Proč bolí žaludek po sexu - důvody pro ženy a muže

Bolest při pohlavním styku je poměrně častým problémem, s nímž jsou ženy nuceny konzultovat odborníka. Průměrný věk žen je zároveň zcela odlišný, v mnoha ohledech závisí na osobní příčině vedoucí k bolesti.

Podobný příznak může výrazně narušit život dívky, její vztah k opačnému pohlaví, stejně jako výkon její reprodukční funkce..

Proto je tak důležité tento stav včas odstranit a v tom může pomoci nejen gynekolog, ale také odborníci z jiných oborů medicíny, jako jsou terapeuti, psychologové atd..

 1. Lokalizace bolesti při pohlavním styku
 2. Příčiny bolesti
 3. Psychosomatický
 4. Coitophobia
 5. Vaginismus
 6. Porucha podobná vaginismu
 7. Fyziologický
 8. Poranění páteře
 9. Deformace dělohy
 10. Adheze v malé pánvi
 11. Patologické
 12. Endometrióza
 13. Cystitida
 14. Endometritida
 15. Kolpitida nebo zánět pochvy
 16. Vulvitida
 17. Jiné důvody
 18. Neslučitelnost partnerů
 19. Defloration
 20. Alergie
 21. Příznaky
 22. Bolest při pohlavním styku, ke které dochází po těhotenství
 23. Diagnostika
 24. Jakého lékaře kontaktovat?
 25. Léčba
 26. Léčba koofobií
 27. Léčba poruchy podobné vaginismu
 28. Léčba poranění páteře
 29. Léčba deformace orgánů
 30. Léčba bolesti v adhezích
 31. Léčba bolesti při cystitidě
 32. Léčba endometritidy
 33. Léčba bolesti kolpitidy
 34. Prevence
 35. Recenze žen

Lokalizace bolesti při pohlavním styku

Může to být úplně jiné. Závisí to na hlavní příčině, která ji způsobuje, je to jako oblast vnějších pohlavních orgánů, místo vstupu do pochvy.

Vaginální dutina, stejně jako dolní část břicha, zatímco lokalizace může být střední nebo hlavně v bočních částech. Někdy bolest vyzařuje do konečníku a do přední břišní stěny.

Příčiny bolesti

Psychosomatický

Coitophobia

Coitophobia je stav spojený s patologickým strachem, ke kterému dochází před pohlavním stykem i během něj.

V současné době to není příliš častý problém, vyskytuje se u jediného počtu žen..

Příčiny:

 1. Taková reakce se často objevuje po těžkém psychickém traumatu, nesprávném vnímání směnek, duševních onemocněních i předchozím sexuálním kontaktu.
 2. Podobný stav nastává rychle a bezdůvodně si žena uvědomí, že sexuální kontakt jí v tuto chvíli nepřinese bolest atd., Ale zároveň nemůže problém odstranit.
 3. Žena si může postupně vnutit strach, a to i po tom, co se stalo, což zhoršuje situaci a vede k vývoji komplexů a problémů v budoucnu. Tento stav často vede k rozvoji deprese a závažné fobické poruchy..
 4. Coitophobia se projevuje zpočátku neochotou navázat sexuální kontakt, žena pravidelně hledá výmluvy, například přichází s bolestmi hlavy, únavou, somatickými patologiemi atd..

Ale tento stav je také stavem remise a s exacerbací se projevuje rozvojem záchvaty paniky..

Objeví se žena během nástupu pohlavního styku:

 • závrať,
 • pocit sucha sliznic,
 • dochází k aktivnímu pocení,
 • třes začíná v kolenou a pažích.
 • žena přestává ovládat své činy, dopouští se nemotivovaných akcí, kouše svého partnera, produkuje údery atd..
 • a když dojde k proniknutí do pochvy, dojde k silné bolesti, kterou žena popisuje při pohlavním styku, ve skutečnosti to neodpovídá realitě.

Vaginismus

Vaginismus je stav spojený s křečí svalových vláken v genitální oblasti.

Vlastnosti nemoci:

 1. V důsledku toho vzniká překážka pro pohlavní styk i pro jakoukoli gynekologickou manipulaci.
 2. Tento stav je variantou systémové neurózy a projevuje se jako varianta nedobrovolné kontrakce svalových vláken. Dochází k křečím a zúžení pochvy, stejně jako ke zvedání konečníku.
 3. Může nastat vaginismus, a proto se bolest při pohlavním styku může objevit v jakémkoli věku, ale průměrnou věkovou skupinou jsou ženy ve věku 25-40 let.
 4. Průměrný výskyt patologie je u žen s gynekologickým profilem 1–2% všech onemocnění.

Vaginismus se obvykle dělí na primární, tj. objevují se poprvé. Stejně jako sekundární projev, který se u žen projeví po určité smyslové zkušenosti.

Existuje však také několik forem bolesti při pohlavním styku spojených s vaginismem:

 • Jedná se o předkoitální formu, která se vyskytuje pouze při pokusu o pohlavní styk, ale při gynekologickém vyšetření a jiných manipulacích nedochází k nepříjemným pocitům..
 • Zobecněná forma se projevuje při jakémkoli pokusu kontaktovat genitálie spojené s penetrací do vaginální dutiny. Příznaky se objevují při násilném pokusu o vstup do pochvy, například to může být zavedení gynekologického zrcátka, tamponu, léků atd..

Podle závažnosti vaginismu se rozlišuje několik stupňů:

 • V počáteční fázi může po průniku do pochvy dojít k mírnému křeči.
 • V těžké formě musí žena jen přemýšlet o možném průniku nebo dotyku genitálií, doprovázeném zjevným klinickým obrazem. Důvodem tohoto stavu je obsedantní touha, neurastenie, neuróza a hysterie. Bolest při pohlavním styku je způsobena zvýšenou nervovou vzrušivostí a bezpodmínečnou ochrannou reakcí, ale nejedná se o strach z objevujícího se pohlavního styku. Fobie v této variantě psychastenie jsou posedlá myšlenka, která se formuje před sexuálním životem.

Predisponujícím faktorem pro vznik bolesti při pohlavním styku, projevující se vaginismem, je duševní nebo úzkostný stav ženy.

Vaginismus se projevuje prudkým křečem svalových vláken. V některých případech může být pohlavní styk nemožný, pokud nedošlo k penetraci, protože vaginální dutina je těsně uzavřena.

Dojde-li během průniku ke křeči, dojde k nepříjemnému pocitu a pro člověka dosti nebezpečnému stavu, jako je porušení penisu. Výsledkem je porušení penisu, bobtnání a extrakce z vaginální dutiny není možná..

Jak se zvětšuje otok, žena prožívá bolest i silnější strach během pohlavního styku a následného pohlavního styku. Pacient může následně projevit strach z možné bolesti během pohlavního styku, početí a porodu.

Porucha podobná vaginismu

Pseudovaginismus je patologický stav spojený s vývojem spasmodického reflexu v oblasti svalů pochvy, skupiny pánve, konečníku a boků.

Tento stav může být mnohem častější a projevovat se jako bolest při pohlavním styku ve srovnání se skutečným vaginismem..

Četnost výskytu může dosáhnout asi 5% všech takových případů mezi gynekologickými patologiemi.

Stav podobný vaginismu nastává, když se bolest objeví na pozadí traumatických účinků v genitální oblasti, patologických stavů ve struktuře a získaných chorob.

Velmi často se vyvíjí během zánětlivých procesů, atrofických změn, které v počátečních stádiích způsobují nepohodlí a následně bolest při pohlavním styku.

Fyziologický

Poranění páteře

Musíte vědět, že v některých případech je výskyt bolesti při pohlavním styku spojen s problémy, které vznikají na úrovni páteře.

To je způsobeno skutečností, že právě od něj probíhají kožní inervace a šíří se do vnitřních orgánů.

Nezbytný segment páteře je zodpovědný za přenos nervových impulsů určitého orgánu i části těla..

6. hrudní obratel je zodpovědný za dělohu, stejně jako nahoře a za ní ležící meziobratlový prostor.

Zatímco mnoho úrovní je zodpovědných za citlivost kůže, začínají na úrovni krčních obratlů..

Bolest při pohlavním styku je často způsobena traumatickými účinky:

 • Neúplné nebo částečně uzdravené zlomeniny páteře nebo jejích procesů.
 • Příčinou může být také herniovaný disk..
 • Přítomnost kýly v meziobratlovém kanálu doprovázená klinikou štípání nebo fenoménem těžké osteochondrózy.

Deformace dělohy

Deformace dělohy je další poměrně častou příčinou bolesti při pohlavním styku. Je to spojeno s porušením anatomického umístění orgánu.

Důvodem mohou být fyziologické i patologické stavy, například:

 1. Nesprávné umístění dělohy, její míchání a ohýbání. Vznikají bez rozvoje adhezí nebo zánětlivého procesu. Zejména ohyb dělohy může způsobit silnou bolest při pohlavním styku v důsledku pokusu o narovnání a natažení vazivového aparátu.
 2. Zatímco patologické procesy by měly být přičítány procesu pájení, poškození vazivového aparátu a narušení tvaru orgánu. Tyto stavy se často vyskytují po chirurgických zákrocích a traumatických účincích..

Adheze v malé pánvi

Pánevní adheze je dalším častým problémem, který způsobuje bolest při pohlavním styku. Je to spojeno s porušením nezávislé a fyziologické pohyblivosti orgánů mezi sebou.

Hlavním důvodem pro vznik adhezí v pánevních orgánech je odložený chirurgický zákrok:

 • U žen jsou to v současnosti především důsledky císařského řezu, zejména pokud byl proveden řezem ve střední linii.
 • Na druhém místě jsou těžké zánětlivé procesy, zejména ty, které ovlivňují dělohu a přívěsky. Vajíčkovody, kvůli zvláštnostem jejich struktury a funkcí, mohou být dostatečně rychle připájeny k vaječníkům..

Bolest při pohlavním styku nemusí nastat v době průniku, ale hlavně při aktivních pohybech, hlubokém průniku. Po pohlavním styku bolest po krátké době úplně zmizí.

Může se však také objevit v klidném stavu s exacerbací chronických procesů, zvedáním závaží atd. Bolest v adhezích v pánevních orgánech se může velmi často zvyšovat při plnění močového měchýře, konečníku a při defekaci.

Patologické

Endometrióza

Jedná se o jeden z nejčastějších patologických problémů, které vedou k rozvoji bolesti při pohlavním styku..

Přesná příčina vzniku tohoto stavu nebyla identifikována..

Pravděpodobně se jedná o šíření endometrioidní tkáně, která je výstelkou dělohy, za normální anatomické umístění.

V tomto případě lze lokalizovat bolest při pohlavním styku:

 • V těle samotném a v bočních plochách.
 • Ozáření bolesti při pohlavním styku je velmi časté.

Toto onemocnění je také doprovázeno výskytem krvavého nebo hnědého výtoku před menstruací a několik dní po ní. Bolest může být spontánní, postupně se zvyšuje od poloviny cyklu, je to způsobeno množením endometria v jiných dutinách, které pro ni nejsou charakteristické.

Na vizuální analogové stupnici může mít bolest různý stupeň závažnosti, až do maxima. V takových případech se žena záměrně vyhýbá pohlavnímu styku kvůli možnému strachu z bolesti..

Cystitida

Jedná se o zánětlivý stav, který postihuje močový měchýř. Příčina tohoto stavu je nejčastěji infekční povahy. Ve většině případů je cystitida kombinována se zánětlivými pochvami..

Charakterizuje:

 • Nástup bolesti v podbřišku v klidu a také horší během močení.
 • Při močení se objevují křeče a zvýšená bolest.
 • Jedním z rysů tohoto stavu je silná bolest při pohlavním styku. Bolest se obvykle začíná objevovat během pronikání penisu do pochvy. Během aktivních pohybů se bolest začíná zesilovat. To je do značné míry způsobeno podrážděním močové trubice, která se zapálí současně s močovým měchýřem. Také začíná tlak a podráždění močového měchýře. Silná bolest při pohlavním styku zpravidla s řezy a častým močením zpravidla trvá několik dní.

Endometritida

Jedná se o zánětlivé onemocnění dělohy. Tento stav může být spojen s vývojem infekčního procesu v orgánu..

Hlavní příčinou je aseptický zánět, nejčastěji však bakterie nebo viry.

Infekce může proniknout ze zanícené vaginální dutiny, stejně jako z děložního čípku, nebo hepatogenně, pokud je v těle ohnisko infekce.

Proces může být akutní, subakutní nebo chronický:

 • V akutním procesu je pohlavní styk doprovázen silnou bolestí. Žena cítí narušení svého obecného blahobytu, jakýkoli průnik je téměř nemožný, proto je pohlavní styk obtížný.
 • A pokud je proces chronický, mohou se vyskytnout stížnosti na nepohodlí a bolest v dolní části břicha. Zasahují do normálního činu podlahové desky, žena často nezažije orgasmus. Bolest nějakou dobu přetrvává. Její postava bolí, stejně jako tahání. Žena nedokáže přesně určit přesnou polohu bolesti, protože je rozlita a šíří se po celém povrchu břicha. Může se objevit nepohodlí při vyprazdňování. Takový stav vyžaduje povinnou léčbu a poté je plně obnoveno normální zdraví..

Kolpitida nebo zánět pochvy

Může se vyvíjet pod vlivem různých důvodů, nejčastěji je to bakteriální flóra, která obývá vaginální dutinu a vykazuje své patogenní vlastnosti.

Povaha procesu bude do značné míry záviset na typu flóry.

Mnoho žen se v současné době obává patologického výtoku ve velkém objemu, který je doprovázen nepříjemným zápachem a podrážděním sliznice.

Ten druhý nejčastěji způsobuje bolest u žen, objevuje se jak v klidném stavu, tak během intenzivního styku.

V tomto případě pocítíte silné nepohodlí a téměř každé tření bude bolestivé..

Při výrazném onemocnění vede bolest při pohlavním styku k výskytu petechiálních krvácení a také k uvolnění malého množství krve, které se objevuje v nátěrech. Partner se všemožně vyhýbá pohlavnímu styku z důvodu možného strachu, otoků sliznic, nedostatečné sekrece z vaginálních žláz atd..

Vulvitida

Příčiny a příznaky:

 1. Důvodem pro jeho vývoj může být narušení integrity kůže, změny metabolismu a vstup infekčního agens se snížením imunity. Vulvitida je onemocnění, které má převážně nespecifickou lézi..
 2. Během pohlavního styku dochází v důsledku otoku vulvy, stejně jako zánětu a zvýšené citlivosti kůže.
 3. Pro ženu je okamžik průniku do pochvy během pohlavního styku považován za obzvláště bolestivý, její povaha může být akutní.
 4. Poté dojde k velkému otoku, zarudnutí, bolesti se bolestí a přetrvávají po určitou dobu. Po léčbě jsou tyto projevy rychle odstraněny..

Jiné důvody

Neslučitelnost partnerů

Působí jako jedna z příčin bolesti při pohlavním styku.

To se často projevuje pouze ve výjimečných případech:

 • Když mají dívky velmi nízké poměry hmotnosti a výšky. V tomto případě může být průměrná výška asi 150 cm.
 • Zatímco ženy jsou tolerovány i velkými, i gigantickými velikostmi penisu bez viditelných následků. To je způsobeno skutečností, že se vaginální dutina dostatečně dobře táhne. Pouze v některých situacích se bolest objevuje během prvních sexuálních kontaktů ženy, je doprovázena výskytem mikrotrhlin a slz.

Defloration

Deflorace je také jedním z důvodů vzniku bolesti při pohlavním styku..

Během prvního pohlavního styku je ve vagině stále celá panenská blána..

Bolest je spojena s roztržením sliznice, která představuje panenskou blánu.

Někdy doprovázeno krvácením.

Ve většině případů je tato bolest jednorázové povahy, protože později je do pochvy volný přístup..

Alergie

Alergická reakce může přímo způsobit bolest během sexu. Vyskytuje se na pozadí užívání léků, užívání léků na ochranu před nežádoucím těhotenstvím, maziv a reakcí na latex.

V tomto případě se bolest projevuje v době zavedení penisu, stejně jako tření. Bolest nějakou dobu přetrvává, což je bolestivé a doprovázené pálením.

Příznaky

Může být následující:

 • Před pohlavním stykem má bolest jinou povahu, vždy neodpovídá realitě, jedinou výjimkou je zánětlivý proces nebo endometrióza, která kromě sexuálních vztahů poskytuje i klinické projevy. V některých případech je ostrý nebo tažný. Je poměrně obtížné to popsat u žen s psychickými problémy..
 • Během penetrace penisu. Bolest může být akutní a doprovázená uvolňováním krve, zejména v případě neslučitelnosti, a také deflorací. U zánětlivého procesu jde spíše o fenomén nepohodlí během podávání..
 • Během sexu je bolest akutní, doprovázená pálením, svěděním a otoky. Při zánětlivých procesech nebo endometrióze může být bolest lokalizována v projekci těla dělohy, stejně jako v bočních oblastech. Po pohlavním styku může nějakou dobu přetrvávat..
 • Po sexu je bolest v přírodě obvykle bolavá, narušuje životní styl a může způsobit nechuť ženy v dalších vztazích.

Bolest při pohlavním styku, ke které dochází po těhotenství

Tato otázka je docela relevantní, protože velké množství žen čelí problému bolesti při pohlavním styku, ke kterému dochází po narození dítěte..

Příčiny:

 • V některých případech je problém psychologický. Žena se nedokáže vyrovnat s určitými změnami ve své postavě, slabostí svalového aparátu, natahováním sliznice a možnou přítomností stehů.
 • Další možností příčiny bolesti během pohlavního styku po těhotenství může být přítomnost šicího materiálu nebo vytvořené tkáně jizvy. Může to způsobit nejen bolest, ale také silné nepohodlí v důsledku porušení poměru orgánu ve srovnání s předchozím..
 • Bolest je někdy důsledkem nedokonalé rehabilitace po operaci.
 • Jedním z nejčastějších problémů bolesti při pohlavním styku je zánět, který v některých případech představuje nebezpečí pro zdraví ženy..

Diagnostika

Diagnostické kroky:

 • Diagnóza bolesti při pohlavním styku spočívá v rozhovoru s gynekologem, stanovení přesných stížností, času a podmínek jejich výskytu a dalších příznaků.
 • Lékař musí vyšetřit genitálie.
 • Pokud je to možné, proveďte ultrazvukovou diagnostiku, proveďte nátěr na flóru a proveďte klinické studie zánětů biologických tekutin, jako je krev a moč.
 • V případě psychologických problémů, které způsobují bolest, může přesnou příčinu zjistit pouze rozhovor s psychologem, psychiatrem nebo psychoterapeutem.

Jakého lékaře kontaktovat?

Při prvních projevech bolesti, ke kterým dochází během pohlavního styku, je nutné se poradit s gynekologem. Provede vyšetření a na základě anamnézy a diagnostických metod zjistí přesné důvody.

Po zjištění hlavního důvodu může být nutná konzultace s dalšími odborníky, ale provádí se ve směru gynekologa.

Léčba

Léčba koofobií

K odstranění takového problému již není nutná konzultace s gynekologem, ale s psychiatrem nebo psychoterapeutem:

 • Je zapotřebí důkladný rozhovor, aby se zjistil důvod, faktor, který ženu začíná děsit atd. Ve většině případů může potřebovat pouze psychologickou pomoc..
 • K eliminaci koitofobie je možné předepsat bylinné přípravky, které mají sedativní účinek, mezi něž by měl patřit heřmánek, máta, matka, atd..
 • Mezi metody terapie a úlevy od stresu patří masáž, hypnóza atd..
 • V závažných případech lze použít antidepresiva..
 • V případě potřeby proveďte postupné rozšiřování pochvy. Někdy lze u této metody vyzkoušet bylinnou skupinu sedativ, svalových relaxancií, sedativ a léků proti bolesti..
 • V některých případech může být nutný chirurgický zákrok k řešení procesu chirurgické deflorace.

Léčba poruchy podobné vaginismu

Ke snížení nebo úplnému odstranění bolesti během pohlavního styku je léčba zaměřena na odstranění počáteční patologie:

 • U různých strukturálních anomálií, následků chirurgických zákroků, jako jsou adheze a jizevní procesy, je nutná operativní metoda léčby.
 • U zánětlivého procesu je nutná vhodná terapie.
 • Atrofický proces lze eliminovat aplikací lubrikantu před pohlavním stykem nebo dlouhodobou léčbou lokálními hormonálními látkami, které podporují produkci sekrecí vlastními žlázami..

Léčba poranění páteře

Léčba bolesti při pohlavním styku spojená s traumatickým poškozením páteře zahrnuje eliminaci patologie z páteře.

Pokud je proces akutní, vznikl nedávno, ale je doprovázen konkrétním klinickým obrazem, vyžaduje povinný chirurgický zákrok.

V případě poškození, ke kterému došlo dříve, je chirurgický zákrok obvykle marný, protože ke změnám došlo na morfofunkční úrovni.

Léčba deformace orgánů

Léčba je v tomto případě kontroverzní záležitostí, protože v případě fyziologických deformací orgánu nemusí být léčba použita, protože neexistuje její přesný způsob..

Existuje pravděpodobnost nezávislé změny tvaru po nástupu přirozeného porodu. V případě oddělení vazivového aparátu je nutné použít operativní metodu zaměřenou na obnovení integrity.

Léčba bolesti v adhezích

 1. Jako léčba bolesti v adhezích v pánevních orgánech lze použít opakovaný zásah zaměřený na disociaci adhezí - laparoskopii. Předpokladem této léčby je rehabilitace. Provádí se pomocí léků zaměřených na resorpci možných překrytí fibrinem.
 2. Kromě toho je povinné včasné zahrnutí fyzické aktivity. Za tímto účelem se pacientovi doporučuje vstát z postele co nejdříve, začít chodit bez silné fyzické námahy..
 3. Rovněž se provádí profylaktická protizánětlivá léčba k vyloučení možného otoku tkáně a opakovaných srůstů..

Léčba bolesti při cystitidě

Je celkem snadné eliminovat bolest při pohlavním styku spojenou s cystitidou:

 • K tomu je předepsáno velké množství bylinných přípravků, které mají antiseptické a protizánětlivé účinky. Takové léky jsou prezentovány v široké škále a mají méně vedlejších účinků..
 • Antibakteriální látky lze použít jako etiopatogenetickou terapii..
 • Ke snížení bolesti se používají antispazmodika a analgetika.

Léčba endometritidy

Endometritida, bez ohledu na závažnost procesu, podléhá povinné léčbě.

Zahrnuje užívání drog z různých skupin:

 • Mezi nimi mohou být na bázi antibakteriálních látek. Jedná se o léky se širokým spektrem účinku, nejlépe v kombinaci několika vícesměrných mechanismů účinku. Kurz terapie je zvolen s ohledem na zachycení životních období různých forem patogenu, v průměru je to 14 dní, může dosáhnout 21 dní.
 • Spolu s antibiotiky se doporučuje použití obecných nespecifických protizánětlivých léků i nesteroidních protizánětlivých složek. Formy aplikace mohou být různé; v akutním procesu se doporučují injekční formy, protože mají větší biologickou dostupnost. Zatímco v případě chronické je to dost pilulek.

Léčba bolesti kolpitidy

Léčba kolpitidy by měla být prováděna s výhradním stanovením původce patologického procesu. Teprve poté jsou předepsány finanční prostředky, s přihlédnutím k citlivosti na tento patogen.

Je třeba poznamenat, že finanční prostředky lze použít v systémové nebo místní podobě:

 • Z místních léků jsou nejoblíbenější svíčky, které obsahují kombinaci různých skupin léků..
 • Ze systémových léků pro léčbu bolesti při pohlavním styku se používají antimikrobiální nebo antimykotické látky.
 • Po hlavním kurzu se doporučuje provést terapii zaměřenou na obnovení flóry v pochvě.

Prevence

Opatření k prevenci bolesti při pohlavním styku:

 • Bude spočívat v eliminaci možných stresových situací, traumatických vlivů, stejně jako nervového přepětí nebo obsedantních obav. V případě nestabilního nervového systému se doporučuje navštívit psychologa za účelem nápravy stavu.
 • Buďte psychologicky připraveni na možný pohlavní styk.
 • Monitorujte stav hygieny vnějších pohlavních orgánů.
 • Používejte bezpečnou a vhodnou antikoncepci.
 • Pokud zjistíte jakékoli patologické stavy doprovázené bolestí nebo nepohodlí, poraďte se s odborníkem.
 • Pravidelně navštěvujte svého gynekologa.

Na základě výše uvedených problémů a způsobů jejich řešení musí žena, pokud se takový stav objeví, co nejdříve kontaktovat odborníka s žádostí o kvalifikovanou pomoc.

Kdy navštívit lékaře, pokud vás po sexu bolí podbřišek

Po intimitě se obvykle oba partneři cítí dobře - po těle se šíří příjemná malátnost a v žaludku se třepotají motýli. Ve vzácných případech se však objeví nepohodlí, které je vyjádřeno bolestí v dolní části břicha. Pro tento jev existuje dokonce speciální termín - dyspareunie, což znamená bolest při pohlavním styku nebo po něm. S takovými stížnostmi se muži i ženy obracejí na lékaře. Někteří lidé tento fenomén raději odmítají a domnívají se, že na nepohodlí po sexu není nic vážného. Jedná se však o nesprávný přístup - žaludek by po pohlavním styku neměl bolet, bez ohledu na to, zda byl násilný nebo tichý..

Kdy zazní alarm

Bolest břicha po sexu se čas od času objeví u každého z triviálních důvodů - kvůli přetížení svalů během intimity. Možná bylo držení těla nepříjemné nebo pohyb byl příliš intenzivní. Pokud se takové pocity občas objeví a nejsou pravidelné, neměli byste se příliš starat.

V následujících situacích je důvod k obavám:

 • bolest se objevuje po každém pohlavním styku;
 • nepohodlí se vztahuje nejen na dolní část břicha, ale také na dolní část zad, záhyby třísla, perineum;
 • bolest je doprovázena sekrety - atypické pro zdravé tělo;
 • bolesti jsou křeče;
 • teplota stoupá.

Jakékoli příznaky doprovázející bolesti břicha po sexu naznačují, že příčina je v patologickém procesu. Proto byste se měli neprodleně poradit se svým lékařem..

Bolest břicha po sexu u žen

Podobný příznak se často vyskytuje ze zcela neškodných důvodů. Například žena má atypickou strukturu genitálií. V tomto případě se bolest objeví pouze v určitých pozicích a prochází poměrně rychle. U dospělých žen (45+) může problém souviset s nedostatečným přirozeným mazáním. To se řeší použitím umělých maziv..

Je také možné, že partneři na sebe z hlediska anatomických parametrů jednoduše nesedí. Například muž má nadměrně velký penis nebo žena má úzkou a krátkou vagínu. To se řeší změnou polohy a použitím intimních hraček k přípravě ženy na pohlavní styk. V průběhu času se vagina přizpůsobuje penisu partnera a problém zmizí sám od sebe. Nepohodlí je možné po obnovení sexuální aktivity po dlouhé přestávce. Například po porodu, kdy abstinence ze zdravotních důvodů může trvat 2–3 měsíce až rok. Hraje roli a hormonální změny v těle ženy spojené s narozením dítěte.

Pokud se bolest rozšířila do celého břicha, přichází křečovitě a zdá se nesnesitelná, může to znamenat, že začalo vnitřní krvácení. Tento stav je doprovázen závratěmi, bledostí, slabostí. Musíte okamžitě navštívit lékaře. Nudná, bolestivá bolest po dlouhou dobu po intimitě naznačuje praskliny v pochvě nebo rozvíjející se erozi. Není vyloučeno další poškození pohlavních orgánů - to vše je léčeno pomocí gynekologa.

Nemoci

Ostrá bolest však může naznačovat nebezpečné patologické procesy. Mezi důvody patří nemoci:

 1. Myoma.
 2. Ovariální cysta.
 3. Nádor děložního čípku.
 4. Benigní novotvary.
 5. Cervicitida a další.

Nemoci lze zjistit při pravidelných návštěvách gynekologa a při každoročním ultrazvuku urogenitálního systému. Endometrióza je častou příčinou bolestivého styku a nepohodlí poté. Vede k adhezi v děloze a sousedních orgánech, což snižuje jejich pohyblivost. Sex zatěžuje oblast, a proto bolí žaludek. Nemoc je léčena, ale zdaleka není možné ji okamžitě diagnostikovat.

Mnoho infekčních onemocnění, stejně jako pohlavně přenosných chorob, je doprovázeno bolestí. Nejběžnější jsou ureoplazmóza, chlamydie, kandidóza. Nejsou však vyloučeny nebezpečnější léze těchto orgánů: kapavka, trichomoniáza, syfilis atd. Zpravidla jsou tato onemocnění doprovázena dalšími příznaky.

Následující příznaky naznačují infekční povahu bolesti:

 • páchnoucí vaginální výtok;
 • špinění během intermenstruačního období;
 • otok děložního čípku;
 • bolestivost při močení;
 • Zvýšení teploty.

Banální zánět dělohy nebo přívěsků není vyloučen. V tomto případě se však bolest projeví nejen po pohlavním styku, ale také kdykoli jindy, bez ohledu na fyzický nebo jiný stres. Další pravděpodobnou příčinou nepohodlí je dlouhodobá zácpa.

Psychologické problémy

Bolest vzniká v důsledku psychologických problémů a naznačuje výrazný emoční stres. Pokud se žena obává, nedůvěřuje svému partnerovi nebo cítí z jeho strany vyslovenou nechuť, ovlivňuje to všechno její blaho. Silné emoce vyvolávají břišní křeče, které se vyvinou v bolest. Relaxační prostředí, lehká hudba, která vás naladí na intimní náladu, vám pomůže se těchto problémů zbavit..

Těhotenství

U těhotných žen je bolest v podbřišku po souloži alarmujícím signálem. Zvláště pokud bolestivost doprovází krvavý výtok. To může znamenat oddělení placenty, nástup potratu nebo předčasný porod (v závislosti na období). V každém případě je nutná okamžitá hospitalizace a nouzová návštěva lékaře. K udržení dítěte jsou nutná adekvátní opatření.

Začátek sexuální aktivity

Bolest břicha po prvním pohlavním styku dívky je normální. Kromě toho se mohou uvolňovat krevní sraženiny, což je způsobeno fyziologickými vlastnostmi. U mnoha dívek, které se poprvé dostaly do intimity, se tyto příznaky rozvinou. Neindikují patologický proces, ale společný strach, kvůli kterému jsou svaly břicha a pochvy příliš napjaté. Dyspareunie po prvním sexuálním zážitku může trvat 2–3 dny. Pouze dívky, které plně důvěřují svým partnerům, nezažijí během prvního pohlavního styku bolest.

Alergická reakce a antikoncepce

Je možné, že nepohodlí je způsobeno použitými chemikáliemi: mýdlem, lubrikačním gelem, spermicidy atd. I latexový kondom může vyvolat takovou reakci - alergie na tento materiál je zcela běžná. Zvláště pokud se používají kondomy s vůněmi, budete muset opustit hygienické výrobky, které způsobují alergie.

Nesprávně nainstalované nitroděložní tělísko je dalším možným důvodem tohoto jevu. To může určit pouze odborník - spirála bude muset být odstraněna a na její místo by měla být umístěna nová. Některé orální antikoncepce mají podobný vedlejší účinek. Snižují hladinu estrogenu v krvi, což výrazně snižuje množství uvolňovaného přírodního maziva..

Podrobné informace o bolesti po sexu u žen v tomto videu.

Bolest žaludku po sexu u mužů

Muži si méně často stěžují na podobný příznak, který je spojen se zvláštnostmi jejich anatomie. Mají však také podobné problémy. Hlavní příčinou malátnosti jsou infekční nemoci. Mohou to být stejné chlamydie, kapavka, uretritida. Bolest břicha doprovází různé patologie semenných váčků. Dále jsou možné další příznaky: svědění v penisu, výtok. Chcete-li zjistit příčinu bolesti, budete muset složit testy.

Pokud se bolest rozšíří do třísla nebo penisu, znamená to problémy s prostatou - zánět nebo otok této žlázy je doprovázen právě takovými příznaky. Problémy s prostatou lze snadno rozpoznat - muži mají častější nutkání jít na toaletu, močení se stává obtížným, potence se zhoršuje.

Jednou z nejnebezpečnějších příčin bolesti břicha u mužů je varikokéla. S ní se nepohodlí objevuje nejen po pohlavním styku, ale také kdykoli jindy. V tomto případě bolestivost zasahuje i do varlat. Je velmi důležité zahájit léčbu včas, protože onemocnění vede k mužské neplodnosti.

Co dělat

Odpověď na tuto otázku může dát pouze kvalifikovaný odborník. Ženy by se měly obrátit na gynekologa - ten pacienta vyšetří a předepíše testy, na jejichž základě bude předepsána léčba. Bolest břicha by neměla být ignorována, i když se objevuje jen příležitostně. Možná takto tělo informuje o skrytých zánětlivých procesech, které netolerují zpoždění a vyžadují okamžitou léčbu..

Pokud dívka po sexu zažije silnou bolest a uvidí výtok, měla by ležet na zádech, dát si studený obklad na břicho a zavolat sanitku. V případě nesnesitelné bolesti je povoleno vypít 1-2 tablety Noshpy.

Pokud je zjištěna infekce, je předepsána konzervativní léčba - léčba antibiotiky nebo antifungálními látkami. Které léky budou předepsány, závisí na diagnóze. Chirurgická léčba je nutná pouze v extrémních případech: s hrozbou prasknutí cysty, velkých fibroidů. Po léčbě hlavní příznak - bolest břicha po pohlavním styku - zmizí beze stopy.

Pomoc doma

Aby se zabránilo nepohodlí po intimitě před pohlavním stykem, doporučuje se:

 1. Používejte lubrikanty na vodní bázi - je méně pravděpodobné, že způsobí alergie.
 2. Připravte se na intimitu, uvolněte stres, vytvořte příjemné a uvolňující prostředí.
 3. Dejte si teplou koupel - uvolní napětí a uvolní vaše břišní svaly.
 4. Vyzkoušejte různé hračky, které zvyšují ženské vzrušení.

Jako profylaxe nepohodlí se doporučuje upustit od sprchování, nosit nekvalitní syntetické prádlo, opustit husté nedýchací polštářky během menstruace.

Pokud má dívka po sexu bolesti žaludku, ale pocity nejsou intenzivní, nejsou doprovázeny alarmujícími příznaky (krvácení, výtok atd.), Můžete si pomoci sami. Různé analgetika zmírní bolest - Drotaverin nebo No-Shpa, Nurofen, Ketorol atd..

Příčiny bolesti žaludku po sexu

Máte někdy bolesti břicha po sexu a nevíte, co je za tím? Není třeba paniku - důvody nemusí být vážné, ale stojí za to se s nimi vypořádat. Doufáme, že v našem článku najdete odpověď a užitečné tipy..

1. Penis bije proti děložnímu čípku

Sex s velkým penisem není vždy příjemný. Zvláště když se muž, který je pyšný na velikost svého penisu, chová sobecky a nevěnuje pozornost stavu své partnerky. Velký penis se dostane do děložního čípku, dokonce i malé údery dráždí vnitřní genitálie a způsobují bolest. Bolestivá penetrace je zvláště častá u žen s endometriózou.

Co dělat? Samozřejmě se nemusíte vzdát sexu, jen se svým partnerem upřímně promluvte - měl by se chovat opatrněji.

2. Příliš násilný sex

Bolest břicha nebo dokonce křeče mohou být způsobeny vzájemnou a nadměrnou aktivitou. Pokud byl styk příliš rychlý a příliš tvrdý, může se stát, že spodní část břicha reaguje podrážděně. To se projevuje charakteristickým svalem, tažením bolesti a brnění.

Co dělat? Mějte sex pomalejší a měkčí.

3. Akumulace vzduchu

Při častém pronikání a odnímání penisu během pohlavního styku se může stát, že se v břiše hromadí vzduch. A pokud nevyjde, pak se nafoukne žaludek Ano, je to nepříjemné a nadýmání je jednou z nejčastějších příčin bolesti po sexu.

Co dělat? Počkejte a popřípadě pijte čaj proti bolesti břicha.

4. Tlak na břicho

Možná se váš partner pokoušel stimulovat vaše G-bod stisknutím na spodní část břicha a stimulováním klitorisu nebo pochvy. Pak není překvapením, že po sexu vás bolí žaludek..

Co dělat? Řekněte mu, aby jednal jemněji.

5. Přeplněná střeva

Pokud jste hodně jedli před sexem a vaše střeva a žaludek jsou plné, pronikání a náhlé pohyby mohou vyvolat bolesti břicha, bolesti žaludku, křeče, zvracení a dokonce i průjem..

Co dělat? Pokud víte, že v příštích několika hodinách budete mít sex, nespoléhejte se na jídlo - omezte se na lehké občerstvení. A jděte na toaletu před pohlavním stykem.

6. Možné nemoci

Když je bolest po sexu ostrá a přetrvávající, může být příčinou zánět. Cysty ve vaječnících a různé zánětlivé procesy v děloze jsou zodpovědné za bolest v dolní části břicha..

Co dělat? Určitě navštivte gynekologa a nechte se vyšetřit. Lékař ucítí břicho, vyšetří dělohu a předepíše léčbu.

7. Nízké hladiny estrogenu

Několik dní před menstruací se u některých žen objeví bolesti břicha. Zesiluje se během sexu nebo po něm - za to mohou estrogeny. Jejich nízký obsah vede ke ztenčení a vysušení vaginální sliznice. A často je to způsobeno používáním nesprávných perorálních kontraceptiv..

Co dělat? Vyhledejte lékařskou pomoc.

Je možné, že bolest způsobuje alergická reakce v těle. Vagina v přítomnosti predispozice je schopna reagovat na alergie těla. Nepohodlí je vyjádřeno jako svědivé zarudnutí a bolest.

Co dělat? Proveďte test na alergii a navštivte lékaře.

Známky zvýšeného estrogenového hormonuZvýšená hladina estrogenu u žen je někdy způsobena přirozenými příčinami. K růstu hormonu dochází během puberty nebo se změnami hormonálního pozadí během menstruace.