Bílý výtok se zpožděnou menstruací: co to může být?

Ženy, které jsou sexuálně aktivní, doprovázejí různé vaginální výtoky. Během celého menstruačního cyklu mění svoji konzistenci a intenzitu, při absenci dalších alarmujících příznaků je to považováno za normu. Pokud se však spojí zpoždění menstruace a bílý výtok z pochvy, měli byste se již začít obávat.

10denní absence menstruace se považuje za zpoždění bez ohledu na to, který cyklus je 28 nebo 35 dní. Během tohoto období je nutné sledovat sekrece, upravit jejich strukturu, barvu, přítomnost nebo nepřítomnost zápachu, všimnout si sebemenší změny. Všechny tyto údaje pomohou gynekologovi stanovit správnou diagnózu, pokud je příčinou zpoždění jakékoli onemocnění..

Příčiny zpoždění a bílého výboje

Když si ženy všimnou neobvyklého vaginálního výtoku na každodenní vložce, ženy to nejčastěji opráší a nadále vedou svůj normální život. Úzkost se projeví až po dlouhém zpoždění 15–20 dnů, zvláště pokud žena neočekává početí. A pak vyvstává otázka - proč došlo ke zpoždění menstruace a odkud pochází bílý výtok??

Příčiny bílého zvýraznění na pozadí zpoždění zahrnují:

 1. Selhání v hormonálním systému. Ženské pohlavní orgány podléhají reprodukční funkci a endokrinnímu systému. Všichni jsou na sobě závislí. Dojde-li k neshodám v jednom oddělení, začnou problémy v druhém. Na menstruační cyklus má velký vliv narušení hormonálního pozadí. To samo o sobě je porušováno z různých důvodů, někdy ani ve vzájemném vztahu. Jedná se o nepříznivou situaci v životním prostředí, škodlivé přísady v potravinách, užívání léků.
 2. Těhotenství. Když je dítě počato, dojde k přirozenému uzavření cervikálního kanálu - to má chránit plod před infekcemi. Proto se zpožděním menstruace v důsledku těhotenství objevuje takzvaná leucorrhoea. Výtok během těhotenství je obvykle bílý nebo průhledný, neměly by na něm být žádné krvavé sraženiny ani žádný zápach.

Problémy žen, které vedou ke zpoždění a bílému výtoku, mohou být spojeny s alergickou reakcí těla na vnější faktory. Gynekologové proto doporučují ženám nosit pouze přírodní spodní prádlo, nepoužívat kalhotky a volit vysoce kvalitní hygienické výrobky. To vše může být také příčinou zpoždění a bílého vaginálního výtoku..

Pokud je test negativní

Ženy ne vždy spěchají ke gynekologovi se zpožděním menstruace, zvláště když těhotenský test ukázal jeden proužek. Zároveň najdou mnoho důvodů, proč jejich menstruace nepřišla včas. To je jak únava, tak nedávná stresová situace. Pokud je však zpoždění doprovázeno bohatým bílým výbojem, musí žena myslet na nebezpečí a zjistit skutečný důvod. Existuje celá řada stavů, jejichž primárním příznakem je zpožděný bílý výtok..

Tyto zahrnují:

 1. Adnexitis je zánět vejcovodů a vaječníků. Nalezeno v nežném pohlaví ve věku 20-30 let. S tímto onemocněním má žena zpoždění menstruace, hojný bílý výtok, teplotu nad 39 ° C, bolest v opasku v děloze. Zánětlivý proces začíná v důsledku vniknutí mikrobů do genitálií. Adnexitis vyžaduje včasnou léčbu, bez ní je pravděpodobnost vzniku komplikací vedoucích k neplodnosti vysoká.
 2. Polycystická choroba vaječníků je gynekologické onemocnění doprovázené zvýšením tělesné teploty a rychlým přírůstkem hmotnosti. Žena s takovým endokrinním onemocněním často mění náladu, akné na pokožce se stává jejím stálým společníkem a otoky končetin se objevují pozdě odpoledne. Polycystické vaječníky blokují ovulaci, menstruace může po dlouhou dobu chybět, hojný bílý výtok. Toto onemocnění se vyvíjí spolu s endokrinní neplodností..
 3. Kandidóza. V důsledku vstupu hub Candida do genitálního traktu dochází k rozvoji tzv. Drozdů. S touto chorobou se ve svém životě setkala téměř každá žena. Kandidóza způsobuje svědění a pálení ve vnějších genitáliích. Když žena nezačne jednat, aby se zbavila nepohodlí, pak spolu s bílým výtokem začíná zpoždění menstruace..

Důvodem pro kontaktování prenatální kliniky by mělo být zpoždění 10 dní a doprovodné další příznaky způsobující nepohodlí. Ženské tělo dává signály nebezpečí z nějakého důvodu, potřebuje okamžitou a nejlépe kvalifikovanou pomoc.

Životní styl

U jakýchkoli vnějších nebo vnitřních problémů v těle se spustí obranný mechanismus. Proto může být zpoždění 5-6 dní výsledkem reakce na vnější podněty:

 • duševní a fyzické vyčerpání;
 • psychická únava;
 • extrémní a stresové situace;
 • příliš konfliktní období v životě.

Tento životní styl často vede k patologickým změnám v těle ženy. A pokud včas rozpozná problém a pokusí se změnit stav věcí, může se hormonální pozadí vrátit do předchozího stavu bez pomoci odborníků. Eliminace vnějších vlivů na reprodukční funkce (vyhýbání se stresu, odpočinek, vytvoření osobního života) obnoví menstruační cyklus. V jiném případě se žena bude muset nejen stát častým návštěvníkem gynekologické ordinace, ale také poznat odborníka, jako je psycholog..

Léčba

Pokud se ve dnech zpožděné menstruace objeví bílý výtok, musí se žena uklidnit a odložit paniku až do lepších časů. Tím, že se bude příliš starat, může svůj stav zhoršit. Okamžitě byste se měli domluvit s lékařem a před návštěvou byste měli nezávisle určit další příznaky. Gynekolog provede všechna nezbytná vyšetření, zjistí příčinu zpoždění po několik dní a výskyt bílého výtoku a teprve poté předepíše farmakoterapii.

Samostatné užívání léků se nedoporučuje.

Je nepravděpodobné, že by žena bez zvláštního vzdělání spolehlivě určila příčinu zpoždění a alternativní léčba bílého výtoku často vede k vážným následkům. To platí zejména v případě, že viníkem je závažné gynekologické onemocnění..

Ve vzácných případech dospěje lékař na základě obdržených analýz k závěru - je zdravá. Proč tedy došlo ke zpoždění menstruace a vaginální výtok zbělel? Odpověď na tuto otázku je docela jednoduchá. Porušení menstruačního cyklu bylo vyvoláno vnějšími faktory, které neovlivňují reprodukční funkci.

 1. Nedostatečná nebo nedostatečná hygiena. Anatomie ženy vyžaduje důkladné a každodenní čištění. Procedura se nejlépe provádí zepředu dozadu - provádí se tak, aby se vyloučily škodlivé bakterie z konečníku ze vstupu do genitálního traktu. Doporučuje se osprchovat se speciálními hygienickými výrobky, ale pokud žena trpí alergickými reakcemi, je lepší je odmítnout. V tomto případě můžete použít odvar z heřmánku - toto přírodní protizánětlivé činidlo je skvělé pro intimní hygienu.
 2. Syntetické spodní prádlo. Kupodivu latence a bílý výtok z takových věcí nejsou vůbec neobvyklé. Kvůli svému zdraví by žena měla zanedbávat svou krásu a nosit pouze spodní prádlo z přírodních tkanin. Umožňuje pokožce dýchat, eliminuje podráždění a zánět.
 3. Nevybíravý sex. Dokonce i chráněný sex s častými partnerskými změnami může vést k poruchám v ženském těle v podobě zpoždění a výskytu bílého vaginálního výtoku. Žena se musí soustředit na jednoho sexuálního partnera a zároveň si být jistá jeho zdravím.

Mimochodem, muž by se měl také starat o osobní hygienu a používat přírodní spodní prádlo. Koneckonců, různé bakterie a mikroby tak snadno přecházejí ze sexuálního partnera..

Někdy jsou ženě předepsány sedativa, aby se vyloučilo zpoždění. K tomu dochází, když jsou příčinou poruchy psychologické faktory ovlivňující centrální nervový systém..

Hlavní chybou ženy je nečinnost po vyloučení těhotenství se zpožděním. I kdyby se menstruace obnovila 15. – 16. Den, nikdo nemůže zaručit, že se situace nebude opakovat v příštím menstruačním cyklu. Žena nemůže být lhostejná ke svému vlastnímu zdraví, zvláště když dochází k vaginálnímu výtoku neznámého původu. Je lepší zabránit nebezpečným následkům, než se neúspěšně pokusit léčit jejich příčinu později..

Proč dochází k leucorrhoea, když je menstruace zpožděna

Zpoždění je způsobeno různými faktory, interními i externími. Někdy je třeba navštívit lékaře a složitou léčbu. Častým příznakem je zpožděné období a bílý výtok, který je ve většině případů alarmující. Takový příznak může také naznačovat úspěšné oplodnění. Kromě toho může být bělavý výtok na pozadí absence menstruace projevem nebezpečných gynekologických onemocnění. Samoléčba je přísně zakázána. Terapie je zvolena až po sérii diagnostických vyšetření. Účinnou léčbu může zvolit pouze lékař.

Bělavý výtok může být příznakem různých nemocí.

Co způsobuje bílý výboj

Když se objeví leucorrhoea, měli byste nejprve vyloučit možnost vlivu cizích faktorů. Toto zvýraznění na pozadí zpoždění může naznačovat:

 • pravidelné stresové situace;
 • dodržování monotónních diet nebo půstu;
 • nadměrná fyzická aktivita;
 • užívání antibakteriálních léků;
 • spontánní změna hmotnosti;
 • změna místa bydliště;
 • užívání hormonálních léků;
 • nedodržování pravidel osobní hygieny;
 • nošení syntetického spodního prádla;
Příčinou je někdy prudký pokles hmotnosti
 • otrava těla toxiny, jako je alkohol, drogy, tabák;
 • klimatická změna;
 • určitá dědičná predispozice.

Bílý výtok nemusí vždy vyžadovat ošetření. Někdy je tento příznak normální. Pouze lékař může určit příčinu leucorrhoea. Bez příslušných vyšetření to nebude fungovat.

Může těhotenství způsobit výtok?

Těhotenství by mělo být podezřelé, pokud je menstruace opožděna nejméně o 3 dny a žena je sexuálně aktivní. V tomto případě je bílý výtok místo krvácení tajemstvím, které chrání dělohu před možným průnikem infekčního procesu..

Další znaky jsou:

 • zvýšená citlivost prsu;
 • časté výkyvy nálady;
 • zvýšená podrážděnost;
Jedním ze znaků těhotenství je citlivost na silný zápach.
 • změna preferencí potravin;
 • přecitlivělost na štiplavý zápach.

Světelný výboj je v tomto případě přítomen v raných fázích těhotenství. První věcí, kterou by žena měla udělat, je otestovat pravděpodobné oplodnění. Expresní proužky lze zakoupit v jakékoli místní lékárně.

Test bude muset být proveden 5krát v krátkém intervalu denně. Pásy se používají k zamýšlenému účelu ihned po probuzení. To vám umožní získat přesné výsledky. Kromě toho byste se měli uchýlit k krevnímu testu na hCG..

Jaké fyziologické příčiny způsobují leucorrhoea

Věkový faktor hraje obrovskou roli. V určitém věku je leucorrhoea fyziologická a nevyžaduje terapeutická opatření. Porušení v důsledku hormonálních abnormalit.

Leucorrhoea může nastat s nedostatkem progesteronu

Nestabilní hormonální hladiny jsou typické pro dospívající. Po první menstruaci se pravděpodobně objeví zpoždění o další rok. To je způsobeno nedostatečnou produkcí progesteronu..

Někdy v dospívání může být zpoždění až 2 měsíce.

Delší absence menstruace vyžaduje naléhavou návštěvu lékaře. Obvykle se cyklus postupně normalizuje sám. Tomu mohou bránit následující negativní faktory:

 • Deprese;
 • stres;
 • zhoršená ekologie;
 • nesprávná výživa;
 • špatné návyky;
 • nadměrný duševní a fyzický stres;
 • užívání určitých léků.

Leucorrhoea může naznačovat nástup menopauzy ve věku 40–55 let. Toto období se vyznačuje dlouhými zpožděními. Kromě toho se ženy stávají podrážděnými a apatickými. Nálada se neustále mění. Pozorujeme slabost, nevolnost, bolesti hlavy, závratě, ospalost. Ochranné funkce těla rychle klesají.

Leucorrhoea může být pozorována během menopauzy

V době nástupu menopauzy je ženské tělo náchylnější k infekcím a různým chorobám. Hlavní věcí v tomto případě je zajistit, aby leukorea byla výsledkem premenopauzy. Gynekolog vám to pomůže ověřit..

Při užívání hormonální antikoncepce se objevuje leukorea. Toto je často normální reakce..

Tělo se začíná přizpůsobovat cyklu vyžadovanému používanými léky. Stav se vrátí do normálu po měsíci nebo dvou.

Jaké patologie jsou možné

Nejběžnější příčinou patologické leucorrhoea je infekční proces. Často je ženě diagnostikována drozd. Takové porušení může být výsledkem mnoha negativních faktorů. Lze také detekovat pohlavně přenosné infekce, při nichž bude žena i její partner potřebovat léčbu.

Bílý výtok může být známkou zánětu vaječníků.

Další častou příčinou jsou záněty a gynekologická onemocnění. Zpoždění v kombinaci s leucorrhoea je výsledkem zánětu přívěsků nebo vaječníků. Může to být důsledek nedávného nachlazení.

Hormonální narušení také způsobuje nepřítomnost menstruace a bělavý výtok. Takové příznaky naznačují narušení funkce vaječníků, nadledvin, štítné žlázy a hypofýzy. Doporučuje se hormonální terapie.

Leucorrhoea je běžná u žen s cukrovkou. Tento jev je také možný u:

 • léčba hormonálními a antibakteriálními léky;
 • snížení ochranných funkcí těla;
 • alergie na výrobky osobní péče.

Jaké zkoušky složit

Pokud existují abnormality, které nejsou fyziologické, měli byste se poradit s lékařem. To vám umožní stanovit pravděpodobné současné patologické procesy a zahájit léčbu včas..

Diagnostika zahrnuje ultrazvukové vyšetření

Lékař doporučuje ženě:

 • Ultrazvuk;
 • krevní test;
 • Analýza moči;
 • rozmazání;
 • gynekologické vyšetření.

Lékař poslouchá pacienta a analyzuje přítomné příznaky. V případě potřeby je předepsána léčba.

Co dělat v případě odmítnutí

První věcí, kterou musíte udělat v případě zpoždění a leucorrhoea, je provést těhotenský test. Kromě toho byste měli věnovat pozornost dalším příznakům. Naléhavá potřeba poradit se s lékařem, když:

 • nevolnost;
 • zvracení;
 • závrať;
 • slabost;
 • ospalost;
 • nepříjemný zápach ve výtoku;
 • bolest břicha;
 • točení hlavy.

Jaké sekrety by měly upozornit ženy? Podívejte se na toto v tomto videu:

Neexistují žádná jednotlivá léčebná opatření. Je důležité zjistit skutečnou příčinu odchylek. Samoléčba je kategoricky kontraindikována. Přes hlavní diagnózu musí dívka jíst správně, vzdát se špatných návyků, pít 2 litry vody denně, upřednostňovat mírnou fyzickou aktivitu. Velmi se nedoporučuje váhat navštívit lékaře..

Zpožděná menstruace a bílý výtok: vliv hormonů, těhotenství nebo patologie?

Měsíční cyklus je někdy posunutý, takže menstruace nastává dříve nebo později, než je termín. Zpoždění menstruace a bílý výtok však vyžadují pozornost ženy. Není to jen známka těhotenství, ale také příznak některých gynekologických onemocnění..

Pravděpodobnost početí

Během prvního dne zpoždění může velké množství bílého výtoku s hustou strukturou naznačovat časné těhotenství.

Bílý krémový výtok Bílý slizovitý výtok

Pomocí tohoto hlenu (viz foto) se tělo snaží chránit plod před infekcemi a dalšími negativními účinky..

Bílý hustý výtok bez zápachu není jediným znakem úspěšného početí. Na pozadí zvýšené produkce progesteronu se objevují další příznaky oplodnění:

 • zvýšení mléčných žláz a jejich citlivosti;
 • snížená imunita;
 • emoční nestabilita;
 • změna preferencí potravin;
 • zvýšená nebo snížená chuť k jídlu;
 • časté nutkání používat toaletu;
 • rozrušený gastrointestinální trakt;
 • může bolet nebo táhnout dolní část zad, dolní část břicha;
 • brnění v děloze.

I když se na základě těhotenství nevyskytují žádné bílé výboje, měla by být o sexuálně aktivní ženě rozhodnuto, že je těhotná. Je lepší koupit dva nebo tři testy najednou od různých výrobců. Po prvním postupu by měla být za několik dní provedena druhá kontrola. Od začátku zpoždění v těhotenství se hladina hCG zdvojnásobuje každých 24 hodin.

Pravděpodobnost chybného výsledku zkoušky

Domácí těhotenské testy nezaručují přesný výsledek. Falešně negativní jeden pruh může být způsoben:

 • analýza večerní moči místo ranní moči;
 • porušení pokynů;
 • minimální obsah hCG (časné těhotenství);
 • pomocí testu, jehož platnost vypršela.

Těhotenství tedy nelze vyloučit negativním testem se zpožděním menstruace, když je bílý výtok a táhne dolní část břicha. K známkám začátku období těhotenství za takových podmínek můžete přidat ospalost, zvýšenou únavu.

Pokud žena použila test správně, pak chybný výsledek nemůže být již pátý nebo sedmý den zpoždění. Do této doby dokonce i nejnižší hladina lidského choriového gonadotropinu přesahuje 25-30 mIU / ml v moči. V případě jakýchkoli pochybností je nutné darovat krev pro tento hormon v prenatální poradně. Laboratorní analýza zaručuje přesnost výsledku a lze ji provést před časem uvedeným v pokynech pro testovací proužek pro lékárny.

Změny a zpoždění související s věkem

Stav hormonálního pozadí a jeho stabilita ovlivňují měsíční cyklus. V určitém období života má vzhled transparentních sekrecí se zpožděním nebo bílým hlenem své důvody a způsoby eliminace.

Teenage změny

Od okamžiku menarche je rovnováha hormonů v těle dívky velmi nestabilní. Proto není menstruační cyklus konstantní..

V dospívání může dojít k nedostatečné produkci progesteronu. Nedostatek hormonu neumožňuje včas opustit slizniční vrstvu dělohy, takže menstruační tok může začít později.

Někdy může dojít ke zpoždění krvácení o měsíc: v listopadu chyběli a v prosinci šli včas.

Pravidelnost cyklu by měla být konečně stanovena v prvním nebo druhém roce po menarché. Pokud vaše menstruace netrvá dlouho, je nesmírně důležité ukázat dítě lékaři.

Mezi nejčastější důvody porušení předpisů mezi juniory je třeba zdůraznit:

 • špatná ekologie;
 • nervová zhroucení;
 • nevyvážená strava;
 • účinek léků.

Ve vzácných případech lékaři diagnostikují přítomnost:

 • genitální patologie;
 • poruchy v mozku;
 • infekce nebo houba.

Reprodukční věk

Žena v plodném věku má měsíční cyklus 28–32 dní. Je normální mít mírný posun, když vaše menstruace může přijít později než minulý měsíc. Jakákoli jiná porušení nelze ignorovat. Pokud nedochází k menstruaci a první týden cyklu je doprovázen bohatým bílým výtokem, je nutné provést stěr a podstoupit ultrazvukové vyšetření. Na základě výsledků vyšetření bude lékař schopen určit zdroj leucorrhoea a zvolit léčbu.

Premenopauza

Postupné vymírání reprodukčních funkcí může ovlivnit pouze povahu menstruace a dobu jejich výskytu. Toto období může trvat několik let..

Žena si začíná všímat nejprve drobných změn v podobě prodlouženého nebo slabého krvácení a také mírného zpoždění (tři až čtyři dny).

S přiblížením menopauzy nemusí slizniční vrstva dělohy vycházet každý měsíc. Musíte se však ujistit, že bílá sekrece místo menstruace je v této situaci spojena právě s menopauzou. V tomto věku se ženské tělo začíná stávat nejzranitelnějším z hlediska výskytu různých nemocí..

Kolik období může chybět

Gynekologové umožňují zpoždění menstruace o 2-3 dny za přítomnosti bílého výtoku. Vaginální tajemství by však mělo vypadat homogenně, nemělo by ženě způsobovat bolest ani jiné nepříjemné pocity..

Nejlepší je posoudit váš stav na základě délky nepřítomnosti menstruace:

První den. Doba trvání je dva nebo tři dny. Pokud je tekutina z pochvy čirá nebo bělavá a bez zápachu, neměli byste okamžitě předpokládat závažné porušení. Nemělo by to být doprovázeno svěděním, pálením, ale může vás bolet žaludek, jako u PMS.

4-7 dní. Když je namísto menstruace celý týden cyklu charakterizován bílým výtokem, je nutné navštívit lékaře. Důvod může být skrytý jak v malém selhání, tak ve vývoji patologie.

10 dní. Od tohoto okamžiku je nemožné odložit návštěvu gynekologické ordinace. Dlouhodobá absence měsíčního krvácení vyžaduje komplexní diagnózu. Včasná léčba poruch chrání před rozvojem závažných onemocnění reprodukčního systému.

11-13 dní. Se zpožděním dvou týdnů nebo více potřebuje ženské tělo pomoc. Ve většině případů neexistuje období kvůli vnějším faktorům (výživa, stres). Bez včasné eliminace se však i z nebezpečných příčin často vyvinou vážná porušení..

Důvody zpoždění u odmítnutých bílých

Zpoždění menstruace s negativním výsledkem testu a bílým výtokem se může objevit v důsledku následujících faktorů:

 1. Vnější (jednání ženy, životní styl).
 2. Sexuální (na pozadí nemocí).
 3. Hormonální (orální antikoncepce, vnitřní selhání).
 4. Ne-gynekologické (poruchy v práci jiných orgánů).

Obrovský počet důvodů, které mohou vyvolat bělavý výtok na pozadí zpoždění, komplikuje diagnózu. Proto je nemožné identifikovat problém bez pomoci lékaře..

Externí

Vagina může produkovat bělavou tekutinu s mírným zpožděním v:

 • přítomnost stresu;
 • dodržování přísných diet;
 • zvýšená fyzická aktivita;
 • antibiotická léčba;
 • užívání antidepresiv;
 • prudká změna hmotnosti;
 • stěhování;
 • hormonální léčba;
 • nesprávná intimní hygiena;
 • alergické reakce na syntetiku (spodní prádlo) a hygienické výrobky;
 • intoxikace (špatné návyky);
 • vliv povětrnostních podmínek;
 • dědičná predispozice.

Návrat normálního cyklu bude záviset pouze na ženě a touze zlepšit její zdraví. Pokud však menstruace nezačne třetí nebo pátý den, stojí za to navštívit gynekologickou ordinaci. I mírný škodlivý účinek může způsobit rozvoj závažné patologie..

Hormonální

Normální fungování hypofýzy, štítné žlázy, vaječníků a nadledvin poskytuje stabilní stav hormonálních hladin. Na pozadí se mohou objevit různé poruchy, výskyt bílého výtoku místo menstruace bez zápachu:

 • užívání antikoncepce;
 • hormonální léčba;
 • problémy s endokrinním systémem;
 • blížící se menopauza;
 • ovariální dysfunkce.

Je velmi obtížné předpovědět, o kolik se vaše menstruace zpozdí. Zjištění příčiny porušení doporučují najednou dva odborníci: gynekolog a endokrinolog.

Sexuální

Zpoždění o více než 7 dní s negativním výsledkem testu, když se táhne dolní část břicha a objeví se bílý výtok, může to znamenat gynekologickou patologii.

Doba nepřítomnosti menstruace je individuální. Zpoždění bude do značné míry ovlivněno stádiem onemocnění a aktuálním stavem hormonální rovnováhy..

Během takových gynekologických onemocnění se místo menstruace často vyskytuje leukorea:

 • eroze děložního čípku;
 • polycystický vaječník;
 • drozd (kandidóza)
 • endometritida;
 • zánětlivý proces;
 • infekční choroby;
 • benigní novotvary;
 • rakovinné nádory;
 • endometrióza.

Nehynekologické

Problémy s různými tělesnými systémy mohou nejen vyvolat zpoždění, ale také způsobit bělavý výtok místo menstruace. Tyto nemoci nesouvisí s genitáliemi:

 • problémy s gastrointestinálním traktem;
 • cukrovka.
 • poruchy štítné žlázy;
 • nemoc ledvin;
 • apendicitida;
 • retence a časté močení (cystitida).

Co by se mělo dělat

Se zpožděním je pro ženu lepší dodržovat tento akční plán:

 1. Eliminujte stres. Silné zkušenosti mohou vyvolat zpoždění menstruace o několik dní i týden. To platí zejména pro dívky, které mají zpoždění v menstruaci po prvním podání..
 2. Proveďte těhotenský test. Je lepší odložit postup až do rána s použitím první moči..
 3. Hodnotit pocity. Při absenci bolesti, pálení, svědění můžete odložit návštěvu zdravotnického zařízení, ale ne s velkým zpožděním.
 4. Jdi k doktorovi. Nejprve musíte být vyšetřeni gynekologem.

Neočekávejte, že zpoždění (pět dní a více) a bílý výtok zmizí samy. Porušování nemusí nutně souviset s vážným onemocněním, takže se nemusíte bát návštěvy lékaře. V životě každé ženy musí být pravidelná gynekologická vyšetření..

Bílý výboj na pozadí zpoždění: stojí za to panikařit

Mnoho žen se obává, když mají zpoždění v menstruaci, ať plánují těhotenství nebo ne. Přítomnost bílého výtoku během tohoto období pouze zvyšuje úzkost. Co může takový jev vyvolat? Jak objasnit situaci?

Možné příčiny bílého výtoku na pozadí opožděné menstruace

Zpožděním menstruace v medicíně je absence pravidelného krvácení v očekávaném čase. Navíc, pokud mluvíme o 5-7 dnech, pak to není důvod k vzrušení, ale pokud kritické dny nepřijdou po týdnu, pak je to důvod k tomu, abyste situaci vyjasnili, zvláště pokud se tento jev pravidelně opakuje.

Zpoždění menstruace o více než týden je důvodem k konzultaci s lékařem k objasnění situace

Zpoždění je běžné u dospívajících dívek, které právě začínají s menstruačním cyklem, a také u žen v před klimatickém období..

Zpoždění menstruace někdy doprovází žena s bílým vaginálním výtokem. A může to mít mnoho důvodů..

Těhotenství

Pokud má žena pravidelný sexuální život, a ještě více plánuje, že se stane matkou, pak se bílý výtok na pozadí zpoždění může stát jedním ze znaků početí. Jejich produkci usnadňuje hormon progesteron: slizniční zátka uzavírá otvor cervikálního kanálu, s vyloučením penetrace patogenní mikroflóry do embrya, a sekrece často zhasnou (pro některé je to nevýznamné, pro jiné je hojnější). Samotný bílý hlen má hustou konzistenci a jeho barva se může měnit od průsvitné po matnou.

Pokud výtok z bílé sliznice dává nastávající matce nepohodlí (jen pocit hlenu při absenci svědění, pálení, krvavých skvrn), pak denní vložky napraví situaci.

Jakmile žena zjistí zpoždění, může si vždy ověřit skutečnost těhotenství testem v lékárně. Ve velmi raných fázích však může někdy vykazovat falešně negativní výsledek. To lze vysvětlit různými faktory: pozdní ovulace nebo implantace embrya, patologie ledvin, nesprávné testování atd. V tomto případě by žena měla navštívit gynekologa nebo provést krevní test na hormon hCG v nejbližší laboratoři.

Bílý výtok na pozadí zpoždění je často jedním ze znaků těhotenství - test v lékárně může situaci objasnit, i když v rané fázi může vykazovat falešně negativní výsledek

Kromě toho byste měli hledat další časné příznaky těhotenství (kromě bílého výtoku): otok a bolestivost mléčných žláz, časté nutkání jít na toaletu, časté změny nálady, změny chuťových preferencí atd..

Návštěva gynekologa nebo laboratoře pomůže rozptýlit pochybnosti, stojí za to hledat další příznaky těhotenství

Video: výtok v raných fázích těhotenství

Hormonální změny

Někdy je zpoždění menstruace doprovázené bílým výtokem indikátorem hormonálních změn v ženském těle. Pokud je dámě již přes čtyřicet, mohou to být první příznaky blížící se menopauzy.

Každý organismus je individuální: některé mohou mít menopauzu ve věku čtyřiceti a jiné mohou být dobře po 50. V mnoha ohledech zde hraje roli dědičný faktor - proto stojí za to se ptát, kdy podobné změny začaly u matky, starší sestry.

Kromě selhání cyklu a přítomnosti bílého výtoku lze nástup menopauzy odhadnout podle následujících příznaků:

 • Nadměrné pocení;
 • návaly horka;
 • častá slabost, únava;
 • emoční nestabilita;
 • zhoršení stavu pokožky (snížení její pružnosti);
 • křehkost kostí.

Důvodem zpoždění a bílého výboje může být hrozící vyvrcholení.

Hormonální nerovnováha nesouvisející s věkem

Hormonální změny v ženském těle nejsou vždy spojeny s menopauzou. Zpoždění v kombinaci s bílým výtokem může být tedy příznakem následujících patologických stavů:

  Hypotyreóza Jde o pokles funkce štítné žlázy, když její hlavní hormony, tyroxin a trijodtyronin, nejsou dostatečně syntetizovány..

Zpoždění a neobvyklý výtok mohou být způsobeny sníženou funkcí štítné žlázy (nedostatečná produkce hormonů)

Nádor hypofýzy narušuje produkci ženských pohlavních hormonů LH a FSH v normálním poměru

Tyto stavy jsou korigovány pomocí hormonální terapie (zatímco léky jsou předepisovány pouze lékařem). Výsledkem je, že se hormonální pozadí pacienta normalizuje - menstruační cyklus se vrátí k normálu a bílý výtok se již neobtěžuje.

Genitální patologie

Bohatý bílý výtok, zejména se žlutavým nádechem nebo nepříjemným zápachem, je často známkou progresivního zánětlivého onemocnění vnitřních pohlavních orgánů. Zde může být několik možností:

  Adnexitida (nebo salpingo-ooforitida). Jedná se o zánět přívěsků dělohy - vaječníků a vejcovodů v důsledku proniknutí bakteriální infekce (zánět vaječníků se v medicíně nazývá ooforitida a zánět vejcovodů - salpingitida, avšak tyto orgány jsou zřídka ovlivněny samostatně kvůli jejich těsnému spojení). Adnexitida může být jednostranná nebo oboustranná, nejčastěji postihuje sexuálně aktivní ženy ve věku 20–30 let. Onemocnění je obvykle doprovázeno zpožděním, vysokou horečkou (až 39 ° C), někdy zimnicí, bolestmi v podbřišku, hnisavým výtokem s nepříjemným zápachem, nepohodlí při pohlavním styku a močením. Je důležité léčit takový zánět včas, aby se v budoucnu zabránilo vážným problémům, včetně neplodnosti..

Příčinou hojného bílého výboje během zpoždění může být adnexitida.

V polycystickém vaječníku se místo zrání folikulů s následnou ovulací tvoří mnoho malých cyst

Při erozi mohou nastat zpoždění a bělavý výtok, někdy s rozstřikem krve

Onkologické formace v děloze a děložním čípku se mohou také projevit zpožděním a vylučovaným bílým hlenem s krevními pruhy

Sexuální infekce

Výtok ve formě bílého hlenu (spolu se zpožděním nebo během normálního cyklu) lze pozorovat, pokud má žena genitální infekci (houbovou, virovou nebo bakteriální povahu):

 1. Kandidóza (plísňová infekce). Bílý výtok je poměrně hustý, má konzistenci tvarohu a vůni kyselého mléka. Žena se obává svědění (často nesnesitelného) v pochvě, stydkých pysků. Vnější genitálie jsou často oteklé a zarudlé. Mimochodem, drozd se často vyskytuje v počátečních stádiích těhotenství v důsledku přirozeného poklesu imunity a může si pravidelně připomínat po celou dobu těhotenství.
 2. Bakteriální vaginóza. Bílý výtok se vyznačuje nepříjemným rybím zápachem, může mít šedivý odstín, žena někdy pocítí pálení v pochvě.
 3. Ureaplasmóza. Bílý výboj bohatý a zakalený.
 4. Mykoplazmóza. Nedostatečný průhledný výboj.
 5. Chlamydie. Výtok může mít nažloutlý odstín s příměsí hnisu a může mít nepříjemný zápach. Někdy je vagina bolest a svědění.

Při genitální infekci může dojít k bílému výboji na pozadí zpoždění

Mnoho genitálních infekcí při nedostatečné léčbě chronizuje a pravidelně se projevuje formou relapsů.

Nemoci a stavy nesouvisející s gynekologií

V některých případech má žena zpoždění s bílým výtokem (jednorázovým nebo pravidelným) z jiných důvodů, které přímo nesouvisí s gynekologickou sférou. Roli hrají tyto faktory:

  Cukrovka. Jedná se o závažné onemocnění, které narušuje metabolismus a negativně ovlivňuje fungování mnoha orgánů a systémů..

Vážné onemocnění, jako je cukrovka, postihuje mnoho tělesných systémů, včetně reprodukčních

Stres může být příčinou bílého výboje v důsledku zpoždění.

Příčinou problému může být prudký úbytek hmotnosti, což je pro tělo stres.

Metody diagnostiky problému

Pokud je menstruace opožděná a doprovází ji neobvyklý bílý výtok, musí si žena nejprve udělat domácí těhotenský test. V případě pozitivního výsledku musíte navštívit gynekologa, abyste potvrdili skutečnost těhotenství a zaregistrovali se.

Měli byste také navštívit lékaře, pokud je test negativní: je možné, že se těhotenství stále vyvíjí (ektopické není vyloučeno). Pokud ne, lékař předepíše nezbytná vyšetření a testy, aby objasnil důvod zpoždění.

Například kandidóza může být detekována během rutinního vyšetření na židli: stěny pochvy budou zahaleny do sraženého bílého hlenu. Můžete také vizuálně diagnostikovat erozi děložního čípku.

Po rutinním vyšetření na židli můžete určit drozd nebo erozi

V každém případě gynekolog odebere standardní nátěr na mikroflóru (nebo cytologický): určí počet leukocytů, aby zjistil, zda existuje zánětlivý proces. Se známkami genitálních infekcí (mykoplazma, chlamydie atd.) Bude zapotřebí příslušná studie - analýza PCR.

Cytologický nátěr určí přítomnost zánětlivého procesu (podle počtu leukocytů ve vaginálním hlenu)

Pokud existuje podezření na zánět vnitřních reprodukčních orgánů (adnexitida), polycystické nebo onkologické vzdělání, lékař pošle pacienta na ultrazvukové vyšetření. U netehotných žen se obvykle používá transvaginální metoda.

Zánět vnitřních pohlavních orgánů, novotvar nebo polycystické onemocnění budou stanoveny ultrazvukovým vyšetřením

Mám zpoždění 7 dní, než byla moje menstruace vždy včas, je mi 21 let, mám dítě, testy jsou negativní, velmi se bojím, že jsem si všechno přečetla, a bojím se, že těhotenství je mimoděložní, pod břichem bolí mírné bolesti... Řekněte mi, co to je? A je tu také bílý výboj...

26. května 2014

Gritsko Marta Igorevna odpovídá:

Ultrazvukový diagnostik, porodník-gynekolog druhé kategorie, Ph.D..

Doporučuji vám nejprve projít ultrazvukem pánevních orgánů, je prakticky nemožné vyvodit závěry.

https://www.health-ua.org/tag/62230-zaderzhka-mesyachnih-idut-belie-videleniya.html

Pokud máte podezření na hormonální problémy, budete potřebovat krevní test na ženské pohlavní hormony a hormony štítné žlázy. V takové situaci je lepší být sledován gynekologem-endokrinologem. Možná budete potřebovat ultrazvuk nadledvin, MRI nebo počítačovou tomografii mozku (k detekci nádoru hypofýzy).

Pokud existuje podezření na hormonální nerovnováhu, gynekolog vám předepíše krevní test na hormony, možná budete muset konzultovat endokrinologa

Recenze žen

Je zajímavé, že na internetových fórech ženy mluví o bílém výtoku kvůli zpoždění pouze v souvislosti s těhotenstvím. Je zřejmé, že je to způsobeno skutečností, že téma nejrůznějších známek úspěšné koncepce je jedním z nejdůležitějších. A pokud jde o další případy bílého výtoku (kvůli patologii, infekci, hormonálnímu narušení), pak se otázka přítomnosti nebo nepřítomnosti zpoždění jednoduše nezvýrazňuje (jen těhotenství není plánováno a žena nečeká na strach z nepřítomnosti menstruace).

Ale můj výtok právě začal během těhotenství. Postupně z hustých bílků zbledly vodnatě. Uzávěrka je nyní 20 týdnů.

Anna 83

https://www.babyplan.ru/questions/50348-belye-vydeleniya-kak-priznak-beremennosti/

Mohu říci konkrétně o sobě. Pro mě je silný bílý výtok známkou druhé fáze a aktivní produkce progesteronu. Ale před menstruací ztenčují a den nebo dva před menstruací mám tekutý výtok. A v těhotenském cyklu pokračoval bílý hustý výtok, nebo byl suchý. Pro mě to byla známka těhotenství: menstruace měla být a výtok se neztenčil. Test byl zpočátku s jedním pruhem, ale v den zpoždění byl pruhovaný.

katrusya123

https://www.babyplan.ru/questions/50348-belye-vydeleniya-kak-priznak-beremennosti/

Se zpožděním mám hojný krémový bílý výtok, což znamená těhotenství.

lya_sya

https://www.u-mama.ru/forum/waiting-baby/want-baby/235202/

Mnoho žen se bojí bílého výtoku kvůli zpožděným menstruacím. Mezitím to může být jeden ze znaků těhotenství. V některých situacích takový jev naznačuje pokračující onemocnění, někdy docela závažné. V každém případě musíte kontaktovat gynekologa, aby objasnil váš stav.

Zpožděná menstruace a bílý výtok: nuance ženského těla nebo důvod k běhu k lékaři

Zpoždění menstruace děsí každou dívku (ženu), zvláště pokud je přítomen bílý výtok, protože důvody tohoto stavu se mohou lišit. Trvání cyklu každé ženy, která nemá vážné zdravotní problémy, je individuální, ale v průměru je jeho trvání 26-32 dní.

Je možné hovořit o zpoždění menstruace, pokud k němu nedošlo v období od 5 do 10 dnů od očekávaného data zahájení.

Zpoždění menstruace a bílý výtok u některých žen je pozorováno pravidelně, téměř každý měsíc, zatímco u jiných je tento jev vzácný a vyvolává obavy..

Tyto příznaky mohou být nejen výsledkem fyziologických změn, ke kterým dochází v ženském těle, ale také naznačují přítomnost vyvíjejícího se onemocnění..

Co dělat v případě zpoždění bez těhotenství

Samozřejmě, první akcí ženy, která je sexuálně aktivní, bez ohledu na jeho pravidelnost a intenzitu, by mělo být vyloučení možného těhotenství, když se objeví zpoždění..

K tomu stačí koupit 2-3 těhotenské testy, mohou být použity od druhého dne zpoždění. Musíte si koupit několik testů od různých výrobců, protože testy se často ukáží jako vadné. Přečtěte si více: kdy a jak provést těhotenský test →

S jakýmkoli výsledkem domácí studie by měl být test opakován po několika dnech, pokud období ještě nenastalo. Je důležité si uvědomit, že při určování těhotenství testy. V některých případech může být výsledek nejen falešně pozitivní, ale také falešně negativní..

Pokud nedojde k těhotenství a menstruace nenastala do 5 dnů od očekávaného data, měli byste:

 1. Uklidněte se a nebuďte nervózní. Panika v takových věcech nepomůže a zbytečné starosti mohou situaci zhoršit, protože stres často přispívá k tomu, že se objeví zpoždění..
 2. Věnujte pozornost přítomnosti nebo nepřítomnosti výboje. Pokud jsou k dispozici, musíte vyhodnotit jejich povahu, tj. Množství, barvu, konzistenci, vůni.
 3. Zkuste si vzpomenout na minulý měsíc a události: stresové situace, nemoci (dokonce i běžné nachlazení), užívání léků, cestování letadlem.
 4. Pokud se vaše menstruace zpozdí o 10 a více dní, poraďte se s gynekologem.

Mnoho dívek, zejména mladých, se bojí jít k lékaři, pokud dojde ke zpoždění, protože se obávají slyšet o nechtěném těhotenství nebo jakékoli nemoci. Ale takové návštěvy byste se neměli bát. Jasná diagnóza je vždy lepší než neznámá.

Problém sám o sobě nezmizí, ale může se zhoršit. Jakákoli nemoc je vždy snadnější léčit v rané fázi. Přečtěte si více o důvodech zpoždění menstruace →

Příčiny bílého výboje

Zpoždění v menstruaci, jako je výskyt bílého výtoku, je běžný a může existovat mnoho důvodů pro vznik takového stavu, ale pouze lékař může po vyšetření určit konkrétní..

Mezi nejčastější příčiny opožděné menstruace patří:

 1. Těhotenství. V raných fázích těhotenství dochází v těle každé ženy ke změnám způsobeným změnou hormonálních hladin, což často vede k výskytu bílého výtoku. Bohatý výtok v rané fázi obvykle naznačuje, že se tělo aktivně připravuje na následné nošení dítěte a je vytvořena zátka, jejímž účelem je chránit dítě před možnou infekcí.
 2. Gynekologická onemocnění. Pokud je se zpožděním menstruace test negativní a dochází k bílému výtoku, může to znamenat přítomnost onemocnění, například zánětlivého procesu ve vaječníku nebo v děloze. Tento stav může být důsledkem nedávného nachlazení, které vyžadovalo dlouhou a komplexní léčbu s použitím mnoha léků. V tomto případě lékař odkáže ženu na testy, odebere nátěry a provede ultrazvuk.
 3. Infekční onemocnění, z nichž nejčastější je drozd (kandidóza). K rozvoji onemocnění vždy dochází na pozadí snížení imunity, v důsledku čehož se bakterie rodu Candida, které jsou součástí přirozené mikroflóry pohlavních orgánů, začínají množit. Infekce však mohou být jiného druhu, závažnější a vyžadují dlouhodobou léčbu..
 4. Hormonální nerovnováha. Hormonální poruchy v ženském těle řeší lékař úzké specializace - gynekolog-endokrinolog, který po provedení nezbytného vyšetření může odhalit přítomnost poruch v práci mnoha orgánů, například štítné žlázy, nadledvin, hypofýzy, vaječníků, což způsobuje nerovnováhu v hormonálních hladinách a mnoho doprovodných onemocnění. V tomto případě lékař předepíše terapii hormonálními léky k doplnění chybějících hormonálních hladin.
 5. Stresující situace. Tato příčina opožděné menstruace je běžná. Neustálé napětí, úzkost, nervy - to vše často vede k porušení menstruačního cyklu. Přítomnost bílého výtoku je v tomto případě známkou toho, že by menstruace měla brzy začít. V takových případech lékaři doporučují odpočinek a užívání mírných sedativ, protože dlouhé doby zpoždění způsobené stresem mohou mít vážné následky..

Jiné příčiny bílého výboje

Kromě toho se může objevit bílý výtok ženy bez vztahu se zpožděním menstruace..

Důvody pro hojnou leucorrhoea mohou být:

 • užívání antibiotik;
 • hormonální antikoncepce;
 • cukrovka;
 • alergie na složky produktů pro intimní hygienu;
 • alergie na určitý typ vložek;
 • nekvalitní spodní prádlo ze syntetických vláken;
 • oslabení imunitního systému;
 • pravidelné přejídání;
 • nadváha;
 • jíst příliš kořeněná nebo kyselá jídla ve velkém množství;
 • náhlá ztráta hmotnosti;
 • prudká změna klimatických podmínek;
 • začátek menopauzy.

Vzhledem k dlouhému seznamu možných příčin byste měli co nejdříve navštívit svého lékaře. Návštěva odborníka by měla být naléhavá, pokud má bílý výtok nepříjemný zápach, na sliznicích vnějších genitálií se objevují vředy a pustuly, svědění a pálení.

V některých případech je příčinou vzniku bílého výtoku nesprávný výběr produktů pro intimní hygienu nebo nedodržování jeho pravidel.

K praní musíte použít speciální výrobky nebo jemné dětské mýdlo, vyhněte se používání běžného toaletního mýdla jakékoli značky i domácnosti.

Domácí mýdlo, stejně jako běžné toaletní mýdlo, velmi vysušuje pokožku, způsobuje podráždění jemné sliznice v intimní oblasti a nutí tělo, aby zvýšilo produkci přirozených sekretů na ochranu. To platí zejména pro ženy trpící různými typy alergických reakcí..

Hlavní chybou mnoha žen v jakémkoli věku je to, že když dojde ke zpoždění, s vyloučením možného těhotenství, uklidní se a nepovažují za nutné navštívit gynekologa, ale prostě čekají na to, až bude problém odstraněn samostatně.

Ale i když zpožděná menstruace začne o 10-20 dní později, nebude existovat záruka, že se situace nebude opakovat příští měsíc, protože důvod zpoždění nebyl stanoven a nebyl odstraněn.

Jakékoli zpoždění, zejména v případě hojného výboje, by mělo být vnímáno jako alarmující signál z těla, který naznačuje narušení jeho práce. Tyto projevy byste neměli ignorovat. Lhostejný přístup ke svému zdraví často vede k rozvoji závažných onemocnění, zejména k neplodnosti.

Autor: Irina Smirnova,
speciálně pro Mama66.ru

Bílý výtok se zpožděnou menstruací

Při sledování rysů menstruačního cyklu většina žen ví, že výskyt bílého výtoku je přirozený jev a nevyžaduje velké obavy. Vše se mění ve vzácných případech, kdy dochází ke zpoždění menstruace a místo toho se objeví bílý výtok. Existuje mnoho důvodů pro tuto anomálii..

Zpoždění a výtok jako příznak těhotenství

Druhá polovina menstruačního cyklu je zaměřena na přípravu těla na možné oplodnění. Nejvyšší šance na početí dítěte existuje do 48 hodin poté, co vajíčko opustí folikul. Je však obtížné přesně sledovat tento proces, proto období plus nebo minus jeden týden před a po očekávané ovulaci lze považovat za úrodné okno. Pravděpodobnost těhotenství se zvyšuje, pokud má váš partner příliš životaschopné spermie, které mohou žít ve vejcovodech až 7 dní a počkat, až se vajíčko uvolní.

Zpoždění menstruace o 2 nebo 3 dny a bílý výtok v tomto případě může znamenat, že se vajíčko dostalo po oplodnění do dělohy. Výsledkem je, že menstruační krvácení nezačne, ale místo toho bude žluté tělo nadále aktivně produkovat progesteron. Pod vlivem tohoto hormonu a zvýšením hladiny hCG zůstávají sekrece bílé a poměrně silné, jako tomu bylo po ovulaci..

Bílý hustý výtok během těhotenství

V prvním a druhém trimestru se uvolňuje nadměrné množství leucorrhoea a barva se mění na průhlednou s jednotnými bílými sraženinami. Takové sekrece jsou nezbytné pro tvorbu sliznice v děložním čípku, jejímž hlavním úkolem je chránit embryo před pronikáním patogenních mikrobů a virových infekcí. Výtok u těhotných žen nemá výrazný zápach a také nezpůsobuje ženě nepohodlí.

Pokud existuje možnost početí, zkuste sledovat své pocity z prvních dnů zpoždění. Kromě absence menstruace má těhotenství velmi specifické příznaky:

 • usrkává a bolí v dolní části břicha;
 • zvětšení a bolestivost prsou;
 • pocit únavy a nízké produktivity;
 • nevolnost a ranní zvracení;
 • náhlé změny nálady;
 • vytéká malé množství krve nebo hnědé skvrny;
 • stravovací návyky jsou někdy docela divné;
 • mírné zvýšení tělesné teploty;
 • zácpa a časté nutkání močit.

Podobné příznaky se mohou objevit u netehotných žen a jsou projevem premenstruačního syndromu. V tomto případě vám těhotenský test pomůže rozlišit těhotenství od PMS..

Zpožděná menstruace s negativním testem

Co když pro pátý den neexistuje měsíční období a test trvale ukazuje jeden proužek? Znamená to, že jste vážně nemocní? Vůbec ne.

Za prvé, pokud máte zpoždění v menstruaci, táhne se vaše spodní břicho a je hodně bílého výtoku, ale test je negativní, to neznamená, že neexistuje těhotenství. Je to všechno o hladině chorionického gonadotropinu (hCG). Začíná vyniknout v prvních hodinách těhotenství a stoupá na přibližně 10 týdnů. Hladina hCG v krvi a moči je však jiná a ve druhém případě je nižší a testy ji nemusí rozpoznat do 12 nebo 16 dnů po početí. Pokud tedy menstruace nezačne, zkuste použít test o něco později nebo si 9. nebo 11. den zpoždění proveďte krevní test na hCG..

A také musíte zjistit, kolik dní lze považovat za zpoždění. Normální cyklus se pohybuje od 26 do 35 dnů, přičemž ženy mají někdy kratší cykly 21–24 dní. V ideálním případě každé období přichází přibližně ve stejném intervalu a počet dní v cyklu pro konkrétní dívku se příliš nemění. Ne všechny menstruační cykly jsou však naprosto pravidelné. U mnoha žen je rozdíl 5-6 dní normální..

I ženy se stabilním cyklem se mohou setkat s podobným zpožděním z následujících důvodů:

 • stres a přetížení v práci nebo ve škole;
 • ostré klimatické změny;
 • hormonální změny spojené s pubertou nebo premenopauzou;
 • ukončení užívání hormonální antikoncepce;
 • prudké zvýšení nebo snížení tělesné hmotnosti.

Ženský reprodukční systém je vysoce závislý na hormonech, za jejichž produkci jsou odpovědné orgány endokrinního systému. Změny v životním stylu a návycích proto mohou ovlivnit nejen emoční a fyziologický stav ženy, ale také přinést změny v hormonálním systému..

Absence menstruace po dobu 3 nebo 4 dnů s negativním testem a přítomnost bílého výtoku ještě není významným zpožděním. Nedostatek kritických dnů by měl být důvodem k obavám, pokud od začátku předchozí menstruace uplynulo více než 35 dní. U dívek, které mají průměrnou dobu cyklu 25–26 dní, je zpoždění 9–10 dní ode dne, kdy obvykle začíná menstruace.

Zpožděný a bílý výtok u dospívajících

Menstruační cyklus se začíná zlepšovat u dívek ve věku od 11 do 13 let. Vzhledem k tomu, že tělo dosud nevytvořilo hormonální pozadí, lze nepravidelnost menstruace považovat za variantu normy. Zpoždění menstruace o 1 den a obvyklý bílý výtok u teenagera nejsou anomálií. Alarmujícím signálem by měla být absence menstruačního krvácení desátého dne v řadě nebo zpoždění čtyř nebo pěti dnů, kdy se dívčin žaludek silně táhne, teplota stoupá a jsou přítomny příznaky obecné malátnosti.

Při neustálých poruchách cyklu musí být teenager pravidelně sledován lékařem.

Měli byste také věnovat pozornost povaze přiděleného tajemství. Normálně má jednotnou konzistenci, bez nepříjemného zápachu a souvisejícího nepohodlí..

Během období hormonálních změn je tělo oslabené a náchylné k různým druhům infekcí. Vzhled šedého nebo zeleného odstínu v leucorrhoea, tekutá konzistence nebo sraženiny mohou naznačovat bakteriální infekci.

Menstruační dysfunkce

Za regulaci menstruačního cyklu je zodpovědný komplexní hormonální systém, na jehož tvorbě se podílí:

 1. Hypofýza. Zde se produkují hormony, které jsou odpovědné za endokrinní systém a reprodukční systém..
 2. Mozková kůra a hypotalamus reagují na psychoemoční stav ženy a regulují sekreci hormonů hypofýzy do krve.
 3. Ve vaječnících pod vlivem hormonů hypofýzy dochází k syntéze pohlavních hormonů - estrogenu a progesteronu. Střídavě rozdělují cyklus na fáze a jsou indikátory početí nebo jeho absence..
 4. Děloha, vejcovody a pochva hrají klíčovou roli při koncepci a nástupu menstruace.

Pokud je těhotenský test negativní a doba, po které žaludek táhne a je pozorován bílý výtok, trvá 7 nebo 8 dní, je třeba hledat důvody u menstruačních dysfunkcí.

K selhání může dojít v kterékoli fázi regulace menstruačního cyklu:

 1. Kortikální hypotalamická funkce reaguje na závažné emoční a duševní poruchy. Dlouhodobý pobyt ve stresující situaci, prudký přírůstek hmotnosti nebo úbytek hmotnosti může být vnímán tělem jako nepříznivý čas pro narození potomka. V důsledku toho se vyvíjí amenorea - předčasné vyhynutí reprodukční funkce a zastavení menstruace. V ostatních případech je pozorována oligomenorea - menstruace každé dva nebo tři měsíce.
 2. Dysfunkce hypofýzy vedou k vážným následkům pro celý lidský endokrinní systém - štítnou žlázu, pankreas, nadledviny, vaječníky a hypotalamus. Nemoci hypofýzy vedou k poruchám všech tělesných systémů, včetně reprodukčních. Je plná nepravidelných období a neplodnosti..
 3. Dysfunkce vaječníků jsou často sekundární povahy a jsou vyvolány hormonální nerovnováhou. V důsledku toho dochází k poruchám zrání folikulu, vajíčko nezraje a nemůže dojít k ovulaci. V tomto případě je ženě dominován estrogen a progesteron není schopen produkovat, což vede k dlouhé absenci kritických dnů..
 4. Nedostatek optimálního hormonálního pozadí je úrodnou půdou pro vývoj patologických stavů dělohy, endometria a vaginální mikroflóry. Zpoždění menstruace tedy může být doprovodným příznakem různých zánětlivých onemocnění..

Patologické příčiny retence a bílého výtoku

Zánět přídavných látek

Adnexitis je zánětlivá patologie vaječníků a vejcovodů. Rozlišujte mezi primární a sekundární adnexitidou. První je vyvolána přímou interakcí s infekčním agens v důsledku nechráněného pohlavního styku, špatné hygieny intimní oblasti nebo snížené imunity. Sekundární - způsobené infekcí břišních orgánů.

Při takovém zánětu se žena obává akutních bolestí břicha, horečky a onemocnění. Pokud není léčena akutní fáze onemocnění, vyvíjí se chronická forma, při které jsou bolestivé příznaky o něco méně výrazné a mohou se během pohlavního styku zesílit. Chronický zánět přívěsků vede k nepravidelnostem v menstruačním cyklu a může se projevit zpožděním asi 6 dnů a bílým výtokem sraženinami.

Delší prognóza adnexitidy slibuje rozvoj neplodnosti a časné menopauzy.

Syndrom polycystických vaječníků

Ovariální dysfunkce, která je odpovědí na řadu endokrinních poruch. Patologie je běžná u žen v plodném věku a je způsobena nesprávnou sekrecí hormonů. Takové selhání může být vyvoláno onemocněním hypofýzy, štítné žlázy nebo poruchou sekrece inzulínu slinivkou břišní..

V tomto stavu produkují vaječníky velké množství estrogenu a androgenu, což vede k nepravidelné ovulaci. Výsledkem je, že vaječná buňka odumírá ve folikulu a nelze vytvořit žluté tělo, které produkuje progesteron. Pokud druhá fáze cyklu neprobíhá podle plánu, nemůže skončit ani těhotenstvím, ani menstruací. U polycystických vaječníků je oligomenorea častá. Menstruace se vyskytuje asi osmkrát za měsíc.

Pokud není patologie léčena, může to vést k úplnému zániku reprodukční funkce..

Špatné hormonální pozadí často vede k obezitě, akné, ovariálním cystám a hyperplazii endometria. I když menstruace nenastává, u žen se mohou objevit přetrvávající příznaky PMS: bolesti dolní části břicha, deprese, únava, otoky a citlivost v prsou. Často je pozorován hojný bílý výboj.

Hustý bílý výboj

Kandidóza

Plísňová infekce způsobená druhem oportunistických hub Candida. Ačkoli samotná houba není v žádném případě schopna oddálit kritické dny, její šíření do pochvy může mít druhotnou povahu a způsobit bílé výtoky na spodním prádle..

Podmíněně patogenní mikroorganismy jsou jedny z prvních, které reagují na změny v kyselém prostředí vaginální mikroflóry. K těmto změnám mohou vést narušení imunitního systému a hormonální poruchy. Vzhled drozdů spolu se zpožděním tedy může naznačovat přítomnost jakýchkoli změn v ženském těle..

Houba se často objevuje na začátku těhotenství, kdy je imunitní systém spíše slabý a dochází k hormonálním změnám. Pokud nedošlo k početí, může být takový obraz výsledkem hormonálního narušení..

U drozdů může být výskyt bílého výtoku doprovázen zpožděním asi 5 dnů a svěděním v genitální oblasti. Konzistence výtoku u tohoto onemocnění je hrudkovitá a může připomínat tvaroh. A také pro kandidózu je charakteristický vzhled specifické vůně fermentovaného mléka. V případě pokročilé plísňové infekce může žena pociťovat bolest při pohlavním styku a pocit pálení při močení. Zvýraznění může být bílé nebo šedé nebo dokonce zelené..

Bílý výtok s drozdem

Diagnostika a léčba menstruačních nepravidelností

Neobvyklý bílý výtok s opožděným obdobím vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc.

K určení příčiny problému musí lékař provést následující diagnostické kroky:

 • provést vizuální kontrolu;
 • udělat kolposkopii;
 • stěr z mikroflóry;
 • sbírat biologické materiály pro cytologii;
 • provést transvaginální ultrazvukové vyšetření.

Po obdržení výsledků vašich testů provede gynekolog diagnostiku a v případě potřeby předepíše vhodnou terapii.

Není možné nezávisle určit, proč místo menstruace existují bílé výboje. S neustálým zpožděním by ženy měly pravidelně chodit na vyšetření ke gynekologovi, aby nezmeškal vývoj nebezpečných patologií.

Několikadenní zpoždění a bílé výtoky obvykle nejsou důvodem k obavám. Je však důležité, aby žena sledovala své vlastní blaho. Pokud se příznaky malátnosti objeví během zpoždění, je důležité co nejdříve podstoupit testování. Vhodnými kroky ke zjištění příčin zpoždění můžete uklidnit svou vlastní úzkost a zabránit vzniku delších nepravidelností menstruace..