Angelique s menopauzou: je všechno tak bez mráčku?

Gynekologka Natalya Petrovna Malysheva řekla o tom, jak používat drogu Angelique pro menopauzu. Slovo k lékaři.

"Napište mi lék Angelica na menopauzu"

Na podzim některé rostliny ztrácejí listy, zatímco jiné zůstávají vždyzelené. To se také děje s ženským tělem. Některé slábnou, zatímco jiné si nadále užívají svůj odraz v zrcadle.

Nejklidnějším obdobím v životě ženy je podzim, vědci jej nazvali přechodným, tedy klimakterickým. Tělo se naučilo zvládat obtíže, stalo se moudřejším, zkušenějším. Žádná žena však nechce v tomto věku přijmout stáří, smířit se s výskytem vrásek, bolestí kloubů, nespavosti a dalších neatraktivních zdravotních problémů..

A moderní dámy jsou připraveny zaplatit za „zachování mládí“...

A společnost Big Pharma za účelem zlepšení „podílu žen“ a vlastního blahobytu vyvíjí stále více nových formulací pro dlouhodobé užívání. Hormonální substituční léčba je předepsána po dobu 5 let. Mezi nejprodávanější léky na světě patří léky na menopauzu.

V roce 2005 byl na vědeckém sympoziu za účasti 250 gynekologů a kardiologů představen další lék pro ženy v období menopauzy.

Tento zázračný lék byl pojmenován krásným názvem „ANGELIK“. Mnoho dám na recepci říká: „napiš mi Angeliku na menopauzu.“ Droga je vyráběna slavnou společností Shering AG. Prioritní oblastí této společnosti je zdraví žen..

Před dalším přečtením si přečtěte anotaci k léku. A dívejte se do toho častěji. A zaměřím se na ty okamžiky, které jsou obzvláště důležité

Oficiální návod k použití

Z historie stvoření

Historicky jsou hormonální léky relativně nedávné. Teprve ve dvacátém století začali aktivně experimentovat s léky, které používaly ovariální hormony. Nejprve proběhl vývoj antikoncepce. V roce 1921. Rakouský profesor Haberlandt v experimentu ukázal, že je možné zpomalit ovulaci zavedením extraktu z ženských reprodukčních žláz. Aby však bylo možné získat co i jen malé množství hormonu, bylo nutné použít obrovské množství vaječníků a několik tun moči.

Vědci jsou ale tvrdohlaví lidé a neúnavně pracovali na tvorbě hormonu v laboratoři. Prvním vytvořeným pohlavním hormonem byl progesteron. To bylo syntetizováno vědci Roussel a Marker v roce 1942 ve Spojených státech. A o dva roky později zahájila výrobu této látky farmaceutická společnost Sintex. Jedna pilulka v té době obsahovala takové množství hormonu, které by ženské tělo dokázalo vyprodukovat za celý rok. V roce 1960 byly poprvé povoleny kombinované hormonální léky. Od té chvíle vstoupily do života antikoncepční pilulky..

Později v 80. letech došlo k rozmachu užívání progesteronových léků k udržení těhotenství. A později se ukázalo, že umělý progesteron nebyl zdaleka neškodný. Chlapci se narodili s celou řadou jemných anomálií. Následná mužská neplodnost byla včetně.

Vraťme se ale k vyvrcholení

K prevenci a léčbě menstruačních poruch, krvácení z dělohy, zánětlivých procesů v oblasti ženských pohlavních orgánů se později začaly používat hormonální léky s progesteronem.

Mezi množstvím hormonů na úsvitu 2000 se objevil nový lék na menopauzu, který zahrnuje progesteron - lék "Angeliq"

Navzdory vedlejším účinkům zůstává hormonální substituční léčba (HRT) oblíbenou léčbou:

 • zmírnění příznaků menopauzy;
 • prevence kardiovaskulárních onemocnění u relativně mladých žen zahajujících léčbu brzy po menopauze. (Toto doporučení je velmi kontroverzní).

Velké studie ukazují, že mnoho žen s příznaky menopauzy odmítá hormonální substituční terapii ze strachu z přibírání na váze.

Kontinuální kombinovaná HRT od Angelique je podle výrobců účinná při zmírňování příznaků menopauzy a prevenci postmenopauzální osteoporózy.

Angelicina skladba

1 tableta obsahuje 17-beta-estradiol (E (2)) 1 mg plus drospirenon (DRSP) 2 mg DRSP je jedinečný syntetický progestogen s farmakologickým profilem podobným přirozenému progesteronu. Kromě toho má vlastnosti antialdosteronu. Jiné syntetické progestogeny tuto aktivitu nevykazují.

DRSP je jedinečný syntetický progestogen s farmakologickými vlastnostmi, přírodní progesteron, včetně antialdosteronové aktivity. Působení antialdosteronu - vlastnost, která není prokázána jinými syntetickými progestogeny.

Aldosteron podporuje zadržování tekutin v těle. A DRSP může snížit retenci sodíku a vody, ke které dochází u estrogenu u postmenopauzálních žen. U hormonální substituční terapie je běžná retence vody a přírůstek hmotnosti. V tomto léčivu reguluje složka DRSP prostřednictvím systému renín-angiotenzin-aldosteron obsah sodíku a vodní rovnováhu. Jednoduše řečeno, Angelique má močopudný účinek.

Farmakokinetika

Při užívání tablet Angelik:

 • Vstřebávání estrogenní složky - estradiolu ve střevě probíhá rychle a nezávisí na příjmu potravy.
 • Změna koncentrace estradiolu v krevní plazmě je pozorována do 24 hodin. Metabolický proces také rychle probíhá s tvorbou estronu a estriolu. Metabolity se zase vylučují močí a stolicí po 24 hodinách..
 • Drospirenon se také rychle metabolizuje, ale teprve po dni a půl opouští tělo. Podle své farmakologické hodnoty je progestin - drospirenon analogický s přirozeným progesteronem. A estradiol je analogem přírodního 17p estradiolu. Během období hormonální nedostatečnosti z různých důvodů, které vedly k vyčerpání vaječníků, kompenzuje přípravek "Angelique" nedostatek ženských pohlavních hormonů.

Výrobci prohlašují

Klinické studie ukázaly, že Angelique:

 • normalizuje psycho-emocionální stav;
 • snižuje návaly horka, pocení a podrážděnost. Účinky na vazomotorické příznaky (např. Návaly horka, noční pocení) a vulvální a vaginální atrofii byly obvykle pozorovány během čtyř týdnů léčby;
 • odstraňuje bolesti kloubů, bolesti hlavy;
 • suchost a svědění v pochvě, nepohodlí během intimity. Podle výsledků klinických studií u 1 759 žen výrobci prohlašují, že lék je bezpečný a účinný při ochraně endometria a nemůže způsobit rakovinu dělohy;
 • vzhledem k nedostatku estrogenu během menopauzy působí na kostní buňky - osteoklasty, předchází osteoporóze.
 • Rovněž snižuje hladinu glukózy a inzulínu v krvi..
 • "Angelique" má antiandrogenní účinek a předchází vypadávání vlasů, vráskám a akné.
 • Drospirenon zabraňuje vzniku otoků v těle, protože má močopudný účinek.
 • A čeho se ženy nejvíce bojí, je „Angelique“, která nezpůsobuje bolestivost mléčných žláz a přibývání na váze.
 • Navíc při užívání tohoto léku je množství lipidů normalizováno, hladina cholesterolu v krevní plazmě klesá..

V jedné 1leté rozsáhlé randomizované kontrolované studii Angelique 2 mg významně snížila průměrnou tělesnou hmotnost. V průměru ženy ztratily 1,2 kg oproti výchozí hodnotě.

Varování!

Stručně řečeno, pokud si přečtete brožury - ne droga, ale zázrak! Existuje však varování, že zahájení kontinuální kombinované HRT ke zmírnění příznaků menopauzy je léčba nežádoucí dříve než 12 měsíců po poslední menstruaci..

Logicky vyvstává otázka, jaká je potom krása léku, pokud je předepsáno, aby neodkládalo menopauzu, ale když již nastala menopauza?

Výrobci také naznačují, že léčivo je určeno k prevenci postmenopauzální osteoporózy, pokud jsou jiné profylaktické léky kontraindikovány..

Ale dělat PREVENCI osteoporózy s hormony není příliš těžké dělostřelectvo?

Kontraindikace pro použití

Pokyny naznačují, že některá z následujících nemocí je kontraindikací k užívání drogy "Angelique".

 • Okamžitě byste měli přestat užívat tento lék na jakékoli projevy komplikací:
 • Pokud je ohrožen nebo diagnostikován s jakoukoli prekancerózní chorobou
 • rakovina prsu
 • pokud během používání nebo předtím došlo k výtoku krve z pochvy
 • pokud je známa hepatitida, hepatóza, cirhóza jater a ještě více jaterní nádor v současnosti nebo v minulosti.
 • Jakákoli současná nebo anamnéza onemocnění ledvin nebo akutního selhání ledvin
 • Trombóza, tromboembolismus žil a tepen, zvýšená srážlivost krve (hustá krev)

Zvláště se chci zaměřit na riziko trombózy. Z fyziologických důvodů se trombóza vyskytuje nejčastěji během časné menopauzy. Všechny léky HRT zvyšují riziko trombózy, ale Angelique ji zvyšuje mnohem více, protože má močopudný účinek, a tím způsobuje krevní sraženiny. Je obzvláště nebezpečné užívat takovou drogu během letních měsíců..

 • dědičná predispozice na kardiovaskulární onemocnění a anginu pectoris
 • hyperplazie endometria.

U jakýchkoli onemocnění jater, ledvin, krevních cév užívejte lék "Angelik", doporučuje se opatrně.

 • nesnášenlivost laktózy (tablety obsahují laktózu jako adjuvans)

Pro mě jako lékaře se zdá být v rozporu s tvrzením výrobce, že lék je tak dobrý pro prevenci kardiovaskulární patologie, a se současným tvrzením, že riziko kardiovaskulárních onemocnění je kontraindikací pro užívání přípravku Angelica

Je všechno tak bez mráčku?

První extázi vystřídalo poznání, že ne všechno je v pořádku.

Tady je to, o čem Emma Hitt, Ph.D., referuje na zasedání FDA (U.S. Drug Control Committee).

Dne 9. prosince 2011 poradní skupina US Food and Drug Administration (FDA) vyhodnotila riziko venózního tromboembolismu (VTE) spojeného s perorálními přípravky obsahujícími drospirenon a v současné době hlasovala pro a 11 proti čas převáží rizika.

Ale již ve druhém hlasování stejná skupina doporučila (21 proti 5) změnit anotaci drogy. Panel se domníval, že by výrobci měli lépe zdůrazňovat riziko žilní tromboembolie.

Podle FDA mají ženy užívající hormonální léky obsahující drospirenon zvýšené riziko VTE asi o 50%, jak uvádí lékařská komunita v Medscape Medical News..

Elaine Morrato, MD, docentka pediatrie na University of Colorado v Denveru, uvedla: „Přestože jsou výsledky bezpečnosti protichůdné a alarmující, vypadá to, že... absolutní výskyt [žilní trombózy] je stále velmi vzácný a ne vyšší než jiné podobné léky “.

Stejně tak Robert Dick, MD, profesor porodnictví a gynekologie na University Health Center v Oklahoma City, který také hlasoval pro „drogu“, poznamenal, že „zjevně je to prospěšné“..

Mezi těmi, kteří se proti drogám vyslovili, byl Peter Caboli, MD, odborný asistent interního lékařství na Iowa State University Carver v Iowě. Řekl, že tento lék svým pacientům nedoporučuje..

Jiní, kteří hlasovali pro, také naznačili, že existuje mnoho bezpečnějších alternativ..

Ve druhém hlasování panelisté zvažovali, zda věří, že současné označení drospirenonu skutečně odráží profil rizika a přínosu těchto produktů? “.

5 voličů odpovědělo ano a 21 hlasovalo ne.

Skupina také diskutovala o tom, zda k dnešnímu dni existuje dostatek epidemiologických údajů pro správné posouzení rizika..

"Veškerý provedený výzkum má významné slabiny," uvedla úřadující sekretářka Julia Johnson, MD, profesorka a předsedkyně Katedry porodnictví a gynekologie na Lékařské fakultě University of Massachusetts ve Worcestru..

„Výbor se domnívá, že je zapotřebí nového výzkumu, aby bylo možné nadále zkoumat údaje FDA,“ a prozkoumala další metriky, jako je index tělesné hmotnosti, kouření a syndrom polycystických vaječníků, uvedla..

Americká vědecká svítidla tedy obecně charakterizovala léky s drospirenonem jako bezpečné

Funkce aplikace

Každý rok musíte být vyšetřeni a vyšetřeni lékařem. Změřte krevní tlak, kontrolujte srážení krve, proveďte biochemický krevní test na jaterní a ledvinové testy.

Pokud se objeví nepohodlí nebo jakýkoli další příznak, je naléhavě nutné poradit se s lékařem.

Vlastní podávání léku "Angelique" KONTRAINDIKOVÁNO.

Předávkování drogami

Angelique nemá žádnou zvláštní toxicitu, ale tento lék může způsobit nevolnost a zvracení. Když se tyto příznaky objeví, musíte je přestat užívat. V případě krvácení z vysazení proveďte symptomatickou léčbu.

Vedlejší efekty

Byly pozorovány nežádoucí reakce na užívání drogy "Angelik", jako například:

 • Bolest v mléčných žlázách a bradavkách
 • krvácení z pochvy
 • bolest břicha
 • jak žilní, tak arteriální trombóza
 • bolesti hlavy, zejména migrény
 • duševní poruchy, zvýšená deprese
 • rakovina prsu.
 • poškození ledvin
 • fibromyalgie a bolesti kloubů

Mezi dlouhodobé komplikace patří:

 • maligní novotvary v jakémkoli orgánu
 • cholelitiáza
 • zhoršení paměti, demence
 • rakovina endometria (navzdory tvrzení o bezpečnosti endometria)
 • hypertonické onemocnění
 • Funkční poruchy jater
 • Zvýšené hladiny triglyceridů v krvi
 • Prolaktinom (adenom hypofýzy)
 • růst děložních myomů

Rád bych vás upozornil na skutečnost, že nežádoucí účinky jsou velmi závažné! To, že můžete přežít návaly horka bez léků, ale žít zbytek let s demencí nebo s rakovinou - není cena příliš drahá na léčbu menopauzy?

Lékové interakce

Před použitím léku "Angelique" musíte varovat svého lékaře před použitím jiných léků, například - antihypertenziv, prášků na spaní. V případě pochybností by se žena měla poradit s lékařem.

Nemůžete kombinovat přípravek "Angelique" s léky proti bolesti, s antibiotiky, s alkoholem a sedativy.

Užívání hormonálních léků může ovlivnit přesnost laboratorních testů. Biochemické výsledky (jaterní a ledvinové testy), hormonální hladiny štítné žlázy, nadledvin budou zkresleny.

Recenze pacientů

Claudia, 50 let

Drogu užívám 6 měsíců. První dva měsíce byly potřísněné krví. Lékař doporučil počkat. Čekal. Všechno bylo obnoveno. Zatímco pokračuji v pití. Drahé, ale vydržím.

Nina, 54 let

Co mohu říci? Prsa se zvětšila, jako kojící žena. Pravidelně bolí, ale klouby nebolí. Nebylo žádné zvláštní omlazení, ale nechodím na toaletu každou hodinu. Potěší. Pokusím se vydržet další rok s Angelique.

Svetlana, 52 let

Začal jsem to přijímat, málem jsem ztratil rozum. Bolesti hlavy mučeny, nevolnost neustále. Balíček jsem sotva dokončil. Hormonální terapie pro mě není vhodná.

Lydia, 51 let

A tak paměť není dobrá, ale nyní musíte také včas vypít pilulky. Krása vyžaduje oběť. Chci vypadat mladší. Piju Angelique asi rok. Sdílím své dojmy. V noci nechodím na toaletu - už pokrok. Příliv se snížil. Až do všech.

Recenze lékařů

Doktorka A. Chirková: Kolik lékařů, tolik názorů. Jedna věc není jasná - proč pít drogu rok po skončení menstruačního cyklu? To znamená, že všechny příznaky menopauzy jsou již pozadu, návaly už nejsou tak bolestivé, tlak se postupně vrací k normálu, spánek se obnoví. Stárnutí kůže je také kontroverzní záležitostí. Stárnutí těla je geneticky inherentní. Přírůstek hmotnosti v menopauze je způsoben spíše skutečností, že v případě hormonální nedostatečnosti v důsledku zániku vaječníků tuto funkci přebírá podkožní tuková tkáň, která produkuje estrogen.

Pokud pečlivě sledujete zakřivené ženy v menopauze a hubené, pak pokožka baculatá, vždy v lepším stavu než štíhlá žena po padesáti letech.

Pokud jde o komplikace, existuje více než výhod léku "Angelique". A počet indikací k použití se roztaví ve srovnání s počtem kontraindikací.

Kromě toho jej můžete pít nejdéle tři roky. Recenze lékařů, kteří píší, že tento lék pijí déle než 10 let, jsou zjevně nesprávná.

Diskuse lékařů ve sborovně

Terapeutka Natalia V.:

Recenze resuscitátora

Analogy drogy "Angelic"

Tato droga nemá v Rusku žádné analogy. Existují podobné léky, ale místo drospirenonu obsahují dienogest.

Import analogů: Vidora, Vidora Micro (Španělsko, Nizozemsko), Dailla, Dimia, Midiana (Maďarsko), Yarina Plus, Jess (Německo), Model Pro, Model Trend "(Izrael).

Cenová politika závisí na zemi výrobce.

 • Cena se pohybuje od 600 rublů do 1200 rublů.

Autor: porodník - gynekolog Malysheva N. P.

Redakce by chtěla poděkovat všem lékařům, zejména Natalyě Petrovna, gynekologce, za jejich názor na Angeliku.

Angelique

Složení

Estradiol hemihydrát, drospirenon, kukuřičný škrob, monohydrát laktózy, předželatinovaný kukuřičný škrob, stearát hořečnatý, makrogol, povidon, mastek, červený oxid železitý, oxid titaničitý hypromelóza.

Formulář vydání

Kulaté tablety, bikonvexní, šedo-růžové ve filmovém obalu v blistru v papírové krabičce č. 28 a 84.

farmaceutický účinek

Antigonadotropní, gestagenní, antiandrogenní, antimineralokortikoidní.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Farmakodynamika

Lék Angelique patří k hormonálním látkám, které zahrnují estrogen - estradiol a drospirenon, což je derivát spironolaktonu. Určeno pro hormonální substituční terapii (HRT) u postmenopauzálních žen v přítomnosti menopauzálních poruch (zvýšené pocení, návaly horka, snížená nálada, poruchy spánku, podrážděnost, kardialgie, snížené libido, involuční změny v urogenitálním traktu) a vyhýbá se pravidelnému krvácení z vysazení během fáze nebo cyklická HRT.

Estradiol - poskytuje účinné doplnění nedostatku estrogenu v těle ženy po menopauze a zmírnění vegetativních a psychoemotivních příznaků menopauzy. Estradiol účinně brání procesu snižování kostní hmoty v důsledku nedostatku estrogenu a projevuje se potlačením funkce osteoklastů a zvýšenou destrukcí kostí. Dlouhodobé užívání HRT po menopauze snižuje riziko zlomenin periferních kostí. HRT má příznivý účinek na obsah kolagenu v pokožce, její hustotu a zpomaluje tvorbu vrásek.

Drospirenon - má anti-mineralokortikoidní účinek, zvyšuje rychlost vylučování sodíku a vody z těla, což brání zvýšení tělesné hmotnosti, zvýšení krevního tlaku, vzniku otoků a dalších příznaků spojených s zadržováním tekutin. Drospirenon nemá žádnou estrogenní, androgenní, glukokortikosteroidní aktivitu. Kombinace s antiandrogenním a antimineralokortikoidním účinkem poskytuje drospirenon s farmakologickým profilem podobným přirozenému progesteronu..

Užívání Angelique snižuje celkovou hladinu cholesterolu a LDL (lipoprotein s nízkou hustotou) a koncentraci triglyceridů. Angelique díky antiandrogenním vlastnostem drospirenonu ovlivňuje androgeny závislé nemoci (androgenní alopecie, akné, seborrhea).

Farmakokinetika

Estradiol se úplně a rychle vstřebává v gastrointestinálním traktu. Příjem potravy neovlivňuje jeho biologickou dostupnost. Během prvního průchodu estradiolu játry se aktivně metabolizuje na katechol estrogeny, estron, glukuronidové konjugáty, které nemají nebo mají slabě exprimovanou estrogenní aktivitu. Metabolity se vylučují střevem a ledvinami s biologickým poločasem 24 hodin.

Drospirenon je zcela absorbován v gastrointestinálním traktu. Biologická dostupnost je asi 76-85%. Příjem potravy neovlivňuje jeho biologickou dostupnost. Většina se vylučuje střevy a ledvinami jako metabolity.

Hladiny estradiolu a estronu se po ukončení léčby Angelique vrátí do původních hodnot do pěti dnů.

Indikace pro použití

U postmenopauzálních menopauzálních poruch jako hormonální substituční terapie (HRT) a profylaktikum proti rozvoji postmenopauzální osteoporózy.

Kontraindikace

Vysoká citlivost, tromboembolismus, selhání jater / ledvin, onkologie, vaginální krvácení, intolerance laktózy, nedostatek laktázy.

Vedlejší efekty

Zvětšení / bolest prsou, tromboembolismus, nespavost, úzkost, zvýšená únava, křečové žíly, zvýšený krevní tlak, otoky, labilita nálady, sucho v ústech, závratě, migréna, bolesti hlavy, nevolnost, bolest břicha, plynatost, dyspepsie, zvracení, změna chuti, špinění, změna libida, zvýšené pocení, průlomové děložní krvácení, změna tělesné hmotnosti, astenie, svalové křeče, artralgie, alergické reakce.

Angelik, návod k použití (metoda a dávkování)

Tablety Angelique se užívají perorálně, jedna tableta denně celá, zapíjejí se tekutinou. Lék by měl být užíván ve stejnou denní dobu. Pokud dojde k vynechání pilulky, musíte ji vzít co nejdříve. Pokud po obvyklé době uběhl více než den, nemusíte si užívat další tabletu. V případě vynechání užívání několika tablet existuje riziko vzniku vaginálního krvácení. Pokud přejdete na Angelique z jiného kombinovaného léku, můžete zahájit léčbu kdykoli. V případě přechodu z užívání kombinovaného léku na cyklický režim HRT by měla být Angelique užívána po skončení současného terapeutického cyklu..

Předávkovat

Při užívání léku ve vysokých dávkách existuje riziko vzniku vaginálního krvácení, nevolnosti, zvracení.

Interakce

Je nezbytně nutné informovat lékaře o lécích, které pacient v současné době užívá.

Pokud se Angelique užívá společně s léky k léčbě virové hepatitidy C a HIV, lze pozorovat klinicky významné zvýšení / snížení koncentrace progestinu a estrogenu.

Zneužívání alkoholických nápojů při užívání přípravku Angelique může přispět ke zvýšení koncentrace cirkulujícího estradiolu.

Příjem přípravku Angelique pacienty na antihypertenzní terapii může zvýšit antihypertenzní účinek.

Angelique Micro s menopauzou: recenze lékařů a žen

Menopauza je přirozený proces zániku reprodukční funkce, ke kterému dochází po 45 letech. Je to způsobeno tím, že produkce určitých hormonů v těle je snížena, což ovlivňuje práci všech orgánů a často se projevuje nepříjemnými příznaky. První příznaky se objevují na pozadí psychosomatiky, ale ve většině případů se jedná o důsledky hormonální nerovnováhy. V tomto případě odborníci předepisují anti-menopauzální látky: bylinné a syntetické; hormonální a homeopatický. Na moderním farmaceutickém trhu jich jsou stovky, ale ne všechny jsou dostatečně účinné. Hormonální substituční terapie (HRT) je známá svou největší účinností a Angelique Micro odkazuje na prostředky této terapie. Tento článek poskytuje přehled o přípravku Angelique Micro a funkcích jeho použití při menopauze.

Vlastnosti a indikace pro použití

Dlouhodobé lékařské zkušenosti ukázaly, že HRT je nejúčinnějším prostředkem k úlevě od menopauzy. Období zastavení plodnosti je charakterizováno hormonální nerovnováhou: některé hormony jsou v deficitu, jiné - v přebytku. Aby se tato nerovnováha vyrovnala, odborníci předepisují hormonální léky, které obsahují chybějící hormony. To znamená, že když si tělo nedokáže samo vyrobit estrogen, je do těla zavedeno uměle ve formě syntetických hormonů, které simulují jeho působení a účinek na tělo.

Droga Angelique Micro se často používá při hormonální substituční terapii. Obsahuje syntetické hormony, které se při vstupu do těla přeměňují na přírodní hormonální látky a plní své funkce. Tělo se tedy vrátí do svého obvyklého provozního režimu. Pomáhá eliminovat příznaky menopauzy, jako je podrážděnost, výkyvy nálady, apatie, stres, nepřiměřený smutek, únava, návaly horka, silné pocení, bušení srdce, prudký nárůst krevního tlaku a tělesné teploty, bolest různých částí těla, křehkost kostí, znatelné stárnutí pokožky a další. Účinné látky činidla také pomáhají zastavit degeneraci reprodukčního systému a stabilizovat menstruační cyklus..

Složení a mechanismus účinku

Hlavní součásti

Hlavní účinné látky léku jsou:

17 beta estradiol

Sloučenina, která je syntetickým analogem lidského estradiolu, poskytuje náhradu za tento hormon před, po a během menopauzy. Estradiol je nejmocnějším hormonem mezi estrogeny. Jeho činnost je spojena s prací hypotalamu, hypofýzy, ženských orgánů, kostní tkáně. Je odpovědný za udržování požadované koncentrace inzulínu a glukózy v krvi, za normální hustotu cévních stěn a správné fungování stěn srdečního svalu. Díky němu zůstávají ukazatele kostní minerální hustoty normální..

Odborníci tvrdí, že dlouhodobé užívání tablet Angelik s menopauzou znatelně normalizuje stav kostí a pomáhá předcházet zlomeninám a předcházet osteoporóze. Látka pomáhá doplňovat vyčerpaný přísun kolagenu, který obnovuje pružnost pokožky a vyhlazuje vrásky. Studie však ukázaly, že samotná estrogenová terapie může během menopauzy vyvinout adenomyózu a v důsledku toho způsobit vývoj novotvarů v endometriu. Z tohoto důvodu zahrnuje lék v kombinaci látky podobné gestagenu..

Drospirenon

Syntetický hormon s účinky podobnými progesteronu odvozený od spironolaktonu. Zobrazuje gestagenní, antimineralokortikoidní, antigonadotropní a antiandrogenní funkce. Je zodpovědný za normalizaci krevního tlaku odstraněním přebytečného sodíku a vody, což také vyvolává otoky, nepohodlí v mléčných žlázách. Tato látka má také antiandrogenní vlastnosti, což pomáhá zabránit vypadávání vlasů a přírůstku hmotnosti..

Kombinace těchto látek podobných hormonům výrazně snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Již po prvním cyklu užívání léku klesá riziko vzniku nádorů endometria i rakoviny tlustého střeva.

Vylučování z těla

Je třeba poznamenat, že estradiol je plně absorbován a poměrně rychle. Je metabolizován na estron, estriol a estronsulfát, vyskytuje se hlavně v játrech, ledvinách, střevech, kosterních svalech a pohlavních orgánech. Biologická dostupnost je 5%, dosažena již 28 hodin po užití léku. Plné požadované koncentrace látky v těle je dosaženo po 5 dnech podání. Vylučuje se ledvinami a střevy.

Drospirenon se rychle rychle vstřebává. Biologická dostupnost je 75-85%. Většina z toho je metabolizována a vylučována ledvinami a střevy. Nejvyšší koncentrace se objeví také po 5 dnech od požití..

Angelik plus také v malých dávkách obsahuje hořčík a železo, což má také příznivý účinek na zmírnění většiny příznaků menopauzy..

Pomocnými látkami jsou předželatinovaná kukuřice a kukuřičný škrob, monohydrát laktózy, stearan hořečnatý, povidon..

Formy uvolnění a návod k použití Angelique Micro

Lék je dostupný ve formě žlutých tablet, které mají kulatý tvar, konvexní na obou stranách. Mají filmový plášť. Uvnitř tablety jsou bílé.

Jak správně užívat Angelique s menopauzou? Před použitím léku se musíte poradit s odborníkem a podstoupit komplexní diagnostiku, abyste vyloučili řadu nemocí, které jsou kontraindikací pro užívání tablet. Správné dávkování léku může také určit pouze lékař, s přihlédnutím k charakteristikám vašeho těla a průběhu menopauzy..

Lék můžete užívat okamžitě po ukončení léčby jinými hormonálními látkami (opět se souhlasem lékaře).

Balení obsahuje 28 tablet. Pokyn předepisuje užívání 1 kusu denně současně s vodou. Můžete užívat pilulky bez ohledu na příjem potravy. Doporučuje se vyhnout se přeskočení léčby. Pokud k tomu dojde, musíte jej vypít co nejdříve, ale pokud uplynul více než den, neměli byste pít další pilulku, protože to může vyvolat silné vaginální krvácení.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Vezměte prosím na vědomí, že stejně jako všechny hormonální léky má i tento širokou škálu kontraindikací pro použití. To zahrnuje:

 • Individuální nesnášenlivost kterékoli ze složek produktu.
 • Všechny typy nádorů prsu nebo podezření na ně.
 • Hormonálně závislé nádory nebo jejich příznaky.
 • Vaginální krvácení neobvyklé povahy a jejich neznámé příčiny.
 • Všechny typy onemocnění jater nebo zhoubných nádorů.
 • Poruchy renálních funkcí, jejich onemocnění, renální a adrenální nedostatečnost.
 • Angina pectoris, tromboembolismus, akutní arteriální trombóza nebo vysoké riziko těchto onemocnění.
 • Venózní tromboembolismus nebo hluboká žilní trombóza, predispozice k těmto onemocněním.
 • Hyperplazie, porfyrie.
 • Intolerance laktózy, vrozený nebo dědičný nedostatek laktázy, malabsorpce galaktózy a glukózy.
 • Těhotenství a kojení.
 • Teprve po důkladné diagnostice a se souhlasem odborníka je třeba užívat léky na endometriózu, myom dělohy, diabetes mellitus, onemocnění žlučníku, hypokalcémii, bronchiální astma, epilepsii.

Během léčby je třeba vyloučit kouření a pití.

Nežádoucí účinky byly pozorovány pouze u 4% pacientů. Mohou být vyjádřeny různými alergickými reakcemi, vaginálním krvácením, bolestmi břicha, nechutenstvím, bolestmi hlavy, závratěmi a špinění vaginálního výtoku..

V případě samoléčby a absence vyloučení určitých onemocnění a kontraindikací může tento lék způsobit žilní a arteriální trombotické komplikace i nežádoucí nádory.

Nedoporučuje se kombinovat lék Angelique s menopauzou s jinými hormonálními léky nebo užívat antikoncepční pilulky.

Předávkování může vyvolat hojné děložní krvácení, gastrointestinální poruchy ve formě zvracení, nevolnosti, plynatosti, průjem.

Analogy

V současné době existuje mnoho zahraničních a domácích anti-menopauzálních léků. Liší se svým složením a formou uvolnění. Někdo je fanouškem homeopatie nebo fytohormonů, jako jsou Menopace, Remens, Climaxan. Jiní důvěřují pouze hormonálním lékům a HRT kvůli jejich maximální účinnosti a složitosti působení. Z hormonálních léků je pouze Femoston analogem přípravku Angelique Plus, pokud jde o složení, pokud jde o kombinaci hormonů. První z nich je však oblíbenější kvůli vyšší koncentraci hormonu v léku a ve výsledku - účinnější.

Recenze lékařů o Angelique micro

Názory lékařů na lék Angelique na menopauzu se liší. Některé kategoricky vylučují hormonální substituční terapii kvůli řadě kontraindikací a přítomnosti rizika vzniku nádorů, jiné jsou pevně přesvědčeny o její účinnosti.

Gynekologové poznamenávají, že není vždy možné včas identifikovat určitá onemocnění, jejichž příznaky jsou podobné projevům menopauzy ve všech jejích fázích. A hormonální pozadí s nástupem premenopauzy se mění tak rychle, že během období vyšetření a jmenování terapie se klinický obraz může radikálně změnit a předepsané léky budou nejen neúčinné, ale mohou dokonce poškodit a vyvolat vývoj závažných onemocnění a zhoršit pohodu. Lékaři proto při předepisování tohoto léku berou v úvahu a porovnávají možné riziko s očekávaným přínosem..

Ale ti odborníci, kteří si přesto zvolili hormonální terapii, zcela eliminující kontraindikace, ve svých recenzích zaznamenali 95% úspěšných případů jejího užívání.
Pokud jde o použití tohoto nástroje, odborníci ho odlišují od ostatních kvůli jeho maximální účinnosti.

Tento lék je také předepsán k udržení těla během umělé menopauzy. Lékaři se však vždy shodují na jednom názoru: neměli byste tento nástroj používat jako antikoncepci.

Recenze pacientů

Mezi ženskými představitelkami je droga Angelique pro menopauzu velmi populární, protože drtivá většina těch, kteří ji užívali, pocítila její pozitivní a efektivní výsledek..
Pacienti si v první řadě všímají normalizace psychoemotionálního stavu, což významně zlepšuje kvalitu života během tohoto období. Podle recenzí o Angelique ztrácejí ženy, které ji začaly užívat, podrážděnost, apatii, ospalost, špatnou náladu a klimakterické neurózy, život získává nové jasné barvy, vrací se a dokonce zvyšuje účinnost.

Množství klesá a nejčastěji úplně zmizí, nesnesitelné návaly horka, které jsou často nahrazeny zimnicí, třesem nebo silným pocením.
Po užití drogy většina žen zmizela bolesti hlavy, bolesti zad a bolestivé pocity v pánevních orgánech. Klouby přestaly bolet a muskuloskeletální systém se vrátil do normálu.

Téměř všichni se spravedlivým sexem těší znatelnému omlazení pokožky a snížení počtu vrásek, pevnosti a pružnosti pokožky. Libido se vrátilo k mnoha, kvalita sexuálního života se zlepšila, suchost a podrážděnost pohlavních orgánů zmizely.

Lze s jistotou říci, že při absenci kontraindikací se Angelique Micro stane účinným a užitečným nástrojem v boji proti projevům menopauzy a zlepšení pohody během tohoto období..

Žádost o menopauzu hormonálního léku Angelik

Stav před menopauzou nutí ženy přemýšlet o tom, jak se zbavit otravných projevů menopauzy. Nejdůležitější je nehledat léky, které zmírňují příznaky, ale kompenzovat nedostatek ženských hormonů. Angelique s menopauzou je právě takový lék, který je schopen normalizovat hormonální pozadí ženy. Tato droga německé výroby je velmi populární mezi ženskou populací..

Forma uvolňování léku

Angelique se vyrábí ve formě tablet, má plochý válcový tvar s červeným nebo tmavě růžovým potahem. Každá tableta má vyražený nápis - „DL“, kolem kterého je šestiúhelník.

Balení se skládá z dvaceti osmi tablet, které jsou určeny pro 28denní léčbu, jeden kus denně. Jedna pilulka obsahuje estradiol - 1 mg, drospirenon - 2 mg. Tablety se také vyrábějí ve formě Angelique Micro, obsahují 0,25 mg - estradiol a 0,5 mg - drospirenon.

Užívání tablet

Užívání léku Angelica v menopauze - pro hormonální substituční terapii, vyvážení rovnováhy hormonů u ženy, což vede k minimálním projevům menopauzy.

Tento lék přináší úlevu od pohody v menopauze a zpomaluje stárnutí celého těla. Tablety se užívají při následujících projevech menopauzy:

 1. z horkých záblesků;
 2. emoční nestabilita;
 3. z močové inkontinence;
 4. s pocitem sucha a pálení v genitálním traktu;
 5. z úbytku kostní hmoty při osteoporóze.

Může dojít ke zmatku: jak jeden lék pomáhá s tak různými projevy?

Všechny tyto příznaky pocházejí z nedostatku ženského pohlavního hormonu a jeho doplněním žena pocítí výrazné zlepšení zdraví..

Aktivní složkou léku je estradiol, který bojuje proti projevům návalů horka a mnoha dalších satelitů vadnutí pohlavních žláz. Druhou účinnou látkou je drospirenon z progestogenní skupiny hormonů. Kromě estradiolu a drospirenonu obsahuje tableta další látky, které zvyšují účinek těchto hormonů:

 • monohydrát laktózy;
 • kukuřičný škrob;
 • povidon k25;
 • stearan hořečnatý;
 • hypromelóza;
 • mastek;
 • oxid titaničitý;
 • makrogol 6000;
 • barviva.

Angelique účinek na tělo

Takový všestranný účinek na různé orgány těla je prostě úžasný, ale droga poskytuje následující změny stavu:

 1. Zničení kostní hustoty se zastaví, když je vystaven působení léku Angelique. I když kost není obnovena, musí proto lékař v případě osteoporózy kromě tohoto léku předepsat další formy, aby v kombinaci s hormonálními látkami ovlivnil obnovu kosterních tkání. Angelique pomáhá snižovat riziko zlomenin a vykloubení.
 2. Pomáhá vaječníkům normálně pracovat během premenopauzálního období. Snižuje vazomotorické projevy návalů horka, jako jsou návaly horka, zimnice, nespavost, závratě, mělký spánek bezdůvodně, slabost, únava, obnovuje průtok krve pokožkou, bolesti svalů a kloubů ustupují.
 3. V případě porušení měsíčních cyklů je možné silné krvácení a bolesti břicha. Lék obnovuje intenzitu výtoku a zmírňuje bolestivost menstruace.
 4. Angelique odstraňuje vegetativně-vaskulární problémy, bojuje proti otokům, palpitacím.
 5. Psycho-emocionální příznaky menopauzy ustupují, jako jsou nervová zhroucení, změny nálady bez důvodu, deprese.
 6. Zmírňuje příznaky sucha a pálení slizničních pohlavních cest, bolesti při pohlavním styku, obnovuje ztenčený epitel, normalizuje libido.
 7. Posiluje stěny močových cest a močového měchýře, zastavuje močovou inkontinenci, chrání před nežádoucími infekcemi močových cest.
 8. Pokožka zažívá příznivé účinky léku, který zmírňuje tkáně pokožky před stárnutím, suchostí, dermatologickými a alergickými problémy. Kolagen, který dodává pokožce pružnost, je aktivován estriolem, čímž jsou vrásky méně viditelné.
 9. Pod vlivem drospirenonu edém tkáně zmizí, přebytečná tekutina se odstraní.
 10. Stav mléčných žláz je stabilizovaný, jejich bolest zmizí.
 11. Růst hmotnosti se zastaví, tělesný tuk se začne tát, i když trochu.
 12. Krevní tlak se normalizuje, protože drospirenon bojuje s plaky cholesterolu v cévách.
 13. Angelique pomáhá předcházet takovým onemocněním projevujícím se v menopauze, jako je rakovina endometria a střeva, hyperplazie endometria. Etiologii toho vědci dosud nezjistili, ale toto je fakt mnohaletého pozorování žen užívajících lék.
 14. Pod vlivem drospirenonu vlasy na hlavě přestanou ztenčovat, akné, seboroické léze pokožky hlavy zmizí.

Způsob užívání Angelique

Jako každé hormonální činidlo, Angelique během menopauzy je třeba pít podle určitého schématu - jedna pilulka denně. Žena by měla vypít pilulku bez žvýkání a zapít ji vodou. Je nutné zvolit vhodný čas pro užívání Angeliky, protože lék musí být opilý ve stejnou dobu bez ohledu na jídlo. Výrobce se postaral o pohodlí žen: vedle každé pilulky jsou psány dny v týdnu, aby se nezapomnělo užít lék.

Pokud od správného okamžiku neuplynulo mnoho času, je lepší si vzít pilulku. Pokud ale vynecháte dávku na jeden den, je lepší vynechat jednu dávku a pokračovat s pilulkou, která odpovídá danému dni. Následující den se nedoporučuje vypít 2 tablety. Je zakázáno přerušit užívání léku na několik dní, protože by to mohlo vést ke krvácení z dělohy. Jakmile se balíček Angelica vypije, okamžitě spusťte další balíček.

Když žena přestane pít drogu, hladiny hormonů estradiolu a estronu v těle se vrátí do původního množství za pět dní..

Pokud přejdete na Angelique z jiných hormonálních léků, můžete začít užívat jakýkoli den, okamžitě poté, co přestanete užívat předchozí léky.

Na začátku příjmu může dojít ke krvácení, ale to není děsivé, tělo se přizpůsobí nové úrovni hormonů. V případě, že je krvácení silné a po dlouhou dobu nezmizí, okamžitě vyhledejte gynekologa, který rozhodne, zda přestat užívat nebo pokračovat v léčbě. Nejprve je také možné zhoršit příznaky menopauzy, otoku mléčných žláz.

Kdo by neměl pít drogu Angelique?

Kontraindikace existují téměř pro každý lék, zejména hormonální, s kombinovaným účinkem.

Je nepřijatelné užívat drogu Angelik, pokud žena má:

 1. rakovina prsu, která je uzdravena nebo je;
 2. nezhoubné nádory závislé na hormonech v jakémkoli orgánu;
 3. onemocnění jater, onkologie jater;
 4. chronické selhání ledvin;
 5. trombóza žil a tepen, embolie;
 6. krvácení neznámé etiologie;
 7. nesnášenlivost základních látek tablet;
 8. zvýšení počtu triglyceridů v cévách;
 9. během těhotenství a kojení.

Angelique lze užívat opatrně a pod pečlivým dohledem lékaře, pokud jste nemocní:

 • arteriální hypertenze;
 • zvýšení objemu bilirubinu;
 • zánět endometria;
 • myomy;
 • cholestatická žloutenka;
 • mít nadváhu;
 • lupus erythematosus;
 • demence;
 • onemocnění žlučníku;
 • trombóza očních tkání;
 • otoky způsobené srdečními chorobami;
 • astma;
 • cukrovka a další endokrinní onemocnění;
 • pokud kouříte.

Užívání přípravku Angelique by mělo být také pod kontrolou, pokud je dáma léčena následujícími dávkovými formami:

 1. diuretika;
 2. draselné přípravky;
 3. ACE inhibitory;
 4. antagonisté angiotensinu-2 a heparinu.

V případě předávkování mohou začít negativní projevy:

 • přítomnost gastrointestinálních problémů;
 • krvácející.

Nezůstávejte doma - jděte na schůzku, aby lékař předepsal léčbu k odstranění negativních faktorů.

Vedlejší negativní účinek Angelique

V případě nesprávného použití léku nebo pokud pijete tento lék, aniž byste dávali pozor na kontraindikace, mohou se objevit negativní reakce těla:

 • krvácení z genitálií;
 • myomy;
 • žaludek, bolesti střev, plynatost, průjem, zvracení;
 • problémy s játry;
 • alergické reakce;
 • migrény a závratě;
 • zablokování krevních cév;
 • depresivní, úzkostné projevy, nervová zhroucení, poruchy spánku;
 • onkologické formace v mléčných žlázách;
 • kalení a bolest v prsou;
 • hubnutí nebo přibírání na váze;
 • hypertenze;
 • tachykardie;
 • oční choroby;
 • ztráta libida;
 • tinnitus;
 • kožní vyrážky.

Pokud projevy rychle zmizí a pokračují v užívání léků, může to znamenat, že si tělo zvykne na novou hladinu hormonů. Neustálé pozorování gynekologa u ženy užívající Angelique je nesmírně nutné, aby bylo možné upravit léčbu nebo zrušit léčbu, pokud nežádoucí účinky ohrožují život pacienta.

Jakýkoli nový příznak by měl ženu upozornit: nebuďte sami se svými obavami, jděte na recepci. Ale ve většině případů je léčba hormonálními látkami Angelique a Angelique Micro úspěšná a bez zhoršení zdraví, pokud žena vezme pilulky včas a pečlivě prostuduje pokyny.

Je nepřijatelné brát Angelique jako antikoncepci.

Doba léčby lékem je předepsána lékařem a obvykle je to značné období. Nepřestávejte užívat drogu sami, zůstaňte v kontaktu se svým lékařem.

Interakce Angelique s jinými léky

Může vyvstat otázka: je možné užívat Angelique spolu s jinými léky? Pokud má pacient nějaké nemoci a léčí je, je třeba si uvědomit, že účinek hormonů na tělo je oslaben léky na vyvolání jaterních enzymů. Akce Angelique bude oslabena drogami:

 • hydantion;
 • barbituráty;
 • Primidon;
 • Karbamazepin;
 • Rifampicin;
 • Oskarbazepin;
 • Topiramát;
 • Felbamat;
 • Griseofulvin;
 • antibiotika penicilinových a tetracyklinových skupin;
 • antituberkulóza, antiepileptické formy.

Musíte také pamatovat na to, že nadměrné pití alkoholu potlačuje vstřebávání Angelique.

Paracetamol naopak pomáhá při vstřebávání hormonů..

Vynikajícím společníkem drogy Angelica při léčbě menopauzy je použití klášterního čaje na devět užitečných bylin. Tělo dámy vděčně reaguje na příjem nádherného tandemu léčivých přípravků.

Vliv Angelique na různé ženy je individuální a ne každý je vhodný, soudě podle recenzí dam ve fórech. Ale stejně jako všechny léky existují nesnášenlivost a kontraindikace. Většina dam je vděčná výrobci za tento vynikající nástroj. být zdravý!

Užitečné a poučné video k tomuto tématu:

ANGELIK

 • Farmakokinetika
 • Indikace pro použití
 • Způsob aplikace
 • Vedlejší efekty
 • Kontraindikace
 • Těhotenství
 • Interakce s jinými léčivými přípravky
 • Předávkovat
 • Podmínky skladování
 • Formulář vydání
 • Složení
 • dodatečně

Lék Angelique je hormonální látka, která obsahuje estrogen - estradiol, který se v lidském těle mění na přírodní 17v-estradiol. Ve složení léku Angelik je také derivát spironolaktonu - drospirenonu, který má gestagenní, antigonadotropní a antiandrogenní účinek, stejně jako antimineralokortikoidní účinek.
Angelique je kombinovaný lék pro hormonální substituční terapii (HRT) pro menopauzální poruchy v postmenopauzálním období (přirozená menopauza, hypogonadismus, kastrace nebo předčasné selhání vaječníků), včetně vazomotorických příznaků (jako návaly horka, zvýšené pocení), poruchy spánku, snížený spánek, podrážděnost, atrofické změny v urogenitálním traktu u žen s neodstraněnou dělohou. Kontinuální hormonální substituční léčba přípravkem Angelik vám umožňuje vyhnout se pravidelnému krvácení z vysazení, které je pozorováno při cyklické nebo fázové HRT.
Estradiol doplňuje nedostatek estrogenu v ženském těle po menopauze a poskytuje účinnou léčbu psycho-emocionálních a vegetativních klimakterických příznaků (jako návaly horka, zvýšené pocení, poruchy spánku, zvýšená nervová podrážděnost, podrážděnost, palpitace, kardialgie, závratě, bolesti hlavy, snížení libido, bolesti svalů a kloubů); involuce kůže a sliznic, zejména sliznic urogenitálního systému (inkontinence moči, suchost a podráždění vaginální sliznice, bolest při pohlavním styku).
Estradiol zabraňuje úbytku kostní hmoty způsobenému nedostatkem estrogenu. Je to hlavně kvůli potlačení funkce osteoklastů a posunu v procesu remodelace kostí směrem k tvorbě kostí. Bylo prokázáno, že dlouhodobé užívání HRT může snížit riziko zlomenin periferních kostí u žen po menopauze. Při zrušení HRT je rychlost úbytku kostní hmoty srovnatelná s rychlostí charakteristickou pro období bezprostředně po menopauze. Nebylo prokázáno, že pomocí HRT je možné dosáhnout obnovení kostní hmoty na premenopauzální úroveň..
HRT má také příznivý účinek na obsah kolagenu v pokožce a na její hustotu a může také zpomalit tvorbu vrásek..
Kromě toho má Angelique® díky antiandrogenním vlastnostem drospirenonu terapeutický účinek na nemoci závislé na androgenu, jako je akné, seborea, androgenní alopecie..
Drospirenon má antimineralokortikoidní aktivitu, zvyšuje vylučování sodíku a vody, což může zabránit zvýšení krevního tlaku, tělesné hmotnosti, otoků, citlivosti prsou a dalších příznaků spojených s retencí tekutin.

Farmakokinetika

Po perorálním podání je estradiol rychle a úplně absorbován. Během absorpce a prvního průchodu játry prochází estradiol významným metabolizmem, například na estron, estriol a estronsulfát. Po perorálním podání je biologická dostupnost estradiolu asi 5%. Příjem potravy neovlivňuje biologickou dostupnost estradiolu.
Rozdělení
Maximální koncentrace estradiolu v séru přibližně 22 pg / ml je obvykle dosaženo 6-8 hodin po užití tablety. Estradiol se váže na albumin a globulin vázající pohlavní hormony (SHG 11). Volná frakce estradiolu v séru je přibližně 1–12% a podíl látky vázané na SHBG je v rozmezí 40–45%. Zdánlivý distribuční objem estradiolu po jednorázovém intravenózním podání je přibližně 1 l / kg.
Estradiol se metabolizuje hlavně v játrech a částečně také ve střevech, ledvinách, kosterních svalech a cílových orgánech. Tyto procesy jsou doprovázeny tvorbou estronu, estriolu, katecholestrogenů, jakož i sulfátových a glukuronidových konjugátů těchto sloučenin, které mají podstatně nižší estrogenní aktivitu nebo vůbec žádnou estrogenní aktivitu..
Clearance estradiolu ze séra je asi 30 ml / min / kg. Metabolity estradiolu se vylučují ledvinami a střevy s poločasem rovným
přibližně 24 hodin.
Rovnovážná koncentrace
Koncentrace estradiolu v krevním séru po opakovaném podání je přibližně dvakrát tak vysoká jako po podání jedné dávky. V průměru se koncentrace estradiolu v krevním séru pohybuje od 20 pg / ml (minimální hladina) do 43 pg / ml
(maximální úroveň). Po ukončení léčby přípravkem Angelik® se hladiny estradiolu a estronu vrátí přibližně na pět dní k výchozím hodnotám.
Po perorálním podání v širokém rozmezí dávek je drospirenon rychle a úplně absorbován. Biologická dostupnost po perorálním podání je 76-85%. Příjem potravy neovlivňuje biologickou dostupnost drospirenonu.
Maximální koncentrace drospirenonu v séru asi 22 ng / ml,
dosaženo přibližně 1 hodinu po jedné a více dávkách 2 mg drospirenonu. Poté dochází k dvoufázovému poklesu koncentrace drospirenonu v séru s terminálním poločasem asi 35-39 hodin.
Drospirenon se váže na sérový albumin a neváže se na globulin vázající pohlavní steroidy (SHBG) a kortikoid vázající globulin (CSG). Asi 3–5% celkové koncentrace drospirenonu v séru není spojeno s bílkovinami.
Hlavními metabolity v lidském séru jsou kyselá forma drospirenonu a 4,5-dihydro-drospirenon-3-sulfátu. Oba metabolity se tvoří bez účasti systému cytochromu P450.
Clearance drospirenonu ze séra je 1,2 - 1,5 ml / min / kg. Část přijaté dávky se vylučuje beze změny. Většina dávky se vylučuje ledvinami a střevy jako metabolity v poměru 1,2: 1,4 s poločasem asi 40 hodin.
Rovnovážná koncentrace
Rovnovážné koncentrace je dosaženo přibližně po 10 dnech denního příjmu přípravku Angelik. Kvůli dlouhému poločasu rozpadu drospirenonu je rovnovážná koncentrace 2-3krát vyšší než koncentrace po jedné dávce.

Indikace pro použití

Indikace pro použití léku Angelique jsou: hormonální substituční léčba (HRT) pro klimakterické poruchy u postmenopauzálních žen; prevence postmenopauzální osteoporózy.

Způsob aplikace

Pacienti, kteří přecházejí na Angelique z kombinovaného léku pro cyklický režim HRT, by měli začít užívat po ukončení krvácení z vysazení.
Každé balení je určeno pro 28denní příjem.
Užívejte jednu tabletu denně. Po ukončení užívání 28 tablet ze současného balení následující den zahájí užívání nového balení Angelique (kontinuální HRT), přičemž první tabletu užijí ve stejný den v týdnu jako první tabletu z předchozího balení.
Tableta se polyká celá a zapíjí se malým množstvím tekutiny. Denní doba, kdy žena vezme drogu, nezáleží na tom, ale pokud začala užívat pilulky v kteroukoli konkrétní dobu, měla by tuto dobu nadále dodržovat. Zapomenutou tabletu je třeba užít co nejdříve. Pokud po obvyklé době podání uplynulo více než 24 hodin, další tabletu byste neměli užívat. Pokud vynecháte několik tablet, může se objevit vaginální krvácení..

Během těhotenství nejsou žádné období. Každá žena to ví. V těle dochází k hormonálním změnám, které přispívají k vývoji a růstu nenarozeného dítěte. Aktivně se produkuje progesteron, těhotenský hormon.