PMS nebo těhotenství

Spoluautorem tohoto článku byla Lacy Windham, MD. Dr. Wyndham je certifikovaný porodník-gynekolog z Tennessee. V roce 2010 ukončila pobyt na Lékařské fakultě v Západní Virginii, kde získala cenu Nejvýznamnějšího rezidenta.

Počet zdrojů použitých v tomto článku: 35. Jejich seznam najdete v dolní části stránky.

Předmenstruační syndrom (PMS) je soubor fyzických a psychologických příznaků, které se objevují několik dní nebo týdnů před menstruací. Žena může mít podobné příznaky během těhotenství, když oplodněné vajíčko vstoupí do děložní dutiny, kde je zavedeno do sliznice. Předmenstruační syndrom i příznaky těhotenství se mohou objevit přibližně ve stejnou dobu menstruačního cyklu. V takové situaci není snadné poznat rozdíl. Je však možné odlišit příznaky PMS od příznaků těhotenství. Chcete-li to provést, musíte pozorněji naslouchat svému tělu. Přečtením tohoto článku se naučíte rozlišovat příznaky předmenstruačního syndromu od příznaků těhotenství..

15 hlavních rozdílů mezi těhotenstvím a PMS

Během plánování těhotenství mnoho žen tak čeká na první příznaky těhotenství, že jsou často zaměňovány s charakteristickými příznaky PMS. Může být obtížné je rozlišit před zpožděním, ale pokusme se na to přijít.

Co potřebujete vědět o PMS?

Předmenstruační syndrom doprovázený bolestmi v podbřišku, kožními vyrážkami a dalšími nepříjemnými příznaky se nevyskytuje u všech žen. Proto je pro některé z nich snazší zjistit těhotenství. Ale často za 3-4 dny a někdy za 10 dní začne žena pociťovat následující příznaky bezprostředního nástupu menstruace:

 • snížené libido;
 • podrážděnost a emocionalita;
 • bolest na hrudi a nalévání;
 • otok;
 • zvýšená chuť k jídlu;
 • nadýmání;
 • tahání bolesti v bederní páteři.

Takto žena nejčastěji vypadá během PMS: s nafouknutými prsy, kožními vyrážkami a nafouknutým břichem, které nelze vtáhnout. Během tohoto období dochází k neustálému pocitu ospalosti a únavy, slzavosti a prudké změně nálady. Tyto příznaky lze snadno vysvětlit. Jsou způsobeny zvýšenou hladinou progesteronu a prolaktinu. Tělo se tak připravuje na nadcházející těhotenství. Pokud se tak nestane, začne menstruace..

Těhotenství s PMS

Předmenstruační syndrom není překážkou početí dítěte. Je to jen tím, že někdo přenáší toto období jemněji, ale u někoho kolísání hormonálního pozadí ovlivňuje náladu, chuť k jídlu nebo otoky..

Jak zjistit těhotenství po 45

Když ženská plodná funkce postupně začíná mizet, pociťuje zvýšené příznaky PMS, často v kombinaci s návaly horka. Rozlišovat je od těhotenství v tomto věku je velmi obtížné. Během tohoto období je důležité si uvědomit, že příznaky těhotenství a nástup menopauzy jsou velmi podobné (zpoždění, slabé výtoky, změny nálady).

Jak odlišit těhotenství od premenstruačního syndromu?

Jak odlišit PMS od těhotenství? Příznaky těchto stavů jsou nepochybně velmi podobné. Proto mnoho žen přemýšlí, jak je odlišit a být si jisti, že oplodnění vajíčka proběhlo úspěšně..

Podle vnitřních vjemů může těhotenství rozpoznat pouze žena, která dobře zná své tělo, která nikdy v cyklu neselhala.

PříznakS premenstruačním syndromemBěhem těhotenstvíPoznámka
Vaginální výtokBohaté bělavé nebo průhledné. Den před nástupem menstruace získávají hnědý odstín a rozmazaný charakterBohaté světlo, někdy se objeví několik kapek krve několik dní před očekávanou menstruací. Tímto způsobem se vajíčko implantuje do dělohy.V obou případech se kandidóza může zhoršit.
NadýmáníBěžným příznakem PMS. Břicho nelze vtáhnoutJe známkou časného těhotenstvíK nadýmání dochází hlavně v druhém nebo následném těhotenství
TeplotaJe v normálních mezíchJe mírně zvýšenV případě těhotenství je hypertermie spojena se zvýšením hladiny progesteronu. Žena se může cítit dobře, podobně jako nachlazení.
Kreslení bolesti žaludkuKřečové bolesti v břiše a dolní části zad několik dní před menstruacíNěkdy k němu dochází v důsledku připevnění embrya nebo natažení vazivového aparátu dělohyBolest u PMS je mnohem výraznější než u těhotenství
Kovová chuť v ústechNeviditelnýTěhotné ženy si během prvních týdnů těhotenství často stěžují na kovovou chuť v ústechTento příznak se často projevuje toxikózou.
Bolesti zadVelmi časté u PMS. Bolesti jsou tažné a tupé. Jsou spojeny s oddělením výstelky dělohy a aktivní produkcí červených krvinek v kostní dřeni.V raných fázích nejsou pozoroványU těhotných žen se bolesti zad nejčastěji vyskytují až na konci 2. trimestru. Je to spojeno s postupným zvětšováním velikosti ovocného vajíčka a ovoce. Tyto změny zvyšují tlak na vnitřní orgány a zátěž na páteř.
Bolest na hrudiBolí všechny prsaBolí pouze bradavky a mléčné žlázy se zvětšujíNěkdy během těhotenství tento příznak chybí, což může být signálem pro ženy, které jsou zvyklé na bolestivý syndrom s PMS
Bolest hlavyHormonální změny spouštějí bolesti hlavy PMSČastý výskyt v prvním trimestru těhotenstvíPříznak je možný v obou případech. Měla by mu však být věnována pozornost, pokud se žena setká s jeho projevy poprvé
NevolnostSouvisí s hormonálními rázy a poklesy tlaku. Může nastat naprosto kdykoli během dneObjevuje se hlavně ráno, ale vůbec neV raných stádiích je tento příznak charakterizován toxikózou.
Časté nutkání močitPřed nástupem menstruace začne tělo odstraňovat přebytečnou tekutinu v důsledku snížení hladiny prolaktinuJe téměř vždy přítomen v důsledku kolísání hormonálních hladin a zvýšeného krevního oběhu v pánevních orgánech. Vzhledem k dosud nevytvořené placentě vstupují metabolické produkty embrya do krve matky, což vyvolává toxikózu. Aby pomohly tělu očistit se, ledviny začnou pracovat tvrději, čímž se zvýší frekvence močení.U PMS je častější zadržování tekutin v těle, což vede k otokům
Náhlé výkyvy náladyOspalost, podrážděnost, slzavost, deprese, depresivní náladaLetargie, ztráta síly, ospalost. Spánek může předjet těhotnou ženu kdykoli během dne.Příznak je možný v obou případech a je spojen s prudkou změnou hladin progesteronu. A v případě těhotenství to může také souviset s poklesem cukru a častými výkyvy krevního tlaku.
Dýchací problémyVelmi vzácné a mohou souviset s křečovými bolestmi břichaDýchavičnost je často přítomna brzy a pozdě v těhotenstvíIntenzita symptomu u těhotné ženy může být odlišná. Je však lepší konzultovat tento problém s odborníkem.
Citlivost na zápachNeviditelnýTěhotná žena může mít averzi vůči určitým pachům a jídlu. Tento faktor může vyvolat její ranní nevolnost.Zejména žena by měla být upozorněna averzí k jídlu a vůni, která dříve způsobovala pouze pozitivní emoce a chuť k jídlu
Změna vkusuZvyšuje chuť k jídlu a chuť na sladkéKrátce před začátkem očekávaného období existuje chuť na slaná nebo nakládaná jídla. Pocit hladu může být neuvěřitelně intenzivní. A zájem o nové, někdy dokonce nemilované produkty je hlavním znakem nástupu těhotenství.Během těhotenství se žena zřídka zaměřuje na tento příznak. Je pravděpodobnější, že si ho všimnou příbuzní nebo kolegové.
ZácpaMohou nastat problémy s vyprazdňováním vlivem progesteronu na hladké svalstvo střevProgesteron se neustále zvyšuje. Problémy se stolicí se proto nezastaví ani po očekávaném dni nástupu menstruace.Naopak, krátce před nástupem menstruace může být stolice příliš častá.

Příznaky časného těhotenství, soudě podle tabulky, jsou velmi podobné PMS. Ale tyto dva stavy lze rozlišit podle doby jejich projevu. Známky premenstruačního syndromu se obvykle vyskytují 1–2 týdny před nástupem menstruace. Příznaky těhotenství jsou patrné v okamžiku, kdy vejce vstoupí do děložní dutiny. Načasování se může shodovat, ale pokud dobře znáte svou vlastní fyziologii během období předmenstruačního syndromu, můžete snadno rozlišit možné těhotenství.

Asi na začátku menstruace

Pokud žena pociťuje veškeré nepohodlí spojené s PMS, pak se první den nástupu menstruace nepohodlí zvyšuje. Někdy však během těhotenství dochází ke krvácení. Jsou rozmazané a nepravidelné..

Žena by měla být opatrná, pokud v době nástupu menstruace existuje:

 • i pár dní zpoždění;
 • silná bolest v břiše;
 • sporný výboj trvající déle než 1 den;
 • příliš mnoho krvácení;
 • závrať;
 • nevolnost nebo zvracení.

Tyto faktory mohou být prvními příznaky připevnění vajíčka ke stěnám dělohy nebo proti jeho spontánnímu konci. Chcete-li objasnit okolnosti, musíte kontaktovat gynekologa a darovat krev pro hCG.

Jak zjistit PMS od těhotenství ke zpoždění

Příznaky těhotenství a PMS jsou velmi podobné. To lze snadno vysvětlit fyziologickými procesy v ženském těle. Vyvstává tedy otázka, jak odlišit PMS od těhotenství ke zpoždění.

Nejprve je třeba zmínit, že mnoho žen v raných stádiích nemá žádné zvláštní těhotenské příznaky. Pokud se tedy před nástupem menstruace vyskytne neobvyklé nepohodlí, měli byste již navštívit odborníka.

Pokud to není možné, měli byste zkusit rychlý test na hladinu hCG v těle. Existují produkty s vysokou citlivostí, které dokáží zjistit těhotenství několik dní před očekávaným obdobím. Někdy je i ten nejlevnější test schopen určit časné těhotenství kvůli charakteristikám ženského těla a prudkému skoku v hCG.

Příznaky PMS a těhotenství jsou velmi podobné. Ale můžete je rozlišit tím, že dobře studujete své tělo a sledujete menstruační cyklus. Potom lze stanovit těhotenství i bez testu hCG před zpožděním.

Jak odlišit PMS od těhotenství? Klíčové příznaky před zpožděním menstruace

Mnoho žen, které pečlivě sledují svoji pohodu ve druhé fázi menstruačního cyklu, si klade otázku, zda je možné odlišit PMS (premenstruační syndrom) od těhotenství v nejbližší možné fázi před zpožděním. Není to snadný úkol, ale proveditelný, pokud víte, jak jsou si tyto státy podobné a jak se liší..

Předmenstruační syndrom: co to je?

Tento stav se opakuje cyklicky, tj. Z měsíce na měsíc, a obvykle si ženy trpící PMS dobře uvědomují jednotlivé charakteristiky syndromu. PMS se vždy objevuje ve druhé polovině cyklu a u některých pouze 2-3 dny před nástupem dalšího menstruačního krvácení, zatímco u jiných - během několika dní po ovulaci. Příznaky stavu jsou četné: bolest hlavy, slzavost, stav podobný depresi a nevolnost.

Někteří lidé si stěžují na svědění, otoky, bolesti břicha, brnění v srdci, nadýmání a bolestivost v oblasti prsou. U těžké PMS se často vyvíjí neuróza.

Podle statistik se PMS vyskytuje v různé míře u každé druhé ženy po 30 letech a u každé páté ženy do 30 let.

Nejběžnější cyklická nemoc (synonymum pro PMS) postihuje hubené astenické ženy, vnímavé a emočně nestabilní.

Důvody pro PMS nejsou vědě známé. Nejpřesvědčivější je endokrinní verze - účinek hormonu progesteronu, který se produkuje v druhé polovině cyklu u všech žen v reprodukčním věku. Předpokládá se také, že ženy, které dříve potratily, jsou náchylnější k projevům PMS, trpí dlouhodobým stresem a mají gynekologické problémy a operace..

Progesteron ovlivňuje zadržování tekutin v tkáních, což vede k otokům, prsa je na dotek tvrdá. Zvýšení estrogenu krátce před menstruací způsobí výrazný účinek na mozek - vyvíjí se depresivní stav, žena je podrážděná, může se u ní objevit krátkodobá nespavost a její chuť k jídlu se změní.

Příznaky ustupují s další menstruací.

Mohlo by dojít k těhotenství?

Předpokládá se, že taková raná fáze těhotenství nemůže být doprovázena žádnými charakteristickými příznaky. Během prvního týdne po ovulaci a početí, dokud nedojde k implantaci vajíčka, se stav ženy nemůže lišit od stavu netehotné ženy - v obou případech produkuje žluté tělo progesteron. Tvoří se na vaječníku v místě prasklého folikulu..

 • Menstruace
 • Ovulace
 • Vysoká pravděpodobnost početí

Ovulace nastává 14 dní před začátkem menstruačního cyklu (s 28denním cyklem, 14. den). Odchylka od průměru je běžná, takže výpočet je přibližný.

Spolu s metodou kalendáře můžete také měřit bazální teplotu, vyšetřovat cervikální hlen, používat speciální testy nebo mini-mikroskopy, provádět testy na FSH, LH, estrogeny a progesteron..

Den ovulace je možné jednoznačně stanovit pomocí folikulometrie (ultrazvuku).

 1. Losos, Jonathan B.; Raven, Peter H.; Johnson, George B.; Singer, Susan R. Biology. New York: McGraw-Hill. str. 1207-1209.
 2. Campbell N. A., Reece J. B., Urry L. A. e. A. Biologie. 9. vydání - Benjamin Cummings, 2011. - str. 1263
 3. Tkachenko B.I., Brin V. B., Zakharov Yu. M., Nedospasov V.O., Pyatin V.F. Kompendium / Vyd. B.I. Tkachenko. - M.: GEOTAR-Media, 2009.-- 496 s..
 4. https://ru.wikipedia.org/wiki/Ovulation

Ale pokud dojde k těhotenství, pak po implantaci (7-9 dní po ovulaci) dostane žluté tělo silné hormonální podporu - jeho životně důležitá aktivita je podporována hormonem hCG, který je produkován choriovými klky. Pokud neexistovala koncepce, týden po ovulaci začíná produkce progesteronu postupně klesat a po 10-12 dnech přestane existovat žluté tělo. Estrogen stoupá, začíná menstruace.

I když se tedy objeví časné příznaky, je to pouze poslední týden před zpožděním. Obvykle se málo liší od známek PMS, protože jsou způsobeny stejným působením progesteronu..

Žena může pociťovat návaly horka, bolesti hlavy, její tělesná teplota se může zvýšit na subfebrilní hodnoty, její nálada se mění, zvyšuje se slzavost, dochází k nadýmání, bolesti na hrudi, mírná nevolnost, může se objevit zkreslení vnímání pachů. Žena často začíná mít podezření na nachlazení - progesteron, který neklesá několik dní před koncem cyklu kvůli těhotenství, způsobuje oslabení imunitního systému.

Je důležité si uvědomit, že tyto příznaky nejsou považovány za spolehlivé známky těhotenství, protože před zpožděním mohou hovořit jak o PMS, tak o nástupu „zajímavé situace“ a současně o hromadě poruch - od intestinální poruchy po endokrinní onemocnění.

Jak zjistit?

Hlavní věc, která pomůže najít rozdíl, je typický nebo atypický stav. Pokud žena trpí PMS každý měsíc, obvykle dobře zná své příznaky a snadno si všimne nových vjemů, které pro ni byly dříve neobvyklé. Pokud předtím žádný PMS neexistoval, pak otázka rozdílů nezní správně..

Je tedy třeba vykládat neobvyklé pocity ve prospěch těhotenství, ale nemělo by se na ně příliš spoléhat..

Pokud se zeptáte lékaře na rozdíly, určitě se pokusí určit PMS podle následujících kritérií:

 • žena je agresivní nebo depresivní;
 • žena má většinou špatnou náladu;
 • pocit strachu a úzkosti se zvyšuje a pro to nejsou vždy rozumné důvody a vysvětlení;
 • pozornost klesá, paměť se zhoršuje, žena se rychleji unaví;
 • mít nespavost nebo ospalost;
 • přítomnost otoku a bolestivého překrvení bradavek mléčných žláz.

Detekce 4 nebo více příznaků naznačuje, že žena má PMS. Pokud během tohoto období budete darovat krev na hormony, pak téměř bezesporu bude možné zjistit nejen skutečnost PMS, ale také jeho typ - pro edematózní formu onemocnění je charakteristický snížený progesteron, zvýšení prolaktinu v krvi je známkou cefalgického nebo neuropsychického PMS.

Je jasné, že doma žena nebude moci dělat testy, a proto spěchá na internet a hledá odpověď na otázku, jaké jsou rozdíly mezi premenstruačním syndromem a časným těhotenstvím.

Chtěl bych okamžitě varovat zvědavé dámy před prostudováním tabulek, kde jsou, mírně řečeno, velmi pochybné výroky jako „s PMS chcete slané a během těhotenství sladké“. Nejsou pravdivé. Milovníkům srovnávacích tabulek lze nabídnout stručně shrnuté lékařské údaje o objektivním stavu ženy v daném období..

Rozdílová tabulka.

Kritérium

Těhotenství

Podmínka PMS

Poznámka

Vaginální výtok

Pod vlivem progesteronu, který neklesá, nejsou hojné, bílé nebo nažloutlé, neprůhledné.

2-3 dny před datem menstruace kvůli poklesu progesteronu se zesiluje, stává se hojnějším, zkapalňuje, může se znovu objevit hlen.

Pokud se objeví drozd, může to být jak během těhotenství, tak s PMS kvůli snížené imunitě ve druhé fázi cyklu.

Tělesná teplota

Dochází k mírnému nárůstu v důsledku zvýšení produkce progesteronu, odpoledne může dojít ke zvýšení teploty nad 37 stupňů.

Ve většině případů to zůstává normální, obvyklé.

Výjimkou jsou v obou případech zánětlivá onemocnění, nachlazení a virová onemocnění..

Bazální teplota

Zůstává zvýšený ve druhé fázi cyklu, bez poklesu 3-4 dny před očekávanou menstruací.

Zvyšuje se po ovulaci, klesá 3-4 dny před očekávanou menstruací.

Chcete-li získat spolehlivá data, BT by se mělo měřit alespoň za poslední tři cykly v souladu se všemi pravidly a plánováním.

Bolesti břicha, bolesti zad a dolní části zad

Může se objevit individuálně několik dní před datem zpoždění, bolest je mírná, bolestivá.

Nepříjemné pocity jsou výraznější, neoslabují, nemění intenzitu, zmizí několik hodin před nástupem menstruačního krvácení.

Obecně je označení pro oba státy volitelné.

Nevolnost, zvracení

Může to být několik dní před zpožděním, dochází hlavně ráno, zvracení je vzácné.

Pocit je přítomen neustále během dne, může dojít ke zvracení.

Je nutné vyloučit otravu jídlem, střevní infekci, narušení gastrointestinálního traktu.

Časté močení

Může nastat při vystavení vysokým koncentracím progesteronu.

Obvykle nebyl nalezen.

Je třeba vyloučit cystitidu, pyelonefritidu a další problémy s močovými cestami a ledvinami.

Nafukování a zácpa

Obvykle se objeví po zpoždění, protože progesteron uvolňuje nejen svaly dělohy, ale také střeva.

Objeví se dlouho před zpožděním, stolice se vrátí do normálu na začátku menstruace.

Je třeba vyloučit patologii gastrointestinálního traktu a možné narušení motorické aktivity a stravovacího chování ženy.

Bolest prsou

Může být přítomna nebo chybí, jakákoli lokalizace.

Může být přítomen v oblasti bradavek a na boku prsu.

Příznak volitelný pro obě podmínky.

Pokud jde o další příznaky, lze poznamenat, že se mohou jednat jak o časné příznaky těhotenství, tak o individuální rys PMS, rozdíly nejsou příliš výrazné. Mluvíme o bolestech hlavy, akné a dalších známkách.

Důležité: někdy absence známek PMS, které vždy byly, lze v současném cyklu interpretovat jako známku „zajímavé pozice“.

Rozdíl mezi premenstruačním syndromem a možnými časnými pocity během nástupu těhotenství je malý; zachytit ho mohou pouze velmi pozorné ženy, které dobře znají své tělo. Jak se tyto dvě podmínky liší, někdy ani lékař nedokáže určit. Samotné ženy však často cítí charakteristické znaky intuitivně, jen tím, že poslouchají samy sebe..

Spolehlivá diagnóza

Je těžké mluvit o spolehlivé diagnóze před menstruací. V případě PMS se jedná o EEG, EKG, testy hormonálního profilu. V případě těhotenství test. Existují vysoce citlivé testovací systémy, které lze teoreticky použít k detekci těhotenství před zpožděním. Tento test lze provést 2-3 dny před datem menstruace. Pokud by ovulace a implantace vajíčka byly včasné, pak se již mohou objevit příznaky druhého proužku, což umožní nezaměňovat PMS a těhotenství a nezapojovat se do prázdného srovnání.

Již od 10 do 12 DPO (dny po ovulaci) můžete navštívit jakoukoli kliniku a provést krevní test na hCG. U PMS bude nula nebo v rozmezí 5 mU / ml. Během těhotenství - již vyšší.

Pokud spodní část břicha táhne, objeví se atypický výtok (šedý, nazelenalý, krvavý), nemusíte hádat, ale okamžitě se poraďte s lékařem - jsou možné zánětlivé, infekční nemoci vyžadující kvalifikovanou lékařskou péči.

Užitečné tipy

Vzhledem k tomu, že projevy premenstruačního syndromu a časného těhotenství jsou velmi podobné, bude pro ženu snazší zjistit pravdu, pokud předem přijme opatření, která mohou snížit projevy PMS (nemůže ovlivnit „těhotné“ pocity).

Zde je seznam doporučení pro ženy, které trpí PMS a obávají se, že nebudou schopny odlišit syndrom od těhotenství:

 • V cyklu plánování těhotenství se vyvarujte stresu a v případě potřeby užívejte mírná bylinná sedativa, jako je matka.
 • nevykonávejte práce v práci, nepřehánějte se, věnujte dostatek času spánku v noci, protože je to noční spánek, který je důležitý pro normální produkci mnoha hormonů v lidském těle;
 • více se pohybovat, chodit na túry, plavání, jízda na kole
 • po ovulaci nejezte velké množství sacharidů, cukru, živočišného tuku, soli; v první a druhé polovině cyklu musíte přísně omezit množství kávy, silného čaje, čokolády, alkoholu;
 • pokud je to nutné, ve druhé polovině cyklu, podle předpisu lékaře, můžete užívat progesteronové přípravky - nejenže udržují hladinu tohoto hormonu v normě, ale také snižují projevy PMS (ale nemůžete tyto prostředky brát sami, musí to být lékařský jmenování).

Podle žen jsou první příznaky těhotenství často vnímány jako PMS a naopak. Přesný den, kdy by měla menstruace začít, nejčastěji pomáhá přesně rozlišit podmínky. Během těhotenství se příznaky nesnižují, nesnižují se ani k tomuto datu, ani po něm. Nejúspěšnější byly cykly, ve kterých se žena uvolnila, přestala hledat rozdíly a byla z toho nervózní..

odborný lékař, odborník na psychosomatiku, matka 4 dětí

Známky PMS a těhotenství

Dívky, měla jste všechny příznaky jako před menstruací a nakonec se ukázalo, že jste těhotná? Pokračovat ve čtení →

Dívky, všechno nejlepší ve dne! Plánujeme rok, nastavili jsme systém, pili jsme v pořádku a na pozadí zrušení prvního cyklu se snažíme otěhotnět. Dnes jsou 2 dny před začátkem očekávaného období. V průběhu týdne jsem se začal zhoršovat, teplota čas od času stoupá. Pokračovat ve čtení →

Dobré odpoledne, děvčata! Znovu Já. Před pár dny jsem napsal příspěvek o třídenním zpoždění, absenci známek čehokoli a o tom, že jsem test neudělal. Všichni jste mě přesvědčili, abych provedl test. Večer jsem přišel domů a udělal to. Doma byla jen clia modrá, ta, která přitahuje každého. Pokračovat ve čtení →

Dívky, která byla nebo je nyní těhotná, zajímalo by mě, jestli existují nějaké rozdíly během těhotenství od PMS? Mám některé podobné příznaky, ale mnohem jednodušší a později se projevily, 10-11 dní před, téměř 10 dní před M! A bradavky začaly být citlivé již od 2-3dpo! A prsa je naopak klidná. to jsou všechny rozdíly, stejně jako stejné protažení v břiše a zádech, ale mnohokrát slabší! Děkuji všem, kteří odpověděli! Pokračovat ve čtení →

Dívky, opravdu říkají, že příznaky PMS a těhotenství jsou velmi podobné. Bolí také hrudník, chuť k jídlu, ospalost, podrážděnost. nebo existují určité rozdíly. Ve šťastném cyklu možná něco nebylo úplně obvyklé, no, hrudník, který nikdy předtím nebolí, nebo naopak vždycky bolí, ale tady ne. prosím řekněte nám Přečíst více →

Pokusme se ravitovat nad tím, odkud tyto nebo ty pocity pocházejí v obou případech. A na konci článku vypracujeme souhrnnou tabulku, která pomůže určit, co se děje: PMS nebo těhotenství. Pokračovat ve čtení →

Ahoj holky! s první variabilitou uplynulo více než 5 let. Ani jsem nečekal, co se stane, takže jsem nehledal žádné známky. teď ne))) Zde je otázka: kdo měl všechny příznaky PMS, které jsou obvykle, a na konci měsíce. nepřišel a otěhotněl? Pokračovat ve čtení →

Kdo měl všechny příznaky PMS a ve výsledku jste to zjistili v dané pozici? Jsem již úplně zmatený se svým stavem, nechci utrácet peníze za testy a obr ví, zda zrušit dyufaston nebo ne, v pondělí mi byla nabídnuta nová (ale velmi stresující práce), musím odpovědět a nechtěl bych přijít po celou dobu stresovaný během těhotenství... Pokračovat ve čtení →

Průzkum ze zvědavosti, byl jsem takový a ty? Pokračovat ve čtení →

Dokonce před těhotenstvím jsem četl, že bolesti jako menstruace trápí mnoho lidí ve fázi před zpožděním a každý měsíc plánování, cítím tyto bolesti, doufal jsem, že těhotenství přijde) Ale přišlo to až v 6. cyklu a řeknu vám, že nebyly žádné známky Mám jen bolesti jako u PMS. Žádné bolesti na hrudi ani nikde jinde. Takže, drahá děvčata, nenechte se zavěsit hledáním znamení, najdete je, protože opravdu chcete (sebehypnóza), a potom. Pokračovat ve čtení →

Dívky, dostal jsem takový dárek pro nový rok. rozhodl se zopakovat těhotenský test v 21 hodin dne 31. prosince, protože ráno se mi zdálo, že je tu duch druhého pásu. a to se stalo. Pokračovat ve čtení →

Dívky, kdo ví, jak se PMS liší od těhotenství ke zpoždění? Mám 26 d.ts. tělesná teplota od 36,8 do 37, bolí mě na hrudi, mám tyto příznaky každý měsíc a opravdu chci dítě. Pokračovat ve čtení →

Dívky, zejména těhotné ženy a ty, které již porodily, jak lze odlišit těhotenství od běžného PMS? Kolik dní před menstruací jste začala vykazovat známky a co? Mám 9DPO a moje hrudník a poprsí jsou velmi bolavé, ale vůbec bez hrůzy! Pokračovat ve čtení →

M pravděpodobně 22/11, nerozděluji se před nimi, tj. Od 15/11 hoří dolní část zad, je těžké sedět, hoří rovně.. a táhne žaludek jako v M, táhne obě strany, pravou a levou. Prsa jsou normální, někdy pálí bradavky a neustále je svírá. Je to takový PMS? Ano? Nebo možná známky těhotenství? Pokračovat ve čtení →

Snažíme se otěhotnět třetí měsíc, chceme druhý. První dcera se objevila poprvé. A pak nic. I když před těhotenstvím mé dcery byl můj cyklus nepravidelný a po těhotenství a gv byly stanoveny do 30 dnů. Vaše menstruace měla začít 19. března. A stále tam nejsou, testy jsou negativní. Co je to, znovu se zhroutit? Nejsou žádné známky PMS nebo těhotenství Přečtěte si více →

Rozhodli jsme se a ve druhém cyklu vše fungovalo! Ve srovnání s poprvé - lékařem, hormony, rozvrhy, ovulační testy - teď bylo všechno úplně jednoduché, připadalo mi to. Nyní čekáme. někdo :) Pokračovat ve čtení →

Holky, ahoj! A vaše těhotenské příznaky byly jiné v jiných těhotenstvích nebo byly stejné. Například u všech tří těhotenství mě bolelo žaludek, protože u PMS jsem měl plný hrudník. A ty? Zajímalo by mě, jestli jeden ber. Od druhého na samém začátku může být radikálně odlišný. Děkujeme za odpovědi!) Pokračovat ve čtení →

Dva dny před menstruací jsem chtěl ančovičky a čokoládu, den před menstruací jsem chtěl kaviár z pollocku a samozřejmě čokoládu))), nevolnost a bolest žaludku a na hrudi se mi zvětšilo. Zde je způsob, jak můžete mluvit o časných známkách těhotenství, pokud od nich nelze PMS odlišit. Pokračovat ve čtení →

Začal jsem mít bolesti někde před více než týdny a všechny tyto příznaky jsou těhotenství. Mám cyklus 21. Zpoždění bylo 3 dny a poté, bez bolesti, začalo krvácení (před PMS o den dříve, zjistím) a krvácení se včera nezvyšuje, dnes ráno jsem třikrát vstal a vidím to znovu. Je možné, že se jedná o implantační krvácení, nebo je to všechno stejné, jak se natahuji? silně čeká dítě (Přečtěte si více →

Dívky možná někoho takového měly, test provedly negativně, ale kvůli jejich somachu nejsou žádné známky PMS, jen chci pořád jíst a před 4 dny se objevil drozd (drozd dokonce četl známku těhotenství) Možná došlo k pozdní ovulaci a test neukazuje teplotu měřeno 36,9. Zítra test zopakuji Přečíst více →

10dpo. Stav připomíná PMS (žaludek někdy trochu bolí, hlava je těžká, jako u migrény, nevolnost, mírná podrážděnost, někdy brnění vaječníků, napjatá střeva atd.), Pouze příznaky jsou světlejší a byla přidána záda, která se dříve neprojevila. Chci věřit, že se jedná o příznaky těhotenství, a ve 13dpo test ukáže dva proužky. Kdo to měl, podle příznaků PMS, a těhotenství přišlo. reagovat. Díky předem všem. Pokračovat ve čtení →

Před šesti měsíci došlo k potratu, po kterém se luteální fáze zkrátila - 2 cykly po 10 dnech, poté 11 (navíc to bylo vždy 12 dní před V.), a poté to bylo 13 dní a teplota byla ve druhé fázi vyšší než před těhotenstvím. Tady si myslím, kvůli čemu. Možná je jídlo zdravé, pomohly vitamíny (každý den čerstvě vymačkané džusy, sušené ovoce, ořechy, ovoce, zelenina), nebo možná jiný důvod. A také PMS úplně zmizela, než se zvětšila prsa před m. dívky napsaly, že poté také zmizely pms. Pokračovat ve čtení →

Takže se znovu přehrabuji a hledám znamení. 10 dpo, test je křišťálově čistý. Nálada je taková, že chcete někoho porazit, nebo alespoň porazit, rozzuří každého a všechno, pokud se zdržím, abych se nezlomil v dítěti. Můj manžel má štěstí, podniká. Bez nadsázky mohu říci, že si nepamatuji, kdy jsem byl poslední klobásou před menstruací. Nesedí to na místě, všechno pro mě není v pořádku a všechno tak není. Posadil jsem se ke studiu, nemohu - to rozzuří! Šel jsem znovu ležet na slunce a opalovat se. Pokračovat ve čtení →

Jak dobrý článek, čtěte, holky Číst více →

Proč, když začne PMS, začnu si myslet, že jsem těhotná, i když chápu, že se jedná o PMS, mozek mě stále nutí přemýšlet „co kdyby to vyšlo, jdi si udělat test!“, Sakra, protože ty jdi, udělej to, a tam je jeden a kde všechny příznaky šly jako ruka vzlétl. Jako hon na vypnutí hlavy, ale nic, vůbec nic. Každý říká, že roztržitý a všechno bude fungovat, ale nijak to nerozptýlí. naprosto nic. Mozek, nech mě být! Jít do práce!! Pokračovat ve čtení →

Nevím, co se mnou je. Už tři dny jsem nemocný, reagoval jsem na pachy, břicho se mi táhlo, také otupělo, jako by v něm byla nějaká tíha, bolí mě dolní část zad (ale občas kňourá, odtrhla si ji během prvního těhotenství), zkroutí ji, rozhýbá, moje menstruace by měla začít 6. března, před ovulací a v den ovulace došlo k nechráněnému sexu (chceme lyalechku), četl jsem na internetu, že se stejnými známkami PMS, ale měl jsem PMS jednou v životě, bylo to v říjnu 2016. Testy. Pokračovat ve čtení →

Tady je můj B.T. možná to také pomůže odpovědět přesněji. Pokračovat ve čtení →

Dívky, měl někdo příznaky PMS během těhotenského cyklu? Dnes je 9–10 ráno, den x 5. září, slzy z každé maličkosti se mi hrnou do očí. Jako normální PMS. Pokračovat ve čtení →

Dívky, dostal jsem výsledky prog 7dpo - více než 127 rychlostí 9 až 83 (mám 2 tuny), měřím každý večer TT, to bylo 37,5, pak to kleslo na 37,2, to bylo 5 dní, dnes je 12 dní, znovu 37,4, bt vyšší je stabilní o 0,3. Stupeň, existuje nějaká naděje na těhotenství? Bradavky PMS / těhotenství mají hodnotu 9 dpo, žádám o váš názor Přečtěte si více →

Dívky, v tomto cyklu jsme si všichni (2 lékaři, já, můj manžel) byli 100% jisti, co se stalo, každý krok byl pod kontrolou ultrazvuku. Ale nakonec rozpětí. Chci psát příznaky PMS, které doprovázely očekávání, a všichni, včetně lékařů, byli vzati za příznaky těhotenství, takže po přečtení nebudete doufat zbytečně. 1. Nesnesitelně mě bolela hruď a bradavky. 2. Ranní nevolnost 3. Závratě 4. Ospalost 5. Plačlivost, podrážděnost 6. Házení v horku, pak v chladu Doktor to řekl. Pokračovat ve čtení →

Od porodu uplynulo 11 měsíců. A nevím, jaké známky jejich blížícího se... před týdnem mě začaly bolet bradavky při krmení, včera mě bolelo žaludek a chytal se za spodní část vazu při kýchání, nyní jen dost při kýchání... možná to nejsou známky jejich blížícího se, ale začal nějaký druh zánětlivého procesu? (jak dlouho může být PMS vůbec? Až 2 těhotenství netrpěla Přečíst více →

ovulace byla 18-20.06, cyklus není pravidelný, menstruace měla začít dnes. dokonce ani známky PMS nejsou, mám je výrazné. bt před pár dny bylo 38,8, dnes se zvýšil na 37,1. test s 15 mmu / ml je negativní, nejsou žádné známky těhotenství. Pokračovat ve čtení →

Cyklus od 17. března, testy mlčí. Žádné známky PMS nebo těhotenství. Ovul byl rozhodně (ultrazvuk + test). Jaké jsou šance? Pokračovat ve čtení →

Dobrý den, drahá děvčata. Co se se mnou děje, mi není jasné! První cyklus po V. Cyklus je 28–30 dní, den M je 25. – 28. Dubna, ale po O jsou konstantní plyny. bříško jako břicho táhne dolní část zad. hrudník není bolestivý, kousek po kousku se začal plnit po O, v děloze a vaječnících je tíha a pocit nafouknutí. Po celou dobu chci něco dělat. práce na zahradě i doma. Prostě se nemůžu zastavit, najdu si vlastní věc. přímá manická pracovní terapie. Byl B. možný nechráněný PA. Řekni mi, co očekávat. nebo je to taková reakce po V. Přečíst více →

Nevím, co se mnou je. Už tři dny jsem nemocný, reagoval jsem na pachy, břicho se mi táhlo, také otupělo, jako by v něm byla nějaká tíha, bolí mě dolní část zad (ale občas kňourá, odtrhla si ji během prvního těhotenství), zkroutí ji, rozhýbá, moje menstruace by měla začít 6. března, před ovulací a v den ovulace došlo k nechráněnému sexu (chceme lyalechku), četl jsem na internetu, že se stejnými známkami PMS, ale měl jsem PMS jednou v životě, bylo to v říjnu 2016. Testy. Pokračovat ve čtení →

Dívky) podělte se o to, jaké příznaky těhotenství máte nebo jste měli) A pokud má někdo příběhy o tom, jaké byly příznaky, a pokud máte PMS, řekněte mi to také) Byl bych vám velmi vděčný0) Děkuji! Pokračovat ve čtení →

Dívky, moje těhotenské testy začaly ukazovat strašidelný pruh, včera v noci se pruh zesvětlil, začal jsem se bát a myslel jsem si, že všechno je biochemické těhotenství, den X je 15. srpna a dnes večer jsem začal asi minutu chladit, dokonce i pod Fr. Pokračovat ve čtení →

Jak zjistit PMS od raného těhotenství?

Ženské tělo může před zahájením menstruace pociťovat neobvyklé pocity. Žena má často otázku: co to je - PMS nebo těhotenství? Některé z projevů premenstruačního syndromu ve skutečnosti jsou velmi podobné časným známkám nedávného početí..

Předmenstruační syndrom

Abyste pochopili, co se ve skutečnosti děje v těle, musíte věnovat pozornost nejen podobným známkám těchto dvou stavů, ale také si všimnout jejich charakteristických rozdílů..

PMS - premenstruační syndrom, je zvláštní stav, který je doprovázen určitými fyzickými a psychickými projevy. Malátnost se objevuje několik dní a někdy i týdnů před menstruací. Příznaky PMS jsou podobné jako na začátku těhotenství.

Mnoho žen se zajímá o otázku, co se přesně děje v těle během předmenstruačního období. Pokud je odpověď na tuto otázku známa, lze PMS snadno odlišit od prvních příznaků těhotenství..

Podobnosti a rozdíly

Před nástupem menstruace dochází u ženy ke změně hormonálních hladin. Tato skutečnost ovlivňuje nejen její stav mysli, ale také se projevuje navenek. Musíte také vědět, jak odlišit PMS od prvních příznaků těhotenství..

Hruď

Hlavním příznakem PMS je to, že ženské prsa bobtnají. Mohou být mírně bolestivé. Stejný stav je charakteristický pro „zajímavou situaci“. Ale během předmenstruačního období se prsa zvětší jen o pár dní a během těhotenství tento stav přetrvává po celou dobu.

Nálada

Hormonální změny mohou ovlivnit náladu ženy. Rychle se unaví, podrážděná kvůli maličkostem. Jakmile se krvácení otevře, stav ženy se stabilizuje. Situace s těhotnou ženou je mnohem komplikovanější, ostré výkyvy nálady ji budou provázet po celou dobu.

V prvním trimestru jsou nálady a podrážděnost u většiny dívek výraznější než během premenstruačního syndromu. Obvykle procházíte obdobím před menstruací relativně klidně, ale teď máte mokré oči a „všechno mě naštve“? Mohlo dojít k početí.

Reakce na vůni a chuť

Není ani zdaleka tajemstvím, že u těhotné ženy se mění preference chuti. Budoucí máma může zažít nesnesitelnou touhu po čemkoli slaném nebo sladkém. Chuť obvyklých pokrmů jí nevyhovuje. Často se objevují stejné touhy před nástupem menstruačního cyklu..

Trvalá averze k tomuto nebo onomu jídlu je však charakteristická pouze pro nastávající matku. Během PMS se žena nebude cítit špatně z pohledu na jakékoli jídlo, je to známka těhotenství.

A to je jasný rozdíl mezi těmito dvěma státy. Touhu vyzkoušet něco nového však lze vysvětlit nedostatkem vitamínů nebo stopových prvků. K tomuto problému může dojít jak během těhotenství, tak během PMS..

Toxikóza

Pro těhotnou ženu je toxikóza charakteristickým příznakem, podle kterého lze určit nástup těhotenství. Kdy začíná toxikóza po početí? Nevolnost a další nepříjemné příznaky se začnou projevovat (pokud vůbec) až dva až čtyři týdny po početí. Proto až do zpoždění menstruace nebude nauzea. A pokud ano, není důvodem nedávné oplodnění, ale některé další lékařské nebo psychologické faktory..

Bolest břicha

Před menstruací se mohou objevit křeče v dolní části břicha. Tato skutečnost má zcela pochopitelný důvod: děloha se připravuje na oplodnění, její stěny jsou pokryty silnou vrstvou sliznic, které se před menstruací začnou odlupovat a způsobovat bolest. Tyto bolesti se liší intenzitou a trváním, nemusí způsobovat velké potíže, ale v jiných případech ženu trápí po celou dobu..

Na začátku těhotenství jsou také možné neobvyklé pocity, ale mají jinou povahu. Bolestné pocity v dolní části břicha během normálního těhotenství se zpravidla intenzivně neprojevují. Jinak tato skutečnost hovoří o určité nemoci..

Bolesti zad

Bolesti dolní části zad a zad mohou ženu obtěžovat před menstruací, ale u těhotných žen se tyto projevy obvykle vyvíjejí ke konci období. I když v některých případech se takové pocity mohou objevit několik týdnů po početí v důsledku hormonálních změn.

Závrať

Jak před menstruací, tak v prvním trimestru může mít žena závratě. Tato malátnost je spojena s hormonálními změnami i se zvýšením objemu krve. Ale před zpožděním se závratě obvykle nestanou, mohou se objevit ve třetím nebo čtvrtém týdnu po početí.

Krvavé problémy

S nástupem menstruace má žena špinění. Ale i v prvních týdnech po početí je tento jev také možný. Je pravda, že během těhotenství bude výtok velmi sporý a lehký. Zatímco menstruace je charakterizována hojným výtokem jasně červené barvy..

Někdy dochází k těhotenství menstruací. Ale ve většině případů, pokud je krvácení hojné, znamená to patologii.

Močení

Hormonální změny v těle nastávající matky vedou ke změnám ve fungování mnoha vnitřních orgánů. Pokud je žena těhotná, kvůli zvýšené koncentraci hormonu progesteronu se stěny močového měchýře uvolní a žena se obává častého nutkání močit. To se nestává u všech těhotných žen, ale vyskytuje se to poměrně často. Tento jev není pro PMS typický..

Díky hře hormonů před menstruací jsou patrné otoky, které zmizí druhý nebo třetí den menstruace. Žena může dokonce přibrat na váze o 1-1,5 kg. před menstruací. V prvních dnech po početí je také možný otok, ale to se nestává často. Obvykle naopak přebytečná tekutina zmizí.

Jak je rozeznat?

Diagnostika raného těhotenství je plná řady obtíží. Známky, které se objeví před nástupem očekávané menstruace, lze interpretovat nejednoznačně a nemusí vždy naznačovat těhotenství..

Rané těhotenství má jemné příznaky. Není vždy možné ji rozpoznat v prvních dnech nebo dokonce týdnech. Někdy si mladé ženy mýlí příznaky PMS s časným projevem prvních příznaků těhotenství. Stává se také opak, čeká na nástup menstruace, žena si nevšimne, že se v jejím těle začíná objevovat nový život a nemoci, které prožívá, jsou prvními příznaky těhotenství, které začalo.

PMS a těhotenství mohou mít stejné příznaky. Abychom se nemýlili a včas zjistili nástup oplodnění, existuje několik metod.

Nejprve musíte pravidelně vést kalendář nástupu menstruace. Tuto radu neposkytují gynekologové svým pacientkám náhodou. Když znáte den nástupu menstruace, můžete rychle zjistit zpoždění a skutečnost těhotenství.

Jak to vědět jistě

Můžete to zkontrolovat sami doma. K tomu budete muset zakoupit expresní test v lékárně. Existují testy, které jsou schopné určit těhotenství co nejdříve, již jeden až dva dny před zpožděním menstruace. Nejpřesnější výsledek však zobrazí po určité době. Jeho působení je založeno na stanovení hormonu hCG (choriový gonadotropin), který se vyskytuje pouze u těhotných žen.

Abyste se ujistili, že příznaky, které trápí ženu před menstruací, naznačují těhotenství, můžete jít k lékaři. Specialista předepíše testy, které potvrzují nebo popírají skutečnost těhotenství.

Krevní test na hCG (choriový gonadotropin) je nejinformativnější metodou pro diagnostiku těhotenství. Tělo začne produkovat hormon hCG, až když se v děloze objeví oplodněné vajíčko. Množství tohoto hormonu se zvyšuje každý den..

Zkušený gynekolog dokáže zjistit těhotenství i v raných fázích rutinním gynekologickým vyšetřením. V případě potřeby může předepsat laboratorní testy a ultrazvuk. Kdy je na ultrazvuku viditelné těhotenství? S pomocí transvaginálního ultrazvuku se těhotenství určuje již ve třetím nebo čtvrtém týdnu ode dne početí. Ale do tohoto průzkumu nechodte z vlastní iniciativy! Postup musí být přísně indikován.

S věkem se žena naučí rozpoznávat signály z těla. Začne si všímat a správně interpretovat změny, které v něm nastanou. A i když jsou příznaky PMS a těhotenství podobné, pozorná dívka je bude rozlišovat..

Fyziologický výtok je poskytován po celý cyklus, nezpůsobuje nepohodlí a nemá závažné doprovodné příznaky, které ovlivňují kvalitu života ženy. Kromě menstruačního krvácení, během ovulace a během premenstruačního syndromu, existuje spousta sekrecí sliznic, takzvaná leucorrhoea.