Jaké testy je třeba provést pro menopauzu a menopauzu: tipy pro diagnostiku zdraví žen

Asi po 45 letech čelí každá žena menopauze. U některých toto období začíná dříve, u jiných později. Hlavním problémem pro ženy je řada alarmujících příznaků: návaly horka, zvýšená podrážděnost, apatie, suchost na intimním místě, nedostatek menstruace, nepohodlí při sexu atd. V některých případech však stejné příznaky nemusí signalizovat menopauzu, ale závažné patologické procesy v těle. Z tohoto důvodu lékaři doporučují provádět testy, aby se ujistili, že skutečně mluvíme o menopauze. Po absolvování testů předepíše gynekolog účinnou léčbu, díky níž můžete zapomenout na všechny alarmující příznaky. Pojďme si promluvit o tom, jaké testy je třeba provést u menopauzy u žen.

Jaké testy je třeba provést k určení menopauzy

Menopauza je přirozený proces, během kterého dochází k zániku reprodukční funkce, to znamená, že vaječníky přestanou produkovat ženský hormon - estriol. Pokud se žena obává zjevných příznaků menopauzy, musíte se ujistit, že se rozhodně jedná o menopauzu. Po konzultaci s gynekologem vám bude doporučeno provést krevní test na hormony. Zvažte krevní test na ženské hormony s menopauzou:

 1. FSH (folikuly stimulující hormon). Odpovídá za funkci pohlavních žláz a je přímo zapojen do syntézy estradiolu. Významné zvýšení FSH a současné snížení estradiolu signalizuje, že žena začala menopauzu..
 2. LH (luteinizační hormon). Odpovídá za stabilní ovulaci a udržování funkce vaječníků. Hladina LH v krvi s nástupem menopauzy se mírně zvyšuje.
 3. Estradiol. Tento hormon je nejdůležitější v ženském těle, řídí schopnost otěhotnět a porodit dítě a je také zodpovědný za krásu, libido a sexualitu. Na začátku menopauzy dochází k významnému snížení hladiny estradiolu v krvi.
 4. Progesteron. Má komplexní účinek na ženské tělo, podílí se na produkci dalších životně důležitých hormonů. Krevní test na menopauzu u žen se mění, ale nepřestává být produkován úplně. Jeho hodnota je obvykle výrazně snížena.

Po obdržení výsledků testu pro menopauzu je nutné znovu navštívit gynekologa pro správnou interpretaci výsledků. Na základě získaných údajů vám lékař předepíše účinnou léčbu, která vám umožní vyrovnat se s nepříjemnými projevy menopauzy (pokud k němu došlo) a normalizovat kvalitu života.

 • Jak vyrobit sliz bez tetraboritanu sodného
 • Kurkuma - co to je, příznivé vlastnosti a kontraindikace. Aplikace kurkumy
 • Jak naučit papouška mluvit za 5 minut: výcvik ptáků, video

Jak se správně připravit na vaše hormonální testy

Než se chystáte podstoupit testy k určení menopauzy, musíte se seznámit s pravidly přípravy. Zvažte, jak se připravit na testování ženských hormonů s menopauzou:

 • Krev je darována výhradně na prázdný žaludek, to znamená, že poslední jídlo musí být odebráno 7-8 hodin před darováním krve.
 • Jeden den před plánovaným datem testování menopauzy u žen je nutné omezit zvýšenou fyzickou aktivitu, například odborníci nedoporučují den před sportem, měli byste také odmítnout pohlavní styk.
 • Pokud užíváte nějaké léky obsahující hormony, informujte o tom svého lékaře. Pro získání spolehlivých výsledků může lékař drogu zrušit 3-5 dní před darováním krve.
 • Odborníci doporučují darovat krev pro FSH, LH a estradiol 5. až 7. den cyklu, pro progesteron 18. až 20. den cyklu.

Jaké testy je třeba absolvovat pro menopauzu

Pokud již menopauza přišla, neznamená to, že nyní můžete zapomenout na své zdraví. Naopak u menopauzy se zvyšuje riziko mnoha patologických procesů. Lékaři doporučují provést některé testy alespoň jednou ročně. Zvažte, jaké testy je třeba provést při menopauze:

 1. Analýza lipidů. S věkem významně stoupá hladina cholesterolu v krvi, což znamená, že se zvyšuje riziko vzniku nebezpečných patologických procesů v těle. Můžeme například hovořit o vaskulární blokádě, ateroskleróze a dalších kardiovaskulárních onemocněních. Aby bylo možné diagnostikovat pravděpodobné odchylky v čase a zabránit vzniku nebezpečných nemocí, lékaři doporučují ženám v klimakterickém věku pravidelně provádět krevní test na lipidy. To vám umožní identifikovat možná porušení metabolismu tuků. Pokud výsledky ukazují, že hladina cholesterolu je mimo stupnici a hladina lipidů se snížila, lékař vám doporučí dodržovat určitou dietu, v některých případech může být předepsána hormonální léčba.
 2. Stanovení hladiny hormonů štítné žlázy. Mluvíme o tyroxinu (T4) a trijodtyroninu (T3). Docela často se onemocnění štítné žlázy vyskytují v latentní formě, to znamená bez zjevného důvodu. S výraznou odchylkou hormonů od normy však může dojít k vážným poruchám v těle..
 3. Test glukózy v krvi. S menopauzou prochází tělo významnými změnami. V tomto věku má žena často zvýšenou hladinu cukru v krvi. Lékaři doporučují každých šest měsíců darovat krev na cukr, aby vyloučili diabetes mellitus a předcházeli srdečním a cévním onemocněním.

Analýzy hormonů během menopauzy vám umožní udržovat zdraví, mládí a krásu a předcházet nebezpečným onemocněním.

Příprava na testování

Chcete-li získat spolehlivé výsledky, postupujte podle několika jednoduchých pravidel:

 • Všechny typy krevních testů musí být prováděny nalačno, poslední jídlo by mělo být odebráno nejdříve 7-8 hodin před odběrem krve.
 • Chcete-li projít analýzou lipidů, je nutné vyloučit příliš tučné a kalorické potraviny několik dní před diagnózou.
 • Pokud užíváte nějaké léky nebo doplňky stravy, musíte se poradit s lékařem. Některé z nich mohou být vyloučeny několik dní před analýzou.
 • Je zakázáno požívat alkoholické nápoje 3-4 dny před laboratorním testem.

Kromě provádění testů na hormony u žen s menopauzou je také nutné sledovat krevní tlak, pravidelně preventivně navštěvovat gynekologa, provádět ultrazvuk pánve a mamografii.

Tipy pro zdraví pro menopauzu a menopauzu

Menopauza ve skutečnosti znamená vážné změny v ženském těle, to však vůbec neznamená, že lze zapomenout na dobré zdraví, ženskost, sexualitu a mládí. Aby byl váš život ještě jasnější a bohatší než dříve, doporučujeme dodržovat několik tipů od lékařů:

 • Gynekolog je vaším nejlepším přítelem! Doporučuje se pravidelně navštěvovat lékaře, provádět gynekologické vyšetření, provádět nátěr na mikroflóru a cytologii. Všechny nemoci gynekologické povahy musí být léčeny včas! Při prvních příznacích menopauzy je velmi důležité navštívit lékaře. Specialista vám řekne, jaké testy musíte podstoupit s menopauzou, jak zacházet, co je třeba podstoupit atd..
 • Zkuste se hýbat více. Jděte do sportu, chodte více, chodte.
 • Lékaři doporučují ženám po 45 letech pravidelný sexuální život. To má pozitivní vliv na psycho-emocionální pozadí ženy a je to prospěšné také pro zdraví žen..
 • Cvičte Kegelovy cviky na posílení svalů pánevního dna.
 • Jezte vyváženou stravu, aby vaše tělo nepotřebovalo prospěšné vitamíny a minerály.

Žena by neměla vydržet a trpět nepříjemnými příznaky menopauzy, moderní farmakologie vám umožňuje tyto problémy vyřešit v co nejkratším čase. K odstranění sucha v intimní oblasti, bolesti při pohlavním styku, snížení libida a dalších nepříjemných projevů menopauzy je nutná korekční hormonální léčba. Kromě perorálních tablet dobře fungují i ​​místní přípravky obsahující estriol (analog estrogenu). Například podle recenzí z internetu jsou svíčky a krém Ovestin populární u žen v menopauze..

 • Domácí léky na pálení žáhy
 • Herpes v nose: příznaky a léčba onemocnění
 • Jak očistit střeva od toxinů

Ovestin krém a svíčky

Ovestin je topický přípravek, který kompenzuje nedostatek fokálního ženského hormonu v oblasti aplikace / injekce. Vaginální čípky a krém Ovestin obsahují analog ženského hormonu - estriol. Důležitou vlastností těchto léků je jejich schopnost zbavit se mnoha nepříjemných projevů menopauzy, které ženy v menopauze často znepokojují:

 • Zvládání sucha v intimní oblasti.
 • Snižte nebo dokonce pomozte eliminovat bolest během sexu.
 • Možný účinek zvýšení libida.
 • Podporuje obnovení vaginální mikroflóry a normalizaci procesu močení, prevenci inkontinence.
 • Zvyšte pružnost a pružnost vaginálních stěn.

Jakmile jsou všechny příznaky odstraněny, psychoemočné pozadí u žen se normalizuje a deprese, apatie a zvýšená podrážděnost zůstávají pozadu..

Denní dávka je 1 svíčka nebo 1 dávka krému. Pro maximální účinek musí být vložen do pochvy v noci, přibližně 5-6 centimetrů hluboký. Když alarmující příznaky ustoupí, stačí jako udržovací léčbu použít 1 svíčku nebo 1 dávku krému dvakrát týdně.

Závěr

Climax není věta! Po 45–50 letech začíná každá žena ve svém životě novou etapu, která může přinést ještě jasnější barvy než dříve! Hlavní věcí je sledovat vaše zdraví, nechat se vyšetřit lékařem včas, provést všechny nezbytné testy a udržovat hladinu estrogenu v těle. Pokud máte obavy z rušivých příznaků po 40 letech, nezapomeňte zkontrolovat, zda je menopauza nebo ne?

Ještě více tipů a užitečných informací si můžete přečíst na webových stránkách o drogách, které působí v oblasti ochrany zdraví žen a obsahují mnoho informací, například https: //ovestin.rf/vazhno-znat/#visit nebo womenfirst.

Postarejte se o své zdraví, abyste zůstali mladí a energičtí!

Analýzy menopauzy a jejich charakteristik

Poté, co žena dosáhne 45 let, dojde k zániku reprodukční kapacity těla, která se obvykle nazývá menopauza nebo menopauza. Hlavním charakteristickým rysem tohoto stavu je zastavení menstruace. Ženy často mají otázku, jak zjistit, co naznačuje absence menstruace, o menopauze nebo o nemoci reprodukčního systému. Z tohoto důvodu je nutné provést testy na hormony s menopauzou v krvi. O tom, jaké testy se provádějí s menopauzou, budeme hovořit v předloženém článku..

Klíčové aspekty

Analýza menopauzy

Po několik desetiletí až dosud byly všechny patologické procesy v těle ženy spojeny s nástupem menopauzy. Projevy podrážděnosti, změny nálady, nadměrné pocení, inkontinence moči a další příznaky byly považovány za důkaz hormonálních změn v menopauze. Léčbu prakticky nepodstoupili, a proto lékaři doporučovali, aby jejich pacienti pouze čekali a vydrželi.

Dnes je vše jednodušší, protože po provedení několika analýz lze zajistit, aby patologické příznaky a pocity přesně naznačovaly nástup menopauzy. Pomocí analýz můžete zjistit povahu změn a určit potřebu jejich nápravy užíváním hormonálních léků. Poměrně často stačí užívat vitamíny a léčivé byliny ve formě odvarů a nálevů.

Asi tři roky před úplným vymizením menstruace se začíná formovat premenopauza, doba jejího trvání je dvanáct měsíců po okamžiku poslední menstruace. Tehdy můžeme říci, že nastala menopauza.

V průměru k tomu dochází v období od 45 do 55 let, případy menopauzy v dřívějším nebo pozdějším věku však nejsou považovány za žádnou výjimku..

Ženám v tomto období se doporučuje podstoupit povinné komplexní lékařské vyšetření (zejména u lékařů jako endokrinolog a gynekolog), protože v těle dochází k hormonálním změnám, které mohou způsobit tvorbu patologických příznaků a procesů.

Seznam diagnostických opatření nezbytných pro ženy po čtyřicítce

Diagnostická opatření pro ženy po 40 letech

Analýzy menopauzy, které ženy musí podstoupit, jsou:

 1. Test lipidů. Tento krevní test umožní diagnostikovat porušení procesů metabolismu tuků, které ovlivňují tvorbu aterosklerózy a onemocnění kardiovaskulárního systému. Důležitou roli hraje také stanovení množství lipoproteinů s vysokou a nízkou hustotou. To se vysvětluje skutečností, že se zvýšením cholesterolu a poklesem lipoproteinů je nutné upravit stravu, změnit obvyklý způsob života a v některých případech dokonce užívat hormonální léky.
 2. Stanovení hladiny hormonů štítné žlázy. Příčinou menstruačních poruch je často porucha funkce štítné žlázy. Proto je k vyloučení těchto problémů nutné otestovat hormon stimulující štítnou žlázu a tyroxin.
 3. Test glukózy v krvi. Toto vyšetření je zahrnuto do seznamu povinných testů, které musí být absolvovány, pokud dojde k poruchám ve fungování těla. To platí zejména pro ženy v premenopauzálním období. Provádí se vyšetření k vyloučení přítomnosti diabetes mellitus 2. typu, srdečních a cévních onemocnění u pacienta.

Vzhledem k tomu, že změny stavu kostí jsou pozorovány v průběhu času, stávají se křehkými a křehkými, je nutné provést rentgenové vyšetření hustoty kostí. Toto vyšetření se provádí pomocí speciálních zařízení, která minimalizují dávku záření. Je třeba poznamenat, že toto vyšetření se vyznačuje vysokou mírou přesnosti a umožňuje určit, v jaké fázi je osteoporóza..

Analýza pro hormony

Abychom zjistili důvod zmizení menstruace, je nutné provést testy na hormony během menopauzy. Tuto potřebu vysvětluje skutečnost, že až do věku 50 let ženské tělo přestává produkovat požadované množství hormonů, které jsou odpovědné za normální průběh menstruačního cyklu..

Studie ke stanovení množství hormonů v krvi během menopauzy se provádí za účelem stanovení vztahu mezi absencí menstruačního cyklu a ukončením fungování vaječníků. Během menopauzy se některé látky liší kvantitativním složením a poměrem jedna ku jedné.

Díky výsledkům provedených testů může ošetřující lékař předepsat náhradní léčbu hormonálními léky, které eliminují patologické a nepohodlné projevy u žen v menopauze:

 • návaly horka;
 • suchost vaginálních sliznic;
 • kolísání krevního tlaku.

Výběr léku a jeho dávka se bude lišit v každém jednotlivém případě..

Vlastnosti změn spojených s produkcí hormonů

S věkem se začínají projevovat změny v hormonálním pozadí těla a jeho celkový stav, což se projevuje snížením množství estrogenu v krvi.

Vezměte prosím na vědomí, že po dosažení věku třiceti osmi let je pozorována inhibice procesu zrání zárodečné buňky. Po 45 letech se vajíčko neprodukuje, což vede k tomu, že se ženské hormony během menopauzy produkují v menším množství.

Snížení množství estrogenu vede k tomu, že žlázy v mozku produkují více folikuly stimulujícího hormonu.

Seznam testů na hormony

Snížení nebo zvýšení množství jednoho nebo jiného hormonu způsobí výskyt různých patologických příznaků a vjemů. Aby zjistili, že klimakterické období přišlo, používají hlavně čtyři analýzy menopauzy, které nyní podrobněji zvážíme.

Analýza k určení množství FSH

Před nástupem menopauzy je hladina pohlavních hormonů na dostatečné úrovni s nízkými hladinami FSH. Menopauza je charakterizována snížením množství hormonů produkovaných vaječníky a zvýšením FSH. Toto vyšetření vám umožní zjistit přítomnost porušení syntézy estrogenů..

Stanovení množství estradiolu

Nejprve je třeba poznamenat, že estradiol patří k hormonům, kterým se obvykle říká estrogeny. Je odpovědný za stav kostní tkáně a tukové usazeniny pod kůží. S poklesem jejich počtu existuje vysoké riziko vzniku komplikací a takových patologických stavů, jako jsou:

 • osteoporóza;
 • ateroskleróza.

Analýza k určení množství LH v krvi

Luteinizační hormon je zodpovědný za tvorbu vajíčka ve folikulu, ovulaci a tvorbu žlutého tělíska.

Pamatujte, že s menopauzou, která je v aktivní fázi, se zvýšila hladina hormonů.

Test na progesteron

Pokles množství progesteronu je hlavním charakteristickým příznakem nástupu menopauzy. Absence tohoto hormonu je pozorována v prvních dvou letech po nástupu menopauzy..

Pokud je průběh klimakterického období doprovázen tvorbou patologických procesů, je nutné podstoupit vyšetření:

 • štítné žlázy;
 • stanovení množství hormonu testosteronu a prolaktinu;
 • chemie krve.

V případě klimakterického období s komplikacemi předepisuje gynekolog vyšetření štítné žlázy, testy hormonů, testosteronu a prolaktinu, darování krve pro biochemickou analýzu.

Analýza přijatých dat

Úroveň FSH. Během období, kdy je reprodukční funkční schopnost organismu v normálním stavu, by indikátor výsledků analýzy neměl překročit 10. V průběhu času jeho počet roste a při dosažení vrcholu je to 30-40 jednotek. Existuje vztah mezi zvýšením hladin hormonů a zvýšením časového intervalu po poslední menstruaci. 12 měsíců po nástupu menopauzy je indikátor 125 jednotek. Nástup menopauzy bude indikován indikátorem rovným 20 jednotkám..

Hladina estradiolu. S nástupem menopauzy se indikátory množství hormonu mohou pohybovat od 8 do 82 jednotek. Pokud je indikátor menší, stane se to důvodem, že projevy menopauzy budou vyjádřeny intenzivněji. Bude dodrženo:

 • zvýšení tělesné hmotnosti;
 • suché sliznice;
 • snížená sexuální touha.

Pokud indikátor překročí 82 jednotek, vyvolává to únavu, selhání ledvin nebo dokonce benigní novotvar..

Úroveň LH. Normální ukazatele tohoto hormonu by neměly být menší než 5 a více než 20 jednotek. Pokud dojde k menopauze, bude to důkazem zvýšení množství LH na 29-50 jednotek.

Hladina progesteronu. Během nástupu menopauzy by měl být indikátor menší nebo roven 0,64 jednotkám. Snížení množství progesteronu se projevuje náhlými výkyvy nálady.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat také poměru hormonu FSH k LH. Indikátor by neměl překročit limity, od 0, 35 do 0, 75 jednotek. Charakteristickým rysem je, že pokles indikátorů tohoto poměru může ovlivnit intenzitu klinických projevů menopauzy..

Stručně řečeno, je třeba se zaměřit na skutečnost, že včasná kontrola hormonálních přepětí může zabránit vzniku nepříjemných příznaků.

Jaké testy je třeba provést u ženských hormonů s menopauzou?

Zvažte, jaké testy musíte podstoupit u ženských hormonů s menopauzou. Studie hormonálního pozadí u žen po 45 letech se provádí v případě dlouhodobé nepřítomnosti menstruace a s výraznými známkami nástupu menopauzy. Cena standardní komplexní studie v soukromé laboratoři je asi 1 500 rublů. Doba trvání analýzy nepřesáhne dva dny ode dne odebrání biomateriálu.

Jaké testy je třeba provést u ženských hormonů s menopauzou?

Hlavní ženské hormony, které musí žena užívat po 40 letech:

 • luteinizační hormon (LH);
 • volný tyroxin;
 • hormon stimulující štítnou žlázu;
 • folikuly stimulující hormon (FSH);
 • estradiol.

Kromě kompletního hormonálního vyšetření ženy (krevní test na ženské hormony během menopauzy), studie úrovně biochemických parametrů, hodnocení kostní minerální hustoty (duální energetická rentgenová absorpciometrie), koagulogramu, hodnocení lipidového profilu atd..

Chcete-li určit potřebný výzkum, měli byste se poradit s praktickým lékařem, gynekologem nebo endokrinologem. Odborníci kompetentně vyberou nezbytné laboratorní testy a poradí s pravidly pro přípravu sběru biomateriálu.

Je třeba poznamenat, že výsledky analýz na hormony jsou interpretovány pouze s přihlédnutím k údajům komplexního vyšetření s použitím laboratorních, klinických a instrumentálních diagnostických metod..

Mění se během menopauzy rychlost hormonů?

Ano, hladina ženských pohlavních hormonů se po menopauze mění. Tabulka ukazuje míru hormonů pro menopauzu u žen.

název Referenční hodnoty Změna po menopauze
Luteinizační hormon (LH)10,3 - 64,5 mIU / mlZvyšující se
Volný tyroxin (T3)9 - 22 pmol / lNemění se
Hormon stimulující štítnou žlázu (TSH)0,4 - 4 μIU / ml
Folikuly stimulující hormon (FSH)25,9 - 135,2 mIU / mlZvyšující se
Estradiol (E2)Méně než 135 pg / mlJde dolů

Proč je důležité brát v úvahu hladinu hormonu stimulujícího štítnou žlázu a tyroxinu? Hormony štítné žlázy (tyroxin) a hypofýza (hormon stimulující štítnou žlázu) jsou schopny ovlivňovat sekreci ženských pohlavních hormonů a podílet se na regulaci ženského reprodukčního systému.

To vysvětluje zásadní význam dalších testů ke stanovení rychlosti estradiolu, FSH a luteinizačního hormonu u žen v menopauze.

Rychlost hormonů FSH a LH během menopauzy se mění na pozadí snížení sekrece estradiolu.

Pravidla přípravy analýzy

Základní význam přísného dodržování pravidel výcviku je dán závislostí spolehlivosti výsledků na něm. Biomateriál pro výzkum - žilní krev odebraná ze žíly v lokti.

Optimální doba pro darování krve je od 8 do 9 ráno, protože hormony se mohou měnit po celý den. Pravidlo je nutné standardizovat výzkum a dále sledovat dynamiku hladiny pohlavních hormonů.

Odběr biomateriálu v laboratoři se provádí od pacienta na prázdný žaludek. Minimální doba po posledním jídle je 8 hodin. Musíte si naplánovat návštěvu laboratoře, aby bylo možné předchozí noc vyloučit všechny druhy fyzické aktivity, včetně sportovního tréninku.

Den před studií je vyloučeno pohlavní styk. Také kouření je zakázáno tři hodiny před studií..

Emoční stres je omezen, kdykoli je to možné. Před odběrem krve musíte 15-20 minut klidně sedět v laboratorním oddělení.

Po dobu dvou dnů byste měli přestat užívat alkohol a léky. Pokud není možné odmítnout životně důležité léky, je pracovník laboratoře informován o jejich příjmu.

Metody léčby, eliminace příznaků

Samotný stav menopauzy nevyžaduje speciální metody terapie, s výjimkou jmenování podpůrných komplexů vitamínů. Ale ke snížení závažnosti příznaků a pravděpodobnosti exacerbace chronických patologií může lékař předepsat:

 • hormonální substituční terapie. Jeho podstata spočívá ve výběru léků na základě ženských pohlavních hormonů, častěji estrogenů. To ženě umožní zbavit se „návalů horka“, zvýšeného pocení, arteriální „menopauzální“ hypertenze, rizika osteoporózy, aterosklerózy atd.;
 • k nápravě psychologického zdraví předepisuje psychoterapeut kurz sedativ (ve vzácných případech antidepresiva);
 • ke snížení vaginální suchosti a prevenci inkontinence moči jsou vybrány speciální vaginální tablety, lubrikanty nebo krémy, které zahrnují estrogeny.

Pokud je to nutné, pacient je vybrán léky pro úpravu hladiny krevního tlaku a posílení kardiovaskulárního systému.

Také jsou předepsány speciální multivitamíny s fytoestrogeny..

Prevence

Příznaky menopauzy jsou charakterizovány dočasným projevem. Žena může nezávisle snížit jejich závažnost a nepohodlí. Měla by být věnována dostatečná fyzická aktivita, aby se zabránilo návalům tepla. Je třeba poznamenat, že „návaly horka“ mohou být vyvolány určitými vnějšími faktory. Například po pití kávy nebo alkoholu, stejně jako v dusné místnosti. Tyto faktory by měly být během přechodu do stadia menopauzy vyloučeny z každodenního života. Přestat kouřit také pomáhá snížit frekvenci návalů..

Vytváření správné denní rutiny s optimálním časem na odpočinek. Nadměrná únava a emoční stres negativně ovlivňují zdraví ženy.

Aby se zabránilo inkontinenci moči, doporučuje se provádět cvičení, která posilují svaly pánevního dna. Cvičení navíc pomůže zabránit prolapsu dělohy..

Je důležité správně formulovat stravu, přičemž je třeba vyloučit alkohol, kávu, mastná a smažená jídla. Přednost by měla mít zelenina a ovoce, stejně jako obiloviny a celá zrna.

Obecné informace o menopauze

Menopauza nebo menopauza je normální fyziologický jev, který je doprovázen nevratným zánikem funkcí vaječníků a změnami hormonálních hladin. Průměrný věk nástupu je od 45 do 55 let. Žena zastaví proces zrání vajíček, menstruace se již neobjevuje.

Po nástupu menopauzy již žena není plodná. Hladina pohlavních hormonů je výrazně snížena nebo zcela snížena na nulu.

Je nutné zdůraznit postupný nástup menopauzy. Od 30 let klesá hladina progesteronu a steroidního estrogenu ve srovnání s mladším věkem. Ovulace se stává nestabilní, méně vajíček dozrává. Pravděpodobnost těhotenství je mírně snížena.

Závažnost změn v hormonálních hladinách se zvyšuje ve věku 40 let. Ovulace a menstruace jsou nepravidelné a menstruační tok klesá. Existují případy, kdy pravidelné období ženy pokračuje až do nástupu menopauzy. Takové případy jsou však výjimkou. Schopnost ženy otěhotnět v této fázi je minimalizována..

Mezi hlavní příznaky bezprostředního nástupu menopauzy patří:

 • nepravidelný menstruační cyklus;
 • porušení termoregulace;
 • pocit tzv. návalů horka, když žena pociťuje intenzivní teplo v různých částech těla;
 • zvýšené pocení;
 • snížená sexuální aktivita;
 • břišní obezita (v břiše);
 • pokles objemu mléčných žláz;
 • vypadávání nebo ztenčování vlasů;
 • únik moči;
 • psycho-emocionální odchylky od normy: zvýšená podrážděnost a agresivita, náhlé změny nálady, apatie a deprese, stejně jako poruchy spánku.

Umělé vyvrcholení

Nástup menopauzy může být důsledkem vlivu vnějších faktorů. V průběhu chemoterapie nebo radiační terapie si žena může všimnout prvních známek časné menopauzy.

Při selhání vaječníků je také pozorován časný nástup menopauzy. V tomto případě vaječníky nepřestávají úplně vylučovat hormony, ale syntetizují je v menším množství. Důvodem tohoto stavu jsou autoimunitní onemocnění, při nichž imunita člověka začíná produkovat ochranné imunoglobuliny proti jeho vlastním buňkám a tkáním..

Umělá menopauza nastává po chirurgickém odstranění vnitřních pohlavních orgánů ze zdravotních důvodů.

Proč je důležité sledovat hormonální pozadí během menopauzy?

Změny hormonálního stavu směrem k přirozenému poklesu pohlavních hormonů mohou ovlivnit zdraví ženy. Současně dochází nejen k exacerbaci chronických onemocnění, ale také k projevům nových patologií..

Na straně kardiovaskulárního systému je největší nebezpečí trombóza, těžká ateroskleróza a arteriální hypertenze. Riziko se zvyšuje snížením hladiny estrogenu, které obvykle brání akumulaci lipoproteinů s nízkou hustotou („špatného“ cholesterolu). Podle statistik je nejčastější příčinou smrti patologie kardiovaskulárního systému..

Během tohoto období dochází u žen ke snížení hustoty kostí, což znamená, že pravděpodobnost vzniku osteoporózy nebo zlomenin je vysoká. Kromě toho se mění pružnost tkání a žena může být narušena močovou inkontinencí..

Je důležité zajistit, aby hormony během menopauzy byly v normálních mezích. Včasná korekce jejich odchylek od přípustných hodnot významně sníží riziko vzniku výše uvedených onemocnění.

závěry

Souhrnně je třeba zdůraznit:

 • menopauza není choroba, stav nevyžaduje léčbu. Aby se však snížila závažnost příznaků, může lékař předepsat léky;
 • hormonální stav ženy během menopauzy se mění směrem ke snížení produkce steroidních pohlavních hormonů;
 • restrukturalizace hormonálního pozadí vede k exacerbaci chronických onemocnění a projevům dalších patologií. Proto je důležité pravidelně podstupovat preventivní prohlídky a sledovat zdraví..
 • o autorovi
 • Nedávné publikace

Vystudovala odbornou školu, v roce 2014 promovala s vyznamenáním na Federální státní rozpočtové vzdělávací instituci vysokoškolského vzdělávání na Orenburgské státní univerzitě v oboru mikrobiologie. Absolvent postgraduálního studia Federální státní rozpočtové vzdělávací instituce vyššího vzdělávání Orenburg GAU.

V roce 2015. v Ústavu buněčné a intracelulární symbiózy Uralské pobočky Ruské akademie věd absolvoval pokročilý výcvik v doplňkovém odborném programu "Bakteriologie".

Laureát celoruské soutěže o nejlepší vědeckou práci v nominaci „Biologické vědy“ 2017.

Jaké testy jsou důležité během menopauzy?

Každá žena dříve či později čelí menopauze. Je to téměř vždy způsobeno přirozenými změnami v reprodukčním systému ženského těla. U závažných onemocnění se však mohou objevit i příznaky menopauzy.

Měly by být prováděny testy k potvrzení přirozeného stárnutí těla. Zde jsou testy, které je třeba absolvovat u ženských hormonů s menopauzou, ne všechny dámy vědí.

Co žena prožívá s hormonálními změnami

Je možné pochopit, že nadešel čas na změny v reprodukčním systému nejen díky dlouhé nepřítomnosti menstruace. Koneckonců, tento příznak se vyskytuje u mnoha nemocí a věk menopauzy se táhne od 40 do 55 let. Když nastane menopauza, hormony jsou nuceny cítit všechny změny, které v jejím těle probíhají..

U žen s menopauzou se objevují následující příznaky:

 • návaly horka - krátkodobé náhlé záchvaty horka v horní části těla;
 • zvýšené pocení - dochází v důsledku falešného signálu z mozku o přehřátí;
 • tlakové poruchy;
 • kardiopalmus;
 • nevysvětlitelné záchvaty strachu a paniky;
 • suché sliznice.

Tento stav nastává v důsledku nestabilního počtu různých látek v těle, protože v minulosti se jejich počet řádně měnil. Nejvýraznější příznaky menopauzy kvůli nedostatku estrogenu.

Proč podstupovat hormonální testy?

Menstruace může také chybět v důsledku vývoje různých nemocí. Proto nelze s jistotou říci, že absence menstruace je bezpodmínečným ukazatelem příchodu menopauzy..

Chcete-li to určitě určit, měli byste podstoupit krevní test na ženské hormony. Během menopauzy by měly být některé prvky v krvi v určitém množství a vzájemně úměrné.

Podle hormonálních testů s menopauzou bude ošetřující gynekolog schopen správně předepsat potřebnou hormonální substituční terapii, díky níž bude snazší snášet nepříjemné příznaky menopauzy nebo předepsat další vyšetření.

Jakým hormonům je třeba věnovat pozornost během menopauzy?

Analýzy na hormony s menopauzou předepisuje pouze gynekolog pozorující ženu. Jaké hormony souvisí s menopauzou a mohou potvrdit přirozenost procesu nebo patologie?

Ne všechny hormony hrají pro tělo po nástupu menopauzy důležitou roli. Existují však látky, na nichž přímo závisí práce těla..

Estrogen a progestin jsou hlavní ženské pohlavní hormony, které regulují menstruační cyklus. Nejprve je možné podle jejich množství v krvi pochopit, zda dochází k přirozenému vyhynutí reprodukčního systému, nebo důvodem absence menstruace je nemoc.

Estrogen řídí nejen zdraví žen, ale je také zodpovědný za její kulatost a krásu. Reguluje menstruaci, normalizuje metabolické procesy, zajišťuje správné fungování reprodukčních orgánů a také pomáhá obnovovat děložní epitel a ovlivňuje pružnost pokožky. Progestin je zodpovědný za zesílení endometria uprostřed menstruačního cyklu, obnovu na konci a zrání folikulárních přívěsků.

Produkce těchto látek začíná v hypofýze, která je zodpovědná za metabolické procesy a tvorbu těla. Na začátku menstruačního cyklu vyvolává hypofýza produkci folikuly stimulujícího hormonu (FSH).

Pod vlivem tohoto hormonu se zvyšuje obsah estrogenu a na přílohách se tvoří folikuly, ve kterých vajíčka dozrávají. Ke středu cyklu stimuluje hypofýza produkci luteinizačního hormonu (LH), ze kterého se zvyšuje množství progesteronu a v důsledku toho se vajíčko uvolňuje do dělohy a dochází k ovulaci..

Hormonální test by proto měl stanovit, kolik krve obsahuje:

 • estradiol;
 • FSH;
 • LH.

Znát přesný obsah těchto tří látek v krvi, bude možné potvrdit období menopauzy, a to i po úplném chirurgickém odstranění dělohy a přídavků, kdy začne umělá menopauza..

Pokud během menopauzy existují příznaky, které naznačují její komplikovaný průběh, musíte ji navíc předat menopauzou:

 • Ultrazvuk pánevních orgánů a štítné žlázy;
 • nátěr na onkocytologii;
 • mamografie;
 • analýza k detekci přítomnosti osteoporotických abnormalit v kostní tkáni.

Nejlepší je přijít na testy s menopauzou, když je zdravotní stav na dobré úrovni..

Dekódovací analýzy

Některé individuální vlastnosti mohou také ovlivnit počet hormonů v krvi:

 • dědičnost;
 • předchozí a současné nemoci;
 • životní styl a výživa.

Měly by však stále splňovat průměrné ukazatele, které byly identifikovány během analýzy..

FSH je citlivý na estradiol, takže jeho množství v krvi se během menopauzy zvyšuje. Aktivita vaječníků se postupně zastaví a estradiol se produkuje v malém množství. Hodnota hormonu FSH se zvyšuje, když se hypofýza snaží stimulovat produkci estrogenu.

Pokud se koncentrace FSH měří během menopauzy, měla by být hodnota v rozmezí od 35 IU / L do 135 IU / L. V reprodukčním věku je normou maximální hodnota tohoto hormonu až do 21,5 IU / l.

Při diagnostice menopauzy je také důležitý poměr FSH a LH. Závažnost příznaků závisí na jejich poměru. Čím nižší číslo, tím silnější budou známky hormonálních změn v těle. Normálně je hodnota v rozmezí od 0,4 do 0,7.

Množství estradiolu v krvi s menopauzou je významně nižší než u ukazatele reprodukčního věku. Norma během menopauzy se považuje za rozmezí 6-82 pg / ml.

Počet estradiolu je ovlivněn:

 1. Fyzická aktivita - čím více pohybů v životě, tím vyšší je hladina estradiolu v krvi.
 2. Špatné návyky - kouření a pití alkoholu vede ke snížení množství estradiolu. A pokles tohoto hormonu vede ke zhoršení kostní tkáně a sliznic, častějším návalům horka a výskytu rychlé srdeční frekvence.
 3. Užívání antibiotik - léky silně potlačují práci přívěsků ani ne chemickým vlivem, jako zkušenostmi, které často vznikají spolu s onemocněním vyžadujícím jejich použití.

Hladina estradiolu během menopauzy vyšší než 82 pg / ml může být známkou:

 • přítomnost benigní formace v mléčné žláze nebo orgánech reprodukčního systému;
 • selhání jater;
 • patologie štítné žlázy.

Jak se připravit na test?

Darují krev pro hormony na začátku menopauzy, protože je nutné zjistit skutečnou příčinu vzácné menstruace a pokud se ukáže, že je to příznak onemocnění, včas předepsat léčbu.

Aby studie ukázaly skutečný obraz o obsahu látek v krvi, budete muset za několik dní po darování krve odmítnout:

 • jakákoli fyzická aktivita;
 • pití alkoholu;
 • kouření;
 • stres;
 • pít kávu;
 • užívání léků;
 • sexuální kontakty.

Pokud se vaše menstruace úplně zastavila, můžete darovat krev každý den. Pokud je v životě ženy stále přítomna menstruace, měla by se krev pro FSH a LH darovat 4. až 5. den menstruačního cyklu a pro estradiol 19. až 22. den. Analýza se provádí na prázdný žaludek - ujistěte se, že se zdržíte jídla po dobu 8-12 hodin.

Nemoc je zákeřná a často si vybere tento inflexní bod. Po absolvování krevního testu na hormony během menopauzy bude možné provést včasný umělý zásah ve stavu hormonálních hladin a také pomoci vyhnout se nemoci a stabilizovat pohodu během menopauzy.

A výsledky hormonálních testů byly pro vás užitečné?

Menopauza (hormonální profil)

Komplexní krevní test určený k vyšetření ženy na začátku menopauzy.

Krevní testy na menopauzu.

Anglická synonyma

Laboratorní diagnostika menopauzy.

Jaký biomateriál lze použít pro výzkum?

Jak se správně připravit na studium?

 • Vylučte z potravy tučné pokrmy do 24 hodin před zahájením studie.
 • Nejezte 8 hodin před studiem, můžete pít čistou nesycenou vodu.
 • Zcela vyloučit (po dohodě s lékařem) užívání léků do 24 hodin před zahájením studie.
 • Eliminujte fyzický a emoční stres do 24 hodin před zahájením studie.
 • Nekuřte 3 hodiny před vyšetřením.

Obecné informace o studii

Menopauza je ukončení cyklické hormonální aktivity ženského těla a menstruace. Jedná se o přirozený výsledek poklesu reprodukční funkce žen se stárnutím. Načasování menopauzy závisí na mnoha faktorech, včetně genetických faktorů a celkového zdraví ženy. Střední věk v menopauze je 51 let.

Menopauze obvykle předchází období menstruačních nepravidelností (prodloužení cyklu, vynechání cyklu, nepravidelná menstruace), zvané premenopauza. Trvalá absence menstruace po dobu delší než 12 měsíců se považuje za menopauzu.

Menopauza je doprovázena nevratnými hormonálními změnami v těle ženy - poklesem hladiny ženských pohlavních hormonů (estradiol) a zvýšením hladiny hormonů přední hypofýzy (luteinizační hormon, LH a folikuly stimulující hormon, FSH)..

Estradiol je hlavní pohlavní hormon u žen v reprodukčním věku. Produkují ho vaječníky. Jeho hlavní funkcí je připravit endometrium dělohy na implantaci embrya. Estradiol má také potlačující účinek na produkci FSH a aktivační účinek na syntézu LH. Koncentrace estradiolu se zvyšuje v první polovině menstruačního cyklu a dosahuje maxima během ovulace. Porušení produkce estradiolu vaječníky vede k anovulačním cyklům a NMC a v důsledku toho k úplnému ukončení menstruace.

Změny FSH a LH pozorované během menopauzy nastávají v reakci na pokles hladiny estradiolu. FSH během menopauzy se obvykle zvyšuje významněji než LH. Hladina FSH je považována za zvýšenou, pokud je její koncentrace dvakrát nebo vícekrát vyšší než průměrná koncentrace FSH u ženy v reprodukčním věku, měřená v časné folikulární fázi (více než 30 IU / l).

Menopauza je obvykle klinická diagnóza. V některých případech je však nutné laboratorní vyšetření. Je zvláště indikován u žen se známkami menopauzy v mladším věku. Nástup menopauzy před 40. rokem věku se nazývá předčasné selhání vaječníků (dříve nazývané časná menopauza). Je charakterizován poklesem estradiolu a zvýšením LH a FSH. Příčiny tohoto onemocnění nejsou zcela jasné, ale věří se, že autoimunitní proces a infekce (herpes virus, CMV) jsou důležité. Předčasné selhání vaječníků nastává v důsledku vystavení vaječníků ionizujícímu záření (radiační terapie), chemoterapii nebo chirurgickému odstranění obou vaječníků. Pro získání úplných informací o funkci vaječníků, pokud existuje podezření na předčasné selhání, lze také doporučit testování na inhibici B a anti-Müllerianův hormon. Je třeba poznamenat, že předčasné selhání vaječníků není nejčastějším důvodem, proč mladá žena nemá menstruaci. Je prováděn další výzkum k vyloučení dalších nemocí a stavů (jako je těhotenství).

Příznaky menopauzy (noční pocení, návaly horka, menstruační nepravidelnosti) se mohou také objevit u hypertyreózy. Při vyšetřování ženy s takovými potížemi je proto vhodné posoudit funkci štítné žlázy pomocí hormonu stimulujícího štítnou žlázu (TSH) a tyroxinu (T4). Optimální je měřit volný a ne celkový tyroxin, protože je to volný tyroxin, který má účinky na orgány a tkáně. Hypertyreóza může být způsobena řadou zdravotních stavů. Ve většině případů je to způsobeno Gravesovou chorobou, při které dochází ke zvýšení koncentrace volného T4 a ke snížení TSH. Zvýšení koncentrace TSH a pokles hladin T4 bude naopak indikovat, že příčinou hypertyreózy je hypofyzární adenom..

Vzhledem k tomu, že menopauza je spojena s progresí určitých onemocnění (osteoporóza, kardiovaskulární onemocnění, dyslipidémie), mohou být při vyšetřování ženy v menopauze vyžadovány další laboratorní testy, včetně markerů remodelace kostí, lipidového profilu a při plánování hormonální substituční léčby kompletní krevní obraz a funkce jater a ledvin.

K čemu se výzkum používá?

 • Pro laboratorní diagnostiku menopauzy;
 • vyloučit hypertyreózu u žen se známkami menopauzy.

Kdy je studie naplánována?

 • U menopauzálních příznaků: přetrvávající absence menstruace po dobu delší než 12 měsíců, návaly horka, noční pocení, úzkost a změny nálady.

Co znamenají výsledky?

Změny koncentrace hormonů charakteristické pro menopauzu:

Jaké testy je třeba provést u ženských hormonů s menopauzou, o čem budou výsledky?

Věkové změny v těle ženy ovlivňují její reprodukční funkci. Ve věku 45–50 let začíná mizet. Menopauza nebo menopauza začíná. Tělo se obnovuje, protože se mění hormonální pozadí.

Během tohoto období se u ženy objeví řada příznaků, které nemusí nikdy zmizet. K nápravě tohoto stavu lékaři předepisují léky, nejčastěji hormonální. Před nimi se doporučuje podstoupit analýzu ženských hormonů během menopauzy, aby bylo možné přesně vědět, proč k těmto změnám dochází..

 1. Co je klimakterický syndrom
 2. K čemu je analýza?
 3. Analýzy
 4. Jak se mění hormony během menopauzy
 5. Norma hormonů během tohoto období
 6. Příprava na analýzy

Co je klimakterický syndrom

Během menopauzy trpí tento stav 80% žen. Je doprovázen projevem těchto příznaků:

 • nepřiměřený pocit tepla,
 • Nadměrné pocení,
 • časté bolesti hlavy,
 • tachykardie,
 • nestabilní krevní tlak,
 • změny nálady,
 • suché sliznice a kůže,
 • patologie muskuloskeletálního systému (osteochondróza, osteoporóza).

Během tohoto období se často projevují onemocnění kardiovaskulárního a urogenitálního systému, proto je třeba být opatrný. Jsou narušeny metabolické procesy, mohou se objevit kožní vyrážky a problémy v psycho-emocionální sféře.

K těmto změnám dochází, protože produkce pohlavních hormonů v těle ženy klesá. Pokud však provedete krevní test na ženské pohlavní hormony včas před menopauzou, můžete napravit vzniklá porušení.

K čemu je analýza?

Ukončení menstruace je jedním z prvních a hlavních příznaků menopauzy. Je však třeba vzít v úvahu skutečnost, že absence menstruace může naznačovat vážná onemocnění orgánů endokrinního a reprodukčního systému, fyzickou přepracování, vyčerpání, těhotenství nebo se může objevit při užívání antikoncepce. Proto nelze vyvodit závěr pouze na tomto základě. Hlavním a nejpřesnějším způsobem stanovení těchto změn jsou hormonální testy na menopauzu.

Lékař na základě výsledků zvolí účinnou terapii k úlevě od příznaků. K tomu jí je předepsán kurz HRT - nahrazují ty hormony, které tělo přestalo produkovat. Přípravky se vybírají individuálně podle toho, kolik hubbub tělo potřebuje.

Analýzy

Lékaři často dostávají otázku, jaké testy by měly být provedeny na ženské hormony s menopauzou?

K určení změn probíhajících v těle je nutné vyšetřit hladinu hlavních hormonů v krvi. Můžete tedy spolehlivě zjistit, zda se určitá látka v těle vytváří správně, či nikoli. Na jaké hormony by měla být žena testována při menopauze:

 1. Analýza pro FSH. Před menopauzou, když jsou hormony stabilní, je hormon stimulující folikuly vždy nízký. A rychlost FSH u ženy s menopauzou stoupá na pozadí jiných hormonů, jejichž koncentrace je snížena. Podle výsledků stejné analýzy je stanoven pokles obsahu estrogenu..
 2. Stanovení hladin estradiolu. Je to jeden z nejdůležitějších a nejdůležitějších hormonů estrogenové skupiny. Je zodpovědný za pevnost kostní tkáně a tvorbu buněk tukové tkáně. Pokud je jeho hladina příliš nízká, je to předpoklad pro vznik závažných komplikací. Když je toho velmi málo, vyvinou se onemocnění kostí..
 3. Studium hladiny LH v krvi. Tento hormon je nezbytný pro zrání vajíčka ve folikulu. Jeho obsah v krvi během menopauzy se významně zvyšuje. Folikul může luteinizovat, zatímco oplodnění je nemožné.
 4. Progesteron. Když hladina tohoto hormonu klesá, je to známka nástupu menopauzy..

Odborníci také doporučují vyšetřit hladinu prolaktinu.

Existuje speciální tabulka, kde je uvedena míra hormonů u dospělých, s přihlédnutím k různým faktorům, včetně menopauzy. Lékaři, kteří se na ni spoléhají, provádějí srovnání a závěry.

Pokud již byla stanovena diagnóza menopauzy, ale existuje řada příznaků, které naznačují vývoj komplikací, jsou předepsána další vyšetření:

 • Ultrazvuk genitálií a štítné žlázy,
 • analýza stěrů,
 • mamografie - vyšetření mléčných žláz,
 • vyšetření stavu kostní tkáně.

Žena může provést všechny tyto testy během premenopauzálního období, kdy stále neexistují žádné závažné příznaky, aby diagnostikovala selhání a změny v těle, aby zabránila rozvoji onemocnění, pro která je charakteristický asymptomatický průběh. Ze stejného důvodu se doporučuje studovat hormony štítné žlázy a hladinu cukru v krvi..

Jak se mění hormony během menopauzy

Během tohoto období dochází v těle ženy k mnoha změnám. Jsou to následující:

 1. Již ve věku 35 let začínají vaječníky horší fungovat. Vajíčko dozrává mnohem méně často a do 45-50 let se tento proces zastaví. Méně produkce estrogenu.
 2. Protože potřebné hormony se produkují méně, zvyšuje se produkce biologicky aktivních látek hypofýzou. Tato žláza produkuje FSH. Míra FSH a LH se proto během menopauzy liší, protože první potlačuje produkci druhé. Jejich koncentrace je vyšší než dříve. Tento stav však neobnovuje proces ovulace. Během tohoto období již nemohou stimulovat tvorbu folikulů..

Viz také: FSH - norma u žen podle věku, tabulka ukazatelů, což znamená odchylky

Norma hormonů během tohoto období

Když nastane menopauza, hormony se dramaticky mění. Proto stojí za to znát rychlost biologicky aktivních látek během tohoto období..

 1. Koncentrace FSH se významně zvyšuje. Pokud před tímto obdobím je norma 10 jednotek, pak před menopauzou - 30-40 jednotek. A během menopauzy se rychlost zvyšuje na 125 jednotek. Pokud hladina tohoto hormonu dosáhne 20 jednotek, mluví o nástupu menopauzy..
 2. Estradiol. Norma je 8/82 jednotek. A čím méně je v těle, tím výraznější jsou příznaky menopauzy. Pokud se ukazatele zvýší, u ženy dojde k selhání ledvin nebo nezhoubným nádorům, začne se více unavovat. Pokud je hladina nižší, objeví se nadváha, suché sliznice a snížená sexuální touha. V tomto případě musíte rozhodně užívat hormonální léky..
 3. LH v krvi. U žen do 40 let je to 5-20 jednotek. Po tomto věku se rychle zvyšuje na 29-50 jednotek. Pokud se ženský indikátor zvýší o 10 jednotek, znamená to menopauzu..
 4. Progesteron. Během tohoto období je to asi 0,69 jednotky. Pokud úroveň poklesne, jsou zaznamenány výkyvy nálady. V prvních letech se tento ukazatel považuje za normu, ale v následujících letech by se měl zvýšit na 5,0 - 0,6 jednotek..

Lékař často upozorňuje na rozdíl mezi FGS a LH. Čím větší je, tím výraznější je klimakterický syndrom. Výsledky podrobné analýzy budou dešifrovány odborníkem.

Příprava na analýzy

Stojí za to darovat krev před nástupem menopauzy nebo ve věku, kdy má přijít, abyste přesně věděli, jaký je důvod změn, ke kterým v těle dochází.

Při provádění analýzy hormonů u žen musíte vědět, jak darovat krev, aby byly výsledky co nejpřesnější. Za dva dny musíte vyloučit:

 • značné zatížení,
 • pití,
 • kouření,
 • silně uvařený čaj nebo káva,
 • jakékoli léky (je lepší se o tom poradit s lékařem),
 • sex.

Krev je darována ráno na lačný žaludek.

Navzdory vážným poruchám v těle musíte ovládat hormonální pozadí a snažit se ho regulovat. Nejčastěji až po vyšetření je možné určit změny a nemoci související s věkem..

Během tohoto období je ženské tělo obzvláště zranitelné, takže se objevuje řada nemocí, kterým lze snadno zabránit úpravou hormonálního pozadí. Proto je lepší předem vědět, jaké testy na hormony musí žena po 40 letech podstoupit. Je důležité o tom předem konzultovat lékaře a nečekat, až se menopauza projeví jako charakteristické příznaky..

Související a doporučené otázky9 odpovědíProhledávání stránekCo když mám podobnou, ale jinou otázku?Pokud jste mezi odpověďmi na tuto otázku nenašli informace, které potřebujete, nebo pokud se váš problém mírně liší od předloženého problému, zkuste položit další otázku lékaři na stejné stránce, pokud souvisí s hlavní otázkou.