Analgin: účinnost, pokud je příjem zakázán, vedlejší účinky, analogy

Analgin je velmi starý lék ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léků, jejichž aktivní složkou je metamizol sodný.

Mechanismus účinku tohoto léku je nevybíravá blokáda enzymu cyklooxygenázy, hlavního enzymu podílejícího se na tvorbě prostaglandinů.

Tyto látky zprostředkovávají a zesilují zánětlivý proces, přitahují další imunitní buňky k zaměření zánětu a zvyšují tělesnou teplotu.

Je velmi nedoporučuje používat analgin pro bolesti břicha. Navíc by měl být zcela vyhozen z domácí lékárničky, protože metamizol má řadu závažných nežádoucích jevů, z nichž mnohé bezprostředně ohrožují život a zdraví pacienta (v západních zemích se analgin nepoužívá již několik desetiletí). Je přísně zakázáno dávat analgin dětem..

Indikace pro použití

Podle pokynů k použití je analgin indikován pro:

 • Bolesti hlavy, zubů, neurogenní a menstruační bolesti;
 • Kolika různého původu;
 • Horečné podmínky;
 • Akutní zánětlivé procesy;
 • Zranění a v jiných situacích.

Pomůže analgin při bolestech břicha? Ano, pomůže to, ale to neznamená, že při sebemenším nepohodlí v břišní dutině jej musíte vypít co nejdříve.

Nejprve metamizol maže klinický obraz a pokud skutečně existuje závažná patologie vnitřních orgánů, bude pro lékaře mnohem obtížnější stanovit správnou diagnózu..

Zadruhé, protože analgin je neselektivní blokátor cyklooxygenázy, má extrémně negativní účinek na fungování gastrointestinálního traktu. Cyklooxygenáza se podílí na syntéze nejen zánětlivých prostaglandinů, ale také látek, které chrání sliznici žaludku a střev před agresivním působením kyseliny chlorovodíkové.

Nežádoucí účinky a kontraindikace

Užívání metamizolu proti bolesti břicha a v jiných situacích je často doprovázeno bolestmi hlavy, sníženým krevním tlakem, palpitacemi a poklesem tělesné teploty. Mezi další hrozivé vedlejší účinky patří:

 • Agranulocytóza nebo pokles hladiny segmentovaných leukocytů (neutrofilů) v krvi na kritické hodnoty, což vede k závažným infekcím;
 • Trombocytopenie a spontánní krvácení, včetně krvácení do vnitřních orgánů;
 • Kolaps nebo prudký pokles krevního tlaku na 90/60 mm Hg. a níže;
 • Poškození ledvin;
 • Alergické reakce (od kopřivky a bronchospasmu po anafylaktický šok a toxickou epidermální nekrolýzu, vyžadující urgentní hospitalizaci na jednotce intenzivní péče).

V tomto ohledu je zakázáno užívat analgin osobám náchylným ke krvácení (včetně spontánního výskytu modřin na kůži), trpících onemocněním jater a ledvin, gastrointestinálními poruchami a bronchiálním astmatem.

U dětí je užívání metamizolu sodného spojeno s vysokým rizikem Rayova syndromu - akutního selhání jater s organickým poškozením mozku.

Během těhotenství a kojení je zakázáno užívat analgin..

Analginovy ​​analogy

K léčbě příčin bolesti břicha by měl být analgin nahrazen myotropními spazmolytiky - drotaverin, papaverin, mebeverin a další.

Pokud je bolestivý syndrom způsoben osteochondrózou, meziobratlovou kýlou, neuralgií nebo pásovým oparem, je přípustné použít jiné nesteroidní protizánětlivé léky s výrazným analgetickým účinkem (například nimesulid a ketorol).

Analgin pro bolesti břicha

Analgin je účinný analgetikum (zmírňující bolest), které pomáhá rychle eliminovat střední nebo silnou bolest v těle.

Kromě analgetického účinku má lék výraznou protizánětlivou vlastnost, která může významně snížit výslednou zónu zánětlivého procesu..

Analgin se také doporučuje užívat v případě silné horečky, kterou nelze zmírnit aspirinem nebo paracetamolem, protože tento lék má také dobrý antipyretický účinek..

Lék vám umožňuje rychle odstranit bolest, takže ji lze snadno použít k úlevě (odstranění) bolesti zcela odlišné povahy a intenzity (bolesti zubů nebo hlavy, různá poranění, bolesti během menstruace, akutní zánětlivá onemocnění doprovázená syndromem silné bolesti atd.).

Analgin docela účinně pomáhá při bolestech břicha (střevní kolika), protože lék má dobrý antispazmodický účinek, zatímco může být bezpečně kombinován s antispazmodiky No-shpa nebo Papaverin.

Hlavní indikace pro použití Analginu:

Pamatujte: před použitím Analginu se doporučuje poradit se s praktickým lékařem, aby se zabránilo možnému rozvoji alergické reakce na tento lék.

Léčivo se vyrábí ve formě tablet o obsahu 250 nebo 500 mg, dětských rektálních čípků (čípků) a injekčního roztoku pro intramuskulární, subkutánní nebo intravenózní podání..

Jak pít Analgin?

U dospělých se doporučuje užívat toto analgetikum 1 t. 250 nebo 500 mg. 2-3 s. den po jídle se spoustou vody.

Minimální interval (doba) mezi užitím tablet Analginu by měl být alespoň 4–6 hodin. Průměrný průběh léčby je 5–7 dní.

U dětí je průměrná dávka Analginu v tabletách ½ - ¼ tun (125/250 mg) 2-3 r. za den, v závislosti na věku dítěte. Ve formě injekčního roztoku se denní dávka léčiva vypočítá na základě konkrétního věku dítěte a je 0,1 ml. pro každý rok života (například: pro dítě ve věku 2 let je denní dávka Analginu 0,2 ml., podobně pro 7 let - 0,7 ml.).

Pozor: lék se používá pouze pro krátkodobou analgezii (úlevu od bolesti), zatímco Analgin je kategoricky kontraindikován pro dlouhodobé nebo časté užívání.

Kontraindikace užívání Analginu

 • individuální nesnášenlivost hlavních složek drogy tělem;
 • nedoporučuje se pro děti do 1 roku;
 • selhání jater a ledvin;
 • dysmenorea;
 • těhotenství.

Popis

Analgin má analgetický účinek. Existují další farmakologické účinky - protizánětlivé, antipyretické. Pro zmírnění zánětu se však Analgin používá zřídka, v takových případech se používají účinnější léky..

Jak moc lék pomáhá? Účinek léčiva se projevuje 30 minut po jeho použití..

Analgin je určen k úlevě od bolesti a horečky. Je důležité si uvědomit, že účinnější léky - narkotické léky - se zbavují velmi silné bolesti..

Nejpravděpodobnějším rozhodnutím by však bylo poradit se s lékařem a podstoupit vyšetření, a ne pravidelně užívat analgin. Je důležité identifikovat a odstranit příčinu bolesti..

Pomáhá analgin léčit nemoci? Tento lék samozřejmě neléčí hypertenzi, hnisavý zánět středního ucha, bolest v krku a mnoho dalších stavů není odstraněno. Lék pomáhá zbavit se pouze nepříjemného příznaku, ale ne z příčiny onemocnění.

Lék se používá v případech, kdy je nutná rychlá akce. Složky se snadno rozpouštějí a vstřebávají, což vysvětluje okamžitý účinek, který se vyvíjí v důsledku užívání drogy. V těle je za krátkou dobu dosaženo vysoké koncentrace účinné látky. Vzhledem k dobré rozpustnosti léčiva je povoleno parenterální podání. Analgin a všechny léky, ve kterých je přítomen, jsou velmi populární.

Formulář vydání

Nejčastěji používaný lék je ve formě tablet. Standardní dávka účinné látky metamizol sodný v jedné tabletě je 500 mg. V prodeji je také lék obsahující 50, 100, 150 mg účinné látky. Do kompozice se dále přidá stearát vápenatý, bramborový škrob. Mezi pomocné přísady patří práškový cukr, mastek.

Protože je Analgin dokonale rozpustný ve vodě, používá se ve formě injekčních roztoků (25, 50%). Produkt je k dispozici v ampulích o objemu 1 a 2 ml.

Lék je také dostupný ve formě prášku.

Z čeho analgin opravdu pomáhá

V zásadě je lék předepsán pro bolesti hlavy a jiné typy bolesti..

 1. Lék je účinný při bolestech různého původu a jakékoli závažnosti, včetně analginu pomáhá při bolestech zubů.
 2. Lék se používá pro myalgii a neuralgii.
 3. Lék se používá k odstranění pooperační bolesti, akutní bolesti po úrazech. Používá se na biliární a jaterní koliku..
 4. Je předepsán k léčbě infekčních a zánětlivých onemocnění. V tomto případě se používá k odstranění bolesti a snížení tělesné teploty. Lék lze použít na chřipku, horečku, když prudce stoupne teplota. Užívání léku se doporučuje při absenci výrazného antipyretického účinku po užití jiných léků.

Jak se přihlásit

Nestačí vědět, z čeho pomáhají analginové tablety a jiné formy; je důležité umět je používat. Lék se používá intravenózně, intramuskulárně a pro vnitřní použití. Optimální dávka se stanoví s přihlédnutím k intenzitě bolesti, horečce a reakci těla na složky obsažené v léku.

Analgin-chinin

Analgin-chininové tablety se užívají po jídle, aniž by byla narušena jejich integrita. Zapijte velkým množstvím tekutiny. Doporučená jednotlivá dávka pro dospělého je 0,25-0,5 g léku, frekvence užívání je 2-3krát denně. Při revmatismu je povoleno zvýšení dávky léku na 1 g s frekvencí užívání - 3krát denně. Děti se injikují intravenózně v dávce 5-10 mg léčiva na kilogram tělesné hmotnosti. Je povoleno používat lék až 3-4krát denně..

Injekce

Pokud je bolest silně vyjádřena, u dospělých se lék vstřikuje do svalů, žíly. Injekce se podávají 2-3krát denně s použitím 1-2 ml roztoku. Maximální denní dávka je 2 g. Pokud se dítěti podá 25% roztok, odebere se 0,2 až 0,4 ml léčiva na 10 kilogramů tělesné hmotnosti. Když je koncentrace roztoku 50%, jeho množství se sníží na 0,1-0,2 ml.

Subkutánní podání se neprovádí kvůli riziku podráždění tkání. Maximální jednotlivá dávka léčiva pro vnitřní použití dospělým je 1 g, denní dávka je 3 g. Pro injekci do žíly a svalu je k dispozici jednorázová dávka 1 g a denní dávka 2 g..

Tablety pro děti a starší lidi

Dětem do 14 let je předepsáno 8–16 mg / kg, pokud je nutné snížit tělesnou teplotu - 10 mg / kg. U pacientů starších 15 let s hmotností vyšší než 53 kg je poskytována jedna dávka léčiva nejvýše 1 g. Pokud se požadovaný účinek neobjeví, frekvence užívání léku v maximální jednotlivé dávce se zvýší na 4krát denně..

Starší pacienti vyžadují menší množství léku, protože k eliminaci metabolitů může docházet pomalejším tempem. V případech, kdy ledviny plně neplní své funkce, je narušena clearance kreatininu, také se nedoporučuje používat vysoké dávky léku. Stejná doporučení platí pro pacienty se sníženou funkcí jater a ledvin. Pokud plánujete používat lék na krátkou dobu, není nutné dávku snižovat..

Není povoleno dlouhodobě používat výrobek. U ostatních pacientů s dlouhodobou léčbou se doporučuje pravidelný krevní obraz, včetně počtu leukocytů.

U dítěte ve věku 10–14 let s hmotností 32–53 kg je poskytována vždy jedna tableta s obsahem 500 mg účinné látky. Neužívejte více než čtyři tablety denně.

Dospělí

Pacienti starší 15 let s tělesnou hmotností nejméně 53 kg užívají 1–2 tablety najednou, tj. Od 500 do 1 000 mg, avšak ne více než 8 tablet denně, což odpovídá 4 000 mg účinné látky.

Kontraindikace

Je důležité vědět nejen to, z čeho analgin pomáhá, ale také když je jeho použití zakázáno. Lék se nepodává dětem mladším 10 let, není předepsán pro takové podmínky:

 • poruchy v kostní dřeni a práci hematopoetického systému;
 • nadměrná citlivost těla na součásti;
 • akutní intermitentní porfyrie doprovázená systolickým krevním tlakem nižším než 100 mm Hg. Umění.;
 • těhotenství;
 • aspirinové astma;
 • nesnášenlivost vůči složkám analgetik a nesteroidních léků, které mají protizánětlivý účinek;
 • hemolytická anémie dědičné povahy, která vznikla na pozadí nedostatku glukóza-6-fosfátdehydrogenázy.

Vedlejší efekty

Po dlouhodobém užívání přípravku Analgin se zvyšuje pravděpodobnost inhibice krvetvorby. Kvůli tomuto riziku je důležité pravidelně kontrolovat složení krve..

Případy vývoje alergických reakcí jsou známy. Při intravenózním podání dochází u některých pacientů k anafylaktickému šoku..

Jak se mění tlak při užívání léku

Pomáhá analgin v případech, kdy je snížen krevní tlak? Droga ovlivňuje krev, protože mnoho lidí si myslí, že pomůže při zvýšení tlaku. Ve skutečnosti složky léčiva snižují ukazatele krevního tlaku, proto je pro hypotenzní pacienty lepší zvolit jiný lék nebo použít Analgin velmi zřídka a v minimálním množství.

Pokud jde o hypertoniky, lék se nepoužívá jako prostředek ke snížení krevního tlaku. Pod vlivem složek léčiva se krevní tlak mění nevýznamně, znatelný výsledek je pozorován pouze při pravidelném užívání analginu. Jelikož je však zakázáno pravidelné užívání léku a nepatří k nejúčinnějším prostředkům určeným k řešení takového problému, není tato možnost léčby poskytována..

S kocovinou - existuje efekt?

Pomáhá náprava vyrovnat se s následky pití alkoholických nápojů? Analgin pomáhá při kocovině, eliminuje některé nepříjemné příznaky.

Jak se bere pro ženy

S menstruací

Pomůže analgin s menstruací a stojí za to jej použít, když dojde k bolesti? Svou pohodu během menstruace můžete zlepšit mnoha způsoby. Léky proti bolesti se používají pouze v případech, kdy v důsledku silné bolesti dojde k dočasnému postižení osoby.

S menstruací z břicha bude analgin účinně pomáhat. Je to silný lék proti bolesti a používá se zřídka. Droga pomáhá při bolestech břicha, ale při častém používání je zdraví škodlivá. Ženám je zakázáno užívat tento léčivý přípravek během těhotenství..

S nachlazením

Lék je účinným prostředkem proti nachlazení. Navzdory skutečnosti, že při jeho použití není odstraněna samotná příčina onemocnění, zlepšuje se pohoda. V případě potřeby může lékař podat injekci analginu z teploty. Lék navíc pomáhá při bolestech v krku..

Aplikujte analgin na bolesti žaludku?

Za přítomnosti břišních diskomfortů často vyvstává otázka, pomůže analgin při bolestech žaludku? Při zánětlivých procesech v gastrointestinálním traktu je lék neúčinný, což znamená, že jeho použitím se nelze zbavit bolesti. Složky léčiva mohou navíc způsobit určité poškození orgánů zažívacího traktu..

S bolestí v srdci

Pomáhá lék zlepšit pohodu v případě bolesti srdce? Je známo, že analgin pomáhá nejen z hlavy, ale také eliminuje bolest v jiných částech těla. V případech nepohodlí v oblasti srdce se používá jedna analginová tableta. Lék by měl začít účinkovat do 15 minut. Používá se také Validol, Corvalol nebo Valocordin.

Interakce s jinými léky

Analgin + difenhydramin

Vzhledem k tomu, že se léky mohou vzájemně ovlivňovat, měli byste si vždy pečlivě přečíst pokyny. Například pokud je analgin kombinován s difenhydraminem, účinek léků je výraznější. Směs se doporučuje při horečce. Taková léčivá kompozice pomůže snížit teplotu v přítomnosti zánětu nebo infekce..

Doporučuje se kombinovat léky v případech, kdy zub silně bolí nebo se objeví bolest hlavy, kterou nelze odstranit jinými léky. Léky také pomohou s jaterní kolikou, eliminují bolest při popáleninách, úrazech.

Pokud směs s difenhydraminem nepomůže, co dělat v takových případech? Navštivte svého lékaře, vybere jiné léky nebo změní dávkování dříve předepsaných léků.

Diphenhydramin + Analgin + Papaverin

Při horečce se spolu s papaverinem používají analgin a difenhydramin. Pomáhá taková triáda rychle a efektivně se zbavit teploty? Z tohoto důvodu se používá taková kombinace léků. Pokud není možné problém vyřešit jinými metodami, triáda pomáhá.

Když jste se naučili, z čeho analgin pomáhá, jak jej používat a v jakém množství, můžete zlepšit svou pohodu, když to bude potřeba. Ale nezapomeňte, že lék neléčí nemoci. S jeho pomocí je možné pouze dočasně maskovat příznaky, v budoucnu je v každém případě nutné vyšetření a léčba..

Povaha bolesti břicha

Před zahájením užívání drog byste měli určit přesnou lokalizaci nepohodlí (dolní nebo horní zóny, pravá, levá, středová) a určit její povahu: bolestivé, bodavé, křeče, matné, konstantní, intenzivní, zvlněné. Pokud je bolestivý syndrom silný a nezmizí, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. Kromě toho mohou upozornit:

 • nevolnost, zvracení;
 • řídká stolice s častým nutkáním na stolici;
 • studený vlhký pot;
 • slabost, závratě;
 • bledá kůže;
 • napětí břišní stěny, exacerbace bolesti při palpaci;
 • zvýšená srdeční frekvence;
 • snížení krevního tlaku;
 • zmatek, mdloby;
 • špinění z pochvy;
 • zvýšené plynování s obtížemi při evakuaci plynu.

Příčiny

Nejčastějšími příčinami břišního nepohodlí jsou nemoci gastrointestinálního traktu, poruchy reprodukčního a hepatobiliárního systému, výskyt nádorů. Existuje vysoká pravděpodobnost výskytu:

 • Gastritida, gastroduodenitida, reflux, peptický vřed - bolestivý syndrom je lokalizován v horní části nebo v oblasti pupku a doprovázen pálením. Zdravotní stav se zhoršuje po jídle nebo při dlouhodobém hladovění kvůli zvýšené kyselosti žaludeční šťávy.
 • Akumulace plynů v lumen střeva - charakterizovaná nepohodlí, pocitem nadýmání, plynatostí (nadýmáním).
 • Otrava (intoxikace) - doprovázená nevolností, zvracením, pocením, průjmem, slabostí, rozmazaným vědomím.
 • Zánět slepého střeva - nesnesitelná bolest v pravé části břicha.
 • Křeče střevních svalů - v dolní části břicha, mohou se objevit během menstruačního cyklu a jsou doplněny bolestí vaječníků.
 • Obtíže se sekrecí žluči (kvůli problémům s kanálky), dysfunkce slinivky břišní - projevující se prasknutím, pocitem tažení vlevo pod žebry.
 • Poruchy trávení - bolestivý syndrom neurčené lokalizace, doprovázený rachotem, poruchou stolice.

Skupiny léků proti bolesti

Je nemožné zvolit nejúčinnější analgetikum (lék proti bolesti) na základě recenzí a spoléhat se na výsledek, protože každá ze specifických příčin bolesti vyžaduje expozici konkrétní oblasti. Podle mechanismu účinku se léky, které eliminují břišní nepohodlí, dělí na:

 • Antacida (Almagel, Maalox) - působí snížením kyselosti žaludeční šťávy, proto se často předepisují jako léky, které zmírňují exacerbaci gastritidy, peptického vředu.
 • Myotropická antispazmodika (Galidor, No-Shpa) - uvolňují hladké svaly, lze je užívat spolu s nesteroidními látkami. Jak se pilulky na křeče v břiše používají na krátkou dobu.
 • Analgetika (Piretin, Analgin) - zastavte (utopte) všechny typy syndromu bolesti, ale působte krátce a neodstraňujte příčinu.
 • Anticholinergika (Spazmalgon) - ovlivňují parasympatický (autonomní) nervový systém, inhibují přenos excitace z postangliových vláken na hladké svaly a zažívací žlázy, což má antispasmodický a antacidový účinek.
 • Nesteroidní protizánětlivé léky (Diclofenac, Naproxen, Piroxicam) - mají výrazné analgetické vlastnosti, ale mají negativní vliv na orgány zažívacího traktu (dráždí sliznici). Pracují působením na cyklooxygenázu: skupinu enzymů, které řídí produkci prostaglandinů, které ovlivňují nervová zakončení. Doporučuje se jako pilulka na intenzivní bolesti břicha způsobené zánětem a vyžaduje okamžitou úlevu.
 • Trávicí enzymy (Mezim, Festal) - pomáhají usnadnit proces trávení potravy, snižují nepohodlí v zažívacím traktu a zásobují tělo chybějícími (nebo vytvářenými v malém množství) enzymy Většinou předepsané pro nepohodlí v pankreatu, játrech, žlučníku.
 • Stimulanty střevní peristaltiky (Motilium, Metoklopramid) - eliminují tvorbu a stagnaci plynů, normalizují zvlněné kontrakce hladkého svalstva.

Pilulky na bolesti břicha

Je nutné vybrat lék, který rychle a trvale odstraní bolestivý syndrom u lékaře a až po objasnění diagnózy, protože můžete maskovat příznak vážného onemocnění a přeskočit nástup jeho vývoje. Níže uvedené fondy jsou podle hodnocení pacientů nejlepší ve své kategorii, jsou vysoce efektivní, ale před zahájením přijímání vyžadují odbornou pomoc.

Ne-shpa

Nejznámější a nejlevnější (40-60 rublů pro 6 tablet) myotropní antispasmodikum působí na hydrochlorid drotaverinu (derivát isochinolinu), navíc má vazodilatační účinek, proto se také používá jako antihypertenzivum (ke snížení tlaku). Další komponenty jsou:

 • kukuřičný škrob;
 • laktóza;
 • mastek;
 • stearan hořečnatý;
 • povidon.

Množství účinné látky v první tabletě je 40 mg. Protikřečový účinek je dosažen inhibicí enzymu PDE4, který stimuluje relaxaci hladkého svalstva. Účinnost léčiva je určena množstvím PDE4 v tkáních, proto je předepsán hlavně No-Shpa k odstranění spastické bolesti v orgánech gastrointestinálního traktu neurogenního a svalového původu. Může zmírnit křeče žlučových cest. Kontraindikace k léku jsou:

 • srdeční selhání (závažné);
 • věk dětí (do 6 let);
 • intolerance na laktózu, galaktózu;
 • období kojení;
 • poruchy jater, ledvin.

V těhotenství a hypotenzi se lék používá opatrně, pod dohledem lékaře. Spolu s vysokou antispazmodickou aktivitou má drotaverin minimální účinek na kardiovaskulární systém, což snižuje počet nežádoucích účinků z jeho strany, ale No-Shpa může vyvolat:

 • pokles krevního tlaku;
 • závrať;
 • zrychlení srdeční frekvence;
 • bolest hlavy;
 • nespavost;
 • nevolnost, zvracení;
 • alergické kožní reakce.

Při silných bolestech břicha mohou dospělí vypít 6 tablet přípravku No-Shpy (240 mg účinné látky) denně, ale doporučená jednotlivá dávka je 40-80 mg. Maximální doba nepřetržitého používání je 2 dny. Pokud byl lék předepsán lékařem jako adjuvantní léčba, může být kurz prodloužen až na 3 dny. Tableta se polyká velkým množstvím vody..

Spazmalgon

Kombinované léčivo obsahuje analgetikum nenarkotického původu, metamizol sodný (500 mg), myotropický antispasmodický pitofenon (5 mg) a chonolytickou nebo M-anticholinergní blokující látku fenpiveriniumbromid (100 μg), proto je antispasmodikum. Mezi další složky patří laktóza. Díky svému složitému složení Spazmalgon zmírňuje bolest, uvolňuje hladké svaly (účinek pitofenonu a fenpiverinia) a snižuje tělesnou teplotu. Droga je zakázána, pokud:

 • přecitlivělost na kompozici;
 • poruchy jater a ledvin;
 • závažné srdeční selhání;
 • glaukom s uzavřeným úhlem;
 • arytmie s tachykardií;
 • poruchy mozkové hematopoézy;
 • hyperplazie prostaty;
 • střevní obstrukce;
 • těhotenství;
 • laktace;
 • dětství (do 6 let).

Doporučuje se pít tablety po jídle, lze užít 6 ks denně. Jedna dávka je 1-2 tablety, frekvence podávání je 3krát denně. Zvýšení dávky a trvání léčby je dohodnuto s lékařem. Doporučuje se používat Spazmalgon jako drogu v kritických případech, nikoli pro dlouhodobou léčbu, protože má pouze symptomatický účinek. Cena 10 tablet je 130 rublů. Mezi zaznamenanými nežádoucími účinky:

 • tachykardie, pokles krevního tlaku;
 • zhoršená funkce ledvin;
 • nevolnost, sucho v ústech, pocit pálení v epigastrické oblasti;
 • závrať;
 • bronchospastický syndrom, anafylaktický šok, kopřivka, Quinckeho edém;
 • trombocytopenie (pokles počtu krevních destiček), leukopenie (snížení počtu bílých krvinek).

Metoklopramid

Látka stejného jména, která je hlavní složkou metoklopramidu, má podobnou strukturu jako sulpirid a dimetramid a má výrazný antiemetický účinek. Jedná se o specifický blokátor serotoninových a dopaminových receptorů, které hrají roli ve fungování nervového systému. Nevolnost jakékoli etiologie (původu), s výjimkou vestibulárního, a škytavka jsou eliminovány inhibicí spouštěcí zóny centra zvracení. Navíc metoklopramid:

 • snižuje motorickou aktivitu jícnu;
 • zvyšuje tón dolního svěrače;
 • normalizuje střevní peristaltiku;
 • urychluje pohyb potravy dolním střevem;
 • normalizuje sekreci žluči.

Jako tablety proti bolesti břicha se metoklopramid a jeho analogy (Cerucal, Raglan) používají jen zřídka samostatně, protože jsou primárně zaměřeny na eliminaci dávivých reflexů. Cena balení 50 ks. - 30 str. Užívejte drogu před jídlem (půl hodiny) s velkým množstvím vody. Jedna dávka - 10 mg, s frekvencí až 4 r / den. Můžete vypít 60 mg denně, na 1 dávku - 20 mg. Metoklopramid může způsobit:

 • zácpa, sucho v ústech;
 • ospalost (proto se řidičům nedoporučuje), slabost, závratě;
 • motorický neklid;
 • tachykardie, zadržování tekutin v tkáních;
 • zvýšené močení.

Vzhledem k účinku na centrální nervový systém se metoklopramid nedoporučuje řidičům a jiným osobám, které kvůli své práci vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti. Kontraindikace k léku jsou:

 • krvácení do zažívacího traktu;
 • střevní obstrukce;
 • epilepsie;
 • těhotenství, kojení;
 • dyspepsie (obtížné, bolestivé trávení);
 • glaukom;
 • nádory závislé na prolaktinu.

Ranitidin

V případě bolesti břicha spojené s peptickým vředem, exacerbací gastritidy nebo zvýšené produkce kyseliny chlorovodíkové v žaludku může lékař předepsat Ranitidin. Lék působí na látku se stejným názvem (150 nebo 300 mg na tabletu), blokuje receptory H2-histaminu, snižuje objem žaludeční šťávy a vylučuje kyselinu chlorovodíkovou, aktivitu pepsinu. Doba účinku s jednou dávkou je 12 hodin, příjem potravy neovlivňuje absorpci (absorpci). Lék není předepsán pro:

 • těhotenství, kojení;
 • poškození ledvin nebo jater;
 • přecitlivělost na složení.

Ranitidin se nedoporučuje používat u osob mladších 12 let. Jako pilulka na akutní bolesti břicha se používá v množství 150 mg ráno a večer nebo v množství 300 mg v noci. Ve vzácných případech lze užít 600 mg denně a rozdělit je dvakrát. Lék se užívá s trochou vody. Doba trvání léčby se pohybuje od 4 do 8 týdnů. Přesné dávkování a princip aplikace závisí na příčině bolesti. Cena 20 tablet je 20-25 rublů. Vedlejší efekty:

 • průjem, zvracení, nevolnost;
 • arytmie, pokles krevního tlaku;
 • bolest hlavy, zvýšená únava, závratě;
 • porušení jasnosti vizuálního vnímání;
 • bolesti svalů a kloubů;
 • alergické kožní reakce.

Dobrým protivředovým lékem, který má podobný účinek jako ranitidin, je Omez antacid: kapsle na omeprazolu (20 mg účinné látky v 1 ks). Biotransformovaný na sulfenamid za 2–4 ​​minuty, snižuje kyselost žaludeční šťávy (blokováním enzymů odpovědných za tvorbu kyseliny chlorovodíkové), snižuje jeho objem a inhibuje produkci pepsinu a má gastroprotektivní účinek. Uvolňování mikrogranulí z tobolek nastává hodinu po požití. Omez je zakázán pro:

 • nesnášenlivost s nedostatkem fruktózy, sacharózy nebo isomaltázy;
 • léčba posakonazolem, erlotinibem, nelfinavirem, atazanavirem;
 • přecitlivělost na složení.

Lék je schválen pro laktaci a těhotenství. Tyto tablety jsou nejúčinnější pro bolesti břicha u pacientů, kteří mají žaludeční a střevní vředy, pankreatitidu, gastroezofageální refluxní chorobu. Tobolky se užívají půl hodiny před jídlem, bez žvýkání, s vodou. Obsah můžete rozmíchat v ovocném džusu nebo pyré. Dávka je 20 mg / den, průběh léčby je od 2 do 8 týdnů. Cena 10 tablet je 80 rublů. Nežádoucí účinky (vzácně se vyskytující):

 • zhoršené sluchové vnímání;
 • hyperexcitabilita, deprese;
 • kožní projevy alergií;
 • zácpa, průjem, plynatost, bolest břicha.

Maalox

Kombinovaná antacida s algelátem (400 mg) a hydroxidem hořečnatým (400 mg) jsou k dispozici ve formě klasických a žvýkacích tablet. Funguje tak, že neutralizuje volnou kyselinu chlorovodíkovou, zabraňuje jejímu sekundárnímu hypersekreci a snižuje aktivitu pepsinu. Navíc snižuje dopad škodlivých faktorů na sliznici žaludku a jícnu, obnovuje ji po zánětlivém procesu. Kontraindikace přípravku Maalox:

 • věk do 15 let;
 • intolerance na maltiol, diabetes mellitus (na žvýkací tablety);
 • nedostatek sacharózy nebo izomaltázy;
 • nesnášenlivost k fruktóze;
 • syndrom malabsorpce glukózy a galaktózy;
 • přecitlivělost na kompozici;
 • závažné selhání ledvin;
 • těhotenství.

Maalox funguje dobře při zánětu slinivky břišní, vředech, gastritidě, gastroduodenitidě, kýle jícnové bránice. Tablety proti bolesti břicha se rozpustí nebo žvýkají 2 hodiny po jídle. Dávkování - 1–2 ks. s frekvencí až 4 r / den. Při refluxní ezofagitidě se užívají 10-15 minut po jídle. Maximální denní dávka je 12 ks. Délka léčby by neměla přesáhnout 3 měsíce. Nežádoucí účinky (průjem, zácpa) jsou vzácné a minimální. Cena balíčku pro 20 tablet je 220 rublů.

Duspatalin

Myotropické antispasmodikum, které působí na mebeverin (135 mg), působí téměř podobně jako No-Shpe: uvolňuje křeče hladkého svalstva, eliminuje střevní koliku, ale neovlivňuje peristaltické kontrakce, proto nezasahuje do pohybu potravinových hmot, neovlivňuje krevní tlak. Duspatalin může být předepsán jako lék na bolesti břicha způsobené dysfunkcí žlučníku, syndromem dráždivého tračníku a funkčními poruchami trávicího systému. Kontraindikace:

 • intolerance ke složkám kompozice;
 • těhotenství (ve formě tablet).

Cena léku je od 460 rublů. pro malé balení (30 ks). Lék se pije půl hodiny před jídlem a polyká se velkým množstvím vody. Jedna dávka je 1 ks. Mělo by se užívat 3 r / den. Trvání léčby určuje lékař; je nutné postupné zrušení po prodloužené léčbě. Během těhotenství se doporučují kapsle (jednotlivá dávka - 2 ks). Nežádoucí účinky přípravku Duspatalin:

 • bolest hlavy, závratě;
 • nevolnost, zácpa;
 • alergické kožní reakce.

Aktivní uhlí

Nejlevnější lék na eliminaci procesů rozpadu, fermentace a tvorby plynů ve střevě funguje na bázi látky stejného jména organického původu. Tablety jsou vyrobeny z lisovaného aktivního uhlí s přídavkem bramborového škrobu, mají vysokou povrchovou aktivitu, váží a odstraňují alkaloidy, plyny, barbituráty, toxiny a salicyláty. Navíc působí jako lék na průjem. Léčivá látka se neabsorbuje, nedráždí sliznice, ale je kontraindikována u osob, které mají:

 • atonie střev;
 • peptický vřed;
 • krvácení do zažívacího traktu;
 • hemoroidy.

Aktivní uhlí se pije 2 hodiny po jídle nebo hodinu před ním. Podobně jsou distribuovány s jinými léky. Jedna dávka pro dospělého je 1–2 g, frekvence podávání je 3–4 r / den. Maximální množství léčiva denně je 8 g. Tablety se žvýkají nebo ředí ve 100 ml teplé vody. Kontinuální léčbu lze provádět po dobu 5 dnů. Lék je dobře snášen, ale skvrna je černá a může způsobit zácpu. Cena - od 15 rublů.

Pilulky pro děti

Pokud si dítě stěžuje na nepohodlí v žaludku, střevech nebo pod žebry, měla by být před podáním léku přesně stanovena příčina, zejména pokud existuje podezření na zánět. Lékaři považují za vhodné užívat léky při absenci horečky a známkách těžké intoxikace. V případě střevních poruch - nadýmání, plyn, dunění, tíha v dolní části - jmenujte:

 • Filtrum je sorbent organického původu na bázi hydrolyzovaného ligninu, který váže toxiny ve střevním lumenu a zastavuje průjem. Děti jakéhokoli věku jsou předepsány Filtrum-STI: pro kojence do 3 let, půl tablety, starší - jako celek. Musíte pít hodinu před jídlem, můžete mlít a rozpustit ve vodě. Lék může vyvolat zácpu, není předepsán k exacerbaci vředů a atonie střev. Cena - 50-100 rublů.
 • Enterosgel je adsorpční a detoxikační prostředek na bázi polymethylsiloxan polyhydrátu, váže a odstraňuje toxické látky. Absolutně bezpečný, nejen pro střevní atonii, může vyvolat zácpu. Gel se užívá 1–2 hodiny po jídle nebo před jídlem a zapíjí se vodou. Dávka pro děti - 0,5-1 polévkové lžíce. l. s frekvencí 3 r / den. Cena Enterosgelu - 400–450 rublů.
 • Espumisan - kapsle simethikonu snižují nadýmání snížením povrchového napětí na hranicích mezi kapalinou a plynem. Děti jsou předepsány od 6 let, je zakázáno střevní obstrukce, nezpůsobuje nežádoucí reakce. Kapsle pít 2 ks. až 5krát denně stanoví délku kurzu lékař. Dlouhé intervaly mezi jídlem a léky nejsou nutné. Cena Espumisan - od 260 rublů.

U poruch trávení charakterizovaných nepohodlí mezi žebry nebo v oblasti pupku se na pankreatin používají enzymové léky. Mohou být také předepsány k dlouhodobé léčbě chronických onemocnění žlučníku nebo slinivky břišní, protože téměř nepoškozují tělo dítěte. Nejznámější:

 • Mezim je lék na pankreatin, stimuluje doplnění nedostatku pankreatických enzymů, není předepsán pro exacerbaci pankreatitidy a střevní obstrukce. Mezim může způsobit zažívací potíže a alergické reakce. U dětí starších 3 let se u každého jídla užívá 1 tableta (s výjimkou substituční terapie) s jídlem. Lék je třeba zapít vodou. Cena malého balení - od 80 rublů.
 • Festal - enzymový přípravek na pankreatin s hemicelulázou a žlučovými složkami, kompenzuje nedostatečnost funkce pankreatu, usnadňuje trávení potravy, zmírňuje bolest v hypochondriu. Festal je zakázán na hepatitidu a jiná závažná onemocnění jater, exacerbace pankreatitidy, střevní obstrukce, může způsobit střevní koliku, nevolnost, průjem. U dětí se používá od 3 let, užívá se s jídlem, dávkování určuje lékař. Náklady na 20 dražé - 150 rublů.
 • Penzital je levný (60–80 rublů) lék na pankreatin, který funguje podobně jako Mezim a je kontraindikován pouze při akutním zánětu slinivky břišní. U dětí lze použít od narození, dávka je 100 000 U / den, dělená třikrát. Užívejte s jídlem, vodou a bez žvýkání. Zácpa je hlavní nežádoucí reakce..

Pilulky na bolesti břicha během těhotenství

Ve většině případů lékaři doporučují ženám, které nosí dítě, aby se co nejdéle bez léků zbavily bolesti břicha (žaludku, střev, ale ne dělohy) lidovými prostředky a správnou výživou. Pokud to nedává požadovaný účinek, situace se často opakuje, můžete použít dříve diskutovaný No-Shpu nebo Baralgin (s těžkými křečemi) nebo následující léky s opatrností:

 • Paracetamol je centrální nenarkotické analgetikum založené na látce se stejným názvem s antipyretickým účinkem a slabým protizánětlivým účinkem. Při užívání velkých dávek může zasáhnout ledviny, játra, proto je pro nemoci těchto orgánů zakázáno. Není předepsán pro erozivní léze gastrointestinálního traktu. Má nízkou toxicitu, ale během těhotenství se používá pouze během 1-2 trimestrů. Užívejte 2 hodiny po jídle, 1 g najednou a ne více než 4 g denně. Nežádoucí účinky (kopřivka, nevolnost) jsou vzácné. Cena malého balení je 5-10 rublů.
 • Analgin - dobré pilulky na mírné bolesti břicha na účinnou látku stejného jména se slabým antipyretickým účinkem, působí inhibicí syntézy prostaglandinů. Je zakázáno pro nemoci krve, jater, ledvin, arytmie, glaukom, může způsobit kožní vyrážku, Quinckeho edém. Během těhotenství je nežádoucí v počátečních stádiích a v posledních 6 týdnech. Předepisuje se v množství 500 mg najednou, frekvence podávání je 3 r / den. Lék se pije po jídle. Analginová cena - od 14 rublů.
 • Riabal - tyto pilulky na bolest ve střevě, prithiniumbromid, působí účinkem na M-cholinergní receptory, proto navíc pomáhají zmírnit křeče v děloze a močovodech. Během těhotenství se používá ve všech fázích, dávka je 30-60 mg až do 3 r / den. U akutní bolesti můžete užít až 90 mg najednou. Riabal může vyvolat alergické reakce, sucho v ústech, zvýšený tlak. Lék by měl být používán s opatrností u pacientů s onemocněním gastrointestinálního traktu, dýchacího a kardiovaskulárního systému, ale nemá žádné závažné kontraindikace. Náklady na balení - 170-200 rublů.

Léky proti bolesti na menstruaci

Pokud je u žen snížena produkce estrogenu a progesteronu, během menstruačního cyklu dochází k silné bolesti v podbřišku, kterou lze zastavit užíváním léků. Jsou vybrány z následujících farmakologických skupin:

 • Analgetika (Ketanov, Analgin, Novalgin, Baralgin, Ditsinon) - jsou předepsány pro mírnou bolest.
 • Nesteroidní léky (Ibuprofen, Ketoprofen, Indomethacin) - jsou indikovány v přítomnosti zánětlivého procesu, mají velké množství kontraindikací (zejména problémy s ledvinami, žaludkem), ale trvají dlouho.
 • Spazmolytika (No-Shpa, Papaverin, Spazgan, Galidor) jsou vysoce účinná, ale postrádají vedlejší účinky nesteroidních léků. Nedoporučuje se pro nízký tlak.

Pokud bolestivý syndrom doprovází každý menstruační cyklus, můžete začít pít nesteroidní léky předem (projednáno s lékařem). Pokud jsou v pánevní oblasti novotvary, všechny uvedené léky nebudou mít téměř žádný účinek na patologie reprodukčního systému. Většina předepsaných pilulek na bolestivá období:

 • Papaverin je myotropické spazmolytikum založené na látce se stejným názvem, uvolňuje hladké svaly, rozšiřuje tepny a snižuje krevní tlak. Je zakázáno u hypotenze, glaukomu, selhání jater, starších pacientů. Musíte užívat 40-60 mg s frekvencí až 5 r / den, bez ohledu na příjem potravy. Nežádoucí účinky - zácpa, ospalost, nevolnost, zvýšené pocení. Cena léku je od 10 rublů.
 • Novalgin je kombinované analgetikum s paracetamolem, kofeinem a propyfenazonem, které zmírňuje bolest a má psychostimulační účinek do 15 minut po podání. Je zakázáno selhání jater / ledvin, kardiovaskulární poruchy, intrakraniální hypertenze, peptický vřed. Přijměte 1-2 ks. až 4 rublů / den. Maximální denní dávka je 6 ks. Novalgin může způsobit zvýšenou srdeční frekvenci, závratě, nevolnost a bolesti žaludku. Cena - od 220 rublů.
 • Ketoprofen je nejúčinnější nesteroidní analgetikum, pracuje na látce se stejným názvem, inhibuje aktivitu cyklooxygenázy, která reguluje produkci prostaglandinů. Navíc má protizánětlivé a antipyretické účinky. Zakázáno v posledním trimestru těhotenství s peptickým vředem, dysfunkcí jater a ledvin. Dávka se vybírá individuálně, počáteční denní dávka pro dospělé je 300 mg, dělená třikrát. Produkt se promyje vodou bez žvýkání. Nežádoucí účinky - nepohodlí v epigastrické oblasti, bolesti hlavy, tinnitus, kožní vyrážka. Cena - od 160 rublů.

Aktivní složka a forma uvolňování

Aktivní složkou léčiva je metamizol sodný. Jako další přísady při výrobě tabletových forem obsahuje kompozice laurylsulfát sodný, bramborový škrob, stearát vápenatý a mastek..

Tento lék se dodává ve formě orálního podání (tablety 500 mg), stejně jako ve formě 25% a 50% roztoku pro parenterální podání v ampulích o objemu 1 a 2 ml.

Vlastnosti a farmakokinetika

Analgin je schopen snížit intenzitu bolestivého syndromu a snížit tělesnou teplotu během horečnaté reakce (kvůli zvýšenému přenosu tepla). Má protizánětlivé účinky tím, že inhibuje COX a prostanglandiny.

Po vstupu do gastrointestinálního traktu se účinná látka rychle a prakticky vstřebává. Účinek se objeví po ½ - 1 hodině po užití pilulek a v průměru 30 minut po injekci. K hydrolýze sodné soli metamizolu dochází ve střevní stěně a metabolity procházejí biotransformací v játrech. Úroveň jejich konjugace se syrovátkovými proteiny dosahuje 60%. Metabolické produkty opouštějí tělo močí.

Kdy užívat Analgin?

Indikace pro jmenování Analginu jsou:

 • poúrazová a pooperační bolest;
 • bolest spastické povahy;
 • syndrom bolesti na pozadí vývoje nádorových novotvarů;
 • chronická bolest vysoké intenzity (pokud jsou jiná opatření neúčinná);
 • hypertermie u chorob infekční a zánětlivé geneze.

Analgin: kontraindikace

Analgin není předepsán, pokud má pacient individuální přecitlivělost na metamizol sodný, další látky obsažené v léku nebo deriváty pyrazolonu.

Mezi další kontraindikace patří:

 • těhotenství I a III trimestry;
 • věk dětí (do 10 let);
 • nesnášenlivost vůči NSAID;
 • „Aspirinové astma“;
 • akutní bolest v břišní oblasti (dokud není zjištěna příčina);
 • patologie hematopoetického systému;
 • dysfunkce kostní dřeně (zejména - po cytostatice);
 • akutní intermitentní porfyrie (s krevním tlakem Doporučené dávky

Doporučuje se, aby pacienti užívali nejnižší účinnou dávku, tj. Množství léku, které snižuje bolest a snižuje horečku. Dávkování je určeno intenzitou bolesti a horečky a relativními kontraindikacemi.

Tablety se polykají bez žvýkání a zapíjí se dostatečným množstvím čisté vody. Musíte je vzít po jídle..

U dospívajících do 14 let se stanoví jednotlivá dávka v dávce 8–16 mg / 1 kg tělesné hmotnosti (s horečkou se podává 10 mg / kg). U dospívajících od 15 let a dospělých (s hmotností nad 53 kg) je přípustná jednotlivá dávka 1000 mg (2 tab.).

Přípustná denní dávka pro dospívající (od 32 do 53 kg) je až 4 tab., A pro dospělé - 8 tab..

U starších a senilních lidí by měl být denní objem snížen, protože jejich vylučování metabolitů je poněkud zpomaleno. Stejná taktika je dodržována, pokud má pacient sníženou funkční aktivitu ledvin..

Důležité: dlouhodobé užívání je nepřijatelné na pozadí selhání jater.

Celková doba přijetí závisí na povaze onemocnění a závažnosti klinických příznaků. Pokud je nutné dlouhodobé užívání, je nutné sledovat krevní obraz.

Indikace pro injekční podání roztoku jsou intenzivní bolesti různého původu. Dávkování pro dospělé - 1-2 ml 2-3krát denně (ale ne více než 2 g denně). U dětí starších 10 let a dospívajících se dávka pro parenterální podání stanoví rychlostí 0,1-0,2 ml 50% nebo 0,2-0,4 ml 25% roztoku na každých 10 kg hmotnosti.

Analgin vedlejší účinky

Metamizol sodný může vyvolat následující nežádoucí reakce:

 • alergie (častěji - kožní vyrážky a svědění, méně často - dušnost a anafylaxe);
 • změny v krvi (ve vzácných případech jsou zaznamenány leukopenie, trombocytopenie a agranulocytóza);
 • pokles krevního tlaku;
 • akutní pokles funkční aktivity ledvin;
 • červená barva moči.

Důležité: klinickými příznaky agranulocytózy jsou hypertermie, bolest v krku, zánět v ústní dutině a v genitální oblasti..

Při zhoršení stavu pacienta by mělo být podávání metamizolu sodného okamžitě zastaveno, a to ještě před získáním údajů z laboratorních testů..

Interakce s jinými léky

Analgin je schopen zesílit účinek ethylalkoholu, takže ho není nutné užívat společně s farmacie nebo domácími léčivými tinkturami..

V kombinaci s chlorpromazinem je možné výrazné snížení tělesné teploty.

Neužívejte současně antibiotika řady penicilinů, rentgenkontrastní sloučeniny a koloidní krevní náhražky.

Metamizol sodný má schopnost snižovat plazmatickou koncentraci cyklosporinu.

Analgin zvyšuje terapeutickou aktivitu indomethacinu, glukokortikosteroidních hormonů a nepřímých antikoagulancií, protože zabraňuje jejich konjugaci s krevními proteiny.

Barbituráty, pokud jsou užívány souběžně, snižují účinnost přípravku Analgin a zvyšují trankvilizéry, kodein, antihistaminika a sedativní léky.

Perorální antikoncepční pilulky, alopurinol a tricyklická antidepresiva mohou zvýšit toxicitu metamizolu sodného.

Předávkovat

Pokud dojde k náhodnému překročení doporučených terapeutických dávek, objeví se následující příznaky předávkování:

 • prudké snížení tělesné teploty;
 • nevolnost;
 • zvracení;
 • arteriální hypotenze (významný pokles krevního tlaku);
 • obecná slabost;
 • dušnost;
 • kardiopalmus;
 • bolest v žaludku;
 • ospalost;
 • zmatek vědomí;
 • křeče;
 • paralýza dýchacích svalů;
 • vývoj příznaků akutního selhání jater a (nebo) ledvin.

V případě předávkování je nutné u postiženého vyvolat zvracení a umýt žaludek sondou. Uvádí se, že enterosorbenty (aktivní uhlí) a solná laxativa váží a urychlují vylučování účinné látky. V závažných případech je nutné přijmout naléhavá opatření k zachování životně důležitých funkcí. Předepsaná nucená diuréza, hardwarové čištění krve hemodialýzou a zavedení léků na alkalizaci krve. Vznik záchvatů je indikací pro intravenózní injekci rychle působících barbiturátů a diazepamu.

Pro koho je Analgin zvlášť nebezpečný?

Pravděpodobnost vzniku závažných reakcí přecitlivělosti je vyšší u pacientů s následujícími patologiemi:

 • přecitlivělost na NSAID (astmatická nebo alergická reakce);
 • bronchiální astma;
 • nesnášenlivost etanolu;
 • nesnášenlivost benzoátů (běžné konzervační látky).

Analgetikum by mělo být podáváno s opatrností obětem s mnohočetným traumatickým poškozením tkáně. Je-li pacientovi diagnostikována akutní patologie srdce a krevních cév (zejména infarkt myokardu) nebo arteriální hypotenze, je nutné pečlivě sledovat hemodynamické vlastnosti. Riziko komplikací farmakoterapie tímto lékem u lidí trpících dehydratací je vysoké.

Důležité: pokud je diagnostikováno „akutní břicho“, neměl by se podávat metamizol sodný ani jiná analgetika, aby nedošlo k „rozmazání“ příznaků.

Nejsou k dispozici žádné údaje o pravděpodobnosti malformací plodu pod vlivem přípravku Analgin. Z důvodu nedostatku informací se ženám, které se chystají stát matkami, důrazně doporučuje, aby se v raném a pozdním stádiu užívání drogy nedopustily.. Protože metamizol sodný částečně blokuje produkci prostaglandinů, je možné u nenarozeného dítěte časně uzavřít ductus arteriosus.

Metabolické produkty Analginu mohou pronikat do mateřského mléka, proto by tento lék neměly ženy pít během kojení. V extrémních případech můžete dítě nakrmit nejdříve 2 dny po užití.

speciální instrukce

Po požití vysokých dávek neřiďte vozidla ani nepracujte s jinými potenciálně nebezpečnými stroji.

dodatečně

Analginovy ​​analogy:

 • Maxigan;
 • Metamizol;
 • Algopyrin;
 • Devalgin;
 • Piralgin;
 • Novaldin;
 • Ronalgin;
 • Metapirin.

Účinná látka je obsažena v následujících lécích:

 • Anapirin;
 • Remidon;
 • Akabel;
 • Naftalgin (liniment).

Podmínky skladování

Tablety musí být uchovávány v chladu a chráněny před slunečním zářením..

Doba použitelnosti - 5 let od data vydání.

Uchovávejte mimo dosah dětí!

Plisov Vladimir, lékařský publicista

Celkem 28 379 zhlédnutí, 9 zhlédnutí dnes

Analgin je populární a levný lék. Jak může být užitečné, když je kontraindikováno a jak jej používat? Vše o analginu - v tomto příspěvku.

K čemu je analgin, z čeho pomáhá, jak jej používat?

Analgin má 2 hlavní prospěšné vlastnosti. Za prvé zmírňuje bolest, za druhé snižuje horečku.

Analgin proti bolesti. Analgin docela účinně zmírňuje bolesti velmi odlišné povahy. Například bolesti hlavy, zubů, svalů a kloubů atd. Analgetický účinek tohoto léku má samozřejmě své limity - pokud je bolest velmi silná, analgin nepomůže. Ale eliminuje bolest střední intenzity docela efektivně.

Je důležité si uvědomit, že odstraněním bolesti analgin neléčí její příčinu. Lze jej použít pouze jako dočasný prostředek nápravy. Bolest často signalizuje nějaký druh problému v těle, a pokud bolest nastane náhle a příčina není jasná, musíte navštívit lékaře. To je zvláště důležité, pokud máte náhle silné bolesti břicha. Lékaři zakazují zmírňovat takovou bolest analginem nebo jinými léky, dokud nebude jasné, co vás bolí a z jakého důvodu. Co když máte zánět slepého střeva?

Pokud máte v zubu díru, nemůžete polknout analginovou tabletu, ale místo toho ji připojit k bolavému zubu. Ale samozřejmě může zub vyléčit pouze zubař..

Analgin proti vysoké teplotě. Analgin je účinné antipyretické činidlo. Horečka je obvykle obranná reakce těla, která pomáhá bojovat proti infekcím. Nemusíte se tedy snažit, aby to bylo bezchybné s jakýmkoli navýšením. Pokud se však teplota velmi zvýší, je třeba jednat. Obvykle se doporučuje snížit teplotu, pokud překročí 39 stupňů. Teplota 41-42 stupňů je již životu nebezpečná, nelze připustit, aby vyrostla na takovou značku.

Jak používat analgin, v jaké dávce?

Standardní dávka je 500 mg 2-3krát denně po jídle s vodou. Maximální jednotlivá dávka je 1 gram, denní dávka je 3 gramy. 1 tableta je 500 mg nebo 0,5 gramu. U dětí se doporučují následující dávky: 2-3 roky - 50-100 mg, 4-5 let - 100-200 mg, 6-7 let - 200 mg, 8-14 let - 250-300 mg. Nedoporučuje se podávat analgin velmi malým dětem samostatně, takové rozhodnutí musí učinit lékař.

Jaké jsou kontraindikace a omezení užívání analginu?

Užívání analginu pro malé děti (do 1 roku), těhotné ženy a také během kojení je obvykle zakázáno.

Ve vzácných případech může analgin vést k alergickým reakcím, proto by lidé náchylní k alergiím měli užívat analgin opatrně. Pokud se přesto ukázalo, že osoba má individuální intoleranci na analgin, například po užití analginu se na kůži objeví nějaký druh vyrážky, bude nutné tento lék opustit.

Analgin by neměl být používán u některých onemocnění, jako jsou onemocnění ledvin a jater, stejně jako onemocnění spojená se sníženou tvorbou krve, protože užívání analginu může dále zhoršovat průběh těchto onemocnění. Užívání analginu na žaludeční vředy se velmi nedoporučuje.

Je analgin škodlivý?

Někdy se lidé setkávají s informacemi, že analgin je škodlivý lék a že je již téměř na celém světě zakázán. Ve skutečnosti je analgin relativně neškodný, pokud není nadužíván. Negativní důsledky užívání analginu ve formě inhibice funkcí krvetvorby se mohou vyvinout pouze při neustálém dlouhodobém užívání tohoto léku. Pokud však používáte analgin v souladu s jeho přímým účelem - jako dočasný prostředek k úlevě od bolesti nebo ke snížení horečky, nezpůsobuje to žádné poškození zdraví. Chcete-li takové poškození vyloučit, doporučuje se užívat analgin nejdéle 5 dní po sobě..

Jaké je složení analginu?

Ve složení analginu je jedna účinná složka - to je sodná sůl metamizolu (lat. Sodná sůl metamizolu nebo metamizol natricum). Stejná látka je obsažena v mnoha dalších drogách - baralgin, pentalgin, spazmalgon atd..

Proč je pokožka kolem očí tmaváV části Vítejte na otázku Proč může být krev tmavá a „hustá“ v žilách a z prstu? dáno autorem Ђatiana Chernyavskaya nejlepší odpověď je krev je více než 90% vody.