Jaká by měla být bazální teplota před menstruací?

Jaká by měla být bazální teplota nebo BT krátce před menstruací? Mnoho žen sní o pravidelném menstruačním cyklu, protože je to jeden z hlavních znaků správného fungování reprodukčního systému. Jedním z důležitých ukazatelů je BT. Jeho denní měření vám umožňuje sledovat stav těla, určit blížící se ovulaci a začátek nového menstruačního cyklu. Zvažte vlastnosti testování a interpretaci výsledků měření BT.

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/02/Gradusnik-protiv-zalyota.jpg "alt =" teploměr v ústech "šířka = "660" height = "414" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/02/Gradusnik-protiv-zalyota.jpg 660w, https: // dazachatie.ru / wp-content / uploads / 2018/02 / Gradusnik-protiv-zalyota-300x188.jpg 300w "sizes =" (max. šířka: 660px) 100vw, 660px "/>

Co je BT?

BT - indikátory, které byly získány pomocí teploměru v ústní dutině, vagině nebo rektálně, v řiti. Bazální teplota během menstruace, před změnami a také po nich.

Zvýšení nebo snížení tohoto ukazatele teploty je způsobeno rozdílem ve fázích měsíčního cyklu:

 • folikulární - fáze zrání vajíčka, hladina bt se sníží;
 • ovulace - plodná fáze, během níž je možné početí;
 • luteální - fáze nástupu menstruace, kdy všechny hormony klesají, BT klesá.

Během všech těchto fází je hladina hormonů v těle ženy odlišná. Estrogen a progesteron, které jsou tělem pravidelně vylučovány, ovlivňují změnu BT. A právě na změně BT je postavena jedna z nejspolehlivějších metod antikoncepce - metoda kalendáře.

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/03/chart.jpg "alt =" graf "width =" 660 "výška = "334" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/03/chart.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018 /03/chart-300x152.jpg 300w "sizes =" (max. Šířka: 660px) 100vw, 660px "/>

Pravidla měření

Graf bazální (orální nebo rektální) teploty je tedy velmi důležitý, protože na základě získaných údajů bude lékař schopen vidět obraz o zdravotním stavu ženy a určit, zda dochází ke změnám v práci systému porodu..

Existuje řada pravidel pro měření teploty, podle kterých je možné získat nejpřesnější výsledky:

 1. Měření teploty musí být prováděno vždy ve stejnou denní dobu. Nejspolehlivější výsledky lze získat měřením BT ráno bezprostředně po probuzení. Mírné odchylky v čase jsou povoleny - +/- 30 minut nebude mít negativní vliv na hodnoty. Za ideální čas pro zákrok se považuje doba od 6 do 8 hodin. Současně je velmi důležité, aby před měřením BT byl zdravý spánek po dobu nejméně 4 hodin.
 2. Bazální nebo jinými slovy rektální teplota během menstruace se měří vždy stejným teploměrem. Pokud došlo k poškození nebo přerušení zobrazování správných hodnot a teploměr musel být vyměněn, je třeba to zaznamenat do svého notebooku, kde jsou naměřené hodnoty.
 3. Doporučuje se připravit teploměr předem umístěním blízko postele. A ztuhl, aby mohl pokračovat, aniž by vstal z postele.
 4. Délka procedury závisí na metodě měření, ale v průměru nejméně 5 minut.
 5. Ke sledování dynamiky změn v BT je nutné dodržovat speciální plán, kde jsou indikovány všechny indikátory pro den, týden, měsíc atd..

Při dodržení těchto jednoduchých doporučení můžete získat co nejpřesnější výsledky a s jejich pomocí zabránit exacerbaci onemocnění reprodukčního nebo urogenitálního systému nebo zjistit skutečnost těhotenství.

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/03/maxresdefault-1.jpg "alt =" jak měřit "width =" 660 "height =" 371 "srcset =" "data-srcset =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/03/maxresdefault-1.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp- content / uploads / 2018/03 / maxresdefault-1-300x169.jpg 300w "sizes =" (max. šířka: 660px) 100vw, 660px "/>

BT během menstruace

Studie by se měly začít zaznamenávat od prvního dne menstruace. Jaká by měla být BT před menstruací, například týden před menstruací? Indikace během tohoto období mohou být zvýšeny, takže tuto skutečnost lze ignorovat. Ale poslední den menstruace bude indikátor BT asi 36,3 ° C a může se pohybovat až 36,5 ° C. To jsou nejpříznivější podmínky pro plný vývoj folikulů..

Co BT před menstruací závisí na chování vajíčka: zda došlo k početí nebo ne. Když vajíčko opustí folikul, v místě prasknutí bubliny se vytvoří žluté tělísko, které produkuje hormony pro přípravu dělohy na implantaci embrya, pokud dojde k oplodnění. A právě tato žláza stimuluje zvýšení BT v první den zpoždění, aby se zlepšily podmínky v děloze pro pohodlnější vývoj embrya.

BT týden před menstruací

Během tohoto období budou ukazatele kolísat mezi 37-37,5 ° C. V tomto případě stojí za zvážení takový faktor, jako je potopení implantátu - když BT na chvíli poklesne a poté prudce stoupne.

Pokud během tohoto období nedošlo k oplodnění, pak se hladina progesteronu postupně snižuje, corpus luteum začíná mizet, což vede ke snížení teplotní hladiny.

BT 3 dny před menstruací

Jaký druh BT bude během menstruace a několik dní před nimi, závisí na individuálních charakteristikách každé jednotlivé ženy. Podle statistik mohou v předvečer menstruace indikátory klesnout o 0,3-0,5 ° C. Normou pro tuto fázi cyklu jsou hodnoty v rozmezí od 36,8 do 37,1 ° С..

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/03/maxresdefault11.jpg "alt =" během těhotenství "width =" 660 "výška = "371" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/03/maxresdefault11.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/ 2018/03 / maxresdefault11-300x169.jpg 300w "sizes =" (max. Šířka: 660px) 100vw, 660px "/>

Důvody pro změnu BT

Existuje několik důvodů, které ovlivňují zvýšení nebo snížení teploty:

 1. Nedostatek progesteronu. Vede ke snížení indikátorů BT. Charakteristickým rysem tohoto patologického stavu je pomalý nárůst teploty, který nebude trvat déle než 7 dní. Rozdíl v ukazatelích v různých fázích cyklu současně nepřesahuje 0,4 ° C a doba trvání druhého období se sníží na 10 dní, což zase stimuluje nástup menstruace dříve.
 2. Endometritida. Toto onemocnění je charakterizováno zvýšením bazální teploty před menstruací - 37 ° C. Tento BT se udržuje až do konce menstruace. A když je pokles BT pozorován před menstruací, pak v případě endometritidy tyto hodnoty klesají pouze o několik desetin stupňů, poté začnou růst.
 3. Nástup těhotenství. Pokud dojde ke zpoždění a teplota v pochvě nebo konečníku dosáhne 37 ° C, ale ne vyšší než 37,5 ° C, pak s největší pravděpodobností došlo k početí dítěte. Pokud rychlý těhotenský test neukázal 2 proužky, pak možná mluvíme o pozdní implantaci nebo patologiích - mimoděložním těhotenství nebo anembryonii.
 4. Nástup anovulační fáze. Chaotické zvýšení a snížení indikátorů BT může naznačovat nepřítomnost ovulace. Zároveň graf bazální teploty nemá jasný okraj a nejvyšší bod.
 5. Přítomnost zánětlivých gynekologických onemocnění. Při zánětu vaječníků zaznamenává teploměr hodnoty kolem 37 ° C, které budou pozorovány v první a druhé periodě. Současně před menstruací se BT sníží, po kterém se opět zvýší, ale již o 38 ° С..

Také lze pozorovat netypické hodnoty bazální teploty v případě narušení hormonálního pozadí a v případě poruch štítné žlázy..

Závěr

Na konci publikace shrňme:

 1. BT je osvědčená gynekologická metoda pro sledování zdraví ženského reprodukčního systému. Hodnoty bazální nebo rektální teploty jsou obzvláště důležité po menstruaci a před kritickými dny, ovulace, přesněji řečeno, je důležitá dynamika jejich růstu a poklesu..
 2. Podle harmonogramu BT je možné určit přístup ovulace a menstruace, zjistit, zda existují odchylky v práci orgánů reprodukčního systému. Ostré teplotní skoky velmi často signalizují přítomnost zánětlivého procesu nebo onemocnění.
 3. Existují určité standardy BT, jejichž odchylky se vyznačují zjevnými změnami ve fungování orgánů urogenitálního nebo reprodukčního systému..

Je třeba mít na paměti, že během perorálních kontraceptiv BT indikátory „skákají“, takže byste se neměli spoléhat na jejich spolehlivost.

Už jste někdy kontrolovali teplotu konečníku? Vedete si vy nebo vaši přátelé takový kalendář, abyste mohli sledovat plodnou fázi a přístup menstruace??

Bazální teplota před menstruací

Hodnoty bazální teploty před menstruací

Bazální teplota před menstruací: proč ji měřit? Nejprve pochopme definici pojmu. Všichni dobře víme, že normální teplota v podpaží by měla být 36,6 ° C. Pokud je tělesná teplota nižší nebo vyšší než obvykle, okamžitě se cítíme špatně a chceme si vzít nemocenskou dovolenou. Ale bazální teplota nás takto neovlivňuje. Nebudeme cítit ani prudký pokles teploty o půl stupně.

Bazální teplota je tedy zhruba řečeno teplota našich sliznic, která charakterizuje některé procesy probíhající uvnitř našeho těla. Je velmi zajímavé sledovat to jako lékař, ale nejsme všichni lékaři. Proč takové informace může potřebovat obyčejný člověk, přesněji žena, protože jsou pro ni v zásadě důležité údaje o změnách BT? Faktem je, že se bazální teplota během ovulace mění, proto pokud existuje otázka plánování rodiny, pak je zvládnutí této metody důležité pro ženu, která chce otěhotnět.

Změříme BT a vytvoříme graf

Měření bazální teploty je poměrně jednoduché: tato metoda používá běžný teploměr. Měřit by se měla pouze teplota ne v podpaží, ale v konečníku, v pochvě nebo v ústech. Měřením teploty před menstruací můžete zjistit, jak brzy je vaše další menstruace. A mimochodem, pokud došlo k ovulaci, v období před menstruací to můžete určit.

Zajímalo by mě, jaká bude bazální teplota (BT) před menstruací při absenci těhotenství s pozitivní ovulací? Co charakterizují čísla na teploměru? Podívejme se na různé situace a možné důvody odchylek od obecně přijímaných norem..

Bazální teplota před menstruací je 36,9 ° C a v grafech ve druhé polovině menstruačního cyklu nedochází k žádným skokům. To naznačuje nepřítomnost zralého vajíčka. Tento cyklus byl pravděpodobně anovulační. To však nedává důvod diagnostikovat ženu s neplodností. Protože i 20–25leté ženy s dobrou ovulační rezervou mohou mít takové cykly 2–3krát ročně.

Pokud je bazální teplota před menstruací 37,0, 37,1, 37,2 stupňů, může to znamenat těhotenství. A s největší pravděpodobností se to stalo. A pokud byl nárůst BT před očekávaným měsícem, je možné, že tam nebudou, alespoň v příštích devíti měsících..

Bazální teplota před menstruací 37,3 ° C je o něco vyšší, než se očekávalo. Možná odchylka od normy je spojena s nervovým napětím, zánětlivými procesy v těle. V této situaci je vhodné poradit se s lékařem..

Bazální teplota před menstruací 37,4 ° C je často spojena s nedostatkem estrogenu. Je nepravděpodobné, že bude možné otěhotnět během období zvýšené bazální teploty. Ale neměli byste ani odkládat návštěvu lékaře. Gynekolog se může obrátit na schůzku s endokrinologem. Možná budete muset odložit plánování těhotenství. Je důležité zjistit příčinu takové vysoké bazální teploty..

Pokud se rozhodnete použít tuto techniku ​​při plánování těhotenství, abyste zjistili možné důvody nedostatečného početí nebo určili den ovulace, nezapomeňte, že stabilní (po dobu nejméně 3 menstruačních cyklů) zvýšení bazální teploty před menstruací a její pokles pod 36,5 ° C - kritéria, která by neměla být ignorována. Pokud se snažíte otěhotnět, měl by váš gynekolog vysvětlit všechny skoky v teplotním grafu, kterým nerozumíte..

Jaká by měla být bazální teplota před menstruací

Měření bazální teploty pomáhá nejen sledovat začátek a konec různých fází cyklu, vypočítat nejpříznivější dny pro početí, ale také učinit závěr o zdraví reprodukčního systému. Indexy BT, které jsou v normálním rozmezí, naznačují příznivé hormonální pozadí, absenci zánětlivých procesů, skryté gynekologické patologie. Bazální teplota před menstruací může ženě poskytnout informace o tom, zda v tomto cyklu došlo k oplodnění a zda je počáteční fáze těhotenství normální, pokud těhotenství stále probíhalo.

Stanovení bazální teploty

Bazální teplota jsou indikátory získané během měření teploměrem na povrchu sliznic těla. Přeloženo z řečtiny, termín bazální je přeložen jako základní, což znamená značky teploměru, které jsou nejblíže fyziologickým značkám uvnitř těla. Přírodní BT se zaznamenává u zdravých dívek, které nemají žádné abnormality v reprodukční sféře, hormonální poruchy.

Dnes mnoho žen opustilo metodu měření bazální teploty, ačkoli vám umožňuje přesně určit fázi měsíčního cyklu, identifikovat nejvhodnější dny pro oplodnění a poskytnout gynekologovi mnoho informací o stavu reprodukčních orgánů.

Spolehlivé indikátory BT můžete získat měřením v klidném stavu v jedné z přirozených děr:

 • pusa;
 • pochva;
 • konečník.

Měření teploty v podpaží není příliš informativní, protože odráží pouze vnější indikátory, které při absenci patologií zřídka stoupnou nad 36,6 ° C.

Cíle jeho měření v gynekologii

Obvykle sestaví grafy bazální teploty před menstruací a zjistí, jaké by to mělo být pro ženy, které chtějí co nejdříve otěhotnět a mít dítě. K výpočtu nejpříznivějších dnů pro oplodnění používají několik metod současně..

Menstruační cykly

Základní teplota nám umožňuje vyvodit závěr o tom, jak se změnilo hormonální pozadí a jak jej ovlivňuje určitá cyklická fáze:

Folikulární fáze

Začátek první fáze je zaznamenán první den menstruace, obvykle trvá 14 dní. V této době rostou folikuly v přílohách, z nichž jeden se stane dominantním a vytěsní zbytek - bude nosičem zralého vajíčka, připraveného ke splynutí se spermatem. Před samotnou ovulací BT prudce klesá, protože estrogen nemá tak významný vliv na výkonnost jako progesteron.

Luteální fáze

Před menstruací mohou ženy, které chtějí otěhotnět, posoudit, zda k početí došlo podle indikátorů BT získaných ve druhé fázi menstruačního cyklu. Díky hormonu progesteronu dochází ke zrychlenému růstu bazálních stop teploměru - uvnitř dělohy se vytvoří silná epiteliální vrstva, která je schopna udržet oplodněnou gametu, takže ložisko pokračuje.

Při absenci početí bude bazální teplota měřená před menstruací nižší, protože corpus luteum, vytvořené pro podporu těhotenství a produkci progesteronu, atrofuje. Pokles hladiny hormonu v krvi snižuje BT a žena může učinit nezávislý závěr, že nedošlo k těhotenství.

Pravidla pro měření BT doma

Aby bylo možné kvalitativně sledovat, kolik dní před nástupem menstruace BT klesá, ať už stoupá bezprostředně po ovulaci (zda reprodukční orgány plně plní své funkce), je důležité přísně dodržovat pravidla pro měření bazálních indikátorů:

 1. Změřte teplotu ihned po probuzení, pokud byl spánek nepřetržitý po dobu 5-6 hodin za sebou.
 2. Pokuste se provádět měření současně s intervalem ne delším než půl hodiny, nejlépe během maximálního maxima koncentrace hormonů (od 05 do 07 hodin).
 3. Použijte jeden teploměr, nejlépe běžný rtuťový teploměr - je přesnější a nedává chyby.
 4. Umístěte teploměr poblíž, aby nevstával a neprováděl náhlé pohyby (večer ho musíte setřást).
 5. Po probuzení je zakázáno intenzivně se pohybovat, jít na toaletu a dokonce se ostře protáhnout v posteli.
 6. Udržujte elektronický teploměr v konečníku po dobu 3 minut, rtuťový teploměr po dobu nejméně 5-7 minut, výsledek si okamžitě zapište do notebooku.
 7. Po namazání teploměrem, olejem nebo vazelínou ponořte teploměr do konečníku do hloubky 2-3 cm.
 8. Nemějte sex, přestaňte jíst solené, smažené a mastné pokrmy, rychlé občerstvení 4-5 hodin před měřením BT.

Pokud má sloupec teploměru pochybnou hodnotu, musíte v notebooku opravit spodní dělení. V případě jakéhokoli incidentu, pokud žena ráno vstala z postele, vzala si před spaním silné prášky na spaní, byla nervózní nebo porušila režim, mělo by to být zaznamenáno.

Normy ukazatelů teploty v různých fázích cyklu

V tabulce níže se můžete seznámit s normou BT před menstruací, během krvácení a bezprostředně po jejím ukončení. S pomocí těchto údajů můžete vypočítat ovulační fázi a zvolit příznivý okamžik pro početí..

Fáze cykluDen cykluLátky pro kontrolu fázeIndikátory BT, které by měly být normální
Folikulární1-13Estrogen, hormon stimulující folikuly36,3 - 36,5 ° C
Ovulace14-15Estrogen, luteinizační hormonPokles na 36,2–36,3 ° C

Otevírání folikulů 36,4–36,7 ° C

Na konci ovulace 37-37,4 ° C

Luteal16-28Progesteron37,1 - 37,5 ° C

Během menstruace

Normální bazální teplota pro menstruaci je 36,7–37 ° C, protože účinek progesteronu, který uvolňuje endometrium dělohy a je připraven na zavedení oplodněné gamety, ještě neskončil. Během kritických dnů pociťuje mnoho žen letargii, únavu, bolesti hlavy, nevolnost.

Příznaky se objevují, protože menstruace je pro ženské tělo druh stresu, ztrácí se hodně tekutin a krve, z nichž vycházejí nahromaděné toxiny. Třetí den menstruace klesají bazální dávky na 36,4–36,5 ° C, čtvrtý a pátý den klesají ještě níže - 36,2–36,3 ° C.

Po menstruaci

Na konci menstruace je folikulární fáze v plném proudu. Pod vlivem estrogenu a folikuly stimulujícího hormonu rostou folikuly, v jednom z nich vajíčko dozrává. Tyto hormony silně neovlivňují termoregulační procesy v malé pánvi, a proto rektální teplota zůstane v rozmezí 36,4–36,5 ° C. Období, ve kterém gameta opouští dominantní folikul a vstupuje do dělohy, se nazývá nízkoteplotní fáze. Pokud žena označí na teploměru 36,3 ° C, dojde k ovulaci po 1–2 dnech.

Během ovulační fáze stoupá teploměr o 0,2-0,4 ° C - tentokrát je to nejpříznivější pro pohlavní styk a oplodnění vajíčka spermatem. Bezprostředně po ovulaci je teplota 36,9–37,2 ° C. Pokud se vám podaří navázat intimní kontakt během 24-48 hodin, když je gameta v děloze, povede to k těhotenství.

Před nástupem menstruace

Jaká by měla být bazální teplota před nástupem menstruace a s nástupem těhotenství - pokud nedojde k oplodnění, BT postupně klesne na 36,7-36,9 ° C a po začátku kritických dnů poklesne ještě více.

Pokud by došlo k početí, lze na tuto skutečnost upozornit zvýšenou základní teplotou, která přetrvává až do samotné menstruace - 37-37,5 ° C.

V situaci s nástupem těhotenství, v očekávání další menstruace, která nepřijde, si žena může všimnout následujícího grafu teplotních výkyvů:

 1. Den oplodnění - 36,5–36,7 ° C (zatím není možné určit, že se gameta spojila se spermatem pomocí BT, musíte počkat na uvolnění vajíčka a jeho implantaci do stěny dělohy po dobu 7–10 dnů).
 2. Implantace embrya do endometria - bazální stopy klesají na 36,3–36,5 ° C (implantační retrakce).
 3. 2-4 dny po implantaci plodu do dělohy - hodnoty BT se zvyšují na 37 ° C.
 4. Další 1-2 týdny - teplota neklesne pod 37 ° C, obvykle po početí ukazuje teploměr až 37,4-37,5 ° C.

Pokud žena zaznamenává zvýšenou hladinu BT téměř týden po sobě v předvečer očekávané menstruace a chce co nejdříve vědět, zda došlo k početí, měla by darovat krev k určení množství hCG. Tento test je na rozdíl od testu nejcitlivější na hladinu hormonů a koncepci ukáže po 7–10 dnech.

Proč zůstává bazální teplota zvýšená před zahájením menstruace?

Za normálních okolností by bazální teplota měla před menstruací poklesnout z 37 na 36,7-6,8 ° C - pokud se tak nestane, lze kromě nástupu těhotenství předpokládat přítomnost některých patologií, které podporují nadhodnocené hodnoty BT:

Zánětlivé procesy v malé pánvi

Zánět vede k narušení termoregulace, přívalu krve do přívěsků a dělohy, což je důvod, proč je BT udržována na vyšší úrovni, než by měla být.

Spontánní ovulace

U ostrých hormonálních poruch dochází k uvolnění vajíčka mnohem dříve nebo později, než je požadovaná doba. Pokud se těsně před nástupem menstruace BT zvýší na 37 ° C, znamená to nedávný vstup gamety do dělohy a očekávané zpoždění menstruace. Měli byste jít na schůzku s lékařem ke studiu hormonálních hladin.

Opakovaná ovulace

Stává se, že BT klesá blíže začátku menstruace na předepsané úrovně 36,8 ° C, žena je přesvědčena, že k početí nedošlo a čeká na kritické dny a teploměr opět stoupne nad 37,3 ° C. Příznak je způsoben opakovanou ovulací - vzácný výskyt, když dvě vajíčka dozrávají ve folikulích najednou. Pokud jeden z nich již vstoupil do dělohy a nebyl oplodněn, druhý opouští vaječník těsně před menstruací a vytváří opakovaný vrchol BT.

Odečty BT nad 37,5 ° C před menstruací jsou patologické a vyžadují komentář lékaře, protože ukazují na přítomnost akutního zánětlivého procesu v malé pánvi.

Ukazatele teploty na počátku početí

Jaká bude tělesná teplota během raného těhotenství před zpožděním? Nebude možné určit, zda v tomto cyklu došlo k oplodnění bazální teplotou týden před začátkem menstruace - v této fázi, zatímco trvá aktivní fáze luteální fáze, pod vlivem progesteronu se zvýší ukazatele teploměru. Později, po 7-10 dnech, těsně před nástupem menstruace, budou značky na teploměru spolehlivěji odpovídat na to, zda došlo k těhotenství.

U žen s nestabilním dlouhým cyklem (32–35 dní nebo více) může menstruace přijít dříve nebo později, proto není vždy možné odhadnout dokonalé oplodnění před prodlevou. V době, kdy se dáma začne obávat, že po dobu více než 35 dnů po sobě nedojde k menstruaci, může jí být diagnostikováno 1,5-2 týdny těhotenství. Normy BT v raných fázích a důvody odchylek jsou uvedeny v tabulce.

Doba oplodnění v týdnechPorodnický termín v týdnechNorma BT v oCFaktory ovlivňující změnu normálního BT
1336,9-37,4Pokles - hrozba spontánního potratu, zvýšená teplota - akutní zánětlivý proces
2437,2-37,6
3Pět37,2-37,7
4637,2-37,7Pokud indikátory klesnou a jejich následný prudký nárůst na 37,9-38 ° C, lze podezření na zmrazené těhotenství

Abnormální známky bazální teploty

Bazální teplota ne vždy zůstává před začátkem menstruace v normálním rozmezí, a to jak na počátku početí, tak i mimo těhotenství. Pokud žena pravidelně zapisuje naměřené hodnoty BT do notebooku a vykresluje grafy několik cyklů za sebou, měla by se poradit s odborníkem, když si všimne vážných odchylek ve značkách teploměru. Teplota indikující početí na 37-37,5 ° C v předvečer menstruace je důvodem k okamžitému potvrzení nebo popření skutečnosti o těhotenství pomocí krevního testu nebo ultrazvukové diagnostiky.

Proč se mohou ukazatele snižovat

Žena by měla každý měsíc sledovat, kolik dní před začátkem menstruace klesá její bazální teplota, aby byla připravena diagnostikovat možné oplodnění - indikátory BT se obvykle snižují jeden den před menstruací. Pokud teploměr s jistotou dával téměř týden 37,5 ° C, což naznačuje úspěšné oplodnění, a pak se ukazatele prudce snížily, může to znamenat:

 • hrozba spontánního potratu;
 • počínající potrat;
 • zmrazené těhotenství co nejdříve;
 • nedostatek progesteronu.

Snížení bazálních značek ve srovnání s normálními může být u ženy individuální. Pokud během ovulace zaznamená teplotu na vrcholu 36,7-36,8 ° C, pak ukazatel 36,9-37,1 ° C po početí není odchylkou od normy pro ni.

Zvýšené bazální hodnoty před menstruací

Odpověď na otázku, jaká teplota by měla být před menstruací v konečníku, závisí na tom, zda v současném cyklu došlo k těhotenství. Pokud došlo k početí, normální hodnoty by měly být 37-37,5 ° C, mimo těhotenství, před nástupem menstruace, by měl teploměr ukazovat 36,7-36,9 ° C.

U těhotných žen znamená zvýšení bazálních značek až o 38 ° C následující problémy:

Mimoděložní těhotenství

V období 2–3 týdnů se může projevit tažením bolestí v podbřišku, zejména na jedné straně, celkovou hypertermií, slabostí a poklesem krevního tlaku. K symptomatologii se později připojí krvavý vaginální výtok rozmazané povahy, pocity bolesti se zvyšují. V této fázi je důležité okamžitě jít do nemocnice, aby nedošlo k prasknutí trubice a vnitřnímu krvácení;

Riziko potratu

Příznaky ohrožení jsou bolavé bolesti břicha, vyzařující do dolní části zad, zhoršení zdraví, slabost. Pokud půjdete do nemocnice včas, může lékař předepsat pacientovi progesteronové léky k prodloužení těhotenství.
Mimo těhotenství, pokud se bazální teplota zvýšila, může to znamenat akutní a chronické zánětlivé procesy (v malé pánvi, střevech, žaludku). Mezi tyto patologie patří adnexitida - zánět vaječníků. Toto onemocnění je charakterizováno příznaky bolesti břicha, bolesti při vyprazdňování a močení, zvýšení celkové tělesné teploty na 37,5–38 ° C. Někdy se stav pacienta zhoršuje natolik, že potřebuje urgentní pomoc v lůžkovém zařízení.

Také nadhodnocení bazálních hladin až do 38 ° C způsobuje onemocnění:

Endometritida

Akutní bakteriální infekce postihující endometrioidní vrstvu dělohy. Vyvíjí se po potratech, potratech, diagnostické kyretáži a operacích na děloze. Projevuje se slabostí, uvolňováním lepkavého potu, prudkým zhoršením pohody. Z pohlavního ústrojí může pocházet krvavý výtok s příměsí hnisu nebo hlenu.

Sexuální infekce

Patří mezi ně drozd, chlamydie, ureaplasmóza, mykoplazmóza, trichomoniáza, kapavka. Kromě nepohodlí v dolní části břicha se u ženy vyvine vaginální výtok s odpudivým nepříjemným zápachem, který má nepřirozenou barvu (zelená, žlutá, šedá, bílá se sraženou konzistencí);

Nemoci urogenitálního systému

Při cystitidě dochází k zánětu stěn močového měchýře. Dáma nemůže normálně močit, neustále dochází k přetečení močového měchýře. Během cesty na toaletu se objevují bolesti v podbřišku a pálení v močové trubici. Tělesná teplota stoupá na 37,5-38 ° C.

Vysoká bazální teplota v předvečer menstruace a když nezačaly včas, by měla být důvodem pro kontaktování lékaře, zejména pokud existují nebezpečné příznaky: zhoršení zdraví, slabost, akutní bolest v dolní části břicha.

Bazální teplota měřená v souladu se všemi pravidly umožní ženě určit přítomnost nebo nepřítomnost problémů s reprodukčními orgány a vypočítat dny příznivé pro početí. Každá dívka se doporučuje, aby se naučila, jak správně sestavit plán, aby bylo možné kontaktovat specialistu včas, když existují ostré odchylky od normy.

Ukazatele bazální teploty před, během a po menstruaci

Je normální, že žena chce dítě, protože rodit potomky je její přirozená funkce. Možná proto je spravedlivé pohlaví, které opravdu chce otěhotnět, tak šťastné ze zpoždění menstruace. Kritické dny však nejsou vždy zpožděny kvůli koncepci..

Abyste se radovali předem nebo nebyli rozrušení kvůli příchodu menstruace místo požadovaného těhotenství, měli byste vědět, jaká by měla být bazální teplota před menstruací a která označuje oplodnění vajíčka. Právě konstrukce grafu bazální teploty vám pomůže vybrat ten správný okamžik pro početí a zjistit jeho výskyt v raných fázích..

Bazální teplota (BT) je teplota měřená bezprostředně po nočním spánku. Provádění měření vyžaduje dodržování určitých pravidel, která určitě uvedeme v tomto článku..

Proč měřit BT - proč se hodnoty mění

Měření bazální teploty a vytvoření vhodného harmonogramu umožní ženě posoudit stav jejího reprodukčního systému. Vzhledem k tomu, že tělo každého zástupce spravedlivého sexu funguje ve svém vlastním režimu, pak bude harmonogram každé dámy vypadat jinak. Indikátory BT mohou být ovlivněny nejen charakteristikami těla a přítomností patologií, ale také dnem cyklu..

Chcete-li získat úplný obraz, musíte sledovat změny v BT po dobu nejméně 4 měsíců. Měření v 1 cyklu neumožní správné výpočty. V tomto případě nezáleží na tom, jak bylo měření provedeno: může to být orální, vaginální nebo rektální teplota, hlavní je, že pokaždé, když se měření provádí podobně jako předchozí.

Plán BT může lékaři hodně říci:

 • nejčastěji se tyto hodnoty používají k určení těhotenství při zpoždění menstruace;
 • můžete zjistit, zda je vajíčko zralé, to znamená, že čas ovulace je viditelný na grafu;
 • můžete určit přítomnost gynekologických onemocnění a zánětlivých procesů;
 • je určena funkčnost endokrinního systému;
 • hodnotí se úroveň vylučování hormonů vaječníky.

Pokud žena nemůže dlouho otěhotnět, dodržování harmonogramu BT pomůže určit přítomnost porušení v reprodukčním systému, například:

 • hormonální nerovnováha, která neumožňuje embryu uchytit se v endometriu;
 • skrývání gynekologických onemocnění, která způsobují neplodnost;
 • neplodnost kvůli nedostatku ovulace jako takové;
 • problémy v činnosti endokrinního systému.

Díky měření BT můžete výrazně zvýšit šance na početí, některé ženy používají takové grafy, aby počaly dítě určitého pohlaví.

Je třeba si uvědomit, že není možné stanovit diagnózu samostatně pouze podle naměřených hodnot bazální teploty; abyste ji potvrdili, musíte podstoupit laboratorní a instrumentální studie. Přesnou diagnózu může provést pouze lékař..

Pravidla měření

Aby měření bazální teploty poskytovalo nejspolehlivější informace, musíte zvolit správný okamžik pro měření, konkrétně čas, kdy je teplota nejnižší. Soulad s následujícími pravidly pro měření BT je klíčem k získání přesných informací:

 1. Bazální teplota by měla být měřena až po probuzení ze spánku, trvajícího nejméně 5–6 hodin bez přerušení.
 2. Měření se provádějí v následujících bodech: vagina, konečník (nejpřesnější údaje), ústa. Pokud se měří v ústech, měl by být teploměr umístěn pod jazyk na 5 minut. V ostatních bodech stačí držet teploměr po dobu 3 minut.
 3. Měření se provádí pokaždé ve stejnou dobu s rozpětím ne více než půl hodiny.
 4. Musíte měřit BT jednou metodou a jedním nástrojem. Pro tyto účely je vhodnější rtuťový teploměr..
 5. Měřicí zařízení musíte připravit večer. Teploměr musí být sražen a umístěn v blízkosti postele, aby z něj sutra nevstávala, ale okamžitě, když se probudíte, odečtěte hodnoty.
 6. Po probuzení, před měřením, byste v žádném případě neměli vstávat z postele, protahovat se a aktivně se hýbat.
 7. Hodnota BT je ovlivněna každým aktivním pohybem a časem. Každou hodinu po probuzení stoupne o 0,1 stupně, takže nemá smysl jej měřit během dne a večer, výsledek bude k ničemu.
 8. Pokud je třeba z jakéhokoli důvodu přerušit noční spánek, je nutné provést naplánované věci a poté spát další 3-4 hodiny a teprve poté provést měření BT.
 9. Musíte odečítat údaje v poloze na zádech, což znamená provádět měření bez vstávání z postele.
 10. Jakmile je teploměr odstraněn, musíte okamžitě zaznamenat naměřené hodnoty do grafu.
 11. Pokud se rtuťový sloupec na teploměru nachází mezi dvěma děleními, musíte vzít v úvahu spodní značku.
 12. Pokud žena pracuje na noční směně, měla by se odečítat hodnoty po spánku.
 13. V grafu si musíte povšimnout všech příhod, které mohou ovlivnit hodnotu měření, mezi takové faktory patří intimní vztahy den předem, dlouhý pobyt na silnici, zvýšení tělesné teploty, užívání prášků na spaní, hormonálních nebo sedativních drog a pití alkoholu..
 14. Měření se nejlépe provádí před 8:00.
 15. Vzhledem k tomu, že plán je třeba vyplnit přibližně za 3 měsíce, měření se provádějí denně, dokonce i v kritických dnech.

Vzhledem k tomu, že ženský reprodukční systém může po celý rok odpočívat dvakrát, k ovulaci v této době nedochází, lze podezření na početí, pouze pokud graf ukazuje, že byla v tomto cyklu.

Normy BT v různých fázích

Pro ženské tělo je zcela přirozené, že se BT během cyklu mění. Abychom však mohli určit, co je v normě, je nutné provádět měření po dobu nejméně 3 měsíců, abychom získali spolehlivá data. Zvažte, jaké jsou přípustné hodnoty BT v různých fázích menstruačního cyklu, co také tato nebo ta teplota může znamenat při systematických měřeních a kolik dní před menstruací začne její hodnota klesat.

Plán musíte začít sestavovat první den menstruace, to znamená, že v tento den musíte provést první měření. Jeho hodnota v prvních dnech mírně stoupá, takže se tento ukazatel na výpočtech nepodílí. V průměru může bazální teplota během menstruace kolísat mezi 36,3-36,5 ° C, tato hodnota může zůstat po celou 1. fázi cyklu. To jsou optimální podmínky pro růst folikulu pod vlivem hormonu estrogenu..

Bezprostředně před tím, než vyzrálé vajíčko musí opustit vaječník, BT začne klesat o několik desetin stupně a poté prudce vzroste na 37-37,2 ° C. Zvýšení bazální teploty indikuje nástup ovulace a začátek 2. fáze cyklu, tyto ukazatele lze uchovat až do konce cyklu.

Jaká bude bazální teplota před menstruací, závisí na stavu vajíčka: zda bylo oplodněno nebo ne. V místě porušení folikulu v ráně na stěně vaječníku se vytvoří žluté tělísko, které produkuje hormon progesteron. Výsledek oplodnění do značné míry závisí na něm. Pod vlivem progesteronu stoupá BT na 37,0-37,5 ° C. To je nejlepší čas na otěhotnění. Až do konce cyklu bude graf zobrazovat hodnoty v těchto mezích. Při koncepci jsou takové indikace zaznamenány před a po zpoždění - to je nejjistější známka těhotenství. Chcete-li potvrdit jeho výskyt, můžete navíc použít test.

Týden před menstruací lze normální bazální teplotu udržovat kolem 37 ° C, nejvyšší značka by neměla překročit 37,5 ° C. Je třeba vzít v úvahu jednu nuanci, že u 4týdenního cyklu lze v tuto chvíli pozorovat potopení implantátu - BT se během fixace embrya ve stěně dělohy snižuje o několik desetin stupně. V tomto případě může nastávající matka cítit bolest v podbřišku a může také dojít k mírnému krvácení. BT během připevnění embrya nemusí klesat u každé ženy, ale v průběhu času je hodnota stále vyrovnána. Pokud nedošlo k oplodnění, pak hladina progesteronu klesá, což vede k poklesu BT v předvečer menstruace.

3 dny před menstruací se BT obvykle vyznačuje poklesem o 3-5 desetin stupně. Varianta normy během tohoto období bude považována za její hodnotu v rozsahu 36,7-37,1 °. Obecně však bude u každé ženy před menstruací míra bazální teploty individuální.

Díky měření bazální teploty je možné posoudit koherenci práce ženského těla, můžete s jistotou říci, kdy nastal čas, který je nejvhodnější pro koncepci, a objasnit dny, kdy se během pohlavního styku nemůžete chránit. Nejlepší je provádět měření několikrát za sebou, abyste dosáhli přesnějších výsledků..

Vzhledem k tomu, že práce ženského těla je vysoce závislá na hormonech, je zcela přirozené, že se díky jejich úrovni může hodnota BT zvyšovat a snižovat. Nízká bazální teplota nastává bezprostředně před ovulací a v posledních dnech cyklu. V druhém případě to znamená, že oplodnění nepřišlo a musíte se připravit na nástup menstruace. Pokud v tomto okamžiku neklesne bazální teplota, ale zůstane na úrovni 37 a půl nebo dokonce 38 °, může to znamenat přítomnost zánětlivého procesu nebo onemocnění v těle. Během těhotenství se BT nezvýší o více než na 37,2-37,5 ° C, což znamená, že 38 ° C je alarmující signál pro ženu, což znamená, že je naléhavě nutné poradit se s lékařem.

Bazální teplota po menstruaci se udržuje v rozmezí 36-36,9 ° C, ale pokud zůstane na této úrovni po celý cyklus, znamená to, že tento měsíc se reprodukční systém rozhodl odpočinout, protože při nástupu ovulace by došlo ke zvýšení teploty. V tomto cyklu nebude těhotenství možné. Musíte paniku, pouze pokud se podobná situace opakuje několik cyklů za sebou - to je důvod, proč hledat pomoc od odborníka.

Tabulka bazální teploty před menstruací

BT graf je pravidelný spojnicový graf se 2 souřadnicovými osami, kde osa X představuje počet dní v cyklu a osa Y představuje hodnotu teploty ve stupních, stupnice osy Y je 0,1 °, zatímco nulová značka bude hodnota 35,7 ° C.

Každý den žena ihned po probuzení, přímo v posteli, měří BT jakoukoli metodou, která je pro ni vhodná, pomocí stejného teploměru. Po obdržení hodnoty umístí bod na křižovatku dne cyklu a odečtu na teploměru. Pak jsou tyto body spojeny. Je tedy možné jasně sledovat všechny změny BT během cyklu. Graf jasně ukazuje, kdy stoupá a kdy klesá.

Během kritických dnů může být BT 36,6 ° C, maximálně 36,7 ° C, poté klesá a bezprostředně před ovulací má nejnižší hodnotu několik dní. Po uvolnění vajíčka v těle dochází k prudkému skoku progesteronu, po kterém následuje skok teploty dosahující 37-37,2 ° C. Tato úroveň je udržována po celou druhou fázi cyklu, až do nového cyklu, a poté se postupně snižuje.

Důvody pro odchylky bazální teploty

Indikátory BT se mohou lišit od normálních hodnot typických pro konkrétní fázi cyklu. Pokud jsou odchylky v ukazatelích bazální teploty významné, je nutné vyhledat radu odborníka.

Odchylky v odečtech teplot pro patologie mohou být následující:

 • nedostatek progesteronu - křivka na grafu prudce klesá. Teplota se může mírně zvýšit, ale netrvá déle než týden. Teplotní rozdíl mezi fázemi je menší než 0,4 stupně. Druhá fáze se zkracuje (ne 14, ale 10 dní), menstruace se vyskytuje předčasně;
 • endometritida. Se zánětem sliznice dělohy v prvních dnech cyklu se BT místo pádu zvýší na 37 stupňů. S takovými příznaky můžete zjistit přítomnost patologie, ale abyste ji potvrdili, musíte kontaktovat odborníka;
 • problémové těhotenství. Pokud je BT zaznamenáno na úrovni 37 a půl stupně, nedochází k žádné menstruaci, což naznačuje těhotenství, ale začalo krvavé „mazání“ z pochvy, což může být známkou spontánního potratu. Pokud test nepotvrdí těhotenství, může být mimoděložní;
 • bez ovulace. Když jsou měření umístěna nahodile do grafu, vyskočí nahoru, poté spadnou, v tomto cyklu nedošlo k ovulaci a koncepce nenastane. Pokud se to opakuje několik cyklů za sebou, je nutná konzultace s gynekologem;
 • lze diagnostikovat zánět přívěsků, když i v první fázi je naměřena vysoká bazální teplota 37 °, potvrzením přítomnosti zánětlivého procesu je zvýšení BT na 38 stupňů ve 2. fázi cyklu.

Při užívání hormonální antikoncepce bude plánování BT neúčinné, protože tyto léky významně zkreslují naměřené hodnoty.

Závěr

Bazální teplota měřená podle všech pravidel umožňuje ženě řešit mnoho problémů týkajících se početí a zdraví jejího reprodukčního systému. Každá žena by proto měla vědět, jak správně sestavit plán BT..

Bazální teplota 37,3 před menstruací

Dobré odpoledne! Dívky, taková otázka. Nevím, co si mám myslet. Moje menstruace není stabilní, pak každý měsíc, pak každé dva, a to je normální. Několik měsíců nedošlo k ovulaci kvůli užívání některých pilulek. A teď moje menstruace nepřišla, dobře, je to v pořádku, bolí mě hrudník a bazální teplota před několika dny byla 36,8, poté 36,9 po dobu dvou dnů, nyní je to 37,0 po dobu dvou dnů. Rozhodl jsem se změřit svou tělesnou teplotu, říkají, že v raných fázích těhotenství je zvýšená, nyní nemám 37,3 nachlazení. Pokračovat ve čtení →

PRVNÍ VÝZNAMNÉ ZNAČKY TEHOTNOSTI 1-2 TÝDNY PO KONCEPCI První příznaky těhotenství jsou 1-2 týdny po početí. Existují? Většina gynekologů tvrdí, že je nemožné zjistit, zda se ženský sen splnil tak brzy. Mnoho nastávajících matek však dokázalo, že mateřská intuice nevede správným stanovením diagnózy. Na základě jakých změn v těle lze předpokládat blížící se mateřství? 1. Nervové napětí. V tomto případě máme na mysli jakékoli neopodstatněné, typicky ženské pocity, jako zášť bez důvodu. Pokračovat ve čtení →

Dívky, řekněte mi! Nyní je třetí fáze. Tělesná teplota je 37,3. Bazal 37. Táhne žaludek po dobu dvou týdnů a mravenčí, teplota je po dobu dvou týdnů stejná. Slabost je strašná. Pálení žáhy je někdy z čista jasna. Bolí mě a zvětšuje se mi hrudník, ale bolí to nějak jinak, ne tolik jako před menstruací, dokud příšery stále ještě 5 dní. Takže chci doufat v dítě))) Také jsem měl asi stejné během prvního těhotenství, myslel jsem, že jsem byl nachlazen a pak Bach a hurá... A tak. Pokračovat ve čtení →

Dívky, nerozumím nic o bazální teplotě, můžete říci, že ji vůbec neměřím, jen když dojde ke zpoždění, vložím do zadku teploměr s nadějí, že je více než 37. Minulý měsíc jsem měl zpoždění 3 týdny 36,9-37. Opravdu jsem doufal, že to je ono! Ale ne, příšery přišly. Ale teď mám asi týden před menstruací. Od včerejška jsem se rozhodl zkusit BT. Ukázalo se, že jde o nějaký podivný odpad, včera bylo 37,3 a dnes je 36,8. Pokračovat ve čtení →

Bazální teplota před menstruací je 36,9 ° C a v grafech ve druhé polovině menstruačního cyklu nedochází k žádným skokům. To naznačuje nepřítomnost zralého vajíčka. Tento cyklus byl pravděpodobně anovulační. To však nedává důvod diagnostikovat ženu s neplodností. Protože i 20–25leté ženy s dobrou ovulační rezervou mohou mít takové cykly 2–3krát ročně. Pokud je bazální teplota před menstruací 37,0, 37,1, 37,2 stupňů, může to znamenat těhotenství. A s největší pravděpodobností se to stalo. A pokud. Pokračovat ve čtení →

Nástup těhotenství byl pro mě šokem, je mi 37 let, nedávno jsem před dvěma měsíci navštívil gynekologa, podíval se na to, řekl, že existuje doplnění, pravděpodobně adnexitida a chronické příznaky! Ultrazvuk! Ultrazvuk jsem nedostal, protože jsem onemocněl a byl vyřazen na 30 km a na vás. týden předtím, než se menstruace začala mazat, trochu, ale myslel jsem, že M začíná, mazolo hnědý den a trochu další, uplynul týden, něco ne tak zvláštního vytáhlo žaludek, hrudník se zvětšil a strašidelný. Pokračovat ve čtení →

Můj manžel a já už měsíc nepoužíváme ochranu. Protože opravdu chci dítě, po milování se stěží snažím vstát v poloze břízy. S obtížemi, protože po sexu je taková příjemná slabost, navíc se smíme s mým manželem nad tímto lidovým receptem. Necítím žádné podvědomé stopy o těhotenství. Někdy se zdá, že k početí nedošlo, ale existuje řada důvodů, díky nimž si myslíte, že k těhotenství skutečně došlo. 1. Každý den ve stejnou dobu (přibližně. Přečtěte si více →

Mám takovou situaci. Nyní 09/10/16. Zbývající až 4 měsíce měsíčně. Ale asi 10 dní před nástupem menstruace došlo k hnědému výtoku pár kapek a to je vše. Myslel jsem, že je to IR a udělal jsem z citlivého testu BB obecně slabě pozitivního ducha. Po 2 dnech jsem zopakoval test jiné společnosti, také dal ducha. Následujícího dne jsem si koupil levné testy, ale oni tvrdohlavě mlčeli. Včera jsem prošel hCG 1.23, to znamená, že neexistuje těhotenství. Znovu jsem provedl inkoustový test a znovu vidím ducha. Zopakoval jsem to. Pokračovat ve čtení →

Když nedojde k těhotenství. Dívky, najednou jsem věnoval spoustu času studiu problému mé absence těhotenství. Při hledání informací jsem narazil na užitečné informace (toto je fórum, není čas je upravovat, takže ignorujte další informace). Možná někdo přijde vhod, protože to bylo pro mě užitečné :) Ačkoli jsou informace staré více než 9 let a medicína pokročila v mnoha aspektech, základy zůstaly stejné. Autor: Raduga 10.11.2006, 16:28 Nejprve bych chtěl vložit obrázek s obrázkem toho, jak dochází k početí. odkud pochází a kam jde. Pokračovat ve čtení →

Jsem úplně naštvaný, daroval jsem krev na HCG 6. den po přenosu embryí, ukázalo se to 7 jednotek, můj gynekolog mi poslal krev na HCG, všechno jsem četl jen za 14 DPP, ale v Estonsku je všechno jinak.... Doktor řekl, že rušíme podporu progesteronu a očekáváme menstruaci za pár dní... já jsem se neuklidnil udělal test.. ukázal slabý druhý proužek.. může to být z progesteronu? Bazální teplota a tělesná teplota 37,2 37,3.. možná se nestvůry nespustí ((. Číst dále →

Dívky, pomozte, nerozumím. Již tři měsíce měřím bazální teplotu v 6 hodin ráno, každý měsíc je standard ode dne menstruace 36,8 do ovulace a poté stoupne na 37,2 a 37,3, takže trvá až do další menstruace. Chceme dítě s mým manželem, snažíme se, a proto jsem od tohoto měsíce po 10 měsících pil šalvěj a křídlatku a za den byla ovulace jako hodiny a zároveň jsem to vůbec tak jasně cítila, to se nikdy nestalo, moji manželé se s mým manželem přirozeně systematicky snažili a. Pokračovat ve čtení →

Ahoj. poprvé píšu v babyblogu. Jmenuji se Elya, 23 let. V prvním manželství došlo k nevyvinutému těhotenství, potratu, začala být kontrolována, našli spoustu infekcí (CMV, HPV39, harpes2), kolpitidy, cervicitidy, eroze děložního čípku (provedli konizaci). Vyléčil všechny infekce. poté, co uplynulo 2,5 roku, už rok mám sex s jiným mladým mužem, máme se velmi rádi a opravdu chceme dítě. Byly odhaleny poruchy v endokrinním systému, nebo spíše hypotyreóza (autoimunitní tyroiditida), ale hormony byly již obnoveny. Nyní se obávám teploty 37-37,3, během dne během roku stoupá. Pokračovat ve čtení →

Dívky, pomozte, nerozumím. Již tři měsíce měřím bazální teplotu každý den v 6 ráno, každý měsíc je standard ode dne menstruace 36,8 do ovulace a poté stoupne na 37,2 a 37,3, takže trvá až do další menstruace. Chceme dítě s mým manželem, snažíme se, a proto jsem od tohoto měsíce po 10 měsících pil šalvěj a křídlatku a za den byla ovulace jako hodiny a zároveň jsem to vůbec tak jasně cítila, to se nikdy nestalo, moji manželé se s mým manželem přirozeně systematicky snažili a. Pokračovat ve čtení →

Ahoj holky! V den ovulace a po ní bylo dolní břicho po dobu tří dnů taženo. Šel jsem na ultrazvukové vyšetření, lékař řekl, že došlo k ovulaci, žluté tělo má velikost 18 mm, endometrium je 8,6 mm, bazální hladina byla 36,7 dne před ovulací, po ovulaci první den 36,8, druhý den 36,9, třetí a čtvrtý den 37.0. Hrudník pak nabobtná a poté znovu vyfoukne. Třetí den po ovulaci, když jsem se vrátil domů po ultrazvukovém vyšetření, jsem zjistil, že výtok, podobně jako zředěná krev, je mazanice. Teď sedím a přemýšlím, jestli byla mazanice před ultrazvukem nebo po něm. Pokračovat ve čtení →

Dívky, dobré odpoledne. Mám takovou situaci. V pátek jsem šel ke gynekologovi kvůli zpoždění (14 dní). Pohovorila se mnou, vyšetřila mě na židli a poslala mě na ultrazvukové vyšetření (těhotenství, mimoděložní těhotenství). Na ultrazvuku uzistka řekla, že jakmile zahájila voginální vyšetření, uviděla v malém množství corpus luteum, svěží endometrium a tekutinu v sítnicovém prostoru. Řekla, že přijde na kontrolní vyšetření za 5 dní, když předtím prošla hCG. Poslední menstruace byla 31. 3. 2016, ovulace přišla později, než bylo nutné. Testy jsou negativní ((měl to někdo? Už jsem užíval hCG, ale trvalo to dva. Přečíst více →

Dívky, tak nám chybí pozitivní. jsme přeplněni „znalostmi“ z internetu. většinou hororové příběhy. našel článek, který je snadno čitelný a inspiruje pozitivně! Věnováno všem, kteří přijdou vhod! Jak se rané těhotenství projevuje Rané těhotenství se řídí přibližně stejným scénářem pro všechny nastávající matky, tj. Vyvolává stejné pocity a onemocnění. Zvažte hlavní charakteristiky prvního trimestru. 1. Toxikóza. Časná toxikóza se do určité míry objevuje téměř u každé nastávající matky. Existuje mnoho verzí, proč se to zdá, ale ne. Pokračovat ve čtení →

Holky! Po transplantaci jsem měl až 6 DPP vpíchnutých jak do dělohy, tak do vaječníků, a večer v 6 DPP bylo obecně všechno křeče. Stav, stejně jako před menstruací, je prostě nevolný. Včera jsem udělal test jak ráno, tak večer, ukázal pouze jeden proužek, dnes jsem to ani neudělal, abych se úplně nerozčilil. HCG se dokonce bojí jít si to vzít, nedokážu si ani představit, jak to převést, pokud dojde k negativnímu výsledku. Dva dny jsem měřil bazální teplotu, ani nevím, že s eco to má vůbec smysl. Pokračovat ve čtení →

Ahoj! Četl jsem komunitu už nějakou dobu a dnes jsem se rozhodl zaregistrovat. Řeknu vám svůj příběh - zdá se, že to bude uvítací příspěvek, zároveň se podělím o své zkušenosti a zkušenosti. Najednou někdo přijde vhod. Pak bude spousta věcí. Doufejme, že ne moc chaotický. Pokračovat ve čtení →

jak definovat samotné B? Krvácení z implantátu: Krvácení z implantátu je jedním z prvních příznaků těhotenství. Přibližně 6 až 12 dní po početí se embryo vysadí na stěnu dělohy. U některých žen je tento proces doprovázen krvácením a křečemi. Další příčiny: normální menstruace, mimořádná menstruace, vedlejší účinky užívání určitých antikoncepčních pilulek, infekce, poranění při pohlavním styku. Zpožděná menstruace / nepravidelná menstruace: Zpožděná menstruace / nepravidelný menstruační cyklus je nejznámějším a nejčastějším těhotenským příznakem, který ženu vybízí k provedení těhotenského testu. Pokračovat ve čtení →

Tento cyklus byl první stimulací (Klostilbegit + injekce hCG 10 000). Ve 21 DMC - plánovaný ultrazvuk, při kterém mě lékař informuje, že folikul vyrostl do cysty (velikost 31 x 26). Byl jmenován: léčba a ultrazvuk v příštím MC, ale až 5 dní. Pokračovat ve čtení →

Mám takovou situaci. Nyní 09/10/16. Zbývající až 4 měsíce měsíčně. Ale asi 10 dní před nástupem menstruace došlo k hnědému výtoku pár kapek a to je vše. Myslel jsem, že je to IR a udělal jsem z citlivého testu BB obecně slabě pozitivního ducha. Po 2 dnech jsem zopakoval test jiné společnosti, také dal ducha. Následujícího dne jsem si koupil levné testy, ale oni tvrdohlavě mlčeli. Včera jsem prošel hCG 1.23, to znamená, že neexistuje těhotenství. Znovu jsem provedl inkoustový test a znovu vidím ducha. Zopakoval jsem to. Pokračovat ve čtení →

můj manžel a já jsme dělali dítě už tři měsíce. Jen před pár týdny jsem si začal v práci všímat, že jsem velmi unavený, závratě, teplota je 37,0. silně táhne dolní část břicha, hrudník je velmi bolavý a zhoršený, někdy nemocný! měřil bazální teplotu, je to 37,3. provedl 2 testy, oba ukázaly 2 pruhy, ale druhý proužek není příliš viditelný. řekni mi, je možné, že jsem těhotná? menstruace ještě nezačala, ale již 26. den cyklu. nikdy předtím nebyly takové příznaky před CD. Pokračovat ve čtení →

Když nedojde k těhotenství. Dívky, najednou jsem věnoval spoustu času studiu problému mé absence těhotenství. Při hledání informací jsem narazil na užitečné informace (toto je fórum, není čas je upravovat, takže ignorujte další informace). Možná někdo přijde vhod, protože to bylo pro mě užitečné :) Ačkoli jsou informace staré více než 9 let a medicína pokročila v mnoha aspektech, základy zůstaly stejné. Autor: Raduga 10.11.2006, 16:28 Nejprve bych chtěl vložit obrázek s obrázkem toho, jak dochází k početí. odkud pochází a kam jde. Pokračovat ve čtení →

Dívky, pravděpodobně mnoho řekne, že jsem blázen, ale moje otázka zní, je to možné, po dvou testech, které ukázaly // (jsou velmi dlouho očekávané), je bazální teplota 37,3 čtvrtého dne a zpoždění je již více než 2 týdny - žádné těhotenství?! byla to jen hořká zkušenost, došlo také ke zpoždění, dva proužky na testech, stejně jako teď mě bolela a rostla hrudník, ale těhotenství nebylo nalezeno na ultrazvuku a po dalším týdnu začala menstruace (((. zítra na ultrazvuku, ale nemůžu spát, jsem tato otázka (obávám se, že ne. Přečíst více →

Perimenopauzální období je období života ženy charakterizované přirozeným zánikem funkcí reprodukčního systému v souvislosti s věkem. Zahrnuje před menopauzou, menopauzou a 2 roky po menopauze.