Buserelin depot návod k použití recenze lékařů

Buserelin depot je antineoplastické léčivo. Uvolňovací forma může být ve formě nosních kapek nebo spreje, implantátů, lyofilizátu, ze kterých je suspenze vyrobena.

farmaceutický účinek.

Buserelin po podání způsobuje zvýšení množství pohlavních hormonů v krvi, což je způsobeno skutečností, že hlavní účinná látka působí na receptory hypofýzy.
Pokud užíváte Buserelin déle než 14 dní, je gonadotropní funkce hypofýzy zcela blokována. Snížená produkce testosteronu, LH a FSH.

Buserelin depot, indikace k použití:

 • rakovina prsu nebo prostaty;
 • nemoci reprodukčního systému, které závisí na hormonech a jsou způsobeny hyperestrogenismem;
 • endometrióza, myom dělohy, hyperplazie endometria;
 • s neplodností.

Buserelin, kontraindikace:

 • vysoká citlivost na složky, které jsou součástí drogy;
 • pokud jsou varlata odstraněna, pak neexistuje způsob, jak dále snížit hladinu testosteronu;
 • během těhotenství a kojení;
 • buďte opatrní, abyste užívali Buserelin depot v přítomnosti metastáz v páteři, deprese a diabetes mellitus, stejně jako v případě arteriální hypertenze a obstrukce cest pro vylučování moči.

Vedlejší efekty.

Užívání přípravku Buserelin Depot může vést k nežádoucím účinkům ve formě bolesti hlavy, únavy a ospalosti, poruchy paměti, rozvoje deprese a jejího progrese..

U mužů se může zhoršit základní onemocnění, gynekomastie, retence moči, lymfatický edém.

Trávicí systém může reagovat nevolností a zvracením, změnou hmotnosti, zácpou nebo průjmem.

Může dojít ke zvýšení srdeční frekvence a zvýšeného tlaku, svědění kůže, bronchospasmu a dokonce k anafylaktickému nebo anafylaktoidnímu šoku..

Při studiu laboratorních testů lze zaznamenat změnu lipidového spektra, hyperglykémii, leukopenii a zvýšení aktivity. Občas se může objevit nové krvácení, zvýšená bolest kostí, otoky nohou, změna rychlosti růstu vlasů.

V místě vpichu Buserelin depa se může objevit zarudnutí, pálení a svědění; při použití spreje se může v nose objevit suchost a bolest.

Mnoho pacientů se zajímá o otázku, jak Buserelin Depot reaguje na současné podávání s alkoholem. Doposud nebyly zjištěny žádné závažné kontraindikace užívání malých dávek alkoholu s Buserelinem, měli byste však být připraveni na to, že současné užívání specifikované drogy a alkoholu může vést k nevolnosti a zvracení.

Způsob aplikace.

Aby se vytvořila suspenze pro intramuskulární podání, musí být prášek naředěn rozpouštědlem, které je součástí soupravy. K nalití rozpouštědla z ampule do injekční lahvičky se používá jehla s růžovým hrotem, která je také připojena.

Nejprve musíte lahvičku protřepat a bez otočení natáhnout suspenzi do stříkačky, poté se označená jehla změní na jehlu se zelenou špičkou a provede se injekce.

Lék lze podávat pouze intramuskulárně. U různých onemocnění je množství a doba užívání indikovaného léčiva odlišná. Není možné předepsat příjem Buserelinu samostatně, měl by být předepsán pouze kvalifikovaným lékařem.

K léčbě onemocnění, jako jsou děložní myomy, endometrióza, v případech, kdy se léčba neplodnosti provádí pomocí IVF, se lék podává nazálně. Množství se zadává najednou, které se získá, když je čerpadlo zcela stisknuto.
Je také možná subkutánní implantace, která se provádí do břicha každé 2 měsíce.

Zvláštní doporučení.

Pokud je pacientův nádor prostaty závislý na hormonech, měla by být taková léčba prováděna nepřetržitě, protože vede k potlačení produkce testosteronu. Aby se zabránilo nežádoucím účinkům u mužů, doporučuje se užívat antiandrogeny dva týdny před a po užití přípravku Burselin.

U žen, které jsou náchylné k depresi, je na začátku léčby bezpodmínečně nutné zůstat pod dohledem lékaře. V raných fázích léčby se může vyvinout ovariální cysta. Před zahájením léčby a v prvních 2 měsících je nutné vyloučit užívání hormonální antikoncepce.

Pokud se lék používá spolu s chirurgickým zákrokem na endometriózu, pak se zmenší ložiska patologie a jejich zásobování krví, sníží se zánět a pravděpodobnost relapsu po operaci, zablokuje se možnost adhezí.

Pokud se Buserelin užívá intranazálně, může dojít k krvácení z nosu. V případě rýmy lze tento lék použít, ale je nutné nejprve vyčistit dutiny.

Dokud nebude zaznamenáno předávkování specifikovaným lékem a tento problém nebude důkladně studován.

Recenze lékařů.

Buserelin depot předepisuji pacientům už několik let. Tento lék se dokonale ukázal v boji proti myomatózním uzlinám. Proti fibroidům tento lék také vykazoval dobré výsledky..

Asi jeden ze tří pacientů si stěžuje na vedlejší účinky “.

Buserelin depot je poměrně silná hormonální droga, předepisuji ji, když vidím jen naléhavou potřebu.

S úkolem při léčbě onemocnění se vždy vyrovná, ale mnoho žen si stěžuje na vedlejší účinky. Všiml jsem si, že forma uvolnění ve formě intranazálních kapek je nejbezpečnější.

Buserelin je droga poslední možnosti, protože velmi často budete muset čelit silným nežádoucím reakcím nervového a trávicího systému. Trvám na tom, aby pacienti dodržovali všechna moje doporučení ohledně používání tohoto léku..

Lék musí být skladován při teplotě 8-25 stupňů a jeho skladovatelnost není delší než 2 roky. Výdej specifikovaného léčivého přípravku v lékárnách se provádí pouze na lékařský předpis.

Buserelin-Depot - návod k použití, indikace, složení, vedlejší účinky, analogy a recenze

S patologiemi menstruace, rakovinovými nádory mléčných žláz u žen a prostaty u mužů se používají injekce Buserelin-Depo. Jedná se o lyofilizovaný prášek s rozpouštědlem pro výrobu suspenze, která se vstřikuje intramuskulárně k normalizaci hormonálních hladin. Lék je analogem gonadotropního hormonu, proto byste si měli přečíst jeho návod k použití, aby nedošlo k negativním reakcím těla.

Lék Buserelin-Depot

Podle farmakologické klasifikace patří lék do skupiny antineoplastických a antiandrogenních látek. Jedná se o analog hormonu uvolňujícího gonadotropin v depotní formě, vyráběného ve formě prášku pro přípravu roztoku pro následné injekce. Podobný lék je známý - Buserelin ve formě nosního spreje, který používají lékaři před operací.

Jaký je rozdíl mezi Buserelin-Depot a Buserelin-Long

Analogem přípravku Buserelin Depot je Buserelin Long, který se liší od původního léčiva koncentrací účinné látky (je to méně než 2,1 oproti 3,93 mg / ml) a výrobcem. Jako součást léku s předponou Long se používají komponenty zakoupené v jiných továrnách, což je dražší a navíc déle přetrvává v těle a má další dávky pro použití.

Složení a forma uvolnění

Buserelin-Depo je k dispozici ve formě lyofilizátu pro přípravu homogenní bílo-nažloutlé suspenze pro další intramuskulární injekce. Složení léčivého přípravku je uvedeno v tabulce:

Bílá nebo světle nažloutlá

Bezbarvá průhledná kapalina

Koncentrace buserelin-acetátu, mg na láhev

neobsahuje

Polysorbát, kopolymer kyseliny mléčné a glykolové, sodná sůl karmelózy, mannitol

Injekční lahvičky z tmavého skla se stříkačkou, dvěma jehlami a alkoholovými tampony

Farmakodynamika a farmakokinetika

Protinádorové léčivo je syntetický analog hormonu gonadotropinu. V těle se aktivní složka buserelin-acetátu kombinuje s receptory buněk přední hypofýzy, což způsobuje krátkodobé zvýšení hladiny pohlavních hormonů v krvi. Po dvou týdnech užívání drogy se objeví blokáda gonadotropní funkce hypofýzy. To vede k potlačení produkce pohlavních hormonů, snížení koncentrace estrogenu v krevní plazmě na postmenopauzální hodnoty u žen a hladiny testosteronu před postkastačním obdobím u mužů.

Při kontinuální léčbě léky po dobu 14-21 dnů klesá koncentrace testosteronu do stavu podobného stavu orchiektomie, proto se říká, že dochází k farmakologické kastraci. Lék má vysokou biologickou dostupnost, maximální koncentrace dosahuje 2-3 hodiny po podání a trvá měsíc.

Indikace pro použití

Návod k použití říká o následujících indikacích pro použití léku:

 • rakovina prsu;
 • hormonálně závislý karcinom prostaty;
 • děložní myomy;
 • předoperační a pooperační období endometriózy;
 • hyperplastické procesy v endometriu;
 • léčba neplodnosti v rámci programu oplodnění in vitro (metodou IVF).

Návod k použití Buserelin-Depot

Podávají se pouze intramuskulární injekce. Před podáním s rozpouštědlem se připraví injekční suspenze. To by měl provádět pouze speciálně vyškolený zdravotnický personál. Pokyny pro přípravu řešení:

 • láhev je držena svisle a jemně poklepává tak, aby se veškerý prášek hromadil na dně;
 • otevřete injekční stříkačku, nasaďte jehlu s růžovým pavilonem, abyste shromáždili rozpouštědlo;
 • otevřete ampulku, natáhněte její obsah stříkačkou, nastavte ji na dávku 2 ml;
 • sejměte víčko lahvičky s lyofilizátem, dezinfikujte korek tamponem, vpíchněte jehlu středem;
 • rozpouštědlo se vstřikuje podél stěny lahve, stříkačka se odstraní;
 • láhev se udržuje vertikálně po dobu 3 až 5 minut, aby rozpouštědlo úplně nasáklo lyofilizátem, vytvořila se suspenze;
 • aniž byste lahvičku převraceli, nashromážděte zbytky suchého prášku na stěnách a dně, pokud existují, nechejte jej dalších 3-5 minut;
 • jemně promíchejte obsah lahvičky krouživými pohyby po dobu jedné minuty, je zakázáno protřepávat a otáčet lahvičkou, aby nedošlo ke ztrátě vloček, což vede k nepoužitelnosti suspenze;
 • jehla se rychle vloží, její řez se sklopí dolů a suspenze se shromáždí z lahvičky pod úhlem 45 stupňů;
 • jehla je nahrazena kopií se zeleným pavilonem, stříkačka je otočena, vzduch je uvolněn.

Výsledná suspenze Buserelin Depo se použije ihned po přípravě - místo vpichu se dezinfikuje alkoholovým tamponem. Jehla je zasunuta hluboko do svalu gluteu, píst injekční stříkačky je mírně zatažen dozadu, aby se zkontrolovalo poškození cév. Suspenze se vstřikuje pomalu za stálého tlaku. U hormonálně závislého karcinomu prostaty se podává 3,75 mg každé čtyři týdny.

 • Posílení imunity u dětí
 • Mrkvový salát na zimu: recepty
 • Jak se připravit na kolonoskopii

Při provádění programu IVF pro léčbu neplodnosti se podává 3,75 mg Buserelinu jednou druhý a 21-24 dní menstruačního cyklu (folikulární a luteální fáze). Po blokádě funkce hypofýzy, stanovené 12-15 dní po injekci s potvrzením poklesu estrogenu o polovinu, při absenci cyst a tloušťce endometria o více než 5 mm je předepsána stimulace superovulace. To se provádí pomocí gonadotropních hormonů pod kontrolou koncentrace estradiolu v krvi a pomocí ultrazvukového monitorování (ultrazvuk).

S děložními myomy

Pro léčbu děložních myomů se Buserelin-Depo injikuje intramuskulárně v dávce 3,75 mg každé čtyři týdny. Podle lékařů je lepší podávat injekce během prvních pěti dnů menstruačního cyklu. Doba léčby před chirurgickým zákrokem k odstranění novotvaru je tři měsíce, ve všech ostatních případech - šest měsíců. Přesný průběh terapie stanoví ošetřující lékař.

Buserelin-Depot s endometriózou

Při léčbě endometriózy (oddělení vnitřní vrstvy lemující děložní dutinu) nebo k odstranění patologických hyperplastických procesů endometria se intramuskulárně injikuje 3,75 mg léčiva jednou za čtyři týdny. Léčba se nejlépe provádí během prvních pěti dnů menstruačního cyklu. Délka léčby je přibližně 4–6 měsíců.

speciální instrukce

Návod k použití pro Buserelin Depot označuje jeho speciální pokyny, které se liší pro muže a ženy. Obecným opatřením by měla být skutečnost, že při předepisování léku je nežádoucí kontrolovat transport a nebezpečné mechanismy, které vyžadují koncentraci pozornosti, protože lék snižuje rychlost psychomotorických reakcí.

Pro ženy

Pacienti s jakoukoli formou deprese by měli být po celou dobu léčby Buserelin Depotem sledováni lékařem. Indukce ovulace probíhá pod přísným lékařským dohledem; v počáteční fázi léčby je možný vývoj ovariální cysty. Před zahájením farmakoterapie byste měli vyloučit těhotenství, přestat užívat hormonální antikoncepci, používat nehormonální metody antikoncepce v prvních dvou měsících.

Období po Buserelin-Depot

Působení injekcí potlačuje práci hypofýzy, zabraňuje tvorbě folikulů, což vede reprodukční systém do stavu podobného menopauze. Obnova menstruace po terapii je individuální, je možné, že k ní dojde 30-35 dní po poslední injekci nebo déle. První cyklus po ukončení léčby nebude doprovázen ovulací, protože vaječníky potřebují více než dva týdny na zotavení. Pokud menstruace nenastane během 4–6 měsíců po vysazení léku, je lepší poradit se s lékařem..

První menstruace po Buserelinu je charakterizována sníženým výskytem v důsledku nedostatečného vývoje endometria. Zmizí bezbolestně, příznaky PMS (premenstruační syndrom) jsou slabé. Doba menstruace je přibližně 3–7 dní. Pokud je menstruace stále hojná, stejně jako před léčbou, existuje riziko zachování ložisek endometriózy a při bolestech v boku je vysoká pravděpodobnost vzniku ovariální cysty.

 • Krvácení z implantátu
 • Data - přínosy a škody pro tělo žen a mužů. Proč jsou data užitečná?
 • Mannik s dýní: recept krok za krokem

Pro muže

Zvláštní pokyny pro použití přípravku Buserelin Depot pro muže zahrnují skutečnost, že jsou zapotřebí antiandrogeny, aby se zabránilo výskytu možných nežádoucích účinků v první fázi působení léku. To se provádí dva týdny před první injekcí léku a do dvou týdnů po něm. Po celou dobu používání injekcí je nutný pečlivý dohled lékařů..

Během těhotenství

Podle recenzí a podle pokynů je použití Buserelinu během těhotenství během laktace zakázáno. To je způsobeno hormonálním účinkem léku a negativním účinkem na vývoj plodu. Při kojení lék přechází do mateřského mléka, takže může vstoupit do těla novorozence a vést k negativním následkům..

V dětství

Je zakázáno používat léky v dětství kvůli účinku hormonálního léku na funkci hypofýzy. Léčba se navíc používá u dospělých s vytvořeným reprodukčním systémem, což u dětí neplatí. Užívání léku může mít negativní důsledky až opožděný sexuální vývoj a patologii pohlavních orgánů.

Buserelin a alkohol

Lékaři nedoporučují kombinovat Buserelin s příjmem alkoholu. Kombinace s ethanolem vede ke snížení účinnosti léku, ke zvýšení závažnosti jeho vedlejších účinků. Při užívání alkoholických nápojů se zhoršuje práce kardiovaskulárního a endokrinního systému, snižuje se účinnost funkcí smyslových orgánů, člověk se může cítit špatně.

Lékové interakce

Návod k použití Buserelin Depot obsahuje informace o možných lékových interakcích s jinými léky:

 • léky s pohlavními hormony (s režimem indukce ovulace) vedou k ovariálnímu hyperstimulačnímu syndromu;
 • snižuje účinnost hypoglykemických látek u pacientů trpících cukrovkou.

Vedlejší efekty

Během užívání léku se mohou objevit následující nežádoucí účinky z různých systémů a orgánů:

 • kopřivka, zarudnutí kůže, angioedém;
 • časté výkyvy nálady, poruchy spánku, bolesti hlavy, deprese;
 • demineralizace kostí, osteoporóza;
 • pocení, snížené libido, menstruační krvácení;
 • dysseptické poruchy;
 • exacerbace onemocnění u mužů, gynekomastie, zrudnutí obličeje, snížená potence, retence moči;
 • otok očních víček, obličeje, nohou, svalová slabost, zvýšená bolest kostí;
 • obstrukce močovodů, stlačení míchy, plicní embolie.

Předávkovat

Dosud nebyly zaznamenány žádné případy předávkování drogami. Takové situace jsou nepravděpodobné, protože výstřely jsou podávány jednou v intervalech každé čtyři týdny. Během této doby se léčivo hromadí, ale nevede k systémovým změnám v orgánech a tkáních. Pokud provádíte injekce s odborníkem, je vyloučeno riziko injekce větší dávky, než je nutné.

Kontraindikace

Hlavními kontraindikacemi, které zakazují použití drogy k zamýšlenému účelu, jsou těhotenství, kojení, dětství a dospívání, přecitlivělost na jednotlivé složky. Lék se používá opatrně při depresi, dysfunkci vaječníků, jater a ledvin, v kombinaci s některými jinými léky.

Podmínky prodeje a skladování

Lék je možné zakoupit pouze na lékařský předpis. Lék je uložen na tmavém místě nepřístupném dětem při teplotě 8-25 stupňů. Doba použitelnosti lyofilizátu je tři roky, rozpouštědlo je pět let.

Analogy

Přímé nebo nepřímé analogy buserelinu jsou mu podobné, pokud jde o aktivní složky kompozice nebo zobrazený terapeutický účinek. Populární náhradní léky pro dotyčné léky jsou následující ve formě hotových suspenzí nebo vyžadujících přípravu injekčních roztoků:

 • Dekapeptil;
 • Decapeptylový sklad;
 • Diphereline;
 • Zoladex;
 • Sklad Lukrin;
 • Eligard.

Cena Buserelin-Depot

Buserelin-Depo lze zakoupit v lékárnách nebo prostřednictvím online stránek za ceny, které závisí na úrovni obchodní marže. V Moskvě a Petrohradu jsou náklady na jednu láhev na přípravu suspenze uvedeny v polích tabulky:

Buserelin-Depot

Složení

Jedna lahvička obsahuje 3,75 mg buserelinu (3,93 mg buserelin-acetátu) - účinné látky.

 • 2 mg - polysorbát 80;
 • 30 mg - sodná sůl karmelózy;
 • 85 mg - mannitol;
 • 200 mg - kopolymer kyseliny DL-mléčné a glykolové.

Rozpouštědlem je 0,8% roztok mannitolu ve 2 ml vody na injekci.

Formulář vydání

Lyofilizát pro další přípravu suspenze (s prodlouženým účinkem) používané k intramuskulárnímu podání. Balení obsahuje jednu lahvičku lyofilizátu s ampulí rozpouštědla. Zahrnuto také 1 stříkačka, 2 jehly, 2 alkoholové tampony.

farmaceutický účinek

Farmakodynamika a farmakokinetika

Protinádorové léčivo Buserelin-Depo je syntetický analog GnRH. Konkurenční vazba na buněčné receptory přední hypofýzy vede ke krátkodobému zvýšení obsahu pohlavních hormonů v krevní plazmě.

Po 12-14 dnech léčby v terapeutických dávkách dochází k úplnému blokování gonadotropní funkce hypofýzy a v důsledku toho je inhibována replikace LH a FSH. Díky těmto procesům je potlačena syntéza pohlavních hormonů v pohlavních žlázách, což vede ke snížení koncentrace estradiolu v krevní plazmě (na takové hodnoty, jaké jsou pozorovány v postmenopauzálním období u žen) a testosteronu (k hodnotám po kastraci u mužů).

Při kontinuální terapii po dobu 2-3 týdnů klesá obsah testosteronu na koncentraci charakteristickou pro stav orchiektomie, jinými slovy, léčivo vede k farmakologické kastraci.

Buserelin má vysokou biologickou dostupnost.

Cmax v plazmě je pozorována přibližně 120 - 180 minut po intramuskulární injekci a přetrvává po dobu 4 týdnů při dostatečné úrovni inhibice syntézy gonadotropinů hypofýzou.

Indikace pro použití

 • rakovina prsu;
 • hormonálně závislá rakovina prostaty;
 • děložní myomy;
 • endometrióza (v předoperačním a pooperačním období);
 • hyperplastické změny v endometriu;
 • terapie neplodnosti v rámci programu IVF (oplodnění in vitro).

Kontraindikace

 • období těhotenství;
 • období kojení;
 • přecitlivělost pacienta na složky léčiva.

Vedlejší efekty

 • hyperemie kůže;
 • kopřivka;
 • angioedém.

Centrální nervový systém:

 • porušení fází spánku;
 • časté výkyvy nálady;
 • bolest hlavy;
 • Deprese.
 • během dlouhodobé léčby byla pozorována demineralizace kostní tkáně (může být příčinou osteoporózy).

Během léčby u pacientek jsou možné následující nežádoucí účinky: bolest hlavy, pocení, deprese, změny libida, bolesti v podbřišku, vaginální suchost, menstruační krvácení (zejména během prvních týdnů léčby).

Při léčbě rakoviny prostaty u mužů může použití Buserelinu způsobit progresi nebo exacerbaci základního onemocnění (během prvních 2-3 týdnů po první dávce). Tento jev je spojen se stimulací syntézy gonadotropinů a v důsledku testosteronu.

Může se také objevit gynekomastie, zvýšené pocení, návaly horka, snížená potence (někdy vyžadující revizi léčby), přechodné zvýšení hladiny androgenů v krvi, zadržování moči, pocit slabosti dolních končetin, otoky dolních končetin, víček a obličeje.

Na začátku léčby se u pacientů s rakovinou prostaty může objevit dočasná bolest v kostech, což je indikace pro symptomatickou léčbu..

Byly zaznamenány izolované epizody komprese míchy a obstrukce močovodu..

Velmi zřídka pozorované dyspeptické poruchy a plicní embolie.

Návod k použití (metoda a dávkování)

Lék Buserelin depot je určen výhradně pro intramuskulární podání..

Při léčbě hormonálně závislého karcinomu prostaty přípravkem Buserelin Depot instrukce doporučuje intramuskulární injekce v dávce 3,75 mg předepsané každé 4 týdny.

Pro léčbu hyperplastických změn v endometriu a endometrióze je lék předepsán v dávce 3,75 mg. Injekce se podávají intramuskulárně jednou za 4 týdny. Začátek léčby by měl být kombinován s prvními pěti dny menstruačního cyklu. Průběh léčby je od 4 do 6 měsíců.

Terapie děložních fibroidů se provádí v dávce 3,75 mg Buserelinu, podávaného jednou intramuskulárně každé 4 týdny. Návod k použití doporučuje zahájit léčbu během prvních pěti dnů menstruačního cyklu. Průběh léčby před operací je 3 měsíce, v ostatních případech je to 6 měsíců.

Léčba neplodnosti v rámci programu IVF určuje jednu dávku léku - 3,75 mg. Injekce se provádí na začátku folikulinové fáze (druhý den menstruačního cyklu) nebo blíže ke konci luteální fáze (21. - 24. den menstruačního cyklu), před stimulací. 12. až 15. den po injekci se stanoví obsah estrogenu v krevním séru, který by měl být snížen o 50% nebo více z původní hladiny. Při absenci dalších kontraindikací se superovulace stimuluje pomocí gonadotropních hormonů. Procedura se provádí pod kontrolou koncentrace estradiolu v krvi a pomocí ultrazvukového monitorování.

Suspenzi může připravit pouze zkušený zdravotník s použitím rozpouštědla a dalších složek (jehly, stříkačky, alkoholové tampony) obsažených v balení léku.

Připravená suspenze by měla být použita ihned po její přípravě..

Předávkovat

Doposud nebyly pozorovány žádné případy předávkování přípravkem Buserelin depot.

Interakce

Kombinované užívání přípravku Buserelin-Depo s léky, které obsahují pohlavní hormony, může vyvolat vývoj syndromu ovariální hyperstimulace.

Při současném užívání hypoglykemických látek a Buserelinu se může účinnost těchto látek snížit.

Podmínky prodeje

Podmínky skladování

Droga Buserelin-Depo patří do seznamu B..

Skladujte v temnu, mimo dosah dětí, při teplotě 8 ° až 20 ° C.

Skladovatelnost

speciální instrukce

Pro ženy

Pokud je pacientovi diagnostikována jakákoli forma deprese nebo je na ni podezření, měla by být během léčby přípravkem Buserelin pod neustálým dohledem ošetřujícího lékaře.

Indukce ovulace se provádí pod přísným dohledem zdravotnického personálu.

Na začátku léčby je možná tvorba ovariální cysty.

Před předepsáním léčby Buserelin-depotem je třeba vyloučit možné těhotenství, po kterém je třeba vysadit hormonální antikoncepci (pokud existuje). Během prvních dvou měsíců léčby je však nutné používat jiné účinné metody antikoncepce, aby se během tohoto období zabránilo nechtěnému těhotenství..

Pro muže

V první fázi působení Buserelinu, aby se zabránilo možným vedlejším účinkům, je nutné předepsat antiandrogeny užívané 14 dní před první injekcí a 14 dní po ní..

Analogy

Analogy léku Buserelin-depot jsou reprezentovány následujícími léky:

 • Dekapeptil;
 • Decapeptylový sklad;
 • Diphereline;
 • Zoladex;
 • Sklad Lukrin;
 • Eligard.

Je třeba si uvědomit, že se nedoporučuje nezávisle vybírat analogy, náhražky léků, zejména těch, které se používají k protinádorové léčbě a při léčbě jiných závažných onemocnění.

Synonyma

 • Buserelinový sprej;
 • Buserelin-Long.

Pro děti

Neexistují spolehlivé informace o použití přípravku Buserelin-depot v dětství.

S alkoholem

Během léčby přípravkem Buserelin-depot byste neměli pít alkohol. V nejlepším případě tato kombinace povede ke snížení účinnosti léku a v nejhorším případě může alkohol způsobit vážné komplikace..

Během těhotenství a kojení

Recenze na Buserelin-depot

Na odborných a uživatelských fórech o léku Buserelin Depot jsou recenze lékařů o jeho užívání optimističtější než recenze pacientů.

Lékař provádějící terapii nejprve věnuje pozornost konečnému výsledku a dává druhé místo nežádoucím projevům průchodu, které se objevují v průběhu léčby.

Pacient na druhé straně často identifikuje vedlejší účinky a nežádoucí účinky léku, což mu připisuje negativní účinek na jeho tělo..

Stojí za zmínku, že bohužel neexistují prakticky žádné léky, které nemají vedlejší účinky, a někdy je třeba vydržet všechny negativní projevy, abyste dosáhli požadovaného výsledku.

Lék Buserelin-depot rozhodně není všelékem, ale opravdu pomáhá mnoha pacientům, zejména při provádění léčby neplodnosti v rámci programu IVF.

Cena Buserelin-depa, kde koupit

Jedno balení drogy lze koupit v Moskvě za přibližně 4300 - 4500 rublů.

Cena injekcí Buserelin depot závisí na jejich počtu u různých patologií. Různá onemocnění mohou vyžadovat od 1 injekce do 6 nebo více injekcí.

Buserelin-depot

Buserelin-depot: návod k použití a recenze

Latinský název: Buserelin-depo

ATX kód: L02AE01

Aktivní složka: Buserelin (Buserelin)

Výrobce: Pharmsintez CJSC, Rusko

Popis a aktualizace fotografií: 22.10.2018

Ceny v lékárnách: od 3711 rublů.

Buserelin-depot je antineoplastické léčivo, analog hormonu uvolňujícího gonadotropin.

Uvolněte formu a složení

Dávková forma Buserelin-depot - lyofilizát pro přípravu suspenze pro intramuskulární (i / m) podání prodlouženého účinku: prášková hmota, bílá se slabým žlutým odstínem nebo bílá; rozpouštědlo - čirá, bezbarvá kapalina; rekonstituovaná suspenze - homogenní roztok, bílý se slabým žlutým odstínem nebo bílý [ve ​​skleněné láhvi tmavé barvy, v papírové krabičce 1 lahvička s rozpouštědlem (2 ml v ampulce), injekční stříkačka, jehly (2 ks) a alkoholové tampony (2 PC.)].

1 láhev obsahuje:

 • účinná látka: buserelin-acetát - 3,93 mg (což odpovídá obsahu 3,75 mg buserelinu);
 • pomocné složky: polysorbát-80, kopolymer kyseliny glykolové a DL-mléčné, sodná sůl karmelózy, manitol.

Rozpouštědlo: 0,8% injekční roztok mannitolu.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Mechanismus účinku Buserelin-depotu je založen na kompetitivní vazbě Buserelinu na receptory buněk přední hypofýzy, v důsledku čehož dochází ke krátkodobému zvýšení hladiny pohlavních hormonů v krevní plazmě. Použití léku v terapeutických dávkách způsobuje (po 12-14 dnech) úplnou blokádu gonadotropní funkce hypofýzy, čímž zpomaluje uvolňování luteinizačních a folikuly stimulujících hormonů. Ve výsledku dochází k potlačení syntézy pohlavních hormonů v pohlavních žlázách, což se projevuje poklesem koncentrace v krevní plazmě:

 • u žen - estradiol až po postmenopauzální úroveň;
 • u mužů - testosteron na úroveň po kastraci.

Buserelin-depot způsobuje farmakologickou kastraci, protože kontinuální léčba po dobu 14-21 dnů vede ke snížení hladiny testosteronu na hodnotu charakteristickou pro stav orchiektomie.

Farmakokinetika

Buserelin je vysoce biologicky dostupný. Jeho koncentrace v plazmě dosahuje maximální hodnoty přibližně za 2–3 hodiny po podání. Prodloužený účinek léku vám umožňuje udržovat hladinu dostatečnou k inhibici syntézy gonadotropinů hypofýzou po dobu 28 dnů.

Indikace pro použití

 • děložní myomy;
 • rakovina prsu;
 • hyperplastické procesy endometria;
 • endometrióza (před a po operaci);
 • léčba neplodnosti během umělého oplodnění;
 • hormonálně závislý karcinom prostaty.

Kontraindikace

 • období těhotenství;
 • kojení;
 • individuální nesnášenlivost vůči složkám Buserelin-depa.

Návod k použití přípravku Buserelin-depot: metoda a dávkování

Hotový roztok lyofilizátu (suspenze) je určen pouze k intramuskulárnímu podání.

Postup musí být proveden v nemocnici speciálně vyškoleným zdravotnickým personálem..

K přípravě suspenze použijte dodávané rozpouštědlo.

Držte lahvičku s Buserelin-depotem v přísně svislé poloze a jemným poklepáním na ni zajistěte, aby se veškerý prášek usadil na dně lahve. Pomocí stříkačky s jehlou pro aspiraci rozpouštědla s růžovým pavilonem (1,2 x 50 mm) je nutné natáhnout celý obsah ampule rozpouštědlem a nastavit stříkačku na dávku 2 ml. Poté, co odstraníte plastový uzávěr z injekční lahvičky s lyofilizátem, je nutné dezinfikovat gumovou zátku injekční lahvičky alkoholovým tamponem. Středem gumové zátky se do injekční lahvičky vloží jehla a rozpouštědlo se opatrně vstřikuje podél vnitřní stěny injekční lahvičky, aniž by se jehly dotýkal lyofilizátu. Po vyjmutí injekční stříkačky z lahvičky se lahvička ponechá ve stacionární poloze po dobu 3-5 minut, aby se lyofilizát úplně nasytil rozpouštědlem a vytvořila se suspenze. Aniž byste lahvičku převrátili, vizuálně zkontrolujte stupeň rozpuštění lyofilizátu. Pokud jsou po stranách a dně lahvičky částice suchého prášku, počkejte chvíli, dokud nejsou zcela nasycené. Poté, aby se vytvořila homogenní struktura, musí být suspenze míchána opatrnými kruhovými pohyby po dobu 0,5–1 min. V takovém případě by se láhev neměla převracet ani protřepávat, aby se zabránilo pádu vloček a poškození suspenze..

Rychlým zasunutím jehly přes pryžovou zátku do injekční lahvičky a jejím nakloněním pod úhlem 45 ° (injekční lahvičku nelze otočit), pomalu zcela vytáhněte suspenzi z injekční lahvičky. Na stěnách a dně lahvičky jsou mírné zbytky léčiva.

Po přípravě suspenze by měla být okamžitě podána..

Po výměně jehly s rozpouštědlem za jehlu se zeleným pavilonem (0,8 x 40 mm) jemně převraťte injekční stříkačku a odstraňte z ní vzduch.

Po dezinfekci místa vpichu přiloženým alkoholovým tamponem se jehla vloží hluboko do svalu gluteu. Pro kontrolu poškození cévy je píst injekční stříkačky mírně zatažen dozadu. Poté, za stálého tlaku na píst injekční stříkačky, se suspenze pomalu vstřikuje do / m. Pokud se jehla ucpe, vyměňte ji.

 • endometrióza, hyperplastické procesy endometria: jednou, 3,75 mg v intervalu 4 týdnů. Užívání přípravku Buserelin-depot by mělo být zahájeno během prvních pěti dnů menstruačního cyklu. Léčebný kurz - 4–6 injekcí;
 • děložní myomy: 3,75 mg jednou za 4 týdny. Léčba by měla být zahájena během prvních pěti dnů menstruačního cyklu. Léčebný kurz - 3 injekce před operací, v ostatních případech - 6 injekcí;
 • léčba neplodnosti pomocí oplodnění in vitro: 3,75 mg jednou 2. den menstruačního cyklu (začátek folikulární fáze) nebo od 21. do 24. dne menstruačního cyklu (uprostřed luteální fáze) před stimulací. 12-15 dní po injekci je funkce hypofýzy blokována. Potvrzuje se to snížením hladiny estrogenu v krevním séru od počáteční hladiny alespoň o 50%. Pokud ve vaječnících nejsou žádné cysty (podle ultrazvuku), měla by být zahájena stimulace superovulace gonadotropními hormony s tloušťkou endometria nejvýše 5 mm, pod kontrolou hladiny estradiolu v krevním séru a monitorováním ultrazvukem;
 • hormonálně závislý karcinom prostaty: 3,75 mg v intervalu 4 týdnů.

Vedlejší efekty

 • z centrálního nervového systému: často - výkyvy nálady; poruchy spánku, bolesti hlavy, deprese;
 • alergické reakce: návaly kůže, kopřivka; zřídka - angioedém;
 • z muskuloskeletálního systému: demineralizace kostí (riziko osteoporózy);
 • jiné: v některých případech (jasný kauzální vztah nebyl prokázán) - dyspeptické jevy, plicní embolie.

Kromě toho se mohou objevit následující nežádoucí účinky:

 • u žen: bolesti dolní části břicha, pocení, bolesti hlavy, změny libida, deprese, suchost vaginální sliznice; zřídka - menstruační krvácení (častěji během prvních týdnů léčby);
 • u mužů: je to možné - progrese nebo exacerbace základního onemocnění (po první injekci během 2-3 týdnů), dočasné zvýšení bolesti kostí, gynekomastie, návaly horka, snížená potence, zvýšené pocení, retence moči, přechodné zvýšení hladiny androgenů v krvi, otok ledvin (nohy, obličej, víčka), svalová slabost dolních končetin; v některých případech - rozvoj obstrukce močovodu, komprese míchy.

Předávkovat

Příznaky předávkování buserelinem nebyly stanoveny.

speciální instrukce

Před použitím přípravku Buserelin-depot se ženám doporučuje vyloučit těhotenství a přestat užívat hormonální antikoncepci. Během prvních dvou měsíců léčby je nutné používat nehormonální antikoncepční metody. U jakékoli formy deprese potřebuje pacient pečlivý lékařský dohled. Indukce ovulace musí být prováděna pod přísným dohledem lékaře. Na začátku léčby existuje riziko vzniku ovariální cysty.

Pro účinnou prevenci nežádoucích účinků u mužů během první fáze působení léku je nutné předepsat užívání antiandrogenů 2 týdny před první injekcí léku a do 2 týdnů po ní. Ve vzácných případech vyžaduje snížení potence změnu terapie.

Vliv na schopnost řídit vozidla a složité mechanismy

Během léčby je třeba věnovat pozornost provádění potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou rychlost psychomotorických reakcí a zvláštní péči.

Aplikace během těhotenství a kojení

Podle pokynů je Buserelin-depot kontraindikován pro použití během těhotenství a kojení..

Lékové interakce

Se současným použitím Buserelin-depa:

 • s léky obsahujícími pohlavní hormony: zvyšuje se riziko syndromu ovariální hyperstimulace;
 • s hypoglykemickými látkami: účinnost těchto látek se může snížit.

Analogy

Analogy Buserelin-depot jsou Decapeptyl depot, Decapeptil, Dipherelin, Lyukrin depot, Zoladex, Eligard.

Podmínky skladování

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Skladujte při teplotě 8–25 ° C na tmavém místě.

Doba použitelnosti: lyofilizát - 3 roky, rozpouštědlo - 5 let.

Podmínky výdeje z lékáren

Výdej na předpis.

Recenze na Buserelin-depot

Recenze přípravku Buserelin-depot od pacientů jsou kontroverzní. Většina z nich naznačuje účinnost léku při léčbě endometriózy vaječníků, děložních fibroidů, neplodnosti. V pozitivních recenzích ženy sdílejí své dojmy z utrpěných nežádoucích účinků, ale touha vyléčit se nebo otěhotnět k dosažení požadovaného výsledku je potencuje k trpělivosti a optimismu. Existuje mnoho negativních recenzí, ve kterých se doporučuje upustit od užívání drogy (s uvedením hrozných vedlejších účinků).

Recenze lékařů, kteří hodnotí kvalitu léku do konečného výsledku, pozitivní o terapeutickém účinku léku.

Cena za Buserelin-depot v lékárnách

Cena Buserelin-depotu za balení obsahující 1 lahvičku lyofilizátu se může pohybovat od 3922 do 4304 rublů.

Recenze lékařů a pacientů o přípravku Buserelin depot

Buserelin je protinádorový lék. Tento lék je dostupný ve formě spreje, implantátu, kapek, roztoků. Působením Buserelinu je potlačovat působení testosteronu (mužského hormonu) v těle. Jaké jsou recenze tohoto léku? Pojďme se na ně podívat.

Tento lék se používá k:

 • děložní myom;
 • rakovina prsu a prostaty;
 • hyperplazie endometria;
 • neplodnost;
 • hormonálně závislé anomálie urogenitálního systému;
 • operace na genitáliích s nutností obnovit hormonální hladiny.

Zvažte recenze pacientů a názory lékařů na tento lék.

Recenze pacientů o skladu Buserelin

"Diagnostikovali mi endometriotickou ovariální cystu." Po operaci na vaječníku lékař předepsal léčbu Buserelinem. Již po dvou injekcích se vaječník, jak ukázala studie, zotavil o 80%.

Zároveň jsem se však stal velmi podrážděným, v pochvě byla suchost, návaly horka. Průběh léčby je 6 injekcí, 4 již skončily. Opravdu doufám, že mi tento lék pomůže a budu moci otěhotnět “.

"Buserelin-depot byl předepsán lékařem k léčbě ovariálních cyst, endometriózy, uzlin." Gynekolog tvrdil, že lék byl pacienty dobře snášen a měl dobrý účinek..

Po druhé injekci se objevily návaly horka, menstruace se zastavila. Během noci se v průměru probudím 5krát, protože všechno je mokré, hodí to do chladu, pak do tepla. Během dne jsou také mučeni návaly horka. Hodně se potím. Bolesti hlavy jsem si nevšiml, ale objevila se nervozita a časté výkyvy nálad. Libido výrazně pokleslo.

Po třech injekcích by mělo být provedeno ultrazvukové vyšetření, pokud je účinek nedostatečný, budou přidány další 3 injekce. Upřímně doufám, že mi Buserelin pomůže zvládnout tuto nemoc “.

"Mám adenomyózu." Lékař předepsal Buserelin. Podal jsem dvě injekce najednou a třetí o týden později. Po první injekci mi menstruace proběhla bezbolestně a umírněně, z čeho jsem byl neuvěřitelně šťastný, protože předtím jsem měl masivní krvácení. Pak menstruace nezačala.

Byla jsem strašně zpanikařena, protože jsem se bála těhotenství, i když doktor trval na tom, aby se to u této drogy nestalo. Hrudník je bolestivý, přitahuje spodní část břicha. Nežádoucí účinky užívání tohoto léku jsou extrémně nepříjemné (noční můry, nedostatek sexuální touhy, nervozita, pocení), ale doufám, že to stojí za to. “.

"Buserelin mi byl přidělen gynekologem k léčbě myomů." Již po třech injekcích se velikost nádoru snížila o 2 týdny, i když se očekávalo více. Vedlejší účinky se samozřejmě vyskytovaly ve formě návalů horka, pocení, poruch libida. Hmotnost a nálada se nezměnily. Droga mi očividně nevyhovovala “.

"Injekuji Buserelin asi 4 měsíce." Po operaci byla možnost neúplného odstranění nádoru. Lékař předepsal Buserelin. Přečetl jsem si o něm spoustu recenzí a abych byl upřímný, byl bych ho opustil, nebýt vyhlídky na druhou operaci.

Po 2 injekcích byla menstruace ještě intenzivnější než obvykle, ačkoli lékař řekl, že by tam už neměli být. Potom však již nedošlo k menstruaci. Ztratila několik kilogramů. Nebyly zaznamenány žádné zvláštní výkyvy nálady, ačkoli první dny po operaci došlo k určité depresi.

Zuby nebyly poškozeny, nehty byly trochu křehčí a neobjevily se žádné cysty. Ultrazvuk vaječníků ukázal, že je vše v pořádku a není nutná žádná další diagnostická kyretáž. Teď čekám na obnovení menstruačního cyklu.

Během užívání Buserelinu se eroze děložního čípku uzdravila, i když to nemusí souviset s drogou. Nejnepříjemnějším vedlejším účinkem pro mě bylo silné sucho v pochvě, ale to lze snadno odstranit pomocí speciálního lubrikačního gelu ".

"Po laparoskopické operaci mi byl předepsán Buserelin." Strašně jsem se bál, ale injekce byly přesto injekčně. Po první injekci přišly kritické dny včas. Po druhé injekci menstruace nepřišla. Cyklus se obnovil 84. den po ukončení léčby Buserelinem. Léčba byla obecně docela přijatelná, pouze dlouho očekávané těhotenství ještě nenastalo. “.

"Léčil jsem se Buserelinem po dobu 3 měsíců." Jeho lékař mi ho předepsal po laparoskopickém zákroku na odstranění vaječníků na vaječnících, diagnostikovali také endometriózu.

Vzal jsem to ve formě spreje. Léčbu jsem dokončil před třemi týdny. Během užívání drogy jsem ztratil 6 kilogramů, ale myslím, že to záleží více na změně povahy stravy. Návaly tepla byly vzácné, menstruace chyběla.

Vypil jsem hodně vody, protože mě trápila žízeň. Dnes po ultrazvuku lékař řekl, že neexistují prakticky žádná ložiska endometriózy a Buserelin se s touto nemocí vyrovnal docela úspěšně “.

"V únoru 2014 jsem podstoupil hysteroskopii a byla mi diagnostikována endometrióza a cysty." Průběh léčby sestával ze tří injekcí. Po první injekci se menstruace zastavila. Z vedlejších účinků jsou nejbolestivější a nejnepříjemnější hypertenzní krize..

Dříve byl můj pracovní tlak 110/90 mmHg, srdeční frekvence byla 90 za minutu. Nyní je krevní tlak normální každé ráno a do večera stoupne na 185/130, puls je 75 za minutu. Zároveň je velmi nevolný, jeho hlava je jako litina. Po druhé injekci se objevily bolesti zad a slabost. Je těžké ráno vstát z postele, bolest nezmizí “.

"Po odstranění 5 cm endometriální cysty mi byly předepsány injekce Buserelin-depot." Lékař řekl, že tento lék by neměl nijak ovlivňovat váhu. Po třech injekcích se však začaly objevovat hrozné otoky, celulitida se začala objevovat mnohem silnější, voda v těle byla značně zpožděna. Užívejte diuretika denně.

Spolu s tím se začala objevovat deprese. Návaly tepla se objevovaly každý den, kdykoli během dne a vícekrát. Růst vlasů se také zvýšil na pažích a nohou. Cítím se jako stará dáma. Poslední injekce byla provedena 5. dubna. Uplynuly dva měsíce, cyklus se nezotavil, doufám, že se zotaví. “.

"Buserelin mi byl předepsán před 4 lety." Kurz sestával ze 2 injekcí po dobu dvou měsíců. Diagnóza byla endometrióza, doprovázená bolestí při cystitidě, zahrnující střeva, močový měchýř, levý vejcovod, dělohu a vaječníky. Během těchto 2 měsíců se objevily návaly horka, nespavost v souvislosti s nimi, bolesti kloubů.

Lékař předepsal hormonální substituční terapii, bylo to trochu jednodušší. Po ukončení léčby bylo nutné vraha obnovit pomocí orálních kontraceptiv (kombinovaných). Poté připsali minidrinky Charosettě, poté úspěšně otěhotněla. Nyní se endometrióza a malé fibroidy znovu nasazují. Buserelin byl předepsán znovu, po první injekci začaly návaly horka. Dále podle plánu spirála Mirena ".

"Byl jsem předepsán buserelin-depot k boji proti endometrióze a cystám na vaječnících (průměr 6 cm)." Je to kontraindikováno, abych byl operován kvůli vrozeným srdečním onemocněním. Musel jsem být léčen touto drogou. Jak mi lékař vysvětlil, tento lék inhibuje práci vaječníků, což může vést k úplné resorpci cyst.

Dostal jsem tři injekce za dva měsíce. První měsíc jsem si nevšiml ničeho neobvyklého. Na začátku druhého měsíce se začaly objevovat návaly horka, poté se přidala nespavost (spala jen několik hodin denně). Vzhledem k tomu, že mám problémy se srdcem od narození, nebylo možné se vyhnout prudkému zvýšení krevního tlaku). Nálada se měnila poměrně často, i když, jak říká můj manžel, předtím to nebylo příliš odlišné.

V únoru provedla kontrolní ultrazvuk, který ukázal, že cysta na pravém vaječníku ustoupila a na levé straně se zmenšila na 3 cm. Léčba však musela být přerušena z důvodu nutnosti chirurgického zákroku na pravém prsu. Po ukončení léčby se cyklus obnovil ve druhém měsíci..

Buserelin, i v závažných případech, je účinná a poměrně silná droga. Nežádoucí účinky tohoto léku jsou poměrně rozmanité, ale přijatelné. Nebojte se léčby tímto lékem, protože každý organismus reaguje svým vlastním způsobem “.

Recenze lékařů

"Buserelin je poměrně silný a účinný protinádorový lék." Recenze pacientů ho často označují za dobrou drogu. Existuje však řada lidí, kteří zaznamenali vývoj různých vedlejších účinků..

Pacienti zpravidla snášejí Buserelin snáze ve formě spreje. Téměř všechny ženy během užívání drogy zaznamenávají známky časné menopauzy. Pouze ve výjimečných případech se však cyklus neobnoví “.

"Již několik let předepisuji pacientům Buserelin." Tento lék se rychle a účinně vyrovná s myomatózními uzlinami. Při léčbě fibroidů je tento lék také docela účinný u většiny žen..

Buserelin se často používá jako hlavní lék na endometriózu. Existují také důkazy o jeho úspěšném použití při léčbě neplodnosti “.

"Buserelin je charakterizován jako účinný a silný hormonální lék, který se obvykle používá k léčbě gynekologických onemocnění." Tento lék se vyznačuje množstvím farmakologických forem uvolňování.

Tento léčivý přípravek má pozitivní účinek na léčbu onemocnění, ale mnoho žen má nepříjemné vedlejší účinky. Lék ve formě intranazálních kapek způsobuje nejmenší počet vedlejších účinků “.

"Předepisuji Buserelin v extrémních případech, zejména k léčbě endometriózy u žen, protože mnoho mých pacientů si stěžovalo na závažné vedlejší účinky." Při léčbě tímto lékem jsou možné funkční poruchy z endokrinního, nervového, kardiovaskulárního a trávicího systému. Proto je důležité užívat drogu přísně podle lékařského předpisu v souladu se všemi doporučeními..

Fyziologické příčiny prodloužené menstruaceMenstruační krvácení u zdravé ženy má stejné trvání. V prvních dnech může být výtok hojný a mírně bolestivý, což se také nepovažuje za odchylku od normy.