Co může nahradit Duphaston

Většina pacientů, kteří potřebují dlouhodobé užívání drogy, si občas nemůže dovolit koupit drogu v dostatečném množství, aby dokončili celý kurz, což je nutí hledat levné analogy Duphastonu. Ale existují takové? A pokud ano, nakolik odpovídají předepsanému léku?

 • Kritéria výběru
 • Identické léky
 • Prostředky s podobnou akcí
 • Co máme

Duphaston (Duphaston) - lék běžný v gynekologické praxi, který obsahuje syntetický analog progesteronu (hormon odpovědný za normální průběh těhotenství) a používá se k:

 • endometrióza;
 • poruchy menstruačního cyklu (dysmenorea, sekundární amenorea);
 • neplodnost vyplývající z luteální nedostatečnosti;
 • děložní krvácení;
 • menopauza nebo podobné poruchy ženského reprodukčního systému jako prostředek substituční terapie;
 • předmenstruační syndrom.

Nyní se pokusíme odpovědět na tyto a některé další otázky a zároveň najít důstojnou náhradu, která splňuje všechny nezbytné požadavky a poskytuje terapeutické výsledky, které se neliší od originálu..

Kritéria výběru

Analogy léku Duphaston by se od něj neměly lišit pouze cenou (směrem dolů), ale také mají stejné spektrum terapeutické aktivity (léčí stejné nebo většinu nemocí uvedených v pokynech k jeho použití). Navíc nemusí být zcela identické a nemusí obsahovat podobnou účinnou látku. Při hodnocení léků je proto rozdělíme do dvou podmíněných skupin.

Nezbytné varování: všechny níže uvedené „náhražky Duphastonu“, a to navzdory skutečnosti, že při jejich hledání byly použity údaje ze spolehlivých zdrojů, v žádném případě nenahrazují doporučení ošetřujícího lékaře a nezruší jeho jmenování. A proto, pokud je nutné změnit lék na některý z léků uvedených v tomto článku (s výjimkou specifikovaných případů), důrazně doporučujeme informovat odborníka a podstoupit další konzultaci, aby se předešlo možným komplikacím.

Identické léky

Úplné analogy Duphastonu jsou:

 • Dufaston;
 • Dydrogesteron.

Oba léky se liší od originálu pouze názvem a obsahují stejnou účinnou látku - dydrogesteron, což znamená, že jejich působení, indikace a kontraindikace jsou zcela identické. Tyto léky mohou nahradit Duphaston bez jakéhokoli zdravotního rizika. Ale i přes tyto vlastnosti má každá z nich své vlastní charakteristiky, které jsou důležité pro potenciální kupce..

Dufaston: s největší pravděpodobností byl tento lék propuštěn o něco později jinou farmaceutickou společností. Jediný možný rozdíl od stálého aktiva je v ceně, která může být buď nižší, nebo vyšší (v závislosti na místě prodeje). Možné rozdíly: mírný rozdíl v dalších komponentách.

Dydrogesteron: aktivní složka základního produktu v čisté formě. Nejúplnější a nejspolehlivější analog tablety a jeho cena je několikanásobně nižší než u společnosti Dufaston. Nespěchejte však, abyste se radovali: v lékárnách je tak vzácný, že je téměř nemožné ho najít. To platí zejména pro malá města ve vzdálených regionech. Pokud jde o další složky, jejich seznam je minimální a s největší pravděpodobností slouží pouze k vytvoření lékové formy.

Prostředky s podobnou akcí

Tato skupina zahrnuje přípravky obsahující účinné látky podobné progesteronu. Všechny z nich lze použít k léčbě onemocnění uvedených v indikacích pro Dufaston.

Utrogestan je analog Dufastonu z Thajska, který obsahuje jako aktivní složku přírodní mikronizovaný progesteron získaný od dobrovolníků nebo zvířat. Proto - vyšší účinnost a relativně nízká pravděpodobnost možnosti alergických reakcí (hormony neobsahují antigenní strukturu a působí stejně dobře u různých druhů zvířat). Ale současně je lék kontraindikován pro krvácení z porodních cest ženy neznámého původu a může způsobit ospalost, proto je kontraindikován pro ty, kteří se věnují aktivní činnosti nebo řízení vozidel.

Progesteron (Progesteron) - ruský analog Duphastonu, obsahující ve složení gestagenu - hormon žlutého tělíska. Přes jasný rozdíl v účinné látce se používá ve stejných případech jako hlavní lék. Podstatný rozdíl spočívá v tom, že posledně uvedená se vyrábí výhradně v injekční dávkové formě, což trochu komplikuje její nezávislé použití, což umožňuje její použití v nemocnici. Ale na druhé straně to vede k dosažení terapeutického účinku mnohem rychleji než tabletové formy a ve výsledku se může stát lékem volby pro obzvláště těžké formy spontánního potratu..

Dufastonovy analogy

Duphaston je originální hormonální léčivo zahrnuté do standardů péče o těhotné ženy s problémem potratu, vícečetného těhotenství a novotvarů. Dalšími indikacemi jsou endometrióza, nepravidelná menstruace, neplodnost a potrat.

Lék Duphaston se vydává přísně podle lékařského předpisu a aplikuje se v určité dny cyklu. Cena závisí na počtu tablet v balení (20 nebo 28 kusů), značce lékárenské organizace. Cena balíčku se v průměru pohybuje od 530 do 870 rublů.

Výběr levných analogů Dufastonu je nesmírně důležitý pro koordinaci s gynekologem kvůli vedlejším účinkům, závažnosti působení skupiny léků, nuancím jmenování.

farmaceutický účinek

Výrobce: Abbott, Nizozemsko nebo Veropharm, Rusko

Uvolnění formy: tablety

Léčivá látka: dydrogesteron

Droga patří do skupiny gestagenů, syntetického původu, působí jako přirozený hormon progesteron. Vlastnosti léčiva:

 • doplňuje nedostatek endogenního progesteronu;
 • poskytuje nástup sekreční fáze v endometriu.

Lék nepotlačuje ovulaci a nelze jej použít jako antikoncepci. U Duphastonu nejsou charakteristické ani glukokortikoidy, anabolické, androgenní a estrogenní účinky..

Duphaston je hormonální lék nebo ne?

Léčba obsahuje hormon - dydrogesteron, syntetizovaný analog přírodního progesteronu.

Hormonální pilulky Duphaston nelze používat samostatně bez lékařského předpisu. Jsou indikovány pro hormonální substituční terapii, pokud je zjištěn nedostatek progesteronu.

Indikace pro použití Duphastonu

Duphaston je analog přírodního progesteronu, který je zodpovědný za formování ženského vzhledu a sexuálních charakteristik, průběhu menstruace a ovulace a zajišťuje nástup těhotenství.

Léčba je indikována k doplnění přirozeného nedostatku hormonů v následujících případech:

 • neplodnost;
 • těhotenství - hrozba potratu, hrozba předčasného porodu, mnohočetné těhotenství;
 • amenorea a dysmenorea;
 • endometrióza;
 • děložní krvácení.

Dufaston je předepsán lékařem při plánování těhotenství u žen, které mají v anamnéze potrat nebo spontánní potraty.

Duphaston - návod k použití

Lék se užívá 2-3krát denně v dávce předepsané lékařem. Vlastnosti léčby určuje gynekolog v závislosti na indikacích, stavu a závažnosti patologie u pacienta.

Na pilulce existuje riziko. Je navržen tak, aby usnadnil polykání léku, pokud máte potíže s polykáním.

Je Duphaston prodáván na lékařský předpis nebo ne? K nákupu léku potřebujete formulář na předpis vydaný gynekologem. V některých oblastech je droga také zahrnuta do seznamu léků na předpis.

Užívejte Duphaston před jídlem nebo po jídle

Lék se užívá 2-3krát denně, ráno a večer. Jak pít pilulku - s jídlem nebo po jídle, nemá vliv na účinnost přípravku Duphaston.

Pokud pacient vynechá lék, mělo by to být provedeno co nejdříve. Pokud však uplynulo více než 12 hodin, nemusíte zapomenutou dávku vypít..

Dufastonovy analogy

Dufastonovy náhražky se liší ve vstupních složkách poskytovaných léčivými vlastnostmi, indikacemi a kontraindikacemi. K jejich zakoupení potřebujete lékařský předpis.

Vzhledem k tomu, že analogy Dufastonu jsou hormonální léky, neměly by být předepisovány samy kvůli možným vedlejším účinkům.

Seznam náhražek Dufastonu

AnalogCena v rublechZemě výroby
Duphaston530-870Nizozemsko nebo Rusko
Iprozhin310-440Francie
Femoston940-1270Francie
Progesteron440-770Rusko
Cyklodinon540-720Německo
Byzanne3300-11380Německo
Prajisan230-420Indie
Norkolut130-180Maďarsko
Yarina980-1390Německo
Proginova490-720Francie
Janine920-2940Německo
Tranexam240-2340Rusko
Utrozhestan390-520Thajsko

Femoston

Výrobce: Abbott, Nizozemsko

Uvolnění formy: tablety

Aktivní složka: dydrogesteron, estradiol

Analogem tablet Duphaston je Femoston, vyráběný stejnou farmaceutickou společností v Nizozemsku, Abbott. Tento léčivý přípravek je originální, používá se patentovaná technologie výroby a výzkumu. Na jejich základě byl sestaven návod k použití, byla identifikována omezení, nežádoucí účinky a jejich četnost výskytu..

Analog se používá jako kombinované anti-klimakterické činidlo obsahující progestogen a estrogen. Je předepsán ke snížení příznaků menopauzy, prevenci osteoporózy. Výdej na předpis.

Progesteron

Výrobce: Dalkhimpharm, Rusko

Uvolňovací forma: ampule

Léčivá látka: progesteron

Jako antikoncepční prostředek se používá analog Duphaston Progesteronu v injekcích s amenoreou, obvyklým potratem, děložním krvácením. Injektuje se intramuskulárně podle schématu. Jedná se o olejový roztok, který musí být před použitím zahřátý.

Cyklodinon

Výrobce: Rottendorf Pharma nebo Bionorica, Německo

Uvolňovací forma: tablety, kapky

Aktivní složka: extrakt z běžné tyčinky

V některých případech může gynekolog nahradit Duphaston cyklodinonem - tablety nebo alkoholové kapky. Jádrem akce je extrakt z třtiny, který normalizuje koncentraci pohlavních hormonů. Analogické léčivé vlastnosti:

 • pokles produkce prolaktinu;
 • léčba patologických procesů v mléčných žlázách a snížení syndromu bolesti;
 • normalizace druhé fáze menstruačního cyklu.

Analogický cyklodinon se používá podle schématu pro menstruační nepravidelnosti (amenorea, dysmenorea, nepravidelná menstruace), mastodynie a PMS. Průběh terapie je dlouhý - od 3 měsíců.

Yarina

Výrobce: Bayer, Německo

Uvolnění formy: tablety

Aktivní složka: drospirenon, ethinylestradiol

Analogem přípravku Duphaston Yarin je kombinovaný antikoncepční přípravek na bázi estrogenu a gestagenu. Hlavním mechanismem je potlačení ovulace a zvýšení viskozity cervikálního sekretu, v důsledku čehož se spermie nemohou připojit a nedochází k oplodnění.

V lékařské praxi se analog Duphastonu Yarin používá pro antikoncepci u žen starších 35 let. U mladých pacientů je lék Jess předepisován s nižším obsahem hormonů a Janine.

Proginova

Výrobce: Delpharm Lille S.A.S., Francie

Uvolnění: dražé

Léčivá látka: estradiol

Proginova je analogem Duphastonu s další aktivní složkou ze skupiny estrogenů. Kompenzuje nedostatek pohlavních hormonů a používá se během menopauzy ke zmírnění a zmírnění příznaků:

 • návaly horka;
 • bolest hlavy;
 • depresivní stavy, nervozita;
 • poruchy spánku;
 • závrať;
 • osteoporóza.

Lék je předepsán lékařem po absolvování analýzy na hormony.

Tranexam

Výrobce: Obninsk HFC, Rusko

Uvolňovací forma: tablety, ampule

Aktivní složka: kyselina tranexamová

Lék Tranexam se používá v tabletách nebo ampulkách k zastavení krvácení během těhotenství, silné menstruace. Nepoužívá se současně s perorálními kontraceptivy kvůli riziku trombózy a dalších komplikací.

Dyufaston nebo Utrozhestan - což je lepší

Výrobce: Olik Limited, Thajsko

Uvolňovací forma: kapsle

Léčivá látka: progesteron

Synonyma: Iprozhin, Prajisan, Krainon

Dyufaston a Utrozhestan jsou léky ze skupiny estrogenů předepsané během těhotenství nebo plánování těhotenství, s anamnézou potratů nebo potratů. Oba léky se dovážejí.

Duphaston - perorální tablety na bázi syntetického estrogenu. Analogem Duphastonu během těhotenství je Utrozhestan tobolka pro orální a intravaginální podání obsahující přírodní progesteron. Pokud je analog Duphastonu injikován do pochvy v čípcích, dochází k rychlému účinku a nižší frekvenci nežádoucích účinků.

Oba léky jsou vydávány bez lékařského předpisu, který z analogů si vybrat, je na pacientovi spolu s lékařem. Rozhodujícími kritérii jsou délka těhotenství, přítomnost doprovodných onemocnění (trombóza, onemocnění ledvin), kouření, věk atd..

Dyufaston nebo Norkolut - což je lepší

Výrobce: Gedeon Richter, Maďarsko

Uvolnění formy: tablety

Aktivní složka: norethisteron

Duphaston je analog přírodního progesteronu, který podporuje přechod endometria do fáze sekrece. Používá se k porušení menstruačního cyklu, neplodnosti, endometriózy, problémů s plodem během těhotenství.

Norkolut je importovaný analog přípravku Dufaston používaný k opožděné menstruaci, endometrióze, hyperplazii endometria, menopauze, mastodynii. Lze jej použít jako antikoncepci k prevenci těhotenství. Pijte 1-2 tablety jednou denně v určité dny cyklu.

Oba léky - Duphaston a analog Norkolut patří do skupiny gestagenů. U menstruačních nepravidelností, menopauzy a endometriózy lze použít oba léky. Během těhotenství se používá Duphaston.

Levnější náhrada přípravku Duphaston Norkolut se používá k zastavení laktace a k antikoncepci.

Duphaston nebo Prajisan

Výrobce: San Pharmaceutical Industries, India

Uvolňovací forma: kapsle

Léčivá látka: progesteron

Jak nahradit Duphaston během těhotenství by měl být konzultován s lékařem. Lékem volby jsou tobolky Prajisan, které lze pít ústy nebo podávat intravaginálně. Druhá metoda použití má menší pravděpodobnost vedlejších účinků.

Léky se liší v účinné látce - analog obsahuje progesteron, Duphaston je zdrojem syntetické látky dydrogesteron.

Duphaston nebo Visanne s endometriózou

Výrobce: Bayer, Německo

Uvolnění formy: tablety

Léčivá látka: dienogest

U endometriózy je klíčovým článkem v terapii příjem hormonálních léků, například Visanne nebo Duphaston. První lék je drahá německá droga ze skupiny gestagenů. Používá se dlouhodobě jednou denně. Analogickou léčbu můžete zahájit v kterýkoli den menstruačního cyklu..

Duphaston je další dovážený lék používaný na endometriózu 2-3krát denně.

Co si vybrat, určuje ošetřující gynekolog. Pacient musí být informován, pokud jsou léky dostupné za určitou cenu, jsou tam v městských lékárnách.

Podle výzkumu má Visanne řadu výhod pro endometriózu:

 • snižuje bolesti pánve spojené s onemocněním;
 • vede k atrofii ložisek s přerostlým endometriem a takové oblasti mohou být v celém těle (v ledvinách, gastrointestinálním traktu);
 • účinnost proti dalším příznakům endometriózy - dysmenorea a dyspareunie.

Co může nahradit Duphaston - otázka, kterou lze vyřešit pouze u gynekologa. Hormony mají řadu vedlejších účinků (změny nálady, bolesti hlavy, ospalost, podrážděnost, účinky na kostní aparát, riziko rakoviny). Volba analogu je ovlivněna přítomností těhotenství a laktace, jinými užívanými léky, věkem pacienta, souběžnými chorobami.

Odpovědi na otázky

 1. Zotaví se z Duphastonu nebo ne?

Podle klinických studií droga zřídka ovlivňuje váhu, pacienti, pokud nedodržují dietu, tukují, tukují. Abyste si při užívání léků udrželi váhu, měli byste se držet kalorického deficitu.

K zakoupení léku je nutný lékařský předpis.

Lék nepotlačuje ovulaci, nemá vlastnosti antikoncepčních pilulek.

Při užívání v určité dny cyklu stimuluje lék nástup sekreční fáze a pomáhá normalizovat menstruační cyklus..

Ne, toto je hormonální syntetická droga, analoga progesteronu.

Duphaston: analogy jsou levnější, cena v lékárně

Duphaston je syntetický hormonální lék, jehož složení je plnohodnotným analogem klíčového ženského tajemství odpovědného za proces porodu. Mnoho lidí se může setkat s jeho nedostatkem, a tedy s neplodností a dalšími gynekologickými onemocněními genitální oblasti. Farmaceutické výrobky, které odolávají chorobám této skupiny, mají působivé cenovky, ale na trhu lékáren existuje řada generik za dostupnější ceny..

Farmakologické vlastnosti a farmakodynamika

Účinnou látkou studovaného farmaceutického produktu je dydrogesteron. Jeho molekulární struktura, chemické a další vlastnosti se téměř úplně shodují s přirozeným ženským hormonem odpovědným za procesy těhotenství a skutečné narození dítěte - progesteron.

Aktivní složka léčiva se vyznačuje absencí androgenních, estrogenních, termogenních, anabolických a glukokortikoidních vlastností. Kromě toho nepoškozuje metabolismus živin, zejména sacharidů, a neinhibuje funkci jater. Má také pozitivní vliv na ukazatele lipidového profilu..

V jakých případech se droga používá?

Indikace pro použití:

 • Přítomnost nedostatku hormonu progesteronu, který připravuje ženu na porod;
 • Přerůstání vnitřní vrstvy stěn dělohy;
 • Sterilita;
 • Riziko potratu;
 • PMS;
 • Destabilizace menstruačních cyklů, jejich absence.

Kdo není propuštěn?

Kategorický zákaz platí pouze pro pacienty se špatnou absorpcí účinných a jiných složek léčivého přípravku.

Aplikace během těhotenství

Někdy se stává, že žena nemůže otěhotnět a existuje také riziko ztráty dítěte kvůli nedostatku ženského hormonu v těle zvaného progesteron. Je tomu tak, aby se zabránilo takové tragédii, že lékaři často doporučují umělou náhradu tohoto klíčového hormonu ve formě dané drogy..

Účinná látka se téměř úplně shoduje s látkou přírodního původu. Když vstoupí do ženského těla, je schopen jej zcela nahradit. Obvykle musí být progesteron produkován vaječníky spolu s estrogenem a tvořit děložní sliznici, která se během měsíčního cyklu rozhodně mění..

Během menstruace není progesteron v krvi tak exprimován, na rozdíl od estrogenu, který pomáhá množit a růst děložních buněk. Ve dnech, kdy se z vaječníků uvolní zralé vajíčko, se vytvoří dočasná žláza, která je zodpovědná za produkci progesteronu, který se nazývá corpus luteum. Změna koncentrace tohoto hormonu může změnit sliznici dělohy a dát jí volnost, která brání růstu buněk a podporuje vzhled řady cév. Tento proces je při oplodnění vajíčka velmi důležitý, protože může přijímat výživu, která je pro něj nezbytná..

Proto je přípravek Duphaston předepisován ženám, které se staly matkami..

Absorpce léku

Použití tohoto farmaceutického produktu může vyvolat některé doprovodné negativní jevy:

 • Hematopoéza: patologie ovlivňující erytrocyty, jmenovitě snížení jejich životního cyklu;
 • Imunitní systém a pokožka: reakce přecitlivělosti ve formě vyrážky a kopřivky;
 • Centrální nervový systém: bolest hlavy;
 • Reprodukční systém: krvácení z dělohy.

Jak provést proces ošetření?

Předepsaná dávka léku přímo závisí na stávajícím onemocnění:

 • Přítomnost proliferace děložních tkání - 10 mg od 5 do 25 dnů cyklu 2 až 3krát denně;
 • Snížení negativních účinků PMS - 10 mg dvakrát denně od 11 do 25 dnů cyklu;
 • Zastavení průtoku krve - 10 mg denně po dobu jednoho týdne;
 • Neplodnost - 10 mg od 14 do 25 dnů menstruačního cyklu. Délka léčby by měla být nejméně 3 měsíce a ne více než šest měsíců;
 • Prevence předčasného porodu - jednorázová dávka 40 mg léku. Poté - 10 mg každých osm hodin;
 • Normalizace menstruace - 10 mg od 11 do 25 dnů cyklu.

Důsledky nadměrného dávkování

Nejsou k dispozici žádné údaje o příznacích předávkování. Při extrémně vysoké použité dávce se doporučuje provést výplach žaludku.

Důležité body terapie

 • U některých pacientů může dojít k průlomovému krvácení. Lze je vyloučit zvýšením dávky léku;
 • Před zahájením léčebného procesu je nutné podstoupit důkladné lékařské vyšetření, včetně vyšetření kvalifikovaným gynekologem a mammologem;
 • Droga může být užívána správcem dopravy a dalšími jednotkami, protože nemá nepříznivý vliv na rychlost rozhodování.

Kolik stojí Duphaston: cena v lékárně

Lék lze zakoupit v nejbližší lékárně, je však vyžadován lékařský předpis. Podle jednoho z největších webů prodávajících farmaceutika mohou náklady na farmaceutický produkt dosáhnout 737 rublů.

Seznam ruských a zahraničních podobných léků za nízkou cenu

Název analogu je levnější než lék DuphastonCena Apteka.ru v rub.Cena Piluli.ru v rub.
MoskvaSPbMoskvaSPb
Progesteron (injekční roztok)682711676657
Utrozhestan (zapouzdřené vydání)404419366361
Iprozhin (kapsle)384395364332
Prajisan (čepice)366382343322

Progesteron - (výroba - Rusko)

Indikováno přítomností děložního krvácení, absencí pravidelné menstruace a spontánním potratem.

Nepoužívá se u pacientů s těžkou poruchou funkce jater a ledvin, tromboembolickými onemocněními, vaginálním krvácením neznámého původu, rakovinou epiteliálních buněk kůže mléčných žláz. V extrémních případech a pouze po konzultaci s lékařem je možné použít lék. Opatrní musí být zejména pacienti se srdečními a cévními chorobami, cukrovkou, astmatem a epilepsií.

Zvýšení krevního tlaku je možné jako vedlejší účinek, což je nejčastější výskyt. Zřídka se může objevit - dávení, snížený sexuální apetit, napětí na hrudi, bolesti hlavy a depresivní stavy.

Utrozhestan - (Thajsko)

Povoleno pro orální i intravaginální podání. V prvním případě může lék varovat před rizikem potratu, neplodnosti, prevenci vzniku premenstruačních syndromů a léčbě cysty prsu. Po injekci do vagíny se Utrozhestan doporučuje pro ovariální dysfunkci, předčasnou menopauzu a pro ty, kteří mohou předčasně porodit..

Je zakázáno tolerovat složky farmaceutického produktu, které mají trombotická onemocnění, krvácení z pochvy neurčené geneze, onkologii jater, prsou a genitálií, stejně jako nezletilé a kojící. Léčivý přípravek se nedoporučuje v pozdních stádiích těhotenství.

Současně jsou povoleny poruchy reprodukčního systému, problémy se stabilním menstruačním cyklem. Někdy bolesti hlavy, touha po spánku a svědivé kožní vyrážky.

Iprozhin - (Francie)

Stejně jako předchozí generikum může být tento francouzský lék užíván orálně nebo vložen do pochvy. V obou případech se Iprozhin účinně vyrovná se syndromy, které se vyskytují před menstruací, fibrocystickou mastopatií. Je v jeho kompetenci předcházet endokrinní neplodnosti, předčasnému porodu a rozvoji benigních nádorů dělohy.

Odmítnutí užívat tento lék je nezbytné pro ty, kteří neasimilují jeho základní látky, s nejasnými důvody pro odtok krve z pohlavních orgánů, maligní útvary v reprodukčním systému a mléčné žlázy. Opatrní by měli být zejména pacienti se závažnými poruchami činnosti srdce, ledvin, astmatu, epilepsie a cukrovky. Laktační terapie se navíc nedoporučuje..

Nežádoucí účinky jsou vzácné. Nejběžnější jsou drobné alergie, pocit únavy a ospalosti, dočasné závratě a nestabilní menstruační cyklus..

Prajisan - (nejdostupnější náhrada za výrobu v Indii)

Přes svou výrazně nízkou cenu poskytuje účinnou léčbu ženské neplodnosti způsobené luteální nedostatečností, usnadňuje průběh předmenstruačního období a pomáhá stabilizovat cyklus. Tím, že zaplatíte málo peněz, můžete získat podobný farmaceutický účinek..

Kontraindikace jsou zcela identické se všemi výše popsanými léky..

Paralelní reakce škodlivé povahy jsou extrémně vzácné. Pouze dlouhý léčebný proces může vyvolat napětí v mléčných žlázách, nadměrnou touhu po spánku, periodické vestibulární poruchy, nevolnost a kožní vyrážku.

Závěr o levných generikách

Studovaný evropský léčivý přípravek, který má pozitivní vliv na reprodukční systém spravedlivého pohlaví. Na ruském trhu můžete snadno najít podobnou náhradu - mnoho farmaceutických společností a výrobců (většinou zahraničních) vyrábí synonyma, která jsou ekonomicky dostupná. Na první pohled se může zdát, že výběr náhradníka není tak náročný úkol. Řešení tohoto problému by však mělo být přeneseno na kvalifikovaného lékaře. Je to on, kdo musí předepsat určitou drogu..

Jak nahradit Duphaston: existují v Rusku nějaké levnější analogy?

Duphaston je lék, náhražka přírodního progesteronu (hlavní účinnou látkou je dydrogesteron).

Lék je předepsán s nedostatkem indikovaného ženského hormonu (bez ohledu na příčinu problému). Duphaston selektivně ovlivňuje endometrium, neovlivňuje metabolismus, neovlivňuje funkci jater.

Indikace pro použití drogy

 • endometrióza (abnormální proliferace epiteliální tkáně lemující vnitřní povrch dělohy);
 • neplodnost způsobená nedostatkem progesteronu v těle;
 • PMS;
 • nestabilní menstruační cyklus;
 • děložní krvácení.

Uvolňovací formou Duphastonu jsou tablety (10 mg). Cena nástroje se pohybuje od 491 do 671 rublů. Užívání léku perorálně v dávce vybrané lékařem.

Příjem léku je spojen s řadou vedlejších účinků - migrény, drobné poruchy trávicího traktu, zvýšená citlivost mléčných žláz, celková nevolnost, zežloutnutí kůže, systémové a lokální alergické reakce.

Navzdory tomu je Duphaston oprávněně uznáván jako jeden z nejbezpečnějších a nejdostupnějších (i když ne levných) léků ve své farmakologické skupině..

Vezměte prosím na vědomí: v případě individuální nesnášenlivosti jednotlivých složek přípravku Duphaston u pacientů je nutné zvolit lék - analog s podobnými klinickými vlastnostmi.

Jak vyměnit lék

Levnější léky se prodávají v lékárnách - obdoby ruské i zahraniční výroby Dufastonu.

Domácí analogy

Zvažte účinné domácí léky.

Progesteron

Průměrná cena je 578 rublů. Hormonální přípravek, jehož hlavním úkolem je vytvořit nejpohodlnější podmínky pro zrání oplodněného vajíčka.

Uvolňovací forma - roztok v ampulích, určený k intramuskulární injekci.

Těhotná

Cena od 450 rublů. Syntetická náhražka ženského hormonu progesteron, má pozitivní vliv na strukturu endometria, snižuje tón dělohy během těhotenství. Dostupné v tabletách.

Ingesta

Nejlevnější analog Dufastonu, jeho cena v lékárně je od 95 rublů. Hlavní složkou je progesteron. Lék je předepsán pacientům s amenoreou, děložním krvácením, neplodností.

Ingesta „pomáhá“ chránit plod během těhotenství, bojuje proti nedostatku žlutého tělíska. Užívání léku je spojeno s minimem kontraindikací a vedlejších účinků..

Zahraniční náhražky

Analogy Dufastonu vyrobené v zahraničí.

Utrozhestan

Od 300 rublů / balení. Nejpřesnější a levnější „kopie“ vyšetřované drogy vyrobené v Belgii. Vyrábí se ve formě tobolek, čípků, používaných orálně a intravaginálně.

Navzdory mírným nákladům je Utrozhestan v popularitě nižší než Dufaston kvůli široké škále vedlejších účinků.

Při pravidelném užívání léku se tedy u pacienta mohou objevit závratě, zvýšená únava, slabost, ospalost, celková nevolnost.

Recenze o droze jsou následující.

Iprozhin

Cena v lékárně je od 381 rublů / balení. Droga je v koprodukci ve Francii a Itálii. Odkazuje na skupinu léků gestageny. Ukazuje dobrý klinický účinek při léčbě endometriózy, v boji proti PMS, mastopatii. Iprozhin je předepisován pacientům, kteří musí podstoupit proceduru IVF (k přípravě dělohy na plod).

Crynon

Z 2565 rublů. Efektivní gel britské a německé výroby. Používá se intravaginálně a poskytuje další „uvolnění“ vaginální sliznice hormonu progesteronu.

Prajisan

Z 325 rublů. Indické tobolky na bázi progesteronu, sójového lecitinu a arašídového másla. Efektivní a bezpečný analog Dufastonu.

Megace

Drahý americký analog Duphastonu (od 2700 rublů) založený na megestrolu, dostupný v tabletách. Patří do skupiny léků gestageny, vykazuje dobrý klinický účinek v boji proti rakovině endometria a anorexii.

Kritéria výběru

Neexistují žádné farmaceutické přípravky absolutně identické ve složení a vlastnostech jako Duphaston..

Z léků s podobným klinickým účinkem jsou nejúčinnější indikace k použití, ale s odlišným složením, Utrozhestan a Progesteron..

Nevýhody utrozhestanu - způsobují zvýšenou ospalost, jsou kontraindikovány pro krvácení z porodních cest nejasné etiologie. Spolu s tím se věří, že Utrozhestan má vyšší účinnost a na rozdíl od Duphastonu méně často vede k rozvoji alergických reakcí.

Pokud jde o progesteron, je určen výhradně pro injekce, používá se hlavně při nemocniční léčbě. Tato droga je preferována, pokud existuje vysoká hrozba spontánního potratu..

Při výběru léku - analogu Duphastonu s podobnými klinickými vlastnostmi, je třeba vzít v úvahu seznam vedlejších účinků. Navzdory vysokým nákladům je tedy zkoumaná droga co nejbezpečnější. Jeho levnější „bratři“ Progesteron a Didgogesteron se mohou „chlubit“ stejným.

Injesta prokazuje minimální riziko negativních důsledků pro tělo mezi domácími analogy Duphastonu a Prajisanu mezi zahraničními náhražkami.

Lék a jeho dávkování by měl vybrat pouze ošetřující lékař..

Analogy Duphastonu

Tato stránka obsahuje seznam všech analogů Dufastonu podle složení a indikací k použití. Seznam levných analogů a můžete také porovnat ceny v lékárnách.

 • Nejlevnější analog Duphastonu: Megeis
 • Nejoblíbenější analog Dufastonu: Dufaston
 • ATC klasifikace: Dydrogesteron
 • Aktivní složky / složení: Dydrogesteron

#názevCena v RuskuCena na Ukrajině
1Megeis megestrol
Analogový podle indikace a způsobu aplikace
2650 rbl700 UAH

Při výpočtu nákladů na levné analogy Dufastonu byla zohledněna minimální cena, která byla uvedena v cenících poskytovaných lékárnami

#názevCena v RuskuCena na Ukrajině
1Dufaston dydrogesteron
Analogové složení a indikace
--230 UAH
2Megeis megestrol
Analogový podle indikace a způsobu aplikace
2650 rbl700 UAH
3Visanne dienogest
Analogový podle indikace a způsobu aplikace
--300 UAH

Tento seznam analogů léků je založen na statistikách nejžádanějších léků.

Všechny analogy Duphastonu

Kompoziční analogy a indikace pro použití

názevCena v RuskuCena na Ukrajině
Dufaston dydrogesteron--230 UAH

Výše uvedený seznam analogů léčiv, který označuje náhražky Dufastonu, je nejvhodnější, protože mají stejné složení účinných látek a shodují se v indikacích pro použití.

Analogy podle indikace a způsobu aplikace

názevCena v RuskuCena na Ukrajině
Megeis megestrol2650 rbl700 UAH
Visanne dienogest--300 UAH

Různé složení se může shodovat v indikaci a způsobu aplikace

názevCena v RuskuCena na Ukrajině
Visanne dienogest mikronizovaný2164 rbl1700 UAH
Oxyprogesteron kapronát hydroxyprogesteron kaproát644 rbl41 UAH
Ingesta Oxy hydroxyprogesteron kaproát--18 UAH
Endometrin progesteron--242 UAH
Krynonpolykarbofil, glyceridový derivát hydrogenovaného palmového oleje, kyselina sorbová, glycerin, hydroxid sodný, karbomer 974P, kapalný parafin, upravená voda2000 rbl77 UAH
Progesteron progesteron253 rblUAH 3
Progestogel progesteron734 rbl167 UAH
Utrozhestan progesteron270 rbl200 UAH
Crinon progesteron11698 rbl77 UAH
Lutein96 rbl--
Lutein progesteron--32 UAH
Ingesta progesteron--8 UAH
Progestin-KR progesteron--53 UAH
Iprozhin progesteron205 rbl400 UAH
Prajisan progesteron206 rbl--
Oxyprogesteron Hydroxyprogesteron kaproát----
Norkolut norethisteron106 rbl56 UAH
Primolyut-Nor norethisteron--33 UAH
Organometril linestrenol1816 rbl300 UAH

Jak najít levný analog nákladného léku ?

Chcete-li najít levný analog k léku, generikum nebo synonymum, doporučujeme nejprve věnovat pozornost složení, konkrétně stejným účinným látkám a indikacím pro použití. Identické aktivní složky léčiva naznačují, že léčivo je synonymem léčiva, jeho farmaceutického ekvivalentu nebo farmaceutické alternativy. Nezapomeňte však na neaktivní složky podobných léků, které mohou ovlivnit bezpečnost a účinnost. Nezapomeňte na rady lékařů, samoléčba může poškodit vaše zdraví, proto se před použitím jakéhokoli léku vždy poraďte se svým lékařem.

Cena Duphastonu

Na níže uvedených webových stránkách najdete ceny přípravku Dufaston a informujte se o dostupnosti v nedaleké lékárně

 • Cena Duphastonu v Rusku
 • Cena Dyufastonu na Ukrajině
 • Cena Dyufastonu v Kazachstánu
Všechny informace jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou důvodem k předepisování nebo nahrazení léku samy

TOP 6 nejlevnějších analogů Dufastonu®

Je to možné během těhotenství

Zakázáno během kojení

Zakázáno přijímat děti

Má omezení pro seniory

Zakázáno brát pro problémy s játry

Má omezení pro problémy s ledvinami

Dyufaston je hormonální lék, který vstoupil na farmaceutický trh v roce 1961 a uvedl jej na trh (Nizozemsko). Jednalo se o první perorální progestogen. Hlavním rysem tohoto léku je, že přispívá k metabolické stabilitě ženského těla, aniž by způsoboval změny v estrogenním, androgenním a mineralokortikoidním metabolismu..

Duphaston prakticky nezpůsobuje vedlejší účinky a je pacienty dobře snášen. Jeho hlavní oblastí použití je porodnictví a gynekologie. Nástroj se také používá v technologiích asistované reprodukce.

Schéma aplikace Duphaston

Léčba neinhibuje ovulaci, a proto se schopnost oplodnění u žen, které ji užívají, nemění. Účinné látky selektivně ovlivňují endometrium, vaginální sliznici a cervikální kanál.

Dufaston je nepostradatelný při léčbě potratů, dysfunkčního děložního krvácení, endometriózy, neplodnosti a při technologiích asistované reprodukce (IVF). Duphaston má drahé i levné protějšky. Můžete jej nahradit jedním z nich, ale předtím je nutné se poradit se svým lékařem..

Co je tak dobré na droze "Duphaston"?

Než začnete uvažovat o tom, která droga může být hodnou alternativou k této droze, měli byste pochopit, jaké vlastnosti má a jak ovlivňuje ženské tělo.

Dydrogesteron, který je základem léku, se tedy v molekulární struktuře, farmakologických a chemických vlastnostech blíží přirozenému progesteronu. Právě nedostatek tohoto hormonu může ženu zbavit radosti z mateřství. Navzdory skutečnosti, že se jedná o derivát testosteronu, nemá hormon žádné vedlejší účinky. Je třeba poznamenat, že tato vlastnost je obrovskou výhodou drogy. Totéž nelze říci o mnoha syntetických progestogenech, které jsou základními složkami hormonální substituční terapie. Lék mimo jiné neovlivňuje metabolismus sacharidů a fungování jater, jeho účinek neovlivňuje procesy ovulace a metabolismu..

Kontraindikace

Lék by neměl být používán v případě živých projevů alergie nebo nadměrné citlivosti na dydrogesteron nebo jiné látky, které jsou jeho součástí. Příjem se nedoporučuje osobám trpícím genetickou hypolaktázií, nedostatkem laktázy nebo malabsorpcí živin z tenkého střeva. Pokud máte během těhotenství svědění kůže, musíte být při užívání opatrní.

U některých onemocnění jater by se lék neměl užívat. Je zcela kontraindikován u pacientů citlivých na dydrogesteron a další složky tablet. Pokud má pacient metabolickou poruchu, špatně se vstřebávají sacharidy a vyskytují se problémy s fungováním ledvin, nelze tento lék užívat. Pacientům s genetickou intolerancí galaktózy, malabsorpčním syndromem a nedostatkem laktázy není tento lék předepisován.

Farmakokinetika

Vlastností léku "Duphaston" je to, že se rychle dostává z gastrointestinálního traktu do krve. Maximální koncentrace v krvi po užití tablet je pozorována po 2 hodinách. Dalších 97% dydrogesteronu se váže na proteiny a je hydroxylován v jaterních buňkách.

Výsledky klinických studií potvrzují, že asi 64% dávky dydrogesteronu se vylučuje přirozeně močí. To umožňuje určit endogenní hladinu progesteronu. Pokyn pomůže získat konkrétnější informace o farmakokinetice léku "Duphaston".

Analogy léčiv nemají vlastnosti uvedené výše.

S hrozbou ukončení těhotenství

Spravedlivé pohlaví, které se nachází v zajímavém postavení, se často potýká s hrozbou ukončení těhotenství. To je způsobeno nedostatečným uvolňováním progesteronu, který udržuje normální tón děložního svalu. Při absenci požadovaného množství této látky začíná kontrakce pohlavního orgánu, což vede k oddělení vajíčka. Dydrogesteron pomůže tuto situaci napravit..

Komentáře lékařů naznačují, že droga by měla být přijata co nejdříve. Pokud žena krvácí, měla by být první část látky 40 miligramů. V tomto případě by měl být dydrogesteron užíván každých osm hodin. Užívejte vždy jednu tabletu. Pokud příznaky zmizí a při normálních krevních testech je lék zrušen.

Když bolesti v dolní části břicha přetrvávají, je předepsán dydrogesteron v dávce 10 miligramů dvakrát denně. V takovém případě by příjem měl probíhat v pravidelných intervalech. Zrušení takové opravy až po 20 týdnech porodu dítěte.

Indikace pro použití

Než začnete zvažovat léky, které mohou nahradit drogu "Duphaston", měli byste zjistit, jaké ženské problémy jsou předepsány.

Lékaři nejčastěji doporučují užívat lék "Duphaston" ženám, u kterých byl diagnostikován nedostatek progesteronu. Nízká hladina tohoto konkrétního hormonu v ženském těle je příčinou mnoha potíží, jako je hrozba ztráty plodu, menstruační nepravidelnosti, dysmenorea, premenstruační syndrom, neplodnost, sekundární amenorea, nefunkční děložní krvácení.

Se všemi výše uvedenými onemocněními a podmínkami lékaři nezakazují užívání analogu tablet Dufaston, ale pokud to rozpočet dovolí, doporučují používat původní drogu.

Co máme

Malý seznam dostupných analogů, které mohou kupujícím poskytnout určitý výběr:

 • Dufaston;
 • Dydrogesteron;
 • Utrozhestan;
 • Progesteron.

Ve skutečnosti, bez ohledu na to, jaký druh analogu Duphaston žena užívá během těhotenství, pokud jeho další průběh závisí na léku, stává se důležitou pouze skutečnost, že cena analogu Duphaston je o několik bodů levnější než originál. Pouze díky tomu si většina průměrných pacientů bude moci dovolit dlouhodobou terapii a vychovat nového plnohodnotného člena naší společnosti..

Jak nahradit prostředek "Duphaston"?

K dnešnímu dni nejznámější a nejčastěji používanou drogou, která může plně nahradit drogu "Duphaston", je "Utrozhestan". Naštěstí se však vědci nezastavili pouze při vývoji této drogy. Proto si dnes žena, která chce otěhotnět a bezpečně porodit dítě, může zakoupit nejvhodnější alternativu ze široké škály drog. Samozřejmě stojí za zmínku, že tato volba by měla být zcela provedena lékařem, s přihlédnutím k individuálním charakteristikám pacienta. Ale situace v životě jsou jiné, proto si po konzultaci s lékárníkem můžete samostatně zakoupit hodný analog „Duphaston“.

Kritéria výběru


Analogy léku Duphaston by se od něj neměly lišit pouze cenou (směrem dolů), ale také mají stejné spektrum terapeutické aktivity (léčí stejné nebo většinu nemocí uvedených v pokynech k jeho použití). Navíc nemusí být zcela identické a nemusí obsahovat podobnou účinnou látku. Při hodnocení léků je proto rozdělíme do dvou podmíněných skupin.

Nezbytné varování: všechny níže uvedené „náhražky Duphastonu“, a to navzdory skutečnosti, že při jejich hledání byly použity údaje ze spolehlivých zdrojů, v žádném případě nenahrazují doporučení ošetřujícího lékaře a nezruší jeho jmenování. A proto, pokud je nutné změnit lék na některý z léků uvedených v tomto článku (s výjimkou specifikovaných případů), důrazně doporučujeme informovat odborníka a podstoupit další konzultaci, aby se předešlo možným komplikacím.

Výhody a nevýhody léku "Utrozhestan"

Výraznou negativní vlastností tohoto léku je významný počet vedlejších účinků, které nejsou pozorovány při užívání tablet Duphaston. Může to být zvýšená únava, závratě, ospalost, celková nevolnost, rozptýlení a další reakce..

Je však třeba poznamenat, že výše uvedené vedlejší účinky plně kompenzují výhodné vlastnosti léčiva. Lék "Utrozhestan" lze tedy použít orálně i intravaginálně. To umožňuje předepisovat lék nejen těhotným ženám s časnou toxikózou, ale také dosáhnout maximálního terapeutického výsledku s rozvojem dalších patologií u budoucích matek.

Jeho cenu lze také připsat výhodám drogy. Koneckonců, tento analog „Duphastonu“ je mnohem levnější než originál. Je však třeba připomenout, že je přísně zakázáno vyměňovat si předepsané léky samostatně. Proto si před nákupem tohoto cenově dostupnějšího léku musíte poradit se svým lékařem, zejména pokud jde o udržení požadovaného těhotenství..

Jiné zahraniční analogy

DrogaPrůměrné náklady v lékárnáchPopis
UtrozhestanOd 330Země původu - Francie. Nejlepší a nejkompletnější analog dyufastonu, ale levnější. Aktivní složkou je progesteron přírodního původu, což je hlavní rozdíl mezi léčivem a duphastonem. Uvolňovací forma - čípky ve formě tobolek se podávají invaginálně a orálně. Droga je v popularitě nižší než duphaston kvůli významnému seznamu vedlejších účinků: únava, ospalost, závratě, celková nevolnost.
IprozhinOd 381Produkční země - Itálie, Francie. Kapsle ze skupiny gestagenů. Účinné pro PMS, fibrocystickou mastopatii, stavy nedostatku pogesteronu, během přípravy na IVF, endometriózu.
CrynonOd roku 2565Produkční země - Velká Británie, Německo. Vaginální gel, který při kontaktu s vaginální sliznicí poskytuje postupné uvolňování progesteronu. Podporuje luteální fázi při použití metod asistované reprodukce.
PrajisanOd 325Země původu - Indie. Vynikající náhrada za levnou drogu. Hormonální léky. Složení léčiva zahrnuje progesteron, arašídový olej a sójový lecitin. Tobolky pro vaginální nebo orální podání.
ProgestogelOd 790Produkční země - Belgie, Francie. Gel pro vnější použití, zvyšuje koncentraci progesteronu v mléčné žláze. Je indikován pro mastodynii, fibrocystickou mastopatii.
AllylestrenolOd 590Země původu - Maďarsko. Tablety se užívají s obvyklým nebo ohroženým potratem a také s rizikem předčasného porodu.

Závěrem je třeba poznamenat, že neexistují žádné úplné strukturní analogy Duphastonu. Jedná se o naprosto jedinečný lék, který nemá prakticky žádné vedlejší účinky. Jedinou nevýhodou je jeho vysoká cena, ale většina jeho blízkých náhražek také nemá nízkou cenu..

Při konečném výběru je třeba vzít v úvahu závažnost onemocnění, anamnézu pacienta a jeho individuální vlastnosti. Konečné rozhodnutí musí učinit ošetřující lékař.

Dnes je docela možné porazit neplodnost. Moderní medicína předvídala všechny možné negativní scénáře a učinila odvetný krok. Užívejte si těhotenství a snadný porod!

Znamená "Dydrogesteron"

Stejně jako lék "Duphaston" jeho analogy vyrovnávají nedostatek progesteronu v těle ženy. Zejména lék "Dydrogesteron" pomáhá udržovat příznivý účinek estrogenů na lipidový profil krve. Účinná látka léčiva neovlivňuje koagulační parametry, stejně jako metabolismus sacharidů a funkci jater. Mezi výhody léku navíc patří nepřítomnost androgenní, estrogenní, termogenní, kortikoidní nebo anabolické aktivity..

Doposud je lék na bázi dydrogesteronu dobrým a dostupným ruským analogem přípravku Dyufaston. Tento syntetický progestogen je indikován pro nedostatek endogenního progesteronu.

Analogy ruské produkce

Synonyma pro dyufaston od tuzemského výrobce jsou velmi žádané.

DrogaPrůměrné náklady v lékárnáchPopis
ProgesteronZ 578 rublůProgesteron je hormon žlutého tělíska, patří do skupiny gestagenů. Jeho hlavní funkcí je normalizovat fáze činnosti dělohy, vytvářet podmínky pro vývoj oplodněného vajíčka. Ruské léky se vyrábějí ve formě roztoku pro intramuskulární podání..
TěhotnáZe 450 rublůOvlivňuje změny v endometriu, připravuje jej na implantaci vajíčka, snižuje kontraktilitu těhotné dělohy a příznivě ovlivňuje vývoj mléčných dělení mléčných žláz. Uvolňovací forma - tablety. Je syntetickým analogem progesteronu.
DydrogesteronOd 470 rublůSyntetický analog přírodního progesteronu. Je součástí hlavního složení léčiva uvažovaného v článku. Nemá antikoncepční účinek, což umožňuje užívání léku během těhotenství.

Znamená „prajisan“

Tento moderní analog „Duphastonu“ je hormonální látka s progesteronem. Používá se při léčbě dlouhodobé neplodnosti a nedostatečnosti luteální fáze. Účinné při různých poruchách menstruačního cyklu, premenopauze, fibrózně-cystické mastopatie a dalších onemocnění.

Vzhledem k tomu, že lék má širší spektrum účinku než lék "Duphaston", používá se pouze před těhotenstvím. Výjimkou jsou případy, kdy přínos pro tělo matky převáží možné riziko negativních účinků na plod..

Ukrajinské náhražky

Seznam léků ukrajinského původu, které jsou analogy duphastonu nebo jeho blízkých náhražek:

 1. Ingesta. Farmakologická skupina - gestageny. Aktivní složkou je progesteron. Vyrábí se ve formě injekčního roztoku. Používá se na amenoreu, děložní krvácení, neplodnost, nedostatečnost žlutého tělíska, potrat. Nejlevnější analog dyufastonu. Cena - od 95 rublů.
 2. Oxyprogesteron kapronát. Odkazuje na gestageny, je k dispozici ve formě injekčního roztoku. Umělý analog hormonu žlutého tělíska. Účinek léku je pomalejší než účinek progesteronu, ale gestagenní účinek je delší - od 8 do 14 dnů. Cena od 550 rublů.
 3. Folikulin. Není to docela analog duphastonu, patří k estrogenním lékům. Má stimulační účinek na dělohu, reguluje normální průběh ženského reprodukčního systému. Spolu s progesteronem se podílí na normalizaci menstruačního cyklu a funkce porodu. Injekce. Efektivní levná léčba. Cena - od 150 rublů.

Vedlejší efekty

V průběhu užívání lze zaznamenat některé nežádoucí účinky přípravku Dufaston:

 • imunitní systém: přecitlivělost (velmi vzácná);
 • hematopoetický systém: hemolytická anémie (ojedinělé případy);
 • nervový systém: migréna, bolest hlavy;
 • hepatobiliární systém: malá jaterní dysfunkce, při které se může objevit slabost, žloutenka a bolesti břicha;
 • reprodukční systém: průlomové krvácení při užívání (zřídka), předcházet zvýšením dávky léku; citlivost mléčných žláz se může zvýšit;
 • podkožní tkáň, kůže: svědění, kopřivka (vzácné), Quinckeho edém (velmi vzácné);
 • celkové poruchy: periferní edém (velmi vzácné).

S rozvojem děložního krvácení

Dydrogesteron nemá výrazné hemostatické vlastnosti. Je však schopen zastavit špinění výtoku z genitálního traktu v neočekávaných dnech cyklu. V tomto případě se často používá komplexní léčba. Terapie zahrnuje použití estrogenů a hemostatických léků.

Schéma korekce je zvoleno individuálně lékařem po důkladném vyšetření. Obvykle je předepsáno až 30 miligramů drogy rozdělených do několika dávek denně. Tento kurz trvá průměrně 5-7 dní..

S věkem se každá žena potýká s nepříjemnými pocity, které naznačují nástup hormonálních změn - menopauza (menopauza). V tuto chvíli není vždy možné užívat hormonální léky, protože existuje řada nemocí, pro které jsou zakázány.