Výtok po 6 týdnech těhotenství

Veškerý obsah iLive je kontrolován lékařskými odborníky, aby byl zajištěn jeho přesnost a věčnost.

Máme přísné pokyny pro výběr informačních zdrojů a odkazujeme pouze na renomované webové stránky, akademické výzkumné instituce a pokud možno ověřený lékařský výzkum. Upozorňujeme, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou interaktivní odkazy na tyto studie.

Pokud se domníváte, že některý z našich obsahů je nepřesný, zastaralý nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte Ctrl + Enter.

Pokud se po 6 týdnech těhotenství objeví bělavý nebo jasný vaginální výtok, který nemá specifický zápach, není důvod se obávat. Takový výtok je zcela přirozený a objevuje se v důsledku hormonálních změn..

Šestý týden těhotenství, během kterého se objeví nažloutlý, nazelenalý, hnědý výtok, by měl ženu upozornit, takže v tomto případě mluvíme o infekci. Během těhotenství může žena nejčastěji onemocnět kandidózou (drozd je mezi lidmi oblíbený). S takovým onemocněním je výtok bohatý, sýrový a doprovázen silným svěděním, pálením a otokem genitálií. Také během těhotenství může být žena zasažena kolpitidou, u které je výtok poměrně hojný, má hnisavý, slizký nebo sýrový charakter.

Patologie je z velké části špinění z genitálií v časném těhotenství. Dokonce i velmi malé plnění takového plánu může být spojeno s odmítnutím plodu tělem ženy, což má za následek potrat..

Hnědý výtok v 6. týdnu těhotenství

Po 6 týdnech těhotenství obtěžuje nahnědlý výtok asi 60% nastávajících matek. Důvodem je především kolosální adaptivní práce těla matky i nenarozeného dítěte. Šestý týden těhotenství je přesně čas, kdy byste měli být velmi opatrní ohledně svého zdraví, protože na tom závisí život vašeho budoucího dítěte. Nejprve by těhotná žena měla chodit více na čerstvý vzduch, vylučovat negativní emoce a zkušenosti a jíst zdravou a přirozenou stravu. Musíte také zcela vyloučit nekontrolované užívání pilulek, protože to může způsobit nenapravitelné poškození embrya..

Pokud v 6 týdnech těhotenství začal bolet žaludek, bolest se každým dnem zvyšuje, objevuje se hnědý výtok a pochva - to naznačuje možnou hrozbu spontánního potratu. Hnědý výtok je zpravidla spojen s nedostatkem těhotenského hormonu, obvykle jsou v takových případech předepsány léky podporující těhotenství (ráno, duphaston).

Takové léky lze použít až do 12 týdnů těhotenství, v některých případech se doporučuje pokračovat v užívání léku. Při užívání hormonálních léků je třeba mít na paměti, že je nemůžete náhle přestat užívat, musíte drogu vysadit postupně, v souladu se schématem doporučeným lékařem.

S hrozbou potratu se vajíčko odděluje od stěny dělohy, což se stává příčinou výtoku. Při ohrožení se mohou objevit nevolnost, zvracení a závratě. Těhotenství lze zachránit, pokud je ženě poskytnuta včasná lékařská pomoc, pokud existuje hrozba, je nutné dodržovat odpočinek v posteli a úplný odpočinek (zejména sexuální).

Hnědý výtok se může objevit u mimoděložního těhotenství, které se vyznačuje tažením bolesti křečovité povahy. Chcete-li zachovat vejcovod, musíte co nejdříve vyhledat lékařskou pomoc, v tomto případě je předepsána operace, která pomůže zachovat schopnost otěhotnět.

Krvácení v 6. týdnu těhotenství

Krvavý výtok, který se může objevit v prvních týdnech těhotenství, je poměrně častým stavem, zejména v prvních třech měsících těhotenství. Podle statistik má 80% žen výtok s krví, zatímco drtivá většina klidně rodí a rodí zdravé děti bez odchylek.

Existuje mnoho důvodů pro vznik tohoto druhu výboje. Například krev se může objevit se zvýšenou citlivostí nebo aktivním přívodem krve do genitální oblasti. Obvykle to lze pozorovat po ultrazvuku vaginální sondou, po vyšetření gynekologickým zrcátkem. V některých případech se může po pohlavním styku vyvinout krev v důsledku podráždění pochvy nebo děložního čípku.

Výtok se může objevit s mírným přerušením placenty. Poměrně často se výtok u těhotných žen objevuje v menstruační dny, takový výtok může pokračovat se střední nebo silnou bolestí v dolní části břicha a dolní části zad. K tomu dochází v důsledku hormonálních změn v těle na začátku těhotenství a je to docela bezpečné. Šestý týden těhotenství je často doprovázen sekrety souvisejícími s aktivní prací hormonů. Obvykle je výtok v 6 týdnech těhotenství této povahy nevýznamný a zmizí po několika dnech..

Výtok z krve by měl být pro ženu alarmujícím signálem. Pokud se během výtoku objeví krevní sraženiny, bolí vás žaludek, musíte zavolat sanitku, protože to naznačuje potrat, který začal. Krvavý výtok s hnědým odstínem naznačuje uvolnění koagulované krve, proto není vyloučena tvorba vnitřního hematomu.

Mimoděložní těhotenství může také způsobit krvavý výtok. Současně nemusí těhotná žena pociťovat absolutně žádné nepohodlí..

Jednou z příčin krvácení může být zmrazené těhotenství, v důsledku čehož se asi po týdnu tělo ženy začne samostatně zbavovat mrtvého embrya.

Mimo jiné může dojít ke krvácení u polypů cervikálního kanálu, eroze děložního čípku, genitálního traumatu.

Těhotenství 6 týdnů

Šestý týden těhotenství se týká období embryonálního vývoje plodu. Tento týden se nenarozenému dítěti stanou 4 týdny, nadále se aktivně rozvíjí a maminka, která o svém těhotenství dříve nevěděla, už může mít podezření, že kvůli svým zdravotním změnám nosí pod srdcem drahocenný poklad. 6. týden těhotenství je jedním z nejdůležitějších a zodpovědných za vývoj dítěte. Proto, když jste pocítili charakteristické znaky a příznaky, které mohou naznačovat možné těhotenství, aniž byste byli u lékaře, měli byste nejen udělat těhotenský test, ale také jít na vyšetření ke gynekologovi.

Známky a příznaky po 6 týdnech těhotenství

Známky a příznaky po 6 týdnech těhotenství jsou obvykle zcela zjevné. V této době žena cítí nedostatek síly, rychleji se unaví, neustále chce spát. Vzhledem k tomu, že se hormonální pozadí velmi mění, nastávající matka může v sobě pozorovat zvýšené slinění, reagovat ostřeji na pachy. U mnoha žen, které se v této fázi již setkaly s projevy toxikózy, je tento nepříjemný jev často zesílen. Ti, kteří dosud nezažili ranní nevolnost, se s tím „seznámí“ v 6. týdnu těhotenství a nevolnost trápí ženu nejen ráno, ale i po jídle. Nevolnost a zvracení jsou také způsobeny pachy, které žena, jak je uvedeno výše, začíná vnímat mnohem ostřeji..

Hruď

Prsa také podléhá změnám v 6. týdnu těhotenství: mléčné žlázy se plní, zvětšují - v neposlední řadě kvůli zvýšenému přívodu krve. Ze stejného důvodu se bradavky stávají citlivějšími, lze u nich pozorovat brnění, areoly mění barvu - ztmavnou.

Děloha

Kapitálové změny jsou charakteristické pro všechny systémy a orgány těhotné ženy, tyto změny se samozřejmě týkají dělohy, ve které budoucí muž každý den roste a vyvíjí se. Děloha v 6. týdnu těhotenství, i když se mírně zvětšuje - takže břicho ještě není vidět, má již velikost švestky. Ženské tělo intenzivně produkuje hormon nezbytný pro zachování a normální průběh těhotenství - progesteron, který má určitý účinek na dělohu. Takže progesteron zabraňuje kontrakci dělohy v 6. týdnu těhotenství, eliminuje pravděpodobnost jeho zvýšeného tónu a následného ukončení těhotenství.

Testy po 6 týdnech těhotenství

Jakmile se žena dozví o své „zajímavé pozici“, bude se okamžitě muset zaregistrovat a projít všemi nezbytnými testy. Často se to stane právě v 6. týdnu těhotenství, které je mimo jiné doprovázeno testováním. Testy pro 6 těhotenství jsou také předepsány ke stanovení hladiny hCG, progesteronu v těle ženy. Normálně se ukazatele těchto hormonů neustále zvyšují: choriový gonadotropin je produkován membránami vyvíjejícího se embrya, progesteron je syntetizován ve velkém množství k udržení těhotenství. Analýzy v 6. týdnu těhotenství umožňují lékařům určit, nakolik proces probíhá „podle“ normy. Takže při nízké hladině hCG může odborník mít podezření na problémy s plodností. Svědčí o tom také snížené koncentrace progesteronu, při nichž jsou těhotným ženám často předepisovány syntetizované hormonální přípravky..

Kromě všech ostatních testů může být žena také odeslána na ultrazvukové vyšetření v 6. týdnu těhotenství. V tak krátkém čase je studie spíše informativní, protože umožňuje určit přítomnost nebo nepřítomnost vícečetných těhotenství v děloze. V tomto případě, pokud ultrazvuk v 6. týdnu těhotenství ukáže dva fetální vaky a žloutkové vaky, pak se bude ultrazvukové vyšetření během těhotenství provádět častěji, protože riziko komplikací se zvyšuje desetkrát.

Pokud je těhotenství „standardní“ a jedno embryo se vyvíjí v děloze, ultrazvukový monitor ukáže něco podobného plodu fazole. Lidské dítě se ale liší od obyčejných fazolí tím, že když se provádí ultrazvukový skener, už slyšíte jeho tlukot srdce. A také - vidět na monitoru hrboly v místech budoucích paží a nohou dítěte.

Tvarování a vývoj plodu v 6. týdnu těhotenství pokračuje velmi aktivně, pokračuje pokládka nejdůležitějších orgánů a systémů podpory života nenarozeného dítěte. To znamená, že vliv jakýchkoli negativních faktorů pro něj může být nejen škodlivý, ale dokonce destruktivní..

Navzdory skutečnosti, že plod v 6. týdnu těhotenství je malý - s délkou 4–9 mm váží 4–4,5 g - jeho srdce už bije velmi rychle: 2krát rychleji než máma. Ale ještě se to konečně nevytvořilo - srdce dítěte se v průběhu času rozpadne na síně.

Během 6. týdne těhotenství embryo nejprve vytvoří dva tuberkulózy na místě budoucích paží, pak další dva, na jejichž místě se v budoucnu vytvoří nohy. Současně začíná také tvorba chrupavkové tkáně - kosti, šlachy, svaly se z ní formují v průběhu času, začíná také tvorba hrudníku dítěte.

Plod v 6. týdnu těhotenství se mění také na „tváři“: objevují se čelisti, ústa, nos nenarozeného dítěte, tvoří se ušnice a základy mléčných zubů. Mezitím se oči, které mají podobu rudimentů na obou stranách hlavy embrya, přibližují k sobě, ale ve srovnání s jinými orgány vypadají stále velmi velké..

Během tohoto období se rychlým tempem vyvinou 3 podobné střevní trubice plodu: z něj se brzy začnou tvořit střeva, zažívací a vylučovací, dýchací soustava. Existuje také aktivní pokládka a vývoj jater, žaludku a slinivky břišní, plic; tvoří se jeden z nejdůležitějších orgánů imunitního systému - brzlík nebo brzlík.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat skutečnosti, že v 6. týdnu těhotenství je plodová nervová trubice zcela utažena tkání, ze kterých se začíná tvořit mozek dítěte. Již nyní se na mozku vytvářejí vývrtky a deprese a srdce a svaly plodu se dostávají pod jeho kontrolu. Současně dochází k aktivnímu dělení nervových buněk. Proto je při dalším vývoji plodu rozhodující pečlivý přístup k vlastnímu zdraví a duševnímu stavu, vyloučení negativních faktorů, povinný příjem kyseliny listové..

Je zajímavé, že v 6. týdnu těhotenství je placenta připevněna k vnitřní stěně dělohy: od tohoto okamžiku se začne aktivně vyvíjet a přesto, že je stále poměrně malá, na konci těhotenství dosáhne hmotnosti asi 800 g. Pupeční šňůra opouští placentu, kterou plod přijímá od matky kyslík a živiny přes cévy pupeční šňůry. Kromě toho, že je dítě připojeno k pupeční šňůře, má schopnost volně plavat v plodové vodě, která plní močový měchýř plodu.

Dolní část zad bolí

6 týdnů těhotná - bolesti zad? Ve většině případů je tento příznak normální a lékaři jej uklidňují. Lékaři vysvětlují bolestivé pocity v bederní oblasti změkčením podpůrných vazů a disků pod vlivem velkého množství progesteronu v těle. A v tomto případě bolest dolní části zad, charakteristická pro první trimestr těhotenství, zmizí na počátku dvacátého týdne..
Bolest však mohou vyvolat další nepříjemné a dokonce i nebezpečné faktory. Například situace, kdy bolí 6. týden a dolní část zad, se může vyvinout, pokud nastávající matka „chytila“ infekci močového měchýře. A navíc, s existující hrozbou potratu nebo mimoděložního těhotenství, jejíž existenci lze doložit dalšími znaky, které je třeba vzít v úvahu.

Mám bolesti břicha

Například když žaludek bolí po 6 týdnech těhotenství. Ale ani zde to není tak jednoduché: mnoho žen v prvním trimestru si stěžuje na bolesti dolní části zad a bolesti břicha. A tady je hlavní věc klasifikovat povahu bolesti: tahání bolesti, případně křeče, je považováno za normální. Vyskytuje se v důsledku roztažení vazů dělohy. Pokud v 6. týdnu těhotenství žaludek neustále bolí, bolest se nachází v dolní části břicha a má bolavý charakter, někdy zesílený pocitem „stlačené hrudky“; pokud se bolest objeví večer, po malé fyzické námaze by měl být lékař okamžitě viděn. Taková bolest může být příznakem hrozícího potratu, který bude „hlášen“ také špiněním.

Výtok po 6 týdnech těhotenství

Pokud dojde k výtoku z genitálního traktu, který je bez zápachu, bezbarvý nebo mírně bělavý, není důvod se obávat. Takový výtok je normální a vysvětluje se změnou hormonálních hladin. Hnědý, zelený, nažloutlý výtok po 6 týdnech těhotenství by měl být důvodem pro povinnou konzultaci s lékařem, protože obvykle naznačuje nástup infekce.

Nejběžnější infekcí, která postihuje těhotné ženy, je drozd nebo kandidóza. S takovou infekcí má výtok v 6. týdnu těhotenství sýrovou konzistenci, jsou bohaté a světlé barvy, doprovázené svěděním a pálením genitálií. Další „nepříjemností“, kterou může žena postihnout, je kolpitida. Toto onemocnění je charakterizováno velkým množstvím sekrecí, jejichž barva závisí na povaze infekce. Takže výtok může být hnisavý, mukopurulentní, bílý sýrový.

Krvavý výtok během krátké doby těhotenství je také patologický: dokonce i špinění krvácení nebo nejmenší kapka krve přímo naznačují, i když nejde o začínající potrat, pak nejvyšší hrozbu ukončení těhotenství.

Krvácející

Proto je po zjištění alespoň určitého množství krve nutné urgentně zavolat sanitku. Dokonce i krvácení, které začalo v 6. týdnu těhotenství, nemusí vždy skončit konečným potratem - včasný lékařský zásah v mnoha případech umožňuje uchovat těhotenství. Z tohoto důvodu bude žena s největší pravděpodobností umístěna do konzervační nemocnice, kde jí bude poskytnuto pozorování a péče. Krvácení v 6. týdnu těhotenství tedy nemusí vždy skončit potratem, pokud žena reaguje včas a správně.

Teplota

Mnoho negativních faktorů se může stát „katalyzátorem“ spontánního potratu, ke kterému je v této fázi vývoje embryo neobvykle zranitelné. A dokonce - vysoká teplota v 6. týdnu těhotenství, což může vést k smutným následkům - blednutí těhotenství.

Takže velmi mnoho žen v časném těhotenství zaznamenává zvýšení tělesné teploty, obvykle v rozmezí 37-37,4 stupňů. Navzdory skutečnosti, že lékaři často klasifikují takovou teplotu jako normální, což vysvětluje přítomností žlutého tělíska těhotenství, neměli byste zanedbávat konzultaci s odborníkem. Ale také panikařit, zvláště pokud neexistují žádné jiné příznaky, které by mohly naznačovat, například nachlazení. Při vysokých teplotách s výletem k lékaři, nebo ještě lépe - s voláním týmu záchranné služby, byste se neměli zdržovat.

Kromě tělesné teploty vyžaduje pozornost také bazální teplota v 6. týdnu těhotenství. Pokud nastávající matka udržuje vhodný plán a při příštím měření bazální teploty najednou zaznamenala pokles indikátorů, měl by to být dobrý důvod pro konzultaci s lékařem: pokles bazální teploty může být spojen s hrozbou potratu.

Studený

Nachlazení v 6. týdnu těhotenství u ženy není vůbec stejné jako nachlazení. Zdravotní stav ženy skutečně přímo ovlivňuje dítě, které nosí pod srdcem, zejména v 6. týdnu těhotenství, kdy dochází k snášení a aktivnímu rozvoji všech systémů a orgánů dítěte. Proto v tomto období nelze užívat žádné léky, s výjimkou bylinných, a poté na doporučení lékaře..

Pokud žena nachladne v 6 týdnech těhotenství, předpokládá léčebný režim obvykle úplný odpočinek a použití tradiční medicíny. Povolené a dokonce přivítané bohaté teplé nápoje, čaj s malinami (ale ne kalina - může to vést ke krvácení), odvar ze šípky, výplach nosu roztokem mořské soli, při teplotě - použití dětských svíček (po konzultaci s lékařem).

Stává se, že lékaři doporučují ženě, která je v 6. týdnu těhotenství vystavena nachlazení, aby se uchýlila k potratu, obávala se komplikací a vývoje vady plodu. To je jen, mnoho z matek, které byly v raných fázích nachlazeny, pak porodily zdravé a plnohodnotné děti.

Alkohol v 6. týdnu těhotenství

Ale ty ženy, které pily alkohol v 6. týdnu těhotenství, to později později litují: buď ztrátou dítěte potratem nebo porodením nemocného dítěte. Pití alkoholu v časném těhotenství ovlivňuje vývoj plodu extrémně negativním způsobem. Již bylo zmíněno, že 6. týden těhotenství je nesmírně důležitý pro vývoj dítěte a je zodpovědný za matku. V této fázi je každý negativně ovlivňující faktor schopen vyvolat jakékoli odchylky v normálním průběhu těhotenství a alkohol je jedním z nejtoxičtějších a nejškodlivějších. Alkohol v 6. týdnu těhotenství může vést k rozvoji deformit, anomálií a patologií u plodu všeho druhu a ve velkém množství - k vyloučení plodu. Vyloučení alkoholu ze stravy nastávající matky se proto stává předpokladem pro normální průběh těhotenství a zdravé a silné dítě..

Výživa

Zde je jen jedna výjimka z alkoholu k vytvoření nejpříznivějších podmínek pro tvorbu a vývoj plodu - je žádoucí zcela upravit stravu. Protože se dítě vyvíjí nyní velmi aktivně, neustále potřebuje živiny a užitečné látky - bílkoviny a tuky, vitamíny a stopové prvky. Pro vývoj oběhového systému je nesmírně důležitý vývoj nervové soustavy a vnitřních orgánů, vitamíny skupiny B, E, fluor, fosfor, vápník. To znamená, že na stole těhotné ženy by mělo být mléko a mléčné výrobky, maso a ryby, ořechy, zelenina a ovoce a byliny. Současně je lepší, ne-li odmítnout, pak alespoň omezit konzumaci čaje a kávy, uzeného, ​​smaženého, ​​soleného, ​​konzervovaného jídla. Dodatečný příjem vitaminových a minerálních komplexů nebude bolet, je však vhodné užívat další vitamíny pouze na doporučení lékaře.

Jídlo by mělo být přijímáno často a v malém množství, aby nedošlo k přetížení žaludku a aby nevyvolával nevolnost a zvracení. Můžete také bojovat proti toxikóze: vypít šálek čaje bezprostředně po probuzení a bez vstávání z postele a jíst kruton nebo suché sušenky.

Sex v 6. týdnu těhotenství

A ačkoli mnoho žen v raných fázích těhotenství trpí toxikózou, některé zase nezažijí nepříjemnosti nové situace. A je pravděpodobné, že se ptají, jak bezpečný je sex v 6. týdnu těhotenství. Odborníci ujišťují: při absenci jakýchkoli kontraindikací ze strany lékaře a při normálním zdravotním stavu nastávající matky nemůže sex v 6. týdnu těhotenství ublížit. Plod v této fázi je spolehlivě chráněn, žádné tělesné potěšení jeho budoucích rodičů mu neublíží. Proto je sex v 6. týdnu těhotenství docela přijatelný a dokonce vítaný - pokud žena netrpí neustálou nevolností, v minulosti se nesetkala s potratem a již v současném těhotenství nehrozí riziko potratu..

Co dělat s výtokem po 6 týdnech těhotenství?

S nástupem těhotenství dochází v těle ženy k mnoha změnám, z nichž jednou je hormonální narušení. Uprostřed prvního trimestru, 6-7 týdnů, je nejkritičtější období, protože v této době jsou položeny životně důležité orgány - nervová trubice a kardiovaskulární systém. Výtok v 6. týdnu těhotenství je jedním z klíčových příznaků onemocnění. Změny v kvalitativních a kvantitativních ukazatelích vaginální sekrece nelze ignorovat.

První trimestr těhotenství

První trimestr těhotenství se nazývá období až 12-13 týdnů, kdy jsou položeny všechny orgány. V budoucnosti se orgány a systémy vyvíjejí a rostou, proto je v prvních týdnech nesmírně důležité co nejvíce se vyhnout vystavení škodlivým faktorům:

 • špatná výživa;
 • pití alkoholu;
 • kouření;
 • podchlazení;
 • léčba drogami.

V normálním průběhu těhotenství by žena neměla mít žádné nepříjemné pocity. Vaginální sekrece v šestém týdnu by neměly způsobovat nepohodlí. Žena stále nemůže cítit „život v sobě“, protože srdeční rytmus a motorická aktivita plodu se objeví mnohem později. Po dobu 6 týdnů se může objevit hypertonicita dělohy (spastická kontrakce, která je způsobena implantací a vypučením choriových klků do stěny dělohy). Těhotné ženy s hypertonicitou jdou ke gynekologovi s následujícími stížnostmi:

 • silně táhne žaludek;
 • děloha je bolestivá a napjatá, lze ji nahmatat stydkou.

Některé ženy si v raných fázích všimnou příznaků toxikózy: nevolnost, zvracení, závratě, averze k určitým potravinám. Časná gestóza (toxikóza) je obvykle přechodný jev, který by měl zmizet do druhého trimestru těhotenství.

Výskyt bolesti v tahu nebo řezání v dolní části břicha, silná slabost, pokles krevního tlaku, závratě a horečka jsou příznaky akutního onemocnění, které může ohrozit spontánní ukončení těhotenství (potrat). Když se tyto příznaky objeví, měli byste okamžitě kontaktovat gynekologa pro včasnou diagnostiku a zahájit adekvátní terapii..

Vaginální sekrece během tohoto období

Výtok po 6 týdnech z děložního čípku a pochvy je důležitým ukazatelem stavu ženského těla a průběhu těhotenství. Vaginální sekrece se skládá hlavně z hlenu a sekrecí žláz děložního hrdla, jednotlivých buněk (leukocyty a epiteliální buňky). Výtok v prvním trimestru těhotenství obvykle odpovídá druhé fázi menstruačního cyklu (luteální, od 14. dne do menstruace). Během tohoto období v krvi převažuje hladina progesteronu (gestagenního hormonu, který podporuje těhotenství). Působení hormonu je zaměřeno na zvýšení množství glykogenu (komplexních sacharidů), růst a množení buněk sliznice pochvy a děložního čípku.

Důležité! V děložní dutině progesteron zvyšuje proliferaci buněk endometria (vnitřní výstelka stěny dělohy).

Vaginální výtok v 6. týdnu: řídký (až 5 ml denně), průhledný nebo mléčně bílý, hustý a viskózní. Fyziologické tajemství nezpůsobuje reakce z jiných tkání: zánět, podráždění, zarudnutí a svědění.

Změna barvy výboje je normální

Vaginální sekrece během normálního těhotenství mohou být průhledné, bílé nebo nažloutlé. Změny barvy a konzistence do značné míry závisí na individuálních vlastnostech ženy:

 • bazální hormonální pozadí (hormonální rovnováha před těhotenstvím);
 • dědičné faktory;
 • vlastnosti fyzických a stresových účinků na tělo.

Žlutá

Po 6 týdnech těhotenství je žlutý výtok bez příznaků podráždění sliznice a kůže perinea nejčastěji spojován s vysokou hladinou progesteronu. Tento jev je pozorován u žen, které jsou náchylné k významnému zvýšení hormonální aktivity vaječníků během těhotenství, nebo u pacientů užívajících hormonální léky. Béžový výtok je také možný po 6 týdnech těhotenství..

Jmenování analogů progesteronu se provádí u těhotných žen s nízkou bazální hladinou hormonu žlutého tělíska během prvních týdnů, od 7-8 týdnů přebírá hlavní funkci vylučování progestogenu placenta. Proto se v 5-6 týdnech těhotenství, kdy funkce vaječníků současně pracuje, zapne placentární syntéza hormonů - dochází ke zvýšení koncentrace a výskytu žlutého hojného výtoku.

Pomazání

Po 6 týdnech těhotenství může být špinění také běžnou možností. U některých žen se sníženou sekrecí progesteronu není menstruační funkce dělohy úplně vypnutá. Světle hnědý výtok na vložce po dobu 3-4 dnů, který koreluje s menstruačním cyklem ženy, by neměl být důvodem k obavám bez dalších příznaků. Takové špinění je normou..

Patologické možnosti propuštění

Porušení hormonálního pozadí je indikováno nejen změnami konzistence a množství výtoku, ale také doprovodnými příznaky a anamnézou pacienta (kontakt s pacientem, užívání léků, trauma atd.).

Důležité! Sexuálně přenosné infekce (STI) jsou běžnou příčinou změn v konzistenci, množství a barvě vaginálních sekretů..

Trichomoniasis je nejčastější onemocnění. Pro toto protozoální onemocnění (původce je nejjednodušší mikroorganismus) je charakteristickým příznakem nažloutlý vaginální výtok, který trvá déle než 3 dny. Vaginální sekrece jsou doprovázeny podrážděním, pálením a svěděním v perineu a stydkých pysků.

Další běžnou patologií je drozd (vaginální kandidóza) - houbová patologie. Příznaky jsou způsobeny množením houby v buňkách sliznice s akumulací kyselých produktů a podrážděním nervových zakončení. Povaha výtoku: bílá, sražená konzistence (odtud název patologie - drozd) s nepříjemným kyselým zápachem. Ženy si stěžují na silné svědění v perineu.

Izolovaná je také gardnerelóza (bakteriální vaginóza), chlamydie, kapavka, které způsobují změnu vlastností sekrecí z genitálií. Diagnóza těchto onemocnění se provádí pomocí mikroskopické analýzy nátěru z pochvy a bakteriologie - výsev sekrecí na živné médium.

Riziko pohlavně přenosných chorob během těhotenství je způsobeno pravděpodobností proniknutí infekce vzestupně k vyvíjejícímu se plodu s rizikem infekce. To vysvětluje potřebu včasného přístupu ke gynekologovi a včasného zahájení léčby..

Vzhled krve

Výtok smíchaný s krví z pochvy může mít jiný vzhled:

 1. Po 6 týdnech těhotenství je růžový výtok charakterizován malým počtem červených krvinek v hlenu. Nejčastěji se uvolňuje růžová sekrece se zvýšenou propustností a křehkostí tenkých kapilár ve vaginálním kanálu. Nadměrná fyzická aktivita (zvedání těžkých předmětů), aktivní pohlavní styk přispívají k malému množství růžového výtoku. Tajemství nejčastěji nezpůsobuje reakci okolní tkáně. Menší krvácení se zastaví samo o sobě během 1-2 dnů.
 2. Po 6 týdnech těhotenství krvácení naznačuje pokračující krvácení do genitálií ženy. Tento příznak je často přítomen, když je placenta položena na vnitřní os děložního čípku. V tomto případě cévy klíčí poblíž cervikálního kanálu, cévy se stávají holými, krev vstupuje okamžitě do pochvy a jde ven. Hrozba ukončení těhotenství je také doprovázena výskytem krvavého výtoku v 6. týdnu těhotenství, u žen bolí a táhne žaludek, zvyšuje se tón dělohy.
 3. Tmavě hnědý výtok během těhotenství po 6 týdnech je způsoben uvolněním malého množství koagulované krve smíchané s normální sekrecí žláz děložního čípku a pochvy. Ženy, které mají hnědé výtoky v malém množství, musí podstoupit gynekologické vyšetření pomocí zrcadla a ultrazvuku dělohy. Tmavé tajemství je běžným znakem krvácení malých fibroidů dělohy, endometriózy a chronické eroze v oblasti vnějšího krčku..

Riziko potratu vzniká v případě narušení vývoje plodu, hormonální nerovnováhy matky, zvýšení tělesné teploty, přenosu virových respiračních onemocnění těhotnou ženou, infekčních procesů v pánevních orgánech, stresu, kouření, konzumace alkoholu a chronické únavy. Nástup potratu je indikován bolestí a krví po 6 týdnech těhotenství. Příčiny patologie mohou být také skryté v traumatu, zvedání těžkých předmětů, somatické akutní patologii, psychickém traumatu nebo užívání toxických léků. V případě akutní bolesti břicha, vaginálního krvácení a ostrého porušení celkového stavu je nutná porodnická péče.

Hrozba ukončení těhotenství

Během těhotenství špinění v 6. týdnu těhotenství naznačuje u 98% hrozbu ukončení těhotenství. Ženy se často snaží najít jiné důvody, aby vysvětlily výskyt krvavého výtoku pro spokojenost. Ale tato cesta je špatná. Můžete přijít o velmi drahocenný čas kvůli strachu z nemocnice nebo základní neopatrnosti. Časná krev naznačuje oddělení vajíčka a hrozbu ukončení těhotenství.

Důležité! Pokud budoucí matka nemyslí svou situaci vážně, může vzít v úvahu falešné příčiny krvácení. Tělo nemusí mít čas na obnovu, v důsledku čehož se objeví menstruace..

Nebojte se navštívit konzultaci ještě jednou - lékař bude příjemně překvapen vaší pozorností k vašemu stavu. Jde o zachování toho nejcennějšího - lidského života. Ženy s predispozicí k tomu, že by neměly otěhotnět, by měly věnovat zvláštní pozornost vzhledu krve ve výtoku:

 • již existuje potrat;
 • existuje predispozice ke genetickým chorobám;
 • existují hormonální poruchy a chronická onemocnění;
 • věk nad 35 let;
 • životní styl ohrožuje těhotenství (alkohol, kouření, hypotermie, stres).

Zvláštní pozornost je třeba věnovat výskytu krvácení, pokud je doprovází spastická bolest v dolní části břicha, bolestivá bolest v dolní části zad, těžkost v perineu, horečka.

Co dělat, když se objeví krev?

Při prvních známkách krvavého výtoku byste měli neprodleně konzultovat s lékařem. Pokud v 6. týdnu těhotenství není hnědý výtok hojný, můžete kontaktovat místního porodníka-gynekologa. Pokud najdete velké množství šarlatové krve, neváhejte a zavolejte sanitku. Než dorazí lékař, měli byste zaujmout vodorovnou polohu, můžete si vzít „No-shpa“ nebo dát svíčku s papaverinem, vzít si kozlíkové tablety nebo teplý čaj s mátou.

Při krvavém výtoku jsou horké sprchy nebo koupele, horké nápoje, čaj, káva, čokoláda, cigarety, alkohol, léky obsahující alkohol, sex, masáž, jakákoli fyzická aktivita, obklady na žaludek kontraindikovány.

Pro kontrolu množství krvácení se doporučuje používat neparfémované vložky. Nepříznivým znakem je vzhled nazelenalého, nažloutlého, žlutozeleného výboje společně nebo před špinením. Může to být vážná infekce pohlavního ústrojí..

Vlastnosti léčby

Pokud hrozí potrat, je třeba dodržovat přísný odpočinek v posteli. Lékaři předepisují léky ze skupiny antispazmodik, progesteronu, hořčíku, hemostatik. Je nutná analýza hladiny hormonů (progesteron, méně často choriontropní hormon, estradiol), ultrazvuk ke kontrole srdečního rytmu plodu. Tělesný a emoční klid těhotné ženy je zachován. K dispozici je plnohodnotné vysoce kalorické obohacené jídlo s převahou masa a mléčných výrobků, ovoce a zeleniny. Je dodržován pitný režim - až 2 litry čisté neperlivé vody denně.

Důležité! Je důležité sledovat stolici, abyste předešli zácpě. S hrozbou ukončení těhotenství je zácpa nepřijatelná - jakékoli napětí v přední břišní stěně může vyvolat oddělení plodu.

Adekvátní příjem vody a vlákniny by měl zabránit zadržování stolice. Rozvoj zácpy podporuje těhotenský hormon progesteron. Uvolňuje hladký sval dělohy, aby se zabránilo potratu, ale znehybňuje střevní stěnu. Progesteronové léky se navíc podávají, jsou-li ohroženy, takže je velmi pravděpodobné, že dojde k rozvoji zácpy. Pamatujte, že během těhotenství nejsou klystýry povoleny. Po konzultaci s lékařem používejte schválené produkty. Například laktulózové přípravky. Hrozba přechází o 9-10 týdnů, kdy se vytvoří placenta.

Sex v 6. týdnu

Sex v šestém týdnu není kontraindikován u zdravých těhotenství, která se vyvíjejí bez komplikací. V takovém případě byste se měli vyvarovat držení tlaků na břicho, nadměrného stresu. Pokud se objeví nepříjemné pocity, je nutné pohlavní styk přerušit. Nezapomeňte na kondomy. Imunita těhotné ženy je oslabena a dítě ještě není řádně chráněno, proto pohlavně přenosné infekce nepotřebujete.

Krvavý výtok po sexu může nastat, když hrozí ukončení těhotenství. Pokud se v břiše nebo dolní části zad vyskytují bolesti, objevily se špinění a diagnostikovala se hrozba potratu, je lepší vydržet se sexem až 12 týdnů. Někdy je krev na spodním prádle pozorována s erozí děložního čípku nebo polypu cervikálního kanálu. V každém případě nelze tyto příznaky ignorovat a vzhledem k jejich vzhledu byste se měli poradit s lékařem.

Vliv alkoholu

Znamením, že nastávající matka není psychologicky připravena na mateřství, je dodržování špatných návyků. Až do 12. týdne těhotenství jsou vnitřní orgány dítěte položeny. Alkohol, i v malém množství, může mít toxický účinek a způsobit vývojové abnormality. Tuto skutečnost opakovaně dokazují vědci z celého světa. Negativní dopad nemají jen duchové. V 6. týdnu těhotenství se vytvoří vnější obal, pomocí kterého je vajíčko fixováno v děložní dutině.

Důležité! Při zneužívání alkoholu v raných fázích může vajíčko zemřít a vyjít s další menstruací..

Ethylalkohol má nepříznivý účinek na všechny tkáně, ale neurální trubice je obzvláště citlivá na jeho toxický účinek. Jakékoli abnormality ve vývoji mozku povedou k potratu. Od 6 do 13 týdnů jsou položeny vnitřní orgány dítěte, takže jakékoli porušení může způsobit vývoj závažných anomálií. Alkohol vstupující do těla se vstřebává do krve dítěte. Pravidelná konzumace alkoholických nápojů může vést k následujícím poruchám:

 • nestabilní vývoj nervového systému;
 • křeč krevních cév pupečníkové šňůry a placenty;
 • riziko předčasného porodu;
 • vývoj syndromu fetálního alkoholu;
 • riziko potratu.

Úkolem každé těhotné ženy je vytvářet pohodlné podmínky pro růst a vývoj dítěte, chránit ho před všemi druhy hrozeb. Experimenty se neoplatí dělat. Během těhotenství neexistují žádné bezpečné dávky alkoholu. Postarejte se o své zdraví a zdraví svého nenarozeného dítěte.

6 týdnů těhotenství: výtok a bolest v podbřišku

 • Jak je to dlouhé?
 • Jak vypadá břicho??
 • Výtok z genitálního traktu
 • Pocit v dolní části břicha
 • Časté patologie

První měsíce těhotenství jsou velmi důležité. Během tohoto období se v těle nastávající matky začnou objevovat četné změny. Těhotenství tedy může mít 5-6 týdnů.

Jak je to dlouhé?

V období 6. porodnického týdne těhotenství se dítě vyvíjí v matčině lůně celý měsíc. Toto období také odpovídá 4 týdnům od data početí. Tento rozdíl při určování věku dítěte není náhodný. Faktem je, že lékaři používají speciální systém počítání. V tomto případě se používá termín „porodnický měsíc“..

Systém počítání kalendářů, prováděný od okamžiku početí, se poněkud liší od systému porodnického. Období od okamžiku početí dítěte je menší než použitá doba porodnická.

Jak vypadá břicho??

V této fázi těhotenství se váha nastávající matky významně nemění. To je způsobeno skutečností, že velikost dítěte je stále velmi malá..

Ze strany také není vidět těhotenství. Pouze lékař může zjistit, že nastávající matka čeká dítě během řady studií. Také během této doby se mění ukazatele hormonů v krvi..

Vzhled břicha zůstává stejný. Mnoho žen během tohoto období, které již věděly, že jsou těhotné, se častěji obracejí před zrcadlem a snaží se vidět jakékoli změny. Stále však neexistují žádné zjevné vnější známky zvýšení obvodu břicha..

Výtok z genitálního traktu

V tomto období může být těhotná žena vzrušena výskytem různých vaginálních výtoků. Vzhled tohoto příznaku je způsoben různými důvody, a to nejen patologickými. Řada specifických hormonálních změn, ke kterým v této době dochází v ženském těle, může také způsobit výtok z pohlavního ústrojí..

Může se objevit světlý výtok nebo hlen z pochvy. Takový výtok je variantou normy a nevyžaduje žádnou lékařskou korekci. Nastávající matka zpravidla zaznamenává výskyt takového výtoku na spodním prádle nebo každodenních vložkách, když jde na toaletu.

Barva těchto fyziologických sekrecí může být odlišná. Nejčastěji jde o čirou nebo mírně bělavou kapalinu. Jeho konzistence je jiná.

Důležitým hodnoceným klinickým příznakem je přítomnost páchnoucího zápachu. Normálně by to mělo chybět. Vzhled nepříznivého zápachu z výtoku z genitálního traktu je známkou možné bakteriální infekce reprodukčních orgánů.

Vzhledu specifického vaginálního výtoku v této fázi těhotenství předcházejí specifické změny, ke kterým dochází v ženském reprodukčním systému pod vlivem těhotenských hormonů. Když se glykogen hromadí v buněčné výstelce ženských pohlavních orgánů, objeví se světlý nebo béžový výtok. Tato látka má příznivý účinek na růst bakterií mléčného kvašení, které běžně žijí v pochvě a zajišťují optimální pH intimní zóny.

Pro optimální lokální imunitu je nezbytné normální množství bakterií mléčného kvašení. Pomáhá chránit ženské tělo před různými nebezpečnými infekcemi..

Posun v pH intimní zóny a narušený růst prospěšných bakterií přispívají k narušení procesu přirozené obrany. To přispívá k tomu, že u těhotné ženy se mohou vyvinout různé patologie. Příkladem takové nemoci je drozd nebo kandidóza, které jsou známé mnoha ženám..

Toto onemocnění je způsobeno nadměrným růstem kvasinkové houby Candida. Jejich nadměrná reprodukce také přispívá k tomu, že se u ženy začnou objevovat nepříjemné příznaky. Důležitým diagnostickým znakem kandidózy genitálií je výskyt bílého sýrového výtoku a zpravidla silné svědění v intimní oblasti..

Pokud má těhotná žena tyto nepříjemné příznaky, měla by ihned navštívit svého lékaře. Lékaři nedoporučují léčit kandidózu samostatně během těhotenství, protože můžete poškodit dítě.

Lékař v této situaci určitě zvolí správný terapeutický režim. Základem jeho volby u těhotných žen v počátečním období těhotenství je lokální terapie..

Takové léky normalizují narušené vaginální pH a mají také dobrý antiseptický účinek. V časných stádiích těhotenství není zpravidla předepsána systémová léčba, protože mohou mít nepříznivý účinek na aktivně probíhající organogenezi plodu..

Některé ženy po sexu v této fázi těhotenství zaznamenají na spodním prádle kapky krve nebo růžový výtok. Obvykle se tento příznak objevuje první den po pohlavním styku..

Vede mnoho nastávajících matek ke skutečnému šoku. Výskyt takového krvavého výtoku může být spojen s traumatem jemných sliznic pochvy a pohlavních orgánů..

Pokud se takový příznak objeví, měla by se nastávající matka rozhodně poradit se svým lékařem. Pokud jde o sex během těhotenství, páry by si měly zvolit jemnější polohy..

Výskyt krvavého výtoku je mimořádně znepokojivým znamením. Docela často je doprovázeno zvýšenou bolestí v dolní části břicha a zvýšenou slabostí. Závažnost projevů může být různá. U některých žen to všechno začíná objevením se pravidelného rozmazání červeného nebo hnědého výtoku z genitálního traktu..

Budoucí matky by si měly pamatovat, že výskyt takového příznaku může být známkou krvácení, které začalo. To se zase stává spontánním potratem. Malinový, světle hnědý a tmavý výtok by měl být také varovným signálem pro ženu..

V této situaci je velmi důležitá včasnost lékařské péče. Pokud má nastávající matka v raných fázích těhotenství alarmující špinění, pak byste neměli váhat kontaktovat svého lékaře..

V některých případech může mít žena zářivě žlutý hustý výtok. Takový výtok se může objevit při různých bakteriálních infekcích intimních orgánů. Často je doprovázen nepříjemným zápachem.

K diagnostice nemoci, která způsobila výskyt takového výboje, budou zapotřebí pomocné testy. Jsou nastávající matce přiděleny gynekologem po klinickém vyšetření genitálií.

V takové situaci je nutně odebrán nátěr z pochvy k identifikaci patogenní mikroflóry. Pokud po provedení bakteriologické studie byly zjištěny mikroby, lékař předepíše vhodnou lokální léčbu.

Pocit v dolní části břicha

Ve většině případů se blahobyt nastávající matky během tohoto období nosení dítěte mírně mění. Některé ženy si dokonce všimnou, že v 5-6 týdnech těhotenství nepociťovaly žádné významné změny v těle..

Výskyt příznaků, které se vyskytují v břiše těhotné ženy v této fázi těhotenství, se objevuje v důsledku zvětšení dělohy. To je způsobeno řadou hormonálních změn, ke kterým dochází v ženském těle..

V 6-7 týdnech těhotenství děloha získává velikost velkého jablka. Postupně jeho stěny začnou hustnout. To je nezbytné k ochraně těla dítěte před účinky různých vnějších faktorů a vlivů.

Stav reprodukčních orgánů nastávající matky v tomto okamžiku je velmi důležitý. K posouzení hlavních parametrů zdraví žen lékaři nutně používají několik kritérií. Mezi těmito klinickými příznaky vyniká tón dělohy, který ukazuje, jak funkční jsou stěny dělohy..

Zdravé myometrium (svalová vrstva dělohy) má schopnost stahovat se. Tuto vrstvu tvoří vlákna hladkého svalstva a pojivová tkáň. Má určitou strukturální vlastnost: svalová vlákna, která ji tvoří, jsou umístěna v různých směrech, díky čemuž je zajištěna dobrá kontrakce stěny dělohy.

Nadměrné zvýšení tónu dělohy přispívá k rozvoji stavů nebezpečných pro plod, které odborníci nazývají hypertonicita - může přispívat k riziku spontánního potratu a vést k potratu.

Hypertonicita dělohy je spouštěcí příčinou zvýšeného tlaku uvnitř pohlavního orgánu. Taková porušení přispívají k tomu, že dítě může mít různé problémy s nitroděložním vývojem..

Optimální je normotonus, ve kterém jsou stěny dělohy ve fyziologickém stavu a nitroděložní tlak zůstává v normálním rozmezí. Normotonus přispívá k optimálnímu růstu a vývoji dítěte v děloze.

Některé ženy v tomto období těhotenství mají nepohodlí v dolní části břicha. Mohou cítit tahání za spodní břicho nebo bolest a píchání vaječníků. Takové nepříznivé příznaky se mohou vyvinout na jedné nebo obou stranách..

Tyto klinické příznaky významně zhoršují blahobyt nastávající matky. Bolestivost vede k tomu, že se žena snaží zaujmout výhodnější pozici, ve které necítí, že ji bolí žaludek. Může za tím účelem sedět na pohovce nebo na židli a opírat se o záda. Tato poloha pomáhá snížit zatížení bederní páteře a zároveň přispívá k určitému snížení bolesti v dolní části břicha.

Některé ženy si povšimly, že v 6. týdnu těhotenství měly pocity „tahání“ v podbřišku, jako během menstruace. Tyto poruchy mohou být způsobeny změnami hladiny hormonů v krvi..

Pokud má nastávající matka bolesti v podbřišku, měla by na to rozhodně upozornit svého porodníka-gynekologa.

Časté patologie

I při fyziologickém průběhu těhotenství může nastávající matka v šestém týdnu zaznamenat určité změny ve svém zdraví. Usnadňuje je změněné hormonální pozadí.

Během těhotenství tedy fungování imunitního systému prochází řadou konkrétních změn. To přispívá k tomu, že imunita žen je poněkud snížena. Tato vlastnost vede ke skutečnosti, že nastávající matka se stává zranitelnější vůči různým infekčním chorobám. Riziko nachlazení se také významně zvyšuje.

Závažnost objevujících se katarálních příznaků se může lišit. To je do značné míry určeno počátečním zdravotním stavem ženy. Takže přítomnost chronických onemocnění orgánů ORL ve většině případů významně zhoršuje průběh a prognózu rozvinutého onemocnění..

Ve většině případů vede běžné podchlazení k výskytu nežádoucích příznaků nachlazení. Nepříjemné projevy zpravidla začnou ženu obtěžovat během několika hodin nebo do konce prvního dne po nachlazení.

Pokud nástup nachlazení spadl na šestý týden těhotenství, měla by v tomto případě těhotná žena rozhodně vyhledat pomoc od lékaře. Léčba nemoci, zvláště doprovázené silnou horečkou, je prostě nebezpečná..

Snížení imunity může také vést k tomu, že těhotná žena může mít exacerbaci oparu. Toto onemocnění se v ženské populaci vyskytuje každý rok stále častěji..

Nejběžnější klinickou variantou herpetické infekce je labiální opar. Tato forma onemocnění je charakterizována výskytem vodnatých puchýřů na okraji rtů. Proces je zpravidla jednostranný. Může se však také vyvinout bilaterální zánět..

Genitální varianta herpetické infekce je charakterizována výskytem charakteristických vyrážek v genitálním traktu. Takové bubliny mohou prasknout, když kapalina vytéká. V této situaci je velmi důležité zabránit možnosti sekundární infekce, kdy bakterie mohou proniknout na povrch rány..

Různé poruchy trávicího traktu v této fázi těhotenství trápí nastávající matky poměrně často. Nejběžnější z nich je nevolnost. Některé ženy dokonce zvracejí..

Tyto nepříjemné příznaky jsou nejvýraznější ráno. Ženský pohlavní hormon „progesteron“ je do značné míry zodpovědný za vývoj těchto nepříznivých znaků. V prvním trimestru těhotenství se jeho koncentrace v krvi výrazně zvyšuje..

Některé ženy mají také pocit nafouknutí v břiše. Tento příznak se zpravidla vyskytuje s různými chybami ve výživě a nerovnováhou ve stravě. Budoucí matky také mohou zaznamenat různá porušení pravidelnosti stolice, projevující se výskytem průjmu nebo zácpy. Vývoj těchto stavů je usnadněn změnami motorické funkce střeva a také hormonálními poruchami..

Informace o tom, proč žaludek bolí na začátku těhotenství, najdete v dalším videu.

Ženské pohlavní orgány jsou závislé na hormonech - mění se pod vlivem menstruačního cyklu. Nejvýznamnější transformace se vyskytují v endometriu dělohy, pochvy a děložního čípku.