Menstruace je rozmazaná po dlouhou dobu, ale nezačne: jaké jsou důvody tohoto stavu, proč může bolet hrudník?

Hnědé špinění namísto normální menstruace je fenomén, kterému může čelit každá žena. Hnedý výtok bez pronikavého zápachu je normou, pokud vaše menstruace brzy přijde. Někdy může mazanice ukončit menstruační fázi - do 24-48 hodin po skončení silného výboje jsou na podložce vidět hnědé skvrny. To není patologie. Existuje však řada situací, kdy je skvrna, která se objeví místo menstruace, alarmujícím znamením. Proč se objevuje mazání, jak to ovlivňuje zdraví ženy?

Proč místo měsíce může být mazání?

Pokud je menstruace rozmazaná po dlouhou dobu, ale nezačne, měla by se žena rozhodně poradit s lékařem. Byl tam podvod, moje prsa byla oteklá, ale žádná menstruace? Takové situace nejsou normou a mohou naznačovat zmrazené nebo mimoděložní těhotenství, urogenitální onemocnění nebo hormonální nerovnováhu. Za normální situace mazanice netrvá déle než 2–3 dny, pak je třeba dodržovat šarlatový výboj. Co může naznačovat hnědý výtok místo obvyklé menstruace?

Těhotenství, období po porodu

Možnou příčinou špinění menstruace je těhotenství. V době implantace vajíčka do stěny dělohy je sliznice zraněna, v důsledku čehož se může objevit mírný krvavý nebo hnědý výtok. Zpoždění 3 a více dnů na pozadí rozmazání a zvětšujícího se prsu je důvodem k návštěvě lékaře.

V raných fázích těhotenství nelze určit ultrazvukem. V takových případech je lepší nejprve darovat krev pro hCG. Výsledek určí skutečnost těhotenství. K určení mimoděložního těhotenství je nutné vyhodnotit hCG v průběhu času - až 3-4 týdny hodnota roste, poté se růst zastaví. V tomto případě pacient vyžaduje urgentní hospitalizaci - může dojít k prasknutí vejcovodu..

Později je výskyt namazání alarmujícím příznakem. Normálně corpus luteum produkuje progesteron, hormon zodpovědný za normální průběh těhotenství. Biologicky aktivní látka ovlivňuje strukturu epitelu děložní dutiny, snižuje účinek estrogenu, takže se zastaví krvavý výtok. Namáhání, které se objeví, může signalizovat předčasné přerušení placenty, zmrazené těhotenství nebo hrozbu potratu. Pokud byla mastnota na pozadí bolesti v dolní části břicha nebo v bederní oblasti, měli byste co nejdříve vyhledat lékaře.

Hormonální poruchy

Ve věku 11-14 let dochází k pubertě dívky. Na pozadí aktivní produkce hormonů si dívka může všimnout špinění. V průběhu času se cyklus vrátí k normálu a špinění je nahrazeno pravidelnou menstruací..

Klam lze pozorovat také v důsledku užívání hormonální perorální antikoncepce. Pokud pacient právě začal pít COC nebo změnil lék, může se během prvních 1–2 měsíců uprostřed cyklu objevit hnědá mastnota. Pokud je doba rozmazané menstruace delší než týden, špinění nebylo na pozadí změny nebo začátku užívání léku, je nutná konzultace s gynekologem. Lékař nabídne darování krve pro hormony, na základě získaných výsledků bude vybrána hormonální antikoncepce jiného složení.

Různé nemoci

Výtok s nepříjemným zápachem, doprovázený svěděním a podrážděním v pochvě, může naznačovat vývoj infekčních a sexuálně přenosných nemocí. Pokud má žena výše uvedené příznaky na pozadí menšího krvácení, je naléhavě nutné navštívit lékaře. Lékař vezme nátěry na urogenitální infekce, na základě získaných výsledků navrhne terapeutický režim.

Vzhled hnědého výtoku doprovázený bolestmi v podbřišku může naznačovat akutní nebo chronickou endometriózu. Jedná se o zánětlivé onemocnění, při kterém dochází k patologické proliferaci buněk endometria. Možnými důsledky endometriózy jsou neplodnost, tvorba polypů, fibroidů atd. Lékař zvolí taktiku léčby v závislosti na formě onemocnění.

Jiné důvody

Existují i ​​jiné důvody, které mohou vyvolat hnědý výboj. Nejčastější:

 • onkologie děložního čípku;
 • metabolické onemocnění;
 • avitaminóza;
 • drsný styk;
 • onemocnění jater nebo žlučníku;
 • stres.

Diagnostické metody

Je možné pochopit příčiny vzniku špinění na vlastní pěst? Je nemožné to udělat doma, proto pokud se místo menstruace objeví atypický výtok, je nutné naléhavě konzultovat gynekologa.

Někdy je docela obtížné zjistit důvod, proč se menstruace může během gynekologického vyšetření rozmazat. Pro diagnostiku onkologických a zánětlivých onemocnění reprodukčního systému může lékař doporučit pacientovi ultrazvukové vyšetření a kolposkopii. Bude také nutné složit obecný a biochemický krevní test, nátěr na onkocytologii a flóru, krevní test na hormony.

Co dělat v takových situacích?

Když se místo menstruace objeví šmouhy, nebojte se předem. Odborníci doporučují sledovat povahu a frekvenci vybíjení. Pokud vás nic neobtěžuje, mazanice se po několika dnech zastavila, pravděpodobně jde o reakci těla na stres, změnu stravy nebo léky.

Pokud se na pozadí výtoku, slabosti, závratí, nevolnosti nebo zvracení objeví změna krevního tlaku, může to znamenat nástup těhotenství s pravidelnou sexuální aktivitou. V takovém případě není důvod k panice před návštěvou gynekologa, můžete si udělat expresní test doma.

Kdy potřebujete urgentně navštívit lékaře??

V některých situacích je výskyt nátěru alarmujícím příznakem. Nemůžete odložit návštěvu lékaře, pokud:

 • výtok je rozmazaný po dobu delší než 8 dnů;
 • doprovázený nepříjemným zápachem, bolestmi břicha, svěděním na vnějších genitáliích;
 • dochází ke zvýšení teploty, slabosti, nevolnosti;
 • mazanice se objevila během pozdního těhotenství;
 • výtok je pozorován uprostřed cyklu po několik měsíců;
 • menstruace po propuštění nezačne;
 • bolí hrudník;
 • výtok se objeví během pohlavního styku nebo po něm.

Hnědý vaginální výtok z prsu

I malý krvavý výtok, který se objeví u ženy z pochvy mezi menstruací, naznačuje, že je třeba být ostražití a s pomocí lékaře ujistit se, jak je to nebezpečné a z jakého důvodu se tyto příznaky objevily. Měly by také upozornit na hnědohnědý výtok a slizniční výtoky s pruhy krve, které se objevují například 15. den cyklu. Pokud se jedná o acyklické projevy, lze předpokládat vývoj nemocí..

Podle statistik se malé špinění nebo krvácení u dívek a žen v období mezi menstruací objevuje asi v 80% případů. 20% žen si všimlo, že takový výtok není rozmazaný, ale hojný a mohou se objevit neočekávaně, nebo si žena všimne, že po pohlavním styku tekla krev.

Je obzvláště důležité věnovat pozornost jakémukoli výtoku během těhotenství. Proč ženy v pozici krvácejí, musíte zjistit okamžitě, bez ohledu na to, zda jsou bolesti v podbřišku nebo ne. Musíte okamžitě konzultovat lékaře, protože krev nebo tmavé výtoky u žen mohou naznačovat potrat.

Příčiny intermenstruačního krvácení budou popsány níže..

Chcete-li mít podezření, že krvácení nebo mazání je patologický jev, musí žena jasně vědět, jaký by měl být její cyklus. Samozřejmě každá zkušená dáma ví, kolik dní mezi obdobími je pro ni normou. Kolik dní by mezi menstruací mělo být, je individuální koncept. Někteří mají cyklus 30-35 dní, pro jiné je cyklus 24 dní normální. Průměrný cyklus je však 28 dní. I když z měsíce na měsíc může kolísat a být 24-27 dní.

Jak se cyklus počítá? Začíná to od prvního dne menstruace a končí začátkem další menstruace. Pokud tedy má zralá žena po 2 týdnech něco podobného jako menstruace, o týden později začaly znovu nebo menstruace přišla podruhé za měsíc, důvody pro to určí lékař, kterého byste měli okamžitě kontaktovat. Pokud však podruhé za měsíc došlo k období mladé dívky, mohlo by to znamenat vytvoření cyklu. V takové situaci, pokud vaše menstruace přichází dvakrát za měsíc, je to normální. Dívky o takových projevech často píší na každém tematickém fóru..

Pokud je však nástup menstruace zaznamenán o několik dní před plánovaným termínem nebo je interval mezi obdobími o několik dní delší, neměli byste bít na poplach a podniknout jakékoli kroky předem. To se může stát kvůli stresu, příliš intenzivnímu tréninku, únavě, změně klimatu atd. Někdy jsou s takovými jevy spojeny i důvody, proč menstruace šla o 10 dní dříve. Stává se, že dolní část břicha na chvíli bolí a menstruace nezačne - podobný jev může být také spojen s přetížením nebo stresem.

Tyto příznaky mohou naznačovat onemocnění v následujících případech:

 • výtok s krví nebo hnědou se objeví uprostřed měsíčního cyklu (například 16. den cyklu nebo 12. den cyklu, v závislosti na jeho délce), zatímco žena neužívá hormonální perorální antikoncepci;
 • s výtokem bolí dolní část břicha, v pochvě je sucho, pálení, svědění, teplota stoupá, bolest je cítit během pohlavního styku;
 • s climaxelibo, pokud žena již měla menstruaci po dobu jednoho roku a již nemá;
 • v případě trvalého výtoku po sexu.

Hnědý a někdy dokonce černý výtok je výsledkem smíchání krevních kapek. "Normální" tmavý výboj se může u zdravého člověka objevit v následujících případech:

 • pokud se kapky tmavé barvy objeví několik dní před menstruací, znamená to, že menstruace brzy začne;
 • několik dní po skončení menstruace a kolik dní by měl takový výtok normálně trvat, je pro každou ženu individuální otázka;
 • uprostřed měsíčního cyklu je to možné při užívání perorálních kontraceptiv;
 • po násilném pohlavním styku za předpokladu, že žena nebyla dostatečně vzrušena a kvůli nedostatečnému mazání byla poškozena vaginální sliznice;
 • po prvním, jakož i několika následných pohlavních stycích, kdy dívka teprve začíná svůj sexuální život.

Při určování příčin krvácení uprostřed cyklu je třeba mít na paměti, že se mohou lišit. Nejprve je možný růžový nebo růžový výtok, stejně jako hnědý výtok uprostřed cyklu, pokud má žena v těchto dnech ovulaci. To, zda ovulace může být dříve nebo později, závisí na individuálních charakteristikách fyziologie ženy, ale vyskytuje se přibližně uprostřed cyklu.

Pokud je špinění uprostřed cyklu velmi skrovné, rozmazané, může to být při absenci nemocí varianta normy.

V takovém případě zmizí růžová nebo hnědá mazanice sama a není nutné žádné ošetření..

Není neobvyklé, že si ženy všimnou, že mají během ovulace krvavý výtok nebo jen kapku tmavě zbarveného nátěru. Ovulace s krevními sekrety přirozeně děsí ženy a nutí je si myslet, že v těle dochází k určitým negativním změnám. Ale takové projevy během ovulace mohou být ve skutečnosti normální, protože stěny folikulu jsou během uvolňování vajíčka roztrhané. Podle toho dochází k prasknutí mikrociev, v důsledku čehož se během ovulace objeví krvácení. Při zodpovězení otázky je třeba při ovulaci, kolik dní se takové mazlení může objevit, vzít v úvahu individuální vlastnosti těla. Pokud jsou nádoby spravedlivého pohlaví velmi tenké, pak tento stav může trvat několik dní po ovulaci. Zpravidla je mazanice v tomto případě hnědá. Někdy po ovulaci břicho táhne, jako před menstruací, což je také normální pocit. Ovulace se zpravidla odehrává 10. den - 17. den cyklu.

Žena by se neměla bát, že se tyto projevy stanou překážkou početí - i když se takové výtoky objeví, bude schopná otěhotnět. Pokud k tomu ale nedojde jednou, ale tři nebo více cyklů za sebou, lze předpokládat nedostatek progesteronu. V tomto případě je důležité navštívit gynekologa..

Odborníci rozdělují jakýkoli červený, hnědý a tmavý výtok, který se objevuje mezi obdobími, do dvou skupin: děložní krvácení a intermenstruační krvácení..

Děložní krvácení se může objevit v jakémkoli věku a naznačuje takové nemoci:

Všechny tyto nemoci jsou velmi vážné, je důležité je včas identifikovat a poskytnout okamžitou léčbu. Proto je nutné zjistit příčiny krvácení uprostřed cyklu a okamžitě je správně léčit..

Pokud se krev pravidelně objevuje uprostřed menstruačního cyklu po pohlavním styku, je pravděpodobné, že dojde k erozi. Můžete také mít podezření, že jde o rakovinu děložního čípku. Pokud současně táhne spodní část břicha uprostřed cyklu, je pravděpodobné, že dojde k zánětu vnitřní vrstvy dělohy.

Intermenstruační krvácení je spojeno s jinými příčinami. Lze je tedy vyprovokovat užíváním hormonální antikoncepce a při užívání tablet nebo užívání hormonální náplasti, kroužku se může objevit krev nebo hnědý výtok. Tmavě hnědý výtok nebo jiné barevné skvrny jsou normální po dobu prvních tří měsíců používání těchto antikoncepčních prostředků. To je možné, když vezmeme Jess, Janine a další prostředky. Pokud žena vypila a pokračuje v užívání drog Klayra, Novinet, Regulon atd., Lze tyto projevy v prvních měsících považovat za normální. To se také může stát po zrušení takové antikoncepce..

Pokud však žena nebere hormony a její menstruace ještě nenastala, může si všimnout, že rozmazává krev nebo vylučuje hnědý hlen z následujících důvodů:

 • Užívání léků, které mohou ovlivnit váš menstruační cyklus. Může to být například užívání doplňků obsahujících estrogen..
 • Užívání drog určených k nouzové antikoncepci. To je možné po přípravku Postinor, Ginepriston, Eskapeli atd..
 • Růžový nebo světle hnědý výboj je možný za přítomnosti nitroděložního tělíska.
 • Dysfunkce štítné žlázy a v důsledku toho nízká hladina hormonů této žlázy.
 • Zánět pochvy s pohlavně přenosnými chorobami, s genitálními infekcemi.
 • Polycystický vaječník.
 • Přítomnost hormonálních poruch - nedostatek progesteronu, hyperprolaktinémie.
 • Genitální trauma.
 • Nedávné postupy prováděné gynekologem.
 • Velmi silný stres, šok.
 • Těžká fyzická aktivita, příliš aktivní sport.
 • Náhlá změna klimatu.

V každém případě, proč krvácení a proč hrudník bolí uprostřed cyklu, musíte požádat odborníka, který provede vyšetření a předepíše nezbytné studie.

Mělo by se také pamatovat na to, že pokud jsou ženy, které jsou sexuálně aktivní, přítomné mazání, je zde krev, ale ne menstruace, můžete mít podezření na pohlavně přenosné choroby. To je obzvláště pravděpodobné, pokud došlo k nechráněnému činu.

V tomto případě je maz z pochvy doprovázen svěděním, bolestí, pocitem pálení během močení..

Ženy, které nemají antikoncepci nebo měly nechráněný pohlavní styk, pravděpodobně otěhotní. Pokud břicho táhne, stejně jako šarlatový výtok nebo hlen s krevními pruhy, lze předpokládat potrat nebo mimoděložní těhotenství. S rozvojem takového stavu žaludek hodně bolí..

Pokud se však špinění objevilo týden před menstruací nebo 2, 3, 4 dny před očekávanou menstruací, důvody mohou souviset se skutečností, že žena je těhotná. Pokud tedy několik dní před menstruací nebo v ty dny, kdy se měla menstruace objevit, byla před menstruací hojná krev nebo hnědá mastnota a pak došlo ke zpoždění, lze předpokládat těhotenství.

Hnědý výtok týden před menstruací nebo uprostřed cyklu může být také spojen s těžkou fyzickou námahou nebo stresem.

Důvody, proč se rozmazává před menstruací a táhne žaludek, mohou souviset s velmi aktivním a pravidelným sexuálním životem. Ve výsledku se objeví mikrotrhliny, ze kterých se uvolňuje krev..

V každém případě by však důvody pro rozmazání za týden nebo to, zda mohou být tyto projevy spojeny s onemocněním, měl stanovit gynekolog.

Pokud žena po pohlavním styku krvácí a má intimní obavu z bolesti, lze mít podezření, že se vyvíjí některá z níže uvedených nemocí. I když je výtok bez zápachu a bezbolestný, neznamená to, že je vše se zdravím normální..

To se samozřejmě může stát při užívání antikoncepčních pilulek, ale stále existuje možnost takových onemocnění:

 • eroze děložního čípku;
 • rakovina děložního hrdla;
 • vaginální nádory.

Pokud po neustálém krvavém výtoku po sexu uplynulo několik dní a současně vás bolelo nebo bolelo žaludek, záda, dolní část zad, perineum nebo bolí, musíte se poradit s lékařem. Takové znamení může naznačovat poškození vaječníků, cysty. Také podivný výtok může naznačovat mimoděložní těhotenství..

Stojí za to věnovat pozornost těm, kteří po menstruačním cyklu měli nechráněný čin. Ačkoli těhotenství je s největší pravděpodobností ve dnech ovulace, ke kterým dochází kolem 14. dne cyklu, početí je možné kdykoli.

Pokud se tedy 18., 19., 20. den cyklu objevil hnědý mazanec, je docela možné, že žena otěhotněla.

5-6 dní před menstruací může žena kvůli hormonálním změnám v těle zaznamenat, že povaha toho, co se vylučuje z pochvy, je trochu neobvyklá. Leucorrhoea může být zakalená a krémová. Už nejsou světle průhledné, ale bílé nebo nažloutlé, někdy bohaté a vodnaté, ale častěji jsou viskózní a husté.

Po odebrání nátěru ve dnech před menstruací se stanoví zvýšený počet leukocytů, gramnegativních bacilů, epiteliálních buněk.

Varianta normy může být také krvavý výtok - květ se objeví několik dní před menstruací, zatímco žena se neobtěžuje jinými nepříjemnými příznaky.

Pokud je však bílý výtok bohatý a prodloužený, s nepříjemným zápachem, někdy je tmavý, šedý a žena se obává svědění, pocitu pálení, můžeme mluvit o drozdech.

Mnoho žen se zajímá o to, jak normální je tmavě hnědý výtok před menstruací, který se u mnoha objevuje jeden den a někdy i 2-3 dny před menstruací. Růžový nebo tmavý výtok před menstruací je zcela normální, za předpokladu, že se v předvečer menstruace objeví mazanice této barvy. Protože menstruace je důsledkem smrti vajíčka, dochází k jeho uvolňování postupně. A pokud před menstruací takové výtoky nejsou déle než jeden den, nemluvíme o patologii.

Proto potřebujete vědět: pokud je před menstruací hnědý výtok, co to znamená, záleží na tom, jak dlouho tento jev trvá. Pokud to začne asi týden před menstruací, můžete mít podezření, že se vyvíjí porucha reprodukčního systému. Proto musíte určitě navštívit lékaře..

Je třeba poznamenat, že pokud se místo menstruace objeví hnědá nebo vínová mazanice, můžete mít podezření na těhotenství. Je známo, že mezi mnoha příznaky, které umožňují podezření na zajímavou situaci, je také známka těhotenství - světle hnědý výtok. Někdy si žena všimne, že takové nátěry trvaly 1 den a skončily.

Abyste se ujistili, že žena čeká dítě, pomůže vám lékařská prohlídka nebo test ukazující dva pruhy..

Špinavý výtok před začátkem menstruace z následujících důvodů:

 • hormonální nerovnováha;
 • endometrióza;
 • hyperplazie endometrium;
 • klimatická změna;
 • stres nebo silný šok;
 • užívání hormonální antikoncepce nebo konec užívání;
 • polypy dělohy.

Normálně se může po několik dní objevit černý, světle hnědý výtok po menstruaci nebo rozmazání růžové. Pokud po menstruaci dojde k hnědému výtoku, co to znamená, závisí na délce trvání tohoto jevu. Tmavě hnědý výtok po tři dny poté, co jsou červené krvavé konce normální. Když se objeví mazanice této barvy, dojde k přirozenému čištění dělohy..

Pokud však tento jev trvá déle než tři dny, měl by důvody, proč dochází ke krvácení po menstruaci, stanovit lékař, jehož specializací je gynekologie..

Na otázku, proč krvácí po menstruaci nebo z jakého důvodu začala krev, můžete odpovědět do týdne po vyšetření a výzkumu. Pokud však po dlouhou dobu rozmazává hnědou barvu nebo krvavý výtok, lze podezření na děložní myomy, endometriózu a další nemoci. Pokud tedy menstruace uplynula a špinění stále pokračuje a tyto stejné opakované projevy se vyskytnou v příštím cyklu, stojí za to vyšetřit.

Je třeba také upozornit na jakýkoli výtok, který se objeví po úplném ukončení menstruace. Pokud se v den 11 nebo 10 dnů po menstruaci znovu objeví skvrny, nebo jsou nejprve béžové, poté tmavé a poté krev, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Hnědý nebo růžový výtok se objeví několik dní před porodem, kdy dojde v těle k další hormonální změně. Cervix se postupně připravuje na otevření, korek se postupně vytlačuje. Zpravidla vychází postupně, takže mazanice se může objevit den nebo dva před porodem a dříve - 12-13 dní. Pokud se však krev objeví několik dní před očekávaným porodem, je třeba okamžitě vyhledat lékaře, protože to může být důkaz patologií.

Po porodu, kdy porod vyšel, se krev vylučuje i několik týdnů. Takový výtok se nazývá lochia. Postupně se stávají temnějšími než ty krvavé, jejich počet klesá. Druhý týden jsou žlutavě hnědé, oranžové, poté se postupně rozjasní. Ale i měsíc po porodu mohou kojenci pokračovat. Pokud se však počet lochií značně zvýšil nebo pokračují 2 měsíce po porodu, je nutné o tom informovat lékaře.

Chcete-li se zbavit problémů, musíte určit příčinu jejich projevu. Pokud se interval mezi menstruací významně snížil a toto se opakuje znovu a znovu, musíte se poradit s odborníkem a provést diagnózu. Nemůžete pít pilulky na krvácení sami, dokud není zjištěna příčina tohoto jevu. V procesu diagnostiky lékař přijme následující opatření:

 • zkoumá anamnézu, ptá se na sexuální život, rysy měsíčního cyklu, dědičné choroby atd.;
 • zkoumá děložní čípek pomocí zrcadel, provádí biopsii a kolposkopii děložního čípku;
 • předepíše studii o nátěru odebraném z pochvy;
 • předepisuje ultrazvuk pánevních orgánů;
 • řídí obecný krevní test a studium hladin hormonů.

Pokud existují náznaky, odborník provede diagnostickou kyretáž děložní dutiny, po které se provede histologické vyšetření endometriální tkáně.

První akcí ženy, která má podivné acyklické krvácení, by tedy mělo být navštívit odborníka a provést jemu určený výzkum.

Je důležité analyzovat, co je třeba následně sdělit lékaři: kolik dní byl cyklus předtím a jak dlouho trvá nyní, kolikrát se nedávno opakovalo krvácení nebo mazání atd..

Je důležité si položit další otázky: „Jak dlouho užívám hormonální antikoncepci a pravidelně užívám pilulky? Jsem těhotná? “ Odpovědi na tyto otázky i další výzkum jsou pro diagnostiku velmi důležité..

V každém případě, v případě nepochopitelných příznaků, je lepší pro obě pohlaví konzultovat s lékařem.

Dokonce i muži mají „menstruaci“, když pociťují subjektivní pocity, které žena prožívá s PMS.

Zbarvení vaginálních sekretů může být způsobeno přírodními a patologickými příčinami. Hnědý výtok bez zápachu a bolest nelze považovat za neškodné. Navzdory absenci doprovodných příznaků tyto klinické projevy často naznačují zdravotní problémy..

Hnědý výboj bez zápachu je všeobecný pojem. Můžete tedy popsat tmavě žlutý, hnědý, světlý a tmavě hnědý, stejně jako černý hlen.

Jeho hlavními složkami jsou tajemství produkované žlázami reprodukčního systému a tekutina z cervikálního kanálu. Bílí získávají neobvyklou barvu, když se do nich dostane oxidovaná a sražená krev. V takovém případě nemusí výtok světlého nebo tmavě hnědého odstínu vůbec cítit, nemusí se objevit nepříjemné pocity.

Tyto změny jsou pozorovány během těhotenství a v různých fázích cyklu. Ženy je nevnímají jako známky nemoci. Existuje mylná představa, že patologie by měla být vždy doprovázena nepříjemnými pocity. Ve skutečnosti je všechno poněkud jiné. V těle může být latentní hrozba, což je naznačeno pouze netypickým tajemstvím.

Vzhled hlenu s hnědým odstínem je považován za normální variantu v následujících případech:

 • užívání perorálních kontraceptiv;
 • poškození stěn děložního čípku nebo pochvy během intimity;
 • první sex;
 • hnědá před menstruací;
 • do dvou dnů po skončení kritických dnů.

Vznik necharakteristické sekrece nesignalizuje vývoj intimního onemocnění. Podobné příznaky se objevují v důsledku hormonálních změn a z řady dalších důvodů. Pokud se hlen stane hojným, heterogenním, znamená to přítomnost poruch u žen v reprodukčním systému..

Normálně se hnědá tekutina někdy objevuje v době ovulace, v procesu implantace vajíčka. Povaha sekrece je krátkodobá a rozmazaná.

Patologii lze podezřívat v následujících případech:

 • je pozorován výtok, ale žena neužívá hormonální antikoncepci;
 • netypický hlen se tvoří během menopauzy, kdy regulace chybí déle než rok;
 • hnědý hlen se objevuje po každé intimitě;
 • existují doprovodné příznaky (vůně, bolest, hypertermie).

Přítomnost patologické sekrece je důvodem pro návštěvu gynekologa. Často označuje nemoci, které by při absenci správné terapie mohly vést k vážným následkům..

Hnědý hlen u žen se objevuje v různých bodech cyklu. Takové změny často naznačují vývoj patologie, ale v určitých situacích jsou považovány za variantu normy..

Několik dní před tím, než má období přijít, je někdy zaznamenána hnědá mazanice. Pokud se takový příznak objeví jednou, není důvod k obavám. Naznačuje, že proces odmítnutí endometria začal v děloze..

Mezi faktory, které mohou vyvolat prodlouženou hnědou sekreci před menstruací (asi týden), vynikněte:

 • vystavení stresu;
 • nesprávná organizace stravy;
 • dodržování přísné stravy;
 • vést nezdravý životní styl;
 • chronický nedostatek spánku;
 • přítomnost špatných návyků;
 • nadměrný fyzický stres;
 • hormonální výkyvy.

Vzhled hnědé kapaliny často naznačuje selhání cyklu a vývoj patologií. Zvláště nebezpečné jsou ty leucorrhoea, které jsou doprovázeny neobvyklým zápachem a bolestmi v dolní části zad a břicha..

Poměrně často se během ovulace objevuje špinění, ke kterému dochází v samém středu cyklu. V tomto okamžiku vajíčko dozrává a opouští folikul. V tomto případě jsou malé cévy poškozeny, což způsobuje uvolňování krve. Dostává se do tajemství, oxiduje a vytéká. Proto se vytvoří hnědá mazanice, která má tmavý nebo světlý odstín..

Tento hlen nemá vůni, ale někdy může být doprovázen mírnou bolestí v podbřišku. Tyto příznaky naznačují příznivé období pro početí..

Po pohlavním styku je někdy zaznamenán tmavě hnědý výtok bez zápachu. Pokud je takový jev pozorován jednou, není důvod k poplachu. Obavy by měly být způsobeny rozmazaným tajemstvím, které se objeví místo menstruace. Takové změny nejčastěji naznačují hormonální poruchy. Je nezbytně nutné identifikovat jejich příčinu a odstranit ji..

Na začátku cyklu - bezprostředně po skončení regulace - lze pozorovat nahnědlý odstín. Vzhled hnědého výtoku po menstruaci je způsoben přirozenými příčinami. Zbytky krve a endometria, které v kritických dnech neměly čas opustit, se postupně stočily a získaly takový stín. Nezpůsobují nepohodlí, nemají vůni a zmizí po několika dnech. Pokud se následně objeví bolest a objem výtoku se zvýší, musíte být okamžitě vyšetřeni gynekologem.

Malé množství hnědé sekrece na konci regulace je často pozorováno u žen v období po porodu. Stěny pohlavního orgánu jsou stále napnuté a oslabené, což vede k výskytu podobných příznaků. Jakmile se tón dělohy vrátí k normálu, po kritických dnech takové bělení nedojde..

Abnormální výtok může nastat pod vlivem patologických faktorů. Mnoho z nich je bez příznaků a pouze rozmazané hnědé tajemství naznačuje jejich přítomnost. Podobné klinické projevy jsou zpravidla pozorovány v případě poškození pohlavního orgánu. Mohou se objevit před regulací, bezprostředně po jejich dokončení a někdy v jiných obdobích cyklu..

Ulcerace na krku pohlavního orgánu často nevykazuje žádné příznaky. Občas se po intimitě může objevit jen nepatrný výboj. Když se rozsah léze zvýší a patologie je v pokročilém stadiu, pak hlen získá ostrou, hnisavou vůni.

S rozvojem této patologie je zaznamenán abnormální růst funkční vrstvy dělohy. Z tohoto důvodu nemůže krev z pohlavního orgánu vyjít a začne se hromadit v děložní dutině a pohlavním ústrojí. V důsledku toho se na konci menstruace objevil hnědý mazanec.

Bohaté temné tajemství, které se objeví po určité době po skončení období, je považováno za jasný znak patologie. Tento proces může být vyvolán polypy, které rostou na tkáních děložního čípku nebo na samotném reprodukčním orgánu. Kromě sporé leucorrhoea často dochází ke zpoždění regulace. S růstem růstu jsou ve složení tajemství také pozorovány bolesti a hnis.

S růstem benigních nebo maligních formací je často zaznamenán výskyt hnědého hlenu. Je nutné je identifikovat v rané fázi vývoje, aby se předešlo závažným komplikacím..

Abyste se těmto problémům vyhnuli, měli byste dodržovat jednoduchá doporučení:

 1. Nezanedbávejte pravidla intimní hygieny. Musíte se umýt dvakrát denně a používat ne obyčejné mýdlo, ale speciální prostředky.
 2. V kritických dnech vyměňujte hygienické potřeby každé 3-4 hodiny.
 3. Nepoužívejte kalhotkové vložky pravidelně, ale pouze uprostřed cyklu a blíže k začátku kritických dnů, kdy se zvyšuje objem sekrece.
 4. Jezte zdravě. Minimalizujte používání nezdravých potravin a zvyšte množství zeleniny a ovoce ve stravě. Nabídka by měla být úplná a vyvážená.
 5. Odmítnout špatné návyky. Kouření a zneužívání alkoholu negativně ovlivňují stav reprodukčního systému.
 6. Nepřehánějte. Fyzická aktivita by měla být mírná.
 7. Dodržujte denní rutinu. Mělo by být dost času na spánek a odpočinek.
 8. Včas léčit jakékoli nemoci, bez ohledu na povahu jejich výskytu.
 9. Systematicky podstoupit vyšetření u gynekologa.

Schéma terapie do značné míry závisí na příčině výskytu hnědého výtoku, který není doprovázen nepříjemným zápachem a bolestí. Pokud byly vyprovokovány hormonální poruchou, jsou předepsány hormonální léky. V případě vývoje eroze, endometriózy, výskytu novotvarů nebo polypů se uchylují k chirurgickému zákroku. V pooperačním období se provádí léková terapie zaměřená na úplnou obnovu reprodukčního systému..

Důvody, které vyvolávají vzhled hnědé skvrny, jsou různé. Tyto příznaky se často vyskytují v důsledku přirozených procesů v těle. Někdy signalizují vývoj nemoci. Je nesmírně důležité ji identifikovat v počáteční fázi vývoje, kdy jediným klinickým projevem patologie je necharakteristická sekrece. Určitě byste se měli poradit se svým lékařem. Změna způsobu vypouštění může naznačovat vážné zdravotní problémy, které mohou vést k řadě komplikací..

Pokud se objeví neobvyklý výtok z genitálií, je to známka toho, že by tomu žena měla věnovat pozornost, být znepokojena a zjistit příčinu tohoto jevu. Co když se hnědý výtok objeví uprostřed cyklu? Co se stane v těle ženy, když se objeví krvácení mezi obdobími? A je to nebezpečné?

Podle statistik má téměř 80% žen takový výtok, pokud se objeví, pak v malém množství, ve 20%, je hojný a objevují se neočekávaně nebo po sexu. Pokud je žena těhotná, měli byste okamžitě konzultovat s lékařem jakýkoli krvavý nebo hnědý výtok s bolestí a malátností, protože by to mohlo být známkou spontánního potratu. Budeme uvažovat o případech, kdy k takovému výtoku dojde u netehotných žen..

 • Pokud se objeví krvavý hnědý výtok uprostřed cyklu, mezi obdobími a žena neužívá hormonální antikoncepci
 • Pokud je současně bolest v podbřišku, svědění, pálení a suchost v pochvě, zvýšená tělesná teplota, bolestivý styk
 • Pokud žena byla v menopauze po dlouhou dobu a neměla menstruaci déle než rok
 • Pokud se vám pravidelně objevují skvrny po sexu

Hnědá, tmavá barva výtoku u žen je dána kapkami krve. U absolutně zdravých žen to lze pozorovat v následujících situacích:

 • Před menstruací několik dní nebo hodin - známka blížící se menstruace
 • Po menstruaci je několik dní normou, protože děloha se zbaví zbytečných kapek krve
 • Střední cyklus pro lidi, kteří berou antikoncepci
 • Násilný sex - pokud žena zároveň neměla plné vzrušení a nevyvinula dostatečné množství mazání, poškodila by vaginální sliznici a vytvořila mikrotraumy

Během prvního sexu a 2-3 následného pohlavního styku, když dívka teprve začíná sex.

Hnědý výtok uprostřed cyklu může být způsoben ovulací, obdobím, kdy je šance na otěhotnění velmi vysoká. Pokud jsou vzácné, pak se to považuje za fyziologickou normu, samozřejmě, pokud gynekologické vyšetření neodhalí známky jiných onemocnění. V takových případech obvykle žena nepotřebuje léčbu a takové vypouštění je pro zdraví žen bezpečné..
Gynekologové rozdělují jakýkoli krvavý hnědý výtok uprostřed cyklu do dvou skupin: krvácení z dělohy, krvácení z menstruace.

je příznakem následujících onemocnění a může být u ženy v jakémkoli věku:

 • Endometritida dělohy
 • Cervikální eroze
 • Fibroma
 • Rakovina děložního hrdla
 • Rakovina dělohy
 • Nádory příloh
 • Vnitřní adenomyóza
 • Sarkom

Jedná se o velmi vážná onemocnění, která vyžadují neodkladnou pomoc a lékařský zásah. Pokud se po pohlavním styku pravidelně objevuje krvavý výtok, může být příčinou eroze nebo rakovina děložního čípku. Pokud je výtok doprovázen tažnou bolestí v dolní části břicha, pak je to jeden z příznaků zánětu vnitřní vrstvy dělohy.

Pokud žena užívá hormonální antikoncepci v jakékoli formě (hormonální náplast, antikoncepční pilulky, hormonální kroužek), je intermenstruační krvácení považováno za normální během prvních 3 měsíců od přijetí. Pokud však hormony nejsou užívány, mohou být příčiny malého krvácení následující:

 • Užívání léků, které ovlivňují menstruační cyklus, jako je užívání doplňku (na začátku nebo po ukončení dávky), který obsahuje estrogen
 • Užívání drog určených k nouzové antikoncepci (Ginepriston, Postinor atd.)
 • Přítomnost nitroděložního tělíska
 • Narušení štítné žlázy, nízká hladina hormonů štítné žlázy
 • Zánět pochvy s genitálními infekcemi, pohlavně přenosnými chorobami
 • Genitální trauma
 • Narušení hormonálního pozadí - hyperprolaktinémie, nedostatek progesteronu
 • Polycystický vaječník
 • Některé gynekologické procedury
 • Hluboký emoční šok, silný šok, stres, změna klimatu

U sexuálně aktivní ženy může výskyt špinění špinění naznačovat STD. Jsou navíc doprovázeny svěděním v pochvě, bolestí, pocitem pálení při močení.

Pokud žena není chráněna, pak špinění může být známkou mimoděložního těhotenství nebo potratu. V tomto případě má žena obvykle velmi silné bolesti v dolní části břicha. Pokud však místo menstruace dojde k mírnému hnědému, krvavému výtoku a pak dojde ke zpoždění, pravděpodobně došlo k těhotenství.

U příliš aktivního pravidelného sexu se mohou objevit mikrotrhliny a po intenzivní fyzické námaze nebo stresu někdy dochází k hnědému výboji mezi obdobími.

Krvavý výtok po sexu je někdy doprovázen bolestí. Absence bolesti zároveň neznamená, že se ženě daří dobře. Pokud se pokaždé po pohlavním styku objeví hnědé nebo krvavé výtoky, mohou to být následující nemoci:

 • Rakovina děložního hrdla
 • Cervikální eroze
 • Vaginální nádory

V každém případě, pokud máte hnědý výtok uprostřed cyklu nebo mezi menstruacemi, měli byste se poradit s gynekologem, abyste zjistili důvod jejich vzhledu. Pokud se jedná o příznaky jakékoli nemoci, pak nemůžete váhat. Protože tím, že se žena vyhne návštěvě lékaře, může zhoršit její stav, ztrácet čas a onemocnění bude obtížnější odstranit. A samoléčba je v takových případech nepřijatelná..

Hnědý výtok před menstruací doslova den před, tj. 1 den před krvácením, je považován za naprosto normální. Vzhledem k tomu, že menstruační krvácení nastává v důsledku úmrtí vajíčka, mělo by to vycházet spolu s děložními sekrety a nemělo by to být náhlé. Proto je při první menstruaci vzhled hnědých šmouh nebo červenohnědého výtoku zcela normální, ale pokud trvá déle než 1 den nebo se místo menstruace objeví dokonce hnědý výtok, je to důvod k návštěvě lékaře..

Hlavní důvody pro špinění před menstruací jsou:

 • Hormonální poruchy, silný stres, změna klimatu
 • Užívání hormonální antikoncepce nebo ukončení kurzu
 • Endometrióza dělohy (adenomyóza) nebo děložního čípku
 • Polypy dělohy
 • Hyperplazie endometria

Světle hnědý výtok po menstruaci je také považován za normální možnost, pokud netrvá déle než 3 dny. Jedná se o přirozený proces čištění dělohy od menstruační krve. Pokud však výtok trvá déle než 3 dny po skončení menstruace, měli byste se poradit s gynekologem k vyšetření, může to také znamenat endometriózu, děložní myomy (viz děložní myomy - příznaky a léčba) atd..

Metody diagnostiky jakýchkoli nepravidelností v menstruačním cyklu zahrnují:

 • Anamnéza pacienta - lékař provede podrobný průzkum o dědičných onemocněních, minulých onemocněních, všech otázkách týkajících se sexuálního života a menstruačního cyklu ženy
 • Vyšetření děložního čípku, pochvy pomocí zrcadel, biopsie a kolposkopie děložního čípku
 • Vyšetření vaginálního stěru
 • Ultrazvuk pánevních orgánů
 • Testy na hladinu hormonů, kompletní krevní obraz
 • Podle indikací - diagnostická kyretáž děložní dutiny s dalším histologickým vyšetřením endometriálních tkání.

po menstruaci se první týden objeví krvavý a nahnědlý výtok, aniž by docházelo k svědění, pálení nebo bolesti břicha. Co by to mohlo být? Je to normální? Řekni mi prosím.

Pokud hnědý výtok po menstruaci trvá déle než 3 dny, měli byste navštívit svého gynekologa, stejně jako u děložních myomů nebo endometriózy, je možné prodloužený výtok po menstruaci. Normální menstruace by měla trvat 3–5 dní, vše, co je více považováno za porušení, a které může na základě anamnézy a po důkladné diagnostice říci pouze lékař.

5 dní je již hnědočervený výtok, začaly po nechráněném pohlavním styku... ukázalo se, že všechno je ve mně... poté, co jsem vypil postinora... v tuto chvíli neexistuje způsob, jak navštívit gynekologa, řekněte mi, co mám dělat

To jsou důsledky Postinorovy akce.

Mám takový problém již jako den, hnědý výtok není hojný, týden po sexu, právě jsem začal mít sex, neužíval jsem žádné hormonální, jaký by mohl být důvod? je to normální? a kdy by to mělo přestat?

To je normální po prvním styku..

Dobrý den, řekněte mi, prosím, po ukončení menstruace po dobu 10-12 dnů silného krvácení musíte rozmazávat každý den. Co by to mohlo být?
Užívám Rifampicin Ethambutol a Isoniazid. Zeptal jsem se lékaře na jejich použití. Ale všechno je marné. Dokonce pravidelně, již několikrát, se objevuje bakteriální vaginóza. Díky předem

Jste léčeni na tuberkulózu a léky, zejména rifampicin, mohou způsobit narušení vaginální mikroflóry (kandidóza, bakteriální vaginóza). Navíc je takové porušení menstruačního cyklu možné kvůli tuberkulóze děložních přívěsků. Při aktivním procesu může tuberkulóza ovlivnit nejen plíce, ale také ledviny, kosti, páteř, genitálie (nejčastěji vejcovody). Určitě byste se měli obrátit na ftiziatika-gynekologa.

dobré odpoledne, řekněte mi, prosím, nerozumím, co se se mnou děje. Včera ráno jsem našel travnatý výtok, ne hojný, zatímco necítím žádnou bolest, ale není tam žádná velká slabost, mírné závratě. před třemi dny došlo k nechráněnému sexu, můj manžel a já jsme nepoužívali ochranu, menstruace byla 9. prosince. Nečekal jsem něco takového tento měsíc, je to poprvé. Také 8. prosince jsme přiletěli ze zahraničí, možná to nějak ovlivnilo mé tělo, ale nevypadá to jako období. udělal 2 testy negativní. Pomozte mi, prosím.

Možná je to způsobeno změnou klimatu. Na test je příliš brzy, udělejte to po 10 dnech. A navštívit gynekologa, podstoupit vyšetření, konzultovat.

Dobrý den, mám tuto situaci. 20. prosince proběhla menstruace, 3. den menstruace byla nechráněná p / a. Menstruace skončila, ale dnes, 30. prosince, došlo k řídkému rozmazání světle hnědého výboje. Co by to mohlo být? Prázdniny - k lékařům se ještě nedostanu...

Během menstruace není pohlavní styk bez kondomu, ani u pravidelného partnera, bezpečný. Během tohoto období se zvyšuje riziko přenosu jakékoli sexuální infekce, o které váš partner možná neví, protože jsou někdy skryté a s malými příznaky. A pokud máte výtok, který není spojen s menstruací, může to mít mnoho důvodů.

Ahoj! Mám velké obavy z rozmazání hnědého výboje. Menstruace skončila 8. prosince a před několika týdny začal výtok s proměnlivou intenzitou. V práci trávím hodně času v zahraničí, zimu jsem dlouho neviděl a teď žiji v tropickém podnebí. Vybíjení začalo po neobvyklém chladu, který se na těchto místech objevil. Neustálý stres v práci. Od května nedošlo k žádnému sexu. stálý sexuální partner je nyní daleko. Poslední vyšetření bylo před rokem, diagnóza byla endocervikóza (žádné známky onkologie). Před třemi měsíci jsem se začal aktivně věnovat joggingu, někdy si během cvičení všimnu nepohodlí v dolní části břicha. Bez bolesti. Můžete mi prosím říct, s čím to může souviset? Stávalo se, že se změnou časových pásem a podnebí se menstruace vyskytovala dvakrát měsíčně.

Změna klimatu, neustálý stres mohou ovlivnit cyklus a také může mít vliv nestabilní hormonální pozadí. Dalším důvodem pro zjištění výtoku mezi obdobími může být samotná eroze, kterou jste zjevně neléčili. Vyhledejte lékaře.

Ahoj! Je mi 21 let a ještě nejsem sexuálně aktivní. Hnědé špinění 10-12 dní po menstruaci začalo před více než rokem. Nejprve trvaly v průměru 3 dny. A posledních několik měsíců trvalo více než 7 dní. Transabdominální ultrazvuk jsem provedl vícekrát - všechno je normální. Byl jsem testován na infekce a zjistil jsem Gardnerella vaginalis. Byla léčena klindamycinem, ještě jsem netestoval. Může být tento výtok spojen s infekcí? Pokud ne, s čím by mohly souviset??

Výskyt bakteriální vaginózy (gardnerelózy), i když nejste sexuálně aktivní, může být způsoben intestinální dysbiózou, užíváním antibiotik, předčasnou výměnou vložek, špatnou hygienou, poruchami imunity, hormonální nerovnováhou. U nekomplikované bakteriální vaginózy by neměly být žádné hnědé skvrny, které nejsou spojeny s menstruací. Masivní bakteriální vaginóza způsobená nespecifickou oportunní flórou (včetně gardnerelózy), stejně jako specifická flóra způsobená herpetickými viry, mykoplazmami, chlamydiemi, kandidami, je však doprovázena zánětlivými změnami v děložním čípku, pochvě, močové trubici a endometriu. Po potratu, porodu a dokonce i menstruaci může patogenní flóra vagíny ve vzestupném směru způsobit endometritidu, zánět děložních přívěsků, jehož jedním z projevů je porušení menstruačního cyklu. Chronickou endometritidu (zánět děložní výstelky) je obtížné diagnostikovat, proto by ultrazvukové vyšetření mělo být provedeno na dobrém stroji, vaginálním senzoru (který je ve vašem případě vyloučen) bezprostředně před a bezprostředně po menstruaci a je také nutné vyšetřit hormonální stav, aby se potvrdila nebo vyloučila hormonální příčina. Vzhled hnědého výtoku mimo menstruaci má mnoho důvodů, jedním z nich je onemocnění polycystických vaječníků, které musí být diagnostikováno ultrazvukem. Ve vašem případě je porušení cyklu možná komplikací gardnerelózy ve formě endometritidy nebo je spojeno s hormonální poruchou. A to jsou jen předpoklady založené na tom, co jste napsali. Navštivte kvalifikovaného gynekologa.

To může být vaše norma. Tento jev může vyvolat nástup ovulace. A načasování se blíží ovulaci. Slyšel jsem to od lékařů vícekrát.

Ahoj! Situace je taková: dva týdny pozoruji hnědý výtok. Musím používat kalhotky. Během sexu je výtok hojnější. Nemám bolesti. Začal jsem pít antikoncepci od 12. prosince. Předtím jsem měl výtok, ale bílý. Navštívil jsem gynekologa v říjnu a nic nebezpečného neměl. Sexuální partner je stálý. Řekněte mi, co to je? Stojí za to si dělat velké starosti? Četl jsem na internetu, že to může být způsobeno tím, že hormonální.

Ekaterina, pokud se výtok objevil současně s příjmem hormonální antikoncepce, může to být důsledkem změny v hormonálním pozadí jejich užívání. Během prvních 3 měsíců užívání OC pozoruje hnědé výtoky 30% žen, u 5% může takový výtok trvat až 6 měsíců. Skutečnost, že k těmto změnám dochází v těle ženy, znamená, že perorální antikoncepce není bezpečnou antikoncepcí. Podle různých amerických studií v oblasti bezpečnosti užívání OC bylo prokázáno, že jejich užívání před narozením prvního dítěte zvyšuje riziko rakoviny prsu o 40%, ai když snižují riziko rakoviny dělohy a vaječníků, kromě toho také zvyšují riziko rakoviny děložního čípku a jater zvýšit depresi, migrénu, hladinu cukru v krvi, někdy vést k přibývání na váze, může vést ke vzniku tmavých oblastí kůže. U některých žen po zastavení příjmu OK nedojde k normalizaci přirozeného cyklu do jednoho roku. Jde o velmi kontroverzní otázku, zda vůbec stojí za to užívat orální antikoncepci. Zejména u dívek mladších 25 let jsou mladé dívky, které se narodily v domácnosti, lépe užívaly hormonální léky v nízkých dávkách nebo je úplně opustily. Nejbezpečnější a nejspolehlivější antikoncepční metoda vždy byla a zůstává - kvalitní kondomy. Názor Tatyany Dergachevové - doktorky medicíny, porodníka-gynekologa nejvyšší kategorie, přední výzkumné pracovnice na Ústavu klinické a experimentální lymfologie sibiřské pobočky Ruské akademie lékařských věd - „OK ženy neškodí ničemu jinému než poškození zdraví žen. Nedávné studie zahraničních odborníků jasně ukazují, že perorální antikoncepce může značně poškodit zdraví ženy. ““.

Úplně souhlasím s tím, že hormonální antikoncepce je pro ženské tělo obrovským zlem, bez ohledu na to, co říkají výrobci a lékaři, kteří předepisují tyto léky ženám. Všechno v těle je tak vzájemně propojeno a lékaři by neměli vědět, jaké jsou hormony produkované tělem - vykonávají určité funkce, které jsou kontrolovány ve vyšších hormonálních centrech - gopotolamus a hypofýza, a jsou spojeny s periferními orgány - vaječníky, štítná žláza, nadledviny. Děloha čeká na oplodněné vajíčko každý cyklus a vaječníky také mají jasnou hormonální interakci s celým tělem. Lékaři dnes léčí hormonální léky s takovou lehkostí, a dokonce i mikro dávky těchto látek mohou narušit tuto křehkou interakci a při dlouhodobém užívání zcela změnit funkce orgánů. Co se stane při užívání hormonální antikoncepce? Zasahují do dobře naolejovaného mechanismu, místo přirozeného procesu dochází k hrubému umělému zásahu - každý měsíc je potlačováno uvolňování vajíčka, regulační centra jsou neustále potlačována. A pokud žena užívá orální antikoncepci po celá léta, pohlavní orgány neplní své funkce. Každý menstruační cyklus v děloze pod vlivem hormonů mění vnitřní vrstvu a při užívání antikoncepce je funkční vrstva nerovnoměrně odmítána - proto krvácení a hnědý výtok mimo menstruaci. Postupně dochází k narušení tkáně dělohy, ke změnám ve slizniční vrstvě, které v budoucnu hrozí onkologickou degenerací. Při prodlouženém příjmu OK se v průběhu času nutně sníží množství pohlavních hormonů, zmenší se velikost vaječníků, naruší se jejich výživa - to je silná rána do reprodukční funkce těla. Jak na začátku užívání těchto léků, tak po ukončení léčby dochází k poruchám v hormonálním systému a trvá nějaký čas, než se vrátí do přirozeného stavu, pokud nedojde k závažným změnám v průběhu let potlačení normálního procesu. A pokud ano, žena může po zrušení takové antikoncepce počkat roky na normalizaci cyklu a dlouho očekávané těhotenství. Vše, co se nyní píše o moderních hormonálních antikoncepcích typu „nové generace“, je běžná marketingová kampaň, reklamní triky, údajně mírnější akce a bez újmy na těle. Do očí bijící lež.
Píšu sem - ze své vlastní zkušenosti a nikomu nedoporučuji užívat žádnou perorální antikoncepci.

Jak lituji toho, že jsem mnoho let užíval hormony! Ale koneckonců, nevymyslela si všechno od jmenování lékařů sama... Kromě Zhanina ani jeden lékař nic nenabídl. Na otázku, jak léčíte endometriózu? (a pokud není známo, že se neléčí), odpověděl jsem - Zhanin... ano, již několik let... Odpověď je, ach, fajn, pokračujte až do menopauzy... Pil jsem hormony po dobu 12 let... a už mám tukovou jaterní hepatózu, přetrvávající afty, křečové žíly, oslabená imunita... Takže jsem se rozhodl přestat... Doktor opět nic neříká - jak žít s endometriózou bez hormonů - jen, řekla, sledujte svůj stav.. Takže pozoruji - 12. den cyklu bez Jeanine, bolesti dna a hnědý výtok... nevím co dělat... Závěr je stejný - hledat jiné způsoby léčby, ale ne hormony!

Plně to podporuji. Přesně jak mi psali. Pil jsem jen rok v pořádku a pak se problémy na dva roky vyjasnily, počínaje hysteroskopií (hyperplazie endometria) a konče obnovením cyklu na dalších 1,5 roku.

Ahoj! Mám tento problém; předposlední měsíčně byly 19. října, poté již 14. prosince, v tomto období užívala čínské tablety „bílý fénix“. Od 14. prosince se nechránili a 30. prosince začal hnědý výtok 31 trochu krve po dobu pěti dnů, nejsou žádné silné bolesti, malý pocit, že je něco ve vagině, začal jsem pít pastýřskou tašku, zdálo se, že pomůže, prosím, řekněte mi, co může být

Navštivte svého gynekologa. Vyšetření lékařem pomůže zjistit příčiny nepravidelného cyklu, výtok uprostřed cyklu, může existovat mnoho důvodů.

Po porodu uplynulo 4,5 měsíce a týden před menstruací začalo krvácení. Trvali asi měsíc, šli k lékaři a řekli, že je vše v pořádku, a předepsali pití etamzilátu. Pak tam byla normální menstruace a teď týden před menstruací zase nějaký mazanec, ale ne menstruace... červenohnědá, ale ne hojná.. prosím řekněte mi, co to je?

Ahoj. Mám takový problém. Dva měsíce nebyl žádný sex. můj manžel odjížděl na služební cestu. Když dorazil, po jednom činu začalo uprostřed cyklu krvavé vypouštění. A nyní probíhá 10. den, staly se hojnějšími. Mám nitroděložní tělísko. Žádná bolest není. Všechno je jako dřív. Co by to mohlo být? Jít k lékaři, ale děsivé.

Je důležité, kolik času nitroděložní tělísko stojí, možná by mělo být nahrazeno nebo zcela opuštěno pomocí tohoto typu antikoncepce. Lékař vás měl varovat, že v případě nepravidelného krvácení, silného a dlouhodobého krvácení, zejména v polovině cyklu, byste měli okamžitě kontaktovat svého gynekologa. V ženském těle by neměly být žádné cizí tělesa, mnoho gynekologů doporučuje nitroděložní tělísko, protože je to pohodlné, ale cizí těleso vždy způsobí reakci těla, které se snaží zbavit cizího tělesa, proto se často u žen při dlouhodobém používání spirály infikuje děloha a zánět dělohy. Kromě toho nejsou nitroděložní tělíska stoprocentně antikoncepční, početí se často vyskytuje v přítomnosti spirály, existují i ​​případy mimoděložního těhotenství. Ve Spojených státech zbankrotovala většina podniků vyrábějících cívky a obětovala ženským obětem účinky nitroděložního tělíska. Určitě byste měli navštívit lékaře.

Dobrý den, je mi 19 let. 24. prosince bylo první p / a v mém životě. Přibližně ve dnech 29. až 3. došlo k nechráněnému p / a. Poté jsem měl hnědý výtok a pokračuje dodnes. Nebolí to, někdy svědění. Řekněte mi, co to může být a je to na začátku sexuální aktivity normální? Mám velké obavy, díky předem

Abyste se nemuseli bát, měli byste kontaktovat gynekologa, vyšetří vás, projde všemi testy. Hnědý výtok po prvním 2-3 styku může být, ale ne svědění, a skutečnost, že jste nepoužívali kondomy, je velmi znepokojující. Váš partner nemusí pociťovat žádný z příznaků skrytých infekcí pohlavních orgánů nebo kandidózy, které mohou způsobovat svědění. Navíc i dívky, které nejsou sexuálně aktivní, mohou trpět vaginální kandidózou, tj. Drozdem, který je doprovázen svěděním, pálením.

Dobrý den, je mi 21 a chodím s klukem 1,6 roku a spím s ním bez obrany. Dnes došlo k dalšímu p / a a poté k malému množství hnědého výtoku, obávají se, protože je to poprvé a mám uprostřed cyklu. čekání na odpověď.

Může existovat mnoho důvodů, může to být ovulační syndrom, stejně jako eroze děložního čípku, pohlavně přenosné choroby, hormonální poruchy (nízká hladina hormonů štítné žlázy, vysoká hladina prolaktinu nebo nedostatek progesteronu).

Ahoj! Od včerejška jsem začal mazat a bolet břicho. před menstruací dalších 10 dní. před týdnem jsem vypil tabletu Pastenoru, druhou jsem nepil, protože po několika hodinách mě začalo brát žaludek. Sexuální přerušení je vždy přerušeno, pil jsem pilulku pro každý případ! Co by to mohlo být?

Kapalný sekret vylučovaný z mléčné žlázy je obvykle objeven ženou náhodou. Na podprsence nebo tričku jsou viditelné tmavé skvrny exsudátu. Hnědý výtok z prsu se objeví při působení tlaku na tloušťku žlázy a může být světlý nebo tmavý. Co tento jev naznačuje? V jakých případech jde o patologii a v jakých případech o normu?

Fyziologický normální výtok z ženského prsu je spojen s těhotenstvím a kojením. U zdravé ženy může být tajemství vylučováno z mléčné žlázy během těhotenství ve všech fázích, po narození dítěte a dokonce i po ukončení laktace. V lékařské praxi se vyskytly případy, kdy bylo postlaktační tajemství pozorováno asi tři roky.

Je však nutné se naučit rozlišovat patologii od normy. Následující příznaky naznačují přirozené fyziologické uvolňování:

 • Tajemství je průhledné
 • Žádné nečistoty v krvi
 • Nepřekračuje několik kapek denně
 • Není doprovázeno bolestí v žláze

Každá žena může mít periodický výtok z prsu. Pokud došlo k těhotenství, sekreci bradavek lze často pozorovat před nástupem menstruace. Mezi cykly se může také objevit exsudát při stisknutí hrudníku..

Příčiny jevu jsou:

 • Hormonální poruchy
 • Nedostatečná produkce prolaktinu
 • Blíží se menstruace
 • Puberta
 • Climax

Kapky exsudátu procházejí žlázou stejnými kanály jako mateřské mléko. Kapalina může pocházet z jednoho nebo více tubulů. Někdy je diagnostikován výtok pouze z jednoho prsu.

V některých případech nelaktační výtok naznačuje vyvíjející se patologii. Indikují novotvary v potrubí nebo ductctasia. Exsudát z žlázy může proudit s patologickou expanzí mléčných kanálků.

Hnědá barva výtoku je způsobena zabarvením sekrece krví. K tomu obvykle dochází, když jsou zničeny krevní cévy mléčných kanálků nebo žlázová tkáň. Sekrece, které vytékají z hrudníku, jsou potřísněné krví. Během jeho stagnace jsou však některé krevní látky zničeny, barva se mění z červené na hnědou. Zničení krevních cév je usnadněno jejich porážkou benigním nebo maligním nádorem, infekčními agens a deformací mléčných tubulů.

Hnědý výtok během kojení se může objevit kvůli prasklým bradavkám a intraduktálnímu papilomu. Kojení často zraní dvorce a bradavku. Pokud je bradavka poškozena prasklinami, je lepší přestat s podáváním, dokud se zcela nezhojí. Pokud není dodržována hygiena, stává se HB příčinou infekce a poškození žlázy. Dítě by mělo být krmeno po povinném umytí prsu teplou vodou. Jinak se infekce dostane do mléčného kanálu. Výsledkem je, že při stlačení z hrudníku vytéká hustá tekutina s krevními nečistotami..

Světle hnědý výtok z prsu je u rakoviny velmi častý. Dalšími příznaky patologie jsou zatažení bradavek, bolest a pocit tíhy na hrudi..

Nejčastěji diagnostikovaná onemocnění s výtokem z bradavek jsou:

 • Onemocnění hypofýzy
 • Rakovina prsu
 • Rakovina prsu
 • Peripofýzová fossa
 • Trauma žlázy
 • Zánět mléčných kanálků
 • Nádor
 • Mastopatie
 • Dilatace kanálů

Patologie fibrocystických forem jsou jedním z důvodů vzniku tmavě zbarveného tajemství. Onemocnění způsobuje hormonální nerovnováhu. Palpace prsu odhaluje těsnění lokalizovaná v tloušťce žlázy. Patologie je často doprovázena světle nebo tmavě hnědým výtokem z bradavek a bolestí.

Mezi příčiny hnědého výtoku z prsu při stlačení patří mikrohematom z traumatu. Pokud byla žlázová tkáň zraněna úderem, není nic překvapivého ve vzhledu hnědé tekutiny z bradavek. Po několika dnech je výtok v takovém případě tmavší, protože je v nich málo čerstvé krve a jsou přítomny staré nečistoty.

Tekutina uvolňovaná po celou dobu z neporušeného prsu může naznačovat přechod benigního procesu na maligní. V tomto případě může být hrudník velmi bolestivý. Rakovina prsu je často doprovázena deformací žlázy, svěděním a škálováním dvorce. Vyšetření pomůže stanovit přesnou diagnózu.

Během menstruace je výskyt sekrece z bradavek způsoben působením hormonů. Stimulují funkce mléčné žlázy a nutí ji produkovat určité tajemství. Při hormonální nerovnováze mohou prsa vylučovat světelné tajemství. Normálně je takový výtok průhledný a není doprovázen něhou prsou. Uprostřed měsíčního cyklu může tajemství přestat vyniknout..

Tmavý odstín exsudátu může naznačovat patologii. Došlo ke zničení krevních cév potrubí. Někdy je příčinou mastopatie, mastitida nebo rakovina. V každém případě musí žena konzultovat mammologa a podstoupit důkladné vyšetření mléčných žláz..

Za prvé, člověk by neměl podléhat panice a zhoršovat zdravotní stav stresem. Musíte přijít k lékaři. Po vyšetření předepisuje mammolog určité diagnostické testy.

Stanovení přesné diagnózy pomůže:

 • Mamografie
 • Ultrazvuk
 • Sekreční cytologie
 • Analýza krevních hmot pro hormony
 • MRI hypofýzy

Diagnostika odhalí příčiny vzhledu hnědé tekutiny z mléčných žláz po stisknutí. Mamografie umožňuje lékaři posoudit stav a velikost mléčných kanálků, rozlišit novotvar uvnitř a patologické změny ve strukturách žlázy.

Pro získání úplného klinického obrazu je předepsán biochemický a obecný krevní test. Ukazují změny a přítomnost zánětlivého procesu v těle. Měli byste také identifikovat hormonální stav. K potvrzení nebo vyloučení onkologie se provádí cystologická analýza vylučované sekrece.

Terapie závisí na diagnóze. Pokud je patologie způsobena porušením hormonálního pozadí, jsou předepsány náhradní látky. Provádí se korekce hladiny hormonů v těle. Hormonální nerovnováha je indikována nepravidelným cyklem a opožděnou menstruací. Při normální produkci hormonů pomocí léků je stav stabilizován.

Aby hnědavé tajemství během zánětlivého procesu přestalo vytékat, je nutné podstoupit léčbu antibiotiky.

Během tohoto období je nutné zrušení kojení - kojení je třeba co nejdříve ukončit. Konec GV je často doprovázen nepříjemnými pocity - hrudník může táhnout a bolet. Regenerační terapie trvá měsíc a někdy i déle. Patologii lze v rané fázi snadno odstranit. Nemá cenu začít nemoc. Výskyt komplikací vyžaduje neustálý lékařský dohled.

Rakovina prsu někdy předstihuje nejen ženu, ale i muže. Ale u silnějšího pohlaví je onemocnění diagnostikováno méně často. Jak dokazují recenze pacientů, úspěšné dokončení maligního procesu pomocí moderních lékařských metod je docela možné. Provádí se radiochirurgie, radiační léčba, chemoterapie.

U mastopatie a intraduktálního papilomu se provádí sektorová resekce. Operace se provádí v anestezii a umožňuje vám zachránit orgán. Chirurg provede malý řez a odstraní postiženou tkáň. Dále je nainstalována drenáž, která přispívá k rychlému hojení prsu. Stehy jsou odstraněny po týdnu. Obnova probíhá poměrně rychle a bez komplikací.

Ženy, které chtějí znát radost z mateřství, často podstoupí předběžné vyšetření a připraví tělo na početí. Je také důležité určit dny, kdy bude pro ně mnohem snazší otěhotnět, pro které používají různé metody k určení ovulace.