Je možné běhat a sportovat během menstruace

Běhání každý den je dobrým zvykem. Podporuje zdraví a pomáhá udržovat normální váhu. Ale abyste si neublížili, musíte vědět, zda můžete běhat během menstruace, protože během této doby je třeba se vyvarovat stresu na těle. V dnešní době stojí za to sportovat v úsporném režimu. Nejlepší je poradit se s gynekologem. Správné cvičení pomůže zmírnit příznaky kritických dnů.

Sporty během menstruace

Sport má pozitivní vliv na tělo, díky čemuž je zdravé. Během běhu fungují téměř všechny svalové skupiny, spalují se kalorie a trénuje vytrvalost. Ale mnoho žen neví, jestli je možné běhat během menstruace..

Podle lékařů může mírná zátěž tělu pouze prospět. Pomáhá snižovat množství výtoků během menstruace a zkracuje jejich trvání. Také pomocí sportovních aktivit se můžete zbavit bolesti. K tomu musíte běhat. Cvičení by měla být krátkodobá a ne těžká. Lékařská doporučení při běhu během menstruace:

 1. Hygienické výrobky by měly být pohodlné a vyrobené z přírodních materiálů. Myšlenky na netěsnosti a krvavé skvrny na oblečení ženě neprovedou žádný trénink..
 2. Dlouhé jízdy by měly být odloženy, dokud kritické dny neskončí..
 3. Oblečení by mělo být co nejpohodlnější a dobře absorbovat vlhkost. Atletická forma, která brání pohybu, není vhodná.
 4. Během menstruace je výhodnější cvičit na čistém vzduchu, takže je lepší si zaběhat v parku nebo parku. Je vhodné odložit hodiny na běžeckém pásu na jiný čas..
 5. Dobrá hygiena je důležitá. Ihned po běhu během menstruace se musíte osprchovat, jinak mohou patogenní bakterie proniknout do pochvy. V dnešní době je reprodukční systém nejvíce náchylný k infekcím..
 6. Po joggingu se nemůžete omezit na jídlo (toto pravidlo neplatí pro nezdravé jídlo). Můžete jíst svůj oblíbený dezert nebo ovoce. Také se nemůžete obejít bez masa a ryb - pomohou naplnit tělo užitečnými látkami. Půst po cvičení může vést k bezvědomí.

Pokud pocítíte při běhání nevolnost, slabost nebo závratě, okamžitě ukončete trénink a vraťte se domů..

Kontraindikace a omezení

Některé patologické procesy v reprodukčním systému ženy mohou být asymptomatické. U nich je fyzická aktivita často kontraindikována. Běh v kombinaci s menstruací a gynekologickými nemocemi může vést ke komplikacím. Než se vydáte na běh v kritické dny, doporučujeme vám poradit se s lékařem. Kromě toho existují další důvody, proč byste během menstruace neměli běžet:

 • migrény a závratě;
 • dlouhodobé vypouštění ve velkém objemu;
 • syndrom bolesti.

Pokud jsou tyto příznaky u ženy často pozorovány, musí vyšetřit pánevní orgány, aby zjistila příčinu abnormalit. Dokud nebude stanovena diagnóza, neměli byste během menstruace běžet, protože běh může situaci jen zhoršit. Lehká a střední zatížení jsou povolena, dokud se blahobyt normalizuje..

I když se dívka během menstruace cítí dobře, musíte běžet pomalým tempem a na krátké vzdálenosti. Je zakázáno provádět skoky, protože mohou způsobit nepohodlí a zvýšené výboje. To je způsobeno skutečností, že aktivní fyzická aktivita stimuluje krevní oběh.

Pravidla školení

Fyzická aktivita často způsobuje nepohodlí během menstruace. V takových chvílích se nemusíte úplně vzdát běhu. Stačí trochu snížit zatížení. Pokud výtok není hojný, můžete běžet první den menstruace. Sportovní trénink nepovede k nepříjemným následkům, pokud dodržíte tato pravidla:

 1. Po sprchování po menstruaci se musíte osprchovat, musíte použít kvalitní produkt pro intimní hygienu.
 2. Nedoporučuje se kombinovat jogging s plaváním v bazénu.
 3. Diéty jsou zakázány, aby se zabránilo plýtvání tělem.
 4. Během cvičení musíte poslouchat své tělo. Pokud se po běhu u ženy objeví bolest nebo jiné nepříjemné příznaky, musí se poradit s gynekologem.

Stojí za to věnovat pozornost kardio tréninku během menstruace. Trenér by měl během menstruace vytvořit plán tříd. Takový trénink by měl zahrnovat mírnou zátěž a měl by tělu prospívat. Mohou být provedeny doma. Během kritických dnů se doporučuje jóga, aerobik a lehká cvičení..

Jóga je odborníky nejvíce chválena, protože posiluje tělo, masíruje vnitřní orgány a zlepšuje zdraví..

Co hrozí při běhání během menstruace: názor lékařů

Běh je skvělá aktivita, která slouží k podpoře postavy pro každou ženu. Dívky, které dodržují zdravý životní styl, se často zajímají: je možné běhat během menstruace? Tento článek vám pomůže pochopit vliv fyzické aktivity na ženské tělo během menstruace a zjistit, jaký názor mají na tuto záležitost odborníci..

Je možné spustit, pokud začala menstruace

Menstruace je přirozený proces pro tělo každé ženy, který je doprovázen následujícími příznaky: bolesti hlavy, bolesti v podbřišku, celková nevolnost. Kromě toho může žena pociťovat depresi, zrychlení srdeční frekvence. Důvodem tohoto stavu je pokles hladiny hemoglobinu v krvi ženy a také erytrocytů. Ženské tělo je horší obohaceno kyslíkem, takže se snižuje vytrvalost při cvičení a zástupce ženy se mnohem rychleji unaví.

Během kritických dnů není nutné přestat běhat, stačí upravit zátěž.

Názor lékařů

Vědci v oblasti medicíny již dlouho zkoumali otázku vlivu fyzické aktivity na průběh menstruace a pokoušeli se zjistit, zda je možné běhat během menstruace. Provedené experimenty sloužily jako základ pro přesvědčení, že jogging je nejen nejen zakázaný, ale dokonce užitečný pro ženy v kritických dnech. Toto stanovisko vychází z následujících skutečností:

 1. Schopnost těchto zátěží eliminovat bolest a křeče v dolní části břicha byla prokázána..
 2. Mírné běhání zrychluje metabolismus těla a podporuje produkci hormonu, jako je endorfin.
 3. Díky běhu je tělo krásné poloviny lidstva během menstruace vyčištěno rychleji, díky čemuž existuje možnost zkrácení trvání kritických dnů.
 4. Pomalé běhání během menstruace pomáhá zlepšit krevní oběh v pánevní oblasti, zmírnit napětí.

Běh během menstruace jednou denně nepoškodí vaše zdraví, pokud žena sleduje tempo (nezvyšujte rychlost příliš prudce), dávejte pozor na krajinu a nešlapejte na různé nerovnosti. Tato pravidla jsou zásadní.

Doporučuje se snížit intenzitu a délku tréninku zkrácením joggingových vzdáleností a dob cvičení na jednu hodinu denně..

Běží na začátku kritických dnů

Ženy se nejčastěji obávají, zda mohou běžet první den menstruace. V prvních 1-2 dnech menstruace lékaři doporučují zdržet se fyzického cvičení, protože tělo žen během tohoto období je výrazně oslabeno. Pokud se žena cítí lépe, doporučuje se sportovat nejdříve 3. den.

Důvodem, proč nemůžete během menstruace běžet, je zvýšení nitrobřišního tlaku, v jehož důsledku existuje možnost narušení procesu dělení endometria.

Sporty jsou povoleny také během předmenstruačního období..

Jediným negativním důsledkem běhu během menstruace může být zvýšení hojnosti krvavého výtoku. Abyste se s tímto problémem vyrovnali, musíte dodržovat následující doporučení:

 1. Používejte výrobky osobní hygieny s vysokou úrovní ochrany před možnými úniky. Mohou to být vložky nebo tampony, které mají heliovou základnu..
 2. Musíte běžet v pohodlném a volném oblečení.
 3. Je důležité nezapomenout na vodní procedury ve dnech menstruace. Koneckonců, voda je zdrojem energie, uvolňuje a dodává sílu.
 4. Pokud nemáte příležitost se osprchovat, použijte různé gely a ubrousky určené pro ženskou intimní hygienu. Je důležité zvolit tak vysoce kvalitní a pouze přírodní produkty..
 5. Během menstruace musíte vykonávat fyzickou aktivitu, aniž byste navštívili bazén nebo saunu.
 6. Po tréninku se nezapomeňte pochválit za odvedenou práci. Je však lepší vyloučit samotnou propagaci sladkých a tučných jídel. Je povoleno jíst sušené ovoce nebo čerstvé ovoce a zeleninu, můžete také pít sladký čaj s medem nebo cukrem. Tyto potraviny pomáhají tělu zotavit se a dodávají mu energii na celý den..

Vyberte si, kdy je pohodlnější a pohodlnější zahájit trénink (ráno nebo večer), protože to je otázka individuálních preferencí. Zvažte, zda bude možné se na konci tréninku osprchovat a mít čas na práci, pokud dáváte přednost ranním běhům..

Když je běh kontraindikován

Chcete-li zjistit, zda si během menstruace můžete zaběhat, a také konkrétní důvod zákazu cvičení, musíte před zahájením tréninku navštívit svého gynekologa. To pomůže předcházet možným negativním důsledkům..

Běžící cvičení by měla být zastavena, pokud během této doby jsou ženy doprovázeny následujícími příznaky:

 • silné i ostré bolesti v oblasti ženských pohlavních orgánů (to může být příčinou onemocnění reprodukčního systému);
 • závratě a slabost;
 • bolesti hlavy, při kterých žena cítí, že může omdlít;
 • silné vypouštění (to může přispět k velkému množství ztráty krve).

Když si zástupce ženy všimne výše uvedených příznaků, měli byste okamžitě navštívit gynekologa a podstoupit specializované vyšetření.

Uvedené příznaky mohou naznačovat přítomnost onemocnění orgánů reprodukčního systému, která jsou zánětlivá nebo infekční..

Doporučuje se zdržet se zátěží a hodin tělesné výchovy pro dívky v dospívání. V tomto případě může fyzická práce skutečně narušit proces vytváření cyklu, ke kterému dochází ve věku 9 až 15 let..

Jaká cvičení nahradit jogging

Pokud máte při běhání nepohodlí a nepohodlí, měli byste se toho během menstruace zdržet. Běh můžete nahradit jinými typy fyzické aktivity.

Alternativou mohou být následující aktivity:

 1. Ranní cvičení. Pomůže to udržovat tělo v dobré kondici, mělo by však být prováděno ve zkrácené verzi a vyloučit silové zatížení. Zjistěte, zda můžete pumpovat lis během menstruace.
 2. Rychlá chůze (sport). Tento sport je méně intenzivní než běh a dělá skvělou práci při spalování těchto kalorií navíc..
 3. Třída jógy. Díky komplexům těchto cvičení se posilují všechny hlavní svalové skupiny a zlepšuje se také celkový stav těla během menstruace..
 4. Střední až lehký strečink. Zmírňuje bolest během menstruace.

Vzhledem k výše uvedeným informacím můžeme dojít k závěru, že běhání s menstruací by mělo být prováděno s maximální opatrností. Pokud neexistují žádné zvláštní kontraindikace pro lékaře a dívka během menstruace nepociťuje velké nepohodlí z tohoto typu činnosti, není třeba přerušovat výuku. Abyste se po běhu cítili dobře, musíte dodržovat doporučení lékařů. Vždy pamatujte, že na prvním místě by mělo být zdraví ženy.!

Je možné běhat během menstruace?

Obsah článku:

 1. K jakým změnám dochází v těle
 2. Konzultace lékaře
 3. Klady a zápory vědeckého výzkumu
 4. Doporučení
 5. Existuje nějaká alternativa
 6. Co dělat, když bolí žaludek
 7. Bolest břicha po běhu

Tisíce žen všech věkových skupin se aktivně věnují sportu, aby zhubly. Téměř všichni se ptají, jak běh během menstruace ovlivňuje práci těla. To je docela logické, protože sportování pomáhá nejen zlepšit vzhled, ale také posílit zdraví. Tělo každého člověka má své vlastní charakteristiky, které je třeba vzít v úvahu při organizaci procesu školení. Je zcela zřejmé, že chtějí vědět, zda je možný běh během menstruace? O tom dnes bude konverzace..

K jakým změnám dochází v těle během menstruace?

Každý ví, že jednou měsíčně má každá žena menstruaci. Doba trvání, stejně jako příznaky tohoto procesu, jsou čistě individuální povahy. Z toho můžeme usoudit, že otázka, zda je možné během menstruace běhat, je také osobní..

Důvodem nástupu menstruace je potřeba těla připravit vajíčko na oplodnění. Vzhledem k tomu, že nedošlo k početí, koncentrace hormonů klesá. To vede ke zpomalení průtoku krve v děložní výstelce, která se začíná odlupovat a v důsledku toho je odmítnuta. Z těla se vylučují zbytky skořápky spolu s krví.

Kritickými dny říkáme období, kdy se tělo ženy zbavuje staré sliznice dělohy. Během menstruace se začínají vytvářet nové vrstvy endometria a tento proces pokračuje až do začátku nového měsíčního cyklu. Protože tělo ztrácí krev a někdy i hodně, začíná koncentrace hemoglobinu a erytrocytů klesat. To vede k nedostatku kyslíku a vzniku slabosti i bolesti..

Víme však, že mírné cvičení nám umožňuje nasytit naše tělo kyslíkem a v důsledku toho se sníží nepříjemné příznaky doprovázející menstruaci. Pokud mluvíme konkrétně o tom, zda je běh spuštěn během menstruace, je nejlepší konzultovat s odborníkem.

Konzultace s lékařem během menstruace

Každá žena, pokud jí není lhostejné její vlastní zdraví, by měla pravidelně navštěvovat gynekologa. Není žádným tajemstvím, že s věkem dochází v lidském těle k vážným změnám. Některá onemocnění v mládí mohou být skrytá, ale objevují se během menopauzy. Věda zná mnoho nemocí, které se vyskytují bez zjevných příznaků. Pokud si chcete zachovat své zdraví a prodloužit mládí, nezapomeňte pravidelně navštěvovat svého gynekologa.

Protože každý z nás má jedinečné tělo, mohou existovat kontraindikace určitých druhů fyzické aktivity. Existují některá onemocnění, při nichž je běh během menstruace kontraindikován, například děložní myomy, adenomyóza atd. Mnoho lékařů si je zároveň jisté, že sport by měl být během menstruace odložen.

Podle jejich doporučení stojí za to alespoň snížit zátěž. V kritických dnech můžete ze svého tréninkového programu vyloučit určité pohyby. Souhlasíte, je lepší trpět několik dní, než poškodit vaše zdraví. Musíte také pamatovat na důležitost výživy. Koneckonců, takto můžeme dodávat tělu všechny živiny potřebné pro jeho normální fungování..

Běh během vašeho období: výzkum, klady a zápory

Náš rozhovor bude sotva úplný, pokud se neobrátíme k výsledkům vědeckého výzkumu. Vědci se dlouho zajímali o problém vlivu běhu během menstruace na ženské tělo. Podle výsledků experimentů můžeme bezpečně mluvit o výhodách sportu během menstruace. O poškození zdraví nelze mluvit.

Bylo zjištěno, že některé pohyby síly mohou snížit bolest a křeče. Pod vlivem fyzické námahy se metabolické procesy zrychlují a aktivuje se syntéza endorfinů. Existují cvičení, pomocí kterých můžete urychlit proces využití starého endometria a ve výsledku zkrátit dobu celého cyklu..

Běh během vašeho období je tedy možný a dokonce užitečný. K tréninkovému procesu však musí být přistupováno moudře. Nejprve mluvíme o mírném tempu pohybu. Kromě toho se musíte vyhnout nárazům a nešlapat na ně. Náhlé pohyby během menstruace mohou být nebezpečné. Je třeba poznamenat, že v kritických dnech tělo aktivně zadržuje tekutinu v těle, což může způsobit další nepohodlí..

Je možné běhat během menstruace: doporučení

Lékaři si jsou jisti, že v kritické dny se žena stane chytrou a zranitelnou. Běh během menstruace může pomoci normalizovat průtok krve. Díky tomu se zlepšuje metabolismus a tělo je nasyceno kyslíkem. Sportování v tomto období má však jednu nevýhodu - je možné zvýšené krvácení. Chcete-li se tomu vyhnout, doporučujeme použít několik tipů:

  Při běhání nebo při cvičení jakéhokoli jiného sportu používejte pouze takové hygienické výrobky, které jsou schopné poskytnout maximální ochranu proti úniku. Mohou to být tampony nebo gelové vložky.

Noste oblečení, které umožňuje pokožce dýchat.

Ráno a po skončení lekce je nutné provést vodní procedury. Voda nám umožňuje nejen udržovat tělo čisté, ale také nás plní energií.

Uvědomte si různé specializované gely a krémy pro intimní hygienu, které vám mohou pomoci bez sprchy. Měli byste však kupovat pouze výrobky vyrobené z přírodních surovin..

Po absolvování lekce stojí za to před zrcadlem poděkovat za dobře odvedenou práci. Během menstruace musí ženské tělo pracovat pod vysokým stresem a určitě si zaslouží pochvalu. Neměli byste mu však děkovat mastným nebo sladkým jídlem. Lepší je jíst sušené ovoce nebo pít horký čaj s medem. To vám dodá energii..

 • Pokud jsou vaše menstruace extrémně obtížná, pak v takové situaci stojí za odložení školení..

 • V určitých situacích je sport kontraindikován:
  • se silným nepohodlí;
  • výskyt bolesti v reprodukčních orgánech;
  • pokud cítíte apatii.

  Pokud neexistují žádné negativní pocity, pak běh během menstruace bude pro vás užitečný. Někdy se ženy zajímají, proč je pro ně sport v kritických dnech kontraindikován, ačkoli zde nejsou žádné zjevné negativní příznaky. Tuto otázku nejlépe zodpoví gynekolog.

  Kromě situací, o nichž jsme diskutovali výše, lékaři často doporučují neběhat během menstruace s následujícími příznaky:

  • pokud žena se silným krvácením pociťuje silnou bolest;
  • závratě nebo mdloby;
  • s hojným výtokem, protože fyzická aktivita může zvýšit ztrátu krve.

  Pokud navíc zjistíte tyto příznaky u sebe, nezapomeňte se poradit s lékařem. Je možné, že se ve vašem těle vyskytují zánětlivá nebo infekční onemocnění. Aby nedošlo ke zhoršení situace, stojí za to konzultovat s odborníkem.

  Existuje alternativa k běhu během vašeho období?

  Pokud je běh během vašeho období z jakéhokoli důvodu pro vás kontraindikován, ale nechcete během tohoto období úplně opustit sport, bude vynikající volbou speciálně vyvinutá terapeutická gymnastika. Fitness profesionálové neustále experimentují s hledáním nebo vytvářením cvičení, která mohou zmírnit nepříjemné příznaky během menstruace. Nyní vám řekneme takový jednoduchý a efektivní komplex, který nevyžaduje mnoho času..

   1. cvičení. Zaujměte pozici ve stoje, stojte na prstech a natáhněte ruce nahoru. Začněte v této poloze a pohybujte se malými kroky tam a zpět..

 • 2. cvičení. Zaujměte polohu na břiše s prodlouženými končetinami. Začněte plynule, pomalým tempem, pohybujte rukou do strany a dotýkejte se jí nohou. Mělo by se provést 10 opakování v každém směru.

 • Co dělat, když vás během menstruace bolí břicho?

  Zjistili jsme tedy, že při absenci silného pocitu nepohodlí může být běh během menstruace dokonce užitečný. Ale v průběhu tréninkového procesu může žaludek onemocnět a ne každý ví, jak v takové situaci jednat..

   Léky proti bolesti. Pokud bolest, která se objeví, není silná, můžete trénink dokončit pomocí pilulek. Používejte je však pouze jako poslední možnost a nepoužívejte je nadměrně..

  Konzultace s lékařem. Pokud během menstruace pravidelně pociťujete bolest, měli byste navštívit svého gynekologa. Možná jsou spojeny s problémy reprodukčního systému a pomocí lékaře najdete způsob, jak je odstranit..

  Ohřívač. Není to nejužitečnější, ale docela efektivní způsob. Pokud cítíte bolest v podbřišku, přiložte na oblast teplou vyhřívací podložku. Můžete také použít plastovou láhev naplněním horkou vodou..

 • Aromaterapie. Chcete-li to provést, musíte rozpustit tři nebo čtyři kapky éterických olejů z jalovce, skořice, máty nebo levandule v jedné lžíci mastného oleje. Potom musí být výsledná směs jemně třena a lehce se dotýkat břicha. Po dokončení procedury si 15 minut lehněte, aby se olej zcela vstřebal a začal pracovat. Mělo by se také pamatovat na to, že pro aromaterapii jsou vhodné pouze přírodní ingredience..

 • Bolest břicha po běhu během menstruace

  Bolest v břiše se může objevit po tréninku i v běžné dny. S podobným problémem se nejčastěji potýkají začínající sportovci. Existuje mnoho důvodů pro výskyt bolesti a nyní si všimneme nejběžnějších:

   Nebylo provedeno kvalitní zahřátí - jednoduše jste nezahřáli svaly a klouby, což vedlo k tomu, že se objevila bolest.

  Porušení dýchací techniky - pokud dýcháte příliš často nebo příliš zhluboka, je možný křeč bránice. Musíte jen popadnout dech a bolest pomine.

  Jedli jste krátce před začátkem tréninku - je nutné jíst před hodinou, ale měli byste to udělat 60–90 minut před.

 • Problémy s prací vnitřních orgánů - někdy bolest v břiše po tréninku naznačuje přítomnost onemocnění. Úplnou diagnózu získáte u svého lékaře.

 • Možná to jsou nejčastější důvody pro vznik bolesti v břiše po běhu..

  Běh během menstruace: je možné běhat bez poškození těla

  Mnoho dívek si vybere běh pro sebe jako aktivitu. Pomáhá udržovat kondici, zlepšuje zdraví, poskytuje vynikající náladu a pohodu. Ale co kritické dny? V této době prochází tělo určitými změnami a, jak si pamatujeme, i ve škole byla menstruace dobrým důvodem, proč nechodit na tělesnou výchovu. Mohu běhat během menstruace? Tato otázka je v každém případě řešena individuálně, ale je možné, že ve dnech nástupu nového menstruačního cyklu by se měl obvyklý rytmus tréninku změnit..

  Fyziologické procesy během menstruace

  V kritických dnech je tělo osvobozeno od endometria a příznaky známé každé ženě, jako je slabost, malátnost, bolest v podbřišku, jsou přirozené. Normální je také zvýšená srdeční frekvence, tlakové rázy, deprese a pomalá reakce..

  Důvodem je pokles krevních erytrocytů a hemoglobinu. Orgány jsou méně dobře zásobené kyslíkem, díky čemuž vytrvalost při námaze klesá a my se rychleji unavíme. Proto jsou obvyklá zatížení snášen horší. Není nutné úplně se vzdát sportu, ale je nutné upravit zátěž.

  Je možné běhat během menstruace

  Běh během menstruace může být užitečný. Mírné a přiměřené zatížení vám umožní vyrovnat se s malátností, bolestmi v břiše. Pomalé běhání zlepšuje krevní oběh v pánvi a pomáhá zmírnit napětí. Tělo produkuje endorfiny, známé jako hormon štěstí, který pomáhá bojovat proti stresu a depresi a zlepšuje náladu.

  Ti, kteří si kladli otázku, zda je možné běhat s menstruací, by však měli k tomuto problému přistupovat odpovědně. Doporučuje se vzdálenost zkrátit. Zjevně to nejsou dny, kdy můžete zaznamenávat rekordy a překonávat překážky. Nejlepší je také odložit intervalový trénink na později. Důležité je také správné oblečení - nemělo by bránit pohybu a mělo by být vhodné pro počasí, které vám nedovolí nachladnout nebo přehřát.

  Ale v každém případě se o všem rozhoduje individuálně. Existuje řada onemocnění, kdy je lepší se během menstruace zdržet fyzické aktivity. Mezi nimi jsou děložní myomy, adenomyóza atd. Hlavními kritérii by v každém případě měly být charakteristiky vašeho zdraví a zdravotního stavu..

  Proč nemůžete běhat během menstruace

  Existují situace, kdy je běh během menstruace kontraindikován. Patří mezi ně následující podmínky:

  • Nadměrné vypouštění, které se může při námaze ještě zesílit.
  • Silné pocity bolesti, které se během pohybu zesilují.
  • Slabost, závratě, migrény.
  • Nemoci urogenitální sféry.
  • Různé poruchy spojené s menstruačním cyklem.

  Při silném zhoršení zdraví je lepší upustit od běhu a zjistit příčinu abnormální nevolnosti. Školačkám se během jejich období také lépe daří na hodinách tělesné výchovy a jiných zátěžích, protože jejich cyklus se právě vytváří a nadměrná aktivita jej může narušit.

  Při absenci patologií můžete běžet během menstruace, což mírně snižuje zátěž pro toto období. Tempo by mělo být slabé, zdržet se náhlých pohybů, snížit čas a vzdálenost vašeho běhu. Snažte se také nešlápnout na hrboly a pařezy nebo provádět pohyby, které vyvolávají nepohodlí..

  Jelikož intenzivní cvičení zvyšuje krevní oběh, může se krvácení zhoršit a můžete se cítit méně dobře. Během kritických dnů, kdy tělo ztrácí krev, je lepší se takových jevů zdržet..

  Pravidla pro běhání s menstruací

  Pokud neexistují kontraindikace, můžete běhat během menstruace, ale je důležité to dělat kompetentně a s mírou, a pak se vaše zdraví pouze zlepší. Postupujte podle těchto doporučení:

  • Zkraťte dobu a vzdálenost běhu.
  • Běhejte pomalým tempem, vyhýbejte se náhlým pohybům.
  • Noste pohodlné oblečení a obuv, aby vám nezasahovaly do pohybu.
  • Vyberte si speciální hygienické výrobky, které obsahují adsorpční gel a poskytují maximální ochranu.
  • Dodržujte správnou hygienu těla. Po spuštění se nezapomeňte osprchovat. Je lepší používat speciální gely a mýdla určená pro intimní hygienu.
  • Běh nelze kombinovat s plaváním.
  • Jezte zdravě.

  Při cvičení je velmi důležité sledovat vaši pohodu. Pokud máte pocit, že se to zhoršuje, přestaňte běžet..

  Alternativní typy zatížení

  Pokud pocítíte při běhání velké nepohodlí, měli byste se toho zdržet. Není však nutné úplně se vzdát fyzické aktivity. Můžete si vybrat aktivity s minimální intenzitou. Lehký kardio trénink tedy může mít pouze blahodárný účinek. V ideálním případě byste se samozřejmě měli poradit s trenérem, který vám pomůže vybrat optimální zátěž a bezpečná cvičení..

  Můžete věnovat pozornost následujícím typům aktivit:

  • Závodní chůze. Méně intenzivní než běh, ale také skvělé při spalování kalorií.
  • Lehká ranní cvičení. Mělo by to být kratší než obvykle. Rovněž odstraňte cvičení s nosností a břichem..
  • Jóga. Nejšetrnější postup, který pomáhá posilovat různé svalové skupiny, podporuje masáž vnitřních orgánů a zajišťuje pozitivní účinek na tělo jako celek.
  • Protahování. Pomáhá zmírnit bolest, tonizuje svaly. Ale měl by být lehký a umírněný.

  Pamatujte, že během menstruace není povoleno žádné cvičení s hmotností..

  Žaludek po bělení bolí, jako u menstruace: co to znamená?

  Často se stává, že při běhu bolí dolní část břicha. Nejprve se objeví bolestivá bolest, která se později promění v ostrou a bodavou bolest. Ženy to popisují, jako by je při běhání bolelo žaludek, jako to bývá u menstruace. Navíc nepohodlí ve skutečnosti nemá nic společného s kritickými dny. Důvody tohoto jevu mohou být následující:

  • Pokud ignorujete rozcvičení před tréninkem, může dojít k poškození vašeho těla. Náhlý start běhu vyvolává svalové napětí v břiše. Proto je důležité začít se zahřívat lehkými pohyby a postupně zvyšovat zátěž..
  • Nesprávné dýchání vyvolává změnu bránice. Příliš silný a hluboký nebo naopak slabý nádech a výdech řídí vstup kyslíku do těla. Ve svalech je křeč, bolesti v bocích a dolní části břicha. Dýchejte rovnoměrně - to pomůže zabránit nepříjemným následkům.
  • Dýchání také určuje funkci jater. Pokud je málo kyslíku, pak krev stagnuje, průtok krve oslabuje, játra zvětšují objem a to může také vyvolat bolest.
  • Bolest žaludku může být způsobena běháním na plný žaludek. Konzumované jídlo se zpracovává a gastrointestinální trakt aktivně pracuje. Tělo naopak nemůže tak rychle přepnout na jinou zátěž. Proto je důležité, aby mezi posledním jídlem a tréninkem uplynulo alespoň pár hodin..
  • Bolest v horní části břicha může být vyvolána problémy s žlučníkem. V procesu pohybu se žluč hromadí a vyvolává podráždění.
  • Výjimkou nejsou ani nemoci vnitřních orgánů. Pokud mluvíme o problémech s játry, slezinou, slinivkou břišní, pak vám o tom tělo dá vědět ochrannou reakcí ve formě bolesti ve středu břicha.
  • Pokud je bolest lokalizována konkrétně v dolní části břicha, pak můžeme hovořit o onemocněních reprodukčního systému. Je důležité jít k lékaři, konzultovat s ním a složit potřebné testy.

  Odpověď na otázku, zda můžete běžet, když je vaše menstruace, je tedy stanovena individuálně. Pamatujte, že nejdůležitější je naslouchat svému tělu. Jakékoli nepohodlí je důvodem, proč se zdržet námahy..

  Je možné běhat během menstruace, různé názory

  Mnoho žen, které si chtějí udržet postavu, být ve skvělé kondici a mít dobrou náladu, hledají konkrétní programy a cvičení ke zlepšení svého fyzického zdraví. Někteří chodí k trenérovi do tělocvičen, jiní se věnují plavání nebo aerobiku. Ale většina dívek se rozhodla běžet..

  Je těžké přeceňovat běžecké sporty. Při běhu a při tréninku svalů dochází také k tréninku kardiovaskulárního a dýchacího systému. Dívky dostávají solidní vzrušení, zbavují se nadváhy atd. A nezáleží na tom, kde se hodiny konají: v tělocvičně nebo na čerstvém vzduchu. Ale nastává okamžik, kdy dívka / žena začínají takzvané „kritické dny“ a okamžitě vyvstává otázka: „Je možné běhat během menstruace?“

  Reakce těla na menstruaci.

  Samozřejmě můžete nerozumět všem složitostem reakce těla, spoléhat se na svou pohodu nebo na názor přátel, sousedů u vchodu nebo kolegů v práci. Je však lepší kontaktovat svého gynekologa, který vám řekne nejen fyziologické změny v těle, ale také poskytne praktické rady, jak jednat v „kritických dnech“.

  V důsledku neoplodnění zralého vajíčka spermatem se koncentrace hormonů v krvi výrazně snižuje. V tomto ohledu klesá krevní oběh sliznice dělohy. Důsledkem je stratifikace a oddělení starých sliznic a tvorba nových vrstev. Tento proces je doprovázen vaginálním výtokem ve formě krve, který se nazývá menstruace. V důsledku ztráty krve se hladina hemoglobinu prudce snižuje, vnitřním orgánům chybí kyslík a žena začíná pociťovat nepohodlí. Zrychluje se jí puls, tlak „skáče“, její reakce se zpomaluje, její nálada se často mění.

  Obnova krve u každé dívky probíhá individuálně a může být doprovázena různými příznaky: když má jedna poruchu nebo únavu, druhá může tento proces vydržet, aniž by si něco podobného všimla. Ale přesto byste si neměli dávat extra zátěže..

  Běh během menstruace: výhody a poškození.

  Názory lékařů a trenérů na otázku „běhat nebo neběhat během menstruace“ jsou opačné. Pokud lékaři nedoporučují přidávat tělu další zátěž během prvních tří „kritických“ dnů, pak se trenérský personál domnívá, že běhání v těchto dnech bude mít pozitivní výsledek, za předpokladu správného rozložení sil. V každém případě každý běžec rozhoduje o tomto problému sám, protože si podrobně prostudoval všechny výhody a nevýhody běhu a hodnocení její pohody.

  Výhody běhání.

  Během běhu vstupuje do krve více kyslíku, což znamená, že pocity bolesti jsou sníženy a doménový strukturální syndrom je překonán snadněji. Důvodem je skutečnost, že během tréninku tělo produkuje endorfiny (tzv. Hormon radosti); nálada dívek se zlepšuje, deprese zmizí. V kritických dnech byste však měli běžet pomaleji než během běžných tréninků. V tomto případě je nutné se vyhnout překážkám, nárazům. Je také nutné zkrátit dobu běhání na 30-35 minut. Pokud budete postupovat podle těchto jednoduchých doporučení, bude běh užitečný, protože:

  1. v důsledku zlepšeného krevního oběhu v malé pánvi zmizí bolest a křeče;
  2. práce nervového systému je normalizována, a proto nervozita, deprese zmizí, stres bude snášen snáze;
  3. zlepší se metabolismus;
  4. bude tu náboj svěžesti, optimismu, energie;
  5. v důsledku dalšího stresu se oddělení sliznice zrychluje, takže menstruace projde o něco rychleji než obvykle.

  Ale navzdory pozitivním charakteristikám běhu během menstruace existuje několik negativních bodů..

  Kontraindikace pro provoz v kritických dnech.

  Je nutné odložit trénink na lepší časy v situacích, kdy:

  1. menstruace jsou doprovázeny silným krvácením a křečemi. V tomto případě se nedoporučuje trénovat, protože se může zvýšit množství výtoku a bolesti a křeče se zesílí;
  2. žena má závratě, nevolnost, slabost, nevolnost;
  3. žena má příznaky urogenitální nebo gynekologické patologie, například děložní myomy atd.;
  4. menstruační cyklus je vážně narušen;
  5. žena má letargii, pasivitu, apatický přístup k tréninku;
  6. bolest v genitáliích nebo výtok neobvyklé barvy.

  Pokud se některý z těchto příznaků objeví, musíte přestat trénovat a okamžitě kontaktovat svého gynekologa, abyste předešli negativním následkům. Pouze on může pomoci ženě pochopit její situaci a odpovědět na otázku „Je možné běhat během menstruace“.

  Tipy pro běh v kritických dnech.

  Aby běžela nebo neběhla během menstruace, každá žena se rozhodne sama. Pokud však odpoví na tuto otázku: „Ano, běžte“, měla by poslouchat názor zkušených sportovců a gynekologů.

  1. Můžete pracovat s jakýmkoli hygienickým ochranným prostředkem - tamponem nebo běžnou vložkou s maximální savostí. V každém případě však musíte mít na skladě další sadu takového nástroje.
  2. Během menstruace se zvyšuje pocení. Proto je nutné zvolit správný tréninkový oblek. Měl by být vyroben z přírodní látky, která může volně procházet vzduchem a rychle absorbovat vlhkost.
  3. Řekni ne!" zvýšené školení. Běh by měl být zábavný, proto by běh během menstruace měl být klidný, klidný a vyvarovat se jakýchkoli náhlých pohybů.
  4. Je nutné snížit joggingovou vzdálenost alespoň o třetinu a nastavit čas na 30 minut.
  5. Běh během menstruace se nejlépe provádí venku, podél řeky nebo jezera nebo na otevřeném stadionu. V tomto případě bude do krve proudit více kyslíku, což bude mít pozitivní vliv na tělo..
  6. Pokud se u vás objeví příznaky bolesti, křeče, nevolnost nebo jiné poruchy, měli byste přestat běžet a vyhledat lékaře..

  Během menstruace se spotřeba energie v těle ženy zvyšuje o 350-500 kcal / den. Pro nejrychlejší zotavení síly je proto nutné pečlivě vyvážit stravu. V tomto případě by nabídka měla obsahovat více pokrmů s vitamíny, mikroelementy, železem, protože jejich omezení v potravinách může vést ke slabosti a závratím..

  Většinou se ženy snaží běhat ráno. Ale vzhledem k tomu, že v první polovině dne je menstruace intenzivnější, kromě toho je nutné se po běhu osprchovat a vyměnit hygienické výrobky, pak byste měli přemýšlet o změně tréninkového režimu a odložení doby běhání na večer.

  Před začátkem menstruace můžete mluvit s gynekologem, mluvit o problémech, které děvče trápí, požádat o radu: má smysl běhat během menstruačního cyklu s ohledem na zdravotní stav; jaká další zátěž může být v tomto období přidána tělu (plavání, gymnastika, aerobik atd.). A teprve poté udělejte konkrétní rozhodnutí.

  Je možné běžet první den menstruace?

  Každý by měl odpovědět na tuto otázku na základě fyziologických charakteristik, redaktoři webu naopak doporučují zdržet se. Lepší je dělat méně energické cvičení.

  Běh ráno nebo večer je pro menstruaci lepší?

  Opět si každý vybere načasování běhu z individuálního průběhu kritických dnů.

  Co dělat, když vás po běhání bolí žaludek.

  Jsou chvíle, kdy má žena bolesti v podbřišku při běhu nebo po něm. Pokud bolest není příliš silná a neobjevuje se často, můžete si dát na žaludek teplý obklad soli rozpuštěný ve vodě, běžnou vyhřívací podložku nebo láhev horké vody. Efektivnější metodou je užívání přípravku na zmírnění bolesti, ale zároveň je třeba pamatovat na varování lékařů, že nadměrné užívání léků může poškodit zdraví. Můžete se také uchýlit k aromaterapeutické metodě: lehkými pohyby si do žaludku vtírejte několik kapek éterických olejů z levandule, skořice, máty..

  Pokud se bolesti po joggingu vyskytují neustále nebo jsou silné, je nutné se poradit s lékařem, protože tyto příznaky naznačují problémy reprodukčního systému. Pouze gynekolog může po řadě testů a úplném vyšetření doporučit doporučení pro výběr léků pro správnou účinnou léčbu.

  Co může nahradit běh.

  Jsou chvíle, kdy je potřeba jogging, ale ze zdravotních důvodů jsou takové činnosti zakázány, můžete zvážit jiné, lehčí, ale neméně účinné typy zátěže:

  1. Nejlehčí kurzy jógy v „kritických“ dnech;
  2. Se stejným výsledkem a na stejných svalových skupinách jako běh má závodní chůze;
  3. Ranní cvičení lze provádět doma, zatímco děláte lehčí a jemnější cvičení;
  4. Protahování pomůže zmírnit bolesti břicha a jemně tonizovat svaly.

  Ale než se pustíte do jakéhokoli fyzického cvičení, musíte se poradit se svým lékařem, abyste předešli nežádoucím následkům..

  Názor lékařů na běh během menstruace.

  Lékaři na otázku „Je možné běhat v„ kritických “dnech vyjadřovat různá, někdy zcela opačná hlediska. Žádný lékař, který má jen částečné znalosti sportovní medicíny, však neřekne, že existuje kategorický zákaz joggingu během menstruačního cyklu. Žádný takový zákaz neexistuje. Ale protože tělo každé ženy je individuální, je nutné k této otázce přistupovat individuálně. Neexistují stejná doporučení pro všechny ženy a nemohou být. Pouze pravidelné vyšetření lékařem může poskytnout úplný obraz o zdraví pacienta. Na základě svědectví analýz a vyšetření, s přihlédnutím ke zvláštnostem menstruačního cyklu a celkové pohodě, lékař dá nebo nedá ženě povolení k běhu. Nebo možná v dnešní době doporučí lehčí sportovní aktivity.

  Co hrozí při běhání během menstruace: názor lékařů

  Když je běhání zakázáno?

  Hladina hormonů v krvi během menstruace významně klesá. Kvůli snížení přívodu krve se endometrium dělohy postupně začíná odlupovat a být odmítnuto. Zničené krevní cévy nedrží krev a začne vytékat (menstruace).

  V této době se tělo zbaví staré membrány a hromadí novou vrstvu endometria. Tento okamžik je důležitý, protože v tuto chvíli klesá hemoglobin, což znamená, že klesá přísun kyslíku do těla..

  Existují určité změny ve zdravotním stavu - puls se zrychluje, tlak se může snižovat, reakce se zpomalují, nálada se mění. Vyžaduje to spoustu energie, a proto mnoho žen považuje běh za další velkou zátěž a raději si dá pauzu od tréninku. Ale toto stanovisko je již dávno zastaralé. Bylo prokázáno, že správně dimenzované zatížení je užitečné a nezbytné, a nejen možné..

  Fyziologicky je menstruace normální proces, nejedná se o patologii. V dávné minulosti běh a chůze během menstruace nebyly zakázány, stejně jako samotná práce. Ve školách však učitelé raději dávají dospívajícím dívkám výjimku z tělesné výchovy během menstruace..


  A to je oprávněné, protože tvorba MC (menstruačního cyklu) nastává během 1,5-2 let během puberty.

  Pohybová aktivita na hodinách tělesné výchovy může v budoucnu vést k selhání cyklu a jeho nepravidelnosti. V tomto případě bude nutné menstruaci uměle „upravit“ hormonální terapií, což je v pubertě velmi nežádoucí.

  Kromě toho je v těle již zaznamenáno nestabilní hormonální pozadí. Časté závratě, snížený tlak, bolesti hlavy, snížený svalový tonus. Někdy nástup menstruace způsobuje silnou bolest ve vaječnících, takže v tuto chvíli je lepší nezatěžovat tělo teenagera.

  Žaludek po bělení bolí, jako u menstruace: co to znamená?

  Často se stává, že při běhu bolí dolní část břicha. Nejprve se objeví bolestivá bolest, která se později promění v ostrou a bodavou bolest. Ženy to popisují, jako by je při běhání bolelo žaludek, jako to bývá u menstruace. Navíc nepohodlí ve skutečnosti nemá nic společného s kritickými dny. Důvody tohoto jevu mohou být následující:

  • Pokud ignorujete rozcvičení před tréninkem, může dojít k poškození vašeho těla. Náhlý start běhu vyvolává svalové napětí v břiše. Proto je důležité začít se zahřívat lehkými pohyby a postupně zvyšovat zátěž..
  • Nesprávné dýchání vyvolává změnu bránice. Příliš silný a hluboký nebo naopak slabý nádech a výdech řídí vstup kyslíku do těla. Ve svalech je křeč, bolesti v bocích a dolní části břicha. Dýchejte rovnoměrně - to pomůže zabránit nepříjemným následkům.
  • Dýchání také určuje funkci jater. Pokud je málo kyslíku, pak krev stagnuje, průtok krve oslabuje, játra zvětšují objem a to může také vyvolat bolest.
  • Bolest žaludku může být způsobena běháním na plný žaludek. Konzumované jídlo se zpracovává a gastrointestinální trakt aktivně pracuje. Tělo naopak nemůže tak rychle přepnout na jinou zátěž. Proto je důležité, aby mezi posledním jídlem a tréninkem uplynulo alespoň pár hodin..
  • Bolest v horní části břicha může být vyvolána problémy s žlučníkem. V procesu pohybu se žluč hromadí a vyvolává podráždění.
  • Výjimkou nejsou ani nemoci vnitřních orgánů. Pokud mluvíme o problémech s játry, slezinou, slinivkou břišní, pak vám o tom tělo dá vědět ochrannou reakcí ve formě bolesti ve středu břicha.
  • Pokud je bolest lokalizována konkrétně v dolní části břicha, pak můžeme hovořit o onemocněních reprodukčního systému. Je důležité jít k lékaři, konzultovat s ním a složit potřebné testy.

  Jaké jsou kontraindikace, co lze nahradit?

  Měli byste se kategoricky zdržet běhu:

  1. Když je menstruace bohatá, prodloužená a doprovázená ostrými křečemi. Cvičení zvýší intenzitu výtoku a bolesti.
  2. V případě silného nepohodlí během menstruace: závratě, slabost, nevolnost a celková nevolnost.
  3. U stávajících gynekologických onemocnění: adenomyóza nebo děložní myomy, salpingitida atd..
  4. Pokud dojde k vážnému porušení samotného menstruačního cyklu.

  Důležité! Je lepší kontaktovat svého gynekologa a prodiskutovat s ním možnost běhání. Dobrým řešením může být obnovení provozu 3. den cyklu..

  Pokud se žena kvůli zvyku neobejde bez fyzické aktivity, ale lékař zakázal běhání během menstruace, můžete zvolit jiné alternativy:

  1. Lékaři v tomto případě považují jógu za nejlepší volbu. V kritických dnech působí na tělo co nejšetrněji..
  2. Chůze - zapojují se stejné svalové skupiny jako při běhu.
  3. Lehká verze ranních cvičení doma.
  4. Protahování - protahuje a tonizuje svaly, zmírňuje jejich křeče.

  Alternativní volba by měla být v každém případě šetrná k tělu..

  Výhody a nevýhody

  Většina dívek se během menstruace cítí mnohem horší než v běžné dny. Během tohoto období může dojít ke snížení nebo zvýšení krevního tlaku, poškození nálady a bolesti žaludku. Některé dívky proto nemají touhu sportovat a ani nepřemýšlejí o tom, zda je možné běhat během menstruace..

  Současně v dnešní době trénují téměř profesionální sportovci. Mnoho z nich říká, že jim pomáhá vyrovnat se s předmenstruačním syndromem, a snášejí menstruaci, pokud nevynechávají běhy..

  Výhody běhu

  Kdysi to bylo tak, že sportovní trénink v kritických dnech byl nebezpečný pro zdraví žen. Je na tom něco pravdy: tělo je oslabené a horší snáší stres. Ale běh pomalu, zejména u dívek, které již nějakou dobu pravidelně cvičí, není velká zátěž. Proto nejen nepoškozuje, ale také zlepšuje stav..

  Proč je jogging užitečný pro menstruaci:

  • Zlepšuje krevní oběh. V důsledku poklesů tlaku způsobených hormonálními změnami může být pociťována slabost a apatie. Ale při běhu se průtok krve zrychluje, krevní tlak se normalizuje, což pomáhá okamžitě pocítit zlepšení pohody. Někdy dokonce bolest břicha klesá.
  • Při běhu dýcháme hlouběji. S menstruací obvykle hladiny hemoglobinu klesají a počet červených krvinek klesá. V kombinaci se sníženým cévním tonusem vede tento jev k hladovění kyslíkem. Ve většině případů není příliš výrazný, ale vytváří další obtíže, které narušují normální fungování celého organismu. Můžete to opravit v krátkém čase..
  • Při mírné fyzické aktivitě, včetně běhu, se produkuje endorfin - „hormon radosti“. To znatelně zlepšuje náladu, která je v kritických dnech zapotřebí více než kdy jindy..
  • Odvádí pozornost od nepříjemných pocitů. To platí zejména, pokud běháte v přírodě..

  Níže jsou uvedeny nejčastější důvody, proč mohou lékaři kategoricky zakázat jogging v kritických dnech..

  Kontraindikace

  Během menstruace musí být žena velmi pozorná ke svému stavu a nesmí od sebe vyžadovat žádné sportovní úspěchy. Je třeba si uvědomit, že i stejná žena se může v různých cyklech cítit jinak. Pokud jste běhali minulý měsíc, neznamená to, že tento typ zátěže bude v aktuálním cyklu příjemný. Pokud z nějakého důvodu není touha jít na stadion, můžete běh dočasně nahradit jiným, uvolněnějším sportem, například jógou nebo aerobikem.

  Když nemůžete spustit:

  • Silná menstruace: krevní tlak se výrazně zvyšuje nebo snižuje, bolesti hlavy a závratě, bolesti žaludku, nevolnost, žádná síla dělat i každodenní činnosti.
  • Během běhání se objevují bolesti břicha, bolesti hlavy a hlava se náhle začne točit.
  • Nejmenší touha utéct.
  • Se zátěží, i když malou, se zvyšuje riziko krvácení z dělohy. Proto, pokud je výtok obvykle hojný, nemůžete běžet, dokud to lékař nedovolí. Měli byste také přestat cvičit, pokud se intenzita výboje výrazně zvyšuje..
  • V žádném případě byste neměli intenzivně trénovat..

  Pokud sami nedokážete určit, zda máte kontraindikace, zda si můžete s menstruací zaběhat nebo si ji chcete jen zahrát, poraďte se o tom se zkušeným gynekologem.

  Jak stres ovlivňuje menstruaci?

  V této době se zvyšuje spotřeba a tok kyslíku do krve, což samo o sobě pomáhá minimalizovat bolest. Pro mnoho profesionálních sportovců již dlouho platí, že běžecká zátěž téměř vždy usnadňuje tolerování premenstruačního syndromu, pokud existuje. Je vědecky dokázáno, že v procesu ne příliš intenzivní fyzické námahy se v těle produkují endorfiny, které také zmírňují bolest a křeče v břiše.

  Fyziologicky to vypadá takto:

  • zlepšuje krevní oběh v malé pánvi;
  • zmírnit bolest a křeče;
  • nervový systém se uvolní, nervozita a deprese nálady zmizí;
  • metabolismus se zrychluje.

  Hlavní věc je, že využití starého endometria během tréninku je občas zrychleno a menstruace končí dříve..

  Kdy běžet před nebo po menstruaci?

  To je zcela individuální. Vše závisí na zdravotním stavu a zdraví.

  Pokud neexistují žádné kontraindikace, není zásadní rozdíl, kdy běhat - před nebo po menstruaci. Jedinou podmínkou není nastavovat záznamy. Cvičení by měla být lehká.

  Jak můžete naložit s menstruací?

  Doporučení zahrnují:


  běh je indikován pouze joggingem, ne na chvíli;

 • bez překonávání překážek;
 • bez použití intervalového tréninku;
 • první den menstruace musí být doba joggingu zkrácena.
 • Před tréninkem musí mít žena určitě hygienické výrobky u sebe. Je žádoucí mít uvnitř absorpční gel s maximální absorpcí.

  Při běhu můžete použít tampon i podložku. Vše určuje zvyk. Každý lék má své nevýhody.

  Část tamponu může zůstat uvnitř a způsobit zánět, polštářky zvlhnou a odíjí pokožku. Oblečení by mělo být přirozené, protože během tohoto období se zvyšuje pocení ženy.

  Vzdálenost ve srovnání s běžnými dny by se měla snížit o třetinu. Fyzická cvičení se nejlépe provádějí venku - na otevřeném stadionu, v parku, na náměstí atd. Tím se lépe zásobí tělo kyslíkem.

  Přestaňte běžet, pokud pocítíte bolest nebo nepohodlí. I v tomto období je důležité poskytovat tělu odpovídající výživu. Žádné diety, jinak nejsou vyloučeny závratě a zhoršení pohody.

  Stojí za to říci pár slov o době běhu: se vším pohodlím je ranní jogging spojen s hojnějším výdejem ráno, takže byste měli myslet na vhodnost sportovat. Lepší je přesunout je na odpoledne.

  Důležité. Při výběru běhu je lepší odmítnout další paralelní zátěže během menstruace..

  Názor odborníka

  Menstruace je přirozený proces pro tělo každé ženy, který je doprovázen následujícími příznaky: bolesti hlavy, bolesti v podbřišku, celková nevolnost. Kromě toho může žena pociťovat depresi, zrychlenou srdeční frekvenci..

  Důvodem tohoto stavu je pokles hladiny hemoglobinu v krvi ženy a také erytrocytů. Ženské tělo je horší obohaceno kyslíkem, takže se snižuje vytrvalost při cvičení a zástupce ženy se mnohem rychleji unaví.

  Během kritických dnů není nutné přestat běhat, stačí upravit zátěž.

  Názor lékařů

  Vědci v oblasti medicíny již dlouho zkoumali otázku vlivu fyzické aktivity na průběh menstruace a pokoušeli se zjistit, zda je možné běhat během menstruace. Provedené experimenty sloužily jako základ pro přesvědčení, že jogging je nejen nejen zakázaný, ale dokonce užitečný pro ženy v kritických dnech. Toto stanovisko vychází z následujících skutečností:

  1. Schopnost těchto zátěží eliminovat bolest a křeče v dolní části břicha byla prokázána..
  2. Mírné běhání zrychluje metabolismus těla a podporuje produkci hormonu, jako je endorfin.
  3. Díky běhu je tělo krásné poloviny lidstva během menstruace vyčištěno rychleji, díky čemuž existuje možnost zkrácení trvání kritických dnů.
  4. Pomalé běhání během menstruace pomáhá zlepšit krevní oběh v pánevní oblasti, zmírnit napětí.

  Běh během menstruace jednou denně nepoškodí vaše zdraví, pokud žena sleduje tempo (nezvyšujte rychlost příliš prudce), dávejte pozor na krajinu a nešlapejte na různé nerovnosti. Tato pravidla jsou zásadní

  Doporučuje se snížit intenzitu a délku tréninku zkrácením joggingových vzdáleností a dob cvičení na jednu hodinu denně..

  Důvodem, proč nemůžete během menstruace běžet, je zvýšení nitrobřišního tlaku, v jehož důsledku existuje možnost narušení procesu dělení endometria.

  Sporty jsou povoleny také během předmenstruačního období..

  Jediným negativním důsledkem běhu během menstruace může být zvýšení hojnosti krvavého výtoku. Abyste se s tímto problémem vyrovnali, musíte dodržovat následující doporučení:

  Používejte výrobky osobní hygieny s vysokou úrovní ochrany před možnými úniky

  Mohou to být vložky nebo tampony, které mají heliovou základnu. Musíte běžet v pohodlném a volném oblečení. Je důležité nezapomenout na vodní procedury ve dnech menstruace. Koneckonců, voda je zdrojem energie, uvolňuje a dodává sílu. Pokud se nemůžete osprchovat, použijte různé gely a ubrousky určené k intimní hygieně žen

  Je důležité zvolit tak vysoce kvalitní a pouze přírodní produkty. Během menstruace musíte vykonávat fyzickou aktivitu, aniž byste navštívili bazén nebo saunu. Po tréninku se nezapomeňte pochválit za odvedenou práci. Je však lepší vyloučit samotnou propagaci sladkých a tučných jídel. Je povoleno jíst sušené ovoce nebo čerstvé ovoce a zeleninu, můžete také pít sladký čaj s medem nebo cukrem. Tyto potraviny pomáhají tělu zotavit se a dodávají mu energii na celý den..

  Vyberte si, kdy je pohodlnější a pohodlnější zahájit trénink (ráno nebo večer), protože to je otázka individuálních preferencí. Zvažte, zda bude možné se na konci tréninku osprchovat a mít čas na práci, pokud dáváte přednost ranním běhům..

  Pokud najdete chybu, vyberte část textu a stiskněte klávesu Ctrl Enter.

  Názor lékařů na běh v takové době?

  Názory lékařů jsou naprosto opačné. Je pouze jednoznačné, že neexistuje žádný kategorický zákaz běhu během menstruace a lékaři jej nedávají. Doporučení nemohou být stejná kvůli jedinečnosti jakéhokoli ženského těla.

  Nejlepším způsobem řešení problému je konzultace s lékařem. Pouze odborník může objektivně posoudit zdravotní stav. Se zavedeným cyklem a absencí kontraindikací bude odpověď na možnost běhání v kritických dnech jednoznačně pozitivní.

  Z toho, co bylo řečeno, si tento závěr naznačuje, že jde o zcela přípustnou možnost školení, avšak s určitými omezeními. Sportování během menstruace je nezbytné a užitečné. S výraznou algií zůstává rozhodnutí na lékaři. Pokud jste nedali běh dopředu, můžete si vybrat něco méně extrémního a klidného, ​​například cvičit doma nebo jít na jógu. Koneckonců, je to jen asi 2–3 dny.

  Většina dívek pociťuje během kritických dnů bolesti v podbřišku, což je normální. Nepříjemné pocity v pánevní oblasti lze snížit pomocí spazmolytik, což výrazně šetří situaci.