Pravděpodobnost otěhotnění během užívání přípravku Duphaston

Dobré odpoledne, moji milí. Dnešní téma bude zajímat ty mladé dámy, které kvůli hormonálním problémům nemohou samostatně počat dlouho očekávané dítě. Naštěstí moderní medicína již dlouho udělala krok vpřed a většina reprodukčních patologií je nyní úspěšně korigována léky. Jedním z nich je syntetizovaný analog přírodního hormonu progesteronu. V tomto článku chci hovořit o Duphastonu a odpovědět na mnoho otázek souvisejících s jeho účelem. Jak pravděpodobné je tedy těhotenství při užívání přípravku Duphaston? Jak správně užívat tento lék, abyste dosáhli požadovaného výsledku? Může Dufaston odstranit hrozbu přerušení? Jaký je rozdíl mezi prvními známkami tajného početí z přirozeného těhotenství? Jak a kdy je bezbolestné přestat užívat hormonální tobolky? O této a mnoha dalších věcech si dnes povíme. Připoj se k nám!

Obsah:

 1. To nejdůležitější je vědět o Duphastonu
 2. Jak správně užívat drogu
 3. Jak se dozvědět o nástupu těhotenství na Duphastonu
 4. Jaká „překvapení“ může Dufaston přinést
 5. Kontraindikace
 6. Závěr

To nejdůležitější, co byste měli vědět o Dufastonu

Myslím, že má smysl začít příběh s vyznačením oblasti působení Duphastona. Jak jsem již napsal výše, tento lék je syntetickým analogem progesteronu, to znamená, že je předepsán v případech, kdy testy odhalí podceňovaný indikátor hlavního ženského pohlavního hormonu nebo „těhotenského hormonu“. Jaké patologie a problémy jsou léčeny přípravkem Dufaston? Podrobně je zvážím, abyste sami ocenili jejich důležitost..

Uvedu hlavní důvody předepisování léku nastávajícím matkám. Takže, Duphastone:

 • připravuje ženu na těhotenství;
 • ovlivňuje cyklus menstruace a embryonálního vývoje;
 • odstraňuje tón dělohy, snižuje pravděpodobnost hrozby ukončení těhotenství;
 • podporuje růst endometria;
 • zmírňuje placentární nedostatečnost a hladovění plodu kyslíkem;
 • připravuje mléčné žlázy na budoucí laktaci.

Z toho je zřejmé, že pro početí a následné těhotenství je nedostatek progesteronu katastrofický a musí být doplněn. Lékaři zjistili, že po Duphastonu se pravděpodobnost početí významně zvyšuje. Kromě toho se tento léčivý přípravek používá k léčbě endometriózy, hormonální neplodnosti, amenorey, odstranění cystických dutin ve vaječnících a prevenci děložního krvácení..

Spěchám rozptýlit vaše obavy: Duphaston nezpomaluje ovulaci, stejně jako některé jiné hormonální léky, nezasahuje do oplodnění uvolněného vajíčka. Musí však být používán přísně na doporučení lékaře..

Jak správně užívat drogu

S otázkou: jak správně užívat Duphaston k početí s hormonální nerovnováhou? - měli byste se samozřejmě poradit se svým lékařem. Řeknu vám o jednom z možných režimů léčby neplodnosti kvůli nízkému progesteronu.

Jelikož „těhotenský hormon“ produkuje naše tělo ve větším množství přesně ve druhé fázi cyklu, je užívání Duphastonu předepsáno až od 16. dne od začátku předchozí menstruace do 25. dne. Je velmi důležité nevynechávat techniky a neporušovat jejich obecnou cyklickost. Průměrná dávka léku na začátku léčby se rovná dvěma dávkám jedné tablety (ráno a před spaním). Pokud těhotenství stále nedojde do tří měsíců, může po dalších testech gynekolog zdvojnásobit denní příjem. V případě více neúspěšných pokusů vydržet již počaté dítě je ženě okamžitě přiděleno 4 tablety Dufastonu denně, také ráno a večer, 2 ks..

Je velmi důležité, abyste náhle nepřestali užívat hormonální pilulky, protože to je plné ztráty dítěte. Žena ne vždy hádá o těhotenství, které již přišlo, proto je zrušení Duphastonu možné pouze po dohodě s lékařem podle "hladkého" schématu, které napsal.

V případě, že těhotenství již začalo a je stále zapotřebí další progesteron, doporučují lékaři užívat Duphaston do 20. týdne těhotenství. Po tomto období je lví podíl na produkci hormonů převzat placentou a eliminována potřeba další infuze zvenčí.

Existují však problémy s reprodukcí, když se přípravek Duphaston doporučuje po celou dobu těhotenství. To platí pro ženy, které již prodělaly více než jedno zmrazené těhotenství, došlo k spontánním potratům. Navíc, když došlo k přerušení ve 2. a 3. trimestru s přetrvávající hypertonicitou, placentární nedostatečností a některými dalšími problematickými příznaky těhotenství.

Ještě jednou chci objasnit: užívání dalšího syntetického progesteronu je rozumné až po příslušných testech. Nedůvěřujte názoru lékaře, pokud předepíše Dufaston, jak se říká, „jen pro případ“.

Léčebný režim přípravkem Duphaston pro dysmenoreu, nepravidelná menstruace, PMS, endometriózu a děložní krvácení se bude lišit. Ale pravděpodobně se nebudeme zabývat všemi možnými možnostmi léčby, ale půjdeme dále k uvažovanému tématu..

Jak se dozvědět o nástupu těhotenství na Duphastonu

Dobře rozumím těm dámám, které s nadšením každý měsíc dávají pozor na časné známky těhotenství na pozadí Duphastonu. Zvláště tomu věříte, když byly zjištěny a napraveny důvody zabraňující početí. Některé dívky se mylně domnívají, že užívání hormonálních tobolek může zkreslit výsledky testů, a bojí se uvěřit tomu, co se děje, když ráno uvidí drahocenné dva proužky. K těmto kalhotkám vám chci připomenout, že množství produkovaného hCG ovlivňuje „pruhovanost“. Jelikož dotyčná droga je analogem úplně jiného hormonu, nemůže nijak ovlivnit zbarvení „zařízení“.

Jaké další „hovory“ můžete zjistit dobré zprávy, než se vydáte na zkoušku do lékárny? Napíšu si všechny možné „náznaky“ těla. Samozřejmě není vůbec nutné, aby ve vašem případě byli přítomni ve stejné výši. Poslouchejte sami sebe a tiše se radujte, pokud jsou vašimi společníky:

 1. Častá potřeba, dokonce i v noci.
 2. Ospalost.
 3. Zvýšená citlivost prsou a citlivost bradavek.
 4. Zpoždění příští menstruace.
 5. Mírná ranní nevolnost a / nebo ztráta chuti k jídlu, odmítnutí určitých pachů.
 6. Nervozita, slzavost.

Protože je velmi pravděpodobné, že se k souboru příznaků připojí 2 ověšené čáry na testovacím proužku.

Ale také nemám příliš dobré zprávy ((((Žena si někdy přeje být matkou tak vášnivě, že si „naprogramuje“ své těhotenské příznaky. Ve zvláště závažných případech je dokonce přesvědčena, že cítí pohyb plodu, roste jí břicho a zvyšuje se její váha. Pokud tedy byly předchozí koncepce patologické a vy jste příliš dychtiví slyšet dobrou zprávu, pak je pro získání konečné diagnózy nejlepší okamžitě konzultovat lékaře, zejména proto, že s největší pravděpodobností doporučí změnu léčebného režimu.

Jaká „překvapení“ může Dufaston přinést

Ve většině případů je Duphaston tělem dobře snášen. Ale jako každá jiná droga, zejména hormonální, má řadu vedlejších účinků. Některé ženy, bez ohledu na to, zda chtějí dítě nebo ne, si stěžují, že při užívání drogy mají falešné příznaky těhotenství. Již v prvním měsíci léčby a někdy i ve 2. až 3. den pacienti pozorují takové výrazné příznaky:

 • silná bolestivost, překrvení a tíha prsou, zvýšená citlivost bradavek;
 • nevolnost a (nebo) brutální chuť k jídlu;
 • bolestivé bolesti v dolní části břicha;
 • závrať;
 • zvýšené slinění.

Pro některé mladé dámy se tyto pocity staly radostným překvapením a začaly mentálně konverzovat s obyvatelkou břicha a pro jiné šokem, protože neplánovaly těhotenství. Takže vám doporučuji vzít v úvahu tento „roztomilý“ účinek této drogy.!

Poznámka!

Pokud máte na pozadí Duphastonu skvrny, žlutou nebo jinou barvu, měli byste navštívit lékaře. Důvody tohoto jevu jsou různé a vyžadují další zkoumání. Pokud je žena těhotná, může změna barvy hlenu na hnědý odstín naznačovat nízkou dávku léku, která je plná placentární exfoliace a potratu.

Pokud má nastávající matka krvavý výtok, pak to pravděpodobně znamená, že vajíčko je připojeno k vejcovodu, to znamená, že těhotenství je mimoděložní. Krvácení někdy předchází potratu.

Myslím, že není třeba dále vysvětlovat, že čím dříve je těhotná žena konzultována s lékařem, tím vyšší je šance na udržení dítěte.

Ve vzácných případech se hnědý výtok nezastaví ani ve druhém, ani ve všech následujících měsících léčby přípravkem Dufaston. Mohou to mít takové důvody:

 • porušení léčebného režimu předepsaného lékařem;
 • nekontrolované užívání drogy z vlastní iniciativy;
 • ovariální patologie, která způsobila pokles hladiny estrogenu;
 • chyby v kalendáři schůzek v důsledku posunu v den ovulace;
 • silná proliferace endometria, která brání normálnímu odtoku obsahu dělohy;
 • změny mikroflóry pochvy a obecná práce reprodukčních a endokrinních orgánů.

Pokud pacient nemá zajímavou pozici a gynekolog během vyšetření nezjistil žádnou další patologii, pak lze považovat za normu malé namazání v počáteční fázi léčby - vaše tělo si tak zvykne na zvýšení hladiny progesteronu.

Mezi dalšími vedlejšími účinky přípravku Duphaston se rozlišuje vývoj anémie, dysfunkce jater. Aby se snížilo riziko všech výše uvedených důsledků, je třeba pevně pochopit: jakékoli hormonální léky se užívají až po absolvování všech nezbytných testů. Je velmi důležité správně vypočítat cyklus po menstruaci a přísně dodržovat plán užívání tobolek.

Kontraindikace

Už jsme zjistili indikace, rysy a harmonogram přijetí, "překvapení" a vedlejší účinky Duphastonu. Nyní nastal čas vyjasnit kontraindikace jeho použití. Navzdory skutečnosti, že ve většině případů jsou tobolky dobře snášeny, není vždy možné narušit lidský hormonální systém. V jakých případech nelze Dufaston kategoricky vzít?

Duphaston se nedoporučuje používat u lidí s poškozením jater, ledvin, srdce, slinivky břišní, po diagnostikování srpkovité anémie, astmatu. Používá se opatrně a pod přísným dohledem lékaře pacienty s vaginálním krvácením a duševními poruchami..

Léčbu tímto syntetickým hormonem by měly věnovat zvláštní pozornost ženám, které dříve „seděly“ na OK (orální antikoncepce). Je to proto, že kombinace progestinů s estrogeny z antikoncepčních pilulek zvyšuje pravděpodobnost trombózy..

Závěr

Nedávno jsem se dozvěděl, že v lékařské komunitě panuje kontroverze ohledně bezpečnosti a „užitečnosti“ Duphastonu. Například ve Velké Británii byla ukončena v roce 2008. Některé publikace však v takovém rozhodnutí vidí pouze komerční důvody, protože dosud nebyly publikovány žádné přesvědčivé důkazy o „škodlivosti“ dané drogy. Pouze v některých zdrojích proklouznou informace o jeho teratogenním účinku na plod. Ale je to pravda?

Pokud máte problém, který dokáže vyřešit pouze Dufaston, nejprve projděte důkladným vyšetřením těla a poté neváhejte a důvěřujte svému zdraví spolehlivému lékaři!

To je pro mě vše. Možná se můžete podělit o své zkušenosti s léčbou přípravkem Dufaston? Měli jste s jeho pomocí dlouho očekávané těhotenství? Nebo jste možná sami pocítili všechna „kouzla“ vedlejších účinků? Sdílejte prosím osobní příběh nebo zkušenost blízkých přátel. A samozřejmě tento článek nezapomeňte doporučit svým přátelům..

Otěhotnělo někdo po Duphastonově zrušení?

Dívky, v tomto cyklu jsem zrušil léky. Ale znovu začala měřit BT kvůli experimentu - jak se tělo bude chovat samo, bez drog. Už jsem byl zoufalý, že tam bude O, ale přišla na 24 dts. Začal jsem hledat na internetu, co se stane, když se zruší všechny léky, a zejména se cyklus prodlouží, když se zruší dyufaston, kromě toho jsem to už měl, když jsem přestal pít dyufaston. A našel jsem zajímavé informace, že mnoho dívek může otěhotnět po zrušení dyufastonu. Je to poprvé, co jsem o tom slyšel, vím o B o zrušení, ale o zrušení duffu. Možná jsou takoví, kteří jsou tak rádi, nebo takové příběhy znáte?

Zrušení přípravku Duphaston během těhotenství

Je těžké najít ženu, která by během těhotenství nebo během svého plánovacího období neužívala žádné léky, které jsou užitečné pro nastávající matku a bezpečné pro její dítě. To na jedné straně umožňuje porodit dlouho očekávané dítě. V poslední době se obvyklý potrat v těhotenství stal velmi častým problémem žen, které chtějí mít děti. Existuje pro to mnoho důvodů, ale jedním z hlavních je problém na hormonální úrovni..

Jak víte, za těhotenství je „zodpovědný“ speciální hormon, progesteron. Jeho funkce je nepostradatelná při přípravě těla na dramatické změny - při porodu. Nejprve progesteron pomáhá vajíčku připojit se k děloze a připravuje mléčné žlázy na produkci mleziva a mléka. Zadruhé je to díky progesteronu, že děloha aktivně roste, aniž by se prakticky stahovala, což je pro tělo extrémně nutné, aby přijalo „cizí těleso“ - plod.

Jakmile dojde k těhotenství, množství progesteronu se dramaticky zvyšuje. Ale bohužel ne vždy. Existuje řada důvodů, proč se tento základní těhotenský hormon neprodukuje v dostatečném množství. Je jasné, že bez něj děloha nepřijme plod (dojde k potratu), nebo dokonce nedojde vůbec k těhotenství..

O tom všem nemluvíme nadarmo. A pravděpodobně jste už hádali, že dále budeme hovořit o Duphastonu - syntetickém analogu toho velmi nezbytného ženského progesteronu. Tento lék je předepsán v případě, že žena potvrdila nedostatek progesteronu (po absolvování nezbytných testů na hormony). Mimochodem, je vhodné darovat krev na hormony několikrát po sobě (aby se hormonální obraz stanovil co nejpřesněji), vždy na lačno. Výsledky testů by měl dešifrovat ošetřující lékař a je možné předepsat další studie, a teprve poté by měla být ženě předepsána léčba.

Proč Dufaston? Ano, protože farmaceutický trh nabízí pouze dvě léky analogů progesteronu - Dyufaston a Utrozhestan. Duphaston, i když se jedná o progesteron syntetického původu, je vhodnější používat, na rozdíl od Utrozhestanu (progesteron přírodního původu, který se podává pouze intramuskulárně). Jak již bylo zmíněno výše, Dufaston je předepisován ženám jak při plánování těhotenství (s obvyklým potratem), tak s již začínajícím.

Dávkování a průběh léčby se vyvíjí individuálně, v závislosti na výsledcích testu. Nejčastěji je Duphaston předepsán 2-3 tablety jednou nebo dvakrát denně. Průběh léčby je až 6 měsíců během plánovacího období těhotenství a s nástupem přípravku Duphaston by měla být užívána v prvních týdnech těhotenství podle stejných pokynů a postupně snižovat počet pilulek, dokud nejsou zcela zrušeny.

Duphaston lze také předepisovat s hrozbou potratu v raných stadiích kvůli nedostatku progesteronu. V tomto případě se lék užívá až 20 týdnů, dokud se konečně nevytvoří placenta (je známo, že „hotová“ placenta zvyšuje produkci přírodního progesteronu a plod je již chráněn před odmítnutím).

Kdo otěhotněl při užívání dyufastonu - řekněte mi

DVG, děkujeme za odpověď a přání! Blahopřeji vám k narození dítěte

Ty. nemuseli jste přestat užívat pilulky, protože jste okamžitě věděli o nástupu těhotenství a pokračovali v jejich pití? A lékař vás varoval, že byste měli mít ovulaci pod kontrolou, než začnete užívat pilulky a početí do konce příjmu, nebo jste se o tom také dozvěděli sami?
Nerozumím postoji mé doktorky, proč považovala za hloupé analyzovat hCG po dobu 25 dnů a neřekla mi nic o kontrole ovulace.

V cyklu, ve kterém jsem otěhotněla, jsem nepila dyufaston pouze 1 den, zatímco jsem užívala HCG a čekala na výsledky, jakmile jsem dosáhla výsledku, okamžitě jsem pokračovala a pila až do 20. týdne těhotenství.

Doktorka, bohužel, mi „byla“ lhostejná, na nic nevarovala, ve skutečnosti jsem čerpal informace z Temky plánující těhotenství, přišel jsem na lékařskou schůzku a řekl jsem přímo, že nám ji může předat. nebo to začne brát, no atd..

Kdo otěhotněl po zrušení Duphastona?

pokyny na pomoc. jaké zrušení.
farmaceutický účinek

Dydrogesteron se ve své molekulární struktuře, chemických a farmakologických vlastnostech velmi podobá přirozenému progesteronu. Vzhledem k tomu, že dydrogesteron není derivátem testosteronu, nemá vedlejší účinky charakteristické pro většinu syntetických progestogenů, tzv. Androgenní progestogeny..

Dydrogesteron nemá estrogenní, androgenní, anabolické, glukokortikoidní a termogenní účinky. Jako progestogenní složka hormonální substituční terapie (HRT) v menopauze přispívá dydrogesteron k zachování příznivého účinku estrogenů na lipidový profil krve. Na rozdíl od estrogenů, které obvykle negativně ovlivňují systém srážení krve, však dydrogesteron neovlivňuje parametry srážlivosti. Nemá nepříznivý vliv na metabolismus sacharidů a funkci jater.

Dydrogesteron, když se podává orálně, selektivně ovlivňuje endometrium, čímž brání zvýšenému riziku hyperplazie endometria a / nebo karcinogeneze v podmínkách přebytku estrogenu. Je indikován ve všech případech endogenního nedostatku progesteronu..

Droga nemá antikoncepční účinek.

Při léčbě dydrogesteronem je terapeutického účinku dosaženo bez potlačení ovulace nebo narušení menstruační funkce. Dydrogesteron umožňuje koncepci a udržení těhotenství během léčby.

na pozadí zrušení můžete otěhotnět po infračerveném a antikoncepčním postupu. duphaston nemá abstinenční syndrom.

máma zdravého dítěte

těhotenství po vysazení duphastonu?

Příspěvek od maminky zdravých dětí 13. října 2009

78 510 zobrazení

Ahoj! Dívky, v září jsem měla 3. cyklus, protože jsem pila dyufaston (jak předepsal lékař). ten měsíc jsme žili na otevřeném prostranství a nic se nestalo, i když se zdá, že prolaktin se vrátil k normálu a progesteron je normální. Myslím, může někdo otěhotnět po zrušení dyufastonu?

17 komentářů

Doporučené komentáře

Připojte se k našim diskusím!

Chcete-li přidat komentář, musíte být uživatelem.

Vytvořit účet

Zaregistrujte se a získejte účet. Je to jednoduché!

Vejít do

Již zaregistrované? Přihlaste se zde.

To nejlepší na webu

Základy cyklu: ovulace, implantace, žluté tělísko

První příznaky těhotenství. Ankety.

Sprchování. Vše, co jste chtěli vědět.

Populární témata

Autor: Tarakashka
Vytvořeno před 5 hodinami

Autor: diana2020
Vytvořeno před 7 hodinami

Autor: Bublik30
Vytvořeno před 7 hodinami

Autor: Odarka1
Vytvořeno před 2 hodinami

Autor: PoMiDoRk @
Vytvořeno před 10 hodinami

Autor: Shunihka
Vytvořeno před 9 hodinami

Autor: * wika *
Vytvořeno před 5 hodinami

Autor: Nyusya913
Vytvořeno před 2 minutami

Recenze klinik

O webu

Rychlé odkazy

 • O webu
 • Naši autoři
 • Nápověda k webu
 • Reklamní

Oblíbené sekce

 • Fórum pro plánování těhotenství
 • Grafy bazální teploty
 • Knihovna reprodukčního zdraví
 • Recenze klinik o lékařech
 • Komunikace v klubech pro PDR

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je prosím jako lékařskou pomoc. Stanovení diagnózy a volba léčebné metody zůstává výhradní výsadou vašeho ošetřujícího lékaře!

Těhotenství po zrušení dyufastonu

Když jsem se ponořil do rozsáhlých informací o dyufastonu, všiml jsem si, že většina z nich otěhotní na pozadí jeho zrušení, samozřejmě existují dívky, které otěhotněly během užívání, ale většina - po zrušení. Dívky, které otěhotněly, odpoví až po zrušení duphastonu. Pokračovat ve čtení →

Dobrý den všem! Opravdu potřebuji radu. Viděl dyufaston po dobu šesti měsíců, tento měsíc se zastavil a rozhodl se „odpočívat“. A dnes je to pás duchů! Šílená radost a úzkost - co dělat? začít pít dyufaston dnes nebo vůbec? obávám se, že to selže, když se domluvím s gynekologem atd. Co dělat? Pokračovat ve čtení →

Dívky, které měly zkušenost se zrušením dyufastonu a otěhotněním při jeho zrušení?)) Už mě dokonce unavuje pít z měsíce na měsíc! Pokračovat ve čtení →

Možná hloupá otázka, ale přesto se může někdo setkat se skutečností, že při 26 DC byl duff zrušen kvůli čistým testům, ale nakonec se ukázalo, že je to těhotenství a jak to skončilo? Pokračovat ve čtení →

Stalo se, že jsem poprvé v životě začal užívat duff 16. den cyklu, ve kterém došlo k těhotenství. Průběh byl normální, ale požadované těhotenství nepřišlo (((Důvod byl s největší pravděpodobností v tenkém endometriu (max. 6 mm). Zbytek testů na všechny infekce, hormony byly také dobré. Ale těhotenství nepřišlo. Musel jsem změnit lékaře. A jsme pryč: nový analýzy, GHA (ooo, jak si pamatuji) - a opět jsou všechny analýzy a výzkumy normální. Doktor mě pošle na ultrazvukové vyšetření uprostřed cyklu, uzist potvrdí očekávanou ovulaci a. Přečíst více →

Dobré odpoledne. Tato otázka je velmi znepokojující: Měl někdo takový, že v den X test ukázal / a zrušili jste dyufaston, a pak se po několika dnech ukázalo, že jste těhotná? Byly nějaké důsledky předčasného zrušení duff? Předem děkujeme za vaše odpovědi :-) Pokračujte ve čtení →

Dívky, drahá, můžete mi prosím říci, jak dyufaston ovlivňuje ovulaci? Plánujeme těhotenství při zrušení Yariny, piju poslední balíček. Po zrušení lékař předepsal pít Duphaston od 11 do 25 dnů, mám velké obavy, najednou Ovulace (pokud vůbec) bude později než 11 dní, ovlivní ji Duphaston. Pokračovat ve čtení →

Dívky 2. cyklu užívají dyufaston, těhotenství zatím neprobíhá. Potlačuje tento lék ovulaci? Je možné na tom otěhotnět? Nebo otěhotní až po vysazení léku? Pokračovat ve čtení →

Ahoj! Po dva dny je zpoždění, test byl proveden včera ráno, objevil se druhý sotva znatelný proužek. Udělal jsem to večer - test byl negativní. Také jsem dnes ráno udělal sotva znatelný proužek. Udělám to zítra ráno znovu. Ale znepokojuje mě, že jsem byl dyufaston. Po absolvování kurzu jsem to přestal pít, protože jsem čekal měsíc. Tj. 21.07 jsem dopil. Hrudník je oteklý, kolitida, svědění. Proto jsem po prvním zpoždění a prvním testu běžel do lékárny a koupil Duphaston, piji už druhý den. Pokračovat ve čtení →

Dobrý večer! Dívky mi řekněte, prosím. Po poslední tabletě duphastonu po dobu 8 dnů nebyl žádný M, udělal jsem test a je tu druhý pás, ale BÍLÝ. Znamená to, že jsem superhyperna, nejsem těhotná?)))) A je normální, že M nepřijde žádným způsobem, v daném měsíci bude pokuta po dobu 5 dnů po zrušení dyufastonu číst dále →

Dívky, chápu, že tato otázka je pro lékaře, ale nějak jsem se hned nezeptal a mohu se zeptat až po několika dnech: užívám dyufaston 7 dní z 10, četl jsem, že po jeho zrušení by měl být test proveden okamžitě, aby nedošlo k poškození, pokud těhotenství se stalo a pokračujte v užívání, ale mám pozdní ovulaci, v den zrušení duphastonu bude asi 8-9 DPO a co mi vlastně může test ukázat tak brzy? Nevím, kdy mám čekat na menstruaci, protože v červenci bylo 18 čísel. Pokračovat ve čtení →

Dívky dobré ráno! Moje situace je následující: dnes je to 10 DPO a den X (mám pozdní ovulaci) piju duphaston, nemám menstruaci, test je ráno negativní (ale kvůli tomu může být jen 10DPO). Dívky, prosím, řekněte mi, co mám dělat, pít dyufaston a dělat testy ještě několik dní, M tam dnes není. r V tomto cyklu byla podobná situace 3 dny před M byl test negativní, přestal pít dyufaston, M nepřišel 3. den zpoždění, test ukázal //, vzal hCG. Pokračovat ve čtení →

Dobrý večer! Rád bych konzultoval otázku Dufastonu. Byl jsem propuštěn od 16 do 25 dnů cyklu. Ale četl jsem, že zrušení může být špatné pro zavedené těhotenství. Jak být? Maximum pro datum zrušení bude 10 dpo, test se může, ale nemusí zobrazit. Pro jistotu uvažuji o užívání HCG. Co doporučuješ? Děkuji Přečtěte si více →

Potřebuji tvoji radu. Stojí to za to počkat, nebo se na to podívejte hned. Spolu se svým manželem více než 5 let. Před březnem jsem nikdy neotěhotněla. Ale v anamnéze byly chlamydie (po dlouhou dobu) a peritonitida z apendicitidy. Zhřešil na potrubí. Někteří lékaři dokonce s takovými počátečními údaji okamžitě poslali laparoskopii. V dubnu jsem po dovolené šla na rentgen. Ale stalo se, že B začala v březnu na pozadí užívání dyufastonu, bohužel nebylo možné zachránit. Od té doby došlo k náhlému zrušení dyufastonu. Pokračovat ve čtení →

Dobrý den všem! Jsem zde nový. Trápí mě 1 otázka. Jak předepsal lékař, podám injekci fraxiparinu a piju duphaston od 16 do 25 dnů cyklu. Když jsem si přečetl, že po zrušení dyufastonu začíná menstruace, pokračoval jsem v pití ve stejné dávce 26., 27. a dnes je 28 dní. A nyní, dokud menstruace nezůstane 2 dny a na testu se neobjeví lišta duchů, je viditelná pouze v určitém úhlu, ale je. A teď se obávám, zda to může být těhotenství, nebo. Pokračovat ve čtení →

Ahoj. Už dva roky piji dyufaston, který reguluje cyklus od 16 do 25 dnů. Má cyklus přesně 28 dní, což se mi opravdu líbilo. To znamená, že 3. - 4. den po zrušení vždy začal nový cyklus. Pak těhotenství, potrat. A dali mě na kuchaře. Vypil 1 měsíc - zrušen. Poté řekli, že pijí dyufaston od 5 do 25 dnů. Takže jsem to pil měsíc. Je to již 8 dní od zrušení, ale stále neexistuje žádná lhůta. Test je prázdný. Bojím se proč. Pokračovat ve čtení →

Ahoj holky Tohle je můj příběh. 3 cysty na pravém vaječníku, vaječník nefunguje (čekal jsem na operaci k odstranění! Nebyla menstruace po dobu 60 dnů, někdy byla o 10 dní později, silné hormonální selhání! Vypijte dyufaston, menstruace přišla ke zrušení! Poslední cyklus - 30. den duphaston, po zrušení menstruace nepřišla! testy byly dlouhodobě negativní! pouze 3 ultrazvuky a hCG v 60. den cyklu potvrdily těhotenství! i když by měla existovat delší doba menstruace !! duphaston po zrušení netrvalo více! Tyto. Přečíst více →

Dívky, kdy čekat na M po zrušení duphastonu. Vypil jsem po zpoždění 5,5 dne, protože existovalo podezření na těhotenství. Pokračovat ve čtení →

Ahoj! 15. února byl na schůzce gynekologa o zpoždění menstruace (13 dnů). Na ultrazvuku nic neviděli. Corpus luteum je 14 mm vpravo, endometrium je 12 mm. Předepsaný dyufaston 1 tableta 2krát denně po dobu 7 dnů a čekání 7-10 dní po zrušení. Dnes je 6. den užívání drogy, v noci to byla PA, dnes asi v poledne jsem viděl YAB na podložce. Pokud piju duphaston, je možné těhotenství po zrušení? Nebo ještě počkat na menstruaci? Díky předem Přečtěte si více →

Dívky, které pily duphaston a porodily zdravé děti? A byly po zrušení nějaké následky na tělo? Neobávám se, že mi bylo řečeno, abych ho během těhotenství pil, jako nějaký druh vitaminu, jiný lékař později řekl, že bych ho neměl pít Musel jsem pokračovat, protože těhotenství začalo, ale od té doby, co jsem začal pít, musím pokračovat a nyní nemohu přestat až do 16. týdne. Budu rád za pozitivní recenze Přečíst více →

Dívky, dobré odpoledne.. Možná někdo takový? Poprvé v životě se moje menstruace zpozdila na měsíc, těhotenství bylo vyloučeno.. Gynekolog předepsal dyufaston, aby zavolal menstruaci, díky bohu 4. den zrušení 31. srpna.. Ale včera, promiň, šel jsem na toaletu a našel hnědý výtok. Dnes začalo bolet dolní část břicha a výtok je jako během menstruace, jen skromný.. Dívky, je možné to považovat za selhání způsobené dyufastonem? Někdo něco takového měl ?? Pokračovat ve čtení →

Teď jsem v pátém týdnu těhotenství, včera jsem si udělala ultrazvuk, je tam všechno v pořádku. Dnes jsem šla ke gynekologovi, kromě vitaminů mi předepsala také dyufaston s vysvětlením, že jsem před rokem měla mimoděložní obal a teď ho musím vypít (a obávám se, kolik případů vím o potratech v důsledku nesprávného zrušení a skutečně všech hormonů stále (co si o tom myslíte? Přečtěte si více →

Dívky mi říkají, že v listopadu došlo k stimulaci (protože neexistuje ovulace). Na pozadí stimulace byla ovulace poté, doktor mi řekl, abych začal pít dyufaston po dobu 10 dnů (ukázalo se to od 16-26 dts), pak zrušit a pokud menstruace nezačne testovat. Ale nerozumím tomu, zda toto zrušení ovlivní těhotenství (pokud k němu dojde)? Pokračovat ve čtení →

Minulý měsíc se cyklus pokazil. Dyufaston volal menzes. Přišli po zrušení. Moje morče řekla, že bude i nadále pít dyufaston, aby připravila tělo na těhotenství. Ale nechci zasahovat do práce hormonů, protože k tomuto selhání došlo poprvé. Tento měsíc jsem se rozhodl nepít a v důsledku toho menstruace nepřišla. Zatím neplánujeme. Neměl jsem čas na testování na hormony. Řekněte mi, bude to nyní neustále selhávat, pokud neužíváte dyufaston? Kdo normalizoval cyklus po jedné dávce dyufastonu? Jak můžete vytvořit cyklus bez pilulek? Nebo. Pokračovat ve čtení →

Ovlivňuje užívání dyufastonu menstruaci? Řekněme, že piji dyufaston se záchrannou sítí, mohu být těhotná, ještě jsem nedarovala krev. Takže pokud nedojde k otěhotnění, přijde menstruace při užívání dyufastonu bez zrušení? A pokud ano, tak jak přijdou k okamžitému zrušení dyufastonu? Pokračovat ve čtení →

Dobré odpoledne! Toto je moje první těhotenství. Chodí na duphastonu. Nyní 9 týdnů těhotná. Rok pil OK Dimia, v létě pil dostinex-bromokriptin ke snížení a udržení prolaktinu. Po zrušení OK lékař předepsal Dyufaston 2 tuny denně. Početí proběhlo 3. měsíc užívání duphastonu, jakmile se objevil druhý slabý proužek, lékař zvýšil dávku na 3 tuny denně a také pil vitamíny. Po 6 týdnech ultrazvuk odhalil oddělení, dva týdny jsem byl na pracovní neschopnosti. Nyní piju duphaston 3 tuny denně, kyselinu listovou, klotrimazolové čípky (přišel. Přečíst více →

Zítra je již 15 týdnů a já vůbec nepřibírám! Navíc pomalu, ale jistě ztrácím... 300 gramů pokaždé méně a méně... Doktorovi se to nelíbí. Jím normálně, jako obvykle. Zhřeším na Duphastona! Před nástupem těhotenství jsem seděl 4 měsíce na dyufastonu a prudce jsem přibral pár kilogramů. A jak začalo těhotenství, odhodil jsem to (přenesl se do Utrozhestanu) a začal pomalu hubnout, to znamená, jako by se chtěl vrátit ke své přirozené hmotnosti. Možná někdo měl. Pokračovat ve čtení →

Dívky mi říkají, může někdo narazit. Mám 14 týdnů, piju Dyufaston 3 tablety denně, po vyšetření lékař řekl, že zruší -1 za týden, včera jsem vypil 2 a večer nedošlo k silnému krvácení. Zavolal jsem svému doktorovi, řekla, aby všechno vrátil na své místo, budeme pít do 16, když jsme vypili tři pilulky. Nyní je hnědá mazanice, žaludek se netáhne, poškodí krvácení dítě? Pokračovat ve čtení →

Ahoj! Řekni mi prosím. Vzhledem k nepravidelnému cyklu mi lékař předepsal Dufaston od 16 do 25 DC. V 18 DC byla odeslána na ultrazvuk, který ukázal endometrium 8,0 mm a dominantní folikul 17 mm. Lékař řekl, že má podat injekci hCG - 10 000 jednotek. Teprve 22. - 23. den došlo k ovulaci. Při 24 DC se endometrium změnilo na 10 mm, objevilo se žluté tělo 19 mm se špatným průtokem krve, IR - 0,46. Co dělat dál? Vzhledem k tomu, že jsem takhle pil Duphaston. Mám to pít po 25. Pokračovat ve čtení →

Dívky, které mají nízkou prognózu, v který den po zrušení dyufastonu (utric) jste se dozvěděli o těhotenství a kdy jste jej začali znovu užívat? Pokračovat ve čtení →

Dívky, řekněte mi, abych vypil Duphaston 16. den cyklu nebo ještě počkal na ovulaci.? Četl jsem, že může potlačit ovulaci, a moje cykly jsou velké po dobu 40 dnů a 16. den to ještě nemusí být. Piju 2. cyklus duff, těhotenství nenastává a cykly byly sníženy na 28 dní, druhá fáze se stala krátkou, myslím, že nikdy neotěhotním. Obecně mi gynekolog určil 3 kurzy Yariny, na pozadí jejího zrušení dochází k těhotenství rychleji a poté Duphaston. Rozhodla jsem se zkusit otěhotnět sama. Pokračovat ve čtení →

30. budu muset začít pít dyufaston, bude to 15 DC. Musíte pít po dobu 10 dnů, teoreticky, za 2-3 dny po zrušení, bude muset jít M. A pokud se ukáže, že jsem těhotná, těhotenství po zrušení selže a M odejde? Doufám, že jsem otázku položil jasně =) Pokračovat ve čtení →

dívky, dnes je 1. den ukončení těhotenství, test ráno je negativní (bolí hrudník, dnes je 27. den cyklu, obvykle je cyklus 27-28. ovulace proběhla 10. den, tj. myslím, že nedojde k těhotenství ((((ale hrudník bolí, obvykle na 2 dny před dny na Krétě bolest pominula. Ráno 1. cyklu, předtím jsem byl na dyufastonu. Kdo to měl? Mám z něčeho obavy ** ((doufám, že zítra to ustoupí. Prosím, podělte se o své zkušenosti Číst dále →

Dívky, které mají informace o tom, jak zrušení dyufastonu probíhá ve 20. týdnu těhotenství, jaké pocity nebo změny, nebo všechno je stále dobré. Brzy zruším, že procházejí (Přečtěte si více →

Dobrý den! Dívky, kdo to měl? 3 cykly viděly duphaston - podle předpisu gynekologa plánujeme těhotenství. Po jeho zrušení nelze cyklus obnovit po dobu 3 cyklů, jeho doba skočí. Jeho bylo 34-35 dní. Ihned po zrušení bylo 48 dní, poté 38, nyní 21. Může to mít pro něj takový vedlejší účinek? Jak lze nyní tento cyklus obnovit? Ultrazvukem je vše v pořádku, všechno dozrává a praskne. Vím, že teď musím darovat krev na hormony - všechno předám. Otázka zní: je to dyufaston. Pokračovat ve čtení →

Děvče, řekni někomu, jak zrušení dyufastonu proběhlo ve 20. týdnu těhotenství, jaké pocity nebo změny nebo všechny normy prošly. Piju 1 tabletu dvakrát denně, brzy zažívám malé zrušení noci (Přečtěte si více →

Dívky, otázka je zralá! Kvůli hrozbě mi bylo předepsáno no-shpu k intramuskulární injekci, Folku, Magne B6 a Duphaston, 1 tableta dvakrát denně! Ale G neřekl, jak dlouho to pít a jak to zrušit, a já jsem se neptal, blázne. Četl jsem, že po zrušení Duphastonu může začít krvácení z vysazení. Budu to mít také. Já jsem B! Jak to správně zrušit, aby nedošlo k poškození dítěte a těhotenství.... Pokračovat ve čtení →

Drahé dívky, bez vás není nic. Včera jsem navštívil svého lékaře. Potvrzené těhotenství, jedna AU. A doktor mě nechá jít k porodníkovi-gynekologovi a nakreslí mi schéma zrušení podpory: okamžitě zrušit divigel, proginova - 2 r / d 2 dny, 1 r / d 2 dny a zrušit; Pokračovat ve čtení →

Za prvé, těhotenství je velmi dlouho očekávané, po dobu 5 let jsme se snažili otěhotnět a pak se stal zázrak !! Duphaston začal pít od prvního dne zpoždění, protože béžový výtok mě obtěžoval, po několika dnech uběhly. Piju 3 tablety denně. Dnes je nám přesně 8 týdnů, byla jsem na ultrazvuku u svého gynekologa, díky bohu je vše v pořádku, cítím se dobře. A od dnešního dne mi říká, abych hladce zrušil dyufaston, 1 pilulku každých 10 dní. Mám velké obavy, protože jsem četl, že všechno je zrušeno až za 16 týdnů, ale tady je to tak brzy !! K lékaři. Pokračovat ve čtení →

Dívky, kdy čekat na období. 4 dny po zrušení dyufastonu, 2 dny zpoždění. Viděl jsem proužky v 9-11dpo, byl jsem si jistý, že jsem těhotná, ale jak se ukázalo, že existují činidla, daroval jsem krev hCG 26DC (12DPO) - výsledek byl méně než 0,1, takže jsem zrušil duphaston. Připojuji grafitovou BT. Včera jsem udělal test - negativní. Pokračovat ve čtení →

Dívky, které vypily Duphaston v prvním trimestru? Jak probíhalo těhotenství po zrušení a jak šly děti? Nalezeno malé oddělení předepsané dyufaston 1 tuna, 2krát denně a papaverin. Pokračovat ve čtení →

Před těhotenstvím moje dcera pila dyufaston, vždy menstruace přišla 2-3 dny po zrušení. Stejné je to i v posledním cyklu. AI byla plánována v tomto cyklu, byl jsem tak šťastný, že budeme mít čas před NG. A co si myslíš ty? Uplynulo 8 dní od zrušení lufy - a ne na jedno oko! Má to někdo? Jaké by mohly být důvody? Buď nebudete čekat na tato období, ale přijdou, pak počkáte - a ne fík! Pokračovat ve čtení →

Dobré ráno všem! Ještě před nástupem těhotenství začala užívat dyufaston. A teď 18. týden a moje pilulka denně: 1. A nejdůležitější věc pro mě. Duphaston 2krát denně. 2. Těhotné vitamíny (piji třetí den) před Femibionem 1-1krát denně. 3. Jód - 1krát denně. 4. Curantil - 1krát denně 5. Bifidumbacterin - 2krát denně. Brzy slez z duffu. A je mi to tak nepříjemné. je pro mě zárukou. Myslím, že to dám po zrušení. Pokračovat ve čtení →

Dívky, řekněte mi, kdo měl stejný problém.. Chystám se vstoupit do protokolu a lékař speciálně předepsal 1 t proginov + 1 t dyufastonu na několik dní, aby hádal měsíčně... nakonec po zrušení uběhl týden, ale všichni jsou pryč, dokonce i náznak toho, že přijdou druhý den... nic takového předtím nebylo (kdo na to narazil? Řeknu předem, není těhotenství. Přečíst více →

Dobrý den, byla mi předepsána léčba, prolaktin byl zvýšen, nedošlo k ovulaci. Viděl dyufaston 16-25 a dostinex 1 týden, dnes je 7. den po zrušení duphastonu, 2 dny zpoždění BT 37,1, těhotenský test negativní. co mám dělat, abych znovu vypil duphaston? mohu být těhotná? Pokračovat ve čtení →

Těhotenství na pozadí duphastonu

dobré odpoledne!
Včera jsem byl na recepci u gynekologa.
Po zrušení ok nejsou žádné období.
Dívali se na mě na ultrazvuk.
Byl jmenován Duphaston. Piji ode dneška a další 3 cykly od 16 do 25 dnů.
Pokud vaše menstruace nastane dříve, během těchto 10 dnů užívání, pak ji přestanu užívat a odpočítávám 16 dní cyklu, abych znovu začala, správně ?
Co když otěhotním během schůzky? Četl jsem, že v tomto případě nelze Duphastona zastavit, ale můj lékař mi to neřekl. Dohodli jsme se pouze na 3 takových kruzích)

A byl jsem jmenován k užívání Cyclovita od 1 dne v měsíci. Ale kolik balíčků musím vypít, jsem se nezeptal. Prosím, řekněte mi, jak postupovat)

Chronická onemocnění: Ne

Ve službě AskDoctor je k dispozici online konzultace s gynekologem o jakémkoli problému, který se vás týká. Lékařští odborníci poskytují konzultace nepřetržitě a zdarma. Zeptejte se a hned dostanete odpověď!

Zrušení duphastonu a těhotenství

Související a doporučené otázky

1 odpověď

Prohledávání stránek

Co když mám podobnou, ale jinou otázku?

Pokud jste mezi odpověďmi na tuto otázku nenašli informace, které potřebujete, nebo pokud se váš problém mírně liší od předloženého problému, zkuste položit další otázku lékaři na stejné stránce, pokud souvisí s hlavní otázkou. Můžete také položit novou otázku a naši lékaři ji po chvíli zodpoví. Je to zdarma. Informace, které potřebujete, můžete také vyhledat v podobných otázkách na této stránce nebo prostřednictvím stránky pro vyhledávání na webu. Budeme velmi vděční, pokud nás doporučíte svým přátelům na sociálních sítích..

Medportal 03online.com provádí lékařské konzultace formou korespondence s lékaři na tomto webu. Zde získáte odpovědi od skutečných odborníků ve svém oboru. V tuto chvíli na webu můžete poradit v 50 oblastech: alergik, anesteziolog-resuscitátor, venereolog, gastroenterolog, hematolog, genetik, gynekolog, homeopat, dermatolog, dětský gynekolog, dětský neurolog, dětský urolog, dětský endokrinní chirurg, dětský endokrinní chirurg, specialista na infekční nemoci, kardiolog, kosmetička, logopéd, ORL specialista, mammolog, lékařský právník, narkolog, neuropatolog, neurochirurg, nefrolog, výživový poradce, onkolog, urolog, ortoped-traumatolog, oftalmolog, pediatr, plastický chirurg, revmatolog, psycholog, radiolog, sexuolog-androlog, zubař, tricholog, urolog, lékárník, fytoterapeut, phlebolog, chirurg, endokrinolog.

Odpovídáme na 96,78% otázek.

Zrušení duphastonu během těhotenství

Přijetí později v těhotenství

Průběh užívání přípravku "Duphaston" a jeho trvání závisí pouze na faktoru, jak probíhá těhotenství ženy. Jak bylo popsáno výše, v zásadě je tato náprava zrušena již za 20 týdnů. Podmínkou zrušení je plně vytvořená placentární vrstva, která se stará o produkci progesteronu.

Pokud však existuje sebemenší hrozba, pak se tento lék zruší až za 36 týdnů. Teprve s počátkem tohoto období se hormon přestane používat. Hlavní věc je, že "Duphaston", pokud je užíván v pozdním těhotenství, nemá nepříznivý účinek na plod.

Na otázku, zda Duphaston pomáhá udržovat těhotenství, je odpověď jednoznačná: ano. "Duphaston" s výtokem v časném těhotenství je nenahraditelným lékem. Syntetický ženský těhotenský hormon přispívá nejen k ochraně plodu, ale také pomáhá jeho vývoji a výživě.

Jak používat?

Pojďme zjistit, co pokyny říkají o užívání léku během přípravy na těhotenství a po jeho nástupu.

Plánování

Za prvé, pojďme zjistit, proč a na co je lék předepsán. Doporučuje se použít v následujících případech:

 • neplodnost v případě nedostatečné produkce progesteronu;
 • dysmenorea;

Standardní dávka závisí na typu onemocnění:

s endometriózou musíte vypít tabletu obsahující 10 mg syntetického hormonu třikrát denně. Musíte užívat drogu v určitou dobu, od pátého do dvacátého pátého dne cyklu;

s neplodností kvůli nedostatečné syntéze progesteronu: 1 tableta ne více než jednou denně od čtrnáctého do dvacátého pátého dne cyklu.

Pokud během léčby dojde k těhotenství, v žádném případě byste neměli přestat pít pilulky. Ve většině případů není Duphaston na počátku těhotenství zrušen. Proč pokračovat v léčbě?

Náhlé zrušení příjmu vyvolá skok v hladinách hormonů a takové akce mohou vést k selhání těhotenství. Jak dlouho byste měli pít drogu na pozadí těhotenství? Na tuto otázku odpoví pouze lékař. V některých případech musíte pokračovat až do 36 týdnů.

Lék je však často zrušen dříve. Kolik týdnů musíte v léčbě pokračovat, závisí na individuálních reakcích těla. Pokud lék zrušíte správně, bude těhotenství po zrušení Duphastonu probíhat normálně. Musíte brát drogu přesně podle schématu, snažte se nezmeškat čas přijetí. Co dělat, když zmeškáte čas schůzky? V tomto případě:

 • pokud od doby podání neuplynulo více než 6 hodin, vezme se pilulka, pak se lék opije podle předepsaného schématu;
 • pokud uplynulo více než 6 hodin, přeskočte schůzku, užijte další dávku.

Těhotenství

Proč lze schůzku předepsat na základě těhotenství? Přípravek je předepsán za následujících podmínek:

 • s obvyklým potratem;
 • s výhružným spontánním potratem;

v těhotenství probíhá na pozadí endometriózy nebo endometritidy.

Jak rozpoznat hrozbu spontánního potratu? Hlavní příznaky hrozícího spontánního potratu:

 • tahání bolesti vyzařující do rozkroku nebo dolní části zad. Bolesti se pohybem zintenzivňují a lehnou, pokud si lehnete;
 • krvavý výtok z genitálního traktu. Vypouštění nemusí být významné, špinění není menší hrozbou. Vezměte prosím na vědomí, že výboj se může objevit pravidelně, to znamená, že pokud se zastavil, neznamená to, že hrozba pominula.

Je třeba poznamenat, že rozmazání hnědého výtoku není vždy hrozbou přerušení. Někdy se objevují v okamžiku, kdy je vajíčko implantováno do dělohy. Ale takové příznaky nelze ignorovat, stojí za to navštívit gynekologa, aby zjistil důvody.

Pokud je však výtok jasně červený, musíte urgentně zavolat sanitku. Duphaston v tomto stavu předepisuje gynekolog. Nesprávné užívání drogy může situaci zhoršit a dítě nebude zachráněno. Standardní schéma:

zpočátku - 4 tablety jednou, poté 1 kus třikrát denně;
je důležité, aby interval mezi dávkami byl stejný a byl přibližně 8 hodin (za předpokladu, že je standardní dávka tablety předepsána třikrát denně).

Doba trvání kurzu závisí na stavu těhotné ženy, pokud zmizí hrozba přerušení, lékař rozhodne o ukončení léčby. Kromě toho musíte dávku postupně snižovat, lze použít následující schéma:

 • jedna tableta dvakrát denně po dobu jednoho týdne;
 • během příštího týdne se denní dávka sníží na polovinu, to znamená, že stačí jednou denně;
 • pak začnou užívat drogu každý druhý den další týden.

Je velmi důležité dávku snižovat postupně, protože při náhlém vysazení lze očekávat opakovanou hrozbu potratu. Průměrná doba vysazení, během které musíte snížit dávku hormonu, je přibližně tři týdny

Kdy je tento lék předepsán

Duphaston je zpravidla předepisován ve fázi plánování těhotenství nebo v prvních trimestrech. Bylo empiricky prokázáno, že u žen užívajících tento lék je méně pravděpodobné, že během čekání na dítě budou trpět záchvaty nevolnosti, hypertonie dělohy a dalších komplikací..

Hlavní indikace pro použití přípravku Duphaston jsou:

 • luteální (progesteronová) nedostatečnost
 • obvyklý nebo hrozící potrat
 • endometrióza
 • děložní krvácení a PMS se zvýšeným stresem
 • dysmenorea (nepravidelný menstruační cyklus) a amenorea (dlouhodobá absence menstruace)
 • ženská neplodnost

Jedním slovem, droga je docela žádaná, ale neměli byste ji považovat za všelék na všechny ženské nemoci a používat ji bez lékařského předpisu. Hormony jsou choulostivá záležitost, která vyžaduje kompetentní přístup a opatrné dávkování. Existuje jen jeden krok od prospěchu ke škodě a nebezpečí..

V moderní gynekologii je Duphaston milován a někdy tak zbytečně používán „jen pro případ“. Tuto skutečnost lze nazvat lékařskou neschopností nebo dokonce nedbalostí..

Jakýkoli zásah do přírodních procesů stanovených přírodou sám otupuje a potlačuje obvyklé funkce těla. Podpora je nutná pouze v určitých situacích, kdy je diagnostikována a prokázána skutečnost selhání.

Proč je obvykle předepsán Dufaston?

Ano, zaprvé proto, že náš moderní farmaceutický trh analogů progesteronu v reálném životě je schopen nám nabídnout pouze dvě podobná léčiva - to je stejný Duphaston a druhý lék s názvem Utrozhestan. Droga jako Duphaston, i když je to stále stejný progesteron pouze syntetického původu, je pro ženu pohodlnější ji používat, přinejmenším na rozdíl od stejného Utrozhestanu. Koneckonců, Utrozhestan je progesteron, ale již přírodního původu, který musí lékaři aplikovat pouze přísně intramuskulárně. A jak již bylo zmíněno dříve, přípravek Duphaston lze předepisovat ženám hned při plánování těhotenství (řekněme s takovou diagnózou, jako je obvyklý potrat v těhotenství), stejně jako během těhotenství, ke kterému již došlo, ale má skutečná rizika ukončení. Také lék Utrozhestan je předepsán při plánování těhotenství - přečtěte si o tom více zde.

Správné dávkování a celý průběh léčby by měl být vždy vyvinut přísně individuálně a v závislosti na dostupných výsledcích testu. Nejčastěji se pokoušejí předepsat Duphaston v dávce 2 nebo maximálně 3 tablety jednou nebo dokonce dvakrát denně. Celý průběh léčby tímto lékem je obvykle až 6 měsíců přímo během plánování a přípravy na těhotenství a již s počátkem těhotenství by měl být Dufaston užíván pouze v prvních týdnech těhotenství a podle stejných pokynů, ale neustále postupně snižovat množství užívané počet pilulek až do úplného zrušení.

Neuvěřitelně mnoho otázek u dříve nemocných žen může na pozadí těhotenství způsobit proces zrušení léku, jako je Duphaston. A samozřejmě na mnoha fórech budoucí a již držené maminky aktivně sdílejí své zkušenosti, které se mimochodem velmi, velmi liší. Mnoho žen zrušilo Duphaston doslova okamžitě při prvních známkách těhotenství, ale, bohužel, náhlé vysazení tohoto konkrétního léku může být pro plod velmi nebezpečné. Koneckonců, Duphaston podporuje nově těhotný organismus další, tak nezbytnou dávkou těhotenského hormonu progesteronu, a pokud dojde k náhlému zastavení takového přísunu hormonů příliš náhle, může být ženská děloha dobře odmítnuta jako cizí těleso, samotné vajíčko. A proto bude třeba takové léky, jako je Duphaston, zrušit pouze postupně, navíc čas od času bude nutné provést testy na produkci hormonů, aby bylo možné přísně kontrolovat celkové množství progesteronu v ženském těle.

Je Duphaston bezpečný během těhotenství?

Duphastonova bezpečnost je kontroverzní. Věříme, že tento lék nemá žádný negativní vliv na tělo matky a plodu. Ani v brožurách, ani v pokynech nenajdete informace o tom, že by po užívání přípravku Duphaston byly zaznamenány jakékoli negativní důsledky, ale zahraniční lékaři uvažují jinak. V roce 2008 byla droga ve Velké Británii ukončena z komerčních důvodů. Vysvětlení říká, že účinek duphastonu na těhotenství nebyl dostatečně studován, ale je založen pouze na teoretických datech. https://www.gov.uk/search/all?keywords=&organisations%5B%5D=medicines-and-healthcare-products-regulatory-agency&public_timestamp%5Bfrom%5D=&public_timestamp%5Bto%5D=
Pokyny v angličtině, které se velmi liší od pokynů v ruštině, navíc říkají, že duphaston nelze použít během těhotenství, stejně jako při plánování těhotenství! Existují také takové informace, že Duphaston může mít teratogenní účinek na plod..
http://www.nps.org.au/__data/assets/pdf_file/0005/16547/smcdupha30807.pdf

Pokud žena začne pít Duphaston v naději, že otěhotní, mělo by to být provedeno striktně v souladu s ovulací, protože při potlačení ovulace může dojít k antikoncepčnímu účinku. Mnoho žen otěhotnělo po zrušení dyufastonu, to znamená, že ho kvůli nedostatku účinku jednoduše přestaly pít a poté snadno otěhotněly.

Analogy

Ne všechny ženy tolerují léčbu přípravkem Duphaston normálně. U některých nastávajících matek tento lék vyvolává nepříjemné vedlejší účinky nebo alergickou reakci. V takových případech by měla být léčba také zrušena, místo toho by měl být zvolen analog, který bude lépe snášen. Pokud má těhotná žena příznaky přecitlivělosti nebo jiných nežádoucích účinků, je nejlepší navštívit lékaře, aby předepsal vhodný režim vysazení..

Poskytne nejen snížení dávky přípravku Dufaston, ale také začátek používání jeho analogu, například Utrozhestanu. Tento léčivý přípravek v kapslích obsahuje mikronizovaný progesteron, proto se používá pro stejné stavy a nemoci, pro které je přípravek Dufaston indikován. Kromě toho může být nejen perorálně, ale také zaveden do pochvy, což je běžné u nastávajících matek s těžkou časnou toxikózou nebo negativní reakcí trávicího traktu na tablety Dufaston..

O užívání přípravku "Duphaston" v prvních měsících těhotenství jsou většinou dobré recenze. U nich se lék nazývá účinný, přičemž si všimne, že po začátku příjmu zmizí bolesti břicha, špinění a další příznaky hrozby potratu. Ženy, které zrušily léčbu podle schématu uvedeného lékařem, potvrzují, že Dufaston neměl postupným snižováním dávky žádný škodlivý účinek ani na jejich zdraví, ani na stav dítěte..

Informace o použití přípravku Duphaston během těhotenství viz níže.

Duphaston s hrozbou potratu v raných fázích - dávkování, dávkovací režim během těhotenství

Duphaston: do kterého týdne těhotenství je třeba užít a kolik můžete vypít?

Duphaston - návod k použití, dávkování, vedlejší účinky a kontraindikace

Divigel s eko - jak a kde rozmazat, proč je předepsán a kdy je zrušen během těhotenství?

Po dyufastonu nejsou žádné menstruace - jaký den přijdou a co dělat, pokud nezačnou?

Duphaston se zpožděním menstruace - návod k použití, kontraindikace, vedlejší účinky

Jak používat drogu

Každá nastávající matka by měla vědět, že lék musí být užíván výhradně podle pokynů ošetřujícího lékaře. Stanoví schéma a délku léčby přípravkem Dufaston. Pravidelnost užívání léku závisí na stavu těhotné ženy, což vedlo k hrozbě potratu.

Jak ukazuje praxe, lékaři doporučují užívat drogu až do 16. týdne těhotenství. Někdy toto období trvá až 22 týdnů semestru. Ale v tomto případě lék již nezabrání potratu, ale zachrání ženu před předčasným porodem. Nakonec je dítě považováno za životaschopné.

Zrušení léku v raných stádiích těhotenství dochází postupně, podle pokynů gynekologa. Obvykle se doporučuje snížit dávku tablet denně o polovinu a tato terapie trvá týden (možná i déle).

Duphaston je účinná a bezpečná droga. Přijímání má ale řadu omezení. Individuální nesnášenlivost složek léčiva je první kontraindikací. Druhým je to, že žena má dědičné nemoci (Dabin-Johnsonův syndrom, Rotor)

Tento léčivý přípravek je také předepisován s opatrností těm ženám, které trpí cukrovkou, kardiovaskulárními chorobami. Současné užívání přípravku Duphaston a jiných léků obsahujících estrogen je zakázáno

Hrozba spontánního potratu je běžným problémem těhotných dívek. Pokyny neuvádějí, jak dlouho pít Duphaston během těhotenství. Existují dva hlavní důvody pro časný potrat: závažné genetické vady plodu nebo nedostatek progesteronu u matky. S prvním faktorem nelze nic udělat a druhý lze vyloučit, pokud pijete Dufaston na začátku těhotenství.

Lék je syntetický analog progesteronu, jehož aktivní složka se nazývá dydrogesteron. Pro ženu a její nenarozené dítě je to naprosto bezpečné. Hormonální látka nemá negativní účinky přírodních gestagenů, proto ji často předepisují gynekologové. Dávkování přípravku Duphaston a dobu jeho podávání by měl stanovit lékař, jinak se riziko předčasného potratu pouze zvýší.

Princip fungování

Díky tomuto nástroji je zajištěn plnohodnotný průchod procesu porodu dítěte. lékem je progestin.

Lék má účinek, který se zcela shoduje s přírodními sloučeninami, které produkují kůra nadledvin a žluté tělo.

Lék se vyrábí ve formě tablet, což usnadňuje jeho použití. Lze použít nejen v klidu, ale i doma.

Ve většině případů je duphaston předepsán k udržení těhotenství, protože má účinek podobný progesteronu.

Důležité! Během období užívání drog je zajištěno snížení tónu stěn dělohy, což vede k vyloučení možnosti potratu.

Lék má minimální počet kontraindikací, což umožňuje jeho použití pro většinu pacientů. Nemá nepříznivý vliv na plod, což zajišťuje bezpečnost jeho použití během těhotenství. Během výroby léku se nepoužívají mužské hormony, což vylučuje možnost negativního dopadu na zdraví žen a dětí.

Co se používá a jak se užívá dyufaston, může odpovědět pouze odborník, proto se doporučuje poradit se s lékařem.

Možné následky

Duphaston tedy zvyšuje bazální teplotu, pomáhá snižovat kontrakce dělohy a udržuje žluté tělo. Spontánní vysazení z léku může vést k děložnímu krvácení a vypuzení plodu z děložní dutiny, to znamená k ukončení těhotenství. Proto by léčba měla být postupně snižována..

Pokyny pro drogu říkají o jejích výjimečných výhodách a bezpečnosti, a to jak pro nastávající matku, tak pro dítě. Mnoho gynekologů s tímto tvrzením nesouhlasí, protože při umělém doplňování hladiny hormonu progesteronu si tělo přestává produkovat samo.

Například ve Velké Británii je přípravek Duphaston zcela přerušen a v USA je zakázáno jej předepisovat těhotným ženám. Vědci v těchto zemích tvrdí, že u dívek, jejichž matky užívaly Duphaston během těhotenství, pravděpodobněji než u jejich vrstevnic trpí v dospělosti malformace vaječníků a reprodukční dysfunkce..

Vitamíny E, B a zinek pomáhají zvyšovat přirozenou produkci progesteronu. Proto se ženám během těhotenství nebo plánování doporučuje jíst králičí a kuřecí maso, hovězí játra, červený a černý rybíz, cereálie, mořské plody, avokádo a olivy.

Nedostatek kyslíku a úplný nedostatek fyzické aktivity přispívají ke snížení produkce progesteronu. Chůze pomůže vyřešit tento problém..

Shrnuto, rád bych poznamenal, že jakýkoli lék, zejména během těhotenství, by měl předepisovat a rušit příslušný lékař. K tomu jsou zapotřebí dobré důvody as malými odchylkami od normy bude stačit správná výživa a zdravý životní styl. Postarejte se o sebe, milé ženy!

Jak je předepsán dyufaston?

Vzhledem k tomu, že duphaston je syntetický analog progesteronu, měl by jeho příjem klesnout na druhou fázi menstruačního cyklu, kdy nastane čas na progesteron. Duphaston je dostupný v 10 mg tabletách a jeho příjem při plánování těhotenství obvykle nepřesahuje jednu tabletu denně..

Neexistuje žádný zvláštní režim užívání léku, lékař předepisuje, jak v každém případě užívat dyufaston, rozvíjející individuální režim.

 • Užívání léku by mělo začít den po ovulaci, pokud má žena 28denní menstruační cyklus, užívá se od 11 do 25 dnů cyklu po dobu nejméně 6 měsíců.
 • Během stanoveného časového období žena zpravidla otěhotní.

Ale pokud například ve třetím měsíci užívání drogy náhle nenastala menstruace? To znamená, že musíte udělat těhotenský test. Koneckonců právě pro tento účel byla předepsána terapie dyufastonem. Je test pozitivní? Nespěchejte s ukončením užívání léku, bude nutné pokračovat až do 16 týdnů těhotenství, kdy se vytvoří placenta a začne produkce vlastního progesteronu.

Je třeba dodat, že duphaston nemá nepříznivý účinek na plod, neovlivňuje srážení krve, metabolismus lipidů a sacharidů a neovlivňuje žlázy s vnitřní sekrecí. To znamená, že těhotenství, ke kterému došlo poté, co duphaston probíhá stejným způsobem jako normální těhotenství..

Jak funguje duphaston

Progesteron je hormon, který se produkuje během druhé poloviny menstruačního cyklu. Je produkován corpus luteum, dočasným orgánem vnitřní sekrece, který se tvoří v místě folikulu po ovulaci. Hormon připravuje endometrium pro přijetí embrya, snižuje tonus dělohy. Pokud tato látka nestačí, dochází u žen v prvních týdnech k obvyklým potratům. V takových situacích nemohlo embryo implantovat, i když bylo počato. Ženy v ordinaci si stěžují: „Nemůžu snést dítě, už jsem potratila 3-4krát.“.

Duphaston působí na stejné receptory v děloze jako progesteron. Způsobuje zvýšení sekreční aktivity endometria. Za předpokladu, že v první fázi cyklu uvolnila žena normální množství estrogenu a došlo k proliferaci vnitřní vrstvy dělohy. Dyufaston neovlivňuje ovulaci. Absorpce tablet při perorálním podání je rychlá, po 2 hodinách jejich koncentrace v krvi dosáhne maxima. Lék se zcela vylučuje z těla až tři dny pomocí ledvin.

Jak přesně můžete zrušit Duphaston??

Bohužel v této otázce, stejně jako v mnoha dalších, neexistuje mezi lékaři jasná a jednoznačná odpověď. A stejné recenze „zkušených“ matek se od sebe velmi liší. Moderní lékaři v této věci však mohou být jednoznační pouze v jedné věci. Systém zrušení Duphastonu bude muset určit pouze zkušený lékař, který původně předepsal lékový režim. Koneckonců se ukazuje, že Duphaston se stává ženám z úplně jiných důvodů, což je přesně důvod, a proto bude nutné tento lék odpovídajícím způsobem zrušit.

Pokud jste například užili tento lék, přesně 4 tablety denně a následně výsledky odpovídajících testů ukázaly, že celkové množství progesteronu je nyní normální, pak může být tento lék zrušen následovně. První den budete muset pít - předepsané čtyři tablety, druhý den pijeme - pouze 3 tablety, třetí den - respektive 2 tablety, čtvrtý den - uhodli jste 1 tabletu a teprve poté je přípustné úplně přestat užívat takový lék jako Duphaston. Pokud se celkové množství progesteronu v těle ženy poněkud odchyluje od stávajících norem, pak budete samozřejmě potřebovat úplně jiné schéma zrušení léku, které bude muset lékař určit na základě indikátorů odchylek od normy, které viděl v analýzách. Někdy ženy, které otěhotní samy, „přestanou užívat“ Dufaston, a někdy to dělají i několik týdnů, což také není tak úplně pravda.

A konečně, pojďme si promluvit o takzvaných „úskalích“ možných při dobývání a rušení Duphastonu. V pokynech k tomuto léku (a vlastně z rtů drtivé většiny nejzkušenějších a nejuznávanějších gynekologů) je tedy černobíle napsáno, že tento lék může být absolutně bezpečný a nemůže ublížit ani nastávající matce, samozřejmě ani jejímu dítěti. Naopak, tato droga je pro téměř každou ženu jen velmi užitečná a dokonce životně důležitá. Je však třeba poznamenat, že někteří odborníci jsou těmito informacemi v pokynech výrobce extrémně pobouřeni. Ve skutečnosti se v dnešní době Duphaston a nástup těhotenství staly téměř synonymními slovy. A taková poměrně závažná droga je předepsána, jak se říká vpravo a vlevo, a někdy bez vážného důvodu, spíše jako toto, jen pro případ, že se uklidní - koneckonců to nebude zasahovat. Ale je to opravdu tak - velká otázka?

Je neuvěřitelně obtížné o tom uvažovat, proto vám dáváme do pozornosti pouze některá prohlášení docela autoritativních odborníků. Ukázalo se, ale v mnoha civilizovaných zemích světa je užívání takové drogy jako Duphaston během těhotenství považováno za extrémně nežádoucí a dokonce škodlivé. Cokoli řeknete a co neřeknete - ale toto je hormonální, a proto poměrně závažná droga, která může nějakým způsobem narušit vaši přirozenou hormonální rovnováhu v těle. A někteří odborníci se obecně domnívají, že takový příjem Duphastonu může „potlačit“ normální přirozenou produkci progesteronu již těhotným tělem. Ve skutečnosti to je důvod, proč, pokud jste užili tento lék ještě před těhotenstvím, pak během nástupu těhotenství je samozřejmě naprosto nemožné jej náhle zrušit.

Vzhledem k tomu, že vaše již těhotné tělo nemusí být schopné samy se vyrovnat s nutností produkovat tak důležitý a dokonce životně důležitý hormon, z prostého důvodu, že tělo je již „zvyklé“ přijímat tento hormon zvenčí. A pokud v raných fázích těhotenství hladina progesteronu ve vašem těle prudce poklesne - bude pro vás nesmírně obtížné vyhnout se spontánnímu potratu.

Takový „dvojznačný“ postoj k drogám je v naší době bohužel zcela běžný. A jak je pro těhotnou ženu opravdu těžké udělat si v takové situaci správnou volbu, když jsou informace, které jí neustále přicházejí, tak rozporuplné a matoucí

Co dělat, když například jeden lékař trvá na tom, že je nutné a důležité užívat tuto drogu, a druhý přesvědčí, že to rozhodně nestojí za to?

Konečná volba, bohužel, jako vždy, spadá pouze na křehká ramena těhotné ženy... a opravdu chci mít v této věci pravdu.

Vlastnosti drogy

Léčivo je zaoblené konvexní tablety s hustou bílou skořápkou. Na jejich povrchu vidíte riziko, s nímž je lék v případě potřeby rozdělen na poloviny. Dufaston se prodává na lékařský předpis v lepenkových krabičkách obsahujících od 20 do 112 tablet. Průměrná cena malého balení (jeden blistr s 20 tabletami) je 500-600 rublů.

Účinek léku zajišťuje látka zvaná dydrogesteron. Jeho množství v každé tabletě je 10 mg. Mezi další složky léčiva patří hypromelóza, kukuřičný škrob, laktóza ve formě monohydrátu a další sloučeniny. Skladování takového léčiva by mělo být při pokojové teplotě a mírné vlhkosti. Doba použitelnosti tablet - 5 let.

Duphaston během těhotenství: proč a jak bezpečný je?

Na co se předepisuje duphaston během těhotenství? Zdá se, že užívání hormonálních léků při nošení dítěte je přísně kontraindikováno... Na druhou stranu však gynekologové předepisují budoucím matkám duphaston bez stínu strachu. Zkusme společně zjistit, o jaký nástroj jde a k čemu je určen.

Duphaston náhodně nepoškodí budoucí dítě?

Ukazuje se, že to vůbec neublíží, ale naopak - pomůže udržet těhotenství! Tento lék je založen na progesteronu („ženský“ hormon nezbytný pro nástup a normální průběh těhotenství). Jak asi tušíte, dyufaston je předepsán k normalizaci hormonálních hladin.

Je to vlastně „lék na potrat“?

Můžete to říct. Gynekologové doporučují tento lék ženám, jejichž těhotenství je vystaveno riziku ukončení. Jednoduše řečeno, dyufaston ve většině případů pomáhá předcházet potratu doplňováním nedostatku progesteronu.

Říká se, že duphaston se pije během těhotenství a pro prevenci

S jeho pomocí se „pojistí“ proti ukončení těhotenství během oplodnění in vitro. Lékaři často doporučují ženám, které již měly problémy s těhotenstvím (potraty, zmrazené těhotenství atd.), Aby byly léčeny dyufastonem. Abych tak řekl, abych tomu zabránil.

Opravdu to musíte brát po celou dobu nosení dítěte??

Ne. Užívání léku zpravidla pokračuje až do 16 týdnů těhotenství. Poté dochází k postupnému rušení duphastonu: denní dávka se sníží o jednu tabletu. Například pokud těhotná žena užila 4 tablety, pak první den bude muset vypít 3, pak 2... a tak dále, dokud nebude lék úplně zrušen.

Tato droga je tak bezpečná, že ji může užívat naprosto každý.?

Lékaři autoritativně prohlašují, že dyufaston nemá žádné vedlejší účinky a žádným způsobem neovlivňuje proces správného vývoje dítěte. Je to klinicky prokázáno! Existují však také kontraindikace užívání duphastonu. Například je přísně zakázáno jej užívat ženami s Rotorovým syndromem. Také budoucí matky s epilepsií a diabetem by neměly riskovat..

Skvělé, určitě začnu užívat dyufaston, abych zabránil potratu!

Pozornost! V žádném případě byste si tento „zázračný lék“ neměli předepisovat sami. Duphaston během těhotenství by měl předepisovat pouze lékař! Nežádoucí účinky užívání Duphastonu během těhotenství

Nežádoucí účinky užívání Duphastonu během těhotenství

Farmaceutické společnosti vyřešily problém hormonálního deficitu. Na trh byla uvedena řada léků, které jsou syntetickými analogy přírodního progestogenu - progesteronu. Umožní vám upravit práci vaječníků bez poškození zdraví ženy. Zvyšuje se tak šance na těhotenství a jeho normální uchování. Jedním z těchto léků je Duphaston.

Role Duphastonu při plánování těhotenství

Během normálního menstruačního cyklu se progesteron produkuje ve druhé fázi ve vaječnících v žlutém těle - v místě uvolňování vajíčka. Ale některá onemocnění mohou způsobit snížení hladiny hormonů. Proto je někdy přípravek Duphaston předepisován i ve fázi plánování těhotenství. Gestageny, které jej tvoří, přispívají k správnému vývoji sliznice dělohy (endometria), přípravě těla na těhotenství a udržování vyvíjejícího se embrya v prvních týdnech.

V jakých případech je přípravek Dufaston předepsán při plánování těhotenství?

 • S neplodností hormonální geneze s selháním druhé fáze. Droga vytváří v těle ženy optimální hladinu progesteronu pro početí a těhotenství.
 • S endometriózou - onemocnění charakterizované absencí těhotenství v důsledku abnormálního vývoje endometria. Užívání přípravku Duphaston stimuluje normální růst sliznice dělohy a podporuje přilnutí vyvíjejícího se vajíčka.
 • Při opakovaném potratu, kdy dojde k těhotenství, ale úroveň přirozených gestagenů nestačí k jeho udržení.

Plán zrušení Duphastonu

Zrušení duphastonu během těhotenství by mělo probíhat podle určitého schématu, které přímo závisí na důvodu předepisování léku a doporučeních ošetřujícího lékaře. V žádném případě nemůžete drogu zrušit sami, musí to udělat pouze vysoce kvalifikovaný odborník, který má dostatečné zkušenosti s řízením těhotných žen.

Lék můžete přestat užívat, pouze pokud se hladina progesteronu úplně vrátila do těla. Důvodem ukončení mohou být také nežádoucí účinky..

Je téměř nemožné dát jednoznačnou odpověď o tom, kdy je docela problematické zrušit duphaston. Koneckonců, režim pro zrušení tohoto léku není o nic méně komplikovaný než jeho správné jmenování. V případě, že je duphaston během těhotenství náhle zrušen, může to mít nenapravitelné následky a poškodit celé tělo. I když byl lék užíván před těhotenstvím, nedoporučuje se přestat jej užívat po početí, zvláště byste to neměli dělat sami.

I když byl lék užíván před těhotenstvím, může předepsat stažení léku pouze lékař

Během období vysazení léku zažívá tělo ženy obrovský stres a stres. Stává se to proto, že tělo náhle přestane přijímat hormon, který tolik potřebuje. V takové situaci existuje velmi vysoké riziko, že děloha může obecně odmítnout plod a žena potratí.

Pouze lékař rozhodne, jak správně přestat užívat Duphaston. V každém případě je schéma zrušení používání Dufastonu zcela odlišné. Před zrušením léku lékař vyhodnotí mnoho nuancí, jako je celkový stav ženy, plodu, a také na základě všech indikací a výsledků výzkumu.

Je bezpodmínečně nutné provádět testy ke sledování stavu těla

V některých případech si těhotné ženy během odběru dokonce vedou příslušný deník, do kterého si zapisují použitou dávku a popisují obecný stav. Během odběru léku musíte mimo jiné systematicky a mnohem častěji než obvykle testovat, což vám pomůže kontrolovat proces těhotenství a včas zabránit možným nepříjemným výsledkům..

Systém

S opakovanými potraty a ženami po IVF

Ode dne jmenování se lék užívá 2 tablety denně: 1 tableta každých 12 hodin. Od 20. týdne se počet tablet snižuje na 1 denně. Buď polovina tablety každých 12 hodin, nebo 1 tableta každých 24 hodin. To znamená, že pokud žena užívala Duphaston před 20 týdny, 1 tabletu v 8:00 a 20:00, pak po tomto období - půl pilulky v 8:00 a 20:00.

Nebo po podání dávky ve 20 hodin, další pilulka by měla být užita ve 14 hodin a poté po dobu 1 týdne 1 tableta jednou denně ve stanovenou dobu. Toto schéma je zachováno pro příští týden..

Poté se v příštích třech dnech dávka sníží na 5 g - půl tablety denně ve stanovenou dobu. Pak - tři dny, čtvrtina tablety denně. Poté je lék zcela zrušen.

S hrozbou potratu

Od okamžiku předepsání léku až do úplného vymizení příznaků a příští týden se Dufaston užívá tři tablety denně každých 8 hodin. Poté se dávka sníží na 2 tablety každých 12 hodin. Dále do týdne 1 tableta denně ve stanovený čas a lék je zcela zrušen.

Tento léčebný režim je plný opakování příznaků potratu, takže mnoho odborníků doporučuje vysazení léku po 18 týdnech těhotenství..

Pokud lékař předepíše Duphaston po dobu až 20 týdnů, pak až 12 týdnů - 3 tablety denně; od 12 do 18 týdnů - 2 tablety denně; pak byste se měli řídit schématem vysazení léku u žen s opakovaným potratem a po IVF.

Kontraindikace

Ženské tělo je velmi křehké a zranitelné, zejména během těhotenství. Jakýkoli dopad na něj může mít nejneočekávanější důsledky. Každý léčivý přípravek má kontraindikace pro použití a Duphaston není výjimkou..

Kontraindikace užívání přípravku Duphaston:

 • individuální nesnášenlivost
 • alergické reakce na složky léčiva
 • nedostatek laktázy (neschopnost trávit mléčný cukr)
 • malabsorpční syndrom (když některé živiny nejsou vstřebávány střevy, ale jsou okamžitě vylučovány z těla)
 • období laktace
 • nádory mléčných žláz a reprodukčních orgánů

Léky, jako je fenobarbital a rifampicin, mohou snížit účinnost přípravku Duphaston. Tuto skutečnost je třeba vzít v úvahu při kombinování těchto léků..

Každá budoucí maminka zoufale chce pomoci svému tělu a budoucímu dítěti. Nesmíme však zapomínat na smysl pro proporce a doporučení profesionálního lékaře, zejména pokud jde o užívání léků..

Analogy

Ne všechny ženy tolerují léčbu přípravkem Duphaston normálně. U některých nastávajících matek tento lék vyvolává nepříjemné vedlejší účinky nebo alergickou reakci. V takových případech by měla být léčba také zrušena, místo toho by měl být zvolen analog, který bude lépe snášen. Pokud má těhotná žena příznaky přecitlivělosti nebo jiných nežádoucích účinků, je nejlepší navštívit lékaře, aby předepsal vhodný režim vysazení..

Poskytne nejen snížení dávky přípravku Dufaston, ale také začátek používání jeho analogu, například Utrozhestanu. Tento léčivý přípravek v kapslích obsahuje mikronizovaný progesteron, proto se používá pro stejné stavy a nemoci, pro které je přípravek Dufaston indikován. Kromě toho může být nejen perorálně, ale také zaveden do pochvy, což je běžné u nastávajících matek s těžkou časnou toxikózou nebo negativní reakcí trávicího traktu na tablety Dufaston..

Postinor je silné hormonální činidlo. Zaměřeno na nouzovou antikoncepci. Menstruace po Postinoru může jít se zpožděním a přerušením. Lék obsahuje vysokou dávku hormonu, takže je často přísně zakázáno jej užívat.