopatie spočívá v tom, že je velmi obtížné ji léčit. Exacerbace se mohou objevit kdykoli, bez ohledu na individuální cyklus.

Těhotenství

Pokud týden po menstruaci začala prsa bolet, pak můžeme mluvit o těhotenství. Faktem je, že u 16% žen po těhotenství jejich menstruace pokračuje. Obvykle se menstruace může objevit 1-3krát, zatímco žena neví, že je těhotná.

Navzdory tomu se tělo začne aktivně připravovat na narození dítěte. Dochází ke zvýšenému zvýšení estrogenu a progesteronu. Prsa se zvětšuje, bobtná, připravuje se na produkci mléka.

Dělá to zvýšením počtu krevních cév v mléčných žlázách. Strukturální změny v prsou jsou pozorovány během těhotenství. Ale bolestivé pocity netrvají déle než tři týdny.

Nezbytná diagnostická opatření

Pokud nemůžete sami určit přesnou příčinu bolesti na hrudi, měli byste se poradit s lékařem. Zvláště pokud existují alarmující příznaky a po menstruaci bolí žaludek a hrudník. Tyto příznaky mohou signalizovat vážné patologické problémy..

Chcete-li provést úplnou diagnózu, musíte podstoupit řadu takových studií:

 • mamografie je moderní metoda výzkumu využívající laserové vzdělávání prsní tkáně;
 • Ultrazvukové vyšetření, jsou viditelné nejen mléčné žlázy, ale také lymfatické uzliny v jejich blízkosti;
 • ductografie, tato metoda se používá jako pomocná, s jejímž pomocí jsou studovány strukturální změny v tkáních;
 • punkce se používá v případě, že je nalezena formace, obsah je odeslán k biopsii k určení povahy.

Po absolvování diagnostických postupů bude lékař schopen určit příčinu a podle toho předepsat terapii. Léčebný režim má několik směrů:

 • farmakoterapie (hormony a léky proti bolesti);
 • speciální strava k normalizaci metabolických procesů;
 • chirurgický zákrok (v přítomnosti formací).

Jak snížit bolestivost

Pokud bolest na hrudi není patologická, musí žena hledat způsoby, jak se tomuto stavu přizpůsobit. Počet těchto pacientů je významný, proto lékaři vyvinuli několik doporučení, která mohou snížit nepříjemné příznaky:

 1. Věnujte pozornost své stravě. Pikantní, slaná jídla, káva, čokoláda mohou zesílit bolestivé pocity na hrudi. Tento proces může být také ovlivněn trávením, proto bezprostředně před menstruací a několik dní po nich stojí za to vzdát se smažených potravin a potravin, které trávení trvá dlouho..
 2. Chcete-li zlepšit metabolické procesy, musíte pít hodně tekutin..
 3. Bolest méně znepokojuje ženy, které cvičí. Napumpované svaly na hrudi jsou nejen krásné, ale také účinné v boji s citlivostí.
 4. Kolísání teploty má nepříznivý vliv na stav prsu. Stojí za to chránit mléčné žlázy před přehřátím a podchlazením.
 5. Pravidelná hygiena je klíčovým faktorem v péči o prsa..
 6. Také stojí za to přestat kouřit a jiné špatné návyky..
 7. Spodní prádlo by mělo být pohodlné, vhodné a nejlépe vyrobené z přírodních tkanin.
 8. Pravidelný sex zmírňuje bolesti prsou.

Pamatujte, že jakékoli bolestivé pocity vyžadují vyšetření a konzultaci s lékařem. To je jediný způsob, jak zabránit možným vážným patologiím.!

Video „Co je mastopatie a je tak nebezpečná?“

Informační video, které vypráví o tom, co je mastopatie, jak je nebezpečná, jaké má příznaky, jak ji detekovat a jak s ní zacházet.

Bolest na hrudi týden po menstruaci

Stručně řečeno, nevím, co si mám myslet. Tento měsíc jsme se s manželem aktivně snažili, i když jsem ovulaci nesledoval obvyklými metodami - nešel jsem na ultrazvukové vyšetření a nekoupil jsem testy. Unavený obtěžováním jsem se rozhodl to nechat být. Výsledkem bylo, že jsem pil dyufaston jako obvykle od 16. do 25. dne cyklu, ale po třech dnech menstruace nepřišla. Nejsou žádné známky těhotenství. Myslím, dobře, bolí mě hrudník jako obvykle PMS, počkáme si. Za další den nebo dva začal usrkávat žaludek. Pokračovat ve čtení →

Je mi 30 let, snažila jsem se otěhotnět přesně rok, ale nic na mě nepracovalo, a teď na moje narozeniny - dovolená na moři a po svém návratu zjistím své největší štěstí - test ukazuje 2 proužky, zpočátku jsem ani nemohl uvěřit svým očím - obrovský štěstí je splněným snem, ale bohužel, ne všechny sny se splní. v té době byly všechny příznaky přítomné, všechno je v pořádku - štěstí a euforie, ale první analýza pro hCG a ráj skončila, můj gynekolog řekl: „Přečíst více →

Snažili jsme se otěhotnět dlouho. Už jsem se naučil zpaměti všechny příznaky organismu a jeho rozmary. Vím, že čekání někdy dává falešné známky tak žádaného těhotenství. Jak ale neposlouchat, když tělo najednou začne vydávat něco jiného, ​​ne z obvyklého seznamu boláků a lipkavců? Asi před týdnem jsem měla ovulaci. Zjistil jsem to podle charakteristického výtoku a bolesti v levé dolní části břicha. A ovulační test to poprvé v životě potvrdil! Manžel byl chycen, trochu znásilněn a nechal spát. Zatímco se uklidním. Pokračovat ve čtení →

Dobrý večer, při prvním styku se kondom zlomil. Po 3 hodinách jsem užil Postinor, po 11,5 hodinách druhou pilulku. Po 6 dnech se objevil krvavý výtok, který trval dva dny. pak se moje spodní břicho zatáhlo a menstruace přišla včas, ale obvykle to trvalo 4 dny a rozmazalo se to 5 a tentokrát to trvalo 3 dny a 4 se rozmazalo. Po menstruaci se dolní část břicha stále pravidelně stahovala. Příští měsíc před menstruací mě bolela hruď a byla tvrdá. Pokračovat ve čtení →

A konečně, rok poté, co nám bylo umožněno plánovat, sem mohu napsat radostný příspěvek! Upřímně jsem nevěřil, co se stane, protože 3 dny před menstruací došlo k výtoku ve formě hlenu potřísněného krví a někdy upřímně hnědého mazu. J. Číst dál →

Zdravím milé dámy, matky a budoucí matky - s mučedníkem se setkávám již třetí rok, po celý náš sexuální život se nechráníme, navíc jsem mu čas od času dovolil, aby ve mně skončil, někdy se dokonce dostal do ovulace a nic. Mnohokrát jsem se obával a doufal v těhotenství, ale ona nepřišla. A nešli jsme k ní záměrně - společně. Nedávno jsme to s ním probrali a rozhodli jsme se, že to zkusíme tento měsíc, jak by mělo. Můj kalendář, který mám uložený v telefonu, nikdy já. Pokračovat ve čtení →

Obecně platí, že poslední dva měsíce byl cyklus 22 dní, tento měsíc nás sledovala, moc neplánovala, úplně jsem se od toho všeho rozptýlil, moje plány byly začít dělat dítě v lednu! pod kat. Pokračovat ve čtení →

Dobrý čas) Dívky stráže =) Obecně to bylo takhle. 5. února nebyl chráněn (užíval antibiotika od 19. ledna do 29. ledna, lékař uvedl, že antikoncepční účinek ztrácí). O 52 hodin později jsem si vzal Norlevo pilulku (protože žiji ve Španělsku, musíme si vzít tyto pilulky 1, ne 2 jako v Rusku.) A čekal na akci. K žádnému krvavému výboji nedošlo. Hrudník mě moc nebolí a bylo mi špatně. Pokračovat ve čtení →

Dobrý den všem =) Takže jsem se vrátil do BB po téměř 4 letech =) Pouze poprvé jsem se zaregistroval v 5 týdnech těhotenství) Všechno proběhlo v pořádku, nyní chceme 2. dítě. Ale všechno se ukázalo být komplikovanější, než jsem si představoval. Buď anovulační cykly, pak nespadly, pak něco jiného. Pokračovat ve čtení →

Dívky, milé, řekněte mi svůj názor. Přítelkyně otěhotněla po 1,6 g pokusů (podle verdiktu lékařů jsou s manželem zdravé). Cyklus byl nepravidelný. Práce je nervózní. Nyní je měsíční období 8 týdnů. Včera jsem byl na ultrazvuku - není tam žádný tep, termín je nastaven na 7 týdnů a doktor řekl, že byla zmrzlá. Na začátku těhotenství progesteron klesl, viděl jsem duphaston. Hormony jsou před těhotenstvím normální. Lékař také řekl, že se jedná o chlapce - něco, co je v takové době možné. Dnes jde k jinému specialistovi. Z nějakého důvodu si myslím. Pokračovat ve čtení →

Chápu, že téma je staré jako svět, ale já se strašně obávám, už je to správně k slzám. První těhotenství bylo před 8 lety, byla jsem v nemocnici od 5. týdne s krvácením, pak začala strašná toxikóza, která oslabila pouze porodem. Druhé těhotenství bylo loni na jaře, příběh se opakoval, 5 týdnů - krvácení, nemocnice, toxikóza, oplachování do 14 týdnů a poté potrat. 5 měsíců po potratu, po zrušení tablet, otěhotněla v prvním cyklu. Když na testu viděla slabý druhý proužek, okamžitě sebou trhla. Pokračovat ve čtení →

Ahoj! Dívky, řekněte mi, kdo na to narazil. Můj manžel a já plánujeme 4měsíční dítě. Poslední měsíce se menstruace zpozdila o den, možná dva a testy byly křišťálově čisté, jeden vydal slabý proužek až po několika hodinách, nevěřil jsem mu, protože přečtěte si, že po 10 minutách je test neplatný. Obecně platí, že v tomto cyklu mám třetí den zpoždění, týden mě bolí hrudník, zvětšilo se to, bolí mě spodní břicho, jako kdyby měla menstruace brzy, zkoušku jsem provedl v 1. Pokračovat ve čtení →

Ahoj! Sleduji vše Toto nádherné fórum je obecně takové! Po dlouhou dobu tam byla cysta, velmi velká, téměř 10 cm! O měsíc později se to snížilo, pak jsem začal pít antikoncepci a po chvíli odešla! V prosinci jsem provedl ultrazvukové vyšetření, všechno bylo čisté, pouze endometrium bylo tenké! Od února jsme s manželem začali plánovat druhé dítě, pro něj je to první dítě! Moje menstruace začala být zpožděna, dva měsíce nezmizely! Všechny testy jsou negativní, šly na ultrazvuk, verdikt je cysta levého vaječníku! Pak přišlo období, hrudník. Pokračovat ve čtení →

Dnes mám celých 6 porodnických týdnů. Zítra nebo pozítří chci udělat první ultrazvuk. Bude ovoce již vidět? Slyšíš tlukot srdce? Obecně si nedělám starosti, cítím se docela těhotná: - hrudník je plný, brnění, zejména ráno; - tělesná teplota se udržuje po celý den v rozmezí 36,8 - 37,3; - žaludek úplně přestal tahat, ve skutečnosti s prvním dítětem mi vůbec neublížil ALE! Někdy přívěsky bolí a povaha bolesti je spasmodická: s ostrým obratem, kašlem, kýcháním. Byl na recepci. Pokračovat ve čtení →

V březnu 2014 mi po vyšetření můj gynekolog diagnostikoval endometriózu. Kde není známo. jmenován k pití v pořádku nebo otěhotnění, zatím jsem neplánoval otěhotnět, rozhodl jsem se pro OK Yarinu, dlouho předtím, než se jednalo o jejich pití. Od června 2014 do března 2015 jsem pil, i když jsem nakonec často zapomněl, vynechal jsem 2 tablety. a od konce února byla obecně nemocná a byla dlouho léčena antibiotiky. v březnu 14 jsem dokončil balení a 17. března přišel měsíc Nevím proč, ale úplně jsem zapomněl na nové balení, ztratil jsem se včas... xs. obvykle. Pokračovat ve čtení →

Lidi, kdo to má? Lochia přestala po 10 dnech. v noci spala bez bílého okřídleného a ráno, když se šla umýt, byl výtok jako žilní krev. Myslel jsem, že znovu 25, a díky bohu, koneckonců, 10 dní poporodního výtoku nestačí a teď je dítěti 26 dní a výtok stále pokračuje a nerozjasňuje se. Piju vodní pepř už týden, začal jsem pociťovat táhnoucí bolest jako při menstruaci 1-2krát denně. přibližně vytékala krevní sraženina o průměru 1 cm. Výtok se snížil. bylo to tak 2 dny. Pokračovat ve čtení →

Holky, ahoj. Řekněte nám, kdo měl jaké pocity po AI po 2 týdnech a bylo to B? Dnes mám přesně 2 týdny po zákroku, poslední den užívání Utrozhestanu. Vaše menstruace měla přijít včera, ale ovulace byla pozdě, může se pohnout. Z pocitů: hrudník téměř nebolí, obvykle to před menstruací bolí mnohem víc, ale před menstruací to chytne za záda jako obvykle - to může znamenat útěk nebo se to stane s B.? Také jsem si všiml, že mě hlava začala bolet často, zejména včera. Pokračovat ve čtení →

Dívky, můj příběh je takový, porodila jsem druhého března, je nám již 8 měsíců a kojím. v červnu začala menstruace, zdálo se, že cyklus se stal 40 dny místo 28, dobře, tento měsíc všechno začalo stejně jako u mého syna, nepochopitelná podrážděnost a asi po 7 týdnech od poslední menstruace malá světle červená skvrna. Kvůli proudu jsem ležel na konzervaci, ale ukázalo se, že to byla veškerá norma. Krk byl toho dne vysoký, nyní není ani nízký, ani vysoký. Pokračovat ve čtení →

Rozhodl jsem se uchovat historii svého krásného prvního narození na památku. Koho to zajímá - pod řezem je mnoho písmen :) Pokračovat ve čtení →

Uvidíme. poslední menstruace, kterou jsem měl 01/08/13 až 14/14/13 3 dny po nich, byla asi půl dne mazanice červeno-růžové barvy. Další den nic. Do dne X, na který se moc těším, zbývají 3 dny :) Všiml jsem si následujících duchů: Před 2 týdny se mi nafoukla a bolela hruď (zejména bradavky už bolely na dotek), nyní bolest trochu ustoupila... Také před 1,5 týdnem se objevily mírné pocity brnění v děloze a bocích (bolest zmizí po několika sekundách). Po dobu 2 dnů po sobě byla teplota udržována. Pokračovat ve čtení →

Dívky, můj příběh je takový, porodila jsem druhého března, je nám již 8 měsíců a kojím. v červnu začala menstruace, zdálo se, že cyklus se stal 40 dny místo 28, dobře, tento měsíc všechno začalo stejně jako u mého syna, nepochopitelná podrážděnost a asi po 7 týdnech od poslední menstruace malá světle červená skvrna. Kvůli proudu jsem ležel na konzervaci, ale ukázalo se, že to byla veškerá norma. Krk byl toho dne vysoký, nyní není ani nízký, ani vysoký. Pokračovat ve čtení →

.. Měsíční. Obecně platí, že přišli včera ((6 týdnů po propuštění po porodu a nyní, po 9 týdnech se k nim připnuli... A před 10 dny to byla ta nejskutečnější věc, jako kniha s YAB a bolest v I. Potvrzeno na ultrazvuku, kde na mě čekalo ještě větší překvapení. V PYa 2 VT. Je to jen škoda, je to jen hrůza. A od včerejška došlo k prudkému poklesu mléka. Dříve jsme jedli normálně z jednoho prsu, nyní musíme krmit ze dvou. Číst dále →

A skutečnost, že všechno je o Marusovi ao Marusovi))) Chtěla jsem si do budoucna zapsat do svého deníku a pak mě napadlo dát to do komunity. Možná někdo přijde vhod. Někdo se chce podělit o své zkušenosti. Při porodu mi dali epizio. Shovchik je malý, jak mi bylo řečeno. Odie. Pokračovat ve čtení →

Dada, nespím, píšu tento příspěvek)) nedávno jsem byl mučen toxikózou a porod vypadal jako něco vzdáleného, ​​ale to je již v minulosti vzdálené. Pokračovat ve čtení →

Po téměř půl roce zkuste číslo dva. Je ještě brzy, ale doufejme. Stejně jako tehdy neexistovaly prakticky žádné příznaky, pouze jsem si poprvé nemyslel, že mohu být těhotná, až třetí den zpoždění jsem četl, že hrudník může bolet a zvětšovat se nejen před menstruací) Nyní poslouchám své tělo dva týdny a tak daleko jen blázen unavený a nedostatek spánku (ale je to jen zima a já jsem medvěd a chci přezimovat) na pár dní. Pokračovat ve čtení →

A skutečnost, že všechno je o Marusovi ao Marusovi))) Chtěla jsem si do budoucna zapsat do svého deníku a pak mě napadlo dát to do komunity. Možná někdo přijde vhod. Někdo se chce podělit o své zkušenosti. Při porodu mi dali epizio. Shovchik je malý, jak mi bylo řečeno. Jeden. Byl strašně nemocný, zatažený. Byly noci, kdy jsem vůbec nespal. V porodnici mi řekli, že není třeba nic zpracovávat, a já jsem to nezpracovávala. Poté, v další bezesnou noc, jsem na internetu zjistil, že čípky Indomethacin mohou být rektální a mastné. Pokračovat ve čtení →

Dlouho jsme chtěli druhé dítě, ale jako vždy, okolnosti. Nejprve obtížná operace páteře s implantátem, šrouby a rovnátky, pak obtížná rehabilitační cesta, deprese a pocit, že jste invalidní, ale po roce se vše vrátí do normálu - jen řada omezení na zvedání závaží, nepůjdete na túru, nespadnete odpočinek atd. a život je úžasný! Lékař vám umožní porodit druhé dítě! Zahájíme proces početí a zde opět překážku, rok tvrdé práce, ale nedojde k žádnému výsledku (první se ukázal na první pokus). Pokračovat ve čtení →

Od předčasného porodu (umělý porod v rané fázi) uplynuly tři měsíce. Týden po propuštění se objevily podivné pocity tahu, pocit pálení v děloze, genitáliích, testy jsou dobré, ultrazvuk také. Bolest začala růst. Přecházeli do malé pánve, poté do páteře, nohou (kolena, kotníky), někdy dokonce do hrudníku a krku. Bolesti jsou doprovázeny vegetativními krizi, mdlobami, selháním dýchání a jsou podobné silou a vjemem kontrakcím. Zvýšené po menstruaci. Nelze odstranit žádnými léky. VŠECHNY analýzy jsou DOBRÉ. Období včas. Byl na všech vyšetřeních. Pokračovat ve čtení →

Nyní mohu s jistotou říci: odešli jsme pryč! 25. června, nečekaně pro sebe, jsem se rozhodl zkusit snížit počet krmení: úplně jsem odstranil denní krmení, noční krmení podle situace. Nejtěžší bylo nastartovat mechanismus usínání bez prsou. Koneckonců, jak snadné to bylo předtím - dala prsa - a „klient je připraven“. Nejprve jsem se vydal špatnou cestou - bezpodmínečné „je čas spát, tečka“, uložil jsem Danila do postele, nenechal jsem ho spadnout, nechal ho plakat, pak rychle usnul. Ve výsledku jsme byli oba vyčerpaní! Uvědomil jsem si, že musím nahradit „staré spojení“. Pokračovat ve čtení →

Dobrý den všem! Je mi 40 let. Možná někdo pomůže s výběrem chirurga. V únoru loňského roku jsem se zúčastnil operace na Chikishevě, kulaté a jediné kolo, 265 a právě jsem řekl IV. Nyní existuje také AKCE do 31. 12. 2016, platíte za implantáty, šetříte na operacích. O tom, jaké společnosti existují implantáty atd. - ŽÁDNÁ SLOVA. Vůbec jsem v této věci nebyl znalý, nic jsem nevěděl a neučil jsem se. Samozřejmě, když jsem šel do kanceláře, řekl jsem o tom! Ale pro mě Alena vladimirovna. Pokračovat ve čtení →

Celý život jsem se velmi bál porodu, představoval dlouhé trýznivé hodiny ne skutečných muk, ale všechno se ukázalo jako úplně jiné. Porod trval jen 5 hodin od okamžiku, kdy vody opustily, a čas uběhl v okamžiku! A bolest vůbec nebyla tak nesnesitelná, jak se zdálo! Kdy jsem naposledy provedla záznam do deníku a kalendáře těhotenství „35 a půl týdne“, nemohla jsem si ani myslet, že porodím za týden! O měsíc dříve. Ani jsem neshromáždil své věci! Pokračovat ve čtení →

Začněme s pozadím. Je mi 27 let. Oženil jsem se před rokem a půl. Rozhodli se odložit vzhled dítěte, dokud si nezakoupili vlastní byt. A teď, týden po přestěhování do nového hnízda, nás „navštívil čáp“. 26. července, v očekávání pozdní menstruace, jsem provedl první test. Ukázalo to 2 silné červené pruhy. Joy neznala mezí. A pak jsem se bál - bolelo mě žaludek. Po 2 dnech jsme šli na soukromou kliniku na schůzku. Lékař provedl ultrazvukové vyšetření, ale nic neviděl. Napsala progesteron jen pro případ a. Pokračovat ve čtení →

Ahoj. Takže jsem byl na řadě, abych psal o dni X. Narodili jsme se 14. prosince 2015. Chci to hned říct. Ve vztahu k bolesti jsem zbabělec, myslím, že mám slabý práh bolesti. Pokračovat ve čtení →

Oženil se se svým manželem 14 let. Po 7 LET jsme byli léčeni pro neplodnost nejasné geneze. Změněno osm gynekologů a žádný výsledek. V roce 2010 jsme od tohoto případu upustili a ROZHODNUTO, NE znamená NE. Neviděl jsem ani gynekologa, všechno jsem skóroval. A pak v únoru 2016 mám zpoždění. V hlavě mi ani nenapadlo, že to bylo kvůli těhotenství. Nebyly žádné známky, vše je před menstruací jako obvykle, bolí ho hrudník, táhne se podbřišek. Uplynuly dva týdny a veškerá menstruace. Pokračovat ve čtení →

Snažil jsem se dát Cutie lžíci kukuřičné kaše - líbilo se jí to, zbytek jsem dokončil jako obvykle. Chutná to jako rozpuštěné kukuřičné tyčinky (Heinze jsme zkusili vyzkoušet, protože jsem se ztratil s výběrem v obchodě). Přítel mi vynadal, že zavedla ovesnou kaši příliš rychle, ale pediatr mi řekl, že pokud by cuketa šla dobře, je možné zavést ovesnou kaši souběžně se zeleninou. Celý minulý týden jsme tedy jedli pohanku a dnes jsme vyzkoušeli kukuřici. Pokračovat ve čtení →

Přesně před týdnem, přibližně ve stejnou dobu, kdy jsme už byli na oddělení po porodu, můj anděl spal a nespustil jsem z něj oči: „Pane, jak úžasný jsi!“ Pokračovat ve čtení →

Ahoj. Pomozte, řekněte mi, prosím, plánujeme druhé batole, opravdu jsem chtěla porodit v červnu, nebo alespoň v létě. Pokračovat ve čtení →

Dívky, děje se mi nějaký nesmysl. Můj předchozí MC byl divný: uprostřed byla mazanice a o dva týdny později začala bez varování menstruace, tj. Mám podezření, že jsem neměl ovulaci. Poprvé za pět let to bylo poprvé, každý měsíc došlo k ovulaci a pak se hrudník nenaplnil a žaludek se nevytáhl a nebyl žádný YAB a M. právě přišel 31. den, i když obvykle je cyklus 37-43 dnů. Pokračovat ve čtení →

Poslední menstruace byla od 27. prosince do 3. ledna tohoto roku. V den nástupu údajné menstruace se začala rozmazávat hnědou, druhý den se vše zastavilo. Zpoždění jsou konstantní, takže mě nepřekvapilo. 12. den zpoždění jsem šel ke gynekologovi. Řekla že to byla porucha a poslali mě na testy, ale když přišla menstruace. Nikdy nepřišli. Ale před týdnem (pár dní po návštěvě lékaře) došlo k nechráněné PA a můj manžel mě „zasáhl“. Po 3 dnech začala mazanice znovu, moje prsa se zvětšila a bolela. Pomyslel jsem si: no, tady jsou. Ale moje menstruace nepřišla. Stále se to rozmazává Pokračovat ve čtení →

Moje první menstruace po porodu přišla o rok a dva měsíce později. Kojím. Menstruace je pryč jako za starých dobrých časů. Žádná bolest, 4 dny, ne příliš hojná. A o dva týdny později začali znovu. Jak je to? Nyní však nejsou hojní. Možná první den a budou více zrychlovat. Neexistuje způsob, jak navštívit lékaře. Jsme v chatě bez auta, můj manžel dorazí za týden. Mám spustit poplach? Co dělat? Mohu pít kopřivy? Možná je to krvácení a už vůbec ne menstruace. Cítím. Pokračovat ve čtení →

Předzvěsti práce: Všechny předzvěsti jsou volitelné. Mohou to být všichni, možná jeden nebo dva, mohou úplně chybět (jako já) 1) Úbytek hmotnosti (100-200 gr. Těhotné ženy jsou váženy lékařem jednou za dva nebo dva týdny) - tato předzvěst se stane za 1 2 týdny před porodem. Proč? Tělo se zbavuje přebytečné vody (prodloužené močení, řídká stolice, zvýšené pocení). 2) Změna povahy pohybu dítěte. Obecně existuje něco jako počítadlo pohybů. Od 26-28 (zdá se) je zapotřebí týdnů. Pokračovat ve čtení →

Před několika dny jsem sem napsal: „Je mi 19 let. Zpoždění je 4 dny (pátý začal), předtím byl cyklus 32/30/37 dní. Dolní břicho táhne 4. den (stejně jako u menstruace jsou obvykle velmi bolestivé), jako obvykle mě bolí hrudník. Nyní odpočívám na moři (možná je to zpoždění?). Poslední PA byla před 3 týdny, používám antikoncepci. Asi před týdnem a půl jsem si všiml hustého bílého výtoku. Pak všechno zmizelo. „Včera jsem provedl test. Dva testy. Nyní jsem v Evropě a tady v nejbližší lékárně jsem našel pouze tryskový test (pro. Přečtěte si více →

Předem se omlouvám za zanedbání interpunkce. Zjevně jsem na mnoho míst nedoručil čárky, takže sem dám. Pokračovat ve čtení →

Drahé dívky! Mám velkou radost, o které mohu psát až teď, protože teď není vůbec čas. Joy hodně křičí. 29. července jsem porodila chlapce Fedora - 3570 kg, výška - 52 cm. Měl jsem rychlý a velmi bolestivý porod se zelenými vodami, ale ve výsledku jsme živí a zdraví, byli jsme propuštěni z nemocnice a zvykáme si na náš každodenní život. Ráno 29. července jsem stále nerodila. PDR prošel 22 a já jsem chodil týden s trvalou. Pokračovat ve čtení →

Další záhadné zpoždění po šesti měsících léčby. V těch velmi nezbytných dnech byla láska, déle než týden, těsně po početí, neustále oslabuje žaludek, po zpoždění se zvětšuje prsa, pravidelně může bít po stranách a ublížit bradavkám. Moje chuť k jídlu ráno zmizela, večer mohu normálně jíst. V děloze může něco škubat, bodnout, ale jen zřídka. Nebolí. Obecně všechny příznaky PMS začaly po zpoždění, a ne dříve, protože začaly týden před menstruací. Obecně je všechno nějak jiné než v minulosti. Pokračovat ve čtení →