Jak odlišit PMS od těhotenství? Klíčové příznaky před zpožděním menstruace

Mnoho žen, které pečlivě sledují svoji pohodu ve druhé fázi menstruačního cyklu, si klade otázku, zda je možné odlišit PMS (premenstruační syndrom) od těhotenství v nejbližší možné fázi před zpožděním. Není to snadný úkol, ale proveditelný, pokud víte, jak jsou si tyto státy podobné a jak se liší..

Předmenstruační syndrom: co to je?

Tento stav se opakuje cyklicky, tj. Z měsíce na měsíc, a obvykle si ženy trpící PMS dobře uvědomují jednotlivé charakteristiky syndromu. PMS se vždy objevuje ve druhé polovině cyklu a u některých pouze 2-3 dny před nástupem dalšího menstruačního krvácení, zatímco u jiných - během několika dní po ovulaci. Příznaky stavu jsou četné: bolest hlavy, slzavost, stav podobný depresi a nevolnost.

Někteří lidé si stěžují na svědění, otoky, bolesti břicha, brnění v srdci, nadýmání a bolestivost v oblasti prsou. U těžké PMS se často vyvíjí neuróza.

Podle statistik se PMS vyskytuje v různé míře u každé druhé ženy po 30 letech a u každé páté ženy do 30 let.

Nejběžnější cyklická nemoc (synonymum pro PMS) postihuje hubené astenické ženy, vnímavé a emočně nestabilní.

Důvody pro PMS nejsou vědě známé. Nejpřesvědčivější je endokrinní verze - účinek hormonu progesteronu, který se produkuje v druhé polovině cyklu u všech žen v reprodukčním věku. Předpokládá se také, že ženy, které dříve potratily, jsou náchylnější k projevům PMS, trpí dlouhodobým stresem a mají gynekologické problémy a operace..

Progesteron ovlivňuje zadržování tekutin v tkáních, což vede k otokům, prsa je na dotek tvrdá. Zvýšení estrogenu krátce před menstruací způsobí výrazný účinek na mozek - vyvíjí se depresivní stav, žena je podrážděná, může se u ní objevit krátkodobá nespavost a její chuť k jídlu se změní.

Příznaky ustupují s další menstruací.

Mohlo by dojít k těhotenství?

Předpokládá se, že taková raná fáze těhotenství nemůže být doprovázena žádnými charakteristickými příznaky. Během prvního týdne po ovulaci a početí, dokud nedojde k implantaci vajíčka, se stav ženy nemůže lišit od stavu netehotné ženy - v obou případech produkuje žluté tělo progesteron. Tvoří se na vaječníku v místě prasklého folikulu..

 • Menstruace
 • Ovulace
 • Vysoká pravděpodobnost početí

Ovulace nastává 14 dní před začátkem menstruačního cyklu (s 28denním cyklem, 14. den). Odchylka od průměru je běžná, takže výpočet je přibližný.

Spolu s metodou kalendáře můžete také měřit bazální teplotu, vyšetřovat cervikální hlen, používat speciální testy nebo mini-mikroskopy, provádět testy na FSH, LH, estrogeny a progesteron..

Den ovulace je možné jednoznačně stanovit pomocí folikulometrie (ultrazvuku).

 1. Losos, Jonathan B.; Raven, Peter H.; Johnson, George B.; Singer, Susan R. Biology. New York: McGraw-Hill. str. 1207-1209.
 2. Campbell N. A., Reece J. B., Urry L. A. e. A. Biologie. 9. vydání - Benjamin Cummings, 2011. - str. 1263
 3. Tkachenko B.I., Brin V. B., Zakharov Yu. M., Nedospasov V.O., Pyatin V.F. Kompendium / Vyd. B.I. Tkachenko. - M.: GEOTAR-Media, 2009.-- 496 s..
 4. https://ru.wikipedia.org/wiki/Ovulation

Ale pokud dojde k těhotenství, pak po implantaci (7-9 dní po ovulaci) dostane žluté tělo silné hormonální podporu - jeho životně důležitá aktivita je podporována hormonem hCG, který je produkován choriovými klky. Pokud neexistovala koncepce, týden po ovulaci začíná produkce progesteronu postupně klesat a po 10-12 dnech přestane existovat žluté tělo. Estrogen stoupá, začíná menstruace.

I když se tedy objeví časné příznaky, je to pouze poslední týden před zpožděním. Obvykle se málo liší od známek PMS, protože jsou způsobeny stejným působením progesteronu..

Žena může pociťovat návaly horka, bolesti hlavy, její tělesná teplota se může zvýšit na subfebrilní hodnoty, její nálada se mění, zvyšuje se slzavost, dochází k nadýmání, bolesti na hrudi, mírná nevolnost, může se objevit zkreslení vnímání pachů. Žena často začíná mít podezření na nachlazení - progesteron, který neklesá několik dní před koncem cyklu kvůli těhotenství, způsobuje oslabení imunitního systému.

Je důležité si uvědomit, že tyto příznaky nejsou považovány za spolehlivé známky těhotenství, protože před zpožděním mohou hovořit jak o PMS, tak o nástupu „zajímavé situace“ a současně o hromadě poruch - od intestinální poruchy po endokrinní onemocnění.

Jak zjistit?

Hlavní věc, která pomůže najít rozdíl, je typický nebo atypický stav. Pokud žena trpí PMS každý měsíc, obvykle dobře zná své příznaky a snadno si všimne nových vjemů, které pro ni byly dříve neobvyklé. Pokud předtím žádný PMS neexistoval, pak otázka rozdílů nezní správně..

Je tedy třeba vykládat neobvyklé pocity ve prospěch těhotenství, ale nemělo by se na ně příliš spoléhat..

Pokud se zeptáte lékaře na rozdíly, určitě se pokusí určit PMS podle následujících kritérií:

 • žena je agresivní nebo depresivní;
 • žena má většinou špatnou náladu;
 • pocit strachu a úzkosti se zvyšuje a pro to nejsou vždy rozumné důvody a vysvětlení;
 • pozornost klesá, paměť se zhoršuje, žena se rychleji unaví;
 • mít nespavost nebo ospalost;
 • přítomnost otoku a bolestivého překrvení bradavek mléčných žláz.

Detekce 4 nebo více příznaků naznačuje, že žena má PMS. Pokud během tohoto období budete darovat krev na hormony, pak téměř bezesporu bude možné zjistit nejen skutečnost PMS, ale také jeho typ - pro edematózní formu onemocnění je charakteristický snížený progesteron, zvýšení prolaktinu v krvi je známkou cefalgického nebo neuropsychického PMS.

Je jasné, že doma žena nebude moci dělat testy, a proto spěchá na internet a hledá odpověď na otázku, jaké jsou rozdíly mezi premenstruačním syndromem a časným těhotenstvím.

Chtěl bych okamžitě varovat zvědavé dámy před prostudováním tabulek, kde jsou, mírně řečeno, velmi pochybné výroky jako „s PMS chcete slané a během těhotenství sladké“. Nejsou pravdivé. Milovníkům srovnávacích tabulek lze nabídnout stručně shrnuté lékařské údaje o objektivním stavu ženy v daném období..

Rozdílová tabulka.

Kritérium

Těhotenství

Podmínka PMS

Poznámka

Vaginální výtok

Pod vlivem progesteronu, který neklesá, nejsou hojné, bílé nebo nažloutlé, neprůhledné.

2-3 dny před datem menstruace kvůli poklesu progesteronu se zesiluje, stává se hojnějším, zkapalňuje, může se znovu objevit hlen.

Pokud se objeví drozd, může to být jak během těhotenství, tak s PMS kvůli snížené imunitě ve druhé fázi cyklu.

Tělesná teplota

Dochází k mírnému nárůstu v důsledku zvýšení produkce progesteronu, odpoledne může dojít ke zvýšení teploty nad 37 stupňů.

Ve většině případů to zůstává normální, obvyklé.

Výjimkou jsou v obou případech zánětlivá onemocnění, nachlazení a virová onemocnění..

Bazální teplota

Zůstává zvýšený ve druhé fázi cyklu, bez poklesu 3-4 dny před očekávanou menstruací.

Zvyšuje se po ovulaci, klesá 3-4 dny před očekávanou menstruací.

Chcete-li získat spolehlivá data, BT by se mělo měřit alespoň za poslední tři cykly v souladu se všemi pravidly a plánováním.

Bolesti břicha, bolesti zad a dolní části zad

Může se objevit individuálně několik dní před datem zpoždění, bolest je mírná, bolestivá.

Nepříjemné pocity jsou výraznější, neoslabují, nemění intenzitu, zmizí několik hodin před nástupem menstruačního krvácení.

Obecně je označení pro oba státy volitelné.

Nevolnost, zvracení

Může to být několik dní před zpožděním, dochází hlavně ráno, zvracení je vzácné.

Pocit je přítomen neustále během dne, může dojít ke zvracení.

Je nutné vyloučit otravu jídlem, střevní infekci, narušení gastrointestinálního traktu.

Časté močení

Může nastat při vystavení vysokým koncentracím progesteronu.

Obvykle nebyl nalezen.

Je třeba vyloučit cystitidu, pyelonefritidu a další problémy s močovými cestami a ledvinami.

Nafukování a zácpa

Obvykle se objeví po zpoždění, protože progesteron uvolňuje nejen svaly dělohy, ale také střeva.

Objeví se dlouho před zpožděním, stolice se vrátí do normálu na začátku menstruace.

Je třeba vyloučit patologii gastrointestinálního traktu a možné narušení motorické aktivity a stravovacího chování ženy.

Bolest prsou

Může být přítomna nebo chybí, jakákoli lokalizace.

Může být přítomen v oblasti bradavek a na boku prsu.

Příznak volitelný pro obě podmínky.

Pokud jde o další příznaky, lze poznamenat, že se mohou jednat jak o časné příznaky těhotenství, tak o individuální rys PMS, rozdíly nejsou příliš výrazné. Mluvíme o bolestech hlavy, akné a dalších známkách.

Důležité: někdy absence známek PMS, které vždy byly, lze v současném cyklu interpretovat jako známku „zajímavé pozice“.

Rozdíl mezi premenstruačním syndromem a možnými časnými pocity během nástupu těhotenství je malý; zachytit ho mohou pouze velmi pozorné ženy, které dobře znají své tělo. Jak se tyto dvě podmínky liší, někdy ani lékař nedokáže určit. Samotné ženy však často cítí charakteristické znaky intuitivně, jen tím, že poslouchají samy sebe..

Spolehlivá diagnóza

Je těžké mluvit o spolehlivé diagnóze před menstruací. V případě PMS se jedná o EEG, EKG, testy hormonálního profilu. V případě těhotenství test. Existují vysoce citlivé testovací systémy, které lze teoreticky použít k detekci těhotenství před zpožděním. Tento test lze provést 2-3 dny před datem menstruace. Pokud by ovulace a implantace vajíčka byly včasné, pak se již mohou objevit příznaky druhého proužku, což umožní nezaměňovat PMS a těhotenství a nezapojovat se do prázdného srovnání.

Již od 10 do 12 DPO (dny po ovulaci) můžete navštívit jakoukoli kliniku a provést krevní test na hCG. U PMS bude nula nebo v rozmezí 5 mU / ml. Během těhotenství - již vyšší.

Pokud spodní část břicha táhne, objeví se atypický výtok (šedý, nazelenalý, krvavý), nemusíte hádat, ale okamžitě se poraďte s lékařem - jsou možné zánětlivé, infekční nemoci vyžadující kvalifikovanou lékařskou péči.

Užitečné tipy

Vzhledem k tomu, že projevy premenstruačního syndromu a časného těhotenství jsou velmi podobné, bude pro ženu snazší zjistit pravdu, pokud předem přijme opatření, která mohou snížit projevy PMS (nemůže ovlivnit „těhotné“ pocity).

Zde je seznam doporučení pro ženy, které trpí PMS a obávají se, že nebudou schopny odlišit syndrom od těhotenství:

 • V cyklu plánování těhotenství se vyvarujte stresu a v případě potřeby užívejte mírná bylinná sedativa, jako je matka.
 • nevykonávejte práce v práci, nepřehánějte se, věnujte dostatek času spánku v noci, protože je to noční spánek, který je důležitý pro normální produkci mnoha hormonů v lidském těle;
 • více se pohybovat, chodit na túry, plavání, jízda na kole
 • po ovulaci nejezte velké množství sacharidů, cukru, živočišného tuku, soli; v první a druhé polovině cyklu musíte přísně omezit množství kávy, silného čaje, čokolády, alkoholu;
 • pokud je to nutné, ve druhé polovině cyklu, podle předpisu lékaře, můžete užívat progesteronové přípravky - nejenže udržují hladinu tohoto hormonu v normě, ale také snižují projevy PMS (ale nemůžete tyto prostředky brát sami, musí to být lékařský jmenování).

Podle žen jsou první příznaky těhotenství často vnímány jako PMS a naopak. Přesný den, kdy by měla menstruace začít, nejčastěji pomáhá přesně rozlišit podmínky. Během těhotenství se příznaky nesnižují, nesnižují se ani k tomuto datu, ani po něm. Nejúspěšnější byly cykly, ve kterých se žena uvolnila, přestala hledat rozdíly a byla z toho nervózní..

odborný lékař, odborník na psychosomatiku, matka 4 dětí

PMS nebo těhotenství

Co je důležité vědět o PMS?

Premenstruační syndrom (PMS) - tak lékaři nazývají řadu extrémních projevů v předvečer příští menstruace. Tato symptomatologie se projevuje nejen na fyziologické úrovni, ale také v psychologickém aspektu. Pocity jako PMS se vyskytují na začátku těhotenství.

Většina žen nesouhlasí s tím, že s nimi něco není v pořádku. Některé dámy zacházejí s výkyvy nálad humorem a tvrdí, že jsou to jen „hormony skákající“. Ale mnoho lidí je vůči PMS skeptičtí, protože to považují za „fiktivní“ diagnózu bez jasných příznaků s odvoláním na některá onemocnění. Na fórech často píší něco jako „PMS během těhotenství je nesmysl!“

Na tomto stavu není nic zvláštního, ale když ženy komunikují, často si vyměňují znalosti o příznacích zvláštních stavů. Když ženy slyšely takové „diagnózy“ nebo si o nich četly na fórech, často očekávají takové projevy v těle, i když ve skutečnosti pro to neexistují žádné předpoklady.

PMS však není mýtus a extrémní projevy je vedou k ukvapeným činům a rozhodnutím v hněvu, které by nikdy nedělali v dobré náladě. Podobný stav PMS se objevuje na začátku těhotenství, o kterém muži často hovoří s humorem..

Důležité: Stojí za zmínku, že k náhlým změnám ve struktuře a onemocněním dochází přibližně ve stejnou dobu - v předvečer menstruace nebo v dny zpoždění během těhotenství. Ženy často trpí PMS s dlouhým cyklem - více než 30 dnů, stejně jako s nestabilním cyklem.

PMS nebo těhotenství: jaké jsou příčiny hormonální nerovnováhy

Premenstruační nerovnováha v těle je cyklická, a proto se jí také říká syndrom cyklického stresu. Někdy je tento stav záměrně spekulován nebo ospravedlňován jejich neadekvátní bláznovstvím, ale tento stav se podle statistik projevuje u méně než 50% žen v plodné fázi. A pokud neexistují žádné příznaky PMS, může dojít k těhotenství? Je docela možné, že v obou případech ovlivňuje stav hormonální „konflikt“ v ženském těle..

Na Západě je PMS zohledňována v soudní praxi, protože většina autonehod, pokusů o vraždu jejich pachatelů a pokusů o sebevraždu je spáchána ve stavu deprese, zhoršené předmenstruačním hormonálním narušením nebo PMS během těhotenství.

Obezřetní manželé vědí o „obtížích“ svých manželek s PMS před těhotenstvím, během období porodu nebo během cyklických bolestí. Ale nevěnují příliš pozornosti dovádění svých „polovin“, dokonce jim někdy dopřávají. Na druhé straně mají studentky v takových obdobích nejnižší známky, zvláště když je začíná bolet žaludek, ale nikdo tuto vlastnost nezohledňuje..

Jsou příznaky PMS a těhotenství podobné? Ano, existuje mnoho podobností, takže je snadné zaměnit projevy těla během hormonální nerovnováhy mezi estrogenem a progesteronem. Během těhotenství se tento „konflikt“ stále mísí s „těhotenským hormonem“ nebo hCG. Pokud den předtím došlo k léčbě neplodnosti hormonálními léky nebo komplexními látkami na bázi hormonálních sloučenin rostlinného původu (s dysfunkcí vaječníků), ve výsledku získáme „chrastící koktejl“.

S tímto syndromem lze mísit komplikace po léčbě gynekologických a pohlavně přenosných chorob. K tomu může dojít na pozadí dlouhodobé léčby antibiotiky (ovlivnit posun v acidobazické rovnováze) nebo špatného výběru perorálních kontraceptiv (cyklické pilulky). To vše vytváří další zátěž pro ženské tělo..

Proto je pro dívky, které vstoupily do fáze sexuální aktivity, důležité naučit se, jak sledovat projevy svého těla. Pro výpočet času ovulace (uprostřed cyklu) a očekávané periody se doporučuje označit si dny ve vašem osobním kalendáři. Pak bude snazší pochopit, zda se jednalo o příznaky PMS nebo těhotenství - naučte se naslouchat svému tělu.

Popsané faktory dále podkopávají nestabilní hormonální pozadí, což způsobuje nerovnováhu v endokrinním systému, která se projevuje ve formě PMS. V případě extrémních projevů, které způsobují obavy o jejich zdraví a přiměřené chování, je nutné poradit se s lékařem, zejména pokud existuje podezření na početí.

S exacerbovanou formou PMS dělají lékaři závěr o přítomnosti PMDD (premenstruační dysforická porucha) a předepisují nápravnou terapii. Tito lidé by neměli pracovat v odpovědném zaměstnání spojeném s rizikem života..

Jsou příznaky PMS a těhotenství podobné? Jistě. A hormonální systém je považován za velmi složitou strukturu ženského těla, je velmi snadné narušit jeho plnou a stabilní funkčnost..

Jak zjistit PMS od těhotenství ke zpoždění?

Mladé ženy se často obávají řady příznaků, které lze připsat PMS i časnému těhotenství:

 • otok prsu před menstruací;
 • tahání bolesti a pocit zvětšení břicha;
 • nepohodlí v bederní oblasti s mírným omezením mobility;
 • migréna (speciální typ bolesti hlavy);
 • emoční nestabilita (výkyvy nálady);
 • akné a kožní vyrážky (akné před menstruací);
 • ztráta energie a ospalost;
 • nevolnost (občas zvracení) a nechutenství;
 • zhoršená reakce na pachy atd..
Někdy je obtížné popsat rozdíl mezi PMS a časnými příznaky těhotenství. Všechny tyto pocity nemusí být přítomny, v každém případě se mohou projevovat a kombinovat různými způsoby. Například během takových období jedna žena dokonce slyší pach „známek“ kočky v domě, druhá ani neví, jaký je jejich zápach.

Některé dívky mají menstruaci „nečekaně“ a bez příznaků, takže krev může prosáknout spodním prádlem na oblečení v nejnevhodnější chvíli. U jiných, s PMDD, je výtok doprovázen nesnesitelnou tažnou bolestí, která narušuje celý život. Někdy musíte jít k lékaři, abyste zmírnili utrpení.

Na fórech dámy píší, že „porodila jsem snadněji, než jsem trpěla, když začala menstruace, jako kdyby neexistovala PMS, ale horší než známka těhotenství.“ Ale uprostřed výtoku (2. - 4. den) tyto bolestivé projevy zpravidla končí. A pokud dojde ke zpoždění, pak na všechny otázky odpoví test v lékárně, krevní test na hCG a ultrazvuk.

PMS a příznaky těhotenství lze porovnat na tabulkách.

Příznaky PMS a těhotenství jsou velmi podobné, ale v „zajímavé pozici“ se mísí řada dalších příznaků. Tento pocit otoku v podbřišku s častým nutkáním na močení, zvýšenou citlivostí bradavek (bolestivý dotek), neustále inklinuje ke spánku, apatie je chronická. Možné slabé výtoky během menstruace, chuťové preference se prudce mění a u některých pachů se objevuje přetrvávající tolerance.

Shrneme-li, můžeme říci, že hlavní rozdíl mezi SCI a příznaky těhotenství je v krátké době projevů. U dívek se hormonální a emoční pozadí během příští menstruace stabilizuje..

U těhotné ženy se naopak některé mírné příznaky zesilují nebo dokonce nabývají extrémní podoby. Nevolnost je často doprovázena zvracením, zejména ráno. Dochází k ostrému odmítnutí dříve milovaného jídla, k odmítnutí vůní a některých známých předmětů. To naznačuje, že je čas se zaregistrovat na těhotenství, které již dříve prošlo analýzou hCG.

Jak zjistit PMS od raného těhotenství?

Ženské tělo může před zahájením menstruace pociťovat neobvyklé pocity. Žena má často otázku: co to je - PMS nebo těhotenství? Některé z projevů premenstruačního syndromu ve skutečnosti jsou velmi podobné časným známkám nedávného početí..

Předmenstruační syndrom

Abyste pochopili, co se ve skutečnosti děje v těle, musíte věnovat pozornost nejen podobným známkám těchto dvou stavů, ale také si všimnout jejich charakteristických rozdílů..

PMS - premenstruační syndrom, je zvláštní stav, který je doprovázen určitými fyzickými a psychickými projevy. Malátnost se objevuje několik dní a někdy i týdnů před menstruací. Příznaky PMS jsou podobné jako na začátku těhotenství.

Mnoho žen se zajímá o otázku, co se přesně děje v těle během předmenstruačního období. Pokud je odpověď na tuto otázku známa, lze PMS snadno odlišit od prvních příznaků těhotenství..

Podobnosti a rozdíly

Před nástupem menstruace dochází u ženy ke změně hormonálních hladin. Tato skutečnost ovlivňuje nejen její stav mysli, ale také se projevuje navenek. Musíte také vědět, jak odlišit PMS od prvních příznaků těhotenství..

Hruď

Hlavním příznakem PMS je to, že ženské prsa bobtnají. Mohou být mírně bolestivé. Stejný stav je charakteristický pro „zajímavou situaci“. Ale během předmenstruačního období se prsa zvětší jen o pár dní a během těhotenství tento stav přetrvává po celou dobu.

Nálada

Hormonální změny mohou ovlivnit náladu ženy. Rychle se unaví, podrážděná kvůli maličkostem. Jakmile se krvácení otevře, stav ženy se stabilizuje. Situace s těhotnou ženou je mnohem komplikovanější, ostré výkyvy nálady ji budou provázet po celou dobu.

V prvním trimestru jsou nálady a podrážděnost u většiny dívek výraznější než během premenstruačního syndromu. Obvykle procházíte obdobím před menstruací relativně klidně, ale teď máte mokré oči a „všechno mě naštve“? Mohlo dojít k početí.

Reakce na vůni a chuť

Není ani zdaleka tajemstvím, že u těhotné ženy se mění preference chuti. Budoucí máma může zažít nesnesitelnou touhu po čemkoli slaném nebo sladkém. Chuť obvyklých pokrmů jí nevyhovuje. Často se objevují stejné touhy před nástupem menstruačního cyklu..

Trvalá averze k tomuto nebo onomu jídlu je však charakteristická pouze pro nastávající matku. Během PMS se žena nebude cítit špatně z pohledu na jakékoli jídlo, je to známka těhotenství.

A to je jasný rozdíl mezi těmito dvěma státy. Touhu vyzkoušet něco nového však lze vysvětlit nedostatkem vitamínů nebo stopových prvků. K tomuto problému může dojít jak během těhotenství, tak během PMS..

Toxikóza

Pro těhotnou ženu je toxikóza charakteristickým příznakem, podle kterého lze určit nástup těhotenství. Kdy začíná toxikóza po početí? Nevolnost a další nepříjemné příznaky se začnou projevovat (pokud vůbec) až dva až čtyři týdny po početí. Proto až do zpoždění menstruace nebude nauzea. A pokud ano, není důvodem nedávné oplodnění, ale některé další lékařské nebo psychologické faktory..

Bolest břicha

Před menstruací se mohou objevit křeče v dolní části břicha. Tato skutečnost má zcela pochopitelný důvod: děloha se připravuje na oplodnění, její stěny jsou pokryty silnou vrstvou sliznic, které se před menstruací začnou odlupovat a způsobovat bolest. Tyto bolesti se liší intenzitou a trváním, nemusí způsobovat velké potíže, ale v jiných případech ženu trápí po celou dobu..

Na začátku těhotenství jsou také možné neobvyklé pocity, ale mají jinou povahu. Bolestné pocity v dolní části břicha během normálního těhotenství se zpravidla intenzivně neprojevují. Jinak tato skutečnost hovoří o určité nemoci..

Bolesti zad

Bolesti dolní části zad a zad mohou ženu obtěžovat před menstruací, ale u těhotných žen se tyto projevy obvykle vyvíjejí ke konci období. I když v některých případech se takové pocity mohou objevit několik týdnů po početí v důsledku hormonálních změn.

Závrať

Jak před menstruací, tak v prvním trimestru může mít žena závratě. Tato malátnost je spojena s hormonálními změnami i se zvýšením objemu krve. Ale před zpožděním se závratě obvykle nestanou, mohou se objevit ve třetím nebo čtvrtém týdnu po početí.

Krvavé problémy

S nástupem menstruace má žena špinění. Ale i v prvních týdnech po početí je tento jev také možný. Je pravda, že během těhotenství bude výtok velmi sporý a lehký. Zatímco menstruace je charakterizována hojným výtokem jasně červené barvy..

Někdy dochází k těhotenství menstruací. Ale ve většině případů, pokud je krvácení hojné, znamená to patologii.

Močení

Hormonální změny v těle nastávající matky vedou ke změnám ve fungování mnoha vnitřních orgánů. Pokud je žena těhotná, kvůli zvýšené koncentraci hormonu progesteronu se stěny močového měchýře uvolní a žena se obává častého nutkání močit. To se nestává u všech těhotných žen, ale vyskytuje se to poměrně často. Tento jev není pro PMS typický..

Díky hře hormonů před menstruací jsou patrné otoky, které zmizí druhý nebo třetí den menstruace. Žena může dokonce přibrat na váze o 1-1,5 kg. před menstruací. V prvních dnech po početí je také možný otok, ale to se nestává často. Obvykle naopak přebytečná tekutina zmizí.

Jak je rozeznat?

Diagnostika raného těhotenství je plná řady obtíží. Známky, které se objeví před nástupem očekávané menstruace, lze interpretovat nejednoznačně a nemusí vždy naznačovat těhotenství..

Rané těhotenství má jemné příznaky. Není vždy možné ji rozpoznat v prvních dnech nebo dokonce týdnech. Někdy si mladé ženy mýlí příznaky PMS s časným projevem prvních příznaků těhotenství. Stává se také opak, čeká na nástup menstruace, žena si nevšimne, že se v jejím těle začíná objevovat nový život a nemoci, které prožívá, jsou prvními příznaky těhotenství, které začalo.

PMS a těhotenství mohou mít stejné příznaky. Abychom se nemýlili a včas zjistili nástup oplodnění, existuje několik metod.

Nejprve musíte pravidelně vést kalendář nástupu menstruace. Tuto radu neposkytují gynekologové svým pacientkám náhodou. Když znáte den nástupu menstruace, můžete rychle zjistit zpoždění a skutečnost těhotenství.

Jak to vědět jistě

Můžete to zkontrolovat sami doma. K tomu budete muset zakoupit expresní test v lékárně. Existují testy, které jsou schopné určit těhotenství co nejdříve, již jeden až dva dny před zpožděním menstruace. Nejpřesnější výsledek však zobrazí po určité době. Jeho působení je založeno na stanovení hormonu hCG (choriový gonadotropin), který se vyskytuje pouze u těhotných žen.

Abyste se ujistili, že příznaky, které trápí ženu před menstruací, naznačují těhotenství, můžete jít k lékaři. Specialista předepíše testy, které potvrzují nebo popírají skutečnost těhotenství.

Krevní test na hCG (choriový gonadotropin) je nejinformativnější metodou pro diagnostiku těhotenství. Tělo začne produkovat hormon hCG, až když se v děloze objeví oplodněné vajíčko. Množství tohoto hormonu se zvyšuje každý den..

Zkušený gynekolog dokáže zjistit těhotenství i v raných fázích rutinním gynekologickým vyšetřením. V případě potřeby může předepsat laboratorní testy a ultrazvuk. Kdy je na ultrazvuku viditelné těhotenství? S pomocí transvaginálního ultrazvuku se těhotenství určuje již ve třetím nebo čtvrtém týdnu ode dne početí. Ale do tohoto průzkumu nechodte z vlastní iniciativy! Postup musí být přísně indikován.

S věkem se žena naučí rozpoznávat signály z těla. Začne si všímat a správně interpretovat změny, které v něm nastanou. A i když jsou příznaky PMS a těhotenství podobné, pozorná dívka je bude rozlišovat..

15 hlavních rozdílů mezi těhotenstvím a PMS

Během plánování těhotenství mnoho žen tak čeká na první příznaky těhotenství, že jsou často zaměňovány s charakteristickými příznaky PMS. Může být obtížné je rozlišit před zpožděním, ale pokusme se na to přijít.

Co potřebujete vědět o PMS?

Předmenstruační syndrom doprovázený bolestmi v podbřišku, kožními vyrážkami a dalšími nepříjemnými příznaky se nevyskytuje u všech žen. Proto je pro některé z nich snazší zjistit těhotenství. Ale často za 3-4 dny a někdy za 10 dní začne žena pociťovat následující příznaky bezprostředního nástupu menstruace:

 • snížené libido;
 • podrážděnost a emocionalita;
 • bolest na hrudi a nalévání;
 • otok;
 • zvýšená chuť k jídlu;
 • nadýmání;
 • tahání bolesti v bederní páteři.

Takto žena nejčastěji vypadá během PMS: s nafouknutými prsy, kožními vyrážkami a nafouknutým břichem, které nelze vtáhnout. Během tohoto období dochází k neustálému pocitu ospalosti a únavy, slzavosti a prudké změně nálady. Tyto příznaky lze snadno vysvětlit. Jsou způsobeny zvýšenou hladinou progesteronu a prolaktinu. Tělo se tak připravuje na nadcházející těhotenství. Pokud se tak nestane, začne menstruace..

Těhotenství s PMS

Předmenstruační syndrom není překážkou početí dítěte. Je to jen tím, že někdo přenáší toto období jemněji, ale u někoho kolísání hormonálního pozadí ovlivňuje náladu, chuť k jídlu nebo otoky..

Jak zjistit těhotenství po 45

Když ženská plodná funkce postupně začíná mizet, pociťuje zvýšené příznaky PMS, často v kombinaci s návaly horka. Rozlišovat je od těhotenství v tomto věku je velmi obtížné. Během tohoto období je důležité si uvědomit, že příznaky těhotenství a nástup menopauzy jsou velmi podobné (zpoždění, slabé výtoky, změny nálady).

Jak odlišit těhotenství od premenstruačního syndromu?

Jak odlišit PMS od těhotenství? Příznaky těchto stavů jsou nepochybně velmi podobné. Proto mnoho žen přemýšlí, jak je odlišit a být si jisti, že oplodnění vajíčka proběhlo úspěšně..

Podle vnitřních vjemů může těhotenství rozpoznat pouze žena, která dobře zná své tělo, která nikdy v cyklu neselhala.

PříznakS premenstruačním syndromemBěhem těhotenstvíPoznámka
Vaginální výtokBohaté bělavé nebo průhledné. Den před nástupem menstruace získávají hnědý odstín a rozmazaný charakterBohaté světlo, někdy se objeví několik kapek krve několik dní před očekávanou menstruací. Tímto způsobem se vajíčko implantuje do dělohy.V obou případech se kandidóza může zhoršit.
NadýmáníBěžným příznakem PMS. Břicho nelze vtáhnoutJe známkou časného těhotenstvíK nadýmání dochází hlavně v druhém nebo následném těhotenství
TeplotaJe v normálních mezíchJe mírně zvýšenV případě těhotenství je hypertermie spojena se zvýšením hladiny progesteronu. Žena se může cítit dobře, podobně jako nachlazení.
Kreslení bolesti žaludkuKřečové bolesti v břiše a dolní části zad několik dní před menstruacíNěkdy k němu dochází v důsledku připevnění embrya nebo natažení vazivového aparátu dělohyBolest u PMS je mnohem výraznější než u těhotenství
Kovová chuť v ústechNeviditelnýTěhotné ženy si během prvních týdnů těhotenství často stěžují na kovovou chuť v ústechTento příznak se často projevuje toxikózou.
Bolesti zadVelmi časté u PMS. Bolesti jsou tažné a tupé. Jsou spojeny s oddělením výstelky dělohy a aktivní produkcí červených krvinek v kostní dřeni.V raných fázích nejsou pozoroványU těhotných žen se bolesti zad nejčastěji vyskytují až na konci 2. trimestru. Je to spojeno s postupným zvětšováním velikosti ovocného vajíčka a ovoce. Tyto změny zvyšují tlak na vnitřní orgány a zátěž na páteř.
Bolest na hrudiBolí všechny prsaBolí pouze bradavky a mléčné žlázy se zvětšujíNěkdy během těhotenství tento příznak chybí, což může být signálem pro ženy, které jsou zvyklé na bolestivý syndrom s PMS
Bolest hlavyHormonální změny spouštějí bolesti hlavy PMSČastý výskyt v prvním trimestru těhotenstvíPříznak je možný v obou případech. Měla by mu však být věnována pozornost, pokud se žena setká s jeho projevy poprvé
NevolnostSouvisí s hormonálními rázy a poklesy tlaku. Může nastat naprosto kdykoli během dneObjevuje se hlavně ráno, ale vůbec neV raných stádiích je tento příznak charakterizován toxikózou.
Časté nutkání močitPřed nástupem menstruace začne tělo odstraňovat přebytečnou tekutinu v důsledku snížení hladiny prolaktinuJe téměř vždy přítomen v důsledku kolísání hormonálních hladin a zvýšeného krevního oběhu v pánevních orgánech. Vzhledem k dosud nevytvořené placentě vstupují metabolické produkty embrya do krve matky, což vyvolává toxikózu. Aby pomohly tělu očistit se, ledviny začnou pracovat tvrději, čímž se zvýší frekvence močení.U PMS je častější zadržování tekutin v těle, což vede k otokům
Náhlé výkyvy náladyOspalost, podrážděnost, slzavost, deprese, depresivní náladaLetargie, ztráta síly, ospalost. Spánek může předjet těhotnou ženu kdykoli během dne.Příznak je možný v obou případech a je spojen s prudkou změnou hladin progesteronu. A v případě těhotenství to může také souviset s poklesem cukru a častými výkyvy krevního tlaku.
Dýchací problémyVelmi vzácné a mohou souviset s křečovými bolestmi břichaDýchavičnost je často přítomna brzy a pozdě v těhotenstvíIntenzita symptomu u těhotné ženy může být odlišná. Je však lepší konzultovat tento problém s odborníkem.
Citlivost na zápachNeviditelnýTěhotná žena může mít averzi vůči určitým pachům a jídlu. Tento faktor může vyvolat její ranní nevolnost.Zejména žena by měla být upozorněna averzí k jídlu a vůni, která dříve způsobovala pouze pozitivní emoce a chuť k jídlu
Změna vkusuZvyšuje chuť k jídlu a chuť na sladkéKrátce před začátkem očekávaného období existuje chuť na slaná nebo nakládaná jídla. Pocit hladu může být neuvěřitelně intenzivní. A zájem o nové, někdy dokonce nemilované produkty je hlavním znakem nástupu těhotenství.Během těhotenství se žena zřídka zaměřuje na tento příznak. Je pravděpodobnější, že si ho všimnou příbuzní nebo kolegové.
ZácpaMohou nastat problémy s vyprazdňováním vlivem progesteronu na hladké svalstvo střevProgesteron se neustále zvyšuje. Problémy se stolicí se proto nezastaví ani po očekávaném dni nástupu menstruace.Naopak, krátce před nástupem menstruace může být stolice příliš častá.

Příznaky časného těhotenství, soudě podle tabulky, jsou velmi podobné PMS. Ale tyto dva stavy lze rozlišit podle doby jejich projevu. Známky premenstruačního syndromu se obvykle vyskytují 1–2 týdny před nástupem menstruace. Příznaky těhotenství jsou patrné v okamžiku, kdy vejce vstoupí do děložní dutiny. Načasování se může shodovat, ale pokud dobře znáte svou vlastní fyziologii během období předmenstruačního syndromu, můžete snadno rozlišit možné těhotenství.

Asi na začátku menstruace

Pokud žena pociťuje veškeré nepohodlí spojené s PMS, pak se první den nástupu menstruace nepohodlí zvyšuje. Někdy však během těhotenství dochází ke krvácení. Jsou rozmazané a nepravidelné..

Žena by měla být opatrná, pokud v době nástupu menstruace existuje:

 • i pár dní zpoždění;
 • silná bolest v břiše;
 • sporný výboj trvající déle než 1 den;
 • příliš mnoho krvácení;
 • závrať;
 • nevolnost nebo zvracení.

Tyto faktory mohou být prvními příznaky připevnění vajíčka ke stěnám dělohy nebo proti jeho spontánnímu konci. Chcete-li objasnit okolnosti, musíte kontaktovat gynekologa a darovat krev pro hCG.

Jak zjistit PMS od těhotenství ke zpoždění

Příznaky těhotenství a PMS jsou velmi podobné. To lze snadno vysvětlit fyziologickými procesy v ženském těle. Vyvstává tedy otázka, jak odlišit PMS od těhotenství ke zpoždění.

Nejprve je třeba zmínit, že mnoho žen v raných stádiích nemá žádné zvláštní těhotenské příznaky. Pokud se tedy před nástupem menstruace vyskytne neobvyklé nepohodlí, měli byste již navštívit odborníka.

Pokud to není možné, měli byste zkusit rychlý test na hladinu hCG v těle. Existují produkty s vysokou citlivostí, které dokáží zjistit těhotenství několik dní před očekávaným obdobím. Někdy je i ten nejlevnější test schopen určit časné těhotenství kvůli charakteristikám ženského těla a prudkému skoku v hCG.

Příznaky PMS a těhotenství jsou velmi podobné. Ale můžete je rozlišit tím, že dobře studujete své tělo a sledujete menstruační cyklus. Potom lze stanovit těhotenství i bez testu hCG před zpožděním.

Předmenstruační syndrom: Jak odlišit PMS od těhotenství před zpožděním?

Obsah

Příznaky v časném těhotenství jsou velmi podobné předmenstruačnímu syndromu (PMS). Existují však také rozdíly, které vám pomohou pochopit, o co jde. Jak rozlišit PMS od těhotenství ke zpoždění? Říkáme hlavní způsoby.

Když se objeví časné příznaky těhotenství a když PMS?

V prvním týdnu po ovulaci a početí je možné zjistit, co se děje v těle, pouze pomocí komplexního a vzácného testu na EPF, časný faktor těhotenství. Objevuje se v krvi již 24 hodin po fúzi zárodečných buněk a začíná připravovat imunitní systém matky na přijetí embrya: potlačuje obranyschopnost.

Všechny příznaky těhotenství, které v tuto chvíli mohou být, se omezují na možnost pocitu mírné nevolnosti, příznaky „nachlazení“. A jsou daleko od všech a ne vždy.

Podle studií má téměř každá čtvrtá těhotná žena krvácení z implantace 5-8 dní po početí (1-2 dny ovulace). Menší krvavý vaginální výtok na konci třetího týdne od menstruace (s cyklem 27-29 dnů, jinak později) naznačuje pokus o vajíčko připojit se ke stěně dělohy.

Pokud je takové krvácení - výtok může být růžový, červený, hnědý -, pak jsou následující příznaky již spojeny s těhotenstvím, a ne s PMS.

V posledním týdnu před menstruací se příznaky raného těhotenství zhoršují. Předmenstruační syndrom se projevuje hlavně 1–2 dny před nástupem menstruace a příznaky těhotenství - dříve, protože hormonální změny jsou mnohem silnější.

Co může být a jak rozlišovat?

Jak zjistit PMS od těhotenství po zmeškané období?

 • S PMS a těhotenstvím se prsa stávají citlivějšími a oteklejšími. Ale ztmavnutí dvorců prsů, oblast kolem bradavky, je zaznamenáno pouze během těhotenství. A tuberkulózy Montgomery, malé „pupínky“ na tomto místě, také rostou pouze u těhotných žen.
 • Pokles krevního tlaku, slabost, závratě u nastávajících matek jsou výraznější - v jejich těle, dokonce i v této době, je již více progesteronového hormonu.
 • Hormonální změny také vedou k častějšímu běhání na záchod: takto lidský choriový gonadotropin, hormon hCG, ovlivňuje tělo.
 • Ovlivňují také výtok z pochvy: hlen se stává silnějším, může získat bělavý odstín. Důležité: pokud jsou v něm zahrnuty "kyselé mléko", pak to není známka těhotenství, ale drozd: vaginální kandidóza může pokračovat bez svědění. Je pravda, že to nevylučuje těhotenství a u nastávajících matek se drozd zhoršuje nebo vyvíjí poprvé mnohem častěji než u netehotných žen..

Obecně jsou změny v těle během těhotenství a PMS v počátečních stádiích docela podobné - pouze u většiny nastávajících matek jsou silnější a začínají o něco dříve. Bez analýzy hCG není možné přesně určit, co se děje. Kromě toho existuje biochemické těhotenství, které spontánně končí ještě před menstruací a někdy nezpůsobí ani zpoždění 1 den. Podle výzkumu k této situaci dochází po 20–25% po početí. Pak je velmi obtížné odlišit PMS od těhotenství..

Jediným spolehlivým způsobem je testování na hCG. Navíc není nutné běžet do laboratoře a darovat krev. Vysoce citlivé testovací proužky (podívejte se na 12,5 na obalu) detekují těhotenství ještě před zpožděním. Nejlevnější možností pro takové testy jsou inkoustové pásky. Důležité: všechny testy, které se provádějí před zmeškáním menstruace, se nejlépe provádějí ráno na první porci moči. Díky tomu bude výsledek co nejpřesnější.!

Příznaky PMS nebo těhotenství, jak to zjistit

Někdy, v očekávání nástupu menstruace, pocítíte určité nepohodlí, ale kritické dny nikdy nepřijdou. To vyvolává pochybnosti o tom, zda došlo k těhotenství.?

První příznaky těhotenství jsou podobné příznakům PMS. Nepříjemné pocity, které vznikají u každé dívky, jsou zvláštní, ale ty nejběžnější lze zaznamenat:

 • otok a citlivost mléčných žláz;
 • ospalost;
 • touha po určitých druzích potravin;
 • přecitlivělost na pachy;

Všechny tyto projevy jsou spojeny se změnami hormonálních hladin v těle. Rovnováha progesteronů a estrogenů je narušena, což ovlivňuje neuro-emocionální stav a způsobuje zhoršení blahobytu.

Bolest na hrudi

Otok, bolesti na hrudi jsou charakteristické jak pro PMS, tak pro těhotenství. Je to způsobeno změnou hladin hormonů, takže tento příznak není rozhodující. Jediná věc, kterou můžete vzít v úvahu dobu trvání tohoto stavu.

Během těhotenství tento příznak doprovází mladou matku po celou dobu, protože procesy spojené s laktací se vyskytují v prsu..

U PMS tento příznak trvá několik dní..
Nepohodlí v zádech
Bolesti zad během těhotenství se objevují mnohem později, blíže ke třetímu trimestru. V počátečních stádiích to není charakteristický příznak, může se objevit v důsledku stavu všeobecné malátnosti. U PMS se objeví výraznější bolest v zádech.

Krvavé problémy

Krvavý výtok během těhotenství není hojný, je více rozmazaný a trvá 2-3 dny, celková pohoda je lepší než u normální menstruace. Tento výtok může začít o něco dříve než očekávané období, může být hnědý, hnědý.

Krvavý výtok během těhotenství je vysvětlen procesem uchycení embrya v děložní sliznici. Takové jevy během těhotenství se nestávají často, ale 2 z mých přátel tomu čelily.

Každá žena by měla velmi pečlivě naslouchat svému tělu, pak takové příznaky nezůstanou bez povšimnutí. Tento příznak je dostatečně orientační. Je důležité se naučit rozlišovat mezi krvavým výtokem během těhotenství a menstruací..

Nevolnost

PMS lze také charakterizovat nevolností, ale jedná se o krátkodobý a vzácný jev a vyskytuje se mnohem dříve z hlediska načasování než během těhotenství.

Včasná toxikóza těhotných žen vede k averzi k jídlu. Nevolnost se objevuje nejen ráno, ale kdykoli během dne. Pod vlivem nepříjemného zápachu se zvyšuje toxikóza.

Obvykle se tento příznak objeví po 5 týdnech, který je spojen s vitálními procesy plodu. Metabolismus dosud nebyl stanoven a produkty rozpadu plodu vstupují do matčiny krve a způsobují menší intoxikaci. To trvá až 4-5 měsíců, zatímco placenta dospívá. Zvracení se může objevit přerušovaně.

U jedné ženy s různými těhotenstvími se tento příznak může projevit různými způsoby. Moje kamarádka neměla při čekání na chlapce toxikózu, ale když otěhotněla se svou dcerou, neustále ji provázely nevolnosti a zvracení. Z vlastní zkušenosti řeknu, že toxikóza mě doprovázela od 5 do 16 týdnů, ale u dvou mých přátel se jasně zastavila ve 12 týdnech. Několik mých dobrých známých tím vůbec netrpělo.

Touha po určitých potravinách

Během těhotenství se chutě jídla často mění, existuje chuť na jedno jídlo a obvyklé jídlo může být nechutné. Výraz „přitahovaný k slanému - k těhotenství“ je znám každému a je to pochopitelné, často existuje touha jíst sladké a slané.

V raných stádiích těhotenství mohou ženy pociťovat pocit hladu, což je způsobeno výrazným výdajem energie tělem v době pohybu oplodněného vajíčka vejcovody a jeho implantace. Tento proces trvá až dva dny..

Ale takový příznak také není rozhodující, protože z vlastní zkušenosti řeknu, že před PMS se moje chuť k jídlu výrazně zvyšuje, stejně jako většina mých přátel. To je také pochopitelné z fyziologického hlediska - tělo akumuluje živiny před významnou ztrátou krve.

Bolest v dolní části břicha

Během těhotenství - krátkodobé, nerušivé a letargické.

U PMS je bolest silnější a nepříjemnější, s nadýmáním, zejména první den. U třetiny mých přátel se žaludek táhne po celou dobu menstruace. Existují také šťastné ženy, které takové nepříjemné pocity nezažijí..

Když dojde k těhotenství, dojde k oplodnění vajíčka a začne příprava dělohy na její implantaci. Během připevnění ovocného vajíčka na sliznici je možné nepohodlí. Před menstruací dochází k opačnému procesu - odlupuje se sliznice, která se během menstruace uvolňuje. Je to podobné. V obou případech je bolest odlišná..

Náhlé změny emočního stavu

Během těhotenství jsou výkyvy nálady extrémní, emoce silnější a výraznější. Jedna z mých kamarádek, v raných fázích těhotenství, chtěla neustále plakat, litovala všech a bolela k slzám, nebo se jen vesele zasmála bezvýznamnému vtipu. Žena je neustále doprovázena rozmarností a nepřiměřenou úzkostí..

U PMS jsou častěji přítomny negativní emoce, zvýšené nervové napětí, záchvaty paniky, hněv, hněv. S nástupem menstruace se vše vrátí do normálu.

Je to tento indikátor, který nejčastěji přitahuje pozornost ostatních. Povaha tohoto příznaku souvisí s hormony, ale existují rozdíly v jeho projevu..

Únava a závratě

Během nástupu těhotenství dochází k prudkému zvýšení hladiny progesteronu, což v prvních týdnech způsobuje zvýšenou únavu..

 • Dochází ke snížení krevního tlaku a hladiny cukru
 • Celkové množství krve v těle se zvyšuje

To způsobuje zhoršení zdraví, dochází k závratím. Charakteristická je roztržitost a únava. Před nástupem menstruace dochází k podobným změnám, ale s jejich nástupem hladina progesteronu klesá a únava zmizí.

Ospalost

Během těhotenství se ospalost vyskytuje poměrně často, což je ochranné. Tělo se snaží zachránit malé dítě před nadměrnou emocionalitou jeho matky, žena se stává letargičtější, chce neustále spát a „neběhat do první linie a vrhnout se do boje“.

Během těhotenství jsem spal celý první trimestr, hrozná ospalost byla:

 • ráno
 • na obědě
 • večer

Existují ženy, které se během tohoto období vyznačují nespavostí..

U PMS je tento příznak krátkodobý..

K tomuto příznaku dochází na pozadí celkové tělesné únavy..

Citlivost na zápach

Tento příznak se objevuje jako jeden z prvních v časném těhotenství. Žena cítí ranní nevolnost. Některé pachy jsou obzvláště nechutné. Nejčastěji se jedná o pachy domácích chemikálií, toaletní vody, parfémů, pachů z potravin, zejména při jejich přípravě. Všechny „aroma“ jsou cítit velmi silně.

Během těhotenství moje dobrá kamarádka prostě nemohla jít do kuchyně a otevřít ledničku, stěží mohla cestovat hromadnou dopravou, všechno strašně páchlo. Je obzvláště nepříjemné zažít toto období v létě, kdy se ke všem dráždivým faktorům přidává teplo, které to jednoduše umocňuje.

Během PMS také vzniká citlivost na pachy, ale neprojevuje se tak silně a netrvá dlouho..

Jak přesně určit

Žádný z výše uvedených znaků není 100% definující, můžete uhodnout o možném těhotenství nebo pochybovat. Dokonce i absence menstruace přesně neindikuje těhotenství..

Zpoždění může být způsobeno silným stresem, přepracováním v práci, emočním stresem, možná máte zkoušky nebo obtížný pohovor, hádáte se se svým blízkým; jsou spojeny se změnou klimatu nebo jsou signálem rozvoje nemoci. Chcete-li vyloučit jakékoli pochybnosti, nejlepší metodou je použít těhotenský test..

Všechny testy mají stejný princip, reagují na hladinu hormonu v moči - lidský choriový gonadotropin (hCG).
Existují různé typy testů:

 1. Testovací proužky nejsou drahé. Zkouškou je proužek, na který jsou naneseny značky. Test musí být spuštěn do nádoby s ranní močí. Po několika sekundách položte materiál na vodorovný povrch a počkejte, až indikátorový proužek zareaguje na hladinu hormonu. Ranní moč obsahuje nejvyšší koncentraci hCG, takže výsledek bude spolehlivější. Dva pruhy na testu ukazují, že žena je těhotná. S krátkou dobou může být výsledek nesprávný, je lepší po chvíli znovu zkontrolovat.
 2. Test tabletu je relativně nový a pohodlný. Má velkou citlivost, což umožňuje určit těhotenství v raných fázích. Test vypadá jako tablet, kde jsou umístěna okna. Malé množství moči musí být aplikováno na speciální okno, kde je bezbarvý hadřík s reagentem. Když moč zasáhne tkáň, reaguje, obarví ji a výsledek je viditelný v jiném okně. Tento test je účinnější..
 3. Inkoustový test je jedním z nových moderních typů. Jedná se o malé plastové zařízení, na konci jsou proužky s aplikovanými citlivými částicemi, které okamžitě reagují na přítomnost hormonu hCG v moči. Má velmi vysokou přesnost a spolehlivost.
 4. Elektronický test je velmi pohodlný a pohodlný. Vzhledově se podobá inkoustové tiskárně, ale má speciální obrazovku, na které bude nápis: „těhotná“ - jste těhotná a „ne těhotná“ - ne těhotná.

Pokud jste provedli test a máte pochybnosti, můžete provést laboratorní krevní test na hCG.
Pamatujte, že každá žena je jedinečná a jedinečná, nikdo si nedokáže lépe poradit se svým tělem. PMS se vyskytuje každý měsíc a každý z nás ví nejlépe, jakými zvláštními příznaky je doprovázen. Poslouchejte své tělo a určitě si všimnete, že dojde ke změnám.

Pro přidání. čtení

Menstruační cyklus zahrnuje obrovskou a složitou práci těla, která se připravuje na početí dítěte. Uprostřed cyklu se z vaječníků uvolní vajíčko a připraví se na oplodnění. V děloze se vytvoří další slizniční vrstva, která přijme nenarozené dítě.

Pokud nedošlo k oplodnění, pak se tělo začne zbavovat výsledků svých úspěchů a příští měsíc začne všechno znovu. Před zahájením nového cyklu dochází v ženském těle k řadě změn, ke kterým dochází několik dní před nástupem menstruace a které se nazývají premenstruační syndrom (PMS). Každá druhá žena zaznamenává projevy PMS, ale v mém prostředí se některé známky vyskytují u všech mých kamarádek a známých.

 • nepohodlí v zádech;
 • bolestivé bolesti v dolní části břicha;
 • prudké změny emočního stavu;
 • únava a závratě;
 • nevolnost a zvracení;
 • krvavé problémy.

Porod je pro ženské tělo vždy stresující. Ale uplyne několik týdnů, měsíců a tělo mladé matky se začne postupně přizpůsobovat novým podmínkám. Kojení se zlepšuje, buduje se zásadně nový způsob života.