Proč bolí dolní břicho jako během menstruace, ale nejsou, v jakých případech stojí za to se obávat?

Časný nástup menstruace určuje žena podle různých příznaků. U mnoha žen začíná několik dní před menstruací bolet dolní část břicha. Intenzita vjemů je individuální. S nástupem menstruace však zmizí. Někdy bolí dolní část břicha, ale není tam žádné období. Proč se toto děje? Musím si dělat starosti?

Příčiny bolesti v břiše jako u menstruace v jejich nepřítomnosti

Krátce před menstruací se děloha připravuje na odmítnutí přebytečné vrstvy endometria, která se vytvořila během přípravy těla na oplodnění. Křeče, narušení toku krve do pánevních orgánů a vznik nepříjemných pocitů. Pokud dojde k nepohodlí v důsledku přírodních nebo patologických procesů, nedochází k menstruaci.

Přirozené příčiny

Menstruační cyklus je regulován hormony. Pod vlivem různých faktorů se mění rychlost produkce progesteronu a estrogenu, takže může dojít k posunu cyklu. V tomto případě předmenstruační příznaky začínají, ale regulace v pravý čas chybí. Žaludek bolí jako při menstruaci, ale není to z následujících důvodů:

 • Nadměrná fyzická aktivita. V důsledku silného napětí v těle je narušena rychlost přenosu příkazů z mozku do jiných orgánů. Pokud žena krátce před začátkem cyklu fyzicky tvrdě pracovala, objeví se bolesti v podbřišku, ale předpisy nechodí. Pokud je břišní oblast namáhána, může dojít ke zvýšení nepohodlí.
 • Stres a vzrušení. Stresující situace také nutí mozek zpomalit rychlost reprodukčních procesů. Děloha se připravuje na odmítnutí endometria, ale procesy, které usnadňují uvolňování sekrecí, nejsou aktivovány.
 • Těhotenství. Po oplodnění vajíčka se na nějakou dobu objeví břišní nepohodlí, ale menstruace nepřijde. Nepříjemné pocity vznikají v důsledku skutečnosti, že embryo, když je implantováno do dělohy, mírně poškozuje děložní vrstvu.
 • Nedostatek ovulace. Někdy vaječníky neprodukují vajíčko, takže k ovulaci nedochází. Tento jev se nazývá anovulační cyklus. Tento stav je normální pro každou ženu. Počet anovulačních cyklů se zvyšuje s věkem. Navzdory nepřítomnosti zralého vajíčka menstruace pokračuje, ale se zpožděním asi týden. V tomto případě všechny předmenstruační příznaky přetrvávají..
 • Špatná výživa. Nedostatek vitamínů a stopových prvků ve stravě negativně ovlivňuje tvorbu hormonů a kontraktilitu dělohy. Žaludek může bolet, ale výtok nezačne.
 • Změna podnebí, rytmus života, pohyb. Organismus vnímá nové podmínky jako hrozbu. Během adaptačního období jsou periody zpožděny. Při přípravě na ně však stále bolelo dolní břicho..
 • Změny související s věkem. Po 45 letech v ženském těle produkce estrogenu klesá. Objevují se následující příznaky: bolest v podbřišku, závratě, žádná menstruace.

Patologické procesy

Absence menstruace s bolestmi břicha naznačuje následující patologie:

 • Mimoděložní těhotenství. Poruchy reprodukčního systému vedou k tomu, že oplodněné vajíčko je připojeno mimo děložní dutinu. Menstruace chybí, ale objevují se nepříjemné příznaky. Bolest s mimoděložní implantací je velmi silná.
 • Riziko potratu. Pokud je těhotenský test pozitivní, ale žaludek bolí a táhne, existuje riziko odmítnutí plodu.
 • Hormonální nerovnováha. S nedostatkem nebo přebytkem ženských pohlavních hormonů se menstruace zpožďuje nebo se neobjevuje vůbec. V tomto případě se nepohodlí projevuje jak na začátku, tak uprostřed cyklu..
 • Zánětlivé procesy močových cest (cystitida, pyelonefritida, urolitiáza). Současně nepříjemné pocity doprovázejí ženu v různých dnech cyklu - před i po menstruaci..
 • Zánět pohlavních orgánů. Bolest a zpoždění menstruace způsobují endometritidu, adnexitidu, salpingitidu, infekční procesy v děložním čípku a pochvě. Nepohodlí je přítomno bez ohledu na cyklickost.
 • Apendicitida, gastrointestinální onemocnění.
 • Kýla v dolní části páteře, zánět nebo sevřený nerv.
 • Benigní a maligní nádory.

Pokud máte jakékoli příznaky, měli byste okamžitě vyhledat lékaře?

Naléhavá pomoc lékaře je nutná, pokud máte následující příznaky:

 • bolest, která vám brání vést normální život;
 • nepohodlí v dolní části břicha, ke kterému dochází při pohybu;
 • intenzivní krvácení z pochvy (potřeba měnit vložku každých 1-1,5 hodiny nebo více);
 • vzhled výtoku s nepříjemným zápachem;
 • špinění v den, kdy by menstruace neměla být, nebo během těhotenství (doporučujeme číst: výtok během těhotenství před zpožděním menstruace);
 • náhlé křeče v boku;
 • mdloby;
 • zakalení vědomí;
 • zvýšená tělesná teplota;
 • zvracení;
 • bolest při močení a krev v moči.

Je nutné poradit se s odborníkem bez ohledu na den cyklu, ve kterém se příznaky objevily. Nejnebezpečnější krvácení během těhotenství. Vzhled krve naznačuje začínající potrat. Nemůžete váhat, když je krvácení doprovázeno zimnicí, zvracením a intenzivní bolestí. Tyto příznaky doprovázejí mimoděložní těhotenství. Pokud nepožádáte o pomoc, může žena zemřít na ztrátu krve..

Taktika léčby

Zásady léčby bolesti dolní části břicha závisí na příčině. Pokud z přirozených důvodů bolí dolní část břicha, není nutná speciální terapie. Chcete-li obnovit cyklus, musíte zajistit výživu, snížit fyzickou aktivitu a chránit se před stresem. Ke zmírnění bolestivých příznaků je povolena jedna dávka přípravku No-shpa.

V případě patologických odchylek se určuje taktika léčby v závislosti na onemocnění. Nepoužívejte samoléčbu. Co dělat, lékař určí po stanovení přesné diagnózy. Typ léků a režim od recepce jsou vybrány v závislosti na následujících faktorech:

 • závažnost patologie;
 • věk pacienta;
 • přítomnost těhotenství;
 • související projevy.

Nemůže být bolest, pokud přišla menstruace??

Jakmile dorazí menstruace, měla by bolest břicha ustoupit. Tento příznak je však u každé ženy individuální. Někdy bolest přetrvává během prvních dnů měsíčního cyklu..

Někteří z poctivého sexu nemají během menstruace bolesti. Nedostatek bolesti není patologie. Pokud menstruace začíná včas a není doprovázena nepříjemnými příznaky, je žena naprosto zdravá. Úzkost by měla způsobit, že se objeví nové nepříjemné pocity. Chcete-li vyloučit patologii, musíte se poradit s lékařem.

Bolí vás žaludek, ale menstruace neexistuje - co to může znamenat??

Pravidelný menstruační cyklus je důkazem zdraví žen. Vypouštění však ne vždy dorazí podle plánu. Někdy se v těle nežného pohlaví vyskytnou poruchy. Tento článek vám řekne, proč se stane, že vás bolí žaludek, ale není tam žádné období. Dále bude popsán názor odborníků na tuto problematiku..

Bolí vás žaludek, ale žádná menstruace - je to normální? Odpověď lékaře

Pokud tuto otázku adresujete gynekologovi, nebude vám moci okamžitě dát jasnou odpověď. Chcete-li zjistit důvody absence krvácení, je nutné podstoupit diagnózu. Nejprve lékař určí dobu trvání amenorey. V tomto případě podezření okamžitě padne na skutečnost, že pacientka je těhotná. Poté se provede gynekologické vyšetření na speciálním křesle. Během ní lékař provede nátěr k analýze, aby zjistil stav vaší mikroflóry. Dále jsou přiřazeny další studie. Ve většině případů je k objasnění okolností dostatečné jedno ultrazvukové vyšetření. Lékař však může doporučit darování krve ke stanovení hladiny hormonů.

Je třeba poznamenat, že v některých případech je bolest břicha a nedostatek menstruace normální fyziologický proces. Patologii však nelze vyloučit. Zvažme hlavní důvody, proč bolí žaludek, ale neexistuje žádné období. Může existovat nejméně pět důvodů pro takový stav těla..

Nástup těhotenství u ženy

Pokud vás bolí žaludek, ale nemáte menstruaci (test je pozitivní), znamená to nástup oplodnění. Během menstruace je dutina ženského pohlavního orgánu očištěna. Dále se začíná aktivně produkovat hormon estrogen. Ovlivňuje endometrium - výstelku dělohy. To se hromadí během několika týdnů.

Po ovulaci účinkuje progesteron. Tento hormon má také příznivý účinek na endometrium, připravuje jej na implantaci. Pokud došlo k oplodnění, pak se vytvořená sada buněk zavede do volné sliznice. Tento proces vyvolává další produkci progesteronu. Z tohoto důvodu žena zaznamenává zpoždění menstruace. Bolest břicha je v tomto případě výsledkem poškození vnitřní části dělohy. Tento příznak však může naznačovat hrozbu přerušení nového stavu. Proto byste měli navštívit lékaře.

Anovulační cyklus: normální funkce těla

Proč se stane, že žaludek bolí, ale není tam žádné období? Negativní test naznačuje, že žena není těhotná. Vše je vysvětleno zcela jednoduše.

Zdravá žena ovuluje každý měsíc. V tomto okamžiku se z dominantního folikulu uvolní vajíčko. Mohou však nastat situace, kdy vaječníky jednoduše odpočívají. V tomto případě se cyklus nazývá anovulační. Je třeba poznamenat, že během těchto období je narušena rovnováha estrogenu a progesteronu. To často vede k mírnému zpoždění. Ženy si všimnou, že v anovulačních cyklech se menstruace zpožďuje nejvýše o týden. V tomto případě je bolest pociťována v dolní části břicha..

Důvodem zpoždění menstruace je nádor v malé pánvi

Stává se, že žaludek bolí, ale není tam žádné období (ale mělo by to být). To znamená, že žena jistě ví, že není těhotná. Co je v tomto případě důvodem nedostatečného absolutoria?

Lékaři říkají, že amenorea může být způsobena nádorovým procesem. Jeho nejčastější lokalizací jsou navíc vaječníky. Různé benigní a maligní nádory mohou způsobit opožděné krvácení. Z funkčních cyst lze rozlišit tvorbu folikulů. Téměř vždy se stává důvodem, že neexistují žádná období. Žena naopak pociťuje mírnou bolest v podbřišku v důsledku zvětšení vaječníku..

Hormonální selhání a vliv vnějších faktorů

Bolí vás žaludek a týden ani déle nemáte menstruaci. Proč se to stalo? V tomto případě můžeme mluvit o hormonální nerovnováze. Ve většině případů je to způsobeno vnějšími podněty. Patří mezi ně únava, nemoc, stres, změna klimatu atd..

Vaše menstruace pravděpodobně začne sama. Kromě toho, pokud žaludek bolí, pak kontraktilní práce dělohy již začala. Pro urychlení procesu však stojí za to kontaktovat gynekologa nebo endokrinologa. Pomocí moderních léků můžete rychle vyvolat menstruaci a obnovit cyklus..

Zánětlivý proces: adnexitida nebo metritida

Zpožděná menstruace a bolesti břicha mohou způsobit zánět. Obvykle postihuje dělohu. V tomto případě mluvíme o metritidě nebo endometritidě. Mohou být také zahrnuty vaječníky (adnexitida) a vejcovody (salpingitida). V pokročilejších situacích se nemoc šíří na několika místech najednou. Nejnebezpečnější formou zánětu je peritonitida. Ovlivňuje sliznici pobřišnice..

K zánětlivým procesům této povahy často dochází po přenesených genitálních infekcích. Navíc ve většině případů léčba nebyla provedena nebo byla vybrána nesprávně. Akutní forma patologie je charakterizována příznaky, jako je horečka, slabost a neobvyklý výtok. Chronický zánět není tak výrazný, ale je nebezpečnějším nepřítelem. V obou případech má žena zpoždění menstruace a bolesti v břišní dutině..

Neplatný počet dnů cyklu: ženská chyba

Proč se stane, že žaludek bolí, ale není tam žádné období? Důvodem může být nesprávný výpočet cyklu. Ženy často zapomínají, kdy naposledy krvácely. To vede k tomu, že datum dalšího období není správně vypočítáno. Ve většině případů se posune o 7 dní, protože mnoho nežného pohlaví je jen několik týdnů a vezme v úvahu svůj menstruační cyklus.

Bolest v pobřišnici je jiná. Docela často jsou takové příznaky dány střevními nebo močovými měchýři. Ženy si je naopak mýlí s předmenstruačními příznaky a diví se, proč bolí žaludek a krvácení nezačne..

závěry

Ženy se často potýkají s tím, že bolí jejich žaludek, ale nedochází k žádné menstruaci - proč se to stane, je popsáno v článku. Může to být norma nebo známka nějakého druhu patologie. Pokud se neočekávaně setkáte s takovým příznakem, stojí za to navštívit lékařské zařízení co nejdříve. Včasná diagnostika konkrétní patologie vám pomůže rychle zvládnout potíže. Dodržujte doporučení lékaře. Dobré zdraví!

Zpoždění menstruace. Žaludek bolí jako před menstruací: možné příčiny, léčba

Hormonální změny spojené s ovulací mohou ovlivnit některé části mozku, které způsobují změny nálady, podobné menstruačnímu období, ale nesouvisí s ovulací nebo menstruací. A co víc, určité fyzické abnormality v děloze a vaječnících mohou také způsobit křeče, které vypadají jako PMS..

V některých případech může cyklus bloudit nebo se vůbec nevyskytovat. To samozřejmě již naznačuje patologii. Ale není to příliš děsivé.

Pokud vynecháte více než tři cykly za sebou, pak je důvod kontaktovat odborníka. Co dělat, když dojde ke zpoždění menstruace, bolí vás hrudník a velmi silně táhne žaludek? Zkusme zjistit problém.

Anovulace

Ženské tělo čas od času prochází všemi hormonálními změnami spojenými s premenstruačním syndromem (PMS), ale pokud tělo tento měsíc ve skutečnosti neuvolnilo vajíčko, pak nemusí existovat období. Porucha známá jako anovulace je častější, než by si člověk myslel. Deset až osmnáct procent všech pravidelných cyklů je anovulačních.

Těhotenství

Pokud jste po nechráněném sexu v minulém měsíci neužívala antikoncepční pilulku nebo jste nepoužila metodu potratu, abyste zabránili otěhotnění, budete si muset udělat těhotenský test. Mnoho projevů raného těhotenství, včetně citlivosti prsou, výkyvů nálady, únavy a křečí, jsou stejnými příznaky, jaké ženy zažívají každý měsíc před zahájením cyklu. Pokud tedy bolí dolní část zad a břicho, menstruace se zpozdí a prsa je oteklá, je možné, že došlo k těhotenství..

Štítná žláza

Štítná žláza, „malý motýl“ na krku, reguluje mnoho funkcí těla, včetně metabolismu a menstruačních cyklů. Pokud štítná žláza selže, cykly mohou být nepravidelné. Výsledkem je, že budete muset projít dlouhou cestou léčby, abyste obnovili menstruaci. Čím to je, že zpoždění menstruace o týden a bolesti břicha? Jak to souvisí se štítnou žlázou?

Tato endokrinní žláza reguluje mozkové funkce, změny nálady, které mohou souviset s neurologickými funkcemi. Mohou nastat pigmentace a záchvaty, protože krev se nahromadila v děloze, ale není rozlita, protože nedochází k ovulaci.

Určitě navštivte svého lékaře, pokud máte další příznaky dysfunkce štítné žlázy, včetně náhlého nevysvětlitelného úbytku hmotnosti nebo naopak přibývání na váze, bušení srdce nebo výrazné únavy. Konzultace je také nutná, pokud dojde ke zpoždění menstruace a silné bolesti břicha.

Hormonální antikoncepce

Jedním z velmi častých vedlejších účinků hormonálních nitroděložních tělísek jsou vynechané cykly. Je to proto, že jedním ze způsobů, jak zabránit těhotenství, je ztenčení endometriální membrány v děloze, takže tělo nemá v této době co ztratit. Užívání těchto léků může výrazně „srazit“ měsíční cyklus. Příznaky doprovázející menstruaci však budou ženu nadále navštěvovat..

Napětí

Stres je překvapivě častou příčinou vynechání menstruace. Stres zvyšuje hladinu kortizolu v těle ženy, což ovlivňuje rovnováhu hormonů, včetně těch, které regulují vaječníky a výstelku dělohy..

Zkoušky, smrt blízkých nebo jiná vážná událost jsou stresující události, které mohou vést k falešným příznakům..

Někteří lidé si neuvědomují, že jsou ve stresu, ale jakmile s nimi psycholog pracuje, uvědomí si, že prožívají obrovský stres. Pokud se vám menstruace opozdí o 5 dní a bolí vás žaludek, měli byste se poradit s psychologem. Terapie, cvičení, jóga a meditace vám mohou pomoci udržet stres pod kontrolou a vrátit menstruaci zpět do starých kolejí..

Syndrom polycystických vaječníků (PCOS)

Přerušení cyklu může být způsobeno PCOS. Jedná se o stav, kdy má pacient přebytek androgenů, což jsou v těle chemikálie. Ovlivňují funkci vaječníků, růst vlasů, přibývání na váze a citlivost na inzulín a také zpoždění o 4 dny. S nástupem menstruačního cyklu bolí žaludek.

PCOS je diagnostikována u dvaceti procent žen. Syndrom může vést k anovulačním cyklům. To obvykle vede k růstu cyst na vaječnících, které, pokud prasknou nebo způsobí vaječník, mohou vyvolat pánevní bolest, která se velmi podobá období záchvatů..

Dvacet procent žen na celém světě trpí PCOS. Syndrom je častější u dívek s nadváhou nebo je zděděn. Pokud existuje podezření na PCOS, stojí za to se poradit s lékařem. I když na tento stav neexistuje žádný definitivní lék, antikoncepce a další léky vám mohou pomoci udržet příznaky pod kontrolou a dostat váš cyklus zpět na správnou cestu..

Polypy dělohy

Polypy v děloze mohou způsobit křeče a nepohodlí a oddálit menstruaci o 2 dny. Žaludek bolí docela špatně. Vzhledem k tomu, že tyto výrůstky mohou ztěžovat těhotenství a protože existuje malé riziko, že se z nich může vyvinout rakovina dělohy, bude je pravděpodobně chtít lékař odstranit. Nejčastěji se to provádí pomocí jednoduchého postupu známého jako hysteroskopie. Během hysteroskopie lékař zavede dlouhou trubici přes vagínu do dělohy. Specialista může k řezání polypů použít ultrazvuk.

Ovariální cysty

V rámci přípravy na ovulaci se každý měsíc objeví na vaječnících několik cyst, ale pouze jedna cysta uvolňuje vajíčko. Zatímco ostatní obvykle začnou sami, když začne cyklus, někdy zůstane jedna nebo více cyst.

Cysty mohou také nastat, pokud již existuje anovulační cyklus (např. Kvůli PCOS). Ovariální masy často nezpůsobují žádné příznaky, i když někdy mohou vyvolat přerušovanou bolest, i když ještě není menstruace. Pokud se tedy objeví křeče v dolní části břicha, měli byste se poradit s lékařem..

Samotné cysty nejsou problém. Pokud se však stanou obzvláště velkými, mohou vést k tomu, že je vaječník zvlněný a tento jev je považován za bolestivý a vyžaduje nouzovou operaci..

Zánět pánevních orgánů

Křeče bolesti jsou běžným příznakem zánětu způsobeného infekcí v děloze, vejcovodech nebo vaječnících. Tento stav se obvykle vyskytuje, když se pohlavně přenosné bakterie šíří z pochvy ženy do jejích reprodukčních orgánů..

Pohlavně přenosné infekce (jako jsou chlamydie a kapavka) jsou typickými viníky této závažné infekce, která může vést k bolesti pánve a neplodnosti. Musíte se pravidelně kontrolovat na přítomnost infekcí a mít pravidelného sexuálního partnera..

Infekce močových cest (UTI)

Bohužel jsou také velkým problémem ovlivňujícím zpoždění menstruace. Jedním z běžných příznaků infekce močových cest jsou křeče v pánvi. Mezi další příznaky patří silná bolest, pocit pálení při močení a krvácení z močení. Pokud existuje podezření, že záchvaty mohou být spojeny s UTI, je naléhavě nutné navštívit lékaře. Bez léčby může být infekce močových cest život ohrožující.

Intermenstruační bolest

Pokud jsou pozorovány příznaky podobné PMS, nadýmání a citlivost prsou, ale neexistují žádná období, pak jedním z důvodů tohoto stavu může být to, že brzy přijde menstruace.

Intermenstruační bolest se objevuje přibližně uprostřed menstruačního cyklu, kdy dojde k ovulaci (to je přibližně čtrnáctý den). Jedná se o zcela normální stav, který postihuje asi dvacet procent žen. To znamená, že takové pocity nemusí nutně znamenat, že se v těle vyvíjí nemoc. Příznaky by měly zmizet během jednoho nebo dvou dnů, ale pokud je to velmi bolestivé nebo pokud je doprovázeno známkou infekce, navštivte svého lékaře. Proto pokud je zpoždění 3 dny, žaludek bolí, ale nedochází k těhotenství, pak to lze připsat intermenstruační bolesti.

Příliš mnoho cvičení

Pravidelné cvičení v tělocvičně je jednou z nejlepších věcí, které můžete pro zvládnutí PMS udělat, ale příliš mnoho nebo příliš časté cvičení může ve skutečnosti ovlivnit cyklus a v některých případech dokonce nechat ženu několik měsíců bez menstruace. To je jeden z důvodů, proč je zpoždění 8 dní a bolí hrudník, ale nedochází k těhotenství.

Fyzický stres, zejména pokud se ztrácí velké množství tělesného tuku, může narušit ovulaci a způsobit abnormální výkyvy hladin hormonů. Tyto výkyvy mohou vyvolat pocity deprese, akné a dalších příznaků podobných PMS. Pokud se menstruace neobjeví po dobu tří nebo více cyklů za sebou, poraďte se se svým lékařem.

Specifické sexuální pozice

Je ironií, že něco velmi příjemného může vést k bolesti. Je v pořádku zažít křeče nebo bolest po sexu..

O některých sexuálních pozicích je známo, že jsou anatomicky obtížnější, a proto nepohodlné. Například psí styl umožňuje hlubší proniknutí, ale může způsobit nepohodlí mnoha ženám, zatímco misionářská poloha je pro dívky obecně jednodušší a pohodlnější..

Intersticiální cystitida

Intersticiální cystitida, která postihuje ženy častěji než muže, může také způsobit křeče v dolní části břicha. Je znám jako bolestivý syndrom močového měchýře. Další příznaky intersticiální cystitidy jsou podobné infekci močových cest, včetně bolesti v pánvi, mezi pochvou a konečníkem u žen během pohlavního styku a neustálé nutkání močit. Přesné příčiny tohoto stavu nejsou známy, ale mohou souviset s poškozením ochranných tkání močového měchýře, autoimunitní reakcí, infekcí nebo alergií. Může to být také dědičné.

Potrat

Potraty jsou mnohem častější, než si dokážete představit: každá těhotná žena má 25 procentní pravděpodobnost potratu. Známky odmítnutí plodu mohou zahrnovat závažné menstruační syndromy.

Endometrióza

Endometrióza nastává, když tkáň, která se normálně objevuje uvnitř dělohy, roste mimo dělohu - obvykle v pánevní oblasti, což může způsobit výrazné křeče.

Pánevní bolest spojená s endometriózou se liší od běžné bolesti PMS v tom, že se často vyskytuje o několik dní nebo týdnů dříve než typické předmenstruační křeče a může trvat několik dní i po skončení cyklu. Příznaky endometriózy mohou vyvolat výkyvy nálady nebo se měsíce nemusí vůbec objevit.

Syndrom dráždivého tračníku

Pocit břišních křečí je častým problémem žen trpících onemocněním gastrointestinálního traktu. Rozrušené střevo je spojeno s opakujícími se bolestmi břicha nebo nepohodlí. Příznaky mohou zahrnovat zácpu nebo průjem a někdy i dvojité bičování - střídání zácpy a průjmu. V tomto případě může dojít ke zpoždění menstruace..

Negativní test a bolest břicha (dole a uprostřed). Co jiného mohou takové projevy naznačovat??

Rakovina vaječníků

Pokud dojde ke zpoždění menstruace, bolí žaludek a test je negativní, může to znamenat vážné onemocnění. Rakovina vaječníků je poměrně vzácná, ale je to jeden z nejsmrtelnějších případů rakoviny u žen, při kterém zahyne přibližně 14 000 dívek ročně. Nejčastěji k tomu dochází kvůli skutečnosti, že rakovina nevykazuje žádné příznaky nebo klinický obraz vypadá příliš rozmazaně..

Nejčastějšími příznaky rakoviny vaječníků jsou nadýmání, problémy s močením, úbytek hmotnosti a bolest. Proto, pokud byl cyklus vynechán po dobu tří měsíců nebo déle, nebo pokud existují další příznaky, měli byste co nejdříve navštívit lékaře..

Zpoždění cyklu: Kdy se obávat?

Zpoždění cyklu je intenzivní vzrušení. Je však důležité zůstat klidný i během této doby, protože stres může negativně ovlivnit fyziologický proces a dále zpomalit nástup menstruace. Než se však obáváte, že máte menstruaci zpožděnou a bolí vás břicho, je dobré dobře znát pojem menstruačního cyklu. Typický menstruační cyklus je 21 až 35 dní. Každá žena má svůj vlastní rytmus, který se opakuje každý měsíc. Jakékoli zpoždění by proto nemělo být počítáno pro kanonických 28 dní ideálního cyklu. Je vhodné si do kalendáře označit počáteční a koncové datum každého období a případně i dny, kdy se u vás projeví příznaky ovulace.

Menstruace je pozdě. Jak ji přimět, aby přišla

Menstruační cyklus by se měl v ideálních situacích vyskytovat každých 28 dní, ale mnoho žen může mít cyklus delší nebo kratší než uvedené období. Co když vaše menstruace nepřijde podle plánu? Existuje řada doporučení, která pomohou vyvolat nástup menstruace a vyřešit problém:

 1. Musíte stát s ohnutými nohami a zkusit si obtočit ruce kolem kolen. Proto by měla být stimulována děloha a vaječníky. Toto cvičení se obvykle nedoporučuje během cyklu, protože aktivuje bolest v podbřišku, která je sama o sobě již docela nepříjemná kvůli menstruaci. Pokud však chcete povzbudit nástup menstruace, můžete si toto jednoduché cvičení dvakrát nebo třikrát denně po dobu několika minut..
 2. Vitamin C. Mezi nejčastější příčiny zpoždění cyklu patří nedostatek vitaminu C. Proto si jej můžete přidat do své každodenní stravy, používat potraviny jako citrusové plody a zelenou listovou zeleninu. Zdravá je také mrkev, petržel, borůvky, obecně všechny bobule, dýně a cuketa..
 3. Lahev s horkou vodou. Pokud se vaše menstruace zpozdí, můžete použít láhev s horkou vodou mezi nohama nebo ve výšce močového měchýře, mezi pubisem a podbřiškem. Tímto způsobem teplo generované z vyhřívací podložky pomůže uvolnit svaly v děloze a usnadní nástup menstruačního cyklu. Je také užitečné pro zmírnění řady bolestí břicha, které předcházejí začátku menstruace..

Zpoždění cyklu: Co dělat?

V mnoha případech lze zpoždění deset dní považovat za normální. Problém se však může stát vážnějším, když se menstruace neobjeví po několik týdnů nebo když je cyklus přerušován nepřetržitě. Tento stav může každý měsíc vytvářet nepohodlí, a to jak z hlediska složitosti výpočtu nástupu menstruace, tak z hlediska bolestivých příznaků. První věcí je proto udělat si těhotenský test, který je možné zakoupit v lékárně, nebo požádat o důkladné vyšetření svého gynekologa. Vyšetření pomůže pochopit příčinu selhání menstruačního cyklu. Pokud je těhotenský test navzdory zpoždění negativní, je nutné hledat příčinu patologického stavu. V tomto případě se gynekolog pokusí pochopit klinickou situaci pacientky pomocí několika otázek zaměřených na zvážení jejích životních návyků, výživy, fyzické aktivity, odpočinku a psychofyzického stresu, kterému je žena denně vystavena. Další testy pro lepší pozorování v případě zpoždění menstruace, bolesti v dolní části břicha a dolní části zad mohou být následující:

 • Krevní testy k posouzení, zda jsou hodnoty některých hormonů normální nebo ne.
 • Ultrazvuk pánevních orgánů, pokud existuje podezření na cysty, a také ke kontrole, zda jsou zdravé vaječníky a zda existuje polycystické onemocnění.
 • Vyšetření ke kontrole funkce štítné žlázy a jejích hormonů.

Vzhledem k důvodu, proč dochází ke zpoždění menstruace a bolesti břicha jako před menstruací, bude gynekolog muset předepsat konkrétní terapii pro konkrétní typ problému. U patologií spojených s přítomností cyst ve vaječnících bude stačit užívat antikoncepční pilulky, které sníží tvorbu a ve výsledku zajistí pravidelný cyklus. Patologické změny ve fungování štítné žlázy a hypofýzy samozřejmě vyžadují další výzkum. V případě zpoždění menstruace a bolesti břicha jako před menstruací a problémy s váhou, měli byste se poradit s odborníkem na výživu a stanovit správnou dietu. V případě poruch příjmu potravy může být vhodnější mluvit s psychologem, aby zjistili skutečné příčiny emoční povahy..

Tipy ke snížení nepohodlí

Níže uvádíme některá z doporučení, která je třeba dodržet, pokud je menstruace opožděná a bolí vás žaludek jako před menstruací:

 1. Uvolněte se nebo si jen lehněte. Na chvíli to může trochu zmírnit bolest..
 2. Na příslušnou oblast naneste topnou podložku nebo láhev s horkou vodou zabalenou v ručníku. Může zmírnit bolest.
 3. Teplý nápoj (například horký bylinkový čaj nebo teplé mléko) může být uklidňující.
 4. Vana naplněná teplou vodou pomůže uvolnit ztuhlé svaly.
 5. Chůze vám také může pomoci uvolnit se a poskytnout pohodlí..
 6. Jemně otřete bolestivé místo. To může být užitečné pro úlevu od bolesti.

Může být obtížné určit důvod, proč došlo ke zpoždění menstruace a bolesti břicha jako před menstruací. Pravděpodobnou příčinou mohou být stejně jednoduché faktory jako těhotenství, zácpa, zánět slepého střeva. Závažnější, jako jsou ovariální cysty nebo rakovina, vyžadují okamžitou lékařskou pomoc. V případě pochybností je vhodné vyhledat lékařskou pomoc. V žádném případě se nedoléčujte. Použití tradičních metod (dokonce i horká vyhřívací podložka) může způsobit zhoršení.

bolí ho žaludek, žádná menstruace... kdo takto zahájil těhotenství?

jsou ti, kteří měli stejné, ale jejich menstruace nezačala?))) Opravdu v to doufám, ale bolelo mě žaludek (jako by to mělo začít... (nikdy před menstruací nic takového nebylo).

 • Definice těhotenství
 • * Pravidla Společenství
 • Vypnuto
 • Kde a kdy začít?
 • Výběr zdravotnického zařízení, specialisty
 • Vyšetření, rozbory
 • Nemoci, léčba, drogy při plánování
 • Ovulace
 • Dokázali jsme to!
 • Bazální teplota
 • Dámský kalendář (menstruační cyklus)

Komentáře uživatelů

 • 1
 • 2
 • 3

Dívky, dobré ráno! Mám stejnou situaci... druhý den mě bolí žaludek ráno... vstávám nimessil piju... menstruace mi nezačínají... obvykle mě bolí žaludek a jdou hned... ten měsíc byl cyklus 24 dní, obvykle asi 27... teď nevím, kdy první den zpoždění... celá druhá polovina cyklu tento měsíc tělesná teplota 37-37,4... bt neměřila... opravdu chcete dítě se svým manželem? už byl jeden mimomaternicový a jeden potrat ve velmi krátkém čase... nevím, co si mám myslet... každý měsíc dělám testy... jen se rozčílím

Dnes jsem absolvoval test... je negativní... dnes 27 dc

Co to znamená, když táhne dolní část břicha, ale nedochází k žádné menstruaci

Pravidelný menstruační cyklus je indikátorem normálního fungování ženského reprodukčního systému. Každá žena by měla znát své tělo, být schopna reagovat na jeho signály a změny. Všechny dívky chápou, že opakující se bolest v malé pánvi během menstruace je normální a přirozená. Ale situace, kdy spodní část břicha táhne, ale nedochází k žádné menstruaci, vás nutí přemýšlet.

Proč bolí žaludek během menstruace

Bolest během menstruace a 1–2 dny před jejich nástupem je normální fyziologický stav těla. Před zahájením regulace koncentrace serotoninu, který přirozeně tlumí bolest, v krvi prudce klesá. Současně se zvyšuje produkce prostaglandinu, což způsobuje, že kontrakce dělohy čistí vnitřní vrstvu endometria.
Takové pocity mohou mít různou intenzitu: od pocitu usrkávání v podbřišku až po silnou bolest, kterou si ne každý analgetikum poradí. Doba trvání tohoto stavu obvykle nepřesahuje 3 dny od začátku menstruace..

Pojďme zjistit, proč se někdy stává, že žaludek nebo jeho část bolí jako během menstruace, ale v tuto chvíli tomu tak není.

Ovulace

Uprostřed cyklu, asi 9-14 dní (s trváním cyklu 28 až 31 dnů), během normálního průběhu menstruačního cyklu, dojde k ovulaci - prasknutí zralého folikulu a uvolnění vajíčka. To je způsobeno prudkým skokem v koncentraci luteinizačního hormonu. Reorganizace endokrinního systému, stejně jako prasknutí samotného folikulu, může vyvolat pocit, že žaludek trochu bolí, jako před menstruací. S tímto problémem obvykle není nutné nic dělat - bolest není intenzivní a sama odezní.

Někdy (zvláště často, když jsou antikoncepční pilulky zrušeny, s hormonální stimulací, pokud došlo k pohlavnímu styku den předtím), je ovulace doprovázena nejen prasknutím folikulu, ale také poškozením samotného vaječníku - apoplexií. Jedná se o urgentní chirurgický zákrok, který vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc. V závažných případech dochází k závažnému krvácení, které je smrtelné.

Předmenstruační syndrom

Druhou příčinou nepohodlí v dolní části břicha je stejný PMS. 2-3 dny před nástupem menstruace si mnoho žen stěžuje na bolesti hlavy, podrážděnost, nepohodlí na hrudi, slzavost a bolestivost v podbřišku. To, stejně jako ovulace, je fyziologický stav a je způsoben změnou hormonálních hladin a přípravou dělohy na menstruační krvácení..

Bolí vás žaludek a během těhotenství nedochází k žádné menstruaci

Tahová bolest v podbřišku, ke které dochází v den předpokládaného nástupu menstruace, doprovázená zpožděním, může být signálem těhotenství. To se vysvětluje skutečností, že 5-7 dní po početí se oplodněné vajíčko začne integrovat do endometria - probíhá proces implantace budoucího embrya. Často se to přesně děje v těch dnech, kdy žena očekává příchod menstruace. Implantace je často doprovázena bolestivostí na jedné nebo obou stranách a mírným krvácením, které je často mylně považováno za menstruaci. Zavedení vajíčka se však vyznačuje nevýznamným krvavým nebo tmavě hnědým výtokem, který nevyžaduje použití vložky nebo tamponu (stačí pravidelný den) a netrvá déle než 3 dny.

Pokud je tedy spodní část břicha silně nebo málo přitahována a stále nedochází k menstruaci, přemýšlejte o provedení těhotenského testu nebo návštěvě gynekologa.

Jednalo se o normální stavy, které mohou být doprovázeny bolestivými pocity v břiše různé intenzity. Existuje však řada nemocí, které vyžadují lékařskou péči..

Hormonální poruchy a poruchy cyklu

Ženský reprodukční systém je velmi jemně vyladěný a extrémně citlivý na stresové faktory. Vystavení stresu, měnícím se klimatickým podmínkám, extrémní únavě a nedostatku spánku může způsobit menstruační nepravidelnosti a vést k hormonální nerovnováze. To vše vede ke zpoždění, nestabilnímu emočnímu stavu a také k roztažení v dolní části břicha při absenci pravidelné menstruace. V takovém případě je nutný komentář zkušeného lékaře..

Mimoděložní těhotenství

Ne každé těhotenství postupuje tak, jak by mělo. Existuje koncept „mimoděložního těhotenství“, kdy vajíčko z nějakého důvodu nevstupuje do dělohy, ale zůstává v lumenu vejcovodu nebo v pánevní dutině. Vaječník a vejcovod nic nespojují, uvolněné vajíčko pomocí klků na vstupu do tuby je nasměrováno na správné místo a začíná proces připevnění ke stěně. To způsobuje bolest, často na jedné straně. Rostoucí plod praskne trubicí nebo jinou anatomickou strukturou a způsobí těžké krvácení.

Proto pokud má žena bolest v dolní části břicha, ale nestalo se to během menstruace a je doprovázeno slabostí, studeným potem, bledostí, je to důvod, proč okamžitě zavolat sanitku.

Ale i když k prasknutí nedošlo, výskyt stavu, kdy dolní část břicha neustále bolí, jako je to u menstruace, a absence menstruace znamená, že je čas navštívit lékaře. Plod se může vyvíjet pouze v děložní dutině, takže mimoděložní těhotenství nikdy nepřetrvává. Musí být chirurgicky přerušeno, aby se zabránilo vážným komplikacím..

Zánětlivé procesy ženského reprodukčního systému

Existuje mnoho patologií různých orgánů ženského reprodukčního systému, jejichž zánět způsobuje nepohodlí v břiše. Povaha takové bolesti je obvykle bolestivá, prodloužená (více než týden) a nezávisí na fázi cyklu.

Kolpitida (vaginitida) je zánět vaginální sliznice způsobený expozicí patogenům (viry, bakterie, houby). Kromě bolestivé bolesti může být přítomno svědění vnějších pohlavních orgánů a patologický výtok se specifickým zápachem..

Adnexitis (salpingo-ooforitida) je zánět děložních přívěsků (vejcovody, vaječníky). Nepohodlí v dolní části břicha může být doprovázeno horečkou, zimnicí, bolestmi hlavy a měsíčním narušením.

Endometritida je zánět vnitřní vrstvy dělohy. Mezi příznaky patří bolestivost, hnisavý výtok, horečka a celková slabost. Při absenci řádné léčby může onemocnění vést k rozvoji sepse (otravy krve) a neplodnosti.

Infekce mohou být způsobeny stafylokoky, streptokoky, chlamydiálními a mykoplazmatickými infekcemi, původcem kapavky, tuberkulózy a syfilisu, plísněmi rodu Candidae, oparem a dalšími. Vývoj kolpitidy také vede k porušení mikroflóry pochvy.

Nemoci močového systému

V pánevní dutině se nacházejí nejen reprodukční orgány, ale také močový měchýř, močovody a močová trubice. Při zánětu těchto struktur má někdy žena bolesti v podbřišku nebo jeho části, jako před menstruací. Při cystitidě a uretritidě (zánět močového měchýře a močové trubice) však dochází k bolesti při toaletě, ke změně barvy a povahy moči. Přítomnost těchto onemocnění lze snadno potvrdit jednoduchými testy..

U urolitiázy je také přítomna bolest. Častěji to bolí na jedné straně, zejména při močení.

Nemoci zažívacího traktu

Apendicitida, adhezivní onemocnění, střevní obstrukce - všechna tato onemocnění mohou způsobit bolest. Pamatujte proto: akutní bolest v podbřišku doprovázená trávicími potížemi, která nesouvisí s nástupem menstruace, je důvodem pro kontaktování chirurga.

Objemové formace ženských pohlavních orgánů

To zahrnuje cysty, myomy (benigní nádor dělohy), různé typy maligních lézí a patologie, které jsou počátkem potíží. Častěji tím trpí ženy starší 30 let. Bolest je známkou zanedbávání! Proto pokud vás nebo vašeho příbuzného bolí dolní část, polovina, část břicha, jako u menstruace, ale již prošly nebo ještě nezačaly, to vše je doprovázeno špatným zdravím, horečkou a změnou chuti k jídlu - neodkládejte návštěvu gynekologa. Mohli byste ztrácet drahocenný čas.

Hrozba předčasného ukončení těhotenství

První trimestr těhotenství je pro ženu nejtěžší. Ženský organismus od samého počátku rozpoznává vyvíjející se život jako cizího agenta a směřuje všechny své síly k boji proti němu. Pouze hormony chrání budoucího muže. Proto se v tuto chvíli zvyšuje riziko spontánního potratu. A první známkou něčeho špatného může být neustálá bolest v žaludku..

Co dělat

Pokud je bolest způsobena zdravým těhotenstvím, měli byste ji přijmout a nechat své tělo zvyknout si na nový stav. Moudrá příroda vám s tím pomůže. Jen si dejte pauzu.

Během premenstruačního syndromu a ovulace můžete pít No-shpa nebo jeho analogy, nejčastěji to stačí.
Jiné příčiny bolesti lze snáze předcházet než řešit následky jejich expozice.

 1. Správná výživa a sport jsou důležité pro udržení zdraví celého těla, včetně reprodukčního systému. Vyvážená strava je dodavatelem nezbytných katalyzátorů a stopových prvků, které se aktivně podílejí na syntéze hormonů a biologicky aktivních látek. Mírné cvičení udržuje cévní tonus a podporuje produkci serotoninu, hormonu štěstí.
 2. Odmítnutí nekontrolovaného pohlavního styku. Sexuálně přenosné infekce patří mezi hlavní příčiny neplodnosti a rakoviny děložního čípku. Postarejte se o sebe a odpovědně si vyberte partnera.
 3. Pravidelně se kontrolujte u svého gynekologa. Každých šest měsíců si vezměte vaginální nátěr a každý rok proveďte ultrazvuk pánevních orgánů. Tyto jednoduché akce mohou detekovat vývoj nebezpečných chorob v raných stádiích a tím zlepšit prognózu..
 4. Naučte se správně počítat datum menstruace. To vám umožní zaznamenat zpoždění v čase a porovnat jej s jinými existujícími příznaky..
 5. Nezapomeňte si odpočinout. Ženský reprodukční systém je velmi citlivý na nervový a fyzický stres. Práce počká, ale návrat zdraví není vůbec snadný.
 6. Sexuální výchova pro dívky. Když přijde první období, dívka by se neměla bát. Povinností každé matky a dcery je seznámit ji s tělem a jeho pravidelnými změnami. Řekněte, jak a proč vaše menstruace probíhá, co dělat, když je vaše břicho nemocné, jak se chránit před nechtěným těhotenstvím a pohlavně přenosnými chorobami, dejte několik tipů.

Žena je schopna reprodukovat nový život. To je skvělý dárek, nejmocnější dílo a neuvěřitelný zázrak. Pro tuto schopnost musíte vždy milovat a starat se o sebe. Respektujte své tělo, chraňte ho, buďte opatrnější. Studujte sebe a své orgány. být zdravý!

Žaludek bolí a menstruace nezačne: hlavní důvody

Většina žen se jednou za měsíc setkává s nepříjemnými bolestmi v dolní části břicha před menstruací. Existují však případy, kdy žaludek bolí, ale menstruace nezačne..

Menstruační cyklus

Průměrná doba cyklu u žen se pohybuje od dvaceti do třiceti šesti dnů. Pokud vaše menstruace začíná dříve nebo je zpožděna o tři až čtyři dny, považuje se to za normální. U dospívajících dívek trvá menstruační cyklus tři roky. Pravidelné zpoždění možné.

Alespoň jednou v životě čelí každá žena takové situaci, kdy menstruace spadne na důležitou událost: svatbu, narozeniny nebo dlouho očekávanou dovolenou na moři.

Vyvstává otázka: jaký lék použít a co vypít, aby se odložily kritické dny nebo se dříve způsobily? Gynekologové tedy nedoporučují uchýlit se k takovým činům, protože jednou budete muset obnovit cyklus a není pravda, že to projde bez poškození těla.

Důvody pro zpoždění kritických dnů

Se zpožděním menstruace dívky nejprve myslí na těhotenství, ale není tomu tak vždy. Někdy to může být spojeno s nemocemi a docela vážné. Pokud tedy taková situace nastane, okamžitě kontaktujte svého gynekologa..

Každé menstruaci předchází nepříjemný pocit tahu v podbřišku. Je to způsobeno změnou hormonálních hladin před každou menstruací. Produkce draslíku a hořčíku klesá, bolest je znatelnější.

Důvody, proč bolí dolní část břicha, ale menstruace nezačne:

 • Nástup těhotenství. Pokud je test pozitivní a zároveň bolí a táhne dolní část břicha, došlo k oplodnění. Bolest je vyvolána porušením vnitřní části dělohy, když se oplodněné vajíčko připojí k jedné z jejích stěn. Pokud máte velmi silné bolestivé pocity, měli byste se okamžitě poradit s lékařem, abyste vyloučili mimoděložní těhotenství nebo hrozbu potratu. Pokud je test negativní, opakujte postup po několika dnech, je možné, že hladina hCG je stále nízká. Pokud dojde k opakovanému negativnímu výsledku, lze vzít v úvahu další důvody zpoždění menstruace..
 • Ovulace. Ovulační syndrom je často doprovázen takovými pocity, jako by měla začít menstruace. Každý měsíc se jedno vajíčko uvolní do dělohy k oplodnění na pravé nebo levé straně. Záleží na tom, kde dozrál dominantní folikul obsahující vejce. Z tohoto důvodu jsou nepříjemné bolesti pociťovány na pravé nebo levé straně podbřišku..
 • Reorganizace menstruačního cyklu. V životě ženy může k takové restrukturalizaci dojít několikrát. Důvod je absolutně jakýkoli: od změny klimatu po silný stres..

Jiné důvody

 • Silná fyzická aktivita. Pokud by měla začít menstruace - a oni ne, pamatujte, možná den předtím, než jste své tělo podrobili fyzickým cvičením, při nichž byly pánevní svaly silně zatěžovány.
 • Nesprávná strava nebo strava. Několik dní před nástupem menstruace tělo hromadí živiny a prvky, které ji ulehčí. Pokud tělo nedodá dostatečné množství vitamínů, může dojít ke zpoždění menstruace.
 • Hormonální nerovnováha. Změny hormonálních hladin jsou možné v důsledku stresu, nemoci nebo nesprávných spánkových režimů.
 • Gynekologická onemocnění. Pokud žaludek bolí jako během menstruace, ale nejsou, obraťte se na svého gynekologa. Mohou existovat gynekologické stavy, které je třeba okamžitě léčit.
 • Nepravidelný pohlavní styk. Dívky, které již začaly mít sex, ale velmi zřídka mají sex, mohou velmi často pociťovat nepohodlí v dolní břišní dutině. Ženské tělo je naprogramováno tak, aby se plodilo, pokud tato funkce nebude provedena, může dojít k poruchám v cyklu.
 • Podchlazení. V chladném období můžete zmrazit, abyste necítili prsty nebo prsty na nohou. To je pro tělo velmi stresující a může to oddálit nástup menstruace..
 • Současné užívání několika léků může vést k hormonálním poruchám a ke skutečnosti, že menstruace nezačne.
 • Mechanické poškození pánevních orgánů.

Příznaky doprovázející zpoždění menstruace

 • Kreslení a bolestivé bolesti v dolní břišní dutině;
 • otok a bolestivost v mléčných žlázách;
 • zvýšení tělesné teploty;
 • agrese;
 • podrážděnost;
 • nespavost;
 • vyčerpanost;
 • ztráta chuti k jídlu;
 • závrať;
 • bolest hlavy a nevolnost.

Preventivní opatření ke zmírnění kritických dnů

Samozřejmě není možné provádět změny v těle, které by zmírňovaly bolestivé pocity během ovulace nebo menstruace, ale můžete to usnadnit. To je usnadněno správnou výživou, odmítáním cigaret a alkoholu, pravidelnou lehkou fyzickou aktivitou, absencí stresu při chůzi na čerstvém vzduchu a dodržováním správného spánkového režimu..

Nejméně dvakrát ročně musíte navštívit gynekologa a provést nezbytné testy, abyste si byli vědomi stavu svého ženského zdraví. Pokud to zanedbáme, nelze se vyhnout chronickým onemocněním v oblasti gynekologie.

To je osud žen: jednou za měsíc pociťovat bolest z ovulace a poté z menstruace. Někdo se těší z jejího nástupu a ze skutečnosti, že těhotenství nepřišlo, a někdo se těší na její zpoždění a dlouho očekávané těhotenství.

Závěr

Pokud se setkáte s tím, že menstruace nezačne dlouho, okamžitě kontaktujte svého lékaře. Vyšetří vás a předepíše nezbytnou léčbu a vysvětlí, proč ke zpoždění dochází..

Dolní břicho bolí, ale není tam žádná menstruace - důvody, léčba, když stojí za to konzultovat s lékařem

Každá žena má situaci, kdy dolní část břicha silně bolí, ale neexistuje období. Tato situace může být děsivá, protože pokud táhne dolní část břicha, pak je to jasný signál předmenstruačního syndromu..

V článku budeme analyzovat důvody zpoždění, načasování, kdy je zpoždění menstruace považováno za normu, a také co dělat, když bolí dolní část břicha, ale neexistuje žádný měsíční.

Nezrušte lékaře

Bolestivé pocity jsou příznakem premenstruačního syndromu. Vznikají proto, že množství hormonů „zmírňujících bolest“ (serotonin) prudce klesá a veškerá bolest, která doprovází krvácení, je plně pociťována.

Abychom se ujistili, že se jedná přesně o bolest PMS, a ne jen o bolesti v dolních střevech, uvádíme další příznaky, které tento syndrom doprovázejí:

 • bolest v mléčných žlázách a jejich nárůst;
 • dočasné závratě;
 • zvýšená chuť k jídlu a současně výskyt nevolnosti;
 • přírůstek hmotnosti o 1–2 kg, tj. výskyt otoku;
 • neustálý pocit žízně;
 • bolesti v dolní části břicha, charakterizované „břichem jako během menstruace“;
 • mírné zvýšení teploty na subfebril (37-37,5).

Bolest během PMS je však normální. Lékaři obvykle doporučují užívat léky proti bolesti, jako je „NO-SHPA“.

V případě, že léky proti bolesti nepomáhají a bolest je nesnesitelná, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. V nejhorší situaci může dojít k rakovině nebo prasknutí vaječníků. To znamená odstranění reprodukčního orgánu..

Řešení příčin bolesti v podbřišku

Proč bolí dolní část břicha u žen, pokud není menstruace? Příčiny:

Pokud je tělu věnována nadměrná fyzická aktivita, zapne režim „zachování“. Zkontrolujte svůj denní režim. Na chvíli vyloučte hodiny v tělocvičně, udělejte svůj životní styl pasivnějším.

 • Nízká hmotnost, nedostatek kalorií

Tyto dva faktory jsou charakteristické pro nízké procento tělesného tuku. Tento ukazatel je u každé ženy individuální. U některých může menstruace klesnout i na 12% tuku a u jiných pouze na 25%. Pokud tyto příznaky v sobě najdete, přehodnoťte své názory na výživu. Přidejte více potravin se zdravými tuky (maso, olej z pšeničných klíčků, pšeničné klíčky, máslo).

Po 30-35 letech se tělo ženy začíná pomalu měnit, obnovuje se hormonální pozadí. Množství estrogenu se zvyšuje, což vede k nerovnováze v jeho spojení s progesteronem. Pokud není rovnováha, dojde ke zpoždění menstruace..

Jak bylo uvedeno výše, během stresu tělo zapne režim „zachování“. Proč je reprodukční funkce deaktivována? Protože právě menstruace je energeticky nejnáročnější proces. Pokud jsou, znamená to „všechno je v pořádku a můžete porodit“, to znamená, že tělo „chápe“, že jste schopni nakrmit potomka.

Pokud něco není v pořádku, pak je rovnováha hormonů narušena kvůli převaze kortizolu. Výsledkem je, že tělo „chápe“, že nyní není nejlepší čas na narození dítěte..

Pokud dolní část břicha bolí několik dní, ale není tam žádné období, pak s největší pravděpodobností došlo k těhotenství. Během tohoto období dochází ke zpoždění, protože vajíčko, které má sklon k odchodu, se spojí se spermatem a připojí se ke stěně dělohy, která je tónovaná. Je to kvůli tonusu dělohy, kde může nastat nepohodlí..

Kontrola těhotenství je snadná - stačí si koupit těhotenský test. Pokud je negativní a menstruace nenastane, proveďte test znovu po 7-10 dnech.

Stěhování do jiného města nebo dokonce země způsobuje změnu klimatu. Lidské tělo je velmi závislé na prostředí, protože se snaží přizpůsobit svému vlivu. Když se prostředí změní, pak se biorytmy těla, včetně menstruačního cyklu, mohou změnit. Postupem času se tato funkce obnoví, stačí jen trochu počkat.

Jiné, vážnější příčiny bolesti v podbřišku

Pochopení závažnějších příčin bolesti v podbřišku.

Pokud je zjištěno těhotenství, ale dolní část břicha silně bolí, pak to není norma. Může to být mimoděložní těhotenství. Abyste vyloučili riziko této nejzávažnější poruchy v ženském těle, je bezpodmínečně nutné poradit se s lékařem. Stojí za zmínku, že příznaky doprovázející mimoděložní těhotenství budou: nevolnost, zimnice, krvácení, horečka.

Nemoci reprodukčního systému (gynekologická onemocnění)

Patří mezi ně: cystická a polycystická, rakovina, vulvitida, bartholinitida atd..

Zánětlivé procesy břišních orgánů

Mezi tato onemocnění patří následující diagnózy: apendicitida, nadýmání, chronická zácpa. 4.

Nemoci močových vylučovacích orgánů Podobné nemoci zahrnují: cystitidu, renální kolitidu, přítomnost ledvinových kamenů, pyelonefritidu (zánět ledvinových buněk - nefrony).

Charakteristickým příznakem tohoto typu onemocnění je zvýšená bolest při vyprazdňování. Ve zvláště pokročilých případech se krev objevuje v moči, což by se samozřejmě nemělo mýlit s menstruačním tokem.

Přítomnost meziobratlové kýly

Obratle stlačují nervy, které vyčnívají z míchy. Protože tyto nervy inervují bederní a pánevní oblasti, mohou být zaměňovány s premenstruační bolestí..

V každém případě nezanedbávejte návštěvu lékaře! Čím déle budete čekat, tím obtížnější bude léčba. Lékař má právo požadovat dodání testů jak na poměr hormonů, tak na množství krevních složek. Neodporujte, protože to pomůže správně diagnostikovat a poskytnout vhodnou léčbu..

Amenorea je onemocnění, při kterém menstruace chybí déle než šest měsíců.

Je rozdělena do dvou typů: true a false..

Během skutečné amenorey brání hormonální nerovnováha úplnému prožití menstruačního cyklu. Je charakterizován poklesem množství pohlavních hormonů, které lze detekovat při absolvování hormonálních testů. Pravá amenorea se zase dělí na typy:

 1. Hlavní
 2. Sekundární
 3. Falešná amenorea

S primární úplnou absencí menstruace do 14 let nebo do 16 let (musí však být přítomny sekundární sexuální charakteristiky).

Se sekundární amenoreou po pravidelném a dobře zavedeném cyklu ženské období náhle zmizí. Tento jev je vzácný, ale vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc..

Během falešné amenorey struktury pohlavních orgánů nepodléhají změnám, avšak uvolňování sekrecí je z jakéhokoli důvodu obtížné (nejčastěji kvůli překážce anatomického typu). Například kvůli nesprávné vrozené struktuře orgánů. Existuje nebezpečí, že se krev hromadí ve vejcovodech, děloze nebo pochvě, což má negativní důsledky.

Pokud existuje podezření na amenoreu, je důležité znát příčiny tohoto onemocnění, aby se potvrdilo nebo vyloučilo. Tyto zahrnují:

 1. těhotenství nebo jeho důsledky;
 2. předčasný nástup menopauzy;
 3. problémy s jídlem (anorexie nebo bulimie);
 4. nesprávné pokládání orgánů ve fázi embryonálního růstu;
 5. přítomnost cyst ve vaječníku / nebo rakovina.

Faktory, které také ovlivňují průchod menstruačního cyklu, by neměly být ze seznamu vyloučeny:

 1. přítomnost nádorů v mozku (hlavně v hypofýze);
 2. nadváha nebo rychlé přibývání na váze;
 3. nadbytek stresu;
 4. nemoci přenášené sexuálním kontaktem;
 5. užívání léků obsahujících hormony, které narušují rovnováhu hormonů v těle.

Nejprve je třeba si uvědomit, že normy se u každého člověka liší. Pokud to byla první menstruace, tj. U dospívající dívky, může být cyklus nerovnoměrný a intervaly mezi výtoky mohou být až 1,5-2 měsíce.

Pokud je menstruační cyklus narušen u dospělé ženy, která do té doby neměla s cyklem žádné problémy, mohou nastat stovky podezření. Některá onemocnění jsou uvedena ve výše uvedeném článku.

Samostatnou skupinou žen, u nichž dochází k narušení menstruačního cyklu, jsou ženy s amenoreou. Abychom tento problém podrobněji analyzovali, odkážeme ho na samostatné téma..

Pokud bolesti nejsou způsobeny jinými patologiemi, zejména jako premenstruační syndrom, můžete snížit jejich počet a snížit pravděpodobnost jejich projevu, pokud budete postupovat podle níže uvedených pravidel:

 • Rozložte pracovní zátěž jasně po celý den. Absence menstruace je jakýmsi „zvonkem“, který hovoří o přetížení a nadměrném stresu. Snižte fyzickou a psychickou zátěž, relaxujte častěji.
 • Pokud nemůžete odmítnout chodit do posilovny, pak odlehčte zátěž, proveďte zjednodušenou verzi cvičení, abyste neuvedli tělo do stavu stresu a nenutili ho produkovat nadměrné množství kortizolu, což narušuje rovnováhu hormonů.
 • Upravte svou výživu. Přidejte do své stravy více zdravých tuků, nasycených i nenasycených. Tělo všechny potřebuje. Na rozdíl od veřejného mínění byste se neměli bát cholesterolu. Podílí se na produkci pohlavních hormonů, která je nezbytná pro ženské tělo.
 • Sledujte nedostatky vitamínů a minerálů. Doporučuje se užívat vitamínový a minerální komplex na podzim a na jaře, který doplní rovnováhu základních látek v těle v tak obtížných obdobích..
 • Oblékněte se teple, aby nedošlo k ochlazení genitálií. Jinak bude nutná dlouhodobá a nákladná léčba, která nemusí vždy přinést výsledky..

Všechna výše uvedená doporučení musí být vždy dodržována, nejen během zpoždění. Doporučení, která jsou uvedena níže, budou účinná přesně v době PMS:

 • Lehněte si na levou nebo pravou stranu (jak je to pro vás výhodné) v poloze embrya, tj. Přitáhněte kolena k hrudi. 2. Pokud změna polohy nepomůže, nalijte teplou vodu do vyhřívací podložky a položte ji na spodní část břicha. Je důležité, aby voda byla teplá, ne horká. Pozornost! Je přísně zakázáno používat tuto metodu, pokud se ve vaječnících nacházejí cysty! Proto před použitím musíte určitě navštívit gynekologa..
 • Pijte infuzi protizánětlivých bylin. Patří mezi ně: heřmánek, lípa, třezalka tečkovaná.
 • Užívejte protizánětlivé léky, jako jsou tablety NOSHPA.
 • Katarakta - co to je, důvody
 • Ivan Chai - užitečné vlastnosti
 • Jezevčí tuk - léčivé vlastnosti

Proč dolní část břicha bolí a bolí a menstruace nezačne - hlavní příčiny porušení

Mnoho dívek čelí nepříjemnému jevu, když žaludek hodně bolí, ale v pravý čas nedojde k žádné menstruaci. Problém může být spojen s těhotenstvím a vážným onemocněním. Proto je se zpožděním menstruace nezbytně nutné konzultovat gynekologa. To je zvláště důležité v případech, kdy jsou přítomny závratě, nevolnost a bolest..

První den, kdy se krev uvolňuje z pochvy, se považuje za začátek menstruačního cyklu. V průměru trvá dvacet osm dní, ale může se pohybovat od jednadvaceti do třiceti pěti dnů. Pokud vaše menstruace nastane o den nebo dva dříve nebo později, než je plán, je to normální. V tomto případě bolest v břišní oblasti není porušením.

U mladých dívek je cyklus zaveden do tří let. Po celou tu dobu může menstruace začít se zpožděním, doprovázeným nepohodlí. Lékaři to připisují probíhajícím hormonálním změnám..

Emoční šoky, akutní infekční procesy i antikoncepce - to je jen několik důvodů, proč žaludek silně bolí a menstruace nijak nezačne. Cyklus je nevyhnutelně narušen v přítomnosti ovariální cysty a dalších formací.

Jsou schopni existovat po dlouhou dobu a nevyhnutelně ovlivňují pravidelnost kritických dnů..

Odborníci jmenují různé důvody, proč bolí žaludek, ale stále neexistuje období. Bolest a nedostatek kritických dnů je přirozený fyziologický proces. Ale někdy tyto příznaky naznačují vážnou patologii..

První možností, proč bolí dolní část břicha a menstruace nepřišla, je těhotenství. Chcete-li to potvrdit nebo vyvrátit, musíte projít příslušným testem.

Za přítomnosti dvou proužků přestává být relevantní otázka, proč bolí žaludek. Jinak je všechno mnohem komplikovanější..

Pokud test neukáže těhotenství, žaludek bolí jako během menstruace, ale nezačne, lze vzít v úvahu dva důvody této situace:

KrátkodoběZpoždění nepřesahuje čtyři dny. Doporučuje se být testován na hCG hormon. Pokud je přítomno, je embryo zakořeněno a aktivně se vyvíjí. Rutinní test v krátkém čase neurčí těhotenství, ale krev vždy poskytuje spolehlivý výsledek
Mimoděložní těhotenstvíPokud dolní část břicha bolí jako během normální menstruace, tělo má hormon hCG, musíte podstoupit ultrazvukové vyšetření. Pokud plod není ukotven v děloze, test může zůstat negativní. Mimoděložní těhotenství je charakterizováno výskytem bolestivých pocitů, častěji pouze na jedné straně. Možné jsou také tmavé skvrny. Bolest se postupně zesiluje, stává se akutnější. Problém lze vyřešit pouze chirurgickým zákrokem

Pokud vás bolí žaludek a menstruace nezačne, může to být ovulační bolest, která se vyskytuje asi u dvaceti procent všech žen..

Obvykle je tato situace zaznamenána, když cyklus začíná. Když ovulujete, můžete mít malé krvácení, které dráždí břišní dutinu. Výsledkem je bolest.

Ovulační syndrom se nepovažuje za patologii a nemůže způsobit rozvoj dalších onemocnění. Bolestivé pocity se mohou objevit na obou stranách, asi dva týdny před menstruací, obvykle netrvají dlouho. To je jeden z rysů ženského reprodukčního systému, o kterém by každá dívka měla vědět..

Pokud dolní část břicha bolí a táhne, ale nedochází k menstruačnímu krvácení, může to být porucha cyklu, což je naprosto bezpečné. I ten nejběžnější cyklus v průběhu života se může opakovaně měnit. Podobný jev je způsoben faktory, jako jsou:

 • silný stres;
 • konstantní zatížení;
 • prudká změna klimatu;
 • chronická únava atd..

Tento problém nevyžaduje lékařský zásah, brzy začne menstruace sama. Pokud si přejete, můžete kontaktovat gynekologa nebo endokrinologa. Moderní léky vám umožňují rychle vyvolat menstruaci a normalizovat cyklus.

Pokud dolní část břicha neustále bolí, ale nedojde k těhotenství, měli byste podstoupit vyšetření, abyste zjistili možnou příčinu porušení. To může být:

 • gynekologická onemocnění;
 • poruchy cyklu;
 • nemoci postihující močové orgány;
 • patologie žaludku a střev.

Přesnou příčinu bolesti, která se objeví v době, kdy by měla přijít menstruace, může určit pouze kvalifikovaný lékař. Diagnostikuje a zvolí léčebný režim.

Pokud má menstruace brzy začít, ale není, viníkem je stres. Jakákoli silná emoce má přímý dopad na cyklus. Současně jsou v dolní části břicha pociťovány tažné a bolestivé bolesti.

Cyklus se může ztratit při letu do jiné země, stejně jako při výrazném stresu, neustálém nervovém napětí.

S vyloučením všech provokujících faktorů se práce těla rychle zlepší a cyklus se obnoví.

Pokud žaludek bolí jako při běžné menstruaci, ale nijak nezačne, můžeme hovořit o přítomnosti vážných patologií:

 1. Vaginitida - zánět, který postihuje stěny pochvy.
 2. Endometritida - s tímto onemocněním se zanícuje výstelka dělohy.
 3. Adnexitida je patologický proces, který se vyskytuje v přívěskech a vejcovodech.
 4. Infekce přenášené během sexu.
 5. Ovariální cysta, myomy.

Chcete-li pochopit důvod absence menstruace, musíte jít k lékaři, který určitě předepíše řadu studií.

Nemoci žaludku a střev

Pokud čekáte na zahájení menstruace, ale místo toho se objeví bolest, stojí za to zkontrolovat práci gastrointestinálního traktu. Poruchy cyklu mohou způsobit:

 • zánět;
 • kýla nebo střevní adheze;
 • apendicitida;
 • různé novotvary.

Tato onemocnění ovlivňují práci celého těla, a proto dochází k selhání reprodukčního systému..

Onemocnění ledvin a močového měchýře

Někdy žaludek bolí před menstruací v důsledku zánětu postihujícího močový měchýř nebo ledviny. Taková onemocnění lze identifikovat i doma. Typicky mají příznaky, jako je vysoká horečka a nepohodlí při močení. Tato onemocnění mají negativní dopad na reprodukční systém, a proto vyžadují povinnou léčbu..

S porušením menstruačního cyklu ženy začínají užívat léky a lidové léky. Léková terapie však není nutná ve všech případech..

Pokud zpoždění a bolest rozhodně nesouvisí s těhotenstvím, musíte nejprve podstoupit komplexní vyšetření, které pomůže určit přesnou příčinu problémů. Na tom závisí léčebný režim..

Například hormonální poruchy jsou eliminovány vhodnými léky. V tomto případě musí lékař vzít v úvahu věk ženy a její touhu mít děti..

K obnovení cyklu stačí dodržovat jednoduchá doporučení:

 1. Sledujte svoji stravu, vyhýbejte se přísným dietám.
 2. Přestaňte kouřit, alkohol a kávu.
 3. Pravidelně si odpočiňte, buďte více venku.
 4. Přidejte do svého života mírné cvičení.
 5. Vyvarujte se stresových situací a emocionálních nepokojů.

Drobné bolesti vyskytující se před kritickými dny jsou zcela normální. Pokud však zesílí a budou doplněny dalšími příznaky, mluvíme o patologii, která vyžaduje povinnou léčbu..

Žaludek bolí a menstruace nezačne: hlavní důvody

Pravidelnost menstruace je jedním z indikátorů zdraví žen. Kritické dny mohou začít dříve nebo později. Ve většině případů je toto zpoždění považováno za patologii..

Nejčastěji si ženy stěžují na zpoždění menstruace, když se příznaky projeví úplně, ale menstruace neexistuje. Táhne spodní břicho, mléčné žlázy bobtnají, cítíte se dobře, zatímco nedochází ke krvavému výtoku.

První věc, která mi přijde na mysl, je možné těhotenství, ale existuje mnoho důvodů pro nepřirozený průběh cyklu..

Je důležité zjistit, proč se dolní část břicha táhne bez menstruace, a je lepší to udělat po jmenování lékaře. Pravidelné a prodloužené zpoždění naznačuje narušení těla..

Mnoho příčin abnormálního stavu je zdraví škodlivých a vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc..

Předzvěsti menstruace

Je docela těžké pochopit, proč bolí žaludek a proč nezačne menstruace. Zejména mladé dívky, které si teprve začínají zvykat na změny, ke kterým v těle dochází. Dokonce ani dospělé ženy nejsou schopny rozlišit normu od patologie, správně posoudit jejich stav a vysvětlit příčinu bolesti v podbřišku a absenci menstruace.

Ženy jsou obeznámeny s typickými předmenstruačními příznaky. Nejčastěji se v předvečer kritických dnů objevují následující příznaky:

 1. Bolest na hrudi, překrvení, zvětšení prsou.
 2. Kreslení bolesti v dolní části břicha a bederní oblasti.
 3. Slabost, závratě, záchvaty nevolnosti, sucho v ústech.
 4. Silné otoky, zvýšené pocení.
 5. Porucha stolice (průjem nebo zácpa).
 6. Podrážděnost, slzavost, změny nálady.
 7. Nespavost, rozptýlení, zvýšená úzkost.
 8. Snížená sexuální touha.
 9. Porucha srdečního rytmu.

Seznam pokračuje, protože PMS (premenstruační syndrom) je charakterizován velkým množstvím příznaků, vjemů a fyziologických abnormalit. Některé ženy mají štěstí, vůbec nevědí, že v předvečer menstruace může žaludek silně táhnout, že kritické dny ubíhají bolestivě, začínají pozdě. Ale je jich málo.

Každý zástupce nežného pohlaví má obvykle svůj vlastní seznam obvyklých příznaků. Normálně by neměly být větší než 3-4, pokud je množství překročeno, PMS je závažná.

Předmenstruační události mohou být náhodné a nepředstavují zdravotní riziko. Pokud to bolí, bolí žaludek a nedochází k menstruaci, považuje se za normu zpoždění o několik dní. Při delší absenci výtoku je vhodné navštívit lékaře.

PMS trvá u každé dívky jinak. Je však důležité vědět, kolik dní před menstruací lze pozorovat její projev. Přečtěte si o tom podrobněji v samostatném článku o našem

Příčiny bolesti se zpožděním

Většině žen v předvečer menstruace vyhovuje bolest v dolní části břicha. Některé jsou zachráněny léky proti bolesti, jiné si na tento stav zvyknou a snadno ho tolerují, protože vědí, že s nástupem menstruace vše projde..

Když je bolest mírná a stav se nezhorší, nemůžete se bát. Znepokojení a obavy by měly být způsobeny zpřísňující se povahou jevů a přidáním dalších patologických příznaků.

Existuje mnoho důvodů pro bolesti a pozdní menstruaci. Nelze vyloučit přítomnost závažných onemocnění a experimentovat se samoléčbou. Diagnostiku a terapii by měli provádět lékaři.

Někdy bolesti začínají týden před očekávaným datem nástupu menstruace. Proto je velmi důležité správně je posoudit. O tom, proč se žaludek táhne týden před menstruací, si přečtěte náš článek na webu.

Těhotenství

Pokud není menstruace, ale dolní část břicha táhne a bolí, můžete být těhotná. Absence krvavého výtoku je jedním z určujících znaků oplodnění. Děložní dutina je během menstruace očištěna. Poté začíná aktivní produkce estrogenu. Tento hormon ovlivňuje endometrium a pomáhá budovat slizniční vrstvu.

Když zralé vejce bezpečně opustí vaječník, je do procesu zahrnut progesteron. Hormon připravuje endometrium pro připojení embrya (implantaci). Během oplodnění může v důsledku napětí svalů dělohy bolet hrudník a břicho.

Menstruace může začít opožděně bez těhotenství. Pokud je test negativní a nepříjemné příznaky přetrvávají, existuje šance na rozvoj zánětlivých procesů..

Zánětlivá onemocnění

Pozdní menstruace a pravidelné bolesti v dolní části břicha mohou signalizovat nebezpečné patologie pohlavních orgánů. Zánětlivá onemocnění negativně ovlivňují všechny orgány a tkáně reprodukčního systému.

Infekce vaječníků, zánět vejcovodů, ulcerózní léze sliznice a další nemoci vedou k neplodnosti, potratům, mimoděložnímu těhotenství, rozvoji endometriózy a dalším komplikacím.

Bakteriální infekce a pohlavní choroby vyvolávají zánět. Nejčastěji jsou ženám diagnostikována gynekologická onemocnění, jako jsou:

 • eroze děložního čípku;
 • kolpitida;
 • endometritida;
 • cystitida;
 • salpingo-ooforitida;
 • adnexitida;
 • kapavka;
 • syfilis;
 • genitální tuberkulóza;
 • bartholinitida;
 • cervicitida.

Tyto patologie jsou doprovázeny měsíční bolestí břicha a pravidelnou retencí menstruace..

Mezi typické příznaky infekce patří také svědění, vysoká tělesná teplota, bolestivost při močení a pohlavním styku a páchnoucí výtok.

Příznaky mohou přicházet a odcházet náhle. Někdy se u žen několik dní před menstruací prudce zhorší jejich stav a silné bolesti v břiše. V takových případech je nutné urgentně konzultovat lékaře a zahájit léčbu..

Anovulační cyklus

Dalším důvodem porušení cyklu a bolestivých stavů před menstruací je anovulace. Není to nemoc. Pomoc může být nutná pouze v případě zjištěných problémů s koncepcí u žen v reprodukčním věku. Ve většině případů je nástup těchto cyklů normou..

Ovulace u zdravé ženy nastává měsíčně, ale existují období, kdy vaječníky „odpočívají“, to znamená, že vajíčko dozrává, ale žluté tělísko se v něm netvoří. To je vždy doprovázeno nerovnováhou hormonů. Tyto cykly mohou začít menopauzou, těhotenstvím, laktací a hormonálním příjmem, když je potlačena ovulace..

Anovulační cykly u dívek jsou pozorovány během puberty. Během těchto období jsou bolest v břiše v předvečer menstruace a malá zpoždění přirozenými procesy. Menstruace nezačíná asi týden, ale ne déle. Po obnovení rovnováhy hormonů nebudou žádné problémy s jejich zpožděním..

Nemoci pánevních orgánů

Většina patologií ženských pohlavních orgánů je diagnostikována gynekologem. Po vyšetření se může ukázat, že reprodukční systém je v dokonalém pořádku, v genitální oblasti nejsou žádné problémy. Pokud však současně přetrvává bolest, nedochází k menstruaci, bolesti žaludku hodně, test ukázal negativní výsledek, musíte kontaktovat gastroenterologa, nefrologa nebo terapeuta.

Pro laika je snadné zaměnit příznaky. Mnoho žen považuje svůj stav za přirozený pro předmenstruační období. Ve skutečnosti nemusí být pozdní menstruace a neustálé bolesti v dolní části břicha spojeny s reprodukčními orgány. Existuje vysoká pravděpodobnost vzniku onemocnění gastrointestinálního traktu a močového systému.

Neměly by být vyloučeny nádorové procesy v pánevní oblasti. Benigní a maligní novotvary jsou často lokalizovány ve vaječnících a vyvolávají výskyt bolestivých bolestí břicha před menstruací.

Jiné příčiny bolesti

Ne vždy je výskyt tahových pocitů v dolní části břicha spojen s onemocněním. Často to může být způsobeno tím, jak žena tráví čas - příliš intenzivními sportovními aktivitami nebo naopak téměř úplným nedostatkem pohybu.

Tělesné cvičení

Během tréninku nebo práce, která je pro tělo neobvykle obtížná, jsou pánevní svaly vážně zatěžovány. Fyzické přepětí může vyvolat předčasný nástup menstruace, bolest v dolní části zad a břicha.

Sedavá práce

Bolest a nepohodlí v dolní části břicha se vyskytují při sedavém životním stylu. Denní sedavá práce negativně ovlivňuje práci svalového a oběhového systému, způsobuje ucpání malé pánve. Je to škodlivé pro zdraví žen. Selhání menstruačního cyklu je jedním z nepříjemných důsledků.

Pokud není pracovní režim upraven, může se pravidelné tažení, bolestivá bolest v břiše a předčasná menstruace stát pravidelným a vyvolávat komplikace.

V ženském těle je vše vzájemně propojeno. Jakákoli porucha v těle neprojde bez zanechání stopy a projeví se v celkovém stavu. Nepříznivé pocity a zpoždění menstruace jsou pozorovány u hormonálních poruch a negativních účinků vnějších faktorů.

Minulé nemoci, stresující stavy, chronická únava, změna klimatu - to vše jsou dráždivé látky, které ovlivňují pravidelnost cyklu. Je nemožné samostatně pochopit povahu předmenstruační bolesti v dolní části břicha a pochopit důvody zhoršení pohody..

Žaludek bolí a menstruace nezačne: hlavní důvody

Většina žen je obeznámena s pocity tahání v dolní části břicha. To jsou předzvěstí blížící se menstruace. Současně může každý čelit situaci, kdy bolí žaludek a menstruace nezačne.

Proč bolí žaludek bez menstruace

Pokud se objeví obvyklé příznaky a kritické dny se zpozdí o více než týden, je to důvod přemýšlet o návštěvě lékaře. Hlavní důvody, proč k tomuto stavu dochází, lze zhruba rozdělit do dvou skupin:

 • zpoždění v důsledku různých faktorů;
 • důvody, které nemají nic společného se stavem, jako je menstruace.

V prvním případě je nejprve podezření na těhotenství (včetně mimoděložního). Existují však i další faktory, které ovlivňují skutečnost, že menstruace nezačala včas..

Přirozená bolest během ovulace

Takový proces není patologie, ale rys těla, charakteristický pro 20% žen. Během ovulace dochází k malému krvácení ve vaječníku, ze kterého se v tomto cyklu uvolní vajíčko..

Způsobuje podráždění sliznice a způsobuje nepohodlí a pro některé silnou bolest.

Tento proces se nazývá syndrom ovulační bolesti a je nejčastěji pozorován v prvních několika letech, kdy se menstruační cyklus právě vytváří..

Zpoždění

Zpoždění může být způsobeno stresem nebo fyzickým, nervovým vyčerpáním. Když systém ženského těla selže, reprodukční orgány nestojí stranou..

V tomto případě je zpoždění doprovázeno příznaky:

 • agresivita, podrážděnost;
 • touha po spánku nebo nespavosti;
 • bolesti hlavy;
 • apatie.

Nadváha může také způsobit selhání vašeho cyklu. V takových situacích musí žena přehodnotit svůj životní styl, být častěji venku, cvičit a vyhýbat se stresu.

Poskytuje podobný účinek jako užívání hormonálních léků nebo perorálních kontraceptiv.

Cysty (vaječníky, žluté tělísko) a další novotvary mohou způsobit zpoždění. Zde se neobejdete bez pomoci lékařů.

Těhotenství

Pokud bolel žaludek, přišly termíny a kritické dny by měly začít, ale nezačaly, to může dobře znamenat, že žena otěhotněla.

Může mít pocit, že zažívá stejné pocity jako každý měsíc. Tentokrát však může břicho kňučet z jiného důvodu: takto někdy děloha reaguje na připevnění oplodněného vajíčka k jeho stěně.

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob určení těhotenství je pomocí testu. Již v prvních dnech zpoždění určuje diagnostika poslední generace s téměř stoprocentní přesností přítomnost hCG (těhotenský hormon) v těle.

Můžete také zjistit těhotenství měřením bazální teploty, ale tato metoda je vhodná pro ty, kteří ji kontrolovali před zpožděním. Pokud došlo k početí, bazální teplota se udržuje na úrovni ne nižší než 37 °.

Mimoděložní těhotenství

Žena není imunní proti výskytu mimoděložního těhotenství. Pokud se o „zajímavé pozici“ již dozvědělo a žaludek náhle začal bolet, jako by se blížila menstruace, může to být první alarmující příznak.

Pokud je plod ve vejcovodu, nepohodlí je lokalizováno zespodu, na jedné straně. Pokud se však vyvine děložní těhotenství nebo se plod nachází v břišní dutině, může se také objevit bolest ve střední části břicha. Je charakteristické, že se tyto pocity zesilují při chůzi a obecně při změně polohy těla..

Mezi další příznaky mimoděložního těhotenství patří:

 • krvácející;
 • závrať;
 • slabost.

Chcete-li vyloučit nebo identifikovat tento nebo ten typ mimoděložního těhotenství, musíte navštívit lékaře. Moderní metody výzkumu (nejčastěji ultrazvuk) pomohou určit lokalizaci plodu.

Acyklická bolest

Proč mě bolí žaludek, menstruace nezačíná a moje těhotenské testy jsou negativní? Možná důvod těchto pocitů nesouvisí s přístupem kritických dnů. Následující stavy mohou způsobit bolest:

 • trauma pánevních orgánů;
 • zánět slepého střeva;
 • zánět orgánů urogenitálního systému;
 • zánětlivý proces ve střevech;
 • kýla dolní páteře;
 • neuralgie.

Každá z těchto nemocí je doprovázena doprovodnými příznaky. Například zánět pohlavních orgánů - s horečkou, cystitidou nebo pyelonefritidou - s křečemi během močení a zánětem střev - s průjmem a nadýmáním.

Je však nemožné diagnostikovat sami sebe a ještě více se zapojit do léčby.

Přítomnost dalších příznaků by měla upozornit na to, který lékař je nejlepší kontaktovat jako první: gynekologa, urologa, chirurga nebo jiného odborníka.

Preventivní metody

Je přirozeně nemožné změnit některé rysy těla, například jak citlivá je děloha na proces ovulace. Ale udržování fyzického a duševního zdraví vašeho těla zvýší pravděpodobnost, že váš menstruační cyklus bude hladký a méně bolestivý..

Z tohoto důvodu je žena, zejména ta, která již čelí podobnému problému, lepší vzdát se nikotinu a alkoholu, snížit příjem kofeinu, více se pohybovat a být venku..

Závěr

Pokud kritické dny nejsou ve spěchu, aby začaly, a všechny příznaky naznačovaly jejich přístup, je lepší jejich nepřítomnost ignorovat. Pokud máte podezření na těhotenství, měli byste si okamžitě udělat test, a pokud je tato možnost vyloučena, měli byste se poradit s lékařem, abyste zjistili, jaký je důvod tohoto stavu.

Žaludek bolí, ale menstruace nezačne - stojí za to si dělat starosti?

Existuje mnoho důvodů, proč vás bolí žaludek a menstruace nezačíná.

Lze je podmíněně rozdělit do dvou kategorií: fyziologické (těžký průběh premenstruačního syndromu a nástup těhotenství) a patologické (mimoděložní těhotenství, cystitida, adheze v malé pánvi, onkologické útvary, apendicitida a mnoho dalších). Je důležité naučit se určovat, do které skupiny bolest patří, abyste mohli navštívit lékaře včas.

Předmenstruační syndrom zaznamenává 74% žen v reprodukčním období. S jeho závažným průběhem dochází k silným bolestem v dolní části břicha několik dní před prvním krvavým výbojem. Je to způsobeno zvýšenou produkcí prostaglandinů a ischemií svalové vrstvy dělohy.

Tento stav může nastat jak každý menstruační cyklus, tak po vystavení provokujícím faktorům (stres, těžká fyzická aktivita, chirurgické zákroky). Těžký premenstruační syndrom je nejčastějším důvodem, proč vás bolí dolní část břicha a menstruace nezačíná..

Vyznačuje se dalšími funkcemi:

 • snížené libido;
 • zvýšená podrážděnost a slzavost;
 • vzhled otoku;
 • nespavost atd..

Když nastane tento typ stavu, měli byste alarm spustit jen zřídka. Možná je to jen taková individuální reakce těla na stres.

Nástup těhotenství je na druhém místě, když bolí žaludek, ale menstruace nezačne. Obvykle je tento stav charakterizován zpožděním několika dní. Jiné charakteristické příznaky těhotenství však stále mohou chybět. Rozhodujícím faktorem bude pozitivní těhotenský test.

Příčinou bolesti je zvýšený tonus dělohy, ke kterému dochází v reakci na implantaci vajíčka. Je důležité si uvědomit, že taková bolestivost by neměla způsobovat vážné nepohodlí. Pokud se objeví křečové bolesti, je nutné urgentně zavolat záchranný tým, aby nedošlo k potratu.

Zpočátku po implantaci se bolest prakticky neobtěžuje. Hlavní bolestivost nastává, jak embryo roste a táhnou se stěny vejcovodu. Bolesti jsou lokalizovány vpravo nebo vlevo od dolní části břicha a mohou být bolestivé i akutní. Těhotenský test je pozitivní, ale pruhy nemusí být jasné.

Pro záchranu života je nutné neprodleně provést chirurgický zákrok. V této fázi je nejšetrnější metodou laparoskopie.

Někdy zánět močového měchýře způsobí bolest žaludku a období nezačne. To je způsobeno jeho těsným umístěním s dělohou, což může vést k pocitu, že to je ona, kdo bolí. Dalšími příznaky onemocnění jsou bolest při močení, pocit křečí a pálení v močové trubici, časté nutkání používat toaletu.

Akutní a poté chronická cystitida nastává, když se množí patogenní a oportunní mikroorganismy. Patří mezi ně: chlamydie, Trichomonas, gonokoky, stafylokoky a streptokoky, Escherichia coli, gardnerella atd. Léčba se provádí antibakteriálními látkami.

Adhezivní onemocnění

I sebemenší změna polohy postižených orgánů způsobuje hmatatelnou bolestivost v břišní dutině. Vzhledem k rozsáhlému procesu může dojít k bolesti nejen v místě léze, ale také v celém břiše. Je však třeba poznamenat, že takový stav nezávisí na menstruačním cyklu a může se objevit kdykoli..

Pomocí nitroděložního tělíska

Nitroděložní tělísko je vynikající antikoncepcí. V některých případech však může způsobit bolestivost dělohy. To může být způsobeno dvěma důvody:

 1. Vývoj endometritidy - zánět endometria. V tomto případě jsou dalšími příznaky patologický vaginální výtok s nepříjemným zápachem a zvýšením tělesné teploty..
 2. Špatné umístění spirály uvnitř dělohy. Každá změna polohy dělohy bude navíc doprovázena lokální bolestí.

K objasnění polohy nitroděložního tělíska a stavu endometria se doporučuje provést ultrazvukovou kontrolu.

Závěr: U bolesti břicha bez menstruace musíte velmi pečlivě naslouchat. Mnoho závažných onemocnění začíná drobnými změnami. Chcete-li přesně určit příčinu bolesti a zahájit adekvátní léčbu, je nutné co nejdříve konzultovat svého lékaře..

- kalendář pro aktuální rok; - pero (značky).Cyklus je interval od začátku jedné periody do začátku další. První den menstruačního cyklu se považuje za první den krvácení, poslední den je poslední den před začátkem další menstruace.