Jaký by měl být výtok za 2-4 měsíce po porodu při kojení - krev, hnědá, krvavá?

Obnova ženského těla po porodu nějakou dobu trvá. To platí zejména pro hlavní pohlavní orgán - dělohu. Postupně se zmenšuje, nabývá stejných rozměrů, obnovuje se vrstva endometria, která ji lemuje zevnitř.

Po porodu se po určitou dobu uvolní tekutina barvy krve - lochie. Postupně ztmavnou a zmizí za 6-8 týdnů. Co se stane po tomto a jaký by měl být normální výtok ženy několik měsíců po porodu? Závisí to na vlastnostech těla matky.

Poporodní výtok: co by mělo být normální?

Před propuštěním z porodnice je ženě podán kontrolní ultrazvuk, aby se zjistilo, zda v děloze zůstaly nějaké krevní sraženiny a částice po porodu (doporučujeme si přečíst: co dělat, když po porodu zůstanou v děloze krevní sraženiny?). Když jsou nalezeny, škrábání je hotové. V opačném případě je matka propuštěna domů. Po porodu je špinění pozorováno po dobu 4-7 týdnů. Jedná se o lochie, které se skládají z hlenovitého exsudátu, krve a fragmentů deciduální membrány, která ztratila svou životaschopnost.

Při porodu císařským řezem trvá obnova dělohy déle, krvácení může trvat déle než 2 měsíce (doporučujeme si přečíst: kdy dojde k první menstruaci po císařském řezu?). To je způsobeno skutečností, že děloha je zraněna a byl na ni nasazen steh, který snižuje její kontraktilní aktivitu. Je důležité vést si deník a denně zaznamenávat množství a povahu výtoku. Po 4–6 dnech by se měly změnit ze šarlatové na hnědou a zmenšit se. Přirozenou pomocí je kojení, které stimuluje kontraktilní aktivitu dělohy..

Druhy normálního výtoku v období po porodu:

 1. Krvavý. Lochie mají zpočátku šarlatovou barvu a pach krve, což je způsobeno přítomností velkého počtu červených krvinek.
 2. Serózní. Objeví se na konci prvního týdne. Mají špatný zápach, zahrnují mnoho leukocytů.
 3. Nažloutlá bílá. Pozorováno od 1,5 týdne po porodu, má tekutou konzistenci, necítí. V 6. týdnu prakticky zmizí, stanou se bezbarvé a obsahují pouze hlen.

Jak dlouho lochie vydrží?

Doba trvání lochie je ovlivněna:

 • srážení krve u ženy;
 • rysy těhotenství a průběhu porodu (přirozený, císařský řez);
 • velikost a hmotnost plodu (po vícečetném těhotenství se reprodukčnímu orgánu trvá déle, než se zotaví);
 • způsob krmení (kojenci se zastaví rychleji, pokud žena kojí dítě).

Čím aktivněji se děloha stahuje, tím dříve lochie skončí (doporučujeme přečíst: co dělat, když se děloha špatně stahuje po císařském řezu?). V průměru se zastaví do 6 týdnů, po císařském řezu se může období táhnout na další 3 týdny (další podrobnosti viz článek: jak dlouho trvá lochie po císařském řezu?). Po třech měsících by měla být děloha úplně očištěna. Výstrahou by měl být nepřetržitý hojný výboj šarlatové barvy. Úplná absence lochie je také známkou patologie (hematometry). V tomto případě se výtok hromadí v děloze a nemá žádný vývod. Je důležité vyhledat okamžitou lékařskou pomoc.

Jak kojení ovlivňuje lochii??

Při kojení se produkuje oxytocin, hormon, který má pozitivní vliv na kontraktilní aktivitu dělohy. Přispívá k rychlé kontrakci svalového orgánu a návratu k původní velikosti. Zároveň se objem lochie každým dnem zmenšuje. Chcete-li rychle snížit množství výtoku, musíte dítě přiložit na prsa co nejčastěji..

Jakmile se děloha zotaví (obvykle tři měsíce po porodu), může začít menstruace. Stává se však, že se cyklus obnoví dříve. První cyklus je zpravidla anovulační, ale také se stává, že je vajíčko připraveno k oplodnění. Z tohoto důvodu není vyloučeno těhotenství během kojení..

Norma nebo patologie?

Je známka komplikací v poporodním období:

 • Žlutý výtok s nepříjemným zápachem. Důkazy hnisání a nástupu endometritidy nebo stagnace lochie v děloze. Patologie nepřímo potvrzují bolesti v podbřišku a zvýšení tělesné teploty.
 • Zvýšený výtok, náhlé děložní krvácení dva měsíce po porodu. Někdy to může být zaměněno za první menstruaci. Naproti tomu krvácení trvá déle než 10 dní a je doprovázeno uvolňováním krevních sraženin.
 • Při užívání antibiotik lze pozorovat sýrový výtok. Mohou vyvolat nedostatek laktobacilů v pochvě, který je doprovázen drozdem, nepříjemným pocitem pálení a svěděním.

Krvavý výtok po 2-4 měsících

Krvavý výtok po skončení lochie může mít rozmazaný charakter, může se objevit ve formě skvrn nebo může být hojný. Mohou být vyprovokovány gynekologickým vyšetřením, pohlavním stykem, zvýšenou fyzickou aktivitou, zvedáním závaží.

Každý případ je individuální, takže se člověk neobejde bez konzultace s gynekologem. Je možné, že první menstruace přišla od okamžiku narození. V tomto případě je také důležité navštívit lékaře, který ženu vyšetří a zvolí metodu antikoncepce..

Hnědý výtok po 2-4 měsících

Hnědý výtok po porodu není neobvyklý (viz také: poporodní krvácení). Tato barva označuje přítomnost sražené krve v nich. Výskyt takového výtoku 3 měsíce po porodu je důkazem začátku obnovy cyklu. Mohou přijít v intervalech 21–34 dnů. Po několika takových obdobích výboj zčervená..

Když hnědý výtok trvá déle než měsíc, nemá to pocit menstruace. S největší pravděpodobností došlo k hormonální nerovnováze, kterou je třeba napravit. Za tímto účelem jsou zobrazeny ultrazvuk a analýzy, na jejichž základě lékař zvolí léčbu. Často je takový výtok pozorován u endometritidy, eroze děložního čípku, což také vyžaduje pozornost a korekci..

Jasně červený výboj o měsíc nebo déle

Pokud byl měsíc po porodu zaznamenán jasně červený výtok a prošel za čtyři dny, můžeme hovořit o obnovení menstruace (další podrobnosti viz článek: menstruace po porodu a císařský řez s kojením). To se děje u matek, které nekojí. Současně by neměly být vyloučeny patologické procesy v pánevních orgánech, zvláště pokud krev teče nebo se rozmazává po dobu 2 týdnů nebo déle. Takový časný nástup menstruace je důvodem pro konzultaci s gynekologem. Po vyšetření bude schopen určit přesnou příčinu jasně červeného výboje..

Šarlatová barva může naznačovat takové anomálie:

 • rány děložního čípku;
 • problémy se srážením;
 • prasknutí vnitřku děložního svalu.

Krevní výtok po 2-4 měsících

Krevní výtok po 2-4 měsících je jednou z variant normy. Mnoho žen si stěžuje, že takový výtok zmizí a znovu se objeví. Současně neexistují žádné bolestivé pocity, zvýšení teploty a další alarmující příznaky. Pro spokojenost je lepší poradit se s lékařem, který posoudí poporodní změny v těle a vyřeší intimitu.

Jak odlišit patologický výtok od nástupu menstruace?

Se silnou ztrátou krve, když se jedna noční vložka naplní za 1-3 hodiny a to trvá déle než den, je naléhavě nutné jít k lékaři. Podobný jev hrozí rychlou ztrátou síly a poklesem hemoglobinu na kritickou úroveň (60 g / l). V tomto případě se ukáže nejen čištění, ale také příjem přípravků železa, transfuze plazmy.

Patologické krvácení je možné u endometritidy, polypů, adenomyózy, dehiscence děložních stehů, myomu a zánětlivých procesů v pánevních orgánech. Liší se od běžné menstruace délkou, hojností, mohou mít nepříjemný zápach nebo neobvyklý odstín..

Poporodní výtok, který způsobuje nepohodlí a liší se od normy, by měl být důvodem pro neplánovanou návštěvu gynekologa. Moderní diagnostické metody vám umožní rychle najít příčinu komplikací a zastavit výtok, zahájit léčbu patologie, která je způsobila.

Jaký výtok může být 2 měsíce po porodu a v takovém případě musíte navštívit lékaře

V ideálním případě by při kojení měl být vzor výtoku 2 měsíce po porodu normální, čištění dělohy je úplné a menstruace ještě nenastala. Ale individuální vlastnosti a nemoci vedou během tohoto období k výskytu všech druhů variací vaginálních sekretů..

8 týdnů po porodu rehabilitační proces končí. Do této doby se děloha plně zotavila, vyčistila a převzala svou normální velikost. Žena může mít pohlavní styk.

Pokud se používá kojení, tělo produkuje zvýšené množství prolaktinu. Tento hormon reguluje produkci mléka. Zároveň potlačuje menstruaci, takže mnoho žen nemá menstruaci po dobu jednoho a půl až dvou let..

Pomalé zotavení vede ke stagnaci krve v děloze. Žena má sporý hnědý výtok. Břicho zůstává zvětšené. Tato situace není bezpečná, protože se může nakazit stará krev a vést k sepse. V tomto případě je v dolní části břicha zkažený zápach, horečka a křeče..

Důvodem špatného zotavení je nedostatečná hladina oxytocinu, oslabené děložní svaly po vícečetném nebo 3-4 těhotenství.

V tomto případě laktace pomáhá stimulovat kontrakci myometria. Pokud žena nekojí, musí několikrát denně dráždit bradavky mačkáním a třením. V obtížných situacích je předepsána léková terapie.

Převážná část krve z dělohy po porodu odchází během prvních 14 dnů, poté se výtok stane žlutým nebo béžovým. Proto po 2 měsících nemůže být krev v důsledku očištění normální. Takový příznak i po 4 týdnech je důvodem pro konzultaci s lékařem.

Během tohoto období může začít i menstruace. Zpočátku jsou někdy nepravidelné, se slabým hnědým výbojem. U některých se cyklus objeví jako obvykle a okamžitě se stabilizuje..

Pokud dochází k dlouhodobému špinění, může se vytvořit patologie:

 1. Šev se rozchází po císařském řezu.
 2. V děloze praskla velká céva.
 3. Endometritida.
 4. Endometrióza.
 5. Adenomyóza.
 6. Polyp.
 7. Eroze.

První 2 stavy jsou velmi nebezpečné, jsou doprovázeny silným rostoucím šarlatovým krvácením a bolestmi v břiše. Žena potřebuje nouzovou lékařskou pomoc.

U endometritidy je výtok tmavý, rozmazaný nepříjemným zápachem, doprovázený bolestmi a horečkou. Po porodu se proces rychle rozvíjí a může vést k otravě krve..

Endometrióza a adenomyóza jsou problémy způsobené hormonálními poruchami. Vyznačují se sekrety se sraženinami, zatímco žaludek může bolet ve formě křečí a dolní části zad může bolet. Nelze je léčit, patologii můžete dostat do stádia remise pouze pomocí hormonálních léků, které jsou během laktace kontraindikovány.

U polypů se po sexu nebo jiné expozici objeví slizniční výtok s růžovými a červenými pruhy a může se také rozmazat při zvedání závaží v důsledku dlouhé chůze.

Eroze je diagnostikována u poloviny žen při porodu. Hlavním příznakem je nízký kontaktní výtok po vyšetření nebo pohlavní styk růžový nebo hnědý.

Na konci rehabilitace může žena pociťovat nejen krvavé, ale i jiné typy tekutin, fyziologicky normální i patologické.

Průsvitné krémové látky jsou absolutně zdravým tajemstvím, jako před porodem v intermenstruačním období.

Ale pokud je výtok sýrový nebo s hrudkami mléčné barvy a na jejich pozadí to v perineu hodně svědí, měli byste být zkontrolováni na kandidální kolpitidu. Tato houbová infekce otravuje mnoho těhotných žen, ale po porodu jsou možné relapsy. K léčbě se používají svíčky, které jsou bezpečné pro dítě během období krmení, například Pimafucin nebo Terzhinan.

Pozornost! Prostřednictvím svých rukou může žena infikovat dítě kandidózou. V jeho ústech se objeví bílé filmy, které narušují krmení a způsobují bolest..

Bledý odstín je variantou normy, pokud není svědění nebo zápach. V opačném případě můžete mít podezření na STI. Pokud je hustý žluto-zelený hnisavý výtok doprovázen horečkou a bolestmi v boku a břiše, zánět není lokalizován nikoliv ve vagině, ale v děloze nebo přívěskech.

Krémová sliznice leucorrhoea světle zelené barvy může znamenat nejen pohlavně přenosné choroby, ale také vaginální dysbiózu. Poté, kromě svědění, je zaznamenána vůně ryb. Léčte nemoc antibiotickými čípky a poté obnovte mikroflóru probiotiky.

Hojný výtok sliznice, který se pravidelně vyskytuje, je známkou ovulace. Někdy se to stane, když začne menstruační cyklus, což znamená, že menstruace brzy přijde..

Pokud je sklovitý výtok s mírným shnilým zápachem a mírným svěděním, měli byste zkontrolovat, zda neobsahují chlamydie.

Vodnatá, bezbarvá nebo šedá leucorrhoea je zaznamenána se zánětem přívěsků, cervikální dysplázií, hydrosalpinxem a dalšími patologiemi.

Velké tmavé sraženiny se vyskytují u endometriózy. Pokud však tato hrudka vyzařuje silný zápach shnilého masa, znamená to vývoj závažného nekrotického nebo onkologického procesu v děloze.

Pokud byl příznak zaznamenán pouze jednou, může dojít k exfoliaci velkého fragmentu endometria. Stává se to kvůli fyzické námaze nebo v důsledku stresu, který je plně přítomný po porodu.

Pozornost! I když není menstruace, měli byste být chráněni před těhotenstvím. Mnoho případů náhlého početí během laktace.

Gynekologové varují, že ignorování problémů po porodu v důsledku touhy věnovat se dítěti může vést k opačnému výsledku. Pokud se u ženy rozvine nebezpečné onemocnění, skončí to hospitalizací. Pak se budete muset s dítětem rozloučit a odmítnout kojit..

Proto je za přítomnosti následujících příznaků nežádoucí odložit návštěvu lékaře:

 • Bolení břicha;
 • Teplota od 37 a výše;
 • Neobvyklý zápach;
 • Podráždění sliznic;
 • Svědění;
 • Bohatý šarlatový výtok;
 • Přítomnost kousků, sraženin;
 • Celková malátnost;
 • Slabost a závratě;
 • Dlouhá hnědá mazanice.

Pozornost! Dočasné problémy způsobené hormonálními poruchami by měly zmizet za 2-3 dny a závažné patologické stavy se objevují pravidelně nebo se zhoršují.

Podle žen se mnoho menstruace vrátilo 1,5-2 měsíce po porodu. První dny vypadají obyčejně, pak se promění v rozmazání a rychle skončí.

Druhý cyklus může začít v obvyklých 24-35 dnech nebo po několika měsících. Všechno zde je individuální. Po první menstruaci se doporučuje navštívit gynekologa, aby zkontroloval, jak se cyklus zotavuje..

Po skončení rehabilitace mohou krvácení z dělohy nebo děložního čípku vyvolat různé okolnosti:

 • Užívání léků;
 • Horečka
 • Trauma břicha;
 • Sportovní aktivity;
 • Zvedání závaží;
 • Časný nástup intimního života;
 • Stehy po poranění císařským řezem nebo porodem.

Během tohoto období se děloha již uzdravila a uzdravila, ale stále se neposílila do svého obvyklého stavu, takže byste se měli o sebe postarat.

Aby bylo možné úspěšně pokračovat v kojení a péči o dítě, musí být žena po porodu mnohem ostražitější ohledně svého zdraví. S patologickým výtokem je lepší nechat dítě po dobu jedné hodiny jít na předporodní kliniku a nechat se zkontrolovat, než jít na gynekologii na měsíc.

Krvavý výtok po porodu, jeden měsíc po porodu

V důsledku těhotenství a porodu dochází v těle ženy k vážným změnám. Návrat do normálu bude nějakou dobu trvat. V důsledku zahrnutí mechanismů obnovy se začíná objevovat výtok po porodu - lochia. Mohou být fyziologické nebo patologické..

Krvavý výtok po porodu

Během těhotenství se objem krve cirkulující v těle ženy může významně zvýšit. Statistiky ukazují, že jeho množství se může zvýšit o 30-50%. To je nezbytné k zajištění toho, aby dítě dostávalo odpovídající výživu a přísun. Tímto způsobem se navíc vytváří rezerva krve, která usnadňuje proces porodu a poporodní zotavení. Dochází k expanzi cév dělohy. V době, kdy se dítě narodí, jeho zásoba krve dosáhne svého maxima.

Lochia se objevuje kvůli skutečnosti, že během porodu dochází k poškození sliznice a cév dělohy. Tento jev je zvláště pozorován v místě připojení placenty. Po narození dítěte se děloha začne čistit. Musí se zbavit zbytků plodového měchýře, krevních sraženin a odlupovaného epitelu. Sekrece také obsahují směs, která se vytváří v cervikálním kanálu..

Lochia je pozorována, dokud se všechny rány v děložní dutině nezhojí a nemůže se vrátit do normálního stavu. Během zotavení se normalizuje velikost orgánu a obnovuje se epitel. Pokud očistný proces probíhá bez komplikací, lochie se zastaví po 5-8 týdnech. Přesná doba vybíjení závisí na následujících faktorech:

 • fyzická aktivita ženy;
 • schopnost dělohy se stahovat;
 • laktace;
 • věk ženy;
 • srážení krve;
 • stav tkání dělohy;
 • stav hematopoetického systému.

První tři dny lochie připomínají klasickou menstruaci. Jejich objem se postupně zmenšuje. Zpočátku to může být až 500 ml denně. Časem množství vypouštění klesá na 100 mililitrů denně..

Existuje několik typů poporodního výtoku. Odborníci do seznamu zahrnují následující typy lochií:

 1. Krvavý. Toto je první poporodní výtok. Obvykle mají jasně červenou barvu. Voní jako čerstvá krev. Výtok se skládá z krvavých sraženin a částic mrtvé tkáně. Obsahují velké množství erytrocytů, které určují barvu lochie.
 2. Serózní lochie. Objeví se přibližně 4 dny po dodání. Jsou světlejší barvy než špinění. Serózní lochie jsou hnědavě růžové. Počet červených krvinek v nich klesá. V tomto případě je pozorován nárůst počtu leukocytů. Výtok má zatuchlý zápach.
 3. Bílá lochia. Objeví se 10. den po porodu. Výtok se konečně rozjasní a nažloutne. Mají tekutou konzistenci. Necítí. Postupně množství výboje klesá. Stávají se štíhlejšími a kvetoucími. 5-6 týdnů po porodu obsahuje výtok pouze hlen z cervikálního kanálu děložního čípku.

Aby se vytlačila mrtvá tkáň, hlen a další produkty, které zůstaly v těle po porodu, děloha se stahuje. To vede k bolesti v dolní části břicha. Připomínají kontrakce. Po opakovaném porodu se pocity bolesti zvyšují.

Někdy po 3 týdnech se může objevit černá lochie. Pokud neexistují žádné bolestivé příznaky a nepříjemný zápach, považuje se takové vypouštění za patologii. Mohou vzniknout v důsledku hormonálních procesů v těle a také změn ve složení hlenu.

Pozdní poporodní výtok

Krvácení může také nastat měsíc po porodu. Později může být lochie vyvolána různými faktory. V normální situaci kontrakce dělohy pokračuje po určitou dobu po porodu. Zintenzivňují se, když si žena vloží dítě do prsou. To pomáhá děloze očistit se od krevních částic a sraženin v ní. Pokud žena nedojčí, nenastává hormon prolaktin, který stimuluje kontrakci dělohy. To se stává důvodem pomalého čištění orgánu. Pokud ve výtoku nejsou žádné krevní sraženiny a lochie nemají nepříjemný zápach, není důvod se obávat. Postupně se vypouštění zastaví.

Existuje řada dalších důvodů, které prodlužují dobu čištění dělohy po porodu. Seznam obsahuje:

 1. Porucha srážení krve. Pokud je problém znám předem, je nutné o něm informovat lékaře ve fázi plánování těhotenství. Žena by měla být připravena na přirozené krvácení, které bude trvat mnohem déle..
 2. Velké ovoce. To způsobí, že se děloha během těhotenství více protahuje. Podobný jev lze pozorovat, pokud existuje několik druhů ovoce. Silné protahování prodlužuje čas potřebný pro návrat orgánu do předchozí velikosti.
 3. Porod byl proveden císařským řezem. V důsledku toho se na děloze vytvoří steh. Brání jí ve správném uzavírání smluv. Výsledkem je zpomalení procesu obnovy. Podobný jev lze pozorovat, pokud došlo k poraněním a prasklinám během porodu, stejně jako k otevření silného krvácení, které vyžadovalo chirurgický zákrok a šití.
 4. Děloha obsahuje polypy, myomy a myomy, které jí brání v normálním kontrakci. To vše vede ke prodloužení doby vybíjení..

Žena obvykle nemá menstruaci do 2 měsíců po porodu. Pravidlo se však vztahuje pouze na kojící pacientky. V tomto případě se uvolňuje prolaktin, který inhibuje produkci estrogenu, který je zodpovědný za zrání folikulu a obnovení menstruačního cyklu. U žen, které z nějakého důvodu nepřipojily dítě k prsu, se menstruace může zotavit během 1-1,5 měsíce po porodu. Takové jevy jsou považovány za pozitivní znamení. Vzhled menstruace naznačuje rychlé zotavení dělohy a hormonální hladiny. Během menstruace se výtok stává bohatým a jasným. Žena v období po porodu se musí ujistit, že jde skutečně o menstruaci. Je třeba si uvědomit, že existuje riziko krvácení z dělohy, které vyžaduje neodkladnou péči..

Patologické výtoky po porodu a důvody jejich vzniku

Pokud se lochie začala zmenšovat, ale pak se jejich objem prudce zvýšil, je to důvod k obavám. Tento příznak může naznačovat otevření děložního krvácení. Pokud je standardní vložka nasáklá krví za 40-60 minut, jedná se o vnitřní krvácení.

Pokud výtok získá hnilobný zápach nebo se stane žlutozeleným, může to znamenat vývoj zánětlivého procesu ve vnitřních pohlavních orgánech. Příčiny jeho výskytu mohou být ohyb děložní trubice a hromadění lochie. Zánětlivý proces, který se vyvinul v děloze, může způsobit endometritidu. Tento jev je doprovázen silnou bolestí lokalizovanou v dolní části břicha. Kromě toho dochází ke zvýšení tělesné teploty a výskytu hnisavého výboje. V boji proti patologii lékař předepíše antibakteriální léky a kyretáž dělohy.

Následující příznaky mohou také naznačovat přítomnost patologií:

 • žena má zvýšenou tělesnou teplotu;
 • ve výtoku se objevují hleny a sraženiny;
 • dochází k obecnému zhoršení blahobytu;
 • slabost je přítomna;
 • bolest v podbřišku.

Příčinou přetrvávajícího krvácení v prvních hodinách po porodu může být prasknutí děložního čípku, pokud byly špatně přišity nebo zůstaly bez povšimnutí. V tomto případě je lokální krvácení pozorováno v tkáních pochvy a perinea. Po důkladném vyšetření lékař otevře hematom a znovu ušije slzy. Důsledkem děložního krvácení může být rozvoj anémie. Toto jméno bylo dáno nedostatkem hemoglobinu a v důsledku toho porušením dodávky kyslíku do tkání těla. Pokud žena v tomto stavu kojí dítě, nemůže se u něj také vyvinout. Seznam dalších důvodů vedoucích ke vzniku krvavého výtoku měsíc po porodu může zahrnovat:

 1. Části placenty a membrány zůstaly v děloze. To významně zpomaluje proces hojení a může vyvolat vznik silného krvácení, které se vyvíjí náhle. Jeho charakteristickým rysem je absence bolesti.
 2. Dochází k atonii nebo hypotenzi dělohy. Patologie je spojena s jejím nadměrným roztahováním, ochablostí nebo oslabením. Pokud je pozorována slabá kontraktilní aktivita, krev z pochvy vytéká buď kontinuálním proudem, nebo odděleně. Tento stav je nebezpečný pro život ženy a vyžaduje naléhavou lékařskou pomoc.
 3. Nadměrné cvičení po porodu. Podobný jev je pozorován v důsledku příliš brzkého pohlavního styku..
 4. Malá menstruace. Tento název byl dán postupnému návratu ženského reprodukčního systému k menstruační funkci. U některých skupin porodních žen začíná být 21. až 28. den zaznamenán opakovaný výskyt krvavého výtoku.

Diagnostické testy

Pokud má žena sklon ke krvácení, provede se úplná diagnostika. Lékař zkontroluje u pacienta patologie spojené s chronickými a genetickými chorobami. Bude brána v úvahu velikost dělohy a srážení krve. Při pozdním výtoku krve po porodu zahrnuje vyšetření následující studie:

 • měření tělesné teploty, krevního tlaku a pulzu;
 • kontrola fundusu dělohy;
 • provádění obecné diagnostiky;
 • vyšetření pohlavních orgánů;
 • obecné analýzy a ultrazvuk.

Pokud se u ženy objeví měsíc po porodu jasně červený výtok, vyšetření začíná kontrolou fundusu dělohy a močového měchýře. Poté se hodnotí kvalita a množství lochie. Za tímto účelem zvážte těsnění 15 minut po naplnění..

Poranění často vedou k rozvoji krvácení, kvůli kterému se děloha nemůže smrštit a vrátit se do předchozí podoby. Pokud se při kontrole orgánu nezjistí žádné abnormality, vezme se v úvahu přítomnost bolesti u ženy a výsledek vyšetření pochvy. Je sledován celkový stav pacienta. Lékař měří puls, tělesnou teplotu a krevní tlak. Normálně by měla být pokožka pacienta světlá a rty by měly být růžové. Sliznice by neměly být suché.

Při vnitřním krvácení je pozorována silná bolest. Vagina je oteklá. Kůže získává tmavě modrý odstín. Poté se může objevit černý výboj. Pokud jsou přítomny všechny výše uvedené příznaky, znamená to přítomnost tržné rány uvnitř nebo vně.

Léčba patologie

Léčba děložního krvácení závisí na stavu ženy. Proces probíhá po etapách. Zpočátku se provádí diagnostika a vyšetření, během nichž jsou identifikovány příčiny patologie. Po celou tu dobu jsou monitorovány tlak a puls.

Práce dělohy se obnovuje užíváním drog. Léky jsou vybírány individuálně. Chlad se aplikuje na dolní část břicha, aby se uvolnily křeče a zastavilo krvácení. Pokud se objeví měsíc po porodu, může být pacientovi předepsán oxytocin. Léčba se používá ke stimulaci svalové kontrakce. Aplikuje se jako kapátko během porodu nebo po narození dítěte. Dále se používá methylergometrin. Činidlo se podává intramuskulárně. Používá se pouze v období po porodu. Léčba urychluje kontrakci svalů dělohy.

Specialista vyšetří dělohu a zavede tampon obsahující kontrakční pomůcku. Pokud části placenty zůstanou uvnitř, provádí se čištění orgánů v celkové anestezii..

Pokud nelze krvácení zastavit, je problém vyřešen chirurgickým zákrokem. Lékař může:

 • mačkání v poškozených nádobách;
 • šití tržných ran a poranění uvnitř orgánů;
 • odstranění dělohy.

Chirurgie se provádí pouze jako poslední možnost. Všechny chirurgické zákroky se provádějí v celkové anestezii. Pokud dojde k těžké ztrátě krve, je možná transfuze krve.

Měsíce po porodu s kojením

Poruchy cyklu

Porušení frekvence menstruace je běžným jevem v poporodním období. Indikuje patologické procesy v těle. V průměru se cyklus po porodu plně obnoví za 10-12 měsíců. Důvody porušení mohou být:

 • zánětlivý proces v děloze a vaječnících;
 • hormonální odchylky;
 • endometrióza;
 • infekční choroby;
 • vývoj nádoru;
 • proces lepení.

Někteří z poctivého sexu mají namísto krvavého výboje hnědou mazanici. Označuje onemocnění reprodukčního systému. Špinavý výtok je charakteristický pro endometriózu, fibroidy a erozi. Vaginální sekrece by neměla obsahovat hnisavý hlen nebo sražené inkluze. Takový výtok naznačuje infekční choroby..

Poporodní krvácení

Poporodní krvácení neboli lochie je čištění povrchu rány, která se tvoří v místě odtržených membrán a placenty. Trvají po celou dobu obnovy vnitřního povrchu dělohy..

V této době je děloha obzvláště citlivá na infekci, proto byste měli pravidelně měnit hygienické vložky a sledovat povahu výtoku. Maximálně se projeví do 3 dnů po porodu a poté postupně slábnou.

Někdy se takové vypouštění úplně zastaví doslova každý druhý den. Je to způsobeno retencí krve v děložní dutině (hematometr), což zvyšuje riziko infekce. V takovém případě potřebujete pomoc lékaře..

Očištění dělohy po přirozeném procesu porodu obvykle trvá od 30 do 45 dnů. Po chirurgickém porodu se tato doba může prodloužit v důsledku tvorby jizev a delšího hojení.

Jak zjistit menstruaci od krvácení po porodu?

Lochia postupně mění svůj charakter. Na konci 1. týdne zesvětlí, po 2 týdnech získají slizký charakter. Během měsíce se v nich může objevit příměs krve, ale její množství je zanedbatelné. Žena obvykle může tento proces snadno odlišit od menstruace. Mezi ukončením lochie a nástupem první menstruace by měly uplynout alespoň 2 týdny. V případě pochybností je lepší kontaktovat gynekologa nebo alespoň začít používat bariérovou antikoncepci, která chrání dělohu před infekcemi.

Druhy normálního poporodního výtoku

Krvavá lochie. První poporodní výtok je jasně červený a voní čerstvou krví. Skládá se z krevních sraženin a částic mrtvé tkáně. Barva je způsobena vysokým obsahem červených krvinek.

Serózní lochie. Světlejší hnědavě růžový výtok se objeví kolem 4. dne. Obsah červených krvinek klesá, ale počet leukocytů se zvyšuje. Výtok má zatuchlý zápach.

Bílá lochia. 10. den po porodu je výtok žlutavě bílý. Mají tenčí konzistenci. Není tam žádný zápach. Postupně jsou stále hubenější a rozmazávají se. Po 5-6 týdnech již obsahují pouze hlen z cervikálního kanálu děložního čípku.

Kontrakce dělohy způsobující odstranění lochie z její dutiny vedou u žen v prvních dnech po porodu k bolesti v podbřišku. Bolesti připomínají porodní bolesti. Po opakovaném porodu jsou pocity bolesti silnější..

Někdy se u žen rozvine černá lochie po 3. týdnu. Pokud neexistují žádné bolestivé příznaky a nepříjemný zápach, pak se takové vypouštění nepovažuje za patologii. Mohou se objevit v důsledku hormonálních procesů probíhajících v těle a změn ve složení hlenu vylučovaného žlázami cervikálního kanálu děložního čípku..

Cyklus po patologickém průběhu těhotenství nebo porodu

Menstruace po zmrazeném těhotenství není obnovena okamžitě. Pouze část žen má pravidelné krvácení po měsíci. Ve většině případů způsobuje hormonální nerovnováha, která vedla k potratu, nepravidelný cyklus.

Po ukončení zmrazeného těhotenství nebo potratu dojde k první menstruaci do 45 dnů. Pokud se tak nestane, měla by žena vyhledat pomoc u gynekologa..

Chcete-li vyloučit takové příčiny amenorey, jako je zbývající část vajíčka v děloze nebo zánět, 10 dní po ukončení zmrazeného nebo normálního těhotenství je nutné podstoupit ultrazvuk.

První menstruační tok po mimoděložním těhotenství začíná 25 až 40 dní po ukončení těhotenství. Pokud začaly dříve, je pravděpodobné, že dojde ke krvácení z dělohy, což vyžaduje lékařskou péči. Zpoždění o více než 40 dní také vyžaduje konzultaci s gynekologem. Pokud onemocnění způsobilo u ženy silný stres, je normální prodloužit dobu zotavení na 2 měsíce..

Menstruace po císařském řezu se obnovuje stejným způsobem jako po normálním porodu. Během laktace menstruace nepřichází po dobu šesti měsíců. Při umělém krmení není žádné období po dobu 3 měsíců nebo dokonce méně. Během fyziologické fáze i při porodu císařským řezem se u malé části žen cyklus neobnoví do jednoho roku. Pokud není nalezena žádná jiná patologie, považuje se to za normální..

V prvních měsících po zmrazeném nitroděložním těhotenství nebo císařském řezu může být cyklus nepravidelný. Následně se jeho trvání může změnit od předchozího. Obvykle je to však nejméně 21 dní a ne více než 35 dní. Menstruace trvá 3 až 7 dní.

Po všech těchto situacích se doporučuje chránit se před novým těhotenstvím po dobu nejméně šesti měsíců. Je třeba si uvědomit, že absence menstruace není známkou anovulace a ještě před první menstruací může žena otěhotnět.

Špatné trávení

 • Nemoci gastrointestinálního traktu. Kvůli hormonálnímu narušení se mění kyselost žaludku, v důsledku čehož je narušena funkčnost jater a slinivky břišní. Strava se mění a stav kojící ženy se zhoršuje. A to hrozí zánětem vnitřní sliznice žaludku, slinivky břišní a hepatitidou.
 • Kojící ženy mají bolesti břicha kvůli zácpě. To je způsobeno tím, že matka jí málo ovoce nebo nedodržuje pitný režim (minimálně 1,5 litru filtrované vody denně). Někdy žena nechodí na toaletu ze strachu z prasknutí švu.
 • Syndrom bolesti se vyskytuje v důsledku otravy produkty nízké kvality. Potom je bolest doprovázena pocitem plnosti ve střevech, nevolností, zvracením atd. Kojící žena by měla užívat sorbenty a vyhledat lékařskou pomoc.
 • Nepohodlí je často způsobeno přejídáním. Pokud žena během těhotenství dodržovala dietu a po porodu začala jíst různé druhy jídla ve velkém množství, hrozí to bolestí, plynatostí a pocitem tíže.

Kojící matka by měla sledovat výživu tak, aby novorozenec dostával všechny potřebné živiny..

Poporodní výtok doma

Je dobré, když výtok po porodu trvá 6-8 týdnů (kolik času trvá, než se děloha vyvine zpět po těhotenství a porodu). Jejich celkový počet během této doby je 500-1500 ml..

V prvním týdnu po porodu je výtok srovnatelný s běžným obdobím, pouze je hojnější a může obsahovat sraženiny. Každý den množství vypouštění klesá. Postupně získávají žlutavě bílou barvu díky velkému množství hlenu a mohou být smíchány s krví. Asi ve 4. týdnu dochází k řídkému „rozmazání“ výtoku a na konci 6. – 8. Týdne jsou již stejné jako před těhotenstvím.

U kojících žen se poporodní výtok zastaví rychleji, protože celý proces zpětného vývoje dělohy probíhá rychleji. Nejprve mohou být při krmení bolesti v dolní části břicha, ale během několika dní zmizí.

U žen, které podstoupily císařský řez, se vše děje pomaleji, protože kvůli přítomnosti stehu na děloze se to zhoršuje.

Hygienická pravidla v období po porodu. Dodržování jednoduchých hygienických pravidel pomůže vyhnout se infekčním komplikacím. Od prvních dnů po porodu se v lochii vyskytuje řada mikrobiální flóry, která se množí a může způsobit zánětlivý proces

Proto je důležité, aby lochie nezůstávala v děložní dutině a v pochvě.

Po celou dobu, kdy výboj pokračuje, musíte používat podložky nebo podložky. Těsnění je třeba měnit nejméně každé 3 hodiny. Je lepší používat podložky s měkkým povrchem než s povrchem ze síťoviny, protože lépe ukazují povahu výboje. Podložky s vůněmi se nedoporučují - při jejich použití se zvyšuje riziko alergických reakcí. Nejlepší je používat polstrované pleny, když ležíte, aby nedošlo k narušení vypouštění lochie. Můžete použít plenu, abyste nechali výtok volně proudit, ale neznečistili prádlo. Tampony nelze použít, protože zabraňují odstranění vaginálního výtoku, místo toho je absorbují, což může způsobit množení mikroorganismů a vyvolat rozvoj zánětlivého procesu..

Několikrát denně se musíte umýt (po každé návštěvě toalety), každý den se musíte osprchovat. Pohlavní orgány musí být umyty venku, ale ne uvnitř, ve směru zepředu dozadu. Nemůžete se sprchovat, protože tímto způsobem můžete infikovat. Ze stejných důvodů se koupání nedoporučuje..

Při těžké fyzické námaze se objem výboje může zvýšit, takže nezvedejte nic těžkého.

Lékařskou pomoc byste měli vyhledat v následujících případech:

 • Výtok získal nepříjemný, štiplavý zápach, hnisavý charakter. To vše naznačuje vývoj infekčního procesu v děloze - endometritida. Endometritida je nejčastěji doprovázena bolestmi v podbřišku a horečkou,
 • Hojné krvácení se objevilo poté, co se jejich množství již začalo snižovat nebo krvácení dlouho nepřestávalo. Může to být příznak, že části placenty, které nebyly odstraněny, zůstanou v děloze, což narušuje její normální kontrakci.,
 • Vzhled sýrového výtoku naznačuje vývoj kvasinkové kolpitidy (afty).V tomto případě se může také objevit svědění ve vagině a někdy se objeví zarudnutí na vnějších genitáliích. Riziko této komplikace se zvyšuje s antibiotiky.,
 • Poporodní výtok se náhle zastavil. Komplikace po císařském řezu jsou častější než po přirozeném porodu.
 • V případě silného krvácení (několik vložek do hodiny) musíte zavolat sanitku a nechodit k lékaři sami.

Výše uvedené komplikace nezmizí samy. Je nutná adekvátní terapie, která by měla být zahájena co nejdříve. V některých případech je léčba nutná v nemocničním prostředí.
V případě komplikací po porodu může žena kontaktovat nejen předporodní kliniku, ale také (v každém případě kdykoli během dne) s porodnicí, kde k porodu došlo. Toto pravidlo platí 40 dní po doručení.

Výtok po porodu s nepříjemným zápachem

Vůně výtoku po porodu je významnou charakteristikou. Pokud mluvíme o normě, pak bezprostředně po porodu páchne výtok krve. To je přirozené: hlavní složkou je krev. Po 7 dnech, kdy šarlatový a hnědý výtok skončí, vůně zhnije.

Měli byste být opatrní, pokud došlo k výtoku s nepříjemným zápachem, důvody mohou spočívat v nemoci. Ženy hodnotí vůni odlišně: „Smradlavá“, „Smrdí špatně“, „S vůní hniloby“, „S vůní ryb.“ To vše jsou špatné příznaky. Výtok, i lehký, s nepříjemným zápachem, je důvodem k návštěvě lékaře.

Výtok po porodu s nepříjemným zápachem

Vůně výtoku po porodu je významnou charakteristikou. Pokud mluvíme o normě, pak bezprostředně po porodu páchne výtok krve. To je přirozené: hlavní složkou je krev. Po 7 dnech, kdy šarlatový a hnědý výtok skončí, vůně zhnije.

Měli byste být opatrní, pokud došlo k výtoku s nepříjemným zápachem, důvody mohou spočívat v nemoci. Ženy hodnotí vůni odlišně: „Smradlavá“, „Smrdí špatně“, „S vůní hniloby“, „S vůní ryb.“ To vše jsou špatné příznaky. Výtok, i lehký, s nepříjemným zápachem, je důvodem k návštěvě lékaře.

Prevence infekcí

Krev je živnou půdou pro růst bakterií, proto se dodržují pravidla pro prevenci infekce rány v děložní dutině.

Doporučujeme následující aktivity:

 1. Po každém vyprázdnění močového měchýře a konečníku se umyjte. Hygienu vnějších pohlavních orgánů provádějte zepředu dozadu. Není možné se umýt ve vaginální dutině.
 2. Osprchujte se každý den. Odmítnout koupel.
 3. Vyvarujte se sprchování, protože to zvyšuje pravděpodobnost vzestupné infekce.
 4. První den používejte pouze sterilní pleny, které se vydávají v nemocnici.
 5. Hygienické vložky používejte od druhého dne. Měňte je nejméně 8krát denně.
 6. Použijte bavlněné prádlo.
 7. Nepoužívejte tampony, protože znesnadňují vylučování, zvyšují pravděpodobnost růstu bakterií.

Tyto činnosti pomohou dobře přenést časné období po porodu, zabránit vzestupné infekci..

Měsíčně za 6-8 měsíců (180-240 dní)

Kolik období po porodu obvykle začíná? Většina žen patří do skupiny, ve které je cyklus obnoven přibližně 6 měsíců po narození dítěte nebo o něco více. Důvodem je skutečnost, že dítě začíná zkoušet „dospělou“ stravu a vstřebává méně mateřského mléka. Kojení mírně klesá a v důsledku toho začíná produkce konvenčních pohlavních hormonů.

V tomto časovém období je také dítě již poměrně velké a může v noci odmítat jíst. Pokud přestanete krmit své dítě ráno a pozdě v noci, začne snižování laktace. Koneckonců, během tohoto období dochází k vysoké produkci prolaktinu..

Silná menstruace po porodu

Otázka. (Simfonia) Po porodu začaly kritické dny po 6 měsících. Okamžitě šlo velmi hojně. Nyní probíhá třetí cyklus. Ještě hojnější než ty předchozí. Řekněte mi, s čím to může být spojeno a jak to lze upravit. Během GW můžete pít kopřivu a vodní pepř?

Otázka. (Alida) Menses přišel za 4 měsíce. Velmi bohatý, bolavý, dlouhotrvající (více než týden) a okamžitě bohatý bez rozmazání. Ačkoli před B byly spíše vzácné a krátké (3 dny). Kdysi to bylo takto: ráno nebyly žádné známky (žádná bolest, žádné šmouhy) a večer jsem šel spát, okamžitě jsem vstal a spousta věcí ze mě odfláklo, těžko jsem to držel rukou. Po tom, pravda, téměř všechno vyšlo najevo a zbytek dní se jen rozmazal. Pokud jsou vaše menstruace těžké, sraženiny, doporučil bych vám podstoupit vyšetření gynekologem a ultrazvukové vyšetření. Užívání těchto rostlinných léčiv není kontraindikací pro kojení.

Období zotavení

Kojení je prevence komplikací v poporodním období. Při kojení se produkuje oxytocin, který způsobuje kontrakci dělohy. Proto po krmení dochází ke zvýšené sekreci lochie, takový stav by neměl ženu vyděsit.

Takže měsíc po porodu množství tmavě hnědého výtoku klesá, odborníci doporučují včasné vyprázdnění. Nemůžete zadržet nutkání močit.

V prvních třech měsících po porodu je zakázáno používat tampony, protože jsou příznivým prostředím pro růst patogenních bakterií a mikroorganismů. Doporučuje se používat vložky nebo gynekologické pleny. Vhodné jsou hygienické výrobky bez zápachu.

Jasně červené krvácení po porodu o měsíc později: příčiny

Porod je pro ženské tělo obrovský stres a obnovení všech funkcí bude nějakou dobu trvat. Krvavý výtok po porodu je přirozený proces. Jejich intenzita a doba trvání závisí na tom, jak těhotenství proběhlo a jak se dítě narodí (ať už se jednalo o přirozený porod nebo císařský řez). Co říká jasně červené krvácení po porodu asi o měsíc později? Je to norma nebo odchylka?

Po narození dítěte se v těle ženy začínají objevovat vážné změny. V prvních třech dnech po porodu je krvácení zvané lochie velmi hojné a má jasně červenou barvu, protože krev ještě nezačala srážet. Po třech dnech se výtok stane méně hojným a zhnědne. Takový výtok bude ženu doprovázet ještě měsíc nebo dokonce jeden a půl.

Jasně červené krvácení po porodu po měsíci může být způsobeno řadou důvodů.

 • Pomalé kontrakce dělohy způsobené přítomností cyst nebo uzlin, špatnou srážením krve a řadou dalších patologií.
 • Po porodu mohla placenta zůstat v těle.
 • Nástup zánětlivého procesu nebo infekce reprodukčního systému. Obvykle jasně červené krvácení má nepříjemný zápach.
 • Časný nástup sexuální aktivity po porodu. Protože se tělo ještě nezotavilo, vystavení orgánům v malé pánvi může vyvolat krvácení.
 • Krvácení po porodu po 2 měsících nemusí být nic jiného než nástup menstruace. Říká se tomu časná menstruace. Typicky to může začít u žen, které nekojí. V takovém případě nebude narušena obecná pohoda ženy..
 • Pokud je jasně červené krvácení doprovázeno zhoršením stavu, horečkou, bolestmi břicha nebo nepříjemným zápachem, měli byste se okamžitě poradit s lékařem, protože to může naznačovat zánětlivý proces.

Kdy očekávat menstruaci

Neméně důležité než o povaze a době ukončení lochie se informace týkají prvního příchodu menstruace. Zde je vše stejně individuální jako v období vylučování sekrecí po porodu. Způsob výživy dítěte je ale rozhodující. Pokud od narození dostává pouze mateřské mléko, je hladina hormonu prolaktinu v těle matky vysoká. Inhibuje práci vaječníků, takže zárodečná buňka nevychází a endometrium zůstává v jedné fázi vývoje a neobnovuje se.

Při častém připevňování dítěte k prsu může tato poloha přetrvávat až 4 až 8 měsíců. U některých žen se menstruační funkce obnoví pouze přidáním stravy dítěte s více „dospělým“ jídlem a je nepravidelná.

Pokud je dítě uměle krmeno, je návrat vaječníků k normální práci rychlejší. A menstruace může začít 2-3 měsíce po narození dítěte..

Krvavý výtok po porodu je indikátorem zdraví žen. Neměli byste ignorovat problémy s nimi, protože mnoho gynekologických onemocnění odtud začíná nebo se stává chronickými..

Http: // yaposlerodov. ru / zdorove / krovyanistye-vydeleniya-cherez-mesyac. html

Http: // beremennost40n. ru / posle-rodov / cherez-4-mesjaca-posle-rodov-krovjanistye. html

Povaha poporodního výtoku

Během těhotenství ženy významně zvyšují objem krve cirkulující v těle. Podle statistik se množství krve může zvýšit o 30-50%. Příroda tedy poskytuje dostatečnou výživu a přísun kyslíku pro vyvíjející se dítě v děloze a také vytváří jakousi krevní rezervu ke zmírnění následků porodu a poporodního období. Cévy dělohy se rozšiřují a v době porodu dosáhne její zásobení krví maxima.

V procesu porodu a po nich po dobu 2-3 dnů dochází k poměrně aktivnímu výtoku, který je označen lékařským termínem "lochia". Jedná se o přirozený proces, který by neměl být zastrašován. S takovými sekrety může ženské tělo ztratit až 1,5 litru krve, což je také normou. Kromě toho malý počet lochií vylučovaných venku může naznačovat jejich akumulaci v děloze, což může způsobit zánětlivý proces

Je však nesmírně důležité včas odlišit lochii od děložního krvácení, které má přibližně stejný vzhled. Koneckonců, takové krvácení je plné smrti, proto vyžaduje urgentní lékařský zásah.

Kritické dny a císařský řez

Zda menstruace nastane během kojení, může také záviset na způsobu porodu. Nemá přímý vliv na funkce reprodukčního systému. Ale přesto je císařský řez pro tělo nákladnější proces než přirozený porod. Je spojena s anestezií a poté zůstává na děloze jizva, která se hojí nějakou dobu. Emoční stav ženy se také může komplikovat..

To vše určuje složení hormonů. U gestagenů může být nedostatek jak prolaktinu, tak estrogenů. I přes přítomnost mateřského mléka a farmaceutických směsí ve stravě dítěte se kritické dny odkládají na poměrně dlouhou dobu.

Pro většinu žen není císařský řez překážkou návratu všech funkcí reprodukčního systému. A obnoví se menstruace, stejně jako po fyziologickém porodu, když prolaktin klesá kvůli použití jiných potravin dítětem. To znamená 3 - 6 měsíců po jeho objevení.

Jak menstruace ovlivňuje mateřské mléko

Ne, pokud jde o ukazatele kvality. Přesvědčení některých žen, že po obnovení regulace by dítě mělo být odstaveno od prsu, proto nemá žádný základ. Navíc je zdraví škodlivé pro dítě, pro které je mateřské mléko klíčem k silné imunitě a správnému vývoji. Jediným možným důsledkem nástupu menstruace, který ovlivňuje vlastnosti mléka, je snížení jeho množství. Zbytek změn se ve větší míře týká „vztahu“ mezi prsy a dítětem:

zvyšuje se citlivost bradavek, dotek dítěte může být bolestivý (odborníci na kojení doporučují nosit teplý ubrousek na bradavky před podáním dítěte k prsu a v případě nesnesitelné bolesti odsát mléko a krmit dítě z láhve během menstruace);
zvýšená práce potních žláz během menstruace může způsobit, že dítě nemá rád takovou změnu zápachu (proto se význam hygienických postupů ještě zvyšuje).

Pokud dítě bolí při sání, pak během menstruace může být krmeno lahví s odsátým mlékem

Více na téma "Krvavý výtok po porodu a císařský řez":

Výtok po císařském řezu

Dobré odpoledne, pomoc, děvčata.... Byl tam císařský řez, byli propuštěni po dobu 5 dnů, ultrazvuk byl normální po dobu 4 dnů, ale výtok byl téměř po propuštění z nemocnice, v noci, vůbec ne, ve dne to bude trochu rozmazané...
proč je tak málo výtoku? normou je?

Výtok po porodu

Dívky, něčeho jsem se bála... Zítra měsíc po porodu mi téměř došel výtok... Trochu rozmazaný. Dnes jsem na dachu několik hodin jezdil na koze, umýval, vysával, čistil... Šel jsem na toaletu (odpusťte mi podrobnosti) a tam, na vypouštěcím proužku, jako u menstruace... Pokud jde o objem, no, moc a málo.

první menstruace po porodu

Dívky, jak proběhla vaše první menstruace? Děje se mi něco nepochopitelného... včera tam bylo všechno učesáno, okamžitě si myslím, že možná drozd. A pak jsem viděl béžový výtok, který se změnil na tmavě hnědý a mírně zatáhl za žaludek.

výtok po porodu

Mám otázku ohledně výtoku po porodu, koneckonců, zdá se, že musí jít 4-6 týdnů, ne? Už jsem skoro zmizel, zdá se to být špatné? nebo normou ?

kdo po císařském řezu

děvčata, kdo po císařském řezu, jak dlouho to trvalo nebo je tam ještě výtok? za týden se všechno náhle zastavilo! a i tak bylo velmi málo krve, takže nějaká mazanice... začínám se bát, je všechno v pořádku?

Intimní otázka (o propuštění po porodu)

Tisíckrát se omlouvám. Nyní uplynulo 6 týdnů od porodu, sedmý odešel a stále je výtok - žlutý a nějaký lepkavý, promiň (((Neexistuje žádný zvláštní zápach, nic nebolí, není tam žádné tempo. Za měsíc jsem měl lékaře Uzi), řekli, že je všechno v pořádku.

Výtok po porodu

Něco se mnou zůstalo šestý den. Dítě je již 9 dní staré, není tam žádný výtok. Doktor říká, že vzhledem k údajům o ultrazvuku je vše v pořádku. Ale stále se mohou vrátit. O něco se bojím. Kdo to byl? Minule jsem měl 5 týdnů. Byl to také císařský řez.

Menstruace po porodu

Výtok po porodu (lochia) ještě nebyl úplně u konce, byl jsem rozmazaný docela tmavou, ale dnes najednou je hodně krve... Měsíc po porodu. Je to vaše období? Stalo se to?

výtok po porodu

Krvácení se zastavilo za dva týdny. pak jen mazanice... nyní vymírá a znovu se objevuje. teď to zřídka rozmazává, ale může to být docela jasné krví. dítě je téměř 2 měsíce staré. dnes jděte do porodnice za lékařem na konzultaci, nebo je to normou?

poporodní výtok

Stále mám poporodní výtok, dítě je měsíc staré, ale tento výtok má nepříjemný zápach! Je to normální nebo to znamená, že v těle něco není v pořádku? Gynekolog ještě neměl žádné bolesti, pouze tento zápach...

výtok po porodu

Jak dlouho ti vydrželi? Znovuzrození je obzvláště zajímavé. Vadimu jsou dva měsíce, ale pořád mám trochu šmouh. Na co jsem už zapomněl, kolik jich bylo poprvé.

výtok po porodu

kdy končí? a jaké by měly být 2 týdny po porodu? Mám nějaké nahnědlé, dobře, jako na konci menstruace. to je normální?

Jaké pohlaví hrozí 2 týdny po porodu?

Necítím žádné konkrétní bolesti. A řekl bych, že se celkově pocity zesílily. Obecně chci pokračovat, ale je to děsivé - koneckonců, 2 týdny jsou velmi krátká doba

Jaké mohou být důsledky takové nedbalosti?

Zvedl váhu. Po císařském řezu. Šev bolí :(

Uplynuly téměř 4 měsíce od císařského řezu. Dnes jsem na mezipatro hodil těžkou, obrovskou krabici s dětskými věcmi. Stála na židli.. stáhla ji ze židle a nahoře.. Procedura netrvala dlouho, ale poté došlo k rychlému srdečnímu rytmu, protože po běhu, jen bez dechu a šev začal brnět.

Lochia, který přestal chodit, když

Třetí týden uplynul: po kojení je stále krev se sraženinami. Ale protože kojíme každé 3-4 hodiny, můžeme říci, že výtok je téměř konstantní.. KDY to končí, ale?

Výtok po porodu

Pomozte prosím s radou. Sestra, která porodila před 2 týdny, dramaticky změnila povahu krvácení: staly se mnohem silnějšími a sraženinami (až do průměru 3 cm). Má někdo podobné?

Takový nenáročný cvičební stroj, jako je obruč nebo, jak se také říká, hula-hoop, používá mnoho generací žen k zeštíhlení těla a posílení břišních svalů. Vzhledem k tomu, že hodiny s tímto zařízením nevyžadují speciální fyzické dovednosti a nejsou náročným tréninkem, mnoho dívek krouží obruč i během kritických dnů.