JAK SE LÍŠIT PMS OD TEHOTNOSTI?

Když se opravdu těšíte na těhotenství, používáte pro těhotenství ověřené lidové metody, věříte ve znamení, posloucháte každou novou senzaci, každý nový pocit uvnitř. Zpoždění je stále daleko, ale už to chci vědět jistě, tady a teď. A jak by to štěstí mělo, nebyly žádné známky údajného těhotenství. Nebo naopak existuje mnoho příznaků, o kterých se dříve nezdálo, ale nechci se marně oddávat naději, protože zklamání, které přišlo s příchodem další menstruace, je ještě horší než úplná nevědomost. A stává se, že již existují všechny příznaky nástupu PMS, a naděje nezemře - co když! Pojďme zjistit, co se děje v těle s PMS a co se stane na začátku těhotenství.

Obsah článku:

 • Odkud pochází zákeřný PMS (premenstruační syndrom)??
 • Jaké známky PMS jsou známy?
 • Recenze z fór od skutečných žen

Důvody PMS - proč si toho všimneme?

Předmenstruační syndrom se vyskytuje asi u 50–80% žen. A to vůbec není fyziologický proces, jak si mnoho žen myslí, ale onemocnění charakterizované řadou příznaků, které se vyskytují 2-10 dní před nástupem menstruace. Jaké jsou však důvody této události? Existuje několik teorií.

 • Ve druhé fázi měsíčního cyklu je poměr progesteronu a estrogenu náhle narušen.Zvyšuje se množství estrogenu, dochází k hyperestrogenismu a v důsledku toho jsou oslabeny funkce žlutého tělíska a hladina progesteronu klesá. To má silný vliv na neuro-emoční stav..
 • Produkce prolaktinu se zvyšuje a v důsledku toho dochází k hyperprolaktinemii. Pod jeho vlivem procházejí mléčné žlázy významnými změnami. Zvětšují se, bobtnají a stávají se bolestivými..
 • Různá onemocnění štítné žlázy, porušení sekrece řady hormonů, které ovlivňují ženské tělo.
 • Porušení funkce ledvin ovlivňuje metabolismus vody a solí, což také hraje roli při vzniku symptomů PMS.
 • Významně k tomu přispívá nedostatek vitamínů, zejména B6, a stopových prvků vápník, hořčík a zinek - tomu se říká hypovitaminóza.
 • Genetická predispozice také probíhá.
 • A samozřejmě častý stres neprojde bez poškození zdraví žen. U žen, které jsou mu vystaveny, se PMS vyskytuje několikrát častěji a příznaky se zdají být závažnější..

Všechny tyto teorie existují, ale nejsou absolutně prokázány. Za nejspolehlivější teorii se nicméně považuje nerovnováha hormonů estrogen a progesteron, nebo kombinace několika důvodů.

Pokud nepojdete do lékařských pojmů, pak je PMS jednoduše řečeno fyzické a emoční nepohodlí, ke kterému dochází v předvečer menstruace. Někdy žena pociťuje takové nepohodlí jen několik hodin, ale obvykle je to stále několik dní..

Skutečné známky PMS - ženy sdílejí zkušenosti

Projevy jsou u každé ženy velmi různorodé a individuální, navíc v různých cyklech lze pozorovat odlišný soubor příznaků..

Zde jsou hlavní:

 • Slabost, roztržitost, únava, letargie, necitlivost v rukou;
 • Nespavost nebo naopak ospalost;
 • Závratě, bolesti hlavy, mdloby, nevolnost, zvracení a nadýmání, horečka;
 • Otok mléčných žláz a jejich silná bolestivost;
 • Podrážděnost, slzavost, dotek, nervové napětí, náladovost, úzkost, bezdůvodný hněv;
 • Opuch, rovnoměrné přibývání na váze;
 • Bolest nebo tahání bolesti v dolní části zad a dolní části břicha, bolestivé fyzické pocity v kloubech a svalech, křeče;
 • Alergické kožní reakce;
 • Záchvaty paniky a palpitace;
 • Změny ve vnímání vůně a chuti;
 • Náhlé zvýšení nebo snížení libida;
 • Oslabení imunity, a proto zvýšení náchylnosti k různým infekcím, exacerbace hemoroidů.

Nyní víte, že existuje spousta příznaků, ale samozřejmě se společně neobjeví u jedné ženy. Není divu, že mnoho lidí si mýlí příznaky PMS se známkami časného těhotenství, protože jsou téměř identické. Ale během těhotenství je hormonální pozadí úplně jiné. Snižuje se hladina estrogenu a zvyšuje se progesteron, což brání nástupu menstruace a udržuje těhotenství. Teorie o příčině PMS v rozporu s poměrem hormonů vypadá nejpravdivěji, protože v PMS a během těhotenství existují zcela odlišné kvantitativní ukazatele stejných hormonů, ale podobnost je ve velkém rozdílu v jejich počtu a ve skutečnosti, že oba procesy jsou hlavně regulovány progesteron:

 • PMS - hodně estrogenu a málo progesteronu;
 • Rané těhotenství - přebytek progesteronu a nízký estrogen.

Co to může být - PMS nebo těhotenství? Celá pravda na ženských fórech

Victoria:

Netušil jsem, že jsem těhotná, protože jako obvykle týden před menstruací jsem z jakéhokoli důvodu začal být podrážděný a plakat. Pak jsem si okamžitě myslel, že letím znovu, dokud jsem si neuvědomil, že mám zpoždění a můj PMS neprojde. A vůbec to nebyl on, jak se ukázalo. Takže nevím, jaké jsou tyto časné příznaky, obvykle je mám každý měsíc..

Ilona:

Teď si vzpomínám…. Všechny příznaky byly jako v obvyklých měsíčních bolestech v podbřišku, únavě…. každý den jsem si myslel - no, dnes určitě půjdou, uplynul den a já si myslel: no, dnes…. Pak, jak to bylo, bylo divné tahat žaludek (ukázalo se, že zazněl tón).... udělal test a máte 2 mastné proužky! A je to! Stává se tedy, že vůbec necítíte, že jste těhotná....

Rita:

S PMS jsem se cítila hrozně, nemohlo to být horší a během těhotenství bylo všechno úžasné - vůbec nic nebolí, prsa se opravdu zvětšila. A také z nějakého důvodu panovala tak super-duperová nálada, že jsem chtěl všechny obejmout, i když jsem o těhotenství ještě nevěděla.

Valeria:

Možná se s vámi už někdo vyrovnal. Začal jsem uprostřed cyklu jako obvykle a každý pořád opakoval: PMS! PMS! Neudělal jsem proto žádné testy, abych nebyl zklamaný. A o těhotenství jsem se dozvěděl až v 7 týdnech, kdy začala těžká toxikóza. Zpoždění bylo spojeno s nepravidelným cyklem na pozadí zrušení OK.

Anna:

A až když jsem zjistil, že jsem těhotná, uvědomil jsem si, že cyklus probíhá úplně bez obvyklého PMS, nějak jsem se začal točit a nevšiml jsem si to, pak mě se zpožděním začaly velmi bolet prsa, bylo prostě nemožné dotknout se.

Irina:

Zjistil jsem, že jsem těhotná! Uraaaaa! Ale jaký druh PMS mě to zmátlo, dokud jsem neprovedl test, nic nerozuměl. Všechno bylo jako obvykle - byl jsem unavený, chtěl jsem spát, bolelo mě na hrudi.

Mila:

Nepochyboval jsem, že nám všechno vyšlo poprvé, obvykle mě žaludek táhl týden před M, bolela mě na hrudi, špatně spalo a jako by se nic nestalo, nic jsem necítil, okamžitě jsem si uvědomil, že něco není v pořádku. Náš Masik už rostl.

Jekatěrina:

Bylo to tak i pro mě… A pak ještě několik týdnů přetrvávaly stejné pocity: bolela mě hrudník a žaludek obecně usrkával, všechno bylo jako před menstruací..

Valya:

Jak vidíte, rozlišování mezi PMS a časným těhotenstvím není vůbec snadné. Co se dá dělat?

Inna:

Nejjednodušší je počkat, abyste se ještě jednou nedráždili, ale proveďte test ráno první den zpoždění. Mnoho z nich má slabou sérii ještě před zpožděním, ale ne všechny. Nebo se nechte otestovat na hCG.

Jeanne:

Můžete doufat v těhotenství, pokud náhle, zázračně, nemáte příznaky blížícího se období, tj. PMS.

Kira:

S nástupem těhotenství bude bazální teplota stabilně nad 37 stupňů, zatímco před menstruací klesne pod. Zkuste měřit!

A kromě všeho výše uvedeného bych chtěl dodat: hlavní věcí není nechat se zavěsit na těhotenství a všechno dříve nebo později bude fungovat!

Předmenstruační syndrom: Jak odlišit PMS od těhotenství před zpožděním?

Obsah

Příznaky v časném těhotenství jsou velmi podobné předmenstruačnímu syndromu (PMS). Existují však také rozdíly, které vám pomohou pochopit, o co jde. Jak rozlišit PMS od těhotenství ke zpoždění? Říkáme hlavní způsoby.

Když se objeví časné příznaky těhotenství a když PMS?

V prvním týdnu po ovulaci a početí je možné zjistit, co se děje v těle, pouze pomocí komplexního a vzácného testu na EPF, časný faktor těhotenství. Objevuje se v krvi již 24 hodin po fúzi zárodečných buněk a začíná připravovat imunitní systém matky na přijetí embrya: potlačuje obranyschopnost.

Všechny příznaky těhotenství, které v tuto chvíli mohou být, se omezují na možnost pocitu mírné nevolnosti, příznaky „nachlazení“. A jsou daleko od všech a ne vždy.

Podle studií má téměř každá čtvrtá těhotná žena krvácení z implantace 5-8 dní po početí (1-2 dny ovulace). Menší krvavý vaginální výtok na konci třetího týdne od menstruace (s cyklem 27-29 dnů, jinak později) naznačuje pokus o vajíčko připojit se ke stěně dělohy.

Pokud je takové krvácení - výtok může být růžový, červený, hnědý -, pak jsou následující příznaky již spojeny s těhotenstvím, a ne s PMS.

V posledním týdnu před menstruací se příznaky raného těhotenství zhoršují. Předmenstruační syndrom se projevuje hlavně 1–2 dny před nástupem menstruace a příznaky těhotenství - dříve, protože hormonální změny jsou mnohem silnější.

Co může být a jak rozlišovat?

Jak zjistit PMS od těhotenství po zmeškané období?

 • S PMS a těhotenstvím se prsa stávají citlivějšími a oteklejšími. Ale ztmavnutí dvorců prsů, oblast kolem bradavky, je zaznamenáno pouze během těhotenství. A tuberkulózy Montgomery, malé „pupínky“ na tomto místě, také rostou pouze u těhotných žen.
 • Pokles krevního tlaku, slabost, závratě u nastávajících matek jsou výraznější - v jejich těle, dokonce i v této době, je již více progesteronového hormonu.
 • Hormonální změny také vedou k častějšímu běhání na záchod: takto lidský choriový gonadotropin, hormon hCG, ovlivňuje tělo.
 • Ovlivňují také výtok z pochvy: hlen se stává silnějším, může získat bělavý odstín. Důležité: pokud jsou v něm zahrnuty "kyselé mléko", pak to není známka těhotenství, ale drozd: vaginální kandidóza může pokračovat bez svědění. Je pravda, že to nevylučuje těhotenství a u nastávajících matek se drozd zhoršuje nebo vyvíjí poprvé mnohem častěji než u netehotných žen..

Obecně jsou změny v těle během těhotenství a PMS v počátečních stádiích docela podobné - pouze u většiny nastávajících matek jsou silnější a začínají o něco dříve. Bez analýzy hCG není možné přesně určit, co se děje. Kromě toho existuje biochemické těhotenství, které spontánně končí ještě před menstruací a někdy nezpůsobí ani zpoždění 1 den. Podle výzkumu k této situaci dochází po 20–25% po početí. Pak je velmi obtížné odlišit PMS od těhotenství..

Jediným spolehlivým způsobem je testování na hCG. Navíc není nutné běžet do laboratoře a darovat krev. Vysoce citlivé testovací proužky (podívejte se na 12,5 na obalu) detekují těhotenství ještě před zpožděním. Nejlevnější možností pro takové testy jsou inkoustové pásky. Důležité: všechny testy, které se provádějí před zmeškáním menstruace, se nejlépe provádějí ráno na první porci moči. Díky tomu bude výsledek co nejpřesnější.!

15 hlavních rozdílů mezi těhotenstvím a PMS

Během plánování těhotenství mnoho žen tak čeká na první příznaky těhotenství, že jsou často zaměňovány s charakteristickými příznaky PMS. Může být obtížné je rozlišit před zpožděním, ale pokusme se na to přijít.

Co potřebujete vědět o PMS?

Předmenstruační syndrom doprovázený bolestmi v podbřišku, kožními vyrážkami a dalšími nepříjemnými příznaky se nevyskytuje u všech žen. Proto je pro některé z nich snazší zjistit těhotenství. Ale často za 3-4 dny a někdy za 10 dní začne žena pociťovat následující příznaky bezprostředního nástupu menstruace:

 • snížené libido;
 • podrážděnost a emocionalita;
 • bolest na hrudi a nalévání;
 • otok;
 • zvýšená chuť k jídlu;
 • nadýmání;
 • tahání bolesti v bederní páteři.

Takto žena nejčastěji vypadá během PMS: s nafouknutými prsy, kožními vyrážkami a nafouknutým břichem, které nelze vtáhnout. Během tohoto období dochází k neustálému pocitu ospalosti a únavy, slzavosti a prudké změně nálady. Tyto příznaky lze snadno vysvětlit. Jsou způsobeny zvýšenou hladinou progesteronu a prolaktinu. Tělo se tak připravuje na nadcházející těhotenství. Pokud se tak nestane, začne menstruace..

Těhotenství s PMS

Předmenstruační syndrom není překážkou početí dítěte. Je to jen tím, že někdo přenáší toto období jemněji, ale u někoho kolísání hormonálního pozadí ovlivňuje náladu, chuť k jídlu nebo otoky..

Jak zjistit těhotenství po 45

Když ženská plodná funkce postupně začíná mizet, pociťuje zvýšené příznaky PMS, často v kombinaci s návaly horka. Rozlišovat je od těhotenství v tomto věku je velmi obtížné. Během tohoto období je důležité si uvědomit, že příznaky těhotenství a nástup menopauzy jsou velmi podobné (zpoždění, slabé výtoky, změny nálady).

Jak odlišit těhotenství od premenstruačního syndromu?

Jak odlišit PMS od těhotenství? Příznaky těchto stavů jsou nepochybně velmi podobné. Proto mnoho žen přemýšlí, jak je odlišit a být si jisti, že oplodnění vajíčka proběhlo úspěšně..

Podle vnitřních vjemů může těhotenství rozpoznat pouze žena, která dobře zná své tělo, která nikdy v cyklu neselhala.

PříznakS premenstruačním syndromemBěhem těhotenstvíPoznámka
Vaginální výtokBohaté bělavé nebo průhledné. Den před nástupem menstruace získávají hnědý odstín a rozmazaný charakterBohaté světlo, někdy se objeví několik kapek krve několik dní před očekávanou menstruací. Tímto způsobem se vajíčko implantuje do dělohy.V obou případech se kandidóza může zhoršit.
NadýmáníBěžným příznakem PMS. Břicho nelze vtáhnoutJe známkou časného těhotenstvíK nadýmání dochází hlavně v druhém nebo následném těhotenství
TeplotaJe v normálních mezíchJe mírně zvýšenV případě těhotenství je hypertermie spojena se zvýšením hladiny progesteronu. Žena se může cítit dobře, podobně jako nachlazení.
Kreslení bolesti žaludkuKřečové bolesti v břiše a dolní části zad několik dní před menstruacíNěkdy k němu dochází v důsledku připevnění embrya nebo natažení vazivového aparátu dělohyBolest u PMS je mnohem výraznější než u těhotenství
Kovová chuť v ústechNeviditelnýTěhotné ženy si během prvních týdnů těhotenství často stěžují na kovovou chuť v ústechTento příznak se často projevuje toxikózou.
Bolesti zadVelmi časté u PMS. Bolesti jsou tažné a tupé. Jsou spojeny s oddělením výstelky dělohy a aktivní produkcí červených krvinek v kostní dřeni.V raných fázích nejsou pozoroványU těhotných žen se bolesti zad nejčastěji vyskytují až na konci 2. trimestru. Je to spojeno s postupným zvětšováním velikosti ovocného vajíčka a ovoce. Tyto změny zvyšují tlak na vnitřní orgány a zátěž na páteř.
Bolest na hrudiBolí všechny prsaBolí pouze bradavky a mléčné žlázy se zvětšujíNěkdy během těhotenství tento příznak chybí, což může být signálem pro ženy, které jsou zvyklé na bolestivý syndrom s PMS
Bolest hlavyHormonální změny spouštějí bolesti hlavy PMSČastý výskyt v prvním trimestru těhotenstvíPříznak je možný v obou případech. Měla by mu však být věnována pozornost, pokud se žena setká s jeho projevy poprvé
NevolnostSouvisí s hormonálními rázy a poklesy tlaku. Může nastat naprosto kdykoli během dneObjevuje se hlavně ráno, ale vůbec neV raných stádiích je tento příznak charakterizován toxikózou.
Časté nutkání močitPřed nástupem menstruace začne tělo odstraňovat přebytečnou tekutinu v důsledku snížení hladiny prolaktinuJe téměř vždy přítomen v důsledku kolísání hormonálních hladin a zvýšeného krevního oběhu v pánevních orgánech. Vzhledem k dosud nevytvořené placentě vstupují metabolické produkty embrya do krve matky, což vyvolává toxikózu. Aby pomohly tělu očistit se, ledviny začnou pracovat tvrději, čímž se zvýší frekvence močení.U PMS je častější zadržování tekutin v těle, což vede k otokům
Náhlé výkyvy náladyOspalost, podrážděnost, slzavost, deprese, depresivní náladaLetargie, ztráta síly, ospalost. Spánek může předjet těhotnou ženu kdykoli během dne.Příznak je možný v obou případech a je spojen s prudkou změnou hladin progesteronu. A v případě těhotenství to může také souviset s poklesem cukru a častými výkyvy krevního tlaku.
Dýchací problémyVelmi vzácné a mohou souviset s křečovými bolestmi břichaDýchavičnost je často přítomna brzy a pozdě v těhotenstvíIntenzita symptomu u těhotné ženy může být odlišná. Je však lepší konzultovat tento problém s odborníkem.
Citlivost na zápachNeviditelnýTěhotná žena může mít averzi vůči určitým pachům a jídlu. Tento faktor může vyvolat její ranní nevolnost.Zejména žena by měla být upozorněna averzí k jídlu a vůni, která dříve způsobovala pouze pozitivní emoce a chuť k jídlu
Změna vkusuZvyšuje chuť k jídlu a chuť na sladkéKrátce před začátkem očekávaného období existuje chuť na slaná nebo nakládaná jídla. Pocit hladu může být neuvěřitelně intenzivní. A zájem o nové, někdy dokonce nemilované produkty je hlavním znakem nástupu těhotenství.Během těhotenství se žena zřídka zaměřuje na tento příznak. Je pravděpodobnější, že si ho všimnou příbuzní nebo kolegové.
ZácpaMohou nastat problémy s vyprazdňováním vlivem progesteronu na hladké svalstvo střevProgesteron se neustále zvyšuje. Problémy se stolicí se proto nezastaví ani po očekávaném dni nástupu menstruace.Naopak, krátce před nástupem menstruace může být stolice příliš častá.

Příznaky časného těhotenství, soudě podle tabulky, jsou velmi podobné PMS. Ale tyto dva stavy lze rozlišit podle doby jejich projevu. Známky premenstruačního syndromu se obvykle vyskytují 1–2 týdny před nástupem menstruace. Příznaky těhotenství jsou patrné v okamžiku, kdy vejce vstoupí do děložní dutiny. Načasování se může shodovat, ale pokud dobře znáte svou vlastní fyziologii během období předmenstruačního syndromu, můžete snadno rozlišit možné těhotenství.

Asi na začátku menstruace

Pokud žena pociťuje veškeré nepohodlí spojené s PMS, pak se první den nástupu menstruace nepohodlí zvyšuje. Někdy však během těhotenství dochází ke krvácení. Jsou rozmazané a nepravidelné..

Žena by měla být opatrná, pokud v době nástupu menstruace existuje:

 • i pár dní zpoždění;
 • silná bolest v břiše;
 • sporný výboj trvající déle než 1 den;
 • příliš mnoho krvácení;
 • závrať;
 • nevolnost nebo zvracení.

Tyto faktory mohou být prvními příznaky připevnění vajíčka ke stěnám dělohy nebo proti jeho spontánnímu konci. Chcete-li objasnit okolnosti, musíte kontaktovat gynekologa a darovat krev pro hCG.

Jak zjistit PMS od těhotenství ke zpoždění

Příznaky těhotenství a PMS jsou velmi podobné. To lze snadno vysvětlit fyziologickými procesy v ženském těle. Vyvstává tedy otázka, jak odlišit PMS od těhotenství ke zpoždění.

Nejprve je třeba zmínit, že mnoho žen v raných stádiích nemá žádné zvláštní těhotenské příznaky. Pokud se tedy před nástupem menstruace vyskytne neobvyklé nepohodlí, měli byste již navštívit odborníka.

Pokud to není možné, měli byste zkusit rychlý test na hladinu hCG v těle. Existují produkty s vysokou citlivostí, které dokáží zjistit těhotenství několik dní před očekávaným obdobím. Někdy je i ten nejlevnější test schopen určit časné těhotenství kvůli charakteristikám ženského těla a prudkému skoku v hCG.

Příznaky PMS a těhotenství jsou velmi podobné. Ale můžete je rozlišit tím, že dobře studujete své tělo a sledujete menstruační cyklus. Potom lze stanovit těhotenství i bez testu hCG před zpožděním.

Jak odlišit PMS od těhotenství? Klíčové příznaky před zpožděním menstruace

Mnoho žen, které pečlivě sledují svoji pohodu ve druhé fázi menstruačního cyklu, si klade otázku, zda je možné odlišit PMS (premenstruační syndrom) od těhotenství v nejbližší možné fázi před zpožděním. Není to snadný úkol, ale proveditelný, pokud víte, jak jsou si tyto státy podobné a jak se liší..

Předmenstruační syndrom: co to je?

Tento stav se opakuje cyklicky, tj. Z měsíce na měsíc, a obvykle si ženy trpící PMS dobře uvědomují jednotlivé charakteristiky syndromu. PMS se vždy objevuje ve druhé polovině cyklu a u některých pouze 2-3 dny před nástupem dalšího menstruačního krvácení, zatímco u jiných - během několika dní po ovulaci. Příznaky stavu jsou četné: bolest hlavy, slzavost, stav podobný depresi a nevolnost.

Někteří lidé si stěžují na svědění, otoky, bolesti břicha, brnění v srdci, nadýmání a bolestivost v oblasti prsou. U těžké PMS se často vyvíjí neuróza.

Podle statistik se PMS vyskytuje v různé míře u každé druhé ženy po 30 letech a u každé páté ženy do 30 let.

Nejběžnější cyklická nemoc (synonymum pro PMS) postihuje hubené astenické ženy, vnímavé a emočně nestabilní.

Důvody pro PMS nejsou vědě známé. Nejpřesvědčivější je endokrinní verze - účinek hormonu progesteronu, který se produkuje v druhé polovině cyklu u všech žen v reprodukčním věku. Předpokládá se také, že ženy, které dříve potratily, jsou náchylnější k projevům PMS, trpí dlouhodobým stresem a mají gynekologické problémy a operace..

Progesteron ovlivňuje zadržování tekutin v tkáních, což vede k otokům, prsa je na dotek tvrdá. Zvýšení estrogenu krátce před menstruací způsobí výrazný účinek na mozek - vyvíjí se depresivní stav, žena je podrážděná, může se u ní objevit krátkodobá nespavost a její chuť k jídlu se změní.

Příznaky ustupují s další menstruací.

Mohlo by dojít k těhotenství?

Předpokládá se, že taková raná fáze těhotenství nemůže být doprovázena žádnými charakteristickými příznaky. Během prvního týdne po ovulaci a početí, dokud nedojde k implantaci vajíčka, se stav ženy nemůže lišit od stavu netehotné ženy - v obou případech produkuje žluté tělo progesteron. Tvoří se na vaječníku v místě prasklého folikulu..

 • Menstruace
 • Ovulace
 • Vysoká pravděpodobnost početí

Ovulace nastává 14 dní před začátkem menstruačního cyklu (s 28denním cyklem, 14. den). Odchylka od průměru je běžná, takže výpočet je přibližný.

Spolu s metodou kalendáře můžete také měřit bazální teplotu, vyšetřovat cervikální hlen, používat speciální testy nebo mini-mikroskopy, provádět testy na FSH, LH, estrogeny a progesteron..

Den ovulace je možné jednoznačně stanovit pomocí folikulometrie (ultrazvuku).

 1. Losos, Jonathan B.; Raven, Peter H.; Johnson, George B.; Singer, Susan R. Biology. New York: McGraw-Hill. str. 1207-1209.
 2. Campbell N. A., Reece J. B., Urry L. A. e. A. Biologie. 9. vydání - Benjamin Cummings, 2011. - str. 1263
 3. Tkachenko B.I., Brin V. B., Zakharov Yu. M., Nedospasov V.O., Pyatin V.F. Kompendium / Vyd. B.I. Tkachenko. - M.: GEOTAR-Media, 2009.-- 496 s..
 4. https://ru.wikipedia.org/wiki/Ovulation

Ale pokud dojde k těhotenství, pak po implantaci (7-9 dní po ovulaci) dostane žluté tělo silné hormonální podporu - jeho životně důležitá aktivita je podporována hormonem hCG, který je produkován choriovými klky. Pokud neexistovala koncepce, týden po ovulaci začíná produkce progesteronu postupně klesat a po 10-12 dnech přestane existovat žluté tělo. Estrogen stoupá, začíná menstruace.

I když se tedy objeví časné příznaky, je to pouze poslední týden před zpožděním. Obvykle se málo liší od známek PMS, protože jsou způsobeny stejným působením progesteronu..

Žena může pociťovat návaly horka, bolesti hlavy, její tělesná teplota se může zvýšit na subfebrilní hodnoty, její nálada se mění, zvyšuje se slzavost, dochází k nadýmání, bolesti na hrudi, mírná nevolnost, může se objevit zkreslení vnímání pachů. Žena často začíná mít podezření na nachlazení - progesteron, který neklesá několik dní před koncem cyklu kvůli těhotenství, způsobuje oslabení imunitního systému.

Je důležité si uvědomit, že tyto příznaky nejsou považovány za spolehlivé známky těhotenství, protože před zpožděním mohou hovořit jak o PMS, tak o nástupu „zajímavé situace“ a současně o hromadě poruch - od intestinální poruchy po endokrinní onemocnění.

Jak zjistit?

Hlavní věc, která pomůže najít rozdíl, je typický nebo atypický stav. Pokud žena trpí PMS každý měsíc, obvykle dobře zná své příznaky a snadno si všimne nových vjemů, které pro ni byly dříve neobvyklé. Pokud předtím žádný PMS neexistoval, pak otázka rozdílů nezní správně..

Je tedy třeba vykládat neobvyklé pocity ve prospěch těhotenství, ale nemělo by se na ně příliš spoléhat..

Pokud se zeptáte lékaře na rozdíly, určitě se pokusí určit PMS podle následujících kritérií:

 • žena je agresivní nebo depresivní;
 • žena má většinou špatnou náladu;
 • pocit strachu a úzkosti se zvyšuje a pro to nejsou vždy rozumné důvody a vysvětlení;
 • pozornost klesá, paměť se zhoršuje, žena se rychleji unaví;
 • mít nespavost nebo ospalost;
 • přítomnost otoku a bolestivého překrvení bradavek mléčných žláz.

Detekce 4 nebo více příznaků naznačuje, že žena má PMS. Pokud během tohoto období budete darovat krev na hormony, pak téměř bezesporu bude možné zjistit nejen skutečnost PMS, ale také jeho typ - pro edematózní formu onemocnění je charakteristický snížený progesteron, zvýšení prolaktinu v krvi je známkou cefalgického nebo neuropsychického PMS.

Je jasné, že doma žena nebude moci dělat testy, a proto spěchá na internet a hledá odpověď na otázku, jaké jsou rozdíly mezi premenstruačním syndromem a časným těhotenstvím.

Chtěl bych okamžitě varovat zvědavé dámy před prostudováním tabulek, kde jsou, mírně řečeno, velmi pochybné výroky jako „s PMS chcete slané a během těhotenství sladké“. Nejsou pravdivé. Milovníkům srovnávacích tabulek lze nabídnout stručně shrnuté lékařské údaje o objektivním stavu ženy v daném období..

Rozdílová tabulka.

Kritérium

Těhotenství

Podmínka PMS

Poznámka

Vaginální výtok

Pod vlivem progesteronu, který neklesá, nejsou hojné, bílé nebo nažloutlé, neprůhledné.

2-3 dny před datem menstruace kvůli poklesu progesteronu se zesiluje, stává se hojnějším, zkapalňuje, může se znovu objevit hlen.

Pokud se objeví drozd, může to být jak během těhotenství, tak s PMS kvůli snížené imunitě ve druhé fázi cyklu.

Tělesná teplota

Dochází k mírnému nárůstu v důsledku zvýšení produkce progesteronu, odpoledne může dojít ke zvýšení teploty nad 37 stupňů.

Ve většině případů to zůstává normální, obvyklé.

Výjimkou jsou v obou případech zánětlivá onemocnění, nachlazení a virová onemocnění..

Bazální teplota

Zůstává zvýšený ve druhé fázi cyklu, bez poklesu 3-4 dny před očekávanou menstruací.

Zvyšuje se po ovulaci, klesá 3-4 dny před očekávanou menstruací.

Chcete-li získat spolehlivá data, BT by se mělo měřit alespoň za poslední tři cykly v souladu se všemi pravidly a plánováním.

Bolesti břicha, bolesti zad a dolní části zad

Může se objevit individuálně několik dní před datem zpoždění, bolest je mírná, bolestivá.

Nepříjemné pocity jsou výraznější, neoslabují, nemění intenzitu, zmizí několik hodin před nástupem menstruačního krvácení.

Obecně je označení pro oba státy volitelné.

Nevolnost, zvracení

Může to být několik dní před zpožděním, dochází hlavně ráno, zvracení je vzácné.

Pocit je přítomen neustále během dne, může dojít ke zvracení.

Je nutné vyloučit otravu jídlem, střevní infekci, narušení gastrointestinálního traktu.

Časté močení

Může nastat při vystavení vysokým koncentracím progesteronu.

Obvykle nebyl nalezen.

Je třeba vyloučit cystitidu, pyelonefritidu a další problémy s močovými cestami a ledvinami.

Nafukování a zácpa

Obvykle se objeví po zpoždění, protože progesteron uvolňuje nejen svaly dělohy, ale také střeva.

Objeví se dlouho před zpožděním, stolice se vrátí do normálu na začátku menstruace.

Je třeba vyloučit patologii gastrointestinálního traktu a možné narušení motorické aktivity a stravovacího chování ženy.

Bolest prsou

Může být přítomna nebo chybí, jakákoli lokalizace.

Může být přítomen v oblasti bradavek a na boku prsu.

Příznak volitelný pro obě podmínky.

Pokud jde o další příznaky, lze poznamenat, že se mohou jednat jak o časné příznaky těhotenství, tak o individuální rys PMS, rozdíly nejsou příliš výrazné. Mluvíme o bolestech hlavy, akné a dalších známkách.

Důležité: někdy absence známek PMS, které vždy byly, lze v současném cyklu interpretovat jako známku „zajímavé pozice“.

Rozdíl mezi premenstruačním syndromem a možnými časnými pocity během nástupu těhotenství je malý; zachytit ho mohou pouze velmi pozorné ženy, které dobře znají své tělo. Jak se tyto dvě podmínky liší, někdy ani lékař nedokáže určit. Samotné ženy však často cítí charakteristické znaky intuitivně, jen tím, že poslouchají samy sebe..

Spolehlivá diagnóza

Je těžké mluvit o spolehlivé diagnóze před menstruací. V případě PMS se jedná o EEG, EKG, testy hormonálního profilu. V případě těhotenství test. Existují vysoce citlivé testovací systémy, které lze teoreticky použít k detekci těhotenství před zpožděním. Tento test lze provést 2-3 dny před datem menstruace. Pokud by ovulace a implantace vajíčka byly včasné, pak se již mohou objevit příznaky druhého proužku, což umožní nezaměňovat PMS a těhotenství a nezapojovat se do prázdného srovnání.

Již od 10 do 12 DPO (dny po ovulaci) můžete navštívit jakoukoli kliniku a provést krevní test na hCG. U PMS bude nula nebo v rozmezí 5 mU / ml. Během těhotenství - již vyšší.

Pokud spodní část břicha táhne, objeví se atypický výtok (šedý, nazelenalý, krvavý), nemusíte hádat, ale okamžitě se poraďte s lékařem - jsou možné zánětlivé, infekční nemoci vyžadující kvalifikovanou lékařskou péči.

Užitečné tipy

Vzhledem k tomu, že projevy premenstruačního syndromu a časného těhotenství jsou velmi podobné, bude pro ženu snazší zjistit pravdu, pokud předem přijme opatření, která mohou snížit projevy PMS (nemůže ovlivnit „těhotné“ pocity).

Zde je seznam doporučení pro ženy, které trpí PMS a obávají se, že nebudou schopny odlišit syndrom od těhotenství:

 • V cyklu plánování těhotenství se vyvarujte stresu a v případě potřeby užívejte mírná bylinná sedativa, jako je matka.
 • nevykonávejte práce v práci, nepřehánějte se, věnujte dostatek času spánku v noci, protože je to noční spánek, který je důležitý pro normální produkci mnoha hormonů v lidském těle;
 • více se pohybovat, chodit na túry, plavání, jízda na kole
 • po ovulaci nejezte velké množství sacharidů, cukru, živočišného tuku, soli; v první a druhé polovině cyklu musíte přísně omezit množství kávy, silného čaje, čokolády, alkoholu;
 • pokud je to nutné, ve druhé polovině cyklu, podle předpisu lékaře, můžete užívat progesteronové přípravky - nejenže udržují hladinu tohoto hormonu v normě, ale také snižují projevy PMS (ale nemůžete tyto prostředky brát sami, musí to být lékařský jmenování).

Podle žen jsou první příznaky těhotenství často vnímány jako PMS a naopak. Přesný den, kdy by měla menstruace začít, nejčastěji pomáhá přesně rozlišit podmínky. Během těhotenství se příznaky nesnižují, nesnižují se ani k tomuto datu, ani po něm. Nejúspěšnější byly cykly, ve kterých se žena uvolnila, přestala hledat rozdíly a byla z toho nervózní..

odborný lékař, odborník na psychosomatiku, matka 4 dětí

Jak odlišit těhotenství od PMS. Jaké jsou rozdíly a rozdíly?

U dívek, které jsou sexuálně aktivní, se někdy mohou vzdálené příznaky zdát jako známka těhotenství. Někdo se tohoto stavu strašně bojí a někdo vášnivě očekává, ale ve většině případů ženy nesprávně interpretují své pocity a marně terorizují lékaře. Abychom věděli, jak odlišit PMS od těhotenství, podívejme se na všechny podobné příznaky těchto stavů..

Rozdíly mezi PMS a příznaky těhotenství

Mezi PMS a těhotenstvím existují určité rozdíly. Pokud žena s přístupem v kritických dnech zažije změnu nálady, úzkosti, úzkosti a agresivity, pak je v případě úspěšného početí spektrum jejích emocí mnohem širší. Lze pozorovat náhlé změny nálady: buď slzavost, nebo radost.

Bez ohledu na to, zda plánujete otěhotnět nebo ne, musíte pečlivě sledovat svůj menstruační cyklus. Zpoždění se často zaznamenává nejen při úspěšném oplodnění, ale také v případě vývoje závažných patologií.

Proto je tak důležité vědět, jaký je rozdíl mezi PMS a těhotenstvím, a být schopen odlišit jeden stav od druhého..

Chuťové preference

Změny v preferencích chuti pro oba státy jsou docela typické. S PMS je touha vyzkoušet jakékoli nové potraviny způsobena nedostatkem stopových prvků a vitamínů. Během raného těhotenství se zvyšuje chuť na slaná a kyselá jídla..

Rozdíl mezi těmito stavy spočívá v tom, že u premenstruačního syndromu chcete vyzkoušet něco nového a v prvních týdnech těhotenství můžete mít averzi k určitým druhům jídla. Je to způsobeno intoxikací těla odpadními produkty plodu..

Další informace o tom, proč chcete jíst před menstruací, naleznete v našem článku na webu.

Pigmentace

Těhotenství můžete odlišit od PMS podle změn stavu pokožky. Vzhled pigmentace v oblasti obličeje, bradavek a podél bílé linie břicha jsou znaky, které jsou charakteristické pouze pro úspěšné oplodnění. Tyto příznaky nejsou pozorovány během premenstruačního syndromu..

Hypersalivace

Toxikóza začíná okamžitě po připojení zygoty ke stěnám dělohy. Pouze týden po začátku těhotenství jsou možné jeho první projevy. Když metabolické produkty v krvi dosáhnou dostatečné koncentrace, zvyšuje se nevolnost. Během prvního těhotenství je podle těchto známek nejjednodušší odlišit tento stav od PMS.

Někdy se na pozadí toxikózy objeví další příznak - hypersalivace (zvýšené slinění). U premenstruačního syndromu tyto změny nejsou pozorovány..

Sentimentalita a vznětlivost

Nálada ženy s PMS a oplodněním je výrazně odlišná. V prvním případě se barva emočního pozadí stává negativní, deprese je pozorována před menstruací. Naštve se a rozčílí, bude podrážděná. Právě tyto pocity vás rozplačou.

V případě úspěšné koncepce se vše cítí poněkud jinak - mnohem jasněji a ostřeji. Žena se v tomto období stává zranitelnou a citlivou. Emoce, které prožívá, mohou být negativní i pozitivní a její nálada se dramaticky a neočekávaně mění..

Srovnávací seznam podobností a rozdílů

Příznaky PMS:

 • Břišní nepohodlí - ano;
 • Bolesti zad - ano;
 • Bolest v oblasti vaječníků (dolní část břicha) - častěji je intenzita bolesti individuální;
 • Citlivost prsu - ano, zmizí s nástupem menstruace;
 • Únava - ano, mizí s nástupem menstruace;
 • Časté nutkání močit - ne;
 • Krvavý výtok - ne, nebo výtok, který se začal proměňovat v menstruaci;
 • Nevolnost - ne;
 • Změny nálady - převládají negativní emoce, s nástupem menstruace se nálada stabilizuje;
 • Změny chuťových preferencí a citlivosti na pachy - přitahují slané nebo sladké, případně zhor. Žádné zásadní změny.

Příznaky těhotenství:

 • Břišní nepohodlí - ano;
 • Bolesti zad - přítomné, ale pozdě;
 • Bolest v oblasti vaječníků (dolní část břicha) - přítomná, mírná, krátkodobá;
 • Citlivost prsou - přítomná během těhotenství;
 • Únava - ano, chronická;
 • Časté nutkání močit - ano;
 • Krevní výboj - je krátkodobý;
 • Nevolnost - ano, výrazná 4-5 týdnů po početí;
 • Změny nálady - změny nálady jsou charakteristické, existuje více pozitivních emocí;
 • Změny chuťových preferencí a citlivosti na pachy - možné chutě na dříve nemilovaná jídla, averze ke známým pokrmům, nesnášenlivost k některým běžným pachům.

Podobné příznaky PMS a těhotenství

Není vždy možné snadno rozlišit mezi PMS a těhotenstvím. To je způsobeno skutečností, že během luteální fáze menstruačního cyklu a během početí je hormon progesteron v těle obsažen ve velkém množství. Proto jsou příznaky těchto stavů velmi podobné..

Něha prsou

Citlivost a otoky prsou vyvolávají hormonální nerovnováhu, charakteristickou pro těhotenství a PMS. Proto se takové příznaky objevují u obou stavů..

Jediný rozdíl je v tom, že s premenstruačním syndromem prsa bolí několik dní a v případě početí doprovází ženu po dlouhou dobu otok a citlivost mléčných žláz..

Přečtěte si podrobněji o tom, proč bolí hrudník před menstruací, abyste včas rozlišili příznaky PMS od počátku těhotenství.

Únava

Pocit únavy doprovází ženu před menstruací a v raných fázích těhotenství. Za těchto podmínek tělo obsahuje maximální množství progesteronu, což vyvolává výskyt takového pocitu. Zpravidla s nástupem menstruace únava zmizí a během početí může zůstat po dlouhou dobu..

Bolesti dolní části břicha

Během premenstruačního syndromu se aktivně produkuje progesteron, který připravuje děložní tkáň na připojení embrya. Dochází ke zvýšení endometria a jeho následnému oddělení. Proto se objevují příznaky menstruace, jako je bolest v podbřišku..

Během početí se embryo připojuje ke stěnám dělohy a klesá do sliznic. Je to způsobeno bolestí břicha v časném těhotenství..

Bolesti zad

Blížící se nástup menstruace je signalizován bolestí v bederní oblasti. Během těhotenství se takové příznaky objevují od druhého trimestru, ale někdy jsou v počátečních fázích pozorovány hormonální změny..

Změny nálady

Přebytek progesteronu v těle vyvolává výkyvy nálady jak u PMS, tak v případě úspěšného oplodnění. S nástupem menstruace tento příznak zmizí a u těhotných žen existuje dlouhé období.

Změna nálady

Výkyvy nálady lze připsat těhotenství i před menstruaci. Faktorem ovlivňujícím tento indikátor je stav hormonálního pozadí. V tomto případě existují určité rozdíly, které pomohou určit těhotenství nebo obvyklou PMS.

Před menstruací tedy žena pociťuje nervozitu a negativní emoce, které ji rozruší a rozplačí. Zatímco během těhotenství dochází k velmi časté změně nálady. Projevuje se pozitivními i negativními emocemi. Za krátkou dobu, od jejich smíchání, jsou ostatní v rozpacích. Těhotná žena reaguje na situaci ostře, může plakat a smát se současně, vykazuje emoční zranitelnost a citlivost.

Jak přesně určit

Blížící se období nebo těhotenství můžete určit pomocí speciálního testu. Pokud dojde ke zpoždění, pak je pravděpodobnost získání spolehlivé odpovědi dostatečně vysoká. Ve vzácných případech se ukáže jako falešně negativní..

Pokud se menstruace neobjeví, doporučuje se po týdnu opakovat test. Do této doby již bude v moči dostatečná koncentrace lidského choriového gonadotropinu, od kterého závisí výsledek studie..

Chcete-li zjistit, zda je to rozhodně těhotenství nebo PMS, bude to možné pomocí krevního testu na HCG. Tento hormon se začíná produkovat pouze v případě početí..

K získání přesné odpovědi může být zapotřebí ultrazvuk. S jeho pomocí je možné potvrdit skutečnost početí již ve třítýdenním období, ale je nutné uchýlit se k této studii předepsané lékařem..

Rané těhotenství a premenstruační syndrom mají řadu podobných příznaků. To je důvod, proč ženy často nemají podezření, že otěhotněly, protože vnímají změny v těle kvůli projevům PMS. V případě jakýchkoli pochybností se doporučuje vyšetřit gynekologa, který snadno rozezná jeden stav od druhého.

Mnoho žen, které pečlivě sledují svoji pohodu ve druhé fázi menstruačního cyklu, si klade otázku, zda je možné odlišit PMS (premenstruační syndrom) od těhotenství v nejbližší možné fázi před zpožděním. Není to snadný úkol, ale proveditelný, pokud víte, jak jsou si tyto státy podobné a jak se liší..

závěry

Podobnost příznaků vás nutí znovu přemýšlet o údržbě nejrůznějších tabulek a kalendářů, které vám umožní nehádat, ale jasně vědět, s čím příznaky souvisejí - s těhotenstvím nebo obdobím před menstruací.

Každá žena svým způsobem trpí nástupem těhotenství nebo menstruace. Příznaky popsané výše existují, ale jsou osobními, individuálními ukazateli každého z nich.

První týdny těhotenství mohou být špatné. Je lepší diagnostikovat narození plodu v raných fázích pomocí lékaře, který dokáže rozpoznat příznaky vizuálně nebo pomocí moderních ultrazvukových diagnostických nástrojů.

Mohlo by dojít k těhotenství?

Předpokládá se, že taková raná fáze těhotenství nemůže být doprovázena žádnými charakteristickými příznaky. Během prvního týdne po ovulaci a početí, dokud nedojde k implantaci vajíčka, se stav ženy nemůže lišit od stavu netehotné ženy - v obou případech produkuje žluté tělo progesteron. Tvoří se na vaječníku v místě prasklého folikulu..

 • Menstruace
 • Ovulace
 • Vysoká pravděpodobnost početí

Ovulace nastává 14 dní před začátkem menstruačního cyklu (s 28denním cyklem, 14. den). Odchylka od průměru je běžná, takže výpočet je přibližný.

Spolu s metodou kalendáře můžete také měřit bazální teplotu, vyšetřovat cervikální hlen, používat speciální testy nebo mini-mikroskopy, provádět testy na FSH, LH, estrogeny a progesteron..

Den ovulace je možné jednoznačně stanovit pomocí folikulometrie (ultrazvuku).

 1. Losos, Jonathan B.; Raven, Peter H.; Johnson, George B.; Singer, Susan R. Biology. New York: McGraw-Hill. str. 1207-1209.
 2. Campbell N. A., Reece J. B., Urry L. A. e. A. Biologie. 9. vydání - Benjamin Cummings, 2011. - str. 1263
 3. Tkachenko B.I., Brin V. B., Zakharov Yu. M., Nedospasov V.O., Pyatin V.F. Kompendium / Vyd. B.I. Tkachenko. - M.: GEOTAR-Media, 2009.-- 496 s..
 4. https://ru.wikipedia.org/wiki/Ovulation

Ale pokud dojde k těhotenství, pak po implantaci (7-9 dní po ovulaci) dostane žluté tělo silné hormonální podporu - jeho životně důležitá aktivita je podporována hormonem hCG, který je produkován choriovými klky. Pokud neexistovala koncepce, týden po ovulaci začíná produkce progesteronu postupně klesat a po 10-12 dnech přestane existovat žluté tělo. Estrogen stoupá, začíná menstruace.

I když se tedy objeví časné příznaky, je to pouze poslední týden před zpožděním. Obvykle se málo liší od známek PMS, protože jsou způsobeny stejným působením progesteronu..

Žena může pociťovat návaly horka, bolesti hlavy, její tělesná teplota se může zvýšit na subfebrilní hodnoty, její nálada se mění, zvyšuje se slzavost, dochází k nadýmání, bolesti na hrudi, mírná nevolnost, může se objevit zkreslení vnímání pachů. Žena často začíná mít podezření na nachlazení - progesteron, který neklesá několik dní před koncem cyklu kvůli těhotenství, způsobuje oslabení imunitního systému.

Je důležité si uvědomit, že tyto příznaky nejsou považovány za spolehlivé známky těhotenství, protože před zpožděním mohou hovořit jak o PMS, tak o nástupu „zajímavé situace“ a současně o hromadě poruch - od intestinální poruchy po endokrinní onemocnění.

Jak zjistit?

Hlavní věc, která pomůže najít rozdíl, je typický nebo atypický stav. Pokud žena trpí PMS každý měsíc, obvykle dobře zná své příznaky a snadno si všimne nových vjemů, které pro ni byly dříve neobvyklé. Pokud předtím žádný PMS neexistoval, pak otázka rozdílů nezní správně..

Je tedy třeba vykládat neobvyklé pocity ve prospěch těhotenství, ale nemělo by se na ně příliš spoléhat..

Pokud se zeptáte lékaře na rozdíly, určitě se pokusí určit PMS podle následujících kritérií:

 • žena je agresivní nebo depresivní;
 • žena má většinou špatnou náladu;
 • pocit strachu a úzkosti se zvyšuje a pro to nejsou vždy rozumné důvody a vysvětlení;
 • pozornost klesá, paměť se zhoršuje, žena se rychleji unaví;
 • mít nespavost nebo ospalost;
 • přítomnost otoku a bolestivého překrvení bradavek mléčných žláz.

Detekce 4 nebo více příznaků naznačuje, že žena má PMS. Pokud během tohoto období budete darovat krev na hormony, pak téměř bezesporu bude možné zjistit nejen skutečnost PMS, ale také jeho typ - pro edematózní formu onemocnění je charakteristický snížený progesteron, zvýšení prolaktinu v krvi je známkou cefalgického nebo neuropsychického PMS.

Je jasné, že doma žena nebude moci dělat testy, a proto spěchá na internet a hledá odpověď na otázku, jaké jsou rozdíly mezi premenstruačním syndromem a časným těhotenstvím.

Chtěl bych okamžitě varovat zvědavé dámy před prostudováním tabulek, kde jsou, mírně řečeno, velmi pochybné výroky jako „s PMS chcete slané a během těhotenství sladké“. Nejsou pravdivé. Milovníkům srovnávacích tabulek lze nabídnout stručně shrnuté lékařské údaje o objektivním stavu ženy v daném období..

Rozdílová tabulka.

Kritérium

Těhotenství

Podmínka PMS

Poznámka

Vaginální výtok

Pod vlivem progesteronu, který neklesá, nejsou hojné, bílé nebo nažloutlé, neprůhledné.

2-3 dny před datem menstruace kvůli poklesu progesteronu se zesiluje, stává se hojnějším, zkapalňuje, může se znovu objevit hlen.

Pokud se objeví drozd, může to být jak během těhotenství, tak s PMS kvůli snížené imunitě ve druhé fázi cyklu.

Tělesná teplota

Dochází k mírnému nárůstu v důsledku zvýšení produkce progesteronu, odpoledne může dojít ke zvýšení teploty nad 37 stupňů.

Ve většině případů to zůstává normální, obvyklé.

Výjimkou jsou v obou případech zánětlivá onemocnění, nachlazení a virová onemocnění..

Bazální teplota

Zůstává zvýšený ve druhé fázi cyklu, bez poklesu 3-4 dny před očekávanou menstruací.

Zvyšuje se po ovulaci, klesá 3-4 dny před očekávanou menstruací.

Chcete-li získat spolehlivá data, BT by se mělo měřit alespoň za poslední tři cykly v souladu se všemi pravidly a plánováním.

Bolesti břicha, bolesti zad a dolní části zad

Je-li léčba nutná

Na pozadí PMS nemusí zpoždění menstruace vždy znamenat těhotenství. Tento stav může být často způsoben některými chorobami, jako je syndrom polycystických vaječníků, některými zánětlivými gynekologickými a infekčními chorobami a mnoha dalšími faktory. Skutečný důvod, proč je PMS v konkrétním případě opožděný, najde gynekolog po příslušném vyšetření. V případě potřeby také předepíše léčbu..


Syndrom polycystických vaječníků je onemocnění spojené s patologickými změnami ve struktuře a funkci vaječníků

Pokud je PMS opožděna a test je negativní, nelze vyloučit mimoděložní těhotenství. U ní existují všechny známky úspěšného početí, ale hladina hCG je příliš nízká, protože je plně produkována pouze během normálního těhotenství. Během tohoto období byste měli věnovat pozornost dalším pocitům: bolest v dolní části břicha, hnědý vaginální výtok, který potvrdí podezření a donutí vás okamžitě navštívit předporodní kliniku, aby nepředstavoval hrozbu pro váš život.

Léčba premenstruačního syndromu spočívá v odstranění příčiny, která jej způsobila.

Doporučení k léčbě

V případě neúspěšného pokusu lékař předepíše:

 • hormonální léčba progesteronem ve druhé fázi cyklu;
 • příjem vitamínů a minerálů nezbytných v tomto případě;
 • sedativa, bylinné přípravky (kozlík lékařský, tinktura mateřské dřeně atd.);
 • fyzioterapie, masáže, vodní procedury, bazén.


Lékaři doporučují věnovat pozornost vitamínům, sedativům, navštívit bazén a masírovat, aby se zpoždění stabilizovalo.
Zpožděná PMS 10 dní vyžaduje testování. Negativní odpověď může být, pokud užíváte antikoncepci. Po jejich zrušení jsou možné poruchy v cyklu. Tělo si zvykne na hormony přicházející zvenčí a obnovení určitého přirozeného stavu trvá určitou dobu..

PMS zpoždění 2 týdny, také vyžaduje nejprve vyloučit těhotenství. I když jste si jisti, že k početí nemohlo dojít, proveďte test. Můžete počkat ještě několik týdnů a studium zopakovat. Nově přijatá negativní odpověď a absence menstruace vyžadují návštěvu lékaře.

Spolehlivá diagnóza

Je těžké mluvit o spolehlivé diagnóze před menstruací. V případě PMS se jedná o EEG, EKG, testy hormonálního profilu. V případě těhotenství test. Existují vysoce citlivé testovací systémy, které lze teoreticky použít k detekci těhotenství před zpožděním. Tento test lze provést 2-3 dny před datem menstruace. Pokud by ovulace a implantace vajíčka byly včasné, pak se již mohou objevit příznaky druhého proužku, což umožní nezaměňovat PMS a těhotenství a nezapojovat se do prázdného srovnání.

Již od 10 do 12 DPO (dny po ovulaci) můžete navštívit jakoukoli kliniku a provést krevní test na hCG. U PMS bude nula nebo v rozmezí 5 mU / ml. Během těhotenství - již vyšší.

Pokud spodní část břicha táhne, objeví se atypický výtok (šedý, nazelenalý, krvavý), nemusíte hádat, ale okamžitě se poraďte s lékařem - jsou možné zánětlivé, infekční nemoci vyžadující kvalifikovanou lékařskou péči.

Užitečné tipy

Vzhledem k tomu, že projevy premenstruačního syndromu a časného těhotenství jsou velmi podobné, bude pro ženu snazší zjistit pravdu, pokud předem přijme opatření, která mohou snížit projevy PMS (nemůže ovlivnit „těhotné“ pocity).

Zde je seznam doporučení pro ženy, které trpí PMS a obávají se, že nebudou schopny odlišit syndrom od těhotenství:

 • V cyklu plánování těhotenství se vyvarujte stresu a v případě potřeby užívejte mírná bylinná sedativa, jako je matka.
 • nevykonávejte práce v práci, nepřehánějte se, věnujte dostatek času spánku v noci, protože je to noční spánek, který je důležitý pro normální produkci mnoha hormonů v lidském těle;
 • více se pohybovat, chodit na túry, plavání, jízda na kole
 • po ovulaci nejezte velké množství sacharidů, cukru, živočišného tuku, soli; v první a druhé polovině cyklu musíte přísně omezit množství kávy, silného čaje, čokolády, alkoholu;
 • pokud je to nutné, ve druhé polovině cyklu, podle předpisu lékaře, můžete užívat progesteronové přípravky - nejenže udržují hladinu tohoto hormonu v normě, ale také snižují projevy PMS (ale nemůžete tyto prostředky brát sami, musí to být lékařský jmenování).

Podle žen jsou první příznaky těhotenství často vnímány jako PMS a naopak. Přesný den, kdy by měla menstruace začít, nejčastěji pomáhá přesně rozlišit podmínky. Během těhotenství se příznaky nesnižují, nesnižují se ani k tomuto datu, ani po něm. Nejúspěšnější byly cykly, ve kterých se žena uvolnila, přestala hledat rozdíly a byla z toho nervózní..

odborný lékař, odborník na psychosomatiku, matka 4 dětí

Žena, která je v reprodukčním věku a nemá vážné problémy v oblasti gynekologie s pravidelným sexuálním životem, má šanci na otěhotnění 1: 4. Dívky, které o tom věděly a začaly plánovat získávání potomků, jsou tak uneseny procesem čekání („vyšlo to - nevyšlo“), že si mýlí příznaky PMS s prvními příznaky těhotenství. Je obzvláště snadné zaměnit tyto podmínky, pokud dřívější PMS nebyla vyslovena, a tento měsíc se hormony najednou rozhodly „rebelovat“. PMS nebo těhotenství: jaký je rozdíl před zpožděním - může být opravdu obtížné určit.

Potrat nebo menstruace

Podle statistik přibližně 13% žen ztratilo plod na začátku těhotenství. Možná si však nejsou vědomi své pozice. Potrat je patologie během těhotenství, která končí spontánním přerušením. Mnoho žen klasifikuje krvácení, které se začalo, jako menstruaci, takže je v tomto případě téměř nemožné uchovat embryo. Jak rozlišovat menstruaci od možného těhotenství je napsáno výše, nyní se naučíme, jak odlišit potrat od začátku menstruace.

První příznaky potratu

Rozpoznání těhotenství před zahájením menstruace je obtížné. Za nejnebezpečnější čas je považován čas před měsícem. Abyste se pokusili zabránit možnému potratu, musíte znát jeho příznaky..

 • Krvácející. Dívka má krvavý výtok, který se neshoduje s menstruačním cyklem. Obvykle se jedná o krevní sraženiny smíchané s exfoliovanou tkání.
 • Akutní bolest při kreslení v dolní části zad. Bolestivé pocity jsou mnohem silnější než normální menstruace.
 • Bolest a křeče v dolní části břicha.

Existují také sekundární příznaky možného potratu:

 • Zvracení;
 • Žaludeční nevolnost;
 • Hubnutí se stabilní výživou;
 • Bolest ve formě křečí.

Rozdíly mezi potratem a menstruací

Rozdíly mezi potratem a menstruací

Není tak snadné rozlišovat mezi potratem a menstruací. Hodně záleží na rytmu života ženy, jejím zdraví a schopnosti slyšet její tělo. Pokud se potrat shoduje s dobou menstruace, jen málo lidí věnuje pozornost některým změnám v těle. Hlavním příznakem možného spontánního potratu je to, že menstruace nastává se zpožděním několika dnů, jsou bolestivější, hojnější a jejich trvání se prodlužuje. Výtok v případě ukončení těhotenství má jinou barvu než menstruační krvácení, je červenější, má husté krevní sraženiny a zbytky tkáně (vajíčko).

Dalším příznakem potratu je bolest v dolní části břicha, která přechází do dolní části zad. Celkový stav těla se výrazně zhoršuje. Potrat je často doprovázen nevolností, zvracením, závratěmi, mdlobami.

Je možné přesně určit, zda došlo k potratu nebo je možná menstruace, a to analýzou hladiny hCG v krvi a měřením bazální teploty.

Obvyklá teplota během těhotenství je 37 stupňů. Jeho pokles je důsledkem možného potratu nebo vyblednutí plodu.

I po potratu zůstává hladina hCG v krvi vysoká až 10 dní.

Příčiny potratu

Příčiny potratu jsou různé a závisí na mnoha faktorech. Mezi hlavní patří:

 1. Chromozomální abnormality plodu. Nejčastějším důvodem, proč samotné tělo provádí takzvaný přirozený výběr. Příčinou jsou genetické abnormality embrya.
 2. Konflikt Rhesus. Nastává, když rodiče mají různé faktory Rh.
 3. Hormonální poruchy Je to hlavně kvůli nadbytku androgenu nebo nedostatku progesteronu.
 4. Stres.
 5. Skvělá fyzická aktivita. Těhotným ženám se nedoporučuje zvedat více než 5 kg.
 6. Zdravotní stav ženy. Neuspokojivý zdravotní stav nastávající matky může také vést k odmítnutí embrya. Tělo se jednoduše nedokáže vyrovnat se zvýšenou zátěží. Infekční onemocnění také negativně ovlivňují období oplodnění..
 7. Léky a chemikálie. Žena možná neví o nástupu těhotenství, a proto užívá léky, které jsou v jejím stavu kontraindikovány.
 8. Latentní nemoci. Patří sem hlavně nemoci reprodukčního systému.

Každá žena by měla vědět, jak odlišit menstruaci od pravděpodobného těhotenství nebo potratu. Tělo každé dívky je jedinečné a nelze se řídit pouze obecnými příznaky. Musíte naslouchat svému tělu, pozorovat ho a reagovat na změny. V případě sebemenšího podezření na vývoj patologie musíte okamžitě konzultovat lékaře.

PMS nebo těhotenství? Jak rozlišovat:

Našli jste chybu? Vyberte jej a stiskněte Ctrl + Enter a řekněte nám to.

Ženy se často obávají otázky: může menstruace pokračovat během těhotenství? Zajímají se o to jak ti, kteří plánují stát se matkou, tak i ti, kteří nechtějí porodit. Dívky se obvykle začínají obávat, pokud špinění pominulo po zpoždění, tj. Nějakou dobu po očekávané příští menstruaci. Není to jasné: může to být těhotenství nebo jen selhání cyklu?

Co je PMS

Vzácné šťastné ženy si všimnou, že nástup „kritických dnů“ pro ně proběhne hladce: před menstruací se spodní část břicha nevytahuje, na obličeji se neobjevují vyrážky, celkový stav je energický a aktivní. Mnohem častěji, 3-4 dny nebo dokonce 10 dní před příjezdem dalšího měsíčního cyklu, žena pociťuje nepohodlí:

Hrudník se zdá být plný, otok a bolest, takže je nemožné se ho dotknout. Břicho zvětšuje objem, nelze ho vtáhnout, musíte nosit volné oblečení. Bolest se pravidelně objevuje. Bylo to posypané na obličej, jak někteří říkají: v předvečer menstruace se objeví akné.

Málo energie, chci spát, žena si všimne podrážděnosti nebo slzavosti. Jedná se o silný premenstruační syndrom, tj. Změny v těle, které signalizují bezprostřední příchod menstruace. Jeho známky jsou do určité míry známé většině žen. Jsou způsobeny zvýšením koncentrace progesteronu a prolaktinu. Bez ohledu na to, zda cyklus končí - menstruace nebo početí, tělo se připravuje na těhotenství.

Všechny systémy ženského těla jsou vzájemně propojeny, což znamená, že je docela snadné zaznamenat některé změny, ať už jde o přítomnost plodu nebo menstruační syndrom. Tyto jevy mají mnoho podobností, které se prakticky navzájem neliší, takže ženy, které plánují dítě, si velmi často mýlí příznaky předmenstruačního syndromu s úspěšným pokusem o početí. Není nutné obcházet faktor, že některá gynekologická onemocnění se mohou maskovat také jako příznaky popsané výše v článku. Proto pokud cítíte ve svém blahobytu něco nového, je nejlepší co nejdříve navštívit lékaře..

Pokud byla zjištěna přítomnost oplodněného vajíčka, musíte se postarat o své zdraví a zcela změnit svůj životní styl. Nastávající matka musí být navíc připravena na to, že její nový stav nebude vždy bez mráčku, protože toxikóza, bolest zad, otoky končetin a obličeje mohou výrazně zkazit náladu a pohodu nastávající matky. Pokud však sledujete svou stravu a děláte speciální gymnastiku, můžete nejen zlepšit svůj stav, ale také připravit své tělo na práci.

Pokud jde o premenstruační syndrom, lze jej eliminovat pomocí speciálních léků a odpočinku..

Jak nevynechat první příznaky těhotenství po 45 letech

S věkem se příznaky PMS mohou stát výraznějšími, pokud jimi žena často trpí. Pomalé vymírání funkce vaječníků po 45 letech je často nerovnoměrné, s výbuchy, které způsobují exacerbaci PMS. Rozdíly mezi PMS a prvními příznaky těhotenství u „věkových“ nastávajících matek jsou stanoveny stejným způsobem jako u mladých. Musí však být k sobě více pozorní, aby nezaměňovali první „zvony“ nadcházející menopauzy (opožděné menstruace, slabé výtoky) a časného těhotenství. Početí je stále možné, protože ovulace, i když ne každý měsíc, nastává při malém přísunu antrálních folikulů.

Pozornost! Při jakýchkoli onemocněních neodkládejte návštěvu lékaře.

Toxikóza a výtok

S nástupem těhotenství může dojít k uvolnění krvavého hlenu. Mohou být pozorovány v intervalu mezi obdobími a mohou být první známkou těhotenství, výtok je nízké intenzity a trvá několik dní.

Hlavním indikátorem u ženy, než se dozví o zpoždění, je toxikóza. Je to on, kdo odlišuje těhotenství od PMS. Příznaky jsou patrné do týdne po početí. Nastávající matka začne pociťovat nepohodlí a nevolnost, které se časem mohou vyvinout do toxikózy.

Dochází k PMS během těhotenství?

Otázka, zda k PMS dochází během těhotenství, znepokojuje mnoho nastávajících matek. Jsou překvapeni.

Ve skutečnosti se jedná o zásadně odlišné stavy, jen projevy jsou podobné, protože na konci cyklu a při fixaci plodu zažívá tělo silný účinek stejných „ženských“ hormonů. Pokud například bolí dolní část zad - je to PMS nebo těhotenství? Žádný lékař neposkytne přesnou odpověď bez krevního testu na hCG.

PMS a těhotenství: jaká by měla být taktika

Otěhotněla jsi nebo ne? Jak tomu porozumět? Nejprve se musíte uklidnit a analyzovat svůj stav. Nemáte obvyklé příznaky PMS? Je váš hrudník klidný, nálada vyrovnaná, bolí vás žaludek? Pokud je to kombinováno s malým zpožděním, je to důvod k provedení domácí zkoušky..

A naopak, pokud PMS nikdy nemučila, ale tentokrát se náhle projevila ostře, měli byste se zajistit nákupem těhotenského testu.

Ale nejpřesnější dnes je metoda pro stanovení lidského choriového gonadotropinu v krvi, nebo jednoduše řečeno krevní test na hCG. S jeho pomocí můžete diagnostikovat těhotenství se stoprocentní pravděpodobností. Pouze je lepší to udělat první den zpoždění, ne dříve - takže výsledek vás nezklame.

Aktuální video

Bolesti zad

Tento příznak se objevuje pouze během PMS a není považován za časný příznak těhotenství. Tyto bolesti se časově liší a nepřekrývají se.

Pokud je zjištěn negativní těhotenský test, je bolestivý syndrom hmatatelný během období odmítnutí nahromaděného hlenu z dělohy a je spojen s dynamickou reprodukcí krevních buněk kostní dřeně. Stává se to týden před menstruací..

V raných fázích těhotenství žena nemá podobné pocity. Bolest v bedrech se objevuje u těhotné ženy ve druhém trimestru a pokračuje cyklicky až do porodu. Tento stav je charakterizován růstem plodu a jeho zatížením na vnitřní orgány matky, stejně jako tlakem na páteř..