Stojí za to si dělat starosti, pokud má žena výtok pruhovaný krví?

Výtok pruhovaný krví u žen není neobvyklý. Nejčastěji je spojena s průběhem menstruačního cyklu a nepředstavuje žádné nebezpečí. Jsou chvíle, kdy vzhled krve naznačuje vývoj vážného onemocnění. Proto je důležité sledovat povahu výtoku a doprovodné příznaky, aby bylo možné v případě potřeby okamžitě zahájit léčbu..

Příčiny krvácení

Případy, kdy výskyt krevních pruhů není spojen s patologiemi:

 1. Hormonální poruchy. K narušení hormonálního pozadí dochází v důsledku užívání perorálních kontraceptiv a během menopauzy. Vyvolává je také stres nebo špatné návyky. Je třeba poznamenat, že výtok z růžového hlenu je charakteristický pro nástup menopauzy. Jejich následný vzhled naznačuje přítomnost patologie..
 2. Ovulace. Výtok s pruhy krve uprostřed cyklu naznačuje prasknutí stěn dominantního folikulu během uvolňování vajíčka. Docela běžný výskyt. Krvácení trvá až tři dny.
 3. Nástup menstruace. U mladých dívek se během tvorby cyklu pravidelně objevuje růžový výtok. To trvá asi tři roky, zatímco se hormonální pozadí zlepšuje. Podobný obraz je pozorován při nástupu sexuální aktivity..
 4. Zranění. Poškození kapilár a následný výskyt krve nastává v důsledku hrubého styku, gynekologického vyšetření, potratu. V tomto případě není nutná žádná léčba. Cévy se uzdraví samy po několika dnech. Když je nainstalováno nitroděložní tělísko, často dochází k prasknutí sliznice. Obnova trvá dva týdny. Pokud krvácení trvá déle, vyhledejte lékaře.
 5. Čištění dělohy. Před zahájením menstruačního cyklu se pod vlivem hormonu estrogenu děloha zbaví akumulace krve. Proto před menstruací dochází k výtoku s pruhy krve. Na konci menstruace může zbytková krev vycházet několik dní..
 6. Alergie. Reakce probíhají na hygienické výrobky, intimní kosmetiku, lokální a bariérovou antikoncepci, syntetické spodní prádlo.

Vzhled krve je bezpečný, pokud je doprovázen:

 • průsvitný bělavý hlen;
 • nedostatek vůně a bolesti;
 • krémový hlen před menstruací;
 • normální tělesná teplota.

Tento příznak je také považován za běžný výskyt v prvních dnech po porodu..

Nemoci doprovázené vylučováním růžového hlenu

Vzhled růžového hlenu nemusí vždy naznačovat normální fyziologické procesy. Někdy je to známka vývoje patologie v těle..

 1. Endometrióza Proliferace buněk ve výstelce dělohy. Je doprovázeno bolestmi v dolní části břicha a dolní části zad, které se zhoršují během menstruace. Menstruační krvácení je delší a silnější.
 2. Polypy v děloze. Benigní novotvary, které způsobují poruchy cyklu a táhnou bolesti v dolní části břicha.
 3. Cervikální eroze. Výskyt vředů a prasknutí na vaginální části děložního čípku. Je to bez příznaků. Po každém pohlavním styku, hlubokém zavedení tamponu a jiném mechanickém poškození pociťuje výskyt narůžovělého hlenu..
 4. Myom dělohy. Benigní endometriální nádor. Je doprovázeno děložním krvácením před a během menstruace, silnými bolestmi, dysfunkcemi sousedních orgánů: retence stolice, časté močení.
 5. Infekce. Souvisí se zánětem pohlavních orgánů a pohlavně přenosnými chorobami. Způsobuje bílý, šedý a nazelenalý sýrový výtok s krví a zápachem, pálení a svědění.

Když dojde k těhotenství, vajíčko je upevněno na stěně dělohy. Tento proces je doprovázen bezbolestným vylučováním krve několik dní po oplodnění vajíčka. Jsou vzácné a nevydrží déle než den..

Na konci posledního trimestru se sliznice uvolní, což je také doprovázeno mírným růžovým výtokem.

Výstražný signál je také výskyt načervenalého hlenu u těhotných žen. Doprovází následující patologie:

 • zmrazené těhotenství (projevující se bolestí v podbřišku a silným krvácením);
 • oddělení endometria (výskyt krve v den, kdy měla začít menstruace v nepřítomnosti těhotenství);
 • placenta previa (pravidelné vypouštění šarlatového hlenu, častěji v noci);
 • předčasný porod (napětí dělohy, bolest břicha a dolní části zad, neustále se zvyšující červený výtok);
 • mimoděložní těhotenství (silné krvavé výtoky, nesnesitelná bolest v podbřišku).

U žen v jakémkoli věku může dojít k krvácení. Pokud nejsou doprovázeny alarmujícími příznaky, neměli byste paniku. V opačném případě nelze návštěvu gynekologa odložit. Zvláště pokud dojde ke krvácení během období těhotenství.

Hlenovitý výtok s krevními pruhy v gynekologii

Nejdůležitějším ukazatelem zdravotního stavu ženy je sexuální sekrece. Spravedlivé pohlaví často vidí slizniční výtok pruhovaný krví. Mám se toho jevu bát? Kdy je to přijatelné a kdy to vyžaduje urgentní léčbu? Odpovědi na tyto otázky najdeme v tomto článku..

Výtok s krevními pruhy

Rok před nástupem první menstruace a před menopauzou sledují dívky a ženy slizniční sekreci z pochvy. Kvalita vaginálního hlenu se mění s průběhem menstruačního cyklu.

Chcete-li zjistit příčinu slizničního výtoku s pruhy krve, musíte věnovat pozornost hojnosti sekrece, trvání a souvislosti s menstruačním cyklem. V mnoha případech je příznak důsledkem přirozených procesů a odkazuje na normu, ale někdy může naznačovat patologii..

Příjem v pořádku a vyvrcholení

Hlenovitý výtok s krví může být reakcí těla na užívání hormonální antikoncepce. Nerovnováha progesteronu a estrogenu vede k poruše ženského cyklu, ke zvýšení citlivosti vaginální sliznice, což se projevuje vylučováním načervenalé barvy.

Hormonální nerovnováha také vzniká v důsledku stresu, špatného životního stylu a menopauzy. Uvolňování hlenu smíchaného s krví během menopauzy často naznačuje gynekologické patologie.

Trauma

Podobný příznak je pozorován v důsledku drsného nebo intenzivního sexuálního kontaktu. Výtok jako vaječný bílek s krevními pruhy nebo podobnou leucorrhoea naznačuje poškození malých krevních cév vaginálních stěn během zvýšeného mechanického namáhání při pohlavním styku. Někdy takový jev po intimitě může naznačovat přítomnost eroze děložního čípku a také být příznakem řady nemocí.

Docela zřídka se podobný příznak projevuje jako výtok po vyšetření gynekologem, pokud manipulace provedené lékařem poškodily stěny pochvy. Tento jev nevyžaduje léčbu, protože problém po dni nebo dvou přirozeně zmizí.

Alergie

Alergická reakce na výrobky pro intimní hygienu, syntetické spodní prádlo, antikoncepci a mazadla je často indikována světle růžovým nebo průhledným výtokem s krví.

Infekce a bakterie

Žlutý nebo bílý výtok rozptýlený krví, krvavý sýr, doprovázený bolestí, pálením, svěděním a jinými nepohodlími, naznačuje zánět nebo infekci genitálií.

Pokud vaginální výtok s červenými pruhy trvá déle než 2–3 dny, je doprovázen bolestivými pocity, zvyšuje se jejich intenzita a transformují se do hojného krvácení pomocí sraženin, pak mluvíme o onemocněních dělohy nebo vaječníků (eroze děložního čípku, endometrióza, polypy a neoplazmy) různé etymologie, až po rakovinu).

Krvavý hlen a menstruační cyklus

Obvykle je hnědý pruhovaný výtok spojen s průběhem menstruačního cyklu. Tento proces je ovlivněn hormonálními výkyvy v různých fázích. Tento jev lze nalézt u dívky během prvních tří let s nástupem menarché, který je spojen se stanovením hormonálních hladin.

Před menstruací

Vzhled nahnědlého, nažloutlého nebo průhledného výtoku s pruhy krve před menstruací je přípustný po dobu 1–2 dnů, pokud se z nich vyvine včasné menstruační krvácení. Situace je jiná, pokud se takové příznaky objeví 3 nebo více dní před menstruací. Podobným způsobem se tyto nemoci projevují:

 1. Endometrióza je patologická proliferace buněk endometria, slizniční vrstvy dělohy. Toto onemocnění je doprovázeno bolestí v dolní části břicha, vyzařujícími do dolní části zad. Příznaky se zesilují s nástupem kritických dnů, jejichž trvání a hojnost lze zvýšit.
 2. Polyp endometria je novotvar v tkáních endometria, který se kromě popsaného příznaku projevuje posunem menstruačního cyklu a může táhnout dolní část břicha. Patologie má tendenci se zvětšovat a degenerovat do maligních nádorů.
 3. Tímto způsobem se často cítí ektopie děložního čípku. Je to před nástupem menstruace, že erozní procesy získávají na síle díky změkčení děložních tkání.
 4. Vaginální bílý výtok s krví před menstruací je někdy důkazem infekčních onemocnění pohlavních orgánů a porušení mikroflóry pochvy. Jejich příznaky jsou nejčastěji indikovány během tohoto období. Cítí se nepohodlí v podobě pálení, svědění. Růžové tajemství může mít tvarohovou konzistenci a nepříjemný zápach. Postižené stěny pochvy se stávají zvláště citlivými pod vlivem zánětlivého procesu, může z nich vytékat krev, která se vylučuje spolu s patologickým hlenem venku.

Po menstruaci

Sliznatý výtok s pruhy krve po menstruaci je vysvětlen postupnou koagulací krve. K tomuto jevu dochází 1–2 dny po skončení menstruace. Hlen je v tomto případě tekutý a homogenní..

Pokud se příznak objeví několik dní po ukončení regulace nebo trvá déle než 8–9 dní, pak můžeme předpokládat přítomnost jedné z výše uvedených patologií: eroze, endometrióza, polyp, praskliny v pochvě a další.

Uprostřed cyklu

Popsaná sekrece je častým jevem před a po menstruaci, avšak acyklické krvácení v ostatní dny cyklu má fyziologický základ pouze v případě, že jde o prasknutí folikulu. Krev a hnědý výtok uprostřed cyklu bez bolesti a zápachu indikují uvolnění vajíčka během ovulace. Jeho prasknutí může být indikováno úplným zabarvením nebo přítomností krevních pruhů. Toto znamení doprovázející ovulaci trvá jen jeden den..

Růžový slabý výtok Krvavý hlen

Přítomnost slizničního výtoku s pruhy krve uprostřed cyklu je indikována pouze u 33% žen. To je přípustné, pokud současně nejsou žádné bolesti v dolní části pobřišnice, v boku a dolní části zad, není pociťována celková malátnost, nepříjemný zápach hlenu a tělesná teplota výrazně nezvyšuje.
Pokud se krvavé tajemství cítí několik dní nebo je doplněno výše uvedenými příznaky, znamená to gynekologické onemocnění.

Někdy se tento příznak objeví s nástupem menopauzy, kdy se cyklus posune a výtok se může objevit kdykoli. Vzhled krve na spodním prádle se však považuje za normální průběh hormonálních změn před nástupem menopauzy (v období před menopauzou), po - důkazu nemoci.

Během těhotenství a po porodu

Přítomnost slizničního výtoku u žen, jako je hlen s krví, je možná v prvních dnech početí. Krev se objevuje v důsledku implantace oplodněného vajíčka do dělohy a silné protahovací tajemství je důsledkem prudkého skoku estrogenu v důsledku nástupu těhotenství. Pokud došlo ke zpoždění menstruace a místo nich se objevil tento druh hlenu, pak mluví o koncepci, která se uskutečnila. V dnešní době musíte být obzvláště opatrní na své zdraví, protože hrozba potratu je velká.

V pozdějších fázích období těhotenství (až 37 týdnů) je popsaná povaha hlenu alarmujícím znamením. Ve druhém a třetím trimestru to může znamenat nástup předčasného porodu nebo potratu. Proto, když se objeví příznak, je nutné vyhledat lékařskou pomoc od gynekologa.

V devátém měsíci těhotenství (38–41 týdnů) podobný příznak naznačuje uvolnění hlenové zátky a bezprostřední nástup porodu.

Vypouštění sliznice Vypouštění hlenu růžové

Po císařském řezu lze dlouhodobě pozorovat přítomnost krevních pruhů ve výtoku až do úplného zjizvení stehu stěny dělohy.

Nástup příznaků během laktace naznačuje obnovení menstruace.

Stručně o hlavní

Hlenovitý výtok s krví se u žen objevuje poměrně často. Jedná se hlavně o fyziologický proces spojený s průběhem menstruačního cyklu. Podobný jev je přípustný, pokud nejsou narušeny doprovodné příznaky ve formě nepříjemného zápachu, podivné konzistence tajemství a nepohodlí..

Při sebemenších podezřelých známkách musíte kontaktovat odborníka, abyste stanovili diagnózu, včas předcházeli nebo zastavili gynekologická onemocnění. Krevní pruhy ve výtoku - hlavní známka eroze děložního čípku, endometrióza, přítomnost polypů a novotvarů.

Nebezpečné příčiny krvácení sliznic

Ženy, které pozorují výtok sliznice potažené krví a nespěchají se poradit s lékařem, jsou vystaveny velkému riziku pro své zdraví. Důvody takového vypouštění spočívají nejen ve fyziologických, ale také v patologických faktorech..

Fyziologické faktory

Výtok z genitálního traktu je přirozený a normální. Hlen je nezbytný k očištění genitálního traktu od zbytků menstruační krve, patogenních bakterií. Normálně by leucorrhoea měla mít světlé odstíny nebo být zcela průhledná bez nepříjemného zápachu.

Množství sekrece závisí na fázi cyklu. Během ovulace (od 10 do 22 dnů cyklu) se uvolňuje více leucorrhoea. Doba hojného vypouštění je 3-4 dny. Pokud stav trvá déle, pak může být spojen s chorobami reprodukční sféry..

Mnoho žen věří, že vzhled čirého výtoku s krvavými pruhy je přípustný pouze před nebo po menstruaci. Tento názor je nesprávný, protože podobnou sekreci dívek lze pozorovat uprostřed cyklu. Hlavním důvodem pro zbarvení výtoku v načervenalých nebo růžových odstínech je nástup ovulace. Když vejce opustí folikul, skořápka se rozbije a vyvolá slabé krvácení. Leucorrhoea díky tomu je namalovaná ve světle červených odstínech..

Ženy v plodném věku by měly vědět, že hormonální poruchy v jejím těle mohou také ovlivnit hojnost a povahu sekrece..

Může se objevit fyziologická krvavá látka v pochvě:

 • 3-4 dny před nástupem menstruace;
 • po skončení menstruace;
 • během ovulace;
 • kvůli početí.

V těchto případech dochází u žen ke změně hormonálních hladin. Několik dní před nástupem menstruace tělo produkuje nadměrné množství hormonu estrogenu. Pod vlivem tohoto hormonu dochází k oddělení endometria dělohy a jeho odmítnutí. Krvácení je nezbytné k očištění genitálního traktu od krevních sraženin a endometriálních částic.

Na konci menstruace ustupuje estrogen hormonu progesteronu. Pod jeho vlivem se vaginální hlen stává světlejším a transparentnějším, získává tekutější konzistenci. Sekrece s krví po menstruaci je neškodná, pokud netrvá déle než 3 dny. Proces u žen by neměl být doprovázen zhoršením blahobytu.
K početí se 70% pravděpodobností dojde u žen, které praktikují nechráněný pohlavní styk a nemají problémy s reprodukčním systémem. Pokud dojde k oplodnění vajíčka, bude progesteron produkován po dlouhou dobu, protože bez tohoto hormonu je normální těhotenství nemožné.

Hojný výtok s pruhy krve, ke kterému dochází při absenci menstruace, je hlavním znakem nástupu početí. Šplouchání krve v tomto případě naznačuje úspěšnou transplantaci vajíčka do děložní dutiny. Během připevňování embryí jsou krevní cévy mírně poškozeny. Z tohoto důvodu sekrece získává narůžovělý výtok. Podobný příznak lze považovat za normální pouze v prvním trimestru těhotenství..

Červené žíly by normálně neměly být pozorovány déle než 1–2 dny.

Pokud si dívka všimne na spodním prádle červeného mazu, který není spojen s menstruací, měla by se okamžitě poradit s lékařem. Podobný příznak se objevuje u zmrazeného a mimoděložního těhotenství, s vnitřním krvácením a jinými nebezpečnými stavy.

Patologické příčiny krvavého výtoku

Sekrece s příměsí krve se objevuje u mnoha onemocnění genitální oblasti. Seznam takových anomálií zahrnuje: selhání menstruačního cyklu, přítomnost novotvarů v děloze a vaječnících, poškození endometriální tkáně. Kvůli nemoci se slizniční výtok u žen, jako je hlen, zbarví do hnědé a nažloutlé barvy s mírným průnikem krevních kapek. Při silném krvácení získá sekrece jasně červené nebo šarlatové odstíny. Příznak u nemocných dívek se může objevit sporadicky nebo je lze pravidelně sledovat.

Reprodukční patologie jsou kromě abnormální sekrece doprovázeny také:

 • bolest v dolní části břicha;
 • příliš brzký nebo pozdní příchod menstruace;
 • nedostatek ovulace.

Infekční choroby

Neošetřená infekce vede k výskytu vaginálního výtoku patologických odstínů. Počáteční stadia onemocnění jsou doprovázena nažloutlým nebo nazelenalým hlenem. Jak se vyvíjí bakteriální flóra, infikuje hluboké vrstvy sliznic a způsobuje poškození cév. Barva sekrece se změní na oranžovou nebo načervenalou.

U těchto onemocnění se objevuje leucorrhoea s hnědými a červenými pruhy:

 1. Chlamydie.
 2. Genitální opar.
 3. Bakteriální vaginóza.

Kromě patologického hlenu mají ženy další příznaky poruchy:

 • slabost;
 • bolest při močení;
 • časté nutkání používat toaletu;
 • tupá bolest v bederní oblasti;
 • nepohodlí během sexu;
 • pálení stydkých pysků.

V důsledku infekce mohou nastat menstruační nepravidelnosti. Menstruace se může objevit nepravidelně nebo může trvat déle než předepsané období (více než 6-7 dní).

Cervikální eroze

Jedná se o ulceraci sliznic. Příznaky patologie budou záviset na hloubce poškození tkáně. Při hlubokých vředech je pozorováno krvácení postižených oblastí. Výsledkem je, že sekrece zbarví krev. Existuje několik důvodů, proč dochází k erozi:

 1. Porod.
 2. Mechanické poškození krku.
 3. Infekce.
 4. Polypy cervikálního kanálu.

Benigní nádory

Benigní novotvary vedou k porušení pravidelnosti cyklu a ke změně množství a barvy sekrece. Nebezpečí patologie spočívá ve skutečnosti, že když je dosaženo velké velikosti, nádor vymačká sousední úseky a vyvolá dysfunkci vnitřních orgánů.

Při tvorbě žlázového polypu je zaznamenáno zvýšení objemu sekrece s přítomností krvavých žil. Jak ztvrdne, jak roste, dráždí stěny cervikálního kanálu, což také vede ke zvýšení množství výtoku.

Buňky jakéhokoli nádoru jsou ideální živnou půdou pro bakteriální flóru. Z tohoto důvodu nádorová membrána bobtná a její cévy jsou křehčí a křehčí. S problémem je před a po menstruaci pozorována leucorrhoea s krevními pruhy. Dívčí menstruační cyklus se prodlužuje o několik dní.

Spontánní potrat

S patologií ve spodním prádle si ženy všimnou nahnědlých skvrn. Spontánní potrat se ve většině případů vyskytuje 2-3 týdny po oplodnění vajíčka. Potrat není doprovázen dalšími příznaky a krvácení, které se u něj objeví, pokud jde o příznaky, připomíná nástup menstruace.

Příznaky, podle kterých lze rozpoznat spontánní potrat:

 • tahání bolesti v oblasti kostrče;
 • vzhled plné menstruace několik dní po nástupu hnědé mazlavosti;
 • Zvýšení teploty;
 • vzhled slabosti a únavy;
 • slizniční menstruace, jako hlen.

Při absenci včasné lékařské péče může být stav komplikován zánětem genitálního traktu a otravou krve.

Mimoděložní umístění vajíčka

Mimoděložní těhotenství vyžaduje okamžitý zásah. Rostoucí oplodněné vajíčko může v budoucnu vyvolat prasknutí vejcovodu a vážné komplikace. Rostoucí oplodněné vajíčko vyvolává trauma na stěnách vejcovodů a výskyt drobného krvácení z genitálií.

Když praskne vejcovod, bolest v podbřišku se zintenzivní a výtok bude intenzivnější. Další příznaky nebezpečné patologie: opožděná menstruace, pozitivní výsledek testu na hCG.

Placentární komplikace

Sliznice s krví během odloučení jsou běžným jevem. Tento stav se obvykle projevuje v prvním trimestru. Je doprovázena nejen změnou odstínu sekrece, ale také ostrými bolestmi břicha. Dalším důvodem vaginálního krvácení v patologii je překrytí exfoliované placenty cervikálního kanálu.

Další příčiny krevních pruhů v hlenu

Mezi další fyziologické a patologické důvody, které vyvolávají krvavé sliznice, patří:

 1. Tvorba menstruačního cyklu u dívek a nástup menopauzy u dospělých žen. V prvním případě lze špinění pozorovat do 1 roku po nástupu menarche. U starších žen je menstruace skromná a nepravidelná kvůli vyhynutí reprodukčních funkcí vaječníků. V takových případech není nutná nouzová návštěva lékaře..
 2. Chirurgické zákroky. Po čištění, škrábání a chirurgickém zákroku na vaječnících se mohou objevit krvavé sliznice s hrudkami až 2 měsíce. Pokud příznak trvá déle, musíte navštívit specialistu. Prodloužené krvácení naznačuje možné infekční komplikace.
 3. Užívání nevhodných hormonálních a antikoncepčních léků. Žena by si měla zvolit antikoncepci pouze po konzultaci s lékařem. Gynekolog zvolí vhodný lék s přihlédnutím k individuálním charakteristikám každé pacientky.

Kdy navštívit lékaře

Při erozi, benigních novotvarech ve vaječnících a děloze je nepravidelně pozorováno krvácení. Mohou se mazat 2-3 dny a pak přestat. Po traumatu na stěnách pochvy se objeví krvavé pruhy po nepřesném pohlavním styku. S tímto problémem se setkávají dámy, jejichž přirozené mazání se vytváří v nedostatečném množství. K jejich zabarvení sekrece dochází také po použití tamponů, vaginálních čípků.

Eroze dělohy je nebezpečná v tom, že se neprojevuje charakteristickými příznaky a děvčata se o své nemoci dozvědí až při vyšetření u gynekologa.

Poškozený povrch sliznic je velmi citlivý na různé vnější podněty. Velká ložiska ulcerace v budoucnu vyvolávají tvorbu maligních nádorů. Eroze, které se rozšířily do hlubokých vrstev sliznic, budou doprovázeny:

 • slabé krvácení, které nezávisí na fázi menstruačního cyklu;
 • tahání bolesti v dolní části zad a břicha;
 • období s jasným hlenem.

Dalším reprodukčním onemocněním, které vyžaduje návštěvu lékaře, je bakteriální infekce. Charakteristickým příznakem porušení je výskyt sraženin hnisu v sekreci a jejich získání nepříjemným zápachem.

Endometrióza je běžnou příčinou zčervenání leucorrhoea. Příznak porušení - prodloužení menstruačního cyklu, výskyt menstruace s krevními sraženinami a hlenem.

Metody detekce patologie

Léčba jakéhokoli onemocnění, které vyvolalo špinění u žen, je předepsáno až po zjištění příčiny jeho vzhledu. K tomu gynekologové používají laboratorní a instrumentální diagnostické metody. Mezi hlavní patří:

 • OAM, UAC;
 • biochemický krevní test na hladinu hormonu, cukru;
 • Ultrazvuk;
 • bakteriální kultura z pochvy;
 • hysteroskopie.

Návrh průzkumu se může v každém případě lišit. Dívkám, které mají podezření na těhotenství, může být předepsán krevní test na hCG. Analýza je schopna poskytnout přesné výsledky od 10 dnů po početí. V současné době není ultrazvuk schopen poskytnout informativní výsledky. Pokud existují podezření na rakovinu, je diagnostické schéma doplněno biopsií, po které následuje studium biologického materiálu v laboratoři..

Průhledný výtok s krvavými pruhy: důvod vzhledu

Hlen vylučovaný z pochvy je fyziologická tekutina spolu se slzami, potem, slinami. Normálně by to mělo být transparentní, bez cizích inkluzí..

Ale ani slizniční výtok s pruhy krve není vždy patologie. Například během těhotenství, na konci třetího trimestru, mohou mluvit o uvolnění takzvané zátky a bezprostředním nástupu porodu. Tento jev se také často vyskytuje s nástupem menopauzy a je doprovázen různými gynekologickými chorobami..

Norma nebo nemoc

Podle povahy vaginálního výtoku lze předpokládat přítomnost konkrétního onemocnění. Normálně je ve vaginální sekreci povolena malá přísada bílého hlenu. Před nástupem menstruace může zčervenat kvůli přítomnosti kapek krve.

Hlenovitý výtok s pruhy krve, zvýšení objemu sekrece, změna barvy naznačuje možné zdravotní problémy.

Zahrnutí žil je během ovulace normální. Uprostřed cyklu se zvyšuje množství hlenu a příměs krve indikuje uvolnění vajíčka. Ovulační krvácení trvá maximálně 2–3 dny, poté se zastaví. Nemůže to být za těhotenství.

Ve všech ostatních případech jsou cizí inkluze v hlenu signálem o vývoji patologického procesu v těle. Patří mezi ně polypy u žen, eroze, problémy s vaječníky a během těhotenství - možná hrozba potratu, zejména v raných stádiích, odtržení placenty a další patologické stavy ve vývoji plodu.

Příčiny a příznaky

Výtok s krevními pruhy je spojen s většinou ženských chorob. Při porušení menstruačního cyklu, poškození endometria, rozvoji benigních a maligních nádorů dochází k prasknutí cév. Výsledkem je, že se kapky krve dostávají do běžného hlenu, který mohou ženy denně dostávat..

Hlen s krví se může objevit sporadicky nebo denně. Pokud je tento jev doprovázen dalšími příznaky, například bolestmi v podbřišku, selháním cyklu, je nutné vyšetření a zjištění příčiny tohoto stavu.

Infekce

Abnormální vaginální sekrece doprovází mnoho infekcí ženských pohlavních orgánů. V důsledku proniknutí infekčního agens dochází k poškození sliznice, což nevyhnutelně vede k výskytu malého množství krve.

Výtok s inkluzí krve může doprovázet tato onemocnění:

 • genitální opar;
 • mykoplazmóza;
 • chlamydie;
 • bakteriální vaginóza.

S rozvojem těchto onemocnění se ve výtoku vyskytuje nejen krev, ale objevují se i další příznaky: bolestivé močení, svědění, pálení vnějších pohlavních orgánů, nepohodlí při pohlavním styku. Je také možné zvýšit teplotu, všeobecnou nevolnost.

Jak se vyvíjejí infekční nemoci, dochází současně k narušení menstruačního cyklu. Menstruace může trvat déle nebo se naopak může snížit povaha krvácivých změn.

Cervikální eroze

Krvavá sekrece, která má hnědý odstín, často doprovází vývoj cervikální eroze. K tomu obvykle dochází ve třech případech:

 • komplikovaná fáze onemocnění;
 • mechanické poškození sliznice;
 • připojení bakteriální infekce nebo jiného onemocnění reprodukčního systému, například polypů cervikálního kanálu.

Prodloužený erozivní proces způsobuje rozsáhlé ulcerace na děložním hltanu. Na tomto pozadí se mohou patogenní mikroorganismy aktivně množit, mohou se připojit další infekce.

Jedná se o patologii děložního čípku, která se vyznačuje speciální destruktivní aktivitou ve vztahu k epitelu lemujícímu dělohu. Vředy různých velikostí vedou k poškození cév. V různých obdobích cyklu z nich mohou proudit kapky krve, díky nimž se v hlenu objevují pruhy.

Fibroidy a polypy

V přítomnosti novotvarů, které zahrnují fibromy, myomy a polypy, se nevyhnutelně mění cyklus menstruace a objem denního hlenu z pochvy. Když novotvar dosáhne významné velikosti, je narušena normální funkce vnitřních orgánů, což může mít za následek výskyt malých červených inkluzí v sekreci.

K tomuto jevu dochází z následujících důvodů:

 1. Převaha buněk sliznice, které produkují hlen. Žlázový vláknitý polyp může vyvolat zvýšení objemu hlenu a výskyt krevních pruhů v něm.
 2. Mechanické podráždění žlázových buněk. Jak roste, jakýkoli novotvar tlačí na stěny cervikálního kanálu, což způsobuje zvýšení množství sekrecí a výskyt kapek krve v nich.
 3. Infekční a zánětlivé procesy. Buňky jakéhokoli novotvaru jsou ideálním prostředím pro vývoj patogenních bakterií. Aby se zabránilo jejich negativním účinkům, sliznice bobtná, některé cévy jsou poškozené.

U novotvarů nemá výtok nepříjemný zápach.

Spontánní potrat

Těhotenství ve 20% případů končí spontánním potratem. Tento potrat také způsobuje výtok s hnědými pruhy. Nejnebezpečnější období je 2–3 týdny od oplodnění. Potrat v této době je téměř asymptomatický, výtok se zřídka liší od normální menstruace.

Vyznačují se následujícími příznaky:

 • hlen se uvolňuje s příměsí krevních kapek, po 1-2 dnech dojde k úplné menstruaci;
 • v ocasní kosti a dolní části břicha se objeví tahavá nebo ostrá bolest;
 • vzniku výboje předchází mírné zpoždění.

Ve vzácných případech, při zmrazeném těhotenství, nedochází k výtoku, ale dochází k ostré bolesti a zvýšení teploty.

Při absenci léčby (škrábání se zmrazeným těhotenstvím) je možná infekce dělohy a dokonce otrava krve.

Mimoděložní těhotenství

Vývoj plodu mimo dělohu - mimoděložní (mimoděložní) těhotenství - je patologický stav, který vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc. Plod, vyvíjející se ve vejcovodu nebo na jiném místě břišní dutiny, roste a poškozuje krevní cévy.

Výsledkem je výskyt výtoku ze sliznice a krve. Ale načervenalé pruhy nejsou jediným příznakem - žena cítí akutní bolest, menstruace je narušena a je možné zpoždění. Test a studie HCG ukazují pozitivní výsledek.

Placentární komplikace

Jakákoli nestandardní sekrece během těhotenství, zejména v počátečních stádiích, vyžaduje kvalifikované lékařské posouzení. Krvavý výtok u žen v prvním trimestru může naznačovat odtržení placenty.

Abnormality placenty - oddělení a prezentace - způsobují nejen vzhled hojného hlenovitého krvavého výtoku, ale také ostrou bolest, charakterističtější pro oddělení. Prezentace se projevuje bezprostředně před nástupem porodu současně s otevřením děložního čípku. Placenta může blokovat cervikální kanál, což má za následek výskyt krve ve výtoku. Předčasné oddělení může nastat v prvním i druhém trimestru.

Jiné důvody

Dalšími příčinami krvácení jsou hormonální nerovnováha, trauma, nesprávné používání tamponů, dlouhodobé nošení nebo nesprávná instalace nitroděložního tělíska, nemoci dělohy a intenzivní pohlavní styk. Výtok jako hlen může také nastat s nástupem menopauzy..

Pokud existuje průhledný nebo bílý sekrece s malými krevními vměstky, je třeba provést vyšetření. A s rozvojem silného krvácení, výskytu bolesti, zvýšení teploty je nutná urgentní návštěva lékaře.

Krvavý hlen a menstruační cyklus

Krvavý výtok s hlenem je běžný jeden až dva dny před menstruací. Ale v jiných obdobích menstruačního cyklu není taková sekrece normou, ale spíše mluví o nějakém druhu vnitřního patologického procesu.

Přítomnost hojného slizničního výtoku u žen po menstruaci nebo mezi nimi vyžaduje návštěvu lékaře.

Před menstruací

Několik dní před nástupem menstruace naznačují krevní pruhy hlenu odmítnutí vajíčka a bezprostřední nástup kritických dnů. Před menstruací se tento stav vyskytuje u většiny žen. Vůně se objevuje buď první den menstruace, nebo 1 den před jejím začátkem.

Zvyšuje se také celkový objem sekrece. To je nezbytné k odstranění zbytků mrtvého endometria, které by mělo vyniknout při absenci oplodnění vajíčka.

Po menstruaci

Fyziologickým stavem je také slizniční výtok po menstruaci. Tím se uvolňují zbytky endometriálních buněk. Pokud taková sekrece netrvá déle než 2–3 dny, považuje se to za normální..

Hojný výtok po menstruaci, trvající déle než 1 týden - známka otevřeného krvácení, které se může vyvinout na pozadí eroze, mimoděložního těhotenství, spontánního potratu a dalších patologických stavů.

Uprostřed cyklu

Vzhled kapek krve v tajnosti uprostřed cyklu naznačuje patologický stav nebo nástup ovulace. Ovulační krvácení se vyskytuje u více než poloviny žen v reprodukčním věku. Během tohoto období se krev vylučuje po dobu 1–2 dnů na pozadí zvýšeného množství sekrece.

V ostatních případech se nepravidelné špinění objevuje pouze na pozadí vývoje onemocnění, nástupu menopauzy, s hormonální nerovnováhou.

Krvavý výtok u dívek a dívek

Menarche (první menstruace) se často jeví jako nahnědlý průhledný výtok. Během prvních 6–12 měsíců a někdy i prvních tří let se menstruační cyklus právě formuje, v těle teenagera jsou možné ostré hormonální výkyvy.

Na tomto pozadí se může podstatně změnit povaha sekrece, je možné zvětšení objemu, výskyt krevních pruhů, zkrácení nebo prodloužení cyklu. To je normální, pokud to nezpůsobuje nepohodlí, bolestivost, nevede ke zvýšenému krvácení během puberty.

Během těhotenství a po porodu

Krvavý výtok během těhotenství by měl vždy upozornit ženu. Normální označuje pouze výskyt malého načervenalého hlenu na začátku prvního trimestru, zejména prvních 2-4 týdnů od oplodnění. V této době to může být důsledek připevnění vajíčka.

Ve všech ostatních případech, při výtoku s pruhy krve během těhotenství, zejména na konci prvního trimestru, je nutná okamžitá návštěva odborníka. Mohou mluvit o abrupci placenty, fetálních patologiích, vývoji gynekologických ženských onemocnění, které jsou nejčastěji doprovázeny charakteristickými příznaky - bolest v podbřišku, poruchy diurézy, svědění, pálení atd..

Krvavý výtok s menopauzou

Nástup menopauzy je charakterizován postupným blednutím reprodukční funkce ženy. To také ovlivňuje výtok - mohou být hojné, až do krvácení z dělohy, sporé, nepravidelné. Zřídka se menstruace okamžitě zastaví, k tomu dojde, pouze když jsou vaječníky okamžitě odstraněny.

S fyziologickým nástupem menopauzy se povaha výtoku postupně mění - objem krve klesá, cyklus se stává nepravidelným, klesá také doba trvání kritických dnů. Proto je výskyt krevních pruhů v hlenu v první fázi klimakterického období častěji normou než patologií..

Diagnostika a léčba

Přítomnost krevních inkluzí v sekreci v každém případě vyžaduje vyšetření. Typicky se používá jako diagnóza:

 • transvaginální ultrazvuk;
 • gynekologické vyšetření;
 • užívání nátěrů na pohlavně přenosné choroby a jiné infekce;
 • UAC a OAM.

Léčba je předepsána v závislosti na příčině změny povahy vypouštění. Lze použít antibakteriální terapii, hormonální terapii. V případě mimoděložního těhotenství je nutné odebrat vajíčko plodu. Během těhotenství se v případě odtržení placenty provádí konzervační terapie.

Krvácení uprostřed cyklu

Obecná informace

I malý krvavý výtok, který se objeví u ženy z pochvy mezi menstruací, naznačuje, že je třeba být ostražití a s pomocí lékaře ujistit se, jak je to nebezpečné a z jakého důvodu se tyto příznaky objevily. Měly by také upozornit na hnědohnědý výtok a slizniční výtoky s pruhy krve, které se objevují například 15. den cyklu. Pokud se jedná o acyklické projevy, lze předpokládat vývoj nemocí..

Podle statistik se malé špinění nebo krvácení u dívek a žen v období mezi menstruací objevuje asi v 80% případů. 20% žen si všimlo, že takový výtok není rozmazaný, ale hojný a mohou se objevit neočekávaně, nebo si žena všimne, že po pohlavním styku tekla krev.

Je obzvláště důležité věnovat pozornost jakémukoli výtoku během těhotenství. Proč ženy v pozici krvácejí, musíte zjistit okamžitě, bez ohledu na to, zda jsou bolesti v podbřišku nebo ne. Musíte okamžitě konzultovat lékaře, protože krev nebo tmavé výtoky u žen mohou naznačovat potrat.

Příčiny intermenstruačního krvácení budou popsány níže..

Měsíční cyklus

Chcete-li mít podezření, že krvácení nebo mazání je patologický jev, musí žena jasně vědět, jaký by měl být její cyklus. Samozřejmě každá zkušená dáma ví, kolik dní mezi obdobími je pro ni normou. Kolik dní by mezi menstruací mělo být, je individuální koncept. Někteří mají cyklus 30-35 dní, pro jiné je cyklus 24 dní normální. Průměrný cyklus je však 28 dní. I když z měsíce na měsíc může kolísat a být 24-27 dní.

Jak se cyklus počítá? Začíná to od prvního dne menstruace a končí začátkem další menstruace. Pokud tedy má zralá žena po 2 týdnech něco podobného jako menstruace, o týden později začaly znovu nebo menstruace přišla podruhé za měsíc, důvody pro to určí lékař, kterého byste měli okamžitě kontaktovat. Pokud však podruhé za měsíc došlo k období mladé dívky, mohlo by to znamenat vytvoření cyklu. V takové situaci, pokud vaše menstruace přichází dvakrát za měsíc, je to normální. Dívky o takových projevech často píší na každém tematickém fóru..

Pokud je však nástup menstruace zaznamenán o několik dní před plánovaným termínem nebo je interval mezi obdobími o několik dní delší, neměli byste bít na poplach a podniknout jakékoli kroky předem. To se může stát kvůli stresu, příliš intenzivnímu tréninku, únavě, změně klimatu atd. Někdy jsou s takovými jevy spojeny i důvody, proč menstruace šla o 10 dní dříve. Stává se, že dolní část břicha na chvíli bolí a menstruace nezačne - podobný jev může být také spojen s přetížením nebo stresem.

Hnědý a krvavý výtok jako příznak onemocnění

Tyto příznaky mohou naznačovat onemocnění v následujících případech:

 • výtok s krví nebo hnědou se objeví uprostřed měsíčního cyklu (například 16. den cyklu nebo 12. den cyklu, v závislosti na jeho délce), zatímco žena neužívá hormonální perorální antikoncepci;
 • s výtokem bolí dolní část břicha, v pochvě je sucho, pálení, svědění, teplota stoupá, bolest je cítit během pohlavního styku;
 • s climaxelibo, pokud žena již měla menstruaci po dobu jednoho roku a již nemá;
 • v případě trvalého výtoku po sexu.

Krvavý a hnědý výtok - když je to normální?

Hnědý a někdy dokonce černý výtok je výsledkem smíchání krevních kapek. "Normální" tmavý výboj se může u zdravého člověka objevit v následujících případech:

 • pokud se kapky tmavé barvy objeví několik dní před menstruací, znamená to, že menstruace brzy začne;
 • několik dní po skončení menstruace a kolik dní by měl takový výtok normálně trvat, je pro každou ženu individuální otázka;
 • uprostřed měsíčního cyklu je to možné při užívání perorálních kontraceptiv;
 • po násilném pohlavním styku za předpokladu, že žena nebyla dostatečně vzrušena a kvůli nedostatečnému mazání byla poškozena vaginální sliznice;
 • po prvním, jakož i několika následných pohlavních stycích, kdy dívka teprve začíná svůj sexuální život.

Krvácení v polovině cyklu

Při určování příčin krvácení uprostřed cyklu je třeba mít na paměti, že se mohou lišit. Nejprve je možný růžový nebo růžový výtok, stejně jako hnědý výtok uprostřed cyklu, pokud má žena v těchto dnech ovulaci. To, zda ovulace může být dříve nebo později, závisí na individuálních charakteristikách fyziologie ženy, ale vyskytuje se přibližně uprostřed cyklu.

Pokud je špinění uprostřed cyklu velmi skrovné, rozmazané, může to být při absenci nemocí varianta normy.

V takovém případě zmizí růžová nebo hnědá mazanice sama a není nutné žádné ošetření..

Není neobvyklé, že si ženy všimnou, že mají během ovulace krvavý výtok nebo jen kapku tmavě zbarveného nátěru. Ovulace s krevními sekrety přirozeně děsí ženy a nutí je si myslet, že v těle dochází k určitým negativním změnám. Ale takové projevy během ovulace mohou být ve skutečnosti normální, protože stěny folikulu jsou během uvolňování vajíčka roztrhané. Podle toho dochází k prasknutí mikrociev, v důsledku čehož se během ovulace objeví krvácení. Při zodpovězení otázky je třeba při ovulaci, kolik dní se takové mazlení může objevit, vzít v úvahu individuální vlastnosti těla. Pokud jsou nádoby spravedlivého pohlaví velmi tenké, pak tento stav může trvat několik dní po ovulaci. Zpravidla je mazanice v tomto případě hnědá. Někdy po ovulaci břicho táhne, jako před menstruací, což je také normální pocit. Ovulace se zpravidla odehrává 10. den - 17. den cyklu.

Žena by se neměla bát, že se tyto projevy stanou překážkou početí - i když se takové výtoky objeví, bude schopná otěhotnět. Pokud k tomu ale nedojde jednou, ale tři nebo více cyklů za sebou, lze předpokládat nedostatek progesteronu. V tomto případě je důležité navštívit gynekologa..

Odborníci rozdělují jakýkoli červený, hnědý a tmavý výtok, který se objevuje mezi obdobími, do dvou skupin: děložní krvácení a intermenstruační krvácení..

Děložní krvácení se může objevit v jakémkoli věku a naznačuje takové nemoci:

Všechny tyto nemoci jsou velmi vážné, je důležité je včas identifikovat a poskytnout okamžitou léčbu. Proto je nutné zjistit příčiny krvácení uprostřed cyklu a okamžitě je správně léčit..

Pokud se krev pravidelně objevuje uprostřed menstruačního cyklu po pohlavním styku, je pravděpodobné, že dojde k erozi. Můžete také mít podezření, že jde o rakovinu děložního čípku. Pokud současně táhne spodní část břicha uprostřed cyklu, je pravděpodobné, že dojde k zánětu vnitřní vrstvy dělohy.

Intermenstruační krvácení je spojeno s jinými příčinami. Lze je tedy vyprovokovat užíváním hormonální antikoncepce a při užívání tablet nebo užívání hormonální náplasti, kroužku se může objevit krev nebo hnědý výtok. Tmavě hnědý výtok nebo jiné barevné skvrny jsou normální po dobu prvních tří měsíců používání těchto antikoncepčních prostředků. To je možné, když vezmeme Jess, Janine a další prostředky. Pokud žena vypila a pokračuje v užívání drog Klayra, Novinet, Regulon atd., Lze tyto projevy v prvních měsících považovat za normální. To se také může stát po zrušení takové antikoncepce..

Pokud však žena nebere hormony a její menstruace ještě nenastala, může si všimnout, že rozmazává krev nebo vylučuje hnědý hlen z následujících důvodů:

 • Užívání léků, které mohou ovlivnit váš menstruační cyklus. Může to být například užívání doplňků obsahujících estrogen..
 • Užívání drog určených k nouzové antikoncepci. To je možné po přípravku Postinor, Ginepriston, Eskapeli atd..
 • Růžový nebo světle hnědý výboj je možný za přítomnosti nitroděložního tělíska.
 • Dysfunkce štítné žlázy a v důsledku toho nízká hladina hormonů této žlázy.
 • Zánět pochvy s pohlavně přenosnými chorobami, s genitálními infekcemi.
 • Polycystický vaječník.
 • Přítomnost hormonálních poruch - nedostatek progesteronu, hyperprolaktinémie.
 • Genitální trauma.
 • Nedávné postupy prováděné gynekologem.
 • Velmi silný stres, šok.
 • Těžká fyzická aktivita, příliš aktivní sport.
 • Náhlá změna klimatu.

V každém případě, proč krvácení a proč hrudník bolí uprostřed cyklu, musíte požádat odborníka, který provede vyšetření a předepíše nezbytné studie.

Mělo by se také pamatovat na to, že pokud jsou ženy, které jsou sexuálně aktivní, přítomné mazání, je zde krev, ale ne menstruace, můžete mít podezření na pohlavně přenosné choroby. To je obzvláště pravděpodobné, pokud došlo k nechráněnému činu.

V tomto případě je maz z pochvy doprovázen svěděním, bolestí, pocitem pálení během močení..

Ženy, které nemají antikoncepci nebo měly nechráněný pohlavní styk, pravděpodobně otěhotní. Pokud břicho táhne, stejně jako šarlatový výtok nebo hlen s krevními pruhy, lze předpokládat potrat nebo mimoděložní těhotenství. S rozvojem takového stavu žaludek hodně bolí..

Pokud se však špinění objevilo týden před menstruací nebo 2, 3, 4 dny před očekávanou menstruací, důvody mohou souviset se skutečností, že žena je těhotná. Pokud tedy několik dní před menstruací nebo v ty dny, kdy se měla menstruace objevit, byla před menstruací hojná krev nebo hnědá mastnota a pak došlo ke zpoždění, lze předpokládat těhotenství.

Hnědý výtok týden před menstruací nebo uprostřed cyklu může být také spojen s těžkou fyzickou námahou nebo stresem.

Důvody, proč se rozmazává před menstruací a táhne žaludek, mohou souviset s velmi aktivním a pravidelným sexuálním životem. Ve výsledku se objeví mikrotrhliny, ze kterých se uvolňuje krev..

V každém případě by však důvody pro rozmazání za týden nebo to, zda mohou být tyto projevy spojeny s onemocněním, měl stanovit gynekolog.

Co znamená špinění po pohlavním styku??

Pokud žena po pohlavním styku krvácí a má intimní obavu z bolesti, lze mít podezření, že se vyvíjí některá z níže uvedených nemocí. I když je výtok bez zápachu a bezbolestný, neznamená to, že je vše se zdravím normální..

To se samozřejmě může stát při užívání antikoncepčních pilulek, ale stále existuje možnost takových onemocnění:

 • eroze děložního čípku;
 • rakovina děložního hrdla;
 • vaginální nádory.

Pokud po neustálém krvavém výtoku po sexu uplynulo několik dní a současně vás bolelo nebo bolelo žaludek, záda, dolní část zad, perineum nebo bolí, musíte se poradit s lékařem. Takové znamení může naznačovat poškození vaječníků, cysty. Také podivný výtok může naznačovat mimoděložní těhotenství..

Stojí za to věnovat pozornost těm, kteří po menstruačním cyklu měli nechráněný čin. Ačkoli těhotenství je s největší pravděpodobností ve dnech ovulace, ke kterým dochází kolem 14. dne cyklu, početí je možné kdykoli.

Pokud se tedy 18., 19., 20. den cyklu objevil hnědý mazanec, je docela možné, že žena otěhotněla.

Výtok před menstruací

5-6 dní před menstruací může žena kvůli hormonálním změnám v těle zaznamenat, že povaha toho, co se vylučuje z pochvy, je trochu neobvyklá. Leucorrhoea může být zakalená a krémová. Už nejsou světle průhledné, ale bílé nebo nažloutlé, někdy bohaté a vodnaté, ale častěji jsou viskózní a husté.

Po odebrání nátěru ve dnech před menstruací se stanoví zvýšený počet leukocytů, gramnegativních bacilů, epiteliálních buněk.

Varianta normy může být také krvavý výtok - květ se objeví několik dní před menstruací, zatímco žena se neobtěžuje jinými nepříjemnými příznaky.

Pokud je však bílý výtok bohatý a prodloužený, s nepříjemným zápachem, někdy je tmavý, šedý a žena se obává svědění, pocitu pálení, můžeme mluvit o drozdech.

Mnoho žen se zajímá o to, jak normální je tmavě hnědý výtok před menstruací, který se u mnoha objevuje jeden den a někdy i 2-3 dny před menstruací. Růžový nebo tmavý výtok před menstruací je zcela normální, za předpokladu, že se v předvečer menstruace objeví mazanice této barvy. Protože menstruace je důsledkem smrti vajíčka, dochází k jeho uvolňování postupně. A pokud před menstruací takové výtoky nejsou déle než jeden den, nemluvíme o patologii.

Proto potřebujete vědět: pokud je před menstruací hnědý výtok, co to znamená, záleží na tom, jak dlouho tento jev trvá. Pokud to začne asi týden před menstruací, můžete mít podezření, že se vyvíjí porucha reprodukčního systému. Proto musíte určitě navštívit lékaře..

Je třeba poznamenat, že pokud se místo menstruace objeví hnědá nebo vínová mazanice, můžete mít podezření na těhotenství. Je známo, že mezi mnoha příznaky, které umožňují podezření na zajímavou situaci, je také známka těhotenství - světle hnědý výtok. Někdy si žena všimne, že takové nátěry trvaly 1 den a skončily.

Abyste se ujistili, že žena čeká dítě, pomůže vám lékařská prohlídka nebo test ukazující dva pruhy..

Špinavý výtok před začátkem menstruace z následujících důvodů:

 • hormonální nerovnováha;
 • endometrióza;
 • hyperplazie endometrium;
 • klimatická změna;
 • stres nebo silný šok;
 • užívání hormonální antikoncepce nebo konec užívání;
 • polypy dělohy.

Výtok po menstruaci

Normálně se může po několik dní objevit černý, světle hnědý výtok po menstruaci nebo rozmazání růžové. Pokud po menstruaci dojde k hnědému výtoku, co to znamená, závisí na délce trvání tohoto jevu. Tmavě hnědý výtok po tři dny poté, co jsou červené krvavé konce normální. Když se objeví mazanice této barvy, dojde k přirozenému čištění dělohy..

Pokud však tento jev trvá déle než tři dny, měl by důvody, proč dochází ke krvácení po menstruaci, stanovit lékař, jehož specializací je gynekologie..

Na otázku, proč krvácí po menstruaci nebo z jakého důvodu začala krev, můžete odpovědět do týdne po vyšetření a výzkumu. Pokud však po dlouhou dobu rozmazává hnědou barvu nebo krvavý výtok, lze podezření na děložní myomy, endometriózu a další nemoci. Pokud tedy menstruace uplynula a špinění stále pokračuje a tyto stejné opakované projevy se vyskytnou v příštím cyklu, stojí za to vyšetřit.

Je třeba také upozornit na jakýkoli výtok, který se objeví po úplném ukončení menstruace. Pokud se v den 11 nebo 10 dnů po menstruaci znovu objeví skvrny, nebo jsou nejprve béžové, poté tmavé a poté krev, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Výtok před a po porodu

Hnědý nebo růžový výtok se objeví několik dní před porodem, kdy dojde v těle k další hormonální změně. Cervix se postupně připravuje na otevření, korek se postupně vytlačuje. Zpravidla vychází postupně, takže mazanice se může objevit den nebo dva před porodem a dříve - 12-13 dní. Pokud se však krev objeví několik dní před očekávaným porodem, je třeba okamžitě vyhledat lékaře, protože to může být důkaz patologií.

Po porodu, kdy porod vyšel, se krev vylučuje i několik týdnů. Takový výtok se nazývá lochia. Postupně se stávají temnějšími než ty krvavé, jejich počet klesá. Druhý týden jsou žlutavě hnědé, oranžové, poté se postupně rozjasní. Ale i měsíc po porodu mohou kojenci pokračovat. Pokud se však počet lochií značně zvýšil nebo pokračují 2 měsíce po porodu, je nutné o tom informovat lékaře.

Diagnóza menstruačních nepravidelností

Chcete-li se zbavit problémů, musíte určit příčinu jejich projevu. Pokud se interval mezi menstruací významně snížil a toto se opakuje znovu a znovu, musíte se poradit s odborníkem a provést diagnózu. Nemůžete pít pilulky na krvácení sami, dokud není zjištěna příčina tohoto jevu. V procesu diagnostiky lékař přijme následující opatření:

 • zkoumá anamnézu, ptá se na sexuální život, rysy měsíčního cyklu, dědičné choroby atd.;
 • zkoumá děložní čípek pomocí zrcadel, provádí biopsii a kolposkopii děložního čípku;
 • předepíše studii o nátěru odebraném z pochvy;
 • předepisuje ultrazvuk pánevních orgánů;
 • řídí obecný krevní test a studium hladin hormonů.

Pokud existují náznaky, odborník provede diagnostickou kyretáž děložní dutiny, po které se provede histologické vyšetření endometriální tkáně.

závěry

První akcí ženy, která má podivné acyklické krvácení, by tedy mělo být navštívit odborníka a provést jemu určený výzkum.

Je důležité analyzovat, co je třeba následně sdělit lékaři: kolik dní byl cyklus předtím a jak dlouho trvá nyní, kolikrát se nedávno opakovalo krvácení nebo mazání atd..

Je důležité si položit další otázky: „Jak dlouho užívám hormonální antikoncepci a pravidelně užívám pilulky? Jsem těhotná? “ Odpovědi na tyto otázky i další výzkum jsou pro diagnostiku velmi důležité..

V každém případě, v případě nepochopitelných příznaků, je lepší pro obě pohlaví konzultovat s lékařem.

Dokonce i muži mají „menstruaci“, když pociťují subjektivní pocity, které žena prožívá s PMS.

Vzdělání: Vystudoval farmacii na Rivne State Basic Medical College. Vystudoval Vinnitsa State Medical University pojmenovanou po I. M.I. Pirogov a stáž na její základně.

Pracovní zkušenosti: V letech 2003 až 2013 - pracoval jako lékárník a vedoucí lékárenského kiosku. Za mnoho let svědomité práce jí byly uděleny certifikáty a vyznamenání. Články o lékařských tématech byly publikovány v místních publikacích (novinách) a na různých internetových portálech.

Komentáře

Ženské tělo je složitá věc. Možná po užití projímadla, po silném stresu, po otravě. Doporučil bych vám navštívit lékaře a nezneužívat silná projímadla - naše dívky tímto způsobem hubnou). I banální regulace může při nesprávném použití poškodit

Zvětšení prsou a mírná citlivost jsou před nástupem menstruace normální. To je způsobeno hormonálními změnami v ženském těle. Existují také příznaky naznačující vývoj vláknité mastopatie, kterou je nutno léčit.