Co signalizuje hnědý výtok u žen??

Hnědé barvy ženského výtoku je dosaženo díky nečistotám krve ve fyziologických tekutinách. Tento hlen se objevuje v různých obdobích menstruačního cyklu. V závislosti na zdroji krvácení se rozlišují přírodní a patologické příčiny hnědého výtoku u žen..

Fyziologické příčiny

Pokud hnědý výtok není doprovázen bolestí, pravděpodobně to neznamená nic špatného:

 1. Měsíční. Špinění před a po menstruaci je normální. Několik dní před menstruací vychází nahromaděné nečistoty. Na začátku cyklu zbytky endometria opouštějí dělohu. Hlen má světle hnědou barvu. Proces netrvá déle než 3 dny.
 2. Ovulace. Uprostřed cyklu praskne folikul, ve kterém se vytvoří vajíčko. Z tohoto důvodu vaginální sekrece mění barvu na světle hnědou. Proces trvá až 72 hodin..
 3. Přizpůsobení hormonálním lékům. Během prvních 3-4 měsíců užívání perorálních kontraceptiv si tělo zvykne na hormonální změny. Podobný proces je pozorován po zrušení léků..
 4. Puberta. V prvních 2-3 letech se menstruační cyklus dívek normalizuje. Během tohoto období jsou období slabá a nepravidelná..
 5. Začátek sexuální aktivity. Po defloraci je několik pohlavních styků doprovázeno malým krvácením. Z tohoto důvodu se hlen stává nahnědlým..
 6. Těhotenství. Přichycení vajíčka ke stěně dělohy způsobuje prasknutí cév. V prvních hodinách po tomto se u žen objeví červenohnědý výtok. Později je tento jev nebezpečný. Znamená to oddělení placenty, hrozbu potratu nebo předčasného porodu..
 7. Poporodní období. Po porodu se hormonální pozadí normalizuje, tělo se začne připravovat na nové oplodnění. Nastává tvorba menstruačního cyklu. Výtok po porodu, špinění a nepravidelný.
 8. Nástup menopauzy. U žen středního věku endometrium atrofuje a vystupuje s malými nečistotami krve. Proces je nezávislý na menstruačním cyklu a je doprovázen návaly horka, pocením a výkyvy nálady.
 9. Nedostatek osobní hygieny. Nedostatek čistoty v intimní oblasti vede k růstu patogenní mikroflóry a změnám v acidobazické rovnováze. V důsledku toho se změní barva vaginálního sekretu..
 10. Zranění. Kvůli nedostatečnému mazání během pohlavního styku se ve vagině objevují mikrotrhliny. K poškození dochází také po potratu a nepřesném gynekologickém vyšetření.

Známky nemoci

Patologické procesy v těle, doprovázené krvácením, probíhají na pozadí bolesti a dalších nepříjemných příznaků:

 • Kolpitida. Zánět vaginální sliznice. Je charakterizován krevními nečistotami ve výtoku. Související příznaky: svědění a pálení; bolesti dolní části břicha; hyperemie sliznic; bolestivé močení.
 • Cervikální eroze. Tvorba vředů a eroze na děložní membráně, které krvácejí po mechanickém poškození. Uvolňuje se hlen s příměsí krve, při pohlavním styku se objevuje bolest v podbřišku.
 • Mimoděložní těhotenství. Objevuje se po určitém zpoždění menstruace. Spočívá v připojení vajíčka ke stěně vejcovodu. Prvními příznaky jsou rozmazání tmavě hnědého výtoku u žen a silná bolest v podbřišku.
 • Zánět močového systému. Infekce ledvin, močového měchýře a močové trubice jsou doprovázeny bolestmi v dolní části zad a dolní části břicha. Pacienti trpí častým nutkáním na močení a pocitem neúplného vyprazdňování močového měchýře. Krev se odstraní močí. Ve vaginálním hlenu se také objevuje hnědý odstín.
 • Endometriální patologie. Nemoci postihující vnitřní vrstvu dělohy jsou doprovázeny množením endometria. Tkáně se odlupují nebo tvoří polypy. V intermenstruačním období se výtok objevuje s příměsí krve. Menstruace dlouhá a bohatá, sražená. Někdy je v břiše bolest.
 • Myom dělohy. Benigní nádor svalové vrstvy pohlavního orgánu. Jeho charakteristické intermenstruační krvácení způsobuje hnědý vaginální výtok. Zároveň je menstruace bohatá a bolestivá. Cyklus je přerušený. Velký novotvar stlačuje močový měchýř a střeva, což způsobuje zácpu a časté nutkání na močení.

Hnědý výtok u žen často není známkou patologie. Pokud jsou krátkodobé a nejsou doprovázeny bolestí, nebojte se. Pravidelný výskyt hlenu s hnědým nádechem a bolestivostí by měl upozornit. V takovém případě neodkládejte návštěvu gynekologa..

O čem povědí vaginální výtok a bolesti v podbřišku?

Jakékoli konkrétní příznaky upozorní osobu. Pokud má žena bolesti v podbřišku a výtok je neobvyklý, první osobou, na kterou se obrátí, je gynekolog. Navzdory skutečnosti, že tyto příznaky jsou zcela běžné v případě onemocnění genitální oblasti, existují další možné možnosti související s normou.

Příčiny bolesti břicha u žen

Samotné bolestivé pocity v břiše nelze považovat za symptom žádné konkrétní nemoci, protože jsou přítomny v různých případech. Jedná se zpravidla o problémy s fungováním pánevních orgánů nebo o zánětlivé infekční procesy, které se v nich vyskytují..

Chcete-li vyloučit jakékoli chirurgické patologie nebezpečné pro lidský život, je lepší se včas poradit s lékařem. Diagnostika bude vyžadovat nejen výsledky testů a vyšetření, ale také popis lokalizace a intenzity bolesti, což v mnoha ohledech zužuje rozsah možných příčin tohoto onemocnění. Související příznaky jsou také důležité..

Mezi nejčastější patologické stavy, které způsobují bolest různých typů v břišní oblasti, lze rozlišit následující:

 • zánětlivý proces v genitáliích - tento stav se vyznačuje tupou bolestí a krvácením, které nesouvisí s menstruací;
 • infekční onemocnění - charakterizované zvýšenou tělesnou teplotou a vaginální sekrecí patologické povahy;
 • onemocnění urogenitální sféry - doplněno krevními sekrety během močení;
 • gastrointestinální poruchy - doprovázené nevolností, zvracením, intestinálními poruchami;
 • apendicitida - silná intervalová bolest v pobřišnici, lokalizovaná na pravé straně, s horečkou.

Četnost a trvání těchto pocitů je také důležitá. K určení průběhu onemocnění (akutního nebo chronického) je zapotřebí jejich přesných charakteristik. Útoky bolesti mohou naznačovat exacerbaci chronického onemocnění..

Pokud je bolest doplněna neobvyklými vaginálními sekrety, musí být pro přesnou diagnózu uvedena barva sekrece, vůně a konzistence. Právě tyto znaky často poukazují specialistu na nejpravděpodobnější problém a vážně zužují seznam potřebných studií..

Když bolí dolní část břicha a jsou na ní skvrny (červená, hnědá a růžová)

Výtok krve může být známkou jak zcela přirozených procesů, tak důsledkem patologie. První případ zahrnuje takové okamžiky:

 1. Začátek menstruace.
 2. Krvavý výtok po menstruaci po týdnu nebo dvou, přibližně uprostřed cyklu, může být výsledkem prasklého folikulu, což je v tomto období normální..
 3. Se zpožděním menstruace se může objevit hnědý výtok s bolestí v podbřišku v důsledku zavedení vajíčka do dělohy. Tento jev se nazývá implantační krvácení. Objem uvolněné tekutiny je malý, připomíná začátek nebo konec regulace.
 4. V období po porodu.
 5. Chirurgický zákrok na děloze (potrat, kyretáž atd.).
 6. Užívání hormonálních léků (může způsobit dané příznaky mezi menstruacemi).
 7. Mikrotrhliny ve vaginální sliznici po pohlavním styku způsobují zbarvení sexuálního sekrece v důsledku kapiček krve, které mohou mít také hnědou barvu.
 8. Kreslení bolesti se někdy objeví po prvním sexuálním kontaktu.
 9. Růžový vaginální výtok s bolestivou bolestí je jedním z prvních příznaků menstruace. Dívky, které to ještě neměly, se musí připravit na vzhled krve po několika hodinách, to znamená koupit hygienické výrobky (vložky).

Řada onemocnění ženských reprodukčních orgánů způsobuje krvavý hlen nebo tmavě hnědý výtok před menstruací nebo po ní, doprovázený bolestmi břicha (endometrióza, polypy endometria, děložní myom, ovariální cysta). Patří mezi ně endometritida, polypy, hyperplazie endometria, ektopie děložního čípku, děložní myom, ovariální cysta atd. Ektopické těhotenství a hormonální nerovnováha vedou ke stejným jevům..

Pokud je pozorován bílý výtok a břicho táhne

Taková sekrece bez dalších nepříjemných příznaků obvykle nepředstavuje nebezpečí. Jedná se o takzvanou leucorrhoea, která by měla být přítomna jako vaginální sekrece u každé zdravé ženy. Pokud je hojný hlen doprovázen dalšími nepříjemnými pocity, je nutné konzultovat s lékařem další vyšetření..

Bílý, hojný výtok sražené konzistence je zpravidla známkou drozdů. Zároveň má vůně výtoku s drozdem nepříjemnou kyselou notu a mezi dalšími příznaky je svědění, pálení, podráždění a otok v pochvě.

Takový patogenní hlen může být také výsledkem bakteriálních infekcí způsobených škodlivými mikroorganismy. Rovnováha mikroflóry v pochvě u ženy může být narušena v důsledku antibiotik, změny klimatu, stresu nebo hormonálních poruch.

Transparentní hojný výtok s bolestí vyzařujícími do zad

Uprostřed cyklu ženy ovulují. Je doprovázeno uvolňováním vajíčka. Tento proces je charakterizován neintenzivní bolestí a změnou povahy sexuálního sekrece..

Během ovulace se sekrece stává slizkovitější a výtok se podobá vaječnému bílku. Výraz „jako sopel“ se používá k popisu rysu ženy. Za normu se považuje směs bělavého nebo krvavého výtoku. Podobný příznak spolu s nepříjemnými pocity trvá asi 2-3 dny. Bolest po ovulaci se často stává známkou zánětu přívěsků (adnexitis).

Výtok tekutiny uprostřed cyklu s bolestivými bolestmi často naznačuje nástup ovulace. Než se sekrece stane slizkou, stane se tekutou jako voda. To je známka přirozeného průběhu menstruačního cyklu. Popsaný výtok však může být důsledkem zánětlivého procesu, když je jejich objem výrazně zvýšen.

Pokud si všimnete svědění a pálení spolu s výtokem kapaliny, měli byste se obrátit na svého gynekologa k dalšímu vyšetření. Takto se mohou projevit alergie a kandidóza. Během těhotenství značný vodnatý výtok naznačuje únik plodové vody a patologický průběh gestačního období.

Žlutá sekrece

Pokud se objeví žlutý výtok a bolí dolní část břicha, měli byste okamžitě kontaktovat gynekologa pro vyšetření na infekce, protože takový odstín sekrece téměř vždy hovoří o patologii. Taková onemocnění jsou často doprovázena nepohodlí v oblasti genitálií (svědění, pálení atd.) A bolestivými pocity v břiše. Samotné sexuální sekrece mají štiplavý nepříjemný zápach, což svědčí o infekcích, jako je trichomoniáza, mykoplazmóza, ureaplasmóza, kapavka, genitální opar a chlamydie.

Bolest a výtok po menstruaci

Tento jev je obvykle spojován s porušováním různých druhů:

 • urogenitální oblast (cystitida, pyelonefritida, ledvinové kameny);
 • trávicí systém (plynatost, zácpa);
 • gynekologická sféra (adheze, zánět vaječníků, novotvary atd.);
 • těhotenství (při mírném krvácení kvůli menstruaci dochází k implantaci vajíčka).

Gynekologické poruchy jsou nejčastější příčinou těchto příznaků. Barva a povaha takového výboje bude záviset na povaze jejich výskytu..

Pokud se po menstruaci táhne dolní část břicha a dochází k hnědému výtoku, může to být důvodem pro onemocnění, jako je endometritida, endometrióza, hyperplazie, polypy dělohy. Mezi doprovodné příznaky patří obvykle deprese, neochota mít sexuální kontakt atd..

Zjistěte, v jakých případech se po menstruaci objeví žlutý výtok, kliknutím na odkaz.

Bolesti dolní části zad a hnědý výtok během těhotenství

Během období těhotenství byste měli být opatrní ohledně jakýchkoli neobvyklých příznaků. Výtok v různých fázích těhotenství může být normální i patologický. V prvním trimestru tyto příznaky nejčastěji naznačují implantaci embrya do dělohy a ve druhém trimestru je to známka zánětlivého procesu.

Mluvíme-li o takovém výtoku v posledních týdnech nosení plodu, obvykle se cítí, když vyjde sliznice. Tento jev je časnou známkou porodu. Pokud se spolu s tím objevily křečové bolesti, může to být začátek porodu. V tomto okamžiku je důležité sledovat intervaly mezi záchvaty, pauza 10 - 15 minut mezi kontrakcemi je signálem, že je čas jít do nemocnice. Pokud je příliš brzy na porod včas, je lepší okamžitě vyhledat radu od svého lékaře nebo zavolat sanitku..

Co dělat

Jakékoli abnormální příznaky by měly být hlášeny ošetřujícímu lékaři. Pouze na základě výsledků relevantního lékařského výzkumu lze s jistotou říci o příčině tohoto jevu. Včasná diagnóza se vyhne mnoha zdravotním problémům.

Měli byste však vědět, že poplach by měl být poražen, pouze pokud povaha výtoku a samotná bolest mluví o patologickém stavu. To znamená, že vaginální sekrece má neobvyklou barvu, nepříjemný zápach, je doprovázena nepohodlnými pocity a bolest je příliš intenzivní a prodloužená.

 • Při menstruační bolesti pomáhají antispazmodické léky a někdy můžete jen masírovat oblast křížové kosti.
 • V případě občasného nepohodlí v důsledku fyzického přepětí nebo stresu doporučují gynekologové užívat přípravek No-Shpu.

Pamatujte, že léčbu by měl řešit kvalifikovaný odborník, protože nesprávně zvolená terapie nebo její nedostatek může vést k přechodu řady nemocí do chronické formy.

Krvácení uprostřed cyklu

Obecná informace

I malý krvavý výtok, který se objeví u ženy z pochvy mezi menstruací, naznačuje, že je třeba být ostražití a s pomocí lékaře ujistit se, jak je to nebezpečné a z jakého důvodu se tyto příznaky objevily. Měly by také upozornit na hnědohnědý výtok a slizniční výtoky s pruhy krve, které se objevují například 15. den cyklu. Pokud se jedná o acyklické projevy, lze předpokládat vývoj nemocí..

Podle statistik se malé špinění nebo krvácení u dívek a žen v období mezi menstruací objevuje asi v 80% případů. 20% žen si všimlo, že takový výtok není rozmazaný, ale hojný a mohou se objevit neočekávaně, nebo si žena všimne, že po pohlavním styku tekla krev.

Je obzvláště důležité věnovat pozornost jakémukoli výtoku během těhotenství. Proč ženy v pozici krvácejí, musíte zjistit okamžitě, bez ohledu na to, zda jsou bolesti v podbřišku nebo ne. Musíte okamžitě konzultovat lékaře, protože krev nebo tmavé výtoky u žen mohou naznačovat potrat.

Příčiny intermenstruačního krvácení budou popsány níže..

Měsíční cyklus

Chcete-li mít podezření, že krvácení nebo mazání je patologický jev, musí žena jasně vědět, jaký by měl být její cyklus. Samozřejmě každá zkušená dáma ví, kolik dní mezi obdobími je pro ni normou. Kolik dní by mezi menstruací mělo být, je individuální koncept. Někteří mají cyklus 30-35 dní, pro jiné je cyklus 24 dní normální. Průměrný cyklus je však 28 dní. I když z měsíce na měsíc může kolísat a být 24-27 dní.

Jak se cyklus počítá? Začíná to od prvního dne menstruace a končí začátkem další menstruace. Pokud tedy má zralá žena po 2 týdnech něco podobného jako menstruace, o týden později začaly znovu nebo menstruace přišla podruhé za měsíc, důvody pro to určí lékař, kterého byste měli okamžitě kontaktovat. Pokud však podruhé za měsíc došlo k období mladé dívky, mohlo by to znamenat vytvoření cyklu. V takové situaci, pokud vaše menstruace přichází dvakrát za měsíc, je to normální. Dívky o takových projevech často píší na každém tematickém fóru..

Pokud je však nástup menstruace zaznamenán o několik dní před plánovaným termínem nebo je interval mezi obdobími o několik dní delší, neměli byste bít na poplach a podniknout jakékoli kroky předem. To se může stát kvůli stresu, příliš intenzivnímu tréninku, únavě, změně klimatu atd. Někdy jsou s takovými jevy spojeny i důvody, proč menstruace šla o 10 dní dříve. Stává se, že dolní část břicha na chvíli bolí a menstruace nezačne - podobný jev může být také spojen s přetížením nebo stresem.

Hnědý a krvavý výtok jako příznak onemocnění

Tyto příznaky mohou naznačovat onemocnění v následujících případech:

 • výtok s krví nebo hnědou se objeví uprostřed měsíčního cyklu (například 16. den cyklu nebo 12. den cyklu, v závislosti na jeho délce), zatímco žena neužívá hormonální perorální antikoncepci;
 • s výtokem bolí dolní část břicha, v pochvě je sucho, pálení, svědění, teplota stoupá, bolest je cítit během pohlavního styku;
 • s climaxelibo, pokud žena již měla menstruaci po dobu jednoho roku a již nemá;
 • v případě trvalého výtoku po sexu.

Krvavý a hnědý výtok - když je to normální?

Hnědý a někdy dokonce černý výtok je výsledkem smíchání krevních kapek. "Normální" tmavý výboj se může u zdravého člověka objevit v následujících případech:

 • pokud se kapky tmavé barvy objeví několik dní před menstruací, znamená to, že menstruace brzy začne;
 • několik dní po skončení menstruace a kolik dní by měl takový výtok normálně trvat, je pro každou ženu individuální otázka;
 • uprostřed měsíčního cyklu je to možné při užívání perorálních kontraceptiv;
 • po násilném pohlavním styku za předpokladu, že žena nebyla dostatečně vzrušena a kvůli nedostatečnému mazání byla poškozena vaginální sliznice;
 • po prvním, jakož i několika následných pohlavních stycích, kdy dívka teprve začíná svůj sexuální život.

Krvácení v polovině cyklu

Při určování příčin krvácení uprostřed cyklu je třeba mít na paměti, že se mohou lišit. Nejprve je možný růžový nebo růžový výtok, stejně jako hnědý výtok uprostřed cyklu, pokud má žena v těchto dnech ovulaci. To, zda ovulace může být dříve nebo později, závisí na individuálních charakteristikách fyziologie ženy, ale vyskytuje se přibližně uprostřed cyklu.

Pokud je špinění uprostřed cyklu velmi skrovné, rozmazané, může to být při absenci nemocí varianta normy.

V takovém případě zmizí růžová nebo hnědá mazanice sama a není nutné žádné ošetření..

Není neobvyklé, že si ženy všimnou, že mají během ovulace krvavý výtok nebo jen kapku tmavě zbarveného nátěru. Ovulace s krevními sekrety přirozeně děsí ženy a nutí je si myslet, že v těle dochází k určitým negativním změnám. Ale takové projevy během ovulace mohou být ve skutečnosti normální, protože stěny folikulu jsou během uvolňování vajíčka roztrhané. Podle toho dochází k prasknutí mikrociev, v důsledku čehož se během ovulace objeví krvácení. Při zodpovězení otázky je třeba při ovulaci, kolik dní se takové mazlení může objevit, vzít v úvahu individuální vlastnosti těla. Pokud jsou nádoby spravedlivého pohlaví velmi tenké, pak tento stav může trvat několik dní po ovulaci. Zpravidla je mazanice v tomto případě hnědá. Někdy po ovulaci břicho táhne, jako před menstruací, což je také normální pocit. Ovulace se zpravidla odehrává 10. den - 17. den cyklu.

Žena by se neměla bát, že se tyto projevy stanou překážkou početí - i když se takové výtoky objeví, bude schopná otěhotnět. Pokud k tomu ale nedojde jednou, ale tři nebo více cyklů za sebou, lze předpokládat nedostatek progesteronu. V tomto případě je důležité navštívit gynekologa..

Odborníci rozdělují jakýkoli červený, hnědý a tmavý výtok, který se objevuje mezi obdobími, do dvou skupin: děložní krvácení a intermenstruační krvácení..

Děložní krvácení se může objevit v jakémkoli věku a naznačuje takové nemoci:

Všechny tyto nemoci jsou velmi vážné, je důležité je včas identifikovat a poskytnout okamžitou léčbu. Proto je nutné zjistit příčiny krvácení uprostřed cyklu a okamžitě je správně léčit..

Pokud se krev pravidelně objevuje uprostřed menstruačního cyklu po pohlavním styku, je pravděpodobné, že dojde k erozi. Můžete také mít podezření, že jde o rakovinu děložního čípku. Pokud současně táhne spodní část břicha uprostřed cyklu, je pravděpodobné, že dojde k zánětu vnitřní vrstvy dělohy.

Intermenstruační krvácení je spojeno s jinými příčinami. Lze je tedy vyprovokovat užíváním hormonální antikoncepce a při užívání tablet nebo užívání hormonální náplasti, kroužku se může objevit krev nebo hnědý výtok. Tmavě hnědý výtok nebo jiné barevné skvrny jsou normální po dobu prvních tří měsíců používání těchto antikoncepčních prostředků. To je možné, když vezmeme Jess, Janine a další prostředky. Pokud žena vypila a pokračuje v užívání drog Klayra, Novinet, Regulon atd., Lze tyto projevy v prvních měsících považovat za normální. To se také může stát po zrušení takové antikoncepce..

Pokud však žena nebere hormony a její menstruace ještě nenastala, může si všimnout, že rozmazává krev nebo vylučuje hnědý hlen z následujících důvodů:

 • Užívání léků, které mohou ovlivnit váš menstruační cyklus. Může to být například užívání doplňků obsahujících estrogen..
 • Užívání drog určených k nouzové antikoncepci. To je možné po přípravku Postinor, Ginepriston, Eskapeli atd..
 • Růžový nebo světle hnědý výboj je možný za přítomnosti nitroděložního tělíska.
 • Dysfunkce štítné žlázy a v důsledku toho nízká hladina hormonů této žlázy.
 • Zánět pochvy s pohlavně přenosnými chorobami, s genitálními infekcemi.
 • Polycystický vaječník.
 • Přítomnost hormonálních poruch - nedostatek progesteronu, hyperprolaktinémie.
 • Genitální trauma.
 • Nedávné postupy prováděné gynekologem.
 • Velmi silný stres, šok.
 • Těžká fyzická aktivita, příliš aktivní sport.
 • Náhlá změna klimatu.

V každém případě, proč krvácení a proč hrudník bolí uprostřed cyklu, musíte požádat odborníka, který provede vyšetření a předepíše nezbytné studie.

Mělo by se také pamatovat na to, že pokud jsou ženy, které jsou sexuálně aktivní, přítomné mazání, je zde krev, ale ne menstruace, můžete mít podezření na pohlavně přenosné choroby. To je obzvláště pravděpodobné, pokud došlo k nechráněnému činu.

V tomto případě je maz z pochvy doprovázen svěděním, bolestí, pocitem pálení během močení..

Ženy, které nemají antikoncepci nebo měly nechráněný pohlavní styk, pravděpodobně otěhotní. Pokud břicho táhne, stejně jako šarlatový výtok nebo hlen s krevními pruhy, lze předpokládat potrat nebo mimoděložní těhotenství. S rozvojem takového stavu žaludek hodně bolí..

Pokud se však špinění objevilo týden před menstruací nebo 2, 3, 4 dny před očekávanou menstruací, důvody mohou souviset se skutečností, že žena je těhotná. Pokud tedy několik dní před menstruací nebo v ty dny, kdy se měla menstruace objevit, byla před menstruací hojná krev nebo hnědá mastnota a pak došlo ke zpoždění, lze předpokládat těhotenství.

Hnědý výtok týden před menstruací nebo uprostřed cyklu může být také spojen s těžkou fyzickou námahou nebo stresem.

Důvody, proč se rozmazává před menstruací a táhne žaludek, mohou souviset s velmi aktivním a pravidelným sexuálním životem. Ve výsledku se objeví mikrotrhliny, ze kterých se uvolňuje krev..

V každém případě by však důvody pro rozmazání za týden nebo to, zda mohou být tyto projevy spojeny s onemocněním, měl stanovit gynekolog.

Co znamená špinění po pohlavním styku??

Pokud žena po pohlavním styku krvácí a má intimní obavu z bolesti, lze mít podezření, že se vyvíjí některá z níže uvedených nemocí. I když je výtok bez zápachu a bezbolestný, neznamená to, že je vše se zdravím normální..

To se samozřejmě může stát při užívání antikoncepčních pilulek, ale stále existuje možnost takových onemocnění:

 • eroze děložního čípku;
 • rakovina děložního hrdla;
 • vaginální nádory.

Pokud po neustálém krvavém výtoku po sexu uplynulo několik dní a současně vás bolelo nebo bolelo žaludek, záda, dolní část zad, perineum nebo bolí, musíte se poradit s lékařem. Takové znamení může naznačovat poškození vaječníků, cysty. Také podivný výtok může naznačovat mimoděložní těhotenství..

Stojí za to věnovat pozornost těm, kteří po menstruačním cyklu měli nechráněný čin. Ačkoli těhotenství je s největší pravděpodobností ve dnech ovulace, ke kterým dochází kolem 14. dne cyklu, početí je možné kdykoli.

Pokud se tedy 18., 19., 20. den cyklu objevil hnědý mazanec, je docela možné, že žena otěhotněla.

Výtok před menstruací

5-6 dní před menstruací může žena kvůli hormonálním změnám v těle zaznamenat, že povaha toho, co se vylučuje z pochvy, je trochu neobvyklá. Leucorrhoea může být zakalená a krémová. Už nejsou světle průhledné, ale bílé nebo nažloutlé, někdy bohaté a vodnaté, ale častěji jsou viskózní a husté.

Po odebrání nátěru ve dnech před menstruací se stanoví zvýšený počet leukocytů, gramnegativních bacilů, epiteliálních buněk.

Varianta normy může být také krvavý výtok - květ se objeví několik dní před menstruací, zatímco žena se neobtěžuje jinými nepříjemnými příznaky.

Pokud je však bílý výtok bohatý a prodloužený, s nepříjemným zápachem, někdy je tmavý, šedý a žena se obává svědění, pocitu pálení, můžeme mluvit o drozdech.

Mnoho žen se zajímá o to, jak normální je tmavě hnědý výtok před menstruací, který se u mnoha objevuje jeden den a někdy i 2-3 dny před menstruací. Růžový nebo tmavý výtok před menstruací je zcela normální, za předpokladu, že se v předvečer menstruace objeví mazanice této barvy. Protože menstruace je důsledkem smrti vajíčka, dochází k jeho uvolňování postupně. A pokud před menstruací takové výtoky nejsou déle než jeden den, nemluvíme o patologii.

Proto potřebujete vědět: pokud je před menstruací hnědý výtok, co to znamená, záleží na tom, jak dlouho tento jev trvá. Pokud to začne asi týden před menstruací, můžete mít podezření, že se vyvíjí porucha reprodukčního systému. Proto musíte určitě navštívit lékaře..

Je třeba poznamenat, že pokud se místo menstruace objeví hnědá nebo vínová mazanice, můžete mít podezření na těhotenství. Je známo, že mezi mnoha příznaky, které umožňují podezření na zajímavou situaci, je také známka těhotenství - světle hnědý výtok. Někdy si žena všimne, že takové nátěry trvaly 1 den a skončily.

Abyste se ujistili, že žena čeká dítě, pomůže vám lékařská prohlídka nebo test ukazující dva pruhy..

Špinavý výtok před začátkem menstruace z následujících důvodů:

 • hormonální nerovnováha;
 • endometrióza;
 • hyperplazie endometrium;
 • klimatická změna;
 • stres nebo silný šok;
 • užívání hormonální antikoncepce nebo konec užívání;
 • polypy dělohy.

Výtok po menstruaci

Normálně se může po několik dní objevit černý, světle hnědý výtok po menstruaci nebo rozmazání růžové. Pokud po menstruaci dojde k hnědému výtoku, co to znamená, závisí na délce trvání tohoto jevu. Tmavě hnědý výtok po tři dny poté, co jsou červené krvavé konce normální. Když se objeví mazanice této barvy, dojde k přirozenému čištění dělohy..

Pokud však tento jev trvá déle než tři dny, měl by důvody, proč dochází ke krvácení po menstruaci, stanovit lékař, jehož specializací je gynekologie..

Na otázku, proč krvácí po menstruaci nebo z jakého důvodu začala krev, můžete odpovědět do týdne po vyšetření a výzkumu. Pokud však po dlouhou dobu rozmazává hnědou barvu nebo krvavý výtok, lze podezření na děložní myomy, endometriózu a další nemoci. Pokud tedy menstruace uplynula a špinění stále pokračuje a tyto stejné opakované projevy se vyskytnou v příštím cyklu, stojí za to vyšetřit.

Je třeba také upozornit na jakýkoli výtok, který se objeví po úplném ukončení menstruace. Pokud se v den 11 nebo 10 dnů po menstruaci znovu objeví skvrny, nebo jsou nejprve béžové, poté tmavé a poté krev, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Výtok před a po porodu

Hnědý nebo růžový výtok se objeví několik dní před porodem, kdy dojde v těle k další hormonální změně. Cervix se postupně připravuje na otevření, korek se postupně vytlačuje. Zpravidla vychází postupně, takže mazanice se může objevit den nebo dva před porodem a dříve - 12-13 dní. Pokud se však krev objeví několik dní před očekávaným porodem, je třeba okamžitě vyhledat lékaře, protože to může být důkaz patologií.

Po porodu, kdy porod vyšel, se krev vylučuje i několik týdnů. Takový výtok se nazývá lochia. Postupně se stávají temnějšími než ty krvavé, jejich počet klesá. Druhý týden jsou žlutavě hnědé, oranžové, poté se postupně rozjasní. Ale i měsíc po porodu mohou kojenci pokračovat. Pokud se však počet lochií značně zvýšil nebo pokračují 2 měsíce po porodu, je nutné o tom informovat lékaře.

Diagnóza menstruačních nepravidelností

Chcete-li se zbavit problémů, musíte určit příčinu jejich projevu. Pokud se interval mezi menstruací významně snížil a toto se opakuje znovu a znovu, musíte se poradit s odborníkem a provést diagnózu. Nemůžete pít pilulky na krvácení sami, dokud není zjištěna příčina tohoto jevu. V procesu diagnostiky lékař přijme následující opatření:

 • zkoumá anamnézu, ptá se na sexuální život, rysy měsíčního cyklu, dědičné choroby atd.;
 • zkoumá děložní čípek pomocí zrcadel, provádí biopsii a kolposkopii děložního čípku;
 • předepíše studii o nátěru odebraném z pochvy;
 • předepisuje ultrazvuk pánevních orgánů;
 • řídí obecný krevní test a studium hladin hormonů.

Pokud existují náznaky, odborník provede diagnostickou kyretáž děložní dutiny, po které se provede histologické vyšetření endometriální tkáně.

závěry

První akcí ženy, která má podivné acyklické krvácení, by tedy mělo být navštívit odborníka a provést jemu určený výzkum.

Je důležité analyzovat, co je třeba následně sdělit lékaři: kolik dní byl cyklus předtím a jak dlouho trvá nyní, kolikrát se nedávno opakovalo krvácení nebo mazání atd..

Je důležité si položit další otázky: „Jak dlouho užívám hormonální antikoncepci a pravidelně užívám pilulky? Jsem těhotná? “ Odpovědi na tyto otázky i další výzkum jsou pro diagnostiku velmi důležité..

V každém případě, v případě nepochopitelných příznaků, je lepší pro obě pohlaví konzultovat s lékařem.

Dokonce i muži mají „menstruaci“, když pociťují subjektivní pocity, které žena prožívá s PMS.

Vzdělání: Vystudoval farmacii na Rivne State Basic Medical College. Vystudoval Vinnitsa State Medical University pojmenovanou po I. M.I. Pirogov a stáž na její základně.

Pracovní zkušenosti: V letech 2003 až 2013 - pracoval jako lékárník a vedoucí lékárenského kiosku. Za mnoho let svědomité práce jí byly uděleny certifikáty a vyznamenání. Články o lékařských tématech byly publikovány v místních publikacích (novinách) a na různých internetových portálech.

Komentáře

Ženské tělo je složitá věc. Možná po užití projímadla, po silném stresu, po otravě. Doporučil bych vám navštívit lékaře a nezneužívat silná projímadla - naše dívky tímto způsobem hubnou). I banální regulace může při nesprávném použití poškodit

Jak pochopit, proč spodní část břicha táhne a jsou hnědé výboje

Velmi častou stížností pacientek gynekologa je, že spodní část břicha a hnědý výtok mezi menstruací táhnou, mohou to být příznaky řady nemocí a dokonce i znamení těhotenství. Tuto kombinaci tělních projevů ženy obecně znají, takže si dlouho nevšimnou tělních signálů o patologii.

Pocit lze přirovnat k nákladu zavěšenému uvnitř, který způsobuje bolest a tlak dolů. Důvodem je kontrakce dělohy, která má v jádru hustý svalový korzet. Pocit se šíří do děložního čípku, aby se snížil účinek.

Takže to může bolet před menstruací a v prvních dnech, kdy kontrakce pomáhají endometriu odmítnout a odejít. Může vycházet z nárůstu dělohy během těhotenství, stejně jako během kontrakcí v době porodu. V těchto procesech jsou pocity spouštěny hormony, které způsobují kontrakci svalů myometria ve správný čas..

Nerovnováha v endokrinním systému vede ke křečím, které nesouvisí s menstruací nebo jinými přirozenými procesy. Kromě toho je za kontrakce zodpovědný zánět. V důsledku otoku tkání a zvýšeného přívodu krve.

Pozornost! Podle žen skončilo často rozmazání hnědou a usrkávání dna pozitivním výsledkem těhotenského testu po několika dnech.

Tmavý odstín je cervikální hlen s upečenou krví, v některých případech také obsahuje endometrium. Častěji vysvětleno hormonálními chorobami a děložními křečemi, v důsledku čehož je nitroděložní vrstva odmítnuta, téměř jako u menstruace.

U těžkého zánětu dochází také k krvi v důsledku poškození tkáně. Proces je navíc doprovázen zvýšeným přívodem krve v místě lokalizace. Takové vypouštění není periodické, jako u hormonálních poruch. A bolest s infekcemi je docela bolestivá, někdy táhne dolní část zad.

Fyziologické procesy jsou také doprovázeny podobnými příznaky. Intenzita projevů závisí na individuálních vlastnostech ženského těla.

Hnědý výtok před menstruací, v kombinaci s tažnou nebo křečovitou bolestí břicha, může být známkou nástupu menstruace. Pokud se to vždy stane, pak je to varianta normy, když se náhle objeví komplex projevů, pak je možný rozvoj endometriózy, endometritidy, hormonální nerovnováhy nebo polypu dělohy.

Hnědý výtok místo menstruace s křečemi na jedné straně břicha může naznačovat nedostatek progesteronu, onemocnění polycystických vaječníků nebo cystu.

Uvolňování hotového vajíčka je obvykle doprovázeno čirým, hojným a viskózním hlenem. Když však folikul praskne, objeví se krev, která se za dobrých okolností dostane do cervikálního kanálu a smíchá se s tajemstvím. Růžový nebo hnědý výtok uprostřed cyklu pak bude známkou nástupu ovulace. Tahavé bolesti břicha nejsou v tomto období přítomny u všech žen, vysvětlují se kontrakcí hadiček, které tak vtahují vajíčko do děložní dutiny.

Pozor! Uprostřed cyklu se často vyskytuje krev s křečemi v důsledku endometriózy nebo hormonálních poruch.

Týden nebo déle po početí embryo dosáhne vývojového stadia, kdy se může připojit ke stěně dělohy. Doslova se zakoření do volné vrstvy endometria, která je současně zraněna. Implantační krvácení v objemu, jako je ovulace, je jen několik kapek. Vaginální hlen zbledne a růžový nebo nahnědlý výtok se objeví týden před menstruací, v předvečer nebo již se zpožděním, v závislosti na délce cyklu a datu ovulace. Ihned poté se hormony začnou připravovat na proces porodu, děloha se naplní krví a postupně se zvyšuje, proto jsou zaznamenány pocity tahání v dolní části břicha. Jsou-li intenzivní, bolestivé, je možné potrat kvůli odmítnutí embrya..

Jedná se zpravidla o hormonální změny dočasné povahy nebo trauma, ke kterým dochází v důsledku různých okolností:

 1. Užívání perorálních kontraceptiv, které v zásadě obsahují estrogen a progesteron. Jejich působení je založeno na změnách fyziologických procesů. Proto se děložní křeče a odloučení endometria vyskytují normálně v intermenstruačním období v prvních 3 cyklech a někdy až v šesti měsících. Pocity jsou mírné a výtok je tmavý, někdy sraženiny, ale ne hojný.
 2. Poranění břicha v důsledku nehody, nárazu nebo pádu mohou vyvolat oddělení velkého fragmentu endometria a také křeč myometria v důsledku reakce na poranění. Uvolnění hojné hmoty je zaznamenáno jednou a rozmazává se ještě několik hodin. Pokud příznaky nezmizí za den nebo krvácení nabývá na síle, měli byste se poradit s lékařem.
 3. Sport, skákání, silová zátěž, intenzivní pohlavní styk mohou ve druhé fázi cyklu vyvolat kontrakci myometria a rozmazání nahnědlého výtoku před menstruací.
 4. Nitroděložní tělísko je cizí předmět, který se děloha snaží vytlačit pomocí kontrakcí. Zatemněná mazanice současně - poškozené endometrium.
 5. Po operacích, potratech, kyretáži dochází k přímému poranění povrchu orgánu a cervikálního kanálu. Proto se během několika dní děloha stahuje v důsledku reakce na zákrok a zbytky krve z poškození jsou uvolněny. Žena cítí křeče a roztažení břicha, stejně jako rozmazání hnědého výtoku sraženinami.
 6. Stresové situace ovlivňují rovnováhu pohlavních hormonů. Reakce na šok je různá, často se jedná o drobné děložní krvácení s nepohodlí v břiše.

Zajímavý fakt! Dieta může vést k hnědým skvrnám místo menstruace. Tento stav končí úplnou absencí menstruace a neplodnosti..

Pokud se žaludek táhne a je krvavá mazanina, musíte věnovat pozornost následujícím příznakům:

 • Tělesná teplota je zvýšená a udržuje se v oblasti 37-38 °;
 • Svědění v genitální oblasti;
 • Bolest je intenzivní, křeče nebo řezání, a také pokud je lokalizována na jedné straně;
 • Výtok voní jako ryby, shnilá vejce nebo shnilé maso;
 • Bolesti se objevují pravidelně v určité dny cyklu (DC);
 • Leucorrhoea bohatá a temná;
 • Podvod se změní na krvácení;
 • V hlenu jsou kousky a hrudky.

Pokud projevy závisí na DC a vyskytují se pravidelně nebo jednou ve zvláštním období, pak lze rozsah předpokladů zúžit.

Období cykluJednouPravidelně
Místo menstruaceHormonální poruchy, těhotenstvíPatologie vaječníků, polycystická nebo cysta nebo nádor
Po menstruaciUvolňování endometriálních reziduíEndometrióza
OvulaceOvulační krváceníEndometrióza, fibroidy, hyperplazie, užívání hormonálních léků
Druhá fázeImplantace embrya, trauma, stresEndometrióza, hormonální poruchy

Bez ohledu na DC táhne v podbřišku a během mimoděložního těhotenství, onkologických nádorů, polypů, eroze dochází k nahnědlému výtoku.

Tímto komplexem příznaků se projevují téměř všechny gynekologické poruchy. Někdy je ani profesionál nedokáže od sebe odlišit bez laboratorní a instrumentální diagnostiky..

V děloze nebo cervikálním kanálu se objevují chapadlovité výrůstky od 5 do 50-60 mm. Při zranění krvácejí a jindy produkují hlen. Vyznačují se prodlouženou a bohatou menstruací, stejně jako hnědé mazlavé výtěry nebo slizniční sekrece pruhované krví, kontaktní krvácení po intimitě. Pokud jsou nalezeny polypy, musí být odstraněny, aby se zabránilo malignitě..

Atypická změna výstelky děložního čípku. Nijak se to neprojevuje, kromě krvácení při sebemenším nárazu. Bezvýznamný červenohnědý odstín bez sraženin a žil hned po sexu.

Bohatý periodický tmavě hnědý výtok během ovulace. Nesprávné pojmenování na začátku a na konci menstruace, křečové bolesti v dolní části břicha. To vše se děje s těžkou hormonální poruchou, která způsobuje šíření a množení endometria v děloze i mimo ni..

Hormonální poruchy nejsou jen onemocnění vnitřních orgánů, ale také negativní změny vzhledu. Ztráta vlasů na hlavě a růst vlasů na těle, akné, mastná pleť, ztráta ženského tvaru jsou důsledkem nedostatku základních hormonů. Důvod často spočívá v životním stylu ženy.

Infekční proces v děloze, který se vyvíjí v tloušťce sliznice dělohy. Nastává, když se STI šíří z pochvy. Podmíněně patogenní mikroorganismy mohou také způsobit onemocnění. Ženská teplota stoupá, v dolní části břicha jsou bolestivé a řezné bolesti, hnědá mastnota s nepříjemným zápachem. Léčí se po dlouhou dobu systémovými antibiotiky, které se pro každou infekci vybírají individuálně.

Bakteriální infekce trubice a vaječníku z jedné nebo obou stran. Pravidelně se objevuje vodou řídký výtok se zeleným odstínem a nepříjemným zápachem. Někdy se objeví nahnědlé skvrny, horečka a bolesti na jedné straně a v dolní části zad. Eliminujte proces antibiotiky.

Ve svalové vrstvě dělohy se pod vlivem hormonálních poruch tvoří benigní nádor. Provokuje v intermenstruálním období hubenou nahnědlou mazanici. Menstruace dlouhá, bohatá. Dolní část zad bolí a táhne spodní část, stejně jako v důsledku sexu. Léčí se komplexně kombinováním hormonálního zotavení s minimálně invazivními chirurgickými metodami, v závažných případech se uchylují k odstranění dělohy postižené velkými myomatózními uzlinami.

Kolpitida způsobená patogeny Candida, Gardnerella nebo STD v těžkých lézích způsobuje ulceraci vaginální sliznice a děložního čípku. Pravidelně se objevuje zelený, žlutý, bílý sýrový výtok doprovázený silným svěděním perinea a nepříjemným zápachem. Někdy se k nim přidají krvavé inkluze. Výsledkem jsou chaotické odstíny. Někdy je pro léčbu dostatečná sanitace vaginálními čípky s antibiotikem. Pro STI se používají systémová antibakteriální léčiva.

Kapalinami naplněné formace na vaječnících vedou k hormonálním poruchám s odštěpením endometria a také poškozují tkáň žlázy. Proto je na jedné straně krvavý výtok, ostré a tažné bolesti. Cysty lze odstranit pouze chirurgickým zákrokem, který se provádí buď laparoskopicky nebo otevřeně.

Děsivá fakta! Ovariální cysta může být velmi velká. U ženy z Mexika američtí lékaři odstranili hmotu o hmotnosti 33 kg a obvodu 1,5 m.

Rakovinové nádory v počátečním stadiu vyvolávají odmítnutí a krvácení endometria a v pokročilém případě se jeví jako tmavé sekrece s úlomky odumřelé tkáně. Kromě toho je zde hojný vodnatý výboj. Vážné poškození končí nekrózou, která se vyznačuje vůní hnijícího masa. Léčba spočívá v excizi dělohy nebo úplné supravaginální amputaci reprodukčních orgánů.

Takový komplex příznaků je při přepravě dítěte vždy nebezpečný. V raných stádiích - to je riziko potratu, ve druhém a třetím trimestru - riziko předčasného porodu, odtržení nebo placenty previa. Proto je hnědý výtok během těhotenství v kombinaci s tažnou bolestí v břiše důvodem k volání na pohotovost a před jejím příjezdem si žena musí lehnout.

K těmto známkám navíc dochází, když jsou přítomny polypy nebo eroze. Pak má mazanice častěji kontaktní charakter. Neustálé krvácení je pro nastávající matku nebezpečné, takže vzdělání lze vyloučit od 16 do 27 týdnů.

Pokud 10-14 dní po početí začne bolet žaludek, bolest se každý den zesiluje a v tomto okamžiku se špinění změní na krvácení, je třeba zkontrolovat ultrazvukové vyšetření. Někdy je embryo implantováno do nadvarlete, blízko vaječníku nebo dokonce do břišní dutiny. Růst embrya v tubě vede k jeho roztahování a následnému prasknutí. Pokud nastane takový okamžik, žena upadne do kritického stavu se ztrátou vědomí, zvracením a nesnesitelnými škrty. Krev může proniknout do břišní dutiny, pak je obtížnější diagnostikovat problém. Je nutný urgentní chirurgický zákrok.

Vzhledem k přítomnosti PMS nemusí žena připisovat význam bolesti břicha a krvavému nátěru. Je však třeba si uvědomit, že hnědé výtoky mezi menstruacemi nebo místo menstruace jsou zřídka normální okolností. Pouze po vyšetření, ultrazvuku a řadě laboratorních testů lze s jistotou určit diagnózu.

Táhne spodní břicho a hnědý výtok u žen

Výskyt nepohodlí a bolestivých pocitů znepokojuje každou osobu. Pokud žena táhne spodní část břicha hnědým výtokem, měli byste se poradit s gynekologem. Tento stav může být normou, ale může naznačovat patologii..

Co je hnědý nebo krvavý výtok??

Hlen, který vychází z pochvy, zčerná nebo zhnědne kvůli kapičkám krve v něm. V některých případech je tento jev normální: pokud bolí dolní část břicha, táhne dolní část zad a objeví se takový výtok, brzy začne menstruace. Po a uprostřed menstruace je tento jev také zřídka patologický. Vzhled krvavého výtoku byl často vyvolán traumatem sliznice po pohlavním styku nebo během deflorace.

Pokud takový hlen vychází místo menstruace a žena má sexuálního partnera, může to znamenat těhotenství.

Když menstruace nepřišla včas, ale místo toho se objevil takový výtok, nastal problém s hormony. U nechráněného sexu existuje podezření na STD infekci, mohou se objevit další příznaky, jako je svědění, suchost a další..

Při patologii během pohlavního styku může žaludek bolet. Pokud se výtok objevuje neustále po sexu, je to důvod jít k lékaři a konzultovat s ním tento problém..

Nebezpečný výboj

Tahající bolest v břiše nemůže mluvit o konkrétním onemocnění, může to být onemocnění reprodukčních orgánů, gastrointestinálního traktu nebo močového měchýře.

Nejběžnější onemocnění, při kterých bolí žaludek a může se objevit výtok:

Zánět v reprodukčních orgánech - hlavním příznakem je výtok a bolest zad;

 • Horečka a krevní hlen naznačují infekci.
 • Krev v moči naznačuje onemocnění urogenitálního systému.
 • Nemoci gastrointestinálního traktu se projevují bolestmi břicha a možným výtokem.
 • Apendicitida.

Neustálá bolest a malátnost mohou naznačovat chronické onemocnění, jehož povahu je třeba objasnit. Pro přesnou diagnózu lékařem patologie musíte určitě zjistit barvu sekrece, stejně jako vůni, frekvenci uvolňování a konzistenci. Díky těmto údajům bude lékař často schopen určit příčinu onemocnění..

Endometritida

Endometritida je zánět sliznice dělohy. Svalová vrstva orgánu je často ovlivněna. Taková nemoc se objevuje, když mohou infekční agens volně vstoupit do dělohy..

Hlavní příčiny vzniku a komplikací endometritidy:

 • Škrábání, neprofesionální potrat.
 • Oslabení imunitního systému po porodu.
 • Selhání hormonálních hladin.
 • Perorální antikoncepce.
 • Dostupné pohlavní choroby.
 • Porody při porodu.
 • Nedostatečná hygiena, zejména během menstruace.

Vývoj endometritidy je patrný po několika dnech infekce. Známky infekce jsou zimnice, výskyt krvácení u žen a také táhne žaludek. Hlen z pochvy může mít štiplavý zápach, při močení znatelnou bolestivost.

Pokud nebyla léčena akutní endometritida nebo nebyl dokončen léčebný postup, může se onemocnění stát chronickým. Taková komplikace vyvolává komplikace během těhotenství, často existují případy předčasného porodu. U chronické endometritidy bolí dolní část břicha, špinění se stává zelenými skvrnami kvůli hnisu a polypy mohou být komplikací. K diagnostice onemocnění je kromě odběru anamnézy odebrána krev pro testy a léčba je předepsána v nemocnici.

Endometrióza

Endometrióza je v současné době jedním z nejčastějších onemocnění v gynekologii. Jedná se o tvorbu benigních uzlin v pánevních orgánech. Nejvíce náchylné k chorobám jsou ženy v plodném věku, které čelí vysokému stresovému zatížení.

Hlavními důvody jsou dědičnost a hormonální změny v těle, stejně jako stres, špatné návyky, nadváha.

Známky nástupu onemocnění:

 • Bolest při vyprazdňování, sex, močení.
 • Prodloužená menstruace s velkou ztrátou krve.
 • Vzhled hnědého výtoku a bolesti v dolní části břicha před a po menstruaci.

Často nejsou žádné příznaky a přítomnost endometriózy je detekována pouze při gynekologickém vyšetření.

Toto onemocnění je léčeno léky a chirurgickým zákrokem. Včasná detekce a terapie se vyhne operaci. Aby se zabránilo vzniku endometriózy, musí žena věnovat pozornost svému stavu těla, včetně sledování hmotnosti, hladin hormonů, výživy.

Hyperplazie endometria

Hyperplazie endometria - patologie sliznice dělohy, spočívá v porážce vrstev endometria. Nejvíce náchylné k chorobám jsou ženy s endokrinními poruchami žijící v oblastech se špatnou ekologií plodného věku.

Změny endometria jsou benigní, ale pokud jsou přítomny, zvyšuje se riziko vzniku rakoviny.

Faktory přispívající k rozvoji nemoci:

 • Anorexie.
 • Stres.
 • Endokrinní onemocnění.
 • Nemoc jater.
 • Menopauza.
 • Slabá imunita.
 • Nadváha.

Hlavním znakem hyperplazie je vaginální výtok s nečistotami krve nebo krvácením, prodloužená menstruace.

Diagnostika se provádí pomocí ultrazvuku, kyretáže, hysteroskopie. Léčba může být lékařská nebo chirurgická.

Ovariální cysta

Cysta je benigní růst, který má tendenci růst. Nejohroženější jsou ženy v plodném věku, které mají menstruační abnormality.

Pokud má žena bolesti v podbřišku, může to znamenat výskyt komplikací. Toto onemocnění může být často doprovázeno poruchami močení a zácpou. Bolest v levém třísle je běžná, pokud cysta tlačí na střevo nebo močový měchýř..

Hlavními příčinami jsou onemocnění štítné žlázy, chirurgický zákrok, potrat.

Diagnóza se provádí vyšetřením, ultrazvukem, laparoskopií, MRI a anamnézou. Léčba závisí na věku, stádiu vývoje onemocnění, příznacích. Léčí se konzervativně a chirurgicky.

Po udržení plodnosti se mohou po léčbě tvořit cysty. Cysty, které již byly odstraněny, se znovu netvoří. Možnost otěhotnění je po jakémkoli typu léčby.

Myom dělohy

Myom je benigní nádor. Nejvíce náchylné k onemocnění jsou ženy po čtyřiceti letech. Často prochází bez příznaků a je detekován pouze během gynekologického vyšetření.

Hlavní důvody pro rozvoj myomů jsou:

 • Metabolická dysfunkce, cukrovka.
 • Hypertenze.
 • Zánět dělohy.
 • Nadváha.
 • Časná menopauza.
 • Přerušení těhotenství.
 • Náchylnost.

Příznaky onemocnění se mohou objevit až v pozdějších stadiích. Dolní část zad začíná bolet, dochází k těžkosti v břiše a nepohodlí během sexu. Vaše období se prodlužují a bohatší.

Anémie se stává komplikací průběhu onemocnění, přechodu nádoru na maligní, komplikacemi během těhotenství v budoucnu.

Mimoděložní těhotenství

Normální vývoj těhotenství je možný pouze v děložní dutině. Mimoděložní těhotenství je nebezpečná patologie. Často ohrožuje neplodnost v budoucnu a prasknutí tkání v místě lokalizace vajíčka. V tomto případě je pravděpodobnost úmrtí ženy vysoká..

Nejohroženější jsou pacienti, kteří podstoupili operaci pánevních orgánů, kteří mají problémy s hormonálními hladinami, kteří užívají OC.

Hlavními příznaky patologie jsou slabost, zvracení, změny tvaru hrudníku, bolesti břicha, výskyt krvavého výtoku..

Hormonální nerovnováha

Nepravidelná menstruace, potíže se spánkem, akné a problémová pokožka mohou být příznaky narušení hormonů. V případě podezření na takovou odchylku může endokrinolog předepsat krevní testy ke kontrole hladiny hypofýzy, štítné žlázy a pohlavních hormonů. V některých situacích je k potvrzení diagnózy předepsán ultrazvuk..

Polyp v děloze

Polyp je benigní formace. Existuje šance stát se rakovinovým nádorem, ale je malá. Toto onemocnění postihuje ženy všech věkových kategorií, ale vzdělání je nejčastější u žen po čtyřiceti letech..

Hlavními příznaky jsou nepravidelná menstruace s výraznou ztrátou krve, bolest v podbřišku, neschopnost otěhotnět. Často se vyskytuje pouze při rutinním vyšetření gynekologem. Je možné je identifikovat pomocí ultrazvuku, biopsie, rentgenového záření..

Příčiny onemocnění:

 • Hormonální poruchy, onemocnění endokrinního systému.
 • Stávající zánět v děloze.
 • Náchylnost.
 • Obezita.
 • Hypertenze.
 • Potrat.

Pro léčbu se nejčastěji uchylují k chirurgickým metodám, protože hormonální léčba ne vždy přináší výsledek.

Hlavními preventivními opatřeními je udržovat zdravý životní styl, vyhýbat se podchlazení, pravidelně navštěvovat lékaře.

Adnexitida

Adnexitida se nazývá zánět vaječníků a děložních přídavků..

Hlavními příznaky jsou bolest, skoky v tělesné teplotě, intoxikace. Menstruační cyklus je narušen. Tato patologie vede v budoucnu ke komplikacím těhotenství a neplodnosti..

Přítomnost pohlavně přenosných chorob, zanedbávání hygieny, nekontrolovaný pohlavní styk, hypotermie, přítomnost spirály uvnitř dělohy, potrat zvyšují riziko onemocnění.

Pro diagnostiku se používají data z anamnézy, výsledky vyšetření, bakteriální kultura, genitální nátěry.

Rakovina endometria

Příznaky rakoviny endometria se objevují na počátku onemocnění, což usnadňuje diagnostiku a včasnou léčbu. Toto onemocnění postihuje ženy všech věkových skupin, ale riziko vývoje je vyšší u žen po padesáti letech.

Hlavní příznaky onemocnění:

 • Krvavý výtok, buď rozmazaný, nebo hojný, ke kterému dochází mezi obdobími.
 • Krev vylučovaná hlenem nebo hnisem.
 • Bolest a nepohodlí při sexu.
 • Kreslení bolesti v dolní části břicha.

Tyto příznaky nemusí být nutně příznaky rakoviny, ale měly by být brány v úvahu, protože nejsou považovány za normální..

Infekce

Sexuálně přenosné infekce jsou léčitelné, ale existují výjimky: HPV, AIDS, genitální opar. Úspěch terapie spočívá v rychlosti a dokončení.

Příznaky infekce pohlavně přenosnými chorobami:

 • Svědění, zarudnutí a akné, vředy.
 • Oteklé lymfatické uzliny.
 • Bolestivé pocity ve vaginální oblasti.
 • Bolest při sexu a při močení.

Diagnostika se provádí vyšetřením a analýzou.

Je snadnější se těmto chorobám vyhnout, než je třeba je léčit později. Jako preventivní opatření se doporučuje používat kondomy, nemít promiskuitní sexuální život, pravidelně podstupovat testy na infekci.

Bolest vlevo se střevními poruchami

Bolest břicha nejčastěji svědčí o gastrointestinálních onemocněních. Při kontaktu s lékařem je nutné co nejpodrobněji popsat pocity a místa, kde je bolest lokalizována. To pomůže při stanovení diagnózy a předepsání správné terapie. K potvrzení onemocnění se používají ultrazvukové, krevní a další studie.

Nespecifická ulcerózní kolitida

NUC je zánět sliznice tlustého střeva. Toto onemocnění je nebezpečné s výskytem vážných komplikací.

Hlavními příznaky jsou průjem s krví, bolest, krvácení ze střev. Riziko vzniku onemocnění u žen je vyšší než u mužů. Onemocnění je diagnostikováno pomocí kolonoskopie, rentgenového záření, CT, koprogramu.

Pro léčbu patologie je často předepsána strava, v závažných případech úplné odmítnutí jídla.

Rakovina tlustého střeva

Častou příčinou rakoviny tlustého střeva je nezdravá strava, která zahrnuje užívání velkého množství karcinogenů. Při intestinální obstrukci působí na stěny střeva, díky čemuž se zdravé buňky znovu rodí do rakovinných buněk.

Hlavními příznaky jsou bolest břicha, zácpa, nadýmání, kolísání tělesné teploty a krvavý výtok s výkaly.

Abyste předešli nemoci, musíte sledovat stravu, zbavit se špatných návyků, vést aktivní životní styl.

Polypy tlustého střeva

Polypy jsou benigní formace na sliznici, které mají odlišný tvar, počet, velikost. Starší lidé jsou nejvíce náchylní k této nemoci.

Hlavní příčiny formací:

 • Nesprávná výživa.
 • Stávající gastrointestinální onemocnění.
 • Kouření a pití alkoholu.
 • Náchylnost.
 • Stáří.

Hlavními příznaky jsou bolest během vyprazdňování, průjem, střevní obstrukce, anémie a krvácení z konečníku. Pro prevenci nemoci se doporučuje vzdát se špatných návyků, nepřejídat se, jíst pouze zdravé jídlo.

Když je hnědé špinění normální

Vypouštění krví není vždy příznakem onemocnění, je to často normální fyziologický proces.

Vzhled výboje je považován za normu:

 • Před menstruací.
 • Krev po menstruaci po několika dnech.
 • Po porodu.
 • Po operaci (potrat, diagnostická kyretáž).
 • Užívání hormonálních léků, včetně perorálních kontraceptiv;
 • Mikrotrauma po sexu.
 • Po defloraci.

V současné době existuje mnoho nemocí, jejichž jedním z příznaků je hnědý nebo krvavý výtok. Včasná návštěva gynekologa pomůže zabránit rozvoji komplikací těchto onemocnění a zahájit léčbu co nejdříve..

Menstruační cyklus ženy v reprodukčním věku trvá od 21 do 35 dnů. Obvykle je to pravidelné a každá žena má jiný směr. Jeho frekvence závisí na fyziologických charakteristikách těla a porušení naznačuje přítomnost zánětlivého procesu, početí nebo jiných změn, ke kterým došlo.