Jak se Ascorutin užívá po těžká a dlouhodobá období

Často menstruace dává ženě nepohodlí s bolestivými pocity nebo silným a dlouhodobým krvácením. Moderní medicína a farmaceutika nabízejí řadu metod a léků k léčbě menstruačních poruch. Jak to pomáhá a jak užívat Ascorutin s menstruací, řekne tento článek.

Místo drogy v gynekologii

U ženských chorob a různých fyziologických stavů je běžné užívání analgetik, antispasmodik a nesteroidních protizánětlivých léků, jako jsou No-Shpa, Ibuprofen, Paracytomol, Analgin. Mají však pouze dočasný symptomatický účinek. Ascorutin působí na samotný problém a pomáhá napravit následující procesy:

 1. Regenerace poškozených buněk. Podporuje imunitní systém a posiluje jej během menstruace, kdy je ženské tělo obzvláště náchylné k vnějším útokům..
 2. Antioxidační vlastnost. Jeho složky čistí tělo na buněčné úrovni od oxidovaných molekul a volných radikálů, které pak nemohou mít negativní vliv na buněčné stěny.
 3. Zabránění výskytu krevních destiček v krvi.
 4. Snížení vaskulární deformace, zvýšení bariérové ​​funkce kapilár, díky čemuž je populární při léčbě vaskulárních patologií.
 5. Snížení a někdy odstranění otoků a bolesti, které zabraňují uvolňování kapalné složky plazmy z cév do tkání v ložiscích zánětlivého procesu.
 6. Pomoc při úpravě hormonálních hladin. Odborníci prokázali účinek léku na rovnováhu estrogenů a progesteronů, díky čemuž se používá v komplexní terapii k obnovení hormonálních hladin.

Kromě užívání léků se ženy často obracejí k tradiční medicíně. Recenze na tematických fórech o infuzi kopřivy se silnou menstruací hovoří o účinnosti této byliny. Recepty na odvary naleznete v článku na odkazu.

Ascorutin a menstruace

Četné recenze lékařů o Ascorutinu s bohatou menstruací hovoří o jeho velké účinnosti.

Vzhledem k tomu, že lék má příznivý účinek na hustotu stěn cév, podporuje srážení krve, v mnoha případech lékaři doporučují užívat jej s prodlouženou nebo silnou menstruací..

Přípravek obsahuje dvě hlavní složky: vitamin C a vitamin P (kyselina askorbová a rutosid - rutin). Společně mají tyto látky účinný účinek, posilují stěny kapilár, v důsledku čehož klesá intenzita a načasování menstruačního krvácení. Tato kombinace přispívá k rychlé obnově vnitřní slizniční vrstvy dělohy - endometria, které chrání orgán před vstupem a rozvojem infekcí.

Stává se, že menstruace netrvá dlouho, ale zároveň se během silné menstruace ztratí značné množství krve. To negativně ovlivňuje zdraví ženy a může dojít k anémii. Tento lék pomáhá zabránit podobné situaci a upravit množství ztracené krve směrem dolů. Tato vlastnost Ascorutinu má příznivý účinek na zdraví a celkovou pohodu..

Je třeba si uvědomit, že před užitím těchto pilulek se musíte poradit s lékařem, protože prodloužení a hojné krvácení může být spojeno s poruchami v práci jiných tělesných systémů.

K léčbě těžkých období se také používá lék Tranexam. Pokyny, jak užívat přípravek Tranexam pro menstruaci, najdete v článku na odkazu.

Jak se Ascorutin užívá po těžká a dlouhodobá období

Z recenzí pacientů, kteří byli léčeni Ascorutinem, můžeme vyvodit závěr, že jeho použití je poměrně jednoduché. Před vypitím těchto pilulek byste měli diagnostikovat a vyloučit takové příčiny ztráty krve, jako jsou hormonální poruchy, endometrióza, hyperplazie endometria, myom dělohy, novotvary různého původu.

Léčba tímto lékem se uchyluje, pokud období trvá déle než 7 dní a je hojné kvůli určitému fyziologickému stavu a také kvůli individuálním charakteristikám organismu.

Zjistěte, jak se léčí těžké období s endometriózou a proč k nim dochází, kliknutím na odkaz.

Doporučení

Před zahájením léčby se musíte seznámit s některými pravidly pro její užívání:

 1. Nedoporučuje se užívat drogu po celou dobu: pije se v kurzech a dodržuje přestávky.
 2. Tablety se užívají po jídle a zapíjejí se teplou vodou. Důrazně se nedoporučuje používat pro tyto účely sódu, kávu. Mnoho nápojů sycených oxidem uhličitým obsahuje velké množství alkálií, které neutralizují působení hlavních složek..
 3. Droga není kompatibilní s alkoholem. Přesněji řečeno, kvůli příjmu omamných nápojů tělo potřebuje více vitaminu C, takže jeho působení nestačí k zastavení krvácení.

Pokud při užívání pilulek ztráta krve trvá déle než týden, krev má jasnou šarlatovou barvu, měli byste se co nejdříve poradit s odborníkem.

Kdy začít brát

Podpůrná léčba Ascorutinem se zahajuje 2-3 týdny před nástupem menstruace. Můžete jej začít používat několik dní před kritickými dny a pít po dobu jednoho týdne od začátku regulace nebo do jejího konce.

Nástroj má kumulativní účinek, protože výsledek se neoplatí čekat na další den po prvních pilulkách, jako v případě, že je užijete pouze jednou.

Správný průběh léčby a dávkování může stanovit pouze gynekolog, který zná všechny rysy vašeho těla a menstruačního cyklu. Pokyn doporučuje užívat 1-2 tablety 2-3krát denně, v závislosti na povaze a délce krvácení.

Interakce s jinými léky

Tento lék lze užívat samostatně i v kombinaci s jinými léky. Nejoblíbenější a nejúčinnější kombinací prevence a zbavení se zvýšeného krvácení je Ascorutin a glukonát vápenatý.

Mohou ženy často klást otázky, je možné tento lék kombinovat s Citramonem? Obsahuje paracetamol, kofein, kyselinu acetylsalicylovou, které pomáhají rychle zvládat bolesti, které ženy v kritických dnech často vyžadují. Tyto pilulky však ředí krev, zvyšují krevní tlak a dilatují krevní cévy, což zvyšuje menstruační krvácení. V tomto případě se Ascorutin a Citramon užívají během menstruace, aby se zastavil účinek druhého. Odborníci tvrdí, že taková terapie nedává moc smysl, protože existuje řada dalších analgetik, která nemají tak vedlejší účinek jako Citramon.

Při kombinaci tohoto komplexu vitamínů s antibiotiky skupiny penicilinů je třeba postupovat opatrně, protože první zvyšuje jejich absorpci v důsledku kyselého prostředí.

V době léčby přípravkem Ascorutin by mělo být omezeno používání potravin obsahujících velké množství vitamínu C (rybíz, citrusové plody, šípky), protože to je plné hypervitaminózy.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Kontraindikace tohoto léku zahrnují následující podmínky:

 1. Zvýšená srážlivost krve, sklon k trombóze, odložená tromboflebitida.
 2. Urolitiáza, kameny a písek v ledvinách.
 3. Problémy s trávicím traktem, vředy, gastritida, kyselost.
 4. Dna.
 5. Těhotenství.
 6. Kojení se ve většině případů vztahuje také na kontraindikace..
 7. Vysoký krevní tlak.
 1. Alergické projevy ve formě kožní vyrážky a svědění.
 2. Velké množství kyseliny askorbové může vyvolat maligní novotvary, písek a kameny v ledvinách, močovém měchýři.
 3. Může se také objevit gastritida, kolitida a další gastrointestinální poruchy v důsledku nadměrného užívání těchto vitamínů.
 4. Společné změny.

Proto je tak důležité před použitím léku konzultovat lékaře a domluvit si schůzku o správném dávkování..

Recenze Ascorutinu s měsíčními lékařskými specialisty a běžnými ženami naznačují jeho účinnost a dlouhodobé výsledky. Pomůže nejen normalizovat trvání a hojnost menstruačního krvácení, ale bude také vynikající prevencí mnoha gynekologických onemocnění..

Jak užívat lék "Askorutin" na menstruaci

Poměrně velké procento žen si v kritických dnech stěžuje lékařům na bolest a silné krvácení. Gynekologové doporučují, aby tito pacienti užívali Ascorutin k menstruaci. Farmaceutický průmysl nabízí ženám s menstruačními problémy poměrně široký výběr různých léků. Je to však tento vitamínový komplex, který je mezi ženami zaslouženě populární..

Přečtěte si v tomto článku

Výhody askorutinu při léčbě gynekologických onemocnění

Terapeutický účinek dotyčného léčiva je dán jeho farmakologickým vzorcem. Tento léčivý přípravek obsahuje dva vitamíny - kyselinu askorbovou a rutin. Díky této kombinaci je askorutin odborníky široce používán k léčbě různých specifických patologií ženského těla..

Mechanismus účinku léku

Díky kombinovanému účinku vitamínů C a P na tělo pacienta klesá permeabilita kapilár v tkáních a přirozená křehkost cévní stěny. Odborníci berou na vědomí schopnost tohoto léku významně urychlit regeneraci poškozených buněk, což významně zvyšuje imunitní obranu ženy proti různým vnějším a vnitřním faktorům..

Nezapomeňte, že úspěšná kombinace kyseliny askorbové a rutinu může významně snížit tvorbu krevních destiček v ženské krvi. Protože právě tyto tvarované prvky jsou odpovědné za koagulační systém, specialisté předepisováním tohoto léku dokáží snížit pravděpodobnost vzniku krevních sraženin. Ascorutin pomáhá při menstruaci hlavně díky této vlastnosti..

Pomoc při problémech žen

Ačkoli hlavní skupinou onemocnění, pro které se tento lék používá, je vaskulární patologie, je tento lék široce používán při léčbě gynekologických onemocnění.

Díky svému farmakologickému účinku je askorutin široce používán k léčbě zánětlivých procesů v oblasti ženských pohlavních orgánů. Lék zastavuje proces uvolňování kapalné části plazmy z cévního řečiště do tkáně v místě zánětu, což pomáhá zmírnit otoky a zmírnit bolest..

Pozitivní výsledek byl prokázán při užívání léku na ženskou patologii způsobenou hormonálními poruchami. Příkladem takových onemocnění mohou být různé ovariální cysty nebo děložní myomy. Ascorutin je součástí komplexu konzervativní terapie těchto onemocnění, protože ovlivňuje regulaci procentní rovnováhy estrogenu a progesteronu v těle pacienta.

Neméně důležitá je účast tohoto léku na práci koagulačního systému ženy. Právě tato vlastnost léku umožňuje odborníkům doporučit pacientům askorutin po těžké období.

Podívejte se na video o příčinách těžkých období:

Ascorutin a menstruace

Vzhledem k tomu, že lékaři již dlouho vědí, že tento lék zvyšuje srážlivost krve a současně posiluje stěny cév, bez ohledu na jejich průměr, je tento lék široce používán v boji proti těžkým obdobím. Při provádění takové léčby však existují určité potíže..

Užívání askorutinu skutečně snižuje objem krve vylučované u pacientů s těžkou menstruací a zkracuje jejich trvání, avšak použití tohoto léku je možné pouze po konzultaci s odborníkem. Silné menstruační krvácení může být výsledkem benigních nebo dokonce maligních formací ve vnitřních pohlavních orgánech ženy.

Například děložní myomy mohou během menstruace způsobit velké ztráty krve. V tomto případě uvažovaný vitaminový komplex nebude mít žádný vliv na menstruaci, protože samotná patologie je způsobena odmítnutím epitelu z děložní dutiny. Použití askorutinu u těchto onemocnění pouze změní příznaky a zhorší možnost stanovení správné diagnózy.

Je třeba to vzít v úvahu při předepisování léku a věku pacienta. Masivní krvácení během nástupu menopauzy u ženy je způsobeno pouze hormonálním posunem v jejím těle. Pokus o snížení menstruace askorutinem v tomto případě může vést pouze ke zhoršení srážení krve u pacienta a ke zvýšení pravděpodobnosti vzniku různých cévních patologií.

Funkce aplikace

Poměrně často se pacientky obracejí na lékaře předporodních klinik se specifickou otázkou: „Je možné žádat o rutin menstruaci?“ Tento lék je samozřejmě jedním z doporučených léků používaných gynekology ke snížení ztráty krve v kritických dnech u určitého kontingentu pacientů..

Krásné dámy by si však měly být vědomy určitých omezení při používání této vitamínové směsi ke korekci menstruace. Odborníci doporučují věnovat pozornost následujícím bodům:

 • Nedoporučuje se používat tuto metodu neustálé regulace objemu ztráty krve během menstruace. Ascorutin má tendenci se hromadit v ledvinách a vyvolávat různá onemocnění urogenitálního systému pacientů.
 • Při silné menstruaci byste měli věnovat pozornost barvě výtoku. Pokud je v menstruaci šarlatová krev, je třeba drogu vysadit a okamžitě vyhledat lékařskou pomoc od lékaře.
 • Pokud je lék předepsán, budete muset přijít na to, jak užívat ascorutin s menstruací. Prvním pravidlem je požadavek odborníků umýt každou tabletu drogy 200 - 300 gramy teplé převařené vody. Při tomto použití léčiva je negativní účinek léčiva na sliznici žaludku a střev vyrovnán.
 • Doba přijímání askorutinu je omezena na 7 - 10 dní. Doporučuje se užívat 3 až 4 dny před nástupem menstruace. Existují metody, podle nichž se užívání tohoto léčivého přípravku doporučuje 15 až 18 dní před menstruací. Vzhledem k možnému selhání menstruačního cyklu by měla být tato doporučení projednána s ošetřujícím gynekologem.

Je třeba poznamenat, že mnoho žen začne užívat drogu během ovulace kvůli zkrácení doby menstruačního cyklu. To je docela špatná praxe..

Komplex vitamínů je docela neškodný, ale jeho účinek na systém srážení krve může vést ke vzniku velkých problémů s cévami dolních končetin.

Nežádoucí účinky askorutinu

Většina pacientů, když slyší o vitamínech, si je jistá, že tyto léky jsou zcela neškodné. To však není tento případ. Před užitím askorutinu musíte pečlivě prostudovat anotaci tohoto léku. Říká:

 • Tento léčivý přípravek je založen na kyselině askorbové. Může vyvolat výskyt zhoubných novotvarů v těle ženy a způsobit růst ledvinových kamenů. Důsledkem užívání drogy mohou být také různé změny v kloubech..
 • Vitamíny C a P vyvolávají vývoj gastrointestinální patologie. Jejich účinek na sliznici žaludku a střev často končí gastritidou, žaludečním vředem nebo kolitidou.
 • Lék je zakázán pro použití s ​​vysokým krevním tlakem. Složky obsažené v askorutinu mohou vést k nástupu srdečních a cévních onemocnění u žen, zejména během menopauzy.

Jak píšou v doporučeních pro tento lék, komplex vitamínů je zcela zakázán pro ženy během těhotenství a je přísně omezen během kojení..

Možné alergické reakce na tento lék. Askorutin samozřejmě oddaluje menstruaci, ale jeho použití před menstruací často způsobuje nevolnost, rozrušení bydlení a komunální služby, kožní vyrážku, horečku nebo jinou patologickou reakci pacienta na tento lék. V případě jakýchkoli takových projevů intolerance na léky byste měli přestat užívat a vyhledat pomoc od lékaře.

Co si žena musí pamatovat při užívání

Existuje několik pravidel pro bezpečné užívání tohoto léku. Tady jsou některé z nich:

 • Ascorutin je komplex vitamínů s vysokým obsahem vitamínu C. Je nutné omezit zeleninu a ovoce obsahující tuto látku ve stravě během léčby. Nadměrné nasycení ženského těla vitamíny C a P může vést k vyrovnání účinku léku a možným alergickým reakcím.
 • Tento lék obvykle nezpůsobuje žádné zvláštní vedlejší účinky, avšak předávkování může vést k suchu v ústech, slabosti, ospalosti a bolesti hlavy..
 • Nedoporučuje se pít tablety Ascorutinu s tekutinou s vysokým obsahem alkálií. Takové nápoje neutralizují účinek léku..
 • Během laktace jsou změny v menstruačním cyklu běžné. Použití Ascorutinu k nápravě těchto poruch je však možné pouze po konzultaci s lékařem kvůli vysoké alergické aktivitě léčiva..

Pokud pacienti používají tento vitaminový komplex k normalizaci menstruačního cyklu, pak je soubor kontraindikací pro tento lék poměrně omezený. Mezi specialisty zde patří chronické závažné onemocnění ledvin, poruchy systému srážení krve, individuální nesnášenlivost léku a diabetes mellitus.

Užívání Ascorutinu se nedoporučuje těhotným ženám a malým dětem. Vzhledem k tomu, že přípravek obsahuje nejen vitamíny, ale také cukr, je u pacientů, kteří netolerují fruktózu, možná negativní reakce na tuto léčbu..

Dávkování a ceny v maloobchodě

Odborníci doporučují svým pacientům užívat askorutin 2 tablety 3-4krát denně po jídle. Délka kurzu, jak již bylo uvedeno, by neměla přesáhnout 7 dní.

Profylaktické metody léku jsou také možné ke snížení síly krvácení během menstruace. V tomto případě se doporučuje pít 1 tabletu ascorutinu denně po dobu jednoho měsíce. Je třeba poznamenat, že s takovou metodou je riziko vzniku negativních reakcí sníženo téměř dvakrát..

Cenová politika v řetězci lékáren při prodeji tohoto léku je docela pohodlná. Balení drogy se prodává od 50 do 70 rublů, v lékárnách na Ukrajině se cena příliš neliší. To je způsobeno skutečností, že výroba tohoto léčiva je již dlouho zvládnuta domácími farmaceutickými podniky..

Ženský menstruační cyklus je poměrně křehká a intimní věc a je možné do ní zasáhnout za účelem korekce pouze pod dohledem lékaře a za stálé laboratorní kontroly. Toto pravidlo je zvláště důležité pro léky, které ovlivňují systém srážení krve..

Tablety Marbiopharm Ascorutin - recenze

Ascorutin v případě porušení měsíčního cyklu a jiných ženských problémů.

Dobré odpoledne! Moje recenze bude z kategorie, pouze pro dívky. A dotkne se našeho delikátního tématu.

Ascorutin je lék jakési levné a velmi účinné vitamíny. Ascorutin bude užitečný pro všechny mladé dívky a po 45 letech by měl být užíván s opatrností.

Setkal jsem se s Askorutinem před více než 10 lety, kdy byly velké problémy s normalizací měsíčního cyklu.

Začnu příběh od začátku.

Ve věku 19 let (a před 19 lety také byli, ale všechno nebylo tak děsivé) jsem měl ženské problémy. Jakmile jsem se trochu ochladil, začala se mazanice. Nebyl žádný cyklus, žádná normální období. Podvod mohl trvat asi měsíc. Zastavený glukonát vápenatý v injekcích (pomohl, ale ne hned) a prášek aminokapronky, injekce dicinonu, tinktura vodního pepře, kopřivy a něco jiného. Do měsíce jsem to všechno využil. A problém nastal často.

Účinek byl slabý a čekání trvalo dlouho. Byl mi nabídnut ascorutin, ale odmítl jsem ho pít kvůli alergii na kyselinu askorbovou.

Dokonce nabízeli hormonální léčbu.

Musím říci, že spousta všech testů, které jsem absolvoval, byla v normálním rozmezí..

To, co mě zachránilo před hormony, bylo to, že jsem se strašně bál tloustnutí. A odmítl jsem na vlastní nebezpečí a riziko.

Nyní na iRecommendation jsem četl nepříliš příběhy o tom, jak OK způsoboval zdravotní problémy.

Jednou, když namazání bylo více než 2 měsíce a nic nepomohlo a hemoglobin klesl na 90, nám poradil vedoucí gynekologické kliniky regionální nemocnice.

Cítil můj žaludek a řekl, že jsem zdravý. Ani se nepodíval na židli. Skutečná analýza a ultrazvuk mi odebral.

A všechny nesmysly minulého lékaře, o potřebě hormonů, jsou vynalezeny. Nepotřebuji je a navíc mohou být škodlivé.

A předepsal 2 vitamíny: Aevit a Askarutin.

Které musíte vypít na kurzu. Podle určitého schématu.

Jak zastavit „mazanici!“

Když kritický moment, tj. mazanice trvá dlouho, ale menstruace nepřichází. Měli byste vypít 2 tablety dvakrát denně. Do 5-7 dnů. Pil jsem 7 dní. A pomohlo mi to.

V případě, že kurz má udržovat a normalizovat měsíční cyklus, pak pijí takto.

Někde v 9. – 10. Den cyklu začnou pít i v množství 1 tobolky 2krát denně. A tak 5 dní.

Aevit pomáhá tělu s ovulací. Musíme pít aevit před 14. dnem cyklu, kdy dojde k ovulaci.

Když menstruace nastala po dobu 3-4 dnů, začnou pít Ascorutin 1 tabletu třikrát denně. Pijte po dobu 5 dnů. To platí i pro dívky, jejichž konec cyklu je po dlouhou dobu doprovázen mazanicemi. Ty. cyklus trvá 7-8 dní (to je dlouhá doba, jak řekl lékař, norma je 4-5 dní)

Musíte tedy pít alespoň šest měsíců. A pak hledejte zdravotní důvody.

Pokud se cyklus obnovil, můžete ho přestat užívat takto.

10 let po porodu jsem tak znovu obnovil svůj cyklus.

Askorutin doporučuji všem!

Zdravý vitamin a levný.

Věnujte prosím pozornost skutečnosti, že mazání může být z různých důvodů.

Byl jsem (a je) zdravý! A vysvětlete a řekněte, co a proč 10 lékařů nemohlo.

Proto musí být proveden lékař, ultrazvukové vyšetření, nátěr a další testy!

Pokud je s vámi vše v pořádku a cyklus je přerušený, zkuste moji radu.

Ascorutin a vitamin E v gynekologii. Jak a proč užívají askorutin po těžké období

Tato droga patří do vazokonstriktoru. Obsahuje kyselinu askorbovou („C“ - vitamin) a rutosid („P“ - vitamin), které společně silně působí na stěny cév, kapiláry a příznivě působí na imunitu. Je však nutné si uvědomit, že ne všechny vitamínové přípravky jsou stejně užitečné pro různé skupiny lidí. Například askorutin by neměli užívat osoby se zvýšenou srážlivostí krve kvůli riziku vzniku krevních sraženin. Ačkoli s obecnými křečovými žilami - askorutin je zobrazen jako obecné tonikum pro stěny cév....

Popis

Hlavními aktivními složkami léčiva jsou vitamíny, které se mohou rozpustit ve vodě - rutin a kyselina askorbová. Jedna tableta obsahuje 50 mg vitaminu C a trihydrát rutosidu. Pomocnými látkami jsou cukr, bramborový škrob, mastek a stearát vápenatý.

Použití ascorutinu vám umožní dosáhnout následujících výsledků:

 • křehkost a propustnost cév klesá;
 • cévní stěny jsou posíleny;
 • edém je odstraněn;
 • zánět je odstraněn;
 • existuje antioxidační a radioprotektivní účinek;
 • proces redukce oxidace, metabolismus sacharidů je normalizován;
 • produkce steroidních hormonů se zlepšuje;
 • zvyšuje se regenerační kapacita tkání;
 • tělo lépe odolává nepříznivým vnějším faktorům a infekcím.

Lék je předepsán lékařem, průběh léčby závisí na dostupných indikacích pro použití.

Návod k použití Askorutinu

Indikace pro použití

1.
Nedostatek vitamínů C a P v těle (hypovitaminóza nebo nedostatek vitamínů).
2.
Nemoci, při kterých se zvyšuje křehkost a propustnost kapilár:

 • infekční nemoci (spála, spalničky, tyfus);
 • septická endokarditida;
 • hemoragická vaskulitida;
 • kapilární toxikóza;
 • hypertonické onemocnění;
 • krvácení do sítnice;
 • krvácení z nosu u dětí.

3.
Prevence poškození cévní stěny během léčby léky, jako jsou salicyláty a antikoagulancia.
4.
Prevence chřipky a jiných virových infekcí.

Kontraindikace

 • Individuální intolerance na askorutin (nebo vitamin C nebo vitamin P).
 • Těhotenství v prvním trimestru.
 • Děti do tří let.
 • Jmenování Ascorutinu se nedoporučuje pro diabetes mellitus, urolitiázu, dnu, tromboflebitidu se zvýšenou srážlivostí krve.

Vedlejší efekty

Ascorutin pacienti obvykle dobře snášejí, ale v některých případech (zcela zřídka) se vyskytnou nežádoucí účinky, jako jsou:
Projevy předávkování jsou příznaky, jako jsou:

 • bolest hlavy;
 • nespavost;
 • zvracení;

V případě náhodného nebo úmyslného předávkování přípravkem Ascorutin vypijte 4-5 tablet aktivního uhlí a zavolejte lékaře sanitky.

Mechanismus účinku léku

Složení léku zahrnuje kyselinu askorbovou a rutin, každá z těchto složek má individuální i komplexní účinky na tělo ženy..

Kyselina askorbová zlepšuje produkci kolagenu, má pozitivní vliv na metabolismus lipidů a pomáhá převádět kyselinu listovou na kyselinu listovou. Rutin má antioxidační účinek a také pomáhá kyselině askorbové udržovat biologickou aktivitu. Obě složky pomáhají posílit stěny i těch nejmenších cév, čímž zabraňují křehkosti a propustnosti. Tento nástroj je schopen snížit otoky, snížit bolest, odstranit křeče a neutralizovat volné radikály, což umožňuje použití Ascorutinu k boji proti virovým onemocněním.

Lék je dobře absorbován v zažívacím traktu, ale je nerovnoměrně rozptýlen v celém těle. Většina z nich je koncentrována v endokrinních žlázách, méně v mozku, ledvinách, játrech a dalších životně důležitých orgánech. Zbytky léčiva se vylučují močí a žlučí. Poločas je 10-25 hodin. Jelikož lék patří do farmakologické skupiny bioflavonoidů a stabilizátorů kapilár, je zcela přirozené, že askorutin je v předporodní klinice předepisován na těžké období.

Pokud má žena zpoždění, měl by se nejprve provést těhotenský test. Pokud je pozitivní, měla by být droga opuštěna, protože je kontraindikována v prvním trimestru těhotenství.

Místo drogy v gynekologii

U ženských chorob a různých fyziologických stavů je běžné užívání analgetik, antispasmodik a nesteroidních protizánětlivých léků, jako jsou No-Shpa, Ibuprofen, Paracytomol, Analgin. Mají však pouze dočasný symptomatický účinek. Ascorutin působí na samotný problém a pomáhá napravit následující procesy:

 1. Regenerace poškozených buněk. Podporuje imunitní systém a posiluje jej během menstruace, kdy je ženské tělo obzvláště náchylné k vnějším útokům..
 2. Antioxidační vlastnost. Jeho složky čistí tělo na buněčné úrovni od oxidovaných molekul a volných radikálů, které pak nemohou mít negativní vliv na buněčné stěny.
 3. Zabránění výskytu krevních destiček v krvi.
 4. Snížení vaskulární deformace, zvýšení bariérové ​​funkce kapilár, díky čemuž je populární při léčbě vaskulárních patologií.
 5. Snížení a někdy odstranění otoků a bolesti, které zabraňují uvolňování kapalné složky plazmy z cév do tkání v ložiscích zánětlivého procesu.
 6. Pomoc při úpravě hormonálních hladin. Odborníci prokázali účinek léku na rovnováhu estrogenů a progesteronů, díky čemuž se používá v komplexní terapii k obnovení hormonálních hladin.

Kromě užívání léků se ženy často obracejí k tradiční medicíně. Recenze na tematických fórech o infuzi kopřivy se silnou menstruací hovoří o účinnosti této byliny. Recepty na odvary naleznete v článku na odkazu.

Ascorutin a menstruace

Doporučuje se užívat tento přípravek během menstruace, aby se snížila jejich hojnost. Tento účinek zajišťuje rutinová složka, díky níž je krev silnější, to znamená zlepšuje její srážlivost. Proto byste neměli užívat tento lék, pokud je vaše menstruace špatná. Také nemůžete systematicky užívat Ascorutin k zastavení měsíčního krvácení, protože může způsobit ledvinové kameny, způsobit křeče v zažívacím systému, zvracení a deprese nervového systému.

Pokud se zřídka vyskytnou bohatá období, pak bude užívání Ascorutinu oprávněné, ale jeho dlouhodobé užívání může vést ke katastrofálním následkům. Pokud intenzivní a prodloužené kritické dny doprovázejí každý menstruační cyklus, je nutná konzultace s lékařem.

Související článek: co dělat s těžkými obdobími

Jak se Ascorutin užívá s měsíčním krvácením

Jedním z použití je pomoc při silném menstruačním krvácení. Nejdůležitější je nepřehánět to a jasně znát vaši diagnózu.!

Ascorutin se pije dvakrát až třikrát denně, po jídle, po jedné tabletě (jsou možné dvě tablety). Pokud nezanedbáte lékařskou pomoc a neděláte samoléčbu, může lékař upravit dávky a délku léčby, kterou pacient užívá ascarutin. Vše závisí na důvodech, které způsobují silnou menstruaci, diagnóze a také na testech a věku.

Zvláštní pozornost je věnována střednímu věku žen, kdy začínají s hormonálními změnami v těle. Stejnou pozornost vyžadují velmi mladí pacienti, kteří si již uvědomují problémy spojené s menstruací.

Funkce aplikace

Lék si nelze předepsat sám, měl by to provést ošetřující gynekolog s přihlédnutím k výpočtu dávky a vypracování kurzu, chorobám ženy a jejímu obecnému zdraví.

Dříve lékař provedl vyšetření a zjistil příčinu těžkých období. Může to být benigní nádor, endometrióza, hormonální nerovnováha, stejně jako onemocnění jater a problémy se srážením krve. Pokud neexistují žádné patologie, stav je považován za individuální rys těla a je předepsána podpůrná léčba. V takových případech askorutin začne pít několik týdnů před menstruací, protože má kumulativní účinek.

Zvažte, jak správně užívat Ascorutin:

 • nelze jej neustále pít;
 • musí se konat v kurzech, mezi nimiž je přestávka;
 • užijte požadovanou dávku po jídle a pijte hodně tekutin;
 • je lepší pít vodu, ale ne mléko nebo sódu;
 • pokud špinění trvá déle než týden a stalo se jasnou šarlatovou barvou, je nutné naléhavě vyhledat pomoc od lékaře;
 • askorutin lze užívat v kombinaci s jinými léky při léčbě děložního krvácení;
 • ke zlepšení hemostatické funkce můžete lék doplnit glukonátem vápenatým;
 • nemůžete kombinovat lék s alkoholem, což snižuje jeho účinnost;
 • lék se užívá po dobu 7-10 dnů, můžete začít 3-4 dny před menstruací, ale v některých metodách je předepsán 2-3 týdny před příchodem kritických dnů.

Existují následující kontraindikace užívání Ascorutinu:

 • individuální nesnášenlivost ke komponentám;
 • tendence k tvorbě krevních sraženin, tromboflebitida v anamnéze;
 • urolitiázová nemoc;
 • dna;
 • zvýšená kyselost v žaludku, gastritida, žaludeční vředy;
 • těhotenství v 1. trimestru.

Jak podporovat tělo během menstruace, s bohatou ztrátou krve?

 • je nutné pít velké množství vody (šťávy), ale bez plynů, které během fermentace zvyšují tlak na dělohu;
 • je bezpodmínečně nutné odpočívat, ležet ve vodorovné poloze, sportovat, nenosit závaží;
 • nemůžete se koupat (včetně bezprostředně po menstruaci), zejména horkých, nejlepší hygienou během menstruace je sprcha;
 • nemůžete užívat alkohol a také není vhodné pít kávu, protože kofein s alkoholem negativně ovlivňuje stěny cév
 • můžete aplikovat chlad v dolní části břicha, ale na krátkou dobu, aby nedošlo k chladu;
 • doplňte svou stravu železem, v tuto chvíli se z těla zejména ztrácí;
 • pamatujte: včasný odpočinek a správná výživa je klíčem k dobrému zdraví během menstruačních potíží;
 • nezanedbávejte lékařskou pomoc - jedná se o kvalifikované a kompetentní řešení vašich problémů!

Nežádoucí účinky askorutinu

Dlouhodobé užívání askorutinu může vyvolat bolesti hlavy, zvýšenou únavu, problémy se spánkem a nadměrnou excitabilitu centrálního nervového systému.

Dlouhodobé užívání velkých dávek léku způsobuje tvorbu urátových a oxalátových kamenů v ledvinách a močových cestách. Může se také vyvinout trombocytóza, hyperprothrombia, hemolytická anémie u lidí s nedostatkem dehydrogeneze glukóza-6-fosfátu a další problémy s oběhovým systémem..

Hypervitaminóza C může vyvolat výskyt trofických vředů, narušit syntézu glykogenu, zadržovat tekutinu a sodík v těle a narušit výměnu zinku a mědi. Zvýšené dávky askorutinu mohou způsobit myokardiální dystrofii, arteriální hypertenzi a mikroangiopatii..

Z gastrointestinálního traktu se mohou objevit pálení žáhy, křeče v žaludku, nevolnost, zvracení a průjem. Imunitní systém reaguje na nadměrné dávkování kopřivkou, kožními vyrážkami, svěděním, Quinckeho edémem a dalšími alergickými reakcemi..

Kontraindikace užívání askorutinu

Před zahájením kurzu byste měli zjistit, zda má pacient kontraindikace. I když byl lék předepsán lékařem, musíte si přečíst pokyny sami. Máte-li jakékoli dotazy, můžete se poradit s lékařem.

Vitamíny jsou kontraindikovány v těchto případech:

 • individuální citlivost a nesnášenlivost ke komponentám;
 • tromboflebitida v minulosti, tendence k trombóze (určená stavem systému srážení krve);
 • ledvinové a močové kameny, dna;
 • žaludeční vřed, gastritida s vysokou kyselostí;
 • první trimestr těhotenství.

Analogy

Analogy Ascorutinu obsahují stejné účinné látky, ale může je vyrábět jiný výrobce v jiné formě a ve změněném poměru:

 • Askorutin-UBF (Uralbiopharm, RF), Askorutin D (Rosfarm, RF);
 • Profylaktin C. Obsahuje 25 mg rutinu a 100 mg kyseliny askorbové;
 • Gel Troxevasin;
 • Kapsle Pantovigar;
 • Tablety Venaton;
 • kapsle a šumivé tablety přípravku Pregnavit atd..

Pokud v nejbližších lékárnách není askorutin, nemusíte si sami vybírat analog, měli byste si při příští návštěvě lékaře vyjasnit náhražky léku..

Související článek: pilulky na zastavení menstruace

Ascorutin k posílení krevních cév

Za účelem posílení cévní stěny, zvýšení její pružnosti a snížení propustnosti je Ascorutin v kombinaci s jinými léky předepsán především pro kapillarotoxikózu a hemoragickou vaskulitidu (u těchto onemocnění jsou postiženy stěny malých cév). Je nemožné léčit tyto nemoci samotným Ascorutinem. Léčba, včetně dávkování léku, je předepsána lékařem.
Vaskulární posilovací účinek Ascorutinu se používá při komplexní léčbě všech nemocí uvedených v indikacích k užívání léku.

Léky ke snížení krvácení během menstruace

V současné době jsou hormony nejčastěji předepisovány lékaři ke snížení cyklického krvácení. Tyto prostředky nejen normalizují množství menstruačního toku, ale také obnovují funkci reprodukčních orgánů, eliminují hormonální výkyvy. K normalizaci cyklu je nutné získat prostředky dlouhodobě.

Hojná menstruace může být indikací pro použití dicinonu. Lék se injektuje nebo užívá ve formě tablet. Po injekci krvácení klesá po 3 hodinách. Tento léčivý přípravek neinhibuje funkci hematopoetického systému, nezpůsobuje zvýšenou srážlivost krve.

Časově ověřeným lékem na těžké období je glukonát vápenatý. Jeho použití ovlivňuje srážení krve, snižuje vaskulární propustnost. Použití léku ve formě tablet postupně a jemně zkracuje dobu menstruace, injekce do žíly nejen zvyšují srážlivost krve, ale také zvyšují kontrakce dělohy. Indikace pro použití glukonátu - zánětlivá onemocnění.

Vodní pepř - alkoholová tinktura vyrobená z tohoto rostlinného materiálu lze zakoupit v lékárně. Doporučeno pro použití v případě těžké ztráty krve: působí tak, jak se hromadí, během 2-3 dnů. Je nutné brát od prvního dne cyklu.

Dnes je jedním z nejúčinnějších léků na zastavení difúzního děložního krvácení tranexam, který se na rozdíl od silnějších léků prodává bez lékařského předpisu. Může být použit jako sanitka pro spontánní krvácení. Krvácení během menstruace se normalizuje systematickým podáváním tohoto inhibitoru fibrinolýzy. Vedlejší účinky při pravidelném užívání léku jsou mírně vyjádřeny.

Dalším osvědčeným prostředkem, který je v mnoha případech předepsán ke krvácení, je askorutin.

Ascorutin

Ascorutin posiluje krevní cévy během menstruace, snižuje ztráty krve. Na rozdíl od jiných léků to lze brát jako preventivní opatření..

Ascorutin snižuje křehkost kapilár a jejich propustnost, podporuje regeneraci tkání a zvyšuje imunitní stav těla, zvyšuje odolnost proti zavádění patogenů. Obecný stav se zlepšuje, protože lék má antioxidační vlastnosti, snižuje účinek volných radikálů, které patologicky ovlivňují metabolické procesy.

Indikace pro použití askorutinu během menstruace jsou systematické děložní krvácení, ale lék se nepoužívá jako hlavní lék.

Následující režim je považován za nejúčinnější - preventivně je předepsán askorutin a glukonát vápenatý. S bohatou menstruací by měly být léky užívány před menstruací za 2-3 týdny..

Ascorutin nezpůsobuje zpoždění menstruace, pouze zkracuje trvání menstruačního cyklu.

Jak užívat Ascorutin na menstruaci? Doporučuje se začít užívat drogu již 3-4 dny před nástupem krvácení.

Třikrát denně po jídle vypijte 1-2 tablety s velkým množstvím vody.

Ascorutin má příznivý účinek na menstruaci, ale jeho použití má dostatek kontraindikací.

Patří mezi ně následující podmínky:

 • individuální nesnášenlivost;
 • křečové žíly, zejména s komplikacemi - trombóza a tromboflebitida;
 • onemocnění ledvin, konkrétně urolitiáza;
 • artritida a artróza;
 • vředy žaludku a dvanáctníku;
 • cukrovka.

Předpokládá se, že symptomatické užívání drogy je absolutně bezpečné, ale tělo může mít individuální reakci na drogu.

Dlouhodobé užívání askorutinu může vyvolat depresi centrálního nervového systému a zvýšení krevního tlaku.

Informace o drogách užívaných během menstruace

Při užívání drog u žen vyvstává mnoho otázek ohledně jejich vlivu zejména na menstruaci a na tělo jako celek..

Například ženy chtějí vědět, zda askorutin může prodloužit menstruaci? Jedná se o atypickou reakci na užívání léku, ale v ojedinělých případech je možné, že pro daný organismus je jednou ze složek léčiva - kyselina askorbová nebo vitamin P - rutin - alergen.

Jaké vedlejší účinky způsobují léky, které zastavují nebo snižují krvácení? Každý lék má své vlastní vedlejší účinky a kontraindikace pro použití a na „všechny“ léky není možné odpovědět. Ale u většiny léků je nejčastějším vedlejším účinkem rozrušení střev..

I když byl lék předepsán lékařem, je nutné si před použitím drogy přečíst pokyny.

Pokud potřebujete zpoždění několik dní, jaké léky mohou posunout měsíční cyklus? Tento problém lze vyřešit pouze hormonálními léky, které se užívají podle zvláštního schématu, bez přestávky na měsíční cyklus. O možnosti aplikace a nezbytném schématu použití je nutné se poradit s lékařem..

Jaké léky se užívají během menstruace jako léky proti bolesti? Seznam prostředků takové akce je poměrně rozsáhlý. Může zahrnovat nesteroidní protizánětlivé léky, analgetika a antispazmodika.

Nejoblíbenější jsou:

 • piroxikam;
 • ibuprofen;
 • paracetamol;
 • indomethacin;
 • papaverin;
 • no-shpa;
 • ketoprofen;
 • buscopan;
 • drotaverin;
 • analgin.

Seznam nezahrnuje citramon, který se docela aktivně používá při bolestech hlavy. Proč?

Složení citramonu je úžasné: kyselina acetylsalicylová, kofein, paracetamol - tyto léky zastavují bolestivost a... rozšiřují cévy, zvyšují tlak a ředění krve. Během menstruace to způsobí zvýšenou ztrátu krve..

Můžete si vzít citramon s askorutinem během menstruace, abyste zastavili jeho nebezpečné vlastnosti, ale proč? Léky, které zmírňují bolest během menstruace, jsou nabízeny v široké škále. Vždy můžete najít vhodnější lék s minimální „sadou“ nežádoucích vedlejších účinků.

Ascorutin je lék jakési levné a velmi účinné vitamíny. Ascorutin bude užitečný pro všechny mladé dívky a po 45 letech by měl být užíván s opatrností.

Setkal jsem se s Askorutinem před více než 10 lety, kdy byly velké problémy s normalizací měsíčního cyklu.

Začnu příběh od začátku.

Ve věku 19 let (a před 19 lety také byli, ale všechno nebylo tak děsivé) jsem měl jako žena problémy. Jakmile jsem se trochu ochladil, začala se mazanice. Nebyl žádný cyklus, žádná normální období. Podvod mohl trvat asi měsíc. Zastavený glukonát vápenatý v injekcích (pomohl, ale ne hned) a prášek aminokapronky, injekce dicinonu, tinktura vodního pepře, kopřivy a něco jiného. Do měsíce jsem to všechno využil. A problém nastal často.

Účinek byl slabý a čekání trvalo dlouho. Byl mi nabídnut ascorutin, ale odmítl jsem ho pít kvůli alergii na kyselinu askorbovou.

Dokonce nabízeli hormonální léčbu.

Musím říci, že spousta všech testů, které jsem absolvoval, byla v normálním rozmezí..

To, co mě zachránilo před hormony, bylo to, že jsem se strašně bál tloustnutí. A odmítl jsem na vlastní nebezpečí a riziko.

Jednou, když namazání bylo více než 2 měsíce a nic nepomohlo a hemoglobin klesl na 90, nám poradil vedoucí gynekologické kliniky regionální nemocnice.

Cítil můj žaludek a řekl, že jsem zdravý. Ani se nepodíval na židli. Skutečná analýza a ultrazvuk mi odebral.

A všechny nesmysly minulého lékaře, o potřebě hormonů, jsou vynalezeny. Nepotřebuji je a navíc mohou být škodlivé.

A předepsal 2 vitamíny: Aevit a Askarutin.

Které musíte vypít na kurzu. Podle určitého schématu.

Jak zastavit „mazání!“

Když kritický moment, tj. mazanice trvá dlouho, ale menstruace nepřichází. Měli byste vypít 2 tablety dvakrát denně. Do 5-7 dnů. Pil jsem 7 dní. A pomohlo mi to.

V případě, že kurz má udržovat a normalizovat měsíční cyklus, pak pijí takto.

Někde v 9. – 10. Den cyklu začnou pít i v množství 1 tobolky 2krát denně

Aevit pomáhá tělu s ovulací

. Musíme pít aevit před 14. dnem cyklu, kdy dojde k ovulaci.

Když menstruace přišla na 3-4 dny, začnou pít Ascorutin 1 tabletu 3x denně.

Pijte po dobu 5 dnů. To platí i pro dívky, jejichž konec cyklu je po dlouhou dobu doprovázen mazanicemi. Ty. cyklus trvá 7-8 dní (to je dlouhá doba, jak řekl lékař, norma je 4-5 dní)

Musíte tedy pít alespoň šest měsíců. A pak hledejte zdravotní důvody.

Pokud se cyklus obnovil, můžete ho přestat užívat takto.

10 let po porodu jsem tak znovu obnovil svůj cyklus.

Askorutin doporučuji všem!

Zdravý vitamin a levný.

Věnujte prosím pozornost skutečnosti, že mazání může být z různých důvodů.

Byl jsem (a je) zdravý! A vysvětlete a řekněte, co a proč 10 lékařů nemohlo.

Proto musí být proveden lékař, ultrazvukové vyšetření, nátěr a další testy!

Pokud je s vámi vše v pořádku a cyklus je přerušený, zkuste moji radu.

Mnoho žen trpí příliš dlouho nebo to způsobuje zdravotní potíže a život. K vyřešení tohoto problému jsou lékaři často předepisováni k užívání ascorutinu s menstruací..

Využití askorutinu v gynekologii

Hlavními složkami léku jsou kyselina askorbová (lépe známá jako vitamin C) a rutin (vitamin P). Přítomností těchto složek získala droga své jméno.

Účinkem askorutinu je snížit propustnost a křehkost kapilár a posílit stěny cév. Lék také podporuje regeneraci tkání a zvyšuje ochranné funkce těla před vlivy prostředí a infekcemi..

Při užívání léku po dobu 3-4 týdnů za sebou se obecný stav ženy významně zlepší, protože askorutin snižuje účinek volných radikálů vytvářených během metabolismu. To platí zejména pro ženy s hormonálními poruchami, u nichž se tvoří nadměrné množství volných radikálů, což nepříznivě ovlivňuje práci vnitřních orgánů..

Díky antioxidačním vlastnostem léčiva se významně zlepšuje celková pohoda ženy během premenopauzy. Z výše uvedeného vyplývá, že askorutin je indikován u onemocnění, která jsou doprovázena zvýšenou vaskulární permeabilitou, stejně jako u kapilárních lézí. Během menstruace je askorutin indikován v případech, kdy je nutné zkrátit jejich trvání. Lék obecně snižuje krvácení o 2-3 dny. Při těžkých obdobích může askorutin snížit ztrátu krve bez ovlivnění celkového zdraví.

V některých případech je askorutin předepsán pro děložní krvácení jako součást symptomatické léčby. U děložního krvácení nezjištěné povahy se však doporučuje používat účinnější hemostatická činidla, například dicinon. Jakékoli děložní krvácení vyžaduje lékařskou pomoc.

Ve většině případů je askorutin pacienty příznivě tolerován, protože má dobrou absorpci v zažívacím traktu a jeho přebytek a metabolické produkty jsou zcela vylučovány močí.

Způsob užívání askorutinu během menstruace

Podle pokynů se askorutin musí užívat po jídle a zapít velkým množstvím vody. Nedoporučuje se pít tablety ascorutinu s minerální vodou, protože to snižuje vstřebávání vitaminu C..

Denní dávka léku je 1-2 tablety 2-3krát denně. Lék můžete začít užívat 2-3 dny před nástupem menstruace a pokračovat dalších 7-10 dní. Dávkovací režim a dobu trvání lze zvýšit podle doporučení jednotlivých lékařů.

Kontraindikace askorutinu

Nesystematické užívání drogy je téměř zcela bezpečné pro zdraví. Před použitím byste si však měli pečlivě přečíst kontraindikace, které zahrnují:

Nadměrné dlouhodobé užívání askorutinu může mít vedlejší účinky ve formě zvýšeného krevního tlaku, tvorby ledvinových kamenů a potlačení centrálního nervového systému. V některých případech jsou možné alergické reakce, které se zastaví po ukončení léčby.

Dlouhodobá praxe užívání drogy ukazuje, že askorutin má skutečně deklarované vlastnosti a je schopen pomoci ženám „zvládnout“ dlouhá nebo těžká období. Droga může významně "ulehčit" život žen během služebních cest, výletů k moři i ve zvláštní dny. Hlavní věcí není ignorovat indikace a kontraindikace drogy..

Mnoho žen se obává těžkých a dlouhodobých období. Existují gynekologické patologie, při nichž cyklus selhává ve směru jeho prodloužení, ale v některých situacích je to individuální fyziologický rys. Prodloužená menstruace je morálně vyčerpávající, zásoby železa jsou vyčerpány, žena cítí poruchu. Naštěstí existují způsoby, jak podpořit tělo během fyziologické ztráty krve a snížit ji. Za tímto účelem lékaři doporučují užívat askorutin s menstruací.

Ascorutin je kombinace kyseliny askorbové nebo vitaminu C a rutosidu (vitamin P). Společně obnovují nedostatek vitamínů, poskytují antioxidační ochranu, posilují stěny kapilár, zabraňují jejich křehkosti a zvyšují propustnost.

Lék zvyšuje obranyschopnost těla, zvyšuje odolnost proti infekci, pomáhá regeneraci tkání.

V gynekologii se pozitivní účinky askorutinu projevují zkrácením období krvácení během menstruace, snížením jeho intenzity posílením kapilár. Po odmítnutí endometria začíná jeho zotavení rychleji a riziko vzniku infekce dělohy klesá. více než 7 dní. Někdy je však doba menstruace normální a ztrácí se hodně krve. Tuto podmínku je třeba opravit. Snížení ztráty krve má příznivý vliv na pohodu ženy. Údržba zásob železa nezpůsobuje anémii a celkový stav se zlepšuje. Po menstruaci se žena rychle vrací ke svému obvyklému životnímu stylu..

Související a doporučené otázky43 odpovědíProhledávání stránekCo když mám podobnou, ale jinou otázku?Pokud jste mezi odpověďmi na tuto otázku nenašli informace, které potřebujete, nebo pokud se váš problém mírně liší od předloženého problému, zkuste položit další otázku lékaři na stejné stránce, pokud souvisí s hlavní otázkou.