Menstruace týden po menstruaci. Menstruační nepravidelnosti: příčiny, léčba

Ženská menstruace je zcela normální. Projevuje se ve formě mírného krvácení z pochvy. Takové vypouštění trvá tři až sedm dní. Poté nastává mezera, ve které tělo něžného pohlaví prochází hormonálními změnami. Takto folikul roste a vyvíjí se. Později z něj vyjde vejce, které je oplodněno spermatem nebo jednoduše zemře. Někdy si ženy všimnou, že menstruaci zahájily týden po menstruaci. Je to normální? Odpověď na tuto otázku získáte z tohoto článku. Za zmínku stojí také to, jak je v tomto či v tomto případě napraveno porušení menstruace. Názory odborníků a účinných léků budou popsány níže..

Menstruace týden po menstruaci

Normální menstruace ženy trvá v průměru až jeden týden. Může však být hojná nebo vzácná. Přibližně 30 procent nežného pohlaví říká, že bezprostředně po ukončení krvácení může dojít k obnovení výtoku. Stává se to asi za sedm dní. V takovém případě přijde pacientka ke gynekologovi a stěžuje si, že má další menstruaci týden po menstruaci.

Lékaři říkají, že v některých případech je tato situace normální reakcí na hormonální změny v těle ženy. Tento příznak však častěji naznačuje patologický proces. V tomto případě je ženě předvedena léčba. Zvažte hlavní důvody, proč se menstruace objeví týden po menstruaci.

Cévní prasknutí během ovulace

Pokud menstruační období uplynulo a přibližně po sedmi dnech se objeví nové krvácení, může to být známka ovulace. Pod vlivem hormonu estrogenu roste a zvyšuje objem folikulů. Asi týden po skončení menstruace začíná uvolňování luteinizačního hormonu. V okamžiku, kdy látka dosáhne maximální úrovně svého množství, vak praskne a samičí gameta se uvolní.

Během tohoto procesu často praskly nejmenší cévy na vaječníku ženy. Může se z nich uvolnit malé množství krve. Je to ona, která je uprostřed cyklu pozorována zástupcem slabšího pohlaví. Tento jev nevyžaduje lékařský zásah a v následujících cyklech se zřídka opakuje..

Hormonální onemocnění

Porušení menstruačního cyklu způsobuje nejčastěji hormonální. Často se objevují skvrny uprostřed cyklu v důsledku vývoje endometriózy. V tomto případě tkáň, která se obvykle nachází v dutině pohlavního orgánu, roste v břišní dutině a v cervikálním kanálu. Tyto formace nejen krvácejí, ale také dávají ženě docela bolestivé pocity. Léčba je v tomto případě nejčastěji předepisována chirurgicky. Během operace lékař odstraní patologické endometrium. Poté je předepsána dlouhodobá hormonální léčba. Často to vyžaduje zavedení pacienta do umělé menopauzy s takovými léky jako "Zoladex", "Buserelin", "Deferelin" atd..

Menstruační krvácení, ke kterému dochází po dokončení dalšího výtoku po týdnu, může naznačovat nízkou hladinu hormonů štítné žlázy. V tomto případě žena zaznamenává zvýšenou únavu, slabost, bolesti hlavy a další doprovodné příznaky. Léčba v takových případech je předepsána až po předběžném vyšetření a krevních testech..

Zánětlivá onemocnění

Porušení menstruačního cyklu může být infekční. Nejčastěji je to důsledek pohlavně přenosných nemocí. Zánětlivý proces ovlivňuje nejen funkčnost pohlavního orgánu, ale vede také k poruchám funkce vaječníků. Léčba v tomto případě spočívá v použití antimikrobiálních a imunomodulačních léků. Je třeba poznamenat, že antibakteriální léčba je předepsána až po předběžném výzkumu a stanovení citlivosti mikroorganismů na různé léky..

Endometritida

Menstruace u žen může být narušena kvůli dlouhé absenci léčby zánětlivých a infekčních onemocnění. V tomto případě se patologie stává chronickou a vede k výskytu průlomového krvácení po další menstruaci..

Léčba je ve většině případů léčba. Spočívá v použití antibakteriální terapie a imunomodulačních látek. Lékaři také často doporučují před korekcí provést diagnostickou kyretáž. Tato manipulace umožní podrobnější analýzu a zjištění hlavních příčin chronického zánětu..

Těhotenství

Pokud žena po příští menstruaci zaznamená špinění, pak v tomto případě nelze vyloučit těhotenství. V tomto případě se vajíčko může vyvinout jak v pohlavním orgánu, tak mimo jeho dutinu..

S připojením embrya v děloze a výskytem krvavého výtoku hovoříme o hrozbě ukončení těhotenství. Nejčastěji lékaři v tomto případě předepisují konzervační léky "Duphaston" nebo "Utrozhestan". Také předepsané léky, které zastavují krev - "Ditsinon", "Tranexam" a další. Sedativa a úplný odpočinek jsou rozhodně doporučeny.

Pokud je vajíčko fixováno mimo děložní dutinu, mluvíme o mimoděložním těhotenství. Průlomové krvácení je často jeho první známkou. Léčba v tomto případě může být pouze chirurgická. Vyžaduje to hospitalizaci ženy.

Poruchy ovulace

Docela často dochází k narušení menstruačního cyklu v důsledku porušení ovulační funkce. Zároveň si žena může všimnout vleklých cyklů, které neustále mění jejich trvání. Mnoho z nežného pohlaví si také stěžuje na neplodnost..

Lék v rozporu s menstruací je v tomto případě vybrán individuálně. Nejčastěji se jedná o konvenční hormonální antikoncepci. Jsou jmenováni na období od tří měsíců do šesti měsíců. Mezi tyto prostředky patří „Logest“, „Janine“, „Diana“ a mnoho dalších. Stojí za to připomenout, že lékaři kategoricky nedoporučují předepisovat takové léky sami..

Poškození sliznic

Krvavý výtok po menstruaci je ženou často vnímán jako nástup nového cyklu. To však neplatí vždy. Takové znamení často naznačuje patologii pochvy a děložního čípku. Takové onemocnění může zahrnovat erozi, polyp, endocervikální cystu atd..

Léčba takových patologií je ve většině případů rychlá. Eroze je tedy korigována kauterizací. Cysty a polypy jsou odstraněny pomocí minimálně invazivních moderních metod.

Příčiny selhání menstruačního cyklu, nesouvisí se zdravím ženy

V některých případech může být průlomové špinění na začátku nebo uprostřed cyklu způsobeno vnějšími faktory. Ve stresových situacích tedy žena může detekovat menstruaci týden po příští menstruaci. Změna klimatického pásma může stejným způsobem ovlivnit práci těla nežného pohlaví..

Lékaři v těchto případech nejčastěji nepředepisují léčbu. Obvykle se práce těla obnoví sama po několika cyklech. Jinak je nežnému pohlaví přiřazeno podrobné vyšetření a je rozhodnuto o potřebě korekce.

Pokud pravidelně pociťujete nepravidelnosti menstruačního cyklu, měli byste co nejdříve navštívit lékaře. Pouze zkušený odborník bude schopen správně diagnostikovat a předepisovat léčbu. Jinak může tento příznak vést ke komplikacím jiné povahy. Zdraví pro vás!

Výtok krve týden po menstruaci: příčiny

Obsah

 1. Příčiny výtoku po menstruaci
 2. Menstruace šla o týden později - důvody
 3. Jak zastavit silné krvácení během menstruace
 4. Krevní sraženiny během menstruace
 5. Video: „Proč se po menstruaci objevuje výtok“

Příčiny výtoku po menstruaci

Obvykle menstruace trvá od 3 do 7 dnů, ne déle, poté se krvavý výtok obvykle zastaví. V intervalech mezi obdobími si ženy mohou všimnout různých druhů vaginálního výtoku. Někdy mohou obsahovat trochu krve a / nebo mohou být nahnědlé, ale jsou chvíle, kdy se uprostřed cyklu otevře silné krvácení, které se v medicíně nazývá metroragie.

Menstruace šla o týden později - důvody

Existuje spousta případů krvácení, které nejsou spojeny s menstruací. Důvodem mohou být jak přirozené změny v těle ženy, tak určité patologické stavy, které vyžadují okamžitou lékařskou pomoc..

Krvavý výtok týden po menstruaci může být příznakem chronické endometritidy (zánětu endometria). Toto onemocnění se obvykle může vyvinout v důsledku nemocí a infekcí, které jsou sexuálně přenosné. Neošetřená endometritida může způsobit polypy.

Pokud menstruace prošla týden po jejím ukončení, může to znamenat pokles hladiny hormonů štítné žlázy. Zvýšená únava, podrážděnost, únava jsou příznaky, které také naznačují tuto patologii. Pro stanovení diagnózy a další léčbu je nutné co nejdříve konzultovat endokrinologa..

Mimoděložní těhotenství

Pokud krvácení začalo týden po nástupu menstruace a současně:

 • doprovázené nepohodlí v dolní části břicha,
 • snížení krevního tlaku,
 • závrať,

pak to může být způsobeno mimoděložním těhotenstvím, případem, kdy k uchycení oplodněného vajíčka dojde mimo děložní dutinu. Tento typ těhotenství je zdraví nebezpečný, a proto vyžaduje okamžitý lékařský zásah, protože jinak může být smrtelný.

Pokud po minulé menstruaci o týden později začnou znovu, pak to může být jeden z příznaků anovulace. Toto je název patologie, při které nedochází k měsíční ovulaci. Tento stav je obvykle způsoben:

 • dlouhá absence menstruace,
 • nepravidelná menstruace
 • vzhled mírného krvácení z dělohy kdykoli.

S ovulací se v těle změní množství estrogenu, ženského pohlavního hormonu. Je těžké cítit okamžik, kdy vejce opustí vaječník do vejcovodu v důsledku prasknutí zralého folikulu, ale je docela možné zaznamenat malý výtok. A to je normální situace, která není odchylkou od normy..

Fibroidy jsou dalším důvodem, proč může menstruace začít ihned po kritických dnech, které právě skončily. Fibroidy jsou zpravidla jedním z nejčastějších onemocnění u žen v pozdním reprodukčním období a během menopauzy.

Mezi typické příznaky děložních myomů patří:

 • Menstruační krvácení (menoragie)
 • Pocit tlaku v dolní části břicha
 • Křečové bolesti v dolní části břicha.

Pokud menstruace začala týden po minulé menstruaci, může to být příznak endometriózy (hnědý výtok). U tohoto onemocnění rostou buňky endometria (vnitřní vrstva stěny dělohy) mimo tuto vrstvu. Někdy jsou lokalizovány v pochvě nebo v krční oblasti. U endometriózy vede krvácení k zánětu v okolních tkáních, což může vést k následujícím problémům

 • Pánevní bolest
 • Bolest při pohlavním styku
 • Posílení a prodloužení menstruačního cyklu
 • Neplodnost

Narušení menstruačního cyklu

Stává se, že žena začíná své období dva týdny po předchozím. S největší pravděpodobností to znamená porušení menstruačního cyklu. Důvodem může být:

 • Přepracování
 • Klimatická změna
 • Změna časových pásem (jetlag)
 • Chronický nedostatek spánku
 • Hormonální nerovnováha

V každém případě konzultace s gynekologem neublíží.

Jak zastavit silné krvácení během menstruace

Krvácení během menstruace je často obtížné snášet a je doprovázeno slabostí, nevolností, bolestivými pocity a dalšími nepříjemnými jevy.

V některých případech je těžké krvácení během menstruace normální, ale většina menstruačních nepravidelností je spojena s patologiemi vnitřních orgánů a vyžaduje kompetentní lékařský zásah.

Příčinou těžké ztráty krve během menstruace je obvykle infekční onemocnění reprodukčního systému, hormonální nerovnováha, myomy, polypy dělohy a endometria, onkologická onemocnění, abnormality v postavení nitroděložního tělíska, onemocnění krve, která zhoršují srážlivost krve..

Při krátkém a nepravidelném hojném výboji lze takový měsíční považovat za jednu odchylku. Pokud krvácení během menstruace trvá déle než 5 dní, je lepší včas zjistit příčinu kontaktováním gynekologa a najít způsob, jak co nejdříve zastavit měsíční krvácení.

Jak zjistit menstruaci od krvácení

Patologické děložní krvácení je výsledkem dysfunkce orgánů, které regulují menstruační cyklus. Dysfunkční krvácení může být způsobeno fibroidy, adenomyózou, polypy, potratem, mimoděložním těhotenstvím, hypotyreózou (poruchami štítné žlázy), nedostatkem železa. Včasný potrat a mimoděložní těhotenství mohou způsobit krvácení. Užívání antikoagulancií a zavedení nitroděložního tělíska může způsobit komplikaci děložního krvácení.

Silné krvácení během menstruace může být známkou děložního krvácení, zvláště pokud trvá déle než týden. Velké množství krevních sraženin, slabost, pocit únavy, ostrá a bolestivá bolest v dolní části zad a dolní části břicha a anémie také naznačují přítomnost nefunkčního krvácení. Krvácení mezi obdobími jasně naznačuje patologii.

V přítomnosti fibroidů lze děložní krvácení zastavit pouze operační metodou. U polypů je léčba drogami také nemožná; k léčbě se provádí hysteroskopie.

Jak zastavit silné krvácení během menstruace

Dojde-li k patologickému krvácení nebo při silných menstruacích, často se používají hormonální a nehormonální hemostatické látky. Léky, jejichž účinek je založen na změnách hormonálních hladin, se doporučují užívat podle pokynů, protože pouze odborník může vyvinout individuální dávkovací režim, který zabrání komplikacím a opětovnému krvácení. Samoléčba hormonálními léky často způsobuje další patologie, poruchy plodnosti a komplikace během porodu a narození dítěte.

Krevní sraženiny během menstruace

Někteří považují takový jev jako menstruace s krevními sraženinami za zcela normální a přirozený proces, ale u mnoha žen to způsobuje bdělost..

Reprodukční systém ženy je neuvěřitelně křehký a její zdraví závisí nejen na schopnosti porodit zdravé dítě, ale také na její pohodě a sebevědomí. Pojďme tedy zjistit, proč během menstruace dochází k tvorbě krevních sraženin a zda je třeba si z toho dělat starosti.

Fyziologie ženy

Všichni víme, že menstruace je určitým obdobím cyklu zdravého reprodukčního systému. V první části menstruačního cyklu vajíčko dozrává. Také v této době se stěny dělohy znatelně zesilují, protože se děloha připravuje na porod embrya.

Nejčastěji, pokud během menstruace vycházejí krevní sraženiny, nejde o patologii, ale naopak je to zcela normální. Faktem je, že během menstruace vychází nejen neoplodněné vajíčko, ale exfoliuje se také funkční vrstva endometria. Mírné krvácení je považováno za známku normální menstruace; to je asi 250 ml krve za 4 dny. Pro zjednodušení výpočtů žena s tímto množstvím vypouštění nepoužívá více než 5 hygienických vložek denně. Pro menstruační krev je také charakteristická šarlatová barva na začátku menstruace, na konci menstruace může znatelně ztmavnout a krevní sraženiny během menstruace zhnědnou.

Během menstruace existuje další typ krevní sraženiny - sraženiny podobné trombu. Objevují se, pokud se ve vagině stále sráží krev. Tento jev obvykle pozorují ženy s těžkou menstruací, a pokud se takové krevní sraženiny objevují často během menstruace a žena používá více než 5-6 vložek denně, je naléhavě nutné poradit se s lékařem, protože taková období mohou způsobit vážnou ztrátu krve.

V každém případě, pokud jsou vaše menstruace doprovázeny krevními sraženinami, nejsou příliš silné a mírně bolestivé, není se čeho bát. Menstruace během těhotenství, silná a velmi bolestivá období by měla být důvodem k obavám..

Období skončila a začala znovu: jaké jsou problémy

Když menstruace skončí a znovu začne, jedná se o nestandardní a neobvyklou situaci, která vyvolává obavy u mnoha žen. Každý zástupce nežného pohlaví ví, kdy, po kolika a kolik dnech by měla menstruace jít. Je proto pochopitelné, že se dívka začne obávat, když krvácení začne znovu, aniž by měla čas skutečně skončit..

Mezi výjimky patří dospívání a menopauza..

 1. V prvním případě všechno teprve začíná a nakonec se vrátí do normálu..
 2. A druhá zahrnuje konečnou fázi schopnosti ženy stát se matkou.

Tyto dva případy se označují jako normální vývoj. Pokud menstruace začne znovu krátkou dobu po jejím ukončení, může to znamenat různé důvody..

Zdroje náhlého krvácení

Normálně menstruace trvá 3-7 dní a končí. Poté může být malé mazání.

Pokud krvácení začne znovu několik dní po jejich ukončení, už to není otázka menstruace. Taková ztráta krve může naznačovat jak přirozené změny v těle, tak patologické změny, které vyžadují okamžitou lékařskou pomoc..

Proč může menstruace začít znovu:

 • Endometritida. Krvácení týden po kritických dnech může naznačovat chronickou endometritidu. Nejčastěji se vyskytuje v důsledku infekce nebo nemoci přenášené pohlavním stykem. Zanedbaný stav onemocnění endometria může vést k polypům v děložní dutině.
 • Endokrinní systém. Pokud se objeví špinění po několika dnech nebo v intervalu mezi menstruačními cykly, může to být způsobeno nízkou hladinou hormonu štítné žlázy. V tomto případě existují další příznaky: podráždění, únava, malátnost. Gynekolog, endokrinolog pomůže obnovit hormonální hladinu dámy.
 • Mimoděložní těhotenství. Ztráta krve, která začala znovu nějakou dobu po skončení období, se může objevit v důsledku mimoděložního těhotenství. Dalšími příznaky mohou být: bolestivé bolesti v podbřišku, závratě, slabost. Těhotenský test může ukázat pozitivní výsledek nebo je druhý proužek slabě viditelný. Tento stav je nebezpečný pro život dívky, proto je nutná okamžitá lékařská péče..
 • Spontánní potrat. Neštěstí týden po menstruaci může být spojeno se spontánním potratem. Nebezpečí této situace spočívá v následcích: peritonitida, zánět, vnitřní krvácení. Nečekejte na počasí u moře - musíte běžet do nemocnice a přijmout opatření k obnovení vratkého zdraví.
 • Děložní myomy se mohou také projevovat intermenstruačním krvácením. Ohroženy jsou ženy v pozdním reprodukčním věku, během menopauzy. Další symptomatologií je pocit vnitřního tlaku v dolní části břicha, zatímco se mohou objevit křečové bolesti.
 • Endometrióza V tomto případě má krvácení nahnědlý odstín. A kvůli zarostlé tkáni mimo dělohu může být bolest lokalizována v malé pánvi, objevit se při pohlavním styku a způsobit neplodnost. Zároveň se zvyšuje doba trvání kritických dnů a zvyšuje se objem sekrecí..
 • Nádor. Nebezpečnou příčinou krvácení, které začíná několik týdnů po menstruaci, může být novotvar. Navíc jakékoli povahy, dokonce i benigní.

Nyní je jasné, proč je nemožné se autorizovat s takovým příznakem, jako je intermenstruační ztráta krve. Příroda stanovila menstruační cyklus se systematickými a pravidelnými obdobími - tak by to mělo být. A pokud vaše menstruace skončila a začala znovu, musíte navštívit gynekologa, abyste zjistili důvody.

Neškodné příčiny opakovaných období

Kromě závažných patologií mohou existovat relativně frivolní důvody pro nástup menstruace znovu po uplynutí období. Přesněji řečeno, pokud krvácení začalo znovu, nemusí představovat pro tělo nebezpečí..

Pokud to mohu říct, zdrojem krvavého výtoku po menstruaci mohou být neškodné důvody.

Příčiny krvácení po menstruaci:

 • Těhotenství. Jedním z nejvíce, dokonce neškodných, ale radostných důvodů je početí. Častěji to může být rozmazané krví dva týdny po menstruaci. Vybírejte sporé a světle hnědé.
 • Anovulace. Toto je menstruační cyklus bez ovulace. S věkem se počet takových měsíců zvyšuje. V zásadě, pokud nevzniknou další nepříjemné příznaky a jejich počet je v normálním rozmezí, znamená to normu.
 • Ovulace. Během ovulace stoupá v ženském těle pohlavní hormon estrogen, dochází k explozi a uvolnění vajíčka z folikulu, v důsledku čehož se mohou objevit malé skvrny. Období spadá do středu cyklu a je přirozeným procesem.
 • Pokud dojde ke krvácení mimo menstruaci, může být příčinou nitroděložní tělísko. Existuje několik vysvětlení tohoto jevu: nesprávně nainstalovaná spirála nebo její spontánní odstranění. V žádném případě se neobejdete bez pomoci odborníka..
 • Neškodný stres může způsobit hormonální poruchy, poruchy reprodukčního systému a podobně. Stres může ve skutečnosti narušit mnoho životně důležitých systémů těla, proto je důležité zůstat psychologicky zdravý. A pokud potřebujete pomoc v tomto směru - požádejte o ni a neignorujte signály těla.

Proč musíte navštívit gynekologa

Pokud vaše menstruace skončila a najednou začala znovu, první věc, kterou musíte udělat, je navštívit gynekologa. Lékař není nepřítel, ale zachránce mnoha lidí, takže byste se ho neměli bát.

Neměli byste zanedbávat takový nebezpečný jev, protože menstruace u zdravé ženy může během cyklu proběhnout pouze jednou. A tento cyklus trvá nejméně 21 dní.

Abyste mohli stanovit přesnou diagnózu, musíte projít řadou manipulací:

 • Konzultace;
 • Palpace;
 • Vaginální výtěr
 • Obecná analýza krve;
 • Kontrola hormonálních hladin;
 • Návštěva ultrazvukové kanceláře;
 • Kalposkopie;
 • Odběr krve ke srážení;
 • Pro nádorové markery.

A až po stanovení přesné diagnózy bude předepsána léčba. A protože instalace trvá hodně času, neměli byste váhat a při první odchylce si všimnout, běžet ke specialistovi. opatruj se.

Menstruace týden po menstruaci - to může být?

Délka normálního menstruačního cyklu u ženy se pohybuje od 21 do 35 dnů. Během této doby dochází ke zvýšení funkční vrstvy endometria, zrání vajíčka, ovulaci, snížení hormonální podpory při absenci těhotenství a samotné menstruaci. Menstruace týden po menstruaci naznačuje poruchu reprodukčního systému, která může být způsobena řadou důvodů.

Endometrióza

Endometrióza je patologie, při které je v určité oblasti pozorován nadměrný růst endometriální tkáně. S lokalizací zaměření na děložní čípek může po pohlavním styku začít výtok s příměsí krve. Pokud je ohnisko uvnitř děložní dutiny (tento stav se nazývá adenomyóza), pak může být menstruace týden po skončení předchozích způsobena zvýšeným růstem endometria a jeho funkčním oddělením.

Výtok je obvykle poměrně intenzivní, podobně jako normální menstruace. V počáteční fázi mohou být patologie méně hojné. Nemoc nepředstavuje pro organismus nouzový stav, ale aby se normalizovalo fungování reprodukčního systému, měla by být jeho léčba zahájena co nejdříve..

Cervikální eroze

Eroze děložního čípku je v 95% případů asymptomatická. Žena se o ní obvykle dozví během gynekologického vyšetření od lékaře. Během pohlavního styku může být ztenčený epitel na děložním čípku mírně poškozen, což odhalí cévy. To se projevuje nejčastěji sporým krvavým výtokem šarlatové barvy, která se intenzitou liší od běžné menstruace. Obvykle trvá 1–2 dny a je bezbolestný. Tento stav není nebezpečný.

Myom dělohy

Jedná se o benigní nádor lokalizovaný v tloušťce svalové vrstvy. Je typický pro ženy starší 35 let, ale může se vyskytnout i v mladším věku. Výtok je cyklický a může se objevit uprostřed každého menstruačního cyklu. Klinicky to vypadá jako období každé dva týdny..

Nemoc nemá tendenci přecházet v onkologii, ale může s sebou nést určité riziko. Je to spojeno s možností torze nohy myomatózní uzliny a nekrózy tkáně. Malé fibroidy by měl sledovat každých šest měsíců gynekolog, střední až velké nádory by měly být léčeny buď léky (hormonální terapie) nebo chirurgickým zákrokem.

Mimoděložní těhotenství

Mimoděložní těhotenství se může projevit takovým příznakem, jako je menstruace, týden po menstruaci. Kromě toho existují bolesti v dolní části břicha a výrazné porušení celkového stavu (závratě, slabost). Pokud je vajíčko připojeno k jedné z vejcovodů, pak pokud praskne od bolesti, může žena dokonce ztratit vědomí.

Vyvinuté krvácení je hojné, s krevními sraženinami, jasně červené nebo třešňové barvy. Tato patologie je život ohrožující, proto musí být pacient urgentně přijat do nemocnice..

Krvácení z implantátu

Implantační krvácení se vyvíjí, když je vajíčko zavedeno do endometria dělohy. Doslova perforuje svou funkční vrstvu a vystavuje arteriální cévy. Výtok je řídký, nahnědlé barvy a netrvá déle než 1-2 dny. Tento stav je naprosto bezpečný pro život a je fyziologickou normou. Pokud se objeví týden po skončení menstruace, může to u ženy znamenat časnou ovulaci.

Hyperplazie endometria

Hyperplazie endometria je stav vrstvy endometria, ve kterém dochází k jejímu výraznému zesílení. K odmítnutí obvykle dochází v prvních 2–3 dnech od začátku menstruačního cyklu, ale u hyperplazie lze tento proces pozorovat také v intermenstruačním období. Těžká období týden po menstruaci často právě tuto patologii ukazují..

Jasná cyklickost není pro toto onemocnění typická, takové intermenstruační krvácení může nastat každé tři až čtyři měsíce. Nepředstavuje nebezpečí pro život, ale měl by být pod dohledem odborníka.

Cévní prasknutí během ovulace

S 28denním menstruačním cyklem dochází k ovulaci pouhý týden po skončení menstruace. Během tohoto období dominantní folikul praskne a vajíčko se uvolní do volného prostoru. Při prasknutí arteriální cévy umístěné vedle folikulu může dojít k mírnému nahnědlému špinění. Je fyziologická norma.

Závěr: Existuje velké množství důvodů pro rozvoj opakovaného krvácení krátce po předchozím. Nebojte se tohoto procesu a panikařte. Abyste však vyloučili závažnou patologii nebo život ohrožující stav, musíte se poradit s porodníkem-gynekologem.

Opakovaná období po 2 týdnech: proč se objevují a co mohou naznačovat

Krvácení 2 týdny po menstruaci může každou ženu znepokojit. Ve vzácných případech nejsou spojeny s patologickým stavem orgánů reprodukčního systému. Nemoci, které takové vypouštění vyvolávají, vyžadují okamžitou léčbu. Jejich komplikace mohou vést k neplodnosti nebo být život ohrožující. Nejčastěji dochází k neplánovanému krvácení kvůli patologiím dělohy a děložního čípku, ale existuje řada dalších důvodů pro vznik tohoto jevu.

 • 1 Důvody
  • 1.1 Patologické stavy
  • Těhotenství
  • 1.3 Iatrogenní faktory
 • 2 Co dělat

Mezi hlavní důvody opakované menstruace je třeba nazvat hormonální nerovnováhu. Jsou fyziologické (se změnami v těle souvisejícími s věkem) a patologické (vyplývající ze závažných onemocnění, chirurgického zákroku nebo léčby drogami). Krvácení je povoleno 10-15 dní po předchozí menstruaci v následujících případech:

 • puberta - u dospívajících dívek je nepravidelný cyklus běžný;
 • období zániku reprodukční funkce - u žen po 45 letech často začínají selhání cyklu: neexistuje několikměsíční období po dobu několika měsíců, pak jdou 2-3krát během jednoho;
 • změna orální antikoncepce nebo instalace nitroděložního tělíska - v těchto případech by měl být stav ženy sledován odborníkem;
 • častý nebo vzácný stres;
 • drastické hubnutí nebo přibývání na váze;
 • zneužívání alkoholu nebo nikotinu;
 • změna klimatu - takto se tělo přizpůsobuje novým podmínkám;
 • časté lety - poklesy tlaku mohou ovlivnit stav plavidel a jejich sílu. Slabnou a jejich integrita je narušena - objevují se opakovaná období.

I když žena zjistila z uvedených důvodů, které by mohly vyvolat její menstruační nepravidelnosti, je nutné co nejdříve konzultovat gynekologa, aby se vyloučily vážnější zdravotní problémy. Nadměrná ztráta krve je plná anémie a dalších nemocí.

Nemoci pohlavních orgánů, kvůli kterým může dojít ke krvácení týden nebo dvacet dní po skončení kritických dnů:

Může se jednat o nemoci způsobené poškozením pohlavních orgánů infekcemi, bakteriemi nebo houbami. Projevují se následujícími příznaky:

 • svědění, pocit pálení v genitální oblasti, které se zesilují po vodních procedurách a pohlavním styku;
 • hojný výtok vyzařující nepříjemný zápach: bílý sýrový, s nečistotami hnisu, zelený nebo hnědý;
 • nepohodlí a bolestivost během sexu a močení;
 • bolest v dolní části břicha a v pánevní oblasti;
 • zvýšená tělesná teplota

Nemoc se často po dlouhou dobu nijak neprojevuje, ale s rozvojem eroze je stav ženy charakterizován:

 • vypuštění tajemství s nepříjemným zápachem;
 • dlouhé a těžké období;
 • nepohodlí a bolest během močení;
 • opakované krvácení 7-15 dní po menstruaci

Polypy jsou nádory volné tkáně, které krvácejí a vyvolávají krvácení, které ženy opakovaně užívají. Běžné příčiny výskytu:

 • neúspěšné ukončení těhotenství;
 • škrábání - čištění pohlavních orgánů po potratu;
 • po porodu, během kterého byla použita operace;
 • hormonální nerovnováha;
 • instalace nitroděložního tělíska;
 • komplikace zánětlivých onemocnění

Abnormální proliferace děložní tkáně - endometria - je typická pro ženy po 30 letech, které již porodily děti. Odborníci se neshodují v tom, co tento jev vyvolává..

Nejběžnější verze:

 • genetická predispozice;
 • zasažení a fixace menstruační krve na stěnách cév a břišní dutině;
 • komplikace zánětlivých onemocnění;
 • důsledky chirurgické léčby nebo porodu s komplikacemi.

Nejvýraznějšími příznaky této patologie jsou bolestivá menstruace a časté krvácení.

Dysfunkce vaječníků a nedostatek ovulace jsou často důvody opakovaného krvácení po minulé menstruaci. Menstruační cyklus se skládá ze 2 fází:

 1. 1. Folikulární, který začíná prvním dnem menstruace a je charakterizován obnovením odmítnuté vrstvy endometria, aby se děloha připravila na připojení embrya, stejně jako zrání a uvolnění vajíčka.
 2. 2. Luteální fáze začíná uvolněním zralého vajíčka a procesem ovulace. Na místě, kde dospělo, se vytváří žluté tělísko, které vylučuje hormony, které inhibují růst endometria. Pokud koncepce neprošla, tato fáze končí menstruací, což je odmítnutí zarostlé vrstvy endometria.

Pokud nedojde k ovulaci, slizniční vrstva dále roste, stává se příliš. Proto se menstruační krvácení prohlubuje a prodlužuje a lze ho po krátké době opakovat.

Koagulopatie je patologie, při které se krev špatně sráží. Může to být vrozené nebo získané. Objevují se v důsledku léčby závažnými léky jako komplikace zánětlivého procesu.

Špatná srážlivost krve je jedním ze znaků rakoviny.

Kromě krvácení bezprostředně po menstruaci nebo nějakou dobu po ní se koagulopatie projevuje krvácením z kožních ran.

Co dělat, pokud vaše menstruace skončila a po 2 týdnech začala znovu

Menstruace je druh indikátoru zdraví žen. Když nedorazí včas, žena se začne obávat. Je ještě zvláštnější, když po skončení posledního období začne další po 2 týdnech. Zřídka není tento stav patologický. V jiných situacích je bezpodmínečně nutné najít důvod, proč menstruace předběhla plán. Patologie, které vedou k porušení cyklu, vyžadují diagnostiku, protože situace ponechaná sama o sobě může dokonce vést k neplodnosti. Neplánované krvácení je nejčastěji příznakem onemocnění dělohy. Existují však i další důvody, proč týden nebo dva po skončení menstruace začala menstruace znovu..

Proč je cyklus přerušený

Existuje mnoho faktorů, které narušují cyklus a způsobují menstruaci 2 týdny po menstruaci. Mnohé z nich nejsou téměř životu nebezpečné a jsou normou. Mezi nimi:

 1. Hormonální antikoncepce. Účinný prostředek proti nechtěnému těhotenství, ale často vede k tomu, že menstruace v důsledku hormonů začíná dříve a cyklus se ztrácí.
 2. Hormonální poruchy. Z tohoto důvodu je krvácení nepravidelné a je těžké předvídat a vypočítat, kdy začnou další. To se děje v poporodním období, během menopauzy atd..
 3. Ovulace. Nejpříznivější období pro početí je doprovázeno prasknutím folikulu a uvolněním vajíčka. Může dojít k mírnému krvácení v důsledku poškození cév. Tento proces nepředstavuje zdravotní riziko a je normální.
 4. Těhotenství. V raných fázích, kdy se embryo připojí k děloze, může dojít ke krvácení. Žena, která neví o své pozici, je bere jako intermenstruační, ale důvodem je předchozí oplodnění. Takové vypouštění není příliš hojné a začíná dokonce 4 nebo šest dní po skončení.
 5. Vznikající cyklus. Na začátku (asi 2 roky) je menstruace nepravidelná. To je důvod, proč menstruace začíná znovu 12, 14, 15, 17 nebo 18 dní po předchozí..

Patologické příčiny

Existují další důvody, které někdy po menstruaci rozmazávají, včetně zánětu, poruchy srážení krve, potratů během mimoděložního těhotenství, maligních procesů reprodukčního systému. V tomto případě není třeba říkat, že menstruace začala před plánovaným časem, kdy předchozí byly před pár týdny. Toto je již nefunkční krvácení.

Situace, kdy menstruace skončila a začala znovu za den, po 5 nebo 6 dnech, je mnohým známá.

Společným faktorem, který vyvolává menstruační nepravidelnosti, je stres, šok a další psychologické příčiny. Ze stejného důvodu platí opakované předpisy 2 týdny před plánovaným termínem..

Emocionální ženy vědí, že jakmile dojde ke stresu, příští den dojde k mírnému špinění. Situace se stabilizuje okamžitě po zlepšení emočního pozadí. Neplánované krvácení může také začít kvůli nedostatku spánku, přepracování. Ženské tělo tak reaguje na únavu a prohlašuje, že je čas si dát pauzu a dobře si odpočinout..

Jednorázové porušení cyklu, kdy k menstruaci dochází podruhé za měsíc, nemusí vždy vyvolávat obavy a častěji neznamenají závažné porušení. Pokud menstruace nastane 16 dní po předchozích nebo dokonce dříve, stane se to neustále, musíte okamžitě navštívit odborníka, abyste získali jeho komentář, zjistit hlavní příčinu, proč se cyklus zastaví tak brzy, a zahájit léčbu.

Přečtěte si o tom, proč k menstruaci dochází dvakrát za měsíc, v článku na odkazu. Zde jsou popsána možná onemocnění, která mohou být známkami krvácení..

Barva vám řekne o problému

Pokud menstruace začala 2 týdny po předchozím nebo dokonce po 20 dnech, měli byste věnovat pozornost povaze výtoku a jeho barvě. To pomůže pochopit, zda patologie byla příčinou narušení cyklu, nebo došlo pouze k malé poruše v těle. Zvláštní pozornost je třeba věnovat třem odstínům:

 1. Růžový. Není to nejlepší barva výboje, zvláště když z nich vychází shnilý zápach. Pokračuje v krvácení v důsledku endometritidy, chronické endocervicitidy.
 2. Scarlet. Označuje drobné dysfunkce v orgánech MT, ale může být normální, pokud se objeví jednou. Pokud je však velké množství krve, velmi bolí dolní část břicha, je to krvácení a je nutná hospitalizace.
 3. Hnědý. Takový výtok z rozmazání, který někdy nekončí po dlouhou dobu, není ničím jiným než příznakem děložní patologie. Musíte co nejdříve navštívit lékaře.

Pokud dojde k krvácení jakékoli barvy mezi obdobími, musíte tomu věnovat pozornost a přijmout vhodná opatření..

Diagnostické postupy

Pokud je menstruace nepravidelná a začíná 2 týdny po předchozí, je nutné vyšetření u gynekologa, který diagnostikuje a předepíše odpovídající terapeutický režim.

Pokud má žena častou menstruaci, žije pravidelným sexuálním životem, kromě gynekologického vyšetření musí absolvovat řadu testů, včetně rozmazání, krve, hormonálního stavu. Pokud dojde k menstruaci každých čtrnáct dní, může být nutné vyšetření mozku, pokud jiná diagnostická opatření neposkytují přesný obraz o důvodech odchylky v cyklu. Musí podstoupit ultrazvuk OMT, štítné žlázy a nadledvin.

Ultrazvukové vyšetření není nutné, pouze pokud je prokázáno, že příčinou dvojnásobné menstruace jsou infekční nemoci.

Terapeutické činnosti

Jaká léčba bude předepsána, zcela závisí na tom, jaké patologie jsou identifikovány během diagnózy. U organických poruch, které zahrnují nádory, hyperplazii, děložní myomy atd., Je předepsána chirurgická léčba. Měsíčně každé 2 týdny vyžaduje objasnění důvodů a pomine až po odstranění léze. Obvykle je předepsána kyretáž a odstranění vnitřní výstelky dělohy.

Pokud jsou detekovány polypy a hyperplastické oblasti, použije se hysteroskopie. Po hysteroskopii jsou často sporá období. Při závažných indikacích se provádějí plnohodnotné chirurgické zákroky, při nichž se odstraní vaječníky a děloha.

Pokud se použijí funkční poruchy, použije se konzervativní léčba. Předepsané jsou vitamínové komplexy, hormonální tablety. Někdy může být nutné užívat silná antibiotika. Fyzioterapie vykazuje vynikající výsledky. U anémie, bolesti se provádí symptomatická léčba. Léčba by měla být individuální, proto ji předepisuje pouze specializovaný lékař. Nepravidelnost cyklu je již patologie. A pokud dojde ke krvácení častěji než po 21 dnech, může to nemoc skrýt. Klíčem k úspěšnému výsledku je včasná léčba.

Je tam problém

Podle statistik průměrný cyklus trvá 29 dní, což znamená, že po ukončení předchozí menstruace by další měl začít za 29 dní. Pokud nastanou problémy, „tyto“ dny přijdou mnohem dříve - každých 14 dní. Výjimkou jsou pouze dívky, u nichž se cyklus teprve formuje a dosud nebyl plně zaveden, jejich období může začít i 10 dní po skončení předchozích. V ostatních případech musíte navštívit lékaře, podstoupit vyšetření a nezbytnou léčbu.

Žena by si měla vést individuální deník cyklu, který by pomohl určit, kdy by měl začít další cyklus. Není těžké to udělat, zejména proto, že téměř každý má smartphony, na které lze instalovat speciální programy, nezávisle vypočítají den blížící se menstruace, ovulace a pomohou pochopit, zda měsíční krvácení přišlo dříve nebo včas, a na základě toho vyvodit příslušné závěry. Pokud však menstruace začne pár týdnů po předchozích, nebo dojde k jiným změnám v cyklu, neměli byste se léčit sami, pouze lékař může zjistit příčiny patologie a předepsat terapeutický kurz.

Krvavý výtok po menstruaci: příznaky a příčiny

Co hledat

Pokud je špinění zjištěno ihned po menstruaci, je třeba se zaměřit na jejich barvu, přítomnost nepříjemného zápachu a přítomnost nebo nepřítomnost dalších příznaků. Existuje následující klasifikace těchto odchylek:

 1. Zvýrazní se růžově.
 2. Bohatá krev.
 3. Špinění špinění po obdobích tmavě červené barvy.

Drobné modřiny ve středu cyklu jsou považovány za normální a jsou nejčastěji vyvolávány hormonálními změnami. Ženy si během ovulace často všimnou krvavé skvrny. Zároveň je výtok skromný a netrvá déle než dva až tři dny. Tato odchylka nevyžaduje terapii.

Někdy si pacienti stěžují na intermenstruační krvácení, které se objeví 2 týdny po menstruaci. Normou je výtok, což je hlen s krví, ve kterém jsou pozorovány pruhy. Nepředstavují žádné nebezpečí pro zdraví, přesto se doporučuje provést vyšetření.

Výtok nahnědlé barvy, který se objevil po kritických dnech, zpravidla indikuje proliferaci endometriálních buněk dělohy. Výskyt hojné šarlatové krve po menstruaci může být příznakem vnitřního krvácení..

Malé modřiny 3 dny po skončení kritických dnů zpravidla nejsou známkou gynekologického onemocnění. Tento jev je často pozorován u zdravých žen. V této době je děloha jednoduše zbavena krevních zbytků. Tento příznak může také naznačovat těhotenství. Pokud tedy krev několik dní po ukončení menstruace zmizela, je lepší se poradit s gynekologem.

Pozornost! Pokud je i menší krvácení doprovázeno bolestí, podrážděním, suchostí v pochvě, změnami tělesné teploty, můžeme hovořit o přítomnosti jakékoli patologie.

Proč krvácení přichází po menstruaci??

Normálně by menstruace měla začít krvácením, trvat 3-8 dní a končit úplným očištěním sliznic, to znamená, že po menstruaci by v leucorrhoe neměla být žádná krev. Jakékoli jiné scénáře jsou zpravidla příznaky patologií:

 • bohatá a trvající více než 8 dní menstruace se nazývá menoragie;
 • špinění, které se objeví týden nebo dva nebo tři po menstruaci, se nazývá intermenstruační krvácení.

Ani menoragie, ani intermenstruační krvácení nejsou samostatná onemocnění, ale obvykle mají za sebou velmi závažné patologické stavy..

Pokud pokračujte okamžitě na začátku cyklu

Menorrhagie - masivní krvácení, které pokračuje i po skončení normálního období - představují vážné nebezpečí pro zdraví ženy. Vysoký a dlouhodobý průtok krve, často sraženiny, vede k těžké ztrátě krve, která může vyvolat anémii.

Ztráta více než 100-150 ml krve (norma je až 100 ml), žena cítí slabost, zhoršení zdraví, závratě a může omdlít. V situaci, kdy dojde ke ztrátě příliš velkého množství krve, je nutné se poradit s lékařem, abyste zjistili, proč po skončení období nedochází k úniku krve.

Vzhledem k riziku krvácení musíte navštívit lékaře

Tento stav může být způsoben mnoha důvody:

 • obecné somatické a endokrinní faktory hojného a prodlouženého krvácení, které se nezastaví ani týden po normálním období menstruace - počínaje srdcem a konče chorobami pánevních orgánů;
 • onemocnění krve (trombocytopenie, nedostatek vitaminu K) nebo užívání léků snižujících srážlivost (antikoagulancia);
 • dědičná menoragie přenášená prostřednictvím ženské linie vztahu;
 • onemocnění reprodukčního systému - myom, dysfunkce vaječníků, adenomyóza dělohy, polypóza;
 • hormonální nestabilita spojená s adolescencí a premenopauzálním věkem;
 • nadměrná síla nebo emoční stres, přísné diety;
 • pomocí nitroděložního tělíska (nitroděložní tělísko).

Pokud po skončení období normální menstruace dojde ke krvácení, je nutné vyšetřit a zjistit, proč se to děje.

Pokud by to začalo za týden

Lékařská konzultace je nutná také v případě intermenstruačního krvácení, tj. Pokud špinění zmizelo týden nebo 2 týdny po skončení menstruace. Tyto příznaky se vyskytují u:

 • submukózní fibrom dělohy;
 • dysfunkce vaječníků;
 • metrit;
 • kapavka;
 • adenomyóza;
 • nádory dělohy nebo pochvy a jiné patologické stavy.

Hlavní příčiny výboje

Existuje mnoho důvodů, které vedou ke špinění po menstruaci. V jednom případě se jedná o přirozený a normální jev, ve druhém případě jsou známkou nemoci a vyžadují okamžitou léčbu..

Mezi hlavní důvody patří:

 1. Různá poranění pohlavních orgánů v důsledku nesprávného vyšetření lékařem, drsného sexuálního kontaktu atd. To vše může vést k narušení integrity stěn pochvy, v důsledku čehož se nutně objeví krvavý výtok bez ohledu na den menstruačního cyklu.
 2. Infekce reprodukčního systému. Hlavním nebezpečím je v tomto případě asymptomatický vývoj většiny pohlavně přenosných onemocnění po dlouhou dobu.
 3. Polypy. Mohou se tvořit v důsledku hormonálních poruch, pohlavních onemocnění, instalace ochranných spirál. Současně se hojný výtok hlenu nebo krve projevuje jeden až dva týdny po ukončení menstruace.
 4. Myom dělohy. Charakteristickým příznakem je křečová bolest v dolní části břicha a dolní části zad. Výtok krve je pozorován nejpozději po 2 týdnech.
 5. Endometrióza Vyvíjí se v důsledku infekčních a pohlavních chorob. Během kritických dnů mají pacienti bolesti v dolní části břicha. Špinavý výtok se objeví 2 dny po menstruaci. Předčasná léčba patologie může vyvolat tvorbu polypů.
 6. Poškození stěn vagíny. V tomto případě se může objevit krev po menstruaci za týden. Hlavním důvodem jeho vzhledu je neschopnost těla uvolňovat dostatek přírodního maziva během pohlavního styku..
 7. Zhoubné novotvary pohlavních orgánů. K modřinám může dojít v kterékoli fázi cyklu, zatímco slizniční výtok je pozorován ve velkém množství a má bílou barvu. Kromě toho dochází ke zvýšení nebo snížení teploty, otoky končetin, bolesti zad nebo dolní části břicha, poruchy funkce žaludku nebo střev.
 8. Mimoděložní těhotenství. Lze rozlišit následující příznaky: krvácení několik dní po menstruaci, snížený tlak, bolest hlavy. Pokud existuje podezření na mimoděložní těhotenství, je nutné kontaktovat kliniku, protože tato patologie může vést k vážným následkům až k smrtelnému výsledku.
 9. Ovulace. V důsledku změny hladiny ženského hormonu (estrogenu) během ovulace endometrium oslabuje. To vede ke krvácení týden po menstruaci. Pokud krvácení netrvalo déle než několik dní a objevilo se to poprvé, není důvod k panice. To je považováno za normu. Pokud se příznaky objeví znovu, měli byste se poradit s odborníkem.
 10. Anovulace. Typickými příznaky jsou nepřítomnost ovulace, nestabilita měsíčního cyklu (v tomto případě je kdykoli špinění).
 11. Dysfunkce menstruačního cyklu. Stav, kdy se po zpoždění menstruace objeví hojný výtok, který se vyvine do krvácení. Chcete-li zabránit velké ztrátě krve, poraďte se s gynekologem.
 12. Ektopie (eroze děložního čípku). Drobné krvácení nastává v důsledku vaginálního kontaktu, například s penisem nebo zrcátkem.
 13. Implantace embrya. Špinavý výtok se objevuje týden po ovulaci a je důsledkem připojení oplodněné reprodukční buňky ke stěně dělohy.
 14. Hyperplazie endometria. Jedním z hlavních faktorů postmenstruačního krvácení. Hojný výtok s pruhy krve je pozorován přibližně 10 dní po ukončení menstruačního cyklu.
 15. Potrat. Krvavý výtok po menstruaci je doprovázen bolestí v podbřišku a na jejich složení lze vidět nažloutlé pruhy.
 16. Dysfunkce štítné žlázy. Přidělení s příměsí krve je způsobeno nedostatkem hormonů štítné žlázy v těle. Současně má pacient rychlou únavu a podrážděnost..

Docela často je krvácení po skončení menstruace výsledkem užívání léků, které ovlivňují menstruační cyklus (zejména léků obsahujících estrogen). Drobné krevní sekrece mohou také způsobit emoční utrpení, stres, šok, změnu místa pobytu nebo podnebí.

Jaké příznaky byste měli navštívit lékaře?

Nepravidelnosti menstruace nejsou vždy neškodné a za nimi může být problém, který vyžaduje lékařskou péči. Vyšetření se vyplatí podstoupit v následujících případech:

 • v dolní části břicha je silná bolest;
 • pokud červené nebo hnědé tajemství stále vyniká několik dní po menstruaci;
 • krev prošla nepříjemným zápachem a neobvyklou strukturou (objevil se hnis, hlen);
 • při močení byla bolest a bolest.

Vizuální vyšetření a testy pomohou lékaři identifikovat příčinu nástupu menstruace za týden nebo později a zvolit správnou léčbu. V závislosti na diagnóze mohou být předepsány hormonální léky a léky proti úzkosti. V případě potřeby se stěny dělohy vyčistí. Aby se zabránilo problémům v budoucnu, doporučuje se navštívit gynekologa dvakrát ročně, vést zdravý životní styl, vyhýbat se náhodnému pohlavnímu styku a potratům a sledovat hormonální hladiny. Pak je nepravděpodobné, že se budete muset starat o menstruaci v nepravidelných intervalech..

Sdílej se svými přáteli!

Diagnostika

Pokud se krvácení týden po menstruaci pravidelně opakuje po dlouhou dobu, měli byste kontaktovat svého gynekologa a zjistit příčinu jejich výskytu. Pro správnou diagnózu provede lékař gynekologické vyšetření, sbírá anamnézu a pečlivě zkoumá příznaky a potíže. A v závislosti na získaných výsledcích předepisuje následující postupy:

 1. Ultrazvukové vyšetření (ultrazvuk). Umožňuje zjistit přítomnost patologických stavů pánevních orgánů.
 2. Mikrobiologické vyšetření nátěru. Umožňuje identifikovat infekční nemoci, včetně pohlavně přenosných nemocí.
 3. Hysteroskopie. Technika endoskopie, která vám umožňuje vyšetřit děložní dutinu na novotvary nebo endometriózu.
 4. Histologie. Provádí se k detekci rakoviny děložního čípku, odmítnutí plodu a endometriózy.
 5. Kolposkopie. Umožňuje podrobné vyšetření děložního čípku. Provádí se ve spojení se Schillerovým testem.
 6. Analýza pro hormony. Umožňuje určit obsah hormonů v krvi a identifikovat endokrinní patologii. Před tím je nutné ujasnit si, zda je možné v tomto období darovat krev.

Je třeba si uvědomit, že příčinu krvavého výtoku po menstruaci může identifikovat pouze odborník.

Hnědý výboj

Krvavý výtok, ke kterému dochází 3 nebo 5 dní po skončení menstruace, obvykle nemá jasnou šarlatovou barvu, ale barva koagulované krve je hnědá. Jejich vzhled v intermenstruačním období může hovořit o různých faktorech v životě ženy - od užívání perorálních kontraceptiv po těhotenství a implantaci vajíčka.

 1. Při užívání perorálních kontraceptiv je ovulační funkce vaječníků potlačena, ale pokud jsou léky zrušeny (nebo vynechány), může se mimo cyklus objevit reakce podobná menstruaci ve formě hnědého nebo krvavého výtoku.
 2. Ovulace u některých žen je doprovázena malým krátkodobým výtokem.
 3. Během těhotenství se někdy objevuje nahnědlý výtok, a to jak mimoděložní, tak normální.
 4. Implantace je indikována nahnědlým nebo narůžovělým výtokem 14. den po ukončení menstruace (nebo 21. den cyklu).

Pokud hnědý výtok špatně voní, je hojný a je doprovázen bolestmi břicha nebo horečkou, jedná se o patologický znak, který vyžaduje pozornost a navštivte lékaře..

Terapie

Léčba krvavého výtoku po menstruaci závisí především na důvodech, které ji způsobily. Dnes existuje konzervativní a chirurgická metoda terapie. V případech, kdy krev zesiluje, je nejprve nutné ji úplně zastavit a poté použít kapací terapii k obnovení těla. Dále se provede diagnostika.

V případě, že příčinou odchylek bylo infekční onemocnění, gynekolog předepisuje antibiotika lokálního a systémového působení, stejně jako protizánětlivé a imunostimulační léky. Délka léčby je asi pět týdnů.

Pokud má pacientka endometriózu, myomy nebo polypy dělohy, provede se chirurgická léčba. Gynekolog a endokrinolog provádějí terapii poruch endokrinního systému společně. V tomto případě jsou předepsány hormonální léky k normalizaci menstruace..

Krvavý výtok týden po menstruaci, který vznikl v důsledku stresu a psychických poruch, se léčí užíváním sedativ a psychotropních látek. Také v tomto případě jsou předepsány obecné posilující léky..

Pokud máte podezření na nádor nebo rakovinu děložního čípku, musíte kontaktovat onkologa. V ohrožení jsou:

 • pacienti s častými potraty;
 • dívky, které začaly mít aktivní sexuální život brzy;
 • nulipární ženy;
 • pacienti starší 40 let.

Když se krvácení zhorší, používají se hemostatické léky. Při těžké anémii jsou předepsány komplexy vitamínů a léky obsahující železo. V takovém případě musíte také upravit stravu. Upřednostňovat by se mělo čerstvé ovoce a zelenina, luštěniny, játra, hovězí maso.

Pokud byly příčiny správně identifikovány a léčba byla provedena včas, nezanechá toto onemocnění vážné následky. V žádném případě byste se neměli léčit sami, protože to jen oddalí průběh onemocnění a výrazně zkomplikuje vzniklou situaci..

Co dělat s krvácením po menstruaci

V případě dlouhodobého krvavého mazání byste se měli vždy poradit s odborníkem. Měli byste být ve střehu, pokud kromě jejichor s nepříjemným zápachem existuje silná bolest. V této situaci je zakázáno provádět samoléčbu, protože to může situaci ještě zhoršit. Měli byste také opustit používání tradiční medicíny. Nejlepší je důkladně prozkoumat a dodržovat všechna doporučení, která odborník říká.

Léčba zcela závisí na příčině tohoto jevu:

 1. Infekční patologie jsou léčeny antibiotiky a protizánětlivými léky.
 2. Kromě odstranění příčiny lékař nutně předepisuje obecnou posilovací terapii a také hemostatické látky.
 3. Chirurgická léčba je povinná u polypů, fibroidů nebo endometriózy.
 4. Abnormality endokrinního systému jsou léčeny hormonálními látkami.

Potrat, potrat a kyretáž

Jakýkoli lékařský zásah do integrity tkání ženských orgánů je doprovázen sekrety, jejichž intenzita závisí na typu prováděné manipulace a rehabilitačním období.

Po potratu je výtok ichoru v prvních dnech nahrazen silným krvácením. Výtok po lékařském potratu trvá 3–5 dní, z důvodu aspirace vakuem, výtok trvá 5–7 dní, po neúspěšném čištění 7–10. Jsou uvedeny průměrné hodnoty, které se u každého pacienta liší..

Při škrábání pro diagnostické účely trvá mazání 1–2 dny. V situaci, kdy bylo zmrazené těhotenství vyčištěno, může po 2-3 dnech silné ztráty krve mazání trvat až 2 týdny. V případě, že tělo provádí odmítnutí plodu samostatně, může popsaný výtok trvat několik týdnů, v závislosti na délce těhotenství.

Výtok s příměsí krve během menopauzy Přítomnost krvavého výtoku z pochvy je přijatelná, pokud je indikována před nástupem menopauzy. Je to způsobeno koncem reprodukčního období a hormonálními změnami. Menstruace postupně mizí a místo nich se může objevit řídký krvavý hlen. S nástupem menopauzy tento příznak naznačuje patologii, která se v tuto chvíli často vyvíjí nebo zhoršuje..

Příčiny špinění okamžitě nebo týden nebo dva po menstruaci

Krvavý výtok po menstruaci může být způsoben různými faktory, vnějšími i vnitřními. Negativní dopad mají poranění ženských pohlavních orgánů následkem úderu do oblasti třísla nebo narušení jejich integrity při pohlavním styku. Vzhled krvácení po menstruaci je ovlivněn stresem, nervovým napětím, zneužíváním alkoholu.

Ovulační krvácení

S normálně probíhajícím menstruačním cyklem, kdy výtok začal a pokračoval podle plánu, dochází k ovulaci ve dnech 14-15. U některých žen je tento proces doprovázen slabým výtokem - krev jednoduše rozmazává podložku. Existují závratě, mírný bolestivý syndrom v dolní části břicha (někdy vše bez bolesti), celková slabost. Doba ovulačního krvácení se pohybuje od 2-3 hodin do 2 dnů. Pokud se situace opakuje, je předepsána hormonální terapie léky, jako jsou Janine, Logest, Diane-35.

Hormonální poruchy

Neschopnost produkovat hormony negativně ovlivňuje cyklus a po ukončení regulace může způsobit krvácení. Endometrium umístěné ve vnitřní oblasti dělohy začíná růst a objevuje se v břišní oblasti, na stěnách vaječníků, ve vejcovodech, na děložním čípku. Klíčí, způsobuje znatelný bolestivý syndrom a špinění. K odstranění anomálie se uchylují k chirurgickému odstranění přebytečné tkáně. V pooperačním období se provádí dlouhodobá hormonální terapie.

S onemocněním štítné žlázy trpí ženy dalšími nepříjemnými příznaky: nadměrná únava, bolesti hlavy, neustálá slabost. K odstranění problému je nutné odstranit dysfunkci štítné žlázy.

Gynekologická onemocnění

Příčinou krvácení po menstruaci se často stávají různé gynekologické nemoci. Mezi provokující faktory patří:

 • Endometritida nebo zánět děložní sliznice. Onemocnění se vyvíjí v důsledku infekce vnitřní dutiny dělohy. Výtok má povahu nahnědlého hlenu a objevuje se v různých časových intervalech kalendářního cyklu
 • Polypy, které se vyvíjejí na pozadí hormonální nerovnováhy nebo zánětlivého procesu v děloze. Způsobuje hnědé nebo krvavé výtoky, může vést k neplodnosti.
 • Myoma. S růstem tohoto benigního nádoru se zvyšuje tlak na svaly dělohy, špatně se smršťuje a prodlužuje se doba menstruace. Krvavý výboj krátce po regulaci.
 • Onkologie. Růst maligního nádoru, rakoviny vaječníků a děložního čípku je doprovázen krvácením kdykoli během cyklu.

Když se vytvoří nádor, k neplánovanému krvácení po normální menstruaci se přidá zvýšení teploty, bolest v bederní oblasti, otoky nohou a porucha gastrointestinálního traktu. Pokud existuje podezření na vývoj nádoru, léčba je zahájena okamžitě, aby byla zachována reprodukční funkce ženy. Riziková skupina zahrnuje ženy:

 • předčasný sex;
 • časté potraty;
 • ve věku nad 40 let;
 • nerodila.

Krev ve výtoku v důsledku poranění vaginální sliznice nebo děložního čípku

Navzdory skutečnosti, že trauma ženských genitálií nejlogičtěji vysvětluje výskyt krvavého sekretu z pochvy, lékaři se s takovou situací setkávají jen zřídka. V tomto případě může krev jít okamžitě po poranění nebo později..

Jak ukazuje praxe, k traumatu může dojít z následujících důvodů:

 • prasknutí tkání během pohlavního styku;
 • nepřesný lékařský zásah;
 • poškození doma nebo v práci;
 • rána do genitální oblasti;
 • dostat cizí těleso do děložní dutiny nebo pochvy.

Pokud si žena ten okamžik traumatu nevšimla, zdá se jí, že její období přišlo znovu z nějakého jiného důvodu. Vyšetření lékařem pomůže zjistit, proč přišli. Opakovaný výtok týden po menstruaci by měl být alarmující, zvláště pokud dolní část břicha bolí nebo krvácí po dlouhou dobu.

Nestabilní menstruační cyklus u dívek

Tvorba menstruačního cyklu trvá u dospívajících dívek více než jeden rok. Mladý organismus prochází několik let vážnými změnami. Rozvíjí se reprodukční systém a hormonální pozadí se dramaticky mění. Není divu, že menstruace je nepravidelná, druhý a třetíkrát za měsíc je cyklus neustále narušen. Výtok krve se objevuje docela nečekaně, ale lékaři považují takové výkyvy za normální..

Premenopauzální stavy u zralých žen

Po dosažení věku 45–50 let žena postupně ztrácí schopnost rodit děti. Když se výtok ve formě menstruace náhle objevil týden po menstruaci nebo několik dní po ní, s největší pravděpodobností mluvíme o premenopauze - začátku menopauzy. Stejně jako v dospívání, při menopauze dochází k hormonálním změnám. Reprodukční funkce vaječníků klesá. Změny podléhají také menstruačnímu cyklu: jasně stanovené hranice se zhroutí, kdykoli v průběhu cyklu se může objevit červený výtok. Pokud je krvácení silné, lékaři mají podezření na myomy..

Druhy fyziologické a patologické sekrece

Výtok z vaginální dutiny může mít jinou konzistenci, barvu nebo specifický zápach. Změnu těchto charakteristik mohou ovlivnit různé faktory. Sekrece uvolněná z pochvy po uplynutí menstruace nemusí vždy spočívat v krvi nebo krevních sraženinách. Může to být nažloutlá, hnědá, bílá, průsvitná, červená, zelená nebo narůžovělá..

V případě vývoje jakéhokoli onemocnění genitální oblasti u spravedlivějšího pohlaví se změní povaha výtoku. Díky této funkci gynekolog určí, k jakému porušení dojde v tomto případě, a zvolí vhodnou taktiku léčby. Nástup nepříjemného zápachu, změna barvy výtoku týden po menstruaci a v jiné fázi cyklu je obvykle příznakem bakteriální, plísňové nebo virové infekce.

Vzhled krvavého tajemství během prvních tří dnů po menstruaci je zaznamenán u všech žen. V tomto případě je množství krve, které opouští vaginální dutinu, poměrně vzácné. Příčinou těchto sekrecí je postupné samočištění reprodukčního systému..

V období mezi menstruací se u spravedlivého pohlaví tvoří leucorrhoea - to je specifické tajemství, pomocí kterého jsou vnitřní reprodukční orgány ženy očištěny. Tento proces je považován za přirozený, protože chrání pacienta před přetížením, infekčními chorobami a jinými poruchami..

Vypouštění může být bez zápachu nebo bez zápachu. Liší se konzistencí a barvou. Prvním znamením se dělí na pěnivé, tvarohové nebo rosolovité. Podle stínu:

 • hnědý;
 • Červené;
 • růžový;
 • nazelenalý;
 • bělavý atd..

Jsou rozmazané nebo hojné. V období blízkém ovulaci je normální vzhled natahovacího, průhledného hlenu podobného vaječnému bílku. I když je čerstvý, neměl by tam být žádný zápach. Objevuje se v důsledku množení bakterií. Nepříjemný „zápach“, svědění, pálení, nepřirozené - to jsou příznaky, které naznačují potřebu navštívit lékaře.

Průměrný menstruační cyklus je třicet jedna dní. U některých žen to může být kratší - až dvacet jedna dní. Menstruační cyklus po 34 dnech je stále považován za projev normy..Menstruační cyklus - 40 dní vyžaduje pečlivé studium, i když někdy je tato délka cyklu považována za normální.

ChorobaPopis a příznaky
Zánětlivé procesy
Cervikální eroze
Polypy na děložním čípku nebo děloze
Endometrióza
AdenomyózaAdenomyóza je vnitřní forma endomitriózy. Tělo dělohy se skládá ze svalové, ochranné a slizniční tkáně. U tohoto onemocnění roste sliznice (endometrium) přes ochrannou tkáň a proniká do svalové tkáně. Ten se stává hustší a děloha získává sférický tvar. Nebezpečí této patologie spočívá v tom, že se po dlouhou dobu nemusí nijak projevovat a pouze v jejích zanedbaných formách dochází k nepravidelnému krvácení. Jedním z viditelných znaků je hnědý výtok, který trvá dlouhou dobu po skončení menstruace několik cyklů za sebou
LeiomyomDěložní myomy jsou jednou z nejčastějších onemocnění u žen v plodném věku. Jedná se o benigní útvar, jehož běžnými příčinami jsou genetika, nemoci reprodukčního systému a chirurgické zákroky. Stejně jako adenomyóza se nemusí v prvních fázích vývoje nijak projevovat, proto je důležité pravidelně podstupovat preventivní prohlídku u gynekologa
Nedostatek ovulace
Onkologická onemocněníK tvorbě zdravých tkání nebo tkání postižených benigními nádory na maligní dochází v důsledku malignity - porušení buněčného dělení a regenerace. Krvavý výtok, špatné zdraví, úbytek hmotnosti - příznaky rakoviny
Mechanická poranění dělohyS takovými zraněními pomohou zastavit krvácení pouze manipulace s lékařem.
Koagulopatie