Teplota od 37 do 38 stupňů: příčiny výskytu

Menstruační cyklus je jedním z dalších kritérií pro hodnocení stavu ženského těla. Pokud probíhá měsíčně bez jakýchkoli poruch, je funkce vaječníků normální. U zdravé ženy trvá cyklus 28-35 dní a je rozdělen do několika fází, které se navzájem neustále nahrazují. 1. den cyklu je 1. dnem menstruace. Doba počáteční fáze je přibližně 2 týdny. Během tohoto období se aktivně produkuje hormon estrogen a folikul dozrává. Poté, co přijde „rovník“ cyklu, tedy období ovulace.

Obsah článku

Doba trvání 2. fáze je také asi 2 týdny. V této fázi ženské tělo aktivně produkuje hormon progestogen a připravuje se na možné těhotenství. Pokud nedojde k početí, začne menstruace a podle toho nový cyklus.

Cyklická povaha procesu vám umožňuje provádět některá diagnostická opatření, která umožňují získat informace o fungování ženského těla, určit příznivé období pro početí nebo naopak zabránit nástupu nechtěného těhotenství.

Tyto metody výzkumu zahrnují měření bazální teploty, tuto diagnostickou metodu používá mnoho žen.

Tento postup umožňuje určit nejnižší indikátory teploty, kterých tělo dosáhne během hlubokého spánku, když nedochází k žádné fyzické nebo emoční aktivitě..

Bazální teplota by měla být měřena po dlouhou dobu (několik cyklů za sebou). To je jediný způsob, jak získat informace o fungování vašeho těla..

Normální hodnoty bazální teploty v různých obdobích cyklu

Tělo každé osoby je individuální, proto nelze přesně říci, jaké hodnoty bazální teploty by měly být pro všechny ženy v jednom či druhém období menstruačního cyklu. V normálním stavu jsou ukazatele teploty ženy nejčastěji následující:

 • do okamžiku ovulace hodnoty bazální teploty zpravidla nepřesahují 36,9 stupňů;
 • po nástupu ovulace je bazální teplota 37,2 stupňů;
 • ve druhé polovině cyklu je bazální teplota 37,1 stupňů;
 • během těhotenství je bazální teplota 37,0 stupňů.

Důvody pro změnu hodnot teploty

Co znamená bazální teplota 37 stupňů? Je naprosto normální, pokud je bazální teplota během menstruace 37. Někdy mohou hodnoty teploty v tomto časovém období dosáhnout 38 stupňů..

Bazální teplota 37 stupňů před menstruací však může být také příznakem zánětu vaječníků..

Kromě tohoto příznaku je patologie doprovázena nevolností, zvracením, slabostí, křečemi v dolní části břicha, vyzařujícími do oblasti konečníku.

Pokud jsou 2 dny před menstruací bazální teplota 37 stupňů, může to být příznak těhotenství. Pokud jsou zvýšené hodnoty teploty doprovázeny krvavým výtokem, může to znamenat hrozbu ukončení těhotenství..

Pokud je před nástupem menstruace bazální teplota na úrovni 36,9 stupňů, pak nedošlo k početí.

Co to znamená, pokud je po ovulaci pozorována bazální teplota 37,1 a neklesá? Pokud je před menstruací bazální teplota 37,1 stupňů, pravděpodobně došlo k početí. Těhotenství může nastat, i když je test negativní. Retence a bazální teplota 37,1 stupňů jsou často prvními příznaky těhotenství..

V tomto ohledu, pokud je bazální teplota 37,1 a test je negativní, neměli byste spěchat k závěrům, v takovém případě musíte kontaktovat svého lékaře, který potvrdí těhotenství. Také v normálních mezích a bazální teplotě 37 v časném těhotenství (ne nižší než uvedená hodnota).

Co znamená bazální teplota 37,2 stupňů? Uvedené hodnoty mohou být také známkou těhotenství. Pokud je bazální teplota před menstruací 37,2, znamená to, že došlo k početí. I když je test negativní, bazální teplota 37,2 stupňů s vysokou mírou pravděpodobnosti naznačuje, že další menstruace nastane až po 9 měsících..

V některých případech je před nástupem menstruace pozorována bazální teplota 37,3, co to znamená? Tyto indikátory jsou mimo normální rozsah. Bazální teplota 37,3 před menstruací, pravděpodobně v důsledku přetížení nervového systému nebo zánětlivého procesu v těle. V takové situaci byste měli okamžitě vyhledat lékaře..

Bazální teplota 37,3 stupňů je často doprovázena endometriózou. Tento patologický stav se také projevuje tachykardií, zimnicí, zvýšením hladiny leukocytů v krvi a ESR.

Mohou se vyskytnout křeče v dolní části břicha, poruchy stolice. Při vyšetření se stanoví zvětšená velikost dělohy a její bolestivost..

Co znamená bazální teplota 37,4 stupňů? Tento jev může naznačovat narušení hormonálního pozadí. Při nedostatku estrogenu je pozorována bazální teplota 37,4 před menstruací. Nedostatek tohoto hormonu v těle může být také indikován bazální teplotou 37 v první fázi..

I když k menstruaci nedojde, s největší pravděpodobností bude při bazální teplotě 37,4 test negativní, protože u indikátorů zvýšené teploty je nepravděpodobné, že by bylo možné otěhotnět. V takové situaci byste se měli poradit s gynekologem, který může doporučit endokrinologovi. Při bazální teplotě 37,4 může být nutné plánované těhotenství odložit. Nejprve je důležité zjistit důvod zvýšení teplotních hodnot.

Co znamená bazální teplota 37,5? Zvýšení ukazatelů teploty na uvedené hodnoty může signalizovat konec cyklu, to znamená, že před menstruací je často stanovena bazální teplota 37,5.

Bolestivé pocity na hrudi, bolesti hlavy, podrážděnost a bazální teplota 37,5 jsou hlavními příznaky premenstruačního syndromu.

Lze pozorovat v tomto období a bazální teplotě 37,6 stupňů.

Bazální teplota během těhotenství

Pokud dojde k početí, změní se hormonální pozadí ženy, což zase vede ke zvýšení bazální teploty. V normálním stavu budou v prvních 4 měsících těhotenství teplotní hodnoty v rozmezí 37,1-37,3 stupňů. Někdy je však tento údaj o něco vyšší - některé ženy mohou mít během těhotenství bazální teplotu 37,5.

V určitých situacích, během období porodu, je zaznamenána bazální teplota 37,6, co to znamená? Tyto ukazatele mohou být příznakem zánětu v pánevních orgánech..

Co znamená bazální teplota 37,8 během porodu? Zvýšení teplotních indikátorů na uvedené hodnoty může projevit mimoděložní těhotenství. Bazální teplota 37,8 stupňů a více je důvodem k okamžitému odeslání do zdravotnického zařízení.

Bazální teplota 37 během těhotenství naznačuje nedostatek progesteronu v těle, což může zase vyvolat zmrazení plodu a potrat..

Pokud je bazální teplota 37 stupňů, je nutná konzultace s pozorujícím gynekologem. Po ambulantních vyšetřeních lékař předepíše léky potřebné k podpoře těhotenství. Včasným zjištěním poklesu teplotních hodnot a provedením nezbytných lékařských manipulací lze zabránit a udržovat negativní důsledky patologických změn v hormonálním pozadí..

Měli byste vědět, že měření bazální teploty je relativně spolehlivou diagnostickou metodou pouze v prvních 14 dnech těhotenství..

Po uvedeném období dojde v ženském těle k významným hormonálním změnám a výsledky měření teplotních indikátorů již nebudou informativní.

Doporučení pro měření bazální teploty

Měření teploty by měla být prováděna denně, bezprostředně po probuzení, přibližně ve stejnou dobu. Procedura se vždy provádí pomocí stejného teploměru (nejlépe rtuti) a jedné z vybraných metod: teplotu lze měřit rektálně, v ústech nebo v pochvě.

Hodnoty bazální teploty ovlivňuje celá řada faktorů, jmenovitě:

 • poloha těla. Postup měření musí být proveden bez vstávání z postele. Neměli byste si sednout, může to způsobit příval krve do pánevních orgánů a v důsledku toho budou získané hodnoty nespolehlivé.
 • fyzická aktivita. Měření by mělo být prováděno v pohodlné poloze těla, aniž by se měnilo až do konce procedury. Jakékoli zatížení může ovlivnit teplotní indikátory..
 • doba spánku. Pro získání přesných údajů je nesmírně důležitý nepřerušovaný spánek, který by měl trvat nejméně 6 hodin.
 • sexuální kontakt. Pokud je po určitou dobu nutné ovládat graf teplotních hodnot, doporučuje se pro tuto dobu vyloučit sexuální kontakty.
 • léky. Některé léky mohou ovlivnit odečty teploty, což způsobí jak zvýšení bazální teploty, tak její snížení. V tomto ohledu musí být použití jakýchkoli zdravotnických prostředků dohodnuto s ošetřujícím lékařem..
 • příjem potravy. První trimestr těhotenství je u mnoha žen doprovázen toxikózou; aby se snížily nepříjemné příznaky, odborníci doporučují jíst lehké jídlo ihned po probuzení. Je však třeba mít na paměti, že příjem potravy do těla před měřením teploty může vést k získání nepřesných údajů..
 • choroba. V případě nachlazení nebo infekčních chorob budou údaje o teplotě nepřesné, v takových situacích byste se měli obrátit na odborníka.

Pokud byl postup měření teploty vždy proveden v souladu s uvedenými doporučeními, ale byly zjištěny významné odchylky od normy, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

V takových případech je nutná konzultace s kvalifikovaným odborníkem:

 • nedochází k ovulaci (za předpokladu, že měření jsou prováděna v několika cyklech za sebou);
 • během celého cyklu se zvyšují hodnoty teploty;
 • abnormálně nízké hodnoty bazální teploty během menstruačního cyklu;
 • během celé 2. fáze cyklu se stanoví bazální teplota 37, test je negativní;
 • menstruační cyklus trvá méně než 20 nebo více než 34 dnů;
 • ukazatele teploty překračují po několik cyklů 37 stupňů, nedochází k těhotenství.

Farmaceutické společnosti nabízejí širokou škálu různých „rychlých“ testů k určení těhotenství a ovulace. Navzdory tomu zůstává regulace bazální teploty nejoblíbenější metodou doporučovanou odborníky a používanou dnes ženami..

Graf bazální teploty umožňuje určit příznivé dny pro početí v ženském cyklu a také získat informace o důvodech absence těhotenství. V tomto ohledu mnoho gynekologů s takovým problémem, jako je neplodnost, doporučuje ženám stanovit hodnoty bazální teploty po několik cyklů.

Je však také důležité pochopit, že pro přesnou diagnózu obrazu změn teplotních indikátorů to samozřejmě nebude stačit - je nutný další lékařský výzkum.

Jaká by měla být bazální teplota před menstruací?

Jaká by měla být bazální teplota nebo BT krátce před menstruací? Mnoho žen sní o pravidelném menstruačním cyklu, protože je to jeden z hlavních znaků správného fungování reprodukčního systému. Jedním z důležitých ukazatelů je BT. Jeho denní měření vám umožňuje sledovat stav těla, určit blížící se ovulaci a začátek nového menstruačního cyklu. Zvažte vlastnosti testování a interpretaci výsledků měření BT.

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/02/Gradusnik-protiv-zalyota.jpg "alt =" teploměr v ústech "šířka = "660" height = "414" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/02/Gradusnik-protiv-zalyota.jpg 660w, https: // dazachatie.ru / wp-content / uploads / 2018/02 / Gradusnik-protiv-zalyota-300x188.jpg 300w "sizes =" (max. šířka: 660px) 100vw, 660px "/>

Co je BT?

BT - indikátory, které byly získány pomocí teploměru v ústní dutině, vagině nebo rektálně, v řiti. Bazální teplota během menstruace, před změnami a také po nich.

Zvýšení nebo snížení tohoto ukazatele teploty je způsobeno rozdílem ve fázích měsíčního cyklu:

 • folikulární - fáze zrání vajíčka, hladina bt se sníží;
 • ovulace - plodná fáze, během níž je možné početí;
 • luteální - fáze nástupu menstruace, kdy všechny hormony klesají, BT klesá.

Během všech těchto fází je hladina hormonů v těle ženy odlišná. Estrogen a progesteron, které jsou tělem pravidelně vylučovány, ovlivňují změnu BT. A právě na změně BT je postavena jedna z nejspolehlivějších metod antikoncepce - metoda kalendáře.

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/03/chart.jpg "alt =" graf "width =" 660 "výška = "334" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/03/chart.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018 /03/chart-300x152.jpg 300w "sizes =" (max. Šířka: 660px) 100vw, 660px "/>

Pravidla měření

Graf bazální (orální nebo rektální) teploty je tedy velmi důležitý, protože na základě získaných údajů bude lékař schopen vidět obraz o zdravotním stavu ženy a určit, zda dochází ke změnám v práci systému porodu..

Existuje řada pravidel pro měření teploty, podle kterých je možné získat nejpřesnější výsledky:

 1. Měření teploty musí být prováděno vždy ve stejnou denní dobu. Nejspolehlivější výsledky lze získat měřením BT ráno bezprostředně po probuzení. Mírné odchylky v čase jsou povoleny - +/- 30 minut nebude mít negativní vliv na hodnoty. Za ideální čas pro zákrok se považuje doba od 6 do 8 hodin. Současně je velmi důležité, aby před měřením BT byl zdravý spánek po dobu nejméně 4 hodin.
 2. Bazální nebo jinými slovy rektální teplota během menstruace se měří vždy stejným teploměrem. Pokud došlo k poškození nebo přerušení zobrazování správných hodnot a teploměr musel být vyměněn, je třeba to zaznamenat do svého notebooku, kde jsou naměřené hodnoty.
 3. Doporučuje se připravit teploměr předem umístěním blízko postele. A ztuhl, aby mohl pokračovat, aniž by vstal z postele.
 4. Délka procedury závisí na metodě měření, ale v průměru nejméně 5 minut.
 5. Ke sledování dynamiky změn v BT je nutné dodržovat speciální plán, kde jsou indikovány všechny indikátory pro den, týden, měsíc atd..

Při dodržení těchto jednoduchých doporučení můžete získat co nejpřesnější výsledky a s jejich pomocí zabránit exacerbaci onemocnění reprodukčního nebo urogenitálního systému nebo zjistit skutečnost těhotenství.

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/03/maxresdefault-1.jpg "alt =" jak měřit "width =" 660 "height =" 371 "srcset =" "data-srcset =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/03/maxresdefault-1.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp- content / uploads / 2018/03 / maxresdefault-1-300x169.jpg 300w "sizes =" (max. šířka: 660px) 100vw, 660px "/>

BT během menstruace

Studie by se měly začít zaznamenávat od prvního dne menstruace. Jaká by měla být BT před menstruací, například týden před menstruací? Indikace během tohoto období mohou být zvýšeny, takže tuto skutečnost lze ignorovat. Ale poslední den menstruace bude indikátor BT asi 36,3 ° C a může se pohybovat až 36,5 ° C. To jsou nejpříznivější podmínky pro plný vývoj folikulů..

Co BT před menstruací závisí na chování vajíčka: zda došlo k početí nebo ne. Když vajíčko opustí folikul, v místě prasknutí bubliny se vytvoří žluté tělísko, které produkuje hormony pro přípravu dělohy na implantaci embrya, pokud dojde k oplodnění. A právě tato žláza stimuluje zvýšení BT v první den zpoždění, aby se zlepšily podmínky v děloze pro pohodlnější vývoj embrya.

BT týden před menstruací

Během tohoto období budou ukazatele kolísat mezi 37-37,5 ° C. V tomto případě stojí za zvážení takový faktor, jako je potopení implantátu - když BT na chvíli poklesne a poté prudce stoupne.

Pokud během tohoto období nedošlo k oplodnění, pak se hladina progesteronu postupně snižuje, corpus luteum začíná mizet, což vede ke snížení teplotní hladiny.

BT 3 dny před menstruací

Jaký druh BT bude během menstruace a několik dní před nimi, závisí na individuálních charakteristikách každé jednotlivé ženy. Podle statistik mohou v předvečer menstruace indikátory klesnout o 0,3-0,5 ° C. Normou pro tuto fázi cyklu jsou hodnoty v rozmezí od 36,8 do 37,1 ° С..

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/03/maxresdefault11.jpg "alt =" během těhotenství "width =" 660 "výška = "371" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/03/maxresdefault11.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/ 2018/03 / maxresdefault11-300x169.jpg 300w "sizes =" (max. Šířka: 660px) 100vw, 660px "/>

Důvody pro změnu BT

Existuje několik důvodů, které ovlivňují zvýšení nebo snížení teploty:

 1. Nedostatek progesteronu. Vede ke snížení indikátorů BT. Charakteristickým rysem tohoto patologického stavu je pomalý nárůst teploty, který nebude trvat déle než 7 dní. Rozdíl v ukazatelích v různých fázích cyklu současně nepřesahuje 0,4 ° C a doba trvání druhého období se sníží na 10 dní, což zase stimuluje nástup menstruace dříve.
 2. Endometritida. Toto onemocnění je charakterizováno zvýšením bazální teploty před menstruací - 37 ° C. Tento BT se udržuje až do konce menstruace. A když je pokles BT pozorován před menstruací, pak v případě endometritidy tyto hodnoty klesají pouze o několik desetin stupňů, poté začnou růst.
 3. Nástup těhotenství. Pokud dojde ke zpoždění a teplota v pochvě nebo konečníku dosáhne 37 ° C, ale ne vyšší než 37,5 ° C, pak s největší pravděpodobností došlo k početí dítěte. Pokud rychlý těhotenský test neukázal 2 proužky, pak možná mluvíme o pozdní implantaci nebo patologiích - mimoděložním těhotenství nebo anembryonii.
 4. Nástup anovulační fáze. Chaotické zvýšení a snížení indikátorů BT může naznačovat nepřítomnost ovulace. Zároveň graf bazální teploty nemá jasný okraj a nejvyšší bod.
 5. Přítomnost zánětlivých gynekologických onemocnění. Při zánětu vaječníků zaznamenává teploměr hodnoty kolem 37 ° C, které budou pozorovány v první a druhé periodě. Současně před menstruací se BT sníží, po kterém se opět zvýší, ale již o 38 ° С..

Také lze pozorovat netypické hodnoty bazální teploty v případě narušení hormonálního pozadí a v případě poruch štítné žlázy..

Závěr

Na konci publikace shrňme:

 1. BT je osvědčená gynekologická metoda pro sledování zdraví ženského reprodukčního systému. Hodnoty bazální nebo rektální teploty jsou obzvláště důležité po menstruaci a před kritickými dny, ovulace, přesněji řečeno, je důležitá dynamika jejich růstu a poklesu..
 2. Podle harmonogramu BT je možné určit přístup ovulace a menstruace, zjistit, zda existují odchylky v práci orgánů reprodukčního systému. Ostré teplotní skoky velmi často signalizují přítomnost zánětlivého procesu nebo onemocnění.
 3. Existují určité standardy BT, jejichž odchylky se vyznačují zjevnými změnami ve fungování orgánů urogenitálního nebo reprodukčního systému..

Je třeba mít na paměti, že během perorálních kontraceptiv BT indikátory „skákají“, takže byste se neměli spoléhat na jejich spolehlivost.

Už jste někdy kontrolovali teplotu konečníku? Vedete si vy nebo vaši přátelé takový kalendář, abyste mohli sledovat plodnou fázi a přístup menstruace??

Bazální teplota před menstruací

Hodnoty bazální teploty před menstruací

Bazální teplota před menstruací: proč ji měřit? Nejprve pochopme definici pojmu. Všichni dobře víme, že normální teplota v podpaží by měla být 36,6 ° C. Pokud je tělesná teplota nižší nebo vyšší než obvykle, okamžitě se cítíme špatně a chceme si vzít nemocenskou dovolenou. Ale bazální teplota nás takto neovlivňuje. Nebudeme cítit ani prudký pokles teploty o půl stupně.

Bazální teplota je tedy zhruba řečeno teplota našich sliznic, která charakterizuje některé procesy probíhající uvnitř našeho těla. Je velmi zajímavé sledovat to jako lékař, ale nejsme všichni lékaři. Proč takové informace může potřebovat obyčejný člověk, přesněji žena, protože jsou pro ni v zásadě důležité údaje o změnách BT? Faktem je, že se bazální teplota během ovulace mění, proto pokud existuje otázka plánování rodiny, pak je zvládnutí této metody důležité pro ženu, která chce otěhotnět.

Změříme BT a vytvoříme graf

Měření bazální teploty je poměrně jednoduché: tato metoda používá běžný teploměr. Měřit by se měla pouze teplota ne v podpaží, ale v konečníku, v pochvě nebo v ústech. Měřením teploty před menstruací můžete zjistit, jak brzy je vaše další menstruace. A mimochodem, pokud došlo k ovulaci, v období před menstruací to můžete určit.

Zajímalo by mě, jaká bude bazální teplota (BT) před menstruací při absenci těhotenství s pozitivní ovulací? Co charakterizují čísla na teploměru? Podívejme se na různé situace a možné důvody odchylek od obecně přijímaných norem..

Bazální teplota před menstruací je 36,9 ° C a v grafech ve druhé polovině menstruačního cyklu nedochází k žádným skokům. To naznačuje nepřítomnost zralého vajíčka. Tento cyklus byl pravděpodobně anovulační. To však nedává důvod diagnostikovat ženu s neplodností. Protože i 20–25leté ženy s dobrou ovulační rezervou mohou mít takové cykly 2–3krát ročně.

Pokud je bazální teplota před menstruací 37,0, 37,1, 37,2 stupňů, může to znamenat těhotenství. A s největší pravděpodobností se to stalo. A pokud byl nárůst BT před očekávaným měsícem, je možné, že tam nebudou, alespoň v příštích devíti měsících..

Bazální teplota před menstruací 37,3 ° C je o něco vyšší, než se očekávalo. Možná odchylka od normy je spojena s nervovým napětím, zánětlivými procesy v těle. V této situaci je vhodné poradit se s lékařem..

Bazální teplota před menstruací 37,4 ° C je často spojena s nedostatkem estrogenu. Je nepravděpodobné, že bude možné otěhotnět během období zvýšené bazální teploty. Ale neměli byste ani odkládat návštěvu lékaře. Gynekolog se může obrátit na schůzku s endokrinologem. Možná budete muset odložit plánování těhotenství. Je důležité zjistit příčinu takové vysoké bazální teploty..

Pokud se rozhodnete použít tuto techniku ​​při plánování těhotenství, abyste zjistili možné důvody nedostatečného početí nebo určili den ovulace, nezapomeňte, že stabilní (po dobu nejméně 3 menstruačních cyklů) zvýšení bazální teploty před menstruací a její pokles pod 36,5 ° C - kritéria, která by neměla být ignorována. Pokud se snažíte otěhotnět, měl by váš gynekolog vysvětlit všechny skoky v teplotním grafu, kterým nerozumíte..

Normy bazální teploty ve druhé fázi - od ovulace po menstruaci

V minulém století lékaři zjistili: pokud každý den měříte teplotu v těle ženy, můžete se dozvědět mnoho o tom, jak fungují její reprodukční orgány..

Bazální teplota před menstruací a po menstruaci vám umožňuje sledovat důležité změny v urogenitální oblasti žen. Pomocí denních záznamů teploty se vypočítají nejvhodnější nebo nepravděpodobné dny pro koncepci. Metoda BT pomáhá „detekovat“ těhotenství ještě před zpožděním, tj. Na konci cyklu, a také identifikovat odchylky ve stavu zdraví žen.

Jak to měřit

Bazální teplota - změny teplotního režimu zaznamenané u ženy rektálně, orálně nebo vaginálně bezprostředně po nočním spánku.

Bez ohledu na metodu byste pro přesný výsledek měření měli dodržovat některá pravidla:

 • Vybraná metoda měření by měla být použita pouze jedna. Pokud jste v tomto cyklu začali měřit BT v konečníku, pokračujte až do menstruace. A až v dalším cyklu lze metodu změnit;
 • Hodnoty teploty se zaznamenávají denně po dobu nejméně 3–5 měsíců podle zvláštního plánu.
 • Měření se provádějí brzy ráno ve stanoveném čase bezprostředně po probuzení ženy;
 • Během období měření by měl být hluboký spánek alespoň 3–5 hodin. To znamená, že pokud jste šli ráno na toaletu, 1-2 hodiny před vstáváním, bude výsledek měření nespolehlivý;
 • Graf by měl odrážet nejen údaje o bazální teplotě, ale také faktory ovlivňující její změny: stres, sexuální kontakt, příjem alkoholu nebo drog, změna doby studie. To vše může náhle zvýšit BT. Proto si pod grafem dělejte poznámky. Například: „5 dts - probudil se o 3 hodiny později“.

Ale to nejsou všechny důležité nuance. Přečtěte si podrobný článek o tom, jak mapovat bazální tělesnou teplotu a jak ji interpretovat..

BT v různých fázích cyklu

Ženské tělo je složitý mechanismus řízen mnoha hormony. Jsou to oni, kdo ovlivňuje digitální změny teploty v různých cyklických fázích: klesá nebo stoupá. To znamená, že graf jasně ukazuje dvě fáze: před a po ovulaci..

Bazální teplota ve druhé fázi cyklu je důležitým ukazatelem fungování ženských orgánů. Nestačí to však měřit pouze v tuto chvíli: musíte vidět celý „obrázek“ jako celek, to znamená, že měření BT jsou důležitá po celý měsíc, nejlépe několik.

Pojďme analyzovat, jaká by měla být bazální teplota v různých cyklických fázích u netehotné mladé ženy.

Čas menstruace

První den cyklu jsou ukazatele obvykle nízké, ale ani nízké - 36,7-36,9 stupňů. Dále lze pozorovat zvýšení teploty, avšak nepřekročí 37 stupňů. Na konci kritických dnů (o 4–7 dní) BT klesá.

Fáze zrání oocytů (první fáze)

V období, kdy je vajíčko zralé, bezprostředně po menstruaci, jsou čísla od 36,2 do 36,6 stupňů považována za optimální. Před ovulací může dojít k mírnému poklesu. Teplota začne stoupat, jakmile vajíčko začne opouštět folikul.

Luteální fáze (druhá fáze)

Teplota po ovulaci stoupá a dosahuje maximálních hodnot (37-37,5 stupňů). To je způsobeno aktivní produkcí hormonu progesteronu..

V závěrečné fázi luteální fáze začnou ukazatele opět mírně klesat. Optimální BT před menstruací (po dobu 2-4 dnů) se považuje za bazální teplotu 36,8-37 stupňů.

Vaše rektální teplota před menstruací se nemusí shodovat s vaší referenční teplotou. Rozdíl plus nebo minus 0,3 stupně je považován za normu, protože každý z nás má své vlastní charakteristiky. Proto je nesmírně důležité provádět výzkum několik měsíců, aby bylo možné identifikovat „vaše“ ukazatele.

Hlavní věcí zde však je obecný trend: bazální teplota ve druhé fázi cyklu stoupá o 0,4–1 stupně a několik dní před menstruací (2–3 dny) mírně klesá (o 0,2–0,4 stupně).

Odchylky

Někdy mohou mít výsledky měření bazální teploty před menstruací hodnoty, které se liší od standardních. Důvod těchto změn spočívá ve špatné funkci hormonů, ke které dochází v důsledku dvou faktorů:

 • Abnormality ve fungování reprodukčního systému;
 • Počátek početí.

Pojďme analyzovat rysy odchylek rektálních parametrů, když BT graf indikuje přítomnost onemocnění ženské genitourinární sféry.

Anovulační cyklus

Monofázický graf, když jsou měření zaznamenávána téměř na stejné úrovni, naznačuje nepřítomnost ovulace. V tomto případě je ve druhé fázi bazální teplota nízká. Tato situace je častěji způsobena hormonálními problémy. Bez ohledu na důvod žena nemůže otěhotnět.

Téměř každá žena může zaznamenat anovulační cyklus 1–2krát ročně. V takovém případě není důvod se obávat. Pokud však graf dlouhodobě ukazuje monotónní přímku, je nezbytná konzultace s gynekologem, aby se zjistily a odstranily příčiny..

Nedostatek progesteronu

Nedostatek hormonu progesteronu vyvolává stav nazývaný nedostatek progesteronu. Z důvodu nemoci teplotní ukazatele stoupají velmi mírně a ani týden před menstruací nedosahují 37 stupňů.

Charakteristickým rysem onemocnění je zkrácená druhá fáze cyklu, která způsobí výskyt menstruačního krvácení před plánovaným termínem..

Selhání fáze II (nedostatek progesteronu)

Zánětlivá onemocnění

Zánětlivé procesy v děložní sliznici způsobují endometritidu, což lze také rozpoznat podle křivky na grafu.

Jasným, charakteristickým rysem onemocnění jsou rektální indikátory v oblasti 37 stupňů první den cyklu a po mírném poklesu opět stoupají. Takové odchylky od normy vyžadují povinnou návštěvu odborníka..

Známky zánětlivého onemocnění

Se zánětem přívěsků (adnexitida) je BT trvale vysoká po celý cyklus - 37 stupňů a více.

Kdy navštívit lékaře

Kromě důležitých znalostí o tom, jaká by měla být bazální teplota před menstruací, musí žena zaznamenat dobu trvání každé fáze..

Délka druhé (luteální) fáze je obvykle 12-13 dnů. Pokud jde o indikátory před ovulací, pak je časový rámec volnější. U zdravé ženy by však takové výkyvy měly být zanedbatelné. Navíc by tato „drobná porušení“ měla být zaznamenána pouze v první fázi.

Uvádíme seznam důležitých znaků, po jejichž identifikaci musí žena podstoupit úplné gynekologické vyšetření:

 • Po ovulaci se bazální teplota zvýší, ale velmi mírně - o 0,3 stupně nebo dokonce méně;
 • Čísla, která fixují změny během celého cyklického období, mají přibližně stejné ukazatele nebo překročené nebo snížené hodnoty;
 • Uprostřed cyklu dochází k velmi pomalému nárůstu hodnot;
 • První fáze trvá déle než 18 dní a druhá - méně než 10.

BT a těhotenství

Ukazatele, které se liší od normy, však mohou být důkazem příjemné a často dlouho očekávané události..

Koneckonců, mnoho žen začíná používat tuto techniku, aby vypočítalo nejlepší čas na početí a rychle určilo počátek těhotenství pomocí BT.

Jaká by měla být bazální teplota po ovulaci, pokud žena počne dítě?

Někdy, asi týden po ovulaci, BT prudce nebo mírně klesá - o 0,2-0,5 stupně. Jedná se o takzvanou implantační retrakci - okamžik, kdy je vajíčko připevněno ke stěně dělohy. Netrvá dlouho - na grafu je pokles obvykle jen jeden den. Poté se indikátory vrátí na své předchozí zvýšené hodnoty. Před menstruací je bazální teplota udržována na 37,1 a výše (a neklesá jako obvykle).

Během těhotenství zůstávají údaje o teplotě po uvolnění vajíčka vysoké po dlouhou dobu: od 37 do 37,5 stupňů. Pokud jsou tyto faktory doprovázeny zpožděním menstruace a hrudník se cítí napjatý nebo bolestivý, může být těhotenský test pozitivní..

Pokud se však krvácení z pochvy spojí s těmito příznaky, je bezpodmínečně nutné navštívit lékaře, protože v takovém případě existuje vysoké riziko potratu.

V případě, že se k výše uvedeným příznakům přidá bolest a zvýšená tělesná teplota, je naléhavě nutné jít do nemocnice, protože tyto příznaky mohou naznačovat mimoděložní těhotenství.

Je metoda spolehlivá?

Pacienti a gynekologové dlouhodobě používají hodnoty rektální teploty, přestože se již objevily nové moderní diagnostické metody.

Lze tuto metodu výzkumu považovat za spolehlivou? bohužel ne.

I když budete dodržovat všechna doporučení pro měření teploty, indikátory mohou být nepřesné, protože teplotní režim ovlivňuje mnoho faktorů:

 • Tělesné cvičení;
 • Stresující podmínky nebo psycho-emoční stres;
 • Užívání hormonálních léků;
 • Infekční choroby;
 • ARVI;
 • Příjem alkoholu;
 • Sexuální kontakt;
 • Krátké nebo příliš dlouhé noci spát;
 • Cestování na dlouhé vzdálenosti.

Nelze zohlednit všechny faktory ovlivňující změnu teplotních indikátorů, proto nelze považovat měření bazální teploty 100% za spolehlivou metodu..

Bude správnější použít tuto techniku ​​jako pomůcku spolu s diagnostickými metodami, jako je folikulometrie nebo testy na hormonální úrovni..

Bazální teplota 37 2 před menstruací

Bazální teplota před menstruací

Hodnoty bazální teploty před menstruací

Bazální teplota před menstruací: proč ji měřit? Nejprve pochopme definici pojmu. Všichni dobře víme, že normální teplota v podpaží by měla být 36,6 ° C. Pokud je tělesná teplota nižší nebo vyšší než obvykle, okamžitě se cítíme špatně a chceme si vzít nemocenskou dovolenou. Ale bazální teplota nás takto neovlivňuje. Nebudeme cítit ani prudký pokles teploty o půl stupně.

Bazální teplota je tedy zhruba řečeno teplota našich sliznic, která charakterizuje některé procesy probíhající uvnitř našeho těla. Je velmi zajímavé sledovat to jako lékař, ale nejsme všichni lékaři. Proč takové informace může potřebovat obyčejný člověk, přesněji žena, protože jsou pro ni v zásadě důležité údaje o změnách BT? Faktem je, že se bazální teplota během ovulace mění, proto pokud existuje otázka plánování rodiny, pak je zvládnutí této metody důležité pro ženu, která chce otěhotnět.

Změříme BT a vytvoříme graf

Měření bazální teploty je poměrně jednoduché: tato metoda používá běžný teploměr. Měřit by se měla pouze teplota ne v podpaží, ale v konečníku, v pochvě nebo v ústech. Měřením teploty před menstruací můžete zjistit, jak brzy je vaše další menstruace. A mimochodem, pokud došlo k ovulaci, v období před menstruací to můžete určit.

Zajímalo by mě, jaká bude bazální teplota (BT) před menstruací při absenci těhotenství s pozitivní ovulací? Co charakterizují čísla na teploměru? Podívejme se na různé situace a možné důvody odchylek od obecně přijímaných norem..

Bazální teplota před menstruací je 36,9 ° C a v grafech ve druhé polovině menstruačního cyklu nedochází k žádným skokům. To naznačuje nepřítomnost zralého vajíčka. Tento cyklus byl pravděpodobně anovulační. To však nedává důvod diagnostikovat ženu s neplodností. Protože i 20–25leté ženy s dobrou ovulační rezervou mohou mít takové cykly 2–3krát ročně.

Pokud je bazální teplota před menstruací 37,0, 37,1, 37,2 stupňů, může to znamenat těhotenství. A s největší pravděpodobností se to stalo. A pokud byl nárůst BT před očekávaným měsícem, je možné, že tam nebudou, alespoň v příštích devíti měsících..

Bazální teplota před menstruací 37,3 ° C je o něco vyšší, než se očekávalo. Možná odchylka od normy je spojena s nervovým napětím, zánětlivými procesy v těle. V této situaci je vhodné poradit se s lékařem..

Bazální teplota před menstruací 37,4 ° C je často spojena s nedostatkem estrogenu. Je nepravděpodobné, že bude možné otěhotnět během období zvýšené bazální teploty. Ale neměli byste ani odkládat návštěvu lékaře. Gynekolog se může obrátit na schůzku s endokrinologem. Možná budete muset odložit plánování těhotenství. Je důležité zjistit příčinu takové vysoké bazální teploty..

Pokud se rozhodnete použít tuto techniku ​​při plánování těhotenství, abyste zjistili možné důvody nedostatečného početí nebo určili den ovulace. pamatujte, že stabilní (po dobu nejméně 3 menstruačních cyklů) zvýšení bazální teploty před menstruací, stejně jako pokles pod 36,5 ° C, jsou kritéria, která by neměla být ignorována. Pokud se snažíte otěhotnět, měl by váš gynekolog vysvětlit všechny skoky v teplotním grafu, kterým nerozumíte..

Bazální teplota 37

13.05 O čem může mluvit bazální teplota 37 stupňů? Než budete podrobněji hovořit o zvýšené teplotě, doporučujeme vám nejprve si přečíst materiál, který podrobně popisuje bazální tělesnou teplotu, co to je, jak ji lze měřit a její průměrné hodnoty v různých dnech měsíčního cyklu.

Menstruační cyklus má dvě fáze a mezi nimi dochází k ovulaci. První stupeň je charakterizován nižšími teplotními indexy a po ovulaci se teplota zvyšuje, jak se zvyšuje progesteronový hormon, a zůstává na přibližně 37 stupních a o něco více. Pokud nedošlo k početí, teplota pomalu klesá s nástupem menstruace. Další měsíční cyklus se řídí stejným vzorem..

Pokud došlo k početí, pak okamžitě neuvidíte pokles BT na křivce bazální teploty. Postupně se bude snižovat a bude udržována na stejné úrovni až do samotného narození a následné menstruace..

Co může znamenat bazální teplotu 37 stupňů nebo více?

Bazální teplota 37 stupňů odpovídá normě měsíčního harmonogramu cyklu. Je důležité, aby k tomuto zvýšení teplotních úrovní došlo ve druhé polovině cyklu a nepřesáhlo 37,5.

Pokud si všimnete, že první část měsíčního cyklu byla charakterizována nižší teplotou a o dva týdny později vzrostla na 37 nebo 37,5, je to norma. Toto zvýšení nenaznačuje žádný druh zánětlivého onemocnění a je naprosto normální..

 1. Pokud je bazální teplota vyšší než 37 a trvá celý menstruační cyklus, může to znamenat porušení ženské reprodukční funkce. S největší pravděpodobností je to způsobeno patologickými změnami v hormonální rovnováze, konkrétně nedostatkem estrogenu nebo zvýšením množství prolaktinu v krvi. Nadváha vůči hormonu progesteron způsobuje zvýšení bazální teploty během celého měsíčního cyklu.
  Tyto změny jsou jasně viditelné a identifikovatelné pomocí vestavěného grafu bazální teploty..
 • Těhotenství je další příčinou zvýšené bazální teploty. Vysoká úroveň BT v teplotním grafu zůstává po dlouhou dobu. Toto zvýšení je způsobeno zvýšeným obsahem progesteronu, který má velký význam při přípravě ženského těla na porod a budoucí porod..
  Díky vytvořenému harmonogramu BT je těhotenství detekováno v raných fázích. To lze určit ještě předtím, než si všimnete zpoždění menstruace, pokud na grafu v určité dny cyklu teplota nezačne klesat a bude udržována na 37-37,2 stupních.

  Jak tedy můžete pomocí testu zjistit, zda jste těhotná?

   Pokud teplota překročí značku 37, je pozorována déle než tři dny (tj. Po ovulaci před menstruací). Pokud tedy v plánu BT bylo obvykle 13 dní a nyní je to 17, pak s největší pravděpodobností lze tvrdit, že existuje těhotenství. Pokud je cyklus nepravidelný, může první fáze trvat po různá časová období a fáze žlutého tělíska je obvykle stabilní a je nutné z něj určit změny teplotního grafu, bude to více informativní.

  Bazální teplota 37 a vyšší. Kdy by měla být taková?

  Pokud žena sleduje svou bazální teplotu, může zjistit, jak dobře funguje její reprodukční systém. Postupem času se naučí určit dobu nástupu ovulace a menstruace, bude schopna podezření na těhotenství a zánět.

  Na první pohled se metoda jeví jako nepohodlná a podezřelá. Žena si však obvykle každé ráno velmi rychle zvykne měřit teplotu. Poté, co několik měsíců prováděl výzkum a zjistil, že metoda funguje, mu začne důvěřovat.

  Pojďme se tedy podívat, jak to funguje. Menstruační cyklus je rozdělen na dvě období oddělená ovulací. Před ní je hladina estrogenu vysoká, což zajišťuje růst folikulu. Tyto hormony snižují bazální teplotu.

  Po ovulaci uvolňuje žluté tělo progesteron. Tento hormon zvyšuje teplotu. Když jeho hladina poklesne, začne menstruace. Proto je v první fázi teplota nízká a ve druhé vysoká. Rozdíl mezi jejich průměrnými hodnotami by měl být více než 0,4 stupně.

  Ve druhé fázi je bazální teplota obvykle 37 a vyšší a v první se udržuje pod touto značkou. Jiné ukazatele však ne vždy naznačují patologii, ale mohou být variantou normy..

  Bazální teplota 37 a vyšší by měla být udržována po dobu dvou týdnů. Délka tohoto období se může lišit o dva dny. Pokud je to méně než 10 dní a teplota je pod normálem, pak je možná nedostatečnost žlutého tělíska. V takové situaci je nástup těhotenství problematický..

  V tomto případě se kontroluje hladina progesteronu a předepisují se gestageny, zejména Duphaston. Pokud dojde k těhotenství na pozadí, mělo by jeho podávání pokračovat až 20 týdnů, aby nedošlo k potratu.

  Bazální teplota 37,2 stupňů je obvykle nejvyšší ve druhé fázi. Příliš vysoké hodnoty mohou znamenat zánět přídavků. Ačkoli existují případy, kdy vzrostl na 38, a to byla varianta normy. Zde je také důležité vzít v úvahu celkovou tělesnou teplotu, která stoupá při chřipce a jiných onemocněních..

  Bazální teplota 37 nebo mírně nižší trvá několik dní před menstruací, obvykle 3. Důvodem je pokles hladiny progesteronu.

  Jednodenní pokles teploty je možný 7-10 dní po ovulaci. Tento jev se nazývá potopení implantátu. V tomto okamžiku je embryo zavedeno do endometria. Pokles teploty je vysvětlen skutečností, že dochází k skoku v hladině estrogenu, a na druhé straně během tohoto období již produkce progesteronu klesá.

  Bazální teplota je 37,4, absence menstruace a doba trvání druhé fáze více než 18 dnů může naznačovat těhotenství. Na této úrovni by měl zůstat první 4 měsíce. Pak se měření stane neinformativní.

  Teplota může být nižší, ale měla by překročit 37. Pokud jsou její hodnoty nižší, můžete mít podezření na hrozbu potratu kvůli nedostatku progesteronu. V tomto případě se předloží analýza k určení její úrovně. Když jsou obavy potvrzeny, jsou předepsány gestageny.

  Pokud bazální teplota klesne před menstruací a během ní stoupne, může to být důkaz zánětu děložní sliznice. Za normálních okolností by se během menstruace měla teplota postupně snižovat na minimální hodnoty první fáze.

  Pokud je po celý cyklus udržována bazální teplota 37 s mírnými výkyvy, může to znamenat zvýšené množství prolaktinu. Blokuje uvolňování LH, FSH a nedochází k ovulaci. Těhotenství v takovém cyklu je nemožné..

  Pokud je teplota vysoká před neobvyklými obdobími a během nich a poté, co prudce poklesnou, můžete pravděpodobně brzy potratit. Získané údaje však může dešifrovat pouze gynekolog..

  Základní teplota na úrovni 37 stupňů a více by tedy měla být ve druhé fázi a v prvních měsících těhotenství. Během menstruace a před ovulací jsou takové hodnoty patologie..

  Zdroje: http://www.missfit.ru/woman/bazalnaya-temperatura-pered-mesyachnymi/, http://empiremam.com/bt/bazalnaya-temperatura/bazalnaya-temperatura-37.html, http: // fb.ru / article / 21354 / bazalnaya-temperatura-i-vyishe-kogda-ona-doljna-byit-takoy

  Zatím žádné komentáře!

  Teplota od 37 do 38 stupňů: příčiny výskytu

  Menstruační cyklus je jedním z dalších kritérií pro hodnocení stavu ženského těla. Pokud probíhá měsíčně bez jakýchkoli poruch, je funkce vaječníků normální. U zdravé ženy trvá cyklus 28-35 dní a je rozdělen do několika fází, které se navzájem neustále nahrazují. 1. den cyklu je 1. dnem menstruace. Doba počáteční fáze je přibližně 2 týdny. Během tohoto období se aktivně produkuje hormon estrogen a folikul dozrává. Poté, co přijde „rovník“ cyklu, tedy období ovulace.

  Doba trvání 2. fáze je také asi 2 týdny. V této fázi ženské tělo aktivně produkuje hormon progestogen a připravuje se na možné těhotenství. Pokud nedojde k početí, začne menstruace a podle toho nový cyklus.

  Cyklická povaha procesu vám umožňuje provádět některá diagnostická opatření, která umožňují získat informace o fungování ženského těla, určit příznivé období pro početí nebo naopak zabránit nástupu nechtěného těhotenství.

  Tyto metody výzkumu zahrnují měření bazální teploty, tuto diagnostickou metodu používá mnoho žen.

  Tento postup umožňuje určit nejnižší indikátory teploty, kterých tělo dosáhne během hlubokého spánku, když nedochází k žádné fyzické nebo emoční aktivitě..

  Bazální teplota by měla být měřena po dlouhou dobu (několik cyklů za sebou). To je jediný způsob, jak získat informace o fungování vašeho těla..

  Normální hodnoty bazální teploty v různých obdobích cyklu

  Tělo každé osoby je individuální, proto nelze přesně říci, jaké hodnoty bazální teploty by měly být pro všechny ženy v jednom či druhém období menstruačního cyklu. V normálním stavu jsou ukazatele teploty ženy nejčastěji následující:

  • do okamžiku ovulace hodnoty bazální teploty zpravidla nepřesahují 36,9 stupňů;
  • po nástupu ovulace je bazální teplota 37,2 stupňů;
  • ve druhé polovině cyklu je bazální teplota 37,1 stupňů;
  • během těhotenství je bazální teplota 37,0 stupňů.

  Důvody pro změnu hodnot teploty

  Co znamená bazální teplota 37 stupňů? Je naprosto normální, pokud je bazální teplota během menstruace 37. Někdy mohou hodnoty teploty v tomto časovém období dosáhnout 38 stupňů..

  Bazální teplota 37 stupňů před menstruací však může být také příznakem zánětu vaječníků..

  Kromě tohoto příznaku je patologie doprovázena nevolností, zvracením, slabostí, křečemi v dolní části břicha, vyzařujícími do oblasti konečníku.

  Pokud jsou 2 dny před menstruací bazální teplota 37 stupňů, může to být příznak těhotenství. Pokud jsou zvýšené hodnoty teploty doprovázeny krvavým výtokem, může to znamenat hrozbu ukončení těhotenství..

  Pokud je před nástupem menstruace bazální teplota na úrovni 36,9 stupňů, pak nedošlo k početí.

  Co to znamená, pokud je po ovulaci pozorována bazální teplota 37,1 a neklesá? Pokud je před menstruací bazální teplota 37,1 stupňů, pravděpodobně došlo k početí. Těhotenství může nastat, i když je test negativní. Retence a bazální teplota 37,1 stupňů jsou často prvními příznaky těhotenství..

  V tomto ohledu, pokud je bazální teplota 37,1 a test je negativní, neměli byste spěchat k závěrům, v takovém případě musíte kontaktovat svého lékaře, který potvrdí těhotenství. Také v normálních mezích a bazální teplotě 37 v časném těhotenství (ne nižší než uvedená hodnota).

  Co znamená bazální teplota 37,2 stupňů? Uvedené hodnoty mohou být také známkou těhotenství. Pokud je bazální teplota před menstruací 37,2, znamená to, že došlo k početí. I když je test negativní, bazální teplota 37,2 stupňů s vysokou mírou pravděpodobnosti naznačuje, že další menstruace nastane až po 9 měsících..

  V některých případech je před nástupem menstruace pozorována bazální teplota 37,3, co to znamená? Tyto indikátory jsou mimo normální rozsah. Bazální teplota 37,3 před menstruací, pravděpodobně v důsledku přetížení nervového systému nebo zánětlivého procesu v těle. V takové situaci byste měli okamžitě vyhledat lékaře..

  Bazální teplota 37,3 stupňů je často doprovázena endometriózou. Tento patologický stav se také projevuje tachykardií, zimnicí, zvýšením hladiny leukocytů v krvi a ESR.

  Mohou se vyskytnout křeče v dolní části břicha, poruchy stolice. Při vyšetření se stanoví zvětšená velikost dělohy a její bolestivost..

  Co znamená bazální teplota 37,4 stupňů? Tento jev může naznačovat narušení hormonálního pozadí. Při nedostatku estrogenu je pozorována bazální teplota 37,4 před menstruací. Nedostatek tohoto hormonu v těle může být také indikován bazální teplotou 37 v první fázi..

  I když k menstruaci nedojde, s největší pravděpodobností bude při bazální teplotě 37,4 test negativní, protože u indikátorů zvýšené teploty je nepravděpodobné, že by bylo možné otěhotnět. V takové situaci byste se měli poradit s gynekologem, který může doporučit endokrinologovi. Při bazální teplotě 37,4 může být nutné plánované těhotenství odložit. Nejprve je důležité zjistit důvod zvýšení teplotních hodnot.

  Co znamená bazální teplota 37,5? Zvýšení ukazatelů teploty na uvedené hodnoty může signalizovat konec cyklu, to znamená, že před menstruací je často stanovena bazální teplota 37,5.

  Bolestivé pocity na hrudi, bolesti hlavy, podrážděnost a bazální teplota 37,5 jsou hlavními příznaky premenstruačního syndromu.

  Lze pozorovat v tomto období a bazální teplotě 37,6 stupňů.

  Bazální teplota během těhotenství

  Pokud dojde k početí, změní se hormonální pozadí ženy, což zase vede ke zvýšení bazální teploty. V normálním stavu budou v prvních 4 měsících těhotenství teplotní hodnoty v rozmezí 37,1-37,3 stupňů. Někdy je však tento údaj o něco vyšší - některé ženy mohou mít během těhotenství bazální teplotu 37,5.

  V určitých situacích, během období porodu, je zaznamenána bazální teplota 37,6, co to znamená? Tyto ukazatele mohou být příznakem zánětu v pánevních orgánech..

  Co znamená bazální teplota 37,8 během porodu? Zvýšení teplotních indikátorů na uvedené hodnoty může projevit mimoděložní těhotenství. Bazální teplota 37,8 stupňů a více je důvodem k okamžitému odeslání do zdravotnického zařízení.

  Bazální teplota 37 během těhotenství naznačuje nedostatek progesteronu v těle, což může zase vyvolat zmrazení plodu a potrat..

  Pokud je bazální teplota 37 stupňů, je nutná konzultace s pozorujícím gynekologem. Po ambulantních vyšetřeních lékař předepíše léky potřebné k podpoře těhotenství. Včasným zjištěním poklesu teplotních hodnot a provedením nezbytných lékařských manipulací lze zabránit a udržovat negativní důsledky patologických změn v hormonálním pozadí..

  Měli byste vědět, že měření bazální teploty je relativně spolehlivou diagnostickou metodou pouze v prvních 14 dnech těhotenství..

  Po uvedeném období dojde v ženském těle k významným hormonálním změnám a výsledky měření teplotních indikátorů již nebudou informativní.

  Doporučení pro měření bazální teploty

  Měření teploty by měla být prováděna denně, bezprostředně po probuzení, přibližně ve stejnou dobu. Procedura se vždy provádí pomocí stejného teploměru (nejlépe rtuti) a jedné z vybraných metod: teplotu lze měřit rektálně, v ústech nebo v pochvě.

  Hodnoty bazální teploty ovlivňuje celá řada faktorů, jmenovitě:

  • poloha těla. Postup měření musí být proveden bez vstávání z postele. Neměli byste si sednout, může to způsobit příval krve do pánevních orgánů a v důsledku toho budou získané hodnoty nespolehlivé.
  • fyzická aktivita. Měření by mělo být prováděno v pohodlné poloze těla, aniž by se měnilo až do konce procedury. Jakékoli zatížení může ovlivnit teplotní indikátory..
  • doba spánku. Pro získání přesných údajů je nesmírně důležitý nepřerušovaný spánek, který by měl trvat nejméně 6 hodin.
  • sexuální kontakt. Pokud je po určitou dobu nutné ovládat graf teplotních hodnot, doporučuje se pro tuto dobu vyloučit sexuální kontakty.
  • léky. Některé léky mohou ovlivnit odečty teploty, což způsobí jak zvýšení bazální teploty, tak její snížení. V tomto ohledu musí být použití jakýchkoli zdravotnických prostředků dohodnuto s ošetřujícím lékařem..
  • příjem potravy. První trimestr těhotenství je u mnoha žen doprovázen toxikózou; aby se snížily nepříjemné příznaky, odborníci doporučují jíst lehké jídlo ihned po probuzení. Je však třeba mít na paměti, že příjem potravy do těla před měřením teploty může vést k získání nepřesných údajů..
  • choroba. V případě nachlazení nebo infekčních chorob budou údaje o teplotě nepřesné, v takových situacích byste se měli obrátit na odborníka.

  Pokud byl postup měření teploty vždy proveden v souladu s uvedenými doporučeními, ale byly zjištěny významné odchylky od normy, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

  V takových případech je nutná konzultace s kvalifikovaným odborníkem:

  • nedochází k ovulaci (za předpokladu, že měření jsou prováděna v několika cyklech za sebou);
  • během celého cyklu se zvyšují hodnoty teploty;
  • abnormálně nízké hodnoty bazální teploty během menstruačního cyklu;
  • během celé 2. fáze cyklu se stanoví bazální teplota 37, test je negativní;
  • menstruační cyklus trvá méně než 20 nebo více než 34 dnů;
  • ukazatele teploty překračují po několik cyklů 37 stupňů, nedochází k těhotenství.

  Farmaceutické společnosti nabízejí širokou škálu různých „rychlých“ testů k určení těhotenství a ovulace. Navzdory tomu zůstává regulace bazální teploty nejoblíbenější metodou doporučovanou odborníky a používanou dnes ženami..

  Graf bazální teploty umožňuje určit příznivé dny pro početí v ženském cyklu a také získat informace o důvodech absence těhotenství. V tomto ohledu mnoho gynekologů s takovým problémem, jako je neplodnost, doporučuje ženám stanovit hodnoty bazální teploty po několik cyklů.

  Je však také důležité pochopit, že pro přesnou diagnózu obrazu změn teplotních indikátorů to samozřejmě nebude stačit - je nutný další lékařský výzkum.

  Autor: Julia Barabash

  Co je ovulace?

  Ovulace je fáze menstruačního cyklu, uvolnění zralého vajíčka do břišní dutiny. U plodných žen dochází k ovulaci každých 21 až 35 dní. Četnost je řízena ovariálním folikulárním hormonem a hypofyzárními gonadotropními hormony. Ovulace je podporována ztenčením ovariální tkáně a akumulací folikulární tekutiny. Ovulační rytmus, který se u každé ženy nemění, se mění po 40 letech, po potratu a porodu. V klimakterickém období as nástupem těhotenství se ovulace zastaví. Subjektivní / objektivní příznaky ovulace: bolest v dolní části břicha, pokles BT v den ovulace a její další zvýšení, zvýšení množství vaginálního hlenu, zvýšení hladiny progesteronu v krvi. Selhání ovulace může být vyvoláno zánětem pohlavních orgánů, stresem, systémovými onemocněními, dysfunkcí štítné žlázy / kůry nadledvin. Anovulace se projevuje děložním krvácením, malátnými obdobími, amenoreou.

  Známky plodnosti (plodnosti)

  Na začátku cyklu uzavírá otvor děložního hrdla zátka ze silného hlenu. Zrání oocytu způsobuje prudké zvýšení koncentrace estrogenů, pod jejichž vlivem začínají krční žlázy aktivně produkovat hlen. V první fázi je bukální hlen viskózní, ve druhé kluzký a průhledný - to se projevuje pocitem vlhkosti v předvečer pochvy. Plodný hlen připomíná hrubý protein z vajíčka a je bohatý na živiny, které sperma potřebuje k přesunu do dělohy. Koncepce je možná, pokud existuje hlen. Nemožné, pokud tam není. Dalším důležitým znakem plodnosti je změna polohy a konzistence děložního čípku. Před ovulací je pevná, suchá, spuštěná do pochvy. Během ovulačního období je děložní čípek vlhký, měkký, zvednutý.

  Co pomáhá určit bazální teplotu:

  • přítomnost onemocnění ženského reprodukčního systému;
  • zda došlo k ovulaci;
  • „Nebezpečné“ (vysoká pravděpodobnost těhotenství) a „bezpečné“ (těhotenství není možné) dny;
  • zjistit, zda došlo k početí v případě neobvyklé menstruace nebo jejího zpoždění;
  • čas nástupu menstruace;
  • přítomnost jakýchkoli abnormálních abnormalit v cyklu.

  Bazální teplota je teplota krve neaktivního organismu. Mělo by se měřit v konečníku, protože tam se mění v cyklech v důsledku funkce vaječníků. Kvůli zvláštnostem jejich krevního zásobení jsou cyklické výkyvy zesilovány výhradně rektálně. Stanovení ovulace je založeno na měření teploty krve v žíle varlat, proto nelze zaznamenat teplotu v pochvě nebo ústní dutině - to je zbytečné..

  Normální bazální teplota před menstruací: graf

  Normálně vypadá plán BT jako „létající racek“: v první polovině je teplota pod 37,0 stupňů, ve druhé - nad 37,0 stupňů. Menstruace trvá 5 dní, pokles BT před menstruací trvá 4 dny, vzestup uprostřed cyklu je 3 dny, vajíčko dozrává 15. den, „nebezpečné“ dny pro početí jsou 9-21, rozdíl mezi čísly druhé a první fáze je více než 0,4 stupně.

  Ideální plán cyklu pro plodnou ženu:

  • od prvního dne menstruačního cyklu do konce menstruace klesá bazální teplota z 37,0 stupňů na 36,2-36,6 stupňů;
  • do poloviny cyklu je BT v rozmezí 36,2-36,6 stupňů;
  • v některých případech, před ovulací, kvůli nástupu vrcholu luteinizačního hormonu, BT klesá o 0,1 stupně;
  • druhá fáze cyklu je charakterizována teplotními indikátory 37,0-37,4 stupňů (jsou povoleny malé výkyvy);
  • 14 dní před další menstruací nastává ovulace a BT stoupá na 37,3 stupňů;
  • 2 dny před menstruací se bazální teplota postupně snižuje a na začátku menstruace dosahuje 36,7-36,8 stupňů;
  • rozdíl mezi průměrným BT první a druhé fáze by měl být 0,4-0,5 stupně.

  Základní pravidla pro měření bazální teploty:

  • BT by měl být přednostně měřen ve 6-7 hodin ráno, ve stejnou dobu (plus / minus za hodinu);
  • je nutné použít rtuťový teploměr, elektronický teploměr zkresluje naměřené hodnoty;
  • probuzení, bez sednutí, bez vstávání z postele, by měl být do konečníku vložen teploměr do hloubky 4-4,5 centimetru;
  • při sestavování harmonogramu se doporučuje pečlivě zaznamenat faktory, které mohou ovlivnit bazální teplotu: onemocnění s teplotními skoky, pití alkoholických nápojů, užívání prášků na spaní, nedostatečný spánek. Je velmi důležité sledovat změny v cervikálním hlenu a menstruační krvácení..

  Pokud bazální teplota stoupne před menstruací - důvody:

  • 36,9 v první fázi cyklu. Důvod spočívá v nízkém obsahu estrogenu, nesprávné funkci vaječníků. Nedostatek ženských pohlavních hormonů - vajíčko nezraje - žena je v tomto cyklu sterilní;

  37,1 / 37,2 na pozadí opožděné menstruace. Pravděpodobná známka těhotenství

 • 37,3 před menstruací. Označuje minulé infekční onemocnění nebo zánětlivé zaměření;
 • BT se tvrdohlavě drží na úrovni 37,1-37,5. Podezřelý příznak - existuje vysoká pravděpodobnost mimoděložního těhotenství.
 • Pokud klesá bazální teplota před menstruací - důvody:

  • ve druhé fázi klesá bazální teplota (klesne pod 37,0 stupňů) 1-2krát. To je jasný znak smrti vajíčka;
  • pokles BT před menstruací trvá 3 nebo více dní. Situace naznačuje „slabé“ vejce, které se neplodilo;
  • na pozadí zpoždění menstruace bazální teplota klesne pod 37,0 stupňů. To naznačuje ovariální dysfunkci..

  Varianty fází menstruačního cyklu na základě grafů BT

  1. Ukazatele vysoké teploty (36,9 a 37,5) v obou fázích s rozdílem 0,4 stupně - hypertermický stav, který je individuálním příznakem.
  2. Nízká bazální tělesná teplota (36,1 a 36,5) v obou fázích při zachování odchylky 0,4 stupně je normální.
  3. Obvyklá teplota ve druhé fázi (37,1-37,4), vysoká (36,8) - v první. Důkazy o nedostatku estrogenu, které je třeba brát, pokud je v blízké budoucnosti plánováno těhotenství.
  4. Bazální teplota první fáze je v normálních mezích (36,4-36,5), druhá je pod normální hodnotou (36,8-36,9). Příznak nedostatečnosti žlutého tělíska, který je nahrazen progesteronem.

  Je-li po měření bazální teploty nutná návštěva gynekologa:

  • podle grafů bazální teploty chybí ovulace během 3-4 menstruačních cyklů;
  • na pozadí několika cyklů s jasnou ovulací a pravidelným sexuálním životem nedochází k těhotenství;
  • přítomnost cyklů delších než 35 dnů, kratších než 21 dnů;
  • vysoká BT po dobu delší než 18 dnů ve druhé fázi bez těhotenství;
  • zvýšená / snížená bazální teplota po celý menstruační cyklus.

  Bazální teplota před menstruací pomáhá lékařům identifikovat gynekologické problémy, stanovit správnou diagnózu a předepsat správnou léčbu. Dnes je metoda BT nejdostupnější a nejlevnější, ale také nejspolehlivější. Nedělejte si starosti s chybějícími nebo extra stupni na grafu bazální teploty, nelze jej použít pro diagnostiku a předpis léčby. Máte-li jakékoli pochybnosti, měli byste kontaktovat gynekologa a neléčit sebe sama.

  Vlastnosti měření

  Co zjistíte pomocí grafu bazální teploty

  Kterákoli žena po dosažení puberty sní o ideálním cyklickém procesu, zná čas ovulace, aby otěhotněla podle plánu, nebo naopak, aby zabránila nechtěnému početí. Za tímto účelem se spolu s ovulačními testy a dalšími metodami často používá měření teploty v konečníku. Proto je v životě dívek velmi důležitá otázka, jaká je normální bazální teplota před menstruací, co by mělo být během uvolňování buněk a standardy pro obě fáze. Pomocí grafu můžete identifikovat následující body:

  • zda folikul dozrává;
  • den ovulace;
  • hormonální nerovnováha;
  • den budoucích období;
  • nástup těhotenství.

  Jaká je bazální teplota před menstruací (normální)

  Před určením, jaká bazální teplota je ve vašem cyklu před měsíční rychlostí, si pamatujeme, že pro spolehlivost získaných hodnot by měla být prováděna měření nejméně 3-4 měsíce a měla by být dodržována určitá pravidla:

  • Doba měření 5-7 minut rtuťovým teploměrem nebo 1 minuta - elektronická;
  • Použijte stejný teploměr a večer jej setřásejte;
  • Procedura by měla být provedena ráno, bezprostředně po 6 hodinách klidného spánku, bez vstávání z postele a bez náhlých pohybů, nejlépe současně;
  • Data by měla být zapsána do grafu, pod kterým jsou nejmenší odchylky obvyklého způsobu života (nachlazení, stres, fyzická námaha, konzumace alkoholu atd.).
  Dobře napsaný a správně přečtený plán pomůže identifikovat problém v rané fázi a eliminovat jej bez následků.

  Teplotní standardy v různých fázích

  Studie musí začít první den menstruace. Hodnoty během tohoto období se zvyšují, a proto se neberou v úvahu. Průměrná teplota v poslední den menstruace bude asi 36,3 ° a při kolísání až 36,5 ° vydrží celou první fázi. To jsou nejpříznivější podmínky pro růst folikulu pod vlivem estrogenu..

  Jaká bude bazální teplota před menstruací, závisí na chování vajíčka: dojde k oplodnění nebo ne. Po průniku folikulu na stěnu vaječníku se v místě rány vytvoří žluté tělísko, které produkuje hormon progesteron. Je odpovědný za oplodnění a přípravu dělohy pro příjem vajíčka a zvyšuje teplotní indikátory na 37,0-37,5 °. Tyto hodnoty jsou nejoptimálnější pro vývoj těhotenství..

  Jaká je bazální teplota před menstruací za týden

  Standardní graf teplotních hodnot během tohoto období stabilně zaznamená tato čísla. V případě úspěšného početí podobný obraz pokračuje před a po zpoždění, což je první známka těhotenství, což lze potvrdit dalšími příznaky a pozitivním výsledkem testu.

  Odpověď na otázku, jaká bazální teplota před menstruací bude zaznamenána týden před jejich začátkem, je odpověď jednoznačná: 37 ° a více, ale ne více než 37,5 °. I když má 28denní cyklus, právě v tomto okamžiku můžete vidět, jak se implantace potápí na grafu. Trvá to den a pokles naměřených hodnot teploměru je pozorován o několik desetin stupně. Někdy je doprovázena sotva znatelnou bolestí v podbřišku a menším krvácením z pochvy. Informují nastávající matku o implantaci embrya do stěny endometria. Poté se však ukazatele vyrovnají a stanou se stejnými. Navíc tento jev není pozorován u všech žen..

  Jaká je bazální teplota před menstruací za 3 dny

  Jaká bude bazální teplota před menstruací (po dobu 3 dnů) závisí na individualitě každého ze spravedlivých pohlaví. Statistiky ukazují pokles o 0,3-0,5 °. Hodnoty v rozmezí 36,8-37,1 ° jsou v tuto chvíli považovány za standardní.

  Na otázku, jaká bude bazální teplota před menstruací (po dobu 3 dnů), gynekologové odpovídají, že průměrná teplota bude 36,8-37,1 °.

  Atypické odečty teploty

  Existují možné odchylky od normy v důsledku nemoci nebo hormonální nerovnováhy, která je vyjádřena v různých ukazatelích v grafu. Nejtypičtější příklady odchylek:

  Nedostatek progesteronu

  • Nedostatek progesteronu způsobující tendenci dolů po křivce grafu. Je charakterizován pomalým nárůstem teploty, který netrvá déle než týden. Rozdíl v digitálních hodnotách mezi fázemi se zmenší na méně než 0,4 °, druhá perioda cyklu se zkrátí na 10 dní namísto 14, což způsobí předčasný výskyt menstruace;
  Při nedostatku progesteronu bazální teplota nejprve klesá, poté stoupá a trvá asi dva týdny.

  Endometritida

  • Endometritida, zánět sliznice dělohy, naopak zvyšuje teplotu v prvních menstruačních dnech na 37 °. Zde je charakteristická bazální teplota před menstruací a první den krvácení. Když po mírném poklesu před začátkem dojde k dalšímu nárůstu ukazatelů, je jasné, že se neobejdete bez návštěvy lékaře;
  Bazální teplota před menstruací a první den, pokud existuje takový zánětlivý proces, jako je endometritida, se udržuje na 37 °.

  Těhotenství

  • Když je těhotenství potvrzeno, když teplota zůstává zvýšená - až 37,5 °, menstruace nezačala včas, ale došlo k výtoku krve z pochvy, což naznačuje hrozbu potratu. Při negativním testu a vysoké teplotě může dojít k mimoděložnímu těhotenství;
  Během těhotenství zůstane bazální teplota po dlouhou dobu na 37,5 ° C..

  Nedostatek ovulace

  • Nedostatek ovulace, když výsledný graf představuje množinu chaotických bodů, buďto vyvýšených nebo nízkých, bez jasné hranice mezi fázemi;

  Zánět přídavných látek

  • Zánět přídavků zvyšuje hodnoty teploměru, a to jak v první fázi cyklického procesu, tak ve druhé. V první polovině grafu je zaznamenán nárůst na 37 °, následovaný poklesem. Ve druhé, jaká bude bazální teplota před menstruací za 2 dny, to platí dále a dosáhne hodnoty 38 °.
  Ve druhém cyklu se při zánětu přívěsků udrží bazální teplota před menstruací na 38 °.

  Závěr

  Měli byste vědět, že při užívání perorálních kontraceptiv byste se neměli divit, jaká je bazální teplota před menstruací. Pití hormonálních pilulek zkresluje hodnoty teploměru a výsledný graf bude neinformativní.

  Krevní sraženiny během menstruace nejsou vždy důvodem k obavám.Proč během menstruace vycházejí krevní sraženiny?Je považováno za přirozené mít krevní sraženiny během menstruace, které se vylučují na začátku menstruace (2-3 dny).