Užívání doplňků stravy pro menopauzu

Doplňky stravy pro menopauzu jsou pomocným prvkem léčby, který se používá spolu s korekcí životního stylu a vypracováním psycho-emocionálního stavu. Doplňky bojují proti široké škále menopauzálních symptomů a normalizují cirkulaci estrogenu. Mají vysokou úroveň bezpečnosti a přenositelnosti. Doplňky stravy, stejně jako jiné skupiny léků, nejsou určeny k samoléčbě a lze je užívat pouze po předchozí dohodě s gynekologem.

 1. Princip působení nehormonálních doplňků stravy
 2. Indikace pro použití
 3. Seznam nejlepších doplňků stravy
 4. Ženský
 5. Estrovel
 6. Tsi-Klim
 7. Lignarius
 8. Femikaps Easy Life
 9. Inoklim
 10. Serelis
 11. Kontraindikace
 12. Věci k zapamatování?

Princip působení nehormonálních doplňků stravy

Nehormonální doplňky stravy jsou účinné díky fytoestrogenům obsaženým v jejich složení. Po užití léku se účinná látka kombinuje s estrogenovými receptory a vykazuje podobný účinek jako hormonální léky. Na rozdíl od hormonů jsou však takové léky lépe tolerovány ženami..

U žen v klimakterickém věku je účinnost nehormonálních doplňků stravy způsobena působením následujících složek:

 • cimicifuga, který se získává z kořenů rostliny. Taková složka stimuluje estrogenové receptory, obnovuje proces termoregulace a posiluje autonomní nervový systém. Doplňky na bázi Cimifuga se používají, pokud existují kontraindikace pro příjem hormonů nebo poprvé po jejich zrušení;
 • genistein, isoflavon (fytoestrogen) odvozený od sóji. Je to látka s maximálními vlastnostmi podobnými estrogenu, která předchází nebo omezuje návaly horka, pocení, vaginální suchost a zvýšenou srdeční frekvenci. Interakce s beta receptory cévních stěn, mozku, urogenitálního systému, kostní tkáně. Reprodukuje mechanismy, které jsou charakteristické pro estrogen. Pravidelné užívání snižuje riziko vzniku kolorektálních nádorů i dysfunkce močového a reprodukčního systému. Doplňky stravy s takovou účinnou látkou snižují vylučování vápníku z kostí, zabraňují zlomeninám, mají vazokonstrikční účinek, zlepšují oběh estrogenu a jsou ženami dobře snášeny;
 • jetel červený je rostlina založená na 4 hlavních fytoestrogenech (isoflavonech): biocain A, formononetin, daidzein, genistein. Tyto látky jsou co nejblíže přirozeným ženským estrogenům a mohou rychle snížit příznaky menopauzy;
 • dioscorea je rostlina stimulující produkci DHEA, prekurzorové látky pro pohlavní hormony. Složka také urychluje regeneraci tkání, zpomaluje proces stárnutí;
 • posvátný vitex (větvička), jehož plody obsahují účinné látky, které zvládají nervové napětí, nespavost, zvýšenou úzkost.

Mezi nevýhody doplňků stravy je třeba poznamenat, že nejsou vhodné pro pacienty s těžkou menopauzou..

Tsimicifuga neovlivňuje syntézu estrogenů, může ovlivnit metabolismus lipidů a funkční stav jater.

Indikace pro použití

Doplňky stravy jsou dobře snášeny a mají nižší riziko nežádoucích vedlejších účinků ve srovnání s hormony. S mírným průběhem menopauzy se proto používají jako alternativa k HRT. Pomáhají snižovat nástup mnoha menopauzálních příznaků, návalů horka a emoční nestability. Hlavní indikace pro jejich použití jsou následující:

 • návaly horka;
 • tachykardie;
 • suchá kůže, křehkost nehtových destiček, vlasy;
 • zvýšená podrážděnost a nervozita;
 • bolest hlavy;
 • zvýšené pocení;
 • závrať;
 • poruchy spánku;
 • změny nálady;
 • zvýšená únava a apatie;
 • vysoký krevní tlak.

Užívání doplňků stravy je indikováno k prevenci osteoporózy a kardiovaskulárních poruch. Jejich užívání zlepšuje fyzický, psycho-emocionální stav, kvalitu života ženy. Může se ukázat současný příjem vitamínů, mikroelementů, aminokyselin, pokud je zjištěn jejich nedostatek.

Seznam nejlepších doplňků stravy

Doplňky se vyrábějí ve formě tablet, tobolek, prášku, sirupu pro vnitřní podání. V závislosti na vznikajících příznacích může lékař doporučit užívání jednoho nebo komplexu léků, doplnit je vitamíny, aminokyselinami, kolagenem.

Dávka, frekvence a doba přijetí jsou stanoveny v závislosti na poskytovaném terapeutickém účinku, doprovodných symptomech a individuálních charakteristikách organismu.

Pro dosažení nejlepších výsledků musí být užívání doplňku kombinováno se správnou výživou, mírnou fyzickou aktivitou, zdravým spánkem, chůzí na čerstvém vzduchu (nejméně 10 000 kroků), pitným režimem.

Ženský

Feminal je přípravek vyrobený v Chorvatsku na základě výtažků z jetele červeného. K dispozici ve formě tobolek pro vnitřní použití. Pomáhá vyrovnat se s návaly horka, zvýšenou podrážděností, citlivostí prsou, bolestmi hlavy, úzkostí, poruchami spánku, suchou pokožkou, výkyvy nálady, sníženým libidem. Kapsle se užívají 1 ks. den s jídlem po dobu 1 měsíce. Lékař může doporučit prodloužení průběhu přijímacího řízení.

Estrovel

Estrovel - kapsle s vícesložkovým složením, které opravují hormonální poruchy a projevy klimakterického syndromu. Obsahuje kyselinu listovou, vitamin B6, 5-hydroxytryptofan, vitamíny K a E, isoflavony, indol-3, bór, aucubin, diosgenin. Lék se užívá 1-2 tobolky denně během jídla po dobu 60 dnů.

Přísada obnovuje funkční stav autonomního nervového systému, vykazuje mírný projímavý účinek, omezuje návaly horka, pocení, bolesti hlavy, podrážděnost, úzkost, stimuluje proces obnovy kostní tkáně a posiluje je. Přípravek Estrovel snižuje riziko tvorby nádorů, bojuje proti viru herpes simplex a snižuje nepříjemné pocity v mléčných žlázách. Bór zvyšuje účinnost fytoestrogenu, zmírňuje návaly horka a vaginální suchost.

Tsi-Klim

Tsi-Klim je doplněk stravy od ruského výrobce "Evalar". Přichází ve formě tablet a kapek pro orální podání, krému na obličej a tělo. Obsahuje aminokyselinu beta-alanin, který je přirozeně produkován lidským tělem. Po 50 letech Během menopauzy syntéza vitaminové látky prudce klesá. Dodatečný příjem Tsi-Klim po 50 letech vám umožní vyrovnat se s návaly horka, zlepšit psycho-emocionální stav, kvalitu života.

Lék se používá denně, 1-2 tablety. Dávka může být zvýšena na 3 tablety denně. Doba podávání je 1–2 týdny, dokud neustoupí návaly horka do obličeje a hrudníku. Pokud se příznaky opakují, lze kurz opakovat..

Lignarius

Lignarius je doplněk stravy, který obsahuje lignan získaný ze smrku. Tato látka má příznivý účinek na tělo ženy během menopauzy, vykazuje vlastnosti přírodního hormonu. Užívání drogy vám umožňuje:

 • snížit vegetativní projevy menopauzy;
 • vykazují antioxidační účinek, zpomalují proces stárnutí:
 • mají protizánětlivý účinek;
 • snížit riziko vzniku aterosklerózy, kardiovaskulárních onemocnění;
 • zvýšit vitalitu.

Lignarius také normalizuje metabolické procesy, má hepatoprotektivní účinek, má pozitivní vliv na ukazatele glukózy a udržuje váhu. Zvyšuje kvantitativní obsah „dobrého“ cholesterolu a snižuje „špatný“ cholesterol.

V případě závažných projevů autonomních poruch během menopauzy lze denní dávku po předchozí dohodě s lékařem zdvojnásobit. Standardní doporučení pro užívání: 1 kapsle denně, ráno po snídani. Zapijte velkým množstvím vody. Průběh přijetí je 1 měsíc, v závažných případech - až 12 týdnů.

Femikaps Easy Life

Femikaps Easy Life je droga vyráběná ve Finsku. Jeho aktivita je dána jeho vícesložkovým složením:

 • výtažky z posvátného ovoce Vitex;
 • pupalkový olej;
 • květiny mučenky;
 • sojový lecitin;
 • vitamíny a minerály: D, B6, hořčík.

Droga má výrazný biologický účinek: normalizuje hladinu progesteronu, metabolismus lipidů, potlačuje zánětlivé a autoimunitní procesy a účinně bojuje proti klimakterickým poruchám souvisejícím s věkem. Umožňuje vám zachovat pevnost, pružnost a vnější přitažlivost pokožky. Díky mučence má sedativní a antispazmodický účinek, eliminuje neurastenii, nespavost, neurovegetativní dystonii, napětí, depresivní poruchy. Díky hořčíku a vitaminu B je možné vyrovnat se s podrážděností, výkyvy nálady, otoky.

Femikaps se užívá dvakrát denně po dobu 3 měsíců, pokud lékař nedoporučil jiný režim.

Inoklim

Inoklim je lék francouzské výroby, který je k dispozici ve formě tobolek pro vnitřní podání. Obsahuje slunečnicový olej, sójový olej, lecitin, rybí želatinu. Vykazuje vlastnosti podobné estrogenu díky výtažku ze sójových bobů, které obsahují genistin a daidzin. Nestimuluje hyperplazii sliznic a nevyvolává růst a vývoj hormonálně závislých novotvarů.

Lék se užívá 1-2 kapsle s jídlem. Doba přijetí je minimálně 3 měsíce. Kapsle lze zakoupit bez lékařského předpisu.

Serelis

Serelis je doplněk stravy založený na cytoplazmě pylu, který neobsahuje alergenní membránu. Snižuje nepohodlí během menopauzy. Nezobrazuje fytoestrogenní vlastnosti, takže doplněk lze použít, i když existují kontraindikace hormonálních léků. Užívá se 1 tableta dvakrát denně s jídlem. Doporučený průběh přijetí je 30-60 dnů. Může být prodloužena na doporučení lékaře.

Pouze lékař si může vybrat doplněk stravy pro ženu, která po vyšetření pacienta může normalizovat její hormonální pozadí a eliminovat příznaky menopauzy..

Kontraindikace

Doplňky stravy jsou obecně dobře snášeny, aniž by u žen způsobily vážné narušení. Doplňky stravy se nedoporučují užívat v případě alergie na účinné látky, závažné poruchy funkce jater, močového systému. S rozvojem nežádoucích vedlejších reakcí je lék zrušen a pro výběr prostředků pro symptomatickou terapii je konzultován lékař. Tyto prostředky nejsou určeny k samoléčbě, protože mohou zhoršit klinický obraz a vyvolat komplikace.

Doporučuje se také zdržet se užívání doplňků, pokud:

 • alergické reakce;
 • nedostatek očekávaného terapeutického účinku;
 • zhoršení zdraví během léčby;
 • nedostatek objektivních indikací pro užívání drogy;
 • závažný průběh onemocnění ledvin;
 • exacerbace chronických onemocnění;
 • pokud máte v anamnéze gastritidu, žaludeční vředy a duodenální vředy, neužívejte přípravek nalačno, pijte hodně vody.

Před zahájením schůzky musíte podstoupit komplexní vyšetření a konzultovat s gynekologem. V těžké menopauze nejsou doplňky stravy ekvivalentní náhradou za hormonální substituční terapii.

Nehormonální pilulky na menopauzu, návaly horka. Seznam, ceny, recenze

Menopauza je pokles reprodukční funkce ženy. Nejčastěji období začíná po 45 letech. S nástupem menopauzy se u ženy vyvinou různé negativní příznaky - návaly horka, bolesti hlavy, zvýšené pocení.

Můžete si vzít prášky na zmírnění příznaků. Ve srovnání s hormonálními léky nehormonální léky nezpůsobují malignitu.

Vlastnosti nehormonální léčby menopauzy u žen

Pokud ženský reprodukční systém pracuje aktivně, dochází k neustálé produkci pohlavních hormonů - estrogenu, progesteronu. Regulují funkčnost těla - metabolismus, stav vlasů a pokožky. S nástupem menopauzy produkce pohlavních hormonů klesá a poté úplně zmizí. Menstruační cyklus je narušen, výtok se postupně zastaví.

V těle ženy se objevuje nedostatek živin, což vede k řadě negativních důsledků:

 • zvýšené oddělení potu;
 • návaly horka;
 • častý srdeční rytmus;
 • onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • špatný stav pokožky, vlasů, nehtů;
 • přírůstek hmotnosti v důsledku zhoršeného metabolismu;
 • zvýšená pravděpodobnost různých nemocí.

Aby se zabránilo výskytu závažných příznaků, je preventivně nutné každých 6 měsíců navštívit terapeuta a gynekologa. Díky včasné identifikaci patologií se jich můžete snadno zbavit. Na základě výsledků testu si lékař zvolí terapii. Může to být hormonální nebo nehormonální.

Hlavním rysem nehormonálních léků je pomoc při překonávání negativních příznaků mírným účinkem fytoestrogenů, které jsou obsaženy v léčivých bylinách. Léky mají nízkou pravděpodobnost vedlejších účinků. Ačkoli hormonální látky pomáhají zvládat závažné příznaky (stres, akutní nedostatek hormonů), poškozují tělo.

Výhody nehormonálních léků

Tablety v menopauze (nehormonální mají řadu výhod) mají velké množství pozitivních vlastností.

A to:

 • Vysoká účinnost proti přílivu a odlivu.
 • Minimální počet kontraindikací.
 • Nízká pravděpodobnost nežádoucích účinků.
 • Lze zakoupit bez lékařského předpisu.
 • Levná cena.
 • Zmírnění příznaků menopauzy.
 • Obnova metabolismu.
 • Hubnutí, váha se vrátí k normálu.
 • Posílení imunitního systému.

Indikace pro použití

Nehormonální léky mají určité indikace pro použití.

Článek pojednává o účinných nehormonálních pilulkách pro menopauzu.

A to:

 • návaly horka během menopauzy - prudká změna tělesné teploty, průtok krve do hlavy;
 • silné pocení, které znepokojuje ženu ráno a v noci - proces není spojen s ročním obdobím, může se objevit i v zimě;
 • suchost pochvy způsobující nepříjemnosti během kontaktu se sexuálním partnerem;
 • vysoký krevní tlak;
 • porušení močení - žena nemůže kontrolovat proces (inkontinence);
 • prudká změna nálady - například žena byla zpočátku veselá, ale po 5 minutách. objevila se agresivita.

Účinné pilulky na menopauzu s bylinnými estrogenovými náhražkami

Síť lékáren nabízí mnoho léků na menopauzu, které patří do skupiny nehormonálních, ale ne všechny jsou populární. Existují špičkové léky, to znamená, že se doporučují nejčastěji.

Ženský

Aktivní složkou přípravku je extrakt z jetele červeného. Doplněk stravy je k dispozici ve formě tobolek. Feminal je určen pro ženy před a během menopauzy.

Dávkování - 1 kapsle denně. Nežádoucí účinky nebyly zjištěny. Kontraindikace zahrnují vysokou citlivost na složení, kojení, těhotenství. Náklady na doplňky stravy - od 500 do 1000 rublů.

Remens

Nehormonální pilulky na menopauzu Remens patří k homeopatii - jedná se o alternativní medicínu, která zahrnuje použití vysoce zředěných dávek léků, které u zdravého člověka vyvolávají příznaky onemocnění. Remens obsahuje cimicifuga racemose, sanguinaria canadensis a další složky.

Uvolňovací forma - tablety, kapky. Aktivní složky fondů jsou stejné. Rozdíl spočívá v dalších komponentách. Kapky obsahují ethanol a tablety obsahují stearát hořečnatý a laktózu.

Lék se doporučuje používat v následujících případech:

 • narušený menstruační cyklus;
 • menopauza;
 • adnexitida;
 • endometritida.

Dávkování léku:

 • Pokud je menstruační cyklus narušen, dospělým a dospívajícím se doporučuje užívat 1 tabletu nebo 10 kapek třikrát denně. Průběh aplikace je až 3 měsíce. V případě potřeby je povoleno opakované použití po 1 měsíci..
 • U menopauzy je dávkování podobné porušení menstruačního cyklu. Průběh užívání je však více než 6 měsíců. Pokud příznaky ustoupí, počet dávek se sníží na 1 - 2krát denně..
 • Při zánětu pohlavních orgánů chronické povahy se doporučuje užívat lék stejným způsobem jako porušení menstruačního cyklu.

Tableta musí být nasávána do úst, nemůžete ji zapít tekutinou. Je povoleno užívat kapky v čisté nebo zředěné formě s vodou.

Jako vedlejší účinky jsou izolovány slinění, alergická reakce. Lék je kontraindikován v případě přecitlivělosti na složky u dětí mladších 12 let. Náklady na finanční prostředky - od 200 do 800 rublů.

Climaxan

Homeopatický lék, který má různé formy - tablety a granule.

Účinné látky:

 • cimicifuga;
 • jed zmije surukuku;
 • včelí jed.

Lék se doporučuje užívat s menopauzou:

 • podrážděnost;
 • nervozita;
 • problémy se spánkem;
 • bolest hlavy;
 • závrať;
 • Nadměrné pocení;
 • zvýšená srdeční frekvence;
 • přílivy a odlivy.

Dávkování tablet - 1 ks. až 2krát denně. Tato forma uvolňování nevyžaduje pitnou vodu, musíte rozpustit lék v ústní dutině. Pokud jsou příznaky závažné, je povoleno zvýšení dávky, ale pouze se souhlasem lékaře. Průběh užívání je šest měsíců.

Dávkování granulí - 5 ks. až 2krát denně. Průběh užívání je podobný jako u tablet. Přípravek je kontraindikován v případě přecitlivělosti na složení, kojení. Vedlejší účinek - alergie. Cena léku je od 100 do 250 rublů.

Tsi-Klim

Tsi-klim se vyrábí v kapkách a tabletách. Hlavní složkou léku je cimicifuga.

Přípravek Tsi-Klim je indikován k použití při menopauze, vyskytují se následující příznaky:

 • nevolnost;
 • nervozita;
 • návaly horka;
 • zvýšené pocení;
 • problémy se spánkem;
 • rychlé změny nálady;
 • bolest v hlavě;
 • suché sliznice;
 • špatná kvalita kůže, vlasů a nehtů;
 • rychlé stárnutí.

Účinnost léku bude patrná po 14 dnech léčby. Dávkování léku - 30 kapek nebo 1 tableta 2krát denně. Příjem by měl být prováděn současně. Doporučuje se to udělat ráno a před spaním. Kurz určuje odborník.

Alergická reakce je označována jako vedlejší účinek. Kontraindikace - přecitlivělost na složky, nádory závislé na echogenu (benigní novotvar, který se skládá ze svalových buněk). Cena léku je od 120 do 550 rublů.

Lignarius

Pilulky na menopauzu Lignarius je nehormonální látka, která označuje doplňky stravy. Přichází ve formě kapslí, které obsahují lignan, odtud název. Doporučuje se užívat doplňky stravy ke zmírnění nepříjemných příznaků na začátku menopauzy.

Ženy musí užívat 1 tobolku denně. Nejlepší je vzít si Lignarius ráno. Tobolku je třeba zapít vodou. Průběh terapie je 1 měsíc. V případě potřeby lze techniku ​​opakovat.

Alergie se rozlišují jako negativní jevy. Léčba se nedoporučuje těhotným ženám, kojícím ženám, lidem s intolerancí. Náklady na doplňky stravy - od 1100 do 1500 rublů.

Klimadinon a Klimadinon Uno

Uvolňovací forma - tablety, kapky. Přípravek obsahuje oddenky cimicifuga. Kapky se skládají z odkazu, máty peprné a vody. Tablety obsahují další pomocné látky - mastek, škrob a další.

Klimadinon je předepsán, když se objeví příznaky menopauzy. Doporučené množství je 1 tableta nebo 30 kapek až 2krát denně. Každý den by měla být schůzka ve stejnou dobu. Pokud osoba neprovedla konzultaci s lékařem, koupila tento lék pro vlastní užívání, nedoporučuje se ho užívat déle než 3 měsíce.

Vedlejší efekty:

 • alergie;
 • zvýšená tělesná hmotnost;
 • bolesti dolní části břicha;
 • pocit svírání na hrudi;
 • výtok z pochvy, podobný menstruaci.

Nedoporučuje se užívat lék, pokud má osoba nesnášenlivost laktózy nebo jiné složky, chronický alkoholismus (ve formě kapek). Řetězec lékáren má lék zvaný Klimadinon Uno. Rozdíl mezi fondy je uveden v tabulce.

Srovnávací bodKlimadinonKlimadinon Uno
Co se vyrábíTablety, kapkyPilulky
Množství účinné látkyMéněVíce
Dávkování1 tableta nebo 30 kapek dvakrát denně1 tableta denně

Cena léků je od 400 do 600 rublů.

Estrovel

Nástroj patří k doplňkům stravy, je k dispozici ve formě kapslí. Estrovel je kombinovaný přípravek, který se skládá z různých vitamínů (B6, K1 a dalších), fytohormonů.

Nástroj je schopen opravit porušení v hormonálním pozadí, které je vyjádřeno negativními příznaky. Estrovel navíc snižuje bolest svalů, kloubů, hlavy. Látku však lze užívat s premenstruačním syndromem (PMS) jako adjuvantní terapií při léčbě chronické cystitidy k prevenci stárnutí u žen nad 35 let.

Dávka pro menopauzu - 1 tableta až 2krát denně. K normalizaci menstruačního cyklu je jeho množství stejné. Kurz aplikace - 2 měsíce.

U chronické cystitidy se doporučuje použít lék v podobné dávce. Je však nutné jej začít používat 2 týdny před očekávaným obdobím. Terapie končí uvolněním krevních sekretů z pochvy. Alergická reakce je izolována jako vedlejší účinek..

Kontraindikace pro použití:

 • přecitlivělost na kompozici;
 • těhotenství;
 • laktace;
 • věková kategorie do 14 let;
 • fenylketonurie - porušení metabolismu aminokyselin.

Náklady na finanční prostředky - od 400 do 600 rublů.

Feminalgin

Homeopatický lék, dostupný ve formě granulí a tablet. Hlavními složkami jsou cimicifuga, magnesium fosforicum, pulsatilla. Doporučuje se užívat lék s PMS as nástupem menopauzy. Dávkování - 1 ks. 4 - 5krát denně. Lék musí být uchováván v ústech, dokud není zcela absorbován. Jako vedlejší účinek je možná alergická reakce..

Kontraindikace:

 • věková kategorie do 18 let;
 • těhotenství;
 • kojení;
 • laktózová intolerance;
 • přecitlivělost na kompozici;
 • malabsorpce glukózy a galaktózy - zděděná porucha, při které buňky lemující střeva nemohou metabolizovat glukózu a galaktózu.

Cena léku je od 500 do 800 rublů.

Femikaps

Doplňky v kapslích. Femikaps je určen k úpravě hormonálních hladin.

Nástroj se skládá z:

 • plody Vitexu;
 • oleje z prvosenky;
 • květiny mučenky;
 • oxid hořečnatý;
 • vitamin E a B6.

Vzhledem ke komplexu látek má doplněk stravy následující účinky:

 • normalizace hormonálních hladin;
 • snížení zánětlivého procesu v genitáliích;
 • prevence novotvarů;
 • normalizace menstruačního cyklu;
 • posílení imunitního systému;
 • uklidňující účinek;
 • snížení pocení, otoku;
 • zlepšení pokožky, vlasů, nehtů;
 • normalizace krevního tlaku;
 • zlepšení obecného blahobytu;
 • zmírnění únavy a stresu.

Femikaps lze použít pro gynekologická onemocnění jako posilující prostředek jako další zdroj živin. Dávkování doplňků stravy - 2 tobolky až 3krát denně. Kurz aplikace - až 3 měsíce.

Alergie se mohou vyvinout jako negativní jevy. Nástroj je kontraindikován v případě přecitlivělosti na složení, těhotenství a kojení. Cena doplňků stravy - od 1500 do 1900 rublů.

Červený kartáč

Červený kartáč je bylinný prostředek, který má formu čaje, sirupu, kapky. Lék se používá pro menopauzu, absenci menstruace, pro léčbu mnoha gynekologických onemocnění (endometrióza, eroze). Dávkování se nastavuje individuálně v závislosti na výrobci, je lepší prostudovat pokyny. Vedlejší účinek - alergie.

Kontraindikace:

 • přecitlivělost na kompozici;
 • těhotenství;
 • laktace;
 • vysoký krevní tlak;
 • nespavost;
 • narušená činnost srdce;
 • příjem před spaním (protože agent má stimulační účinek).

Náklady na finanční prostředky - od 30 do 150 rublů.

Inoklim

Doplněk stravy se skládá z isoflavonoidů, slunečnicového oleje a sójových bobů. Nástroj je k dispozici ve formě kapslí, doporučuje se brát jako další zdroj živin a v případě příznaků menopauzy.

Dávkování - od 1 do 2 tobolek denně. Průběh užívání je až 3 měsíce. Alergie jsou izolovány jako vedlejší účinky. Kontraindikace - těhotenství, kojení, individuální nesnášenlivost složek. Náklady na finanční prostředky - od 700 do 1000 rublů.

Femiwell

Tablety pro menopauzu nehormonální Femivell - doplněk stravy, který je k dispozici v 64 kusech. zabaleno. Složení je kombinováno, výrobek obsahuje cimicifuga, motherwort, červený jetel.

Femivell Menopauza Den-Noc je inovativní složení, které usnadňuje nástup menopauzy. Během dne lék snižuje návaly horka, poskytuje klid. A v noci - zlepšuje spánek.

Dávkování - užívejte 1 bílou tabletu ráno a 1 zelenou tabletu večer.

Průběh léčby je nejméně 3 měsíce. Vedlejší účinek - alergie. Kontraindikace - přecitlivělost na složení, těhotenství, kojení. Cena - od 900 do 1200 rublů.

Příprava s cytaminy Ovariamin

Produkt je dostupný v tabletách, aktivní složkou je ovariaminový prášek. Doporučuje se užívat doplňky stravy jako další zdroj živin pro různá gynekologická onemocnění, menopauzu.

Dávkování tablet - od 1 do 3 ks. 3x denně. Kurz je od 10 do 14 dnů. Nežádoucí účinky nebyly zjištěny. Kontraindikace - kojení, těhotenství, přecitlivělost na složení. Náklady na doplňky stravy - od 500 do 700 rublů.

Selektivní modulátor estrogenových receptorů Evista

Léčivou látkou je raloxifen hydrochlorid. Lék se doporučuje pro prevenci osteoporózy v menopauze. Dávkování - 1 tableta denně.

Vedlejší efekty:

 • trombóza;
 • tromboembolismus;
 • teplo;
 • bolest lýtka;
 • otok.

Náprava je kontraindikována v následujících případech:

 • přecitlivělost na kompozici;
 • tromboembolismus;
 • žilní trombóza;
 • selhání jater;
 • reprodukční schopnost.

Náklady na finanční prostředky - od 2000 do 2500 rublů.

Léky pro symptomatickou léčbu

Kromě nehormonálních léků, které jsou nezbytné pro menopauzu, je povoleno další užívání jiných léků. Lékaři nejčastěji předepisují Magne B6 a Klimalanin.

Magne B6 (Sanofi Winthrop Industry, Francie)

Hořčík je základní složkou během menopauzy.

Hlavní indikace pro předepisování léku:

 • podrážděnost;
 • nervozita;
 • problémy se spánkem;
 • svalové křeče;
 • prudká změna nálady;
 • špatný stav vlasů, nehtů, kůže.

Nástroj je k dispozici v tabletách po 60 a 100 ks. Dávkování - od 6 do 8 tablet 2 - 3krát denně.

Vedlejší efekty:

 • bolest břicha;
 • nadýmání;
 • špatné trávení;
 • vyrážky na kůži;
 • kopřivka.

Kontraindikace:

 • selhání ledvin a jater;
 • fenylketonurie;
 • věk dítěte do 6 let;
 • individuální nesnášenlivost komponent.

Cena produktu - od 600 do 900 rublů.

Klimalanin (laboratoř Bouchard, Francie)

Léčivou látkou je alanin. Nástroj je k dispozici ve formě tablet. Indikace - návaly horka s menopauzou. Lék musí být užíván v denní dávce 400 až 1200 mg. Kurz - od 5 do 10 dnů.

Pokud se příznaky menopauzy objeví znovu, měli byste začít znovu užívat drogu. Vedlejší účinek - alergie. Nástroj je kontraindikován v případě přecitlivělosti na složení. Cena - od 400 do 600 rublů.

Po 45 letech má žena menopauzu. Období je doprovázeno negativními příznaky - návaly horka, bolesti hlavy, zvýšené pocení. Lékaři předepisují užívání nehormonálních látek (tablety, kapky atd.).

Ve srovnání s těmi hormonálními mají nízkou pravděpodobnost vedlejších účinků. V síti lékáren existuje mnoho nehormonálních léků. Nejčastěji jsou předepsány Tsi-Klim, Climaxan a další léky.

Nejlepší léky na menopauzu: přehled účinných léků

Nástup menopauzy u žen po 50 letech je nevyhnutelný fyziologický proces. Mnoho z nežného pohlaví si však během tohoto období všimlo významného zhoršení jejich celkového stavu, což ovlivňuje jejich kvalitu života a schopnost pracovat. Lze opravit návaly horka, podrážděnost, poruchy spánku. Za tímto účelem farmaceutický průmysl nabízí různé léky na menopauzu, které pomáhají normalizovat hormonální hladiny, zmírnit příznaky a obnovit regulaci autonomních funkcí..

 • 1 Hormonální terapie
 • 2 Indikace a mechanismus účinku
  • 2.1 Estrogen
  • 2.2 Progestiny
  • 2.3 Složité
  • 2.4 Funkce aplikace
  • 2.5 Kontraindikace
 • 3 Přípravky bez hormonů
  • 3.1 Homeopatie
  • 3.2 Biologické přísady
  • 3.3 Bylinné přípravky
  • 3.4 Jiné prostředky

Pokles estrogenu v krvi lze kompenzovat substituční terapií. Správně zvolené dávky léků mohou eliminovat deprese, vazomotorické abnormality, oddálit nástup anginy pectoris a dalších onemocnění, která způsobují stárnutí těla. K tomu existuje řada léků obsahujících estrogen a progesteron, které se syntetizují v laboratorních podmínkách nebo se získávají izolací ze zvířecích tkání..

V každém případě se doporučuje zvolit minimální dávku, protože hormonální substituční léčba (HRT) při dlouhodobém užívání zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsu a zvyšuje pravděpodobnost trombózy u postmenopauzálních žen..

Někdy se během užívání léků zaznamenají nežádoucí účinky, například:

 • bolest hlavy;
 • nevolnost;
 • překrvení mléčných žláz;
 • zadržování tekutin a otoky;
 • děložní krvácení.

Indikace pro použití HRT jsou následující:

 • odstranění dělohy;
 • časná menopauza (do 40 let);
 • závažné poruchy spojené se zánikem sexuálních funkcí (ateroskleróza, onemocnění polycystických vaječníků, inkontinence moči);
 • komplikace během menopauzy.

Hormonální látky jsou předepsány, pouze pokud neuplynulo více než 10 let po nástupu menopauzálních změn.

Hormonální léky pomáhají řešit následující úkoly:

 • zlepšit stav a náladu;
 • zmírnit depresi a úzkost;
 • obnovit spánek a paměť;
 • zabránit vyplavování vápníku z kostí;
 • předcházet onemocnění dásní (periodontální onemocnění);
 • obnovit vnitřní vrstvu dělohy;
 • eliminovat suchost v pochvě;
 • zvýšit produkci kolagenu v kůži;
 • normalizovat metabolické procesy a hladinu cholesterolu s nízkou hustotou v krvi.

Všechny produkty HRT jsou rozděleny podle složení. Monopreparáty obsahující samotný estrogen se často vyrábějí ve formě mastí a gelů. Nejúčinnější z nich jsou:

 1. 1. Divigel. Léčivou látkou je estradiol. Aplikuje se na předem očištěnou pokožku břicha jednou denně. K dispozici ve speciálních sáčcích pro správné dávkování.
 2. 2. Estrogel. Obsahuje hemihydrát estradiolu, který svou strukturou zcela odpovídá hormonu produkovanému v těle ženy. K dispozici v lahvičce nebo tubě se speciálním dávkovačem.
 3. 3. Proginova. Obsahuje estradiol valeriate. Uvolňovací forma - pilulky, které by se měly užívat jednou denně ve stejnou dobu.
 4. 4. Klimara. K dispozici jako transdermální náplast s denním uvolňováním dávky k udržení normální hormonální hladiny po celé klimakterické období.

Gely a masti mají oproti jiným formám výhodu, protože s jejich pomocí se účinná látka snadno dávkuje, proniká pomalu a neprochází zažívacími orgány. Oprava se obzvláště snadno používá a měla by se měnit každých sedm dní.

V některých případech moderní odborníci nabízejí ženě léčivé implantáty, které jsou všité pod kůži a mohou dlouhodobě pozitivně působit na hormonální hladinu..

Pokud se léčba provádí samotnými estrogeny, může dojít k mnoha vedlejším účinkům, proto se doporučuje kombinovat tyto formulace s progesteronovými léky (progestiny), které se užívají v určité dny cyklu. V tuto chvíli existuje mnoho účinných prostředků této řady:

 1. 1. Duphaston. Léčivou látkou je dihydrosteron. Jedná se o potahované tablety, které pacienti dobře snášejí a rychle vstupují do krevního řečiště.
 2. 2. Utrozhestan. Obsahuje přírodní mikronizovaný progesteron v kapslích.
 3. 3. Norkolut. Zahrnuje norethisteron a dodává se jako tableta.
 4. 4. Progestogel. Mikronizovaný externí gel pro progesteron.

V tuto chvíli odborníci doporučují použití spirály Mirena, která působí nejen jako antikoncepční prostředek, ale také denně uvolňuje určité množství progesteronu do děložní dutiny.

Léky nové generace, které kombinují estrogeny a progesteron, jsou velmi populární. Jsou snadno použitelné a nezpůsobují vedlejší účinky, jako jsou jednotlivé účinné látky. Seznam nejlepších léků je uveden níže:

 1. 1. Angelica. Obsahuje drospirenon a hemihydrát estradiolu. Dostupné v tabletách.
 2. 2. Femoston (dihydrosteron s estradiolem) - potahované tablety.
 3. 3. Divina. Tablety obsahující estradiolvalerát a medroxyprogesteron-acetát.

Výše uvedené produkty jsou k dispozici v blistrech, kde je každá tableta očíslována podle dnů jednoho cyklu. Po 21 dnech přijetí je nutná 7denní přestávka.

Substituční léčba vyžaduje kompetentní a individuální přístup, proto by prostředky měl vybírat pouze gynekologický lékař. Před schůzkou musí žena podstoupit testy na hladinu hormonů. Délka léčby se může pohybovat od jednoho roku do několika let. Ve věku 60 let je léčba přerušena kvůli vysokému riziku nádorů.

Lék by měl být užíván ve stejnou denní dobu; nemůžete sami změnit dávkování nebo název léku. Terapie není vhodná pro celoživotní použití. Během tohoto období byste měli navštívit gynekologa alespoň jednou za 6 měsíců..

Existují určité kontraindikace pro použití hormonálních substitučních látek. Nelze je přijmout za následujících podmínek:

 • těhotenství;
 • akutní forma hepatitidy;
 • nemoci se zvýšeným rizikem vzniku krevních sraženin;
 • nádory reprodukčního systému a prsu;
 • přítomnost nebo přítomnost rakoviny prsu;
 • endometrióza s podezřením na onkologickou degeneraci;
 • dysfunkce jater s rozvojem selhání;
 • porfyrie;
 • mozkový nádor.

U myomu, endometriózy, tvorby kamenů ve žlučníku, dědičné hypertriglyceridémie jsou kontraindikace považovány za relativní. Léčba žen s takovými chorobami však vyžaduje přísné sledování jejich stavu..

Vzhledem k tomu, že příjem hormonů není vhodný pro každého a názor odborníků na jejich použití je stále nejednoznačný, je možné zvolit lék bez estrogenu a progesteronu. Existuje mnoho takových léků a nejlepší z nich jsou velmi žádané, protože skutečně pomáhají eliminovat negativní příznaky během menopauzy..

Docela populární jsou homeopatická léčiva, která vám při minimálních dávkách umožňují ovlivňovat přirozené procesy v těle. Pomáhají s hyperhidrózou (pocením), závratěmi, suchostí vaginální sliznice, sníženou náladou, přírůstkem hmotnosti a snižují závažnost návalů horka. Prostředky lze snadno zakoupit v lékárně, prakticky nezpůsobují negativní akce a cena je docela dostupná..

Seznam homeopatických léků:

 • Remens. K dispozici v kapkách nebo tabletách k nasávání pod jazyk. Zahrnuje komponenty jako: cimicifuga, sanguinaria, pilocarpus, extrakt ze sépiové žlázy, hadí jed. Pomáhá zastavit i extrémně závažné příznaky menopauzy.
 • Klimakt-Hel. Obsahuje mnoho složek, včetně: sanguinaria, lachesis, sépie a síry. K dispozici v tabletách pro orální pastilku.
 • Climaxan. Obsahuje sépie, lachesis, cimicifuga, apis. Pomáhá obnovit fungování autonomního nervového systému, má uklidňující účinek.

Mikrodávky účinných látek, které jsou obsaženy v homeopatických přípravcích, jsou pacienty obvykle dobře tolerovány. Ve vzácných případech může dojít k negativní reakci s individuální nesnášenlivostí jednotlivých složek.

Doplňky stravy pro menopauzu mají následující účinky:

 • vyrovnat nedostatek vitamínů, minerálů a dalších užitečných látek;
 • uklidněte nervový systém a obnovte normální spánek;
 • zpomalit stárnutí, zlepšit stav pokožky a vlasů;
 • normalizovat hormony;
 • minimalizujte nepohodlí během návalů tepla, horečky, pocení.

Příklady nejúčinnějších doplňků stravy jsou:

 1. 1. Estrovel. Obsahuje výtažek ze sójových semen, oddenky dioscorea, zrna griffonia, plody vitexu, vitaminový a minerální komplex. K dispozici v kapslích nebo tabletách pro orální podání.
 2. 2. Ženský. Má jako aktivní látku extrakt z jetele, který se prodává v kapslích.
 3. 3. Mensa. Obsahuje komplex vitamínů, flavonoidů a beta-alaninu. Používá se jako doplněk stravy, doplňuje zásoby živin, které tělo potřebuje během hormonálních změn během menopauzy.

Výše uvedené nehormonální látky mohou užívat ženy starší 60 let, pokud jsou jejich složky normálně tolerovány. Léky se užívají přísně podle pokynů lékaře a podle přiložených pokynů.

Přípravky na menopauzu rostlinného původu mohou úspěšně nahradit hormonální terapii. Zlepšení stavu ženy je způsobeno přítomností fytoestrogenů, které obsahují. Mezi pacienty a lékaři jsou nejoblíbenější tyto léky:

 1. 1. Klimadinon. Obsahuje extrakt z oddenku cimicifuga, dostupný ve formě tablet pro vnitřní podání. Pomáhá vyrovnat se se změnami nálady, autonomními a cévními poruchami, normalizuje spánek, má mírný sedativní účinek.
 2. 2. Cliophyte. Obsahuje šípky, semena cedru, hloh, koriandr, anýz, kořen lékořice, květy měsíčku, eleuterokok, chmelové hlávky, chaga, máta, fireweed, heřmánek, kmín, řebříček, šňůra a jitrocel. Jako pomocné látky se používají med, cukr, voda a lékařský alkohol..

Velké množství rostlinných složek zajišťuje normalizaci nervového systému, uklidňuje nervy a zlepšuje celkovou kondici.

Existují další nehormonální léky na menopauzu, které pomáhají zmírnit její patologické projevy:

 1. 1. Klimalanin (analogický - Tsi-Klim Alanin). Tablety obsahují aminokyselinu - beta-alanin, která má schopnost eliminovat projevy návalů horka (výrazné pocení a pocit tepla). Je to způsobeno lokální vazodilatací a obnovením činnosti neurotransmiterů odpovědných za centrální termoregulaci..
 2. 2. Sagenit. Jeho účinná látka má gonadotropní účinek na hypofýzu, ale nezpůsobuje estrogenní účinek na cílové orgány.

Pro správnou léčbu klimakterických problémů byste si neměli sami vybírat léky ani nakupovat prostředky na radu ostatních. Reakce těla každé ženy jsou individuální, proto je v případě problémů s blahobytem nutné kontaktovat pouze odborníka. Po vyšetření poradí, který lék nejlépe pomáhá v menopauze v konkrétním případě..

Výběr nejlepších doplňků stravy během menopauzy na základě recenzí žen

Mnoho žen upřednostňuje přírodní léky, aby zlepšily zdraví a zbavily se nepříjemných příznaků spojených s restrukturalizací těla během menopauzy. Doplňky stravy vyrovnávají nedostatek základních stopových prvků a zajišťují dobře koordinovanou práci všech vnitřních orgánů. Tento článek poskytuje podrobnosti o nejúčinnějších přírodních lécích užívaných během menopauzy..

Co jsou nehormonální doplňky stravy

Doplňky stravy se používají jako prospěšný doplněk vaší každodenní stravy. Obsahují výtažky a koncentráty z běžných potravinářských produktů, většinou z rostlinných materiálů. Léky mají stimulační účinek na různé systémy těla a zároveň doplňují nedostatek vitamínů nebo minerálů.

Použití přírodních složek v doplňcích stravy vám často umožní získat úlevu v případě onemocnění bez umělé hormonální terapie. Doplňky obsahují rostlinné analogy estrogenu. Tento přístup k léčbě se vrací do doby používání přírodních léčivých přípravků v medicíně a vylučuje výskyt nežádoucích účinků na silné chemikálie. Výhody doplňků stravy jsou však možné, pouze pokud jsou vyrobeny z vysoce kvalitního materiálu za přísného dodržování technologie. Druhým povinným kritériem pro dosažení efektu využití těchto prostředků je zdravý životní styl, který zahrnuje fyzickou aktivitu a správnou stravu..

Jak doplňky stravy působí na tělo ženy během menopauzy

Zátěž vnitřních orgánů se zvyšuje a dosahuje úrovně stresu s náhlým nástupem menopauzy místo jejího pomalého a postupného vývoje. Hormonální poruchy deaktivují některé systémy. Nejčastěji se to odráží v psycho-emocionálním stavu ženy. Aby se uklidnilo napětí, které se objevilo, je v moderní medicíně zvykem užívat rychle působící hormonální léky, které často způsobují řadu vedlejších účinků..

Extrakty obsahují fytoestrogeny - rostlinné analogy ženských pohlavních hormonů. Mají primárně uklidňující funkce, včetně následujících:

 • úzkost klesá;
 • nálada se stabilizuje;
 • výbuchy podrážděnosti jsou vyhlazeny;
 • rozvíjí se zdravý přístup ke stresovým situacím.

Seznam účinných doplňků stravy

Tsi-Klim

Aktivní složkou jsou oddenky rozvětveného cimicifuga, rostliny pocházející ze Severní Ameriky. Má výrazný účinek podobný estrogenu. K obnovení normálního stavu těla během menopauzy dochází při pravidelném příjmu jedné tablety denně po dobu 45 dnů. Droga má schopnost snižovat bolestivé projevy návalů horka.

Epifamin

Doplněk patří do moderní třídy imunostimulantů nazývaných cytaminy. Reguluje fungování endokrinního systému, je prostředkem k prevenci vzniku krevních sraženin v cévách a ředí krev. Úspěšně bojuje proti neurologickým projevům menopauzy, vyrovnává hormonální pozadí. Má obecný posilující účinek na všechny systémy těla.

Estrovel

Obsahuje výtažky ze semen sóji, posvátných plodů vitexu, kořenů Dioscorea a oddenků. Všechny tyto složky jsou fytoestrogeny. Kromě toho je prvek bór zahrnut jako sedativum v doplňku, který se nachází v asimilovatelné sloučenině při perorálním podání. Vitamíny a kopřivy obohacují doplňky stravy o základní stopové prvky pro menopauzu. Odkazuje na jemné prostředky k prevenci nepříjemných příznaků menopauzy.

Ovariamin

Léčivo ze skupiny cytaminů je derivátem zvířecích tkání. Doplněk významně snižuje příznaky menopauzy regulací funkce vaječníků. Doplněk stravy obsahuje také beta-karoten, vitamíny E, skupinu B a další prvky. Výrobek posiluje a tonizuje tělo.

Bonisan

Obsahuje sójové isoflavony a patří do skupiny fytoestrogenů - látek, které kopírují ženské pohlavní hormony. Složka posiluje kardiovaskulární systém a také zabraňuje destrukci kostní tkáně, jejíž pravděpodobnost s věkem stoupá. Týká se protinádorových látek a látek proti stárnutí. Lék zmírňuje náhlé změny nálady během menopauzy, normalizuje spánek, usnadňuje tok návalů.

Inoklim

Působení doplňku je založeno na vlastnostech extraktu isoflavonu obsaženého v sóji z rodiny Novasoy. Léčivými látkami jsou rostlinné analogy estrogenů. Jakmile se dostanou do těla, kompenzují nedostatek ženských pohlavních hormonů, což pomáhá snižovat intenzitu návalů menopauzy. Dalším účinkem isoflavonů je snížení hladiny špatného cholesterolu v krvi. Tato složka se také týká činidel pro prevenci rozvoje osteoporózy a kardiovaskulárních onemocnění.

Klimadinon

Obsahuje výtažek z kořenů černé cohosh, jehož druhé jméno je cimicifuga. Díky výraznému protizánětlivému účinku a schopnosti doplňku snižovat noční pocení a frekvenci návalů je tento lék jedním z nejpoužívanějších v menopauze. Bylo prokázáno, že dlouhodobý a pravidelný příjem cimicifugy podporuje pocity pohody a klidu. Kromě toho rostlina zvyšuje funkci serotoninového receptoru, což umožňuje klasifikovat doplňky stravy jako antidepresiva..

Klimalanin

Aktivní složkou léčiva je aminokyselina β-alanin, která brání vegetativnímu rozšíření kožních cév během návalů horka. Výsledkem je, že výrazné pocity tepla klesají, bolesti hlavy zmizí. Doplněk stravy omlazuje tělo, podporuje růst zdravých vlasů a nehtů.

Climactoplane

Účinnost doplňku při menopauzálním syndromu je způsobena vícesložkovým složením produktu. Přípravek obsahuje výtažky z bylin cimicifuga, sépie a sanguinaria. Uklidňující účinek bylinných složek na centrální nervový systém pomáhá minimalizovat projevy menopauzy, zmírňuje depresi. Extrakt Ignatia eliminuje pocení a snižuje frekvenci návalů.

Climaxan

Doplněk stravy obsahuje kořen cimicifuga, lachesis (hadí jed) a apis mellifica - alkoholickou tinkturu ze suchých včel. Normalizuje hormony, což je látka podobná estrogenu.

Sanguinaria

Extrakt z vytrvalé rostliny Sanguinaria je známý jako účinný lék na komplikace vyplývající z věkových změn u žen. Přísada pomáhá zastavit bolesti hlavy a migrény, snižuje neuralgické projevy menopauzy. Rostlina je jedovatá, proto je důležité dodržovat dávku předepsanou homeopatickým lékařem.

Klimakt-Hel

Má složité složení, jehož složkami jsou kanadský sanguinary, sépie, hořká nevědomost. Vyrovnejte emoční pozadí ženy a odstraňte inkoust sépie z neurotického stavu. Jedná se o speciální kapalinu, kterou měkkýši vyhodí, aby ji chránili před nebezpečím. V homeopatii se používá jako sedativum..

Červený kartáč

Druhým názvem rostliny je studená rhodiola. Jeho kořeny obsahují přírodní analogy ženských pohlavních hormonů, takže použití extraktu z červeného kartáče během menopauzy je obzvláště účinné. Přísada je ceněna pro své antibakteriální, protizánětlivé a antimykotické vlastnosti.

Ladys Formula Menopause Den-Noc

Komplexní přípravek obsahuje řadu bylinných výtažků, vitamínů a zásad, včetně hořčíku. Má tonizující účinek, normalizuje metabolické procesy, odstraňuje špatný cholesterol. Denní dávka léku je zaměřena na zmírnění letargie a deprese, noční dávka - bojuje proti nespavosti, pocení a úzkosti.

Menopace

Produkt obsahuje řadu vitamínů a minerálů, které podporují syntézu kyseliny gama-linolenové - regulátoru hormonální rovnováhy. Složky doplňku normalizují nervovou činnost, zabraňují suchosti vaginální sliznice a podporují imunitní systém. Složky doplňku stravy jsou účinné jako doplněk komplexní terapie problémové menopauzy.

Remens

Homeopatické kapky na alkohol zahrnují výtažky z cimicifuga, sanguinaria, listů jaborandi (pilocarpus), stejně jako hadí jed a sépiové tajemství. Účinný na návaly horka a psychoemočné projevy menopauzy, obnovuje metabolické procesy a zabraňuje nadměrné tělesné hmotnosti.

Tribestan

Aktivní složkou je extrakt z plíživého tribulus. Droga má posilující účinek na všechny systémy těla. Při použití u mužů přípravek zvyšuje libido a počet pohyblivých spermií a u žen je doplněk hormonálním obnovovačem.

Feminalgin

Kromě extraktu z oddenků cimicifuga obsahuje lék hořčík fosforikum - prvek, který zmírňuje depresi, úzkost a nespavost. Extrakt Lumbago (Pulsatilla) léčí hysterickou neurózu, reguluje menstruační cyklus, snižuje projevy klimakterického syndromu.

Ženský

Doplněk stravy má estrogenový účinek díky obsahu isoflavonů z jetele červeného. Čtyři typy fytohormonů v doplňku patří mezi strukturu nejpodobnější ženským pohlavním hormonům, což vysvětluje vysoký účinek užívání tohoto činidla během menopauzy.

Femikaps

Obsahuje výtažky ze tří rostlin, které pomáhají ženskému tělu překonat nepříjemné příznaky menopauzy:

 1. Vitex sacred normalizuje množství progesteronu.
 2. Pupalkový olej je dodavatelem kyseliny gama-linolenové, která je zodpovědná za zdraví pokožky, ženský reprodukční systém a hormony..
 3. Extrakt z mučenky má uklidňující účinek, zlepšuje spánek, bojuje proti depresi.

Hořčík, který je součástí doplňku, má antioxidační účinek. Element pomáhá vyrovnat se s výkyvy nálady.

Femiwell

Obsahuje kombinaci fytoestrogenů obsažených v jetele červeném a sóji. Složky zlepšují stav během menopauzy a premenopauzy. Aktivní složkou doplňku je vitamin E, který je známý svými antioxidačními vlastnostmi a pomáhá při mastalgii..

Kontraindikace

Dávky účinných látek obsažených v nehormonálních doplňcích stravy jsou zpravidla fyziologické a nezpůsobují běžné vedlejší účinky. Jsou však možné případy individuální nesnášenlivosti ke komponentám..

Skutečné recenze žen o užívání doplňků stravy během menopauzy

Týdenní příjem Tsi-Klim vám umožní zmírnit hlavní příznaky malátnosti během menopauzy. Spánek se plně obnoví po 1-1,5 měsících. Doplněk stravy Klimaktoplan výrazně zlepšuje zdravotní stav. Díky tomuto doplňku se mnoho žen zbavilo nepříjemných příznaků. Eliminuje návaly horka a klimaxan. Přípravek Estrovel kromě boje s projevy menopauzy pomáhá snižovat vaginální suchost, což je zvláště důležité při sexu..

Závěr

Nehormonální doplňky stravy normalizují fyziologický stav ženy a jsou bezpečným prostředkem k návratu k aktivnímu životnímu stylu během menopauzy. Nezvratné změny, ke kterým dochází v těle během tohoto obtížného období, jsou jemně korigovány fytohormony. Mírné dávky vitamínů a minerálů obsažené v doplňcích stravy vyrovnávají nedostatek živin a zvyšují celkový tón.