Bílý výtok se zpožděnou menstruací

Při sledování rysů menstruačního cyklu většina žen ví, že výskyt bílého výtoku je přirozený jev a nevyžaduje velké obavy. Vše se mění ve vzácných případech, kdy dochází ke zpoždění menstruace a místo toho se objeví bílý výtok. Existuje mnoho důvodů pro tuto anomálii..

Zpoždění a výtok jako příznak těhotenství

Druhá polovina menstruačního cyklu je zaměřena na přípravu těla na možné oplodnění. Nejvyšší šance na početí dítěte existuje do 48 hodin poté, co vajíčko opustí folikul. Je však obtížné přesně sledovat tento proces, proto období plus nebo minus jeden týden před a po očekávané ovulaci lze považovat za úrodné okno. Pravděpodobnost těhotenství se zvyšuje, pokud má váš partner příliš životaschopné spermie, které mohou žít ve vejcovodech až 7 dní a počkat, až se vajíčko uvolní.

Zpoždění menstruace o 2 nebo 3 dny a bílý výtok v tomto případě může znamenat, že se vajíčko dostalo po oplodnění do dělohy. Výsledkem je, že menstruační krvácení nezačne, ale místo toho bude žluté tělo nadále aktivně produkovat progesteron. Pod vlivem tohoto hormonu a zvýšením hladiny hCG zůstávají sekrece bílé a poměrně silné, jako tomu bylo po ovulaci..

Bílý hustý výtok během těhotenství

V prvním a druhém trimestru se uvolňuje nadměrné množství leucorrhoea a barva se mění na průhlednou s jednotnými bílými sraženinami. Takové sekrece jsou nezbytné pro tvorbu sliznice v děložním čípku, jejímž hlavním úkolem je chránit embryo před pronikáním patogenních mikrobů a virových infekcí. Výtok u těhotných žen nemá výrazný zápach a také nezpůsobuje ženě nepohodlí.

Pokud existuje možnost početí, zkuste sledovat své pocity z prvních dnů zpoždění. Kromě absence menstruace má těhotenství velmi specifické příznaky:

 • usrkává a bolí v dolní části břicha;
 • zvětšení a bolestivost prsou;
 • pocit únavy a nízké produktivity;
 • nevolnost a ranní zvracení;
 • náhlé změny nálady;
 • vytéká malé množství krve nebo hnědé skvrny;
 • stravovací návyky jsou někdy docela divné;
 • mírné zvýšení tělesné teploty;
 • zácpa a časté nutkání močit.

Podobné příznaky se mohou objevit u netehotných žen a jsou projevem premenstruačního syndromu. V tomto případě vám těhotenský test pomůže rozlišit těhotenství od PMS..

Zpožděná menstruace s negativním testem

Co když pro pátý den neexistuje měsíční období a test trvale ukazuje jeden proužek? Znamená to, že jste vážně nemocní? Vůbec ne.

Za prvé, pokud máte zpoždění v menstruaci, táhne se vaše spodní břicho a je hodně bílého výtoku, ale test je negativní, to neznamená, že neexistuje těhotenství. Je to všechno o hladině chorionického gonadotropinu (hCG). Začíná vyniknout v prvních hodinách těhotenství a stoupá na přibližně 10 týdnů. Hladina hCG v krvi a moči je však jiná a ve druhém případě je nižší a testy ji nemusí rozpoznat do 12 nebo 16 dnů po početí. Pokud tedy menstruace nezačne, zkuste použít test o něco později nebo si 9. nebo 11. den zpoždění proveďte krevní test na hCG..

A také musíte zjistit, kolik dní lze považovat za zpoždění. Normální cyklus se pohybuje od 26 do 35 dnů, přičemž ženy mají někdy kratší cykly 21–24 dní. V ideálním případě každé období přichází přibližně ve stejném intervalu a počet dní v cyklu pro konkrétní dívku se příliš nemění. Ne všechny menstruační cykly jsou však naprosto pravidelné. U mnoha žen je rozdíl 5-6 dní normální..

I ženy se stabilním cyklem se mohou setkat s podobným zpožděním z následujících důvodů:

 • stres a přetížení v práci nebo ve škole;
 • ostré klimatické změny;
 • hormonální změny spojené s pubertou nebo premenopauzou;
 • ukončení užívání hormonální antikoncepce;
 • prudké zvýšení nebo snížení tělesné hmotnosti.

Ženský reprodukční systém je vysoce závislý na hormonech, za jejichž produkci jsou odpovědné orgány endokrinního systému. Změny v životním stylu a návycích proto mohou ovlivnit nejen emoční a fyziologický stav ženy, ale také přinést změny v hormonálním systému..

Absence menstruace po dobu 3 nebo 4 dnů s negativním testem a přítomnost bílého výtoku ještě není významným zpožděním. Nedostatek kritických dnů by měl být důvodem k obavám, pokud od začátku předchozí menstruace uplynulo více než 35 dní. U dívek, které mají průměrnou dobu cyklu 25–26 dní, je zpoždění 9–10 dní ode dne, kdy obvykle začíná menstruace.

Zpožděný a bílý výtok u dospívajících

Menstruační cyklus se začíná zlepšovat u dívek ve věku od 11 do 13 let. Vzhledem k tomu, že tělo dosud nevytvořilo hormonální pozadí, lze nepravidelnost menstruace považovat za variantu normy. Zpoždění menstruace o 1 den a obvyklý bílý výtok u teenagera nejsou anomálií. Alarmujícím signálem by měla být absence menstruačního krvácení desátého dne v řadě nebo zpoždění čtyř nebo pěti dnů, kdy se dívčin žaludek silně táhne, teplota stoupá a jsou přítomny příznaky obecné malátnosti.

Při neustálých poruchách cyklu musí být teenager pravidelně sledován lékařem.

Měli byste také věnovat pozornost povaze přiděleného tajemství. Normálně má jednotnou konzistenci, bez nepříjemného zápachu a souvisejícího nepohodlí..

Během období hormonálních změn je tělo oslabené a náchylné k různým druhům infekcí. Vzhled šedého nebo zeleného odstínu v leucorrhoea, tekutá konzistence nebo sraženiny mohou naznačovat bakteriální infekci.

Menstruační dysfunkce

Za regulaci menstruačního cyklu je zodpovědný komplexní hormonální systém, na jehož tvorbě se podílí:

 1. Hypofýza. Zde se produkují hormony, které jsou odpovědné za endokrinní systém a reprodukční systém..
 2. Mozková kůra a hypotalamus reagují na psychoemoční stav ženy a regulují sekreci hormonů hypofýzy do krve.
 3. Ve vaječnících pod vlivem hormonů hypofýzy dochází k syntéze pohlavních hormonů - estrogenu a progesteronu. Střídavě rozdělují cyklus na fáze a jsou indikátory početí nebo jeho absence..
 4. Děloha, vejcovody a pochva hrají klíčovou roli při koncepci a nástupu menstruace.

Pokud je těhotenský test negativní a doba, po které žaludek táhne a je pozorován bílý výtok, trvá 7 nebo 8 dní, je třeba hledat důvody u menstruačních dysfunkcí.

K selhání může dojít v kterékoli fázi regulace menstruačního cyklu:

 1. Kortikální hypotalamická funkce reaguje na závažné emoční a duševní poruchy. Dlouhodobý pobyt ve stresující situaci, prudký přírůstek hmotnosti nebo úbytek hmotnosti může být vnímán tělem jako nepříznivý čas pro narození potomka. V důsledku toho se vyvíjí amenorea - předčasné vyhynutí reprodukční funkce a zastavení menstruace. V ostatních případech je pozorována oligomenorea - menstruace každé dva nebo tři měsíce.
 2. Dysfunkce hypofýzy vedou k vážným následkům pro celý lidský endokrinní systém - štítnou žlázu, pankreas, nadledviny, vaječníky a hypotalamus. Nemoci hypofýzy vedou k poruchám všech tělesných systémů, včetně reprodukčních. Je plná nepravidelných období a neplodnosti..
 3. Dysfunkce vaječníků jsou často sekundární povahy a jsou vyvolány hormonální nerovnováhou. V důsledku toho dochází k poruchám zrání folikulu, vajíčko nezraje a nemůže dojít k ovulaci. V tomto případě je ženě dominován estrogen a progesteron není schopen produkovat, což vede k dlouhé absenci kritických dnů..
 4. Nedostatek optimálního hormonálního pozadí je úrodnou půdou pro vývoj patologických stavů dělohy, endometria a vaginální mikroflóry. Zpoždění menstruace tedy může být doprovodným příznakem různých zánětlivých onemocnění..

Patologické příčiny retence a bílého výtoku

Zánět přídavných látek

Adnexitis je zánětlivá patologie vaječníků a vejcovodů. Rozlišujte mezi primární a sekundární adnexitidou. První je vyvolána přímou interakcí s infekčním agens v důsledku nechráněného pohlavního styku, špatné hygieny intimní oblasti nebo snížené imunity. Sekundární - způsobené infekcí břišních orgánů.

Při takovém zánětu se žena obává akutních bolestí břicha, horečky a onemocnění. Pokud není léčena akutní fáze onemocnění, vyvíjí se chronická forma, při které jsou bolestivé příznaky o něco méně výrazné a mohou se během pohlavního styku zesílit. Chronický zánět přívěsků vede k nepravidelnostem v menstruačním cyklu a může se projevit zpožděním asi 6 dnů a bílým výtokem sraženinami.

Delší prognóza adnexitidy slibuje rozvoj neplodnosti a časné menopauzy.

Syndrom polycystických vaječníků

Ovariální dysfunkce, která je odpovědí na řadu endokrinních poruch. Patologie je běžná u žen v plodném věku a je způsobena nesprávnou sekrecí hormonů. Takové selhání může být vyvoláno onemocněním hypofýzy, štítné žlázy nebo poruchou sekrece inzulínu slinivkou břišní..

V tomto stavu produkují vaječníky velké množství estrogenu a androgenu, což vede k nepravidelné ovulaci. Výsledkem je, že vaječná buňka odumírá ve folikulu a nelze vytvořit žluté tělo, které produkuje progesteron. Pokud druhá fáze cyklu neprobíhá podle plánu, nemůže skončit ani těhotenstvím, ani menstruací. U polycystických vaječníků je oligomenorea častá. Menstruace se vyskytuje asi osmkrát za měsíc.

Pokud není patologie léčena, může to vést k úplnému zániku reprodukční funkce..

Špatné hormonální pozadí často vede k obezitě, akné, ovariálním cystám a hyperplazii endometria. I když menstruace nenastává, u žen se mohou objevit přetrvávající příznaky PMS: bolesti dolní části břicha, deprese, únava, otoky a citlivost v prsou. Často je pozorován hojný bílý výboj.

Hustý bílý výboj

Kandidóza

Plísňová infekce způsobená druhem oportunistických hub Candida. Ačkoli samotná houba není v žádném případě schopna oddálit kritické dny, její šíření do pochvy může mít druhotnou povahu a způsobit bílé výtoky na spodním prádle..

Podmíněně patogenní mikroorganismy jsou jedny z prvních, které reagují na změny v kyselém prostředí vaginální mikroflóry. K těmto změnám mohou vést narušení imunitního systému a hormonální poruchy. Vzhled drozdů spolu se zpožděním tedy může naznačovat přítomnost jakýchkoli změn v ženském těle..

Houba se často objevuje na začátku těhotenství, kdy je imunitní systém spíše slabý a dochází k hormonálním změnám. Pokud nedošlo k početí, může být takový obraz výsledkem hormonálního narušení..

U drozdů může být výskyt bílého výtoku doprovázen zpožděním asi 5 dnů a svěděním v genitální oblasti. Konzistence výtoku u tohoto onemocnění je hrudkovitá a může připomínat tvaroh. A také pro kandidózu je charakteristický vzhled specifické vůně fermentovaného mléka. V případě pokročilé plísňové infekce může žena pociťovat bolest při pohlavním styku a pocit pálení při močení. Zvýraznění může být bílé nebo šedé nebo dokonce zelené..

Bílý výtok s drozdem

Diagnostika a léčba menstruačních nepravidelností

Neobvyklý bílý výtok s opožděným obdobím vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc.

K určení příčiny problému musí lékař provést následující diagnostické kroky:

 • provést vizuální kontrolu;
 • udělat kolposkopii;
 • stěr z mikroflóry;
 • sbírat biologické materiály pro cytologii;
 • provést transvaginální ultrazvukové vyšetření.

Po obdržení výsledků vašich testů provede gynekolog diagnostiku a v případě potřeby předepíše vhodnou terapii.

Není možné nezávisle určit, proč místo menstruace existují bílé výboje. S neustálým zpožděním by ženy měly pravidelně chodit na vyšetření ke gynekologovi, aby nezmeškal vývoj nebezpečných patologií.

Několikadenní zpoždění a bílé výtoky obvykle nejsou důvodem k obavám. Je však důležité, aby žena sledovala své vlastní blaho. Pokud se příznaky malátnosti objeví během zpoždění, je důležité co nejdříve podstoupit testování. Vhodnými kroky ke zjištění příčin zpoždění můžete uklidnit svou vlastní úzkost a zabránit vzniku delších nepravidelností menstruace..

Zpožděná menstruace a bílý výtok: vliv hormonů, těhotenství nebo patologie?

Měsíční cyklus je někdy posunutý, takže menstruace nastává dříve nebo později, než je termín. Zpoždění menstruace a bílý výtok však vyžadují pozornost ženy. Není to jen známka těhotenství, ale také příznak některých gynekologických onemocnění..

Pravděpodobnost početí

Během prvního dne zpoždění může velké množství bílého výtoku s hustou strukturou naznačovat časné těhotenství.

Bílý krémový výtok Bílý slizovitý výtok

Pomocí tohoto hlenu (viz foto) se tělo snaží chránit plod před infekcemi a dalšími negativními účinky..

Bílý hustý výtok bez zápachu není jediným znakem úspěšného početí. Na pozadí zvýšené produkce progesteronu se objevují další příznaky oplodnění:

 • zvýšení mléčných žláz a jejich citlivosti;
 • snížená imunita;
 • emoční nestabilita;
 • změna preferencí potravin;
 • zvýšená nebo snížená chuť k jídlu;
 • časté nutkání používat toaletu;
 • rozrušený gastrointestinální trakt;
 • může bolet nebo táhnout dolní část zad, dolní část břicha;
 • brnění v děloze.

I když se na základě těhotenství nevyskytují žádné bílé výboje, měla by být o sexuálně aktivní ženě rozhodnuto, že je těhotná. Je lepší koupit dva nebo tři testy najednou od různých výrobců. Po prvním postupu by měla být za několik dní provedena druhá kontrola. Od začátku zpoždění v těhotenství se hladina hCG zdvojnásobuje každých 24 hodin.

Pravděpodobnost chybného výsledku zkoušky

Domácí těhotenské testy nezaručují přesný výsledek. Falešně negativní jeden pruh může být způsoben:

 • analýza večerní moči místo ranní moči;
 • porušení pokynů;
 • minimální obsah hCG (časné těhotenství);
 • pomocí testu, jehož platnost vypršela.

Těhotenství tedy nelze vyloučit negativním testem se zpožděním menstruace, když je bílý výtok a táhne dolní část břicha. K známkám začátku období těhotenství za takových podmínek můžete přidat ospalost, zvýšenou únavu.

Pokud žena použila test správně, pak chybný výsledek nemůže být již pátý nebo sedmý den zpoždění. Do této doby dokonce i nejnižší hladina lidského choriového gonadotropinu přesahuje 25-30 mIU / ml v moči. V případě jakýchkoli pochybností je nutné darovat krev pro tento hormon v prenatální poradně. Laboratorní analýza zaručuje přesnost výsledku a lze ji provést před časem uvedeným v pokynech pro testovací proužek pro lékárny.

Změny a zpoždění související s věkem

Stav hormonálního pozadí a jeho stabilita ovlivňují měsíční cyklus. V určitém období života má vzhled transparentních sekrecí se zpožděním nebo bílým hlenem své důvody a způsoby eliminace.

Teenage změny

Od okamžiku menarche je rovnováha hormonů v těle dívky velmi nestabilní. Proto není menstruační cyklus konstantní..

V dospívání může dojít k nedostatečné produkci progesteronu. Nedostatek hormonu neumožňuje včas opustit slizniční vrstvu dělohy, takže menstruační tok může začít později.

Někdy může dojít ke zpoždění krvácení o měsíc: v listopadu chyběli a v prosinci šli včas.

Pravidelnost cyklu by měla být konečně stanovena v prvním nebo druhém roce po menarché. Pokud vaše menstruace netrvá dlouho, je nesmírně důležité ukázat dítě lékaři.

Mezi nejčastější důvody porušení předpisů mezi juniory je třeba zdůraznit:

 • špatná ekologie;
 • nervová zhroucení;
 • nevyvážená strava;
 • účinek léků.

Ve vzácných případech lékaři diagnostikují přítomnost:

 • genitální patologie;
 • poruchy v mozku;
 • infekce nebo houba.

Reprodukční věk

Žena v plodném věku má měsíční cyklus 28–32 dní. Je normální mít mírný posun, když vaše menstruace může přijít později než minulý měsíc. Jakákoli jiná porušení nelze ignorovat. Pokud nedochází k menstruaci a první týden cyklu je doprovázen bohatým bílým výtokem, je nutné provést stěr a podstoupit ultrazvukové vyšetření. Na základě výsledků vyšetření bude lékař schopen určit zdroj leucorrhoea a zvolit léčbu.

Premenopauza

Postupné vymírání reprodukčních funkcí může ovlivnit pouze povahu menstruace a dobu jejich výskytu. Toto období může trvat několik let..

Žena si začíná všímat nejprve drobných změn v podobě prodlouženého nebo slabého krvácení a také mírného zpoždění (tři až čtyři dny).

S přiblížením menopauzy nemusí slizniční vrstva dělohy vycházet každý měsíc. Musíte se však ujistit, že bílá sekrece místo menstruace je v této situaci spojena právě s menopauzou. V tomto věku se ženské tělo začíná stávat nejzranitelnějším z hlediska výskytu různých nemocí..

Kolik období může chybět

Gynekologové umožňují zpoždění menstruace o 2-3 dny za přítomnosti bílého výtoku. Vaginální tajemství by však mělo vypadat homogenně, nemělo by ženě způsobovat bolest ani jiné nepříjemné pocity..

Nejlepší je posoudit váš stav na základě délky nepřítomnosti menstruace:

První den. Doba trvání je dva nebo tři dny. Pokud je tekutina z pochvy čirá nebo bělavá a bez zápachu, neměli byste okamžitě předpokládat závažné porušení. Nemělo by to být doprovázeno svěděním, pálením, ale může vás bolet žaludek, jako u PMS.

4-7 dní. Když je namísto menstruace celý týden cyklu charakterizován bílým výtokem, je nutné navštívit lékaře. Důvod může být skrytý jak v malém selhání, tak ve vývoji patologie.

10 dní. Od tohoto okamžiku je nemožné odložit návštěvu gynekologické ordinace. Dlouhodobá absence měsíčního krvácení vyžaduje komplexní diagnózu. Včasná léčba poruch chrání před rozvojem závažných onemocnění reprodukčního systému.

11-13 dní. Se zpožděním dvou týdnů nebo více potřebuje ženské tělo pomoc. Ve většině případů neexistuje období kvůli vnějším faktorům (výživa, stres). Bez včasné eliminace se však i z nebezpečných příčin často vyvinou vážná porušení..

Důvody zpoždění u odmítnutých bílých

Zpoždění menstruace s negativním výsledkem testu a bílým výtokem se může objevit v důsledku následujících faktorů:

 1. Vnější (jednání ženy, životní styl).
 2. Sexuální (na pozadí nemocí).
 3. Hormonální (orální antikoncepce, vnitřní selhání).
 4. Ne-gynekologické (poruchy v práci jiných orgánů).

Obrovský počet důvodů, které mohou vyvolat bělavý výtok na pozadí zpoždění, komplikuje diagnózu. Proto je nemožné identifikovat problém bez pomoci lékaře..

Externí

Vagina může produkovat bělavou tekutinu s mírným zpožděním v:

 • přítomnost stresu;
 • dodržování přísných diet;
 • zvýšená fyzická aktivita;
 • antibiotická léčba;
 • užívání antidepresiv;
 • prudká změna hmotnosti;
 • stěhování;
 • hormonální léčba;
 • nesprávná intimní hygiena;
 • alergické reakce na syntetiku (spodní prádlo) a hygienické výrobky;
 • intoxikace (špatné návyky);
 • vliv povětrnostních podmínek;
 • dědičná predispozice.

Návrat normálního cyklu bude záviset pouze na ženě a touze zlepšit její zdraví. Pokud však menstruace nezačne třetí nebo pátý den, stojí za to navštívit gynekologickou ordinaci. I mírný škodlivý účinek může způsobit rozvoj závažné patologie..

Hormonální

Normální fungování hypofýzy, štítné žlázy, vaječníků a nadledvin poskytuje stabilní stav hormonálních hladin. Na pozadí se mohou objevit různé poruchy, výskyt bílého výtoku místo menstruace bez zápachu:

 • užívání antikoncepce;
 • hormonální léčba;
 • problémy s endokrinním systémem;
 • blížící se menopauza;
 • ovariální dysfunkce.

Je velmi obtížné předpovědět, o kolik se vaše menstruace zpozdí. Zjištění příčiny porušení doporučují najednou dva odborníci: gynekolog a endokrinolog.

Sexuální

Zpoždění o více než 7 dní s negativním výsledkem testu, když se táhne dolní část břicha a objeví se bílý výtok, může to znamenat gynekologickou patologii.

Doba nepřítomnosti menstruace je individuální. Zpoždění bude do značné míry ovlivněno stádiem onemocnění a aktuálním stavem hormonální rovnováhy..

Během takových gynekologických onemocnění se místo menstruace často vyskytuje leukorea:

 • eroze děložního čípku;
 • polycystický vaječník;
 • drozd (kandidóza)
 • endometritida;
 • zánětlivý proces;
 • infekční choroby;
 • benigní novotvary;
 • rakovinné nádory;
 • endometrióza.

Nehynekologické

Problémy s různými tělesnými systémy mohou nejen vyvolat zpoždění, ale také způsobit bělavý výtok místo menstruace. Tyto nemoci nesouvisí s genitáliemi:

 • problémy s gastrointestinálním traktem;
 • cukrovka.
 • poruchy štítné žlázy;
 • nemoc ledvin;
 • apendicitida;
 • retence a časté močení (cystitida).

Co by se mělo dělat

Se zpožděním je pro ženu lepší dodržovat tento akční plán:

 1. Eliminujte stres. Silné zkušenosti mohou vyvolat zpoždění menstruace o několik dní i týden. To platí zejména pro dívky, které mají zpoždění v menstruaci po prvním podání..
 2. Proveďte těhotenský test. Je lepší odložit postup až do rána s použitím první moči..
 3. Hodnotit pocity. Při absenci bolesti, pálení, svědění můžete odložit návštěvu zdravotnického zařízení, ale ne s velkým zpožděním.
 4. Jdi k doktorovi. Nejprve musíte být vyšetřeni gynekologem.

Neočekávejte, že zpoždění (pět dní a více) a bílý výtok zmizí samy. Porušování nemusí nutně souviset s vážným onemocněním, takže se nemusíte bát návštěvy lékaře. V životě každé ženy musí být pravidelná gynekologická vyšetření..

Zpožděné období a bílý výboj

Řada žen má někdy místo menstruace bílý výtok. To je známka dysfunkce reprodukčního systému. Umí mluvit jak o neškodných účincích stresu, tak o vážném narušení endokrinního systému. Pokud namísto menstruace bílý výtok přetrvává déle než 3 dny, musí pacientka podstoupit vyšetření, aby zjistila příčinu porušení.

 1. Když si nemůžete dělat starosti
 2. Těhotenství
 3. Pohlavně přenosné nemoci
 4. Zánět a otok
 5. Hormonální změny
 6. Jiné důvody
 7. Cervicitida a eroze děložního čípku
 8. Endometrióza
 9. Adnexitida a polycystický vaječník
 10. Kandidóza
 11. Kapavka
 12. Typy testů k diagnostice problému
 13. Léčba a metody prevence

Když si nemůžete dělat starosti

Se zpožděním menstruace a bílým výtokem obvykle pacienti začínají panikařit. Ve skutečnosti malé zpoždění (3 dny, ne více) ještě neznamená přítomnost patologie. Pokud výtok není doprovázen krvavými sraženinami, bolestí, nezpůsobuje pálení a svědění, je stav ženského těla v pořádku. Zpožděný výtok by měl být průsvitný, bez nažloutlého odstínu a bez zápachu. Jinak můžeme mluvit o vývoji zánětu nebo bakteriální infekce..

Nadměrný bílý výtok je charakteristický pro několik případů, které nevyžadují léčbu:

 • hormonální nerovnováha během dospívání;
 • mírné zpoždění v pubertě způsobené slabými vnějšími faktory;
 • premenopauzální menopauza.

Nestabilita pohlavních hormonů je typická pro dospívající kolem 13 let. Věk takových skoků je však individuální. Během 1-2 let od okamžiku nástupu menstruace u dívek se progesteron dosud nevyrábí dostatečně dobře. Proto se cyklus může někdy ztratit a bílý výtok se objeví první den zpoždění. To je hlen odmítnutý genitáliemi. Možná bolest v podbřišku, jako u PMS, mírná nevolnost. Menstruační cyklus se může posunout i o měsíc. Pokud však k takovému zpoždění dojde dva roky po nástupu menstruačního cyklu, je nutné navštívit endokrinologa.

Pokud u ženy ve věku 20 až 40 let nezačala menstruace a místo nich je pozorován vzhled tekutého průsvitného výtoku, může to být jednoduché zpoždění. Zpoždění u sexuálně zralých žen není vždy patologické. Vnější faktory mohou mírně odložit menstruační cyklus:

 • stres;
 • nadměrná fyzická aktivita;
 • časté sporty;
 • nesprávná nebo neobvyklá výživa;
 • nedostatek spánku.

S takovými vnějšími vlivy je charakteristický vzhled bílého výboje. Mohou trvat 3 dny od okamžiku, kdy má cyklus začít. Pokud po dobu jednoho týdne nedochází k menstruaci, musíte navštívit lékaře.

Menopauza začíná u žen starších 40 let. Jedná se o zpoždění v menstruačním cyklu, během nichž se období stává méně hojným nebo se dokonce úplně zastaví. Krvavý výtok lze zcela nahradit bělavým.

Příčiny bílého výtoku a opožděné menstruace

Se zpožděním a bílým výtokem, který nahradí vaši menstruaci déle než 2-4 dny, byste se měli určitě poradit s lékařem. Zpoždění menstruace, negativní těhotenský test a bílý výtok jsou nespecifické příznaky charakteristické pro mnoho odchylek:

 • endokrinní poruchy;
 • zánět;
 • nádory;
 • Pohlavní choroby.

Pokud po pokusu o otěhotnění vyjdou hrudky, lze také předpokládat, že se jedná o známku těhotenství..

Těhotenství

Se zpožděním menstruace a transparentním výtokem lze podezření na úspěšné početí dítěte. Ale na tento příznak se nemůžete spolehnout sám. Měl by se objevit celý symptomatický obraz:

 • mírně táhne žaludek;
 • svědění je pociťováno v děloze;
 • příliš mnoho moči během močení; charakteristické jsou také falešné nebo časté nutkání;
 • zpoždění 4 dny nebo více;
 • silné, průsvitné nebo bílé sliznice.

Vzhled bílého hlenu je vysvětlen skutečností, že v genitálním traktu je vytvořena slizniční zátka určená k ochraně vyvíjejícího se plodu před infekcemi.

Je důležité si uvědomit, že na samém začátku těhotenství jsou někteří pacienti charakterizováni vzhledem a zpožděním bez výtoku. Proto se v případě přerušení menstruačního cyklu, bez ohledu na doprovodné příznaky, doporučuje podstoupit vyšetření.

Pohlavně přenosné nemoci

Pohlavně přenosné nemoci jsou častou příčinou bílého výtoku, který je doprovázen svěděním, nepříjemným zápachem a bolestivostí v perineu. Tyto příznaky jsou vážným důvodem k návštěvě lékaře. Následující příznaky mohou naznačovat přítomnost sexuální choroby:

 • žlutý výtok, stejně jako hlen se nazelenalým nebo načervenalým nádechem;
 • výskyt vyrážky na sliznicích;
 • zarudnutí vnějších pohlavních orgánů;
 • bolest při pohybu, návštěvě koupelny nebo sexu.

Místo menstruace se často objevuje výtok, ale může to být v jiném období menstruačního cyklu. Bílý hlen se objevuje u chlamydií, gardnerelózy, kapavky a mnoha dalších nebezpečných patologií. Aby se zabránilo poškození dělohy a rozvoji neplodnosti, je nutné co nejdříve absolvovat testy na pohlavně přenosné choroby a podstoupit terapii.

Zánět a otok

Pokud břicho usrkává déle než 7 dní, nedochází k žádným menstruacím, je bílý výtok a těhotenský test je negativní, problém může být zánět nebo novotvar.

Novotvar nemusí být nutně zhoubný nádor. V některých případech je benigní a nevyžaduje použití nebezpečných chemikálií. Nádory v genitální oblasti jsou výsledkem poruch v těle (endokrinních nebo imunitních, regeneračních). K jejich vzniku přispívá trauma, genetická predispozice a špatný životní styl. Doporučuje se odstranit nádory, i když v některých případech lékař jednoduše předepisuje pravidelná vyšetření ke sledování jejich stavu.

Zánět je v symptomatologii podobný nádorům. S nimi může být také patrná bolest, někdy se objeví špinění. Zánětlivé procesy mohou být spojeny s nesprávnou instalací spirály, nedodržováním hygieny a požitím patogenu sexuálním kontaktem nebo kontaktem v domácnosti. Jsou nebezpečné pro zdraví žen, proto je při prvním podezření nutné navštívit lékaře.

Hormonální změny

Pokud neexistuje žádné období, může být příčinou hormonální nerovnováha. Endokrinní poruchy, zejména poruchy produkce estrogenu a progesteronu, vážně ovlivňují menstruační cyklus. Jakékoli odchylky mohou vést ke ztrátě celého cyklu (28-32 dní).

S neustálým zpožděním bez zjevného důvodu (podvýživa, stres, přepětí) se doporučuje poradit se s endokrinologem. Specialista provede testy a zkontroluje hormonální pozadí.

Pokud slizniční výtok se zpožděním menstruace trvá déle než 3-4 dny, měli byste se poradit s lékařem. Pokud pauza trvá déle než 7 dní, mělo by být zpoždění považováno za známku vážné hormonální nerovnováhy. Lékařské vyšetření pomůže zjistit příčinu nesprávné produkce pohlavních hormonů a odstranit ji..

V dospívání a téměř ve stáří jsou zpoždění zcela běžná. Během tohoto období je jediným důvodem k návštěvě lékaře příliš častá absence menstruace..

Jiné důvody

Výtok bez zápachu může být způsoben intoxikací těla nebo oslabenou imunitou. Takovou změnu stimuluje také stres a jakékoli přetížení. Sportovkyně a workoholici jsou obzvláště citliví na slizniční formace místo 1-3 dnů menstruace..

Pokud má žena podezření na vliv vnějších faktorů, mělo by to být zkontrolováno zlepšením stravy a stabilizací rytmu života..

Nemoci a infekce způsobující bílý výtok

Při absenci menstruace, kdy počet dní zpoždění překročí 9-14 dnů, lze podezření na nejzávažnější onemocnění. Takové dlouhé zpoždění spolu s bílým výtokem může naznačovat zánětlivé a hormonální patologie, které mohou vést k neplodnosti. S rozvojem závažných onemocnění pacient často nic neublíží, což komplikuje diagnózu.

Cervicitida a eroze děložního čípku

Pokud není menstruace a bolí vás břicho, doporučuje se zkontrolovat stav dělohy. S takovými příznaky mohl v její vaginální části začít zánět. Tato patologie se nazývá cervicitida a je velmi nebezpečná pro zdraví žen..

Cervicitida je charakterizována zarudnutím dělohy ve vaginální oblasti, které lze zaznamenat pouze během vyšetření. Vyskytuje se na pozadí množení oportunistických mikroorganismů. Příznaky jsou bolesti v podbřišku, křeče při močení, pohlavní styk, opožděná menstruace, hnisavý nebo průsvitný výtok s pronikavým zápachem. Cervicitida může vést k erozi děložního čípku.

Eroze děložního čípku je destrukce nebo ulcerace výstelky dělohy ve vaginální oblasti. Tato patologie často není doprovázena žádnými příznaky. Někdy je to vyjádřeno jako bílý nebo krvavý výtok. Nemoc může vést k rakovině.

Endometrióza

Endometrióza se vyskytuje v důsledku proliferace vnitřních tkání dělohy - endometria. Onemocnění začíná, pokud buňky endometria spadnou na místo, které pro ně není určeno, a souběžně s tím začne selhávat produkce estrogenu. Pak proliferace tkání vede k funkčním změnám a bolestivým příznakům:

 • táhne dolní část břicha, objeví se bílý výtok s nepříjemným zápachem;
 • vyvíjí se primární nebo sekundární neplodnost;
 • bolestivé pocity jsou doprovázeny defekací, močením a pohlavním stykem.

Endometrióza podle odborníků postihuje až třetinu všech sexuálně zralých žen.

Adnexitida a polycystický vaječník

Se zpožděním menstruace a negativním těhotenským testem může lékař diagnostikovat adnexitidu. Jedná se o zánětlivé a infekční onemocnění, které vede k výskytu adhezí v oblasti vnitřních pohlavních orgánů. To narušuje normální vývoj embrya a může vést k neplodnosti nebo mimoděložnímu těhotenství. Adnexitida má mnoho forem, z nichž některé nejsou doprovázeny závažnými příznaky. S onemocněním je často narušen menstruační cyklus, dochází k bolesti.

Polycystické onemocnění je podobné adnexitidě, protože způsobuje neplodnost. U tohoto onemocnění nedochází k menstruaci v ovulaci. Navíc se ve vaječnících objevuje několik cyst..

Kandidóza

Kandidóza nebo drozd je plísňové onemocnění, při kterém nutně dochází k bílému výtoku a objeví se nepříjemný zápach. Hlen může mít kýčovitý vzhled. Drozd je nebezpečný, protože v jiných orgánech se sliznicemi se může nakonec objevit hojný bílý výtok. Houby rodu Candida se snadno dostanou do zažívacího traktu i do oblasti úst, v důsledku čehož se v koutcích rtů začne hromadit bělavý film..

Onemocnění je doprovázeno bolestí a svěděním, které nezmizí ani při neustálé hygieně. Vyvolává to nedostatečná pozornost věnovaná intimní hygieně nebo zanedbávání antikoncepce.

Kapavka

Sexuálně přenosná nemoc infekčního typu postihuje sliznice urogenitálního systému. U kapavky může menstruace selhat (zpoždění více než 5 dní s negativním testem), nepohodlí při močení a sexu. Kapavka je doprovázena hnisavým nebo bílým, rybí zápachem.

Vývoj nemoci vyvolává speciální typ bakteriálních mikroorganismů. Patologie může vést k rozsáhlému zánětu.

Typy testů k diagnostice problému

Testy používané k diagnostice onemocnění závisí na anamnéze pacienta. Existuje několik hlavních skupin analýz, které se provádějí, když se objeví bělavý hlen:

 1. Zkoušky na pohlavní choroby. Provádí se obecný a biochemický krevní test, při kterém se stanoví protilátky proti různým pohlavně přenosným virům. Nátěr je také odebrán z genitální sliznice.
 2. Hormonální testy. Pro stanovení hladiny estrogenu a progesteronu se provádí obecný krevní test se vzorkem materiálu z žíly.
 3. Testy na urogenitální infekce. Odebere se nátěr sliznice a zkontroluje se složení moči. Provádí se bakteriální setí materiálu, díky čemuž se určuje složení nebezpečných mikroorganismů a antibiotik.
 4. Těhotenský test. Provádí se ponořením speciálního testeru do nádoby s močí. Test lze provést doma. Doporučuje se to opakovat třikrát s použitím testerů od různých společností s intervalem 10 dnů. Doporučeno ultrazvukové vyšetření.

Existuje řada testů k určení typu novotvaru. Při podezření na novotvar se provádí škrábání na sliznici. Pokud existuje podezření, že se nádor nachází v děloze, provede se biopsie.

Léčba a metody prevence

Terapie se liší. Pacient nemusí samostatně volit léčebná opatření. Všechny léky jsou předepsány lékařem.

V případě vzniku infekčního onemocnění se používají perorální antibiotika a lokální masti určené k aplikaci na sliznici. K potlačení související bolesti lze použít symptomatické léky.

Pokud je detekována STD, užívají se antivirotika. V závažných případech se také používají imunomodulátory. U nevirových pohlavních chorob lze použít antifungální a antibakteriální léky. Z preventivních důvodů musí pacient dodržovat všechna hygienická opatření.

V případě narušení endokrinního systému se ke zlepšení hormonálních hladin používají náplasti nebo tablety. Lze také použít injekce.

Pokud má pacient nádor nebo prekancerózní stav, je předepsána chemoterapie skládající se z tablet pro orální podání. Novotvar lze odstranit chirurgickým zákrokem.

Aby byl menstruační cyklus vždy stabilní a genitálie nebyly narušeny bílým výtokem, je nutné vyhnout se stresu, přetížení a promiskuitnímu pohlavnímu styku bez antikoncepce. Je důležité dodržovat hygienická opatření, pravidelně čistit vnější pohlavní orgány. Mělo by se také pamatovat na to, že zpoždění o více než 3 dny je již důvodem pro konzultaci s lékařem..

Proč neexistuje období, ale dochází ke zpoždění bílého výboje

10denní absence menstruace se považuje za zpoždění bez ohledu na to, který cyklus je 28 nebo 35 dní. Během tohoto období je nutné sledovat sekrece, upravit jejich strukturu, barvu, přítomnost nebo nepřítomnost zápachu, všimnout si sebemenší změny. Všechny tyto údaje pomohou gynekologovi stanovit správnou diagnózu, pokud je příčinou zpoždění jakékoli onemocnění..

Proč jsou bílé výtoky, ale žádná menstruace

Přítomnost malého množství bílého výtoku před nástupem menstruace je absolutní normou. Nepůsobí ženě nepohodlí, nezpůsobují pálení a bolest. Také se jim říká bílý..

Jaké jsou důvody, proč neexistuje období, ale dochází k bílému výboji? Nejviditelnější odpovědí je těhotenství. Prudké zvýšení hladin progesteronu po oplodnění vajíčka skutečně brání změnám v endometriu (vnitřní vrstvě dělohy).

Nejjednodušší způsob, jak zjistit přítomnost těhotenství, je použití rychlého testu. Jeho podstata spočívá v měření hladiny lidského choriového gonadotropního hormonu (hCG) v těle. Jeho množství prudce stoupá několik týdnů po početí..

Vzhled hojného bílého výtoku místo menstruace v tomto případě slouží k ochraně dítěte před infekcí. Pokud je však příliš mnoho výtoku, mají nažloutlou barvu nebo nepříjemný zápach, měli byste se poradit s gynekologem.

Pozornost! Tento příznak může naznačovat infekci dělohy patogenními mikroorganismy..

Alergická reakce

Dlouhodobý kontakt nebo alergická reakce na potraviny mohou vést ke zpoždění menstruace. Často to však není hlavní důvod jejich absence. Dráždivou látkou je v tomto případě často syntetické spodní prádlo, hygienické výrobky.

 • bohatý jasný, nažloutlý výtok;
 • konzistence sekrece je slizká nebo tekutá;
 • dochází k nepohodlí a mírnému svědění.

Když je dráždivá látka odstraněna, všechny příznaky ustoupí za 2-3 dny.

Žádná menstruace, bílý výtok, ale test negativní

Těhotenství je nejčastější, ale zdaleka jediným důvodem pro zpoždění menstruace po dobu 2 nebo více dnů a výskyt bílého výtoku. Následující příznaky mohou způsobit takový příznak:

 1. Endokrinologická patologie - porušení hladiny pohlavních hormonů v těle.
 2. Dramatická ztráta hmotnosti, která vede k nadměrnému snížení hladiny cholesterolu v krvi. A cholesterol je hlavní složkou pohlavních hormonů.
 3. Zánětlivá infekční onemocnění reprodukčního systému. Povaha výtoku se liší v závislosti na povaze patologie: bakteriální, virové nebo plísňové.
 4. Onkologická onemocnění děložního čípku nebo dělohy.
 5. Vrozené anomálie struktury ženského reprodukčního systému.
 6. Klimakterické období je změna související s věkem, která čeká na každou dívku. S ním dochází k restrukturalizaci hormonálního pozadí..
 7. Chronický stres a nervová zhroucení. Nadměrná fyzická aktivita.

Hormonální poruchy

Hormony jsou biologicky aktivní látky, které regulují všechny procesy v lidském těle. Měsíční výskyt menstruace u ženy je řízen následujícími hormony:

 • gonadoliberiny a gonadostatiny - produkované v hypotalamu (struktura mozku);
 • gonadotropní hormony: luteinizační hormon (LH) a folikuly stimulující hormon (FSH) - jsou syntetizovány v hypofýze (také část mozku);
 • estrogeny a progesteron - produkované folikuly a žlutým tělem vaječníků.

Také hormony nadledvin a štítné žlázy hrají důležitou roli ve vzhledu menstruace..

Přítomnost patologie na kterékoli z těchto úrovní může vést ke zpoždění menstruace o 6 nebo více dní a ke vzniku bílého výtoku.

Tabulka níže ukazuje nejčastější hormonální poruchy a jejich projevy..

Hormonální poruchaCharakteristické projevy
Hypotalamo-hypofyzární dysfunkceprudké zvýšení tělesné hmotnosti (až do obezity);

porušení menstruačního cyklu;

nedostatek mléka u kojících matek;

obtížné početí dítěte.

Sklerocystóza vaječníkůnadýmání kvůli zvětšení velikosti vaječníků;

zvýšený růst ochlupení na těle;

maskulinizace (žena se stává jako muž);

HyperandrogenismusPříznaky jsou podobné příznakům u sklerocytické choroby, ale dochází ke zvýšení hladiny mužských hormonů v krvi - androgenů, které se syntetizují v nadledvinách.
Hyperprolaktinémieporušení laktace;

nedostatek ovulace, což vede k neplodnosti;

nedostatečný vývoj vnějších pohlavních orgánů.

Gynekologické patologie

Nemoci ženských pohlavních orgánů mohou způsobit falešnou amenoreu. V tomto stavu je hormonální pozadí ženy normální a pravidelně dochází k cyklickým změnám v endometriu. Problém je v tom, že změny v orgánech neumožňují vytékání krve a místo menstruace se objeví bílý výtok bez zápachu.

U mladých dívek, které nikdy neměly menstruaci, mohou být důvodem následující faktory:

 1. Infekce panenské blány.
 2. Absence nebo výrazné zúžení vaginálních stěn (atrézie).

Tyto změny jsou vrozené a jsou odstraněny chirurgicky.

U starších žen, které dříve měly menstruaci, se může objevit zpoždění v důsledku jizevnatých změn v děloze nebo děložním hltanu po operaci.

Zpoždění menstruace a výskyt bílých sliznic s pruhy krve by měly upozornit ženu, zejména pokud je jí více než 40 let. Toto je jeden z příznaků onkologických změn v děložním čípku a těle dělohy..

Důležité! Pokud máte bílý výtok s pruhy krve, měli byste se urgentně poradit s lékařem, abyste vyloučili rakovinu pohlavních orgánů.

Infekce

Běžnou příčinou menstruačních nepravidelností a výskytu bílého výtoku je infekce urogenitálních orgánů.

Následující faktory zvyšují riziko infekce mikroorganismy:

 • promiskuitní sex;
 • nedostatek bariérové ​​antikoncepce (kondomu) během pohlavního styku;
 • podchlazení;
 • zánětlivá a jiná onemocnění těla, která snižují imunitu;
 • nedostatek osobní hygieny.

Není těžké se nakazit infekcí urogenitálního systému, ale zbavit se jí jednou provždy je obtížnější. Mnoho onemocnění je náchylných k chronickému průběhu a neustálým relapsům. Abyste tomu zabránili, musíte zahájit léčbu co nejdříve..

Povaha bílého výtoku při zpoždění menstruace pomůže podezření na přítomnost konkrétní infekce..

Přítomnost tvarohového bílého výtoku místo menstruace naznačuje kandidózu. Lidé mu říkají drozd. U této nemoci je tajemství velmi silné a vypadá jako kousky tvarohu. Žena se také obává svědění, otoku a zarudnutí zevních pohlavních orgánů..

Zpoždění menstruace s přítomností bílého výtoku a mírným podrážděním genitálií může naznačovat bakteriální vaginózu. Zároveň má výtok velmi nepříjemný, rybí zápach..

Vzhled hojného zakaleného bílého výtoku je charakteristický pro infekci, jako je ureaplasmóza..

Stáří

Zpoždění menstruace o 4 dny nebo déle s bílým výtokem u žen starších 45 let téměř jistě znamená nástup premenopauzy. Toto je první fáze klimakterického období, ve kterém menstruace stále pokračuje, ale velmi nepravidelně. Konečné zastavení menstruace nastává během menopauzy, která obvykle nastává mezi 50 a 53 lety..

Kromě narušení menstruačního rytmu je nástup menopauzy indikován následujícími příznaky:

 • návaly horka;
 • pocení;
 • snížená pružnost pokožky;
 • křehkost kostí;
 • nadměrná slabost;
 • emoční nestabilita.

Climax je přirozená změna v těle, která čeká na každou ženu. A pokud jsou příznaky příliš závažné a narušují každodenní činnosti, lze je odstranit hormonálními léky..

Stres

Vzhled bílého výtoku místo normální menstruace je možný po těžkých nervových zážitcích. Absence menstruace navíc způsobuje jak chronický stres, tak jednorázový silný nervový šok. Zpravidla jsou menstruační nepravidelnosti krátkodobé. Při normalizaci duševního zdraví procházejí samy.

Zánětlivá onemocnění

Zánět pohlavního kanálu se může vyvinout z různých důvodů. Může to být nerovnováha hormonů nebo infekce nebo obojí. Patologické změny v reprodukčním systému zůstávají po dlouhou dobu často bez povšimnutí. Ženy začnou reagovat, když jsou již přítomny další jasné příznaky.

Malý žlutý výtok druhý den zpoždění je prvním příznakem zánětu.

 1. Adnexitis je komplexní léze dělohy a horních částí reprodukčního systému. Takový zánět způsobuje hojný serózní žlutý hnisavý výtok bez zápachu a s ním až do zpoždění. Stejně jako silná bolest v oblasti postižených oblastí, syndrom těžké intoxikace.
 2. Salpingitida je zánět vejcovodů a vaječníků. Je to způsobeno genitálními infekcemi, těžkou hypotermií, operacemi v děložní dutině. V akutní fázi zánětu je pozorován hnisavý slizniční výtok žluté nebo světle zelené barvy. Narušen bolestí vyzařujícími do dolní části zad a břišní dutiny, nejsou žádná období.
 3. Bakteriální vaginitida je zánět vaginálního kanálu, který se vyskytuje v důsledku nerovnováhy mikroflóry v pochvě. Před menstruací je silný, pruhovaný, žlutý výtok. Stejně jako silné svědění a otok vaginálního otvoru.
 4. Eroze děložního čípku způsobená hormony nebo chronickými infekcemi je prekancerózní stav. Infekce zničí některé oblasti tkáně a zabrání jejich zotavení, v důsledku čehož se při pohlavním styku objeví bolest a hlenovitě žlutý, krvavý výtok.

Co dělat

Chcete-li obnovit normální menstruační cyklus, je nutné zjistit příčinu jeho porušení..

Pokud se menstruace s bílými sraženinami objevila v důsledku infekce, je léčba zaměřena na eliminaci patogenu:

 • s potvrzenou bakteriální povahou onemocnění jsou předepsána antibiotika (Ofloxacin, Azithromycin);
 • pro virovou etiologii - antivirotika ("Acyclovir");
 • s houbovou patologií - antifungální (Nystatin, Fluconazol).

Za přítomnosti bílého výtoku v důsledku hormonálních poruch léčba spočívá v použití substituční terapie. Existují tři způsoby, jak užívat hormony:

 1. Monoterapie estrogenem nebo progesteronem.
 2. Cyklická kombinovaná terapie.
 3. Kontinuální kombinovaná léčba.

Důležité! Správný režim užívání hormonů vybírá individuálně kvalifikovaný odborník.

Pokud se místo menstruace objevil bílý výtok v důsledku stresu, může být nutné ošetření psychologem nebo psychoterapeutem.

Užívání antikoncepčních pilulek

Jakékoli hormonální látky způsobují selhání cyklu. Menstruace mohou být řídké a mezera mezi nimi se zvětšuje. Bezbarvý výboj jako znak normy zůstává a může naznačovat přístup kritických dnů. Pokud se menstruace po 4 měsících užívání perorálních kontraceptiv nestabilizuje, měli byste zvážit změnu léku a navštívit svého lékaře. Podobný účinek mají nitroděložní tělíska, zejména ta, která obsahují hormony..

Pozornost! Výskyt čirých a hojných sekrecí obvykle způsobuje nadbytek estrogenu, který je zaznamenán u nadváhy.

Diagnostikování problému

Diagnostika se zpožděním menstruace o týden a bílý výtok s negativním těhotenským testem vyžaduje integrovaný přístup. Chcete-li přesně určit příčinu vzhledu bílého tajemství, použijte následující metody:

 • gynekologické vyšetření;
 • ultrazvukové vyšetření (ultrazvuk) pánevních orgánů;
 • Ultrazvuk nadledvin a štítné žlázy;
 • stanovení hladiny pohlavních hormonů v krvi;
 • genetické vyšetření (pokud máte podezření na přítomnost vrozených anomálií ve struktuře pohlavních orgánů);
 • cytologické vyšetření (pro podezření na rakovinu děložního čípku).

Zpoždění při normálním vybití

Důvody absence menstruace s normální průhlednou vodnatou sekrecí mohou být:

 • emoční negativní a pozitivní šoky;
 • proteinové diety, půst;
 • kachexie nebo náhlý přírůstek hmotnosti;
 • těžká fyzická aktivita;
 • dlouhodobé užívání léků, včetně antidepresiv;
 • změna časových pásem a podnebí;
 • latentní alergie na výrobky pro péči o tělo;
 • nesprávná hygiena pohlavních orgánů;
 • přítomnost oslabujících systémových somatických onemocnění: diabetes mellitus, infekce močového systému, metabolické problémy.

Prevence

Menstruačním nepravidelnostem a bílému výtoku je snazší se vyhnout než vyléčit. Chcete-li to provést, musíte dodržovat následující pravidla:

 1. Vyhněte se podchlazení.
 2. Při výběru sexuálních partnerů buďte opatrní a používejte bariérovou antikoncepci.
 3. Jezte racionálně.
 4. Minimalizujte úzkost.
 5. Dodržujte pravidla hygieny vnějších pohlavních orgánů.
 6. Pravidelně (alespoň jednou ročně) podstupujte gynekologické vyšetření.

obecná informace

Každá zdravá žena začíná menstruovat jednou za měsíc. Tento proces je charakterizován uvolňováním malého množství krve z pochvy. Pouze kvalifikovaný gynekolog může odpovědět na otázku, proč se místo krvavého výtoku objevují bílé..

Pokud bílý výtok místo menstruace není doprovázen nepříjemným „zápachem“, nepovažuje se to za patologii. Pokud je však přítomno svědění nebo pálení, může to znamenat rozvoj vážného onemocnění..

Jaké známky jsou nebezpečné

Existují příznaky, které vyžadují naléhavou návštěvu lékaře nebo hospitalizaci, například u mimoděložního těhotenství. Leucorrhoea a zpoždění jsou nebezpečné příznaky v kombinaci s:

 • krvavé pruhy ve výtoku;
 • nepříjemný zápach z vypouštění;
 • svědění a pocit pálení v genitáliích;
 • podráždění v genitáliích;
 • výtok z hrudníku;
 • točení hlavy;
 • ostré bolesti křečovitého charakteru.

Pokud nenavštívíte lékaře včas, existuje vysoké riziko vzniku život ohrožujících následků.


Pokud pocítíte svědění a pálení, navštivte svého gynekologa

Bolestivost mléčných žláz před menstruačním cyklem je známá mnoha ženám. Tento indikátor není patologie. Je jiná věc, pokud se objeví dva indikátory - bolesti na hrudi, opožděná menstruace.