Znamení těhotenství: táhne dolní část břicha. Přístupnými slovy.

Existuje mnoho známek, příznaků, rad a stop, které mohou naznačovat, že žena pravděpodobně otěhotní. Mohou se objevit jednotlivě nebo několika způsoby. A pokud máte podezření nebo nevylučujete, že mohlo dojít k početí, pak jistě poznáte některé ze signálů vydaných vaším tělem. Neměly by se však brát jako „diagnóza“, protože mnohé z prvních příznaků těhotenství jsou velmi podobné příznakům premenstruačního syndromu u žen..

Samozřejmě, pokud je další menstruace zpožděna a pozorujete několik časných příznaků těhotenství najednou, pak je pravděpodobnost jejího výskytu velmi vysoká. Často však začneme předpokládat ještě před zpožděním menstruace. A pokud máte důvod očekávat těhotenství, pak s největší pravděpodobností pocítíte nejranější známky těhotenství: tahání za břicho.

To lze skutečně pozorovat od raného data. Proč táhne spodní část břicha na začátku těhotenství?

Představme si, že vejce splňuje požadované spermie a společně tvoří zygotu. Nyní budou zygoty poháněny vejcovody, aby dosáhly dělohy a zakotvily na její stěně pro další růst a vývoj. Cesta do budoucího domova trvá v průměru 6–12 dní (tato období se u různých žen mohou lišit). Nejčastěji dochází k oplodnění během ovulace, která spadá přibližně na 10. - 12. den cyklu (možnosti jsou zde také možné). Ukazuje se tedy, že oplodněné vajíčko dosáhne dělohy na konci cyklu, kdy je několik dní před dalším očekávaným obdobím. A ve většině případů žena pociťuje bolest v dolní části břicha - buď z důvodu blížící se menstruace, nebo z důvodu „kolaudace“ vajíčka. Toto je zkrácený přibližný ideální scénář toho, co se děje..

Aby vajíčko „zapustilo kořeny“ v děložní dutině, připraví si místo pro sebe: jakoby škrábalo epiteliální buňky a vytvořilo v něm hnízdo pro výsadbu. Tento proces se nazývá implantace a může být doprovázen některými známkami toho, že už nyní, dokonce před nástupem menstruace, vyzve ženu k početí, ke kterému došlo. Jde hlavně o tažení bolestí v podbřišku: vaše děloha prochází invazí „cizího tělesa“ a narušením celistvosti epitelu. Je pravděpodobné, že v procesu připevnění vajíčka ke stěně dělohy může dojít k malému špinění, které žena často mylně vnímá jako předčasný nástup menstruace..

Několik dní před začátkem dalšího cyklu, kdy již došlo k početí, může žena pociťovat bolest v dolní části břicha, která je často doprovázena drobným krvácením (krémové, růžové, načervenalé nebo hnědé). Pokud si neuvědomuje, že otěhotněla, bude tento jev s největší pravděpodobností vnímat jako premenstruační syndrom. Mnoho dalších známek těhotenství ve velmi raných fázích je také podobných pocitům před menstruací: bolestivost a zvýšená citlivost bradavek, podrážděnost, nevolnost, odmítnutí určitých pachů, změny chuti k jídlu a změny nálady.

Proto je velmi obtížné rozpoznat těhotenství před zpožděním. Tahání bolesti břicha u ženy může mít navíc mnoho dalších důvodů: stres, užívání hormonálních léků, infekce, zánět, trauma, následky pohlavního styku nebo gynekologické vyšetření a další..

Tahání bolesti v dolní části břicha však může být známkou nejen těhotenství, ale také hrozby jeho ukončení. Oplodněné vajíčko je cizí těleso v těle ženy, kterého se děloha snaží zbavit tím, že se začne stahovat. Příroda vytvořila přirozený mechanismus pro zachování těhotenství v raných fázích - imunitní funkce ženského těla jsou poněkud sníženy, což dává budoucímu plodu šanci uchytit se a přežít. Vítězství však ne vždy zůstane s vejcem, kterému může bránit řada nepříznivých faktorů. Pokud je vyloučena co nejdříve, pak žena možná ani neví, že došlo k potratu - právě začíná další menstruaci.

Pokud je těhotenství již několik týdnů staré a víte o jeho existenci nebo je jeho pravděpodobnost velmi vysoká a tažné bolesti v dolní části břicha mají výrazný křečovitý charakter, jsou podány bederní oblasti nebo jsou doprovázeny krvácením, musíte urgentně jít do nemocnice, abyste udrželi těhotenství.

Zvláště pro beremennost. síť - Elena Kichak

Dolní břicho táhne jako během menstruace - norma nebo alarmující příznak?

Často ženy při návštěvě gynekologa hlasové stížnosti, že táhnou v dolní části břicha. Tahací projev může být známkou mnoha nemocí. Ne ve všech případech je však bolestivý projev známkou jakékoli patologie..

U tohoto syndromu se ženy a mladé dívky vyskytují během menstruace nebo před jejich výskytem. Pokud bolest přetrvává a je komplikována dalšími stížnostmi, je nutná konzultace s gynekologem.

Jaké jsou hlavní příčiny bolesti dolní části břicha u žen a jak se jich zbavit?

 1. Proč táhne podbřišek jako při menstruaci?
 2. Příčiny bolesti
 3. Po ovulaci táhne spodní břicho
 4. Tahá dolní část břicha týden před menstruací
 5. Tahání bolesti v časném těhotenství
 6. Tahy na podbřišku a hnědý nebo bílý výtok
 7. Nemoci, při kterých táhne podbřišek jako během menstruace
 8. Zánět přídavných látek
 9. Myoma
 10. Endometrióza
 11. Mimoděložní těhotenství
 12. Torze ovariální cysty
 13. Nehynekologické důvody
 14. Apendicitida
 15. Po sexu táhne spodní břicho
 16. Prevence

Proč táhne podbřišek jako při menstruaci?

Táhne pod břicho jako během menstruace - tento stav není cizí téměř žádné dívce ani ženě.

Když se v kritických dnech objeví bolestivý pocit, pak je to zcela normální, protože výstup vnitřní vrstvy dělohy je spojen s aktivními kontrakcemi jejího těla.

To je podstata syndromu bolesti. Pokud však během menstruace dojde k pocitu tahání, takže uprostřed cyklu, pak se z toho již stává nebezpečná okolnost.

Důvody těchto příznaků mohou být velmi rozmanité - od PMS po gynekologické abnormality a těhotenství..

Příčiny bolesti

Ženské tělo je postaveno poněkud odlišně ve srovnání s mužským. Ženy jsou často vystaveny takovým obtížím, jako jsou: narušení menstruačního cyklu, komplikace během těhotenství. To je u mužů neobvyklé..

Bolestivý pocit není patologie, ale její projev.

Bolestivý pocit je vždy jasným znamením. Někteří z nežného pohlaví tuto bolest snášejí, zatímco jiní prostě nemohou. Pokud je v dolní části břicha pocit tahu, je nutné určit hlavní příčinu.

Pro tyto účely je nutné shromáždit všechny popisy syndromu bolesti pacienta a stanovit předběžnou diagnózu:

 1. Hlavní věc, kterou musí gynekolog udělat, je zjistit povahu nepohodlí. Může to být mírné, střední nebo těžké. Může pacienta neustále nebo systematicky mučit..
 2. Zásadní význam má taková položka jako závislost na menstruačním cyklu. Bolestivý, tažný pocit může nastat několik dní před menstruací, během menstruace nebo po ní. Během ovulace je často cítit bolest.
 3. Je důležité určit vztah projevu bolesti s procesem močení, stolicí, konzumací potravy. Příznak bolesti se může projevit v klidu nebo při chůzi a aktivních pohybech.
 4. Podle místa je nepohodlí nastaveno v levé nebo pravé oblasti pod břichem, rozmazané, oboustranné. Málokdo odhaduje, z jakého důvodu táhne spodní břicho. Uvedené etiologické důvody lze hypoteticky rozdělit na patologické a přírodně - fyziologické.

Dolní břicho bolí při onemocněních, jako jsou:

 • Časté močení;
 • Salpingo-ooforitida v kronice;
 • Endometritida;
 • Nadměrný růst vnitřní vrstvy dělohy;
 • Infekční patologie;
 • Odchylky ve formování genitálií;
 • Pyelonefritida;
 • Onemocnění střev;
 • Divertikulitida.

Přirozené fyziologické faktory zahrnují stres, těhotenství, předmenstruační čas, zmrazení, změny v sexuálním životě, období ovulace.

Po ovulaci táhne spodní břicho

Není žádným tajemstvím, že během jakéhokoli menstruačního cyklu vajíčko dozrává, opouští místo zrání a pohybuje se do polohy dělohy, která je zcela náchylná k oplodnění, a poté je odmítnuta s určitým objemem krve, pokud nedojde k početí.

V lékařské praxi se tento přírodní jev nazývá ovulace, proces otevírání folikulu a uvolňování vajíčka, které se ve skutečnosti stává mikrotraumatem pro ženské tělo a podle fyziologických základů může být spojeno s bolestivými projevy.

Pocit tažení, který se projevuje silněji z jedné strany a poté z druhé, je často interpretován jako bezprostřední zrání vajíčka v jednom z vaječníků.

Příčiny bolesti po ovulaci, pokud je početí početí nepřijatelné, mohou být následující:

 • zánětlivý jev v oblasti reprodukčních orgánů;
 • kritické gynekologické úkoly (narušení integrity cysty, zkroucení nohy novotvaru sliznic atd.);
 • zvýšené močení;
 • výrazná únava a oslabení těla;
 • příznaky apendicitidy.

Za normálních okolností mohou nastat bolesti, které vznikají v souvislosti s tzv. Postovulačním popisem stavu - nevyskytuje se tak často a je diagnostikován pouze u každých 7–9 pacientů.

Vzhledem ke změně hormonálních hladin mohou být relevantní následující příznaky:

 • bolestivý pocit a tíha v dolní části břicha;
 • mírné zhoršení zdravotního stavu;
 • zvýšené libido;
 • neobvyklý vaginální výtok.

Tahá dolní část břicha týden před menstruací

Nepříjemné pocity po určitou dobu před menstruací obvykle naznačují různé odchylky.

Pravděpodobnými faktory tohoto stavu mohou být:

 • vzhled hustých útvarů v těle dělohy;
 • neočekávaně ostrý skok v hladinách hormonů;
 • výsledek fyzického zranění;
 • reakce na zánět v lokalizaci malé pánve;
 • selhání menstruačního cyklu, což má za následek pozdní ovulaci - v tomto případě se na krátkou dobu vyskytnou bolesti;
 • s ohledem na blízké umístění trávicího traktu se bolest v tomto místě může stát projevem obtíží ve střevě. V tomto případě se výskyt dunění, mírného otoku stane dalšími příznaky;
 • Asi 7 dní před tím se může objevit pocit tahu v dolní části zad a břicha, po kterém se menstruace neobjeví včas. Za takových okolností se pocity stávají příznakem zpoždění, které je způsobeno poruchou funkce vaječníků, poruchami hormonálního poměru;
 • pravděpodobnost těhotenství nelze ignorovat - implantace vajíčka do děložní stěny může být spojena s mírným nepohodlí a dokonce s krvácením rozmazaných vlastností. Je třeba zmínit, že pokud došlo k početí a pocit tahu je charakterizován nadměrnou intenzitou a je transformován do zjevné a nesnesitelné bolesti, je nutné okamžitě konzultovat gynekologa, protože takové zvýšené napětí dělohy se může stát faktorem pro ukončení těhotenství.

Tahání bolesti v časném těhotenství

V situacích, kdy se v prvních týdnech po oplodnění objeví pocit tahání pod břichem, je tato skutečnost pro budoucí matky často velmi děsivá.

Ve skutečnosti jsou však tyto příznaky ospravedlněny fyziologickým faktorem a pouze v ojedinělých epizodách mohou být nebezpečné.

Hlavní příčinou nepohodlí je tedy zvýšené napětí děložních svalů a zvýšení frekvence průtoku krve do pohlavního orgánu..

Je to zcela normální projev, že se žena brzy stane matkou..

Často dívky, když navštíví gynekologa kvůli takovým onemocněním, zjistí, že jsou v zajímavé pozici. Jako obvykle, abyste se cítili lépe, stačí si lehnout a uvolnit celé tělo..

Tahy na podbřišku a hnědý nebo bílý výtok

Výtok hnědé barvy nelze interpretovat jako typický pro zástupkyně žen, v některých případech k nim dochází čas od času v malém množství a v každé páté - po pohlavním styku.

To může být normální u těch žen, které používají hormonálně modulační ochranné prostředky, vstupují do sexuální aktivity nebo zažily velmi aktivní „bouřlivou“ noc.

První „populární“ příčinou bílého vaginálního výtoku je kandidóza nebo afty charakterizované sýrovou leucorrhoea.

Jedná se o velmi běžnou patologii houbové etiologie a může vyvolat jak lokální projevy ve formě sekrecí, tak obecně zhoršení zdraví a bolest v místě genitálií..

Nemoci, při kterých táhne podbřišek jako během menstruace

Je nepopiratelné, že tahání bolesti je jen součástí komplexu příznaků nemoci, který musíte poslouchat svůj vlastní a stát.

Řada pravděpodobných gynekologických faktorů tahání bolestí v podbřišku zahrnuje:

 • zánět, který se šíří v děloze nebo jejích procesech;
 • myom;
 • endometrióza;
 • torze ovariální cysty;
 • mimoděložní těhotenství;
 • výskyt krve v dutině vaječníků (mrtvice).

Zánět přídavných látek

Pokud v kritických dnech bolí pravá strana dolní části břicha, nemůžete vyloučit výskyt zánětlivého procesu v přílohách.

Menstruace je také stimulem pro exacerbaci nebo počáteční vývoj onemocnění.

Bolestivý syndrom se projevuje v křížové kosti, vnitřních stehnech, dolní části zad, v některých epizodách v konečníku.

Někdy lze patologii určit v obou přílohách. Dále však lze pociťovat na pravé straně, pokud je patologický proces v této oblasti intenzivnější.

Jeho charakteristické popisy:

 • v menstruaci je více hlenu, není vyloučen výskyt hnisu;
 • cítíte se unavení, ospalí;
 • žádná chuť k jídlu;
 • dochází k nervozitě a podrážděnosti.

Myoma

Umístění myomatózní uzliny v určité oblasti dělohy se také může stát faktorem bolesti během menstruace v pravé části dolní části břicha.

Obvykle tento novotvar reaguje na ženský pohlavní hormon.

Během menstruace jejich stupeň přítomnosti klesá, ale ihned po skončení kritických dnů začíná jejich nárůst..

Kontrakce dělohy zajišťující uvolnění ze zastaralé vnitřní vrstvy narušují fibroidy a blízké nervové zakončení.

Endometrióza

Docela často bolí dolní část břicha s takovou patologií, jako je endometrióza. Toto onemocnění představuje 10% všech epizod gynekologických abnormalit. U každého zástupce nežného pohlaví je pohlavní orgán zevnitř lemován vnitřní vrstvou - endometriem.

Endometrióza, charakterizovaná hlavně nadměrným růstem vrstvy a jejím odchodem za hranici děložní sliznice. Z této odchylky jsou často náchylné ženy ve věkové kategorii od 30 do 50 let.

Byly identifikovány následující příčiny endometriózy:

 • ztráta optimálního poměru produkovaných hormonů (vyšší hladiny folikuly stimulujícího a luteinizačního hormonu);
 • genetická závislost;
 • snížení obranyschopnosti těla;
 • metaplazie (přemnožení jedné tkáňové struktury do druhé).

Předurčujícími faktory této patologie jsou:

 • Historie potratů;
 • Škodlivé prostředí;
 • Nedostatek železa;
 • Získání nadváhy;
 • Přítomnost chronického zánětu urogenitálního a reprodukčního systému;
 • Používání nitroděložních tělísek.

Endometrióza nemá stabilní klinické příznaky. Nejběžnějšími příznaky jsou bolestivé pocity, vaginální výtok, nevolnost, zvracení, oslabení těla, selhání reprodukční činnosti.

Mimoděložní těhotenství

Stává se také: neexistuje menstruace a těhotenský test ukazuje negativní odpověď, ale bolestivé pocity nezmizí, nedochází ke krvácení.

V takové situaci je nutné, ztrácet drahocenný čas, předat biomateriál ke studiu hCG, a pokud je pozitivní, těhotenství mimo tělo dělohy se stává docela pravděpodobným..

Implantace vajíčka mimo děložní dutinu je bohužel častým a velmi hrozivým jevem..

Známky:

 • Nejzákladnějším příznakem, který to může naznačovat, je silná bolest. Pokud se to objeví z pravé strany, je to známka toho, že oplodněné vajíčko je připojeno k odpovídající trubici dělohy. Bolestivý pocit vyvolaný touto odchylkou, křeče, rezonuje v oblasti třísla, konečníku, pochvy a cervikálního kanálu.
 • Dalším znakem je, že kritické dny v mimoděložním těhotenství se téměř vždy objevují později než čas kalendářního cyklu. Proto, pokud dojde ke zpoždění, před nástupem menstruace to bolí na pravé straně (stejně jako během menstruace), je nutný urgentní chirurgický zásah.

Existují také drobné příznaky, které se objevují během mimoděložního těhotenství:

 • bledost kůže;
 • závrať;
 • zvýšená srdeční frekvence;
 • snížený tlak v cévách.

Torze ovariální cysty

Ovariální cysty se vyvíjejí normálně během plodného roku. V případě, že novotvar má nohu, je docela možné, aby se cysta obalila kolem vlastního těla. Tento proces vyvolává bolestivý pocit v břiše ze strany, kde se nachází samotný vaječník..

Tato odchylka se může objevit kdykoli, avšak během menstruace, nitrobřišního napětí a zvýšení tlaku, což vytváří určité podmínky pro vznik této odchylky.

Zvláštní charakteristické rysy:

 • bolest je ostrá, nesnesitelná, může vyvolat mdloby;
 • je pravděpodobný výskyt nevolnosti, zvracení;
 • tělesná teplota se zvyšuje;
 • krevní tlak klesá, puls se stává častým;
 • někteří pacienti pociťují poruchu stolice a močových cest;
 • dochází ke studenému potu.

Nehynekologické důvody

Při normálním poměru hormonů ženy nepociťují nepohodlí v žádném období menstruačního cyklu. Když má žena bolestivý pocit podobný tomu, který doprovází menstruaci pod břichem a zády, stávají se příčinou prostagladiny.

Pokud je tento hormon produkován v těle v nadměrném množství, ovlivňuje kontrakci děložních svalů a vyvolává pocit bolesti. S takovým selháním funkčnosti ženského těla se na konci menstruace často objevují bolestivé pocity.

Podobná hormonální nerovnováha je vyvolána zvýšením aktivity štítné žlázy. Jako obvykle se přidávají další příznaky, přesněji řečeno poruchy spánku, přibývání na váze nebo ztráta hmotnosti atd..

Kromě toho může užívání hormonálně modulujících léků ovlivnit poměr hormonů. V podobné situaci s popisem příznaků, které se objevily, byste se měli obrátit na svého gynekologa.

Apendicitida

Zánětlivý proces v příloze může být také charakterizován přitahováním bolestivých pocitů v dolní části břicha, podobně jako na začátku menstruace..

Tento projev je výsledkem posunu v místě bolestivého pocitu..

Může to bolet na pravé straně nejen kvůli potížím v reprodukční sféře.

Pro období měsíčního výtoku je charakteristické snížení imunity, velké množství příznaků, které mění aktivitu jiných orgánů, přesněji gastrointestinálního traktu. A z tohoto důvodu všechny příznaky možná naznačují taková onemocnění: Apendicitida.

Spouštěcím mechanismem procesu zánětu střevního procesu ve formě červa je často nesprávná výživa. Vzhledem k tomu, že některé ženy mají v kritické dny dobrou chuť k jídlu, konzumují hodně kořeněného a sladkého jídla, což vyvolává narušení fungování střev.

To může vést k zánětlivému procesu v příloze. Ostrý bolestivý pocit se objeví nejprve ve středu břicha, poté je hoden na pravou stranu.

Další znaky:

 • zvracení jen jednou,
 • průjem,
 • horečnaté zvýšení teploty.

Bolestivý pocit ustupuje, když ležíte na pravé straně..

Po sexu táhne spodní břicho

Po sexu se mohou objevit bolestivé pocity v dolní části břicha.

S tímto jevem byste si neměli dělat starosti, je považován za normální.

Každý pohlavní styk je, i když bezvýznamný, poraněním vaginální sliznice a v některých situacích, zejména po násilném pohlavním styku, jsou tato poranění mnohem výraznější než vždy.

Existuje bolestivé, přitahující bolestivé pocity, možná dokonce i výskyt rozmazaného hnědého výtoku, ke kterému dochází, pokud dojde k narušení integrity sliznice (to je zesílená krev).

Nestojí za to se obávat bolesti této povahy - a jako alternativu buďte při sexuální aktivitě trochu opatrnější.

Prevence

Při tahání podbřišku před nástupem menstruace musíte dodržovat jednoduché pokyny, abyste tomu zabránili:

 • Cvičení před menstruací. Plavte a protáhněte dolní část zad;
 • Eliminujte přejídání. Velká váha vyvolává bolestivý syndrom;
 • Dýchejte hluboce čistý vzduch, konzumujte vitamíny, vylučujte kouření a alkohol.

Znamení těhotenství: tahání za břicho

Aby bylo možné rozpoznat těhotenství, existuje mnoho různých známek a příznaků. Mohou se projevovat společně i samostatně. Důvodem jejich vzhledu jsou hormonální změny v těle ženy..

Mnoho známek je velmi podobných premenstruačnímu syndromu. Pokud nevyloučíte, že mohlo dojít k početí, pak si tyto „tipy“ samozřejmě všimnete. Když se vaše menstruace zpozdí a máte také mnoho známek: nevolnost, závratě atd., Můžete předpokládat, že došlo k početí.

Abyste pochopili, proč se spodní část břicha táhne na začátku těhotenství, musíte si představit následující obrázek. Vajíčko se setkalo se „hbitým“ spermatem, po jejich fúzi vznikla zygota. Nyní se bude pohybovat podél vejcovodů do dělohy, aby se usadila na jejích stěnách pro další růst a vývoj. Načasování pohybu zygoty na místo jejího dalšího umístění pro každou ženu je jiné, ale v průměru je to 6-12 dní. Velmi často dochází k oplodnění během ovulace (přibližně 10–12 dnů cyklu). Z toho můžeme usoudit, že oplodněné vajíčko dosáhne dělohy na konci cyklu, tj. Do další menstruace zbývá jen pár dní. Příčinou tažné bolesti v podbřišku tedy může být buď příští menstruace, nebo zrod nového života. Zde je přibližné schéma hnojení.

Aby vajíčko konečně přistálo na stěnách dělohy, „staví si hnízdo pro sebe“: vyjme buňky epitelu a zapustí kořeny na jejich místo. Z vědeckého hlediska se tento proces nazývá implantace, je to on, kdo způsobuje bolest v dolní části břicha. Je doprovázeno několika příznaky, které mohou ženu ještě před zpožděním menstruace upozornit na oplodnění, ke kterému došlo. Během těchto bolestí děloha bojuje proti invazi „cizího tělesa“ a chrání celistvost epiteliálního krytu. Někdy se během zavádění vajíčka do stěn dělohy může objevit špinění (růžové, krémové, hnědé, béžové a načervenalé), což je zcela přirozené. Mnoho žen je omylem vnímá jako dlouho očekávanou menstruaci, i když tomu tak není..

Existuje mnoho různých příznaků časného těhotenství, které jsou velmi podobné předmenstruačnímu syndromu u žen: nevolnost, závratě, pocit znechucení určitých pachů, náhlé změny nálady, zvýšená citlivost bradavek, bolestivost, podrážděnost a náhlé změny chuti k jídlu. Proto je velmi obtížné určit těhotenství před zpožděním menstruace. Bolest v břiše je důsledkem mnoha dalších faktorů, například různých zánětů, častých infekcí a stresu, traumatu. Příčinou bolesti může být také důsledek pohlavního styku, gynekologického vyšetření a užívání určitých hormonálních léků.

Je důležité vědět, že tahání bolesti v břiše může být signálem nejen dokončeného oplodnění, ale také hrozby jeho přerušení. Vajíčko je pro ženské tělo „cizím“ tělesem, takže se ho děloha snaží všemožně zbavit a začíná se stahovat, aby se zbavila této „zbytečné zátěže“. Aby nedala děloze šanci, existují v těle imunitní funkce, které jsou mocným mechanismem ochrany těhotenství. V raných stádiích těhotenství se trochu „vzdávají svých pozic“ a poskytují tak budoucímu organismu příležitost uchytit se na stěnách dělohy pro další růst a vývoj. Existují případy, kdy děloha vyhraje, což může být způsobeno mnoha důvody. Pokud je vajíčko odmítnuto buňkami dělohy, dojde k potratu, který žena ani nepocítí, pouze zahájí svůj menstruační cyklus..

Pokud víte o svém těhotenství, které je staré několik týdnů, nebo máte podezření, že mohlo dojít k početí, a pociťujete silnou křečovitou bolest, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. Někdy může být tato bolest dána dolní části zad, doprovázená krvácením, musíte neprodleně jít na konzervaci, protože to vše může být signálem hrozby selhání těhotenství.

Nechte své bolesti v podbřišku příjemným překvapením, nikoli smutným důsledkem..

33 prvních příznaků těhotenství před zpožděním

Nalezen tento článek !! Myslím, že mnoho bude zajímat) Navíc, na konci maminek je anketa!

33 prvních příznaků těhotenství před zpožděním

Je možné určit nástup těhotenství před zpožděním menstruace? Existují první časné příznaky těhotenství, dokonce i před zpožděním? Koneckonců, mnoho žen říká, že vědělo o svém těhotenství ještě před pozitivním výsledkem testu? Nebo jste možná již zaznamenali nějaké změny na těle?

Na celém světě je zvykem počítat počátek těhotenství od prvního dne poslední menstruace. A protože k ovulaci dochází v průměru 14. den cyklu, pak první dva týdny těhotenství ve skutečnosti ještě nejste těhotná. Během tohoto období se začíná tvořit vajíčko, které lze následně oplodnit. První příznaky těhotenství se tedy objevují 2-3 týdny po oplodnění, ve skutečnosti již ve 4-5 týdnu těhotenství. Jednoduše řečeno, ve 4. týdnu cyklu, dokonce před zpožděním menstruace, se může nástup těhotenství projevit některými známkami.

V případě, že došlo k úspěšnému oplodnění, zahájí tělo nastávající matky aktivní restrukturalizaci, jejímž cílem je úspěšně nést a porodit dítě. Tyto změny nemohou nastat nepostřehnutelně a asymptomaticky, objevují se první drobné příznaky, které ještě před zpožděním menstruace mohou naznačovat těhotenství. Těhotné ženě často způsobují určité potíže. Ale stojí to za to! Po absolvování všech těchto testů obdrží žena zaslouženou odměnu, malý zázrak, svého dítěte!

Ještě před zpožděním menstruace začíná mnoho žen poslouchat svá těla, bolí je v podbřišku, je jim ráno špatně nebo bolí hlava. Možná jsou to první příznaky těhotenství.?

Co se tedy děje v těle těhotné ženy a jaké znaky mohou naznačovat, že přišlo těhotenství, ještě před zpožděním menstruace? Internetový časopis BeaUUty.ru shromáždil a analyzoval všechny informace o tomto tématu. Pojďme na to přijít.

1. Malé krvácení.

Malé špinění asi 6-12 dní po pohlavním styku mohou být prvními příznaky těhotenství. Žena může mít představu, že začíná menstruace, ale nějak neobvykle a ve špatnou dobu. Tento výtok naznačuje, že oplodněné vajíčko je implantováno do stěny dělohy. Výtok z implantátu obvykle není hojný, žlutohnědé barvy.

Malé skvrny se mohou objevit i po zpoždění, ale v tomto případě stojí za to být opatrný a okamžitě se poradit s lékařem, protože mohou být známkou začínajícího potratu. (Dále viz řez, níže v anketě „Další“)

2. Změna bazální teploty.

Ženy, které vedou graf bazální teploty, mohou snadno určit nástup těhotenství. Zvýšení bazální teploty na 37 a více může sloužit jako jeden z prvních příznaků těhotenství, dokonce i před zpožděním. Pokud se při absenci těhotenství bazální teplota po dobu jednoho nebo dvou dnů před menstruací vrátí k normálu, pak s nástupem těhotenství zůstává na vysokých hodnotách.

Bazální teplota se měří v konečníku, pochvě nebo v ústech. Kromě toho je měření v konečníku považováno za nejspolehlivější. Bazální teplota by měla být měřena ihned po probuzení, aniž byste vstali z postele.

Zvýšení bazální teploty je důsledkem změny v hormonálním pozadí ženy, dochází ke zvýšení hormonu progesteronu, což způsobuje zvýšení BT.

3. Potopení implantátu.

Implantace klesající na grafu bazální teploty je jedním z prvních příznaků těhotenství. Ve druhé fázi cyklu dochází k potopení po dobu jednoho dne, kdy dojde k prudkému poklesu teploty a následnému opětovnému zvýšení. Je to důsledek hormonálních změn. Progesteron způsobuje zvýšení teploty a s nástupem těhotenství dochází k prudkému uvolňování estrogenu, což způsobuje prudký pokles teploty.

4. Teplé a studené.

„Je teplo, pak zima“ je jedním z prvních příznaků těhotenství. Je to způsobeno zvýšením tělesné teploty během prvních týdnů těhotenství. Proto si ženy stěžují, někdy na teplo, pak na chlad. Buď je nesnesitelně horko a chcete v zimě otevřít okno, když je v celé domácnosti chladno, pak je nemožné se zahřát pod teplou přikrývkou, mrzne a třese se. Důsledkem zvýšení teploty u těhotné ženy může být také večerní zarudnutí kůže na obličeji..

5. Malátnost.

Kvůli zvýšení tělesné teploty v prvních týdnech těhotenství si mnoho dívek myslí, že jsou nemocné. Vzhledem k tomu, že i mírné zvýšení tělesné teploty až na 37 je docela znatelné a ne všechny ženy to snášejí stejně dobře. Zvyšuje se celková únava, zvyšuje se účinnost a dochází k pocitu malátnosti.

V této době také není neobvyklé, že se u těhotných žen objeví příznaky nachlazení, kašle, bolest v krku, rýma. To je způsobeno skutečností, že v prvních týdnech těhotenství se obecná imunita ženského těla také mírně snižuje. Tyto příznaky lze považovat za první příznaky těhotenství před zpožděním menstruace..

6. Zvýšená citlivost prsou.

Citlivost prsou je jedním z prvních příznaků těhotenství před zpožděním. Mnoho žen si povšimne, že mají zvětšená prsa, otoky a zvyšuje se jejich citlivost. Jakýkoli dotek se stává bolestivým. Někdy hrudník bolí natolik, že je téměř nemožné se ho dotknout..

Pozorovány jsou také změny na pokožce kolem bradavek, hrbolky na těchto místech jsou znatelnější a z bradavek se pod tlakem uvolňuje tekutina. To naznačuje, že tělo se připravuje na tak důležitý proces, jako je kojení. Tento příznak se může objevit ještě před zpožděním menstruace, za 1-2 týdny těhotenství.

Naopak není neobvyklé, že prsa nevykazuje žádné příznaky. Ženy si všimnou, že na prsou nedochází k žádným změnám, zatímco obvykle v této době před menstruací byla prsa bolestivá.

7. Cítíte se „plní“ v podbřišku.

U žen během těhotenství proudí krev do pánevní oblasti a děloha začíná rychle růst. S tím je spojen pocit plnosti v podbřišku. Pocit plnosti v podbřišku lze považovat za jeden z prvních příznaků těhotenství. Ženy, které čekají dítě, pociťují dělohu po 1-2 týdnech těhotenství.

8. Zvýšení nebo snížení sexuální touhy.

Hormonální změny v těle jsou také zodpovědné za sexuální touhu ženy. V prvních týdnech těhotenství se může snížit nebo naopak zvýšit. A pokud neexistují žádné lékařské kontraindikace sexuální aktivity, například hrozba potratu, neměli byste si zapírat radost ze sexu.

9. Brnění v děloze.

Těhotné ženy mají někde kolitidu. Brnění v děloze je jistým společníkem těhotenství. To je způsobeno rychlým nárůstem objemu dělohy a dříve, kdy je příliš brzy na to mluvit o růstu dělohy, je to způsobeno skutečností, že se zvyšuje průtok krve do oblasti orgánů v malé pánvi, což způsobuje pocity brnění v děloze. Brnění, silné nebo ne, bolest v podbřišku, potom vpravo, potom vlevo, podle toho, ve kterém vaječníku vajíčko dozrálo - první příznaky těhotenství před zpožděním.

10. Nespavost.

Prvními příznaky těhotenství před opožděním menstruace jsou nespavost a neklidný spánek. Mnoho žen si všimne, že chtějí jít spát dřív a velmi rychle a zdravě usnout, ale zároveň se brzy probudíte a nemůžete znovu usnout. Nebo naopak, takže musíte dlouho usnout, házet a otáčet se v posteli, a spánek se stává velmi neklidným.

11. Roztržitost, ospalost, únava.

Roztržitost, ospalost, zapomnětlivost, rychlá únava - to jsou společníci a jeden z prvních příznaků nástupu těhotenství ještě před zpožděním. Je to způsobeno hormonálními změnami v těle - tělo ženy se připravuje na těhotenství a provádí příslušné změny. Hormon progesteron rychle roste a je to on, kdo způsobuje depresi psychiky těhotné ženy. Stává se obtížné soustředit se na práci, chtít spát, nebo prostě nemáte chuť něco dělat.

Ale nebojte se, tento stav nebude pokračovat po celou dobu těhotenství! Již po 10 týdnech začne placenta produkovat hormon estrogen, konkrétně má vzrušující účinek na psychiku ženy, je zodpovědná za dobrou náladu.

12. Bolest v podbřišku.

Nástup těhotenství lze zaměnit s počátkem menstruace. Bolest v podbřišku, stejně jako před menstruací, je jedním z prvních příznaků těhotenství. Ale menstruace nikdy nezačne zítra ani pozítří... V takovém případě byste měli jít do lékárny a koupit si těhotenský test. Mnoho žen si stěžuje, že bolesti v podbřišku přetrvávají po celou dobu těhotenství, přesně ve dnech, kdy by menstruace měla být.

13. Bolesti zad.

Bolest nebo lumbago v oblasti křížové kosti může naznačovat těhotenství. Kromě toho může dolní část zad bolet nejen při stání nebo chůzi, ale také při spánku, kdy není možné najít pohodlnou polohu. Dolní část zad bolí jak v poloze na zádech, tak i na boku, ale zmizí, když vstanete z postele. Takže a naopak může dojít k úlevě v poloze vleže, ale při chůzi to bolí. Bolest a lumbago v dolní části zad mohou doprovázet ženu po celou dobu těhotenství a jsou prvními příznaky těhotenství před zpožděním menstruace.

14. Averze k pachům.

Averze k pachům, jedna z mírných variant toxikózy. Tento příznak je jedním z prvních příznaků těhotenství ještě před zpožděním. Neexistuje zvracení, ale některé pachy, které dříve nevyvolávaly žádné emoce, jako je vůně vařeného masa nebo jiného jídla, mohou být nechutné a nepříjemné. Odmítnutí může být způsobeno nejen vůní jídla, ale také parfémem, kosmetikou a dalšími..

15. Změny chuti.

Změna chuťových preferencí je jasným znamením těhotenství a může se objevit již 1-2 týdny po početí, tj. Ještě před zpožděním. V souvislosti s hormonálními změnami v těle se mění také chutě ženy. Potraviny, které byly milovány před těhotenstvím, se náhle staly nechutnými nebo dokonce nechutnými. A naopak, může být v pokušení jíst něco exotického a neobvyklého, což v běžném životě před těhotenstvím vůbec nechtělo jíst..

16. Toxikóza.

Toxikóza často začíná od prvního týdne a je prvním příznakem těhotenství ještě před zpožděním menstruace. Projevuje se nevolností a zvracením. Mírná toxikóza zpravidla neohrožuje zdraví ženy ani dítěte. Stává se nebezpečným pouze tehdy, pokud žena kvůli nevolnosti a zvracení nemůže přijímat jídlo a pití, v důsledku čehož začíná dehydratace a úbytek hmotnosti.

Od prvních týdnů těhotenství se toxikóza může projevit jako kinetóza při transportu, nesnášenlivost pachů atd. Zpravidla však do druhého trimestru tyto příznaky přestanou mučit těhotnou ženu a žena se může vrátit k normální výživě..

Samotná nevolnost může být příznakem mnoha dalších nemocí, otravu a bez dalších známek nelze považovat za jasný příznak těhotenství.

17. Pocit nepohodlí při sezení.

Prvním příznakem těhotenství ještě před zpožděním je pocit nepohodlí vsedě. Těhotné ženy si stěžují, že nemohou najít pohodlnou polohu vsedě. Než se budete moci více či méně pohodlně posadit, musíte neustále „vrtět v křesle“.

18. Averze k alkoholu nebo prostě odmítnutí tělem.

U těhotných žen může okamžitě v prvních týdnech těhotenství, dokonce i před zpožděním menstruace, dojít k averzi k alkoholu až ke zvracení. Totéž platí pro tabákový kouř. To je opět způsobeno hormonálními změnami v těle a změnami chuťových preferencí..

I když to může být naopak, najednou je neodolatelná touha například po pivu, které před těhotenstvím žena vůbec nepila a chuť byla nechutná.

19. Časté bolesti hlavy.

Bolesti hlavy se často vyskytují u těhotných žen v prvním trimestru. Tyto příznaky mohou být spíše nepřímým příznakem těhotenství. To je způsobeno prudkou změnou hladiny hormonů v těle ženy. Tyto bolesti zpravidla vymizí na konci prvního trimestru, kdy se tělo již zcela přestavělo a připravilo na těhotenství a hladina hormonů se vyrovnala..

20. Časté močení.

Časté močení není příliš příjemným znamením těhotenství a může se objevit ještě před zpožděním menstruace. Těhotná žena může kvůli malé potřebě často v noci vstát 10krát nebo dokonce více. To je opět spojeno s růstem ženských hormonů, restrukturalizací těla. Funkce ledvin se dočasně mění. Dochází k intenzivnímu průtoku krve, zvětšuje se a tlačí na močový měchýř těhotné ženy, což vede ke zvýšení frekvence močení.

21. Zvýšený vaginální výtok.

Jak již bylo zmíněno dříve, během těhotenství dochází k prudkému toku krve do orgánů malé pánve, zejména do dělohy. To způsobuje zvýšení vaginálního výtoku..

Zvýšení vaginálního výtoku zase hraje ochrannou funkci - vodíkové ionty, obsažené ve velkém množství ve vaginální tekutině, chrání tělo nastávající matky před škodlivými mikroorganismy.

22 dojička.

Měli byste však také vědět, že v tomto prostředí - vaginální sekreci - se vytváří příznivé prostředí pro množení kvasinkových hub Candida, které způsobují rozvoj drozdů. Drozd musí být léčen, protože během porodu může zvýšit počet prasknutí a může také způsobit infekci plodu.

23. Ztmavnutí kůže kolem bradavek.

Jak již bylo zmíněno, prsa je jednou z prvních, která reaguje na nástup těhotenství, a ztmavnutí oblastí kolem bradavek může být první známkou těhotenství před zpožděním menstruace. Tento příznak je však spíše nepřímý a bez dalších zjevnějších známek těhotenství... může být příznakem PMS.

24. Podráždění slinného centra.

Jedním z prvních příznaků těhotenství před zpožděním je zvýšení slinění u žen. Někdy to může vést k dramatickému úbytku hmotnosti až o několik kilogramů. Pro těhotné ženy není toto hubnutí žádoucí ani bezpečné. Pokud jsou tyto sliny spolknuty, může to vést ke změně kyselosti žaludeční šťávy a v důsledku toho k problémům s trávením..

25. Malý otok rukou, nohou.

Malý otok rukou a nohou je jedním z prvních příznaků těhotenství. Jak bylo uvedeno výše, v prvních týdnech těhotenství, tj. dokonce před zpožděním menstruace je v těle ženy pozorováno prudké zvýšení hormonu progesteronu. Progesteron zase způsobuje zadržování solí a přebytečné tekutiny v těle ženy. To vede k mírnému otoku paží a nohou. Pokud sevřete ruku v pěst, je patrné, že objem mírně vzrostl.

26. Nadýmání, rozrušení střev.

Jedním z prvních příznaků těhotenství, dokonce i před zpožděním menstruace, lze považovat zvětšení objemu břicha, kdy je samotná děloha stále ještě docela zvětšena. Je to proto, že během těhotenství dochází ke zpomalení stolice, což může vést k nadýmání a zácpě. A také kvůli hormonálním změnám v těle těhotné ženy proudí krev do pánevních orgánů, což vede k otokům střevních stěn.

27. Pokles tlaku, mdloby, ztmavnutí v očích.

Pokles krevního tlaku je poměrně častým příznakem těhotenství a může se objevit ještě před zpožděním menstruace. Pokles tlaku může vést k častým závratím, bolestem hlavy, slabosti a někdy dokonce k mdlobám. To se často stává v horkém počasí, kdy těhotná žena musí dlouho stát nebo vykonávat nějakou jinou těžkou zátěž. Závratě a mdloby jsou také možné po horké lázni na prázdný žaludek..

28. Zvýšená chuť k jídlu.

Zvýšení chuti k jídlu je jedním z nejznámějších příznaků těhotenství, může se projevit již v rané fázi, ještě před zpožděním. Na ženu najednou zaútočí „obžerství“, existuje nepotlačitelná touha po jídle produktů, které jsem předtím nechtěl, někdy se specifickou chutí.

29. Změna nálady.

Časté změny nálady jsou společníkem těhotenství. Podrážděnost, časté výkyvy nálady, slzavost se mohou projevit v rané fázi těhotenství, již v prvním týdnu po početí, to znamená ještě před zpožděním menstruace. Žena může být veselá a najednou začne bezdůvodně plakat, nebo naopak, útok špatné nálady může okamžitě změnit smích a zábavu.

30. Pocity úzkosti a strachu.

Důsledkem hormonálních změn v těle těhotné ženy může být pocit úzkosti a strachu, ke kterému dochází bezdůvodně. Stejně jako nervózní vzrušení nebo bezpříčinná melancholie. Tyto příznaky těhotenství se mohou objevit již 1–2 týdny po početí, dokonce ještě před zpožděním menstruace..

31. Růst hCG.

Růst hormonu hCG je objektivním znakem těhotenství. HCG je zodpovědný za normální průběh těhotenství u ženy a vyskytuje se pouze během těhotenství a někdy u některých onemocnění. Růst hCG je zaznamenán již v prvních týdnech těhotenství, ještě před zpožděním menstruace. Růst hCG můžete sledovat pomocí laboratorních testů moči a krve. Krevní test na hCG vám umožní zjistit nárůst hCG v nejbližší možné době. Růst hCG můžete také určit pomocí těhotenských testů. Dává smysl určit hladinu hCG nejdříve 10-12 dní od zamýšleného početí.

32. Zpožděná menstruace.

Zpoždění menstruace je jedním z nejzřetelnějších a nejznámějších příznaků těhotenství. Zpoždění menstruace však může být způsobeno také řadou určitých onemocnění, stejně jako reakcí těla na stres, podchlazení nebo prudkou změnou časových pásem, například při cestování, cestování na dovolenou. Ale pokud máte aktivní a pravidelný sexuální život a máte zpoždění v menstruaci, musíte si udělat těhotenský test, abyste potvrdili nebo vyvrátili pochybnosti.

33. Pozitivní test.

Jedním z nejjednodušších a nejdostupnějších způsobů určení těhotenství je těhotenský test. Není to drahé, cena začíná od 12-15 rublů. Používá se velmi snadno a prodává se téměř v každé lékárně. Kdy si mohu udělat těhotenský test? V této věci musíte postupovat podle pokynů pro test. Většina testů je navržena k použití od prvního dne zmeškané menstruace. Existují však také citlivější testy, jejichž výrobci zajišťují, že testování je možné dříve, ještě před nástupem zpoždění menstruace. Doporučuje se provést test ráno, aniž byste před testem močili alespoň 6 hodin. Pak koncentrace hCG v moči dosáhne maximální úrovně a je pravděpodobnější, že získá přesné výsledky..

Je třeba poznamenat, že pozitivní test téměř vždy znamená počátek těhotenství, s výjimkou výjimečných případů, kdy je u některých onemocnění pozorováno také zvýšení hCG v krvi. Negativní test však ne vždy naznačuje absenci těhotenství. Někdy existují i ​​případy, kdy je druhý pás viditelný velmi slabě a ne jasně. V těchto případech je nutné testování opakovat po 2 dnech, aby se potvrdily nebo vyvrátily všechny pochybnosti..

A na závěr bych chtěl říci, že první příznaky těhotenství před zpožděním menstruace jsou vždy relativní a mohou být příznaky prodloužené PMS. Nejpřesnějším znakem těhotenství je absence menstruace. V takovém případě se pro získání přesného výsledku musíte poradit s lékařem..

To říká lék o prvních známkách těhotenství před zpožděním menstruace. A psychologové radí ženám, aby se uvolnili a nehnali se do této důležité záležitosti. Spěch a mateřství nejsou kompatibilní. Proto je nutné se nyní naučit trpělivosti. Pokud se první příznaky těhotenství objeví před zpožděním menstruace, měli byste počkat na první den zpoždění a podstoupit test. Pokud je test negativní, není tam žádná menstruace a první příznaky těhotenství přetrvávají, měli byste počkat dva dny a test opakovat. A nemá smysl nakupovat v dávkách testů, být zklamaný, když jeden test za druhým ukazuje negativní výsledek. Odepsáním všeho o tom, že testy nejsou kvalitní, nebo jste je provedli brzo. Toto chování vede k neurózám, což vede k poruchám hormonálního pozadí ženy a nepřispívá k nástupu těhotenství. Nalaďte se naladěni, stejně se stanete matkou, ne v tomto cyklu, tak v jiném!

Otázka pro maminky a těhotné ženy - které z těchto příznaků byly přítomny před zpožděním menstruace?) Vytvořme naše statistiky) Podívejte se na průzkum.

A ti, kteří ještě nemají štěstí, ale kteří na to velmi touží, sdílejí naše možná „znamení“ v komentářích)

Zatím mám 10 DPO a ze značek (xs, možná to skončím, jako všichni fandové, kde bez toho =)) 2, 7, 11 (ale můžete odepsat na začátku podzimu, do zimy pomalu upadám do anbiózy), 12 (ale možná to bude menstruace, to bolí), 16 (ale možná kvůli gastritidě), 19 (ale možná kvůli 8hodinové pracovní době u počítače..), 20 (všechna cystitida není projde), 26, 28 (ale obecně ráda jím, plus znovu - podzim), 29 (nedávno se mi rozplakala na manželově rameni, že mě nikdo nepotřebuje))))), to bylo zvláštní), 30.

Jak to vědět: těhotenství nebo PMS

Většina žen po celém světě trpí premenstruačním syndromem. Příznaky PMS se však mohou překrývat s těmi, které naznačují těhotenství. Pokud jste ve fázi plánování dítěte, pravděpodobně budete chtít vědět o pozitivním výsledku mnohem dříve, než může test ukázat..

Je velmi bolestivé být dva týdny ve tmě mezi ovulací a datem očekávané menstruace. Po celé toto období jste nuceni naslouchat sobě, svým pocitům. Během čekání se mohou objevit určité příznaky, které jsou na první pohled identické s PMS. Pro nezkušené dívky, které nikdy nebyly těhotné, je proto téměř nemožné stanovit hranici mezi těmito dvěma podmínkami..

Kompetentní analýza doprovodných projevů však pomůže téměř přesně pochopit jejich etiologii. Mnoho lékařů by jako nejspolehlivější způsob, jak zjistit skutečnost početí, navrhlo ultrazvukové vyšetření a krevní test na hCG. Tyto metody se však po několika dnech zpoždění stávají informativními. Podívejme se, jaké příznaky jsou charakteristické pro těhotenství i PMS u žen a jak je lze odlišit.

Příznaky těhotenství nebo PMS
Těhotenství je pravděpodobné:Předzvěsti PMS:
KřečeBolesti hlavy, migrény
NadýmáníZávrať
Bolest nohyBolesti zad
Změny náladyBolest nohy
ZácpaBolest svalů
ZpožděníOtok prsou, zvýšená citlivost
AknéPo stisknutí výtok z bradavek
Ranní nevolnostAkné, zvýšená mastnota pokožky a vlasů
Zatemnění dvorceNadýmání, zácpa
Překrvení prsouPřírůstek hmotnosti spojený s retencí tekutin
DušnostÚzkost, únava, slzavost, zvýšená podrážděnost
Bolesti hlavy, bolesti zadNízká sexuální touha
Závratě nebo mdloby
Bolest na hrudi nebo brnění
Časté nutkání močit
Nevysvětlitelná únava
Vaše prsa se mohou zdát těžší nebo plnější
Chuť na jídlo nebo averze k určitým potravinám
Drobné krvácení spojené s implantací vajíčka
Zvýšená bazální tělesná teplota
Vaginální výtok (bílý nebo mléčný vzhled)
Přecitlivělost na nepříjemný a příjemný zápach

Předmenstruační syndrom a jeho příznaky, jak název napovídá, se vyskytují v období před menstruací, ve druhé polovině menstruačního cyklu. Současně začínají různé fyzické, emoční a behaviorální změny, ke kterým dochází v těle a jsou způsobeny skoky v hormonálním pozadí. Ačkoli se tento stav vyskytuje u většiny spravedlivého pohlaví, ženy ve věku od 20 do 40 let mají vyšší sklon. Níže je uveden seznam nejčastějších příznaků, které naznačují skutečný stav věcí. Musíte pochopit, že jsou přísně individuální, mohou se mírně lišit a měnit jejich intenzitu z měsíce na měsíc..

Jak zjistit, zda přišlo těhotenství nebo další fáze PMS?

Při analýze předloženého seznamu si všimnete určitých náhod, podle nichž se s vysokou pravděpodobností můžete v pozici podezřívat:

 1. Zpoždění je považováno za spolehlivou známku těhotenství, pokud má žena pravidelný menstruační cyklus..
 2. Zaváděcí krvácení nastává, když se zygota připojí ke stěně dělohy, obvykle 6 až 12 dní po oplodnění vajíčka. Na prádle jsou patrné mírné ztráty krve, mírné, růžové nebo nahnědlé skvrny. Nebojte se, to je normální. Ne všechny ženy však mají problémy s implantací.
 3. Téměř 90% těch, kteří otěhotní, je náchylných k ranní nevolnosti. Jsou stížnosti na nevolnost. I když může navštívit dívku kdykoli během dne.
 4. Těhotenství způsobuje růst dělohy a zmenšuje močový měchýř. Způsobuje časté nutkání močit.
 5. Zvýšená citlivost na vůni způsobuje silnou averzi nejen k určitým, ale také k těm vůním, které byly dříve příjemné.
 6. Těhotné ženy mohou pociťovat dušnost, při chůzi se objeví dušnost. To je způsobeno restrukturalizací těla, které se připravuje na potřebu dodávat další kyslík do rostoucího embrya..
 7. Zaznamená se zvýšení bazální tělesné teploty. Pokud sledujete tento indikátor a po ovulaci zůstává vysoký po dobu 18 dní nebo déle, pak s největší pravděpodobností budete muset urgentně provést test..
 8. V raných stádiích těhotenství se mohou objevit bolesti s nízkou intenzitou. Jsou spojeny se zvýšenou cirkulací a roztažením vazů, které podporují dělohu..
 9. Je pozorováno ztmavnutí dvorce. Zvýšená hladina estrogenu v těle matky zvětšuje její velikost, odstín tmavne, jak se vyvíjí embryo.
 10. Věkové skvrny se objevují jako oddělené oblasti na kůži, mohou se s postupem těhotenství zvyšovat.

Samozřejmě ani tyto příznaky neposkytují 100% záruku přesnosti předpovědí, protože některé z nich se mohou vyskytnout při hormonálních poruchách u ženy. V každém případě, existuje-li důvodné podezření, stojí za to postarat se o sebe a o kvalitu svého životního stylu. Nejsou žádné maličkosti, vnější faktory mají významný vliv na nitroděložní vývoj plodu a zdraví dítěte po porodu. V pravý čas proveďte těhotenský test.

Výtok jako známka těhotenství je pro ženské tělo běžným projevem vzhledem k tomu, že systém neustále prochází globálními změnami na pozadí hormonálních, emocionálních a fyziologických faktorů.