Bolí to tlačit na záchod

Důvody, proč to bolí, může být různé a mluvíme nejen o patologických faktorech, ale také o individuální struktuře těla. Bolest při vyprazdňování se vyskytuje jak u dospělých, tak u dětí, ale nejčastěji nimi trpí lidé, starší lidé a ti, kteří vedou sedavý životní styl..

Příčiny bolesti během stolice

Je velmi obtížné dát jednoznačnou odpověď na otázku - proč to bolí kakat. Problém mohou vyvolat jak vnější faktory, které obklopují každého jednotlivce, tak rysy v jeho fyziologické struktuře..

Kromě toho životní styl a špatné návyky ovlivňují proces pohybu střev. Například lidé, kteří konzumují alkoholické nápoje, kořeněná jídla a ti, kteří jedí suché jídlo, si častěji stěžují na zácpu a bolest při vyprazdňování ostatních..

Následující faktory mohou během defekace vyvolat bolestivé pocity:

 • nedostatek tekutiny v těle;
 • přítomnost zánětlivého procesu v tlustém střevě;
 • hemoroidy;
 • dysbióza;
 • dlouhodobé užívání určitých léků;
 • hypodynamie;
 • jíst potraviny, které zvyšují produkci plynu ve střevech;
 • nedostatek vlákniny ve stravě.

Většina z výše uvedených faktorů negativně ovlivňuje strukturu výkalů: výkaly ztvrdnou a stávají se kamennými, takže jejich uvolňování je doprovázeno nepříjemnými pocity.

Pooping se stává velmi bolestivým, když pohyb ztvrdlých nahromaděných hmot poškodí stěny tlustého střeva a vede k prasknutí konečníku. Takové pohyby střev jsou často doprovázeny krvácením a každá následující cesta na toaletu způsobuje opakovanou bolest, dokud se předchozí zranění nezahojí.

Proč kakání bolí po zácpě

Lidé, kteří mají problémy se stolicí, si nejčastěji stěžují na bolest při vyprazdňování. To je způsobeno nerovnoměrným uvolňováním výkalů, které, když jsou v těle po dlouhou dobu, ztrácejí vlhkost a stávají se pevnějšími a hustšími..

Po zácpě to bolí, protože anální oblast má mnoho nervových zakončení. Poranění stěn tlustého střeva a konečníku vede k tvorbě ran, které se před dalším vyprázdněním nemají čas zahojit. Proto se bolesti často opakují..

Bolest při stolici se zácpou je také pozorována kvůli těmto patologiím:

 • prasknutí svěrače (nastane, když osoba silně tlačí);
 • poškození hemoroidů;
 • anální trhliny;
 • syndrom bolesti anococcygeal;
 • kryptitida;
 • paraproktitida atd..

Konstantní bolest je pozorována při chronické zácpě doprovázené částečným uvolňováním výkalů. Při průchodu pevnými výkaly pokaždé znovu poškodíte stěny střeva a konečníku. To neumožňuje hojení ran a bolestivost je pokaždé znatelnější..

V případě zánětu hemoroidů může být ve stolici krev. Samotná bolest během vyprazdňování má řezný-hořící charakter, kvůli kterému se člověk snaží potlačit nutkání k defekaci, což jen zhoršuje zácpu a bolest.

Bolestivé pohyby střev po porodu

Mnoho žen, které porodily, ví na vlastní kůži o bolesti během vyprazdňování. Téměř všechny porodící ženy čelí tomuto problému a není na něm nic špatného, ​​protože je eliminován jednoduchými prostředky, které obklopují střevní stěny.

Bolest se může objevit jak během nošení dítěte, tak po porodu. V prvním případě jsou příčinou nepříjemných pocitů během stolice rostoucí plod, který vytlačuje trávicí trakt a samotné střeva, což vyvolává zácpu.

Během těhotenství se také často vyskytují problémy s krevním oběhem, které negativně ovlivňují fungování střev a vedou k rozvoji hemoroidů..

Bolí to hovořit po porodu z několika důvodů:

 • změny v hormonálních hladinách, které inhibují činnost střev a peristaltiku;
 • poporodní hemoroidy;
 • slzy přijaté během porodu;
 • nedodržování pitného režimu a nesprávná výživa po císařském řezu.

Abyste pochopili příčinu bolesti, stačí kontaktovat svého gynekologa nebo proktologa. Pokud je bolest způsobena prasknutím hemoroidů, můžete si doma pomoci aplikací chladného obkladu na perineum a použitím speciálních čípků.

Jak pochopit, že to bolí dítě, když kaká

Problémy s vyprazdňováním u dětí se vyskytují poměrně často a zácpa se může objevit neustále nebo se může objevit neočekávaně. Nejčastěji nepřítomnost stolice a bolest při vyprazdňování trápí novorozence a děti do tří let..

Pokud je dospělé dítě schopné nezávisle říci o přítomnosti bolesti, pak v tomto ohledu vznikají problémy s malými dětmi. Skutečnost, že dítě bolí, aby hovořila, lze pochopit podle následujících znaků:

 • strach z defekace;
 • plakat během vyprazdňování;
 • výstup z tvrzených výkalů;
 • plakat při utírání kněží;
 • strach z hrnce.

Kromě toho je možné mít podezření, že je pro dítě bolestivé se vyprazdňovat nejen neklidným chováním, ale také přítomností análních trhlin a krve v samotných výkalech. Tyto příznaky naznačují zácpu, proto byste se měli na dítě lépe podívat..

Někdy může být bolest během vyprazdňování i u měkkých stolic a pravidelných stolic. Většina rodičů je tím zaváděna, nemohou dlouho pochopit, co je důvodem hysterie dítěte během stolice.

Pokud dítě bolí, aby kakalo, co by měli rodiče udělat, aby usnadnili vyprazdňování? Nejprve byste měli věnovat pozornost stravě dítěte. Při vyvážené stravě a správném pitném režimu mají děti zřídka problémy se stolicí. Pokud to nestačí, musí být dítě předvedeno lékaři..

Co dělat pro bolestivé pohyby střev se zácpou

Zácpě a bolestivému vyprazdňování, které je s tím spojeno, je nejlepší se vyhnout, ale zabránit mu. Pokud však problémy začaly, pak je nejprve třeba pochopit jejich příčinu..

Pokud to bolí při zádech a zácpě, pak je prvním krokem změna stravy, vyloučení nezdravého jídla a přidání více vlákniny. U problematických stolic a tvrdých výkalů, které způsobují bolest, musíte:

 • jíst čerstvé rostlinné potraviny denně;
 • vyhnout se suchému jídlu;
 • uchýlit se k fyzické aktivitě;
 • přidejte několik kapek olejů (olivový, lněný, dýňový atd.) do hotového jídla;
 • zvýšit množství spotřebované vody;
 • tam jsou sušené ovoce, jako jsou sušené meruňky a švestky;
 • zahrnout do stravy fermentované mléčné výrobky bez zahušťovadel.

Ale co když to bolí kakat kvůli přítomnosti onemocnění dolního gastrointestinálního traktu nebo tlustého střeva? V tomto případě léčba zahrnuje nejen speciální dietu, ale také léky. Terapie se liší v závislosti na onemocnění, takže ji může předepsat pouze odborník.

Pokud hemoroidy způsobují bolest během stolice, můžete si pomoci rektálními čípky a bylinnými koupelemi, které vám poradí proktolog. V případě novotvarů v tlustém střevě je léčba závažnější a měla by být zahájena návštěvou onkologa.

Hodně to bolelo jít na toaletu - co dělat?

Mnoho lidí různého věku, kteří navštěvují lékaře, se stydí položit otázku, proč to bolí jít na toaletu. Ve skutečnosti tomuto problému čelí mnoho.

V souladu s tím je nutné sledovat frekvenci stolice a sledovat frekvenci tohoto procesu..

 1. Co je to zácpa?
 2. Proč je bolestivé chodit na toaletu ve velkém množství?
 3. Příznaky onemocnění konečníku
 4. Příčiny
 5. Zácpa
 6. Narušení gastrointestinálního traktu
 7. Hemoroidy
 8. Expanze hemoroidních žil
 9. Novotvary
 10. Praskliny
 11. Proktitida
 12. Rektální výhřez
 13. Cizí tělesa v konečníku
 14. Bolí mě hodně chodit na toaletu během menstruace
 15. Bolest při přechodu na toaletu během těhotenství
 16. Diagnostika
 17. Léčba
 18. Prevence
 19. Recenze

Co je to zácpa?

Mnoho lidí pocítí zácpu způsobující bolest, když se člověk pokusí použít toaletu.

Bolestivé pocity přispívají k tvorbě trhlin, kterými mohou bakterie a infekce velmi snadno proniknout.

Porucha gastrointestinálního traktu je důvodem, proč dochází k zácpě, jejíž délka může být odlišná.

Porušením je zadržování stolice po dobu 4-5 dnů.

Zácpa je období obtížných stolic, které lidé z nějakého důvodu zažívají. To jen naznačuje nerovnováhu ve výživě a také vznik problémů v zažívacím traktu..

Proč je bolestivé chodit na toaletu ve velkém množství?

Ve skutečnosti může bolest během pohybu střev naznačovat přítomnost různých druhů onemocnění. Neignorujte takové příznaky z těla. Je možné, že se bolest objeví z nějakého důvodu a ve zdech zdravotnického zařízení je zapotřebí důkladnější a hlubší diagnostiky.

Hlavní faktory:

 1. Nejprve je třeba poznamenat, že nejčastější příčinou je narušení gastrointestinálního traktu. K tomu dochází, když je strava narušena a příjem potravy není vyvážený. Mohou existovat příčiny onemocnění spojených s prací gastrointestinálního traktu. To vyžaduje hloubkovou diagnostiku..
 2. Zadruhé, zácpa není méně častým jevem, který se setkává s lidmi jakékoli věkové kategorie. Při zácpě fekální kameny přímo poškrábají střevní stěnu a pohybují se vpřed. To je to, co v procesu bolí..
 3. Zatřetí, nedávný porod může být příčinou bolesti. Problém je samozřejmě vlastní ženám. Porod, který nedávno prožila žena, způsobuje řadu poruch nejen v práci některých orgánů, ale také problémy se stolicí. Jak víte, během porodu žena prožívá nejen bolest, ale také přináší obrovské zatížení téměř všem orgánům.
 4. Příčina je často skryta v žilním systému ženy. Souvisí to ve skutečnosti, že během období těhotenství dítěte i během období porodu se v žilním systému tvoří stagnace krve. Plod nesený ženou stlačuje cévy a má především fyzický účinek na žilní systém. Výsledkem je, že je vytlačen nejen gastrointestinální trakt, ale i celý žilní systém. Jak vidíte, v těle ženy je vše v období těhotenství vzájemně propojeno..

Výsledkem je, že se žena stane obětí hemoroidů a bohužel ji před tím nelze chránit. Toto onemocnění je nebezpečné, protože v období, kdy člověk tlačí, hemoroidy bobtnají a naplňují se krví, což může v budoucnu vést k prasknutí uzlů a otevření krvácení. To způsobí bolesti a nepohodlí pro každou osobu..

Včasnou diagnostikou můžete odstranit nejen příčiny nemoci, ale také samotnou nemoc, čímž odstraníte řadu problémů.

Mnoho lidí má rádi samoléčbu, což vždy vede k negativnímu výsledku léčby a nulovému účinku. Doporučuje se navštívit příslušný lékařský ústav pro diagnostiku a další léčbu.

Příznaky onemocnění konečníku

Onemocnění konečníku je možná nejčastější, a to jak u žen, tak u mužů. Je třeba poznamenat, že taková nemoc je vlastní každé věkové kategorii..

Vznik takové nemoci nelze ani kontrolovat. Co je to rektální choroba a jak ji rozpoznat mezi všemi podobnými nemocemi?

Existuje poměrně málo příznaků a každý se setkal s jedním z nich:

 • Bolest v břiše. To se stalo každé osobě. Bolest této povahy sahá primárně do řitního kanálu. Bolesti mohou být ostré i bolestivé. Během uvolňování plynu dochází k významnému snížení bolesti.
 • Porucha stolice. Zácpa primárně přispívá k intoxikaci těla, což má samozřejmě negativní vliv na zdraví každého člověka.
 • Rachot. Mnoho lidí se setkalo s tak nepochopitelnými příznaky, jako je dunění v žaludku, a 50% tomu nepřikládá žádnou důležitost. Právě tyto zvuky naznačují, že tvorba plynu roste.
 • Prasknutí bolesti ve střevech. Bolesti bývají různé intenzity. Avšak podle výskytu bolesti v určitém časovém období se určují nemoci.

Příčiny

Jaký je důvod bolesti během pohybu střev? Důvodů je opravdu dost. Musíte to vyřešit v pořádku.

Zácpa

Je známo, že zácpa je nejčastějším výskytem, ​​kterému čelí i malé děti. Samozřejmě příčinou zácpy je především narušení gastrointestinálního traktu..

Pokud střeva nefungují správně, přispívají fekální kameny k poškození střevních stěn při pohybu vpřed. To přispívá k tvorbě zácpy a způsobuje bolest během vyprazdňování..

Jak se s tím vypořádat? Nejprve je nutné obnovit nutriční rovnováhu a zkontrolovat konzumované potraviny. Je možné, že se do jednoho jídla vejde spousta „těžkých“ potravin, jejichž příjem způsobuje zácpu.

Narušení gastrointestinálního traktu

Z neznámých důvodů je u lidí často narušena i práce gastrointestinálního traktu. To lze vysvětlit sníženou imunitou a například konzumací extra velkého množství potravin, které nebyly dříve konzumovány.

Co pak? Nedostatek vyvážené stravy zpravidla znamená narušení trávicího traktu, což je doprovázeno nejen střevními problémy, ale také řadou dalších nepříjemných příznaků..

Hemoroidy

Zpravidla se ženy s tímto problémem potýkají často v období po porodu. Během období těhotenství obvykle dochází k fyzické kompresi nejen všech orgánů, ale také žilního systému, který postihuje střeva.

Expanze hemoroidních žil

Ženy po porodu se často stávají oběťmi takové diagnózy, jako jsou křečové žíly typu hemoroidů. Jde o to, že dítě, které je stále v břiše své matky, aktivně roste a rozvíjí se.

Tento proces přispívá k fyzickému tlaku na mnoho orgánů, z nichž jedním jsou střeva. Důvody tím nekončí. Ukazuje se, že dítě má fyzický účinek na žilní systém ženy..

Stagnace krve je nejběžnějším jevem a bohužel z toho není úniku. V důsledku procesu stagnace se žíly začínají bobtnat, což následně, jak již bylo zmíněno dříve, vede nejen k prasknutí, ale také k bolesti.

Expanze žil se provádí pod tlakem stagnace krve. To je hlavní důvod, proč se žíly rozšiřují..

Novotvary

Polypy jsou novotvary benigní povahy. Odstranění formací je k dispozici a možná i nejbezpečnější metody. Takové novotvary mohou způsobit zácpu a nejrůznější onemocnění spojená se střevy..

Praskliny

Mnoho žen zná praskliny. Typicky se v konečníku a kolem něj tvoří praskliny. K tomu dochází ze silných pokusů, v důsledku čehož pokožka nevydrží, a vytvářejí se mikrotrhlinky, které mohou růst do větších. Když máte pohyb střev, praskliny způsobují bolest a nepohodlí.

Jiným způsobem se tento jev nazývá anální trhlina. Jedná se o prasknutí sliznice v řiti.

Příčinou vzniku trhlin je často mechanické poškození v důsledku konečníku. S rozrušenou stolicí se také tvoří takové mikrotrhliny.

Dlouhodobá zácpa může situaci zhoršit a zvětšit praskliny. Tvorba takových trhlin zpravidla vede k bolesti a svědění v anální oblasti..

Proktitida

Proctitis je zánětlivé onemocnění v procesu, které postihuje sliznici samotného konečníku.

Toto onemocnění je charakterizováno příznaky:

 • výtok s hnisavým a krvavým obsahem;
 • nutkání doprovázené bolestivými pocity;
 • bolest po stolici a pocit pálení

Důvody pro vznik takové nemoci jsou:

 • pravidelná zácpa;
 • používání alkoholických a mastných výrobků;
 • poruchy sekrece žaludečního typu;
 • mechanické poškození.

To vše vede ke vzniku onemocnění, jako je proktitida..

Je třeba poznamenat, že nemoc probíhá v chronické i akutní formě..

V medicíně existují čtyři typy proktitidy:

 • polypózní;
 • ulcerativní;
 • katarální-hemoragická;
 • katarálně hnisavý

S každým typem onemocnění se vytvářejí charakteristické rysy - s určitým typem polypů as určitým druhem vředů a eroze.

Rektální výhřez

Takový jev, jako je rektální prolaps, se také nazývá prolaps. U této diagnózy dochází k procesu prolapsu střeva..

Důvodem je především skutečnost, že pánevní svaly nejsou schopny udržet střeva na požadované úrovni. Jinými slovy, takový proces naznačuje především oslabení pánevních svalů..

Tomuto jevu předchází zácpa, hemoroidy, průjem a zvýšená fyzická aktivita. Pokud jsou svaly v dobré kondici a jsou schopny vykonávat svou hlavní funkci - retenci, pak střevo postupem času opět samo zapadne na své místo. Pokud dojde ke ztrátě nejdůležitější funkce, orgán se obvykle vkládá ručně..

Nemoc jako rektální výhřez, doprovázená neschopností zadržovat plyn a výkaly. To znamená, že taková nemoc opravdu způsobuje nepříjemnosti a nepohodlí..

Střevo může vypadnout jak náhle, tak při zvedání závaží a těžkých předmětů.

U nemoci se příznaky neliší od ostatních:

 • Slizniční výtok,
 • Bolest v podbřišku,
 • Touha po židli,
 • Těžkosti v análním kanálu.

Cizí tělesa v konečníku

Cizí těleso v konečníku - přítomnost cizího předmětu v oblasti distálního tlustého střeva velkého typu.

Příznaky přítomnosti cizího tělesa jsou především bolest a neustálé nutkání na stolici, stejně jako možné krvácení v malém množství.

Pro diagnostiku se používá digitální vyšetřovací metoda, která umožňuje posoudit přítomnost cizího tělesa v konečníku.

Toto onemocnění je často vlastní osobám trpícím alkoholickými chorobami. Riziková skupina zahrnuje lidi s nestandardním pohledem na sexualitu.

Cizí těleso koncentrované v konečníku nezpůsobuje hrozbu. Je nutné kvalitativně odstranit cizí těleso z konečníku.

Bolí mě hodně chodit na toaletu během menstruace

Období menstruace je pro samotnou ženu poměrně zásadní..

Během tohoto období jsou ženy nejen agresivní, ale také se často cítí dobře a někdy nejsou vůbec schopny nic dělat..

Nedostatek výkonu, bolest v podbřišku, závratě a další příznaky - to vše je doprovázeno současně v jednom období - během menstruace.

Nejběžnějším problémem jsou zpravidla hemoroidy, jejichž vývoj začíná v poporodním období. K tomu dochází kvůli skutečnosti, že během období těhotenství má žena žilní stagnaci krve.

To usnadňuje dítě, které žena nosí po dobu devíti měsíců a jehož růst v matčině břiše se stále více zvyšuje..

Tvorba hemoroidů, otok v budoucnu a schopný prasknout a je příčinou bolesti ve stolici.

Problém samozřejmě může souviset také s podvýživou... Ženy často zanedbávají stravu a poté začnou znovu jíst jako dříve, což jen zhoršuje zdravotní stav a dvojnásobně zvyšuje váhu..

Bolest při přechodu na toaletu během těhotenství

Těhotenství je neméně důležité období v životě ženy. Jak víte, během období nosení dítěte čelí manželky řadě problémů, které způsobují nepohodlí a špatné zdraví přímo pro nastávající matky.

V takovém období se zpravidla provádí vývoj stejného problému jako v poporodním období - vývoj hemoroidů.

Bohužel ne každému se podaří chránit žilní systém před tlakem dítěte a je jen málo šťastných..

V tomto případě dochází k žilní stagnaci, která vede k tvorbě uzlů hemoroidního typu. Tyto uzly způsobují nepohodlí jak nastávající matce, tak ženě, která již porodila..

Při tlačení jsou tyto uzly schopné nafouknout se a poté prasknout. To vše vede nejen ke krvácení, ale také ke skutečnosti, že matce dítěte ubližuje, když chodí na toaletu ve velkém množství..

Diagnostika

Léčba

Léčba je úplně jiná. Vše závisí na tom, jaké onemocnění je diagnostikováno a v jaké fázi zanedbávání je. Léčba je zpravidla předepsána, což pomáhá eliminovat zácpu a normalizuje gastrointestinální trakt..

Prevence

V preventivních opatřeních je nutné nejen navštívit lékaře, ale také dodržovat dietu a také snížit spotřebu alkoholických a mastných výrobků..

Recenze

Recenze žen o tomto problému:

Na závěr bych chtěl poznamenat, že jakékoli změny, které se vyskytnou v těle, musí být sledovány nezávisle a také hlášeny lékaři. Tím, že se stydíme klást otázky odborným lékařům, riskujeme trvalé zkáze vážných zdravotních problémů.

Proč to bolí tvrdě tlačit?

Někdy se člověk potýká s problémy, o kterých se stydí mluvit. Jedním z nich je velké bolestivé používání toalety. Mnoho lidí čelí takovému jevu, ale jen velmi malé procento je připraveno o tom informovat lékaře. Tento problém by však neměl být zticha. Pokud je bolestné tlačit velkým způsobem, proces vyprazdňování je narušen a to negativně ovlivňuje zdravotní stav a celkovou pohodu člověka.

Hlavní důvody

Pokud by bolest na chodbě byla bolestivá, mohly by k tomu přispět různé důvody. Nejběžnější jsou:

 • chronická zácpa;
 • přítomnost hemoroidů;
 • poporodní stav u žen.

Hlavním důvodem, proč bylo bolestivé tlačit během pohybu střev, je zácpa. Výkaly nahromaděné uvnitř těla začínají vyvíjet jakýsi tlak na stěny tlustého střeva. Z tohoto důvodu se mohou tvořit anální trhliny. Při normálním fungování střeva by návštěva toalety ve velkém stylu měla probíhat jednou za 1-3 dny. Pokud se to stane méně často, pak začne velké hromadění výkalů komplikovat proces defekace a způsobovat bolestivé a nepohodlné pocity při návštěvě toalety. A v tomto případě je nutné udělat klystýr, jinak nelze zabránit vnitřní intoxikaci těla.

Pokud to bolí chodit ve velkém stylu, pak můžeme mluvit o hemoroidech. Přítomnost takového onemocnění lze předpokládat doprovodnými dalšími příznaky. Hlavním příznakem hemoroidů je bolest při vyprazdňování, přítomnost krevních sraženin ve stolici a pocit ne zcela vyprázdněných střev. Bolestivé pocity se stávají intenzivními a s pokročilou formou onemocnění začínají hemoroidy vypadávat z konečníku.

Po porodu má mnoho žen také potíže s vyprazdňováním. To je způsobeno skutečností, že krevní oběh v pánevní oblasti je výrazně zpomalen a vnitřní orgány a žilní systém jsou pod zvýšeným tlakem. Výsledkem je žilní onemocnění dolního konečníku. Toto nepohodlí obvykle zmizí po šesti měsících a proces vyprazdňování se obnoví..

Patologie, které způsobují bolest během stolice

Bolí to jít na toaletu ve velkém kvůli patologiím vyvíjejícím se v těle. K tomu dochází u proktitidy a paraproktitidy. V prvním případě dochází k zánětlivému procesu, který postihuje sliznici konečníku. V tomto případě dochází k poruše stolice, stává se tekutou, ve stolici může být přítomna krev a hlen, objevují se bolesti intenzivní povahy. Samotné onemocnění je vyvoláno patogenními bakteriemi..

Paraproktitida je forma komplikace proktitidy. V tomto případě se zánět šíří a ovlivňuje oblast pararektální tkáně. Hlavními příznaky takové patologie jsou horečnatý stav a bolest v oblasti konečníku, která se zvyšuje při návštěvě toalety.

S vytvořením anální trhliny je chůze ve velkém stylu bolestivá. Během takové patologie je sliznice konečníku poškozena. To vyvolává silnou bolest, která se stává zvlášť výraznou právě při používání toalety a přítomnosti krvavých nečistot ve stolici.

Maligní nádor, který se tvoří v oblasti konečníku, začíná bránit průchodu výkalů. V tomto případě bude bolestivá defekace spojena se skutečností, že v důsledku vytvořeného růstu dochází k mechanickému poškození konečníku. Dalšími příznaky jsou nečistoty krve a hlenu ve stolici. Dalším charakteristickým příznakem je náhlé krvácení do konečníku..

Důvody, které tento stav vyvolaly

Když to bolí tlačit velkým způsobem, pak mluvíme o vnitřních poruchách těla. Mohou je provokovat následující důvody:

 • nemoci spojené se špatnou funkcí střev;
 • porucha fungování jícnu;
 • nevyvážená strava;
 • zneužívání přísných diet;
 • hormonální poruchy;
 • sedavý životní styl;
 • dlouhodobé užívání určitých léků.

Tomuto problému často čelí muži středního a staršího věku. A pokud stále není možné zjistit přesnou příčinu nepohodlí a bolesti, ke kterým dochází při návštěvě toalety, pak lékaři hovoří o kryptogenní proktalgii. Tato patologie vzniká po silných nervových zážitcích. V tomto případě, bez zjevného důvodu, se v oblasti konečníku vyskytnou bolestivé křeče..

Proč to bolí, když jdeme na záchod "velký"? Možné důvody

Buďme k sobě upřímní - toaleta nám přináší každodenní úlevu. Ne každý se odváží mluvit o takových intimních věcech. Pro některé lidi však jít na toaletu „velký“ znamená nepohodlí a úzkost. Co může znamenat bolest při stolici? Ve skutečnosti to může znamenat zdravotní problémy a různá onemocnění..

Máte hemoroidy

Existují dva typy hemoroidů: vnitřní a vnější. "Hemoroidy jsou v podstatě žílou, která sedí uvnitř konečníku a rozšiřuje se," vysvětluje Dr. De Latour, gastroenterolog a odborný asistent medicíny na NYU Langone Health. Přestože se vnitřní a vnější hemoroidy mohou vyskytovat z mnoha důvodů, nejčastější jsou přírůstek hmotnosti a těhotenství, které vedou ke zvýšenému tlaku a napětí přes žílu. "Když se v této oblasti zvýší tlak, tenkostěnné žíly kolem konečníku se rozšíří," říká De Latour. Poznamenává, že vnitřní hemoroidy by neměly být bolestivé, i když mohou krvácet, ale vnější naopak svědit a bolet.

Klíčem k prevenci hemoroidů je udržení zdravé hmotnosti, prevence rychlého přírůstku hmotnosti a začlenění velkého množství vlákniny do stravy. Dobrou zprávou je, že hemoroidy obvykle nejsou závažné nebo nebezpečné a moderní krémy mohou pomoci při léčbě příznaků..

Máte praskliny v konečníku

Trhlina je slza v kůži konečníku. Takové praskliny mohou nastat po lokálním traumatu, například od porodu nebo nesprávného podání klystýru.

Budete vědět, zda máte trhlinu, pokud pociťujete bolest během nebo po vyprázdnění, nebo pokud vidíte jasně červenou krev doprovázející stolici nebo viditelnou na toaletním papíru. Zranění může vidět také lékař nebo velmi blízká osoba, které důvěřujete..

Nejlepší způsob, jak zabránit praskání, je konzumovat hodně vlákniny, abyste měli pravidelný a snadný pohyb střev. Vlákno se prodává v lékárnách, ale nejlépe je konzumovat přírodní produkty, například zvýšit množství čerstvých salátů, které jíte.

Máte zácpu

Zácpa je nejčastěji způsobena poruchami příjmu potravy: buď nejíte dostatek vlákniny, nebo nepijete dostatek vody a jste dehydratovaní. "Pokud jste dehydratovaní, tlusté střevo nasaje veškerou vodu ze stolice, kterou vytváří," říká De Latour. „Výsledkem je tvrdý a bolestivý pohyb střev.“ A když se to stane, může to zatěžovat svaly v pánevní oblasti a vést k bolesti. De Latour opět říká, že řešením je vlákno. Léky mohou pomoci, říká lékař, ale nejsou dlouhodobým řešením..

Máte proktitidu

Proctitis je strašidelně znějící slovo pro zanícený konečník. Nemoc může být způsobena ulcerózní kolitidou nebo Crohnovou chorobou (zánětlivé onemocnění střev), pohlavně přenosnými chorobami, jako je syfilis a chlamydie, nebo zánětem způsobeným klystýrem, na který jste nereagovali dobře..

"U zánětlivých onemocnění střev můžeme být léčeni protizánětlivými léky," vysvětluje lékař. „Ale pokud máte infekci, musíme ji léčit sami, často antibiotiky.“

Máte zánětlivé onemocnění střev

Pokud máte ulcerózní kolitidu, Crohnovu chorobu nebo dokonce syndrom dráždivého tračníku, pravděpodobně se u vás vyskytne častý průjem. A kvůli neustálému toku výkalů análním kanálem pravděpodobně pocítíte podráždění a bolest. V tomto případě je nejlepší jít k gastroenterologovi, který předepíše příslušné testy a vyšetření, aby zjistil, zda se tvoří hnis..

Jdete jen příliš často na toaletu „velký“

"Každý někdy dostane průjem," říká De Latour. „A pokud během krátké doby dojde ke spoustě stolice, neustále otíráš a čistíš anální oblast, která je podrážděná a citlivá.“

V tomto případě De Latour říká, že je třeba se vyhnout místním krémům a místo toho je lepší použít dostatek vody, aby byl čistý. Nadměrné utírání povede k dalšímu podráždění (pamatujte, jak se u dítěte vyvine vyrážka - toto je volba pro dospělé), proto při utírání buďte velmi opatrní. Na pomoc přijde bidet nebo jen sprcha.

Máte endometriózu a nevěděli jste to

Pokud během menstruačního cyklu zaznamenáte silné bolestivé pohyby střev, může to být známka endometriózy. "Pokud ano, navštivte svého gynekologa," říká De Latour. "U některých žen s endometriózou vede růst endometria v tlustém střevě k bolesti a krvácení." Nestává se to příliš často, ale může se to stát. “ Takže nevydržte a myslete si, že „to samo projde“. Endometrióza může navíc vést k těžkému děložnímu krvácení. Je velmi důležité ji včas identifikovat a vyléčit..

Máte pohlavně přenosnou chorobu

De Latour, MD, říká, že vidí významnou část pacientů, „kteří trpí rektálními pohlavními chorobami. Může to vypadat jako zánětlivé onemocnění střev a mnoho lidí tomu prostě nevěnuje pozornost, ale zkušený lékař pochopí, co se děje. Je důležité si uvědomit, že aby se zabránilo takové situaci, je lepší ženám nenosit „řemínky“ a „racky“ a mít také jednoho partnera.

V zásadě musíte „vždy být chráněni, vědět, jestli má váš partner pohlavně přenosné choroby, a vyhnout se příležitostným vztahům,“ říká De Latour. To vše vás zbaví bolesti a nepohodlí při vyprazdňování a udrží vás zdravé po mnoho dalších let..

Máte HPV, rakovinu konečníku nebo konečníku

Tato situace nastává extrémně zřídka, s největší pravděpodobností nemáte hroznou nemoc. Nikdo však není vůči němu imunní. Doporučujeme věnovat pozornost výše popsaným důvodům, udělat vše pro to, abyste bolest a její příčinu odstranili, ale nezapomeňte, že se maligní novotvary vyvíjejí bez našeho svolení. Může se stát, že bolest při vyprazdňování střev znamená rozvoj rakoviny..

Podle Dr. De Latoura došlo v některých zemích ke zvýšení počtu mladých pacientů - třicátníků - s rakovinou konečníku. (A HPV může způsobit rakovinu děložního čípku i konečníku.) „Jde o vážnou epidemii, proto sledujte své pocity,“ říká De Latour. Hledejte také další nepříjemné příznaky. Jeden nemůže věnovat pozornost významnému úbytku hmotnosti, což může naznačovat globální povahu problému.

Samozřejmě, většina z nás je v rozpacích mluvit o citlivých problémech a začít se léčit. Pokud však máte bolesti při vyprazdňování, měli byste být opatrní, zvláště pokud vás pravidelně obtěžují. Pokud máte některý z výše uvedených příznaků, navštivte svého lékaře.

Bolí to jít na toaletu ve velkém

Bolest během defekace je doprovázena mnoha různými patologiemi. Takový příznak může být projevem zácpy i maligního střevního nádoru, proto pokud se objeví nepříjemné pocity, měli byste se poradit s lékařem a zjistit příčinu nepříjemných jevů..

 • 1 Příčiny bolesti během stolice
  • 1.1 Hemoroidy
  • 1.2 Anální trhlina
  • 1.3 Paraproktitida
  • 1.4 Proctitis
  • 1.5 Rektální trauma
  • 1.6 Absces
  • 1.7 Kryptit
  • 1.8 Střevní infekce
  • 1.9 Onkologie konečníku
  • 1.10 Rektální výhřez a cizí tělesa
 • 2 Příznaky
 • 3 Funkce u mužů a žen
 • 4 Krev ve výkalech
 • 5 Diagnostika a léčba
 • 6 AndrologMed vysvětluje: Jak pochopit, že dítě bolí, když kaká?

Příčiny bolesti během stolice

Existují takové důvody pro rozvoj patologie:

Hemoroidy

Onemocnění charakterizované křečovými žilami v anorektální oblasti. Patogeneze je sedavý životní styl, sedavé zaměstnání, dědičná predispozice k onemocnění v důsledku anomálií ve vývoji hemoroidních žil, dystrofie svalů rektální oblasti ve věku 40 let, chronická zácpa, sekundární hemoroidy doprovázejí cirhózu jater, srdeční a respirační selhání, hypertenzi.

Klinickými projevy hemoroidů jsou bolest a krvácení během defekace. Onemocnění je klasifikováno podle stupňů závažnosti:

 • první - pacient cítí nepohodlí při návštěvě toalety, je možné krvácení, při vyšetření odborníkem není pozorován prolaps hemoroidů;
 • druhá - svědění v oblasti svěrače se spojuje, výhřez uzlů, zatímco se přizpůsobují samostatně;
 • třetí - dochází ke ztrátě uzlů, které se upravují pouze pomocí samotného pacienta, po kterém jsou drženy na místě;
 • čtvrtý - bolest se zvyšuje během pohybu střev, prolaps hemoroidů je tak výrazný, že je nemožné je umístit na místo.

Chronická ztráta krve vede k rozvoji anémie. V patogenezi krvácení hraje roli svěrače - když uzly vypadnou, svaly se stahují a stlačují cévy, což vede k uvolnění krevního alkoholu barvy z žil, může být uvolněno kapáním i tryskáním.

Anální trhliny

Porucha stěny konečníku je asi 1–2 cm štěrbinového nebo trojúhelníkového tvaru. Hlavní patogenezí je mechanický faktor, to znamená, že poškození nastává v důsledku chronické zácpy, méně často - s prodlouženým těžkým průjmem.

Někdy se u žen může vytvořit trhlina během přirozeného porodu a v důsledku nesprávného vedení po porodu. V důsledku reflexní kontrakce svalstva svěrače v reakci na faktor bolesti je narušen průtok krve - ischemie, takže se trhlina nehojí. Patologie je charakterizována třemi klinickými projevy - bolestí při cestě na toaletu s možným ozářením do bederní oblasti, podbřišku, krvácení a křeč svalů svěrače.

Paraproktitida

Onemocnění charakterizované zánětem tkáně umístěné v fasciálním plášti konečníku - tobolka Amyuss. Zástupci oportunní mikroflóry nejčastěji působí jako patogeny.

Mezi rizikové faktory rozvoje onemocnění patří hemoroidy, proktitida, proktosigmoiditida a trhliny. Mezi všemi formami onemocnění je nejčastější subkutánní paraproktitida. Existují stížnosti na subfebrilní stav, silnou bolest v řiti, která se zesiluje při jízdě na toaletu, kýchání, kašel.

Proktitida

Zánětlivý proces, který se vyvíjí v konečníku. Patologie je způsobena aktivací patogenní nebo podmíněně patogenní střevní flóry. Nejčastěji se vyskytuje nespecifická proktitida, méně často - specifická, způsobená Kochovým bacilem nebo kapavou. Mezi pacientovými stížnostmi převládají bolesti při vyprazdňování, horečnatá horečka, tenesmus, pálení svěrače..

Rektální trauma

Lze zavřít nebo otevřít:

 • K uzavření dochází v důsledku tupého poranění břicha, například v důsledku úderu tupým předmětem, dopravní nehody, pracovního úrazu.
 • Otevřený je vzácný a je důsledkem zranění střelnou zbraní nebo prorážecí zbraní. Příčinou otevřené rány konečníku mohou být také lékařské manipulace (chirurgický zákrok, očistný klystýr, fibrokolonoskopie) a vniknutí cizího tělesa do střeva.

Příznaky poškození závisí na povaze a závažnosti poškození. Bolest v anální oblasti, břiše, krvácení může být slabé nebo silné, když krev vstupuje do břišní dutiny, vyvine se klinika akutního břicha. Další zhoršení zdravotního stavu je spojeno se zvýšením peritonitidy. Patologie vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc.

Absces

Místo hnisání omezené kapslí pojivové tkáně. Výskyt takové patologické reakce v konečníku může být způsoben proktitidou. Nemoc vyžaduje chirurgickou léčbu.

Kryptit

Zánět Morganovy krypty. Patogeneze je způsobena zhoršeným odtokem krypty v důsledku jejího traumatu nebo deformace, která vede k zánětu kanálků análních žláz. Pacient si stěžuje na intenzivní bolest v anální oblasti, vzhled tenesmu.

Infekce střev

Některé akutní střevní infekce jsou kolitida, která je nejčastější u shigelózy.

Onkologie konečníku

Etiologie rakoviny konečníku není zcela objasněna. Byla navržena role chronického zánětlivého onemocnění střev, Crohnovy choroby, análních trhlin, polypózy. Průběh onemocnění závisí na umístění nádoru v konečníku. Některé typy se objevují dostatečně rychle nebo jsou detekovány digitálním vyšetřením a některé jsou bez příznaků. Ale jedním z nejčastějších příznaků je bolestivost při vyprazdňování..

Rektální výhřez a cizí tělesa

Dědičná predispozice, abnormální umístění střeva a doprovodná onemocnění přispívají ke vzniku prolapsu konečníku. Patologie doprovází hemoroidy, chronickou kolitidu atd. Prolaps střev se vyskytuje se zvýšeným nitrobřišním tlakem. Existuje klasifikace podle fází:

 • první je charakterizován výstupem z konečníku během defekace části sliznice, který se automaticky upraví, když se normalizuje tlak v břiše;
 • druhý - střevní prolaps nastává během fyzické námahy, redukci může provést sám pacient;
 • třetí - výstup konečníku ven nezávisí na fyzické aktivitě a dochází v klidu, nezávislé snížení je nemožné.

Klinický obraz zahrnuje:

 • bolest během stolice;
 • krvácející.

Komplikací onemocnění je narušení vypadlé oblasti konečníku s rozvojem nekrózy.

Cizí tělesa, například nestrávené zbytky jídla nebo předměty vložené do konečníku, mohou poškodit sliznici konečníku, což může vést ke vzniku eroze a dokonce k tvorbě vředů, což je doprovázeno silnými bolestmi při návštěvě toalety a krvácením.

Příznaky

Intenzita bolesti závisí na důvodech, které ji způsobily. U hemoroidů tedy nejčastěji dochází k nepohodlí během pohybu střev, doprovázenému uvolňováním šarlatové krve. Silná bolest se spojuje ve druhé nebo třetí fázi onemocnění.

Maligní novotvary mohou být po dlouhou dobu asymptomatické, bolestivé pocity se spojí v pokročilém stadiu. To komplikuje diagnostiku a včasnou léčbu onemocnění..

Zánětlivé procesy v konečníku jsou obvykle doprovázeny silnou bolestí a horečkou a střevní infekce jsou charakterizovány dyspeptickými poruchami ve formě průjmu a zvracení.

Funkce u mužů a žen

Některé patologie doprovázené bolestí během stolice jsou spojeny s chorobami reprodukčního systému.

Bolestivý výlet na toaletu u mužů je často spojen s patologiemi prostaty kvůli strukturálním rysům - orgán se nachází blízko konečníku, proto může poškozující faktor vést k bolesti v anální oblasti. Mezi hlavní příčiny bolesti během stolice u mužů patří:

 • Prostatitida je zánět prostaty, doprovázený bolestmi zad, dolní části břicha, konečníku, horečkou, dysurickými poruchami; s postupující progresí se zvyšují známky intoxikace - časté bolesti hlavy, malátnost, letargie. Onemocnění se vyvíjí v důsledku poškození orgánové tkáně patogenními mikroorganismy.
 • Hyperplazie nebo adenom prostaty je proliferace žlázové zóny. Etiologie není zcela objasněna, ale předpokládá se, že hlavní příčinou vývoje je změna hormonálních hladin a stárnutí těla. Hlavním příznakem je porucha močení, ale bolest v anální oblasti je možná.
 • Onkologický novotvar prostaty je zhoubný nádor; může pocházet z žlázové nebo epiteliální tkáně. Rizikovými faktory pro rozvoj onemocnění jsou stáří, přítomnost špatných návyků, chronická onemocnění urogenitálního systému infekční a neinfekční povahy, zatížená dědičná anamnéza, hormonální nerovnováha..

U žen lze pozorovat bolestivou defekaci během menstruace, což je způsobeno změnou hormonálních hladin, a to zvýšením produkce prostaglandinů, které ovlivňují střevní motilitu. Průjem dráždí sliznici konečníku, což je doprovázeno bolestmi při návštěvě toalety. Další příčinou bolestivých pohybů střev u žen může být endometrióza - množení buněk endometria mimo jejich vrstvu. U extragenitální varianty může patologie ovlivnit střevní stěnu..

Krev ve stolici

Přítomnost krve ve stolici je důležitým diagnostickým znakem:

 • barva se mění od šarlatové po černou;
 • výskyt krve během nebo po defekaci;
 • množství krve - od několika kapek na toaletní papír po tryskové krvácení.
 1. Šarlatová krev je známkou krvácení z anastomóz konečníku, nejčastěji následkem hemoroidů.
 2. Černá barva krve znamená krvácení z horních střev a tento odstín se vytváří v důsledku chemické interakce a tvorby hematinu v kyselině chlorovodíkové.
 3. Krev ve stolici ve formě skvrn může doprovázet onkologický proces ve střevě.

Diagnostika a léčba

Pokud je bolestivé jít na toaletu ve velkém měřítku, měli byste se okamžitě poradit s proktologem, který provede veškerý potřebný výzkum a předepíše léčbu.

 1. Digitální rektální vyšetření provádí proktolog, který zkoumá struktury konečníku. Lékař dokáže detekovat zvětšené žíly a novotvary.
 2. Klinická analýza stolice hodnotí její konzistenci, přítomnost nestrávených zbytků potravy, barvu, vůni.
 3. Studium fekálních hmot pro okultní krev umožňuje včasnou diagnostiku rakoviny.
 4. Kolonoskopie je instrumentální metoda výzkumu, která umožňuje posoudit stav střevní sliznice. Procedura se provádí v anestezii pomocí speciálního vybavení. Během kolonoskopie je možné odebrat materiál pro biopsii za účelem hlubšího histologického vyšetření postižené oblasti orgánu.
 5. Sigmoidoskopie - instrumentální vyšetření konečníku.
 6. Defekografie - rentgen, prováděný pomocí kontrastní látky. Výzkum odhaluje funkci defekace střev.
 7. Anoskopie - vyšetření stavu řitního kanálu.
 8. V případě potřeby může lékař jmenovat konzultaci s dalšími odborníky, například s gynekologem nebo urologem.
 9. Pokud je zjištěna patologie prostaty, provede se analýza pro PSA - serinproteázu podobnou kallikreinu, jejíž zvýšení indikuje možnou přítomnost onkologického procesu.

Léčba závisí na příčině bolestivého pohybu střev. Terapie může být jak léková, tak chirurgická..

AndrologMed vysvětluje: Jak pochopit, že to bolí dítě, když kaká?

Kvůli nedokonalé struktuře trávicího traktu a vysoké náchylnosti k různým infekčním a neinfekčním chorobám děti často trpí defekací.

Abyste pochopili, že dítě bolí jít na toaletu, měli byste věnovat pozornost následujícím znakům:

 • strach z vyprázdnění;
 • slzavost při návštěvě toalety;
 • odmítnutí banku;
 • hyperémie svěrače;
 • přítomnost krve ve stolici;
 • změna frekvence chodení na toaletu nahoru a dolů.

Pokud se objeví příznaky bolestivých pohybů střev, ukažte dítě lékaři.

6 důvodů, proč to bolí jít na toaletu

Pokud to bolí jít na toaletu ve velkém měřítku, pak tento příznak nelze ignorovat, protože je to první známka závažných střevních patologií, které je třeba rychle diagnostikovat a léčit.

 1. Příčiny bolestivých pohybů střev
 2. Příznaky doprovázející bolestivé pohyby střev
 3. Patologie střev
 4. Zácpa
 5. Anální trhliny
 6. Hemoroidy
 7. Proktitida
 8. Střevní onkologie
 9. Požití cizích předmětů do střev
 10. Co dělat, když příliš bolí jít na toaletu?

Příčiny bolestivých pohybů střev

Bolestivé pohyby střev u mužů a žen všech věkových skupin mohou být způsobeny:

 • Funkční poruchy střevního traktu doprovázené zácpou.
 • Zácpa způsobená křečemi svalů svěrače nebo konečníku.
 • Zvětšení dělohy a zvýšený tlak na konečník s překrytím lumenu během těhotenství u žen.
 • Různé střevní patologie (zejména konečník).
 • Průjem, který dráždí střevní stěny a způsobuje bolest.

Bolest po odchodu na toaletu nebo během stolice se může objevit s různou frekvencí a intenzitou, ale pokud se situace zhorší, pak patologie postupuje a musíte okamžitě hledat způsoby, jak problém vyřešit.

Když je pro lidi obtížné jít na toaletu kvůli bolesti, podvědomě v sobě blokují tento reflex, což následně jen zhoršuje celkovou pohodu člověka. Nejtěžší je to pro muže, protože je v rozpacích mluvit o takovém problému a dlouho se nesnaží zjistit, proč se to děje. Ale neměli byste se stydět za tuto patologii, musíte se poradit s lékařem a určit příčinu nemoci, to platí pro absolutně všechny lidi.

Příznaky doprovázející bolestivé pohyby střev

Když to bolí defekovat po dlouhou dobu a není zjištěn důvod potíží s chodením na toaletu, začnou se objevovat doprovodné příznaky, které pomohou objasnit diagnózu. Mezi další příznaky, které se vyskytují v souvislosti s bolestí během pohybu střev, patří:

 • Změny barvy a konzistence stolice (tekuté s průjmem, velmi husté se zácpou).
 • Změny vůně kala lilie - páchnoucí, hnilobné atd..
 • Nadýmání.
 • Křeče v břiše, dolní části střev (bolesti žaludku v různých částech, ale vždy více v dolní části břicha).
 • Ve stolici jsou zaznamenány hleny a krev.
 • Když jdete na toaletu, ve střevech je pocit cizího předmětu, někdy je tento pocit jindy.
 • Po toaletě je pocit neúplnosti procesu, i když osoba zcela vyprázdnila střeva.
 • Pulzace v konečníku (zejména po zácpě, kdy se konečně vyprázdní střeva).
 • Obecným pocitem nevolnosti je únava a ospalost, snížený výkon, protože když nechodíte delší dobu na toaletu, začnou se hromadit toxiny a otrávit tělo.

Pokud je vyprazdňování velmi bolestivé a začaly se objevovat další příznaky z výše popsaných v různých kombinacích, měli byste jít na diagnózu a navštívit lékaře, abyste rychle našli příčinu.

Patologie střev

Právě onemocnění střev nejčastěji způsobují problémy na záchodech s vyprazdňováním. Patologie jsou různé, ale je lepší identifikovat kteroukoli z nich v rané fázi, aby léčba nezabrala mnoho úsilí, času a peněz, jak se to stane, když se nemoc již v těle opravdu projevila. Zvažte hlavní patologické stavy, které mohou způsobit bolest během pohybu střev.

Zácpa

Toto je nejčastější problém, který ve velké míře způsobuje bolestivé výlety do koupelny. Prodloužená stagnace stolice ve střevech vede ke zhutnění mas, což jim ztěžuje opuštění těla. Suché a tvrdé výkaly na výstupu začnou poškodit sliznici konečníku a objeví se konečník a bolest.

Zácpa může nastat z několika důvodů:

 • Problémy s napájením.
 • Užívání antibakteriálních léků.
 • Stres.
 • Porušení střevní motility.

Anální trhliny

Trhlina v lumenu konečníku se může tvořit v důsledku vnějších nebo vnitřních vlivů. Mezi vnitřní účinky patří poškození hustými suchými výkaly. Venku - sex, používání různých hraček a trauma.

Anální trhliny často způsobují silnou bolest během stolice, což způsobuje, že se osoba zdráhá použít toaletu, a problém se zhoršuje. Pokud je to špatné, musíte jít na toaletu i při překonávání bolesti, ale je také nutné ošetřit praskliny.

Hemoroidy

Je také velmi častou příčinou bolesti při vyprazdňování, zejména u dospělých nad 40 let. Hemoroidy jsou těsnění ve střevech v důsledku expanze žilních cév. Tyto uzly mohou být velké nebo malé, jednoduché nebo více. Čím větší je jejich velikost a počet, tím více se lumen střeva překrývá, a když výkaly vyjdou, zraní jemnou sliznici zanícené oblasti.

U hemoroidů není bolest v prvních fázích silná, ale s rostoucím zánětem se zvýší. Obzvláště bolest je cítit po fyzické námaze, kdy konečník ještě více vypadne a uzliny se zapálí.

Proktitida

Pokud se proktitida neléčí po dlouhou dobu, může se na jejím pozadí objevit paraproktitida - zánět pararektální tkáně, tj. Oblast obklopující konečník. Paraproktitida je obtížnější léčit a její příznaky jsou výraznější, což člověku způsobuje větší nepohodlí, takže byste neměli tuto nemoc ignorovat.

Střevní onkologie

U rakoviny tlustého střeva, kdy bolest již začala, se rychle začnou objevovat další příznaky - krev ve stolici, hlen, zácpa nebo průjem, které se mohou navzájem střídat. Krvácení se může objevit spontánně kdykoli, pokud je nádor již vážně traumatizován předchozími výkaly. Tento stav nelze ignorovat; rakovina střev by měla být léčena okamžitě..

Požití cizích předmětů do střev

Jídlem mohou být také cizí předměty - velké, těžko stravitelné kosti. Také cizí předměty se mohou dostat do střev, pokud dojde k jejich náhodnému polknutí, což se dětem často stává - polykají hračky a jiné nečistoty a pak se zaseknou v konečníku a způsobí bolest při vylití stolice.

Cizí předměty se také mohou dostat do konečníku, pokud osoba upřednostňuje nekonvenční sex pomocí různých hraček a stimulantů, které se mohou odlomit nebo jen uváznout ve střevě.

Jednou z hlavních příčin zácpy nebo průjmu je špatná strava. Proto, abyste zlepšili funkci střev, musíte vypít jednoduchý.

Co dělat, když příliš bolí jít na toaletu?

Pokud máte potíže s pohybem střev, je nutné podstoupit diagnostiku a zjistit, co způsobuje bolestivé pocity. Osoba musí nutně:

 1. Poraďte se s lékařem proktologem.
 2. Složit testy na výkaly, moč a krev.
 3. Proveďte sigmoidoskopii nebo kolonoskopii, pokud není možné vložit sondu do konečníku, proveďte rentgen s kontrastem.
 4. Proveďte vyšetření u samotného lékaře, aby nahmatal střevní stěny, vyšetřil konečník a vzal anamnézu.
 5. Zahajte léčbu podle stanovené diagnózy.

Nitroděložní tělísko (IUD) je lokální zařízení, které dlouhodobě chrání ženu před nechtěným těhotenstvím. S jejich používáním je spojeno několik typů antikoncepce a funkcí.