Co dělat, pokud po dobu přibližně 3 měsíců není žádná lhůta

Hlavním prvkem zdraví každé ženy je menstruační cyklus. Na základě analýzy doby trvání menstruace lze učinit závěr jak o reprodukčním stavu ženy, tak o fyzickém a psychickém. Proto je zpoždění menstruace vždy důvodem k obavám. Myšlenky na těhotenství nebo menopauzu mi okamžitě přijdou na mysl. Ale ve skutečnosti existuje mnohem více důvodů. Zkusme je zvážit a pochopit, co dělat, pokud narazíte na tento problém..

Tříměsíční absence menstruace může být vyvolána z různých důvodů.

Co dělat, pokud nemáte měsíční období

Nedostatek menstruace po několik dní obvykle nepředstavuje žádné nebezpečí. Pokud je však zpoždění dlouhé a po třech měsících se cyklus nevrátil do normálu, může to být spuštěno vážnými a dokonce nebezpečnými chorobami.

Pokud selhání cyklu není spojeno s těhotenstvím, pak mluvíme o amenorei. Amenorea znamená nepřítomnost menstruace po dobu tří měsíců nebo déle. Tato patologie je rozdělena do dvou typů:

 • primární amenorea (vyskytuje se v dospívání);
 • sekundární amenorea (vyskytuje se u žen v dospělém věku).

Primární amenorea je častější během dospívání a je spojena s pubertou. Sekundární amenorea se vyskytuje u žen s formovaným menstruačním cyklem v reprodukčním věku.

Zpoždění menstruace samo o sobě není nebezpečné, mnohem nebezpečnější než důvody, které ji vyvolaly. Pokud tedy nemáte měsíční období po dobu 3 měsíců, musíte pro zjištění důvodů urgentně navštívit gynekologa a podstoupit komplexní diagnostické vyšetření, které spočívá v následujících akcích:

 • podstoupit krevní test na hormony;
 • Ultrazvukové vyšetření;
 • podle uvážení lékaře podstoupit MRI, CT (aby se vyloučil vývoj nádorů).

Po vyšetření vám gynekolog předepíše vhodnou léčbu nebo vás předá jinému lékaři (onkolog, endokrinolog).

Ultrazvuk v pánvi je obvykle předepsán, aby se zjistily důvody zpoždění

Přirozené důvody absence menstruace

Takzvaná „primární amenorea“ je diagnostikována častěji v prvních dvou letech nástupu menstruace, kdy se hormonální pozadí postupně stabilizuje a mladé tělo se přizpůsobuje cyklu. Během tohoto období jsou zpoždění i tři měsíce absolutní normou a nepředstavují hrozbu. Obvykle se po dvou letech vše zlepšuje a menstruace se vyskytuje s určitou frekvencí..

Sekundární amenorea se nejčastěji vyskytuje během pre-menopauzálního stavu těla, který se vyskytuje u žen ve věku 45-55 let. Celkový stav je doprovázen náhlými výkyvy nálady, návaly horka. V tomto případě není nic strašného, ​​protože nepravidelnost menstruace během tohoto období je normou. Některé ženy mají menstruaci i po roce zpoždění. Stále však stojí za to navštívit gynekologa, protože pouze on zjistí přesnou příčinu aminorey. A pokud se potvrdí premenopauzální stav, předepíše speciální léky, které vám pomohou prodloužit mládí.

Ženské tělo po porodu blokuje reprodukční funkci, což vede k absenci menstruace. Obvykle se menstruační cyklus obnoví po určité době po ukončení laktace.

Primární amenorea je obvykle diagnostikována v prvních dvou letech od vzniku cyklu

Patologické důvody absence menstruace

Syndrom polycystických vaječníků (PCOS) je hormonální nerovnováha spojená s dysfunkcí vaječníků, štítné žlázy nebo hypofýzy. Vnější příznaky PCOS jsou zvýšené ochlupení na těle, mastné vlasy, akné a nadváha. Ne vždy však hormonální narušení bude doprovázeno vnějšími změnami v těle..

Nádorové formace: děložní myomy, cysty, rakovina děložního čípku. Tato onemocnění mohou způsobit dlouhodobou nepřítomnost menstruace a naopak velmi častou nebo prodlouženou dobu. V těchto situacích je včasná diagnóza velmi důležitá, protože pouze lékař stanoví přesnou diagnózu a předepíše adekvátní léčbu..

Patologické důvody také zahrnují následující: endometrióza, zánět.

Jakékoli patologické důvody ovlivňují reprodukční systém a mohou způsobit narušení jeho normálního fungování. V takovém případě musíte provést následující: obraťte se na lékařský ústav s kvalifikovaným lékařem a postupujte podle jeho pokynů.

Cysta je jedním z důvodů absence menstruace

Další důvody absence menstruace

Pokud vaše menstruace netrvá dlouho, pak to často nemá žádný patologický základ a po 2-4 měsících se menstruace obnoví sama. Proto se nikdy nemusíte natahovat dopředu. Zvažte důvody.

 • Stres a duševní poruchy. Často je to stres a úzkost, které způsobují zhoršení fungování vaječníků, a v důsledku toho se to projevuje ve skutečnosti, že menstruace neprojde tři nebo více měsíců. Obvykle se po určité době po normalizaci psycho-emocionálního stavu ženy obnoví menstruační cyklus.
 • Cvičte stres. Tvrdá fyzická práce nebo sportování často vede k přetížení celého těla a prostě nemá dostatek energie na normální udržení menstruačního cyklu. V této situaci je nutné správně rozložit zátěž a nenechat tělo přepracovat, a poté se váš cyklus po několika, maximálně třech měsících, vrátí k normálu..
 • Změna klimatických podmínek. U některých žen je tělo velmi citlivé na cestování, které je doprovázeno změnami klimatických podmínek. Důvody zpoždění by také měly zahrnovat dlouhé vystavení slunci nebo návštěvu solária..
 • Užívání léků. Zpožděná menstruace je často způsobena léky, zejména antidepresivy. Pokud se setkáte s problémem tohoto druhu, musíte provést následující: poraďte se s lékařem a vyměňte lék za jiný. Pokud se po chvíli cyklus nezotavil, musíte hledat jiný důvod.
 • Hormonální léky. Dlouhodobé užívání hormonální antikoncepce často vede k menstruačnímu selhání. Absence nebo selhání menstruace může pokračovat i po skončení jejich užívání. Obvykle by se nemělo nic dělat a po třech měsících tělo samo obnovuje pravidelnost cyklu.
 • Potrat nebo potrat. Po ukončení těhotenství se menstruační cyklus nezlepší okamžitě, ale až po několika měsících.
 • Problémy s hmotností. Bylo vědecky prokázáno, že tuková tkáň přímo souvisí se všemi hormonálními procesy v těle ženy. Protože to vede k akumulaci estrogenu, což negativně ovlivňuje hormonální pozadí. Ale nejen nadváha může způsobit aminoreu, ale také její nedostatek. Ztráta hmotnosti pod 45 kg nebo hladovění je pro tělo extrémně obtížné. Přirozeně se v takové situaci pravidelnost cyklu obnoví až po čase po normalizaci hmotnosti..
 • Rodinné dědictví. Stává se, že několik žen ve stejné rodině (matka, babička) také zažilo podobné selhání najednou, pak mluvíme o dědičnosti. V takové situaci často není vždy možné problém identifikovat..

Ale navzdory skutečnosti, že důvody pro zpožděnou menstruaci jsou někdy jen dočasné a nejsou zdraví škodlivé, nikdy se nediagnostikujte a nedoléčujte se.

Pamatujte, že pravidelné návštěvy gynekologa a zdravý životní styl jsou hlavní zárukou zdraví žen..

Jaké mohou být důvody pro zpoždění menstruace, pokud je test negativní?

Ženy se začínají obávat, když není menstruace, test je negativní. Důvody jsou někdy triviální - neopatrný, nedbalý přístup k vašemu zdraví.

Samozřejmě zpožděním není oplodnění vajíčka. Pokud se však ráno cítíte špatně, mléčné žlázy zhrubnou, měli byste zkontrolovat, provést těhotenský test.

Navzdory skutečnosti, že silná touha mít děti vede mnoho žen k fanatismu, neoprávněné naděje vedou k nervovým zhroucením, ale je lepší hned navštívit lékaře. Je důležité zjistit příčiny porušení v rané fázi..

 1. Menstruace a menstruační cyklus - co to je?
 2. Role menstruace pro ženy
 3. Příčiny menstruačních nepravidelností
 4. Zpožděná menstruace - důvody
 5. Existuje zpoždění, ale test je negativní - důvody
 6. Co dělat, když dojde ke zpoždění, ale test je negativní?
 7. Prevence menstruačních nepravidelností
 8. Co se nedoporučuje?

Menstruace a menstruační cyklus - co to je?

Menstruační cyklus je nedílnou součástí křehkého organismu, což je přirozený proces, který trvá po celou dobu reprodukčního věku. Kritické dny začínají u dívek ve věku 12-14 let a až 55 let u žen.

Menstruace je první den nového cyklu. Dodává se s krvavým výtokem, protože vnitřní vrstva dělohy je odmítnuta, což naznačuje absenci oplodnění. Pokud příští menstruace nepřijde podle plánu, lze předpokládat těhotenství..

Pokud je test negativní, důvody se liší. Od patologického vývoje těhotenství po další závažné zdravotní problémy.

Cyklus menstruace přímo závisí na hormonálním pozadí žen. Cyklus trvá určitý počet dní.

Zahrnuje 3 fáze:

 1. 1 fáze se začátkem vývoje vajíčka, transformace na dospělého jedince.
 2. Fáze 2, upadající uprostřed cyklu s nástupem ovulace, příprava genitálií na možné početí.
 3. Fáze 3 s odmítnutím enometriální vrstvy, poklesem hladin estrogenu, příchodem další menstruace.

Vlastnosti cyklu:

 1. V počátcích cyklu dochází k stálému zvyšování hladiny estrogenu, ke zvýšení endometria v děložní dutině. Vysoká pravděpodobnost oplodnění vajíčka klesá uprostřed cyklu - 12-14 dní, kdy dojde k ovulaci. Vajíčko plně dospívá, nechává vaječník venku. Toto je nejpříznivější období pro početí, protože se místo dříve žijícího vajíčka tvoří žluté tělísko. Hnojení musí být ve vejcovodu. Těhotenství se začíná vyvíjet přímo v děloze.
 2. Normální doba cyklu je 28-32 dní. Měsíc by měl být zpravidla stejný. Počítání nového cyklu začíná od 1. dne příchodu menstruace a pro ženy není těžké provádět výpočty.
 3. Zpoždění 2–3 dny se považuje za zpoždění. Samozřejmě není třeba se takovým posunem rozrušovat. Důvodem negativního testu může být nedostatečná hladina chorionického gonadotropinu od okamžiku, kdy oplodněné vajíčko dosáhne stěn pohlavního orgánu.
 4. Bez ohledu na provokující faktory, se zpožděním menstruace o více než 7 dní nebo více, by ženy měly navštívit lékaře. Je možné provádět ultrazvuk, další diagnostické metody.

Role menstruace pro ženy

Menstruace - výtok krve z pochvy. Obvykle přicházejí jednou za měsíc s trváním 3–5 dní. Začátek menstruace je první den cyklu. Jedná se o zcela přirozený proces během puberty, komplexní modifikace, příprava na možné těhotenství, následný porod..

Souhrnně se tento proces nazývá menstruační cyklus. Průměr - 26-28 dní by mělo být stabilní, se stejným počtem dní v měsíci.

Odchylka cyklickosti po několik dní je přijatelná z důvodu:

 • průběh zánětlivého procesu;
 • přenos chirurgie;
 • stres, nervozita.

Hlavním regulátorem cyklu je mozková kůra a dokonce i u zdravých genitálií jsou možné malé odchylky menstruačního cyklu.

Cyklické změny ovlivňují zejména: hypofýza, hypotalamus, hormonální žlázy.

Úlohou hypotalamu je kontrolovat mozkovou kůru, která obsahuje speciální kapsu, která začíná vylučovat gonadotropin, který signalizuje uvolňování dalších hormonů.

Menstruační cyklus je složitý proces. Všechny hormony spolu úzce souvisejí. Pokud dojde ke zrychlení výroby některých, pak současně - k výraznému poklesu v jiných.

Stává se, že menstruace začíná brzy, kdy je cyklus obvykle kratší než 21 dní. Důvodem je krátké trvání fáze žlutého tělíska, nedostatek progesteronu v krvi. Lékaři to nepovažují za odchylku od normy. Pokud se takové porušení opakuje z měsíce na měsíc, je lepší navštívit specialisty, kteří mají být vyšetřeni.

Příčiny menstruačních nepravidelností

Při hledání ideální postavy, spálení nadbytečných kilogramů, často dívek, žen dochází k hormonálnímu selhání, zpoždění menstruace od 5 dnů do 2 měsíců.

Důvody porušení však mohou být různé:

 • obezita;
 • stěhování do jiné země, do nového místa bydliště;
 • prudká změna klimatu, která může vést tělo k záměně s adaptací na několik dní v podobě zpoždění menstruace;
 • vývoj infekce se zánětlivým průběhem v těle;
 • gynekologické patologie;
 • degenerativní procesy v pánevní oblasti;
 • potrat s nadměrnou kyretáží děložní dutiny spolu s embryem;
 • nucené ukončení těhotenství;
 • zneužívání léků, hormonálních látek, způsobující nerovnováhu;
 • infekční onemocnění (kandidóza, drozd) se zpožděním menstruace až 2-3 týdny;
 • nedostatek ovulace jako předpoklad pro rozvoj neplodnosti;
 • časté užívání hormonální antikoncepce;
 • období laktace;
 • nástup časné menopauzy po 40 letech;
 • vývoj benigního nádoru v hypofýze.

Mírné zpoždění menstruace u dívek během tvorby hormonálních hladin je zcela normální. V ostatních případech je po vyrovnání hladiny hormonů důvodem k návštěvě gynekologa zpoždění menstruace.

Často je to násilný zásah do povahy ženského těla, který vede k narušení menstruačních funkcí. Obnovení hormonální rovnováhy bude nějakou dobu trvat. U žen po 45 letech dochází k blednutí funkce vaječníků, což může také vyvolat zpoždění až 15-16 dní.

Pokud žena udržuje svůj menstruační cyklus pod kontrolou, není těžké si všimnout porušení. Mnoho lidí se okamžitě uchýlí k těhotenskému testu.

Při negativním verdiktu lze předpokládat hormonální nerovnováhu, pokud dojde k prudké odchylce cyklu od obvyklého rozvrhu po příchodu kritických dnů po dobu delší než 1 týden.

Samozřejmě ve většině případů je zpoždění menstruace těhotenství..

Zpožděná menstruace - důvody

Prvním příznakem je těhotenství. Ženy by měly poslouchat své tělo. Pokud menstruace nepřijde podle kalendáře, musíte si koupit expresní test a nechat se zkontrolovat.

Pokud je rozsudek záporný, můžete počkat další 2–3 dny a zkontrolovat to znovu. Koneckonců se často ukáže, že je test vadný, nebo byl test proveden příliš brzy.

Stává se, že důvodem zpoždění menstruace je těhotenství a ponoření testovacího proužku do moči bylo prostě nedostatečné, což vedlo k falešnému výsledku. Procedury se nejlépe provádějí ráno (1 polovina dne). Při nákupu je důležité zkontrolovat datum vypršení platnosti testu při otevření - neporušenost obalu.

Dnes v prodeji najdete hypersenzitivní testy se schopností detekovat hCG těhotenství již 2–3 dny po zpoždění menstruace. Přesto se doporučuje provést test znovu po dalších 5 dnech, pokud je test negativní se zpožděním menstruace.

Onemocnění reprodukčního a endokrinního systému mohou vyvolat zpoždění. Selhání menstruačního cyklu je dysfunkce vaječníků, modifikace nadledvin, štítné žlázy.

Důvody pro zpoždění menstruace o 3,4,6,10 a více dnů se mohou lišit:

 • dědičná predispozice, pokud se u žen podél ženské linie vyskytly podobné jevy u příbuzných;
 • prudká změna klimatu, která může vést k poruše hormonální regulace, negativně ovlivňuje menstruační cyklus;
 • horečka s nachlazením.

Existuje zpoždění, ale test je negativní - důvody

Ženy by měly přemýšlet o důvodech, pokud v posledním měsíci nedošlo k nechráněnému pohlavnímu styku a dny menstruačního cyklu se počítají správně.

Hlavní důvody zpoždění:

 1. Užívání v pořádku (orální antikoncepce). Kvůli užívání hormonální antikoncepce, která může vyvolat poruchu frekvence cyklu. Ženy musí pochopit, že užívání drog k ochraně před nechtěným těhotenstvím je zbytečné. Pouze několik dní v měsíci se považuje za nebezpečné - 3-5 dní před nástupem ovulace, 1 den po uvolnění vajíčka z dutiny vaječníků. Dobře, často vede ke zpoždění menstruace, negativní test. Recepce vyvolává selhání reprodukčních funkcí obecně, silné potlačení ovulace a dokonce i po ukončení užívání léku se tělo může zotavit po dlouhou dobu, až 3-4 měsíce. Během užívání antikoncepčních prostředků je potlačena funkce vaječníků a teprve po ukončení užívání léku se začíná postupně zlepšovat práce hormonálního pozadí a ženských reprodukčních orgánů.
 2. Minulé nemoci mohou způsobit, že hormonální hladiny vyskočí, zejména v posledním měsíci. To je běžná příčina selhání cyklu, když dojde ke zpoždění menstruace, ale nedojde k těhotenství a test je negativní. Pozoruje se hlavně na pozadí účinku onemocnění, kdy menstruace začíná přicházet pozdě. Příčinou může být také onkologie (rakovina děložního čípku), další ženská onemocnění (endometrióza, adnexitida, adenomyóza, polycystický vaječník, děložní myom).
 3. Hormonální narušení, které brání včasnému příchodu ovulace, kdy jsou šance na početí výrazně sníženy, menstruace přichází nepravidelně. Příčinou může být syndrom polycystických vaječníků nebo přebytek inzulínu v těle
 4. Po porodu, kdy dochází k hormonální nerovnováze během obnovy reprodukčních funkcí během kojení dítěte. Je to přichycení dítěte k prsu, které potlačuje ovulaci. Menstruace by měla být normalizována a hormonální hladina by měla být stabilizována po přechodu dítěte na umělé krmení nebo na konci období laktace. V krvi kojící matky je převládajícím hormonem laktocin, který je schopen produkovat laktaci a oddálit nástup menstruace. Pokud žena, která porodila, nedojčí dítě, měl by být cyklus obnoven 2-3 měsíce po porodu..
 5. Problémy s hmotností, kdy by žena měla kontaktovat odborníky na výživu, aby si vybrali přijatelnou denní stravu, stravu, která pomáhá problém vyřešit, regulovat menstruační cyklus.
 6. Stres také negativně ovlivňuje hormony, mnoho systémů v těle. To je častá příčina opožděných období, pokud žena není těhotná. Zkušenosti mohou vést k nepřítomnosti menstruace, zpoždění až 2 týdny. Samozřejmě, bez ohledu na současnou situaci, stojí za to udržet si kontrolu, nedovolit nervová zhroucení, negativní dopad na menstruační pozadí. Časté emoční zážitky vedou k poruše vaječníku, dělohy. Tento jev se může stát trvalým a rušivým. Pokud je nervový stav vyloučen, měl by se menstruační cyklus vrátit k normálu po 1-2 týdnech.
 7. Polycystické onemocnění často vede ke zpoždění menstruace u žen bez ohledu na věk. Hormonálně závislý nádor je nebezpečný, jako novotvar, plný neplodnosti, nepravidelných menstruačních cyklů, vývoje endometriózy.

Co dělat, když dojde ke zpoždění, ale test je negativní?

Pokud test dvakrát ukáže negativní výsledek, stojí za to navštívit gynekologa. Lékař se poradí, zjistí skutečné důvody, které vedly k porušení menstruačního cyklu. Pokud je zjištěno nedostatečné množství progesteronu, je možné předepsat lék Dufaston, zejména s endometriózou.

Ženy potřebují bojovat proti obezitě, ale také nemohou hladovět a organizovat vyčerpávající tréninky v tělocvičně, uchýlit se k přísné nízkokalorické stravě. Je důležité dávkovat fyzické aktivity.

Pokud je důvodem absence menstruace vyčerpání těla, bude nutné normalizovat vyváženou stravu, zahrnout do stravy výjimečně zdravé potraviny.

Hlavní věcí je zjistit skutečné důvody zpoždění menstruace v počáteční fázi, pokud je těhotenský test negativní.

Co nelze ignorovat:

 • bolesti dolní části břicha (vlevo, vpravo);
 • hojný slizniční výtok místo krvavý;
 • vypouštění bílých.

Táhne žaludek během mimoděložního těhotenství. Navíc se hlava točí, zvrací. Příznaky jsou podobné jako u normálního těhotenství. Zpoždění menstruace by však v žádném případě nemělo být doprovázeno bolestivými příznaky. Bolest v dolní části břicha bez menstruace je často známkou gynekologických onemocnění.

Prevence menstruačních nepravidelností

Prevence spočívá v pozorném a pečlivém přístupu žen k jejich zdraví, přičemž je třeba věnovat pozornost i drobným přerušením cyklu.

Bylinné infuze (len, lipa šalvěj), které je třeba užívat v období 6-15 dnů menstruačního cyklu, pomohou blahodárně působit na tělo a posílit imunitní systém. Neměli byste však zanedbávat rady lékařů, zejména pokud byl menstruační cyklus neúspěšný, používejte jako hlavní léčbu bylinnou medicínu..

Lékaři důrazně doporučují:

 • navštívit předporodní kliniku alespoň 1krát ročně;
 • vést kalendář příchodu menstruace;
 • sledovat svou váhu;
 • plně odpočívat, mít dostatek spánku;
 • zefektivnit sexuální život, zajistit pravidelnost;
 • držet se zdravé výživy;
 • zbytečně nepoužívejte antikoncepci.

Dívky v mladém věku s negativním testem často začínají silně zpanikařit zpoždění menstruace.

Musíte si však vyjasnit, koupit test a nechat se otestovat. Pokud je těhotenství vyloučeno, je nejlepší vyhledat radu od gynekologa v rané fázi..

Co se nedoporučuje?

Zpožděná období, test negativní - důvod k obavám.

Existují však způsoby, k nimž je lepší se uchýlit:

 • Je nemožné použít metody tradiční medicíny k vyvolání menstruace. Některé léčivé rostliny jsou schopné zvýšit kontrakce dělohy, což vede k odmítnutí endometria.
 • Nedoporučuje se, aby se ženy opíraly o kopr, petržel ve velkém množství, jen aby stimulovaly nástup menstruace. Kyselina askorbová je také vynikajícím stimulantem, ale vždy je lepší konzultovat vhodnost použití s ​​odborníkem..

Zpoždění menstruace je běžným jevem u žen v jakémkoli věku. Hlavní věcí je včas identifikovat důvody odchylky. Při absenci menstruace po dobu delší než 7-8 dní s negativním testem může příčina naznačovat vývoj vážného onemocnění.

Není těhotná, ale stále nemá menstruaci: 8 důvodů pro zpožděnou menstruaci

Podle vašich výpočtů by měl každý z nás přijít nejoblíbenější čas v měsíci, ale není tam žádná menstruace. První věc, která mi přijde na mysl, je jít ven a koupit si těhotenský test. Pokud samozřejmě měla z čeho pocházet. Ale těhotenství není v žádném případě jediným důvodem, proč menstruace nezačne..

Dáte spirálu

Některé z jejich odrůd mohou způsobit, že menstruace bude vzácná nebo úplně zmizí. Pokud k tomu dojde, měli byste také pravidelně přispívat do prasátka výrobců těhotenských testů, protože stále existuje malé riziko a nejjasnější (omlouvám se za slovní hříčku) indikátor, že k početí nedošlo, zmizel.

Máte problémy se štítnou žlázou

Tato žláza reguluje metabolismus, produkuje hormony, reguluje teplotu a dělá další důležité věci pro tělo. Pokud působí příliš mnoho nebo naopak nedostatečně chytře, může zastavit ovulaci a způsobit nepravidelný menstruační cyklus..

Pokud se také rychle unavíte, vaše vlasy zeslábly, váha vyskočila na obě strany - lékař může mít podezření, že tomu tak je. Poté předepíše krevní test a případně předepíše léky. Při správné léčbě by se cyklus měl vrátit k normálu během několika měsíců..


Přehnali jste to sportovním tréninkem nebo dietou

Pokud je tělocvična vaším domovem, přepracováváte, málo jíte, rychle hubnete nebo trpíte poruchami příjmu potravy, může to také způsobit amenoreu (nedostatek menstruace). Zvláště pokud je váš BMI pod 18-19.

Pokud je to váš případ, obvykle stačí nabrat pár kilogramů nebo zkrátit plán tréninku, aby váš cyklus fungoval. Pokušení zbavit se otravných „červených dnů kalendáře“ je samozřejmě skvělé. Ale je to pro vaše tělo velmi nebezpečné a destruktivní! Vydržení amenorey po dobu jednoho roku může vést ke ztrátě kostní hmoty a osteoporóze.


Právě jste přestali užívat antikoncepční pilulky

Jasně regulují váš cyklus, a když je přestanete užívat, líné tělo si možná hned nebude pamatovat, jak to udělat sami. Může chvíli trvat, než shromáždí své myšlenky. Někdy trvá několik měsíců, než se menstruace vrátí..

Žádné období 2, 3, 4 měsíce nebo více: důvody

Stává se, že organismus, který fungoval bez přerušení, se najednou „zbláznil“. Trvá to 2 měsíce, ale porušení nezmizí, nedochází k žádné menstruaci. Proč se to stalo? Nejčastěji přicházejí myšlenky na těhotenství nebo menopauzu. Ale je to tak jednoduché? A existují další důvody pro poruchu měsíčního cyklu?

Pokusme se zjistit, proč se to děje u žen všech věkových skupin..

Možné příčiny porušení

Důvody krátkodobé absence menstruace obvykle nejsou vážné. Absence menstruace po dobu přibližně tří měsíců však může vyvolat vážná onemocnění ženských pohlavních orgánů, a to nejen.

Mozek reguluje menstruační cyklus, ale ovlivňují ho také ženské orgány. A jakákoli porucha jednoho z těchto orgánů reprodukčního systému může způsobit menstruační nepravidelnosti..

Pokud porušení cyklu není způsobeno těhotenstvím, pak se zpoždění menstruace v tomto případě nazývá amenorea. Taková selhání jsou často spojena s fyziologickými abnormalitami..

Například nepřítomnost menstruace je ovlivněna:

 • těžká fyzická práce;
 • nervový stres;
 • vyvrcholení.

Proto, abyste zjistili důvod absence takové poruchy v těle déle než 3 měsíce, musíte navštívit svého lékaře..

Amenorea není jen zpožděním, taková diagnóza se stanoví, když není doba delší než tři měsíce. Lékaři rozdělují tuto patologii na dva typy:

 • primární amenorea (u dospívajících);
 • sekundární (objevuje se u žen v dospělém věku).

Primární je zpravidla diagnostikována u dívek, které ve věku 16 let nepozorují výskyt menstruace. Sekundární je amenorea, ke které dochází po nástupu menstruace, a poté jejich ukončení.

Mezi důvody porušení cyklu mohou být narušení endokrinního a hormonálního systému. Pokud má ženské tělo poruchu štítné žlázy, může dojít k odchylce v menstruačním cyklu po dobu 2 měsíců nebo déle. A to již naznačuje nerovnováhu v reprodukčním systému..

Mezi hlavní důvody výskytu amenorey patří příprava na vstup ženského těla do fáze menopauzy. Tento druh patologie se obvykle vyskytuje ve věku 45-50 let. Samozřejmě byste se s tím neměli příliš starat, ale je nutné navštívit lékaře a zkontrolovat, proč neexistuje období. Pouze lékař může určit, zda je menopauza příčinou amenorey..

Způsobují zpoždění menstruace po dobu tří měsíců a hormonální poruchy, ke kterým často dochází po stresu a intenzivních zážitcích, které jsou spojeny s událostmi nebo převraty ve společnosti nebo v rodině. Takové odchylky mohou také trvat dva až tři měsíce nebo i více..

Po obnovení psychologické rovnováhy se menstruace obvykle obnoví sama. Pokud tomu tak není, musíte navštívit lékaře..

Nedostatek menstruace po několik měsíců je běžný u mnoha žen, které právě porodily. To lze snadno vysvětlit fyziologickým faktorem. V poporodním období začíná tělo produkovat hormon prolaktin, který pomáhá „upravit laktaci“. A to může posunout začátek měsíčního cyklu zpět, dokud maminka nepřestane kojit..

U žen, které nekrmí nebo nekrmily dlouho, se může menstruace vrátit po 3 měsících.

Mnoho žen si klade otázku: proč chybí menstruace? A sami ani netuší, že za to může i váha. Ti, kteří mají nadváhu nebo podváhu, mohou mít proto poruchy funkcí ženských orgánů.

Ženy s problematickou nadváhou se často trápí přísnými dietami, dny nalačno a nalačno. Taková nezodpovědnost může vyvolat nejen amenoreu.

Nedostatek látek užitečných pro normální fungování těla okamžitě ovlivňuje pravidelnost menstruace. A pak se ženy stále ptají: proč?

Absence menstruace po dobu delší než 3 měsíce může být způsobena dlouhým a vyčerpávajícím tréninkem sportovců a těžkou fyzickou prací.

Užívání hormonálních léků může tuto odchylku vyvolat po dobu tří měsíců. Selhání nebo absence menstruace může trvat další dva měsíce po ukončení užívání pilulek. Lékaři zároveň doporučují čekat na zotavení procesu..

3 měsíce absence menstruace: diagnóza

K určení příčiny této situace je nutné podstoupit diagnostické vyšetření, které nespočívá pouze v absolvování testů. Pro přesnou diagnózu a odpověď na otázku, proč neexistuje menstruace, potřebujete:

 • podstoupit krevní test na hormonální hladiny;
 • podstoupit ultrazvukové vyšetření pánevních orgánů, aby se vyloučilo onemocnění polycystických vaječníků;
 • pak, pokud lékař navrhne, můžete podstoupit CT, MRI.

Nedávná vyšetření jsou prováděna za účelem vyloučení možnosti vzniku nádorů.

Akce doktora

Po vyšetření a vyšetření provede gynekolog diagnózu a rozhodne o dalších krocích: potřebuje pacientka léčbu nebo má něco vážného?.

Odpověď na otázku, proč se to stalo, lze odpovědět pouze absolvováním všech testů, včetně hormonů.

Pokud se zjistí jakákoli onemocnění, která způsobila nepřítomnost menstruace po dobu 2–3 měsíců a vyžadují neodkladnou léčbu, musí být pacientka poslána na ošetření do nemocnice nebo by měl být předepsán ambulantní kurz, pokud není nutný urgentní chirurgický zákrok, například mimoděložní těhotenství nebo vývoj nádoru.

Pokud diagnóza odhalí přítomnost endokrinních patologií, budete potřebovat pomoc lékaře specializovaného na tato onemocnění.

Prevence a jak zacházet

Léčba může být předepsána až po přesném stanovení důvodů, proč je menstruace opožděna o dva až tři měsíce. Pokud porušení způsobilo hormonální abnormalitu, bude nutné léčit užívání hormonálních léků.

Pokud se vaše menstruace zpozdí o dva až tři měsíce kvůli fyziologické nebo psychologické poruše, měli byste se ji pokusit vyloučit. A poté se cyklus vrátí do normálu.

Pokud je pacientovi diagnostikováno polycystické onemocnění nebo nádory, je možný chirurgický zákrok. Dělá se to, když selže terapeutická léčba..

Při nadměrném nedostatku hmotnosti je nutné normalizovat denní stravu a vrátit se k normální tělesné hmotnosti. Pokud důvodem je nadváha, je nutné vyvážit stravu. Pokud není možné regulovat tělesnou hmotnost samostatně, můžete vyhledat pomoc od lékařů.

Intenzivní cvičení každý den může být dalším z důvodů, které ovlivňují absenci menstruace po dobu tří měsíců, nebo dokonce šesti měsíců. Pokud fyzická aktivita trvá déle než 8 hodin týdně nebo 2 hodiny denně, doporučují lékaři změnit rozvrh hodin a pod vedením trenéra provést další.

Ve stresových situacích a dlouhodobé depresi, která může způsobit porušení měsíčních cyklů po dobu 2-3 měsíců, je vhodné poradit se s psychoterapeutem.

Další příčiny zpoždění a způsob jejich řešení

Dlouhé zpoždění také signalizuje ženě, že se musí vzdát špatných návyků. Neustálé užívání alkoholických nápojů a kouření otrávují tělo. Kromě toho nebude nadbytečné odmítat smažené, uzené a mastné pokrmy, abyste snížili množství vypité kávy. Je lepší zvýšit ve vašem jídelníčku množství zeleniny, ryb, chleba z otrub, různých druhů ovoce a cereálií.

Zpoždění menstruace o 2-3 měsíce může způsobit předčasný rozvoj osteoporózy. Pro toto období by proto bylo dobré užívat vitamíny, jako je D, a také vápník..

Několik dalších tipů

Nemusíte se pokoušet diagnostikovat sami sebe a dlouhodobě hledat důvody zpoždění menstruace (více než 2–3 měsíce). Pouze lékař může stanovit diagnózu a předepsat léčbu po vyšetření a úplném vyšetření. Koneckonců, účinek léčby je viditelný pouze tehdy, když je diagnóza správná..

Některé ženy se domnívají, že pokud doba nepřesáhla více než 2 měsíce, je to nejlepší a nechodí k lékaři.

A ti, kteří do 45 let mají pravidelné měsíční zpoždění, by měli pochopit, že tyto jevy mají takové gynekologické problémy, které mohou vyžadovat rychlou reakci.

Proč ve třetím měsíci není menstruace, pokud nedojde k těhotenství nebo menopauze?

Proč vaše menstruace zmizela? Jak vysvětlit, že organismus, který fungoval jako hodiny, náhle začal fungovat před 2 nebo 3 měsíci? Tyto otázky jsou viníky úzkosti žen. Nejčastěji přicházejí myšlenky na těhotenství nebo menopauzu. Ale je to tak jednoduché?

Kromě těchto dobře známých důvodů existuje mnoho faktorů, kvůli kterým neexistují měsíční období po dobu 2 měsíců nebo déle. Mohou být objasněny vyšetřením gynekologem a dalšími odborníky. Pouze lékař, který hodnotí zdravotní stav, může odpovědět, co způsobilo absenci menstruace.

Amenorea není vtip, zvláště v mladém věku, kdy ještě musíte otěhotnět a mít děti..

Primární a sekundární amenorea

Absence menstruace po několik cyklů se obvykle nazývá amenorea. Je primární a sekundární..

Primární forma je diagnostikována u dívek ve věku 14-16 let a je spojena se zhoršenou průchodností vaginálního otvoru, cervikálním kanálem, poškozením pohlavních žláz (orgány, které produkují pohlavní buňky), extragonadální patologií (hyperplázie nadledvin, opožděná menarche). Chirurgický zákrok se vyrovná s porušením anatomie, ale i po něm může cyklus bloudit déle než jeden měsíc.

Sekundární forma amenorey je diagnostikována u žen, které pravidelně menstruují. Vychází z anatomických, psychologických důvodů, zdravotních problémů. Absence menstruace není nemoc, ale slouží jako patologický příznak. Neruší to celý měsíc chodit na pláž, sportovat, nosit světlé oblečení a mít aktivní sexuální život. Na druhou stranu se jedná o nepřirozenou situaci pro ženské tělo, která vyžaduje identifikaci a léčbu..

Faktory vedoucí k amenorei

Pokud absence menstruace není spojena s těhotenstvím a menopauzou, mluvíme o porušení menstruačního cyklu. To je alarmující a znamená to vážnou poruchu reprodukčního systému. Zjistěte, proč se to stalo a co je třeba udělat co nejdříve, protože vše v těle je vzájemně propojeno a jeden problém přináší další, vážnější. Mezi hlavní důvody absence menstruace (amenorey) po dobu dvou, tří nebo více měsíců patří medicína:

  • Nedávné ukončení těhotenství, spontánní potrat:
   Hormonální poruchy a trauma na stěnách dělohy mohou vést ke zpoždění až tří měsíců. Tělo se musí zotavit a jakmile se vrátí hormonální rovnováha, obnoví se reprodukční funkce. Pokud však není doba delší než čtvrtina, je nutná lékařská péče;
  • Prudký nárůst fyzické aktivity, přísná strava, silné kolísání hmotnosti za měsíc:
   Intenzivní cvičení v tělocvičně po dlouhé přestávce vyžaduje restrukturalizaci těla. Může to mít za následek dočasnou nepřítomnost menstruace. Totéž se děje s dietami a špatnou výživou. Nedostatek vitamínů a náhlá ztráta hmotnosti jsou často doprovázeny ztrátou menstruace - tělo potřebuje akumulovat sílu;
  • Infekční, endokrinní, gynekologická onemocnění, polycystické vaječníky:
   Ovariální cysty, fibroidy, nádory, problémy s endokrinními žlázami jsou běžnými jevy naší doby. Projevují se neplodností a poruchami cyklu. U polycystické ovulace je ovulace zpožděna nebo se neobjeví vůbec. To vede k dlouhému zpoždění menstruace z týdne na 2-3 měsíce..
  • Stresující situace, změna klimatu:
   Stresující situace narušují fungování mozkové kůry, která je zodpovědná za fungování vaječníků. Výsledkem je dlouhá absence menstruace, která vyžaduje terapeutickou korekci. Stává se to také při změně podnebí. Několik cest a letů za jeden měsíc negativně ovlivní cyklus a způsobí zpoždění adaptace těla;
  • Užívání hormonálních léků:
   Prevence moderními perorálními kontraceptivy poskytuje téměř stoprocentní záruku ochrany před těhotenstvím. Ale v případě jejich nahrazení nebo úplného odmítnutí použití je tělo reorganizováno. Může trvat 2-3 měsíce a projevuje se absencí menstruace..

  Proč chybí menstruace 3 měsíce - rysy různých věkových období

  Možná nebudete mít menstruaci ani během kojení. To je způsobeno produkcí prolaktinu, hormonu, který zabraňuje ovulaci. Je důležité si uvědomit, že během kojení je také snadné otěhotnět. K ovulaci může dojít kdykoli, a proto se musíte chránit, i když během kojení po dobu tří měsíců nedojde k menstruaci.

  Vyšetření na opožděnou menstruaci 2-3 měsíce

  Chcete-li zjistit důvod zpoždění menstruace, vyšetření, která doplňují vyšetření gynekologa, pomohou:

  • měření bazální teploty, dodržování harmonogramu na celý měsíc, který vám umožní zjistit přítomnost ovulace;
  • krevní test na hCG, estrogen, progesteron a další hormony produkované endokrinními žlázami;
  • ultrazvuk k určení těhotenství, nádorů reprodukčního systému a dalších příčin zpoždění;
  • CT, MRI mozku k vyloučení nádorů vaječníků a hypofýzy.

  Identifikace onemocnění spojených se zpožděním menstruace vyžaduje konzultaci s endokrinologem, psychoterapeutem, odborníkem na výživu. Integrovaný přístup a adekvátní terapie vám umožní vyřešit situaci za měsíc a zlepšit práci těla. Ženská příroda si vybere svou daň. Mohou jí však pomoci pouze kompetentní lékaři, nikoli samoléčba..

  Jak zacházet s chybějícími obdobími

  Při dlouhodobé nepřítomnosti menstruace se nemůžete pokusit je způsobit sami. Takové pokusy mohou vést k život ohrožujícímu děložnímu krvácení. Pokud tedy po dobu tří měsíců nedojde k menstruaci, je nutné provést gynekologické vyšetření. V závislosti na jeho výsledcích může lékař za účelem obnovení cyklu předepsat chirurgický zákrok nebo farmakoterapii doplněnou fyzioterapií:

  S pomocí léků

  Probíhá léčba onemocnění vedoucích k amenoree (patologie štítné žlázy; nadledvinky, nádory hypofýzy). V případě poruchy funkce vaječníků se hormonální terapie provádí pomocí progesteronu, který stimuluje zrání vajíčka. Stimulace progesteronu je indikována, když je snížena: obnovuje cyklus, pokud je důvodem absence menstruace po dobu tří měsíců stres nebo dieta. U nádorů hypofýzy nemá tato terapie smysl;

  Chirurgická operace

  Provádí se v případě vaginální patologie, nepřítomnosti dělohy, nádoru hypofýzy:

  • Pokud je panenská blána příliš těsná, malý řez vám umožní najít vývod pro menstruační krev;
  • když není žádná děloha nebo pochva, ale žena chce mít sex, je pro ni vytvořena umělá pochva;
  • s nádorem hypofýzy se provádí chirurgická intervence a farmakoterapie.

  Kdo je vystaven riziku rozvoje amenorey

  Mezi rizikové faktory, které vysvětlují, proč po dobu 2, 3 nebo více měsíců nedochází k menstruaci, patří neustálá fyzická aktivita, stres, změny stravovacích návyků a nevhodná strava. To plně odpovídá rytmu života moderních dam, které musí za dobře vybudovanou kariéru platit svým zdravím. Rizikem rozvoje amenorey jsou také ženy trpící anorexií, polycystickými vaječníky a předčasným zánikem jejich funkce. Tyto patologie vedou k neplodnosti, špatnému zdraví a vyžadují nápravu..

  Komplikace při absenci menstruace

  Absence menstruace a silné příznaky úzkosti nejsou důvodem k tomu, abychom situaci opustili.

  Amenorea má závažné komplikace:

  • potraty po dobu 1–2 měsíců;
  • riziko hyperplazie endometria, rakoviny dělohy;
  • cévní a srdeční choroby;
  • migrény, změny vidění;
  • cukrovka;
  • osteoporóza;
  • neplodnost.

  Je důležité si uvědomit, že pokročilé případy amenorey je obtížné diagnostikovat a léčit. Ztracená nebo narušená plodnost však znamená ztrátu naděje na mateřství. Pouze návštěva lékaře vás zbaví starostí a úzkostí, protože pokud znáte svou diagnózu, můžete dokonce dosáhnout úspěchu v léčbě během jednoho měsíce. V rodinách s dcerami musí matky provádět kompetentní sexuální výchovu, učit je udržovat měsíční kalendář a nevyhýbat se rutinním gynekologickým prohlídkám.

  Zpožděná menstruace: kdy a proč si dělat starosti

  Možná děláte těhotenské testy příliš brzy.

  Co se považuje za zpoždění

  Ideální menstruační cyklus (toto je období mezi obdobími, které se počítá od začátku krvácení) pro ženu je 28 dní. Ve skutečnosti může být pravidelný menstruační cyklus 21 dní nebo 40 dní - a to je norma pro zastavené nebo zmeškané období. Kolísání cyklu několik dní je také naprosto normální. A ve skutečnosti jen málo žen může říci, že menstruace přicházejí striktně každou hodinu..

  Cyklus závisí na mnoha důvodech, od hormonálních změn až po banální stres.

  Pokud se menstruace opozdí o sedm dní, nejde o zpoždění, jedná se o normální variaci cyklu.

  Cokoli delší než toto období lze považovat za zpoždění. Řekněme, že jste čekali na menstruaci 3., ale 11. ještě nejsou. Už je to zpoždění.

  Pokud po delší dobu, déle než tři měsíce, neexistuje období, pak je to již amenorea Amenorea. A pokud je to pro těhotné ženy, kojící ženy a ženy v menopauze normální, pak pro ostatní ne..

  Proč dochází ke zpoždění menstruace

  Pouze lékař může přesně říci, proč se vám to stalo. Ale alespoň popíšeme přibližné možnosti.

  1. Těhotenství

  První možností, která sexuálně aktivní ženě přijde na mysl, je to, že zpoždění menstruace je způsobeno těhotenstvím. I ty nejspolehlivější metody antikoncepce mají míru chyb a mohlo se něco pokazit..

  2. Mimoděložní těhotenství

  Mimoděložní těhotenství je situace, kdy vajíčko nedosahuje dělohy a začíná se vyvíjet přímo ve vejcovodu. Samozřejmě na to není přizpůsobena a postupem času dojde k přestávce. Jedná se o život ohrožující stav, ale „domácí“ testy nerozlišují mezi normálním a mimoděložním těhotenstvím, je nutné ultrazvukové vyšetření.

  3. Dospívání

  Když začne vaše menstruace, může to být nepravidelné. Trvá nějaký čas, než se všechno uklidní - dejte tělu šest měsíců na to, aby si vypracovalo svůj cyklus. Pokud není stanovena do šesti měsíců, přejděte ke gynekologovi. Možná je to jen varianta normy, ale nebude to bolet kontrolovat.

  4. Blíží se menopauza

  Věk, kdy žena vstupuje do menopauzy (hormonální změny, díky nimž se zrání vajíček zastaví a menstruační cyklus zmizí) je zcela individuální. Ale obvykle byste na to měli myslet, pokud jste již dosáhli 45 let a vaše menstruace jsou pozdě a začínají nepravidelně přicházet Zmeškané období - předčasná menopauza?.

  5. Intenzivní sporty

  Pokud jste dlouho nic nedělali a rozhodli jste se se vší možnou horlivostí věnovat cvičení, cvičit každý den a chodit do posilovny několikrát týdně, nebo pokud se připravujete na nějaký druh soutěže a dramaticky jste zvýšili zátěž, pak se cyklus může změnit. Zastavené nebo zmeškané období... Poté je zpoždění menstruace oprávněno zátěží těla..

  6. Změny hmotnosti

  Nezáleží přesně na tom, proč jste zhubli. Nejlepší možností je, že jste zhubli, protože jste se věnovali sportu a dlouho jste se o to snažili. Horší je, pokud jste vyzkoušeli zázračnou dietu nebo je hubnutí spojeno s nemocemi. V každém případě může hubnutí vést ke zpoždění menstruace a ke změně cyklu..

  Pokud je index tělesné hmotnosti nižší než zastavená nebo vynechaná menstruace 18,5, musíte navštívit lékaře: buď jste závislí na hubnutí, nebo je něco špatně na vašem zdraví.

  Totéž platí pro obezitu. Období: potřebuji lékaře? : může to způsobit nepravidelnost cyklu a budete se bát zpoždění.

  7. Stres

  Pokud jste nervózní, menstruace se mohou zpozdit nebo přijít dříve. Je jasné, že stres musí být silný. A to samo o sobě znamená, že potřebujete pomoc, abyste se s tím vyrovnali. Musíte se tedy naučit jednoduché relaxační techniky nebo jít k psychologovi.

  8. Nemoci

  • Zánětlivá onemocnění pánevních orgánů. Zánět může být způsoben jak pohlavně přenosnými infekcemi, tak těmi, které nesouvisejí se sexuálně přenosnými chorobami..
  • Novotvary. Různé nádory mohou vést k poruchám cyklu. Mohou to být neškodné procesy, ale stále je třeba je kontrolovat.
  • Polycystické onemocnění vaječníků. Jedná se o onemocnění syndromu polycystických vaječníků, při kterém folikuly oocytů plně nedozrávají.
  • Předčasné selhání vaječníků. Toto je onemocnění, u kterého je teoreticky ještě daleko od menopauzy, ale vaječníky již přestaly normálně produkovat vajíčka..
  • Onemocnění endokrinního systému. Mnoho onemocnění souvisejících s hormony vede k problémům s cykly. Nejprve byste měli zkontrolovat štítnou žlázu Zmeškali jste menstruaci, ale nejste těhotná?

  9. Zrušení hormonálních léků

  Někdy, když žena přestane užívat antikoncepční pilulky, menstruace nepřijde během zúčtovacího období. Je zmeškané období jistým znamením těhotenství?... To je způsobeno skutečností, že hormonální antikoncepce tvoří umělý cyklus. Po zrušení pilulek nebo injekcí tělo obnoví přirozený cyklus. Trvá to chvíli, než se to seřadí.

  10. Léky

  Některé léky mohou ovlivnit váš cyklus a oddálit menstruaci. Je zřejmé, že mezi ně patří i samotná hormonální antikoncepce. Jiné léky však také způsobují nežádoucí účinky ve formě zpoždění a mohou to být nejčastější léky proti bolesti Mohly by mé léky ovlivnit mé období?... Pečlivě si tedy přečtěte pokyny ke všem lékům, které užíváte..

  Co dělat, pokud se vaše menstruace zpozdí

  Pokud jste sexuálně aktivní, nejprve proveďte těhotenský test. Pokud brzy přišla menstruace, zpoždění bylo pouze jednou a vše je obecně v pořádku, pak si můžete odpočinout a odepsat zpoždění na stres a sport.

  Pokud však zpoždění trvá déle než deset dní nebo se cyklus změnil a stal se nepravidelným, musíte běžet k lékaři a zjistit, jaký je důvod pro rozmary těla.

  Proč neexistují měsíční 3 měsíce: důvody

  Co dělat, když se banální zpoždění změní na něco víc a stojí za to si dělat starosti, pokud nebudou po dobu 3 měsíců žádná měsíční období? Web Shtuchka.ru vám pomůže porozumět tomuto problému a řekne vám, jak se před takovými nepříjemnými okamžiky chránit.

  Stojí za to si dělat starosti?

  První věc, kterou bych chtěl poznamenat, je, že stojí za to si dělat starosti, ale nesedět doma a plakat do polštáře. Nejlepší a nejjistější řešení je navštívit gynekologa. Bez ohledu na to, jak moc bychom si přáli, a to is množstvím potřebných a užitečných informací doma, bez testů a názoru lékaře, není možné zjistit příčinu. Normální zpoždění je sedm a v některých případech patnáct dní. Pokud je však zpoždění delší než měsíc (tři!), Pak musíte okamžitě běžet k lékaři.

  Důvody: žádné 3 měsíce měsíčně

  Navzdory skutečnosti, že mnoho odborníků stanoví určité limity, dnes můžeme s jistotou říci, že u dívek a žen ve věku do osmnácti (dvaceti) let a po třiceti pěti (čtyřiceti) letech jsou problémy s cyklem pravděpodobnější. Pojďme podmíněně nazvat první skupinu „teenagery“.

  Proč u dospívajících nejsou 3 měsíce měsíčně

  Během tohoto období je zaveden cyklus, takže může dojít k porušení. A po dlouhou dobu, nejméně několik let.

  Časný sexuální život. Pro nepřipravené tělo (z hlediska vývoje) je to skutečný stres a rána do hormonálních hladin. Selhání programu, abych tak řekl. Koneckonců, primární sexuální charakteristiky (růst vlasů, prsa, zaoblené boky) nemohou být důkazem toho, co se děje uvnitř.

  Raná sexuální aktivita zahrnuje použití nouzové antikoncepce, což pouze přispívá k problémům těla. Příjem této antikoncepce se navíc nejčastěji provádí na radu přítele nebo stejných známých. A bez ohledu na to, jak se říká, většina dívek v tomto věku (14–18) se stále bojí navštívit lékaře a mluvit o „tomto“ tématu s dospělými a zkušenými lidmi. Výsledkem je, že již 3 měsíce nebyla žádná období a my mlčíme.

  Přidejte k tomu sexuálně přenosné nemoci, z nichž mimochodem nechrání magické pilulky, které zabraňují těhotenství. Mnozí opět nechtějí, bojí se, snášejí do posledního, stydí se jít k lékaři, nebo, co je ještě horší, ani netuší, že jsou nemocní. Jakákoli onemocnění tohoto druhu mohou způsobit komplikace a poruchy fungování reprodukčního systému..

  Vrozené vady dělohy, vaginální infekce nebo infekce panenské blány.

  Dalším důležitým faktorem ovlivňujícím cyklus je dopad kolem nás. V tomto věku se obáváte oceánu problémů:

  • studium - bezesné noci a podvýživa;
  • vztah s rodinou a blízkými - nedorozumění, nedůvěra, hádky;
  • postavení ve společnosti;
  • drby přítelkyně;
  • váha a postava - buď přejídání, kvůli stresu, nebo přísná strava a těžké hubnutí;
  • stěhování, změna školy a spousta všeho.

  Všechny výše uvedené faktory mohou ovlivnit cyklus a způsobit zpoždění. Pro přesnější „diagnózu“ by bylo správným rozhodnutím jít k lékaři.

  Proč pro ty starší třicet nejsou žádné měsíční 3 měsíce

  Důvody zpoždění u žen se v zásadě neliší od důvodů u dospívajících. Kromě nastavení cyklu se již vytvořil.

  Začněme sexuálním životem. Pokud máte stáj, a to alespoň několikrát týdně, a kvalitní blízkost, pak lze tento problém vyloučit. Nedostatek intimity po dlouhou dobu, stejně jako její hojnost, po delší abstinenci, mohou snadno ovlivnit cyklus..

  Dlouhodobé užívání antikoncepce u každé druhé ženy způsobuje zpoždění více než jeden měsíc. Zvláště po ukončení léčby.

  Žádné 3 měsíce měsíčně? Může to způsobit selhání hormonální antikoncepce.

  "Láska" boláky, v důsledku skutečnosti, že po dobu téměř 3 měsíců neexistují žádné období. Nikdo není imunní vůči příležitostným vztahům: setkali se, zamilovali se a strávili spolu noc. Pokud máte strach a nejistotu svého „jednorázového“ milence, jděte raději k lékaři.

  Ženy zažívají o něco méně stresu než teenagerky. Pouze její pocity ze zcela jiné věci: práce, postavy, rodiny, dětí, domova, vztahů a mnohem více. Například rušný pracovní program s nedostatkem spánku, podvýživou a všemi dalšími důsledky, které z toho vyplývají, se ve většině případů projeví na zdraví a cyklu..

  Menopauza, jakkoli to může znít nepravděpodobně, ale medicína je obeznámena s případy, kdy menopauza přichází před časem.

  Důvody (bez ohledu na věk), pokud není lhůta 3 měsíce:

  • Samozřejmě, těhotenství, jako závažný a neméně nebezpečný důvod, pokud je těhotenství mimoděložní. Složitý porod a období po porodu, včetně potratů (chirurgických zákroků nebo léků), zvláště častých komplikovaných potratů.
  • Dědičnost. Některé ženy svědčí o tom, že zpoždění bylo pozorováno u žen v jejich rodině.
  • Hormony a jiné léky mohou také ovlivnit cyklus.
  • Nádor, fibroidy, rakovina, záněty, chronická onemocnění orgánů a orgánových systémů mohou být důvodem absence menstruace. Ale nebudeme o nich psát podrobně. Protože pouze lékař může diagnostikovat a předepisovat léčbu.

  Jakákoli dlouhodobá expozice může být důvodem, že po dobu 3 měsíců nedochází k žádné menstruaci: přestěhovala se, onemocněla, rozešla se se svým milovaným, kromě toho přišla o práci, život je nesnesitelný a já opravdu chci ticho, klid a jen spát. Proto je lepší mít zdravý životní styl (snažit se co nejlépe) a pravidelně navštěvovat gynekologa.

  Bruslik Maria - speciálně pro web Shtuchka.ru

Ukazatelem zdraví reprodukčního systému ženy jsou přesné časové intervaly mezi začátkem a koncem menstruace. Kalendářní cyklus zahrnuje několik důležitých procesů: odmítnutí endometria, ovulace, početí a další.