Brutální chuť k jídlu v kritických dnech: bojovat nebo rezignovat

Která žena nezná ten pocit, když v předvečer kritických dnů chcete jíst pořád? A nejen jedna věc, ale všechno. Teď opravdu chci něco sladkého a za půl hodiny - nakládanou okurku. Proč je tak hladový před menstruací? Jak zkrotit chuť k jídlu? A jak se vypořádat s účinky přejídání?

Měsíční cyklus v ženském těle

Během období menstruačního cyklu dochází v ženském těle k neustálým hormonálním změnám. Jsou to ony - hormony -, které regulují schopnost rodit a rodit děti..

Relativně vzato, půl měsíce ženy pociťují příval síly a energie. Zdá se jim, že jsou schopni pohybovat horami! V dnešní době se ženám daří skvěle a vypadají skvěle. To je to, co příroda zamýšlela. Hormon estrogen (estradiol) zuří v krvi a zdá se, že život je dobrý. To bylo v této době, kdy ženy snadno začaly hubnout a klidně pociťovaly omezení jídla a fyzickou aktivitu..

Avšak začíná druhá fáze menstruačního cyklu a hladina hormonu estrogenu klesá. Do arény vstupuje progesteron „těhotenský hormon“. Je to on, kdo připravuje ženské tělo na plodení potomků. Tělo zatím neví, zda přijde těhotenství, ale připravuje se na setkání s plně ozbrojenou.

Zvýšená chuť k jídlu před menstruací

Lékaři tvrdí, že téměř každá žena chce týden před menstruací jíst více než obvykle. Další věc je, že ne všechny mladé dámy tomu podléhají. Zde jsou nejčastěji ovlivňovány psychologický faktor a faktor sebekázně. Pokud žena žije šťastný život a nic jí nevadí, je pro ni mnohem snazší vypořádat se s projevy premenstruačního syndromu..

Ale zpět k ženám, které jsou připraveny sníst tunu čokolády a všechno ostatní před menstruací..

Ženy popisují svůj stav následovně:

- po celou dobu, kdy chcete jíst (některé sladké, některé sledě, jiné - vše dohromady)

- obličej často bobtná

To se děje pod vlivem hormonu progesteronu. A nejčastěji se jeden drží druhého a zhoršuje stav. Například podlehnete nutkání jíst sladkosti a jíst je. Hladina cukru v krvi, v této době tak nestabilní, začíná skákat ještě více. Chuť k jídlu se ještě zvyšuje. Jíte, pijete, znovu jíte a cítíte se stále horší, protože se zapíná psychologický faktor - víte, že jíte více, než potřebujete, a bojíte se zlepšit. A pak, jak by to mělo štěstí, je žaludek oteklý, dochází k zácpě a váhy ukazují neuspokojivá čísla.

Proč chcete sladkosti nebo buchty před menstruací??

Je to všechno o stejném progesteronu. Pro kvalitní práci potřebuje vysokou hladinu glukózy v krvi, a proto touhu jíst sacharidy. Sladkosti, chléb a různé pečivo jsou koneckonců sacharidy! Jednoduché sacharidy, které okamžitě zvyšují hladinu glukózy v krvi, ale mají mnoho dalších nepříjemných důsledků.

Jak zvládnout zvýšenou chuť k jídlu před menstruací?

Pijte vitamíny

Pokud neužíváte žádné multivitaminové komplexy, pak vám gynekologové doporučují, abyste začali užívat přípravky obsahující hořčík nebo vápník alespoň 10 dní před začátkem menstruace. A je lepší pít multivitaminové komplexy, které zahrnují hořčík, vitamíny B6, B12, D a další. Nepřestávejte pít vitamíny, jakmile vás PMS pustí. Vitamíny jsou vážná věc a měly by se pít v komplexech.

Zkuste také jíst zeleninu a ovoce. Vlákno a fruktóza v nich mohou pomoci vyrovnat se s čokoládovými chutí.

Vložte do své stravy komplexní sacharidy

Pokud víte, že vás brzy zaplaví chuť na obžerství, přidejte do svého jídelníčku složitější sacharidy. Jedná se o všechny druhy obilovin, těstoviny z tvrdé pšenice, celozrnné lupínky. A nebojte se, že vám bude lépe. Zaměřením na komplexní sacharidy se ušetříte před přejídáním cukrovinek a rohlíků. A z nich roste nadváha..

Gynekologičtí vědci zjistili, že ženy, které do své stravy zahrnovaly komplexní sacharidy, snížily PMS o 50%.

Mastné ryby, tvaroh a další jídla v předvečer menstruace

Kromě komplexních sacharidů byste měli jíst více tučných ryb. Pamatujte, že je bohatý na omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, které jsou pro ženské tělo tak nezbytné. Můžete si také vzít lněný olej nebo semínka samotná. Pokud jde o mléčné výrobky, jsou zdrojem vápníku. Obecně platí, že pokud si v první fázi menstruačního cyklu můžete dovolit gastronomické odchylky, včetně kávy a alkoholu, pak by týden před menstruací měla být vaše strava co nejvíce vyvážená. Kofeinu a alkoholu se nejlépe vyhýbejte. Zachovávají tekutinu v těle, a tak se pod vlivem progesteronu s ním příliš aktivně nerozdělí.

Proč před menstruací ztuhnou

Většina žen si všimne, že v předvečer menstruace se váha zvyšuje o 2-5 kg. Buďte si jisti, že to není tělesný tuk, ale tekutina a ucpaná střeva. V předvečer menstruace se tělo zdráhá rozdělit tekutinu a často se zaznamenává nadýmání a zácpa. A v důsledku toho pocit nadýmání, otoků a nadváhy. Jakmile začne menstruace, tělo se zbaví zbytečných věcí a váha se vrátí k normálu.

Jen nepředpokládejte, že snížením příjmu tekutin se můžete vyhnout přírůstku hmotnosti. Naopak bude pro tělo obtížnější hubnout zbytečně. Dnes se rozhodněte pro bylinné čaje místo černého a dokonce zeleného.

Samozřejmě, pokud jste užili čokoládu a rohlíky, vaše váha se nemusí vrátit k normálu. Nepanikařte! Pamatujete si, že v první fázi menstruačního cyklu mohou ženy dělat všechno? To znamená, že můžete také „odhodit“ čokoládu a chléb. Rostlinná vláknina a mírný příjem bílkovin a sacharidů vám s tím pomohou..

A poslední

S nástupem menstruace zmizí všechny projevy premenstruačního syndromu! Takže musíte bojovat se svou chutí po sladkostech!

Pozornost. Pokud se před menstruací a v prvních dnech kritických dnů cítíte velmi špatně: nevolnost, zvracení, apatie, bolesti hlavy a problémy s krevním tlakem, arytmie atd., Měli byste se poradit s lékařem. Váš estrogen a progesteron mohou být mimo rozsah a je třeba je upravit pomocí léků. Hodně štěstí! být zdravý!

Autorka článku: Alexandra Petrovicheva (psychologka v oblasti výživy). Pomáhám lidem získat harmonii, učit, jak správně jíst, zbavit se závislosti na sladkostech, přejídání a psychické závislosti na jídle.

Zvýšená chuť k jídlu před menstruací

Veškerý obsah iLive je kontrolován lékařskými odborníky, aby byl zajištěn jeho přesnost a věčnost.

Máme přísné pokyny pro výběr informačních zdrojů a odkazujeme pouze na renomované webové stránky, akademické výzkumné instituce a pokud možno ověřený lékařský výzkum. Upozorňujeme, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou interaktivní odkazy na tyto studie.

Pokud se domníváte, že některý z našich obsahů je nepřesný, zastaralý nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte Ctrl + Enter.

Přítomnost nebo nepřítomnost chuti k jídlu je pro fyziologii člověka přirozeným jevem. Ale mnoho spravedlivých pohlaví zná pocit neustálého hladu, který je předstihne asi jednou za měsíc. A nemusíte se dívat do kalendáře, abyste pochopili, že se blíží „kritické dny“. Je to normou nebo ne, proč se objevuje zvýšená chuť k jídlu před menstruací? Níže a níže se pokusíme analyzovat a zdůraznit tyto a další otázky..

Kód ICD-10

Příčiny zvýšené chuti k jídlu před menstruací

Abychom pochopili zdroj manifestace takové zdánlivě neobvyklé symptomatologie, měli bychom pochopit fyziologii tohoto procesu. A jak lékaři zjistili, důvody zvýšené chuti k jídlu před menstruací spočívají v cyklickém vzestupu a pádu hormonálního pozadí ženy, které u každé ženy jednotlivě pokrývá 28 až 32 dní. Jsou to tyto změny, které u ženy v určité fázi cyklu provokují změnu blahobytu.

Aby bylo jasnější, pojďme se trochu zabývat rysy ženské fyziologie. Podle tohoto kritéria je menstruační cyklus ženy rozdělen lékařem na dvě poloviny, které jsou časově prakticky totožné. První polovina se liší tím, že dochází ke změnám v hormonálním pozadí způsobeným významným zvýšením ukazatelů estrogenových hormonů, které zahrnují estrony, estrioly, estradioly. Na tomto pozadí je pozorováno zrání vajíčka, které je normálně připraveno k oplodnění uprostřed cyklu. Obraz státu je pozitivní: žena se cítí skvěle, je plná síly a optimismu a má vysokou pracovní kapacitu. Během tohoto období žena nemá prakticky žádné stížnosti..

Uprostřed cyklu s maximálním množstvím estrogenu probíhá proces ovulace, který spočívá ve skutečnosti, že zralé vajíčko opouští vaječník a ponechává vejcovody, kde „čeká“ na své oplodnění.

Jakmile nastane takový okamžik, potřeba takového množství estrogenu zmizí a jeho koncentrace začne postupně klesat. Zatímco hormon progesteron se naopak začíná intenzivně produkovat. Tento hormon je zodpovědný za přípravu ženského těla na možné těhotenství. A poté, co došlo k početí, je to on, kdo musí zajistit, aby embryo zaujalo své místo v děloze bez narušení. Rozhodně může narušení hladiny progesteronu u ženy vyvolat vývoj mimoděložního těhotenství..

Je to zvýšení koncentrace progesteronu v těle, které velmi často způsobuje určité odchylky, které jsou vyjádřeny zhoršením blahobytu ženy, a aby nějakým způsobem kompenzovalo vzniklé nepohodlí, tělo „chce“ získat pozitivní emoce, které se často projevují v potřebě neustále něco žvýkat.

Je třeba se podrobněji zabývat mechanismem vztahu mezi zvýšením hladiny progesteronu a zvýšenou chutí k jídlu. Existuje několik verzí vysvětlujících tento jev a každá z nich má základ pro existenci.

Některé ženy vysvětlují zvýšení chuti k jídlu v předmenstruačním období tím, že estrogeny, způsobem, který dosud není vědecky znám, ovlivňují produkci „hormonu štěstí“ - serotoninu. Proto se žena v první polovině menstruačního cyklu cítí skvěle. A jak hladina estrogenu začíná klesat, produkce serotoninu klesá, to znamená, že tělo přestává mít dostatek tohoto „štěstí“. To je popud, který se ženy snaží najít v něčem jiném, například v čokoládové tyčince nebo lahodném kuřecím masu s křupavou kůrkou...

Toto vysvětlení je však příliš přehnané, protože hormony nejsou jediným zdrojem stimulujícím syntézu serotoninu. Kromě toho je zvýšená chuť k jídlu před menstruací vyjádřena nejen v potřebě ženy mít více sladkostí, touha jíst je vyjádřena právě ve zvýšení spotřeby množství jídla, ať už jde o pekařské výrobky, pokrmy z masa nebo ryb, cukrářské výrobky atd. Chuť se rozšiřuje doslova na všechno. A to vše nelze vysvětlit samotným nedostatkem serotoninu..

Existuje další verze toho, co se děje. Někteří vědci se domnívají, že vysvětlení tohoto jevu spočívá v rovině změn v intenzitě metabolických procesů, které se údajně aktivují bezprostředně před nástupem menstruace. Aktivnější průběh metabolismu vyžaduje další náklady na energii. A kde může tělo získat více energie, pokud ne z jídla. Je vybudován přirozený řetězec: větší potřeba uvolňování energie - větší potřeba jejího zdroje, tj. Výživy - ženě se zvyšuje chuť k jídlu a vyžaduje, aby mu tento zdroj poskytovala.

Zároveň, jak je uvedeno výše, metabolismus probíhá aktivněji v první polovině cyklu na pozadí zvýšení a dosažení maximálních hladin estrogenu. Když dojde ke zlomenině, množství estrogenu postupně klesá, zatímco koncentrace progesteronu stoupá. Taková změna fyziologického obrazu naopak vede k inhibici metabolických procesů..

Další, nejneuvěřitelnější výrok, je podobný „babiččím příběhům“, které se ženské tělo před „očištěním“ - v podobě menstruace - snaží předběžně zásobit živinami, vitamíny a minerály, které bude tolik potřebovat při doplňování ztracených objemů krve a obnově odmítnutá děložní sliznice.

Ale všechna tato tvrzení nemají skutečný biofyziologický základ. Koneckonců, jaké jsou důvody pro zvýšení chuti k jídlu?

Ukázalo se, že jde o to, že tělo ženy, poté, co vajíčko dosáhne stavu připravenosti k oplodnění, se každý menstruační cyklus připravuje na možné pojetí a splnění povinnosti ženy, která jí byla přidělena přírodou.

Během tohoto období je pod vlivem určité kombinace nezbytných hormonů pozorována aktivace některých oblastí a systémů mozku: hypotalamus, retikulární formace, limbický systém. Nervové receptory a centrum hladu jsou podrážděné, což vysílá impuls (příkaz) do žaludku pro zvýšenou produkci sekrečního enzymu. Dochází k dalším, méně nápadným, ale neméně významným změnám, které dosud nebyly plně studovány a pochopeny lidmi..

Shrneme-li výše uvedené, můžeme dojít k závěru, že dnes lékaři nemohou specifikovat důvody, které způsobují u ženy pocit hladu v předmenstruačním období. To znamená, že neexistují žádné objektivní zdroje, které by způsobily hlad. Tento faktor lze částečně vysvětlit složitými komplexními změnami, ke kterým dochází v ženském těle. Ne zcela pochopené mezikontaktní a tansformativní procesy ovlivňující různé hormony, které působením na určitá centra mozku způsobují změny v činnosti centrálního nervového systému, gastrointestinálního traktu a dalších systémů a orgánů našeho těla.

Zde lze také přidat emoční faktor. Žena ve druhé polovině menstruačního cyklu se stává méně emočně stabilnější. Podrážděnost a zhoršení její pohody se také mohou stát důvodem, který ženu provokuje potěšit se alespoň něčím chutným.

Proto nebude možné tento faktor tak významně ovlivnit. Ale nenechte se rozrušit, mírné zvýšení tělesné hmotnosti během tohoto období je normou, která stejně snadno zmizí v příštích několika dnech, po nástupu menstruace.

Je třeba také poznamenat, že ne všechny ženy v reprodukčním věku jsou ovlivněny zvýšenou chutí k jídlu. Řada z nich nepociťuje vůbec žádné změny, když se najdou i takoví, kteří naopak v současné době o jídlo ztrácejí zájem. Zvýšení chuti k jídlu je proto spíše individuálním rysem ženského těla..

Jaké starosti?

Na koho se obrátit?

Jak zvládnout zvýšenou chuť k jídlu před menstruací?

Ženy, které se potýkají s problémem uvažovaným v tomto článku, zvláště pokud sledují jejich formy, se zajímají o otázku, jak zvládnout zvýšenou chuť k jídlu před menstruací? Jak nepoškodit vaši postavu.

Bylo zjištěno, že ženy jsou přesto přitahovány hlavně k sacharidovým potravinám, protože právě ona přispívá k produkci serotoninu, což je enzym, který zajišťuje dobrou náladu. Pokud to však organismus vyžaduje, potřebuje to. Musíte jen porozumět některým pravidlům, která je třeba dodržovat, abyste nepřibrali kilá navíc a nezkazili postavu.

 • Se zvýšenou chutí k jídlu před menstruací můžete do svého jídelníčku přidat cereální cereálie. Jsou energeticky prostorní, ale nebudou se „usadit“ po stranách ženy.
 • Je vhodné konzumovat pekárenské výrobky z tvrdé pšenice (tmavý chléb).
 • Zvýšení objemu ovoce a syrové zeleniny je přijatelné.
 • Můžete si dovolit těstoviny z tvrdé pšenice.
 • Pojďme jíst rýži, nejlépe neleštěnou. Ale neměli byste být naštvaní, pokud se vám to nepodařilo koupit, je docela možné udělat s tím, který leží na regálech jakéhokoli obchodu..
 • Přijatelné je malé množství brambor, nejlépe pečené nebo vařené.
 • Pozitivní účinek mají také různé bylinné čaje. Správný výběr poplatků pomáhá účinně snižovat návaly hladu. Zde je třeba zvlášť poznamenat odvar z jejich šípků nebo květů pampelišky.
 • Nenechte se unést pečivem a pečivem, zejména čerstvým, pokud není touha proměnit se v lívance.
 • Vylučte sycené, zejména sladké nápoje.
 • Omezte příjem soli.
 • Minimalizujte potraviny s vysokým obsahem tuku.
 • Bylo prokázáno, že kofein má negativní vliv na ženské tělo během sledovaného období. Na základě toho je v předmenstruačním období nutné snížit spotřebu potravin, které se vyznačují vysokým obsahem: silný černý čaj a káva.
 • Nenechte se unést velkým příjmem bílkovinných potravin. Omezte množství masa a ryb přidaných do stravy a vajec.
 • Zvyšte chuť k jídlu a silné alkoholické nápoje, zejména proto, že jsou klasifikovány jako vysoce kalorický produkt.

Implementace těchto jednoduchých doporučení vám umožní nezůstat hladová a ochrání vaši postavu před přibíráním kil.

Zastavení hladových útoků má také psychologický aspekt. Žena by se měla naučit přesouvat svou pozornost do jiné oblasti života. Například stojí za to udělat oblíbenou a zajímavou činnost, pak můžete jednoduše zapomenout na hlad. Koneckonců se věří, že hlavním důvodem zvýšené chuti k jídlu před menstruací je nedostatek pozitivních emocí, které je žena schopna kompenzovat různými způsoby. To znamená, že byste měli zvýšit množství pozitivních emocí a hlad sám odezní. Toto jednoduché doporučení je možná nejúčinnější metodou řešení tohoto problému..

Nejnovější výsledky sledování užívání hormonální antikoncepce nám umožňují hovořit o účinném odstranění příznaků premenstruačního syndromu, to platí i pro záchvaty hladu, které žena začíná častěji pociťovat v předvečer menstruace. Užívání léků této farmakologické skupiny umožňuje poněkud stabilizovat rovnováhu hormonů, což vždy potlačuje patologické příznaky, které přinášejí ženě nepohodlí. Výsledkem je, že se žena cítí mnohem lépe..

Obecně však bylo zjištěno, že počet gramů, které tělo získá v době, která nás zajímá, ve zdravém těle, nevede ke skutečnému zvýšení tělesné hmotnosti ženy, protože po nástupu menstruace nadváha velmi rychle sama zmizí. K tomu stačí pár dní..

Ale neměli byste se ani nechat unést, ujistěte se, že vše projde a můžete jíst, co chcete. Pokud se touha po jídle blíží známkám bulimie, lze to srovnávat s patologií. Toto je již duševní porucha spojená s konzumací jídla, charakterizovaná spontánním zvýšením chuti k jídlu, která začíná jako paroxysmální křeče nesnesitelného hladu. Takovým stavem je onemocnění, které nelze vyřešit samostatně bez pomoci odborníka..

Ženské tělo je jedinečné a možná dokonce fyziologicky složitější než mužské tělo. Koneckonců, příroda vytvořila takovou dokonalost a dala mu schopnost počat, vydržet a porodit nový život. Ale za to musí současné a nastávající matky „zaplatit“ některými okamžiky, které způsobují nepohodlí a řadu nepříjemností. A někdy závidí mužům, kteří nemusejí zažívat následky rázů v hormonálních hladinách. Ale pocit zrození nového života nebo pocit příslušnosti k ženské komunitě vše kompenzuje. Dokonce zvýšená chuť k jídlu před menstruací. Koneckonců, tento problém lze vyřešit, musíte se jen trochu snažit a poslouchat doporučení uvedená ve výše uvedeném článku..

Zvýšená chuť k jídlu před menstruací: strava a brutální hlad

Mnoho dívek si stěžuje na nekontrolovatelný hlad během (někdy i před) menstruací. V reakci na to obvykle uslyšíte věčné „Je třeba trénovat sílu vůle“, „To jsou všechno hormony“ a několik hloupých rad, z nichž je smysl jako koza z mléka. Ale pokud se nemůžete ovládnout? Pokud chcete jíst tolik, aby se vůle zbaběle vzdala takové vášnivé posedlosti?

Podívejme se na důvody, které vám brání v udržení stravy během menstruačního cyklu, jak dieta ovlivňuje chuť k jídlu a zvýšený hlad..

Článek "V dnešní době a sport" diskutovali jsme jak o menstruačním cyklu, tak o jeho fázích, ale opakování je matkou učení, zejména proto, že se nyní nezaměřujeme na to, jak tělo reaguje na stres v závislosti na fázi, ale na hormonálních změnách, ke kterým během těchto fází dochází. Četli jsme tedy pozorně, právě zde leží odpověď!

Hormony a dieta během menstruace pro hubnutí

Pojďme se podívat na zjednodušený menstruační cyklus, abychom pochopili, proč brutální chuť k jídlu stoupá před a během kritických dnů:

Každý měsíc se z vaječníků uvolňuje zralé vejce. Tento proces se nazývá ovulace. Existuje také řada hormonálních změn, které jsou nutné pro jediný hlavní účel: přípravu dělohy na oplodnění. Hormon gonadorelin je odesílán z hypotalamu do hypofýzy. Hypofýza přijímá signál k uvolnění dalších dvou hormonů: folikuly stimulujícího hormonu (FSH) a luteinizačního hormonu (LH). Tyto hormony signalizují vaječníkům vylučování estrogenu a progesteronu..

Množství těchto hormonů, jejich poměr a převaha jednoho nad druhým závisí na tom, která fáze menstruačního cyklu právě probíhá (folikulární nebo luteální). Pokud vajíčko není oplodněno, z žlutého tělíska se vyvine bílé tělo, hladiny estrogenu a progesteronu poklesnou a nakonec se endometriální vrstva odlomí a během menstruace odejde. Ve skutečnosti je to „dnes“.

Hormony jsou zodpovědné za nástup určitých fází cyklu. Všechny fáze menstruačního cyklu mají jasnou dobu trvání, výrazný začátek a konec. U zdravých žen navíc všechny fáze trvají přísně stanovenou dobu. Ty. vždy můžete nastavit začátek a konec dne. Pokud jsou vaše menstruace plovoucí nebo zřídka, pak prostě musíte navštívit lékaře.!

Existují tři fáze menstruačního cyklu, v závislosti na změnách ve vaječnících:

  Folikulární fáze;

Obvykle toto období trvá od 14 do 21 dnů. Začíná to od prvního dne menstruačního krvácení. Během folikulární fáze stoupá hladina estrogenu. Dochází také k uvolňování luteinizačního hormonu, který je syntetizován hypofýzou..

Ovulační fáze;

Může začít, pouze pokud je zvýšena hladina luteinizačního hormonu. Tato fáze je navíc nejkratší a netrvá déle než 2–3 dny. Během ovulace se vajíčko uvolní a začne svou cestu podél děložního čípku. V této době dosahuje estradiol své maximální hodnoty. Rovněž se zvyšuje množství progesteronu.

Luteální fáze.

V průměru tato fáze trvá 12-14 dní před nástupem menstruace. V tomto případě žluté tělo produkuje estrogen a progesteron, které poskytují optimální podmínky pro početí. Ženské tělo v tuto chvíli vypadá, že je v režimu čekání, je naprosto připraveno na nástup nového těhotenství, proto produkuje hormony, které budou podporovat vývoj nového života po několik týdnů po oplodnění..

Pokud však nedojde k implantaci přibližně do desátého dne, potom žluté tělo postupně začne odumírat, hladina progesteronu klesá, což je zase důvodem pro odmítnutí výstelky dělohy a vzhled menstruace. V luteální fázi klesá obsah estradiolu a na začátku menstruace je minimální.

Abychom to shrnuli: vezmeme-li jako výchozí bod první den menstruace, můžeme rozlišit - folikulární fázi (den 1-11 dnů), ovulační fázi (12-15 dní) a luteální fázi (16-28 dní).

Ve skutečnosti jste již pochopili, že během menstruačního cyklu se rovnováha hormonů neustále mění. Pokud je jeden z nich zvýšený nebo snížený, vede to k některým poruchám, například chuti k jídlu nebo vážným problémům, až ke ztrátě menstruace.

Hlad a kritické dny: „Chci hodně jíst, dokud nebudu plakat“

Prostřednictvím mnoha studií víme, že chuť k jídlu klesá během ovulace (když estrogen dosáhne svého maxima) a stoupá po ovulaci, když progesteron dosáhne svého vrcholu. Vědci odhadují, že zvýšení příjmu potravy se zvyšuje o 90-500 kalorií denně. S využitím těchto a dalších údajů vědci sestavili přibližnou infografiku, která pomůže ženám rozdělit zátěž a příjem kalorií do různých fází menstruačního cyklu.!

Dieta podle fází menstruačního cyklu v kombinaci s fyzickou aktivitou:

První 2 týdny cyklu (folikulární fáze):

 • Ideální fáze pro hypertrofii svalů a zvýšení síly.
 • Intenzivní silový trénink 3 až 5krát týdně.
 • Kalorický příjem: 5% až 10% nad úrovní podpory.
 • Ideální pro načerpání svalů a zvýšení síly.

Poslední 2 týdny cyklu (luteální fáze):

 • Intenzivní silový trénink 1–2krát týdně.
 • 1–2krát týdně - kardio s nízkou intenzitou po dobu 20–40 minut.
 • Příjem kalorií: 5% až 10% deficit nebo na úrovni podpory.
 • Ideální fáze pro spalování tuku.

Rád bych vám ještě jednou připomněl, že ženské tělo je extrémně citlivé. Když má žena kalorický deficit nebo má v životě denní (nebo více než 4krát týdně) kardio, tělo reaguje na takové manipulace jako na hrozbu přežití. Tělo v tuto chvíli vypne procesy „bezvýznamné“, z nichž jeden, reprodukce, znemožňuje oplodnění. Vaše menstruace tedy mohou zmizet!

Proč se zvyšuje chuť k jídlu, na čem to závisí? Odpověď je jednoduchá: estrogen. Ano, estrogeny, množné číslo. Nejedná se o jeden hormon, ale o tři: estradiol, estriol a estron. Pravděpodobně jste už slyšeli o estradiolu. Je to jeho čin, který byl nejlépe prostudován a je to on, kdo více než ostatní ovlivňuje pocity hladu a sytosti..

Jak jsme již zjistili, hladina estradiolu stoupá během folikulární fáze, vrcholí před ovulací, a poté klesá během luteální fáze. Ve folikulární fázi, kdy je estradiol vyšší, klesá vaše chuť k jídlu. V luteální fázi, kdy estradiol klesá, se zvyšuje chuť k jídlu.

Stravování: Jíme méně, když je naše hladina estrogenu vysoká. To znamená, že během kritických dnů se zvyšuje chuť k jídlu..

Když hladina estrogenu poklesne a hladina progesteronu stoupne, žena chce jíst více a během určité fáze svého cyklu může dokonce toužit po určitých potravinách..
Existují části mozku, které mají senzory pro estradiol (estrogenové receptory). Přítomnost estradiolu může snížit příjem potravy a pomoci vám cítit se plnější dříve po jídle (zvýšená vazba na dopamin). Když estradiol klesá, stejné části vašeho mozku vám řeknou, že máte stále hlad a se stejným množstvím jídla chcete jíst více..

Estradiol také ovlivňuje práci hormonů hladu a sytosti. Dva nejznámější hormony, které známe, ghrelin a leptin, závisí na hladinách estrogenu. (O inzulínu a fruktóze si přečtěte v článku „Fruktóza: je možné jíst ovoce a zhubnout? Jak funguje inzulín. Glykemický index a ztráta hmotnosti“)

Ghrelin vám dává pocit hladu, když máte prázdný žaludek. Čím vyšší je hladina ghrelinu, tím větší máte hlad. Když po jídle uplynulo dost času, váš žaludek vylučuje ghrelin a řekne vašemu mozku: „Pojďme jíst!“ Když jíte, uvolňování ghrelinu klesá a mozek přestane dostávat hlášení „Mám hlad!“ Estradiol potlačuje ghrelinovo „Mám hlad!“ dvěma způsoby: částečně mozkem a částečně potlačením toho, kolik ghrelinu váš žaludek vylučuje.

Více estradiolu => méně ghrelinu => menší hlad => méně jídla.

Méně estradiolu => více ghrelinu => silný hlad => snědl více jídla.

Leptin reguluje chuť k jídlu - po jídle se budete cítit plní. Uvolňování estradiolu buď zlepšuje signál leptinu v mozku, nebo vysílá signál přímo do mozku, jako by to byl signál samotného leptinu; ale pokles estrogenu může snížit celkovou signalizaci, což vyvolává neustálý pocit hladu před menstruací.

Více estradiolu => lepší signalizace leptinu pro nasycení do mozku => jedli rychleji.

Méně estradiol => zhoršená signalizace leptinu pro nasycení do mozku => neschopnost jíst.

Takže se na konci každého měsíce nezblázníte, když máte pocit, že se nemůžete nabažit. Je to všechno fyziologie. S tím jsi nepřišel. A to není proto, že „nejste dostatečně disciplinovaní“. Proto je dieta pro menstruaci pro hubnutí poměrně kontroverzní nápad..

Mimochodem, ghrelin a leptin jsou další dva důvody, proč žvýkat jídlo pomalu. Trvá nějakou dobu, než se uvolnění ghrelinu sníží a než se signál leptinu dostane do vašeho mozku. Zatímco důkladně žvýkáte, spěchají s dobrým skutkem. Dejte jim tentokrát - a budete mít plus jeden v karmě. A minus jedna (nebo více) tělesné hmotnosti.

Hmotnost (a objem) během menstruační a PMS diety docela klame. Nedoporučujeme vám, zvláště pokud máte podezření, zpravidla se dnes přibližujte k vahám. Proč se tedy váha během menstruace zvyšuje s dietou nebo proč se váha zvýšila před PMS při dietě:

Situace číslo 1: strava před, během těchto dnů nebo s PMS - váha nezmizí.

Během diety váha stojí z těchto důvodů: 1) jde o vodu. Ztrácíte krev, ale tekutina musí být obnovena na úkor něčeho. Pokud držíte dietu, je pravděpodobné, že tím můžete „sníst“ hubnutí. 2) Během tohoto období je zapojeno jen málo lidí a pro většinu lidí aktivita skutečně klesá téměř na nulu. To je logické: neustále se stydíte „prosakovat“ a cítíte se omezeni, nepříjemně. Spotřeba kalorií je samozřejmě snížena. 3) Je také pravděpodobné, že se menstruace shodovala s „hubnutí plató". Pár dní nebo dokonce týden - a kilogramy začnou znovu odcházet.

Žádná speciální strava pro PMS s nadýmání není třeba: všechno zmizí samo od sebe.

Situace číslo 2: váha před CD se zvyšuje s dietou.

To je normální: za prvé, děloha bobtná a stává se těžší o 1-1,5 kg. Za druhé, během menstruace se v těle hromadí přebytečná tekutina, tj. bobtnáš (Edém: příčiny a řešení). Kromě toho, pokud se vaše chuť k jídlu zvýšila před CD, přidává se další důvod: zpravidla jsme v tomto období přitahováni k sacharidům, chutnějším jídlům, které obecně zadržují vodu (glykogen).

Pokles

Zvýšená chuť k jídlu před menstruací není způsobena pouze hormony, ale také čistě psychologickým momentem: dívky se během menstruace a PMS často cítí extrémně nejistě a do jisté míry zranitelné..

Navíc jsou tyto dny často velmi bolestivé a dívky prostě nemohou myslet na jídlo - cítí se tak špatně. Mimochodem, to je důvod, proč naléhavě jít k lékaři: podrobné není normální! Menstruace naznačuje mírné nepohodlí, ne kroucení croissantu.

Důležitý bod: všechny procesy pro každou ženu probíhají podle jejich vlastního scénáře. Samozřejmě existují některé společné body, které jsou společné mnoha lidem, ale každý z nás potřebuje na několik měsíců individuálně sledovat věci, jako je tělesná teplota, váha a chuť k jídlu, aby získal představu o tom, jak přesně jeho tělo v kritické dny reaguje..

Například mnoho lidí má opačnou reakci: částečnou absenci na CD nebo dokonce úplnou ztrátu chuti k jídlu.

Například Masha a Elvira v dnešní době klidně trénují a dokonce vytvářejí silové rekordy, ale Tanechka se nemůže narovnat od bolesti a pokusí se znovu nepohnout. Eleanor nadále dodržuje svoji stravu v kterýkoli den cyklu, Anya ztrácí chuť k jídlu před menstruací, ale Yadviga jí jako traktor a necítí se plná. Všechno je individuální, takže se nebojte a soustřeďte se na sebe: pozorujte, vyvozujte závěry, vyzkoušejte různé možnosti - najdete svůj „vzorec“ úspěchu.

Jak se vyrovnat a snížit?

Jak můžeme snížit hlad během PMS a CD? Vědci ve skutečnosti naznačují, že s takovými obtížemi bojujeme, ale jednoduše si pomyslíme, ve které fázi menstruačního cyklu zahájit dietu. Tvrdí, že začít s dietou před menstruací, kdy je hlad a chuť na jídlo nejintenzivnější, může být špatný nápad. Je lepší začít s dietou na konci menstruace nebo na konci folikulární fáze, kdy chuť k jídlu a hlad jsou slabší, což může usnadnit dodržování stravy.

Navrhují také, že zvýšení celkového příjmu kalorií 5-8 dní před menstruací (při zvýšeném energetickém výdeji a hladu) může mít výhodu oproti optimálnímu příjmu kalorií (což může způsobit pomalost) a může pomoci při dlouhodobé dietě. Mírné zvýšení kalorií v „těchto“ dnech by mohlo pomoci zabránit ztrátě kontroly nad hladem.

Mimochodem, pokud máte chuť na čokoládu, možná vám chybí hořčík, takže čokoláda není nepostradatelná.

Jak bojovat?

Pokud se tedy během CD zvýší chuť k jídlu, jak s ní zacházet:

Nebojte se jíst trochu víc; je lepší si dopřát malé kontrolované množství čokolády, než se cítit zbaven a skončit s jídlem celé hory. Nyní je lepší jíst 100 extra kontrolovaných kalorií, než skonzumovat dalších 1000 kalorií později. Během menstruace nebo před ní může být velmi obtížné kontrolovat vaši chuť k jídlu, tělo vás doslova nutí jíst, když hladina estrogenu poklesne.

Je tedy lepší prohrát malou bitvu než celou válku později! Těchto (i několik stovek) kalorií navíc může pomoci vyhnout se nekontrolovanému stravování. Zkuste v těch okamžicích, kdy vás pocit hladu přivádí k šílenství, abyste se nerozpadli, zvyšte příjem potravy (například kvůli ovoci).

Absolvujte kurz hořčíku a rybího oleje. Mohou pomoci při potížích s příznaky PMS, hladem a chutí na jídlo ve zvláště obtížných obdobích..

Dokážete s menstruací držet dietu? Můžete, ale doporučujeme vám, abyste to co nejvíce oslabili. V zásadě se nemůžete vůbec obtěžovat a pro tento časový rozvrh podvádět jídlo nebo doplňovat a jíst s klidem.

Nejdůležitější

Hlad během kritických dnů nebo po nich je velmi zákeřný: nepřejídáte se, prostě se nemůžete cítit plní. To je rozdíl mezi „kritickým“ hladem a nutkavým přejídáním. V tomto případě je tedy namísto snahy porazit své tělo (a nakonec se uvolnit a zcela ztratit kontrolu) snazší a chytřejší najít kompromis..

Toužíte po čokoládě / zmrzlině / krevetách tak, aby vám z očí stékaly slzy? Jíst! Samozřejmě nemusíte do úst nacpávat kilo dobrot, stačí vám obvyklá porce. Váš úkol: vyhnout se zaseknutí a nesnesitelnému pocitu viny a nedržet dietu za každou cenu.

A i když jste se nedokázali uklidnit a přejídat se - neponižujte se, nekárejte, ale... pochopte. Vaše tělo je v hormonálním a emocionálním zmatku, nemusíte ho ukončovat svými záchvaty vzteku a pocity viny. Vyzkoušejte výše uvedené strategie zadržování, posílejte své povědomí a vůle, vyzkoušejte různé diety a cvičení: dříve či později najdete vlastní cestu, po které bude snadné a zábavné kráčet!

Nepotřebujete žádnou „hladkou cestu“, váš sport a jídlo a celý váš život by pro vás měl být radostí, a ne neustálou zkouškou!

Proč chcete jíst před menstruací - jak jíst méně během menstruace

Ženy se vždy snaží sledovat své vnější parametry. Velké publikum dam se zajímá o to, co je hlavním důvodem potřeby jídla, zejména před menstruací. Během tohoto procesu je nemožné omezit váš impuls k jídlu. Hlad začíná zesilovat jen pár dní před tím, než začne. Aktivní touha po jídle začíná, často dva týdny po skončení menstruace. Tento příznak se nazývá premenstruační syndrom. Dává signál, že menstruace začne velmi brzy. Mluvíme-li o zvýšené potřebě jídla, pak je to již výhradně individuální. Existuje však několik důvodů pro zlepšení, nebo naopak, snížení chuti k jídlu, které se týkají celého spravedlivého sexu. Dále v článku podrobně o tom, proč se zvyšuje chuť k jídlu před menstruací.

Chtějí všechny ženy během menstruace vyprázdnit celou ledničku? Ne pro každou ženu nežného pohlaví jsou charakteristickými projevy menstruace zvýšení chuti k jídlu a projev agresivity na polovinu s touhou plakat. Některé ženy pokračují ve svém běžném životě bez jakýchkoli vzestupů a pádů. A existují lidé, kteří místo chuti k jídlu mají averzi k jídlu. To opět znamená, že každý organismus je individuální..

O fyziologických vlastnostech ženy

Menstruační cyklus se skládá z několika fází, které se navzájem hladce nahrazují. Každý z nich se vyznačuje převahou určitých pohlavních hormonů:

 • Když je vejce poprvé položeno, je množství estrogenu extrémně nízké, ale zvyšuje se se zráním ootidu. Uprostřed cyklu, v době ovulace, dosahuje počet diskutovaných hormonů - estradiol, estriol a estron - svého vrcholu. Během tohoto období se žena cítí skvěle: její pracovní kapacita je mimo rozsah, její nálada je vysoká, její kůže září.
 • Po zrání vajíčka a jeho uvolnění do dělohy začíná procento estrogenu klesat a ustupuje dalšímu hormonu - progesteronu. Ten je zodpovědný za přípravu těla na možné oplodnění a vytváří příznivé podmínky pro vývoj embrya. Jak se zvyšuje, zhoršuje se zdraví žen: ospalost, apatie, tělo bobtná, na pokožce se objevuje akné. Fázová změna je charakteristická pouze pro premenstruační syndrom, obvykle se projeví týden před nástupem kritických dnů.
 • Pokud nedojde k početí, neoplodněné vajíčko vyjde se sliznicí, začne menstruační krvácení. Během tohoto období dosáhne progesteron minimální prahové hodnoty. Jeden cyklus končí a začíná nový.

Proč na pozadí těchto fyziologických procesů existuje během menstruace střeva? Produkce ženských pohlavních hormonů je ovlivněna centrálním nervovým systémem. Je to hypofýza s hypotalamem, která s podporou nadledvin a pohlavních žláz koordinuje menstruační cyklus. Hormonální rázy spojené s tímto procesem ovlivňují práci všech systémů ženského těla, mění hladinu inzulínu, stimulují produkci adrenalinu, což má za následek - pozoruhodnou chuť k jídlu během menstruace, zvýšení tělesné hmotnosti v KD, hromadění tekutin a edém těla.

Může být zhoršení známkou těhotenství?

Dokud se zpoždění neobjeví, žena nemusí mít ani podezření, že došlo k těhotenství. V tomto případě zhor nebude projevem premenstruačního syndromu, ale příznakem úspěšného oplodnění. Jedná se o přirozený proces přípravy těla na úspěšné porodení dítěte a další porod..

Během raného těhotenství hladiny progesteronu rychle stoupají. Tělo ukládá živiny. Při nošení dítěte musí žena jíst za dva.

Zhor je zřídka patologický. Následující příznaky mohou také naznačovat nástup těhotenství:

 • nevolnost;
 • zvracení;
 • nepohodlí v dolní části břicha;
 • slabost;
 • ospalost;
 • snížený výkon;
 • nesnášenlivost některých pronikavých pachů.


Slabost a závratě mohou naznačovat těhotenství.

Jsou možné následky přejídání?

Odborníci často nepovažují ovulaci za patologii nebo nebezpečný signál. Kromě toho většina hmotnosti „snědené“ v této době pomocí vylučovacího systému zmizí již v prvních dnech menstruace. Otázkou je postoj ženy k takovému jevu, protože pro některé je přejídání během menstruace absolutní normou a pro jiné je to stresující situace a nepřijatelná věc..

Pokud však stravu před menstruací a během jejího zvyšování viscerálního tuku vůbec nekontrolujete, mohou nastat nepříjemné následky, zejména maskulinizace:

 • nadměrné množství vlasů v těch částech těla, kde to není typické pro ženu;
 • akné, změny pružnosti pokožky;
 • plešatost;
 • nárůst svalové hmoty;
 • vzhled drsnosti pod hrudníkem atd..

Mohu užívat drogy

Nedoporučuje se používat léky na hubnutí. Lepší je zaměřit se na obnovení chuti k jídlu správnou výživou.

Pokud se nemůžete obejít bez léků, doporučuje se nejčastěji používat pacienty:

 • Reduksin;
 • Slimia;
 • Goldline.


Reduksin pomůže snížit chuť k jídlu
Všechny tyto léky zvyšují sytost. Přijato pouze po předchozí konzultaci s lékařem.

Chuť na sladké a škrobnatá jídla

Podle většiny dam, když zhoršení zaútočí před menstruací, budete nejprve chtít jíst něco sladkého: dort, sladkosti, pečivo atd. Věda vysvětluje takové gastronomické závislosti nedostatkem endorfinu a cukru v krvi:

 1. Když je žena s PMS podrážděná, naštvaná, nešťastná ze všeho, tělo se snaží tento stav napravit. K tomu potřebuje zásoby hormonu radosti. Čokoláda je právem považována za ideální zdroj doplňování endorfinů..
 2. Po ovulaci v důsledku snížení hladiny estrogenu stoupá množství inzulínu. Snižuje procento cukru v krvi a úplně oslabuje tělo, takže je neustále hladový. Na tomto pozadí možná budete chtít jíst něco mouku - vysoce kalorickou a zároveň uspokojivou.

Viz také: Suchost a nepohodlí v intimní oblasti

Proč je tu pocit plnosti

Po ovulaci se v důsledku zvýšení progesteronu v krvi začnou v těle hromadit živiny. Tělo se připravuje na přepravu dítěte. Zvyšuje se tuková tkáň, tělo horší odvádí tekutinu.

Druhá skutečnost může vést k tvorbě otoků, proto byste měli pít vodu s mírou..

Žena cítí své tělo volnější a méně napjaté. Existuje pocit přibývání na váze, citlivost klesá. Po nástupu menstruace tyto pocity zmizí, ale přesto chcete během menstruace hodně jíst..

Čím lépe nahradit sladkosti

Jak úplné odmítnutí sladkostí, tak nadměrná shovívavost touhy jíst další dobroty mohou tělu ublížit. V prvním případě bude tělo, které již v kritických dnech zažívá silný stres, vystaveno dalšímu stresu kvůli odmítnutí uspokojit „malou slabost“. Ve druhém případě může být deprese prohloubena nadbytečnými kilogramy vyplývajícími z nadměrné konzumace sladkostí..

Když během menstruace tělo opravdu chce něco sladkého, můžete místo čokoládové tyčinky jíst analogii bez lepku, měli byste do stravy zahrnout také sušené ovoce bohaté na vitamíny (obsahují také tolik požadovaný cukr, ale pouze je to přírodního původu, které tak výrazně neovlivní postava).

Když celý den straší hlad, snižte své chutě na cukr podle následujících pokynů:

 1. Jezte okurky a rajčata s nízkým obsahem cukru.
 2. Nahraďte rychlé sacharidy celými zrny.
 3. Místo svačinu pijte sražené mléko.
 4. Jezte potraviny s vysokým obsahem vlákniny a vápníku.

Preventivní opatření

Stojí za to na problému pracovat během cyklu, nikoli v konkrétní dny. Je důležité sledovat, kdy se touha „najíst“ projeví silněji a potlačit nervové chování, ne oddávat se obžerství po nepříjemných situacích. Jedna věc je jíst v normálním rozmezí, druhá je vždy přejídat. Konec konců, kritické dny skončí a nadváha nikam nezmizí..

 • Přidejte fyzickou aktivitu od prvních dnů cyklu, což vám umožní rychle se vrátit k normálnímu zdraví. Během těchto období je také lepší potlačit chutě na jídlo, pak bude snazší se toho příliš vzdát.
 • Naučte se správně konzumovat vodu, aniž byste si pletli potřebu jídla a pocit žízně.
 • Vytvořte speciální kalendář. Musíte se připravovat ne během svého období, ale vzít v úvahu pár dní před nimi. Snažte se nenalézt si práci navíc a minimalizujte pocity napětí.
 • Vyberte si jemnou dietu a relaxační cvičení, jóga je v pořádku.
 • Nezaměřujte se na nedokonalosti postavy, při hubnutí zacházejte do extrémů.

Chuť na slané a kyselé

Některé dívky si všimnou, že každý měsíc nechtějí čokoládový nebo krémový dort, ale něco slaného, ​​kyselého, kořeněného. Co vysvětluje tento jev? Centrální nervový systém, stejně jako řada jiných tělesných systémů, trpí na pozadí hormonálních rázů, které doprovázejí menstruaci. Proto je pro zvýšení citlivosti a zlepšení vnímání zapotřebí dostatečné množství sodíku. Nakládané okurky, uzené klobásy, feta sýr - to vše vrací ztracenou náladu, pomáhá bojovat s PMS..

Proč se zvyšuje chuť k jídlu před nástupem kritických dnů, důvody

Jaké jsou důvody zvýšené chuti k jídlu před menstruací? Je velmi důležité, aby existovala touha jíst, což znamená zdraví. Je to zvýšená chuť k jídlu, která může naznačovat výskyt poruch v těle..

Tento příznak poměrně často signalizuje restrukturalizaci hormonálního zrcadla u ženy. V předvečer menstruace se zvyšuje produkce progesteronu, estrogen zase snižuje jeho hladinu, stejně jako estradiol.

Právě tyto dvě základní příčiny způsobují pocit „brutální“ chuti k jídlu. Aby se zabránilo takovým stresům v těle proti hormonálnímu pozadí, je nutné mít vše pod kontrolou. Pro takový rozdíl v homeostáze dává tělo instalaci, která potřebuje více kalorických látek než dříve.

Co se nedoporučuje pro menstruaci

Pokud je každý měsíc na pozadí kritických dnů touha jíst „všechno, ale víc“, doporučuje se vyvážit stravu. Nejprve jsou z nabídky vyloučeny produkty, které nepříznivě ovlivňují fungování střev, endokrinního systému a jater. Zohledňují se také všechny patologie, které žena má, včetně ovariální dysfunkce, polycystických onemocnění, duševních poruch..

Na nadměrné používání se vztahují omezení:

 • Fast Food;
 • polotovary;
 • alkohol;
 • sádlo, uzené maso;
 • káva;
 • máslo;
 • smažené, kořeněné, nakládané, žaludeční těžké jídlo atd..

Co můžete jíst s menstruací

Během menstruace je často prostě brutální chuť k jídlu: zdá se, jako byste okamžitě jedli všechny produkty spolu s lednicí. Když zaútočil tak silný zhor, je velmi těžké mu odolat, zejména proto, že je kolem něj tolik pokušení. Abyste nepoškodili postavu a poté netrpěli výčitkami svědomí, je lepší si pořídit správné občerstvení. To usnadní:

 • čerstvá zelenina a ovoce (kromě hroznů, melounů);
 • kořeny;
 • tvrdé těstoviny a celozrnné cereálie;
 • tučné ryby a naopak, libové maso;
 • koření - hřebíček, kurkuma, skořice;
 • naklíčené luštěniny;
 • kysané zelí;
 • ořechy;
 • vývary;
 • mléčné výrobky s nízkým procentem tuku, pr.

Viz také: Může bolet srdce před menstruací

Jaké potraviny je lepší jíst

Existují však způsoby, jak prakticky neporušit správnou stravu, i když se zvyšuje chuť k jídlu a stane se skutečně „brutálním“. Například, když tělo potřebuje sladkosti, můžete místo čokolády nebo škrobnatých potravin jíst müsli tyčinku, banán nebo ořechy s medem. Tyto potraviny, které jsou uspokojivější díky vysokému obsahu komplexních sacharidů, vám umožňují plnění v menších porcích..

Měli byste také diverzifikovat stravu, aby nedošlo k přetížení trávicího systému potravinami podobného složení. S menstruací tedy odborníci na výživu doporučují konzumovat více:

 • čerstvé ovoce a zelenina (obsahují mnoho základních vitamínů);
 • ryby a červené maso (v období, kdy je tělo ve stresu kvůli ztrátě krve a hormonálním změnám, je prostě nutné jíst bílkoviny);
 • luštěniny (fazole, hrách, sója mohou být velmi dobrou alternativou k masným výrobkům, pokud je z nějakého důvodu nemožné konzumovat).

Jak se nám tedy podařilo ujistit, nemá smysl trápit se otázkou, co dělat se zvýšenou chutí k jídlu, protože odpověď je stejná - uspokojit potřeby těla. To by však mělo být prováděno moudře s použitím zdravých produktů..

Jak snížit chuť k jídlu během menstruace

Lékaři nemají jednoznačný názor na to, jak se vypořádat s neustálým hladem a jak se zbavit horečky před menstruací. Někteří věří, že jakékoli metody budou úspěšné, pouze pokud bude mít mladá dáma silnou vůli, jiní tvrdí, že jediným správným rozhodnutím je užívání orální antikoncepce (OC). Jejich použití je garantem neutralizace obžerství pomocí PMS, protože hormonální pozadí se vyrovná, sníží se chuť k jídlu.

Užitečná budou také následující doporučení:

 1. Vytvořit příznivé podmínky pro fungování nervového systému: zvýšit sebevědomí a vnitřně se přijmout, navázat mírové vztahy s ostatními, zaměřit se na něco konstruktivního, vyrušeného z přemýšlení o jídle.
 2. Dělejte své oblíbené koníčky: čtení, pletení, šití, kreslení atd..
 3. Získejte pozitivní emoce návštěvou divadla, kina, jiných vzdělávacích a zábavních akcí.
 4. Používejte jóga a ásany, které pomáhají zmírnit hlad.
 5. Upřednostňujte dietní jídla, nezapomeňte na minerální a vitamínové doplňky ve stravě.

Principem frakční výživy je schopnost „podvádět“ mozek a v kritických dnech nekonečně signalizovat pocit hladu. Jídlo by mělo být malé (nepřesahující pěst) v dávkách až 7krát denně + jídlo důkladně žvýkat - nejméně 30krát. Pocit plnosti tedy přijde rychleji: než budete mít čas sníst něco navíc..

Někteří odborníci na otázku „Co dělat s horečkou během menstruace?“ Doporučují sportovat a chodit na čerstvý vzduch. Existují však i odpůrci těchto metod, kteří tvrdí, že naopak stimulují chuť k jídlu. Proto byste se měli zaměřit na individuální vlastnosti svého těla..

Zajímavé možnosti potlačení hladu jsou netradiční metody, například:

 • akupresura;
 • Aplikace barevné terapie: Bylo prokázáno, že modré tóny v oděvních a kuchyňských textiliích snižují chuť k jídlu.

Důležité! Brutální chuť k jídlu může být vyvolána přítomností patogenů v těle - plísněmi, červy atd. Lékařské vyšetření mikroflóry bude moci vyloučit možnost, že zhoršení, nedostatek síly a poruchy fungování konkrétního systému jsou způsobeny činnostmi těchto „hostů“.

Nejdůležitější

Toužíte po čokoládě / zmrzlině / krevetách tak, aby vám z očí stékaly slzy? Jíst! Samozřejmě nemusíte do úst nacpávat kilo dobrot, stačí vám obvyklá porce. Váš úkol: vyhnout se zaseknutí a nesnesitelnému pocitu viny a nedržet dietu za každou cenu.

A i když jste se nedokázali uklidnit a přejídat se - neponižujte se, nekárejte, ale... pochopte. Vaše tělo je v hormonálním a emocionálním zmatku, nemusíte ho ukončovat svými záchvaty vzteku a pocity viny. Vyzkoušejte výše uvedené strategie zadržování, budujte svoji všímavost a sílu vůle, vyzkoušejte různé diety a cvičení: dříve nebo později najdete svou cestu, která bude snadná a zábavná!

Bez ohledu na to, jak tvrdě se ženy snaží dávat pozor na svoji postavu, nemusí to vždy fungovat. Mnoho lidí se obává zvýšené chuti k jídlu před menstruací, což vede k přírůstku hmotnosti. Právě kvůli nim se pravidelně objevuje nepříjemné zvýšení chuti k jídlu a plány na jeho zadržení se neúprosně rozpadají. Pocit hladu se zvyšuje několik dní před menstruací, ale ne všechny najednou. Vášnivá touha k jídlu vzniká zpravidla 15 dní po skončení menstruace. Tento příznak lze považovat za známku PMS a první varování pro ženu o přístupu nástupu menstruace. Zvýšení chuti k jídlu před menstruací je spojeno s individuálními vlastnostmi. Některé faktory, které vyvolávají chuť k jídlu nebo ho snižují, jsou společné pro všechny.

Hnědá rozmazaná leucorrhoea, která se objeví, když nastanou kritické dny, může být normou nebo příznakem patologických stavů v těle. Nemoci se ve většině případů kromě vypouštění projevují i ​​dalšími dalšími příznaky.