Proč táhne dolní část břicha, ale žádná menstruace: příčiny a léčba

Zpoždění menstruace, při kterém se táhne dolní část břicha, může naznačovat přítomnost gynekologické patologie, mimoděložního těhotenství nebo komplikací těhotenství dělohy. Pouze odborník dokáže rozlišit jeden od druhého. Proto při absenci menstruace, co nejrychlejší bolesti v dolní části břicha, byste se měli poradit s lékařem, který vám předepíše vyšetření a nabídne vhodnou léčbu.

 • 1 Hlavní důvody
  • 1.1 Gynekologická onemocnění
   • 1.1.1 Folikulární cysta
   • 1.1.2 Cysta žlutého tělíska
   • 1.1.3 Endometrioidní cysta
   • 1.1.4 Zánět přívěsků dělohy
  • 1.2 Mimoděložní těhotenství
  • 1.3 Hrozba potratu
 • 2 Jiné důvody

Mezi hlavní důvody absence menstruace a bolesti v podbřišku patří:

 • gynekologická onemocnění;
 • mimoděložní těhotenství;
 • komplikace těhotenství dělohy.

Pokud menstruace nezačne a táhne dolní část břicha, mohou být příčinou této situace nádory a nádorové (retenční) útvary vaječníků, zánětlivá onemocnění děložních přívěsků.

Gynekolog nejčastěji diagnostikuje ovariální cysty:

 • folikulární;
 • cysty žlutého tělíska;
 • endometrioid.

Folikulární ovariální cysta je nejčastější gynekologickou patologií u dívek a žen v reprodukčním věku. Mechanismus tvorby tohoto typu cysty je založen na hormonálním narušení, v důsledku čehož dominantní folikul nepodléhá ovulaci (uvolnění vajíčka z vaječníku), zatímco se stále zvětšuje, menstruace se zpomaluje.

Jedná se o proces tvorby cyst, který u ženy způsobuje nepříjemné pocity v podbřišku. Jakýkoli nepříznivý faktor vnějšího a vnitřního prostředí může vést k hormonálním poruchám, v jejichž důsledku se vytvoří cysta: fyzická, psychická, duševní únava, doprovodné nemoci těla, včetně chronických s jejich častými exacerbacemi.

Cysty se mohou tvořit na místě žlutého tělíska během normálního dvoufázového menstruačního cyklu. Tyto formace se často nijak neprojevují. Ve vzácných případech žena táhne dno a dochází k mírnému zpoždění menstruace (několik dní).

Během 1–2 měsíců tato cysta ustoupí beze stopy, což nevyžaduje léčbu.

Endometrioidní cysty jsou projevem vnější genitální endometriózy, která postihuje vaječníky. Tkáň, která morfologicky připomíná endometrium (to, které lemuje dělohu zevnitř), napadá tkáň vaječníků a vytváří ohniska. Tyto změněné oblasti přecházejí do velkých endometrioidních cyst.

U endometriózy vaječníků menstruace nepřichází, dochází ke zpoždění a těhotenský test je negativní. U tohoto onemocnění je často zaznamenána bolest v podbřišku bolavého nebo tažného charakteru.

Zánětlivé změny v děložních přídavcích (vaječníky a trubice) jsou příčinou poruch v jejich práci, dochází k hormonální nerovnováze, je narušena ovulace..

V tomto případě vás často bolí nebo bolí dolní část zad a dolní část břicha, ale menstruace nezačne. Tuto patologii doprovází bílý nebo nažloutlý hnisavý výtok. Tento problém může vyřešit výběr kompetentní protizánětlivé léčby..

Mimomaternicové (mimomaternicové) těhotenství je vážná, život ohrožující patologie. V tomto případě se vajíčko nenachází v děložní dutině, jak je obvyklé, ale ve vejcovodu. Tubální těhotenství je ukončeno dvěma způsoby. V některých situacích vajíčko roste, což způsobuje prasknutí a krvácení trubice, v jiných se odděluje od stěn trubice a pohybuje se směrem k břišní dutině. Nebezpečí tohoto stavu je rozvoj silného krvácení..

Mimoděložní (vejcovodové) těhotenství

Příznaky vejcovodového těhotenství: bolest v dolní části břicha (intenzita bolesti je odlišná), mohou se objevit hnědé skvrny nebo špinění nebo absence menstruace, pozitivní těhotenský test.

Pokud existuje podezření na mimoděložní těhotenství, měla by být žena urgentně převezena do zdravotnického zařízení.

Pokud je žena nemocná, táhne dolní část břicha, nedochází k menstruaci - to jsou příznaky hrozícího potratu. Diagnóza je potvrzena pozitivním těhotenským testem, ultrazvukovými známkami hrozby ukončení těhotenství dělohy, které zahrnují retrochorial hematom (akumulace krve mezi stěnou dělohy a vajíčkem v důsledku částečného oddělení) a zvýšený tonus dělohy.

V této situaci je těhotná žena hospitalizována na gynekologickém oddělení, je předepsán vhodný terapeutický a ochranný režim a terapie zaměřená na udržení těhotenství a jeho prodloužení až do termínu.

V ostatních případech žena nevede menstruační kalendář, ve kterém je nutné označit začátek a trvání menstruace, což znamená, že předpokládaný den další menstruace může být špatný. Pokud je cyklus nepravidelný, je obtížné předvídat nástup dalšího menstruačního krvácení.

U kojící ženy je absence menstruace spojena s laktačním procesem a bolesti v dolní části břicha jsou nejčastěji způsobeny kontrakcí dělohy. V každém z výše uvedených případů je bezpodmínečně nutné provést těhotenský test.

Nepohodlí a bolest v dolní části břicha mohou být spojeny s poruchou funkce střev nebo močového měchýře. Ženy si je často mýlí s premenstruační bolestí..

V každém z těchto případů včasná návštěva lékaře zabrání nepříjemným následkům..

Proč dolní část břicha bolí a bolí a menstruace nezačne - hlavní příčiny porušení

Mnoho dívek čelí nepříjemnému jevu, když žaludek hodně bolí, ale v pravý čas nedojde k žádné menstruaci. Problém může být spojen s těhotenstvím a vážným onemocněním. Proto je se zpožděním menstruace nezbytně nutné konzultovat gynekologa. To je zvláště důležité v případech, kdy jsou přítomny závratě, nevolnost a bolest..

Patologie nebo norma

První den, kdy se krev uvolňuje z pochvy, se považuje za začátek menstruačního cyklu. V průměru trvá dvacet osm dní, ale může se pohybovat od jednadvaceti do třiceti pěti dnů. Pokud vaše menstruace nastane o den nebo dva dříve nebo později, než je plán, je to normální. V tomto případě bolest v břišní oblasti není porušením.

U mladých dívek je cyklus zaveden do tří let. Po celou tu dobu může menstruace začít se zpožděním, doprovázeným nepohodlí. Lékaři to připisují probíhajícím hormonálním změnám. Emoční šoky, akutní infekční procesy i antikoncepce - to je jen několik důvodů, proč žaludek silně bolí a menstruace nijak nezačne. Cyklus je nevyhnutelně narušen v přítomnosti ovariální cysty a dalších formací. Jsou schopni existovat po dlouhou dobu a nevyhnutelně ovlivňují pravidelnost kritických dnů..

Příčiny problémů

Odborníci jmenují různé důvody, proč bolí žaludek, ale stále neexistuje období. Bolest a nedostatek kritických dnů je přirozený fyziologický proces. Ale někdy tyto příznaky naznačují vážnou patologii..

První možností, proč bolí dolní část břicha a menstruace nepřišla, je těhotenství. Chcete-li to potvrdit nebo vyvrátit, musíte projít příslušným testem. Za přítomnosti dvou proužků přestává být relevantní otázka, proč bolí žaludek. Jinak je všechno mnohem komplikovanější. Pokud test neukáže těhotenství, žaludek bolí jako během menstruace, ale nezačne, lze vzít v úvahu dva důvody této situace:

KrátkodoběZpoždění nepřesahuje čtyři dny. Doporučuje se být testován na hCG hormon. Pokud je přítomno, je embryo zakořeněno a aktivně se vyvíjí. Rutinní test v krátkém čase neurčí těhotenství, ale krev vždy poskytuje spolehlivý výsledek
Mimoděložní těhotenstvíPokud dolní část břicha bolí jako během normální menstruace, tělo má hormon hCG, musíte podstoupit ultrazvukové vyšetření. Pokud plod není ukotven v děloze, test může zůstat negativní. Mimoděložní těhotenství je charakterizováno výskytem bolestivých pocitů, častěji pouze na jedné straně. Možné jsou také tmavé skvrny. Bolest se postupně zesiluje, stává se akutnější. Problém lze vyřešit pouze chirurgickým zákrokem

Ovulační syndrom

Pokud vás bolí žaludek a menstruace nezačne, může to být ovulační bolest, která se vyskytuje asi u dvaceti procent všech žen..

Obvykle je tato situace zaznamenána, když cyklus začíná. Když ovulujete, můžete mít malé krvácení, které dráždí břišní dutinu. Výsledkem je bolest.

Ovulační syndrom se nepovažuje za patologii a nemůže způsobit rozvoj dalších onemocnění. Bolestivé pocity se mohou objevit na obou stranách, asi dva týdny před menstruací, obvykle netrvají dlouho. To je jeden z rysů ženského reprodukčního systému, o kterém by každá dívka měla vědět..

Poruchy cyklu

Pokud dolní část břicha bolí a táhne, ale nedochází k menstruačnímu krvácení, může to být porucha cyklu, což je naprosto bezpečné. I ten nejběžnější cyklus v průběhu života se může opakovaně měnit. Podobný jev je způsoben faktory, jako jsou:

 • silný stres;
 • konstantní zatížení;
 • prudká změna klimatu;
 • chronická únava atd..

Tento problém nevyžaduje lékařský zásah, brzy začne menstruace sama. Pokud si přejete, můžete kontaktovat gynekologa nebo endokrinologa. Moderní léky vám umožňují rychle vyvolat menstruaci a normalizovat cyklus.

Další faktory

Pokud dolní část břicha neustále bolí, ale nedojde k těhotenství, měli byste podstoupit vyšetření, abyste zjistili možnou příčinu porušení. To může být:

 • gynekologická onemocnění;
 • poruchy cyklu;
 • nemoci postihující močové orgány;
 • patologie žaludku a střev.

Přesnou příčinu bolesti, která se objeví v době, kdy by měla přijít menstruace, může určit pouze kvalifikovaný lékař. Diagnostikuje a zvolí léčebný režim.

Pokud má menstruace brzy začít, ale není, viníkem je stres. Jakákoli silná emoce má přímý dopad na cyklus. Současně se v dolní části břicha cítí tažné a bolestivé bolesti. Cyklus může být zmatený při letu do jiné země, stejně jako při výrazném stresu a neustálém nervovém napětí. S vyloučením všech provokujících faktorů se práce těla rychle zlepší a cyklus se obnoví.

 • Gynekologická onemocnění

Pokud žaludek bolí jako při běžné menstruaci, ale nijak nezačne, můžeme hovořit o přítomnosti vážných patologií:

 1. Vaginitida - zánět, který postihuje stěny pochvy.
 2. Endometritida - s tímto onemocněním se zanícuje výstelka dělohy.
 3. Adnexitida je patologický proces, který se vyskytuje v přívěskech a vejcovodech.
 4. Infekce přenášené během sexu.
 5. Ovariální cysta, myomy.

Chcete-li pochopit důvod absence menstruace, musíte jít k lékaři, který určitě předepíše řadu studií.

 • Nemoci žaludku a střev

Pokud čekáte na zahájení menstruace, ale místo toho se objeví bolest, stojí za to zkontrolovat práci gastrointestinálního traktu. Poruchy cyklu mohou způsobit:

 • zánět;
 • kýla nebo střevní adheze;
 • apendicitida;
 • různé novotvary.

Tato onemocnění ovlivňují práci celého těla, a proto dochází k selhání reprodukčního systému..

 • Onemocnění ledvin a močového měchýře

Někdy žaludek bolí před menstruací v důsledku zánětu postihujícího močový měchýř nebo ledviny. Taková onemocnění lze identifikovat i doma. Typicky mají příznaky, jako je vysoká horečka a nepohodlí při močení. Tato onemocnění mají negativní dopad na reprodukční systém, a proto vyžadují povinnou léčbu..

Jak problém vyřešit

S porušením menstruačního cyklu ženy začínají užívat léky a lidové léky. Léková terapie však není nutná ve všech případech. Pokud zpoždění a bolest rozhodně nesouvisí s těhotenstvím, musíte nejprve podstoupit komplexní vyšetření, které pomůže určit přesnou příčinu problémů. Na tom závisí léčebný režim. Například hormonální poruchy jsou eliminovány vhodnými léky. V tomto případě musí lékař vzít v úvahu věk ženy a její touhu mít děti..

K obnovení cyklu stačí dodržovat jednoduchá doporučení:

 1. Sledujte svoji stravu, vyhýbejte se přísným dietám.
 2. Přestaňte kouřit, alkohol a kávu.
 3. Pravidelně si odpočiňte, buďte více venku.
 4. Přidejte do svého života mírné cvičení.
 5. Vyvarujte se stresových situací a emocionálních nepokojů.

Drobné bolesti vyskytující se před kritickými dny jsou zcela normální. Pokud však zesílí a budou doplněny dalšími příznaky, mluvíme o patologii, která vyžaduje povinnou léčbu..

bolí ho žaludek, žádná menstruace... kdo takto zahájil těhotenství?

jsou ti, kteří měli stejné, ale jejich menstruace nezačala?))) Opravdu v to doufám, ale bolelo mě žaludek (jako by to mělo začít... (nikdy před menstruací nic takového nebylo).

 • Definice těhotenství
 • * Pravidla Společenství
 • Vypnuto
 • Kde a kdy začít?
 • Výběr zdravotnického zařízení, specialisty
 • Vyšetření, rozbory
 • Nemoci, léčba, drogy při plánování
 • Ovulace
 • Dokázali jsme to!
 • Bazální teplota
 • Dámský kalendář (menstruační cyklus)

Komentáře uživatelů

 • 1
 • 2
 • 3

Dívky, dobré ráno! Mám stejnou situaci... druhý den mě bolí žaludek ráno... vstávám nimessil piju... menstruace mi nezačínají... obvykle mě bolí žaludek a jdou hned... ten měsíc byl cyklus 24 dní, obvykle asi 27... teď nevím, kdy první den zpoždění... celá druhá polovina cyklu tento měsíc tělesná teplota 37-37,4... bt neměřila... opravdu chcete dítě se svým manželem? už byl jeden mimomaternicový a jeden potrat ve velmi krátkém čase... nevím, co si mám myslet... každý měsíc dělám testy... jen se rozčílím

Dnes jsem absolvoval test... je negativní... dnes 27 dc

Žaludek bolí a menstruace nezačne: hlavní důvody

Většina žen se jednou za měsíc setkává s nepříjemnými bolestmi v dolní části břicha před menstruací. Existují však případy, kdy žaludek bolí, ale menstruace nezačne..

Menstruační cyklus

Průměrná doba cyklu u žen se pohybuje od dvaceti do třiceti šesti dnů. Pokud vaše menstruace začíná dříve nebo je zpožděna o tři až čtyři dny, považuje se to za normální. U dospívajících dívek trvá menstruační cyklus tři roky. Pravidelné zpoždění možné.

Alespoň jednou v životě čelí každá žena takové situaci, kdy menstruace spadne na důležitou událost: svatbu, narozeniny nebo dlouho očekávanou dovolenou na moři.

Vyvstává otázka: jaký lék použít a co vypít, aby se odložily kritické dny nebo se dříve způsobily? Gynekologové tedy nedoporučují uchýlit se k takovým činům, protože jednou budete muset obnovit cyklus a není pravda, že to projde bez poškození těla.

Důvody pro zpoždění kritických dnů

Se zpožděním menstruace dívky nejprve myslí na těhotenství, ale není tomu tak vždy. Někdy to může být spojeno s nemocemi a docela vážné. Pokud tedy taková situace nastane, okamžitě kontaktujte svého gynekologa..

Každé menstruaci předchází nepříjemný pocit tahu v podbřišku. Je to způsobeno změnou hormonálních hladin před každou menstruací. Produkce draslíku a hořčíku klesá, bolest je znatelnější.

Důvody, proč bolí dolní část břicha, ale menstruace nezačne:

 • Nástup těhotenství. Pokud je test pozitivní a zároveň bolí a táhne dolní část břicha, došlo k oplodnění. Bolest je vyvolána porušením vnitřní části dělohy, když se oplodněné vajíčko připojí k jedné z jejích stěn. Pokud máte velmi silné bolestivé pocity, měli byste se okamžitě poradit s lékařem, abyste vyloučili mimoděložní těhotenství nebo hrozbu potratu. Pokud je test negativní, opakujte postup po několika dnech, je možné, že hladina hCG je stále nízká. Pokud dojde k opakovanému negativnímu výsledku, lze vzít v úvahu další důvody zpoždění menstruace..
 • Ovulace. Ovulační syndrom je často doprovázen takovými pocity, jako by měla začít menstruace. Každý měsíc se jedno vajíčko uvolní do dělohy k oplodnění na pravé nebo levé straně. Záleží na tom, kde dozrál dominantní folikul obsahující vejce. Z tohoto důvodu jsou nepříjemné bolesti pociťovány na pravé nebo levé straně podbřišku..
 • Reorganizace menstruačního cyklu. V životě ženy může k takové restrukturalizaci dojít několikrát. Důvod je absolutně jakýkoli: od změny klimatu po silný stres..

Jiné důvody

 • Silná fyzická aktivita. Pokud by měla začít menstruace - a oni ne, pamatujte, možná den předtím, než jste své tělo podrobili fyzickým cvičením, při nichž byly pánevní svaly silně zatěžovány.
 • Nesprávná strava nebo strava. Několik dní před nástupem menstruace tělo hromadí živiny a prvky, které ji ulehčí. Pokud tělo nedodá dostatečné množství vitamínů, může dojít ke zpoždění menstruace.
 • Hormonální nerovnováha. Změny hormonálních hladin jsou možné v důsledku stresu, nemoci nebo nesprávných spánkových režimů.
 • Gynekologická onemocnění. Pokud žaludek bolí jako během menstruace, ale nejsou, obraťte se na svého gynekologa. Mohou existovat gynekologické stavy, které je třeba okamžitě léčit.
 • Nepravidelný pohlavní styk. Dívky, které již začaly mít sex, ale velmi zřídka mají sex, mohou velmi často pociťovat nepohodlí v dolní břišní dutině. Ženské tělo je naprogramováno tak, aby se plodilo, pokud tato funkce nebude provedena, může dojít k poruchám v cyklu.
 • Podchlazení. V chladném období můžete zmrazit, abyste necítili prsty nebo prsty na nohou. To je pro tělo velmi stresující a může to oddálit nástup menstruace..
 • Současné užívání několika léků může vést k hormonálním poruchám a ke skutečnosti, že menstruace nezačne.
 • Mechanické poškození pánevních orgánů.

Příznaky doprovázející zpoždění menstruace

 • Kreslení a bolestivé bolesti v dolní břišní dutině;
 • otok a bolestivost v mléčných žlázách;
 • zvýšení tělesné teploty;
 • agrese;
 • podrážděnost;
 • nespavost;
 • vyčerpanost;
 • ztráta chuti k jídlu;
 • závrať;
 • bolest hlavy a nevolnost.

Preventivní opatření ke zmírnění kritických dnů

Samozřejmě není možné provádět změny v těle, které by zmírňovaly bolestivé pocity během ovulace nebo menstruace, ale můžete to usnadnit. To je usnadněno správnou výživou, odmítáním cigaret a alkoholu, pravidelnou lehkou fyzickou aktivitou, absencí stresu při chůzi na čerstvém vzduchu a dodržováním správného spánkového režimu..

Nejméně dvakrát ročně musíte navštívit gynekologa a provést nezbytné testy, abyste si byli vědomi stavu svého ženského zdraví. Pokud to zanedbáme, nelze se vyhnout chronickým onemocněním v oblasti gynekologie.

To je osud žen: jednou za měsíc pociťovat bolest z ovulace a poté z menstruace. Někdo se těší z jejího nástupu a ze skutečnosti, že těhotenství nepřišlo, a někdo se těší na její zpoždění a dlouho očekávané těhotenství.

Závěr

Pokud se setkáte s tím, že menstruace nezačne dlouho, okamžitě kontaktujte svého lékaře. Vyšetří vás a předepíše nezbytnou léčbu a vysvětlí, proč ke zpoždění dochází..

Dolní břicho bolí, ale není tam žádná menstruace - důvody, léčba, když stojí za to konzultovat s lékařem

Každá žena má situaci, kdy dolní část břicha silně bolí, ale neexistuje období. Tato situace může být děsivá, protože pokud táhne dolní část břicha, pak je to jasný signál předmenstruačního syndromu..

V článku budeme analyzovat důvody zpoždění, načasování, kdy je zpoždění menstruace považováno za normu, a také co dělat, když bolí dolní část břicha, ale neexistuje žádný měsíční.

Nezrušte lékaře

Bolestivé pocity jsou příznakem premenstruačního syndromu. Vznikají proto, že množství hormonů „zmírňujících bolest“ (serotonin) prudce klesá a veškerá bolest, která doprovází krvácení, je plně pociťována.

Abychom se ujistili, že se jedná přesně o bolest PMS, a ne jen o bolesti v dolních střevech, uvádíme další příznaky, které tento syndrom doprovázejí:

 • bolest v mléčných žlázách a jejich nárůst;
 • dočasné závratě;
 • zvýšená chuť k jídlu a současně výskyt nevolnosti;
 • přírůstek hmotnosti o 1–2 kg, tj. výskyt otoku;
 • neustálý pocit žízně;
 • bolesti v dolní části břicha, charakterizované „břichem jako během menstruace“;
 • mírné zvýšení teploty na subfebril (37-37,5).

Bolest během PMS je však normální. Lékaři obvykle doporučují užívat léky proti bolesti, jako je „NO-SHPA“.

V případě, že léky proti bolesti nepomáhají a bolest je nesnesitelná, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. V nejhorší situaci může dojít k rakovině nebo prasknutí vaječníků. To znamená odstranění reprodukčního orgánu..

Řešení příčin bolesti v podbřišku

Proč bolí dolní část břicha u žen, pokud není menstruace? Příčiny:

Pokud je tělu věnována nadměrná fyzická aktivita, zapne režim „zachování“. Zkontrolujte svůj denní režim. Na chvíli vyloučte hodiny v tělocvičně, udělejte svůj životní styl pasivnějším.

 • Nízká hmotnost, nedostatek kalorií

Tyto dva faktory jsou charakteristické pro nízké procento tělesného tuku. Tento ukazatel je u každé ženy individuální. U některých může menstruace klesnout i na 12% tuku a u jiných pouze na 25%. Pokud tyto příznaky v sobě najdete, přehodnoťte své názory na výživu. Přidejte více potravin se zdravými tuky (maso, olej z pšeničných klíčků, pšeničné klíčky, máslo).

Po 30-35 letech se tělo ženy začíná pomalu měnit, obnovuje se hormonální pozadí. Množství estrogenu se zvyšuje, což vede k nerovnováze v jeho spojení s progesteronem. Pokud není rovnováha, dojde ke zpoždění menstruace..

Jak bylo uvedeno výše, během stresu tělo zapne režim „zachování“. Proč je reprodukční funkce deaktivována? Protože právě menstruace je energeticky nejnáročnější proces. Pokud jsou, znamená to „všechno je v pořádku a můžete porodit“, to znamená, že tělo „chápe“, že jste schopni nakrmit potomka.

Pokud něco není v pořádku, pak je rovnováha hormonů narušena kvůli převaze kortizolu. Výsledkem je, že tělo „chápe“, že nyní není nejlepší čas na narození dítěte..

Pokud dolní část břicha bolí několik dní, ale není tam žádné období, pak s největší pravděpodobností došlo k těhotenství. Během tohoto období dochází ke zpoždění, protože vajíčko, které má sklon k odchodu, se spojí se spermatem a připojí se ke stěně dělohy, která je tónovaná. Je to kvůli tonusu dělohy, kde může nastat nepohodlí..

Kontrola těhotenství je snadná - stačí si koupit těhotenský test. Pokud je negativní a menstruace nenastane, proveďte test znovu po 7-10 dnech.

Stěhování do jiného města nebo dokonce země způsobuje změnu klimatu. Lidské tělo je velmi závislé na prostředí, protože se snaží přizpůsobit svému vlivu. Když se prostředí změní, pak se biorytmy těla, včetně menstruačního cyklu, mohou změnit. Postupem času se tato funkce obnoví, stačí jen trochu počkat.

Jiné, vážnější příčiny bolesti v podbřišku

Pochopení závažnějších příčin bolesti v podbřišku.

Pokud je zjištěno těhotenství, ale dolní část břicha silně bolí, pak to není norma. Může to být mimoděložní těhotenství. Abyste vyloučili riziko této nejzávažnější poruchy v ženském těle, je bezpodmínečně nutné poradit se s lékařem. Stojí za zmínku, že příznaky doprovázející mimoděložní těhotenství budou: nevolnost, zimnice, krvácení, horečka.

Nemoci reprodukčního systému (gynekologická onemocnění)

Patří mezi ně: cystická a polycystická, rakovina, vulvitida, bartholinitida atd..

Zánětlivé procesy břišních orgánů

Mezi tato onemocnění patří následující diagnózy: apendicitida, nadýmání, chronická zácpa. 4.

Nemoci močových vylučovacích orgánů Podobné nemoci zahrnují: cystitidu, renální kolitidu, přítomnost ledvinových kamenů, pyelonefritidu (zánět ledvinových buněk - nefrony).

Charakteristickým příznakem tohoto typu onemocnění je zvýšená bolest při vyprazdňování. Ve zvláště pokročilých případech se krev objevuje v moči, což by se samozřejmě nemělo mýlit s menstruačním tokem.

Přítomnost meziobratlové kýly

Obratle stlačují nervy, které vyčnívají z míchy. Protože tyto nervy inervují bederní a pánevní oblasti, mohou být zaměňovány s premenstruační bolestí..

V každém případě nezanedbávejte návštěvu lékaře! Čím déle budete čekat, tím obtížnější bude léčba. Lékař má právo požadovat dodání testů jak na poměr hormonů, tak na množství krevních složek. Neodporujte, protože to pomůže správně diagnostikovat a poskytnout vhodnou léčbu..

Amenorea je onemocnění, při kterém menstruace chybí déle než šest měsíců.

Je rozdělena do dvou typů: true a false..

Během skutečné amenorey brání hormonální nerovnováha úplnému prožití menstruačního cyklu. Je charakterizován poklesem množství pohlavních hormonů, které lze detekovat při absolvování hormonálních testů. Pravá amenorea se zase dělí na typy:

 1. Hlavní
 2. Sekundární
 3. Falešná amenorea

S primární úplnou absencí menstruace do 14 let nebo do 16 let (musí však být přítomny sekundární sexuální charakteristiky).

Se sekundární amenoreou po pravidelném a dobře zavedeném cyklu ženské období náhle zmizí. Tento jev je vzácný, ale vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc..

Během falešné amenorey struktury pohlavních orgánů nepodléhají změnám, avšak uvolňování sekrecí je z jakéhokoli důvodu obtížné (nejčastěji kvůli překážce anatomického typu). Například kvůli nesprávné vrozené struktuře orgánů. Existuje nebezpečí, že se krev hromadí ve vejcovodech, děloze nebo pochvě, což má negativní důsledky.

Pokud existuje podezření na amenoreu, je důležité znát příčiny tohoto onemocnění, aby se potvrdilo nebo vyloučilo. Tyto zahrnují:

 1. těhotenství nebo jeho důsledky;
 2. předčasný nástup menopauzy;
 3. problémy s jídlem (anorexie nebo bulimie);
 4. nesprávné pokládání orgánů ve fázi embryonálního růstu;
 5. přítomnost cyst ve vaječníku / nebo rakovina.

Faktory, které také ovlivňují průchod menstruačního cyklu, by neměly být ze seznamu vyloučeny:

 1. přítomnost nádorů v mozku (hlavně v hypofýze);
 2. nadváha nebo rychlé přibývání na váze;
 3. nadbytek stresu;
 4. nemoci přenášené sexuálním kontaktem;
 5. užívání léků obsahujících hormony, které narušují rovnováhu hormonů v těle.

Nejprve je třeba si uvědomit, že normy se u každého člověka liší. Pokud to byla první menstruace, tj. U dospívající dívky, může být cyklus nerovnoměrný a intervaly mezi výtoky mohou být až 1,5-2 měsíce.

Pokud je menstruační cyklus narušen u dospělé ženy, která do té doby neměla s cyklem žádné problémy, mohou nastat stovky podezření. Některá onemocnění jsou uvedena ve výše uvedeném článku.

Samostatnou skupinou žen, u nichž dochází k narušení menstruačního cyklu, jsou ženy s amenoreou. Abychom tento problém podrobněji analyzovali, odkážeme ho na samostatné téma..

Pokud bolesti nejsou způsobeny jinými patologiemi, zejména jako premenstruační syndrom, můžete snížit jejich počet a snížit pravděpodobnost jejich projevu, pokud budete postupovat podle níže uvedených pravidel:

 • Rozložte pracovní zátěž jasně po celý den. Absence menstruace je jakýmsi „zvonkem“, který hovoří o přetížení a nadměrném stresu. Snižte fyzickou a psychickou zátěž, relaxujte častěji.
 • Pokud nemůžete odmítnout chodit do posilovny, pak odlehčte zátěž, proveďte zjednodušenou verzi cvičení, abyste neuvedli tělo do stavu stresu a nenutili ho produkovat nadměrné množství kortizolu, což narušuje rovnováhu hormonů.
 • Upravte svou výživu. Přidejte do své stravy více zdravých tuků, nasycených i nenasycených. Tělo všechny potřebuje. Na rozdíl od veřejného mínění byste se neměli bát cholesterolu. Podílí se na produkci pohlavních hormonů, která je nezbytná pro ženské tělo.
 • Sledujte nedostatky vitamínů a minerálů. Doporučuje se užívat vitamínový a minerální komplex na podzim a na jaře, který doplní rovnováhu základních látek v těle v tak obtížných obdobích..
 • Oblékněte se teple, aby nedošlo k ochlazení genitálií. Jinak bude nutná dlouhodobá a nákladná léčba, která nemusí vždy přinést výsledky..

Všechna výše uvedená doporučení musí být vždy dodržována, nejen během zpoždění. Doporučení, která jsou uvedena níže, budou účinná přesně v době PMS:

 • Lehněte si na levou nebo pravou stranu (jak je to pro vás výhodné) v poloze embrya, tj. Přitáhněte kolena k hrudi. 2. Pokud změna polohy nepomůže, nalijte teplou vodu do vyhřívací podložky a položte ji na spodní část břicha. Je důležité, aby voda byla teplá, ne horká. Pozornost! Je přísně zakázáno používat tuto metodu, pokud se ve vaječnících nacházejí cysty! Proto před použitím musíte určitě navštívit gynekologa..
 • Pijte infuzi protizánětlivých bylin. Patří mezi ně: heřmánek, lípa, třezalka tečkovaná.
 • Užívejte protizánětlivé léky, jako jsou tablety NOSHPA.
 • Katarakta - co to je, důvody
 • Ivan Chai - užitečné vlastnosti
 • Jezevčí tuk - léčivé vlastnosti

Proč dolní část břicha bolí a bolí a menstruace nezačne - hlavní příčiny porušení

Mnoho dívek čelí nepříjemnému jevu, když žaludek hodně bolí, ale v pravý čas nedojde k žádné menstruaci. Problém může být spojen s těhotenstvím a vážným onemocněním. Proto je se zpožděním menstruace nezbytně nutné konzultovat gynekologa. To je zvláště důležité v případech, kdy jsou přítomny závratě, nevolnost a bolest..

První den, kdy se krev uvolňuje z pochvy, se považuje za začátek menstruačního cyklu. V průměru trvá dvacet osm dní, ale může se pohybovat od jednadvaceti do třiceti pěti dnů. Pokud vaše menstruace nastane o den nebo dva dříve nebo později, než je plán, je to normální. V tomto případě bolest v břišní oblasti není porušením.

U mladých dívek je cyklus zaveden do tří let. Po celou tu dobu může menstruace začít se zpožděním, doprovázeným nepohodlí. Lékaři to připisují probíhajícím hormonálním změnám..

Emoční šoky, akutní infekční procesy i antikoncepce - to je jen několik důvodů, proč žaludek silně bolí a menstruace nijak nezačne. Cyklus je nevyhnutelně narušen v přítomnosti ovariální cysty a dalších formací.

Jsou schopni existovat po dlouhou dobu a nevyhnutelně ovlivňují pravidelnost kritických dnů..

Odborníci jmenují různé důvody, proč bolí žaludek, ale stále neexistuje období. Bolest a nedostatek kritických dnů je přirozený fyziologický proces. Ale někdy tyto příznaky naznačují vážnou patologii..

První možností, proč bolí dolní část břicha a menstruace nepřišla, je těhotenství. Chcete-li to potvrdit nebo vyvrátit, musíte projít příslušným testem.

Za přítomnosti dvou proužků přestává být relevantní otázka, proč bolí žaludek. Jinak je všechno mnohem komplikovanější..

Pokud test neukáže těhotenství, žaludek bolí jako během menstruace, ale nezačne, lze vzít v úvahu dva důvody této situace:

KrátkodoběZpoždění nepřesahuje čtyři dny. Doporučuje se být testován na hCG hormon. Pokud je přítomno, je embryo zakořeněno a aktivně se vyvíjí. Rutinní test v krátkém čase neurčí těhotenství, ale krev vždy poskytuje spolehlivý výsledek
Mimoděložní těhotenstvíPokud dolní část břicha bolí jako během normální menstruace, tělo má hormon hCG, musíte podstoupit ultrazvukové vyšetření. Pokud plod není ukotven v děloze, test může zůstat negativní. Mimoděložní těhotenství je charakterizováno výskytem bolestivých pocitů, častěji pouze na jedné straně. Možné jsou také tmavé skvrny. Bolest se postupně zesiluje, stává se akutnější. Problém lze vyřešit pouze chirurgickým zákrokem

Pokud vás bolí žaludek a menstruace nezačne, může to být ovulační bolest, která se vyskytuje asi u dvaceti procent všech žen..

Obvykle je tato situace zaznamenána, když cyklus začíná. Když ovulujete, můžete mít malé krvácení, které dráždí břišní dutinu. Výsledkem je bolest.

Ovulační syndrom se nepovažuje za patologii a nemůže způsobit rozvoj dalších onemocnění. Bolestivé pocity se mohou objevit na obou stranách, asi dva týdny před menstruací, obvykle netrvají dlouho. To je jeden z rysů ženského reprodukčního systému, o kterém by každá dívka měla vědět..

Pokud dolní část břicha bolí a táhne, ale nedochází k menstruačnímu krvácení, může to být porucha cyklu, což je naprosto bezpečné. I ten nejběžnější cyklus v průběhu života se může opakovaně měnit. Podobný jev je způsoben faktory, jako jsou:

 • silný stres;
 • konstantní zatížení;
 • prudká změna klimatu;
 • chronická únava atd..

Tento problém nevyžaduje lékařský zásah, brzy začne menstruace sama. Pokud si přejete, můžete kontaktovat gynekologa nebo endokrinologa. Moderní léky vám umožňují rychle vyvolat menstruaci a normalizovat cyklus.

Pokud dolní část břicha neustále bolí, ale nedojde k těhotenství, měli byste podstoupit vyšetření, abyste zjistili možnou příčinu porušení. To může být:

 • gynekologická onemocnění;
 • poruchy cyklu;
 • nemoci postihující močové orgány;
 • patologie žaludku a střev.

Přesnou příčinu bolesti, která se objeví v době, kdy by měla přijít menstruace, může určit pouze kvalifikovaný lékař. Diagnostikuje a zvolí léčebný režim.

Pokud má menstruace brzy začít, ale není, viníkem je stres. Jakákoli silná emoce má přímý dopad na cyklus. Současně jsou v dolní části břicha pociťovány tažné a bolestivé bolesti.

Cyklus se může ztratit při letu do jiné země, stejně jako při výrazném stresu, neustálém nervovém napětí.

S vyloučením všech provokujících faktorů se práce těla rychle zlepší a cyklus se obnoví.

Pokud žaludek bolí jako při běžné menstruaci, ale nijak nezačne, můžeme hovořit o přítomnosti vážných patologií:

 1. Vaginitida - zánět, který postihuje stěny pochvy.
 2. Endometritida - s tímto onemocněním se zanícuje výstelka dělohy.
 3. Adnexitida je patologický proces, který se vyskytuje v přívěskech a vejcovodech.
 4. Infekce přenášené během sexu.
 5. Ovariální cysta, myomy.

Chcete-li pochopit důvod absence menstruace, musíte jít k lékaři, který určitě předepíše řadu studií.

Nemoci žaludku a střev

Pokud čekáte na zahájení menstruace, ale místo toho se objeví bolest, stojí za to zkontrolovat práci gastrointestinálního traktu. Poruchy cyklu mohou způsobit:

 • zánět;
 • kýla nebo střevní adheze;
 • apendicitida;
 • různé novotvary.

Tato onemocnění ovlivňují práci celého těla, a proto dochází k selhání reprodukčního systému..

Onemocnění ledvin a močového měchýře

Někdy žaludek bolí před menstruací v důsledku zánětu postihujícího močový měchýř nebo ledviny. Taková onemocnění lze identifikovat i doma. Typicky mají příznaky, jako je vysoká horečka a nepohodlí při močení. Tato onemocnění mají negativní dopad na reprodukční systém, a proto vyžadují povinnou léčbu..

S porušením menstruačního cyklu ženy začínají užívat léky a lidové léky. Léková terapie však není nutná ve všech případech..

Pokud zpoždění a bolest rozhodně nesouvisí s těhotenstvím, musíte nejprve podstoupit komplexní vyšetření, které pomůže určit přesnou příčinu problémů. Na tom závisí léčebný režim..

Například hormonální poruchy jsou eliminovány vhodnými léky. V tomto případě musí lékař vzít v úvahu věk ženy a její touhu mít děti..

K obnovení cyklu stačí dodržovat jednoduchá doporučení:

 1. Sledujte svoji stravu, vyhýbejte se přísným dietám.
 2. Přestaňte kouřit, alkohol a kávu.
 3. Pravidelně si odpočiňte, buďte více venku.
 4. Přidejte do svého života mírné cvičení.
 5. Vyvarujte se stresových situací a emocionálních nepokojů.

Drobné bolesti vyskytující se před kritickými dny jsou zcela normální. Pokud však zesílí a budou doplněny dalšími příznaky, mluvíme o patologii, která vyžaduje povinnou léčbu..

Žaludek bolí a menstruace nezačne: hlavní důvody

Pravidelnost menstruace je jedním z indikátorů zdraví žen. Kritické dny mohou začít dříve nebo později. Ve většině případů je toto zpoždění považováno za patologii..

Nejčastěji si ženy stěžují na zpoždění menstruace, když se příznaky projeví úplně, ale menstruace neexistuje. Táhne spodní břicho, mléčné žlázy bobtnají, cítíte se dobře, zatímco nedochází ke krvavému výtoku.

První věc, která mi přijde na mysl, je možné těhotenství, ale existuje mnoho důvodů pro nepřirozený průběh cyklu..

Je důležité zjistit, proč se dolní část břicha táhne bez menstruace, a je lepší to udělat po jmenování lékaře. Pravidelné a prodloužené zpoždění naznačuje narušení těla..

Mnoho příčin abnormálního stavu je zdraví škodlivých a vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc..

Předzvěsti menstruace

Je docela těžké pochopit, proč bolí žaludek a proč nezačne menstruace. Zejména mladé dívky, které si teprve začínají zvykat na změny, ke kterým v těle dochází. Dokonce ani dospělé ženy nejsou schopny rozlišit normu od patologie, správně posoudit jejich stav a vysvětlit příčinu bolesti v podbřišku a absenci menstruace.

Ženy jsou obeznámeny s typickými předmenstruačními příznaky. Nejčastěji se v předvečer kritických dnů objevují následující příznaky:

 1. Bolest na hrudi, překrvení, zvětšení prsou.
 2. Kreslení bolesti v dolní části břicha a bederní oblasti.
 3. Slabost, závratě, záchvaty nevolnosti, sucho v ústech.
 4. Silné otoky, zvýšené pocení.
 5. Porucha stolice (průjem nebo zácpa).
 6. Podrážděnost, slzavost, změny nálady.
 7. Nespavost, rozptýlení, zvýšená úzkost.
 8. Snížená sexuální touha.
 9. Porucha srdečního rytmu.

Seznam pokračuje, protože PMS (premenstruační syndrom) je charakterizován velkým množstvím příznaků, vjemů a fyziologických abnormalit. Některé ženy mají štěstí, vůbec nevědí, že v předvečer menstruace může žaludek silně táhnout, že kritické dny ubíhají bolestivě, začínají pozdě. Ale je jich málo.

Každý zástupce nežného pohlaví má obvykle svůj vlastní seznam obvyklých příznaků. Normálně by neměly být větší než 3-4, pokud je množství překročeno, PMS je závažná.

Předmenstruační události mohou být náhodné a nepředstavují zdravotní riziko. Pokud to bolí, bolí žaludek a nedochází k menstruaci, považuje se za normu zpoždění o několik dní. Při delší absenci výtoku je vhodné navštívit lékaře.

PMS trvá u každé dívky jinak. Je však důležité vědět, kolik dní před menstruací lze pozorovat její projev. Přečtěte si o tom podrobněji v samostatném článku o našem

Příčiny bolesti se zpožděním

Většině žen v předvečer menstruace vyhovuje bolest v dolní části břicha. Některé jsou zachráněny léky proti bolesti, jiné si na tento stav zvyknou a snadno ho tolerují, protože vědí, že s nástupem menstruace vše projde..

Když je bolest mírná a stav se nezhorší, nemůžete se bát. Znepokojení a obavy by měly být způsobeny zpřísňující se povahou jevů a přidáním dalších patologických příznaků.

Existuje mnoho důvodů pro bolesti a pozdní menstruaci. Nelze vyloučit přítomnost závažných onemocnění a experimentovat se samoléčbou. Diagnostiku a terapii by měli provádět lékaři.

Někdy bolesti začínají týden před očekávaným datem nástupu menstruace. Proto je velmi důležité správně je posoudit. O tom, proč se žaludek táhne týden před menstruací, si přečtěte náš článek na webu.

Těhotenství

Pokud není menstruace, ale dolní část břicha táhne a bolí, můžete být těhotná. Absence krvavého výtoku je jedním z určujících znaků oplodnění. Děložní dutina je během menstruace očištěna. Poté začíná aktivní produkce estrogenu. Tento hormon ovlivňuje endometrium a pomáhá budovat slizniční vrstvu.

Když zralé vejce bezpečně opustí vaječník, je do procesu zahrnut progesteron. Hormon připravuje endometrium pro připojení embrya (implantaci). Během oplodnění může v důsledku napětí svalů dělohy bolet hrudník a břicho.

Menstruace může začít opožděně bez těhotenství. Pokud je test negativní a nepříjemné příznaky přetrvávají, existuje šance na rozvoj zánětlivých procesů..

Zánětlivá onemocnění

Pozdní menstruace a pravidelné bolesti v dolní části břicha mohou signalizovat nebezpečné patologie pohlavních orgánů. Zánětlivá onemocnění negativně ovlivňují všechny orgány a tkáně reprodukčního systému.

Infekce vaječníků, zánět vejcovodů, ulcerózní léze sliznice a další nemoci vedou k neplodnosti, potratům, mimoděložnímu těhotenství, rozvoji endometriózy a dalším komplikacím.

Bakteriální infekce a pohlavní choroby vyvolávají zánět. Nejčastěji jsou ženám diagnostikována gynekologická onemocnění, jako jsou:

 • eroze děložního čípku;
 • kolpitida;
 • endometritida;
 • cystitida;
 • salpingo-ooforitida;
 • adnexitida;
 • kapavka;
 • syfilis;
 • genitální tuberkulóza;
 • bartholinitida;
 • cervicitida.

Tyto patologie jsou doprovázeny měsíční bolestí břicha a pravidelnou retencí menstruace..

Mezi typické příznaky infekce patří také svědění, vysoká tělesná teplota, bolestivost při močení a pohlavním styku a páchnoucí výtok.

Příznaky mohou přicházet a odcházet náhle. Někdy se u žen několik dní před menstruací prudce zhorší jejich stav a silné bolesti v břiše. V takových případech je nutné urgentně konzultovat lékaře a zahájit léčbu..

Anovulační cyklus

Dalším důvodem porušení cyklu a bolestivých stavů před menstruací je anovulace. Není to nemoc. Pomoc může být nutná pouze v případě zjištěných problémů s koncepcí u žen v reprodukčním věku. Ve většině případů je nástup těchto cyklů normou..

Ovulace u zdravé ženy nastává měsíčně, ale existují období, kdy vaječníky „odpočívají“, to znamená, že vajíčko dozrává, ale žluté tělísko se v něm netvoří. To je vždy doprovázeno nerovnováhou hormonů. Tyto cykly mohou začít menopauzou, těhotenstvím, laktací a hormonálním příjmem, když je potlačena ovulace..

Anovulační cykly u dívek jsou pozorovány během puberty. Během těchto období jsou bolest v břiše v předvečer menstruace a malá zpoždění přirozenými procesy. Menstruace nezačíná asi týden, ale ne déle. Po obnovení rovnováhy hormonů nebudou žádné problémy s jejich zpožděním..

Nemoci pánevních orgánů

Většina patologií ženských pohlavních orgánů je diagnostikována gynekologem. Po vyšetření se může ukázat, že reprodukční systém je v dokonalém pořádku, v genitální oblasti nejsou žádné problémy. Pokud však současně přetrvává bolest, nedochází k menstruaci, bolesti žaludku hodně, test ukázal negativní výsledek, musíte kontaktovat gastroenterologa, nefrologa nebo terapeuta.

Pro laika je snadné zaměnit příznaky. Mnoho žen považuje svůj stav za přirozený pro předmenstruační období. Ve skutečnosti nemusí být pozdní menstruace a neustálé bolesti v dolní části břicha spojeny s reprodukčními orgány. Existuje vysoká pravděpodobnost vzniku onemocnění gastrointestinálního traktu a močového systému.

Neměly by být vyloučeny nádorové procesy v pánevní oblasti. Benigní a maligní novotvary jsou často lokalizovány ve vaječnících a vyvolávají výskyt bolestivých bolestí břicha před menstruací.

Jiné příčiny bolesti

Ne vždy je výskyt tahových pocitů v dolní části břicha spojen s onemocněním. Často to může být způsobeno tím, jak žena tráví čas - příliš intenzivními sportovními aktivitami nebo naopak téměř úplným nedostatkem pohybu.

Tělesné cvičení

Během tréninku nebo práce, která je pro tělo neobvykle obtížná, jsou pánevní svaly vážně zatěžovány. Fyzické přepětí může vyvolat předčasný nástup menstruace, bolest v dolní části zad a břicha.

Sedavá práce

Bolest a nepohodlí v dolní části břicha se vyskytují při sedavém životním stylu. Denní sedavá práce negativně ovlivňuje práci svalového a oběhového systému, způsobuje ucpání malé pánve. Je to škodlivé pro zdraví žen. Selhání menstruačního cyklu je jedním z nepříjemných důsledků.

Pokud není pracovní režim upraven, může se pravidelné tažení, bolestivá bolest v břiše a předčasná menstruace stát pravidelným a vyvolávat komplikace.

V ženském těle je vše vzájemně propojeno. Jakákoli porucha v těle neprojde bez zanechání stopy a projeví se v celkovém stavu. Nepříznivé pocity a zpoždění menstruace jsou pozorovány u hormonálních poruch a negativních účinků vnějších faktorů.

Minulé nemoci, stresující stavy, chronická únava, změna klimatu - to vše jsou dráždivé látky, které ovlivňují pravidelnost cyklu. Je nemožné samostatně pochopit povahu předmenstruační bolesti v dolní části břicha a pochopit důvody zhoršení pohody..

Žaludek bolí a menstruace nezačne: hlavní důvody

Většina žen je obeznámena s pocity tahání v dolní části břicha. To jsou předzvěstí blížící se menstruace. Současně může každý čelit situaci, kdy bolí žaludek a menstruace nezačne.

Proč bolí žaludek bez menstruace

Pokud se objeví obvyklé příznaky a kritické dny se zpozdí o více než týden, je to důvod přemýšlet o návštěvě lékaře. Hlavní důvody, proč k tomuto stavu dochází, lze zhruba rozdělit do dvou skupin:

 • zpoždění v důsledku různých faktorů;
 • důvody, které nemají nic společného se stavem, jako je menstruace.

V prvním případě je nejprve podezření na těhotenství (včetně mimoděložního). Existují však i další faktory, které ovlivňují skutečnost, že menstruace nezačala včas..

Přirozená bolest během ovulace

Takový proces není patologie, ale rys těla, charakteristický pro 20% žen. Během ovulace dochází k malému krvácení ve vaječníku, ze kterého se v tomto cyklu uvolní vajíčko..

Způsobuje podráždění sliznice a způsobuje nepohodlí a pro některé silnou bolest.

Tento proces se nazývá syndrom ovulační bolesti a je nejčastěji pozorován v prvních několika letech, kdy se menstruační cyklus právě vytváří..

Zpoždění

Zpoždění může být způsobeno stresem nebo fyzickým, nervovým vyčerpáním. Když systém ženského těla selže, reprodukční orgány nestojí stranou..

V tomto případě je zpoždění doprovázeno příznaky:

 • agresivita, podrážděnost;
 • touha po spánku nebo nespavosti;
 • bolesti hlavy;
 • apatie.

Nadváha může také způsobit selhání vašeho cyklu. V takových situacích musí žena přehodnotit svůj životní styl, být častěji venku, cvičit a vyhýbat se stresu.

Poskytuje podobný účinek jako užívání hormonálních léků nebo perorálních kontraceptiv.

Cysty (vaječníky, žluté tělísko) a další novotvary mohou způsobit zpoždění. Zde se neobejdete bez pomoci lékařů.

Těhotenství

Pokud bolel žaludek, přišly termíny a kritické dny by měly začít, ale nezačaly, to může dobře znamenat, že žena otěhotněla.

Může mít pocit, že zažívá stejné pocity jako každý měsíc. Tentokrát však může břicho kňučet z jiného důvodu: takto někdy děloha reaguje na připevnění oplodněného vajíčka k jeho stěně.

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob určení těhotenství je pomocí testu. Již v prvních dnech zpoždění určuje diagnostika poslední generace s téměř stoprocentní přesností přítomnost hCG (těhotenský hormon) v těle.

Můžete také zjistit těhotenství měřením bazální teploty, ale tato metoda je vhodná pro ty, kteří ji kontrolovali před zpožděním. Pokud došlo k početí, bazální teplota se udržuje na úrovni ne nižší než 37 °.

Mimoděložní těhotenství

Žena není imunní proti výskytu mimoděložního těhotenství. Pokud se o „zajímavé pozici“ již dozvědělo a žaludek náhle začal bolet, jako by se blížila menstruace, může to být první alarmující příznak.

Pokud je plod ve vejcovodu, nepohodlí je lokalizováno zespodu, na jedné straně. Pokud se však vyvine děložní těhotenství nebo se plod nachází v břišní dutině, může se také objevit bolest ve střední části břicha. Je charakteristické, že se tyto pocity zesilují při chůzi a obecně při změně polohy těla..

Mezi další příznaky mimoděložního těhotenství patří:

 • krvácející;
 • závrať;
 • slabost.

Chcete-li vyloučit nebo identifikovat tento nebo ten typ mimoděložního těhotenství, musíte navštívit lékaře. Moderní metody výzkumu (nejčastěji ultrazvuk) pomohou určit lokalizaci plodu.

Acyklická bolest

Proč mě bolí žaludek, menstruace nezačíná a moje těhotenské testy jsou negativní? Možná důvod těchto pocitů nesouvisí s přístupem kritických dnů. Následující stavy mohou způsobit bolest:

 • trauma pánevních orgánů;
 • zánět slepého střeva;
 • zánět orgánů urogenitálního systému;
 • zánětlivý proces ve střevech;
 • kýla dolní páteře;
 • neuralgie.

Každá z těchto nemocí je doprovázena doprovodnými příznaky. Například zánět pohlavních orgánů - s horečkou, cystitidou nebo pyelonefritidou - s křečemi během močení a zánětem střev - s průjmem a nadýmáním.

Je však nemožné diagnostikovat sami sebe a ještě více se zapojit do léčby.

Přítomnost dalších příznaků by měla upozornit na to, který lékař je nejlepší kontaktovat jako první: gynekologa, urologa, chirurga nebo jiného odborníka.

Preventivní metody

Je přirozeně nemožné změnit některé rysy těla, například jak citlivá je děloha na proces ovulace. Ale udržování fyzického a duševního zdraví vašeho těla zvýší pravděpodobnost, že váš menstruační cyklus bude hladký a méně bolestivý..

Z tohoto důvodu je žena, zejména ta, která již čelí podobnému problému, lepší vzdát se nikotinu a alkoholu, snížit příjem kofeinu, více se pohybovat a být venku..

Závěr

Pokud kritické dny nejsou ve spěchu, aby začaly, a všechny příznaky naznačovaly jejich přístup, je lepší jejich nepřítomnost ignorovat. Pokud máte podezření na těhotenství, měli byste si okamžitě udělat test, a pokud je tato možnost vyloučena, měli byste se poradit s lékařem, abyste zjistili, jaký je důvod tohoto stavu.

Žaludek bolí, ale menstruace nezačne - stojí za to si dělat starosti?

Existuje mnoho důvodů, proč vás bolí žaludek a menstruace nezačíná.

Lze je podmíněně rozdělit do dvou kategorií: fyziologické (těžký průběh premenstruačního syndromu a nástup těhotenství) a patologické (mimoděložní těhotenství, cystitida, adheze v malé pánvi, onkologické útvary, apendicitida a mnoho dalších). Je důležité naučit se určovat, do které skupiny bolest patří, abyste mohli navštívit lékaře včas.

Předmenstruační syndrom zaznamenává 74% žen v reprodukčním období. S jeho závažným průběhem dochází k silným bolestem v dolní části břicha několik dní před prvním krvavým výbojem. Je to způsobeno zvýšenou produkcí prostaglandinů a ischemií svalové vrstvy dělohy.

Tento stav může nastat jak každý menstruační cyklus, tak po vystavení provokujícím faktorům (stres, těžká fyzická aktivita, chirurgické zákroky). Těžký premenstruační syndrom je nejčastějším důvodem, proč vás bolí dolní část břicha a menstruace nezačíná..

Vyznačuje se dalšími funkcemi:

 • snížené libido;
 • zvýšená podrážděnost a slzavost;
 • vzhled otoku;
 • nespavost atd..

Když nastane tento typ stavu, měli byste alarm spustit jen zřídka. Možná je to jen taková individuální reakce těla na stres.

Nástup těhotenství je na druhém místě, když bolí žaludek, ale menstruace nezačne. Obvykle je tento stav charakterizován zpožděním několika dní. Jiné charakteristické příznaky těhotenství však stále mohou chybět. Rozhodujícím faktorem bude pozitivní těhotenský test.

Příčinou bolesti je zvýšený tonus dělohy, ke kterému dochází v reakci na implantaci vajíčka. Je důležité si uvědomit, že taková bolestivost by neměla způsobovat vážné nepohodlí. Pokud se objeví křečové bolesti, je nutné urgentně zavolat záchranný tým, aby nedošlo k potratu.

Zpočátku po implantaci se bolest prakticky neobtěžuje. Hlavní bolestivost nastává, jak embryo roste a táhnou se stěny vejcovodu. Bolesti jsou lokalizovány vpravo nebo vlevo od dolní části břicha a mohou být bolestivé i akutní. Těhotenský test je pozitivní, ale pruhy nemusí být jasné.

Pro záchranu života je nutné neprodleně provést chirurgický zákrok. V této fázi je nejšetrnější metodou laparoskopie.

Někdy zánět močového měchýře způsobí bolest žaludku a období nezačne. To je způsobeno jeho těsným umístěním s dělohou, což může vést k pocitu, že to je ona, kdo bolí. Dalšími příznaky onemocnění jsou bolest při močení, pocit křečí a pálení v močové trubici, časté nutkání používat toaletu.

Akutní a poté chronická cystitida nastává, když se množí patogenní a oportunní mikroorganismy. Patří mezi ně: chlamydie, Trichomonas, gonokoky, stafylokoky a streptokoky, Escherichia coli, gardnerella atd. Léčba se provádí antibakteriálními látkami.

Adhezivní onemocnění

I sebemenší změna polohy postižených orgánů způsobuje hmatatelnou bolestivost v břišní dutině. Vzhledem k rozsáhlému procesu může dojít k bolesti nejen v místě léze, ale také v celém břiše. Je však třeba poznamenat, že takový stav nezávisí na menstruačním cyklu a může se objevit kdykoli..

Pomocí nitroděložního tělíska

Nitroděložní tělísko je vynikající antikoncepcí. V některých případech však může způsobit bolestivost dělohy. To může být způsobeno dvěma důvody:

 1. Vývoj endometritidy - zánět endometria. V tomto případě jsou dalšími příznaky patologický vaginální výtok s nepříjemným zápachem a zvýšením tělesné teploty..
 2. Špatné umístění spirály uvnitř dělohy. Každá změna polohy dělohy bude navíc doprovázena lokální bolestí.

K objasnění polohy nitroděložního tělíska a stavu endometria se doporučuje provést ultrazvukovou kontrolu.

Závěr: U bolesti břicha bez menstruace musíte velmi pečlivě naslouchat. Mnoho závažných onemocnění začíná drobnými změnami. Chcete-li přesně určit příčinu bolesti a zahájit adekvátní léčbu, je nutné co nejdříve konzultovat svého lékaře..

Otázka obnovení menstruace po odstranění spirály je akutní pro všechny, kteří si vybrali IUD pro antikoncepci. Zpoždění se často odkládá o měsíce. Může to být způsobeno zotavením těla nebo patologickými faktory.