Výtok před a během menstruace - typy a příčiny

Je přirozené, že se každá žena obává o své zdraví. Každá neočekávaná změna menstruačního cyklu vás proto může vyděsit. Promluvme si o propuštění před, mezi a během menstruace.

Dá se bezpečně říci, že během menstruace je výtok normální a mění se během celého cyklu..

Před ovulací (uvolněním vajíčka) sliznice „fungují“ až 30krát aktivněji než po ovulaci. Takže si s výbojem moc starosti nedělejte - stačí nosit podložku..

Stojí za to se obávat, pokud je váš výtok před menstruací žlutý nebo zelený, vypadá jako tvaroh nebo má nepříjemný zápach. Pokud máte tyto příznaky, měli byste navštívit lékaře..

Před menstruací nebo během ní je výtok odlišný:

Bílý. Silný bílý výboj je stejný na začátku i na konci cyklu. Normální bílý výtok není doprovázen svěděním. Pokud je přítomno svědění, je silný bílý výtok známkou infekce.

Pokud je během menstruace výtok lehký a elastický - jedná se o fragmenty sliznic - ovulujete.

Lehký a vodnatý výtok se objevuje v různých dobách vašeho cyklu, zejména po cvičení.

Žlutý nebo zelený výtok může být způsoben infekcí, zejména pokud je silný nebo sýrový nebo má nepříjemný zápach.

Hnědá: může se objevit hned po menstruaci a jen „očistit“ pochvu. (Stará krev vypadá hnědá).

Krvavý výtok mezi menstruací naznačuje onemocnění v případech, kdy jsou bolesti v podbřišku, svědění, suchost v pochvě, bolest při pohlavním styku. Menopauza je také špatným znamením. Pokud tyto příznaky chybí, mohou se během ovulace nebo uprostřed cyklu objevit špinění před menstruací. Někdy může být známkou těhotenství špinění nebo nahnědlý výtok.

Týden před menstruací může být výtok indikátorem vážného onemocnění. Například při adenomyóze, onkologických onemocněních, erozi děložního čípku, přítomnosti polypů v děloze atd. Abyste byli naprosto klidní, musíte se poradit se svým gynekologem. Příznaky mohou záviset na počtu sexuálních partnerů, druzích pohlaví, druzích antikoncepce a mnoha dalších faktorech.

Pokud máte zpožděné období a bílý výtok - nepropadejte panice! Tento jev může mít několik příčin:

1) Prvním důvodem může být těhotenství. Bílý výtok za takových okolností je naprosto normální, protože ženské tělo se připravuje na rozhodující období - porodit dítě. Pomocí bílých sekrecí se vytvoří děložní zátka, která chrání plod před infekcí;

2) Není to tak radostný důvod jako ten předchozí - drozd. Drozd je infekce, která se jasně projevuje v důsledku slabé imunity. Pro přesnou diagnózu provede gynekolog podrobnou analýzu, ve které mohou být nalezeny další infekce. V takovém případě by měli být léčeni okamžitě..

3) Pokud není menstruace a bílý výtok, stojí za to připravit se na to, že lékař dokáže detekovat zánětlivé procesy. Mohou začít i po prostém nachlazení..

4) Problém s hormony může také vyvolat zpoždění a leucorrhoea. Hormonální selhání - diagnóza, kterou váš lékař stanoví až po úplném vyšetření a testování.

5) Stres vede k mnoha chorobám. Výjimkou nejsou ani nemoci ženského těla.

Mnoho žen se také obává zápachu jejich menstruační krve. Není žádným tajemstvím, že donedávna bylo tabu mluvit o menstruaci. Ženy se proto snažily udělat vše pro to, aby nikdo nehádal o jejich stavu. To mimo jiné vedlo k tomu, že mnoho výrobců hygienických výrobků začalo vyrábět výrobky, které skrývají vůni menstruace..

Skutečnost, že každý slyší vaši vůni menstruace, je absolutní klam. Někdy samozřejmě vůně zesílí, což může být známkou infekce. Například bakteriální vaginóza je běžná infekce a může být důsledkem nerovnováhy hladin pH. Menstruační krev má jiné pH ve srovnání s normálním vaginálním prostředím. Je ironií, že mnoho hygienických předmětů odpuzujících pachy ve skutečnosti narušuje normální bakteriální rovnováhu vaginálního prostředí. Tento problém může způsobit i mýdlo; Jediná věc, kterou během této doby opravdu potřebujete pro hygienu, je voda.

V každém případě můžeme dojít k závěru: nikdy byste neměli paniku! pokud zaznamenáte podivné a nepříjemné změny v těle, kontaktujte svého gynekologa. Pouze on může stanovit přesnou diagnózu a předepsat správnou léčbu..

Vaginální výtok (leucorrhoea) před a po menstruaci

Vaginální výtok je víceméně běžný pro všechny dospělé ženy. Malé množství sekrece sliznice přispívá k neustálému čištění pochvy od mikroorganismů, které do ní vstupují. U zdravých žen výtok obsahuje bakteriální flóru, která zajišťuje přirozenou obranu pochvy proti patogenům. Sekreční funkce indikuje normální fungování reprodukčního systému a také odráží cyklické změny v těle spojené s prací vaječníků. Je důležité rozlišovat normální od patologického výtoku, abyste včas věnovali pozornost možným známkám gynekologických onemocnění..

Normální výboj

Normální vaginální výtok v období mezi obdobími žena prakticky nepociťuje. Kapalná složka sekrece se vlivem tělesné teploty částečně odpařuje a může odtékat jen malé množství hlenu..

Hlavní charakteristiky normálního intermenstruačního toku jsou:

 • množství - v závislosti na dni cyklu může být objem vypouštění od 0,06 do 4 ml denně; Můžete považovat množství sekrece sliznice za normální, pokud velikost skvrny na vložce kalhotek nepřesahuje 5 cm;
 • konzistence - vaginální výtok, v závislosti na fázi cyklu, může být tekutý (bezprostředně po menstruaci), vláknitý (během ovulace) nebo krémový (ve druhé fázi cyklu);
 • barva - hlen má obvykle světlý odstín, který se může lišit: od průhledného sekretu v první polovině cyklu po bílý výtok před menstruací; na vložce kalhotek skvrny hlenu nažloutly v důsledku interakce s kyslíkem;
 • struktura - výtok může být buď homogenní, nebo s malými hrudkami (jedná se o částice neustále se obnovující epiteliální tkáně pochvy);
 • vůně - před menstruací může mít bílý výtok mírně kyselý zápach (pH sekrece sliznice je obvykle od 4,0 do 4,5), v ostatních fázích cyklu obvykle není žádný zápach;
 • svědění - normální vaginální sekrece nezpůsobují svědění ani podráždění vnějších genitálií.

Povaha intermenstruačního výtoku závisí na fázi cyklu a některých dalších faktorech souvisejících s reprodukčním zdravím ženy..

Uprostřed cyklu (před ovulací). Průhledný výtok je konzistence podobný syrovému vaječnému bílku (protahovací, slizký), může být docela hojný a vodnatý.

Ve druhé polovině cyklu. Na rozdíl od tekutého hlenu po menstruaci je bílý výtok po ovulaci viskóznější a méně intenzivní..

Před menstruací. Během tohoto období má slizniční krém krémovou konzistenci. Běžná volba je hojný světle béžový nebo bílý výtok před menstruací..

Během menstruace. Během prvních 1–2 dnů menstruace může být krvácení poměrně intenzivní, výtok má bohatou červenou barvu a může zahrnovat drobné sraženiny. Ke konci menstruace se výtok stává méně hojným a má tmavší barvu, protože se krev rychle sráží.

Po pohlavním styku. Alokace mohou být hojné, průhledné, bílé, mírně nažloutlé a sraženiny. To vše je varianta normy.

Když začnete užívat perorální antikoncepci. Během prvních několika týdnů užívání hormonálních léků se může objevit rozmazaný hnědavý vaginální výtok.

Během těhotenství. Během období těhotenství se slizniční sekrece uvolňuje intenzivněji. Má tekutou konzistenci a bílou barvu, nezpůsobuje nepohodlí. Jakékoli vaginální krvácení během těhotenství je důvodem k vyhledání neodkladné lékařské pomoci.

Po porodu. Během 1-2 měsíců po narození dítěte má žena krvavý výtok (lochie), jehož intenzita se postupně snižuje.

Patologický výtok

Scarlet krvavý. Když se objeví několik dní před menstruací, naznačují erozi děložního čípku, po pohlavním styku - o traumatu pochvy, během těhotenství - o hrozbě jejího přerušení. V některých případech je takový výtok spojen s endometriózou, myomem dělohy, endometritidou.

Pomazaná hnědá. Jsou známkou hormonálních poruch a / nebo hyperplazie endometria.

Pěnivý, hojný, žlutozelený. Indikujte infekci pochvy, vejcovodů, vaječníků nebo jiných orgánů reprodukčního systému. Může to být jeden z příznaků pohlavně přenosných chorob.

Silný, hnisavý. Jsou známkou hnisavé cervicitidy, mohou se zvyšovat s námahou během pohybu střev. Na rozdíl od normálního bílého výtoku po menstruaci má viskóznější konzistenci..

Růžová s nepříjemným zápachem. Může naznačovat vývoj endometritidy. Obvykle se objevují před menstruací.

Vodnatá, špinavě šedá. Jedná se o příznak onemocnění, jako je endocervicitida, endometritida. Pozorováno před i po menstruaci. Špinavý šedý hlen s pronikavým rybím zápachem může naznačovat vaginální dysbiózu.

Sýr bílý. Bohatý bílý výtok po menstruaci a v dalších fázích cyklu může být známkou vaginální kandidózy (afty). Může být doprovázen výskytem bílého plaku na vnějších genitáliích, svědění, pálení.

Výtok během menstruace

 • Barva. V prvních dnech tmavě červená až tmavě hnědá na konci menstruace. Jasný šarlatový výtok může naznačovat krvácení, které není spojeno s menstruací, v takovém případě je nutné se poradit s lékařem.
 • Intenzita. Na začátku je výboj hojný, jeho intenzita se postupně snižuje. Ztráta krve za všech 3-7 dnů menstruace obvykle nepřesahuje 80 ml.
 • Čich. Při absenci zánětlivých a infekčních onemocnění a dodržování pravidel osobní hygieny menstruační tok necítí. Vzhled zápachu může naznačovat, že na vnějších genitáliích zůstala krev..

V závislosti na intenzitě výtoku si můžete vybrat správné tampony o.b.® pro každý den menstruace.

Pokud zaznamenáte neobvyklý výtok, svědění a jiné nepříjemné příznaky v kterýkoli den menstruačního cyklu, měli byste se poradit s gynekologem.

Bílý výtok před menstruací

Existují dva typy sekrecí - normální, která je součástí menstruačního cyklu nebo fyziologických změn v ženském těle, a patologická. Při pozorování bílého výtoku před menstruací je důležité rozlišovat příznaky zdravé nebo abnormální sekrece. Takový pozorný přístup k tomuto tématu pomůže nejen zbavit se zbytečných starostí, ale také přestat ignorovat zjevné problémy..

Vliv menstruačního cyklu

Během normálního menstruačního cyklu se po ovulaci pravidelně objevuje bělavý výtok a pokračuje až do menstruace. Normálně jsou:

 • mléčná bílá;
 • s nečistotami průhledného hlenu;
 • získat nažloutlý nebo béžový odstín.
Výtok slizu Výtok s hlenem

Bílý výtok obvykle začíná asi dva týdny před menstruací a je způsoben nástupem ovulace..

V první polovině cyklu je tajemství transparentnější a vzácnější vzhledem k rostoucí hladině estrogenu nezbytného pro zrání dominantního folikulu. V době, kdy vejce opouští folikul, dosáhne množství estrogenu v krvi svého vrcholu.

Výtok během ovulace je bohatý a viskózní, s konzistencí připomínající vaječný bílek.

Souběžně s pohybem vajíčka vejcovody dozrává místo folikulu žluté tělísko, které produkuje hlavní hormon druhé poloviny cyklu - progesteron. Přestože barva sekrece během ovulace je převážně průhledná a konzistence se táhne, pod vlivem progesteronu se mohou objevit bělavé viskózní sraženiny..

Druhá polovina menstruačního cyklu je regulována zvyšováním hladiny progesteronu. Jeho úlohou je připravit ženské tělo na pravděpodobné početí..

Asi týden nebo pět dní před menstruací je výtok tlustší a krémovější. Takové tajemství je dostatečně bohaté, ale nemělo by ženě způsobovat velké nepohodlí..

Objem výtoku od 1 do 5 ml denně lze považovat za normální..

Bude to pokračovat až do okamžiku, kdy se vajíčko dostane do dělohy. Pokud není oplodněna, žluté tělísko obdrží signál a začne umírat. Aby menstruace začala, musí hladiny progesteronu výrazně poklesnout. Výsledkem je, že jeden nebo dva dny před nástupem menstruace se výtok zmenší a jejich konzistence je více podobná konzistenci pozorované v první fázi cyklu..

Leucorrhoea jako známka těhotenství

Existuje další scénář pro přirozený vývoj událostí, kdy žena otěhotní těsně před menstruací. V tomto případě je pokles hladiny progesteronu kritický pro život plodu, což znamená, že žluté tělo nadále funguje. Tento proces podporuje hlavní hormon těhotných žen - choriový gonadotropin. Začíná být produkován hypofýzou asi za tři hodiny po početí..

Přirozeně, pod vlivem choriového gonadotropinu, se také množství progesteronu několikrát zvyšuje, a proto těhotné ženy během prvních měsíců pozorují hojnou viskózní leucorrhoea. Zhruba do třetího měsíce bude takové vypouštění slizčí a transparentnější..

Sliznatý a průhledný výtok Viskózní leucorrhoea

Vzhled bílého výtoku před menstruací může být známkou těhotenství v těchto případech:

 • pokud s přiblížením očekávané menstruace jejich počet neklesá, spíše se mírně zvyšuje;
 • když je bolest a zvětšení prsou;
 • s tendencí k náhlým změnám nálady;
 • pokud se objeví nevolnost a ranní zvracení;
 • pokud dojde ke zpoždění kritických dnů.

Hlavní úlohou hormonů v časném těhotenství je zajistit bezpečnou implantaci vajíčka do endometria dělohy. Během tohoto procesu se často stává, že se děloha stahuje a endometrioidní vrstva je mírně poškozena. Proto má žena malé množství špinavé krvavé leucorrhoea a objevují se bolesti v podbřišku. Tyto příznaky lze zaměnit za nástup menstruačního krvácení, ale nejsou. Po objevení se takových nečistot krve v bílých, určitě navštivte lékaře, protože kromě fyziologických důvodů se může projevit mimoděložní těhotenství.

Leucorrhoea u dospívajících

Vzhled leucorrhoea u dospívajících dívek je také považován za variantu zdravé normy. První výtok začíná běžet asi šest měsíců nebo rok před menarche. Obvykle se jedná o bělavé nebo průhledné tajemství bez zápachu s viskózní slizovitou konzistencí.

Vzhledem k tomu, že hormony a mikroflóra ještě nedosáhly reprodukční normy, během prvních let po nástupu menstruace dochází k regulaci sekrece velmi spontánně. Viskózní bílý výtok se může objevit 3 nebo 5 dní před a po menstruaci, ale není doprovázen bolestí v podbřišku, svěděním nebo nepříjemným zápachem.

Je třeba věnovat zvláštní pozornost vzhledu příliš tekuté bílé sekrece, protože taková leucorrhoea může naznačovat přítomnost zánětlivého procesu.

Během období hormonálních změn je tělo dívky velmi náchylné ke změnám vnějšího prostředí, stresu nebo oportunistických mikroorganismů, které jsou součástí ženské mikroflóry. Z tohoto důvodu by dívky s nepravidelnou menstruací nebo neobvyklou leucorrhoea měly pravidelně navštěvovat gynekologa..

Výtok s menopauzou

Během premenopauzálního období hladina estrogenu v krvi ženy rychle klesá, což naznačuje zánik reprodukční funkce. Tyto změny vedou k menstruačním dysfunkcím a menstruačním nepravidelnostem. Pokud během tohoto období před menstruací dojde k řídkému sliznici nebo krémovému výtoku bez zápachu, lze to považovat za variantu normy.

Klimakterické období je charakterizováno suchem v intimní zóně, ale prodloužená a hojná leucorrhoea může hovořit o hormonálních nebo zánětlivých poruchách. Je třeba věnovat zvláštní pozornost výskytu nepohodlí, pálení, svědění a bolesti v dolní části břicha, protože nestabilní hormonální hladiny představují zvláštní nebezpečí pro rozvoj gynekologických patologií.

Alergická reakce

Příčinu hojné leucorrhoea v jakékoli fázi menstruačního cyklu lze skrýt u alergií způsobených:

 • nevhodné výrobky dámské hygieny;
 • syntetické spodní prádlo;
 • prací prášek nebo kondicionér;
 • maziva nebo latex.

Při alergii před menstruací se objevuje svědění a řídký bílý výtok a je také pozorováno zarudnutí sliznice a kůže genitálií.

Někdy v důsledku podráždění sliznic může leucorrhoea narůžovět.

Nejdůležitější věcí, když dojde k alergické reakci, je identifikovat a eliminovat alergen. Obvykle to lze provést v domácím prostředí. V případě závažných alergií, potíží s dýcháním a výskytu otoků byste se však měli poradit s lékařem..

Patologická leucorrhoea před menstruací

Abnormální bílý výtok může ženu obtěžovat kdykoli během menstruačního cyklu. Projev některých patologií se může před menstruací zintenzivnit, zatímco vznik jiných je způsoben pouze nepříznivou shodou okolností.

Jak identifikovat patologický výtok?

Musíte věnovat pozornost následujícím příznakům:

 1. Nadměrný výtok před menstruací s tekutou nebo pěnivou texturou.
 2. Při absenci těhotenství místo menstruace bílý výtok.
 3. Mít nepříjemný zápach.
 4. Svědění a pálení v intimní oblasti.
 5. Výtok doprovázený bolestmi v dolní části břicha a dolní části zad před nástupem menstruace.
 6. Světlá barva se změní na zelenou, šedou nebo hnisavou.
 7. Krev nebo hnědé masti ve výtoku.
 8. Zhoršení celkového stavu ženy a zvýšení tělesné teploty.

Všechny tyto příznaky se tak či onak projevují zánětem a gynekologickými patologiemi, které vznikají v důsledku nerovnováhy hormonů nebo vaginální mikroflóry.

Hormonální poruchy

Vzhled světelného tajemství, pokud není spojen s fází cyklu nebo přirozenými hormonálními změnami, může způsobit spoustu úzkosti a otázek. Pokud nenajdete objektivní vysvětlení nebo se leucorrhoea zdá velmi podivná, možná byste měli hledat odpověď v hormonální nerovnováze..

Hormonální poruchy mohou být vyvolány:

 • poruchy hypofýzy;
 • kortikální hypotalamické poruchy;
 • systémová onemocnění orgánů endokrinního systému (štítná žláza a pankreas, nadledviny, vaječníky);
 • patologie těla nebo děložního čípku.

Jaké sekrety jsou možné při hormonálním selhání? Závisí na individuálních charakteristikách ženy a povaze patologií způsobených nerovnováhou, mezi nimiž:

Endometrióza

Jedná se o proliferaci endometrioidních buněk mimo dělohu. Příčiny onemocnění se skrývají v hormonálních poruchách, které vyvolávají vývoj menstruační dysfunkce. Mezi příznaky endometriózy patří výskyt bílého hustého výtoku s hnědými nebo krvavými nečistotami před menstruací..

Výtok smíchaný s krví

Časté bolesti v břiše a dolní části zad, bolesti při pohlavním styku.

Myoma

Benigní formace v myometriu dělohy způsobená hormonálními poruchami v plodném věku nebo během menopauzy se nazývá myom. Fibroidy jsou po dlouhou dobu téměř bez příznaků. Je možné předpokládat její vývoj s pravidelnými poruchami a zpožděním menstruace, bohatou leucorrhoea s krevními nečistotami před jejich nástupem, stejně jako periodické bolesti v podbřišku.

Cervikální eroze

Mnoho krémově bílých sekretů před menstruací může způsobit nepohodlí s erozivním poškozením dělohy.

Hustý bílý výboj

Jedná se o hormonální patologii, která se sama o sobě těžko projevuje v každodenním životě ženy, avšak při erozi existuje vysoké riziko vzniku infekčního zánětu a patologií endometria dělohy.

Nerovnováha vaginální mikroflóry

Ačkoli hormony hrají obrovskou roli v regulaci vaginálních sekretů, vaginální mikroflóra významně přispívá k sekreci zdravých sekretů. Základem této sekrece je cervikální hlen obsahující užitečné laktobacily. Úkolem laktobacilů je udržovat speciální kyselé prostředí v pochvě, které inhibuje vitální aktivitu více než 200 druhů oportunních mikroorganismů.

Správná mikroflóra je však spíše křehká. Nerovnováha nastává, když se úroveň pH posune směrem k alkalické straně. V tomto případě laktobacily umírají, ale podmíněné patogeny dostávají šanci na reprodukci a infekci reprodukčního systému. Mikroflóra může být narušena:

 • stres a přepracování;
 • ostré hormonální poruchy;
 • náhlé změny klimatu nebo hypotermie;
 • dlouhodobé užívání antibakteriálních léků;
 • neustálé sprchování;
 • genitální infekce;
 • nachlazení a virová onemocnění.

Nerovnováha mikroflóry vede k rozvoji infekčního zánětu, který mění povahu vylučované sekrece a je doprovázen řadou nepříjemných příznaků. Mezi běžnými infekčními patologiemi lze rozlišit následující:

Drozd

Plísňové onemocnění způsobené oportunní houbou Candida. Mnoho lidí se s touto houbou již narodilo, nakazilo se ještě v děloze, zatímco jiné se nakazilo od sexuálního partnera nebo kvůli nedostatečné osobní hygieně..

S drozdem se žena obává bílého sýrového výtoku před menstruací. Tvaroh leucorrhoea je převážně bílý, ale může mít šedý nebo nazelenalý odstín.

Kandidóza je charakterizována přítomností nepříjemného zápachu fermentovaného mléka, svěděním a pálením v oblasti genitálií.

Bakteriální vaginóza

Jedná se o infekční onemocnění způsobené snížením počtu laktobacilů a množením podmíněně patogenního kmene bakterií. Nejčastější příčinou vaginózy jsou hormonální poruchy, oslabená imunita nebo nesprávná hygiena pohlavních orgánů. Charakterem vaginózy je vzhled specifické rybí vůně a svědění v intimní oblasti. Výtok může zůstat bílý po dlouhou dobu a poté získat šedivý odstín..

Mezi nejčastější genitální infekce patří kapavka, trichomoniáza a chlamydie. Všechny nemoci mají své vlastní charakteristiky patogeneze, ale spojují je podobné příznaky: konzistence výtoku je podobná tekutině nebo pěně, špatně páchnou a jsou doprovázeny také svěděním a pálením genitálií. Leucorrhoea se často mění na zelený, šedý nebo hnisavý žlutý odstín.

Tělesná teplota často stoupá a objevují se příznaky intoxikace.

Vulvovaginitida

Zánět sekundární povahy způsobený podrážděním vnějších pohlavních orgánů patologickými sekrety se nazývá vulvovaginitida. Příčinou onemocnění je obvykle průběh infekčního onemocnění urogenitálního systému. Zánětlivý proces je bolestivý a je doprovázen výskytem vředů, otoků a svědění. Objevuje se bohatá krémová leucorrhoea s hnisavými nečistotami, které mají výrazný nepříjemný zápach.

Pokud se před nástupem menstruace objeví neobvyklý výtok, neměli byste dělat unáhlené závěry na základě článků na internetu a komentářů od jiných žen. Je nutné kontaktovat gynekologa, který po vyšetření a získaných výsledcích testu bude schopen přesně zjistit, proč se objevila podivná leukorea, a předepsat léčbu.

Skutečně se starejte o své zdraví. Pamatujte, že ženský reprodukční systém je docela zranitelný, a proto byste neměli ignorovat alarmující příznaky.

Příčiny bílého výtoku před menstruací u žen

Bílý výtok před menstruací je variantou normy a v jednom či druhém objemu vyhovuje každé ženě

Popis

Vaginální sliznice obsahuje žlázy, které produkují hlen, který je nezbytný pro zvlhčení sliznice a vytvoření normální mikroflóry. Tento hlen je nezbytný pro normální fungování reprodukčního systému. Podle výtoku můžete posoudit zdraví genitálií..

Na stav sekrece sliznice má vliv několik faktorů:

 • hormonální změny;
 • stav vaginální mikroflóry;
 • stres;
 • poranění sliznice;
 • klimatická změna;
 • nosit syntetické spodní prádlo.

V závislosti na povaze změn slizničních sekrecí lze předpokládat příčinu.

Alokace lze klasifikovat podle objemu:

 • Sporý. Sekrece jsou příliš malé, nestačí pro normální fungování orgánů. Sliznice vysychá. Bolest je cítit během pohlavního styku.
 • Hojné. Pokud se zvyšuje činnost sekrečních žláz, dochází k neustálému pocitu vlhkosti v pochvě, výtok zůstává na prádle.
 • Pravidelný. Toto je průměrná možnost, když výboj zůstává v obvyklém objemu..

To, co se považuje za hojný nebo řídký výtok, se liší v závislosti na jednotlivých charakteristikách organismu. Měli byste se zaměřit na změny ve vztahu k normálnímu dennímu objemu, který je u žen odlišný.

Změny v povaze vypouštění z přirozených důvodů

Poprvé se hlen objeví u dívek několik měsíců před první menstruací a mění se v závislosti na hormonálních hladinách. Postupem času se stává stabilním a pravidelně se uvolňuje. Povaha výtoku se mění v závislosti na cyklu, protože se mění také hladina hormonů:

 • Na začátku cyklu je hlen bílý nebo průhledný, někdy s příměsí krve. Konzistence připomíná krém - po menstruaci se obnoví rovnováha hormonů.
 • Bílý výtok před menstruací je ovlivněn produkcí estrogenu, která se v tomto období zvyšuje. Tento hormon pomáhá řídnout hlen, díky čemuž spermie mohou snáze proniknout do vajíčka. V době ovulace se výtok stává hojnějším.
 • Po ovulaci se zvyšuje produkce hormonu progesteronu, což zvyšuje hustotu hlenu, což vede k tvorbě zátky před menstruací.

Léčba, úzkost a další faktory mohou ovlivnit produkci hormonů a hlen..

Hlen se mění během pohlavního styku a po něm: když žena pocítí vzrušení, produkce hlenu se zvyšuje. Po nějaké době po blízkosti se vše vrátí do normálu, ale během tohoto období je výtok velmi hojný..

Bílý výtok bez zápachu během těhotenství může být jedním ze znaků početí..

Během těhotenství se také mění povaha výtoku: stávají se hojnějšími, v normálním průběhu těhotenství - bílé a tekuté, jejich objem se zvyšuje bezprostředně před porodem, když odejde sliznice.

Jednotné tajemství bílého odstínu je normou na začátku těhotenství, protože dochází ke změnám v hormonálním pozadí. Toto tajemství samo o sobě není známkou těhotenství, ale v kombinaci s dalšími příznaky může naznačovat možnou koncepci. Mezi další příznaky, které se objevují na počátku těhotenství, patří:

 • Zvýšená nebo oslabená sexuální touha.
 • Únava a ospalost.
 • Bílý výtok, který se objeví týden před menstruací a neustále vyniká.
 • Snížená imunita, která se projevuje mírným nachlazením.

I když jsou všechny příznaky přítomny, není vždy možné pochopit, co to znamená, protože nejsou specifické pro těhotenství. Spolehlivější výsledky lze získat testem hCG..

Varianta normy je velký objem vypouštění kapaliny. Neindikují žádnou patologii, pokud odpovídají některým charakteristikám:

 • Bez zápachu. Před menstruací je vzhledem ke změněné rovnováze kyselin v pochvě přijatelný mírně kyselý zápach.
 • Vypouštění není doprovázeno nepohodlí.
 • Bílé nebo bezbarvé. Po zaschnutí zanechává nažloutlé skvrny.
 • Objem se zvyšuje uprostřed cyklu. To naznačuje nástup ovulace..

Pokud se objeví další příznaky, může to znamenat patologický proces..

Změny v povaze výtoku v důsledku patologií

Pokud existuje podezření na gynekologická onemocnění, výtok pomáhá stanovit diagnózu. Za tímto účelem se lékař nejprve zeptá, jak se výtok v poslední době změnil, a poté jej v případě potřeby odešle k analýze.

Tlustý, bílý, sýrový výtok obvykle indikuje rozvoj kandidózy..

Příčinou těchto změn může být kandidóza - plísňová infekce. Tyto houby jsou vždy přítomny v těle, ale jsou omezeny obranou těla. Pokud v určitém okamžiku imunita poklesne, houby se začnou aktivně množit. To je doprovázeno příznaky:

 • Svědění a pálení. To je způsobeno skutečností, že při kandidóze je poškozena sliznice a účinek odpadních produktů houby na tato poškození způsobuje nepříjemné pocity.
 • V první fázi je výtok kapalný, vodnatý. To je také spojeno s ničivým účinkem houby na sliznici..
 • Jak se houba množí, objeví se charakteristický příznak - bílý sýrový výtok.

S těmito příznaky musíte navštívit lékaře, abyste získali kvalitní léčbu..

Při zánětu sliznice dělohy se uvolňuje také bílý, ne hustý, někdy pěnivý hlen, který nepříjemně voní. Pokud se k těmto příznakům přidá směs hnisu v hlenu, znamená to, že onemocnění přešlo do fáze hnisavé cervicitidy a vyžaduje antibakteriální léčbu.

Pro kapavku je také charakteristické bílé tajemství smíchané s hnisem. Chronická forma tohoto onemocnění probíhá prakticky bez projevů. Akutní forma je charakterizována otoky a bolestí genitálií, méně často - tvorbou ekzému na kůži. Nemoc nelze ignorovat, protože postihuje životně důležité orgány a je sexuálně přenosná.

Existuje několik dalších patologií, které mají mírné příznaky, ale projevují se leucorrhoea:

 • Cervikální eroze. Silný, čirý výtok s bílými pruhy, který může být vláknitý nebo sýrový.
 • Polypy. Leucorrhoea se stává lepkavou, s pokročilou formou se objeví bolest.
 • Endometritida. Hlen se stává růžovým a má nepříjemný zápach. Objeví se před menstruací.
 • Vaginální dysbióza. Hlen získává nepříjemný rybí zápach.

Toto není úplný seznam. Zánětlivé procesy v ženských pohlavních orgánech a mnoho genitálních infekcí má podobné příznaky. Protože existuje mnoho možných důvodů, je nutná pomoc lékaře: pomůže zjistit, proč došlo k určitým změnám, a určit potřebu léčby.

Žena musí pečlivě sledovat své zdraví a povaha výtoku může být prvním příznakem patologického procesu.

Následující projevy by měly vyvolávat obavy:

 • nepříjemný zápach;
 • bolest v pochvě, dolní části břicha nebo zad;
 • pěnivá povaha výtoku;
 • bolest při pokusu o vyprázdnění močového měchýře;
 • Zvýšení teploty.

Tyto příznaky jsou typické pro patologie a schůzka s lékařem by neměla být odložena na později..

Leucorrhoea je výtok nezbytný pro normální fungování ženských pohlavních orgánů. Mohou naznačovat hormonální změny, nástup ovulace nebo početí. V případě infekce nebo jiných patologických stavů je výtok indikátorem, na jehož základě lze podezření na vývoj onemocnění..

Před menstruací, bílý výtok, co to je

Ženské tělo má mnoho rysů a tajemství, které ženy samy nedokážou zjistit. Pokud je krvácení během menstruace vnímáno jako obvyklá norma, pak intermenstruační výtok často způsobuje u žen úzkost. To není nepřiměřené, protože takové jevy mohou naznačovat těhotenství i závažné patologie reprodukčního systému. Stojí za to zjistit, o čem mluví bílý výtok před menstruací, takže v případě problému včas odhalit příznaky onemocnění.

Faktory

Mukózní výtok, ke kterému dochází mezi obdobími, se nazývá leucorrhoea. Jsou normální v závislosti na dni cyklu. Leucorrhoea se vylučuje pomocí žláz a vykonává několik důležitých funkcí: chrání ženský reprodukční systém před mechanickým poškozením, zabraňuje pronikání patogenních mikroorganismů, takže absence sekrecí také není normou.

Hormony ovlivňují hojnost a strukturu leucorrhoea. V počáteční fázi cyklu je díky estrogenu výtok tekutější, po ovulaci se vlivem progesteronu vaginální tekutina zhustne. Normální leucorrhoea je doprovázena slabým kyselým nebo neutrálním zápachem. Výtok na spodní prádlo může mít krémový odstín, samotná leucorrhoea je průhledná nebo bělavá. Množství výtoku za den by nemělo překročit 6 ml. Normální leucorrhoea není doprovázena svěděním a pálením.

Bílý hustý výtok naznačuje produkci progesteronu ve velkém množství, což hraje důležitou roli ve vývoji plodu, pokud k takovému jevu dojde před menstruací, je pravděpodobné, že došlo k těhotenství. Ženské tělo tedy usměrňuje všechny své síly, aby vytvořilo podmínky pro příznivé ložisko. Pokud je bílý výtok se zpožděním menstruace doprovázen částicemi upečené krve, bolestivá bolest v dolní části břicha znepokojuje - musíte naléhavě konzultovat s lékařem, protože to jsou příznaky mimoděložního těhotenství.

Mohou existovat i jiné důvody pro vznik bílého výtoku místo menstruace. Jelikož je leukorea regulována hormony, vede hormonální nerovnováha do podobného stavu. Proto je velmi důležité sledovat změny v těle, protože sebemenší odchylka signalizuje vážné posuny..

Konstantní stres může způsobit různé druhy nepravidelností, posuny v menstruačním cyklu a výskyt hojné leucorrhoea. Totéž lze říci o příliš intenzivním tréninku. Nepřipravené tělo reaguje na nadměrný stres posuny cyklu.

Je velmi důležité sledovat vlastnosti a množství leucorrhoea, protože výtok je někdy příznakem patologií nebo zánětu..

Pokud je současně svědění, pálení, zarudnutí genitálií, samotná leucorrhoea má žlutý odstín a štiplavý zápach, musíte naléhavě vyhledat lékařskou pomoc.

Utrozhestan je hormonální léčivo, jehož hlavní účinnou látkou je ženský pohlavní hormon...

Povaha menstruačního toku

V různé dny menstruačního cyklu má normální výtok určité vlastnosti. Tyto rysy jsou způsobeny prací různých pohlavních hormonů a tím, jaké funkce v daném období provádí leukorea..

 • Ihned po menstruaci by neměla být žádná leukorea; před ovulací je vaginální výtok tekutý, obvykle průhledný.
 • Po ovulaci se výtok stává viskózním, bělavým.
 • Před menstruací je výtok krémový, bílý nebo béžový.
 • Násilný, bezbarvý výtok, připomínající sliz, během pohlavního styku a po něm je normální. Někdy mohou mít žlutý odstín a malé shluky. Zpravidla by taková leucorrhoea měla být bez zápachu a doprovázena bolestí..
 • Některé perorální antikoncepce mohou doprovázet hnědé komory.
 • Bílé oddělení sliznice před menstruací naznačuje úspěšné početí a těhotenství. Tuto skutečnost byste však měli zkontrolovat těhotenským testem nebo se poradit s gynekologem.
 • Během dvou měsíců po porodu, v průběhu samočištění dělohy, nastává poporodní lochie. Jedná se o výtok, který je prvních pár dní doprovázen mírným krvácením a po zbytek času vypadá jako nažloutlý hlen, který se plynule mění v bílý průsvitný, bez specifického zápachu.

Lze dojít k závěru, že přítomnost leucorrhoea není patologickým znakem, pokud se jejich povaha shoduje s normou. Pokud je však výtok doprovázen specifickým zápachem nebo barvou, bolestí, stojí za to poradit se s lékařem. Možná tyto ukazatele naznačují onemocnění ženského reprodukčního systému..

 • Vodnatý výtok před menstruací hovoří o zánětlivých procesech, které jsou známkou cervicitidy. Chronické stádium tohoto onemocnění je charakterizováno silnou nazelenalou leucorrhoea.
 • Pokud se výtok během pohlavního styku nebo vyšetření u gynekologa změní na červenou, může to znamenat erozi děložního čípku.
 • Bílý sýrový výtok, který je doprovázen pálením a svěděním před menstruací, naznačuje drozd. Oddíly mohou mít specifický kyselý zápach..
 • Chronický zánět reprodukčního systému je doprovázen silným výtokem před menstruací, který má nahnědlý odstín a nepříjemný zápach.
 • Vážné patologie spojené s rakovinovými výrůstky se projevují páchnoucím výtokem s nečistotami krve.

Jakákoli leukorea, která neodpovídá normě, je projevem patologie. V takových případech je velmi nebezpečné provádět samoléčbu. Pouze zkušený lékař může vysvětlit, proč je výtok před menstruací abnormální a jak správně vyléčit možné onemocnění.

 • Co říkají transparentní sekrety?
 • Co říká růžový výboj?
 • Jak dlouho po seškrábnutí vybití
 • Acyklické děložní krvácení

Výtok před menstruací

Asi týden před menstruací dochází k bílému výtoku v důsledku zvýšeného progesteronu, což je normální předmenstruační stav. Obvykle jsou průhledné nebo bílé, slizké struktury, bez zápachu. Pokud se objem leucorrhoea prudce zvýšil, může to znamenat erozi. Měli byste se poradit s lékařem, abyste nemoc včas vyléčili a vyhnuli se komplikacím..

Docela často se ženy obávají bílého sýrového výtoku před menstruací, který má zpravidla kyselý zápach a je doprovázen svěděním v oblasti genitálií. Tyto příznaky jsou spojeny s kandidózou nebo jinými slovy s drozdem. K této patologii dochází, když houba Candida vstoupí do pochvy, která zničí sliznici. Léčba drozdů by měla být pod dohledem lékaře, protože nekompetentní užívání antibiotik může situaci zhoršit..

Bohaté tekuté komory s nepříjemným hnijícím zápachem často naznačují prodloužené zánětlivé procesy v děložním čípku (cervicitida). Pokud je leucorrhoea s takovými příznaky žlutá, můžeme mluvit o vaginitidě. Tyto odchylky nejen způsobují nepohodlí, ale mohou také způsobit komplikace..

Výtok před menstruací s nečistotami krve, silným zápachem shnilých ryb, kyselinami a pěnivou leukorrhoou šedých, zelených nebo žlutých odstínů může představovat vážnou hrozbu pro zdraví ženy, protože je nejčastěji spojován s novotvary v genitáliích nebo pohlavně přenosnými chorobami... Při prvních známkách porušení byste měli podstoupit testy a zahájit léčbu, kterou by měl předepsat odborník.

Gynekologická onemocnění zjištěná v rané fázi jsou většinou léčena konzervativně....

2-3 dny po výskytu normálního výtoku by měla přijít menstruace; pokud třetí den menstruace nezačala a leucorrhoea se zesílila, měli byste věnovat pozornost povaze oddělovaného hlenu. Možná je to známka těhotenství..

Povaha výboje během zpoždění

Zpoždění menstruace nejčastěji naznačuje nástup těhotenství a bílý hustý výtok je výsledkem práce hormonů a je zaměřen na zajištění ochrany reprodukčního systému před patogenními bakteriemi. Tento příznak může naznačovat úspěšné oplodnění dříve než test hCG, nicméně pro jistotu byste měli počkat a provést těhotenský test. Může to však také být falešně orientační. Gynekolog vám pomůže přesně určit těhotenství.

Silný bílý výtok se zpožděním menstruace však může být způsoben hormonální nerovnováhou. Důvodem je často přenesený stres, prudká změna klimatu, přísná strava, nedostatek vitamínů.

Výtok během menstruace

Normální menstruační cyklus je 21 až 35 dní. Vaše menstruace by měla začít přibližně ve stejnou dobu a do 3–7 dnů odeznít. Normální menstruační tok má obvykle tmavě červenou barvu a může být doprovázen krevními sraženinami. To je způsobeno skutečností, že během ovulace nedošlo k oplodnění a vejce spolu s děložní výstelkou zhasne. Množství menstruační krve by nemělo překročit 80-120 ml denně. Jinými slovy, běžná frekvence změn hygieny je 4–5 denně..

První den menstruace je doprovázen slabostí, závratěmi, zatímco žaludek a dolní část zad mohou být taženy. Tento stav by se však neměl prodlužovat. Pokud se tyto příznaky nezastaví po několik dní, navíc intenzita krvácení neklesá, měli byste se určitě poradit s lékařem.

Pokud menstruace nezačne včas, zatímco namísto menstruace pokračuje silný bílý výtok, může to znamenat, že došlo k úspěšnému početí. Těhotenství lze potvrdit pomocí testu, ale není vždy možné vidět první dva pruhy s jistotou během prvního týdne. Kontaktování gynekologa pomůže zajistit nástup těhotenství a vyloučit možné patologie.

Vaginální kandidóza je onemocnění, které znepokojuje mnoho žen. V kritických dnech se příznaky tohoto...

Bílý výtok během menstruace není vždy spojen s těhotenstvím. Mohou být známkou hormonální nerovnováhy, slabé imunity, onemocnění reprodukčního systému, takže konzultace s odborníkem v tomto případě je nesmírně důležitá. Je lepší problém okamžitě identifikovat a zabránit rozvoji patologií.

Výtok po menstruaci

Zpravidla po kritických dnech výtok ženu neobtěžuje. Vzhled leucorrhoea různé konzistence a barvy bezprostředně po menstruaci naznačuje patologické abnormality.

Hnědý výtok na začátku cyklu může naznačovat vývoj hyperplazie, polypů, endometriózy. Tyto příznaky často doprovázejí mimoděložní těhotenství, takže byste neměli odkládat návštěvu gynekologa.

Temná oddělení s bolestí, horečkou a významnou ztrátou krve nejsou normální. Takové projevy jsou vždy příčinou onemocnění orgánů reprodukčního systému..

Pokud je zpoždění menstruace doprovázeno hustým bílým výtokem a těhotenský test ukazuje negativní výsledek, může to být důvod, že:

 • Hladiny HCG ještě nejsou dostatečně vysoké, aby naznačovaly těhotenství. Po chvíli opakujte test nebo kontaktujte gynekologa, abyste potvrdili nástup těhotenství.
 • V práci ženského reprodukčního systému existuje patologický problém. Povaha bílého výtoku a doprovodné příznaky mohou říci více o možném onemocnění. Mnoho problémů lze snáze vyřešit, pokud se včas obrátíte na lékaře, projdete nezbytnými testy, zjistíte přesnou diagnózu a podstoupíte léčbu pod dohledem odborníka..

Zelený a žlutý výtok během kteréhokoli období menstruačního cyklu téměř vždy naznačuje přítomnost pohlavně přenosných infekcí. Tyto odchylky jsou doprovázeny štiplavým nepříjemným zápachem a pěnivou strukturou. Jedná se o velmi nebezpečná onemocnění, která mohou vést k nevratným následkům. Terapii by měl předepisovat lékař a je nutné ji podstoupit společně se sexuálním partnerem.

Kdy se bát

Vypouštění během intermenstruačního období není nebezpečné, pokud nedochází k odchylkám od normy. Konzistence leucorrhoea se mění v závislosti na dni cyklu, proto je nejprve nutné věnovat pozornost barvě a vůni výtoku. Pokud tyto vlastnosti neodpovídají normě, navíc jsou přítomny bolesti a nepohodlí, měli byste se okamžitě poradit s lékařem. I přes skutečnost, že bílý výtok před menstruací zpravidla naznačuje nástup těhotenství, pouze po konzultaci s odborníkem si můžete být jisti úspěšným počátkem a absencí patologií, porovnáním všech znaků, absolvováním testů.

Pokud má výtok zelenou nebo žlutou pěnivou strukturu, nečistoty krve, páchnoucí zápach, doprovázený bolestí, pocity pálení, svěděním, nadměrným hojením - je to vážný důvod k obavám. Není třeba čekat a léčit se, protože to může být zdraví škodlivé.

Léčba

Je nemožné stanovit diagnózu nezávisle na povaze intermenstruačního výtoku. Kromě toho je kategoricky nežádoucí to dělat. Jakákoli terapie bude účinná pouze při kompetentních opatřeních.

Aby odpověděl na otázku, proč se mezi menstruací objevuje neobvyklý výtok, lékař provede vyšetření, předepíše stěr a krevní test a v případě potřeby jej pošle na ultrazvukové vyšetření. Léčba zcela závisí na diagnóze.

Pokud jsou odchylky od normy spojeny s hormonální nerovnováhou, odborník předepisuje hormonální léky, nejčastěji orální antikoncepci.

Zánětlivé procesy v orgánech reprodukčního systému, stejně jako některé poruchy vaginální mikroflóry, jsou obvykle léčeny antibiotiky. Aby se vytvořila mikroflóra po antibakteriálním průběhu, jsou předepsány speciální čípky nebo vaginální tablety. Vyvážená strava by měla být dodržována, aby se zlepšily výhody..

Mnoho žen na vlastní kůži ví, co je to menstruační bolest. A každý měsíc se chystají strávit několik dní v...

Zpracování eroze se provádí moxováním. Je důležité včas identifikovat patologii a předepsat terapii, protože tato onemocnění jsou plná komplikací.

Mnoho patologií ženského reprodukčního systému lze vyléčit léky, pokud je problém identifikován včas. Opomíjené případy nejčastěji vyžadují dlouhodobou léčbu a chirurgický zákrok, který může být velmi často nevratný. Proto je důležité při prvních známkách nemoci vyhledat kvalifikovanou pomoc..

Možné komplikace a důsledky

Jakákoli patologie reprodukčního systému s sebou nese určité nebezpečí, protože ohrožuje schopnost nést a porodit dítě. Je velmi důležité konzultovat lékaře včas, abyste zjistili a léčili nemoci. Narušená mikroflóra podporuje množení patogenů, což může vést k vážným onemocněním. Různé novotvary se mohou transformovat na maligní, které je plné smrti..

Abnormální vaginální výtok může být projevem vážného onemocnění. Už na první pohled neškodný drozd někdy mluví o přítomnosti pohlavně přenosných nemocí, diabetes mellitus a dalších patologií. Proto vyžaduje sýrový výtok, pálení a svědění lékařskou prohlídku..

Mnoho narušení ženského reprodukčního systému může nepříznivě ovlivnit další porod dítěte a porod. Aby se zabránilo možným komplikacím, je nutné při prvních příznacích poruchy funkce pohlavních orgánů, ať už jde o nepříjemný zápach výtoku, podezřelé zbarvení, pocit pálení, svědění, opožděnou menstruaci, konzultovat s lékařem.

Názory gynekologů

Reprodukční dysfunkce je vždy obtížná. Nejjednodušší způsob, jak se jim vyhnout, jsou preventivní opatření, včetně pravidelných návštěv odborníka. Gynekologové věnují pozornost skutečnosti, že mnoho nemocí je v počáteční fázi jejich vývoje mnohem snazší. Proto byste měli věnovat pozornost množství, struktuře a vůni bílého výboje během celého cyklu, abyste včas odhalili problém..

Abyste se vyhnuli porušení, měli byste dodržovat některé preventivní tipy:

 • Dodržování pravidel hygieny každý den snižuje riziko růstu patogenních mikrobů. K tomu je lepší použít speciální prostředek k normalizaci acidobazické rovnováhy..
 • Vyhněte se příležitostnému sexu.
 • Je důležité vést zdravý životní styl, protože nikotin a alkohol zvyšují zánětlivé procesy v těle a negativně ovlivňují hormonální pozadí.
 • V případě problémů je samoléčba kategoricky nežádoucí. Všechna opatření zaměřená na odstranění patologie by měla být prováděna pod dohledem lékaře.
 • Každá žena by měla vědět, který výtok je považován za normální a který mluví o patologických procesech, aby bylo možné nemoc včas odhalit a vyléčit..

Závěr

Složité ženské tělo vyžaduje zvláštní pozornost, protože jeho hlavní funkcí je porodit a porodit dítě. Různá onemocnění mají vážné následky, proto je nesmírně důležité umět předcházet rozvoji patologií, včas konzultovat lékaře a starat se o zdraví.

Pro mnohé bude těžké uvěřit, ale tento typ věštění je v současnosti zcela běžný. O menstruaci existuje obrovské množství lidových znamení a přesvědčení, kterým moderní dívky zcela důvěřují..