Těhotenství po Vizanne

Endometrióza je jednou z nejčastějších příčin neplodnosti. Podle statistik asi 75% žen kvůli této patologii nemůže zažít radost z mateřství. Vzhled léku Byzanne byl tedy skutečným průlomem, protože jeho působení je zaměřeno na potlačení nadměrného růstu endometria. Normalizace stavu děložní tkáně eliminuje příčiny neplodnosti, takže k těhotenství po Visanne dochází ve velké většině případů.

Stručně řečeno, endometrióza

V případě těhotenství je k funkční vrstvě připojeno oplodněné vajíčko, a pokud nedošlo k početí, je během menstruace odmítnuto. Bazální je potřebný pro vytvoření funkční vrstvy.

Endometrium - sliznice lemující děložní dutinu - má složitou strukturu a skládá se z několika vrstev: bazální a funkční. Během menstruace výtok prochází nejen pochvou: část prochází trubicemi do peritoneální dutiny, kde je buňkami zničena. V některých případech se však část přicházejícího endometria může připojit a poté proniknout do jiných tkání. Částice roztrhané vrstvy jsou obvykle implantovány do vaječníků, vejcovodů, uvnitř i vně pobřišnice. Jsou známy případy endometriálního připojení v ledvinách, střevech, plicích a dalších orgánech.

Endometrium začíná fungovat po štěpu na místě, které pro něj není určeno, stejně jako v děloze. Pod vlivem hormonů produkovaných vaječníky se zvětšuje a poté je každý měsíc odmítán.

Patologický proces umístění endometria mimo dělohu ve formě nezávislých ložisek se nazývá endometrióza. Charakteristickým znakem gynekologického onemocnění je měsíční silná bolest doprovázející výtok.

Proč dochází k endometrióze?

Příčiny nemoci dosud nebyly plně pochopeny. Výzkumníci jmenují několik faktorů výskytu:

 • Autoimunitní onemocnění
 • Chirurgické operace
 • Potraty a potraty
 • Revmatismus
 • Hormonální nerovnováha
 • Genetická predispozice
 • Endometrium vstupuje do krve a lymfatických cest
 • Problémy s imunitou
 • Nepříznivý dopad na životní prostředí.

Proč je Visanne užitečná

Lék obsahuje dienogest, syntetický analog hormonu progesteronu, který interaguje s receptory dělohy. Díky svému silnému gestagennímu účinku látka potlačuje aktivitu pohlavních hormonů, které jsou odpovědné za růst ložisek endometriální tkáně.

Pokud je přípravek Visanne užíván pravidelně, potlačuje fungování některých děložních receptorů, v důsledku čehož se zastaví nárůst patologických ložisek. Po ukončení léčby jsou vytvořeny příznivé podmínky pro ovulaci, v důsledku čehož může po zrušení Visanne dojít k těhotenství.

Droga se vylučuje z těla hlavně ledvinami a v menší míře střevy. Proces polovičního výběru trvá přibližně den po požití a úplné očištění proběhne do 6.

Jak pít Visanne

K normalizaci stavu endometriální tkáně je nutný dlouhý průběh užívání hormonálního léku. Standardní jmenování je 6 měsíců. V závislosti na indikacích pacientky a charakteristikách jejího těla upravuje dávkování a délku přijetí ošetřující gynekolog.

Tablety lze začít užívat v kterýkoli vhodný den menstruačního cyklu. Příjem by měl být nepřetržitý, bez jakýchkoli intervalů a bez ohledu na vaginální krvácení. Užívá se jedna pilulka denně, nejlépe - ve stejnou dobu.

Doporučuje se nedovolit průchod, protože v tomto případě se sníží požadovaná koncentrace látky v těle, což může ovlivnit účinek terapie. Pokud k tomu dojde, musíte zapomenutou pilulku vypít při první příležitosti a další byste měli užít v obvyklou dobu..

Pokud se po užití přípravku Visanne objeví zvracení nebo průjem, musíte pro obnovení obsahu látky v těle užít další pilulku.

Během léčby hormonálním lékem se doporučuje vyhnout se početí. Důvodem je především nedostatečná znalost účinku dienogestu na tvorbu plodu. Ženy se proto musí chránit dalšími nehormonálními látkami..

Početí při užívání Visanne je navíc docela problematické kvůli zvláštnostem jeho účinné látky. Je známo, že dienogest zastavuje produkci endogenního estradiolu v těle, a tím zbavuje endometrium výživy. Výsledkem je, že sliznice neroste do velikosti, která zajišťuje připojení oplodněného vajíčka. Dienogest zároveň blokuje ovulaci, což znemožňuje početí..

V průběhu léčby přípravkem Visanne je však možné otěhotnět, protože lék nemá antikoncepční účinek. V tomto případě je náprava zrušena, protože není nutné ji používat. A za druhé, lékaři nedoporučují kombinovat přípravek Byzanne s těhotenstvím kvůli špatné znalosti jeho účinku na tvorbu plodu a aby se zabránilo rozvoji patologických stavů u dítěte.

Kdy můžete plánovat těhotenství po léčbě?

Pouze lékař může určit, jak dlouho otěhotnět po užívání hormonálních látek, na základě jejího stavu a údajů, které ukazují, jak úspěšná byla léčba.

Některé ženy mohou okamžitě začít realizovat své plány, jiní lékaři mohou doporučit počkat na početí na chvíli (obvykle 1-2 měsíce), aby se stav těla a reprodukčních orgánů stabilizoval.

Nedoporučuje se však ani oddálit početí, protože léčba nezaručuje návrat endometriózy. A podle ujištění odborníků je riziko vzniku patologie po porodu významně sníženo.

Podle lékařských statistik dochází k těhotenství v průměru do 3–6 měsíců po vysazení léku.

Jak se Visanne přenáší

Droga ovlivňuje každý organismus jiným způsobem. Některé ženy to snášejí snadno, jiné si stěžují na vedlejší účinky.

Nežádoucí účinky hormonálních látek se objevují v různých fázích léčby. Ačkoli výrobci naznačují, že se nejčastěji vyvíjejí na začátku léčby, u některých žen dochází ke zhoršení pohody uprostřed nebo na konci kurzu..

Ženy si nejčastěji stěžují na bolesti hlavy, napětí prsou, nervozitu a deprese, přibývání na váze. Kromě toho jsou možné další nežádoucí účinky přípravku Visanne:

 • Poruchy spánku, nespavost
 • Snížená sexuální touha
 • Migréna
 • Nevolnost, zvracení
 • Bolení břicha
 • Akné
 • Vypadávání vlasů, lupy
 • Přílivy a odlivy
 • Špinavý výtok z dělohy nebo pochvy
 • Změny nálady
 • Snížená bdělost
 • Zvýšení nebo snížení krevního tlaku
 • Tinnitus
 • Zácpa / průjem
 • Hyperpigmentace
 • Dušnost
 • Otok tkání.

Pokud se vyskytnou tyto nebo jiné nežádoucí účinky, musíte se poradit s ošetřujícím gynekologem, abyste zjistili další potřebu léčby Visanne.

Předávkovat

Výrobci nehlásí případy intoxikace po požití většího počtu tablet. Předpokládá se však, že předávkování se může projevit v podobě mnohonásobně zvýšených nežádoucích účinků: bolest hlavy, zvracení, rozmazaný výtok.

Vzhledem k tomu, že nebylo vyvinuto žádné speciální antidotum, je intoxikace eliminována pomocí symptomatické léčby.

Tělo každé ženy je jedinečné a nenapodobitelné. Schopnost otěhotnět a porodit dítě mohou ovlivnit různá onemocnění, zejména endometrióza. Žena, která se chce stát matkou, by proto měla dbát na sebemenší příznaky onemocnění, měla by být pravidelně vyšetřována, aby mohla být včas léčena přípravkem Visanne nebo jinými prostředky..

Recenze článku
Endometrióza: těhotenství je možné... a dokonce se doporučuje!.
Strana 3

Zpět na článek

KatrineKA
Endometrióza může být kdekoli. A na vaječnících, včetně. V důsledku toho jsem byl (ultrazvukem v Euromedu) umístěn retrocervikálně, to znamená za dělohu. Znám dívku, která měla endometriózu všude kolem pobřišnice, dokonce i střeva a bránici (.) ALE! Nejspolehlivější je vidět pouze na laparoskopii, kolik je tam a kde přesně.

Podívejte se na „Otevřenou školu zdraví“ o endometrióze, lékaři silniční nemocnice říkají všechno velmi podrobně, zejména doktor Karmanov, po tomto vysílání jsem k němu šel na konzultaci, ale moc mi to nepomohlo. Ale v programu říkají všechno velmi cool, vše je jasné o endometrióze, zde je odkaz:
https://m.nsktv.ru/news/otkrytaya_shkola_zdorovya_endometrioz_061220171035/

dobré odpoledne.
Pil jsem Visanne po dobu 3 měsíců, nebyly žádné vedlejší účinky, cítil jsem se dobře. Po zrušení se cyklus okamžitě obnovil.
Z výsledků - cysta poklesla, zůstala velmi malá (která se náhle objevila po velmi bolestivé ovulaci).

Hlavním problémem je tenké endometrium, asi 6. Lékař se domnívá, že kvůli tomuto těhotenství nedochází.

Po zrušení Visanne se nic nezměnilo, existoval jeden cyklus, kdy endometrium vzrostlo na 8,4, ale nedošlo k žádnému těhotenství.

Abych byl upřímný, jsem na rozpacích, zdá se mi, že doktorovy oči už byly promočené a ona si něco nevšimne.
Nebylo to nejtenčí endometrium, alespoň už mohlo dojít k nějakému pokusu o připojení? nebo je to jen moje fantazie?

Cyklus je pravidelný, menstruace není bolestivá (bolesti jsou jen na začátku, ale s 1 tabletou bez shpy je vše odstraněno).
Existují bolestivé ovulace - proč, jaký je důvod, říká doktor, je to jen moje zvláštnost, citlivost. A zdá se mi, že by to tak nemělo být, plus případ, kdy byla ovulace strašně bolestivá, po níž cysta zůstala.

Hysteroskopie byla provedena v Avicenně, před 3 lety nebyla endometrióza. Trubky jsou průchozí. Testy mého manžela před 3 lety byly normální, neprovedly se znovu.
Chronická endometritida je.
Hrudník bolí od 20 dmts, 22. den je to jen vrchol, pak všechno zmizí.

Píšu to sem, protože někdo možná měl něco podobného. Možná musíte něčemu věnovat pozornost? nebo průzkum?
Může to být všechno kvůli endometrióze? Pokud to není v děloze, pak je to někde ve vaječnících? Už opravdu nerozumím (((((

RuFelt
Jsem v reprodukčním specialistovi Shu * meikina na Pervomaika. Ano, už mám hroty. A PCOS, ale ona říká, že PCOS je obecně kecy) Hlavní věcí pro mě teď je, že cyklus je již obnoven. 20. července došlo k poslední injekci a stále neexistuje menstruace. Může to být k lepšímu, což znamená, že zatímco endometrióza je také omdlela)) A cyklus se obnoví blíže protokolu, ukázalo se.

evgeniya89
Děkujeme za vaši odezvu! Je to pro mě velmi důležité. Už jsem byl v panice, co dělat.
Opravdu s vámi soucitím! Moje zpráva také říká, že v žádném případě se to nemůže ještě zhoršit, pokud jde o B. Za posledních 5 let nemám prakticky žádné bolesti, ale letos na jaře vyšly dvakrát divoké sraženiny s menstruací, děsily mě (

Helena_Palpite napsal:
Anyutka2508
Včera diskutováno s mým specialistou na plodnost. Zděšeně řekla: „Co jsi. Žádná operace. V žádném případě! Jsem rozhodně proti.“
Podíval se na můj čerstvý ultrazvuk, všechny testy atd. Není třeba, říká, a je to! Říká, že nevidí žádné předpoklady a potřebu udělat lapara nyní.
Takhle. A jak se tady nemůžeš zbláznit? Rozhodl jsem se jí věřit. Je mi jedno, že se k ní přidám v listopadu. A pak moje střecha určitě brzy odejde. Pokud to nefunguje, postupujte. Pravděpodobně budu operován za rok. Už mě nebaví přemýšlet, co dělat a jak nejlépe. Čas samozřejmě uplyne. A tolik času již bylo ztraceno, ale jsem prostě unavený.

Také jsem podstoupil operaci k odstranění endometriózy z Karmanova, samozřejmě po operaci jsem se cítil mnohem lépe, bolesti zmizely. Po operaci mi bylo předepsáno vizanna, longidaza... na 6 měsíců. Těhotenství nikdy nepřišlo. Spustil jsem ruce a nešel k lékařům. Bylo to v roce 2016. Nedávno jsem byla u nové gynekologky a ona mi řekla, že v žádném případě bych neměla být na operaci. snížila šance na těhotenství dvakrát... říci, že jsem naštvaná, že nic neříkám. A co je nejdůležitější, endometrióza se vrátila a nyní ji léčíme pouze léky

Dívky, pokud najednou někdo potřebuje balíček vizan, pak mám další, 28 pilulek, doktor řekl, že piju po dobu 5 měsíců, a zastavil léčbu po 4 měsících, takže jsem měl neotevřené balení. Datum vypršení platnosti do 15.11.2023 Novosibirsk, uveďte cenu a místo osobně

Těhotenství po užití přípravku "Vizanne"

Ženy často nemohou otěhotnět kvůli nerovnováze hladin hormonů. K normalizaci hormonálního pozadí doporučují odborníci začít užívat lék "Visanne". Hlavní účinnou látkou v této droze je "Dienogest". Dlouhodobě se osvědčil jako spolehlivý a při správném používání má vážné komplikace. Těhotenství po přípravku "Vizanne" ne vždy nastane, tělo každé ženy reaguje na příjem tohoto léku různými způsoby. Chcete-li se pokusit otěhotnět po léčbě tímto hormonálním činidlem, musíte pochopit schéma jeho působení.

Proč užívat „Vizanne“?

Pokud pacient zjistí nerovnováhu v produkci hormonů, předepíše přípravek „Visanne“. Endometrióza je často příčinou nerovnováhy hormonů. Toto onemocnění je extrémně závažné, vede k množení buněk děložní dutiny nad jeho hranice. Příznaky nemoci nemusí být pociťovány, ale hlavně jde o: nepohodlí v dolní části břicha, vaginální výtok ne během menstruace. Pokud nezačnete přijímat opatření včas, může endometrióza vést k neplodnosti, k tomu dochází asi v 60% případů..

Ale s takovou diagnózou byste neměli paniku, moderní úroveň vývoje medicíny vám umožňuje vyřešit téměř jakýkoli problém. Například lék "Visanne" má vliv na produkci hormonů v těle. Během období léčby se také zastaví růst tkání sliznice dělohy a provede se jejich hojení. Průběh léčby může být 9 měsíců. Lék se v těle nehromadí a částečně se vylučuje z těla do jednoho dne po ukončení léčby, ale úplně do 5-6 dnů.

Indikace pro použití

Visanne je k dispozici ve formě tablet. A měly by být užívány pravidelně, aniž by chyběly schůzky. Pokud jste schůzku zmeškali, měli byste pilulku užít při první příležitosti. A pak se držte schématu.

Nemůžete užívat žádné léky bez konzultace s odborníkem. Průběh léčby drogami je předepsán ošetřujícím lékařem až po vyšetření a přesné diagnóze..

Přípravek „Visanne“ může lékař předepsat až po stanovení diagnózy. Nepoužívejte samoléčbu!

Nejprve je předepsán kurz "Visanne" po dobu tří měsíců, poté pacient podstoupí ultrazvukové vyšetření, které odhalí aktuální stav dělohy. Průběh užívání drogy je v zásadě asi šest měsíců, ale v některých případech jej lze prodloužit. Lék můžete užívat kdykoli během menstruačního cyklu..

Kontraindikace

Lék není předepsán, pokud má pacient následující zdravotní potíže:

 • Tromboflebitida;
 • Rychlé srážení krve;
 • Problémy ve fungování kardiovaskulárního systému;
 • Nemoc jater;
 • Cukrovka;

Nepředepisujte tento lék ženám ve stáří, do 18 let, těhotným ženám během laktace.

O vedlejších účincích

Při užívání Visanne se mohou objevit následující nežádoucí účinky:

 • Mírný přírůstek hmotnosti;
 • Deprese, náhlé výkyvy nálady (pilulky kozlíku, jíst občerstvení a procházky v parku);
 • Žíly na nohou bobtnají, jako u křečových žil (pomohou vám speciální punčochy na křečové žíly);
 • Malé funkční cysty na vaječnících (obvykle vymizí samy po 5-6 měsících léčby);
 • Bolesti hlavy;
 • Nevolnost;
 • Nadýmání;
 • Nespavost;
 • Vypadávání vlasů (můžete se zachránit „Vitasharm“, toto je sovětský „Pangeksavit“);
 • Mnoho lidí zjistilo, že paměť se zhoršuje;
 • Hnědý výtok, podobný menstruaci (v tomto případě "Ascorutin" pomáhá posilovat krevní cévy);
 • Snížené libido, libido často chybí.

V některých případech také existují bolesti zad, vaginální krvácení, tvorba cyst. Kromě toho se nežádoucí účinky vyskytují poměrně často a v některých případech může být léčba pozastavena. Je důležité pečlivě sledovat změny v pohodě a včas informovat lékaře o všech problémech, které se objevily..

Velmi častou komplikací je nadýmání. Musíte vědět, že pokud se objeví komplikace, měly by být okamžitě hlášeny lékaři. Nemůžeš táhnout.

Někteří pacienti poznamenávají, že po užití tohoto léku se změnil jejich menstruační cyklus a intenzita výtoku. U některých se menstruace během léčby úplně zastaví. Zvýšené krvácení může vést k anémii. V tomto případě je lék zastaven..

Nepijte alkohol

Pamatujte, že alkohol je během kurzu kontraindikován. Často si ženy po sklenici šampaňského na Nový rok všimly hnědého výtoku, který trval několik měsíců. Proto je lepší alkohol odmítnout. Alkohol je jed, obecně se nedoporučuje nikomu ho pít.

Těhotenství v "Byzanne"

Lékaři tvrdí, že pacienti se často obávají, zda je možné otěhotnět během užívání přípravku Vizanne. Ve skutečnosti v tuto chvíli nedochází k ovulaci, menstruace je potlačena. Podle statistik však existují případy, kdy došlo k těhotenství pacienta právě během užívání drogy. Není tedy možné nazvat „Vizanne“ jakousi antikoncepcí. Je také třeba vzít v úvahu skutečnost, že během těhotenství v průběhu léčby je nutné přestat užívat lék, aby nedošlo ke ztrátě plodu. V této situaci však může být obtížné identifikovat těhotenství kvůli nedostatku pravidelného menstruačního cyklu..

Průběh těhotenství během užívání přípravku „Vizanne“ může negativně ovlivnit embryo a vyvolat řadu patologických stavů. Během léčby proto odborníci doporučují upustit od nechráněného pohlavního styku a používat k ochraně nehormonální antikoncepci..

Nastane po zrušení těhotenství?

Ano, po Vizanne je možné otěhotnět, ale ne každý to dokáže. Navzdory poměrně velkému seznamu kontraindikací a vedlejších účinků droga stále pomáhá ženám otěhotnět. Toto hormonální činidlo pomáhá obnovit reprodukční funkce těla. Přípravek Visanne se často používá pro neplodnost způsobenou progresivní endometriózou.

První menstruace po dokončení kurzu obvykle přichází za 3 týdny. Obvykle jsou velmi bohatí a bolestiví. Neměli byste se toho bát, to je pozorováno téměř u každého.

Během jaké doby přijde koncepce po zrušení „Vizanne“, je těžké říci. Vše závisí na individuálních vlastnostech ženského těla. Těhotenství se často vyskytuje v období od 3 měsíců do šesti měsíců po ukončení léčby. Při absenci výsledku byste neměli zoufat a panikařit, každý případ je jedinečný a načasování početí se může lišit.

Plánování těhotenství

Pokud neexistují kontraindikace, pacienti často začnou plánovat početí dítěte ihned po ukončení léčby přípravkem "Vizanne". Ale odborníci připomínají, že jakýkoli lék má účinek na tělo a je lepší chvíli počkat a zotavit se..

Tělo bude samostatně obnovovat hormony, menstruační cyklus, ovulaci a vrstvu endometria asi za 2, maximálně 3 měsíce. V tuto chvíli se nedoporučuje plánovat těhotenství okamžitě; doporučuje se používat nehormonální antikoncepci. V některých případech odborníci doporučují zahájit pokusy o početí bezprostředně po ukončení užívání léku. O tom by však měl rozhodnout zkušený lékař. Je přísně zakázáno předepisovat léčbu sami. Může způsobit nenapravitelné poškození těla..

Podle recenzí pacientů je šance na početí po kurzu Vizanne vysoká, navzdory možnosti vedlejších účinků a řadě kontraindikací. Je důležité si uvědomit, že nikdo, ani ten nejzkušenější odborník, neposkytne přesnou záruku a ještě více vám neřekne přesné načasování těhotenství..

Kromě užívání léků by se nemělo ztrácet optimismus a věřit v úspěch, aby nedošlo k dlouho očekávanému těhotenství, a v žádném případě samoléčbu.

Jaký je výsledek léku

Droga „Vizanna“ je často diskutována na všech druzích ženských fór. Recenze pacientů, kteří užívali přípravek Vizanne, se bohužel velmi liší. Proto není možné přesně určit, jaký účinek bude mít příjem tohoto hormonálního činidla. V recenzích si někteří jsou jisti, že droga pomáhá, jiní věří, že je zcela zbytečná. Je známo, že výsledky užívání drogy se mohou lišit, například:

 • Není neobvyklé, že lék vede k tvorbě cysty nebo jiným nepříjemným následkům. Před zahájením kurzu je důležité se poradit s kvalifikovaným odborníkem, nejlépe s několika. V této důležité záležitosti nemůžete ušetřit peníze, abyste později za své vlastní ošetření neplatili více. Cena samotné drogy kolísá kolem 3300 rublů. u balení s 28 tabletami po 2 mg bude průměrná cena balení č. 84 po 2 mg stát 8900 rublů.
 • Reakce na léčivo je určena individuálními charakteristikami organismu. U řady pacientů se mohou objevit nežádoucí účinky.
 • Přes výše uvedené „nevýhody“ si ženy všímají, že ke koncepci po vysazení léku dochází velmi často.

Napište do komentářů, pokud jste se pokusili otěhotnět po „Vizanne“, nebo si to troufáte vyzkoušet? Pokud máte zkušenosti, sdílejte je s našimi návštěvníky, velmi to pomůže. Neváhejte klást otázky. Naši odborníci se pokusí odpovědět. Nezapomeňte označit hvězdičkou a sdílet tento článek se svými přáteli na sociálních sítích. Děkujeme za návštěvu. Nechte se obejít všemi vedlejšími účinky a komplikacemi. být zdravý!

Tablety Bayer Vizanne - recenze

Když jsem opil kurz Visanne, rychle jsem otěhotněl, vydržel a porodil dlouho očekávané dítě! O vedlejších účincích a výsledcích v pořádku. Aktualizace recenze, po celém měsíci používání + Nová aktualizace, po 5 měsících léčby a také po 2 letech.

Předepsali mi Vizanne ne podle výsledků laparoskopie, ale empiricky, protože anamnéza tří kyretáží děložní dutiny (tři zmrazená těhotenství v řadě po dobu 4 let) a po tomto zákroku (po druhé kyretáži) se objevil 1-3 dny před současnou menstruací skvrnitý výtok plus potrat plus ložiska adenomyózy ultrazvukem.

Tady, podle všech příznaků, mi lékař doporučil sedět 6 měsíců na Vizanne (vstoupit do těla v mírné formě menopauzy), aby ohniska adenomyózy přestala dostávat výživu (bez menstruace, měla by atrofovat) a přistupovat k plánování nového těhotenství připraveného (se zdravou dělohou).

Myslel jsem přesně 2 měsíce - pít nebo nepít, nebo Janine může pít, nebo možná vůbec nic.

Obecně jsem se rozhodl - PIT!

V tuto chvíli jsem pil přesně 2,5 týdne a co na to říct:

 • Z vedlejších účinků, kterých se každý, i já, bojíme - hrozný SLEEPY (stejně jako v prvním trimestru těhotenství), možná po určité době adaptace to projde! A teď doslova spím na cestách a padám s minimální zátěží. Okamžitě jsem si vzpomněl na své první a ÚSPĚŠNÉ těhotenství. Pak jsem také spal-spal-spal,
 • rozptýlení a zapomnění,
 • ÚNAVA se hromadí rychleji v nohou (možná se krev stává silnější), pravidelně dochází k pálení v lýtkách a stehnech, což je alarmující! Ale současně užívám Phlebofu (analog Phlebodia), abych zabránil progresi křečových žil v pánevních orgánech, které mi byly diagnostikovány před 2-3 lety. Možná budete muset připojit tromboass, abyste zabránili trombóze, ale musíte se o tom poradit s lékařem.
 • od samého začátku užívání JAKÉKOLI MNOŽSTVÍ na pozadí Visanne jsem to nepozoroval, a to i přes skutečnost, že jsem ji začal užívat 4. den menstruace. Navíc se menstruace doslova okamžitě zastavila (i když zvykla kapat a masti až 8–10 dní cyklu). Krvavě béžová MAZNYA však začala i tři týdny po užití a o týden později se změnila ve skutečnou menstruaci..
 • Libido se nesnížilo.
 • Po měsíci užívání jsem si začal všímat, že mi vlasy začaly padat mnohem víc. Je čas připojit Pentovit - podívejte se na recenzi (moje oblíbené vitamíny pro záchranáře!)

Opravdu doufám, že mi Visanne při nemoci pomůže, protože se jedná o moderní, klinicky testovanou a ověřenou drogu..

Jediná věc, která je matoucí, je, že na internetu není dostatek pozitivních recenzí.

Doplním svoji recenzi každý nový měsíc léčby, zůstaňte naladěni, prosím.

PS: cena drogy v mém městě je 2600 rublů. (v nejlevnější lékárně), beru 1 tabletu v noci.

NOVÁ AKTUALIZACE (po 5 měsících používání):

Dívky se dnes, téměř po celých 5 měsících, konečně dostaly na kontrolní ultrazvuk OMT. Lékař ultrazvukové diagnostiky neviděl rozdíl mezi mým stavem „před“ léčbou a dnes (a koneckonců, průběh léčby - 6 měsíců, málem jsem prošel).

. Během léčby se moje menstruace nezastavila. Jediná věc je, že přišli více než jednou za 30-32 dní (pro mě norma), ale jednou za 40-42 dní! Ty. po dobu 5 měsíců léčby 3 plné menstruace.

Můj závěr: pokud tento lék nefunguje pro mě, pak je čas přestat experimentovat, protože během tohoto období jsem pravděpodobně ztratil 1/4 hlavy vlasů, akné se mi často vylévalo na čelo a stále bojuji s post-akné, stále cítím pálení v nohou každý den, přibral jsem 5 kg (i na začátku léčby) a to je BELLY! Teď si myslím, jak to mohu utáhnout?

Dokončím převzetí balíčku a budu konzultovat s lékařem zrušení léku.

A vy ZDRAVÍ! Děkuji za pozornost.

Nová aktualizace po 2 letech!

Drahé dívky, ale ukázalo se, že Byzanne funguje!

Jakmile jsem zrušil léčbu, když jsem vypil 5 balení, v srpnu 2017 jsme s manželem šli k moři se staršími dětmi, měli jsme skvělý odpočinek, po příjezdu jsem začal první plnohodnotná období po zrušení (v tomto cyklu jsme nic neplánovali), dva týdny po tyto menstruace byly 2 nechráněné PA s manželem jen tak pro zábavu, protože už jsme přestali doufat a čekat. A v září NENÍ menstruace, tk. Nastal ROZVOJOVÝ TĚHOTENSTVÍ! V květnu 2018 jsem porodila své druhé dlouho očekávané dítě, nyní je jí už 10,5 měsíce a sladce chrápe v postýlce. A mohu bezpečně doporučit Vizanne dívkám s podobnými problémy jako já..

Štěstí, zdraví, láska a naplnění tužeb.

Léčba Visanne: je možné otěhotnět během užívání drogy

Mnoho žen se zajímá o to, zda je možné po zrušení Visanne otěhotnět a jak rychle k tomu dojde. Lék je předepsán k léčbě endometriózy, běžného gynekologického onemocnění charakterizovaného proliferací buněk vnitřní sliznice dělohy mimo tuto vrstvu. Po diagnostikování onemocnění může gynekolog předepsat přípravek Vizanne. Podívejme se blíže na jeho vlastnosti a na to, zda je možné otěhotnět během užívání drogy.

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/03/voprosy1.jpg "alt =" je možné otěhotnět při užívání vizanny "width = "660" height = "414" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/03/voprosy1.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp- content / uploads / 2018/03 / voprosy1-300x188.jpg 300w "sizes =" (max. šířka: 660px) 100vw, 660px "/>

Lék Vizanne: indikace pro přijetí

Přípravek Byzanne je předepsán lékařem v případě hormonální nerovnováhy u žen vyvolané endometriózou. Během nemoci se buňky endometria množí mimo děložní výstelku, kde by to nemělo být. Proces je doprovázen bolestí v dolní části břicha, krvavým výtokem bez důvodu, bolestivou menstruací, nepravidelnostmi v cyklu a dalšími příznaky. Endometrióza se často stává příčinou neplodnosti, která vyžaduje povinnou léčbu.

Byzanne je hormonální léčivo, které obsahuje dienogest, syntetický analog progesteronu, který interaguje s receptory dělohy. Díky gestagennímu účinku účinná látka podporuje hojení sliznice a zpomaluje proces zvětšování endometriotických tkání. Po pravidelném užívání léku by měly být vytvořeny příznivé podmínky pro ovulaci, v důsledku čehož dojde k požadovanému těhotenství..

Průběh léčby je obvykle 6 měsíců, ale doba trvání se vybírá individuálně a závisí na charakteristikách těla pacienta, účinnosti a reakci na léčbu. Visanne je ve formě tablet, které se užívají každý den, bez ohledu na menstruační cyklus. Doporučuje se nevynechat schůzku, protože v tomto případě koncentrace látky v těle klesá.

Vizanne se užívá přísně podle lékařského předpisu; nemůžete samostatně rozhodnout o potřebě tohoto léku. Tento lék má mnoho kontraindikací a vedlejších účinků..

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/03/vizz.jpg "alt =" čtení vizanne "width =" 660 "výška = "438" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/03/vizz.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/ 2018/03 / vizz-300x199.jpg 300w "sizes =" (max. Šířka: 660px) 100vw, 660px "/>

Kontraindikace pro Visanne

Lék na léčbu endometriózy má řadu kontraindikací:

 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • těhotenství;
 • období laktace;
 • akutní tromboflebitida nebo venózní embolie;
 • onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • cukrovka;
 • krvavý vaginální výtok bez důvodu;
 • malabsorpce glukózy a galaktózy charakterizovaná intolerancí glukózy a laktózy;
 • jaterní patologie;
 • zvýšené srážení krve;
 • přítomnost hormonálně závislých nádorů;
 • sklon k depresi a depresi.

Tento léčivý přípravek není předepsán pro dívky mladší 18 let a ženy během menopauzy. S opatrností by měl nápoj "Vizanne" být náchylný k depresím, depresím, migrénám a vysokému krevnímu tlaku..

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/03/crach1.jpeg "alt =" vizanne kontraindikace "width =" 660 "výška = "433" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/03/crach1.jpeg 660w, https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/ 2018/03 / crach1-300x197.jpeg 300w "sizes =" (max. Šířka: 660px) 100vw, 660px "/>

Nežádoucí účinky přípravku Visanne

Lék na endometriózu je ženským tělem snášen odlišně kvůli možným vedlejším účinkům:

 • problémy se spánkem;
 • obecná slabost;
 • snížené libido;
 • migréna a závratě;
 • nevolnost a zvracení;
 • bolesti břicha, nadýmání;
 • rozmazání skvrn;
 • zácpa a průjem;
 • otok;
 • citlivost a zvětšení prsou;
 • akné;
 • tvorba cyst;
 • deprese, podrážděnost;
 • ztráta vlasů;
 • návaly horka;
 • bolesti zad;
 • přibývání na váze;
 • snížení nebo zvýšení krevního tlaku.

Léčba přípravkem Visanne může ovlivnit průběh menstruace - jsou hojnější, což může vést k anémii. Podle recenzí se často objevují vedlejší účinky užívání léku, nejčastěji k nim dochází na začátku léčby.

Je důležité pečlivě poslouchat své pocity a při prvním výskytu jednoho nebo více příznaků byste o tom měli rozhodně informovat svého lékaře. V některých případech, kdy jsou nežádoucí účinky příliš silné, je třeba lék zrušit a je třeba hledat jiný způsob léčby endometriózy.

Je možné otěhotnět během užívání Visanne?

Těhotenství během užívání Visanne je nepravděpodobné, ale možné. Účinná látka dienogest zabraňuje početí snížením produkce estradiolu a blokováním ovulace. Můžeme tedy říci, že Byzanne chrání před těhotenstvím, avšak pokud dojde k vynechání léku, je možné otěhotnět. V případě početí je lék zrušen, a to především kvůli nedostatku nutnosti užívání.

Je také důležité vědět, že v současné době neexistují žádné studie o účinku léku na vývoj plodu a průběh těhotenství..

V procesu léčby endometriózy hormonálními léky doporučují odborníci vyhnout se početí, protože účinek účinné látky na plod nebyl studován. Během pohlavního styku se doporučuje chránit se nehormonálními látkami.

Těhotenství po Vizanne

Po léčbě hormonálními léky se doporučuje naplánovat těhotenství. V takovém případě byste se měli poradit s lékařem a nechat se otestovat. Gynekologové často doporučují odložit početí na měsíc nebo dva, obvykle je zapotřebí tolik času ke stabilizaci stavu ženy a reprodukčních orgánů, obnovení hormonálních hladin a ovulace po léčbě. Progresivní lékaři však trvají na nejrychlejší možné koncepci, protože endometrióza je chronické onemocnění a laparoskopie je pouze bojem proti příznakům.

Podle hodnocení pacientů užívajících léky mělo velké množství žen po užívání drogy dlouho očekávané těhotenství. Někteří měli to štěstí, že otěhotněli hned po zrušení Vizanne, zatímco jiným to trvalo o něco déle. Vše závisí na individuálních charakteristikách těla a na tom, jak dlouho bude trvat, než se zotaví z hormonální terapie.

Abyste byli účinnější, je důležité užívat drogu správně. Během léčby je třeba si uvědomit, že Visanne a alkohol nejsou kompatibilní věci. Lékaři nedoporučují užívat ani léčiva obsahující alkohol, protože to může vyvrátit celou účinnost léku kvůli schopnosti ethanolu ovlivňovat biochemické reakce těla.

Je také důležité užívat Visanne pravidelně: pokud vynecháte jednu dávku, vezměte si při první příležitosti pilulku. Totéž platí pro průjem nebo zvracení během několika hodin po užití drogy..

Analog Vizanne - Buserelinova injekce

V případě recidivy endometriózy doporučují lékaři po laparoskopii k odstranění cyst krátkodobý průběh léčby Buserelinem a poté odkazují na IVF. Kolik času to bude trvat, závisí na stavu pacienta a rozhodnutí ošetřujícího lékaře. Statistiky a fóra hovoří o období 3 až 6 měsíců, ale zde nemluvíme o užívání přípravku Vizanne, ale o injekcích.

Mnoho považuje injekce tohoto léku za analog přípravku Vizanne, ale není tomu tak, protože účinná látka v injekcích je zcela odlišná. Mnoho žen, které zažily srovnání, zaznamenává odlišnou reakci těla na drogy. Oba léky však účinně léčí endometriózu a nesnižují možnost brzkého těhotenství..

Pacienti při užívání Buserelinu často zaznamenávají podrážděnost a přírůstek hmotnosti, stejně jako snížení libida - ženy prostě nechtějí mít sex. Je třeba si uvědomit, že se jedná o dočasný účinek a po zrušení hormonu vše zapadne na své místo..

Výsledek

Endometrióza je jednou z nejnepříjemnějších ženských chorob, která s sebou přináší bolestivé příznaky a neplodnost. Po diagnostice je nutné okamžitě zahájit léčbu, během níž je Visanne často předepisována.

Lék je hormonální a obsahuje aktivní účinnou látku, což je syntetický analog progesteronu. Tento lék pomáhá zpomalit množení endometriotických tkání, čímž vytváří příznivé podmínky pro početí.

Visanne nelze podávat samostatně. Lék má mnoho kontraindikací a vedlejších nežádoucích účinků, proto je jeho příjem možný pouze po vyšetření, diagnostice endometriózy a jmenování lékaře. Kvůli silné akci někdy nebude nadbytečné slyšet názor několika lékařů o potřebě užívat hormonální lék.

Během užívání Visanne se žena musí snažit vést normální život, cvičit, více odpočívat, méně myslet na zdravotní problémy a dobře jíst.

A po léčbě Visanne se ti podařilo stát se šťastnou matkou?

Byzanneina droga: obnovení menstruace po zrušení

Většina žen nechce z jakéhokoli důvodu navštívit nemocnici a vyhledat radu lékaře. Hledají proto na internetu informace o tom, jaké by mělo být období po Vizanne a během jejího příjmu. Úspěšný průběh léčby je indikován povahou menstruačního toku, jehož popis lze najít v tomto článku..

Trochu o droze

Visanne je moderní gestagenní léčivo s prokázanou účinností v léčbě endometriózy. Aktivní složkou v přípravku je dienogest, což je derivát nortestosteronu. Droga má antiestrogenní účinek - snižuje hladinu estrogenu v těle ženy. Předpokládá se, že je to přebytek tohoto hormonu a nerovnováha, která vede k množení ložisek endometriózy v těle ženy..

Lék nemá mineralokortikoidní, glukokortikoidní a androgenní aktivitu, proto nejsou výrazné systémové účinky na pozadí jeho použití.

Kromě toho, že je antiestrogenní, zlepšuje Visanne mikrocirkulaci a imunitu, což také pomáhá snižovat projevy nemoci..

Použití Visanne má následující účinek:

 • Snížení ložisek endometriózy s genitální i extragenitální lokalizací.
 • Snížení závažnosti pánevní bolesti způsobené ložisky endometriózy.


Ložiska endometriózy
Dlouhodobé užívání léku nezpůsobuje změny v krevních testech, negativní transformace v reprodukčním systému a také nezpůsobuje zvýšení úrovně mutací v těle a vývoj nádorových buněk. Přípravek Visanne lze používat u dospívajících ve věku od 12 let, klinické studie neodhalily škodlivý účinek na jejich tělo, avšak ke jmenování je třeba přistupovat rozumně.

Doporučujeme vám, abyste si při užívání antikoncepce přečetli o zvláštnostech menstruace. Z článku se dozvíte o výhodách a nebezpečích OK, účinku antikoncepce na tělo, menstruaci s různými OK. A tady je více o tom, jak po Dufastonu pokračuje menstruace.

Recenze

Ve většině případů se přípravek „Visanne“ úspěšně vyrovná s endometriózou a přiblíží vám požadované těhotenství. Existují však také negativní recenze o této droze..

Byl jsem pověřen brát Vizanne na šest měsíců. Na začátku menstruace byly zaznamenány deprese a podrážděnost. Krvácení bylo mírné pouze za dva cykly. Po vysazení příznaky nemoci nezmizely, pouze se zesílily.

Ekaterina

Pro mě se droga ukázala jako účinná, ale objevily se výrazné vedlejší účinky, zejména neuróza. Po léčbě negativní emoce spolu s endometriózou zmizely.

Anna

Droga mi pomohla, a co je nejdůležitější, podařilo se mi otěhotnět. Nedoporučuji ho užívat ženám, které v blízké budoucnosti neplánují těhotenství. Endometrióza má tendenci se periodicky opakovat.

Maria

Kolik pít a jak

Visanne je k dispozici ve formě tablet pro orální podání. Před použitím drogy byste měli přestat užívat jiné hormonální léky. Režim je jednoduchý - jedna tableta léku by měla být užívána denně, bez přestávek, bez ohledu na to, zda krvácí z genitálního traktu nebo ne..

Pokud žena najednou zapomněla vzít pilulku, měla by ji vypít, jakmile si vzpomene na porušení režimu. Následujícího dne byste měli pokračovat v užívání jako obvykle.

Pokud po užití pilulky během 3-4 hodin dojde u ženy k zvracení nebo průjmu, měla by se užít další pilulka, protože existuje možnost, že lék neměl čas vstoupit do krve a jeho účinek se může snížit.

Doba přijetí je nejméně tři měsíce. Všechny účinky léku byly zjištěny při užívání léku po dobu nejvýše 15 měsíců. Individuální průběh léčby určuje lékař.

Doba léčby

Můžete se úplně zbavit endometriózy za 3 měsíce, pokud budete dodržovat všechna doporučení svého lékaře. Ve zvláště obtížných nebo zanedbaných případech se kurz Visanne prodlužuje na šest měsíců. Je velmi důležité užívat pilulky každý den ve stejnou dobu, se stejnými přestávkami mezi dávkami. Pouze při zodpovědném přístupu k situaci lze očekávat nezbytný terapeutický účinek..

 • Proč začala menstruace o 5 dní dříve
 • Zpožděná menstruace kvůli drozdům
 • Vaše menstruace začala o 10 dní dříve
 • Proč menstruace trvá 1 den - důvody

Reakce na Byzanne

Vizanne „zasahuje“ do produkce a účinků estrogenů na tělo. Normálně je jejich hladina v první fázi cyklu vysoká, což vede k proliferaci vnitřní výstelky dělohy - endometria. To je nezbytné pro přípravu na možné těhotenství a implantaci vajíčka.

Užívání Visanne snižuje hladinu estrogenu v těle ženy. Endometrium tedy neroste. Endometrióza je onemocnění, při kterém se endometrioidní ložiska objevují tam, kde by normálně neměla být - na pánevním pobřišnici, vaječnících, děložním čípku, ve vejcovodech, dokonce i na střevech a dalších vnitřních orgánech.

V tomto případě, každý měsíc pod vlivem měnícího se hormonálního pozadí, ohniska procházejí změnami podobnými těm, které se vyskytují v děložní dutině. To vede k podráždění, otoku tkáně a následně k bolesti. Úkolem léčby endometriózy je deaktivace lézí, jednou z možností je snížení hladiny estrogenu. To dělá Byzanne.

Normálně (v ideálním případě) by měl být při užívání léku takový menstruační cyklus:

 • V prvních dvou měsících se doba trvání kritických dnů snižuje, objem ztráty krve.
 • Pak místo menstruace začne mazanice - dost na hygienu, s použitím vložek.
 • Brzy nebude vůbec existovat menstruace.
 • Ovulace je také potlačena, takže užívání Visanne má také antikoncepční účinek..

Plánování těhotenství

Pokud neexistují kontraindikace, pacienti často začnou plánovat početí dítěte ihned po ukončení léčby přípravkem "Vizanne". Ale odborníci připomínají, že jakýkoli lék má účinek na tělo a je lepší chvíli počkat a zotavit se..

Tělo bude samostatně obnovovat hormony, menstruační cyklus, ovulaci a vrstvu endometria asi za 2, maximálně 3 měsíce. V tuto chvíli se nedoporučuje plánovat těhotenství okamžitě; doporučuje se používat nehormonální antikoncepci. V některých případech odborníci doporučují zahájit pokusy o početí bezprostředně po ukončení užívání léku. O tom by však měl rozhodnout zkušený lékař. Je přísně zakázáno předepisovat léčbu sami. Může způsobit nenapravitelné poškození těla..

Podle recenzí pacientů je šance na početí po kurzu Vizanne vysoká, navzdory možnosti vedlejších účinků a řadě kontraindikací. Je důležité si uvědomit, že nikdo, ani ten nejzkušenější odborník, neposkytne přesnou záruku a ještě více vám neřekne přesné načasování těhotenství..


Kromě užívání léků by se nemělo ztrácet optimismus a věřit v úspěch, aby nedošlo k dlouho očekávanému těhotenství, a v žádném případě samoléčbu.

Potíže s menstruací

Na pozadí recepce Vizanne však není vždy všechno perfektní. Každá žena je individuální a reprodukční systém reaguje na drogu odlišně. Je možné následující:

 • prodloužené mazání;
 • pravidelné nízké výboje kdykoli;
 • krvácející.

Daria Shirochina (porodník-gynekolog)

Špinění je povoleno, zejména v prvních měsících užívání drogy. Jedná se o adaptaci těla. Pokud se však mazání vůbec nezastaví nebo je hojné (není dostatek denních vložek), měli byste se poradit s lékařem ohledně vyšetření a korekce příjmu léku, možná budete muset přidat hemostatikum nebo dokonce přejít na jiné skupiny drog.

Indikace

Tento lék předepisují gynekologové pouze v případě, že je pacientovi diagnostikována endometrióza. Toto je jediná indikace pro použití drogy. Před použitím tablet Vizanne je třeba vyšetřit ženu. Endometrióza by měla být potvrzena hysteroskopií, laparoskopií, ultrazvukem nebo MRI.

Tato patologie spočívá v šíření endometriálních buněk mimo sliznici dělohy. To je doprovázeno krvácením, zánětem a bolestí. U neplodných pacientů se endometrióza vyskytuje v 80% případů. Systematické hormonální poruchy se stávají příčinou patologických změn..

Jak se vyhnout vedlejším účinkům

Byzanne je vážným zásahem do hormonálního systému ženy. Navzdory bezpečnosti léku uvádí mnoho žen řadu vedlejších účinků. Mezi nimi jsou následující projevy:

 • zvětšení mléčných žláz, onemocnění oblasti dvorce a bradavek při dotyku;
 • návaly horka, periodický pocit tepla v celém těle;
 • cystické změny ve vaječnících;
 • suchost sliznic, včetně pochvy;
 • tělesná hmotnost ženy se zvyšuje;
 • existují výkyvy nálady, sklon k depresi;
 • tendence „zhoršovat“ kvalitu pokožky - objevuje se akné, je suché, možné jsou dermatózy, pigmentace.


Folikulární ovariální cysta
Není vždy možné se těmto reakcím těla vyhnout. Aby se však minimalizoval škodlivý účinek, měly by být přísně dodržovány kontraindikace pro přijetí a u těchto skupin žen by měly být používány alternativní léky. Mezi hlavní patří následující stavy:

 • vaskulární komplikace v současné době a v historii, například tromboflebitida;
 • maligní onemocnění prsu a pohlavních orgánů;
 • onemocnění jater a ledvin;
 • migréna;
 • porušení metabolismu sacharidů a tuků;
 • závažný průběh diabetes mellitus;
 • s individuální nesnášenlivostí ke složkám Visanne.


Nežádoucí účinky přípravku Visanne
Lék by měl předepisovat pouze lékař, s přihlédnutím k celé klinické situaci.

Kontraindikace

Přípravek Visanne nelze používat v případě závažných onemocnění v akutní a chronické formě. Kontraindikace zahrnují:

 • věk do 18 let;
 • tromboembolismus;
 • cukrovka;
 • laktózová intolerance;
 • cholestatická žloutenka;
 • srdeční ischemie;
 • vaginální krvácení nejasné povahy původu;
 • alergická reakce na složky léčiva;
 • adenom prsu;
 • zhoršená funkce ledvin a jater;
 • ateroskleróza;
 • tromboflebitida.

Období po zrušení Visanne

Průměrný průběh užívání léku je 3-6 měsíců. Poté je čekací doba na další menstruaci vzrušující..

Menstruační tok po dokončení příjmu

Normálně (v ideálním případě) by měly být pravidelné, ne hojné, malé nebo bezbolestné. Pánevní bolest, stejně jako nepohodlí a bolestivost během pohlavního styku by měly zmizet. Ale tohoto efektu není vždy dosaženo. Jsou možné následující možnosti:

 • skrovná menstruace je důkazem postupné obnovy reprodukčních orgánů po zrušení hormonálních léků;
 • stejné jako před léčbou - jsou méně časté, s rozšířenou endometriózou nebo doprovodnými chorobami;
 • hojné - možné v prvním nebo dvou měsících po zrušení, také povoleno.


Menstruace s endometriózou

Nedostatek menstruace po Visanne

Tato možnost zotavení po užití drogy je také možná. Je zapotřebí čas na úplné obnovení funkce vaječníků a růstu endometria do té míry, do jaké je možné odmítnutí. Je povoleno zpoždění dvou až tří měsíců, pokud menstruace chybí déle, měli byste se poradit s lékařem. Může být nutné předepsat léky k vyvolání menstruace. Například Dyufaston, Norkolut, Utrozhestan a další.

Mnoho žen sleduje při léčbě endometriózy cíl otěhotnět. Proto by při vyloučení menstruace po zrušení Visanne měl být tento okamžik také vyloučen. Doporučuje se provést močový těhotenský test nebo lépe provést krevní test na hCG.

Doporučujeme přečíst si, jak vám chodí menstruace při užívání Jess. Z článku se dozvíte o vlastnostech užívání Jess, povaze a načasování příchodu menstruace při užívání drogy a poruchách cyklu. A tady je více o tom, jak vaše menstruace pokračuje po Postinoru.

Visanne je lék, který se v mnoha rozsáhlých studiích osvědčil při léčbě endometriózy. Jmenován od 12 let, má kontraindikace a recepční funkce. Průměrná doba léčby je 3–5 měsíců. Menstruace při užívání léku téměř vždy mění svůj charakter, který závisí na individuálních vlastnostech ženy.

Těhotenství v "Byzanne"

Lékaři tvrdí, že pacienti se často obávají, zda je možné otěhotnět během užívání přípravku Vizanne. Ve skutečnosti v tuto chvíli nedochází k ovulaci, menstruace je potlačena. Podle statistik však existují případy, kdy došlo k těhotenství pacienta právě během užívání drogy. Není tedy možné nazvat „Vizanne“ jakousi antikoncepcí. Je také třeba vzít v úvahu skutečnost, že během těhotenství v průběhu léčby je nutné přestat užívat lék, aby nedošlo ke ztrátě plodu. V této situaci však může být obtížné identifikovat těhotenství kvůli nedostatku pravidelného menstruačního cyklu..

Průběh těhotenství během užívání přípravku „Vizanne“ může negativně ovlivnit embryo a vyvolat řadu patologických stavů. Během léčby proto odborníci doporučují upustit od nechráněného pohlavního styku a používat k ochraně nehormonální antikoncepci..

Užitečné video

Podívejte se v tomto videu na příznaky a léčbu endometriózy:

 • Co nedělat během menstruace
  Není tak snadné pochopit, co nedělat s menstruací. Koneckonců, je to normální fyziologický proces. Existují omezení týkající se sportu, návštěv kosmetičky, lékařů, operací a dalších procedur. Přečtěte si více
 • Dlouhá období: kdy je to norma a kdy je to naléhavé...

Někdy se dlouhá období stávají zcela běžnými a normálními (po potratu, s dědičností). Pokud jsou déle než 7 dní, mají silné bolesti a červené sraženiny, je to důvod k návštěvě lékaře. Je vysoce nežádoucí provádět léčbu sami. Přečtěte si více

Menstruace se spirálou: funkce s ní a po...

Menstruace se spirálou často probíhá stejně jako bez ní. Někdy však může být individuální reakce opačná - začne krvácení. Kdy je nejlepší spirálu odstranit? Jaká jsou normální období? Přečtěte si více

Menstruace při užívání antikoncepce: jak to jde...

Vaše období s antikoncepcí často přichází s menší bolestí a menším výtokem. Může se však lišit v závislosti na tom, zda byla použita nouzová nebo trvalá antikoncepce. Přečtěte si více

Pomáhá to nebo ne

Na fórech dívky diskutují o této droze. Četli jsme četné recenze. Snižují se k následujícím bodům:

 • Přípravek Visanne může vést k nepříjemným následkům (například vzhledu cysty), pokud je předepsán nedostatečně kompetentním lékařem. Před užitím se proto poraďte s ne jedním odborníkem, ale se dvěma nebo třemi. Nešetřete na konzultace. Samotná droga navíc stojí několikanásobně více (od 2 500 rublů za balení).
 • Reakce na drogu jsou velmi individuální: někdo ji snáší snadno, někdo zaznamenává vedlejší účinky.
 • Při zrušení můžete otěhotnět a existuje mnoho šťastných příkladů..

Na konci menstruace by mělo být uvolněno pouze průhledné tajemství. Ale kvůli určitým okolnostem a podmínkám existují výjimky. Selhání v práci jednoho cyklu by nemělo vzbuzovat obavy, když se objevuje namáhání, které je náhlé a krvácí po menstruaci v každém následujícím cyklu, stojí za to kontaktovat gynekologa, aby zjistil patologii.