Znamení těhotenství: táhne dolní část břicha. Přístupnými slovy.

Existuje mnoho známek, příznaků, rad a stop, které mohou naznačovat, že žena pravděpodobně otěhotní. Mohou se objevit jednotlivě nebo několika způsoby. A pokud máte podezření nebo nevylučujete, že mohlo dojít k početí, pak jistě poznáte některé ze signálů vydaných vaším tělem. Neměly by se však brát jako „diagnóza“, protože mnohé z prvních příznaků těhotenství jsou velmi podobné příznakům premenstruačního syndromu u žen..

Samozřejmě, pokud je další menstruace zpožděna a pozorujete několik časných příznaků těhotenství najednou, pak je pravděpodobnost jejího výskytu velmi vysoká. Často však začneme předpokládat ještě před zpožděním menstruace. A pokud máte důvod očekávat těhotenství, pak s největší pravděpodobností pocítíte nejranější známky těhotenství: tahání za břicho.

To lze skutečně pozorovat od raného data. Proč táhne spodní část břicha na začátku těhotenství?

Představme si, že vejce splňuje požadované spermie a společně tvoří zygotu. Nyní budou zygoty poháněny vejcovody, aby dosáhly dělohy a zakotvily na její stěně pro další růst a vývoj. Cesta do budoucího domova trvá v průměru 6–12 dní (tato období se u různých žen mohou lišit). Nejčastěji dochází k oplodnění během ovulace, která spadá přibližně na 10. - 12. den cyklu (možnosti jsou zde také možné). Ukazuje se tedy, že oplodněné vajíčko dosáhne dělohy na konci cyklu, kdy je několik dní před dalším očekávaným obdobím. A ve většině případů žena pociťuje bolest v dolní části břicha - buď z důvodu blížící se menstruace, nebo z důvodu „kolaudace“ vajíčka. Toto je zkrácený přibližný ideální scénář toho, co se děje..

Aby vajíčko „zapustilo kořeny“ v děložní dutině, připraví si místo pro sebe: jakoby škrábalo epiteliální buňky a vytvořilo v něm hnízdo pro výsadbu. Tento proces se nazývá implantace a může být doprovázen některými známkami toho, že už nyní, dokonce před nástupem menstruace, vyzve ženu k početí, ke kterému došlo. Jde hlavně o tažení bolestí v podbřišku: vaše děloha prochází invazí „cizího tělesa“ a narušením celistvosti epitelu. Je pravděpodobné, že v procesu připevnění vajíčka ke stěně dělohy může dojít k malému špinění, které žena často mylně vnímá jako předčasný nástup menstruace..

Několik dní před začátkem dalšího cyklu, kdy již došlo k početí, může žena pociťovat bolest v dolní části břicha, která je často doprovázena drobným krvácením (krémové, růžové, načervenalé nebo hnědé). Pokud si neuvědomuje, že otěhotněla, bude tento jev s největší pravděpodobností vnímat jako premenstruační syndrom. Mnoho dalších známek těhotenství ve velmi raných fázích je také podobných pocitům před menstruací: bolestivost a zvýšená citlivost bradavek, podrážděnost, nevolnost, odmítnutí určitých pachů, změny chuti k jídlu a změny nálady.

Proto je velmi obtížné rozpoznat těhotenství před zpožděním. Tahání bolesti břicha u ženy může mít navíc mnoho dalších důvodů: stres, užívání hormonálních léků, infekce, zánět, trauma, následky pohlavního styku nebo gynekologické vyšetření a další..

Tahání bolesti v dolní části břicha však může být známkou nejen těhotenství, ale také hrozby jeho ukončení. Oplodněné vajíčko je cizí těleso v těle ženy, kterého se děloha snaží zbavit tím, že se začne stahovat. Příroda vytvořila přirozený mechanismus pro zachování těhotenství v raných fázích - imunitní funkce ženského těla jsou poněkud sníženy, což dává budoucímu plodu šanci uchytit se a přežít. Vítězství však ne vždy zůstane s vejcem, kterému může bránit řada nepříznivých faktorů. Pokud je vyloučena co nejdříve, pak žena možná ani neví, že došlo k potratu - právě začíná další menstruaci.

Pokud je těhotenství již několik týdnů staré a víte o jeho existenci nebo je jeho pravděpodobnost velmi vysoká a tažné bolesti v dolní části břicha mají výrazný křečovitý charakter, jsou podány bederní oblasti nebo jsou doprovázeny krvácením, musíte urgentně jít do nemocnice, abyste udrželi těhotenství.

Zvláště pro beremennost. síť - Elena Kichak

Na co myslet se zpožděním menstruace a bolestmi v podbřišku

Za normální se považuje menstruační cyklus, který trvá 21 až 33 dní. Ale ne všechny ženy se mohou pochlubit skutečností, že jejich měsíční výtok se objeví přesně včas. Zpoždění menstruace a bolest v podbřišku jsou nejčastěji prvními příznaky těhotenství. Ale někdy jsou to příznaky zdravotních problémů..

Aby se neztratili dohady a zbytečné starosti, odborníci doporučují provést těhotenský test. S pozitivním výsledkem většina žen pociťuje určité nepohodlí a bolesti. Pokud závěr testu vyvrací těhotenství, neměli byste odkládat návštěvu gynekologa. Zpoždění doprovázené bolestí může být spojeno s mnoha patologiemi, stejně jako se stresem, intenzivní fyzickou námahou, změnami klimatu nebo běžným nachlazením..

Jedním z běžných důvodů, že když je menstruace zpožděna, dolní část břicha začíná bolet - porušení menstruačního cyklu. Není to nemoc, ale signál, že došlo k poruše v orgánech odpovědných za reprodukční zdraví. Nejčastěji je to způsobeno hormonálními poruchami. V tomto případě je třeba vzít v úvahu nejen pohlavní hormony, ale také účinné látky, jejichž produkce je regulována nadledvinami, štítnou žlázou, hypofýzou..

U mnoha žen je opožděná menstruace doprovázena závažnými příznaky premenstruačního syndromu. Jak se blíží „kritické dny“, nepříjemné pocity rostou. Kromě bolesti na hrudi, bolesti břicha, nevolnosti mohou v této době bobtnat nohy, objevují se výkyvy nálady. Tyto příznaky jsou velmi podobné těm, které jsou charakteristické pro časné těhotenství, ale zmizí s nástupem menstruace..

Proč mě může bolet žaludek?

Prvním důvodem nepohodlí je těhotenství. Bolest je na počátku vývoje plodu normální. Je to způsobeno produkcí hormonů a změnami velikosti dělohy. Pokud je koncepce vyloučena, pak by uvedené faktory měly být v zorném poli ženy, aby bylo možné včas určit příčinu a přijmout opatření.

 1. Hormonální nerovnováha. Vyskytuje se na pozadí nekontrolovaného příjmu léků obsahujících hormony v důsledku špatného fungování štítné žlázy a slinivky břišní, stejně jako těžké ztráty hmotnosti a zánětu vaječníků.
 2. Tvorba nádorů nebo cyst v děloze a / nebo vaječnících.
 3. Endometrióza (přemnožení vnitřních stěn dělohy).
 4. Reorganizace těla spojená s menopauzou.
 5. Zánět na jakémkoli místě.
 6. Přísná strava, půst.
 7. Klimatická změna.
 8. Nervový šok, dlouhodobý stres, deprese.
 9. Dlouhodobý příjem léků. Dochází k intoxikaci těla. Výsledkem je, že téměř všechny systémy těla selhávají..

Přečtěte si také: jak změna klimatu ovlivňuje menstruaci.


Stres a napětí mohou způsobit zpoždění
Zpravidla s uvedenými příznaky žaludek bolí a zpoždění menstruace trvá až 10 dní. Celou tu dobu se žena cítí jako během PMS: pravidelně vás bolí hlava, chcete něco sladkého, dramaticky se vám změní nálada, otoky hrudníku.

Každá žena by měla pravidelně pít heřmánkový čaj nebo limetkový čaj. Lipa obsahuje flavonoidy, které zabraňují hormonálním poruchám, a heřmánek obsahuje antibakteriální látky, které potlačují růst infekcí.

Stojí za to pečlivě poslouchat váš stav, ať už se zvyšuje bolest. Je možné, že žena má střevní nebo renální koliku nebo chronicky zapálenou apendicitidu nebo akutní apendicitidu, která vyžaduje urgentní hospitalizaci. Nemůžete zastavit bolest antispazmodiky nebo léky proti bolesti, dokud nezjistíte přesně, kde se nachází a co ji způsobilo.

Vliv škodlivých látek

Moderní dívky se stále více obávají problémů spojených s porušením cyklu a zpožděním menstruace, zatímco bolest v dolní části břicha.

Lékaři se domnívají, že zhoršení zdraví žen přímo souvisí se změnou stavu životního prostředí. Ekosystém je aktivně znečištěn, což může negativně ovlivnit reprodukční funkci ženy a změnit měsíční cyklus.

Příčiny vnějších faktorů prostředí ovlivňujících zpoždění:

 • znečištění ovzduší výfukovými plyny;
 • zvýšené úrovně záření;
 • konzumace dusičnanů, konzervačních látek, stabilizátorů, barviv, příchutí;
 • vášeň pro alkoholické nápoje, cigarety, včetně pasivního kouření;
 • kontaminovaná voda z vodovodu.

Vliv na reprodukční orgány nastává také v půdě. Průmyslové podniky vypouštějí do životního prostředí škodlivé chemikálie, těžké kovy (olovo, arsen, kadmium, rtuť) a organické sloučeniny. Chemické prvky pronikají do podzemních vod, nasycují rostliny, mlékem a masem vstupují do ženského těla.

Stojí za zmínku, že pokud bude menstruační cyklus probíhat každý měsíc bez narušení, nedochází k dlouhým zpožděním, bolesti v podbřišku, pak můžeme hovořit o dobrém zdravotním stavu dívky. Menstruace bez bolesti, pravidelnost cyklu je ukazatelem vynikající imunity a skvělé pohody. Naopak, neustálé zpoždění, nepohodlí v břiše během menstruace, další nežádoucí jevy vyžadují zvláštní pozornost jak ženy, tak lékaře..

Jak rozlišovat těhotenství (včetně mimoděložního)

Každá žena, která má pravidelný sexuální život, s bolestmi v podbřišku a zpožděním, myslí na těhotenství. Nejjednodušší a nejrychlejší způsob stanovení je pomocí testovacích proužků. Tyto prostředky však mohou vykazovat nesprávný výsledek, a pokud je gestační věk velmi malý, test to neukáže. Z tohoto důvodu se doporučuje provést vyšetření u gynekologa a složit některé testy. Většina žen na začátku těhotenství obvykle pociťuje bolesti na hrudi, ohromnou chuť na jídlo, ranní nevolnost, slabost, ospalost a zvýšený pocit pachů..


Při mimoděložním těhotenství může být žaludek velmi bolestivý.

Pokud žena dříve měla genitální infekci a byla léčena na zánět reprodukčního systému, riskuje mimoděložní těhotenství. Je téměř nemožné identifikovat patologii sami, proto je nezbytně nutné provést vyšetření lékařem. Známky normálního těhotenství budou doprovázet i mimoděložní těhotenství. Hladina hormonu hCG v krvi pod normální hodnotou je však přímým znamením, že se oplodněné vajíčko vyvíjí mimo dělohu. Normálně se hladina hCG zdvojnásobuje každý druhý den. U mimoděložního těhotenství není takový nárůst.

Nebo možná přišlo těhotenství?

I když je měsíční zpoždění pouze 4 dny a test ukázal negativní výsledek, neexistuje 100% záruka, že nejste těhotná. Za prvé, zpoždění je stále příliš krátké. A za druhé, při provádění testu se můžete trochu mýlit..

Nejprve jděte do lékárny a požádejte o nejcitlivější testovací proužek. Pak počkejte až do rána a teprve poté proveďte analýzu. Jak to udělat, pravděpodobně nestojí za to říkat. Mějte trochu trpělivosti, odložte test stranou a na proužek se podívejte až po 2–3 minutách. Pokud se objeví lehký a sotva znatelný druhý řádek, výsledek je stále považován za pozitivní. Pokud tam ale není, počkejte 3 dny a studium opakujte..

Pokud test po opakovaném použití ukázal negativní odpověď a menstruace nezačala, stojí za to mluvit o nutnosti navštívit gynekologa? Ze všech možných důvodů může skutečný problém určit pouze lékař. Podívá se, poslouchá, vezme si nátěr, pošle vás na ultrazvukové vyšetření a předepíše „správné“ léky.

Jaké abnormality v reprodukčních orgánech by měly být vyloučeny

Pokud má žena zpoždění v menstruaci a bolí ji žaludek, je při testu s negativním výsledkem důvod přemýšlet o tom, že došlo k proniknutí jakéhokoli druhu infekce, začátku zánětu nebo růstu novotvarů..

Jaké nemoci jsou nejčastější a jejich charakteristické znaky jsou popsány v tabulce.

ChorobaPříznaky
VaginitidaOnemocnění pochvy, které je doprovázeno zánětem jejích stěn. Je charakterizována bolestí v dolní části břicha, v dolní části zad a někdy rozmazaným krvácením. Zpravidla existuje zpoždění a žaludek bolí, jako u menstruace, ale neexistují žádné další příznaky menstruace..
AdnexitidaZánět lokalizovaný ve vejcovodech a přívěskech, doprovázený silnou tažnou bolestí. Nedostatek léčby je plný neplodnosti. Žena má často horečku, cyklus je narušen a bolestivý syndrom trvá neustále.
AdhezeVýsledek prodlouženého chronického zánětu. Formované adheze jsou příčinou neplodnosti. Jsou doprovázeny zpožděním, bolestí v dolní části břicha.
Pohlavní chorobyKromě bolesti se žena obává neprůhledného výtoku s nepříjemným zápachem, někdy svědění.
Křečové žílyKřečové žíly umístěné v malé pánvi jsou chronické nevyléčitelné onemocnění, nebezpečné krvácením. Nemoc se nepociťuje mnoho let. Hlavním příznakem je absence menstruace po dobu až 7 dnů, bolest břicha a perinea, bolest při sexu.
PolycystickáTato patologie vaječníků je doprovázena tvorbou cyst, které vedou k nestabilitě cyklu, nerovnováze hormonů, bolestivé bolesti v břiše, zvýšené sekreci mazových žláz hlavy. U polycystických onemocnění bolí spát na břiše a zpoždění menstruace trvá déle než týden.

Kolik období může chybět

Nejškodlivější zpoždění menstruace jsou ty, které jsou obvyklé, ale malé, ne více než 3-4 dny.

Pokud se menstruace zpozdí o 7-10 dní nebo déle, je třeba analyzovat možné příčiny. Pokud jsou spojeny s něčím mimořádným, stresem, přepracováním, duševní nebo fyzickou prací, hrozba je malá. Téměř každá žena má podobné situace, ale ne častěji než jednou nebo dvakrát ročně. Lze je považovat za variantu normy.

Pokud se systémově objevují dlouhá zpoždění, týden nebo více, každý cyklus nebo po 2–3 cyklech, jedná se o patologii. Je nutné vyšetřit lékařem, možným důvodem je nedostatek hormonů. Přesný závěr však dá pouze lékař.

Pokud po zpoždění menstruace zmizí, musíte věnovat pozornost jejich kvalitě - barvě, vůni a dalším vlastnostem. Vzhled neobvyklého typu výtoku, jejich množství naznačuje možnou patologickou situaci. Obzvláště závažné následky jsou v případech, kdy se objeví velmi silné bolesti, vysoká horečka, nepříjemný zápach, změna barvy.

Situace, kdy zpoždění bylo 10 dní nebo více a poté se objevilo propuštění, může znamenat:

 • těhotenství (normální), pokud krvácení není rozmazané a bez nepříjemných kousků tkáně;
 • mimoděložní těhotenství, pokud je výtok nahnědlý, rozmazaný a jedna strana bolí;
 • spontánní potrat, pokud jsou mezi uvolněnou látkou viditelné nepříjemně vypadající kousky nepochopitelné, podezřelé tkáně.

Druhá a třetí možnost jsou velmi nebezpečné a vyžadují lékařskou péči..

Několikaměsíční zpoždění, po kterém následuje hojné vypouštění, může znamenat vážné hormonální narušení. Nejvíce se to týká mladých dívek, jejichž reprodukční systém dosud neprovedl jasnou práci..

Jaké další nemoci mohou způsobit poruchy

Pokud vás bolí žaludek, když máte zpožděnou menstruaci, nejjistější akcí je vyhledat lékaře. Špatné fungování orgánů gastrointestinálního traktu, dysbióza, gastritida s nízkou kyselostí vedou k vaginální dysbióze, v důsledku čehož tíže v břiše, bolest, vaginální výtok (sražený).


Pokud je bolest velmi silná, netahejte, vyhledejte lékaře

Pokud má žena po jídle zpoždění a opuchlý žaludek, je nutné vypít kurs probiotik, aby se zvýšil počet prospěšných bakterií. Stále je však lepší být vyšetřen gastroenterologem. Často se zjistí, že bolest břicha je způsobena nesprávnou stravou, přísnou dietou a mono dietou.

Vývoj fibroidů může být narušen také intenzivní bolestí v centrální břiše. S růstem vzdělání se bolest stává silnější.

Když se vytvoří ovariální cysta, žaludek bolí jako absces. Bolestivý syndrom narušuje při náhlých pohybech, skákání, běhu, náhlém vstávání, tanci. U onemocnění močového měchýře a ledvin je dalším příznakem nevolnost a horečka, bolest při močení a časté nutkání používat toaletu. Možná vodnatý vaginální výtok.

Zpoždění může trvat až šest měsíců. V tomto případě lékař diagnostikuje „amenoreu“, tj. nedostatek menstruace. Léčba je zpravidla založena na užívání hormonálních léků. Intenzivní fyzická aktivita uvádí tělo do stavu stresu, který také ovlivňuje hormonální hladinu a pravidelnost menstruace.


Pokud jste ve stresu, stojí za to navštívit neurologa

Silné přetížení, stres, deprese jsou faktory, které mohou způsobit zpoždění menstruace a pocit, že vás bolí dolní část břicha. S tímto problémem stojí za to kontaktovat neurologa nebo psychologa. Ujistěte se, že užíváte vitamíny skupiny B, buďte v klidu, možná budete potřebovat dovolenou a omezení komunikace. Řešení duševních problémů pomáhá obnovit cyklus. Psychologickým důvodem zpoždění je dlouhá absence kontaktu s mužem. U některých žen se menstruace na několik měsíců zastaví. Obnovu cyklu usnadňuje návrat intimních vztahů do života ženy.

Pokud žena změnila zemi pobytu nebo navštívila místo s jiným podnebím, pravděpodobně se u ní vyskytne mírný nárůst cyklu. Někteří lidé pociťují poruchu během prudké změny počasí, zatímco usrkávají dolní část břicha ještě před zpožděním.

Užívání antikoncepce

V některých hormonálních přípravcích, například Postinor nebo Duphaston, existuje vysoká dávka účinné látky. Po začátku přijetí a před menstruací by měla žena poznamenat, že ji bolí hrudník. Takto prsa může reagovat na vysokou dávku hormonu v pilulkách, zatímco bradavky nejvíce bolí..

Jedním z vedlejších účinků je zpoždění menstruace při užívání přípravku Duphaston. Pokud je však test negativní a neexistují žádné precedenty, neměli byste se bát. Pokud se situace opakuje každý měsíc, měli byste se obrátit na svého gynekologa a změnit lék.

Jaká vyšetření je třeba udělat

Chcete-li zjistit, o čem je zpoždění, budete muset jít do nemocnice a nechat se otestovat:

 • odběr vzorků nátěrů - nezbytný ke stanovení mikroflóry pochvy, ukazuje přítomnost / nepřítomnost infekcí, hub;
 • ultrazvukové vyšetření pánevních orgánů - umožňuje určit velikost orgánů, sledovat změny v tkáních, přítomnost a velikost novotvarů;
 • analýza pro detekci pohlavně přenosných chorob;
 • krevní test, který měří hladinu určitých hormonů. Může pomoci identifikovat nebo vyloučit dysfunkci štítné žlázy.


K objasnění diagnózy je třeba darovat krev k analýze
Pokud má gynekolog podezření na porušení související se specializací jiných lékařů, je v případě potřeby jmenován:

 • mamografie;
 • Ultrazvuk štítné žlázy / nadledvin / hypofýzy;
 • závěr gastroenterologa / urologa / endokrinologa;
 • zobrazování mozku magnetickou rezonancí;
 • histologie.

Na základě výsledků vyšetření odborník diagnostikuje a předepíše adekvátní terapii. Délka léčby je individuální a závisí na závažnosti a stadiu onemocnění.

Co je hypomenorea?

Pohotová menstruace po zpoždění v léčbě se obvykle nazývá hypomenorea. Menstruační cyklus, měsíční výtok a jejich množství přímo závisí na práci ženského reprodukčního systému.

Nejprve je tento jev způsoben nesprávnou funkcí vaječníků. Různé infekce, zánětlivé procesy (nejen pohlavních orgánů), jakož i řada vnějších faktorů negativně ovlivňují správné fungování vaječníků. Pokud dojde ke zpoždění, může se místo menstruace objevit slabý hnědý výtok. K tomuto jevu vede také deformace dělohy nebo její membrány..

Hypomenorea může být doprovázena:

 • Bolesti hlavy
 • Bolesti zad
 • Nevolnost
 • Pocit zúžení v hrudi
 • Zácpa

Když potřebujete urgentně navštívit lékaře

Doporučuje se, aby ženy velmi pozorně poslouchaly jejich stav, když došlo k dlouhému zpoždění, ale bolelo to dolní část břicha a test ukázal pozitivní výsledek. Křečová bolest je známkou potratu. V takovém případě musíte zavolat sanitku nebo jít na schůzku s gynekologem sami. Existuje mnoho důvodů pro potrat. Časté - infekce, hormonální poruchy, vrozené abnormality dělohy.

Proč bolí dolní část břicha, když je menstruace opožděná? Toto video vám o tom řekne:

S řezáním nebo bodavými rostoucími bolestmi, doprovázenými nevolností, zvracením, průjmem, musíte okamžitě zavolat sanitku, protože se jedná o příznaky apendicitidy.

Jak se zbavit bolesti

Když se menstruace zpozdí o 6 dní, stejně jako když ji bolí hrudník, dívka se chce těchto pocitů zbavit rychleji. K bezbolestnému splnění menstruace můžete použít osvědčené prostředky:

 1. Komprimuje. Lopuch, dýně, řepa, zelí, kyselé mléko jsou pro ně vhodné. Připravená kaše se natírá na tenká a aplikuje se na hruď.
 2. Pleťové vody. Jsou vyrobeny z třezalky tečkované, soli, jetele a pelyňku. V bujónech je látka navlhčena a aplikována na hrudník.
 3. Fyzioterapie. Bahno, koupele a elektroforéza vám pomohou zmírnit bolest.

Gynekolog nebo mammolog může předepsat užívání hormonálních látek ke zmírnění bolesti.

Léčba a prevence komplikací

Pokud je diagnóza správná, bude léčba účinná. Pokud po výsledcích vyšetření nebudou nalezena žádná vážná onemocnění, je předepsán obecný posilující komplex. Někdy se hypomenorea projevuje stresem, přepracováním, nedostatkem spánku a nevhodnou stravou. Předepisujte vitamín-minerální, antibakteriální a hormonální léky.

 1. Při zánětu je předepsána léčba léky. Předepisujte steroidy a antihistaminika.
 2. Homeopatické léky jsou účinné. Zahrnují hormony, které mají podobný účinek jako přírodní.
 3. Pokud je hypomenorea doprovázena bolestmi hlavy, depresivními stavy a slabostí, doporučuje se podstoupit léčbu psychoterapeutem.
 4. Někdy je předepsána fyzioterapie. Léčivé bahno dobře funguje na stimulaci genitálií. Parafínová terapie má pozitivní účinek. Používá se také gynekologická masáž a hardwarové ošetření..
 5. Lidové léky jsou také relevantní. Matka, petrželová semínka a třezalka tečkovaná, fungovaly dobře v boji proti mazanici. Je třeba dodržovat správné dávkování. Pokud například přidáte více petrželky, než byste měli, můžete způsobit silné krvácení..

Je důležité vědět, že některé léky nejsou kompatibilní s určitými bylinami. Léčba lidovými léky se nejlépe provádí po konzultaci s lékařem..

Hnědý výtok během laktace nebo před menopauzou nevyžaduje léčbu.

Dívčí cyklus obvykle trvá 28 dní. Pokud po dobu 35 dnů neexistuje měsíční období, lze to považovat za zpoždění. Tento jev má své vlastní, přísně definované časové rámce. Existuje také rychlost zpoždění menstruace. Co to je? Míra zpoždění menstruace je období, během kterého je povolena absence výtoku. Pak se nemusíte obávat. Nikdy nevíte, jste nervózní, trápíte se, špatně spíte, trpíte nemocí. Všechny tyto faktory mohou způsobit mírné zpoždění. A kdy potřebujete „aktivovat alarm“?

Pokud do pěti až sedmi dnů po datu, kdy měla menstruace přijít, nedojde k menstruaci, je brzy se obávat. Každý gynekolog vám to řekne. Ale stojí za to zvážit, zda jste v pozici. Existuje možnost početí s takovým zpožděním. Pokud jste se nechránili, je docela možné, že přišlo těhotenství - brzy se stanete matkou. Pokud pro to neexistují žádné předpoklady (neměli jste s nikým intimitu), pak nemůžete věnovat pozornost zpoždění. Hodně také záleží na přítomnosti příznaků..

Pokud máte příznaky těhotenství, nemělo by se ignorovat dvoudenní zpoždění. Nejprve si z lékárny kupte dobrý těhotenský test, nejlépe od tří různých společností (kvůli spolehlivosti). Pokud všechny tři testy (nebo alespoň jeden) ukazují „dva pruhy“, musíte navštívit svého gynekologa, provést ultrazvukové vyšetření a provést nezbytné testy.

Příčiny krvácení po zpoždění

Nejběžnější příčinou zpoždění nebo následných silných období je nepravidelná ovulace. Pokud nedochází k ovulaci, menstruace přichází se zpožděním, a když přijde, trvá dlouho, výtok se stává neobvykle bohatým.

Nepravidelná ovulace je častější, pokud máte podváhu nebo nadváhu. Pokud to bude trvat mnoho let, zvyšuje se riziko vzniku rakoviny dělohy v pozdějším věku. Pokud máte nadváhu, je užitečné vytvořit si dietu jako nízkokalorickou dietu, dosáhnout hubnutí cvičením po dobu nejméně 30 minut denně.

Kombinace nadměrné fyzické aktivity - zejména běhu - a velmi nízké tělesné hmotnosti zvyšuje riziko anovulace. Pokud to bude trvat delší dobu, riziko vzniku osteoporózy se zvyšuje. Pokud máte podváhu, mohou se obnovit pravidelné menstruační cykly, pokud si udržíte zdravou tělesnou hmotnost a omezíte cvičení na 30 minut denně.

Existují i ​​další, vážnější důvody, které způsobují zpoždění menstruace a těžké menstruace:

 • Nepravidelná silná menstruace a zpoždění jsou úspěšně léčeny hormonální terapií u žen s nadváhou, podváhou nebo nadváhou.
 • Těžká období jsou také důsledkem abnormálního těhotenství. Potrat nebo mimoděložní těhotenství způsobuje jak zpoždění, tak abnormální silné krvácení.
 • Těžká období po zpoždění jsou často výsledkem benigních nádorů dělohy, jako jsou fibroidy nebo polypy endometria. Patologie vyžaduje chirurgické odstranění.
 • Zvýšený prolaktin může způsobit opožděné nebo nepravidelné krvácení. Abnormální hladiny prolaktinu mohou být výsledkem mikroskopického nádoru, který produkuje tento hormon. V tomto případě je předepsána léčba nebo chirurgická léčba..
 • Těžká období, která se střídají se zpožděním, mohou být důsledkem kapavky a chlamydiové infekce. Jsou snadno léčitelné antibiotiky..
 • Abnormální krvácení je někdy způsobeno rakovinovými nebo prekancerózními stavy děložního čípku nebo samotné dělohy. Čím dříve je diagnostikována onkologie, tím snazší je její léčba..
 • Endometrióza může způsobit těžké období i bolesti pánve.

Co si myslet (dělat), pokud je menstruace „zpožděna“ na pár dní, stojí za to panikařit

Pokud dívka pečlivě vede kalendář menstruace, pak i dvoudenní zpoždění již způsobí určité obavy - proč její období "nepřišlo"? Pokud máte pravidelný cyklus bez přerušení, musíte jít k lékaři nebo alespoň absolvovat test. Přesto je samozřejmě vhodné připomenout si celý minulý měsíc: měli jste hodně fyzické námahy, byli jste unavení, jste nervózní, změnili jste klima. Pokud jste šli někam na dovolenou (let, jiné podnebí), pak se menstruace může „oddálit“. Pak je to v pořádku. Pokud však bylo všech 28 dní (standardní cyklus) dostatečně klidných, měla by absence menstruace vzbudit určité podezření..

Je také třeba si pamatovat vaše sexuální vztahy, i když jste, jak se vám zdá, byli pečlivě chráněni, ale neexistuje žádná menstruace, pak s největší pravděpodobností přišlo těhotenství. Ovulace byla, došlo k početí. V tomto případě může být i jeden den zpoždění indikátorem, že jste „v pozici“.

Zpoždění 4 dny, táhne spodní břicho

Každá žena nežného pohlaví občas čelí zpoždění menstruace. Někdo to vnímá jako každodenní událost, někdo - jako důvod k obavám nebo naději, že se stane matkou. V každém případě žena, která nemá menstruaci, chce co nejdříve zjistit příčinu absence krvácení. Abychom pochopili, proč se menstruace opožďuje, je třeba vzít v úvahu několik faktorů: nepřítomnost nebo nepřítomnost nechráněného pohlavního styku, doprovodné pocity, nemoci a mnoho dalšího. Co může naznačovat zpoždění menstruace o 4 dny, pokud jsou současně pociťovány bolesti v dolní části břicha?

Zpoždění 4 dny, táhne spodní břicho

Zpoždění jako varianta normy

Menstruační cyklus je čistě individuální záležitostí, která závisí na vlastnostech ženského těla a dalších faktorech, a to platí jak pro délku menstruace, tak pro objem uvolněné krve, interval mezi krvácením atd. V průměru by ukazatele měly vypadat takto.

Fáze menstruačního cyklu

Stůl. Průměrné ukazatele menstruačního cyklu.

IndexNorma
Doba menstruace21-35 dní
Trvání menstruačního krvácení3-7 dní
Množství ztracené krve100 ml (jedna podložka každé 3-4 hodiny)
Pocity ženy během krváceníMírné nepohodlí v dolní části břicha, celkový stav je normální
PravidelnostZpoždění ne více než 2-3 dny
Výtok mezi krvácenímPrůhledná nebo bílá bez krve

Jak lze usoudit z tabulky, zpoždění menstruace může být 2-3 dny, maximálně - ne více než 7-10 dní. Tento jev může mít mnoho příčin - ženský reprodukční systém je velmi složitý mechanismus a malé poruchy v něm mohou způsobit jakékoli faktory. Pokud důvod zpoždění nespočívá v patologii vnitřních orgánů nebo jakýchkoli onemocněních, cyklus se zpravidla normalizuje sám. Jinak žena potřebuje odbornou radu a vhodnou terapii..

Fyziologické příčiny zpoždění

Zpožděné menstruační krvácení může nastat z fyziologických důvodů, které zahrnují následující.

 1. Puberta, laktace. U dívek během puberty a kojících matek je absence menstruace běžná. V prvním případě není důvodem zcela vytvořený menstruační cyklus, ve druhém - hormonální změny, ke kterým dochází v těle během laktace.
 2. Skoky v tělesné hmotnosti nebo intenzivní fyzická aktivita. Pokud se váha ženy dramaticky sníží, její menstruace může být zpožděna nebo může vůbec chybět. Totéž se děje u sportovců před přípravou na soutěž - příroda se snaží chránit tělo před stresem před těhotenstvím snížením produkce estrogenu..

Intenzivní fyzická aktivita

Kromě výše uvedených faktorů může mírné zpoždění způsobit hypotermie, jet lag, únava, nevyvážená výživa nebo dodržování přísné stravy. Takže u přísných vegetariánů jsou často pozorovány menstruační nepravidelnosti kvůli nedostatku určitých živin ve stravě..

Spolu se zpožděním může žena pociťovat mírné nepohodlí v dolní části břicha, jak se to stane na začátku krvácení - nemělo by to vzbuzovat obavy, protože to naznačuje, že menstruace je již „na cestě“. Ale silné bolesti jakékoli povahy nebo jiné poruchy pohody jsou vážným důvodem pro konzultaci s lékařem..

Dolní břišní nepohodlí

Těhotenství jako příčina zpoždění

Nejběžnější příčinou opožděné menstruace, která trvá déle než 4 dny, je početí. Pokud absenci menstruace předcházel nechráněný pohlavní styk, má smysl koupit si domácí test v lékárně nebo darovat krev na hladinu hCG. Druhá metoda je mnohem informativní, protože i ty nejcitlivější testy někdy dávají falešně negativní výsledek..

Těhotenství jako příčina zpoždění

Pocit tahání v dolní části břicha lze také připsat známkám těhotenství. K tomu zpravidla dochází během období implantace oplodněného vajíčka do výstelky dělohy - budoucí plod proto potřebuje extrahovat epiteliální buňky. Děloha zase aktivně odolává invazi cizího tělesa, kvůli které má žena bolesti v břiše a výtok s nečistotami krve, které lze zaměnit za začátek menstruace. Trvají několik hodin, maximálně jeden den, a procházejí samy.

Mezi další příznaky těhotenství, které se objeví již 4. den zpoždění, patří:

 • nevolnost, zejména ráno;
 • závratě, slabost, ospalost;
 • změna chuťových preferencí;
 • zvýšení mléčných žláz a citlivosti bradavek;
 • podrážděnost, změny nálady.

První příznaky těhotenství

Výše uvedené příznaky ne vždy naznačují početí - mohou to být příznaky premenstruačního syndromu nebo gynekologických onemocnění. Tahání bolesti v podbřišku také nelze považovat za spolehlivý znak budoucího mateřství, protože v některých případech hovoří nejen o dokončeném oplodnění, ale také o hrozbě jeho přerušení. Pokud bolest zesílí, objeví se tmavý nebo šarlatový výtok, mdloby nebo vysoká horečka, měli byste okamžitě kontaktovat svého gynekologa.

Zpoždění u gynekologických onemocnění

Absence menstruace u gynekologických onemocnění je běžným jevem, proto je-li vyloučen faktor těhotenství, měla by se žena nejprve poradit s gynekologem.

  Zánětlivé procesy reprodukčních orgánů. Patří mezi ně kolpitida, adnexitida, endometrióza a další nemoci. Hlavním příznakem je tahání bolestí v podbřišku, které časem zesílí a získají charakter řezání nebo bodnutí.

Navíc se zpožděním menstruace byste se měli ujistit, že neexistují žádné benigní a maligní léze vaječníků, které také vyvolávají bolesti v pánevní oblasti a menstruační nepravidelnosti..

Další důvody zpoždění

Všechny systémy těla jsou jeden celek, proto narušení činnosti jednoho systému způsobuje problémy v ostatních. V souladu s tím může zpoždění menstruace způsobit nejen patologie reprodukčního systému, ale také řadu onemocnění nesouvisejících s genitáliemi. Přesněji řečeno, takový jev může vyvolat jakékoli onemocnění, protože jsou to všechny stresové faktory pro tělo a způsobují snížení imunity..

Dysfunkce štítné žlázy

Nejčastější příčinou nepravidelností menstruace jsou hormonální poruchy. Hormony v ženském těle produkují nejen vaječníky, ale také štítná žláza, slinivka břišní a nadledviny. Dysfunkce kteréhokoli z těchto orgánů vede k dysfunkci vaječníků a v důsledku toho ke zpoždění menstruace..

Dalším faktorem, který může vyvolat narušení během menstruace, je patologie ledvin a močových cest. Genitourinární systém je pojmenován podle skutečnosti, že reprodukční orgány a osoby odpovědné za odstraňování tekutin z těla spolu úzce souvisejí. Nemoci, které mohou vyvolat zpoždění, zahrnují cystitidu, pyelonefritidu a další zánětlivé procesy. Příznaky těchto onemocnění - bolest v dolní části břicha, vyzařující do pánve a dolní části zad, horečka, nepohodlí při močení.

Ledviny postižené pyelonefritidou

Kromě nepohodlí v dolní části břicha může být zpoždění menstruace doprovázeno dalšími pocity, z nichž jeden je nepohodlí v mléčných žlázách různé intenzity. Někdy to naznačuje nástup těhotenství, ale v některých případech hovoří o nádorových procesech v tkáních prsu, zvláště pokud jsou v nich během palpace palpovány malé těsnění nebo uzliny. Menstruační nepravidelnosti v mastopatii a jiných onemocněních jsou běžné, protože prsa a reprodukční zdraví spolu souvisejí.

Co dělat, pokud nejsou žádné období a táhne žaludek?

Pokud je zpoždění v menstruaci 4 dny a je doprovázeno bolestmi břicha, musíte si v lékárně zakoupit těhotenský test. Postup je doporučen pro všechny ženy, které mají pravidelný sexuální život - žádná antikoncepce nemůže poskytnout 100% záruku proti těhotenství. Pokud je test negativní, měli byste co nejdříve kontaktovat svého gynekologa - přesnou příčinu zpoždění menstruace může určit pouze gynekolog. V případech, kdy je porucha cyklu doprovázena krvavým výtokem, silnou bolestí nebo horečkou, je třeba okamžitě vyhledat lékařskou pomoc - takové podmínky mohou ohrozit zdraví nebo dokonce život ženy. Pilulky na léčbu srdeční arytmie si přečtěte na našem webu.

Video - zpožděná menstruace, test negativní

Líbí se mi článek?
Ušetřete, abyste neprohráli!

4denní zpoždění táhne dolní část břicha

 • 5. dubna 2013
 • Odpovědi

Naše volba

Pronásledování ovulace: folikulometrie

Doporučeno

První příznaky těhotenství. Ankety.

Sofya Sokolova zveřejnila článek v Příznaky těhotenství, 13. září 2019

Doporučeno

Wobenzym zvyšuje pravděpodobnost početí

Doporučeno

Gynekologická masáž - účinek je fantastický?

Irina Shirokova zveřejnila článek v Gynekologii, 19. září 2019

Doporučeno

AMG - anti-Müllerian hormon

Sofya Sokolova zveřejnila článek v časopise Analyses and Surveys, 22. září 2019

Doporučeno

Populární témata

Autor: tanyushka23
Vytvořeno před 7 hodinami

Autor: totowaa
Vytvořeno před 4 hodinami

Autor: Ne
Vytvořeno před 22 hodinami

Autor: Odarka1
Vytvořeno před 22 hodinami

Autor: Alyonka_Pelenka ❤
Vytvořeno před 3 hodinami

Autor: Diehl
Vytvořeno před 4 hodinami

Autor: DéjàEnceinte
Vytvořeno před 5 hodinami

Autor: Nyusya913
Vytvořeno před 19 hodinami

Autor: Mamba
Vytvořeno před 9 hodinami

Autor: Ariya
Vytvořeno před 2 hodinami

O webu

Rychlé odkazy

 • O webu
 • Naši autoři
 • Nápověda k webu
 • Reklamní

Oblíbené sekce

 • Fórum pro plánování těhotenství
 • Grafy bazální teploty
 • Knihovna reprodukčního zdraví
 • Recenze klinik o lékařech
 • Komunikace v klubech pro PDR

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je prosím jako lékařskou pomoc. Stanovení diagnózy a volba léčebné metody zůstává výhradní výsadou vašeho ošetřujícího lékaře!

Při zpoždění táhne dolní část břicha

Menstruace je známkou toho, že žena je plodná. Obvykle se jedná o měsíční jev (nepočítaje devítiměsíční období těhotenství), který se v životě každé dívky vyskytuje v průměru od 12 do 45 let.

Těhotenství

Od prvního dne neočekávaného zpoždění si každý z vás začne dělat starosti. Ve většině případů by však každý zástupce spravedlivého sexu měl mít na podvědomé úrovni pocit, že je něco v nepořádku. Jeden, dva a dokonce šest dní by však neměly být děsivé. Počáteční důvod k obavám je zpoždění o více než jeden týden.

Zpoždění menstruace přitahuje dolní část břicha - to je důvod k přemýšlení o několika situacích současně.

První a nejpříjemnější věcí pro ty, kteří čekají, je těhotenství. Současně se mohou vyskytnout všechny nebo samostatně příznaky podobné PMS najednou. Pokud jste na tom "pracovali" nebo došlo k nechráněnému pohlavnímu styku, měla by nastávající matka okamžitě vše porovnat a zjistit to, zvláště když kromě všeho existují záchvaty nevolnosti a závratí.

Tahavé bolesti v dolní části břicha během těhotenství v počáteční fázi se vyskytují z následujícího důvodu:

Nejrychlejší a nejodvážnější sperma, které dosáhlo vajíčka, s ním vytvořilo zygotu. Tato malá buňka se musí přesunout do dělohy, aby se tam mohla usadit, růst a vyvíjet se jako embryo, ale její dlouhá cesta prochází vejcovody. To trvá asi týden nebo týden a půl. Vezmeme-li v úvahu, že k oplodnění došlo na vrcholu ovulace 12. dne menstruačního cyklu, pak by mělo být vajíčko se základem v „cíli“, což znamená, že tahové bolesti naznačují jednu ze dvou situací - další menstruaci nebo významnou fázi vašeho život.

Jednoduše řečeno, dochází k restrukturalizaci těla, zejména reprodukčního systému. Děloha by se měla zvětšit a měla by být „domem“ pro budoucí novorozence. Všechny tyto změny vedou k podivným pocitům v břiše zespodu..

Prolomení cyklu

Docela častý jev, který se vyskytuje u ženské populace. Nejsme počítač a nejsme stroj, který je naprogramován na konkrétní akce, ačkoli uvedená automatizace také nefunguje. Ženská menstruace může být také někdy nepředvídatelná, takže byste si s ní neměli dělat starosti znovu. Standardem je pětidenní zpoždění, pokud je bezbolestné a není doprovázeno podezřelým výtokem.

S takovým selháním může být tahání bolesti břicha a klasický PMS naprosto přijatelným okamžikem..

Podívejme se blíže na to, proč k tomu dochází.?

1) Silný emoční stres vytváří s tělem nepříjemné věci, i když byl výbuch emocí pozitivní. Jednou z těchto věcí je opožděná menstruace. Bez ohledu na to, zda byla žena v depresi po dobu jednoho měsíce, nebo něco způsobilo bouři pocitů během tří dnů, je aktivován režim psychosomatiky, když se psychologické nálady projeví na úrovni těla. Může mít horečku nebo nevolnost, třást se nebo zatáhnout za břicho, vyskočit na teplotu nebo kroutit křeč.

2) Klimatické změny neméně šokují tělo. Nejde jen o změnu klimatické zóny letadlem, což je samozřejmé, ale i cesta mimo město může otřást systémem. Jakýkoli skok v tlaku nebo vlhkosti vzduchu způsobí, že se naše tělo obnoví uvnitř.

3) Aktivní tvrdá práce a sport jsou dalším faktorem, který nahrazuje cyklickost. Tanečnice, sportovkyně a spravedlivá děvčata, v jejichž životě není sport na posledním místě, znají zpoždění na vlastní kůži.

4) Psychický stres během sezení nebo během čtvrtletního hlášení v práci může vést k nerovnováze nejen psychiky, ale i menstruačního cyklu.

5) Gynekologická onemocnění jsou poměrně tajná, ale často se projevují přesně se zpožděním, bolestmi v podbřišku a výtokem. Nečekejte, až začne zánět, nebo vás zasáhne infekce kvůli oslabené imunitě, je lepší se okamžitě poradit se svým lékařem..

V drtivém případě může dolní část břicha táhnout se zpožděním, jednoduše kvůli konci posunutého menstruačního cyklu a na tom není nic špatného.

Počkejte jeden týden a teplá topná podložka aplikovaná na bolestivou zónu vám pomůže zmírnit bolestivý pocit.

Proč, když je menstruace opožděná, dolní část břicha táhne a test je negativní?

Porušení cyklu a zpoždění menstruace o více než 5 dní by samo o sobě mělo být vážným příznakem pro ženu a dostatečným důvodem k návštěvě lékaře.

Pokud je to doprovázeno bolestivými pocity - zvracení, tahání podbřišku, závratě, měli byste okamžitě objasnit důvody tohoto stavu.

Těhotenství

První věc, která přijde na mysl každé ženě, která zjistí i malé zpoždění 3-4 dny, je těhotenství. Ale provedený test ukázal negativní výsledek, uklidňující nebo naopak narušující opožděné narození dítěte. Stojí tedy za to odložit tuto verzi a hledat důvod v něčem jiném? Ne, ještě ne.

Negativní test zjevně není poslední „instancí“ při určování stavu ženy. Moderní těhotenský test samozřejmě poskytuje zcela jasné indikace, existují dokonce přecitlivělé vzorky, které dávají přesnou odpověď i na 1, a ne 3-4 dny zpoždění. Ale i ten nejlepší test se může mýlit. Určitě můžete vědět o nástupu nebo nepřítomnosti těhotenství pouze po vyšetření gynekologem - dá doporučení k vyšetření na hormon hCG.

Pokud zpoždění překročí 5-6 dní, test byl negativní a test hCG naopak přinesl pozitivní výsledek, to znamená, že existuje riziko mimoděložního těhotenství.

Jak se ale ukázalo, negativní test v žádném případě není indikátorem, protože mimoděložní těhotenství neposkytuje dostatečný „materiál“ pro potvrzení oplodnění. Jednoduchý domácí test ji nediagnostikuje - analýza musí být provedena v lékařském zařízení.

Podezření na mimoděložní těhotenství je rovněž podezření, pokud existují jiné známky než 5–6denní zpoždění, a to:

 • Nevolnost, závratě;
 • Táhne dolní část břicha, je zde pocit někdy zhoršující se tupé bolesti, bolesti dolní části zad.
 • Místo menstruace se po 3-4 dnech zpoždění objeví krvavé nebo hnědé skvrny, které nevypadají jako menstruace.

S takovým souborem příznaků musíte co nejdříve navštívit lékaře..

Selhání smyčky

Někdy zpoždění menstruace o 3-4 dny neznamená absolutně nic zvláštního. Menstruační cyklus není axiom a tělo každé ženy zřídka funguje jako hodiny. Pouze 3 z 10 zástupců nežného pohlaví si nikdy nevšimli selhání cyklu. Zpoždění, které trvá až 5-6 dní, je považováno za normu - samozřejmě, pokud neexistují žádné další příznaky v podobě neobvyklého podezřelého výtoku a silné bolesti.

Během takových poruch se žaludek trochu táhne, nálada může skákat - to znamená, že se objevují klasické příznaky premenstruačního syndromu.

Proč najednou dochází ke zpoždění 4–5 dní a cyklus je přerušený? Důvody mohou být následující:

  Stres. Silné emoce, nejen negativní, ale také pozitivní, mohou mít negativní účinek, špatně ovlivnit tělo a oddálit příchod menstruace. Depresivní stavy, ve kterých byla žena několik týdnů, nebo deprese, silné zkušenosti, přenášené 3-4 dny před plánovaným začátkem propuštění, mohou narušit všechny plány.

Tyto odchylky nevyžadují žádná speciální léčebná opatření, cyklus se sám zlepší. Chcete-li se uklidnit, můžete provést těhotenský test - pokud je negativní a neexistují žádné další zdravotní problémy (výtok, teplota, pocit nevolnosti atd.), Neměli byste se obávat. Pokud však nástup menstruace nenastane ani mezi 5. a 8. dnem zpoždění, je lepší poradit se s lékařem.

Gynekologická onemocnění

Někdy je dokonce i zdánlivě neškodné zpoždění 3-4 dny signálem významných poruch v těle, z nichž nejzávažnější jsou gynekologická onemocnění. Zpravidla jsou doprovázeny dalšími příznaky, a proto, i když není snadné je rozpoznat, je docela možné i před návštěvou lékaře. Příznaky naznačující nástup onemocnění jsou následující příznaky:

Tyto patologie mohou vyvolat dva faktory:

 1. Zánětlivý proces (nastává v důsledku hypotermie).
 2. Infekce (obvykle sexuálně přenosná).

Výsledek však bude stejný - dlouhodobá léčba, komplikace a následky. Mezi nejčastější nemoci zjištěné v důsledku zpoždění menstruace po dobu 3 až 5 dnů a výše popsané příznaky jsou následující:

Podobné příznaky se objevují také při gynekologických onemocněních, jako jsou děložní myomy, ovariální cysty. Během vyšetření by měla být také vyloučena přítomnost nádoru v pánevní oblasti, adheze a polypy v děloze..

Sexuálně přenosné infekce také vyvolávají zpoždění několik dní, táhnou dolní část břicha, je zde pocit pálení, těhotenský test dává negativní odpověď. Stává se, že i s takovými nepříjemnými příznaky se ve výsledku ukáže, že není nic zvlášť nebezpečného.

Například podobné příznaky jsou pozorovány u kandidózy, lidově řečeno - drozd, když se tam kvůli změně kyselosti pochvy zvyšuje počet hub Candida, které mají podobný účinek, nepohodlí trvá 2-3 dny, pak buď projde samo, nebo se snadno uzdraví léky prostředky (tablety, svíčky). Tyto houby jsou v pochvě každé ženy, ale během pohlavního styku jim infikovaný partner přenese další částku, která tento proces provokuje. Stydké pysky začínají hořet, spodní část břicha neustále pečuje a vydává bolestivou bolest.

Bohužel takový úspěšný výsledek není vždy pozorován..

Onemocnění ledvin a močových cest

Genitourinární systém dostal toto jméno, protože spojení mezi genitáliemi a systémem odpovědným za filtrování a odstraňování tekutin z našeho těla je velmi skvělé. Nemoci ledvin nebo močových cest (obvykle zánět) silně ovlivňují funkci reprodukčního systému a mohou způsobit zpoždění menstruace. Mezi taková onemocnění patří pyelonefritida, cystitida a další typy zánětu..

Během zánětlivého procesu se dolní část břicha často táhne, bolest vyzařuje do dolní části zad, zpoždění může být až 5 dní, někdy neexistuje měsíční období nebo procházejí odchylkami. První podezření obvykle spadá na těhotenství, ale pokud jsou testy negativní, jsou vyšetřeny další orgány. Teplota, která může stoupat s 2–3denním zpožděním, signalizuje zánětlivý proces.

Kromě zpoždění jsou „klasickými“ příznaky zánětu:

 • Mám bolesti břicha,
 • v oblasti stydkých pysků je pocit pálení, svědění,
 • teplota stoupá.

Nemoci gastrointestinálního traktu

Nemoci gastrointestinálního traktu se mohou projevovat různými způsoby, ale narušení jemné rovnováhy vnitřních orgánů a systémů často ovlivňuje cyklus. Příčinou mohou být následující nemoci:

 • Střevní zánět;
 • Adheze nebo kýly ve střevech;
 • Onkologická onemocnění, která způsobila výskyt nádorů v zažívacím traktu;
 • Apendicitida.

Ve skutečnosti samotné zpoždění menstruace nemusí být s onemocněním nijak spojeno - vyskytují se také náhody, ale bylo prokázáno, že nestabilita v těle, přítomnost onemocnění může oddálit nástup menstruace.

Pokud po dobu 4 až 5 dnů nedochází k menstruaci, táhne se dolní část břicha a důvodem byla onemocnění gastrointestinálního traktu, objevují se také další příznaky:

Zpoždění menstruace tedy může být vyvoláno z mnoha důvodů, ne všechny jsou nebezpečné, ale to neznamená, že porušení lze ignorovat. Nejlepším způsobem, jak vyřešit tento problém, je navštívit lékaře, a ještě více by se nemělo odkládat, pokud jsou k oddálení doprovázeny příznaky úzkosti..

Plodný věk každé zdravé ženy je vždy doprovázen měsíčním menstruačním krvácením. Někdy tento stav způsobuje velké nepohodlí, zvláště když je během menstruace roztažený žaludek.