Příčiny bílého výtoku před menstruací u žen

Bílý výtok před menstruací je variantou normy a v jednom či druhém objemu vyhovuje každé ženě

Popis

Vaginální sliznice obsahuje žlázy, které produkují hlen, který je nezbytný pro zvlhčení sliznice a vytvoření normální mikroflóry. Tento hlen je nezbytný pro normální fungování reprodukčního systému. Podle výtoku můžete posoudit zdraví genitálií..

Na stav sekrece sliznice má vliv několik faktorů:

 • hormonální změny;
 • stav vaginální mikroflóry;
 • stres;
 • poranění sliznice;
 • klimatická změna;
 • nosit syntetické spodní prádlo.

V závislosti na povaze změn slizničních sekrecí lze předpokládat příčinu.

Alokace lze klasifikovat podle objemu:

 • Sporý. Sekrece jsou příliš malé, nestačí pro normální fungování orgánů. Sliznice vysychá. Bolest je cítit během pohlavního styku.
 • Hojné. Pokud se zvyšuje činnost sekrečních žláz, dochází k neustálému pocitu vlhkosti v pochvě, výtok zůstává na prádle.
 • Pravidelný. Toto je průměrná možnost, když výboj zůstává v obvyklém objemu..

To, co se považuje za hojný nebo řídký výtok, se liší v závislosti na jednotlivých charakteristikách organismu. Měli byste se zaměřit na změny ve vztahu k normálnímu dennímu objemu, který je u žen odlišný.

Změny v povaze vypouštění z přirozených důvodů

Poprvé se hlen objeví u dívek několik měsíců před první menstruací a mění se v závislosti na hormonálních hladinách. Postupem času se stává stabilním a pravidelně se uvolňuje. Povaha výtoku se mění v závislosti na cyklu, protože se mění také hladina hormonů:

 • Na začátku cyklu je hlen bílý nebo průhledný, někdy s příměsí krve. Konzistence připomíná krém - po menstruaci se obnoví rovnováha hormonů.
 • Bílý výtok před menstruací je ovlivněn produkcí estrogenu, která se v tomto období zvyšuje. Tento hormon pomáhá řídnout hlen, díky čemuž spermie mohou snáze proniknout do vajíčka. V době ovulace se výtok stává hojnějším.
 • Po ovulaci se zvyšuje produkce hormonu progesteronu, což zvyšuje hustotu hlenu, což vede k tvorbě zátky před menstruací.

Léčba, úzkost a další faktory mohou ovlivnit produkci hormonů a hlen..

Hlen se mění během pohlavního styku a po něm: když žena pocítí vzrušení, produkce hlenu se zvyšuje. Po nějaké době po blízkosti se vše vrátí do normálu, ale během tohoto období je výtok velmi hojný..

Bílý výtok bez zápachu během těhotenství může být jedním ze znaků početí..

Během těhotenství se také mění povaha výtoku: stávají se hojnějšími, v normálním průběhu těhotenství - bílé a tekuté, jejich objem se zvyšuje bezprostředně před porodem, když odejde sliznice.

Jednotné tajemství bílého odstínu je normou na začátku těhotenství, protože dochází ke změnám v hormonálním pozadí. Toto tajemství samo o sobě není známkou těhotenství, ale v kombinaci s dalšími příznaky může naznačovat možnou koncepci. Mezi další příznaky, které se objevují na počátku těhotenství, patří:

 • Zvýšená nebo oslabená sexuální touha.
 • Únava a ospalost.
 • Bílý výtok, který se objeví týden před menstruací a neustále vyniká.
 • Snížená imunita, která se projevuje mírným nachlazením.

I když jsou všechny příznaky přítomny, není vždy možné pochopit, co to znamená, protože nejsou specifické pro těhotenství. Spolehlivější výsledky lze získat testem hCG..

Varianta normy je velký objem vypouštění kapaliny. Neindikují žádnou patologii, pokud odpovídají některým charakteristikám:

 • Bez zápachu. Před menstruací je vzhledem ke změněné rovnováze kyselin v pochvě přijatelný mírně kyselý zápach.
 • Vypouštění není doprovázeno nepohodlí.
 • Bílé nebo bezbarvé. Po zaschnutí zanechává nažloutlé skvrny.
 • Objem se zvyšuje uprostřed cyklu. To naznačuje nástup ovulace..

Pokud se objeví další příznaky, může to znamenat patologický proces..

Změny v povaze výtoku v důsledku patologií

Pokud existuje podezření na gynekologická onemocnění, výtok pomáhá stanovit diagnózu. Za tímto účelem se lékař nejprve zeptá, jak se výtok v poslední době změnil, a poté jej v případě potřeby odešle k analýze.

Tlustý, bílý, sýrový výtok obvykle indikuje rozvoj kandidózy..

Příčinou těchto změn může být kandidóza - plísňová infekce. Tyto houby jsou vždy přítomny v těle, ale jsou omezeny obranou těla. Pokud v určitém okamžiku imunita poklesne, houby se začnou aktivně množit. To je doprovázeno příznaky:

 • Svědění a pálení. To je způsobeno skutečností, že při kandidóze je poškozena sliznice a účinek odpadních produktů houby na tato poškození způsobuje nepříjemné pocity.
 • V první fázi je výtok kapalný, vodnatý. To je také spojeno s ničivým účinkem houby na sliznici..
 • Jak se houba množí, objeví se charakteristický příznak - bílý sýrový výtok.

S těmito příznaky musíte navštívit lékaře, abyste získali kvalitní léčbu..

Při zánětu sliznice dělohy se uvolňuje také bílý, ne hustý, někdy pěnivý hlen, který nepříjemně voní. Pokud se k těmto příznakům přidá směs hnisu v hlenu, znamená to, že onemocnění přešlo do fáze hnisavé cervicitidy a vyžaduje antibakteriální léčbu.

Pro kapavku je také charakteristické bílé tajemství smíchané s hnisem. Chronická forma tohoto onemocnění probíhá prakticky bez projevů. Akutní forma je charakterizována otoky a bolestí genitálií, méně často - tvorbou ekzému na kůži. Nemoc nelze ignorovat, protože postihuje životně důležité orgány a je sexuálně přenosná.

Existuje několik dalších patologií, které mají mírné příznaky, ale projevují se leucorrhoea:

 • Cervikální eroze. Silný, čirý výtok s bílými pruhy, který může být vláknitý nebo sýrový.
 • Polypy. Leucorrhoea se stává lepkavou, s pokročilou formou se objeví bolest.
 • Endometritida. Hlen se stává růžovým a má nepříjemný zápach. Objeví se před menstruací.
 • Vaginální dysbióza. Hlen získává nepříjemný rybí zápach.

Toto není úplný seznam. Zánětlivé procesy v ženských pohlavních orgánech a mnoho genitálních infekcí má podobné příznaky. Protože existuje mnoho možných důvodů, je nutná pomoc lékaře: pomůže zjistit, proč došlo k určitým změnám, a určit potřebu léčby.

Žena musí pečlivě sledovat své zdraví a povaha výtoku může být prvním příznakem patologického procesu.

Následující projevy by měly vyvolávat obavy:

 • nepříjemný zápach;
 • bolest v pochvě, dolní části břicha nebo zad;
 • pěnivá povaha výtoku;
 • bolest při pokusu o vyprázdnění močového měchýře;
 • Zvýšení teploty.

Tyto příznaky jsou typické pro patologie a schůzka s lékařem by neměla být odložena na později..

Leucorrhoea je výtok nezbytný pro normální fungování ženských pohlavních orgánů. Mohou naznačovat hormonální změny, nástup ovulace nebo početí. V případě infekce nebo jiných patologických stavů je výtok indikátorem, na jehož základě lze podezření na vývoj onemocnění..

Bílý výtok před menstruací

Existují dva typy sekrecí - normální, která je součástí menstruačního cyklu nebo fyziologických změn v ženském těle, a patologická. Při pozorování bílého výtoku před menstruací je důležité rozlišovat příznaky zdravé nebo abnormální sekrece. Takový pozorný přístup k tomuto tématu pomůže nejen zbavit se zbytečných starostí, ale také přestat ignorovat zjevné problémy..

Vliv menstruačního cyklu

Během normálního menstruačního cyklu se po ovulaci pravidelně objevuje bělavý výtok a pokračuje až do menstruace. Normálně jsou:

 • mléčná bílá;
 • s nečistotami průhledného hlenu;
 • získat nažloutlý nebo béžový odstín.
Výtok slizu Výtok s hlenem

Bílý výtok obvykle začíná asi dva týdny před menstruací a je způsoben nástupem ovulace..

V první polovině cyklu je tajemství transparentnější a vzácnější vzhledem k rostoucí hladině estrogenu nezbytného pro zrání dominantního folikulu. V době, kdy vejce opouští folikul, dosáhne množství estrogenu v krvi svého vrcholu.

Výtok během ovulace je bohatý a viskózní, s konzistencí připomínající vaječný bílek.

Souběžně s pohybem vajíčka vejcovody dozrává místo folikulu žluté tělísko, které produkuje hlavní hormon druhé poloviny cyklu - progesteron. Přestože barva sekrece během ovulace je převážně průhledná a konzistence se táhne, pod vlivem progesteronu se mohou objevit bělavé viskózní sraženiny..

Druhá polovina menstruačního cyklu je regulována zvyšováním hladiny progesteronu. Jeho úlohou je připravit ženské tělo na pravděpodobné početí..

Asi týden nebo pět dní před menstruací je výtok tlustší a krémovější. Takové tajemství je dostatečně bohaté, ale nemělo by ženě způsobovat velké nepohodlí..

Objem výtoku od 1 do 5 ml denně lze považovat za normální..

Bude to pokračovat až do okamžiku, kdy se vajíčko dostane do dělohy. Pokud není oplodněna, žluté tělísko obdrží signál a začne umírat. Aby menstruace začala, musí hladiny progesteronu výrazně poklesnout. Výsledkem je, že jeden nebo dva dny před nástupem menstruace se výtok zmenší a jejich konzistence je více podobná konzistenci pozorované v první fázi cyklu..

Leucorrhoea jako známka těhotenství

Existuje další scénář pro přirozený vývoj událostí, kdy žena otěhotní těsně před menstruací. V tomto případě je pokles hladiny progesteronu kritický pro život plodu, což znamená, že žluté tělo nadále funguje. Tento proces podporuje hlavní hormon těhotných žen - choriový gonadotropin. Začíná být produkován hypofýzou asi za tři hodiny po početí..

Přirozeně, pod vlivem choriového gonadotropinu, se také množství progesteronu několikrát zvyšuje, a proto těhotné ženy během prvních měsíců pozorují hojnou viskózní leucorrhoea. Zhruba do třetího měsíce bude takové vypouštění slizčí a transparentnější..

Sliznatý a průhledný výtok Viskózní leucorrhoea

Vzhled bílého výtoku před menstruací může být známkou těhotenství v těchto případech:

 • pokud s přiblížením očekávané menstruace jejich počet neklesá, spíše se mírně zvyšuje;
 • když je bolest a zvětšení prsou;
 • s tendencí k náhlým změnám nálady;
 • pokud se objeví nevolnost a ranní zvracení;
 • pokud dojde ke zpoždění kritických dnů.

Hlavní úlohou hormonů v časném těhotenství je zajistit bezpečnou implantaci vajíčka do endometria dělohy. Během tohoto procesu se často stává, že se děloha stahuje a endometrioidní vrstva je mírně poškozena. Proto má žena malé množství špinavé krvavé leucorrhoea a objevují se bolesti v podbřišku. Tyto příznaky lze zaměnit za nástup menstruačního krvácení, ale nejsou. Po objevení se takových nečistot krve v bílých, určitě navštivte lékaře, protože kromě fyziologických důvodů se může projevit mimoděložní těhotenství.

Leucorrhoea u dospívajících

Vzhled leucorrhoea u dospívajících dívek je také považován za variantu zdravé normy. První výtok začíná běžet asi šest měsíců nebo rok před menarche. Obvykle se jedná o bělavé nebo průhledné tajemství bez zápachu s viskózní slizovitou konzistencí.

Vzhledem k tomu, že hormony a mikroflóra ještě nedosáhly reprodukční normy, během prvních let po nástupu menstruace dochází k regulaci sekrece velmi spontánně. Viskózní bílý výtok se může objevit 3 nebo 5 dní před a po menstruaci, ale není doprovázen bolestí v podbřišku, svěděním nebo nepříjemným zápachem.

Je třeba věnovat zvláštní pozornost vzhledu příliš tekuté bílé sekrece, protože taková leucorrhoea může naznačovat přítomnost zánětlivého procesu.

Během období hormonálních změn je tělo dívky velmi náchylné ke změnám vnějšího prostředí, stresu nebo oportunistických mikroorganismů, které jsou součástí ženské mikroflóry. Z tohoto důvodu by dívky s nepravidelnou menstruací nebo neobvyklou leucorrhoea měly pravidelně navštěvovat gynekologa..

Výtok s menopauzou

Během premenopauzálního období hladina estrogenu v krvi ženy rychle klesá, což naznačuje zánik reprodukční funkce. Tyto změny vedou k menstruačním dysfunkcím a menstruačním nepravidelnostem. Pokud během tohoto období před menstruací dojde k řídkému sliznici nebo krémovému výtoku bez zápachu, lze to považovat za variantu normy.

Klimakterické období je charakterizováno suchem v intimní zóně, ale prodloužená a hojná leucorrhoea může hovořit o hormonálních nebo zánětlivých poruchách. Je třeba věnovat zvláštní pozornost výskytu nepohodlí, pálení, svědění a bolesti v dolní části břicha, protože nestabilní hormonální hladiny představují zvláštní nebezpečí pro rozvoj gynekologických patologií.

Alergická reakce

Příčinu hojné leucorrhoea v jakékoli fázi menstruačního cyklu lze skrýt u alergií způsobených:

 • nevhodné výrobky dámské hygieny;
 • syntetické spodní prádlo;
 • prací prášek nebo kondicionér;
 • maziva nebo latex.

Při alergii před menstruací se objevuje svědění a řídký bílý výtok a je také pozorováno zarudnutí sliznice a kůže genitálií.

Někdy v důsledku podráždění sliznic může leucorrhoea narůžovět.

Nejdůležitější věcí, když dojde k alergické reakci, je identifikovat a eliminovat alergen. Obvykle to lze provést v domácím prostředí. V případě závažných alergií, potíží s dýcháním a výskytu otoků byste se však měli poradit s lékařem..

Patologická leucorrhoea před menstruací

Abnormální bílý výtok může ženu obtěžovat kdykoli během menstruačního cyklu. Projev některých patologií se může před menstruací zintenzivnit, zatímco vznik jiných je způsoben pouze nepříznivou shodou okolností.

Jak identifikovat patologický výtok?

Musíte věnovat pozornost následujícím příznakům:

 1. Nadměrný výtok před menstruací s tekutou nebo pěnivou texturou.
 2. Při absenci těhotenství místo menstruace bílý výtok.
 3. Mít nepříjemný zápach.
 4. Svědění a pálení v intimní oblasti.
 5. Výtok doprovázený bolestmi v dolní části břicha a dolní části zad před nástupem menstruace.
 6. Světlá barva se změní na zelenou, šedou nebo hnisavou.
 7. Krev nebo hnědé masti ve výtoku.
 8. Zhoršení celkového stavu ženy a zvýšení tělesné teploty.

Všechny tyto příznaky se tak či onak projevují zánětem a gynekologickými patologiemi, které vznikají v důsledku nerovnováhy hormonů nebo vaginální mikroflóry.

Hormonální poruchy

Vzhled světelného tajemství, pokud není spojen s fází cyklu nebo přirozenými hormonálními změnami, může způsobit spoustu úzkosti a otázek. Pokud nenajdete objektivní vysvětlení nebo se leucorrhoea zdá velmi podivná, možná byste měli hledat odpověď v hormonální nerovnováze..

Hormonální poruchy mohou být vyvolány:

 • poruchy hypofýzy;
 • kortikální hypotalamické poruchy;
 • systémová onemocnění orgánů endokrinního systému (štítná žláza a pankreas, nadledviny, vaječníky);
 • patologie těla nebo děložního čípku.

Jaké sekrety jsou možné při hormonálním selhání? Závisí na individuálních charakteristikách ženy a povaze patologií způsobených nerovnováhou, mezi nimiž:

Endometrióza

Jedná se o proliferaci endometrioidních buněk mimo dělohu. Příčiny onemocnění se skrývají v hormonálních poruchách, které vyvolávají vývoj menstruační dysfunkce. Mezi příznaky endometriózy patří výskyt bílého hustého výtoku s hnědými nebo krvavými nečistotami před menstruací..

Výtok smíchaný s krví

Časté bolesti v břiše a dolní části zad, bolesti při pohlavním styku.

Myoma

Benigní formace v myometriu dělohy způsobená hormonálními poruchami v plodném věku nebo během menopauzy se nazývá myom. Fibroidy jsou po dlouhou dobu téměř bez příznaků. Je možné předpokládat její vývoj s pravidelnými poruchami a zpožděním menstruace, bohatou leucorrhoea s krevními nečistotami před jejich nástupem, stejně jako periodické bolesti v podbřišku.

Cervikální eroze

Mnoho krémově bílých sekretů před menstruací může způsobit nepohodlí s erozivním poškozením dělohy.

Hustý bílý výboj

Jedná se o hormonální patologii, která se sama o sobě těžko projevuje v každodenním životě ženy, avšak při erozi existuje vysoké riziko vzniku infekčního zánětu a patologií endometria dělohy.

Nerovnováha vaginální mikroflóry

Ačkoli hormony hrají obrovskou roli v regulaci vaginálních sekretů, vaginální mikroflóra významně přispívá k sekreci zdravých sekretů. Základem této sekrece je cervikální hlen obsahující užitečné laktobacily. Úkolem laktobacilů je udržovat speciální kyselé prostředí v pochvě, které inhibuje vitální aktivitu více než 200 druhů oportunních mikroorganismů.

Správná mikroflóra je však spíše křehká. Nerovnováha nastává, když se úroveň pH posune směrem k alkalické straně. V tomto případě laktobacily umírají, ale podmíněné patogeny dostávají šanci na reprodukci a infekci reprodukčního systému. Mikroflóra může být narušena:

 • stres a přepracování;
 • ostré hormonální poruchy;
 • náhlé změny klimatu nebo hypotermie;
 • dlouhodobé užívání antibakteriálních léků;
 • neustálé sprchování;
 • genitální infekce;
 • nachlazení a virová onemocnění.

Nerovnováha mikroflóry vede k rozvoji infekčního zánětu, který mění povahu vylučované sekrece a je doprovázen řadou nepříjemných příznaků. Mezi běžnými infekčními patologiemi lze rozlišit následující:

Drozd

Plísňové onemocnění způsobené oportunní houbou Candida. Mnoho lidí se s touto houbou již narodilo, nakazilo se ještě v děloze, zatímco jiné se nakazilo od sexuálního partnera nebo kvůli nedostatečné osobní hygieně..

S drozdem se žena obává bílého sýrového výtoku před menstruací. Tvaroh leucorrhoea je převážně bílý, ale může mít šedý nebo nazelenalý odstín.

Kandidóza je charakterizována přítomností nepříjemného zápachu fermentovaného mléka, svěděním a pálením v oblasti genitálií.

Bakteriální vaginóza

Jedná se o infekční onemocnění způsobené snížením počtu laktobacilů a množením podmíněně patogenního kmene bakterií. Nejčastější příčinou vaginózy jsou hormonální poruchy, oslabená imunita nebo nesprávná hygiena pohlavních orgánů. Charakterem vaginózy je vzhled specifické rybí vůně a svědění v intimní oblasti. Výtok může zůstat bílý po dlouhou dobu a poté získat šedivý odstín..

Mezi nejčastější genitální infekce patří kapavka, trichomoniáza a chlamydie. Všechny nemoci mají své vlastní charakteristiky patogeneze, ale spojují je podobné příznaky: konzistence výtoku je podobná tekutině nebo pěně, špatně páchnou a jsou doprovázeny také svěděním a pálením genitálií. Leucorrhoea se často mění na zelený, šedý nebo hnisavý žlutý odstín.

Tělesná teplota často stoupá a objevují se příznaky intoxikace.

Vulvovaginitida

Zánět sekundární povahy způsobený podrážděním vnějších pohlavních orgánů patologickými sekrety se nazývá vulvovaginitida. Příčinou onemocnění je obvykle průběh infekčního onemocnění urogenitálního systému. Zánětlivý proces je bolestivý a je doprovázen výskytem vředů, otoků a svědění. Objevuje se bohatá krémová leucorrhoea s hnisavými nečistotami, které mají výrazný nepříjemný zápach.

Pokud se před nástupem menstruace objeví neobvyklý výtok, neměli byste dělat unáhlené závěry na základě článků na internetu a komentářů od jiných žen. Je nutné kontaktovat gynekologa, který po vyšetření a získaných výsledcích testu bude schopen přesně zjistit, proč se objevila podivná leukorea, a předepsat léčbu.

Skutečně se starejte o své zdraví. Pamatujte, že ženský reprodukční systém je docela zranitelný, a proto byste neměli ignorovat alarmující příznaky.

Bílý výtok bez zápachu před menstruací

Leucorrhoea je sekreční výtok u žen. Jsou výsledkem specifických procesů v těle něžného pohlaví v důsledku fyziologie. Obvykle bílý výtok před menstruací není patologie, ale pokud si žena všimne, že se barva leucorrhoea změnila, stávají se hojnějšími nebo mají nepříjemný zápach, pak je to důvod, proč se obrátit o pomoc na lékaře.

Normální leucorrhoea

Bílý výtok u žen před menstruací je většinou tvořen hlenem produkovaným žlázami v děložním čípku. V reprodukčním systému má tento hlen několik funkcí:

 1. Zvlhčuje vaginální stěny a předchází poškození během pohlavního styku.
 2. Uzavírá cervikální kanál. Většinu času je hlen tlustý, ale před ovulací se ztenčí a umožní spermatu vstoupit do dělohy. 4 dny po ovulaci opět zesílí.
 3. Slouží jako silná bariéra chránící děložní dutinu před infekčními agens.

Produkce hlenu a jeho hlavní charakteristiky závisí na poměru hormonálních produktů v ženském těle, jako je estrogen a progesteron. Normální leucorrhoea před menstruací má následující vlastnosti:

 1. Bílá barva. Slizný výtok se zakalí kvůli nečistotám ve formě odumřelých buněk endometria dělohy. Někdy mohou mít nažloutlý nebo dokonce hnědý odstín. To se nepovažuje za patologii, pokud žena používá jako antikoncepci nitroděložní tělísko.
 2. Normálně je leucorrhoea bez zápachu nebo s kyselou vůní. Ostrá vůně tajemství je známkou patologie. Nejčastěji dochází ke změně vůně hlenu na pozadí bakteriální infekce..
 3. Výtok nezpůsobuje nepohodlí. Jejich vzhled není doprovázen malátností.
 4. Bílý hustý výtok před menstruací je považován za normu. Obvykle jsou hojné. Pokud je hlen řídce vylučován, pak to s největší pravděpodobností naznačuje infekční onemocnění. Také stěny pochvy mohou vyschnout v důsledku použití nevhodných hygienických prostředků..

Jakmile menstruační cyklus skončí, měla by se produkce hlenu zastavit. Pokud se tak nestane, měli byste kontaktovat svého gynekologa.

Povaha vaginálního výtoku závisí na mnoha faktorech souvisejících s fyziologií ženy. Vlastnosti tajemství během cyklu se mohou měnit následovně:

 1. Ovulační fázi předchází bohatý bílý výtok. Před menstruací se navenek silně podobají surovému vaječnému bílku..
 2. Ve druhé fázi se tajemství stává viskóznějším. Intenzita jeho výroby klesá.
 3. Před zahájením krvácení ztrácí hlen svou stabilitu. Barva tajemství se změní na světle béžovou. Získává krémovou konzistenci.

Po sexu se může množství vylučovaného hlenu zvýšit. Získává nažloutlý odstín. Při užívání hormonální antikoncepce může leucorrhoea zhnědnout a rozmazat se.

Mnoho lékařů správně věří, že bílý výtok před menstruací je známkou těhotenství. Během tohoto období se zvyšuje intenzita produkce sekrece. Po porodu má leucorrhoea nečistoty krve po dobu dvou měsíců, ale pak se změní barva.

Příčiny patologického výtoku

Příliš silné bílé tajemství, podobné tvarohu se štiplavým kyselým zápachem, naznačuje vývoj patologie pohlavních orgánů. Zkušení odborníci mohou určit konkrétní onemocnění podle barvy, hustoty a vůně hlenu. Leucorrhoea před menstruací může naznačovat následující onemocnění:

 1. Cervicitida. Projevuje se ve formě hojného vypouštění vodnaté konzistence před nástupem kritických dnů. U chronické cervicitidy se charakteristiky sekrece mění. Stává se hustý se zelenkavým odstínem..
 2. Eroze děložního čípku ve vaginální oblasti. U tohoto onemocnění se před menstruací objeví bílý tekutý výtok. Po pohlavním styku je tajemství načervenalé. Nemá vůni.
 3. Polypóza a hyperplazie endometria. Tyto patologické stavy jsou doprovázeny množením endometriálních buněk dělohy. Objevují se ve formě nahnědlého sekretu s krevními nečistotami několik dní před nástupem menstruace.
 4. Endometrióza V tomto případě jsou choroby výtoku silné a rozmazané..
 5. Zánět pochvy často vede k výskytu červenohnědé leucorrhoea se silným hnijícím zápachem. Výtok je doprovázen bolestí v oblasti rozkroku.
 6. U zhoubných nádorů pohlavních orgánů se tajemství stává plodným. Vypadá velmi podobně jako maso..
 7. Drozd lze snadno rozpoznat podle výtoku sýrového charakteru a pocitu pálení v pochvě. Produkce sekrece se významně zvyšuje několik dní před menstruací.

Pokud se některý z těchto příznaků objeví, měli byste okamžitě navštívit svého lékaře. I když je žena dobře obeznámena se zásadami léčby konkrétního onemocnění, musí navštívit gynekologa.

Pouze on bude schopen provádět diferenciální diagnostiku a předepisovat účinnou terapii..

Bílé tajemství při zpoždění menstruace

S výskytem bílého hlenu a zpožděním menstruace se ženy začínají oprávněně obávat. Takový stav by však neměl být důvodem k panice. Nejprve musíte přesně určit počet dnů zpoždění.

Při absenci patologie trvá cyklus od 21 do 35 dnů. Odpočítávání by mělo být provedeno od 1 dne, kdy se objeví menstruace. Pokud do týdne nedojde ke krvácení, musí žena udělat následující:

 1. Připomeňme si povahu vypouštění v posledních měsících.
 2. Nechte si dvakrát otestovat těhotenství.
 3. Pokud jsou výsledky negativní, musíte si pamatovat, které léky byly užívány za poslední měsíc. Užívání hormonální antikoncepce je častou příčinou zpoždění.

Pokud není menstruace déle než týden a testy naznačují nepřítomnost těhotenství, musíte se poradit s gynekologem. Důsledkem početí může být zpoždění menstruace s leucorrhoea a negativní výsledky testů. Na začátku těhotenství nemusí stripování fungovat. Pouze lékař může potvrdit „zajímavou pozici“ po obdržení výsledků testu moči pacienta.

Zpoždění může také nastat na pozadí stresových situací, hormonální nerovnováhy a gynekologických onemocnění..

Preventivní opatření

Pokud se před začátkem menstruačního krvácení objeví bílý výtok, je to normální. Žena musí věnovat pozornost ne tolik množství leucorrhoea, jako jejich kvalitě a různým faktorům, které mohou tento jev vyvolat. Abyste zabránili patologickému výboji, měli byste dodržovat několik pravidel:

 1. Nezapomeňte na osobní hygienu. Při praní používejte mýdlo, které nedráždí pohlavní orgány..
 2. Odmítněte pohlavní styk během menstruace.
 3. Neplavte na veřejných vodách.
 4. Vyměňte vanu za sprchu.
 5. Pravidelná výměna spodního prádla. Musí být vyroben z přírodních materiálů.
 6. Odmítnutí příležitostného sexu.

I normální výboj může být výsledkem latentního ženského onemocnění. Pokud se žena něčeho obává, musí okamžitě konzultovat lékaře. Kromě toho nesmíte zapomenout na preventivní prohlídku u gynekologa. Musí být dokončena dvakrát ročně..

Co znamená bílý výtok před menstruací?

Vaginální sekrece ženy mění její vlastnosti v závislosti na konkrétní fázi měsíčního cyklu. Přítomnost bílého výtoku u žen před pravidelným obdobím je nejčastěji normální. Za určitých podmínek však mohou naznačovat těhotenství nebo vývoj patologického procesu v těle..

Jak se sekrece mění během cyklu

Popsaná leucorrhoea se vyznačuje malým objemem a konzistencí připomínající krém nebo tenkou zakysanou smetanu.

Sýrový výtok Bílý krémový výtok Bílý výtok Vaginální bílý plak

Funkce sekrece jsou řízeny určitým hormonem. V první fázi cyklu dominuje estrogen, který ředí cervikální tekutinu. Po ovulaci až do menstruace je v těle zaznamenáno velké množství progesteronu. Je to on, kdo dělá vaginální hlen tlustým.

Výskyt drobných odchylek bude ovlivněn:

 • stabilita menstruačního cyklu;
 • období nástupu ovulace;
 • věk ženy;
 • přítomnost špatných návyků;
 • nutriční vlastnosti;
 • přítomnost stresových situací;
 • fyzický stres;
 • Životní styl;
 • sexuální aktivita;
 • současný stav vaginální mikroflóry.

Obvykle trvá bílý výtok bez zápachu před plánovanou menstruací dva nebo tři dny, poté by se mělo objevit měsíční krvácení. Některé ženy tento vaginální hlen nemají..

Nejčastěji krátce před menstruací začíná být krev přítomna v denním tajemství, proto den před menstruací bílý obvyklý výtok zčervená nebo zhnědne. To je normální, pokud v perineu, břiše a dolní části zad nejsou žádné nepohodlí..

Pokud je pozorován bílý nebo průhledný výtok se zpožděním menstruace a negativním těhotenským testem, lze předpokládat hormonální poruchy, gynekologická a ne-gynekologická onemocnění nebo chybný výsledek samotného testu. Co by se mělo udělat v podobné situaci, přečtěte si článek na odkazu.

Známky normy

U zdravé netehotné ženy by vaginální hlen měl mít následující vlastnosti:

 1. Nádech. Bílá, průhledná, mléčná barva (viz foto výše). Po zaschnutí získává skvrna na vložce kalhotky nažloutlý nebo béžový odstín.
 2. Objem. Ne více než jedna čajová lžička (až 5 ml). Průměr je 2-3 ml krátce před měsíčním krvácením. Vizuálně by průměr skvrny na vložce neměl být větší než 5 cm.
 3. Konzistence. Uniforma s bělavými nebo průhlednými žilkami. Jsou povoleny malé hrudky, což jsou odmítnuté tkáně vaginálního epitelu.
 4. Čich. Úplná nepřítomnost nebo pocit mírného kyselého aroma výtoku u žen kvůli pH vaginální mikroflóry.
 5. Další značky. Nemělo by docházet k svědění, otoku, pálení a zarudnutí vnějších pohlavních orgánů.
 6. Doba trvání. Závisí na hormonálních hladinách. Nejčastěji zmizí druhý nebo třetí den, ale je povolena mírná odchylka - přítomnost sekrece až pět dní.

Přirozené vlastnosti sekrece jsou ovlivněny jejím složením, ve kterém by měly být přítomny následující složky:

 • cervikální hlen děložního čípku;
 • tekutina žláz dělohy a pochvy;
 • jednotlivé leukocyty;
 • fyziologický transudát;
 • bakteriální mikroflóra;
 • části odmítnutého epitelu.

Pravděpodobnost početí

Pokud je bílý výtok před menstruací známkou úspěšného početí, bude doplněn určitými příznaky:

 1. Implantační krvácení (špinění před menstruací - 6-12 dní po početí).
 2. Denní bílý výtok po početí se produkuje intenzivněji..
 3. Velké množství husté kapaliny.
 4. Vzhled bílého sliznice výtoku týden před menstruací.
 5. Brnění v děloze.
 6. Pocity tahání v dolní části břicha a dolní části zad.
 7. Snížená imunita.
 8. Únava.
 9. Změna chuti k jídlu.
 10. Nestabilní emoční pozadí.
 11. Zvýšení nebo výrazné snížení libida.

Mnoho z těchto příznaků může také naznačovat gynekologická onemocnění nebo nachlazení. Proto je při jakémkoli podezření nutné navštívit lékaře a provést krevní test na hCG. Také drozd může způsobit zpoždění menstruace..

Je nutné provést test před zpožděním, ale pouze s citlivostí 10-15 mIU / ml. Protože standardní testovací proužek označený 20-25 mIU / ml přesně ukazuje, zda žena mohla otěhotnět pouze od prvních dnů zpoždění.

Nelze popřít, že bílý vaginální výtok před plánovaným obdobím a těhotenstvím souvisí. S pomocí zvýšeného množství husté kapaliny reprodukční systém chrání plod před patogenními mikroorganismy vstupujícími do dělohy. Tlustý, hojný vaginální výtok s bílou barvou naznačuje poměrně vysokou hladinu progesteronu v těle. Je to nezbytné pro vývoj plodu a jeho bezpečné nošení..

Věk leucorrhoea

Puberta

Vzhled tajemství bělavého odstínu pomáhá dívce pochopit, jak brzy může začít první menstruace. Předzvěstí menarché je hojná tekutá nebo viskózní leucorrhoea. Nejčastěji se vyskytují čtyři nebo pět měsíců před prvním měsíčním krvácením..

Během prvního roku může být ženský cyklus nestabilní. Z tohoto důvodu není povoleno mírné zpoždění, žádná sekrece ani zvýšená produkce hlenu.

U následujících stížností je nutné vyhledat pomoc od gynekologa:

 1. Zvýšená vaginální suchost.
 2. Syndrom silné bolesti.
 3. Zpoždění o tři měsíce.
 4. Změna bílého odstínu kapaliny na žlutou nebo zelenou.
 5. Nepříjemné pocity způsobené sekrecí.

Premenopauza

Krátce před nástupem menopauzy hladina estrogenu v ženském těle postupně klesá. Tento hormon ovlivňuje nejen hojnost a pravidelnost menstruace. Menší hormonální poruchy ovlivňují povahu normálního výtoku před menstruací. Množství sekrece postupně klesá a bílý odstín hlenu ve druhé polovině cyklu může být nahrazen růžovým nebo hnědým výtokem. Svědění se může také objevit v intimní oblasti před menstruací..

Během premenopauzy jsou patologie téměř stejné jako v reprodukčním věku. Proto by jakékoli negativní změny ve vaginálním hlenu měly být důvodem pro návštěvu nemocnice a podstoupení vyšetření. Během tohoto období je ženský reprodukční systém skutečně náchylný k mnoha gynekologickým onemocněním..

Proč před nástupem menstruace nedochází k výtoku

Nedostatek vaginálního hlenu nelze považovat za patologii. Stojí za to začít se obávat výrazné vaginální suchosti. Proč před menstruací není bílé sekrece?

Hlavní důvody nedostatečné sekrece:

 1. Selhání hormonálních hladin (zjevný nedostatek estrogenu).
 2. Infekce.
 3. Nesprávně vybraný hygienický výrobek.
 4. Špatné návyky.
 5. Blíží se menopauza.
 6. Užívání antihistaminik.
 7. Používání OK pouze s progesteronem.
 8. Alergie na těsnění.
 9. Používání tamponů nejen během menstruace.
 10. Nesprávná práce pohlavních žláz.

Negativní změny

Krátce před menstruací můžete změnit strukturu, objem, odstín výtoku:

 • zvýšený počet patogenních organismů (infekce, bakterie, houby);
 • porušení hormonální rovnováhy (vliv vnějšího prostředí nebo drog);
 • problém s mikroflórou pochvy;
 • nesprávná funkce reprodukčního systému.

Bělavá sekrece by neměla jít neustále. Během měsíce se cervikální hlen změní, poté se zvyšuje a poté klesá množství.

Porušení vaginální biocenózy

Bohatý bílý výtok před menstruací je prvním příznakem nerovnováhy mikroflóry v pochvě. Následující důvody mohou způsobit takový negativní stav:

 • podchlazení genitálií (zánět);
 • hormonální poruchy různé etiologie;
 • náhlá změna klimatu;
 • systematické napětí;
 • častá změna sexuálních partnerů;
 • užívání antibiotik;
 • nesprávné používání výrobků osobní hygieny (vložky, tampony, gely);
 • douching zneužívání;
 • nesprávná léčba (použití tradiční medicíny bez lékařského předpisu);
 • gastrointestinální onemocnění;
 • cukrovka;
 • pronikání patogenních mikroorganismů;
 • infekční a zánětlivé patologie;
 • sexuálně přenosné infekce.

Hojné vylučování

Silný výtok před menstruací s nepříjemným zápachem a bolestivými pocity se vyskytuje ve většině případů u následujících onemocnění:

 • kandidóza (drozd);
 • bakteriální vaginóza;
 • cervicitida;
 • různé typy vaginitidy (kolpitidy);
 • zánět stydkých pysků (vulvitida).

Mnoho z těchto onemocnění může koexistovat. Je velmi obtížné izolovat jejich příznaky v takové situaci, proto je možné mluvit o přesné diagnóze až po absolvování nátěru.

Známky drozdů

Přímým údajem o převaze houby Candida v mikroflóře pochvy je srážený výtok před menstruací. V průběhu cyklu se může objevit nehomogenní sekrece se zjevnými hrudkami. Nejčastěji se to děje s prudkým poklesem imunity, stejně jako na pozadí malého obsahu prospěšných laktobacilů v pochvě.

Základní příznaky kandidózy:

 • výskyt bohatého bílého výtoku sražené konzistence před menstruací;
 • bolestivé pocity během a po sexu;
 • nepohodlí při močení;
 • zarudnutí, svědění, pálení, otoky zevních pohlavních orgánů;
 • velmi kyselý zápach.

Známky kandidózy mají mnoho společného s průběhem bakteriální vaginitidy a trichomoniázy. Poslední dvě patologie jsou často doprovázeny štiplavým zápachem shnilých ryb a pěnivým výtokem s hnisem, který se může před menstruací zesílit..

U chronické formy onemocnění je výskyt patologického tajemství nejčastěji spojen se snížením imunity.

Pouze gynekolog může přesně určit možný provokující faktor. Za tímto účelem musí být žena testována..

Gardnerelóza

Pokud se objeví bílý neobvyklý výtok, ale drozd je vyloučen, doporučuje se vývoj bakteriální vaginózy. Během tohoto onemocnění může na pozadí růstu patogenních bakterií dojít ke snížení celkového počtu prospěšných mikroorganismů ve vagině. Patologie není doprovázena zvýšením počtu leukocytů, proto nedochází k zánětu.

U této nemoci je po menstruaci zaznamenán bělavý výtok. Mají viskózní, hustou povahu, mléčný nebo šedavě žlutý odstín a také nepříjemně voní. Může zesílit po pohlavním styku, zvláště nechráněný.

Je třeba si uvědomit, že afty a bakteriální vaginóza vytvářejí příznivé podmínky pro další škodlivé mikroorganismy. To platí zejména pro infekce, které jsou sexuálně přenosné.

Patologie a pohlavní choroby

Důvody pro označení bílého výtoku bezprostředně před menstruací jsou často spojeny s gynekologickými patologiemi.

Cervikální eroze

Může vydávat bohatou tekutou sekreci, bezbarvou nebo s mléčnými pruhy. Někdy se přidává konzistence krve nebo tvarohu.
Endometrióza (přemnožení endometria mimo dělohu). Před menstruací a během menstruace může dojít k uvolnění slizovité viskózní tekutiny. Vývoj patologie způsobuje hnědý odstín vaginálních sekretů.

Polypy

Může se u vás objevit nestabilní menstruační cyklus s lepkavým bílým výtokem. Souběžně se zvyšuje bolest, pokud je novotvar velký.

Kapavka

Vaginální sekrece bělavého odstínu obsahuje hnis, cítí se svědění a pálení. A také není vyloučen vývoj zánětlivých procesů a odpovídající příznaky..

Obyčejná leucorrhoea, bez zápachu a nepříjemná, nelze považovat za přímou indikaci patologie. Proto je třeba vzít v úvahu další příznaky a odchylky v charakteristikách vaginální tekutiny..

Výtok po menstruaci

Na začátku cyklu nedochází k významné sekreci. V medicíně se nepřítomnost jakéhokoli výtoku po kritických dnech nazývá „období sucha“. Během této doby se vytváří hustý hlen. Vytváří zátku, která chrání vnitřní orgány reprodukčního systému před vniknutím škodlivých mikroorganismů..
Ale vaginální tekutina je povolena, pokud má následující vlastnosti:

 1. Malý objem (2-4 ml).
 2. Silná konzistence (krém, želé).
 3. Mírná viskozita.
 4. Homogenní struktura s průhlednými žilkami.
 5. Nedostatek vůně, svědění, pálení.

Známky porušení

Vzhled bílého výtoku po skončení menstruace ve velkém objemu, který způsobuje nepohodlí, může být spojen s následujícími chorobami:

 • drozd;
 • porušení mikroflóry pochvy;
 • porucha funkce štítné žlázy;
 • dysfunkce pankreatu;
 • cukrovka;
 • hormonální poruchy;
 • adheze nebo záhyby v děložním čípku.

Když potřebujete pomoc lékaře

Sekrece může začít několikrát během celého cyklu. Před a po menstruaci by maximální doba trvání leukorea neměla překročit pět dní. Existuje podezření na porušení s následujícími příznaky na konci a na začátku cyklu:

 1. Hlen obsahuje hnis, velké hrudky a vločky.
 2. Kalhotky rychle zvlhnou.
 3. Kapalina je trvale indikována.
 4. Bolest při pohlavním styku.
 5. Leucorrhoea doprovázená svěděním a pálením.
 6. Máte potíže s močením.
 7. Vaginální tekutina má nepříjemný, shnilý zápach.
 8. Došlo k selhání cyklu.

Je třeba si uvědomit, že leucorrhoea plní v těle užitečné funkce a nemusí vždy znamenat patologii. Musí být přítomny, aby reprodukční systém plně fungoval. A také denní vaginální hlen pomáhá včas věnovat pozornost poruchám pohlavních orgánů.

Léčba je nutná pouze pod dohledem lékaře a informace z článku slouží jako předběžné posouzení zdravotního stavu. Pouze odborník může přesně stanovit diagnózu, pomoci zmírnit nepříjemné příznaky a zabránit opětovnému rozvoji patologie.

Může mít žena před menstruací bílý výtok a co by mělo být normální??

Bílý výtok před menstruací není vždy důvodem k obavám. Při absenci dalších příznaků jsou typické pro ženy všech věkových skupin..

Jejich množství a konzistence závisí na hormonálním pozadí. Pokud je před menstruací hodně bílého výtoku, urážlivý, doprovázený svěděním, podrážděním kůže, bolestí a poruchami močení, měli byste se poradit s odborníkem.

Může bílá tekutá látka vyniknout před menstruací??

Dvě třetiny žen, které navštíví gynekologa, se ptají, zda může před menstruací dojít k bílému výtoku. Fyziologickou leucorrhoea lze pozorovat již od dětství, zvyšuje se v pubertě a získává cyklickost spojenou s hormonálním pozadím. V procesu se tvoří tenký bílý výboj:

 • sekrece bartholinových žláz;
 • práce mazových, potních, apokrinních žláz;
 • přirozená deskvamace vaginálního epitelu;
 • oddělení od dělohy a jejího děložního čípku.

Co to znamená?

Pokud žena před menstruací pozoruje tvorbu bílého výtoku, znamená to, že fáze jejího menstruačního cyklu probíhají správně. V proliferační fázi v první polovině cyklu je vaginální výtok transparentní a tekutý.

Je to známka těhotenství?

Některé ženy si všimnou před menstruací, bílé, jako hlen, a spojují je s nástupem těhotenství. Základem tohoto pozorování je absence menstruace a bližší vyšetření vaginálních sekretů. Bílý výtok před menstruací nelze nazvat hlavním znakem těhotenství, protože mohou pokračovat na pozadí zpoždění jakéhokoli původu. Množství výtoku u těhotné ženy se může buď zvýšit, nebo zůstat stejné.

Výtok není spolehlivým znamením těhotenství.

Hojné vypouštění

Bohatý bílý výtok před menstruací je pozorován u:

 • hormonální změny související s věkem;
 • změna povahy jídla;
 • užívání určitých léků (antikoncepce, antibiotika);
 • stresové situace;
 • ústavní rysy (nadváha a obezita);
 • oběhové selhání;
 • kontaktní dermatózy;
 • exsudativní diatéza;
 • používání intimní kosmetiky.

Krémová konzistence

Bílý krémový výtok je obvykle charakteristický pro ovulaci, kdy je hlen nejvíce viskózní a viskózní. Jak se blíží vaše menstruace, výtok se mírně ztenčí..

Aby se zabránilo změnám v nabídce, je nutné zahrnout fermentované mléčné výrobky (fermentované pečené mléko, jogurt, jogurt, tvaroh, acidophilus).

Konzistence tvarohu

Objevuje se bílý sýrový výtok s kandidózou, populárně nazývanou „drozd“. Patologie je spojena se zvýšením množství houby candida, v důsledku čehož se dostávají do popředí příznaky, včetně kýčovitého výtoku, svědění a zarudnutí s otokem sliznice. Pokud je Candida nalezena v nátěrech, takže proces nestane chronickým, je předepsána léčba místními a tabletovanými antifungálními látkami.

Pokud je doprovázeno svěděním

Svědění a bílý výtok před menstruací jsou základem pro kontaktování gynekologa. Nejčastěji svědění doprovází:

 • infekční zánětlivá specifická onemocnění spojená s určitým typem patogenu (chlamydie, gonokoky, kandidy, Trichomonas, mykoplazmy);
 • nespecifické, vznikající na pozadí posunu vaginální mikroflóry (gardnerelóza);
 • alergická vulvovaginitida;
 • vystavení chemikáliím (výrobky pro intimní hygienu, mýdlo, prací prášek) a syntetickému prádlu.

Léčba závisí na tom, který mikroorganismus se během studie nachází v nátěrech.

Je to normální, pokud je před menstruací výtok?

Ženy by si měly být vědomy, že bílý výtok před menstruací je normální. Pohlavní hormony syntetizované vaječníky způsobují změny v sekreční aktivitě pohlavního ústrojí, které se mění s fázemi menstruačního cyklu. Úplná absence výtoku může hovořit o hormonální nebo zánětlivé patologii a vyžaduje vyšetření gynekologem.

Hnědý výboj

Bílý hustý výtok před menstruací je nahrazen hnědým s aktivním zánětlivým procesem, erozivní patologií děložního čípku, hormonálními poruchami. Přidání nepříjemného zápachu naznačuje přítomnost patogenů. Zpoždění menstruace na pozadí hnědé sekrece vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc a diagnózu těhotenství.

Proč se před menstruací objevuje bohatý bílý výtok

Zdraví žen musí být pečlivě sledováno. Cervikální hlen chrání pohlavní orgány před infekcemi a bakteriemi. Jakékoli změny v jeho konzistenci a barvě mohou naznačovat problémy v reprodukčním systému, které vyžadují konzultaci s lékařem. Proto byste měli přesně vědět, který výtok před menstruací je považován za zcela normální a který má patologickou povahu..

Přírodní leucorrhoea

Cervikální kanál, který se nachází v děložním čípku, vylučuje slizniční sekreci. Zjemňuje stěny pochvy, chrání před mikrotrhlinami a nepohodlí při sexu. V různých fázích menstruačního cyklu se mění hustota sekrece. V první fázi, kdy vejce ještě není zralé, vytvoří silný hlen ochrannou zátku, která zabrání vstupu infekce a spermií do těla..

Před ovulačním obdobím se sekrece ztenčuje a pomáhá mužským buňkám rychleji se pohybovat, což zvyšuje pravděpodobnost početí. Pouze 5 dní po ovulaci výtok opět zhoustne a stane se krémovým.

Sekrece se produkují a mění svou konzistenci pod vlivem pohlavních hormonů, progesteronu a estrogenu.

Den před menstruací by měl mít výtok obvykle následující charakter:

 1. Je bílé barvy s odstínem od krémové po světle žlutou. Při užívání hormonální antikoncepce, jako jsou pilulky, cívky nebo prsteny, se před kritickými dny mohou objevit hnědé mazlaviny.
 2. Buď není cítit, nebo je lehký s kyselostí.
 3. Množství výtoku by mělo být střední, ne příliš hojné, ale ne příliš vzácné. Změna konzistence je příznakem nemoci a zánětu a suchost a svědění jsou výsledkem používání nekvalitních hygienických výrobků..
 4. Na konci menstruace by se bílý hlen neměl objevit okamžitě..
 5. Sekrece přírodního hlenu děložního hrdla nikdy nezpůsobuje nepohodlí a slabost.

Pokud před menstruací nedojde k výtoku

Pokud před menstruací nedochází k žádnému vylučování sliznic, nemějte obavy. To se často stává, zejména před menopauzou. To je způsobeno snížením aktivity žlázových sekrecí pod vlivem snížení hladiny ženských hormonů v krvi..

Dalším důvodem nedostatku výtoku je užívání hormonálních léků na antikoncepci nebo léčbu. Tyto produkty obvykle obsahují více estrogenového hormonu. Kromě syntetických hormonů může být přítomnost sekrece ovlivněna nesprávným příjmem fytohormonů bez konzultace s lékařem..

Ovulace nastává asi dva týdny před kritickými dny. Přidělení s tím narůstá, začíná se táhnout a ztenčovat. Pokud jsou velmi viskózní a husté konzistence, pak mohou nastat problémy v reprodukčním systému, které vznikly na pozadí hormonální nerovnováhy.

Stín, množství výtoku a jejich konzistence jsou u každé dívky individuální a závisí na vlastnostech těla a životním stylu. Mohou být ovlivněny faktory, jako jsou špatné návyky, neustálý stres v práci, změny související s věkem.

Cervikální sekrece u dospívajících

Před začátkem prvního období přichází dospívající leukorea. Jak dlouho by to ale mělo trvat, než to začne? K prvnímu projevu dochází jeden a půl roku před kritickými dny. Během období vytváření stabilního hormonálního pozadí se často mění. Jejich struktura se pohybuje od vodnaté po hustou, což je normální. Barva a hojnost zcela závisí na úrovni vývoje reprodukčního systému a dědičnosti.

Pokud se výtok náhle stane hojnějším než obvykle, můžete s jistotou počkat na první menstruaci. Bohužel nikdo není chráněn před zánětlivými procesy. Proto musíte před kritickými dny pečlivě sledovat povahu leucorrhoea, protože nejprve přicházejí přerušovaně..

Když jsou kritické dny pozdě

Někdy je silný, silný a bílý výtok před menstruací známkou těhotenství. Navíc pokud tyto dny nijak nezačínají. Množství leucorrhoea se zvyšuje pod vlivem prudkého zvýšení hladiny hormonu progesteronu v krvi. Sekrece hlenu chrání plod během těhotenství a ženské orgány před škodlivými bakteriemi a infekcemi.

A také při neustálých stresových situacích, nedostatku vitamínů a hormonální nerovnováze se místo menstruace objeví bílý výtok. Přísná dietní omezení příjmu tuků a sacharidů vedou ke zpoždění.

Pokud nadužíváte stravu nebo jen nepravidelně jíte, může vám menstruaci na dlouhou dobu nahradit bílý hlen..

Patologické příčiny

Na rozdíl od normální leucorrhoea je patologická leucorrhoea doprovázena zvýšením jejich objemu, struktura se stává kýčovitou, vůně je nepříjemná a drsná a barva nabývá neobvyklých odstínů. Kromě toho je sekrece na pokožce velmi dráždivá a způsobuje pálení a svědění. A také může bolet dolní část břicha, objevit se slabost, nevolnost a nepohodlí během a po pohlavním styku..

Zánětlivé procesy, které mění povahu hlenu před kritickými dny:

 1. Vaginitida dráždí vagínu. Otoky, nepohodlí a bolest v dolní části zad se objevují asi týden před menstruací. Výtok je velkého objemu a má tekutou konzistenci. Barva nejčastěji získává nažloutlý odstín. Analýza nátěru odhaluje zvýšený počet bílých krvinek.
 2. Zánět děložního čípku se nazývá cervicitida. Tím se zvyšuje bílý hlen a stává se vodnatým. V pokročilém stadiu se v něm objeví příměs hnisu, vůně se stane hroznou.
 3. Endometritida činí sekreci více zakalenou a nepříjemně páchnoucí. Kromě toho je zánětlivý proces doprovázen ostrou bolestí, když jdete na toaletu a v dolní části břicha, a teplota těla stoupá. Je nemožné opustit takovou nemoc, protože se začne rozcházet s jinými ženskými orgány. Výtok před těmito dny zezelená.

Kromě zánětu mohou poruchy vaginální mikroflóry změnit povahu sekrece. Například vaginóza přeměňuje normální kyselý zápach na vůni hnijících ryb a zbarvuje hlen žlutě. Několik dní před menstruací to zesílí. Žena začíná pociťovat neustálé nepohodlí, svědění a pálení zasahují do spánku a sex nedává potěšení a způsobuje pouze bolest.

Dalším porušením přirozené povahy pochvy je kandidóza. Pronikáním do ženského těla začíná bakterie Candide destruktivně působit na stěny a sliznice. Porážka je pozorována nejen v reprodukčním systému, ale také v močovém systému. Příznaky jsou nesnesitelné. Výtok se stává tvarohem s vůní zkaženého mléka. Drozd se často objevuje po dlouhém léčení, protože prospěšné bakterie jsou ničeny spolu se škodlivými.

Změna hlenu často naznačuje poškození a růst:

 1. Cervikální eroze. Sekrece s ní zprůhlední sraženiny. Ženy trpí častým zpožděním a jejich menstruace získává hnědý odstín.
 2. Endometrióza Kvůli prudkému růstu endometria dělohy jsou cévy poškozeny, uvolněná krev, ze které se před menstruací skvrnuje výboj světla. Toto onemocnění navíc způsobuje bolest v dolní části břicha..
 3. Vzhled polypů. Před nástupem kritických dnů se stěny dělohy uvolní. To způsobí poškození výrůstků a krve, která se uvolňuje spolu s prádlem. Bohužel je těžké zjistit přítomnost nemoci, protože to je jediný příznak..
 4. Rakovina dělohy. V raných stádiích může nemoc indikovat pouze špinavý krvavý výtok před kritickými dny, který má hrozný zápach.

A také mnoho pohlavně přenosných infekcí mění povahu výtoku před menstruačním krvácením. Stávají se pěnově šedou nebo zelenou barvou. Taková onemocnění vyžadují urgentní léčbu. Zanedbané formy mohou připravit reprodukční funkci.

Pokud bolí hrudník, mnoho žen si v hlavách vykreslí strašný obraz. To však není zdaleka tak, protože prsní žláza může bolet z různých důvodů, které jsou pro ženské tělo normální, a neměli byste se o ně vůbec starat.