Příznaky PMS nebo těhotenství, jak to zjistit

Někdy, v očekávání nástupu menstruace, pocítíte určité nepohodlí, ale kritické dny nikdy nepřijdou. To vyvolává pochybnosti o tom, zda došlo k těhotenství.?

První příznaky těhotenství jsou podobné příznakům PMS. Nepříjemné pocity, které vznikají u každé dívky, jsou zvláštní, ale ty nejběžnější lze zaznamenat:

 • otok a citlivost mléčných žláz;
 • ospalost;
 • touha po určitých druzích potravin;
 • přecitlivělost na pachy;

Všechny tyto projevy jsou spojeny se změnami hormonálních hladin v těle. Rovnováha progesteronů a estrogenů je narušena, což ovlivňuje neuro-emocionální stav a způsobuje zhoršení blahobytu.

Bolest na hrudi

Otok, bolesti na hrudi jsou charakteristické jak pro PMS, tak pro těhotenství. Je to způsobeno změnou hladin hormonů, takže tento příznak není rozhodující. Jediná věc, kterou můžete vzít v úvahu dobu trvání tohoto stavu.

Během těhotenství tento příznak doprovází mladou matku po celou dobu, protože procesy spojené s laktací se vyskytují v prsu..

U PMS tento příznak trvá několik dní..
Nepohodlí v zádech
Bolesti zad během těhotenství se objevují mnohem později, blíže ke třetímu trimestru. V počátečních stádiích to není charakteristický příznak, může se objevit v důsledku stavu všeobecné malátnosti. U PMS se objeví výraznější bolest v zádech.

Krvavé problémy

Krvavý výtok během těhotenství není hojný, je více rozmazaný a trvá 2-3 dny, celková pohoda je lepší než u normální menstruace. Tento výtok může začít o něco dříve než očekávané období, může být hnědý, hnědý.

Krvavý výtok během těhotenství je vysvětlen procesem uchycení embrya v děložní sliznici. Takové jevy během těhotenství se nestávají často, ale 2 z mých přátel tomu čelily.

Každá žena by měla velmi pečlivě naslouchat svému tělu, pak takové příznaky nezůstanou bez povšimnutí. Tento příznak je dostatečně orientační. Je důležité se naučit rozlišovat mezi krvavým výtokem během těhotenství a menstruací..

Nevolnost

PMS lze také charakterizovat nevolností, ale jedná se o krátkodobý a vzácný jev a vyskytuje se mnohem dříve z hlediska načasování než během těhotenství.

Včasná toxikóza těhotných žen vede k averzi k jídlu. Nevolnost se objevuje nejen ráno, ale kdykoli během dne. Pod vlivem nepříjemného zápachu se zvyšuje toxikóza.

Obvykle se tento příznak objeví po 5 týdnech, který je spojen s vitálními procesy plodu. Metabolismus dosud nebyl stanoven a produkty rozpadu plodu vstupují do matčiny krve a způsobují menší intoxikaci. To trvá až 4-5 měsíců, zatímco placenta dospívá. Zvracení se může objevit přerušovaně.

U jedné ženy s různými těhotenstvími se tento příznak může projevit různými způsoby. Moje kamarádka neměla při čekání na chlapce toxikózu, ale když otěhotněla se svou dcerou, neustále ji provázely nevolnosti a zvracení. Z vlastní zkušenosti řeknu, že toxikóza mě doprovázela od 5 do 16 týdnů, ale u dvou mých přátel se jasně zastavila ve 12 týdnech. Několik mých dobrých známých tím vůbec netrpělo.

Touha po určitých potravinách

Během těhotenství se chutě jídla často mění, existuje chuť na jedno jídlo a obvyklé jídlo může být nechutné. Výraz „přitahovaný k slanému - k těhotenství“ je znám každému a je to pochopitelné, často existuje touha jíst sladké a slané.

V raných stádiích těhotenství mohou ženy pociťovat pocit hladu, což je způsobeno výrazným výdajem energie tělem v době pohybu oplodněného vajíčka vejcovody a jeho implantace. Tento proces trvá až dva dny..

Ale takový příznak také není rozhodující, protože z vlastní zkušenosti řeknu, že před PMS se moje chuť k jídlu výrazně zvyšuje, stejně jako většina mých přátel. To je také pochopitelné z fyziologického hlediska - tělo akumuluje živiny před významnou ztrátou krve.

Bolest v dolní části břicha

Během těhotenství - krátkodobé, nerušivé a letargické.

U PMS je bolest silnější a nepříjemnější, s nadýmáním, zejména první den. U třetiny mých přátel se žaludek táhne po celou dobu menstruace. Existují také šťastné ženy, které takové nepříjemné pocity nezažijí..

Když dojde k těhotenství, dojde k oplodnění vajíčka a začne příprava dělohy na její implantaci. Během připevnění ovocného vajíčka na sliznici je možné nepohodlí. Před menstruací dochází k opačnému procesu - odlupuje se sliznice, která se během menstruace uvolňuje. Je to podobné. V obou případech je bolest odlišná..

Náhlé změny emočního stavu

Během těhotenství jsou výkyvy nálady extrémní, emoce silnější a výraznější. Jedna z mých kamarádek, v raných fázích těhotenství, chtěla neustále plakat, litovala všech a bolela k slzám, nebo se jen vesele zasmála bezvýznamnému vtipu. Žena je neustále doprovázena rozmarností a nepřiměřenou úzkostí..

U PMS jsou častěji přítomny negativní emoce, zvýšené nervové napětí, záchvaty paniky, hněv, hněv. S nástupem menstruace se vše vrátí do normálu.

Je to tento indikátor, který nejčastěji přitahuje pozornost ostatních. Povaha tohoto příznaku souvisí s hormony, ale existují rozdíly v jeho projevu..

Únava a závratě

Během nástupu těhotenství dochází k prudkému zvýšení hladiny progesteronu, což v prvních týdnech způsobuje zvýšenou únavu..

 • Dochází ke snížení krevního tlaku a hladiny cukru
 • Celkové množství krve v těle se zvyšuje

To způsobuje zhoršení zdraví, dochází k závratím. Charakteristická je roztržitost a únava. Před nástupem menstruace dochází k podobným změnám, ale s jejich nástupem hladina progesteronu klesá a únava zmizí.

Ospalost

Během těhotenství se ospalost vyskytuje poměrně často, což je ochranné. Tělo se snaží zachránit malé dítě před nadměrnou emocionalitou jeho matky, žena se stává letargičtější, chce neustále spát a „neběhat do první linie a vrhnout se do boje“.

Během těhotenství jsem spal celý první trimestr, hrozná ospalost byla:

 • ráno
 • na obědě
 • večer

Existují ženy, které se během tohoto období vyznačují nespavostí..

U PMS je tento příznak krátkodobý..

K tomuto příznaku dochází na pozadí celkové tělesné únavy..

Citlivost na zápach

Tento příznak se objevuje jako jeden z prvních v časném těhotenství. Žena cítí ranní nevolnost. Některé pachy jsou obzvláště nechutné. Nejčastěji se jedná o pachy domácích chemikálií, toaletní vody, parfémů, pachů z potravin, zejména při jejich přípravě. Všechny „aroma“ jsou cítit velmi silně.

Během těhotenství moje dobrá kamarádka prostě nemohla jít do kuchyně a otevřít ledničku, stěží mohla cestovat hromadnou dopravou, všechno strašně páchlo. Je obzvláště nepříjemné zažít toto období v létě, kdy se ke všem dráždivým faktorům přidává teplo, které to jednoduše umocňuje.

Během PMS také vzniká citlivost na pachy, ale neprojevuje se tak silně a netrvá dlouho..

Jak přesně určit

Žádný z výše uvedených znaků není 100% definující, můžete uhodnout o možném těhotenství nebo pochybovat. Dokonce i absence menstruace přesně neindikuje těhotenství..

Zpoždění může být způsobeno silným stresem, přepracováním v práci, emočním stresem, možná máte zkoušky nebo obtížný pohovor, hádáte se se svým blízkým; jsou spojeny se změnou klimatu nebo jsou signálem rozvoje nemoci. Chcete-li vyloučit jakékoli pochybnosti, nejlepší metodou je použít těhotenský test..

Všechny testy mají stejný princip, reagují na hladinu hormonu v moči - lidský choriový gonadotropin (hCG).
Existují různé typy testů:

 1. Testovací proužky nejsou drahé. Zkouškou je proužek, na který jsou naneseny značky. Test musí být spuštěn do nádoby s ranní močí. Po několika sekundách položte materiál na vodorovný povrch a počkejte, až indikátorový proužek zareaguje na hladinu hormonu. Ranní moč obsahuje nejvyšší koncentraci hCG, takže výsledek bude spolehlivější. Dva pruhy na testu ukazují, že žena je těhotná. S krátkou dobou může být výsledek nesprávný, je lepší po chvíli znovu zkontrolovat.
 2. Test tabletu je relativně nový a pohodlný. Má velkou citlivost, což umožňuje určit těhotenství v raných fázích. Test vypadá jako tablet, kde jsou umístěna okna. Malé množství moči musí být aplikováno na speciální okno, kde je bezbarvý hadřík s reagentem. Když moč zasáhne tkáň, reaguje, obarví ji a výsledek je viditelný v jiném okně. Tento test je účinnější..
 3. Inkoustový test je jedním z nových moderních typů. Jedná se o malé plastové zařízení, na konci jsou proužky s aplikovanými citlivými částicemi, které okamžitě reagují na přítomnost hormonu hCG v moči. Má velmi vysokou přesnost a spolehlivost.
 4. Elektronický test je velmi pohodlný a pohodlný. Vzhledově se podobá inkoustové tiskárně, ale má speciální obrazovku, na které bude nápis: „těhotná“ - jste těhotná a „ne těhotná“ - ne těhotná.

Pokud jste provedli test a máte pochybnosti, můžete provést laboratorní krevní test na hCG.
Pamatujte, že každá žena je jedinečná a jedinečná, nikdo si nedokáže lépe poradit se svým tělem. PMS se vyskytuje každý měsíc a každý z nás ví nejlépe, jakými zvláštními příznaky je doprovázen. Poslouchejte své tělo a určitě si všimnete, že dojde ke změnám.

Pro přidání. čtení

Menstruační cyklus zahrnuje obrovskou a složitou práci těla, která se připravuje na početí dítěte. Uprostřed cyklu se z vaječníků uvolní vajíčko a připraví se na oplodnění. V děloze se vytvoří další slizniční vrstva, která přijme nenarozené dítě.

Pokud nedošlo k oplodnění, pak se tělo začne zbavovat výsledků svých úspěchů a příští měsíc začne všechno znovu. Před zahájením nového cyklu dochází v ženském těle k řadě změn, ke kterým dochází několik dní před nástupem menstruace a které se nazývají premenstruační syndrom (PMS). Každá druhá žena zaznamenává projevy PMS, ale v mém prostředí se některé známky vyskytují u všech mých kamarádek a známých.

 • nepohodlí v zádech;
 • bolestivé bolesti v dolní části břicha;
 • prudké změny emočního stavu;
 • únava a závratě;
 • nevolnost a zvracení;
 • krvavé problémy.

Jak rozlišovat předměsíční příznaky od těhotenství

Koncept menstruačního cyklu znamená pečlivou práci těla, které se připravuje na početí dítěte: děloha je lemována speciální vrstvou tkáně, na období těhotenství se připravuje pohodlné místo pro dítě, vajíčko zraje. Pokud nedošlo k početí, pak se tělo zbaví dosažených výsledků, aby mohlo začít znovu.

Před zahájením nového cyklu prožívá žena před menstruací nepříjemné okamžiky nebo známky zvané PMS. Jsou doprovázeny přetrvávající bolestí v podbřišku, zvýšenou podrážděností, únavou. Těhotenství a menstruace, jejichž příznaky jsou velmi podobné, však mohou mít podobné příznaky. Je důležité, aby se každá žena naučila rozlišovat od sebe navzájem..

Menstruace nebo těhotenství

Jakmile dojde k oplodnění v těle ženy, je menstruační cyklus přerušen, dokud se dítě nenarodí..

V některých případech si však ženy všimnou krvácení několik měsíců. Tento výtok lze jen stěží nazvat plnohodnotnou menstruací. Nejsou bohaté, nahnědlé nebo načervenalé barvy. V zásadě se oplodněné vajíčko implantuje do stěn dělohy, což má za následek drobné praskliny s krvavým výtokem. Mohou se objevit jednou nebo se mohou vyskytovat pravidelně, šupka ovoce nedosahuje určité velikosti. Takový výtok nelze nazvat menstruací a jejich vzhled je důvodem k návštěvě lékaře.

Hlavní příznaky před menstruací

Nepříjemné pocity spojené s nástupem menstruace mohou být velmi individuální. Nejběžnější příznaky menstruace jsou však následující:

 • bolestivé pocity v bederní oblasti, břicho, hrudník;
 • depresivní nálada v kombinaci s poruchami spánku;
 • bolesti hlavy.

Porovnáme-li příznaky menstruace s prvními příznaky těhotenství, můžeme dojít k závěru, že jsou velmi podobné. V raných fázích těhotenství může být žena ospalá, podrážděná a může se měnit nálada. Abyste pochopili projevy těla, musíte se naučit naslouchat sobě, cítit změny.

Pozorujte se několik měsíců. Pokud jsou příznaky před menstruací bolesti hlavy a zad, pak je pravděpodobné, že vás tyto příznaky nebudou s nástupem těhotenství obtěžovat. Pokud naopak neznáte známky nástupu menstruace, můžeme s dostatečnou jistotou říci, že přišlo těhotenství, pokud vás trápí migrény, nadměrná podrážděnost, výkyvy nálady.

Změny teploty mohou také indikovat změnu stavu. Během ovulace teplota ženy stoupá o několik stupňů. Pokud se vrátila k neustálému indikátoru, stojí za to připravit se na nástup menstruace. Pokud teplotní sloupec ztuhl zvýšenou rychlostí, pak můžeme hovořit o nástupu těhotenství. U této metody však dochází také k chybě v jednotlivých charakteristikách. Abychom mohli s důvěrou hovořit o normální nebo zvýšené teplotě, je třeba ji měřit denně po několik měsíců za sebou, abyste získali obraz o změně tělesné teploty během určitého období.

Příznaky těhotenství

Kromě opožděné menstruace se těhotenství může projevit řadou dalších příznaků:

 • Neustálá únava může být způsobena hormonálními změnami v těle, které patří k prvním známkám početí.
 • Reakce prsu mohou být akutní. Všechny dotyky se změní na bolestivé, někdy dojde ke zvýšení objemu.
 • Křeče, bolest v podbřišku, ke které dochází před menstruací, mohou být jedním ze znaků těhotenství před zpožděním.
 • Malý vaginální výtok, což je známka toho, že je vajíčko připojeno k děloze.
 • Nevolnost se může objevit spolu se zpožděním menstruace a projít dostatečně rychle nebo doprovázet ženu během těhotenství.
 • Neustálé nutkání na močení je spojeno s postupným nárůstem krve v těle i dalších tekutin, které zajišťují život matky a nenarozeného dítěte. Čím delší je těhotenství, tím častěji budete muset chodit na toaletu. Nezaměňujte však tento příznak s možným projevem zánětlivých onemocnění, například cystitidou..
 • Závady v grafice. Pokud se dříve menstruace objevila v jasně označený den a nyní, dokonce i po PMS, menstruace chybí, mohlo dojít k oplodnění.
 • Náchylnost k pachům se vztahuje k časným známkám těhotenství a je způsobena prudkým zvýšením hladiny estrogenu v krvi.
 • Zvýšení teploty o několik divizí může hodně napovědět, ale k tomu musíte vést teplotní protokol.
 • Odpověď na pozitivní test. Lékárenské testy extrémně zřídka mohou určit těhotenství dříve, než dojde ke zpoždění menstruace. Pokud si všimnete dalších známek těhotenství a test ukazuje negativní výsledek, stojí za to opakovat studii po několika dnech..

Na co by žena měla vždy dávat pozor

Ne každý má v prvních měsících těhotenství toxikózu a jedno těhotenství se může nápadně lišit od druhého. V některých případech však ženy zaznamenávají výskyt dráždivých pachů, pocit odmítnutí konkrétních produktů nebo naopak zvláštní chuťové preference. které nebyly dříve pozorovány. Kterýkoli z těchto příznaků může naznačovat těhotenství..

Již je zřejmé, že příznaky menstruace a těhotenství jsou velmi podobné. Přesto, cítíte neobvyklou bolest v dolní části břicha, stojí za to kontaktovat odborníka o radu..

Mírné zvýšení teploty může informovat ženu o nástupu těhotenství nebo o výskytu pomalého zánětlivého procesu.

Špatné předpisy: pokud jste si dříve nevšimli hojného období a během cyklu jste měli nechráněný pohlavní styk, měli byste kontaktovat gynekologa, protože malé špinění může být známkou mimoděložního těhotenství.

Bolestivost mléčných žláz, zvětšení objemu a otoky mohou naznačovat jak menstruaci, tak těhotenství. Vzhled vylučování mleziva z bradavek nakloní diagnózu ve prospěch druhé. Bolest prsu v určité oblasti v kombinaci s výtokem z bradavek na pozadí vyloučení těhotenství je však důvodem pro naléhavé odvolání k mammologovi, protože takové příznaky mohou naznačovat onkologii.

Všechno výše uvedené má jednu velkou korekci: každý organismus má svou vlastní osobnost. Pokud nemůžete přesně určit, jaké příznaky vás trápí, kupte si lékárenský test. Pokud se váš plán opozdí a připustíte těhotenství, můžete kontaktovat gynekologa, který vás vyšetří a předepíše vhodné testy. Ve většině případů však žena intuitivně určuje přítomnost těhotenství lépe než jakékoli testy a analýzy..

Jak odlišit příznaky PMS od těhotenství

Příznaky premenstruačního syndromu a nástupu těhotenství jsou velmi podobné, ale můžete najít určité rozdíly. Zjistili jsme, jak odlišit PMS od těhotenství bez rychlých testů.

U dívek, které jsou sexuálně aktivní, se někdy mohou vzdálené příznaky zdát jako známka těhotenství. Někdo se tohoto stavu strašně bojí a někdo vášnivě očekává, ale ve většině případů ženy nesprávně interpretují své pocity a marně terorizují lékaře. Abychom věděli, jak odlišit PMS od těhotenství, podívejme se na všechny podobné příznaky těchto stavů..

Otok prsou

Stejně jako v těhotenství a před menstruací se velikost prsou zvětšuje. Proto se vynalézavé dívky během tohoto období rádi fotografují v plavkách. Kromě toho se prsa, a zejména bradavky, stávají bolestivě citlivými, a to jak v prvním, tak ve druhém případě, ale čím blíže regulace, tím méně se bolest stává a během menstruace úplně zmizí.

Od této chvíle prsa získá svou předchozí velikost. Pokud jsou příznaky podobné, jak poznáte PMS od prvních příznaků těhotenství? To lze provést pouze podél dvorců bradavek: pokud se prsa zvětší kvůli početí, pak ztmavnou, budou jasnější a o něco větší než obvykle.

Zvýšená chuť k jídlu

Nejen těhotné ženy jsou přitahovány, aby neustále něco žvýkaly. Každá dívka před menstruací se cítí stejně, ale s PMS chce více sladké, méně slané. Současně přitahují pozornost například červená jídla a nápoje - existuje touha pít šťávu z granátového jablka.

Během těhotenství, dokonce i v raných fázích, jsou preference někdy nejneočekávanější: buď uprostřed noci chcete smažené maso nebo nějaký druh ovoce, nebo obecně budete v pokušení hlodat křídu. Těhotné ženy mohou také vykazovat známky toxikózy, takže jim může být špatně z ryb a mořských plodů, které mají specifický zápach..

Teplota

Když dojde k těhotenství, bazální teplota stoupne na 37,2 a přetrvává po dlouhou dobu. Před menstruací, asi 5 dní před ní, můžete po skoku po dobu ovulace zaznamenat pokles teploty. Obvykle to není vyšší než 36,8 stupňů. Pokud však všechno ostatní naznačuje těhotenství, měli byste urgentně navštívit lékaře. Také stojí za to udělat, pokud je teplota 37,2 již během menstruace.

Nálada

Pro mnoho žen je předmenstruační období depresivní: nemá náladu, je velmi snadné plakat i za maličkost, ale všechno zmizí, až přijdou - menstruace. U těhotné ženy si také můžete všimnout slzavosti. Jak v tomto případě odlišit příznaky PMS od těhotenství?

V předmenstruačním období je nálada jednoduše kňouravá a podrážděná a během těhotenství dochází k prudkým výkyvům nálady (něco jako maniodepresivní psychóza pouze v jemné formě). Nastávající matky se mohou bavit a pak najednou zarmoutit a znovu se pobavit..

Ospalost a únava

Takové příznaky jsou spouštěny hormony, takže je lze v obou případech pozorovat. Je možné rozlišit, pouze pokud u vás tyto příznaky nebyly vyjádřeny.

Časté močení

U PMS není tento příznak normou, ale u těhotenství ano. To je ovlivněno všemi stejnými hormony. Ale kvůli hormonální nerovnováze nebo v případě problémů s intestinálními roboty může být časté močení také v předmenstruačním období..

Poruchy trávicího traktu

V tomto případě mluvíme více o práci střev. Těhotenství může zhoršit stávající chronická gastrointestinální onemocnění, která mohou v počátečních stádiích vést k zácpě a průjmům.

Ale PMS obvykle doprovází zácpa. V této době se děloha naplněná krví zvětšuje, mění se hormonální pozadí a peristaltika klesá, v těle se hromadí tekutina - to vše vytváří podmínky pro rozvoj zácpy. S nástupem menstruace zmizí.

Dalším problémem s gastrointestinálním traktem, který trápí téměř všechny těhotné ženy, je ranní nevolnost. Objevuje se již dva týdny po početí..

Citlivost na zápach

Pokud váš vrozený čich není tak rozvinutý, budete nepochybně upozorněni, že jste začali cítit všechny ty ošklivé pachy na míle daleko. To je jeden z příznaků těhotenství..

Krvavé problémy

Nástup menstruace lze okamžitě zaměnit za sekreci doprovázející implantaci oplodněného vajíčka.

 • Za prvé, výtok spojený s koncepcí jde dříve než očekávaná menstruace (asi 7-10 dní).
 • Za druhé, jsou vzácnější a mají úplně jinou barvu - buď růžovou nebo tmavě hnědou.

Takový výtok není pozorován u všech těhotných žen, ale jsou normou..

Kreslení bolesti v dolní části břicha

Bolest v podbřišku vždy doprovází menstruaci, ale není to neobvyklé ani během těhotenství.

Jak zjistit PMS od raného těhotenství?

S menstruací se bolest v dolní části břicha objevuje téměř před samotnými předpisy nebo den před nimi, zatímco dolní část zad také bolesti. Během těhotenství budou tyto pocity trvat déle..

Nevolnost

Před menstruací je velmi snadné nachladnout - tělo oslabuje a stává se zranitelným. Onemocnění během těhotenství jsou pravděpodobně spojena se skutečností, že tělo chrání plod před odmítnutím a snižuje imunitu. Těhotné ženy však často trápí jen slabý výtok z nosu a slabost a teplota nikdy nestoupne o více než 37,2 stupně.

Pokud chcete vědět, jak odlišit PMS od těhotenství po zpoždění s 80% zárukou, sledujte své pocity - jak dobře jsou známé pro vaše předmenstruační období. Pro větší jistotu můžete provést rychlý těhotenský test. Ale to se děje již se zpožděním nejméně 1-2 dny.

Proč bolí hrudník před menstruací a během těhotenství

Mnoho dívek a žen si pravidelně stěžuje na bolesti na hrudi. Důvody tohoto stavu mohou být různé, ale nejčastěji jsou spojeny s fyziologickými procesy v ženském těle..

Ženský prsa je orgán, který se po celý život neustále mění. Dokonce i během menstruačního cyklu, to znamená každý měsíc, dochází u ní k dramatickým změnám, nemluvě o těhotenství a kojení. Tyto změny jsou ovlivňovány ženskými hormony (progesteron, estrogen a prolaktin), na jejich množství a rovnováze mezi nimi do značné míry závisí blahobyt žen, včetně nepohodlí při změně hormonální rovnováhy.

Příčiny bolesti na hrudi

Pokud má dívka bolesti na hrudi, důvody pro to se mohou lišit:

 • bolest může být spojena s měsíčním cyklem (často u žen týden nebo několik dní před nástupem menstruace hrudník nabobtná a začne bolet);
 • takový zdravotní stav může naznačovat nástup těhotenství (je třeba věnovat pozornost tomuto důvodu, pokud bolest začala uprostřed cyklu, tj. Po ovulaci);
 • bolest může být způsobena mechanickým poškozením (proto se snažte neudřít do hrudníku a obecně se o ni všemožně starejte);
 • bolestivý stav může být příznakem různých onemocnění (mastitida, mastopatie, infekční nebo neoplastické procesy, proto, pokud jsou vyloučeny předchozí důvody, stojí za to kontaktovat mammologa).

Proč hrudník bolí před menstruací

Přecitlivělost a bolestivost prsu u mnoha žen přímo souvisí s obdobími menstruačního cyklu, což je normou. Více než polovina všech žen má bolesti na hrudi před menstruací. Prsa se stanou citlivými během ovulace a po ní, ale tento stav obvykle zmizí před menstruací. Před ovulací prsa bobtná, zvětšuje se a bradavky na prsou jsou drsné. Pokud nedojde k těhotenství, pak tento stav projde..

Proč bolí hrudník před menstruací, zajímá mnoho dívek. Jde o to, že celé ženské tělo, včetně mléčných žláz, se každý měsíc připravuje na početí dítěte. A přirozeně, v každém období menstruačního cyklu se mění hormonální pozadí..

Příprava na těhotenství spouští mechanismus proliferace žlázových tkání a přípravu na laktaci, a pokud nedojde k početí a neoplodněné vajíčko zemře, je proces atrofie a stažení žlázových tkání z prsu doprovázen bolestí. Tento proces doprovází ženy v plodném věku. Není v tom nic strašného nebo nebezpečného, ​​taková bolestivost prsu se nazývá mastodynie..

V případě, že bolest nezmizí před samotnou menstruací a kromě bolestivých pocitů je pozorováno zhrubnutí bradavek, měli byste určitě navštívit gynekologa, mammologa a endokrinologa. Taková odchylka může být spojena jak s hormonální nerovnováhou, tak s určitými chorobami (zánětlivými, infekčními a dokonce i rakovinovými).

Proč hrudník bolí po menstruaci

Pokud je otázka „Proč bolí hrudník po menstruaci?“, Pak důvod pravděpodobně spočívá v procesu ovulace. Během tohoto období jsou prsa připravena na těhotenství, množení žlázových tkání, což je pro mnoho žen docela bolestivé.

Pokud bolesti na hrudi obtěžují jak během menstruace, tak i po ní (před ovulací), může příčinu tohoto stavu zjistit pouze lékař..

Proč hrudník bolí během těhotenství

Pokud dojde k těhotenství, pak je tělo ženy zcela přestavěno. Hormon zvaný lidský choriový gonadotropin má největší vztah ke změnám v prsu. Je to on, kdo vede ke zvětšení a otoku prsou. Během těhotenství se zlepšuje přívod krve do mléčných žláz, bradavky ztmavnou a mlezivo se z nich vylučuje. Přecitlivělost prsu v tomto okamžiku, stejně jako bolestivost, je normální. Důvodem tohoto pocitu je, že se v mléčných žlázách vyvíjejí další lalůčky..

Dalším důvodem, proč prsa bolí během těhotenství, je napínání tkání. Ženská prsa jsou těžší a na povrchu vyčnívají žíly.

Poměrně častou příčinou bolesti na hrudi jsou popraskané bradavky, které mohou vést k zánětu. Pokud je to váš případ, může vám pomoci časté praní bez použití mýdla k osušení pokožky..

Povaha bolesti u různých žen během těhotenství se může lišit. Pro některé je bolest prostě nesnesitelná, což je doprovázeno přecitlivělostí bradavek a neustálým svěděním. U jiných je bolest zaznamenána pouze při stlačení a ke zmírnění stavu stačí zvolit správnou podprsenku a pečovat o prsa. Ještě jiní nemají vůbec žádné zvláštní bolestivé pocity. Proto je zde vše velmi individuální..

V každém případě, pokud vás trápí bolesti na hrudi, musíte co nejdříve navštívit lékaře.

15 hlavních rozdílů mezi těhotenstvím a PMS

Během plánování těhotenství mnoho žen tak čeká na první příznaky těhotenství, že jsou často zaměňovány s charakteristickými příznaky PMS. Může být obtížné je rozlišit před zpožděním, ale pokusme se na to přijít.

Co potřebujete vědět o PMS?

Předmenstruační syndrom doprovázený bolestmi v podbřišku, kožními vyrážkami a dalšími nepříjemnými příznaky se nevyskytuje u všech žen. Proto je pro některé z nich snazší zjistit těhotenství. Ale často za 3-4 dny a někdy za 10 dní začne žena pociťovat následující příznaky bezprostředního nástupu menstruace:

 • snížené libido;
 • podrážděnost a emocionalita;
 • bolest na hrudi a nalévání;
 • otok;
 • zvýšená chuť k jídlu;
 • nadýmání;
 • tahání bolesti v bederní páteři.

Takto žena nejčastěji vypadá během PMS: s nafouknutými prsy, kožními vyrážkami a nafouknutým břichem, které nelze vtáhnout. Během tohoto období dochází k neustálému pocitu ospalosti a únavy, slzavosti a prudké změně nálady. Tyto příznaky lze snadno vysvětlit. Jsou způsobeny zvýšenou hladinou progesteronu a prolaktinu. Tělo se tak připravuje na nadcházející těhotenství. Pokud se tak nestane, začne menstruace..

Těhotenství s PMS

Předmenstruační syndrom není překážkou početí dítěte. Je to jen tím, že někdo přenáší toto období jemněji, ale u někoho kolísání hormonálního pozadí ovlivňuje náladu, chuť k jídlu nebo otoky..

Jak zjistit těhotenství po 45

Když ženská plodná funkce postupně začíná mizet, pociťuje zvýšené příznaky PMS, často v kombinaci s návaly horka. Rozlišovat je od těhotenství v tomto věku je velmi obtížné. Během tohoto období je důležité si uvědomit, že příznaky těhotenství a nástup menopauzy jsou velmi podobné (zpoždění, slabé výtoky, změny nálady).

Jak odlišit těhotenství od premenstruačního syndromu?

Jak odlišit PMS od těhotenství? Příznaky těchto stavů jsou nepochybně velmi podobné. Proto mnoho žen přemýšlí, jak je odlišit a být si jisti, že oplodnění vajíčka proběhlo úspěšně..

Podle vnitřních vjemů může těhotenství rozpoznat pouze žena, která dobře zná své tělo, která nikdy v cyklu neselhala.

PříznakS premenstruačním syndromemBěhem těhotenstvíPoznámka
Vaginální výtokBohaté bělavé nebo průhledné. Den před nástupem menstruace získávají hnědý odstín a rozmazaný charakterBohaté světlo, někdy se objeví několik kapek krve několik dní před očekávanou menstruací. Tímto způsobem se vajíčko implantuje do dělohy.V obou případech se kandidóza může zhoršit.
NadýmáníBěžným příznakem PMS. Břicho nelze vtáhnoutJe známkou časného těhotenstvíK nadýmání dochází hlavně v druhém nebo následném těhotenství
TeplotaJe v normálních mezíchJe mírně zvýšenV případě těhotenství je hypertermie spojena se zvýšením hladiny progesteronu. Žena se může cítit dobře, podobně jako nachlazení.
Kreslení bolesti žaludkuKřečové bolesti v břiše a dolní části zad několik dní před menstruacíNěkdy k němu dochází v důsledku připevnění embrya nebo natažení vazivového aparátu dělohyBolest u PMS je mnohem výraznější než u těhotenství
Kovová chuť v ústechNeviditelnýTěhotné ženy si během prvních týdnů těhotenství často stěžují na kovovou chuť v ústechTento příznak se často projevuje toxikózou.
Bolesti zadVelmi časté u PMS. Bolesti jsou tažné a tupé. Jsou spojeny s oddělením výstelky dělohy a aktivní produkcí červených krvinek v kostní dřeni.V raných fázích nejsou pozoroványU těhotných žen se bolesti zad nejčastěji vyskytují až na konci 2. trimestru. Je to spojeno s postupným zvětšováním velikosti ovocného vajíčka a ovoce. Tyto změny zvyšují tlak na vnitřní orgány a zátěž na páteř.
Bolest na hrudiBolí všechny prsaBolí pouze bradavky a mléčné žlázy se zvětšujíNěkdy během těhotenství tento příznak chybí, což může být signálem pro ženy, které jsou zvyklé na bolestivý syndrom s PMS
Bolest hlavyHormonální změny spouštějí bolesti hlavy PMSČastý výskyt v prvním trimestru těhotenstvíPříznak je možný v obou případech. Měla by mu však být věnována pozornost, pokud se žena setká s jeho projevy poprvé
NevolnostSouvisí s hormonálními rázy a poklesy tlaku. Může nastat naprosto kdykoli během dneObjevuje se hlavně ráno, ale vůbec neV raných stádiích je tento příznak charakterizován toxikózou.
Časté nutkání močitPřed nástupem menstruace začne tělo odstraňovat přebytečnou tekutinu v důsledku snížení hladiny prolaktinuJe téměř vždy přítomen v důsledku kolísání hormonálních hladin a zvýšeného krevního oběhu v pánevních orgánech. Vzhledem k dosud nevytvořené placentě vstupují metabolické produkty embrya do krve matky, což vyvolává toxikózu. Aby pomohly tělu očistit se, ledviny začnou pracovat tvrději, čímž se zvýší frekvence močení.U PMS je častější zadržování tekutin v těle, což vede k otokům
Náhlé výkyvy náladyOspalost, podrážděnost, slzavost, deprese, depresivní náladaLetargie, ztráta síly, ospalost. Spánek může předjet těhotnou ženu kdykoli během dne.Příznak je možný v obou případech a je spojen s prudkou změnou hladin progesteronu. A v případě těhotenství to může také souviset s poklesem cukru a častými výkyvy krevního tlaku.
Dýchací problémyVelmi vzácné a mohou souviset s křečovými bolestmi břichaDýchavičnost je často přítomna brzy a pozdě v těhotenstvíIntenzita symptomu u těhotné ženy může být odlišná. Je však lepší konzultovat tento problém s odborníkem.
Citlivost na zápachNeviditelnýTěhotná žena může mít averzi vůči určitým pachům a jídlu. Tento faktor může vyvolat její ranní nevolnost.Zejména žena by měla být upozorněna averzí k jídlu a vůni, která dříve způsobovala pouze pozitivní emoce a chuť k jídlu
Změna vkusuZvyšuje chuť k jídlu a chuť na sladkéKrátce před začátkem očekávaného období existuje chuť na slaná nebo nakládaná jídla. Pocit hladu může být neuvěřitelně intenzivní. A zájem o nové, někdy dokonce nemilované produkty je hlavním znakem nástupu těhotenství.Během těhotenství se žena zřídka zaměřuje na tento příznak. Je pravděpodobnější, že si ho všimnou příbuzní nebo kolegové.
ZácpaMohou nastat problémy s vyprazdňováním vlivem progesteronu na hladké svalstvo střevProgesteron se neustále zvyšuje. Problémy se stolicí se proto nezastaví ani po očekávaném dni nástupu menstruace.Naopak, krátce před nástupem menstruace může být stolice příliš častá.

Příznaky časného těhotenství, soudě podle tabulky, jsou velmi podobné PMS. Ale tyto dva stavy lze rozlišit podle doby jejich projevu. Známky premenstruačního syndromu se obvykle vyskytují 1–2 týdny před nástupem menstruace. Příznaky těhotenství jsou patrné v okamžiku, kdy vejce vstoupí do děložní dutiny. Načasování se může shodovat, ale pokud dobře znáte svou vlastní fyziologii během období předmenstruačního syndromu, můžete snadno rozlišit možné těhotenství.

Asi na začátku menstruace

Pokud žena pociťuje veškeré nepohodlí spojené s PMS, pak se první den nástupu menstruace nepohodlí zvyšuje. Někdy však během těhotenství dochází ke krvácení. Jsou rozmazané a nepravidelné..

Žena by měla být opatrná, pokud v době nástupu menstruace existuje:

 • i pár dní zpoždění;
 • silná bolest v břiše;
 • sporný výboj trvající déle než 1 den;
 • příliš mnoho krvácení;
 • závrať;
 • nevolnost nebo zvracení.

Tyto faktory mohou být prvními příznaky připevnění vajíčka ke stěnám dělohy nebo proti jeho spontánnímu konci. Chcete-li objasnit okolnosti, musíte kontaktovat gynekologa a darovat krev pro hCG.

Jak zjistit PMS od těhotenství ke zpoždění

Příznaky těhotenství a PMS jsou velmi podobné. To lze snadno vysvětlit fyziologickými procesy v ženském těle. Vyvstává tedy otázka, jak odlišit PMS od těhotenství ke zpoždění.

Nejprve je třeba zmínit, že mnoho žen v raných stádiích nemá žádné zvláštní těhotenské příznaky. Pokud se tedy před nástupem menstruace vyskytne neobvyklé nepohodlí, měli byste již navštívit odborníka.

Pokud to není možné, měli byste zkusit rychlý test na hladinu hCG v těle. Existují produkty s vysokou citlivostí, které dokáží zjistit těhotenství několik dní před očekávaným obdobím. Někdy je i ten nejlevnější test schopen určit časné těhotenství kvůli charakteristikám ženského těla a prudkému skoku v hCG.

Příznaky PMS a těhotenství jsou velmi podobné. Ale můžete je rozlišit tím, že dobře studujete své tělo a sledujete menstruační cyklus. Potom lze stanovit těhotenství i bez testu hCG před zpožděním.

Jak to vědět: těhotenství nebo PMS

Většina žen po celém světě trpí premenstruačním syndromem. Příznaky PMS se však mohou překrývat s těmi, které naznačují těhotenství. Pokud jste ve fázi plánování dítěte, pravděpodobně budete chtít vědět o pozitivním výsledku mnohem dříve, než může test ukázat..

Je velmi bolestivé být dva týdny ve tmě mezi ovulací a datem očekávané menstruace. Po celé toto období jste nuceni naslouchat sobě, svým pocitům. Během čekání se mohou objevit určité příznaky, které jsou na první pohled identické s PMS. Pro nezkušené dívky, které nikdy nebyly těhotné, je proto téměř nemožné stanovit hranici mezi těmito dvěma podmínkami..

Kompetentní analýza doprovodných projevů však pomůže téměř přesně pochopit jejich etiologii. Mnoho lékařů by jako nejspolehlivější způsob, jak zjistit skutečnost početí, navrhlo ultrazvukové vyšetření a krevní test na hCG. Tyto metody se však po několika dnech zpoždění stávají informativními. Podívejme se, jaké příznaky jsou charakteristické pro těhotenství i PMS u žen a jak je lze odlišit.

Příznaky těhotenství nebo PMS
Těhotenství je pravděpodobné:Předzvěsti PMS:
KřečeBolesti hlavy, migrény
NadýmáníZávrať
Bolest nohyBolesti zad
Změny náladyBolest nohy
ZácpaBolest svalů
ZpožděníOtok prsou, zvýšená citlivost
AknéPo stisknutí výtok z bradavek
Ranní nevolnostAkné, zvýšená mastnota pokožky a vlasů
Zatemnění dvorceNadýmání, zácpa
Překrvení prsouPřírůstek hmotnosti spojený s retencí tekutin
DušnostÚzkost, únava, slzavost, zvýšená podrážděnost
Bolesti hlavy, bolesti zadNízká sexuální touha
Závratě nebo mdloby
Bolest na hrudi nebo brnění
Časté nutkání močit
Nevysvětlitelná únava
Vaše prsa se mohou zdát těžší nebo plnější
Chuť na jídlo nebo averze k určitým potravinám
Drobné krvácení spojené s implantací vajíčka
Zvýšená bazální tělesná teplota
Vaginální výtok (bílý nebo mléčný vzhled)
Přecitlivělost na nepříjemný a příjemný zápach

Předmenstruační syndrom a jeho příznaky, jak název napovídá, se vyskytují v období před menstruací, ve druhé polovině menstruačního cyklu. Současně začínají různé fyzické, emoční a behaviorální změny, ke kterým dochází v těle a jsou způsobeny skoky v hormonálním pozadí. Ačkoli se tento stav vyskytuje u většiny spravedlivého pohlaví, ženy ve věku od 20 do 40 let mají vyšší sklon. Níže je uveden seznam nejčastějších příznaků, které naznačují skutečný stav věcí. Musíte pochopit, že jsou přísně individuální, mohou se mírně lišit a měnit jejich intenzitu z měsíce na měsíc..

Jak zjistit, zda přišlo těhotenství nebo další fáze PMS?

Při analýze předloženého seznamu si všimnete určitých náhod, podle nichž se s vysokou pravděpodobností můžete v pozici podezřívat:

 1. Zpoždění je považováno za spolehlivou známku těhotenství, pokud má žena pravidelný menstruační cyklus..
 2. Zaváděcí krvácení nastává, když se zygota připojí ke stěně dělohy, obvykle 6 až 12 dní po oplodnění vajíčka. Na prádle jsou patrné mírné ztráty krve, mírné, růžové nebo nahnědlé skvrny. Nebojte se, to je normální. Ne všechny ženy však mají problémy s implantací.
 3. Téměř 90% těch, kteří otěhotní, je náchylných k ranní nevolnosti. Jsou stížnosti na nevolnost. I když může navštívit dívku kdykoli během dne.
 4. Těhotenství způsobuje růst dělohy a zmenšuje močový měchýř. Způsobuje časté nutkání močit.
 5. Zvýšená citlivost na vůni způsobuje silnou averzi nejen k určitým, ale také k těm vůním, které byly dříve příjemné.
 6. Těhotné ženy mohou pociťovat dušnost, při chůzi se objeví dušnost. To je způsobeno restrukturalizací těla, které se připravuje na potřebu dodávat další kyslík do rostoucího embrya..
 7. Zaznamená se zvýšení bazální tělesné teploty. Pokud sledujete tento indikátor a po ovulaci zůstává vysoký po dobu 18 dní nebo déle, pak s největší pravděpodobností budete muset urgentně provést test..
 8. V raných stádiích těhotenství se mohou objevit bolesti s nízkou intenzitou. Jsou spojeny se zvýšenou cirkulací a roztažením vazů, které podporují dělohu..
 9. Je pozorováno ztmavnutí dvorce. Zvýšená hladina estrogenu v těle matky zvětšuje její velikost, odstín tmavne, jak se vyvíjí embryo.
 10. Věkové skvrny se objevují jako oddělené oblasti na kůži, mohou se s postupem těhotenství zvyšovat.

Samozřejmě ani tyto příznaky neposkytují 100% záruku přesnosti předpovědí, protože některé z nich se mohou vyskytnout při hormonálních poruchách u ženy. V každém případě, existuje-li důvodné podezření, stojí za to postarat se o sebe a o kvalitu svého životního stylu. Nejsou žádné maličkosti, vnější faktory mají významný vliv na nitroděložní vývoj plodu a zdraví dítěte po porodu. V pravý čas proveďte těhotenský test.

Jak odlišit PMS od těhotenství? Klíčové příznaky před zpožděním menstruace

Mnoho žen, které pečlivě sledují svoji pohodu ve druhé fázi menstruačního cyklu, si klade otázku, zda je možné odlišit PMS (premenstruační syndrom) od těhotenství v nejbližší možné fázi před zpožděním. Není to snadný úkol, ale proveditelný, pokud víte, jak jsou si tyto státy podobné a jak se liší..

Předmenstruační syndrom: co to je?

Tento stav se opakuje cyklicky, tj. Z měsíce na měsíc, a obvykle si ženy trpící PMS dobře uvědomují jednotlivé charakteristiky syndromu. PMS se vždy objevuje ve druhé polovině cyklu a u některých pouze 2-3 dny před nástupem dalšího menstruačního krvácení, zatímco u jiných - během několika dní po ovulaci. Příznaky stavu jsou četné: bolest hlavy, slzavost, stav podobný depresi a nevolnost.

Někteří lidé si stěžují na svědění, otoky, bolesti břicha, brnění v srdci, nadýmání a bolestivost v oblasti prsou. U těžké PMS se často vyvíjí neuróza.

Podle statistik se PMS vyskytuje v různé míře u každé druhé ženy po 30 letech a u každé páté ženy do 30 let.

Nejběžnější cyklická nemoc (synonymum pro PMS) postihuje hubené astenické ženy, vnímavé a emočně nestabilní.

Důvody pro PMS nejsou vědě známé. Nejpřesvědčivější je endokrinní verze - účinek hormonu progesteronu, který se produkuje v druhé polovině cyklu u všech žen v reprodukčním věku. Předpokládá se také, že ženy, které dříve potratily, jsou náchylnější k projevům PMS, trpí dlouhodobým stresem a mají gynekologické problémy a operace..

Progesteron ovlivňuje zadržování tekutin v tkáních, což vede k otokům, prsa je na dotek tvrdá. Zvýšení estrogenu krátce před menstruací způsobí výrazný účinek na mozek - vyvíjí se depresivní stav, žena je podrážděná, může se u ní objevit krátkodobá nespavost a její chuť k jídlu se změní.

Příznaky ustupují s další menstruací.

Mohlo by dojít k těhotenství?

Předpokládá se, že taková raná fáze těhotenství nemůže být doprovázena žádnými charakteristickými příznaky. Během prvního týdne po ovulaci a početí, dokud nedojde k implantaci vajíčka, se stav ženy nemůže lišit od stavu netehotné ženy - v obou případech produkuje žluté tělo progesteron. Tvoří se na vaječníku v místě prasklého folikulu..

 • Menstruace
 • Ovulace
 • Vysoká pravděpodobnost početí

Ovulace nastává 14 dní před začátkem menstruačního cyklu (s 28denním cyklem, 14. den). Odchylka od průměru je běžná, takže výpočet je přibližný.

Spolu s metodou kalendáře můžete také měřit bazální teplotu, vyšetřovat cervikální hlen, používat speciální testy nebo mini-mikroskopy, provádět testy na FSH, LH, estrogeny a progesteron..

Den ovulace je možné jednoznačně stanovit pomocí folikulometrie (ultrazvuku).

 1. Losos, Jonathan B.; Raven, Peter H.; Johnson, George B.; Singer, Susan R. Biology. New York: McGraw-Hill. str. 1207-1209.
 2. Campbell N. A., Reece J. B., Urry L. A. e. A. Biologie. 9. vydání - Benjamin Cummings, 2011. - str. 1263
 3. Tkachenko B.I., Brin V. B., Zakharov Yu. M., Nedospasov V.O., Pyatin V.F. Kompendium / Vyd. B.I. Tkachenko. - M.: GEOTAR-Media, 2009.-- 496 s..
 4. https://ru.wikipedia.org/wiki/Ovulation

Ale pokud dojde k těhotenství, pak po implantaci (7-9 dní po ovulaci) dostane žluté tělo silné hormonální podporu - jeho životně důležitá aktivita je podporována hormonem hCG, který je produkován choriovými klky. Pokud neexistovala koncepce, týden po ovulaci začíná produkce progesteronu postupně klesat a po 10-12 dnech přestane existovat žluté tělo. Estrogen stoupá, začíná menstruace.

I když se tedy objeví časné příznaky, je to pouze poslední týden před zpožděním. Obvykle se málo liší od známek PMS, protože jsou způsobeny stejným působením progesteronu..

Žena může pociťovat návaly horka, bolesti hlavy, její tělesná teplota se může zvýšit na subfebrilní hodnoty, její nálada se mění, zvyšuje se slzavost, dochází k nadýmání, bolesti na hrudi, mírná nevolnost, může se objevit zkreslení vnímání pachů. Žena často začíná mít podezření na nachlazení - progesteron, který neklesá několik dní před koncem cyklu kvůli těhotenství, způsobuje oslabení imunitního systému.

Je důležité si uvědomit, že tyto příznaky nejsou považovány za spolehlivé známky těhotenství, protože před zpožděním mohou hovořit jak o PMS, tak o nástupu „zajímavé situace“ a současně o hromadě poruch - od intestinální poruchy po endokrinní onemocnění.

Jak zjistit?

Hlavní věc, která pomůže najít rozdíl, je typický nebo atypický stav. Pokud žena trpí PMS každý měsíc, obvykle dobře zná své příznaky a snadno si všimne nových vjemů, které pro ni byly dříve neobvyklé. Pokud předtím žádný PMS neexistoval, pak otázka rozdílů nezní správně..

Je tedy třeba vykládat neobvyklé pocity ve prospěch těhotenství, ale nemělo by se na ně příliš spoléhat..

Pokud se zeptáte lékaře na rozdíly, určitě se pokusí určit PMS podle následujících kritérií:

 • žena je agresivní nebo depresivní;
 • žena má většinou špatnou náladu;
 • pocit strachu a úzkosti se zvyšuje a pro to nejsou vždy rozumné důvody a vysvětlení;
 • pozornost klesá, paměť se zhoršuje, žena se rychleji unaví;
 • mít nespavost nebo ospalost;
 • přítomnost otoku a bolestivého překrvení bradavek mléčných žláz.

Detekce 4 nebo více příznaků naznačuje, že žena má PMS. Pokud během tohoto období budete darovat krev na hormony, pak téměř bezesporu bude možné zjistit nejen skutečnost PMS, ale také jeho typ - pro edematózní formu onemocnění je charakteristický snížený progesteron, zvýšení prolaktinu v krvi je známkou cefalgického nebo neuropsychického PMS.

Je jasné, že doma žena nebude moci dělat testy, a proto spěchá na internet a hledá odpověď na otázku, jaké jsou rozdíly mezi premenstruačním syndromem a časným těhotenstvím.

Chtěl bych okamžitě varovat zvědavé dámy před prostudováním tabulek, kde jsou, mírně řečeno, velmi pochybné výroky jako „s PMS chcete slané a během těhotenství sladké“. Nejsou pravdivé. Milovníkům srovnávacích tabulek lze nabídnout stručně shrnuté lékařské údaje o objektivním stavu ženy v daném období..

Rozdílová tabulka.

Kritérium

Těhotenství

Podmínka PMS

Poznámka

Vaginální výtok

Pod vlivem progesteronu, který neklesá, nejsou hojné, bílé nebo nažloutlé, neprůhledné.

2-3 dny před datem menstruace kvůli poklesu progesteronu se zesiluje, stává se hojnějším, zkapalňuje, může se znovu objevit hlen.

Pokud se objeví drozd, může to být jak během těhotenství, tak s PMS kvůli snížené imunitě ve druhé fázi cyklu.

Tělesná teplota

Dochází k mírnému nárůstu v důsledku zvýšení produkce progesteronu, odpoledne může dojít ke zvýšení teploty nad 37 stupňů.

Ve většině případů to zůstává normální, obvyklé.

Výjimkou jsou v obou případech zánětlivá onemocnění, nachlazení a virová onemocnění..

Bazální teplota

Zůstává zvýšený ve druhé fázi cyklu, bez poklesu 3-4 dny před očekávanou menstruací.

Zvyšuje se po ovulaci, klesá 3-4 dny před očekávanou menstruací.

Chcete-li získat spolehlivá data, BT by se mělo měřit alespoň za poslední tři cykly v souladu se všemi pravidly a plánováním.

Bolesti břicha, bolesti zad a dolní části zad

Může se objevit individuálně několik dní před datem zpoždění, bolest je mírná, bolestivá.

Nepříjemné pocity jsou výraznější, neoslabují, nemění intenzitu, zmizí několik hodin před nástupem menstruačního krvácení.

Obecně je označení pro oba státy volitelné.

Nevolnost, zvracení

Může to být několik dní před zpožděním, dochází hlavně ráno, zvracení je vzácné.

Pocit je přítomen neustále během dne, může dojít ke zvracení.

Je nutné vyloučit otravu jídlem, střevní infekci, narušení gastrointestinálního traktu.

Časté močení

Může nastat při vystavení vysokým koncentracím progesteronu.

Obvykle nebyl nalezen.

Je třeba vyloučit cystitidu, pyelonefritidu a další problémy s močovými cestami a ledvinami.

Nafukování a zácpa

Obvykle se objeví po zpoždění, protože progesteron uvolňuje nejen svaly dělohy, ale také střeva.

Objeví se dlouho před zpožděním, stolice se vrátí do normálu na začátku menstruace.

Je třeba vyloučit patologii gastrointestinálního traktu a možné narušení motorické aktivity a stravovacího chování ženy.

Bolest prsou

Může být přítomna nebo chybí, jakákoli lokalizace.

Může být přítomen v oblasti bradavek a na boku prsu.

Příznak volitelný pro obě podmínky.

Pokud jde o další příznaky, lze poznamenat, že se mohou jednat jak o časné příznaky těhotenství, tak o individuální rys PMS, rozdíly nejsou příliš výrazné. Mluvíme o bolestech hlavy, akné a dalších známkách.

Důležité: někdy absence známek PMS, které vždy byly, lze v současném cyklu interpretovat jako známku „zajímavé pozice“.

Rozdíl mezi premenstruačním syndromem a možnými časnými pocity během nástupu těhotenství je malý; zachytit ho mohou pouze velmi pozorné ženy, které dobře znají své tělo. Jak se tyto dvě podmínky liší, někdy ani lékař nedokáže určit. Samotné ženy však často cítí charakteristické znaky intuitivně, jen tím, že poslouchají samy sebe..

Spolehlivá diagnóza

Je těžké mluvit o spolehlivé diagnóze před menstruací. V případě PMS se jedná o EEG, EKG, testy hormonálního profilu. V případě těhotenství test. Existují vysoce citlivé testovací systémy, které lze teoreticky použít k detekci těhotenství před zpožděním. Tento test lze provést 2-3 dny před datem menstruace. Pokud by ovulace a implantace vajíčka byly včasné, pak se již mohou objevit příznaky druhého proužku, což umožní nezaměňovat PMS a těhotenství a nezapojovat se do prázdného srovnání.

Již od 10 do 12 DPO (dny po ovulaci) můžete navštívit jakoukoli kliniku a provést krevní test na hCG. U PMS bude nula nebo v rozmezí 5 mU / ml. Během těhotenství - již vyšší.

Pokud spodní část břicha táhne, objeví se atypický výtok (šedý, nazelenalý, krvavý), nemusíte hádat, ale okamžitě se poraďte s lékařem - jsou možné zánětlivé, infekční nemoci vyžadující kvalifikovanou lékařskou péči.

Užitečné tipy

Vzhledem k tomu, že projevy premenstruačního syndromu a časného těhotenství jsou velmi podobné, bude pro ženu snazší zjistit pravdu, pokud předem přijme opatření, která mohou snížit projevy PMS (nemůže ovlivnit „těhotné“ pocity).

Zde je seznam doporučení pro ženy, které trpí PMS a obávají se, že nebudou schopny odlišit syndrom od těhotenství:

 • V cyklu plánování těhotenství se vyvarujte stresu a v případě potřeby užívejte mírná bylinná sedativa, jako je matka.
 • nevykonávejte práce v práci, nepřehánějte se, věnujte dostatek času spánku v noci, protože je to noční spánek, který je důležitý pro normální produkci mnoha hormonů v lidském těle;
 • více se pohybovat, chodit na túry, plavání, jízda na kole
 • po ovulaci nejezte velké množství sacharidů, cukru, živočišného tuku, soli; v první a druhé polovině cyklu musíte přísně omezit množství kávy, silného čaje, čokolády, alkoholu;
 • pokud je to nutné, ve druhé polovině cyklu, podle předpisu lékaře, můžete užívat progesteronové přípravky - nejenže udržují hladinu tohoto hormonu v normě, ale také snižují projevy PMS (ale nemůžete tyto prostředky brát sami, musí to být lékařský jmenování).

Podle žen jsou první příznaky těhotenství často vnímány jako PMS a naopak. Přesný den, kdy by měla menstruace začít, nejčastěji pomáhá přesně rozlišit podmínky. Během těhotenství se příznaky nesnižují, nesnižují se ani k tomuto datu, ani po něm. Nejúspěšnější byly cykly, ve kterých se žena uvolnila, přestala hledat rozdíly a byla z toho nervózní..

odborný lékař, odborník na psychosomatiku, matka 4 dětí

Ženy vědí, co je to menstruace, ale podceňují význam menstruačního cyklu (MC) a působení hormonů, které zajišťují normální fungování ženského reprodukčního systému.