Brnění v děloze je normou nebo známkou patologie?

Mnoho žen zažívá takový jev, jako je brnění v děložní dutině - takto může tělo signalizovat nástup těhotenství nebo indikovat průběh onemocnění. Ačkoli brnění je typické pro zdravé ženy - budeme o tom hovořit dále.

 1. Děloha a její struktura
 2. Role dělohy v životě ženy
 3. Brnění v děloze
 4. Hlavní příčiny brnění v děloze
 5. Před menstruací
 6. Během menstruace
 7. Po ovulaci
 8. Během těhotenství
 9. Dobré brnění
 10. Špatné brnění
 11. Doporučení
 12. Kdy navštívit lékaře?
 13. Recenze

Děloha a její struktura

Děloha je hladce svalnatý dutý orgán umístěný v pánevní oblasti, tvarem připomíná hrušku a je určena k nošení plodu během těhotenství.

Rozměry dělohy:

 1. U ženy, která ještě nerodila, váží děloha 50 gramů a po porodu se toto číslo zvyšuje na 100 gramů. v době klidu - jeho délka nepřesahuje 7-8 cm, šířka - 5 cm.
 2. Během období těhotenství se zvyšuje velikost dělohy - její stěny se táhnou až 32 cm a samotný dutý orgán je schopen odolat hmotnosti plodu až 5 kg.

Vazy podpírají její tělo na každé straně a zajišťují anatomicky dostatečný pohyb během těhotenství..

Ve své struktuře se rozlišuje tělo a krk, šíje - u mnoha žen je nakloněna dopředu. Část orgánu umístěná nad úrovní výtoku trubiček je spodní, na pravé / levé straně úplně dole jsou její boční okraje, horní jsou rohy dělohy.

Struktura stěn dělohy:

 1. Endometrium je vnitřní vrstva dělohy. Jeho tloušťka se pohybuje od 1 do 3 mm. a je prostoupen žlázami, produkuje tajemství a obnovuje se menstruací.
 2. Svalovou vnitřní vrstvou je myometrium. Během období těhotenství prochází změnami a jeho tloušťka nepřesahuje 3-10 mm.
 3. Vnější vrstva je serózní membrána v děloze a pobřišnici, která je připevněna k zadní / přední stěně.

Role dělohy v životě ženy

Děloha plní následující funkce:

 1. Ochrana vyšších pohlavních orgánů a pobřišnice před infekcí pronikající z pochvy - v tomto případě tuto roli přebírá cervikální kanál.
 2. Pravidelné, spontánní čištění dělohy, cervikálního kanálu, vaginální dutiny - mluvíme o pravidelné menstruaci.
 3. Účast na pohlavním styku a vytváření příznivých podmínek pro postup spermií cervikálním kanálem do dělohy a její dutiny, vejcovodů.
 4. Implantace do děložní dutiny vajíčka a vytvoření příznivých podmínek pro vývoj plodu během těhotenství, účast na procesu přirozeného porodu.
 5. Díky samotnému vazivovému aparátu tvoří a posiluje pánevní dno a podporuje vnitřní orgány umístěné nad ním.

Ale jak již bylo zmíněno dříve, jeho nejdůležitější funkcí je reprodukce, vytváření příznivých podmínek pro porod a porod dítěte.

Brnění v děloze

Jako fenomén může dojít k brnění v děloze kdykoli během života ženy. Tento signál z těla může naznačovat průběh řady patologických procesů a neměl by být ignorován, včas kontaktovat lékaře a absolvovat vyšetření.

Jak poznamenávají lékaři, takový příznak se může také objevit v těle na pozadí opožděného menstruačního toku - v tomto případě lékaři říkají, že jej lze vyprovokovat:

 • Cysta nebo poruchy způsobené hormonálními změnami;
 • Myom nebo eroze postihující děložní čípek;
 • Zánět lokalizovaný v orgánech a systémech malé pánve.

Většina žen v tomto případě nevěnuje pozornost brnění, užívá antispazmodiku a tím to všechno končí.

Ale taková samoléčba je boj s důsledky, ale ne hlavní příčina brnění v děloze, a je povolena jako jednorázová spása. Pokud se takový příznak projeví se záviděníhodnou pravidelností, měli byste okamžitě navštívit lékaře..

Hlavní příčiny brnění v děloze

Důvody, které vyvolávají patologické brnění v děloze, mohou být velmi odlišné - od zánětu a zpoždění menstruace až po maligní novotvary.

Před menstruací

V tomto případě mluvíme o jednotlivých charakteristikách fungování vnitřních orgánů, reprodukčního systému.

Patologické nemoci nejsou vyloučeny:

 • Pokud je patologický proces doprovázen častými cestami na toaletu, zpoždění menstruace ženy - s největší pravděpodobností se vyvíjí zánět močového systému. Pokud je brnění doprovázeno silným krvácením mezi menstruacemi, výtokem hnisu, měli byste okamžitě kontaktovat svého gynekologa.
 • Pocit brnění může být způsoben endometriózou a rakovinou, cystitidou a pyelonefritidou. Endometrióza nejčastěji vyvolává nepohodlí - brnění bude doprovázeno záchvaty nevolnosti a zvracení, nechutenství a celková slabost, zvýšená bolest při pohlavním styku nebo defekaci. V žádném případě byste tento příznak neměli nechat bez dozoru - při absenci včasné diagnostiky a léčby může zanedbaná patologie způsobit ženskou neplodnost.

Během menstruace

Brnění v děložní dutině během menstruace může naznačovat průběh zánětlivého procesu urogenitálního systému nebo hormonální nerovnováhu. Proto stojí za to omezit veškerou fyzickou aktivitu a plně odpočívat, užívat antispazmodiku.

Negativní příznaky - brnění v děloze během menstruace může být důsledkem:

 • hormonální nerovnováha a zánět orgánů a systémů malé pánve.
 • eroze a cystické novotvary.
 • s myomem dělohy.

Po ovulaci

Ovulace je přirozený, fyziologický proces uvolňování folikulu z vaječníku zralého vajíčka, zcela připraveného na následné oplodnění spermatem.

Toto je jedno z hlavních stadií menstruačního cyklu a velmi brnění v děložní dutině během tohoto období cyklu může naznačovat těhotenství ještě před samotným zpožděním menstruace..

Ačkoli negativní příznaky a narušení ovulačního období mohou být důsledkem zánětu, jehož zaměření je lokalizováno v orgánech pánevních systémů.

Může to být také vyprovokováno:

 • porucha funkce kůry nadledvin a štítné žlázy.
 • benigní / maligní novotvary v hypofýze nebo hypotalamu.
 • po utrpení stresu.

Stejný nedostatek ovulace může být důsledkem porušení jak menstruačního cyklu, například po potratu nebo potratu, tak následkem amenorey a nefunkčních typů děložního krvácení.

Během těhotenství

Brnění v děloze v prvním trimestru těhotenství - může způsobit obavy mnoha ženám, ačkoli lékaři uklidňují nastávající matky s tím, že se jedná o příznak naznačující restrukturalizaci těla.

Může to být z následujících důvodů:

 • Ihned po oplodnění se vajíčko připevní ke stěnám děložní dutiny a začne aktivně růst, což vede k protažení jeho stěn a podle toho i mravenčení. Pokud nepříjemné pocity nezpůsobují obavy, neprojevují se jako jasný příznak bolesti, situace by u ženy neměla vyvolávat paniku.
 • Také provokace brnění v děložní dutině během období těhotenství může být důsledkem nadýmání a zvýšené tvorby plynů u ženy. V tomto případě lékař doporučuje upravit vlastní stravu a fyzickou aktivitu s přiměřeným zatížením.
 • Ve 2. a 3. trimestru - brnění v děložní dutině může znamenat růst a tlak plodu na vnitřní orgány.
 • V 37-38 týdnu těhotenství brnění v děložní dutině nepřímo naznačuje bezprostřední porod.

Dobré brnění

Lékaři nazývají pocity brnění v děloze u těhotné ženy v normálním rozmezí, pokud:

 • připomínají v jejich průběhu dotek špičky tenké jehly;
 • samotné pocity se projevují výhradně fyzickým nebo emočním stresem;
 • mají extrémně krátkodobou ostrou povahu svého kurzu a neustále se neobtěžují;
 • další negativní znaky a vjemy v jejich projevu chybí.

Lékaři považují takové jevy za normu - plod roste a táhne stěny dělohy, svaly a vlákna blízkých orgánů, což vyvolává pocit brnění.

Taková bolest je krátkodobá a zmizí, když se změní poloha těla - ve svém projevu a průběhu je krátkodobá a není rušivá, projevuje se večer nebo v noci..

Jinak stojí za to navštívit gynekologa a podstoupit vyšetření.

Špatné brnění

Těhotná žena by měla upozornit na špatné brnění a bolesti v podbřišku trvající déle než 3 hodiny.

Zejména nepříjemné, výrazné příznaky doprovázené:

 • Útoky nevolnosti a rozrušení trávicího traktu doprovázené zvýšením tělesné teploty - to může znamenat komplikaci apendicitidy u ženy nebo otravu. Ale jak poznamenávají lékaři, v prvním trimestru to může znamenat mimoděložní těhotenství..
 • Pokud se žena obává pocitu nepohodlí v dolní břišní dutině a krvavého vaginálního výtoku, může to znamenat průběh placentární nedostatečnosti, předčasný únik plodové vody. V tomto případě je důležitá včasná pomoc, konzultace s gynekologem a lékařská pomoc kvůli vysokému riziku potratu a předčasného porodu..
 • S výrazným intenzivním pocitem pálení a bolestí při návštěvě toalety a močení - symptomatologie naznačuje průběh infekčních nebo zánětlivých procesů, které ovlivňují urogenitální systém ženy, nebo patologií, které postihují ledviny.
 • Pokud neustále pociťujete mírné brnění a cítíte napětí v děloze, měli byste se poradit s lékařem - může to znamenat hypertonicitu dělohy, která může v konečném důsledku způsobit spontánní potrat..

Doporučení

Jelikož jakékoli onemocnění a problémy s reprodukčním systémem jsou nebezpečným jevem, nemělo by se tedy ignorovat brnění v děloze, pokud dojde k nepohodlí..

Včasná diagnostika a léčba uchová zdraví ženy a zabrání rozvoji a diagnostice neplodnosti.

V tomto případě lékaři dávají svá doporučení:

 1. Bez ohledu na celkový zdravotní stav ženy musí pravidelně podstupovat vyšetření a konzultace s gynekologem. Nejméně 1-2krát ročně.
 2. Před návštěvou lékaře byste neměli užívat léky proti bolesti, stejně jako jiné léky, stejně jako diagnostikovat sami sebe a předepisovat léčbu. To s sebou nese mnoho negativních důsledků, vyhlazení a zkreslení symptomů patologie, oddálení léčby a rozvoj mnoha komplikací..
 3. Pokud máte podezření na mimoděložní těhotenství, navštivte lékaře a nechte se otestovat. Nebezpečí mimoděložního těhotenství by nemělo být podceňováno - embryo poroste, což způsobí prasknutí vejcovodů, což může být pro samotnou ženu smrtelné.
 4. Neměli byste zneužívat léky během období těhotenství, stejně jako před / před menstruací - každý lék proti bolesti nebo antibiotikum je koordinován s ošetřujícím lékařem.

Ve všech ostatních ohledech jsou lékaři jednomyslní - zdravý životní styl a nezneužívání alkoholu, kouření, dodržování aktivního životního stylu. Ve všech ostatních ohledech může na základě výsledků vyšetření a diagnostiky poskytnout doporučení pouze gynekolog.

Kdy navštívit lékaře?

Pokud jde o otázku, kdy stojí za návštěvu lékaře, lékaři jednomyslně říkají, že v případě odchylky od normy:

 • Když brnění v děloze obtěžuje více než den,
 • Ukazuje se krvavý nebo hnisavý vaginální výtok,
 • Tělesná teplota stoupá a znepokojuje se zimnice.

To platí zejména pro těhotné ženy, kdy jakákoli změna v těle a negativní dopad mohou vyvolat spontánní potrat, nitroděložní smrt plodu a předčasný porod..

Včasná pomoc lékařů a pozornost odborníků a přijetí okamžitých opatření pomůže zachovat život a zdraví matky a dítěte.

Ve všech ostatních ohledech je hlavní věcí dodržovat pokyny lékaře, vést zdravý životní styl, který bude mít příznivý účinek na celé tělo, zdraví ženy a jejích budoucích dětí.

Recenze

Recenze brnění v děloze:

Proč bolí žaludek před menstruací?

Dolní břicho bolí před menstruací: příčinou je PMS

Nepohodlí v předvečer menstruace je velmi častým problémem. Ve většině případů je spojena s hormonálními změnami v ženském těle, ke kterým dochází, když je odmítnuta slizniční vrstva v děloze. Komplex nepříjemných příznaků se nazývá dysmenorea nebo premenstruační syndrom - PMS.

Důvody tohoto nepohodlí jsou zcela přirozené a nejsou nebezpečné, ale u různých žen se projevují různými způsoby. Vše závisí na hladině hormonů a individuálních charakteristikách těla. Dysmenorea zpravidla trvá dva až tři dny a je doprovázena následujícími nepříjemnými příznaky:

 • Žena má bolesti v podbřišku. Nepříjemné pocity mohou být slabé a přetrvávající nebo mohou být paroxysmální.
 • Nálada se často mění. Pacient začne kňučet, být nervózní a podrážděný.
 • Existuje nepodložený pocit únavy, ospalosti.
 • Chuť k jídlu prudce stoupá, chuť k jídlu se může změnit.

PMS signalizuje hormonální změny v ženském těle. Taková restrukturalizace ovlivňuje emoční stav, práci trávicího traktu, může způsobit migrény a zvýšený krevní tlak.

Jak bolí žaludek před menstruací s nebezpečnými patologiemi

V některých případech žena cítí všechny příznaky blížícího se období, ale není tomu tak. Zpoždění v kombinaci s výrazným nepohodlí může mít patologické, zdraví ohrožující příčiny.

Nejčastější gynekologická onemocnění s podobnými příznaky:

 • Algomenorea. Pacientka s podobnou gynekologickou odchylkou má silné bolesti břicha a dolní části zad. Toto nepohodlí se objevuje týden před očekávaným datem menstruace a může přetrvávat po celou dobu cyklu krvácení. Za charakteristické příznaky algomenorey z běžného PMS lze považovat záchvaty nevolnosti a bolesti hlavy, depresivní stavy. Nemoc může být vrozená nebo získaná. Často se vyvíjí po potratu, zánětlivém onemocnění, instalaci nitroděložního tělíska.
 • Adnexitida a další zánětlivá gynekologická onemocnění. Při adnexitidě jsou dolní část zad a žaludek velmi bolestivé. Tělesná teplota stoupá, cyklus selhává, během intimity se objevují nepohodlí. Průběh zánětu může mít negativní důsledky pro reprodukční zdraví ženy. Pokud takové příznaky zjistíte, měli byste okamžitě vyhledat lékaře..
 • Endometrióza Patologická proliferace epitelu vede k nepohodlí v břiše, může se šířit do zad, nohou. Bolest se postupně zvyšuje a období je velmi těžké..
 • Genitourinární infekce. U těchto onemocnění se k příznakům PMS přidává vysoká horečka, svědění v oblasti vnějších genitálií, atypický výtok s nepříjemným zápachem..
 • Myoma. V děloze se vyvíjí benigní novotvar. V počátečních stádiích se nemoc nijak neprojevuje. S růstem nádoru se objevují menstruační nepravidelnosti, menstruace je bohatá, PMS je výrazná.

Lékaři také upozorňují na případy, kdy nepohodlí v dolní části břicha před předpisy není spojeno s orgány reprodukčního systému. Podobné příznaky se projevují u pacientů s gastrointestinálními poruchami, zánětem slepého střeva. Současně jsou navíc narušeny problémy se židlí..

Musím navštívit lékaře, pokud mě bolí břicho před menstruací

Žena by měla zacházet se svým zdravím co nejodpovědněji. To platí zejména pro mladé dívky, které plánují těhotenství v budoucnu. Pokud se u vás vyskytne menší nepohodlí, není nutné si urgentně domluvit schůzku s gynekologem. Musíte poslouchat své tělo, sledovat cyklus, abyste pochopili, proč bolí břicho, hrudník nebo dolní část zad.

Při mimoděložním těhotenství bolí i dolní část břicha

Pokud je nepohodlí tak silné, že narušuje normální život, nezapomeňte se o tom poradit s kvalifikovaným lékařem. Bolest, při které není možné normálně sedět nebo ležet, často naznačuje vývoj nebezpečných patologií. Může to být dokonce mimoděložní těhotenství, které vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc..

Je zakázáno užívat si silné léky proti bolesti samostatně. Takže namažete klinický obraz a k přesné diagnostice patologie bude zapotřebí více času a úsilí..

Proč bolí žaludek před menstruací, ale nedochází k žádnému výtoku

Situace je obzvláště nepříjemná pro ženu, když jsou přítomny všechny příznaky bezprostředního nástupu menstruačního krvácení, ale výtok se neobjeví. Důvody zpoždění v kombinaci s bolestivou bolestí břicha mohou být různé..

Tyto příznaky se nejčastěji vyskytují v následujících případech:

 • Ovulace. Přirozený proces prasknutí folikulu a uvolnění vajíčka může být doprovázen nepohodlí, které je lokalizováno na pravé nebo levé straně břicha. Takové příznaky se zpravidla objevují uprostřed menstruačního cyklu a signalizují, že nastalo nejpříznivější období pro početí dítěte..
 • Těhotenství. Zpoždění v kombinaci s příznaky PMS je jedním z nejčastějších příznaků těhotenství. V prvních týdnech, během implantace embrya, se výrazně zvyšuje tón v děloze. Pocity jsou přesně stejné jako v předvečer menstruace. Pokud krvácení nezačne do týdne a test ukáže dva proužky, domluvte si schůzku se svým gynekologem. Vysoký tón dělohy může vyvolat potrat.
 • Křečové žíly v orgánech reprodukčního systému.
 • Adheze nebo endometrióza.
 • Myoma.

Zpožděná menstruace a bolest v podbřišku narušují pacienty s chronickou cystitidou, urolitiázou. Všechny tyto patologie musí být léčeny pod přísným dohledem kvalifikovaného lékaře po komplexní předběžné diagnóze..

Co dělat, abyste zmírnili křeče

V případě silné bolesti se obraťte na svého gynekologa. Lékař provede vyšetření a v případě potřeby předepíše další diagnostiku ve formě krevního testu nebo ultrazvuku. Pokud jsou nalezeny závažné patologie, jsou předepsány metody hardwarového výzkumu - MRI nebo CT, laparoskopie nebo hysteroskopie. Po stanovení přesné diagnózy je zvolena účinná léčba.

Pokud vás žaludek bolí před menstruací v důsledku přirozených fyziologických procesů, můžete se pokusit odstranit nepohodlí sami doma. K tomu se používají léky různých skupin..

 • Antispazmodika. Umožní vám rychle odstranit svalové křeče v děloze. Tyto léky jsou dostupné bez lékařského předpisu, ale před jejich užitím si musíte pečlivě přečíst pokyny. U PMS se doporučují léky ve formě tablet nebo rektálních čípků.
 • Nesteroidní protizánětlivé léky. Léky této skupiny rychle zmírňují bolest, bojují proti zánětu. Můžete odstranit nepříjemné příznaky pomocí tablet, ve kterých je účinnou látkou paracetamol, ibuprofen, diklofenak. Pamatujte, že tyto léky mají závažné kontraindikace, a než začnete užívat, nezapomeňte se poradit se svým lékařem. Striktně dodržujte doporučené dávkování.

Můžete obnovit normální pohodu před menstruací a eliminovat nepohodlí bez léčby. K tomu někdy stačí udělat lehká cvičení, aplikovat teplou vyhřívací podložku na žaludek, provést lehkou masáž, obohatit stravu velkým množstvím užitečných vitamínů a mikroelementů. Všechny tyto akce lze provést, pouze pokud jste si jisti, že jste naprosto zdraví..

Ženské měsíční krvácení je často doprovázeno břišním diskomfortem a bolestí. Je zcela normální, pokud je nepohodlí malé a příliš neovlivňuje kvalitu života. Nezapomeňte, že musíte navštívit gynekologa nejméně dvakrát ročně. To vás ochrání před rozvojem nebezpečných patologií a zachová reprodukční zdraví..

Brnění v děloze před menstruací

Když děloha bolí před menstruací, žena nezažije nejpříjemnější pocity. Kromě nepohodlí a křečí v dolní části břicha jsou dívky trápeny dohady: co způsobilo takové onemocnění. Tento příznak často naznačuje blížící se nástup menstruace nebo možné patologie reprodukčního systému..

Bolest v děloze a menstruační cyklus

Algomenorea - to je to, co vědecká medicína nazývá bolestivost před nástupem menstruace. Každá druhá ze tří žen trpí projevy křečí doprovázenými dalšími příznaky:

 • nevolnost;
 • nevolnost;
 • zimnice;
 • zvracení.

V některých případech je to jen signál o nástupu menstruace, v jiných - první zvony o patologiích v těle.

Proč děloha bolí před menstruací

Charakteristické křeče v děloze před menstruací se vyskytují z jednoho důvodu: endometrium, když nedojde k těhotenství, je vyloučeno ze stěn dělohy. Současně se uvolňuje velké množství prostaglandinů, které jsou zodpovědné za silnou kontrakci svalů, což způsobuje nepohodlí. Je téměř nemožné se tomuto pocitu vyhnout. U jedné části žen je silně vyjádřena, u druhé tolerována..

Pokud děloha bolí před menstruací několik dní, s největší pravděpodobností to není odchylka od normy. Toto znamení bude charakteristickým příznakem blížící se menstruace..

Několik důvodů, proč děloha bolí před menstruací týden před nimi:

 • adheze pánevních orgánů;
 • poškození trávicího traktu;
 • porušení menstruačního cyklu;
 • pozdní ovulace;
 • těhotenství;
 • zánět pohlavních orgánů.

Proč děloha bolí během menstruace

Nástup bolesti přímo během menstruace je považován za normu: tělo se snaží co nejrychleji odstranit odmítnuté endometrium spolu s neoplodněným vajíčkem.

Většina žen o tom nepřemýšlí a předem se zásobuje léky proti bolesti, aby zmírnila nepohodlí. Totéž se děje, když děloha kolitida týden před menstruací. Naivně věřit, že se jedná o předzvěsti výtoku, dívky blokují nepohodlí pilulky.

Důvody tohoto jevu jsou:

 1. Mladý věk - dívka právě vstoupila do reprodukčního věku, menstruační cyklus ještě nebyl stanoven.
 2. Nadměrná fyzická aktivita - způsobuje bolest v děloze během menstruace, stejně jako příčinu tonusu dělohy před menstruací.
 3. Sexuální styk - pokud již začala menstruace a pohlavní styk byl proveden, mohou také nastat křeče.

Proč děloha bolí po menstruaci

Většinou je žena znepokojena mravenčením v děloze po menstruaci, kdy je několik dní po ukončení výtoku pozorována bolest. Pokud se situace pokaždé opakuje, gynekologové to spojují s mírným zvýšením hormonů. Kromě toho existuje několik dalších důvodů:

 • užívání určitých léků;
 • akutní zánět slepého střeva;
 • otrava;
 • cystitida;
 • zánět vaječníků;
 • zánět jiných pohlavních orgánů;
 • svalové napětí nebo zranění.

Všechny tyto problémy mohou být důvodem, proč děloha bolí, protože nepohodlí je soustředěno v dolní části břicha, které lze snadno zaměnit za křeče..

Proč děloha bolí uprostřed cyklu

Dalším nepochopitelným jevem, který děsí dívky, je bolest v děloze uprostřed cyklu. Nejběžnější příčinou je nástup ovulace, ke které dochází u žen v reprodukčním věku. Další předpoklady pro výskyt bolesti budou následující:

 1. Implantace vajíčka - když dojde k početí, vajíčko sestoupí do děložní dutiny a připojí se k sliznici.
 2. Gynekologické patologie: zánět přívěsků, adenomyóza, ovariální cysty, prasklé ovariální cysty.

Pokud vyšetření ukázalo, že nedošlo k těhotenství, nedošlo k ovulaci, pak se naléhavě doporučuje poradit se s lékařem. Takový nebezpečný příznak, jako je brnění v děloze 22. dne cyklu, může naznačovat vážné problémy..

Jak zmírnit bolest

Většina žen tradičně užívá antispazmodické léky k úlevě od bolesti, když je děloha během menstruace zmírněna. Tento přístup se nepovažuje za účinný, protože léky se nezaměřují na příčinu bolesti. Po malé pomoci se bolesti znovu vrátí.

Místo toho gynekologové doporučují používat protizánětlivé léky proti bolesti. Některým dívkám pomáhá obvyklý „ibuprofen“, takže nemá smysl běhat po lékárnách a hledat lék se složitým složením. Z nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID) můžete užívat přípravky "Ketanov", "Nise", Tempalgin "," Nurofen "," Dexalgin ".

Když je bolest příznakem patologie

Existuje několik případů, kterým byste měli věnovat pozornost a okamžitě si domluvit schůzku s gynekologem. Abyste se chránili před chronickými patologiemi, měli byste pečlivě sledovat své zdraví a zaznamenat příznaky neobvyklé pro tělo:

 • táhne dělohu uprostřed cyklu, zatímco bolest je výrazná, doprovázená nevolností a zvracením, zimnicí, závratě a horečkou;
 • dochází k nadýmání a ke zvýšení množství plynu;
 • táhne dělohu před menstruací, objeví se migréna, pocit tepla, ztráta vědomí je možná;
 • léky proti bolesti nepomáhají;
 • dochází k porušení cyklu a ke snížení tělesné hmotnosti;
 • bolest v děloze může trvat asi 2 dny.

Další informace o bolestivých menstruacích najdete ve videu:

Prevence

K odstranění bolestivých období se doporučuje provést preventivní opatření. Vyhýbejte se například sedavému životnímu stylu, nezneužívejte alkohol. Také stojí za to přestat kouřit, pít silnou kávu a čaj. Důležitým aspektem je normalizace výživy. Doporučuje se jíst potraviny s nenasycenými mastnými kyselinami nebo je nahradit hotovými vitamíny z lékárny. Nezapomeňte na včasnou hygienu genitálií - musí se to provádět dvakrát denně..

Závěr

V případě, že děloha bolí před menstruací a není to spojeno s nástupem menstruace, měli byste věnovat pozornost uvedeným příznakům. Mírné brnění není odchylkou a je pravděpodobnější, že bude předzvěstí výtoku, ale závažnější příznaky vyžadují návštěvu lékaře.

Jak je bolest dělohy spojena s obdobími

Bolestivé pocity v děloze způsobují určité nepohodlí. Bolest může začít několik dní před menstruací, zesílit se během menstruace a dokonce pokračovat i po menstruaci. A někdy jsou nepohodlí přítomny pouze v určité dny cyklu. Pokud některý orgán bolí, musíte mu věnovat pozornost a pochopit, co způsobilo takovou reakci. Pojďme zjistit, proč děloha bolí před menstruací, na začátku cyklu a po skončení menstruace..

Brnění v děloze několik dní před menstruací

Izolované bolesti dělohy několik dní před menstruací nikoho nevystraší, zvláště pokud se neobjevily žádné další alarmující příznaky. Úzkost způsobuje brnění v děloze před menstruací, které je přerušované. Pokud k tomu dojde v každém cyklu, pak můžeme určitě hovořit o patologii dělohy nebo jejích přílohách.

Pravidelná bolest dělohy před menstruací, kterou lze popsat jako mravenčení, může být příznakem následujících onemocnění:

 • cystitida;
 • rakovina dělohy;
 • pyelonefritida;
 • endometrióza.

Jedná se o nejčastější patologie, ale je jich mnohem více. Pokud dojde k bolesti nebo kolitidě v děloze před menstruací kvůli nějakému druhu nemoci, nebude možné ji určit sami. To by měl udělat gynekolog a předtím si můžete pomoci léky proti bolesti, pokud to nevydržíte..

Pokud je brnění v děloze před menstruací doprovázeno krvavým výtokem, pak můžeme hovořit o předčasném potratu nebo mimoděložním těhotenství.

Existují situace, kdy dívka před menstruací zažila bolesti dělohy, ale vzala si je pomocí pilulek. Špatné pocity prošly s nástupem výtoku a žena na ně zapomene, dokud se po měsíci vše nezopakuje. V tomto bludném kruhu můžete zůstat mnoho měsíců a zapomínat, že problém není vyřešen, ale pouze odstraněny příznaky. Pokud je nemoc zahájena, je mnohem obtížnější se s ní vyrovnat..

Problém může být také v nitroděložním těle..

Existují situace, kdy bolesti nenaznačují patologii, ale pokud trvají několik cyklů nebo způsobují vážné nepohodlí, je nejlepší se poradit s gynekologem. Bez dalších příznaků není možné určit, zda se jedná o problém nebo ne. Pokud existuje více příznaků (horečka, hnisavý výtok, krvácení, bolest v jiných částech těla atd.), Pak opět bez lékaře nelze problém určit.

Bolest během menstruace

Neexistuje jasná a jednoznačná odpověď na otázku, proč děloha bolí během menstruace. K tomu obvykle dochází v důsledku normálních fyziologických procesů v ženském těle, které jsou spojeny s menstruačním cyklem. Bolest však může být příznakem nemoci..

Normální reakce těla

Je třeba poznamenat, že bolestivost dělohy je nejběžnější pro první dny cyklu, a ne před nebo po menstruaci..

 1. Pokud nedošlo k početí, endometrium vytvořené pro tyto účely se začne odlupovat v děloze. Na jeho místě vyroste nová vrstva pro budoucí potenciální oplodnění, nyní je však nutné odstranit zbytečné endometrium z těla. Aby se zbavila starého endometria, děloha se intenzivně stahuje. Jelikož se jedná o svalový orgán, může dojít k přetížení v důsledku takových kontrakcí, což vede k výskytu menších bolestí..
 2. Příčinou bolesti může být také speciální anatomická struktura dělohy (její odchylka zpět), což poněkud ztěžuje odtok menstruační krve. Způsobuje také určitou bolest během období..
 3. Bolestivé pocity v oblasti třísla vznikají v důsledku zvýšení citlivosti vaginální sliznice. Vagina se také rozšiřuje, aby endometrium mohlo lépe projít. Tyto změny lze vnímat jako pocity přímo v děloze..

Bolest v děloze během menstruace není vždy normální. Někdy vznikají v důsledku hormonálního narušení, zánětu, novotvarů a jiných patologických stavů..

Reakce na patologii

Abyste pochopili, proč děloha bolí během menstruace, musíte odpovědět na otázku, o jakou bolest jde?

 1. Akutní bolest často naznačuje zánětlivé procesy v samotné děloze nebo jejích přílohách. Takové pocity jsou obzvláště nebezpečné, pokud jsou doprovázeny zvýšenou teplotou..
 2. Tahavé bolesti obvykle naznačují normální fyziologické procesy.
 3. Tupá bolest může být příznakem široké škály nemocí, a to jak souvisejících s gynekologií, tak nikoli;
 4. Pulzující bolest může naznačovat zánět, ale ne vždy.

Ostrá, bodavá nebo pulzující bolest je důvodem pro vyhledání lékařské pomoci.

Musíte se zeptat sami sebe, jestli je to opravdu bolest dělohy? Něco jiného může bolet a mýlit se s problémem s dělohou.

Bolestivé pocity mohou být způsobeny:

 • endometritida;
 • ooforitida;
 • vaginitida;
 • adnexitida;
 • salpingitida;
 • cervicitida.

Je těžké pochopit, zda děloha bolí během menstruace v důsledku patologie nebo přirozeného procesu. Proto musíte vědět o alarmujících příznacích, které jsou kromě bolesti dělohy důvodem pro kontaktování gynekologa.

 1. Svědění a pálení.
 2. Nevolnost se zvracením.
 3. Vysoká teplota.
 4. Bolestivost během nebo po pohlavním styku.
 5. Špinavý vaginální zápach.
 6. Výrazné zabarvení vnějších genitálií.
 7. Bohatý výboj atypické barvy (tmavá, zelená, šedá atd.).
 8. Silné močení.
 9. Bolestivost podbřišku při stisknutí.

Nerad bych se bál příběhy o výskytu nemocí a metodách léčby některých z nich. Je však lepší neváhat, zvláště pokud jde o ženský reprodukční systém..

Příčiny bolesti v děloze po menstruaci

Odpověď na otázku, proč děloha bolí po menstruaci, je třeba se podívat na příčiny problému před a během menstruace (popsáno výše). Zdálo by se, že všechny vylučovací procesy již skončily a s nimi měl odejít pocit nepohodlí v děloze. Ukazují takové bolestivé pocity patologii?

Pokud pocity bolesti trvají déle než dva dny, mají vysokou intenzitu nebo mají alarmující příznaky (horečka, závratě, celková slabost, nevolnost atd.), Měli byste navštívit gynekologa.

Zvýšená hladina estrogenu může po menstruaci způsobit bolest dělohy. Jakékoli porušení hormonálního pozadí může vést k podobným bolestivým pocitům. Několik dní po ukončení menstruace by se mělo hormonální pozadí vyrovnat.

Pokračování bolestivých pocitů po ukončení menstruace může být způsobeno nevhodnou stravou, silným stresem, léky, celkovým oslabením těla a dalšími faktory, které je mimořádně obtížné určit.

Po menstruaci často začíná bolet děloha v důsledku zánětlivých procesů.

Pokud se po skončení menstruace objeví bolestivé pocity, je to velmi zvláštní a vyžaduje konzultaci s gynekologem. Pokud během a po menstruaci kolitida v děloze, pak jsou důvody stejné (byly popsány dříve). Po dvou dnech musíte jít k lékaři, pokud bolest nezmizela.

Bolestivost dělohy nelze vždy určit, protože mnoho lidí si tento pocit mýlí s reakcí těla na otravu jídlem, zánět slepého střeva, zánět pohlavních orgánů, kameny v močové trubici atd..

Hlavní věc, kterou si musíte pamatovat, je, že pokud bolest nezmizela sama o sobě, je velmi silná, doprovázená negativními příznaky nebo pravidelně přichází s cyklem, pak je nutná pomoc gynekologa.

Během menstruace je roztržená vrstva endometria odstraněna z dělohy, která vychází s krví. Problémy s menstruací začínají, když endometrium [...]

S nástupem menstruace musí dívky upravit svůj životní styl. Ve většině oblastí činnosti není třeba nic měnit, ale některé situace [...]

Menstruace je normální fyziologický proces, který probíhá během celého reprodukčního věku dívky a ženy. Vzhledem ke zvláštnostem tohoto procesu [...]

Gynekologické výrobky k jednorázovému použití pro hygienické účely jsou pro moderní ženu skutečnou spásou. Pokud jde o podložky, ženy nemají [...]

Může děloha bolet před menstruací, během ní nebo po ní: proč se to stane a co dělat?

Ženy a dívky se často obracejí na gynekologa se stížností, že během menstruace bolí děloha. Ve většině případů je tento jev způsoben přirozenou reakcí na oddělení a opuštění endometria. Stává se však, že silná bolest signalizuje onemocnění, které vyžaduje pozornost gynekologa a důkladné vyšetření. Proč může děloha bolet během menstruace?

Bolest v děloze několik dní před menstruací

Nepohodlí a bolest v pánevní oblasti trápí mnoho žen před menstruací. Mnozí jsou na to zvyklí a vědí, že pokud bolí dolní část břicha, brzy počkají na menstruaci. Nepříjemné pocity brnění mohou být způsobeny:

 • nízký práh citlivosti;
 • hormonální nerovnováha;
 • intenzivní kontrakce dělohy v důsledku zvýšení prostaglandinů v krvi;
 • nedostatek endorfinů v těle;
 • zvýšený tón pohlavního orgánu.

Pokud se bolesti objeví týden před začátkem nového cyklu a jsou monotónní nebo křečovité, měli byste se určitě poradit se svým lékařem. Takové pocity mohou naznačovat endometriózu, přítomnost myomatózního uzlu, pyelonefritidu, onkologické patologie, cystitidu. Bolest je často způsobena nesprávně nainstalovanou spirálou dělohy. Chcete-li zjistit, proč pohlavní orgán bolí, pomůže vám komplexní vyšetření.

Bolest během menstruace

Silná bolest během menstruace signalizuje patologické procesy. Často se jedná o projev zánětu v pánevních orgánech, endometriózu, ohýbání dělohy. V takových případech je důležité naléhavě konzultovat odborníka:

 • silné křeče a bolesti;
 • trvání bolesti je více než jeden den, zatímco léky proti bolesti nepomáhají;
 • prodloužené hojné vypouštění (jedna noční vložka je vyplněna za 4 hodiny);
 • velké a četné sraženiny v menstruační krvi;
 • svědění, nepříjemný zápach z genitálního traktu před začátkem cyklu.

Bolestivé pocity po menstruaci

Pokud vaše menstruace pomine, ale nepohodlí přetrvává, musíte zjistit příčinu jejího výskytu u lékaře. Akutní bolest v děloze a vaječnících často naznačuje zánětlivé procesy - endometritidu, adnexitidu, cervicitidu. Obvykle jsou doprovázeny malátností a zvýšením tělesné teploty..

Bolest v děloze může naznačovat taková onemocnění močového systému, jako je pyelonefritida, cystitida. Pulzující bolesti, lumbago může naznačovat zánět konečníku. Někdy může žena zaútočit na apendicitidu, střevní patologie pro bolest v pohlavním orgánu. Každý případ je individuální, je důležité nevydržet nepohodlí, ale podstoupit komplexní vyšetření. Včasně identifikované a léčené onemocnění zachová plodnost, vyhne se progresi vážného onemocnění a jeho dlouhodobé léčbě v budoucnu.

Je možné zabránit výskytu nepohodlí spojeného s přirozenou restrukturalizací těla během menstruace? Lékaři doporučují:

 • fyzická aktivita;
 • zdravý životní styl;
 • pravidelný intimní život;
 • odmítnutí špatných návyků.

Výživa hraje zvláštní roli. Před menstruací byste měli dodržovat vegetariánskou stravu, pít více čerstvě vymačkaných šťáv. Masáž, jóga, akupunktura mají v tuto chvíli pozitivní účinek. Emoční rovnováha a nedostatek stresu jsou důležité.

Může děloha bolet před menstruací, během ní nebo po ní: proč se to stane a co dělat?

Ženy a dívky se často obracejí na gynekologa se stížností, že během menstruace bolí děloha. Ve většině případů je tento jev způsoben přirozenou reakcí na oddělení a opuštění endometria. Stává se však, že silná bolest signalizuje onemocnění, které vyžaduje pozornost gynekologa a důkladné vyšetření. Proč může děloha bolet během menstruace?

Bolest v děloze několik dní před menstruací

Nepohodlí a bolest v pánevní oblasti trápí mnoho žen před menstruací. Mnozí jsou na to zvyklí a vědí, že pokud bolí dolní část břicha, brzy počkají na menstruaci. Nepříjemné pocity brnění mohou být způsobeny:

 • nízký práh citlivosti;
 • hormonální nerovnováha;
 • intenzivní kontrakce dělohy v důsledku zvýšení prostaglandinů v krvi;
 • nedostatek endorfinů v těle;
 • zvýšený tón pohlavního orgánu.

Pokud se bolesti objeví týden před začátkem nového cyklu a jsou monotónní nebo křečovité, měli byste se určitě poradit se svým lékařem. Takové pocity mohou naznačovat endometriózu, přítomnost myomatózního uzlu, pyelonefritidu, onkologické patologie, cystitidu. Bolest je často způsobena nesprávně nainstalovanou spirálou dělohy. Chcete-li zjistit, proč pohlavní orgán bolí, pomůže vám komplexní vyšetření.

Bolest během menstruace

Silná bolest během menstruace signalizuje patologické procesy. Často se jedná o projev zánětu v pánevních orgánech, endometriózu, ohýbání dělohy. V takových případech je důležité naléhavě konzultovat odborníka:

 • silné křeče a bolesti;
 • trvání bolesti je více než jeden den, zatímco léky proti bolesti nepomáhají;
 • prodloužené hojné vypouštění (jedna noční vložka je vyplněna za 4 hodiny);
 • velké a četné sraženiny v menstruační krvi;
 • svědění, nepříjemný zápach z genitálního traktu před začátkem cyklu.

Bolestivé pocity po menstruaci

Pokud vaše menstruace pomine, ale nepohodlí přetrvává, musíte zjistit příčinu jejího výskytu u lékaře. Akutní bolest v děloze a vaječnících často naznačuje zánětlivé procesy - endometritidu, adnexitidu, cervicitidu. Obvykle jsou doprovázeny malátností a zvýšením tělesné teploty..

Bolest v děloze může naznačovat taková onemocnění močového systému, jako je pyelonefritida, cystitida. Pulzující bolesti, lumbago může naznačovat zánět konečníku. Někdy může žena zaútočit na apendicitidu, střevní patologie pro bolest v pohlavním orgánu. Každý případ je individuální, je důležité nevydržet nepohodlí, ale podstoupit komplexní vyšetření. Včasně identifikované a léčené onemocnění zachová plodnost, vyhne se progresi vážného onemocnění a jeho dlouhodobé léčbě v budoucnu.

Je možné zabránit výskytu nepohodlí spojeného s přirozenou restrukturalizací těla během menstruace? Lékaři doporučují:

 • fyzická aktivita;
 • zdravý životní styl;
 • pravidelný intimní život;
 • odmítnutí špatných návyků.

Výživa hraje zvláštní roli. Před menstruací byste měli dodržovat vegetariánskou stravu, pít více čerstvě vymačkaných šťáv. Masáž, jóga, akupunktura mají v tuto chvíli pozitivní účinek. Emoční rovnováha a nedostatek stresu jsou důležité.

Bolest v děloze před menstruací

16. a 17. června došlo k sexu a ten chlap mě dokončil, byl jsem na vrcholu, poté jsem šel na toaletu a uniklo to. Cyklus je nepravidelný, ale podle kalendáře došlo k ovulaci právě ve dnech, kdy došlo k sexu. Mohl bych otěhotnět? Další měsíce jsou 4. – 5. Července. Nyní žaludek velmi bolí jako menstruace a někdy brnění v děloze a vaječnících. To se nikdy předtím nestalo, když jsem měl menstruaci. Pokračovat ve čtení →

Ahoj! Chtěla jsem se vás zeptat, jaké známky těhotenství jste zaznamenali / zaznamenali před menstruací. Po ovulaci se moje tělesná teplota udržuje od 36,9 do 37,3 a bolí mě bradavky. Před pár dny se kolem dělohy a levého vaječníku objevily pocity brnění. Před. Pokračovat ve čtení →

Dívky, dnes mám 12 DPO. Menstruace by měla přijít v úterý. Bolesti žaludku začaly v noci. Táhne, jako by menstruace přišla. Je už večer a všechno bolí, těsnění je čisté. Neexistují žádné alokace. Bolesti hlavy a závratě, pálení žáhy a průjem. Dokonce i v noci se zdálo, že děloha vibruje. Nevím, jak to vysvětlit. Na levé straně vaječníku, jako by tam něco bylo. Nevím. )) Možná někdo takový? Pokračovat ve čtení →

po O 11 dnech uplynulo táhne dno, jako by dlažební kostka byla přivázána k děloze, dolní část zad bolí s prvním, nebylo to tak až do měsíčních 4 dnů, kdo to měl? sdílet Přečíst více →

Dívky, řekněte mi, kdo to byl, možná se ukázalo, že je to těhotenství, hrudník bolel po ovulaci po dobu jednoho týdne, pak se to zastavilo, cyklus 35 dnů, počínaje dnem 31, dolní část břicha táhne, mírná bolest a jako by kolika v děloze a pocit, že menstruace brzy začne, ale oni. Pokračovat ve čtení →

Před pár dny začalo v děloze podivné protahování, takový pocit, že menstruace brzy začne. Alokace jsou transparentní zároveň, je jich mnoho, velmi mnoho. S čím jsou tyto bolesti spojeny? Proč jsou nějaké epizodické, opravdu se neobtěžují. Nyní máme dobrý den a dítěti je téměř 10 měsíců. Jaké to bylo na začátku menstruace po dlouhé přestávce? Pokračovat ve čtení →

Piju kančí dělohu několik dní, břicho bolí jako během menstruace, a dokud menstruace není stále dva týdny. Kdy bolest obvykle zmizí? Pokračovat ve čtení →

Poslední menstruace 25. 8. 2016. PA byla 26 a 30. Chápu, že ve skutečnosti je brzy, ale. Včera jsem snědl sklenici s okurkami (kterou nenávidím) a druhý den jsem strašně nemocný. Nemohu ani kouřit ((táhne dělohu... svaly bolí nad hrudníkem) Přečíst více →

Z nějakého důvodu, jen ráno mě hodně bolí hrudník.. a nohy pod kolenem (velmi mě na tomto místě během menstruace bolí, očividně se děloha vydává). Během dne vůbec žádná bolest, ani v podbřišku, ani na hrudi, ani nikde jinde. S čím to může být spojeno? Pokračovat ve čtení →

Dívky jsou roztomilé.. kteří narazili.. pomoc.. dnes 20 DPP.. těhotenství bylo potvrzeno a krvácení se otevřelo.. jako menstruace, byli převezeni do nemocnice.. injekčně tranexam.. lyufaston šoková dávka. ráno je všechno v pořádku. ale opět hysterické bolesti začínají v děloze. znovu tranexam.. panenky papaverinu. je tam bolest... dost.. krev. posey vejce v děloze.. co dělat ?? Je to všechno ?? Neprojde kolem Přečtěte si více →

Dívky, 27 dní zpoždění, dělám testy, je tu druhý proužek, ale nestane se jasný, ani za dva dny ani za týden. Před dvěma týdny jsem šel k lékaři, podíval se a řekl, že děloha se zvětšila, ale za dva týdny k ní přijdu. Teď mě velmi bolí hrudník a táhne mě dolní část zad, všechno je jako před menstruací, ale nejsou. Je šíleně děsivé, že je možné, že zmrazené b :( Přečtěte si více →

Holky, ahoj! Nyní mám, jako je toto, 2 týdny zpoždění, udělal jsem 2 testy a oba jsou negativní, děloha se napíná, pak se uvolňuje, bolí dolní část zad, hrudník je citlivý, ale nebolí, bazální teplota je 37,1, a tak je to již čtvrtý den. Pouze lékaři na konci měsíce ((((co to je. Těhotenství nebo zánět. Možná to někdo měl. Poslední menstruace byla 31. července, nikdy nedošlo k takovému zpoždění) (((Přečtěte si více →

Takže jsem čekal // pruhy! A znovu prázdnota. Nemohl jsem odolat a udělal test. Hrudník hodně bolí, je těžký a tolik narostl! Až o 4–5 dní více. A píchlo to do dělohy a někdy nutkání na zvracení bylo náhlé a zdravotní stav byl, jako kdyby narazil traktor ((. Přečíst více →

Tady jsou dívky, ženy, které byly nyní těhotné nebo těhotné, mám na vás otázku: Kdo měl bolestivé menstruace před B (takže ještě před kroucením a bez léků proti bolesti na jeden den), jak jste vydrželi těhotenství? ! Byly periodické bolesti v dolní části břicha, po stranách dělohy?! A tak se všemi těmito bolestmi dobré výsledky ultrazvuku a dalších analýz. Jak dlouho tyto bolesti trvaly a jakou měli povahu? Pokračovat ve čtení →

Včera jsem byl na recepci, hlava je už u východu, krk je měkký, připravuje se. Verdikt: možná týden. Děloha je ztuhlá a někdy bolesti jako menstruace. Žádná chuť k jídlu, nevolnost, silná slabost, neustálá touha spát - to lze očekávat. Pokračovat ve čtení →

Menstruace přišla o 5 dní dříve. Pokud se to dá nazvat menstruací. Byl potřísněn tmavě hnědou, sraženiny jsou již celé hnědé a zvlněné a trochu. A tak 5 dní mazlení. S tím vším vážně podřezával žaludek, bolesti v dolní části zad. Na ultrazvuku se rozšíří cervikální kanál a děložní dutina. V děloze jsou hematometry. Lékař předepsal spoustu léků před 3 dny. Bolesti jsou pryč. Dnes to kňučení znovu ((A hlavní věcí je žádná diagnóza (Přečtěte si více →

Když se posadím, zesílí se to. Bolest jako při menstruaci. Začalo to před týdnem. Dohodla jsem si schůzku na 22 u gynekologa a včera jsem byla na ultrazvuku. Mimochodem, kojím svou dceru 1.4, po porodu nebylo žádné období. Uzist řekl, že je vše v pořádku, obraz je, jako by menstruace začala do 2 týdnů, jediná věc je, že za dělohou je volná tekutina, ale po menstruaci by měla zmizet a tato tekutina může způsobit bolest. Řekla, že přijde po menstruaci na kontrolu, a pokud nejsou, pak skrz. Pokračovat ve čtení →

Podle ultrazvuku je děloha prázdná a nezvětšená, vše ostatní je také normální. Neexistují žádné menstruace a neočekávají se. Od včerejška mě začala bolet hrudník. Bolí to při chůzi, když spím na břiše a když se dotýkám. Doktor řekl, že čekáme na týden menstruace. Budou? Pokračovat ve čtení →

Po porodu uplynulo něco málo přes 1,5 měsíce, nekojím. moje menstruace začala dnes večer (doufám). ale nevím, jestli jsou. Měl jsem císařský řez, na posledním ultrazvuku doktor řekl, že brzy by mělo být CD, ale varoval mě také šev na děloze. v případě bolesti a krvácení naléhavě jděte do nemocnice. je tu bolest, ale stejně jako u menstruace dříve. pohoda je obecně normální. a tady je způsob, jak rozlišit, co to je? Pokračovat ve čtení →

Dnes v noci jsem měl bolesti v dolní části zad, pocit jako během menstruace, ležel jsem hodinu, zdálo se, že se uklidnil, usnul. Ráno to zase bolí, nezdá se mi, že by mě bolelo, i když s jistotou nemohu nic říct. Doktora uvidím až zítra. Kdo měl něco podobného? Chtěl bych věřit, že to jsou jen svaly, ne děloha, mmm Přečtěte si více →

M byly od 23. do 27., včera ráno to začalo bolet v děloze, bolest zmizela po 5 minutách, večer jsem odložil svůj denní režim a šel do práce, po chvíli jsem to cítil. že došlo k výtoku, o něco později jsem zjistil, že den byl úplně v krvi, bylo to trochu pomazáno přes noc, dnes se zdá, že je vše v pořádku, ale večer to zase čas od času bolí v děloze. může na to někdo narazit kvůli tomu, co to může bolet? Pokračovat ve čtení →

Mám 8 týdnů, dnes začalo něco divného, ​​bolí mě břicho, jen když si lehnu. Obvykle naopak vznikají utahovací bolesti v důsledku činností a je doporučeno si lehnout, a pak, když si lehnu, to začíná a aby bylo možné projít, je nutné vstát a chodit, něco udělat. Tahá to děloha, ne vazy, bolest je jako při menstruaci a je tak hmatatelná. Už jsem se snažil ležet v jakékoli poloze, všechno je stejné. Má to někdo? Pokračovat ve čtení →

Nerozumím dívkám! Ležím v nemocnici, všechno se zdá být v pořádku a toxicita je minimální, pokud není ucpaná a necítí jako nic nepříjemného. Ale bolí mě žaludek. Je to tón nebo co? Mimochodem, něco není v pořádku s trávením, pak je tu otok, pak plyn, ale odkud pochází ta bolest jako při gastritidě? Takové šindele. Vypadá to jako bolest během menstruace, ale ne úplně tam, kde je děloha, ale výše nebo kde ve střevech. Neposílají zde ultrazvukové vyšetření, pokud není namazáno atd. Přečíst více →

Dívky, včera v noci mě bolelo břicho. Bolest, když se děloha stahuje první den menstruace. Jsem 25 týdnů těhotná. Co je tohle? Pokračovat ve čtení →

Dnes po obědě začalo bolet břicho, téměř jako při menstruaci, jen slabší, zejména na pravé straně. Cítí se, jako by děloha neztuhla a bolest se objevila v nárazech. Bolí to, pak to zmizí. Pro jistotu jsem vypil tašku. Nevím, co si mám myslet. Může mi někdo říct, co by to mohlo být? Pokračovat ve čtení →

Duphaston mi nepomohl, menstruace nezmizela. Včera ráno byli s bolestí odvezeni do sanitky. Ukázalo se, že v děloze byla synechie, takové adheze, které lepily stěny dělohy, a proto menstruace nezmizela. Navíc byli na Uzi sotva viditelní. Provedli operaci vagíny a vložili spirálu na 3 měsíce. Otázka pro vás dívky, kdo to měl? Mohla byste otěhotnět a porodit později? Pokračovat ve čtení →

Obecně platí, že dnes si musím dát ráno poslední den a po 2–3 dnech začíná menstruace. Teď mám slabý růžový výboj. Diagnóza: aplázie vaječníků nebo hypoplázie dělohy. Beru prášky na růst dělohy. Je to opravdové? Dolní břicho nebolí moc, ale ostrá bolest a ústup. Pokračovat ve čtení →

Týden 38 začal dnes. Dítě je velmi nízké, cítím jeho pohyby přímo v ohanbí a hrázi. V zadku, krku je tlak a lumbago. Korek se neodlepil, žaludek neklesl. Děloha trénuje, ale již od 21 týdnů. Bolest, jako u menstruace, ale ne. Pokračovat ve čtení →

Dobrý den, 7 týdnů těhotenství, táhne se pod pupek v děloze, ale ne jako s menstruací, ale jako by tam byla nit, pupek nebo něco, co by to mohlo být? Neublíží to, ale vypadá to, že střílí Přečíst více →

Pokud vás bolí žaludekTéměř každá dívka se divila, proč ji bolelo břicho během menstruace. Dolní břicho často bolí natolik, že není dostatek síly k tomu, aby vedl obvyklý způsob života.