Příčiny žlutého výtoku před menstruací

Normálně je vaginální hlen transparentní a bezbarvý, někdy bělavý. Když se před menstruací objeví žlutý výtok, žena pečlivě sleduje své zdraví a snaží se přijít na to, co to znamená.

Pokud výtok nevyzařuje zápach a nedráždí genitálie, nemůžete se obávat a jen počkat na kritické dny. Pokud je však mazanice doprovázena nepříjemnými pocity a zpožděním menstruace, musíte navštívit lékaře. Zvažte hlavní příčiny žlutého tajemství.

Co je žlutý vaginální výtok

Ženské tělo každý den uvolňuje vaginální výtok. Jejich množství a konzistence pomáhají určovat fázi cyklu. Před nástupem ovulace (ve fázi 1 MC) se uvolní malý průhledný hlen. S nástupem ovulace vypadá hlen spíše jako vaječný bílek. Pak se výtok stane více. Jeho konzistence je hustá a jeho barva je bílá s mírným odstínem žluté..

Norma je tedy světle žlutý výtok před menstruací. Na začátku menstruace se k nim přidají kapičky krve. Hlen se stává růžovým nebo nahnědlým. Její vůně je lehká a specifická. Žena necítí nepříjemné příznaky.

Důvodem vzniku žlutého výtoku v různých fázích cyklu může být také nedodržování pravidel osobní hygieny. Zpočátku bílý hlen se při dlouhodobém užívání mění na žluté skvrny. Nedostatek včasné péče o intimní oblast vede k tomu, že se výtok začíná hromadit a množí se v něm patogenní bakterie. Vytvářejí výtok žlutě. Dále se vyvíjí zánětlivý proces, vaginitida nebo afty.

Kvůli alergiím se může objevit dokonce nažloutlý výtok před menstruací. Nepříjemné reakce vyvolávají syntetické a krajkové tkaniny spodního prádla nebo nevhodné prostředky intimní hygieny. Alergie ve slabinách se projevuje svěděním, pálením a zarudnutím. Ale výtok necítí špatně..

Typ, barva a frekvence sekrece vaginálních sekretů určují hormonální stav a stav lokální mikroflóry. Nerovnováha v poměru hormonů nebo škodlivých a prospěšných mikroorganismů mění povahu vaginálního výtoku.

Fyziologické příčiny žlutého výtoku před menstruací

Pokud žena nepociťuje bolest při močení a během sexu a přítomnost žlutého výtoku před menstruací nijak neovlivňuje její pohodu a výtok je zcela bez zápachu, lze příčiny tohoto stavu nazvat přirozeným.

Krátce před menstruací vyvolávají žluté mazanice různé faktory:

 1. Aktivita prospěšných bakterií. Laktobacily chrání jejich stanoviště a zabraňují patogenním patogenům, aby způsobovaly zánět. Mírně kyselé prostředí pochvy potlačuje mikroby, které tvoří ochranný nažloutlý hlen.
 2. Kontakt hlenu s kyslíkem. Ve vzduchu je vaginální sekrece oxidována a bez včasné péče o citlivou oblast získává specifickou barvu.
 3. Užívání hormonální antikoncepce. Antikoncepční prostředky upravují hormonální hladiny, což zase ovlivňuje povahu výtoku.
 4. Fyzická práce a stres. Pracovní a psycho-emocionální přetížení má špatný vliv na práci ženského těla. Nepříznivé psychologické prostředí, přepracování a nedostatečné hodiny odpočinku negativně ovlivňují endokrinní a reprodukční systém.
 5. Věkové změny a nemoci reprodukčních orgánů. Narušení v endokrinní a gynekologické sféře může vyvolat nažloutlý vaginální výtok.

Co říká žlutý výtok s nepříjemným zápachem?

Pokud se objeví bohatý nebo hnědo-žlutý vaginální výtok s nepříjemným zápachem, mohou tyto příznaky naznačovat infekci vnitřních pohlavních orgánů nebo vývoj gynekologického onemocnění.

Návštěvu odborníka nelze odložit, protože mnoho patologií je velmi nebezpečných.

Zvažte, proč je před menstruací žlutý, páchnoucí výtok:

 • Vaginóza. Složení mikroflóry je narušeno na pozadí oslabené imunity, užívání antibiotik nebo endokrinních onemocnění. Patogenní látky gardnerelly pronikají do genitálního traktu a začínají se aktivně množit, což nevyhnutelně vede ke zvýšené produkci sekrecí. Gardnerelóza během těhotenství je velmi nebezpečná, protože bakterie mohou vyvolat potrat nebo předčasný porod.
 • Endometrióza. Nadměrný růst sliznice, která lemuje dělohu zevnitř, je způsoben hormonálním narušením. Patologie se projevuje jako bolestivá období a hnědé nebo tmavě žluté mazlaviny s nepříjemným zápachem.
 • Kolpitida. Původci choroby jsou chlamydie, Trichomonas a streptokoky. První příznaky kolpitidy jsou páchnoucí žlutozelený výtok, svědění a pálení v oblasti genitálií. Stydké pysky a vaginální sliznice vypadají oteklé.
 • Salpingitida. Infekce postihuje vejcovody a spouští zánětlivý mechanismus. Akutní salpingitida probíhá s příznaky, jako jsou bolesti dolní části břicha, hypertermie, zimnice, nevolnost, žlutý vaginální nátěr. Proces zahrnuje vaječníky, dělohu a močový měchýř. Příčinou salpingitidy je infekce genitálního traktu střevními mikroby. Nespecifický typ onemocnění může ženu obtěžovat po potratu, porodním traumatu, zavedení (stažení) nitroděložního tělíska nebo vaginálním prolapsu. Bolest se projevuje nejen v břiše, ale také v dolní části zad, křížové kosti a konečníku. Povaha výboje je serózní-hnis. Odstín - žlutý.
 • Cervikální eroze. Obavy z mladých dívek, které mají příliš brzy sex, a dospělých panen mladších 30 let. Dalšími příčinami změn v děložní tkáni jsou potrat, trauma vnitřních pohlavních orgánů, hormonální poruchy, infekce pohlavních orgánů a slabá imunita. Hlavními příznaky eroze jsou hnědá nebo tmavě žlutá mazanina uprostřed cyklu, bolestivé močení a porušení MC. Aktivní infekční kmeny způsobují, že slizniční sekrety jsou hnisavé a žluté.
 • Adnexitida. Na zánětlivém procesu se podílejí vaječníky a vejcovody. Onemocnění narušuje stabilní cyklus a vyvolává takové odchylky, jako jsou adheze, cysty, neplodnost. Původci adnexitidy jsou genitální infekce a střevní mikroby. Zánět dráždí vaginální sliznici, způsobuje pálení uvnitř a otoky na orgánech. Zapáchající výtok je žlutý.
 • Chlamydie. Žlutý, páchnoucí hlen může mít hnisavé inkluze. Sexuální styk je bolestivý, močení - s pálením. Znepokojen svěděním v pochvě.
  Kapavka. Žlutý výtok před menstruací se stává hnisavý a nazelenalý. Pak žena cítí svědění a pálení. Rytmus cyklu může být narušen.
 • Trichomoniasis. Barva výboje se pohybuje od žluté do žlutozelené. Vůně připomíná shnilé ryby. Genitálie svědí, bobtnají, zčervenají.

Normální výtok má mírně kyselý zápach. Nezpůsobují nepříjemné pocity a prádlo příliš nešpiní (povolený denní objem je asi 2 ml). Bohatý neprůhledný hlen podivné barvy naznačuje vývoj onemocnění a vyžaduje lékařskou pomoc.

Může nažloutlý výtok před menstruací naznačovat těhotenství

Zvažte žlutou skvrnu před menstruací jako známku těhotenství..

Po oplodnění vajíčka hladina progesteronu v těle stoupá. K udržení březosti v prvním trimestru je nutná vysoká koncentrace hormonu. V této době je výtok z genitálního traktu silný a nažloutlý. Pokud zpoždění menstruace není spojeno s koncepcí, hlen se zmenší. Během těhotenství je vaginální sekrece bohatá.

Patologickou příčinou žlutého výtoku u těhotných žen může být latentní infekce. To platí pro chronická onemocnění, která číhala v těle a s nástupem těhotenství se začala projevovat prostřednictvím daného příznaku..

Snížení obecné imunity přispívá k aktivaci patologií. Bez náležité ochrany umožňuje tělo mikrobům pracovat v plné síle. Z tohoto důvodu si budoucí matky často stěžují na afty a vaginitidu..

Při normálním průběhu těhotenství a absenci infekce v genitálním traktu by se žlutý výtok měl zastavit po 4 měsících. Od druhého trimestru množství progesteronu klesá a vaginální výtok mění svůj charakter.

Co dělat

Při výskytu nažloutlého výtoku je nejprve nutné posoudit vaše vlastní pocity a určit fázi menstruačního cyklu. Ve druhé polovině MC, při absenci doprovodných příznaků, se nemusíte obávat a čekat na kritické dny.

Lékaři ve svých recenzích píší, že žlutý výtok u absolutně zdravé ženy před menstruací je normou. Pokud se skvrna objeví na pozadí zpoždění, je nutné provést těhotenský test. Těhotenství ovlivňuje povahu a barvu výtoku.

Pokud máte nepříjemné pocity, měli byste co nejdříve navštívit gynekologa. Pokud se lékař zeptá na váš sexuální život v posledních měsících a na přítomnost pravidelného partnera, musíte upřímně přiznat, jaké intimní vztahy existují. Jelikož některé sexuálně přenosné nemoci mají dlouhou inkubační dobu, je možné, že k nákaze náhodného partnera došlo před 3 měsíci, ale podivný výtok se objevil až nyní.

Lékař předepíše léčbu s přihlédnutím k příčině žlutého mazu a preventivně doporučí praní ráno a večer hypoalergenním prostředkem a každodenní výměnu spodního prádla..

Může existovat žlutý výtok před menstruací a jaké příznaky jsou normou

Kromě menstruace má žena další, méně zjevný výtok. Podle jejich charakteristik lze nejen sledovat cyklus, ovulaci, ale také předpokládat přítomnost patologie genitální oblasti. Se žlutým výtokem před menstruací byste měli myslet na zdravotní stav, protože pod tímto znamením lze skrýt různé problémy..

Po ovulaci začíná 2. fáze cyklu, kterou řídí hormon Progesteron. Vytváří podmínky pro těhotenství. Proto se vaginální výtok mění. Konzistence je hustší a viskóznější. Ihned po menstruaci je tajemství tekuté, v době uvolnění vajíčka vypadá jako vaječný bílek, poté krémový. Barva je obvykle průhledná, bělavá nebo světle žlutá, béžová. Stín je sotva znatelný. Skvrny na prádle nemohou přesně přenášet obraz, protože při dlouhodobém pobytu mimo pochvu výtok ztmavne. Nejspolehlivějším testem je blotování vstupu do pochvy pomocí bílé ubrousky. Den před menstruací může barva sekrece díky příměsi krve zčervenat.

Zdravé vypouštění se vyznačuje následujícími příznaky:

 • Žádná bolest, kromě těch, které se obvykle vyskytují před menstruací. Takové pocity nemohou být řezné, bodavé, intenzivní;
 • Vůně není vyjádřena, není odpudivá. Každá žena má svou vlastní vůni, ale je jemná a nemá žádné drsné poznámky;
 • Neexistuje žádné svědění, nepohodlí, pálení, brnění v pochvě a na vnějších pohlavních orgánech ženy;
 • Ve výtoku nejsou žádné pruhy, hrudky, sraženiny, konzistence je zcela homogenní.

Pozornost! Žlutá barva tajemství je normální, pokud tomu tak bylo vždy v určité dny cyklu..

Někdy jsou změny ve výtoku spojeny s nějakým vnějším faktorem, jehož vzhled způsobil aktivaci ochranných mechanismů vagíny ženy. Ve druhé fázi cyklu jsou patrné jakékoli změny..

Tampony, čípky, sprchy, kondomy, lubrikanty, mýdla - všechny tyto produkty obsahují různé chemické sloučeniny. Nastane reakce na nějakou komponentu, proto je zaznamenán následující obrázek:

 • Otok sliznice, zarudnutí;
 • Svědění, brnění, pálení;
 • Vyrážky;
 • Velké množství tekutin z pochvy, žluté nebo bílé;
 • Lachrymace, kýchání, rýma.

Je snadné identifikovat alergie, pokud existuje jasné pochopení toho, co bylo nového v genitální oblasti. Vyloučením provokatéra látky můžete vidět zmírnění příznaků v pochvě.

Každý člověk má svou vlastní mikroflóru. Nový partner s vlastní sadou bakterií proto může způsobit něco podobného alergii. Znamení nejsou tak jasná:

 • Mírné nepohodlí v oblasti pochvy a vulvy;
 • Zvýšený normální výboj;
 • Barva sekretu z průhledné nebo bílé může zbarvit žlutě;
 • Ve výtoku se objeví nepříjemný zápach, který zmizí několik hodin po sexu nebo v důsledku praní.

Postupem času se žena stane závislou, takže tyto příznaky zmizí. Pokud se příznaky zhorší, můžeme předpokládat infekci pohlavně přenosnou chorobou..

Pozornost! Pokud je změna partnerů systematická, pak i při absenci STD patogenů hrozí ženě problémy v podobě vaginózy, drozdů, zánětlivých procesů v oblasti genitálií.

Viry, bakterie, houby - jakékoli mikroby, ať už jsou to patogeny pohlavně přenosných chorob nebo oportunní patogeny, mohou vést k zánětu v pochvě, kolpitidě nebo vaginitidě. Před menstruací se zvyšuje pravděpodobnost infekce a šíření infekce z fyziologického důvodu - děložní čípek se rozšiřuje, aby se usnadnil výstup z endometria.

Bakterie, které jsou při přerůstání nebezpečné, ale ve zdravém stavu jsou v pochvě přítomny v malém množství, se mohou před menstruací aktivovat. Jejich vývoj způsobí imunitní odpověď, krevním řečištěm dorazí velké množství leukocytů, které budou bojovat proti útočníkům. Mrtvé mikroby spolu s tajemstvím vyjdou ve formě hnisavého výboje nažloutlé nebo nazelenalé barvy. Bude doprovázeno svědění a další nepříjemné pocity. Vůně hlenu má nepříjemný hnilobný odstín..

Rozdíl spočívá v kandidě, která u žen způsobuje drozd, protože znakem je hustá zrnitá hmota bílé barvy, podobná tvarohu s vůní stejného produktu.

Nejjednodušší je dostat pohlavně přenosnou chorobu před a během menstruace. Každá taková patologie může vyvolat výtok jasně žlutého odstínu z pochvy, svědění, problémy s močením, ale existují příznaky, které je od sebe mírně odlišují:

 1. Kapavka se zelenkavou sekrecí, bolest v perineu a dolní části břicha.
 2. Trichomoniasis způsobuje bublinkovitý, pěnivý a řídký výtok. Kromě toho dochází k řezání bolesti v procesu vyprazdňování moči, hyperemie genitálních tkání. Vůně jako shnilá ryba.
 3. Chlamydie často probíhá vůbec bez příznaků, ale tajemství se stává hnisavé, žluté barvy a s odpovídajícím zápachem.

Jakýkoli jiný patogen se silným zánětem vede k výskytu hnisu - bohatého žlutého výtoku, někdy se zeleným odstínem.

Mnoho žen se po příležitostném vztahu bez kondomu prvních 1-3 dní dostane do pohotovosti a poté na nebezpečí zapomene. Ačkoli některé infekce se projeví 1 nebo 2 týdny. Navíc u mužů se sexuálně přenosnými chorobami je klinický obraz jasnější než u spravedlivého pohlaví. Často se vyskytuje bez příznaků.

Pokud infekce nebo poranění postihuje vnitřní orgány, dochází k zánětlivému procesu, který je také charakterizován patologickým vaginálním výtokem.

Endometritida v děloze, salpingitida v tubách, adnexitida v přílohách, ooforitida ve vaječnících ženy. Příčinou mohou být nejen patogenní bakterie, ale také poškození během operací, potratů, porodů, během nehody. A také hormonální poruchy v případě vaječníků. Infekce však nejčastěji vyvolává zánět..

Výtok je hnisavý, žlutý, béžový nebo šedý. Vůně je shnilá. Jsou doprovázeny bolesti v boku, dolní části zad, v suprapubické oblasti a mohou vyzařovat do nohy a křížové kosti. Celkový stav se zhoršuje, teplota stoupá, objevují se příznaky intoxikace těla - nevolnost, bolest hlavy, slabost, zvracení.

Pozor! Podobný proces může vést k hnisání a průniku infikované tekutiny do břišní dutiny a do krevního řečiště. Co hrozí smrtí na peritonitidu a sepse.

Zánět orgánů močového systému způsobuje hnisavý výtok z močové trubice, který si žena zaměňuje s vaginálními sekrety. Kromě toho mohou tato onemocnění vyvolat uvolňování moči ve formě žlutých skvrn na prádle. Tyto podmínky se vyznačují charakteristickým zápachem moči..

Se žlutým výtokem namísto menstruace, když se fenomén objeví na pozadí zpoždění, někdy to naznačuje nástup koncepce. Stojí za rezervaci, že jde spíše o „lidové znamení“ než o vědecký fakt. Někteří lékaři však ve své praxi zaznamenávají podobné případy..

Vysvětlení je následující: 7-10 dní po pohlavním styku vajíčka a spermatu je plod fixován na stěně dělohy. Výsledkem je malé implantační krvácení. Po smíchání s vaginálními sekrety může krev dát jasně žlutý nebo růžový odstín. Podle načasování se to stane přibližně ve dnech očekávané menstruace po početí.

Nelze s jistotou říci, že pokud není menstruace se žlutým výtokem, je to těhotenství. Před návštěvou lékaře si ale žena může udělat test sama, aby se ujistila, že uhodne..

Polypy cervikálního kanálu, eroze děložního čípku, fibroidy, cysty a onkologické nádory vedou ke vzniku tajemství hnisavé povahy a žlutého odstínu. Zvažme některé z rysů těchto onemocnění:

 1. Při erozi dochází ke skvrnitému krvácení po fyzické námaze, pohlavním styku nebo vyšetření gynekologem.
 2. Fibroidy u žen způsobují kvůli jejich výšce zvětšení břicha.
 3. Rakovina dělohy jednoznačně charakterizuje rychlý úbytek hmotnosti a měsíční krvácení.
 4. Ostré bolesti při pohybu, během menstruace a ovulace se vyskytují v přítomnosti ovariální cysty.
 5. U polypů je zaznamenáno kontaktní krvácení a častá kolpitida s hnisavým výtokem.

Pozornost! To neznamená, že tajemství těchto patologií zbarví těsně před menstruací, fakta se však mohou jednoduše shodovat.

Z recenzí žen na internetu je zřejmé, že mnozí kategoricky nechtějí navštívit lékaře. Pokud je to diktováno nedůvěrou, pak lze veškerou diagnostiku provést nezávisle v jakékoli placené laboratoři. Když je neochota vysvětlena zaměstnáním, pak vám chci připomenout, že zanedbávané nemoci budou muset být léčeny mnohem déle a obtížněji než ty, které byly identifikovány téměř okamžitě.

Gynekolog během průzkumu a vyšetření pochopí, kterým směrem se musíte pohnout. Následující studie jsou povinné:

 • Šmouha z vaginální stěny ženy. Kontroluje se pomocí PCR a obvyklá mikroskopem. Umožňuje detekovat patogenní patogeny;
 • Kultura mikrobů nalezená v sekreci pochvy. Dospělá kolonie je vystavena různým antibiotikům, aby našla účinnou léčbu;
 • Ultrazvuk vám umožňuje ověřit přítomnost nebo nepřítomnost novotvarů v děloze a přílohách;
 • Kromě toho je podle indikací někdy vyžadován krevní test na hladinu hormonů, testy na nádorové markery a další diagnostická opatření..

Pozornost! Někdy je žlutý vaginální výtok výsledkem čípků. To jsou zbytky léku vytékajícího příštího rána..

Terapie žluté vaginální sekrece není vždy nutná. Pokud se vyskytnou problémy, pak se drogy a schémata vybírají individuálně pro každou ženu. K léčbě vaginózy jsou vaginální čípky předepsány s antibakteriálním účinkem, například Hexicon, Klion D, Terzhinan. Poté je nutné obnovit mikroflóru pochvy pomocí prostředků s laktobacily - Lactozhinal, Vagilak, Atzilakt.

K léčbě sexuálně přenosných chorob se používají antibiotické injekce a tablety, například Metronidazol, Doxycycline a další. Současně se svíčky používají k dezinfekci pochvy..

Zánětlivá onemocnění dělohy nebo přívěsků u ženy vyžadují komplexní řešení. Předepisuje se zde několik léků z různých skupin, včetně antimikrobiálních látek, spazmolytik, protizánětlivých, imunomodulačních.

U nádorů, cyst, polypů, fibroidů se uchylují k různým metodám chirurgické léčby.

Cyklický nebo jednorázový výskyt výtoku neobvyklé žluté barvy z pochvy ženy vyžaduje pozornost. Zvláště pokud to není jediný příznak. Bez zkoumání je téměř nemožné pochopit, co se děje. Za jednou nemocí mohou být další.

Nebezpečí žlutého výtoku před menstruací

Před menstruací, před ovulací a dokonce i v prvních týdnech po početí výtok někdy mění svou konzistenci a barvu pod vlivem hormonálních změn v těle. Žlutý výtok před a po menstruaci často pomáhá posoudit stupeň urogenitálního systému ženy.

Někdy může být před menstruací žlutý výtok

Když je výtok řídký

Vzácný nažloutlý výtok před menstruací, bez zápachu, je známkou normálního fungování těla. Buňky endometria odmítnuté ze stěn dělohy, první krvinky, spadají do tajemství. Tvořením hlenu tělo chrání genitourinární sféru před vstupem patogenních bakterií.

Žlutý výtok u žen před menstruací, bez zápachu a bez nepohodlí, nedráždí sliznice pochvy a kůže, je také považován za normální, fyziologický. Den nebo dva před menstruací může z pochvy vycházet nepříjemný kyselý zápach..

Pokud má leucorrhoea, i když vzácná, tabákový, hnědý nebo tmavě žlutý odstín a současně je cítit hnilobný zápach nebo zápach shnilých ryb, znamená to přítomnost zánětlivých procesů a pravděpodobně infekční povahy.

Když je žlutý výboj silný

Sekrece hustého žlutého hlenu nemusí vždy znamenat onemocnění. Hlen před menstruací obvykle zhoustne, nažloutne. A pokud současně nedochází k tahání bolesti v dolní části břicha, není žádný těžký zápach, výtok nedráždí sliznice genitálií a pokožku, pak není důvod k obavám.

Vypuštění oranžového odstínu může znamenat erozi.

Oranžový výtok před menstruací naznačuje přidání kapek krve do vaginálního sekretu. Častěji je to děložní krev, která předchází nástupu menstruace. Může to však být důsledek rozvinuté eroze, kdy krvácí z ulcerovaného děložního čípku. Krevní kapičky se připojují k hlenu cervikálního kanálu.

Může výtok páchnout

Někdy vypouštění přijímá vůni shnilých ryb, sirovodíku, kyselého nebo hnilobného zápachu. To by mělo ženu upozornit. Vůně shnilých ryb naznačuje trichomoniázu, infekci Trichomonas. Normou je přítomnost určitého množství Trichomonas v těle ženy. Ale za určitých patogenních podmínek se Trichomonas začínají intenzivně množit a vyvolávat zánětlivé procesy v pochvě, děložním čípku, Bartholinových žlázách. Nepříjemný zápach shnilých ryb je také pozorován u zahradní virózy..

Příčiny výtoku a jejich doprovodné příznaky jsou uvedeny v tabulce.

Výskyt odchylek u žen,%Druhy porušení
žádná dočasná žláza po ovulačním procesupři nošení dítěte žádná dočasná žlázacystická formace na této žláze
714912

Pokud není salpingitida vyléčena včas, onemocnění povede k adhezi trubice a neplodnosti. Sexuálně přenosné nemoci ovlivňují celý genitourinární systém. Toto onemocnění se stává nesnesitelně bolestivým a pokud se neléčí, ničí orgány, což může vést k onkologii. Nemluvě o tom, že infikovaní se stávají zdrojem infekce pro ostatní lidi.

Vaginitida a cervicitida následně postihují sousední orgány zánětlivým procesem. Pokud tedy máte podezření na infekci, přítomnost mykóz nebo zánětlivých procesů jiné etiologie, měli byste se poradit s lékařem.

Může být žlutý výtok známkou těhotenství?

V prvních třech měsících po početí se poměr hormonů mění. Množství progesteronu, který je zodpovědný za udržování těhotenství, se zvyšuje. A hladina estrogenu, který je zodpovědný za vývoj vajíčka, naopak klesá. A na pozadí změny v hormonálním poměru se barva tajemství může změnit - může mírně zbarvit. Žlutý výtok týden před menstruací může naznačovat těhotenství, pokud jej neovlivnily jiné faktory.

Užívání hormonálních pilulek může ovlivnit povahu a barvu výtoku.

Například léky aktivující štítnou žlázu a dokonce i potraviny jako feijoa, vlašské ořechy a mořské řasy, které obsahují velké množství organického jódu, mohou ovlivnit změnu hormonálních hladin. V tomto případě by neměly být žádné cizí pachy, nepohodlí v pochvě.

Nástup těhotenství pomůže určit test zakoupený v lékárně. Pokud je potvrzeno, musíte se zaregistrovat na předporodní klinice.

Pokud žena zjistí výskyt cizího zápachu, pálení nebo svědění, poraďte se s lékařem.

Ve druhém trimestru se vyvíjí placenta, která se stará o zachování těhotenství, odpovídá za výživu a dýchání plodu, žluté tělísko se rozpouští a výtok by měl být bezbarvý a průhledný. Pokud leucorrhoea nadále zůstává žlutá, získává zápach, musíte navštívit lékaře a možná budete muset udělat rozbor pro analýzu.

Zápach z výtoku naznačuje potřebu vyšetření

Když je nažloutlý výtok normou

Ve vzácných případech získává leucorrhoea nažloutlý odstín jako jedna z genetických charakteristik těla. Někdy změny barvy výtoku vyvolávají užívání antikoncepce nebo jiných léků. Stres může také změnit barvu sekrecí, protože hormony se mění pod vlivem stresu..

Žlutý výtok před menstruací je tedy známkou změněné hormonální hladiny, zvýšení progesteronu. Důvody pro tuto změnu, jak již bylo zmíněno, se mohou velmi lišit. A neměli byste ani vyloučit těhotenství..

Někdy se výtok vajec zbarví jako reakce na alergen - syntetické spodní prádlo, vložky. Alergenem může být mýdlo, pěna a jiné čisticí prostředky. V tomto případě se doporučuje změnit výrobce polštářků, přejít na používání hypoalergenního bavlněného prádla.

Když potřebujete pomoc lékaře

Pokud je výtok před menstruací žlutý a následná menstruace je doprovázena:

 • tahání nebo ostré bolesti v dolní části břicha;
Pokud je přítomno svědění, jedná se o alarmující příznak.
 • svědění a pálení v pochvě, vulvě;
 • nepříjemný zápach.

Je nutné poradit se s gynekologem, i když se ve vaginálním sekretu objeví inkluze krve v době, kdy by nemělo docházet ke krvácení.

Faktem je, že krvácení do jednoho nebo druhého stupně je doprovázeno děložními myomy, polypy a maligními novotvary, zánětem endometria.

Co můžete udělat sami

Samoléčba je nepřijatelná. Pro prevenci zánětlivých procesů v těle a tvorbu žluté patogenní leucorrhoea je nutné:

 • dodržovat pravidla hygieny a provádět každodenní mytí genitálií;
 • vyhýbejte se nechráněnému sexu, zejména s neznámými muži;
 • pravidelně, přibližně jednou za 6 měsíců, podstoupit preventivní prohlídky u gynekologa.

O příčinách žlutého výboje se dozvíte z tohoto videa:

Výtok žluté barvy před menstruací je relativní normou. Pokud se tedy objeví, musíte být k sobě pozornější a naslouchat svému tělu. A v žádném případě samoléčbu.

Důvody vzniku žlutého výtoku před menstruací

Vaginální leucorrhoea je běžným jevem pro každou sexuálně dospělou ženu v plodném věku. Nažloutlý výtok před menstruací vám však dělá starosti. Barevné změny mohou naznačovat vývoj onemocnění, ale může to být také varianta normy, takže musíte zjistit příčinu vzhledu a odstranit jej.

Varianty rychlosti žluté sekrece

Zdraví reprodukčního systému ženy závisí na mnoha faktorech. Nepropadejte panice, pokud máte před menstruací žlutý výtok. Takové mazání může být vyvoláno:

 1. Hormonální změny po početí. Žena ještě nemusí mít podezření na těhotenství, ale její tělo se již aktivně připravuje na porod.
 2. Užívání hormonální antikoncepce. Kombinované hormonální léky obvykle obsahují více progesteronu, který uvádí tělo do stavu imaginárního těhotenství, proto se zvyšuje množství sekrece.
 3. Žlutý výtok bez zápachu se často objevuje před první menstruací po porodu, je to také způsobeno hormony.
 4. Silný stres, emoční stres. Za takových podmínek se také mění hormonální pozadí, do krve se uvolňuje velké množství adrenalinu a noradrenalinu, což upozorňuje všechny orgány a systémy. Stresové hormony snižují sexuální funkce, způsobují nažloutlý výtok a zpožďují menstruaci.
 5. Nevyvážená strava. Nedostatek bílkovin a živin vystavuje tělo stresu. Před menstruací klesá hladina progesteronu, začíná postupné uvolňování endometria, ale mozek odkládá menstruaci, dokud v krvi není dostatek živin pro plné fungování všech životně důležitých orgánů.
 6. Silná fyzická aktivita. Při pravidelném cvičení postrádá tělo energii a živiny. Tělo si nemůže dovolit úplné krvácení, takže se objeví žlutý, růžový nebo tmavě hnědý výtok, který nezpůsobuje nepohodlí. V krvi profesionálních sportovců se často vyskytuje nedostatek estrogenu, který také ovlivňuje menstruaci..
 7. Kontaktní alergická reakce. Projevuje se na syntetickém spodním prádle, agresivních výrobcích osobní hygieny a používání kalhotkových vložek. Přítomnost histaminu v mezibuněčném prostoru vaginální sliznice přispívá ke snížení lokální imunity způsobené otoky a vylučováním hlenu, proto se k alergické reakci připojují infekce, které způsobují hojný žlutý výtok se svěděním. Odstraněním všech dráždivých látek příznaky zmizí.
 8. Nesprávná hygiena. Sekrece má zpočátku průhlednou, světlou nebo bílou barvu a krémovou konzistenci, ale vzácná změna spodního prádla přispívá ke změně barvy sekrece v důsledku interakce s kyslíkem. Nedodržení hygieny vyvolává růst patogenních bakterií - dysbiózy.

Popsané důvody lze považovat za normální, pokud je úplná menstruace přítomna alespoň jednou za 35 dní, když již není - může to znamenat amenoreu.

Žlutý výtok nemůže být místo plné menstruace, zvláště pokud se objevily týden před očekávaným datem zahájení kritických dnů.

Infekční příčiny výskytu žluté mazanice

Kromě neškodných faktorů při výskytu žlutého výtoku existují ještě nebezpečnější důvody - jedná se o sexuálně přenosné nemoci, mezi nimi:

 1. Kapavka způsobená gonokokovými bakteriemi. Před menstruací je vždy páchnoucí žlutý výtok s kapavou ovlivňující ženské orgány. Stávají se systémovými a postupem času se stávají hojnějšími. Žluté tajemství je první známkou kapavky, později obrázek doplňují další příznaky..
 2. Chlamydie - poškození bakteriemi, které napadají tkáňové buňky - intracelulární paraziti. Onemocnění je latentní, avšak před úsvitem je pozorován nažloutlý výtok, který je nahrazen zeleným.
 3. Trichomoniasis, je způsobena nejjednoduššími mikroorganismy - Trichomonas, ovlivňují sliznici pochvy, dělohy a vylučují toxiny. Zákernost nemoci spočívá v latentním vývoji a průběhu. Stále však existuje zelenožlutý vaginální výtok..

Existuje mnoho genitálních infekcí, jejich původci se liší, ale přesto mají podobný obraz. Pokud se žlutým výtokem stále vyskytují tyto příznaky:

 • zvýšená tělesná teplota z 37,5 na 38;
 • svědění, pálení během močení;
 • nepohodlí během a po pohlavním styku;
 • hojný výtok před menstruací s nečistotami hnisu;
 • ostrý nepříjemný zápach výtoku;
 • otok stydkých pysků;
 • tupé bolestivé bolesti v dolní části břicha a stydké kosti atd..

Pacienti by pak měli vzít v úvahu, že příznaky naznačují pohlavně přenosnou chorobu, a je třeba je odborně ošetřit a vyšetřit. Genitální infekce samy o sobě nezmizí a pokročilé formy onemocnění vedou k neplodnosti.

Zánětlivá onemocnění

Zánětlivé procesy ve vaginální dutině nebo uvnitř dělohy a její přídavky jsou také doprovázeny bohatým bílým, žlutým, hnědým výtokem během celého menstruačního cyklu a před menstruací. Mezi nimi:

Vaginitida

Zánět ve vaginální dutině. Může mít hormonální nebo bakteriální původ. Podmíněně se patogenní mikroorganismy aktivně množí a potlačují zdravou mikroflóru, což vede k dysbióze. Vaginóza se projevuje zvýšenou sekrecí nepříjemného zápachu, různých odstínů s hrudkami, svěděním, pálením.

Adnexitida

Patologický proces v děložních přídavcích. Je to způsobeno patogenními tyčinkami, které pronikly do dutiny vejcovodů a vaječníků. Ženy pociťují neustálé nepohodlí v břišní dutině, tupá bolest může vyzařovat do kyčelního kloubu a dolní části zad a objevuje se tekutá žlutá sekrece. Když jsou ovlivněny vejcovody, vytvářejí se adheze a cysty na vaječnících. To vede k menstruačním nepravidelnostem a neplodnosti..

Myom dělohy

Benigní formace v děložní dutině. Fibroidy častěji provokují krvavou, hnědou leucorrhoea před menstruací a 10 dní po nich. Povaha a konzistence sekrece závisí na počtu novotvarů, avšak v počátečních stádiích se uvolňuje žlutá krémová leukorea.

Cervikální eroze

Jedná se o druh vředů na krku způsobených chronickými infekcemi, časnou sexuální aktivitou a mechanickým poškozením. Erozivní léze je doprovázena malým množstvím mazu z genitálií, světle hnědou, žlutou, bez ohledu na den cyklu.

Salpingitida

Zánět tkání vejcovodů. Je charakterizována horečkou, zimnicí, bolestmi v podbřišku, žlutým slizovitým výtokem z pochvy. Salpingitida vždy probíhá spolu s dalšími zánětlivými onemocněními: děložní dutinou, močovým měchýřem, močovými cestami. Atypická forma se projevuje po operacích na ženských orgánech, potratech, zavedení antikoncepčních cívek, v jakékoli fázi prolapsu dělohy.

Může být žlutá skvrna známkou těhotenství?

Pokud dojde ke splynutí spermií s vejcem, hladina progesteronu v krvi prudce stoupne. Progesteron je zodpovědný za normální vývoj embrya až po tři měsíce těhotenství, takže se objeví hustý žlutý výtok, který zabraňuje vstupu infekce do děložní dutiny. Hormon pomáhá snižovat imunitu ženského těla, proto se v prvním trimestru objevují latentní infekce, které vyvolávají afty, kolpitidu atd..

Pokud se objeví žlutý výtok 5-8 dní před nástupem menstruace, může to být jeden z prvních příznaků těhotenství, abyste si ujasnili svůj stav, můžete provést test.

Co dělat, pokud je nalezen žlutý výboj

Vzhledem k tomu, že k takovému vylučování dochází během běžného života, musíte pečlivě analyzovat své pocity.

Pokud se objeví žlutý výtok bez nepříjemného zápachu a objeví se před menstruací nebo bez ohledu na fázi cyklu, měla by být přijata následující opatření:

 1. Nepoužívejte samoléčbu. Ignorování tohoto stavu vede k neplodnosti a vzniku chronických forem onemocnění reprodukčního systému..
 2. Pokud se vaše menstruace zpozdí - proveďte těhotenský test.
 3. Analyzujte spolehlivost svých sexuálních partnerů za poslední tři měsíce. Inkubační doba pro mnoho pohlavně přenosných chorob trvá asi tři měsíce..
 4. Kontaktujte předporodní kliniku a nechte se otestovat.
 5. V případě detekce genitálních infekcí přísně dodržujte lékařský předpis. Mikrobiologické organismy se stávají rezistentními na antibiotika neúplnou terapií, v důsledku čehož se onemocnění stává chronickým.

Atypická sekrece není vždy známkou trapných pohlavních chorob nebo vnitřního zánětu reprodukčních orgánů. Když se však objeví, měli byste více poslouchat své tělo. Nepoctivost v kombinaci s několika příznaky může být pro schopnost porodu nebezpečná, takže musíte navštívit lékaře včas, je lepší provést neplánovanou kontrolu a hrát ji bezpečně, než číst články na internetu a léčit se.

Žlutý výboj a období: před, po a místo

Menstruační cyklus zahrnuje průchod nejsložitějších procesů v těle ženy. Je stanovena s nástupem reprodukčního věku a končí menopauzou. Cyklus zahrnuje přechod několika fází, které se během plodného věku pravidelně navzájem nahrazují. Každý z nich je neodmyslitelně doprovázen přítomností určitých sekrecí. Každý ví, že fáze menstruace je charakterizována krvácením, které trvá od 3 do 7 dnů. Ženy mohou najít žlutý výtok po menstruaci a před, a dokonce místo. O čem takový příznak svědčí a jak rozpoznat patologii, budeme hovořit v tomto článku.

Žlutý výtok 1-2 týdny před menstruací: normální

Předmenstruační fáze je charakterizována skokem estrogenových hormonů, v důsledku čehož dochází ke změnám v náladě ženy, zvýšené únavě, závratě, slabosti, zvýšení množství vylučovaného čirého hlenu, které někdy získává nažloutlý odstín. To znamená, že mírný světle žlutý nebo žlutý výtok týden před a bezprostředně před menstruací je považován za přijatelnou normu. Jsou zpravidla bez sraženin, bílých pruhů, zatímco barva zůstává nenasycená, což lze vysledovat na prádle.

Neměl by táhnout dolní část břicha, obtěžovat svědění a pálení a nepříjemný zápach. To se vysvětluje skutečností, že pod vlivem hormonů vylučované vylučované sliznice mění své složení.

Proč se před menstruací může objevit žlutý výtok?

Poté, co ženy před menstruací objevily nažloutlý výtok, ženy si kladou otázku, zda je to známka patologie. Není však třeba se obávat, přinejmenším do obdržení výsledků testu, protože značky na prádle této barvy často označují bezprostřední nástup „kritických dnů“ nebo zbytky moči po použití toalety.

Hormony

Taková sekrece je zcela přijatelným jevem v důsledku změny ve složení hormonů v těle. Rovnováha estrogenu a progesteronu však může být narušena také vnějšími faktory: fyzickým a emočním stresem, nezdravým životním stylem a nesprávně vybranými léky k léčbě nebo antikoncepci. V tomto případě vede „neplánované“ selhání k výskytu neobvyklých sekrecí, včetně hlenu světle žluté barvy, který je hojný. Tento druh cervikální tekutiny by neměl páchnout, ale není vyloučena bolest v podbřišku.

Cervikální eroze

Žlutý výtok před menstruací je známkou ektopie děložního čípku. V tomto případě hlen středního objemu, homogenní a smíchaný s krví.

Myom dělohy

Děložní fibroid, pokud se nachází ve vejcovodech, může ovlivnit výtok, jehož barvu lze charakterizovat jako hnisavou nebo bílo-žlutou. Příznak je před menstruací intenzivnější a je velmi alarmujícím signálem.

Cysty a nádory

Dalším důvodem, kdy předmenstruační hlen získává tuto barvu, je přítomnost novotvarů. Může se jednat o táhnoucí se a rostoucí bolest v podbřišku.

Alergie

Tento příznak také způsobuje alergickou reakci vyvolanou léky, výrobky pro intimní hygienu a dokonce i syntetickým, nekvalitním prádlem..

Zánětlivé procesy

Častou příčinou různých sekrecí je zánět v genitáliích. Jejich výskyt je spojen s podchlazením, vniknutím virů, mikrobů a pokročilým infekčním onemocněním.

 • Kolpitida je zánět vaginální sliznice. Kromě charakteristického výtoku začíná několik dní před menstruací, svěděním a otokem vnějších pohlavních orgánů rušit bolestivé močení. Může táhnout a bolet v dolní části břicha s posunem nepohodlí v křížové kosti nebo dolní části zad. Toto onemocnění se může vyvinout jak na pozadí infekčních onemocnění, tak v důsledku patologických mikroorganismů. Často způsobuje zpoždění.
 • Adnexitis je zánětlivý proces, který postihuje vaječníky a vejcovody způsobený infekčními agens. Chronická forma tohoto onemocnění přívěsků je vyjádřena pouze podrážděním vnějších pohlavních orgánů a akutní formou je výskyt hnisavého hlenu před menstruací.
 • Salpingitida - šíření patogenních mikroorganismů z děložní dutiny do vejcovodů, v důsledku čehož se zapálí a provokují hustou nažloutlou sekreci před menstruací, doprovázenou silnou bolestí a celkovým špatným zdravotním stavem.

Infekční a houbové choroby

Hlavními příznaky infekčních onemocnění pohlavních orgánů jsou specifické sekrece. Znatelně zesilují nebo se objevují až před kritickými dny..

Chlamydie jsou běžnou příčinou sekrece vaginální tekutiny, která připomíná hnilobu, svědění, pálení, bolest při močení a pohlavní styk. Jasným příznakem onemocnění je hnilobný zápach..

Trichomoniasis je infekční onemocnění, které se může také zhoršit před menstruací. Je pozorován výtok ze nažloutlé na zelenou, má pěnivou konzistenci a nepříjemný zápach shnilých ryb. Cítíte křeče, pálení a bolest během močení, otoky a zarudnutí genitálií.

Kvapavka je pohlavně přenosná choroba, při které může mít výtok nejen popsaný odstín, ale také zelený. Příznaky jsou doplněny výtokem hnisu, bolestí, svěděním. S tímto onemocněním existuje možnost zpoždění.

Kandidóza nebo drozd. Sekrece během onemocnění může změnit odstín od světle žluté po intenzivní bílou. Má sražené složení a kyselou, mléčnou vůni.

Toto není celý seznam patologií a nemocí, které mohou vyvolat takový příznak, jsou uvedeny pouze hlavní.

Žlutý výtok po menstruaci, bez zápachu

Všechny výše uvedené nemoci a patologie mohou způsobit výskyt nažloutlé sekrece po menstruaci, protože to je období, kdy je tělo oslabené a všechny druhy onemocnění se cítí zvláštní silou.

Dalším důvodem pro tento příznak, který lze připsat kategorii „normální“, je to, že s uvolněnými krevními částicemi vyjdou vaginální mikroflóra. Právě oni dávají tajemství žlutost, jejíž hojnost se po regulaci zvyšuje. Zbytky odstraněných částic epitelu a dalších buněk mohou při interakci s kyslíkem změnit svoji barvu a poté po menstruaci dojde k světle hnědému výtoku bez zápachu.

Pokud takové projevy nejsou doprovázeny bolestí v dolní části břicha a dolní části zad, pálením, křečemi a svěděním během pohlavního styku, pak s největší pravděpodobností mluvíme spíše o normálním procesu samočištění těla než o patologii.

Zpožděné období a žlutý výboj

Namísto menstruace žlutý výtok

Ženy se často zajímají o to, zda existuje souvislost mezi zpožděním menstruace a žlutým výtokem. Pokud se žlutý výtok objeví druhý den zpoždění, může být taková sekrece přijatelnou normou a hovoří o bezprostředním nástupu menstruace, nebo může naznačovat takové porušení:

 1. Hormonální nerovnováha, díky které se ztrácí menstruační cyklus a mění se složení sekrečního hlenu genitálií.
 2. Novotvary a nádory.
 3. Záněty a infekční nemoci.

Pokud sekrece, která se objeví, není doplněna dalšími příznaky a zpoždění je jen pár dní, není důvod k obavám. Pokud předpisy chybí týden nebo dva, měli byste se obrátit na předporodní kliniku.

Přečtěte si také v jednom z našich článků o tom, co řekne přítomnost řídkého světle hnědého výtoku místo menstruace.

Když žlutý výtok místo menstruace se zpožděním hovoří o těhotenství?

Tento druh sekrece není pro těhotenství typický, zvláště pokud jde o jeden z týdnů prvního trimestru. Proto se neoplatí předpokládat početí pouze takovou cervikální tekutinou. Pokud menstruace nezačala včas, ale byl nalezen popsaný příznak, je naléhavě nutné konzultovat s lékařem diagnózu. Samozřejmě existuje takový jev, jako je namazání, když se vajíčko zavede do děložní dutiny, ale má odlišné vlastnosti a není doprovázeno nepříjemnými pocity. Věnujte pozornost tomu, jaké jsou implantační sekrece, což signalizuje dokončení koncepce.

Stručně o hlavní

Jak se ukázalo, žlutý výtok před a po menstruaci, bez zápachu, bolest a další nepříjemné příznaky jsou docela přijatelnou normou kvůli změně složení a kvality sekrece sliznice, která se mění pod vlivem pohlavních hormonů v určité fázi menstruačního cyklu. Tento jev však často může být jedním z hlavních příznaků mnoha gynekologických onemocnění. Proto je velmi důležité při nejmenší změně sekrece konzultovat odborníka.

Příčiny bílého výtoku před menstruací u žen

Bílý výtok před menstruací je variantou normy a v jednom či druhém objemu vyhovuje každé ženě

Popis

Vaginální sliznice obsahuje žlázy, které produkují hlen, který je nezbytný pro zvlhčení sliznice a vytvoření normální mikroflóry. Tento hlen je nezbytný pro normální fungování reprodukčního systému. Podle výtoku můžete posoudit zdraví genitálií..

Na stav sekrece sliznice má vliv několik faktorů:

 • hormonální změny;
 • stav vaginální mikroflóry;
 • stres;
 • poranění sliznice;
 • klimatická změna;
 • nosit syntetické spodní prádlo.

V závislosti na povaze změn slizničních sekrecí lze předpokládat příčinu.

Alokace lze klasifikovat podle objemu:

 • Sporý. Sekrece jsou příliš malé, nestačí pro normální fungování orgánů. Sliznice vysychá. Bolest je cítit během pohlavního styku.
 • Hojné. Pokud se zvyšuje činnost sekrečních žláz, dochází k neustálému pocitu vlhkosti v pochvě, výtok zůstává na prádle.
 • Pravidelný. Toto je průměrná možnost, když výboj zůstává v obvyklém objemu..

To, co se považuje za hojný nebo řídký výtok, se liší v závislosti na jednotlivých charakteristikách organismu. Měli byste se zaměřit na změny ve vztahu k normálnímu dennímu objemu, který je u žen odlišný.

Změny v povaze vypouštění z přirozených důvodů

Poprvé se hlen objeví u dívek několik měsíců před první menstruací a mění se v závislosti na hormonálních hladinách. Postupem času se stává stabilním a pravidelně se uvolňuje. Povaha výtoku se mění v závislosti na cyklu, protože se mění také hladina hormonů:

 • Na začátku cyklu je hlen bílý nebo průhledný, někdy s příměsí krve. Konzistence připomíná krém - po menstruaci se obnoví rovnováha hormonů.
 • Bílý výtok před menstruací je ovlivněn produkcí estrogenu, která se v tomto období zvyšuje. Tento hormon pomáhá řídnout hlen, díky čemuž spermie mohou snáze proniknout do vajíčka. V době ovulace se výtok stává hojnějším.
 • Po ovulaci se zvyšuje produkce hormonu progesteronu, což zvyšuje hustotu hlenu, což vede k tvorbě zátky před menstruací.

Léčba, úzkost a další faktory mohou ovlivnit produkci hormonů a hlen..

Hlen se mění během pohlavního styku a po něm: když žena pocítí vzrušení, produkce hlenu se zvyšuje. Po nějaké době po blízkosti se vše vrátí do normálu, ale během tohoto období je výtok velmi hojný..

Bílý výtok bez zápachu během těhotenství může být jedním ze znaků početí..

Během těhotenství se také mění povaha výtoku: stávají se hojnějšími, v normálním průběhu těhotenství - bílé a tekuté, jejich objem se zvyšuje bezprostředně před porodem, když odejde sliznice.

Jednotné tajemství bílého odstínu je normou na začátku těhotenství, protože dochází ke změnám v hormonálním pozadí. Toto tajemství samo o sobě není známkou těhotenství, ale v kombinaci s dalšími příznaky může naznačovat možnou koncepci. Mezi další příznaky, které se objevují na počátku těhotenství, patří:

 • Zvýšená nebo oslabená sexuální touha.
 • Únava a ospalost.
 • Bílý výtok, který se objeví týden před menstruací a neustále vyniká.
 • Snížená imunita, která se projevuje mírným nachlazením.

I když jsou všechny příznaky přítomny, není vždy možné pochopit, co to znamená, protože nejsou specifické pro těhotenství. Spolehlivější výsledky lze získat testem hCG..

Varianta normy je velký objem vypouštění kapaliny. Neindikují žádnou patologii, pokud odpovídají některým charakteristikám:

 • Bez zápachu. Před menstruací je vzhledem ke změněné rovnováze kyselin v pochvě přijatelný mírně kyselý zápach.
 • Vypouštění není doprovázeno nepohodlí.
 • Bílé nebo bezbarvé. Po zaschnutí zanechává nažloutlé skvrny.
 • Objem se zvyšuje uprostřed cyklu. To naznačuje nástup ovulace..

Pokud se objeví další příznaky, může to znamenat patologický proces..

Změny v povaze výtoku v důsledku patologií

Pokud existuje podezření na gynekologická onemocnění, výtok pomáhá stanovit diagnózu. Za tímto účelem se lékař nejprve zeptá, jak se výtok v poslední době změnil, a poté jej v případě potřeby odešle k analýze.

Tlustý, bílý, sýrový výtok obvykle indikuje rozvoj kandidózy..

Příčinou těchto změn může být kandidóza - plísňová infekce. Tyto houby jsou vždy přítomny v těle, ale jsou omezeny obranou těla. Pokud v určitém okamžiku imunita poklesne, houby se začnou aktivně množit. To je doprovázeno příznaky:

 • Svědění a pálení. To je způsobeno skutečností, že při kandidóze je poškozena sliznice a účinek odpadních produktů houby na tato poškození způsobuje nepříjemné pocity.
 • V první fázi je výtok kapalný, vodnatý. To je také spojeno s ničivým účinkem houby na sliznici..
 • Jak se houba množí, objeví se charakteristický příznak - bílý sýrový výtok.

S těmito příznaky musíte navštívit lékaře, abyste získali kvalitní léčbu..

Při zánětu sliznice dělohy se uvolňuje také bílý, ne hustý, někdy pěnivý hlen, který nepříjemně voní. Pokud se k těmto příznakům přidá směs hnisu v hlenu, znamená to, že onemocnění přešlo do fáze hnisavé cervicitidy a vyžaduje antibakteriální léčbu.

Pro kapavku je také charakteristické bílé tajemství smíchané s hnisem. Chronická forma tohoto onemocnění probíhá prakticky bez projevů. Akutní forma je charakterizována otoky a bolestí genitálií, méně často - tvorbou ekzému na kůži. Nemoc nelze ignorovat, protože postihuje životně důležité orgány a je sexuálně přenosná.

Existuje několik dalších patologií, které mají mírné příznaky, ale projevují se leucorrhoea:

 • Cervikální eroze. Silný, čirý výtok s bílými pruhy, který může být vláknitý nebo sýrový.
 • Polypy. Leucorrhoea se stává lepkavou, s pokročilou formou se objeví bolest.
 • Endometritida. Hlen se stává růžovým a má nepříjemný zápach. Objeví se před menstruací.
 • Vaginální dysbióza. Hlen získává nepříjemný rybí zápach.

Toto není úplný seznam. Zánětlivé procesy v ženských pohlavních orgánech a mnoho genitálních infekcí má podobné příznaky. Protože existuje mnoho možných důvodů, je nutná pomoc lékaře: pomůže zjistit, proč došlo k určitým změnám, a určit potřebu léčby.

Žena musí pečlivě sledovat své zdraví a povaha výtoku může být prvním příznakem patologického procesu.

Následující projevy by měly vyvolávat obavy:

 • nepříjemný zápach;
 • bolest v pochvě, dolní části břicha nebo zad;
 • pěnivá povaha výtoku;
 • bolest při pokusu o vyprázdnění močového měchýře;
 • Zvýšení teploty.

Tyto příznaky jsou typické pro patologie a schůzka s lékařem by neměla být odložena na později..

Leucorrhoea je výtok nezbytný pro normální fungování ženských pohlavních orgánů. Mohou naznačovat hormonální změny, nástup ovulace nebo početí. V případě infekce nebo jiných patologických stavů je výtok indikátorem, na jehož základě lze podezření na vývoj onemocnění..

Pokud ženské tělo funguje normálně, je prakticky každý měsíc připraveno na početí dítěte. K tomu potřebujete nejen oplodněné a zralé vejce, ale také speciální žlázu - žluté tělísko ve vaječníku, které se vyvíjí po ovulaci.